gnome-taquin master - en to gl translation catalogue (56 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: 15-Puzzle
gl: Quebracabezas-15

note: (itstool) path: section/title
en: Gameplay
gl: Como xogar

note: (itstool) path: section/p
en: The goal is to move all the tiles to their proper places.
gl: O obxectivo do xogo é mover todas as teselas aos seus lugares axeitados

note: (itstool) path: section/title
en: End of the game
gl: Final do xogo

note: (itstool) path: section/title
en: How to play with a mouse
gl: Como xogar co rato

note: (itstool) path: section/p
en: To make a move:
gl: Para facer un movemento:

note: (itstool) path: item/p
en: Click on a tile on the same row or column as the empty space.
gl: Prema na tesela da mesma fila ou columna do espazo baleiro.

note: (itstool) path: note/p
en: If you click on a tile that cannot move, the game notifies you that the move is impossible.
gl: Se preme nunha tesela que non se pode mover, o xogo notificalle que o movemento é imposíbel.

note: (itstool) path: section/p
en: You can also use the keyboard.
gl: Tamén pode usar o teclado.

note: (itstool) path: section/title
en: How to play with the keyboard
gl: Como xogar co teclado

note: (itstool) path: item/p
en: Use the <key>Space</key> key to move the selected tile in the direction of the empty space.
gl: Use a tecla <key>Espacio</key> para mover a tesela seleccionada na dirección do espazo baleiro

note: (itstool) path: item/p
en: You can always undo a move with the <keyseq><key>Ctrl</key><key>Z</key></keyseq> keys.
gl: Tamén pode desfacer un movemento coa teclas <keyseq><key>Ctrl</key><key>Z</key></keyseq>.

note: (itstool) path: section/p
en: You can also use a mouse.
gl: Tamén pode usar un rato.

note: (itstool) path: page/title
en: 16-Puzzle
gl: Quebracabezas-16

note: (itstool) path: page/title
en: Beginning
gl: Comezando

note: (itstool) path: page/p
en: The game is played using the mouse. To make a move:
gl: O xogo xógase usando o rato. Para facer un movemento:

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0)
gl: Creative Commons Atribución-CompartirIgual 4.0 Internacional (CC BY-SA 4.0)

note: (itstool) path: media/span
en: Taquin logo
gl: Logo de Taquin

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Taquin</app> is a sliding-block puzzle game. It includes the traditional 15-Puzzle invented in the early 1880s, and the more recent 16-Puzzle variant.
gl: <app>Taquin</app> é un xogo de quebracabezas con bloques deslizantes. Inclúe o traducional Quebracabezas-15 inventado nos inicios de 1880, e unha variante máis recente.

note: (itstool) path: section/title
en: How to Play
gl: Como xogoar

note: (itstool) path: section/title
en: Advanced
gl: Avanzado

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International license
gl: Creative Commons Atribución-CompartirIgual 4.0 Internacional

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
gl: Este traballo está baixo a licena <_:link-1/>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
gl: Información legal.

note: (itstool) path: page/title
en: License
gl: Licenza

note: (itstool) path: page/p
en: This work is distributed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International license.
gl: Este traballo está baixo a licenza Creative Commons Atribución-CompartirIgual 4.0 Internacional.

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
gl: Vostede é libre de:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To share</em>
gl: <em>Compartir</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To copy, distribute and transmit the work.
gl: Comparir, distribuir e transmitir o traballo.

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To remix</em>
gl: <em>Refacer</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
gl: Para adaptar o traballo.

note: (itstool) path: page/p
en: Under the following conditions:
gl: Baixo as seguintes condicións:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Attribution</em>
gl: <em>Atribución</em>

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Share Alike</em>
gl: <em>Compartir igual</em>

note: (itstool) path: page/title
en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

note: (itstool) path: section/title
en: In-game shortcuts
gl: Atallos en xogo

note: (itstool) path: td/p
en: Show new-game screen
gl: Mostrar a pantalla de novo xogo

note: (itstool) path: td/p
en: Undo last move
gl: Desfacer o último movemento

note: (itstool) path: section/title
en: 15-Puzzle shortcuts
gl: Atallos do Quebracabezas-15

note: (itstool) path: td/p
en: Change selected tile
gl: Cambiar a tesela seleccionada

note: (itstool) path: td/p
en: <key>Left</key>, <key>Right</key>, <key>Up</key> and <key>Down</key>
gl: <key>Esquerda</key>, <key>Dereita</key>, <key>Arriba</key> e <key>Abaixo</key>

note: (itstool) path: td/p
en: Push tile in empty space’s direction
gl: Empurrar tesela na dirección do espazo en branco

note: (itstool) path: td/p
en: <key>Space</key> or <key>KP_Enter</key>
gl: <key>Espacio</key> ou <key>KP_Enter</key>

note: (itstool) path: section/title
en: 16-Puzzle shortcuts
gl: Atallos do Quebracabezas-16

note: (itstool) path: td/p
en: Move row
gl: Mover fila

note: (itstool) path: td/p
en: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Left</key></keyseq> and <keyseq><key>Ctrl</key><key>Right</key></keyseq>
gl: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Esquerda</key></keyseq> e <keyseq><key>Ctrl</key><key>Dereita</key></keyseq>

note: (itstool) path: td/p
en: Move column
gl: Mover columna

note: (itstool) path: td/p
en: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Up</key></keyseq> and <keyseq><key>Ctrl</key><key>Down</key></keyseq>
gl: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Arriba</key></keyseq> e <keyseq><key>Ctrl</key><key>Abaixo</key></keyseq>

note: (itstool) path: section/title
en: Start Screen shortcuts
gl: Iniciar os atallos de teclado de pantalla

note: (itstool) path: td/p
en: New Game
gl: Novo xogo

note: (itstool) path: td/p
en: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Shift</key><key>N</key></keyseq>
gl: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Maiús</key><key>N</key></keyseq>

note: (itstool) path: td/p
en: Back to previous game (if any)
gl: Volver ao anterior xogo (se o houbera)

note: (itstool) path: section/title
en: General shortcuts
gl: Atallos xerais

note: (itstool) path: td/p
en: Help
gl: Axuda

note: (itstool) path: td/p
en: Quit
gl: Saír

note: (itstool) path: page/title
en: Start Screen
gl: Pantalla de inicio
