Godot Engine editor - en to cs translation catalogue (3312 entries)

en: Tablet Driver
cs: Ovladače grafického tabletu

en: Clipboard
cs: Schránka

en: Current Screen
cs: Aktuální obrazovka

en: Exit Code
cs: Kód pro ukončení (exit code)

en: V-Sync Enabled
cs: V-Sync zapnutý

en: V-Sync Via Compositor
cs: V-Sync Pomocí Kompozitoru

en: Min Window Size
cs: Minimální velikost okna

en: Max Window Size
cs: Maximální velikost okna

en: Screen Orientation
cs: Orientace obrazovky

en: Window
cs: Okno

en: Maximized
cs: Maximalizováno

en: Resizable
cs: Přizpůsobitelná velikost

en: Size
cs: Velikost

en: Print Error Messages
cs: Vypsat chybové hlášky

en: Time Scale
cs: Časová Osa

en: Error
cs: Chyba

en: Memory
cs: Paměť

en: Limits
cs: Limity

en: Multithreading Queue Size (KB)
cs: Velikost vícevláknové fronty (KB)

en: Network
cs: Síť

en: Page Size
cs: Velikost Stránky

en: Object ID
cs: ID Objektu

en: Refuse New Network Connections
cs: Odmítnout nová síťová připojení

en: Refuse New Connections
cs: Odmítnout Nová Připojení

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
cs: Neplatný typ argumentu funkce convert(), použijte některou z konstant TYPE_*.

en: Expected a string of length 1 (a character).
cs: Očekáván řetězec o délce 1 (znak).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
cs: Nedostatek bajtů pro dekódování bajtů, nebo neplatný formát.

en: self can't be used because instance is null (not passed)
cs: self nemůže být použit, protože jeho instance je null (není platná)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
cs: Neplatné operandy pro operátor %s, %s a %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
cs: Neplatný index typu %s pro základní typ %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
cs: Neplatně pojmenovaný index '%s' pro základní typ %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
cs: Neplatné argumenty pro zkonstruování '%s'

en: On call to '%s':
cs: Při volání '%s':

en: Message Queue
cs: Fronta zpráv

en: Max Size (KB)
cs: Maximální Velikost (KB)

en: Device
cs: Zařízení

en: Global Position
cs: Globální Pozice

en: Pen Inverted
cs: Tužka invertována

en: Axis
cs: Osa

en: Action
cs: Akce

en: Strength
cs: Síla

en: Instrument
cs: Nástroj

en: Config
cs: Konfigurace

en: Name
cs: Název

en: Description
cs: Popis

en: Run
cs: Spustit

en: Main Scene
cs: Hlavní scéna

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Audio
cs: Zvuk

en: UI Accept
cs: Potvrdit

en: Quality
cs: Kvalita

en: Debug
cs: Ladění

en: Modules
cs: Moduly

en: Certificates
cs: Certifikáty

en: Resource
cs: Zdroj

en: Path
cs: Cesta

en: Locale
cs: Jazyky

en: Max Renderable Lights
cs: Maximální počet renderovatelných světel

en: Scale
cs: Měřítko

en: High Quality
cs: Vysoká Kvalita

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
cs: Volný

en: Balanced
cs: Vyvážený

en: Mirror
cs: Zrcadlit

en: Time:
cs: Čas:

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Insert Key Here
cs: Vložit klíč zde

en: Duplicate Selected Key(s)
cs: Duplikovat vybrané klíč(e)

en: Delete Selected Key(s)
cs: Smazat vybrané klíč(e)

en: Add Bezier Point
cs: Přidat bod Bézierovy křivky

en: Move Bezier Points
cs: Přesunout body Bézierovy křivky

en: Anim Duplicate Keys
cs: Animace: Duplikovat klíče

en: Anim Delete Keys
cs: Animace: Smazat klíče

en: Anim Change Keyframe Time
cs: Animace: Změna času klíčového snímku

en: Anim Change Transition
cs: Animace: Změna přechodu

en: Anim Change Transform
cs: Animace: Změna transformace

en: Anim Change Keyframe Value
cs: Animace: Změna hodnoty klíčového snímku

en: Anim Change Call
cs: Animace: Změna volání

en: Time
cs: Čas

en: Value
cs: Hodnota

en: Args
cs: Argumenty

en: Type
cs: Typ

en: Animation
cs: Animace

en: Anim Multi Change Keyframe Time
cs: Animace: Změna času klíčových snímků

en: Anim Multi Change Transition
cs: Animace: Změna přechodů

en: Anim Multi Change Transform
cs: Animace: Změna transformací

en: Anim Multi Change Keyframe Value
cs: Animace: Změnit hodnotu klíčových snímků

en: Anim Multi Change Call
cs: Animace: Změna více volání

en: Change Animation Length
cs: Změnit délku animace

en: Change Animation Loop
cs: Změnit smyčku animace

en: Property Track
cs: Stopa vlastnosti

en: 3D Transform Track
cs: Stopa 3D transformace

en: Call Method Track
cs: Stopa volání metody

en: Bezier Curve Track
cs: Stopa Bézierovy křivky

en: Audio Playback Track
cs: Stopa přehrávání zvuku

en: Animation Playback Track
cs: Stopa přehrávání animace

en: Animation length (frames)
cs: Délka animace (ve snímcích)

en: Animation length (seconds)
cs: Délka animace (v sekundách)

en: Add Track
cs: Přidat stopu

en: Animation Looping
cs: Opakování animace

en: Functions:
cs: Funkce:

en: Audio Clips:
cs: Audio klipy:

en: Anim Clips:
cs: Animační klipy:

en: Change Track Path
cs: Změnit cestu stopy

en: Toggle this track on/off.
cs: Aktivovat/Deaktivovat tuto stopu.

en: Update Mode (How this property is set)
cs: Režim aktualizace (jak je tato vlastnost nastavena)

en: Interpolation Mode
cs: Interpolační režim

en: Loop Wrap Mode (Interpolate end with beginning on loop)
cs: Režim uzavřené smyčky (Interpolace mezi koncem a začátkem smyčky)

en: Remove this track.
cs: Odstranit tuto stopu.

en: Scale:
cs: Zvětšení:

en: Type:
cs: Typ:

en: Continuous
cs: Spojité

en: Discrete
cs: Diskrétní

en: Trigger
cs: Spouštěč

en: Capture
cs: Snímat

en: Nearest
cs: Nejbližší

en: Linear
cs: Lineární

en: Cubic
cs: Kubická

en: Wrap Loop Interp
cs: Interpolace ovinutou smyčkou

en: Insert Key
cs: Vložit klíč

en: Duplicate Key(s)
cs: Duplikovat klíč(e)

en: Delete Key(s)
cs: Odstranit klíč(e)

en: Change Animation Update Mode
cs: Změnit režim aktualizace animace

en: Change Animation Interpolation Mode
cs: Změnit režim interpolace animace

en: Change Animation Loop Mode
cs: Změnit mód smyčky animace

en: Remove Anim Track
cs: Odstranit stopu animace

en: Editors
cs: Editory

en: Confirm Insert Track
cs: Potvrdit vložení stopy

note: TRANSLATORS: %s will be replaced by a phrase describing the target of track.
en: Create NEW track for %s and insert key?
cs: Vytvořit NOVOU stopu pro %s a vložit klíč?

en: Create %d NEW tracks and insert keys?
cs: Vytvořit %d NOVÝCH stop a vložit klíče?

en: Create
cs: Vytvořit

en: Anim Insert
cs: Animace: vložit

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: node '%s'
cs: uzel '%s'

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: animation
cs: animace

en: AnimationPlayer can't animate itself, only other players.
cs: AnimationPlayer nemůže animovat sám sebe, pouze ostatní přehrávače.

