Deepin UI - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Add skin from file
ar: أضف سمة من ملف

en: Are you sure you want to delete this skin?
ar: هل أنت متأكد أنك تريد حذف هذه السمة ؟

en: Back
ar: الخلف

en: Blue:
ar: أزرق :

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Change skin
ar: تغيير السمة

en: Close
ar: إغلاق

en: Color value
ar: قيمة اللون

en: Computer
ar: الكمبيوتر

en: Copy
ar: نسخ

en: Cut
ar: قص

en: Delete skin
ar: حذف سمة

en: Desktop
ar: سطح المكتب

en: Desktop file not exists: %s
ar: لا يوجد ملف على سطح المكتب : %s

en: Desktop is not valid: %s
ar: سطح المكتب غير صالح :  %s

en: Disabled
ar: الغاء

en: Documents
ar: المستندات

en: Downloads
ar: ‫التنزيلات

en: Expand
ar: توسيع

en: Export
ar: تصدير

en: Flip horizontal
ar:  تدوير أفقي

en: Flip vertical
ar:  تدوير عمودي

en: Green:
ar: أخضر :

en: Home
ar: المنزل

en: Import skin version is mismatch with current one!
ar: إصدار السمة لا يطابق السمة الحالية !

en: Loading...
ar: يتم التحميل...

en: Lock scaling
ar: قفل التدرج

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Maximize
ar: تكبير

en: Minimum
ar: تصغير

en: Music
ar: الصوتيات

en: OK
ar: موافق

en: Paste
ar: لصق

en: Pictures
ar: الصور

en: Please input new shortcuts
ar: الرجاء أدخل اختصارات جديدة

en: Preferences
ar: التفضيلات

en: Red:
ar: أحمر :

en: Select Skin
ar: اختيار سمة

en: Select all
ar: إختيار الكل

en: Select color
ar: أختر لون

en: Shrink
ar: تقليص

en: Skin version mismatch
ar: إصدار السمة غير مطابق

en: Trash
ar: المهملات

en: Videos
ar: الفيديو

en: Zoom
ar: تكبير
