gnome-tweak-tool master - en to as translation catalogue (135 entries)

en: GNOME Tweak Tool allows adjusting advanced GNOME options.
as: GNOME টুইক টুলে উন্নত GNOME বিকল্পসমূহ সমন্বয় কৰাৰ সুবিধা দিয়ে।

en: It can install and manage themes and extensions, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
as: ই থীমসমূহ আৰু এক্সটেনষণসমূহ ইনস্টল আৰু ব্যৱস্থাপনা কৰিব পাৰে, শক্তি সংহতিসমূহ পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰে, আৰম্ভণি এপ্লিকেচনসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰিব পাৰে, আৰু অন্য সংহতিসমূহৰ মাজত ডেস্কটপ আইকনসমূহ সামৰ্থবান কৰিব পাৰে।

en: Tweak Tool
as: টুইক টুল

en: Tweak advanced GNOME 3 settings
as: উন্নত GNOME 3 সংহতিসমূহ টুইক কৰক

en: Settings;Advanced;Preferences;Extensions;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
as: সংহতিসমূহ;উন্নত;পছন্দসমূহ;এক্সটেনষণসমূহ;ফন্টসমূহ;থীম;XKB;কিবৰ্ড;টাইপিং;

en: _Reset to Defaults
as: অবিকল্পিতসমূহলৈ পুনৰসংহতি কৰক (_R)

en: Disable All Shell Extensions
as: সকলো শ্বেল এক্সটেনষণ অসামৰ্থবান কৰক

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Quit
as: প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: Reset to Defaults
as: অবিকল্পিতলৈ পুনৰ সংহতি কৰক

en: Reset all tweak settings to the original default state?
as: সকলো টুইক সংহতিক প্ৰকৃত অবিকল্পিত অৱস্থালৈ পুনৰ সংহতি কৰিব নে?

en: About GNOME Tweak Tool
as: GNOME টুইক টুলৰ বিষয়ে

en: GNOME Tweak Tool
as: GNOME টুইক টুল

en: GNOME Shell v%s (%s mode)
as: GNOME শ্বেল v%s (%s অৱস্থা)

en: GNOME Shell not running
as: GNOME শ্বেল চলা নাই

en: Homepage
as: আৰম্ভণিপৃষ্ঠা

en: Appearance
as: ৰূপ

en: Extensions
as: এক্সটেনষণসমূহ

en: Fonts
as: ফন্টসমূহ

en: Power
as: শক্তি

en: Startup Applications
as: আৰম্ভণিৰ এপ্লিকেচনসমূহ

en: Top Bar
as: ওপৰ বাৰ

en: Windows
as: উইন্ডোসমূহ

en: Workspaces
as: কাৰ্য্যস্থানসমূহ

en: Mouse
as: মাউছ

en: Files
as: ফাইলসমূহ

en: Miscellaneous
as: বিবিধ

en: Tweaks
as: টুইকচ্

en: Search Tweaks...
as: টুইকচ্ সন্ধান কৰক...

en: Icons on Desktop
as: ডেস্কটপত আইকনসমূহ

en: Desktop
as: ডেস্কটপ

en: Computer
as: কমপিউটাৰ

en: Home
as: ঘৰ

en: Network Servers
as: নেটৱাৰ্ক চাৰ্ভাৰসমূহ

en: Trash
as: আবৰ্জনা

en: Mounted Volumes
as: মাউন্ট কৰা ভলিউমসমূহ

en: Background
as: পটভূমি

en: Mode
as: অৱস্থা

en: Background Location
as: পটভূমি অৱস্থান

en: Lock Screen Location
as: পৰ্দা লক কৰাৰ অৱস্থান

en: Window Titles
as: উইন্ডো শীৰ্ষকসমূহ

en: Interface
as: আন্তঃপৃষ্ঠ

en: Documents
as: দস্তাবেজসমূহ

en: Monospace
as: মনোস্পেইচ

en: Hinting
as: হিন্টিং

en: Antialiasing
as: এন্টিএলিয়াচিং

en: Scaling Factor
as: স্কেইলিং কাৰক

en: Icons
as: আইকনসমূহ

en: Cursor
as: কাৰ্চাৰ

en: Window
as: উইন্ডো

en: Shell theme
as: শ্বেল থীম

en: Install custom or user themes for gnome-shell
as: gnome-shell ৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত অথবা ব্যৱহাৰকাৰী থীমসমূহ ইনস্টল কৰক