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: property '%s'
cs: vlastnost '%s'

en: Anim Create & Insert
cs: Animace: Vytvořit a vložit

en: Anim Insert Track & Key
cs: Animace: Vložit stopu a klíč

en: Anim Insert Key
cs: Animace: Vložit klíč

en: Change Animation Step
cs: Změnit krok animace

en: Rearrange Tracks
cs: Upravit pořadí stop

en: Transform tracks only apply to Spatial-based nodes.
cs: Transformační stopy se aplikují pouze na uzly vycházející ze Spatial.

en: Audio tracks can only point to nodes of type:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D
cs: Audio stopa může odkazovat pouze na uzly typu:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D

en: Animation tracks can only point to AnimationPlayer nodes.
cs: Stopa animace může odkazovat pouze na uzly AnimationPlayer.

en: Not possible to add a new track without a root
cs: Není možné přidat novou stopu bez kořenového uzlu

en: Invalid track for Bezier (no suitable sub-properties)
cs: Neplatná stopa pro Bezier (žádné vhodné podvlastnosti)

en: Add Bezier Track
cs: Přidat Bézierovu stopu

en: Track path is invalid, so can't add a key.
cs: Cesta stopy není validní, tak nelze přidat klíč.

en: Track is not of type Spatial, can't insert key
cs: Stopa není typu Spatial, nelze vložit klíč

en: Add Transform Track Key
cs: Přidat klíč stopy transformace

en: Add Track Key
cs: Přidat klíč stopy

en: Track path is invalid, so can't add a method key.
cs: Cesta stopy není validní, nelze vložit klíč metody.

en: Add Method Track Key
cs: Přidat stopu volání metody

en: Anim Move Keys
cs: Animace: přesunout klíče

en: Transform
cs: Transformace

en: Methods
cs: Metody

en: Clipboard is empty!
cs: Schránka je prázdná!

en: Paste Tracks
cs: Vložit stopy

en: Anim Scale Keys
cs: Animace: změnit měřítko klíčů

en: This option does not work for Bezier editing, as it's only a single track.
cs: Tato možnost nefunguje pro úpravy Beziérovy křivky, protože se jedná pouze o jednu stopu.

en: This animation belongs to an imported scene, so changes to imported tracks will not be saved.
    
    To enable the ability to add custom tracks, navigate to the scene's import settings and set
    "Animation > Storage" to "Files", enable "Animation > Keep Custom Tracks", then re-import.
    Alternatively, use an import preset that imports animations to separate files.
cs: Tato animace patří k importované scéně, takže změny na importovaných stopách nebudou uloženy
    
    Aby jste povolily možnost přidávat vlastní stopy, běžte do nastavení importu této scény a nastavte
    "Animace > Úložiště" na "Soubory", Povolte "Animace > Ponechat vlastní stopy", poté re-importujte.
    Alternativně použijte přednastavení importu které importuje animace do separovaných souborů.

en: Warning: Editing imported animation
cs: Upozornění: Upravuje se importovaná animace

en: Select an AnimationPlayer node to create and edit animations.
cs: Pro přidání a úpravu animací vyberte ze stromu scény uzel AnimationPlayer.

en: Only show tracks from nodes selected in tree.
cs: Zobrazit pouze stopy vybraných uzlů.

en: Group tracks by node or display them as plain list.
cs: Seskupit stopy podle uzlu nebo je zobrazit jako jednoduchý seznam.

en: Snap:
cs: Přichytit:

en: Animation step value.
cs: Hodnota animačního kroku.

en: Seconds
cs: Sekundy

en: Edit
cs: Upravit

en: Animation properties.
cs: Vlastnosti animace.

en: Copy Tracks
cs: Kopírovat stopy

en: Scale Selection
cs: Změnit měřítko výběru

en: Scale From Cursor
cs: Změnit měřítko od kurzoru

en: Duplicate Selection
cs: Duplikovat výběr

en: Duplicate Transposed
cs: Duplikovat transponované

en: Delete Selection
cs: Smazat vyběr

en: Go to Next Step
cs: Přejít k dalšímu kroku

en: Go to Previous Step
cs: Přejít k předchozímu kroku

en: Apply Reset
cs: Resetovat

en: Optimize Animation
cs: Optimalizovat animaci

en: Clean-Up Animation
cs: Pročistit animaci

en: Pick the node that will be animated:
cs: Zvolit uzel k animaci:

en: Use Bezier Curves
cs: Použít Bézierovy křivky

en: Create RESET Track(s)
cs: Vytvořit RESET stopu/stopy

en: Anim. Optimizer
cs: Optimalizátor animace

en: Max. Linear Error:
cs: Maximální lineární chyba:

en: Max. Angular Error:
cs: Maximální úhlová chyba:

en: Max Optimizable Angle:
cs: Maximální optimalizovatelný úhel:

en: Optimize
cs: Optimalizuj

en: Remove invalid keys
cs: Odstranit neplatné klíče

en: Remove unresolved and empty tracks
cs: Odstranit neurčené a prázdné stopy

en: Clean-up all animations
cs: Pročistit všechny animace

en: Clean-Up Animation(s) (NO UNDO!)
cs: Pročistit animaci (NELZE VZÍT ZPĚT!)

en: Clean-Up
cs: Pročistit

en: Scale Ratio:
cs: Poměr zvětšení:

en: Select Tracks to Copy
cs: Vybrat stopy ke kopírování

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Select All/None
cs: Vybrat vše/nic

en: Add Audio Track Clip
cs: Přidat audio klip

en: Change Audio Track Clip Start Offset
cs: Změnit počáteční pozici audio klipu

en: Change Audio Track Clip End Offset
cs: Změnit koncovou pozici audio klipu

en: Resize Array
cs: Změnit velikost pole

en: Change Array Value Type
cs: Změnit typ hodnot pole

en: Change Array Value
cs: Změnit hodnotu pole

en: Go to Line
cs: Jít na řádek

en: Line Number:
cs: Číslo řádku:

en: %d replaced.
cs: %d nahrazeno.

en: %d match.
cs: %d shoda.

en: %d matches.
cs: %d shody.

en: Match Case
cs: Rozlišovat malá/velká

en: Whole Words
cs: Celá slova

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace All
cs: Nahradit všechny

en: Selection Only
cs: Pouze výběr

en: Toggle Scripts Panel
cs: Přepnout panel skriptů

en: Zoom In
cs: Zvětšit

en: Zoom Out
cs: Zmenšit

en: Reset Zoom
cs: Obnovit původní přiblížení

en: Warnings
cs: Varování

en: Line and column numbers.
cs: Čísla řádků a sloupců.

en: Method in target node must be specified.
cs: Je nutné zadat metodu v cílovém uzlu.

en: Method name must be a valid identifier.
cs: Jméno metody musí být platný identifikátor.

en: Target method not found. Specify a valid method or attach a script to the target node.
cs: Cílová metoda nenalezena. Specifikujte existující metodu, nebo k cílovému uzlu připojte skript.

en: Connect to Node:
cs: Připojit k uzlu:

en: Connect to Script:
cs: Připojit ke skriptu:

en: From Signal:
cs: Ze signálu:

en: Scene does not contain any script.
cs: Scéna neobsahuje žádný skript.

en: Add
cs: Přidat

en: Remove
cs: Odebrat

en: Add Extra Call Argument:
cs: Přidat další argument volání:

en: Extra Call Arguments:
cs: Další argumenty volání:

en: Receiver Method:
cs: Metoda příjemce:

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Deferred
cs: Odloženě

en: Defers the signal, storing it in a queue and only firing it at idle time.
cs: Odkládá signál, ukládá do fronty a jen spouští při nečinnosti.

en: Oneshot
cs: Jednorázově

en: Disconnects the signal after its first emission.
cs: Odpojí signál po jeho prvním vyvolání.

en: Cannot connect signal
cs: Připojit Signál

en: Close
cs: Zavřít

en: Connect
cs: Připojit

en: Signal:
cs: Signál:

en: Connect '%s' to '%s'
cs: Připojit '%s' k '%s'

en: Disconnect '%s' from '%s'
cs: Odpojit '%s' od '%s'

en: Disconnect all from signal: '%s'
cs: Odpojit vše od signálu: '%s'

en: Connect...
cs: Připojit...

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Connect a Signal to a Method
cs: Připojit signál k metodě

en: Edit Connection:
cs: Upravit spojení:

en: Are you sure you want to remove all connections from the "%s" signal?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit všechna připojení ze signálu "%s"?

en: Signals
cs: Signály

en: Filter signals
cs: Filtrovat signály

en: Are you sure you want to remove all connections from this signal?
cs: Jste si jistí, že chcete odstranit všechna připojení z tohoto signálu?

en: Disconnect All
cs: Odpojit vše

en: Edit...
cs: Upravit...

en: Go to Method
cs: Přejít na metodu

en: Change %s Type
cs: Změnit typ %d

en: Change
cs: Změnit

en: Create New %s
cs: Vytvořit nový %s

en: No results for "%s".
cs: Žádné výsledky pro "%s".

en: No description available for %s.
cs: Pro %s není dostupný popis.

en: Favorites:
cs: Oblíbené:

en: Recent:
cs: Nedávné:

en: Search:
cs: Hledat:

en: Matches:
cs: Shody:

en: Description:
cs: Popis:

en: Search Replacement For:
cs: Hledat náhradu za:

en: Dependencies For:
cs: Závislosti na:

en: Scene '%s' is currently being edited.
    Changes will only take effect when reloaded.
cs: Scéna "%s" se právě upravuje.
    Změny se projeví po opětovném načtení.

en: Resource '%s' is in use.
    Changes will only take effect when reloaded.
cs: Zdroj "%s" se právě používá.
    Změny se projeví po opětovném načtení.

