gnome-weather master - en to fur translation catalogue (43 entries)

en: Weather
fur: Meteo

en: Show weather conditions and forecast
fur: Mostre condizions e previsions meteo

en: A small application that allows you to monitor the current weather conditions for your city, or anywhere in the world.
fur: Une piçule aplicazion che a permet di tegnî di voli lis condizions meteo atuâi de tô citât, o cualsisei puest intal mont.

en: It provides access to detailed forecasts, up to 7 days, with hourly details for the current and next day, using various internet services.
fur: Al furnìs acès a previsions in detai (fin a 7 dîs), cun detais oraris par vuê e pal prossim dì, doprant plui servizis internet.

en: It also optionally integrates with the GNOME Shell, allowing you to see the current conditions of the most recently searched cities by just typing the name in the Activities Overview.
fur: Volint ancje a si integre cun GNOME Shell, permetint di viodi lis condizions meteo atuâi des citâts plui cirudis di resint; al baste scrivi il lôr non inte Panoramiche Ativitâts.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Weather;Forecast;
fur: Timp;Previsions;Meteo;

en: Allows weather information to be displayed for your location.
fur: Al permet di mostrâ lis informazions meteo pe tô posizion.

en: Configured cities to show weather for
fur: Citâts configuradis par mostrâ il meteo

en: The locations shown in the world view of gnome-weather. Each value is a GVariant returned by gweather_location_serialize().
fur: Lis posizions mostradis inte viodude mondiâl di gnome-weather. Ogni valôr al è un GVariant tornât di gweather_location_serialize().

en: The width of the main window.
fur: La largjece dal barcon principâl.

en: The height of the main window.
fur: La altece dal barcon principâl.

en: Window maximized
fur: Barcon slargjât

en: Whether or not the window is maximized.
fur: Indiche se il barcon al è slargjât o mancul.

en: Night
fur: Gnot

en: Morning
fur: Buinore

en: Afternoon
fur: Dopomisdì

en: Evening
fur: Sere

en: Search for a city
fur: Cîr une citât

en: Places
fur: Lûcs

en: _Hourly
fur: Par _ore

en: _Daily
fur: Par _dì

en: Temperature Unit
fur: Unitât di temperadure

en: _About Weather
fur: _Informazions su Meteo

en: Welcome to Weather!
fur: Benvignûts su Meteo!

en: To get started, select a location.
fur: Par scomençâ, selezione une lûc.

en: Search for a city or country
fur: Cîr une citât o un paîs

en: Refresh
fur: Inzorne

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Feels like %.0f°
fur: Si sintin %.0f°

en: Updated just now.
fur: Inzornât propite cumò.

en: Updated %d minute ago. | Updated %d minutes ago.
fur[0]: Inzornât %d minût indaûr.
fur[1]: Inzornât %d minûts indaûr.

en: Updated %d hour ago. | Updated %d hours ago.
fur[0]: Inzornât %d ore indaûr.
fur[1]: Inzornât %d oris indaûr.

en: Updated %d day ago. | Updated %d days ago.
fur[0]: Inzornât %d dì indaûr.
fur[1]: Inzornât %d dîs indaûr.

en: Updated %d week ago. | Updated %d weeks ago.
fur[0]: Inzornât %d setemane indaûr.
fur[1]: Inzornât %d setemanis indaûr.

en: Updated %d month ago. | Updated %d months ago.
fur[0]: Inzornât %d mês indaûr.
fur[1]: Inzornât %d mês indaûr.

en: Daily Forecast
fur: Previsions pe zornade

en: Forecast not Available
fur: Previsions no disponibilis

note: Translators: this is the time format for day and month name according to the current locale
en: %b %e
fur: %e di %b

en: Hourly Forecast
fur: Previsions pe ore

en: Now
fur: Cumò

note: Translators: this is a time format without date used for AM/PM
en: %l∶%M %p
fur: %l.%M %p

en: World view
fur: Viodude mondiâl