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
as: অজ্ঞাত ত্ৰুটি

en: Shell not running
as: শ্বেল চলা নাই

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
as: শ্বেল user-theme এক্সটেনষণ সঠিকভাৱে ইনস্টল কৰা নাই

en: Shell user-theme extension not enabled
as: শ্বেল user-theme এক্সটেনষণ সামৰ্থবান নহয়

en: Could not list shell extensions
as: স্বেল এক্সটেনষণসমূহ দেখুৱাব পৰা নগল

en: <i>Default</i>
as: <i>অবিকল্পিত</i>

en: Select a theme
as: এটা থীম বাছক

en: %s theme updated successfully
as: %s থীম সফলভাৱে আপডেইট কৰা হল

en: %s theme installed successfully
as: %s থীম সফলভাৱে ইনস্টল কৰা হল

en: Error installing theme
as: থীম ইনস্টল কৰোতে ত্ৰুটি

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
as: অবৈধ থীম

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Theme
as: থীম

en: Disabled
as: অসামৰ্থবান

en: Typing
as: টাইপিং

en: Extension downloading
as: এক্সটেনষণ ডাউনল'ড কৰা হৈছে

en: Error loading extension
as: এক্সটেনষণ ল'ড কৰোতে ত্ৰুটি

en: Extension does not support shell version
as: সম্প্ৰসাৰনে স্বেল সংস্কৰণ সমৰ্থন নকৰে

en: Unknown extension error
as: অজ্ঞাত এক্সটেনষণ ত্ৰুটি

en: Remove
as: আতৰাওক

en: Uninstall Extension
as: এক্সটেনষণ আনইনস্টল কৰক

en: Do you want to uninstall the '%s' extension?
as: আপুনি '%s' এক্সটেনষণ আনইনস্টল কৰিব খোজে নে?

en: Updating
as: আপডেইট কৰা হৈছে

en: Error
as: ত্ৰুটি

en: Update
as: আপডেইট কৰক

en: Install Shell Extension
as: শ্বেল এক্সটেনষণ ইনস্টল কৰক

en: Select an extension
as: এটা এক্সটেনষণ বাছক

en: Get more extensions
as: অধিক এক্সটেনষণ প্ৰাপ্ত কৰক

en: %s extension updated successfully
as: %s এক্সটেনষণ সফলভাৱে আপডেইট কৰা হল

en: %s extension installed successfully
as: %s এক্সটেনষণ সফলভাৱে ইনস্টল কৰা হল

en: Restart
as: পুনৰাম্ভ কৰক

en: Error installing extension
as: এক্সটেনষণ ইনস্টল কৰোতে ত্ৰুটি

note: does not look like a valid theme
en: Invalid extension
as: অবৈধ এক্সটেনষণ

en: Show Application Menu
as: এপ্লিকেচন মেনু দেখুৱাওক

en: Workspace Creation
as: কাৰ্য্যস্থান সৃষ্টিকৰণ

en: Dynamic
as: ডাইনামিক

en: Static
as: স্থিৰ

en: Clock
as: ঘড়ী

en: Show date
as: তাৰিখ দেখুৱাওক

en: Show seconds
as: ছেকেণ্ডসমূহ দেখুৱাওক

en: Calendar
as: কেলেন্ডাৰ

en: Show week numbers
as: সপ্তাহৰ সংখ্যা দেখুৱাওক

en: Power Button Action
as: শক্তি বুটাম কাৰ্য্য

en: When Laptop Lid is Closed
as: যেতিয়া লেপটপ লিড বন্ধ থাকে

en: On Battery Power
as: বেটাৰি শক্তিত

en: When plugged in
as: যেতিয়া প্লাগ ইন কৰা থাকে

en: Suspend even if an external monitor is plugged in
as: এটা বহিৰ্তম মনিটৰ প্লাগ ইন থাকিলেও স্থগিত কৰিব