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Dependencies:
cs: Závislosti:

en: Fix Broken
cs: Opravit nefunkční

en: Dependency Editor
cs: Editor závislostí

en: Search Replacement Resource:
cs: Hledat náhradní zdroj:

en: Open
cs: Otevřít

en: Owners of: %s (Total: %d)
cs: Vlastníci: %s (Dohromady: %d)

en: Remove the selected files from the project? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
cs: Odebrat vybrané soubory z projektu? (Nelze vrátit zpět.)
    V závislosti na konfiguraci souborového systému budou soubory buď přesunuty do systémového koše, nebo trvale odstraněny.

en: The files being removed are required by other resources in order for them to work.
    Remove them anyway? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
cs: Odstraňované soubory potřebují jiné zdroje ke své činnosti.
    Chcete je přesto odstranit? (Nelze vrátit zpět.)
    V závislosti na konfiguraci souborového systému budou soubory buď přesunuty do systémového koše, nebo trvale odstraněny.

en: Cannot remove:
cs: Nelze odstranit:

en: Error loading:
cs: Chyba při načítání:

en: Load failed due to missing dependencies:
cs: Načtení selhalo kvůli chybějícím závislostem:

en: Open Anyway
cs: Přesto otevřít

en: Which action should be taken?
cs: Jaká akce by se měla provést?

en: Fix Dependencies
cs: Opravit závislosti

en: Errors loading!
cs: Chyby při načítání!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
cs: Permanentně smazat %d položek? (nelze vrátit zpět!)

en: Show Dependencies
cs: Zobrazit závislosti

en: Orphan Resource Explorer
cs: Průzkumník osiřelých zdrojů

en: Delete
cs: Odstranit

en: Owns
cs: Vlastní

en: Resources Without Explicit Ownership:
cs: Zdroje bez explicitního vlastnictví:

en: Change Dictionary Key
cs: Změnit slovníkový klíč

en: Change Dictionary Value
cs: Změnit hodnotu slovníku

en: Thanks from the Godot community!
cs: Děkujeme za komunitu Godotu!

en: Click to copy.
cs: Klikněte pro zkopírování.

en: Godot Engine contributors
cs: Přispěvatelé do Godot Enginu

en: Project Founders
cs: Zakladatelé projektu

en: Lead Developer
cs: Vedoucí vývojář

en: Developers
cs: Vývojáři

en: Authors
cs: Autoři

en: Platinum Sponsors
cs: Platinoví sponzoři

en: Gold Sponsors
cs: Zlatí sponzoři

en: Silver Sponsors
cs: Stříbrní sponzoři

en: Bronze Sponsors
cs: Bronzoví sponzoři

en: Mini Sponsors
cs: Mini sponzoři

en: Gold Donors
cs: Zlatí dárci

en: Silver Donors
cs: Stříbrní dárci

en: Bronze Donors
cs: Bronzoví dárci

en: Donors
cs: Dárci

en: License
cs: Licence

en: Third-party Licenses
cs: Licence třetích stran

en: Godot Engine relies on a number of third-party free and open source libraries, all compatible with the terms of its MIT license. The following is an exhaustive list of all such third-party components with their respective copyright statements and license terms.
cs: Godot Engine závisí na volně dostupných a open source knihovnách od třetích stran; všechny jsou kompatibilní s podmínkami jeho MIT licence. Následuje plný výčet těchto komponent třetích stran s jejich příslušnými popisy autorských práv a licenčními podmínkami.

en: All Components
cs: Všechny komponenty

en: Components
cs: Komponenty

en: Licenses
cs: Licence

en: Error opening asset file for "%s" (not in ZIP format).
cs: Chyba při otevírání balíčku "%s" (není ve formátu ZIP).

en: %s (already exists)
cs: %s (již existuje)

en: Contents of asset "%s" - %d file(s) conflict with your project:
cs: Obsah balíčku "%s" - %d souborů koliduje s vaším projektem:

en: Contents of asset "%s" - No files conflict with your project:
cs: Obsah balíčku "%s" - Žádné soubory nejsou v konfliktu s vaším projektem:

en: Uncompressing Assets
cs: Dekomprese uživatelského obsahu

en: The following files failed extraction from asset "%s":
cs: Následující soubory se nepodařilo extrahovat z balíčku "%s":

en: (and %s more files)
cs: (a %s dalších souborů)

en: Asset "%s" installed successfully!
cs: Balíček "%s" byl úspěšně nainstalován!

en: Success!
cs: Úspěch!

en: Install
cs: Instalovat

en: Asset Installer
cs: Instalátor balíčků

en: Speakers
cs: Reproduktory

en: Add Effect
cs: Přidat efekt

en: Rename Audio Bus
cs: Přejmenovat zvukovou sběrnici

en: Change Audio Bus Volume
cs: Změnit hlasitost zvukové sběrnice

en: Toggle Audio Bus Solo
cs: Přepnout režim sólo zvukové sběrnice

en: Toggle Audio Bus Mute
cs: Přepnout ztlumení zvukové sběrnice

en: Toggle Audio Bus Bypass Effects
cs: Přepnout bypass efektů na zvukové sběrnice

en: Select Audio Bus Send
cs: Vybrat cíl zvukové sběrnice

en: Add Audio Bus Effect
cs: Přidat efekt zvukové sběrnice

en: Move Bus Effect
cs: Přesunout efekt zvukové sběrnice

en: Delete Bus Effect
cs: Smazat efekt zvukové sběrnice

en: Drag & drop to rearrange.
cs: Přetažením uspořádejte.

en: Solo
cs: Sólo

en: Mute
cs: Ztlumit

en: Bypass
cs: Obejít

en: Bus Options
cs: Možnosti sběrnice

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Reset Volume
cs: Resetovat hlasitost

en: Delete Effect
cs: Smazat efekt

en: Add Audio Bus
cs: Přidat audio sběrnici

en: Master bus can't be deleted!
cs: Master sběrnici nelze smazat!

en: Delete Audio Bus
cs: Smazat zvukovou sběrnici

en: Duplicate Audio Bus
cs: Duplikovat audio sběrnici

en: Reset Bus Volume
cs: Obnovit hlasitost sběrnice

en: Move Audio Bus
cs: Přesunout audio sběrnici

en: Save Audio Bus Layout As...
cs: Uložit rozložení audio sběrnice jako...

en: Location for New Layout...
cs: Umístění pro nové rozložení...

en: Open Audio Bus Layout
cs: Otevřít rozložení audio sběrnice

en: There is no '%s' file.
cs: Neexistuje '%s' soubor.

en: Invalid file, not an audio bus layout.
cs: Neplatný soubor, není rozložení audio sběrnice.

en: Error saving file: %s
cs: Chyba při ukládání souboru: %s

en: Add Bus
cs: Přidat sběrnici

en: Add a new Audio Bus to this layout.
cs: Přidá do tohoto rozložení novou zvukovou sběrnici.

en: Load
cs: Načíst

en: Load an existing Bus Layout.
cs: Načíst existující rozložení sběrnice.

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Save this Bus Layout to a file.
cs: Uložit toto rozložení sběrnice do souboru.

en: Load Default
cs: Načíst výchozí

en: Load the default Bus Layout.
cs: Načíst výchozí rozvržení sběrnice.

en: Create a new Bus Layout.
cs: Vytvořit nové rozvržení sběrnice.

en: Invalid name.
cs: Neplatný název.

en: Cannot begin with a digit.
cs: Nemůže začínat číslicí.

en: Valid characters:
cs: Platné znaky:

en: Must not collide with an existing engine class name.
cs: Nesmí kolidovat s existující názvem třídy enginu.

en: Must not collide with an existing built-in type name.
cs: Nesmí kolidovat s existujícím jménem zabudovaného typu.

en: Must not collide with an existing global constant name.
cs: Nesmí kolidovat s existujícím názvem globální konstanty.

en: Keyword cannot be used as an autoload name.
cs: Klíčové slovo nemůže být použito jako název pro autoload.

en: Autoload '%s' already exists!
cs: Autoload '%s' už existuje!

en: Rename Autoload
cs: Přejmenovat AutoLoad

en: Toggle AutoLoad Globals
cs: Přepnout auto-načítání globálních proměnných

en: Move Autoload
cs: Přemístit Autoload

en: Remove Autoload
cs: Odstranit Autoload

en: Enable
cs: Povolit

en: Rearrange Autoloads
cs: Přeskupit Autoloady

en: Can't add autoload:
cs: Nelze přidat auto-načítání:

en: %s is an invalid path. File does not exist.
cs: %s je neplatná cesta. Soubor neexistuje.

en: %s is an invalid path. Not in resource path (res://).
cs: %s je neplatná cesta. Není v cestě ke zdrojům (res://).

en: Add AutoLoad
cs: Přidat AutoLoad

en: Path:
cs: Cesta:

en: Node Name:
cs: Název uzlu:

en: Global Variable
cs: Globální proměnná

en: Paste Params
cs: Vložit parametry

en: Updating Scene
cs: Aktualizuji scénu

en: Storing local changes...
cs: Ukládám lokální změny...

en: Updating scene...
cs: Aktualizuji scénu...

en: [empty]
cs: [prázdné]

en: [unsaved]
cs: [neuloženo]

en: Please select a base directory first.
cs: Nejprve vyberte výchozí složku.

en: Choose a Directory
cs: Vyberte složku

en: Create Folder
cs: Vytvořit složku

en: Name:
cs: Jméno:

en: Could not create folder.
cs: Nelze vytvořit složku.

en: Choose
cs: Vyberte

en: Storing File:
cs: Ukládám soubor:

en: No export template found at the expected path:
cs: Na očekávané cestě nebyly nalezeny žádné šablony exportu:

en: Packing
cs: Balím

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Etc' in Project Settings.
cs: Cílová platforma vyžaduje kompresi textur 'ETC' pro GLES2. Povolte 'Import Etc' v nastaveních projektu.

en: Target platform requires 'ETC2' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' in Project Settings.
cs: Cílová platforma vyžaduje kompresi textur 'ETC2' pro GLES3. Povolte 'Import Etc 2' v nastaveních projektu.

