libgweather - en to gd translation catalogue (33 entries)

en: Temperature unit
gd: Aonad na teothachd

en: About
gd: Mu dhèidhinn

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: City view
gd: Sealladh baile

en: Loading…
gd: ’Ga luchdadh…

en: Weather
gd: Aimsir

en: Show weather conditions and forecast
gd: Seall an aimsir an-dràsta agus ro-aithris

en: A small application that allows you to monitor the current weather conditions for your city, or anywhere in the world.
gd: Aplacaid bheag a leigeas leat sùil a chumail air staid na h-aimsire sa bhaile agad no àite sam bith air an t-saoghal.

en: It provides access to detailed forecasts, up to 7 days, with hourly details for the current and next day, using various internet services.
gd: Bheir e dhut ro-aithris mionaideach suas gu 7 làithean le fiosrachadh airson gach uair airson an diugh ’s a-màireach le taic o chaochladh sheirbheisean eadar-lìn.

en: It also optionally integrates with the GNOME Shell, allowing you see the current conditions of the most recently searched cities by just typing its name in the Activities Overview.
gd: Gabhaidh amalachadh leis an t-slige GNOME ma thogras tu ’s mar sin airson nam bailtean a lorg thu o chionn goirid, cha leig thu leas ach ainm baile a sgrìobhadh ann am foir-shealladh nan gnìomhachdan ach am faic thu an aimsir airson a’ bhaile ud.

en: Weather;Forecast;
gd: Weather;Forecast;aimsir;sìde;ro-aithris;

en: Allows weather information to be displayed for your location.
gd: Ceadaichidh seo gun dèid fiosrachadh na h-aimsire far a bheil thu a shealltainn.

en: Configured cities to show weather for
gd: Chaidh na bailtean a rèiteachadh gus an aimsir a shealltainn airson

en: The locations shown in the world view of gnome-weather. Each value is a GVariant returned by gweather_location_serialize().
gd: Na h-ionadan a thèid a shealltainn ann an sealladh an t-saoghail aig gnome-weather. ’S e GVariant a th’ anns gach luach a thèid a thilleadh le gweather_location_serialize().

en: Automatic location
gd: Ionad fèin-obrachail

en: The automatic location is the value of automatic-location switch which decides whether to fetch current location or not.
gd: ’S e luach an t-suidse “automatic-location” a tha san ionad fhèin-obrachail a chuireas roimhe an tèid an t-ionad làithreach fhaighinn gus nach tèid.

en: Automatic Location
gd: Ionad fèin-obrachail

en: Locating…
gd: ’Ga lorg…

en: Search for a city
gd: Lorg baile

en: Viewed Recently
gd: Air a shealltainn o chionn goirid

en: Current conditions
gd: An aimsir an-dràsta

en: Today
gd: An-diugh

en: Tomorrow
gd: A-màireach

en: Places
gd: Àiteachan

en: Refresh
gd: Ath-nuadhaich

en: Search for a location
gd: Lorg ionad

en: To see weather information, enter the name of a city.
gd: Cuir a-steach ainm baile gus fiosrachadh na h-aimsire a shealltainn.

en: Forecast
gd: Ro-aithris

en: Forecast not available
gd: Chan eil ro-aithris ri fhaighinn

en: Weekly Forecast
gd: Ro-aithris na seachdaine

en: Select Location
gd: Tagh ionad

en: A weather application
gd: Aplacaid aimsire

en: World view
gd: Sealladh an t-saoghail
