menu-section 2.1.9-3 - en to eo translation catalogue (24 entries)

en: Administration
eo: Administrado

en: Change system-wide settings (affects all users)
eo: Ŝanĝi plensistemajn agordojn (aplikiĝas al ĉiuj uzantoj)

en: Kids
eo: Infanoj

en: Games for kids
eo: Infan-ludoj

en: Card games
eo: Kart-ludoj

en: Debian
eo: Debiano

en: The Debian menu
eo: La Debiana menuo

en: Simulation
eo: Simuliloj

en: Board
eo: Tabulo

en: Science
eo: Scienco

en: Scientific applications
eo: Sciencaj programoj

en: Strategy
eo: Strategio

en: Arcade
eo: Arkadaro

en: Arcade style games
eo: Arkadmanieraj ludoj

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Personal preferences
eo: Personaj agordoj

en: Falling blocks
eo: Falantaj blokoj

en: Falling blocks games
eo: Ludoj de falantaj blokoj

en: Sports
eo: Sporto

en: Logic
eo: Logiko

en: Logic and puzzle games
eo: Puzloj kaj logikaj ludoj

en: Adventure
eo: Aventuro

en: Role playing
eo: Rolo

en: Role playing games
eo: Rolo-ludoj