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Etc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
cs: Cílová platforma vyžaduje kompresi textur 'ETC' pro použití GLES2 jako zálohy.
    Povolte 'Import Etc' v nastaveních projektu, nebo vypněte 'Driver Fallback Enabled'.

en: Target platform requires 'PVRTC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Pvrtc' in Project Settings.
cs: Cílová platforma vyžaduje kompresi textur 'PVRTC' pro GLES2. Povolte 'Import Pvrtc' v nastavení projektu.

en: Target platform requires 'ETC2' or 'PVRTC' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' or 'Import Pvrtc' in Project Settings.
cs: Cílová platforma vyžaduje kompresi textur 'ETC2' nebo 'PVRTC' pro GLES3. Povolte 'Import Etc 2' nebo 'Import Pvrtc' v nastavení projektu.

en: Target platform requires 'PVRTC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Pvrtc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
cs: Cílová platforma vyžaduje kompresi textur 'PVRTC' pro použití GLES2 jako zálohy.
    Povolte 'Import Pvrtc' v nastavení projektu, nebo vypněte 'Driver Fallback Enabled'.

en: Release
cs: Vydání

en: Custom debug template not found.
cs: Vlastní ladící šablona nebyla nalezena.

en: Custom release template not found.
cs: Vlastní šablona k uveřejnění nebyla nalezena.

en: On 32-bit exports the embedded PCK cannot be bigger than 4 GiB.
cs: Při 32-bitovým exportu vestavěné PCK nemůže být větší než 4 GiB.

en: Script Editor
cs: Editor skriptů

en: Asset Library
cs: Knihovna zdrojů (AssetLib)

en: Scene Tree Editing
cs: Úpravy stromu scény

en: Node Dock
cs: Panel uzlů

en: FileSystem Dock
cs: Souborový systém

en: Import Dock
cs: Importovat panel

en: Allows to view and edit 3D scenes.
cs: Umožňuje prohlížet a upravovat 3D scény.

en: Allows to edit scripts using the integrated script editor.
cs: Umožňuje upravovat skripty pomocí integrovaného editoru skriptů.

en: Provides built-in access to the Asset Library.
cs: Poskytuje integrovaný přístup ke Knihovně balíčků.

en: Allows editing the node hierarchy in the Scene dock.
cs: Umožňuje upravovat hierarchii uzlů v doku scény.

en: Allows to work with signals and groups of the node selected in the Scene dock.
cs: Umožňuje pracovat se signály a skupinami uzlu vybraného v doku scény.

en: Allows to browse the local file system via a dedicated dock.
cs: Umožňuje procházet místní souborový systém prostřednictvím vyhrazeného doku.

en: Allows to configure import settings for individual assets. Requires the FileSystem dock to function.
cs: Umožňuje konfigurovat nastavení importu pro jednotlivé zdroje. Pro svou funkci vyžaduje dok Souborový systém.

en: (current)
cs: (aktuální)

en: (none)
cs: (žádný)

en: Remove currently selected profile, '%s'? Cannot be undone.
cs: Odstranit aktuálně vybraný profil, '%s'? Nelze vrátit zpět.

en: Profile must be a valid filename and must not contain '.'
cs: Profil musí být validní název souboru a nesmí obsahovat '.'

en: Profile with this name already exists.
cs: Profil s tímto názvem již existuje.

en: (Editor Disabled, Properties Disabled)
cs: (Editor zakázán, Vlastnosti zakázány)

en: (Properties Disabled)
cs: (Vlastnosti deaktivovány)

en: (Editor Disabled)
cs: (Editor deaktivován)

en: Class Options:
cs: Možnosti třídy:

en: Enable Contextual Editor
cs: Aktivovat kontextový editor

en: Class Properties:
cs: Vlastnosti třídy:

en: Main Features:
cs: Hlavní funkce:

en: Nodes and Classes:
cs: Uzly a třídy:

en: File '%s' format is invalid, import aborted.
cs: Formát souboru '%s' je neplatný, import zrušen.

en: Profile '%s' already exists. Remove it first before importing, import aborted.
cs: Profil '%s' již existuje. Před importem jej odstraňte, import zrušen.

en: Error saving profile to path: '%s'.
cs: Chyba při ukládání profilu do cesty: '%s '.

en: Reset to Default
cs: Obnovit výchozí

en: Current Profile:
cs: Aktuální profil:

en: Create Profile
cs: Vytvořit profil

en: Remove Profile
cs: Odstranit profil

en: Available Profiles:
cs: Dostupné profily:

en: Make Current
cs: Zvolit jako aktuální

en: Configure Selected Profile:
cs: Konfigurace vybraného profilu:

en: Extra Options:
cs: Další možnosti:

en: Create or import a profile to edit available classes and properties.
cs: Vytvořte nebo importujte profil a upravte dostupné třídy a vlastnosti.

en: New profile name:
cs: Název nového profilu:

en: Godot Feature Profile
cs: Godot feature profil

en: Import Profile(s)
cs: Importovat profil(y)

en: Export Profile
cs: Exportovat profil

en: Manage Editor Feature Profiles
cs: Spravovat profily funkcí editoru

en: Select Current Folder
cs: Vybrat stávající složku

en: File exists, overwrite?
cs: Soubor existuje, přepsat?

en: Select This Folder
cs: Vybrat tuto složku

en: Copy Path
cs: Kopírovat cestu

en: Open in File Manager
cs: Otevřít ve správci souborů

en: Show in File Manager
cs: Zobrazit ve správci souborů

en: New Folder...
cs: Nová složka...

en: Refresh
cs: Obnovit

en: All Recognized
cs: Všechny rozpoznatelné

en: All Files (*)
cs: Všechny soubory (*)

en: Open a File
cs: Otevřít soubor

en: Open File(s)
cs: Otevřít soubor(y)

en: Open a Directory
cs: Otevřít složku

en: Open a File or Directory
cs: Otevřít soubor nebo složku

en: Save
cs: Uložit

en: Save a File
cs: Uložit soubor

en: Go Back
cs: Jít zpět

en: Go Forward
cs: Jit dopředu

en: Go Up
cs: Jít o úroveň výš

en: Toggle Hidden Files
cs: Zobrazit skryté soubory

en: Toggle Favorite
cs: Zobrazit oblíbené

en: Toggle Mode
cs: Přepnout režim

en: Focus Path
cs: Zvýraznit cestu

en: Move Favorite Up
cs: Přesunout oblíbenou položku nahoru

en: Move Favorite Down
cs: Přesunout oblíbenou položku dolů

en: Go to previous folder.
cs: Přejít do předchozí složky.

en: Go to next folder.
cs: Přejít do další složky.

en: Go to parent folder.
cs: Přejít do nadřazené složky.

en: Refresh files.
cs: Obnovit soubory.

en: (Un)favorite current folder.
cs: Přidat/odebrat složku z oblíbených.

en: Toggle the visibility of hidden files.
cs: Změnit viditelnost skrytých souborů.

en: View items as a grid of thumbnails.
cs: Zobrazit položky jako mřížku náhledů.

en: View items as a list.
cs: Zobrazit položky jako seznam.