en: Number of Workspaces
as: কাৰ্য্যস্থানসমূহৰ সংখ্যা

en: Workspaces only on primary display
as: কাৰ্য্যস্থানসমূহ কেৱল প্ৰাথমিক প্ৰদৰ্শনত

en: Applications
as: এপ্লিকেচনসমূহ

en: running
as: চলি আছে

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: Add Application
as: এপ্লিকেচন যোগ কৰক

en: New startup application
as: নতুন আৰম্ভণি এপ্লিকেচন

en: Add a new application to be run at startup
as: আৰম্ভণিত চলাবলে এটা নতুন এপ্লিকেচন যোগ কৰক

en: Window scaling
as: উইন্ডো স্কেইলিং

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
as: HiDPI ৰ বাবে GDK উইন্ডো স্কেইলিং কাৰক সমন্বয় কৰক

en: Attached Modal Dialogs
as: সংলঘ্ন মডাল ডাইলগসমূহ

en: Automatically Raise Windows
as: উইন্ডোসমূহ স্বচালিতভাৱে তুলক

en: Resize with Secondary-click
as: দ্বিতীয়-ক্লিকৰ সৈতে পুনৰআকাৰ দিয়ক

en: Window Action Key
as: উইন্ডো কাৰ্য্য কি

en: Focus Mode
as: ফকাচ অৱস্থা

en: Titlebar Actions
as: শীৰ্ষকবাৰ কাৰ্য্যসমূহ

en: Double-click
as: দুবাৰ-ক্লিক

en: Middle-click
as: মাজৰ-ক্লিক

en: Secondary-click
as: দ্বিতীয়-ক্লিক

en: Titlebar Buttons
as: শীৰ্ষকবাৰ বুটামসমূহ

en: Maximize
as: ডাঙৰ কৰক

en: Minimize
as: সৰু কৰক

en: Middle-click Paste
as: মাজৰ-ক্লিক পেইস্ট

en: Key theme
as: কি থীম

en: Keyboard and Mouse
as: কিবৰ্ড আৰু মাউছ

en: Show All Input Sources
as: সকলো ইনপুট উৎস দেখুৱাওক

en: Switch between overview and desktop
as: অভাৰভিউ আৰু ডেস্কটপৰ মাজৰ চুইচ কৰক

en: Super left
as: চুপাৰ লেফ্ট

en: Super right
as: চুপাৰ ৰাইট

en: Show location of pointer
as: পইন্টাৰৰ অৱস্থান দেখুৱাওক

en: Device
as: ডিভাইচ

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
as: %s <i>(অবিকল্পিত)</i>

en: Enable dark theme for all applications
as: সকলো এপ্লিকেচনৰ বাবে ডাৰ্ক থীম সামৰ্থবান কৰক

en: Enable the dark theme hint for all the applications in the session
as: অধিবেশনৰ সকলো এপ্লিকেচনৰ বাবে ডাৰ্ক থীম হিন্ট সামৰ্থবান কৰক

en: Global Dark Theme
as: গ্লবেল ডাৰ্ক থীম

en: Applications need to be restarted for change to take effect
as: পৰিবৰ্তন প্ৰভাৱশালী হবলৈ এপ্লিকেচনসমূহক পুনাৰম্ভ কৰিব লাগিব

en: Error writing setting
as: সংহতি লিখোতে ত্ৰুটি
