gnome-weather master - en to tg translation catalogue (35 entries)

en: City view
tg: Намоиши шаҳрҳо

en: Loading…
tg: Бор шуда истодааст…

en: Weather
tg: Обу ҳаво

en: Show weather conditions and forecast
tg: Намоиш додани шароитҳо ва пешгӯии обу ҳаво

en: A small application that allows you to monitor the current weather conditions for your city, or anywhere in the world.
tg: Обу ҳаво барномаи хурдест, ки барои назорати шароити обу ҳаво дар шаҳри шумо ё шаҳри дигари ҷаҳон имкон медиҳад.

en: It provides access to detailed forecasts, up to 7 days, with hourly details for the current and next day, using various internet services.
tg: Тавассути ин барнома пешгӯии вазъи обу ҳавоии ботафсил дар 7 рӯз, як соат, рӯзи ҷорӣ ё навбатӣ тавассути хадамотҳои гуногуни интернетӣ дастрас мешавад.

en: It also optionally integrates with the GNOME Shell, allowing you see the current conditions of the most recently searched cities by just typing its name in the Activities Overview.
tg: Барномаи мазкур инчунин бо GNOME Shell якҷоя кор мекунад ва ба шумо барои дидани шароитҳои обу ҳавоӣ дар шаҳрҳои дилхоҳ бо чопкунии номи шаҳр дар лавҳаи Пешнамоиши фаъолият имкон медиҳад.

en: The GNOME Project
tg: Лоиҳаи GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Weather;Forecast;
tg: Пешгӯӣ;Обу ҳаво;

en: Allows weather information to be displayed for your location.
tg: Барои намоиш додани вазъи обу ҳавоии ҷойгиршавии шумо иҷозат медиҳад.

en: Configured cities to show weather for
tg: Шаҳрҳои танзимшуда барои шамоиши обу ҳаво дар

en: The locations shown in the world view of gnome-weather. Each value is a GVariant returned by gweather_location_serialize().
tg: Ҷойгиршавиҳое, ки дар намоиши ҷаҳон тавассути барнома намоиш дода мешаванд. Ҳар як қимат ба GVariant-и қабулшуда аз gweather_location_serialize() баробар аст.

en: Automatic location
tg: Ҷойгиршавии худкор

en: The automatic location is the value of automatic-location switch which decides whether to fetch current location or not.
tg: Ҷойгиршавии худкор қимати васли ҷогиршавии худкоре мебошад, ки барои дархости вазъи обу ҳавоӣ аз ҷойгиршавии ҷорӣ қарор медиҳад.

en: Automatic Location
tg: Ҷойгиршавии худкор

en: Locating…
tg: Бор шуда истодааст…

en: Search for a city
tg: Ҷустуҷӯи шаҳр

en: Viewed Recently
tg: Намоиши охирин

en: _Temperature Unit
tg: _Воҳиди ҳарорат

en: _Celsius
tg: _Тселсиус

en: _Fahrenheit
tg: _Фаҳренгейт

en: _About Weather
tg: _Дар бораи барномаи Обу ҳаво

en: Current conditions
tg: Шароитҳои обу ҳавои ҷорӣ

en: Today
tg: Имрӯз

en: Tomorrow
tg: Фардо

en: Places
tg: Ҷойҳо

en: Refresh
tg: Навсозӣ кардан

en: Search for a location
tg: Ҷустуҷӯи ҷойгиршавӣ

en: To see weather information, enter the name of a city.
tg: Барои дидани вазъи обу ҳавоӣ, лутфан, номи шаҳрро ворид намоед.

en: Forecast
tg: Пешгӯии обу ҳаво

en: Forecast not available
tg: Пешгӯии обу ҳаво дастнорас аст

en: Weekly Forecast
tg: Пешгӯии обу ҳавои ҳафтаина

en: Select Location
tg: Интихоби ҷойгиршавӣ

en: A weather application
tg: Барномаи обу ҳаво

en: World view
tg: Намоиши ҷаҳон