en: Directories & Files:
cs: Složky a soubory:

en: Preview:
cs: Náhled:

en: File:
cs: Soubor:

en: ScanSources
cs: Sken zdrojů

en: There are multiple importers for different types pointing to file %s, import aborted
cs: Existuje vícero importérů různých typů odkazujících na soubor %s, import zrušen

en: (Re)Importing Assets
cs: (Re)Importování assetů

en: Top
cs: Horní

en: Class:
cs: Třída:

en: Inherits:
cs: Dědí z:

en: Inherited by:
cs: Děděná z:

en: Online Tutorials
cs: Online návody

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: default:
cs: výchozí:

en: Theme Properties
cs: Vlastnosti motivu

en: Colors
cs: Barvy

en: Constants
cs: Konstanty

en: Fonts
cs: Fonty

en: Icons
cs: Ikony

en: Styles
cs: Styly

en: Enumerations
cs: Výčty

en: Property Descriptions
cs: Popisy vlastnosti

en: (value)
cs: (hodnota)

en: There is currently no description for this property. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
cs: V současné době neexistuje žádný popis pro tuto vlastnost. Prosím pomozte nám tím, že ho[color=$color][url=$url]vytvoříte[/url][/color]!

en: Method Descriptions
cs: Popisy metod

en: There is currently no description for this method. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
cs: V současné době neexistuje žádný popis pro tuto metodu. Prosím pomozte nám tím, že ho [color=$color][url=$url]vytvoříte[/url][/color]!

en: Text Editor
cs: Editor textu

en: Help
cs: Nápověda

en: Sort Functions Alphabetically
cs: Třídit funkce abecedně

en: Search Help
cs: Hledat v dokumentaci

en: Case Sensitive
cs: Rozlišovat velká a malá písmena

en: Show Hierarchy
cs: Zobrazit hierarchii

en: Display All
cs: Zobrazit všechny

en: Classes Only
cs: Pouze třídy

en: Methods Only
cs: Pouze metody

en: Signals Only
cs: Pouze signály

en: Constants Only
cs: Pouze konstanty

en: Properties Only
cs: Pouze vlastnosti

en: Theme Properties Only
cs: Pouze vlastnosti motivu

en: Member Type
cs: Typ člena

en: Class
cs: Třída

en: Method
cs: Metoda

en: Signal
cs: Signál

en: Constant
cs: Konstantní

en: Property
cs: Vlastnost

en: Theme Property
cs: Vlastnost motivu

en: Property:
cs: Vlastnost:

en: Pinning a value forces it to be saved even if it's equal to the default.
cs: Připnutí hodnoty vynutí její uložení, i když bude shodná s výchozí hodnotou.

en: Set %s
cs: Nastav %s

en: Set Multiple:
cs: Nastavit více:

en: Pinned %s
cs: Připnuté %s

en: Unpinned %s
cs: Nepřipnuté %s

en: Output:
cs: Výstup:

en: Copy Selection
cs: Kopírovat výběr

en: Clear
cs: Promazat

en: Clear Output
cs: Vymazat výstup

en: Down
cs: Dolů

en: Up
cs: Nahoru

en: Node
cs: Uzel

en: Incoming RPC
cs: Příchozí RPC

en: Incoming RSET
cs: Příchozí RSET

en: Outgoing RPC
cs: Odchozí RPC

en: Outgoing RSET
cs: Odchozí RSET

en: New Window
cs: Nové okno

en: Unnamed Project
cs: Nepojmenovaný projekt

en: Spins when the editor window redraws.
    Update Continuously is enabled, which can increase power usage. Click to disable it.
cs: Aktivuje se při překreslování okna editoru.
    Je zapnuta funkce Průběžná aktualizace, která může zvýšit spotřebu energie. Klepnutím ji zakážete.

en: Spins when the editor window redraws.
cs: Točí se, když se okno editoru překresluje.

en: Imported resources can't be saved.
cs: Nelze uložit importované zdroje.

en: Error saving resource!
cs: Chyba při ukládání zdrojů!

en: This resource can't be saved because it does not belong to the edited scene. Make it unique first.
cs: Tento zdroj nemůže být uložen, protože nenáleží editované scéně. Nejdříve z něj udělejte unikátní zdroj.

en: Save Resource As...
cs: Uložit zdroj jako...

en: Can't open file for writing:
cs: Nelze otevřít soubor pro zápis:

en: Requested file format unknown:
cs: Žádaný formát souboru je neznámý:

en: Error while saving.
cs: Chyba při ukládání.

en: Can't open '%s'. The file could have been moved or deleted.
cs: Nelze otevřít '%s'. Soubor mohl být přesunut nebo smazán.

en: Error while parsing '%s'.
cs: Chyba při parsování '%s'.

en: Unexpected end of file '%s'.
cs: Neočekávaný konec souboru '%s'.

en: Missing '%s' or its dependencies.
cs: Chybí '%s' nebo jeho závislosti.

en: Error while loading '%s'.
cs: Chyba při nahrávání '%s'.

en: Saving Scene
cs: Ukládám scénu

en: Analyzing
cs: Analyzuji

en: Creating Thumbnail
cs: Vytvářím náhled

en: This operation can't be done without a tree root.
cs: Tato operace nemůže být provedena bez kořenového uzlu.

en: This scene can't be saved because there is a cyclic instancing inclusion.
    Please resolve it and then attempt to save again.
cs: Tato scéna nemůže být uložena, protože obsahuje cyklickou referenci.
    Odstraňte ji, a poté zkuste uložit znovu.

en: Couldn't save scene. Likely dependencies (instances or inheritance) couldn't be satisfied.
cs: Nepodařilo se uložit scénu. Nejspíše se nepodařilo uspokojit závislosti (instance nebo dědičnosti).

en: Could not save one or more scenes!
cs: Nelze uložit jednu nebo více scén!

en: Save All Scenes
cs: Uložit všechny scény

en: Can't overwrite scene that is still open!
cs: Nelze přepsat scénu, která je stále otevřená!

en: Can't load MeshLibrary for merging!
cs: Nelze načíst MeshLibrary ke sloučení!

en: Error saving MeshLibrary!
cs: Chyba při ukládání MeshLibrary!

en: Can't load TileSet for merging!
cs: Nelze načíst TileSet ke sloučení!

en: Error saving TileSet!
cs: Chyba při ukládání TileSet!

en: An error occurred while trying to save the editor layout.
    Make sure the editor's user data path is writable.
cs: Při pokusu o uložení rozložení editoru došlo k chybě.
    Ujistěte se, že cesta k uživatelským datům editoru je zapisovatelná.

en: Default editor layout overridden.
    To restore the Default layout to its base settings, use the Delete Layout option and delete the Default layout.
cs: Výchozí rozložení editoru bylo přepsáno.
    Chcete-li obnovit výchozí rozložení do výchozího nastavení, použijte možnost Odstranit rozložení a odstraňte výchozí rozložení.

en: Layout name not found!
cs: Jméno rozložení nenalezeno!

en: Restored the Default layout to its base settings.
cs: Obnoveno výchozí rozložení na základní nastavení.

en: This resource belongs to a scene that was imported, so it's not editable.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
cs: Tento zdroj patří scéně, která byla importována, takže ho nelze upravit.
    Přečtěte si, prosím, dokumentaci týkající se importování scén, abyste lépe pochopili tento proces.

en: This resource belongs to a scene that was instanced or inherited.
    Changes to it won't be kept when saving the current scene.
cs: Tento zdroj patří scéně, která byla instancovaná nebo poděděná.
    Jeho změny nebudou zachovány při uložení aktuální scény.

en: This resource was imported, so it's not editable. Change its settings in the import panel and then re-import.
cs: Tento zdroj byl importován, takže jej nelze měnit. Změňte jeho nastavení v panelu Import a znovu ho importujte.

en: This scene was imported, so changes to it won't be kept.
    Instancing it or inheriting will allow making changes to it.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
cs: Tato scéna byla importována, takže její změny nebudou zachovány.
    Instancování nebo zdědění umožní provádět její změny.
    Přečtěte si, prosím, dokumentaci týkající se importování scén, abyste lépe pochopili tento proces.

en: This is a remote object, so changes to it won't be kept.
    Please read the documentation relevant to debugging to better understand this workflow.
cs: Toto je vzdálený objekt, takže jeho změny nebudou zachovány.
    Přečtěte si, prosím, dokumentaci týkající se debugování, abyste lépe pochopili tento proces.

en: There is no defined scene to run.
cs: Neexistuje žádná scéna pro spuštění.

en: Save scene before running...
cs: Uložit scénu před spuštěním...

en: Could not start subprocess!
cs: Nelze spustit podproces!

en: Open Scene
cs: Otevřít scénu

en: Open Base Scene
cs: Otevřít základní scénu

en: Quick Open...
cs: Rychle otevřít...

en: Quick Open Scene...
cs: Rychle otevřít scénu...

en: Quick Open Script...
cs: Rychle otevřít skript...

en: Save & Close
cs: Uložit a zavřít

en: Save changes to '%s' before closing?
cs: Uložit změny '%s' před zavřením?

en: %s no longer exists! Please specify a new save location.
cs: %s již neexistuje! Zadejte prosím nové umístění pro uložení.

en: The current scene has no root node, but %d modified external resource(s) were saved anyway.
cs: Aktuální scéna nemá kořenový uzel, ale přesto bylo uloženo %d upravených externích zdrojů.

en: A root node is required to save the scene. You can add a root node using the Scene tree dock.
cs: Pro uložení scény je nutný kořenový uzel. Kořenový uzel můžete přidat pomocí doku Strom scény.

en: Save Scene As...
cs: Uložit scénu jako...

en: This operation can't be done without a scene.
cs: Tato operace nemůže být provedena bez scény.

en: Export Mesh Library
cs: Exportovat Mesh Library

en: This operation can't be done without a root node.
cs: Tato operace nemůže být provedena bez kořenového uzlu.

en: Export Tile Set
cs: Exportovat Tile Set

en: This operation can't be done without a selected node.
cs: Tato operace nemůže být provedena bez vybraného uzlu.

en: Current scene not saved. Open anyway?
cs: Aktuální scéna neuložena. Přesto otevřít?

en: Can't undo while mouse buttons are pressed.
cs: Nelze vrátit zpět, když jsou stisknuta tlačítka myši.

en: Nothing to undo.
cs: Není co vracet.

en: Undo: %s
cs: Zpět: %s

en: Can't redo while mouse buttons are pressed.
cs: Nelze opakovat, když jsou stisknuta tlačítka myši.

en: Nothing to redo.
cs: Není co opakovat.

en: Redo: %s
cs: Opakovat: %s

en: Can't reload a scene that was never saved.
cs: Nelze načíst scénu, která nebyla nikdy uložena.

en: Reload Saved Scene
cs: Znovunačíst uloženou scénu

en: The current scene has unsaved changes.
    Reload the saved scene anyway? This action cannot be undone.
cs: Aktuální scéna obsahuje neuložené změny.
    Přesto znovu načíst? Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Quick Run Scene...
cs: Rychle spustit scénu...

en: Quit
cs: Ukončit

en: Yes
cs: Ano

en: Exit the editor?
cs: Ukončit editor?

en: Open Project Manager?
cs: Otevřít Správce projektu?

en: Save & Quit
cs: Uložit a ukončit

en: Save changes to the following scene(s) before quitting?
cs: Uložit změny následujících scén před ukončením?

en: Save changes to the following scene(s) before opening Project Manager?
cs: Uložit změny následujících scén před otevřením Správce projektu?

en: This option is deprecated. Situations where refresh must be forced are now considered a bug. Please report.
cs: Tato možnost se již nepoužívá. Situace, kdy obnova musí být vynucena jsou nyní považovány za chybu. Prosím nahlašte.

en: Pick a Main Scene
cs: Vybrat hlavní scénu

en: Close Scene
cs: Zavřít scénu

en: Reopen Closed Scene
cs: Znovu otevřít zavřenou scénu

en: Unable to enable addon plugin at: '%s' parsing of config failed.
cs: Nelze povolit rozšiřující plugin: '%s' parsování konfigurace se nezdařilo.

en: Unable to find script field for addon plugin at: '%s'.
cs: Nelze najít záznam skriptu pro rozšiřující plugin v: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
cs: Nelze načíst skript rozšíření z cesty: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'. This might be due to a code error in that script.
    Disabling the addon at '%s' to prevent further errors.
cs: Nelze načíst skript rozšíření z cesty: '%s'. Zdá se, že se v kódu nachází chyba.
    Deaktivujte rozšíření '%s' abyste předešli dalším chybám.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Base type is not EditorPlugin.
cs: Nepodařilo se načíst addon skript z cesty: '%s'. Základní typ není EditorPlugin.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Script is not in tool mode.
cs: Nelze načíst skript rozšíření z cesty: '%s'. Skript není v režimu nástroje (tool).

en: Scene '%s' was automatically imported, so it can't be modified.
    To make changes to it, a new inherited scene can be created.
cs: Scéna '%s' byla automaticky importována, takže nemůže být modifikována.
    Abyste ji mohli změnit, je možné vytvořit novou zděděnou scénu.

en: Error loading scene, it must be inside the project path. Use 'Import' to open the scene, then save it inside the project path.
cs: Chyba při nahrávání scény, musí být v cestě projektu. Použijte 'Importovat' k otevření scény, pak ji uložte uvnitř projektu.

en: Scene '%s' has broken dependencies:
cs: Scéna '%s' má rozbité závislosti:

en: Clear Recent Scenes
cs: Vymazat nedávné scény

en: No main scene has ever been defined, select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
cs: Žádná hlavní scéna nebyla definována. Vyberte jednu?
    Může být později změněno v "Nastavení projektu" v kategorii 'aplikace'.

en: Selected scene '%s' does not exist, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
cs: Vybraná scéna '%s' neexistuje, vybrat platnou?
    Později to můžete změnit v "Nastavení projektu" v kategorii 'application'.

en: Selected scene '%s' is not a scene file, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
cs: Vybraná scéna '%s' není platný soubor scény. Vybrat jinou?
    Můžete ji později změnit v "Nastavení projektu" v kategorii "aplikace".

en: Save Layout
cs: Uložit rozložení

en: Delete Layout
cs: Odstranit rozložení

en: Default
cs: Výchozí

en: Show in FileSystem
cs: Zobrazit v souborovém systému

en: Play This Scene
cs: Spustit tuto scénu

en: Close Tab
cs: Zavřít záložku

en: Undo Close Tab
cs: Obnovit zavřenou záložku

en: Close Other Tabs
cs: Zavřít ostatní záložky

en: Close Tabs to the Right
cs: Zavřít záložky napravo

en: Close All Tabs
cs: Zavřít všechny záložky

en: Switch Scene Tab
cs: Přepnout záložku scény

en: %d more files or folders
cs: %d více souborů nebo složek

en: %d more folders
cs: %d více složek

en: %d more files
cs: %d více souborů

en: Unable to write to file '%s', file in use, locked or lacking permissions.
cs: Není možné zapisovat do souboru '%s', soubour je používán, uzamčen nebo chybí oprávnění.

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Scene Tabs
cs: Karty scén

en: Always Show Close Button
cs: Vždy zobrazit tlačítko zavření

en: Resize If Many Tabs
cs: Změnit velikost při velkém počtu záložek

en: Minimum Width
cs: Minimální šířka

en: Output
cs: Výstup

en: Always Clear Output On Play
cs: Vždy vymazat výstup při spuštění

en: Always Open Output On Play
cs: Vždy otevřít výstup při spuštění

en: Always Close Output On Stop
cs: Vždy zavřít výstup při ukončení

en: Save Each Scene On Quit
cs: Uložit všechny scény při vypnutí

en: Quit Confirmation
cs: Potvrzení při vypnutí

en: Show Update Spinner
cs: Zobrazit aktualizační kolečko

en: Update Continuously
cs: Aktualizovat průběžně

en: Update Vital Only
cs: Aktualizovat pouze důležité

en: Localize Settings
cs: Lokalizační nastavení

en: Show Thumbnail On Hover
cs: Zobrazit náhled při překrytí

en: Inspector
cs: Inspektor

en: Version Control
cs: Správa verzí

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: SSH Public Key Path
cs: Cesta k veřejnému klíči SSH

en: SSH Private Key Path
cs: Cesta k soukromému klíči SSH

en: Dock Position
cs: Pozice doku

en: Distraction Free Mode
cs: Nerozptylující režitm

en: Toggle distraction-free mode.
cs: Zapnout nerozptylující režim.

en: Add a new scene.
cs: Přidat novou scénu.

en: Scene
cs: Scéna

en: Go to previously opened scene.
cs: Přejít na předchozí scénu.

en: Copy Text
cs: Kopírovat text

en: Next tab
cs: Další panel

en: Previous tab
cs: Předchozí tab

en: Filter Files...
cs: Filtrovat soubory...

en: Operations with scene files.
cs: Možností scén.

en: New Scene
cs: Nová scéna

en: New Inherited Scene...
cs: Nová zděděná scéna...

en: Open Scene...
cs: Otevřít scénu...

en: Open Recent
cs: Otevřít nedávné

en: Save Scene
cs: Uložit scénu

en: Convert To...
cs: Konvertovat na...

en: MeshLibrary...
cs: Knihovna modelů...

en: TileSet...
cs: Sada dlaždic...

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: Miscellaneous project or scene-wide tools.
cs: Různé nástroje pro projekt nebo scény.

en: Project
cs: Projekt

en: Project Settings...
cs: Nastavení projektu...

en: Set Up Version Control
cs: Nastavit správu verzí

en: Shut Down Version Control
cs: Vypnout správu verzí

en: Export...
cs: Exportovat...

en: Install Android Build Template...
cs: Nainstalovat kompilační šablonu pro Android...

en: Tools
cs: Nástroje

en: Orphan Resource Explorer...
cs: Průzkumník osiřelých zdrojů...

en: Reload Current Project
cs: Znovu načíst aktuální projekt

en: Quit to Project List
cs: Ukončit do seznamu projektů

en: Deploy with Remote Debug
cs: Nasazení se vzdáleným laděním

en: When this option is enabled, using one-click deploy will make the executable attempt to connect to this computer's IP so the running project can be debugged.
    This option is intended to be used for remote debugging (typically with a mobile device).
    You don't need to enable it to use the GDScript debugger locally.
cs: Pokud je tato možnost povolena, použití one-click deploy způsobí, že se aplikace pokusí připojit k IP tohoto počítače, takže spuštěný projekt může být laděn.
    Tato možnost je určena pro vzdálené ladění (typicky s mobilním zařízením).
    Nemusíte ji povolovat abyste mohli použít lokální ladění GDScriptu.

en: Small Deploy with Network Filesystem
cs: Tenké nasazení pomocí síťového souborového sistému

en: When this option is enabled, using one-click deploy for Android will only export an executable without the project data.
    The filesystem will be provided from the project by the editor over the network.
    On Android, deploying will use the USB cable for faster performance. This option speeds up testing for projects with large assets.
cs: Když je tato možnost vybrána, Android Quick Deployment exportuje pouze spustitelný soubor bez dat projektu.
    Souborový systém bude z projektu sdílen editorem po síti.
    V systému Android bude nasazení používat kabel USB pro rychlejší výkon. Tato možnost výrazně zrychluje testování velkých her.

en: Visible Collision Shapes
cs: Viditelné kolizní tvary

en: When this option is enabled, collision shapes and raycast nodes (for 2D and 3D) will be visible in the running project.
cs: když je povolena tato volba, tak lze během hry vidět kolizní tvary a raycast uzly (pro 2D a 3D).

en: Visible Navigation
cs: Viditelná navigace

en: When this option is enabled, navigation meshes and polygons will be visible in the running project.
cs: když je povolena tato volba, tak lze během hry vidět navigační meshe a polygony.

en: Synchronize Scene Changes
cs: Synchronizovat změny scény

en: When this option is enabled, any changes made to the scene in the editor will be replicated in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
cs: Je-li tato možnost vybrána, budou se všechny změny fáze v editoru opakovat, zatímco hra běží.
    Při vzdáleném použití na zařízení je tato možnost efektivnější, když je povolen síťový souborový systém.

en: Synchronize Script Changes
cs: Synchornizovat změny skriptu

en: When this option is enabled, any script that is saved will be reloaded in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
cs: Pokud je tato možnost povolena, jakýkoli uložený skript se znovu načte, když je hra spuštěna.
    Při vzdáleném použití na zařízení je tato možnost efektivnější, když je povolen síťový souborový systém.

en: Editor Settings...
cs: Nastavení editoru...

en: Editor Layout
cs: Rozložení editoru

en: Take Screenshot
cs: Vytvořit snímek obrazovky

en: Screenshots are stored in the Editor Data/Settings Folder.
cs: Screenshoty jsou uložené v Editor Data/Settings Folder.

en: Toggle Fullscreen
cs: Přepnout celou obrazovku

en: Open Editor Data/Settings Folder
cs: Otevřít složku s daty a nastavením editoru

en: Open Editor Data Folder
cs: Otevřít složku s daty editoru

en: Open Editor Settings Folder
cs: Otevřít složku s nastavením editoru

en: Manage Editor Features...
cs: Spravovat funkce editoru...

en: Manage Export Templates...
cs: Spravovat šablony exportu...

en: Online Documentation
cs: Online dokumentace

en: Questions & Answers
cs: Otázky & odpovědi

en: Report a Bug
cs: Nahlásit chybu

en: Suggest a Feature
cs: Navrhnout funkci

en: Send Docs Feedback
cs: Odeslat zpětnou vazbu dokumentace

en: Community
cs: Komunita

en: About Godot
cs: O aplikaci Godot

en: Support Godot Development
cs: Podpořte projekt Godot

en: Play the project.
cs: Spustit projekt.

en: Play
cs: Hrát

en: Pause the scene execution for debugging.
cs: Pozastavit běh scény pro ladění.

en: Pause Scene
cs: Pozastavit scénu

en: Stop the scene.
cs: Zastavit scénu.

en: Play the edited scene.
cs: Spustit upravenou scénu.

en: Play Scene
cs: Přehrát scénu

en: Play custom scene
cs: Přehrát vlastní scénu

en: Play Custom Scene
cs: Přehrát upravenou scénu

en: Changing the video driver requires restarting the editor.
cs: Změna grafického ovladače vyžaduje restart editoru.

en: Save & Restart
cs: Uložit a restartovat

en: Hide Update Spinner
cs: Schovat aktualizační kolečko

en: FileSystem
cs: Souborový systém

en: Expand Bottom Panel
cs: Rozšířit spodní panel

en: Don't Save
cs: Neukládat

en: Android build template is missing, please install relevant templates.
cs: Chybí kompilační šablona pro Android, prosím nainstalujte vhodnou šablonu.

en: Manage Templates
cs: Spravovat šablony

en: Install from file
cs: Instalovat ze souboru

en: Select android sources file
cs: Vyberte soubor se zdroji pro Android

en: This will set up your project for custom Android builds by installing the source template to "res://android/build".
    You can then apply modifications and build your own custom APK on export (adding modules, changing the AndroidManifest.xml, etc.).
    Note that in order to make custom builds instead of using pre-built APKs, the "Use Custom Build" option should be enabled in the Android export preset.
cs: Tato možnost připraví váš projekt na vaše vlastní sestavení pro Android instalací zdrojové šablony v "res://android/build".
    Poté můžete při exportu přidat úpravy a vytvořit si vlastní soubor APK (přidání modulů, změna souboru AndroidManifest.xml, atd.)
    Upozorňujeme, že pokud chcete vytvořit vlastní sestavení namísto použití připraveného souboru APK, měla by být v exportním profilu Androidu povolena možnost "Použít vlastní sestavení".

en: The Android build template is already installed in this project and it won't be overwritten.
    Remove the "res://android/build" directory manually before attempting this operation again.
cs: Kompilační šablona pro Android je pro tento projekt již nainstalovaná a nebude přepsána.
    Odstraňte složku "res://android/build" před dalším pokusem o tuto operaci.

en: Import Templates From ZIP File
cs: Importovat šablony ze ZIP souboru

en: Template Package
cs: Balíček šablon

en: Export Library
cs: Exportovat knihovnu

en: Merge With Existing
cs: Sloučit s existující

en: Apply MeshInstance Transforms
cs: Použít transformace MeshInstance

en: Open & Run a Script
cs: Otevřít a spustit skript

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?
cs: Následující soubory mají novější verzi na disku.
    Jaká akce se má vykonat?

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Resave
cs: Znovu uložit

en: New Inherited
cs: Nové zděděné

en: Load Errors
cs: Načíst chyby

en: Select
cs: Vybrat

en: Select Current
cs: Vybrat aktuální

en: Open 2D Editor
cs: Otevřít 2D Editor

en: Open 3D Editor
cs: Otevřít 3D Editor

en: Open Script Editor
cs: Otevřít Editor Skriptů

en: Open Asset Library
cs: Otevřít knihovnu assetů

en: Open the next Editor
cs: Otevřít další editor

en: Open the previous Editor
cs: Otevřít předchozí editor

en: Warning!
cs: Varování!

en: No sub-resources found.
cs: Nebyly nalezeny žádné dílčí zdroje.

en: Open a list of sub-resources.
cs: Otevřete seznam dílčích zdrojů.

en: Creating Mesh Previews
cs: Vytváření náhledu modelu

en: Thumbnail...
cs: Náhled...

en: Main Script:
cs: Hlavní skript:

en: Edit Plugin
cs: Upravit plugin

en: Installed Plugins:
cs: Nainstalované pluginy:

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Version
cs: Verze

en: Author
cs: Autor

en: Measure:
cs: Měření:

en: Frame Time (ms)
cs: Čas snímku (ms)

en: Average Time (ms)
cs: Průměrný čas (ms)

en: Frame %
cs: Snímek %

en: Physics Frame %
cs: Fyzikální snímek %

en: Inclusive
cs: Inkluzivní

en: Self
cs: Tento objekt

en: Inclusive: Includes time from other functions called by this function.
    Use this to spot bottlenecks.
    
    Self: Only count the time spent in the function itself, not in other functions called by that function.
    Use this to find individual functions to optimize.
cs: Včetně: Zahrnuje čas z jiných funkcí volaných touto funkcí.
    Slouží k odhalení úzkých míst.
    
    Vlastní: Započítává pouze čas strávený v samotné funkci, nikoli v jiných funkcích volaných touto funkcí.
    Použijte k vyhledání jednotlivých funkcí, které je třeba optimalizovat.

en: Frame #:
cs: Snímek č.:

en: Calls
cs: Volání

en: Debugger
cs: Ladicí program

en: Profiler Frame History Size
cs: Velikost historie profilovacího rámce

en: Profiler Frame Max Functions
cs: Maximální počet funkcí profilovacího rámce

en: Edit Text:
cs: Editovat text:

en: On
cs: Zapnout

en: Layer
cs: Vrstva

en: Bit %d, value %d
cs: Bit %d, hodnota %d

en: [Empty]
cs: [Prázdné]

en: Assign...
cs: Přiřadit...

en: Invalid RID
cs: Neplatné RID

en: Can't create a ViewportTexture on resources saved as a file.
    Resource needs to belong to a scene.
cs: Nelze vytvořit ViewportTexture na zdroji uloženém jako soubor.
    Zdroj musí patřit scéně.

en: Can't create a ViewportTexture on this resource because it's not set as local to scene.
    Please switch on the 'local to scene' property on it (and all resources containing it up to a node).
cs: Na tomto zdroji nelze vytvořit ViewportTexture, protože není pro scénu lokální.
    Upravte jeho vlastnost "lokální pro scénu" (a všechny zdroje, které jej obsahují, až po uzel).

en: Pick a Viewport
cs: Vyberte Viewport

en: Selected node is not a Viewport!
cs: Vybraný uzel není Viewport!

en: Size:
cs: Velikost:

en: Remove Item
cs: Odstranit položku

en: New Key:
cs: Nový klíč:

en: New Value:
cs: Nová hodnota:

en: Add Key/Value Pair
cs: Vložte pár klíč/hodnota

en: The selected resource (%s) does not match any type expected for this property (%s).
cs: Vybraný zdroj (%s) neodpovídá žádnému očekávanému typu pro tuto vlastnost (%s).

en: Quick Load
cs: Rychlé načtení

en: Make Unique
cs: Vytvořit unikátní

en: Paste
cs: Vložit

en: Convert to %s
cs: Převést na %s

en: New %s
cs: Nový %s

en: New Script
cs: Nový skript

en: Extend Script
cs: Rozšířit skript

en: No runnable export preset found for this platform.
    Please add a runnable preset in the Export menu or define an existing preset as runnable.
cs: Nebylo nalezeno žádné spustilené přednastavení pro exportování na tuto platformu.
    Přidejte prosím spustitelné přednastavení v exportovacím menu nebo definujte existující přednastavení jako spustitelné.

en: Write your logic in the _run() method.
cs: Napište svůj kód v _run() metodě.

en: There is an edited scene already.
cs: Nějaka scéna už je upravována.

en: Couldn't instance script:
cs: Nepodařilo se instancovat skript:

en: Did you forget the 'tool' keyword?
cs: Nezapomněli jste na klíčové slovo 'tool'?

en: Couldn't run script:
cs: Nelze spustit skript:

en: Did you forget the '_run' method?
cs: Nezapoměl jste metodu '_run'?

en: Editor Language
cs: Jazyk editoru

en: Display Scale
cs: Škálování zobrazení

en: Custom Display Scale
cs: Vlastní škálování zobrazení

en: Main Font Size
cs: Velikost písma editoru

en: Code Font Size
cs: Velikost písma kódu

en: Font Antialiased
cs: Vyhlazování písma

en: Font Hinting
cs: Hinting písma

en: Main Font
cs: Font editoru

en: Main Font Bold
cs: Tučný font editoru

en: Code Font
cs: Font kódu

en: Dim Editor On Dialog Popup
cs: Ztmavit editor při zobrazení dialogového okna

en: Low Processor Mode Sleep (µsec)
cs: Režim spánku s nízkým využitím procesoru (µs)

en: Unfocused Low Processor Mode Sleep (µsec)
cs: Nezaměřený režim spánku s nízkým využitím procesoru (µs)

en: Separate Distraction Mode
cs: Oddělit nerozptylující režim

en: Automatically Open Screenshots
cs: Automaticky otevřít snímky obrazovky

en: Theme
cs: Téma

en: Preset
cs: Předvolba

en: Icon And Font Color
cs: Barva ikon a písma

en: Base Color
cs: Základní barva

en: Accent Color
cs: Barva zvýraznění

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Highlight Tabs
cs: Zvýraznit karty

en: Border Size
cs: Velikost okrajů

en: Custom Theme
cs: Vlastní téma

en: Show Script Button
cs: Ukázat tlačítko skriptu

en: Default Project Path
cs: Výchozí cesta k projektu

en: Thumbnail Size
cs: Velikost náhledu

en: Start Create Dialog Fully Expanded
cs: Plně rozbalit dialog vytvoření při spuštění

en: Always Show Folders
cs: Vždy zobrazit složky

en: Property Editor
cs: Editor oblasti

en: Auto Refresh Interval
cs: Automatický interval obnovení

en: Subresource Hue Tint
cs: Podzdroj odstínu

en: Color Theme
cs: Barevné téma

en: Line Spacing
cs: Řádkování

en: Highlighting
cs: Zvýrazňování

en: Syntax Highlighting
cs: Zvýrazňování syntaxe

en: Highlight All Occurrences
cs: Zvýraznit všechny výskyty

en: Highlight Current Line
cs: Zvýraznit aktuální řádek

en: Indent
cs: Odsazení

en: Auto Indent
cs: Automatické odsazení

en: Convert Indent On Save
cs: Konvertovat odsazení při uložení

en: Draw Tabs
cs: Vykreslit taby

en: Draw Spaces
cs: Vykreslit mezery

en: Navigation
cs: Navigace

en: Smooth Scrolling
cs: Plynulé posouvání

en: V Scroll Speed
cs: Vertikální rychlost posouvání

en: Show Minimap
cs: Zobrazit minimapu

en: Minimap Width
cs: Šířka minimapy

en: Mouse Extra Buttons Navigate History
cs: Navigační historie extra tlačítek myši

en: Drag And Drop Selection
cs: Výběr přetažením

en: Stay In Script Editor On Node Selected
cs: Zůstat v editoru skriptu při výběru uzlu

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Show Line Numbers
cs: Zobrazit čísla řádků

en: Line Numbers Zero Padded
cs: Vyplnit čísla řádků nulami

en: Code Folding
cs: Složení kódu

en: Word Wrap
cs: Zalamování

en: Show Line Length Guidelines
cs: Zobrazit vodící čáry délky řádků

en: Line Length Guideline Soft Column
cs: Měkký sloupec čáry délky řádku

en: Line Length Guideline Hard Column
cs: Tvrdý sloupec čáry délky řádku

en: Script List
cs: Seznam skriptů

en: Show Members Overview
cs: Zobrazit přehled členů

en: Files
cs: Soubory

en: Trim Trailing Whitespace On Save
cs: Osekat koncové mezery při uložení

en: Autosave Interval Secs
cs: Interval automatického ukládání v sekundách

en: Restore Scripts On Load
cs: Obnovit skripty při načtení

en: Auto Reload And Parse Scripts On Save
cs: Automaticky aktualizovat a parsovat skripty při uložení

en: Auto Reload Scripts On External Change
cs: Automaticky aktualizovat skripty při externí změně

en: Create Signal Callbacks
cs: Vytvořit callback signálu

en: Sort Members Outline Alphabetically
cs: Seřadit přehled členů abecedně

en: Cursor
cs: Kurzor

en: Scroll Past End Of File
cs: Skrolovat za konec souboru

en: Block Caret
cs: Blokovat stříšku

en: Caret Blink
cs: Blikání stříšky

en: Caret Blink Speed
cs: Rychlost blikání stříšky

en: Right Click Moves Caret
cs: Pravý klik posune stříšku

en: Completion
cs: Dokončování

en: Idle Parse Delay
cs: Zpoždění parsování při nečinnosti

en: Auto Brace Complete
cs: Automatické doplnění závorky

en: Code Complete Delay
cs: Zpoždění dokončení kódu

en: Callhint Tooltip Offset
cs: Posunutí nápovědy

en: Complete File Paths
cs: Dokončit cestu k souboru

en: Add Type Hints
cs: Přidat nápovědy typů

en: Use Single Quotes
cs: Používat jednoduché závorky

en: Show Help Index
cs: Zobrazit index nápovědy

en: Help Font Size
cs: Velikost fontu nápovědy

en: Help Source Font Size
cs: Velikost fontu zdroje nápovědy

en: Help Title Font Size
cs: Velikost fontu titulku nápovědy

en: Grid Map
cs: Mřížková mapa

en: Pick Distance
cs: Výběrová vzdálenost

en: Preview Size
cs: Velikost náhledu

en: Primary Grid Color
cs: Primární barva mřížky

en: Secondary Grid Color
cs: Sekundární barva mřížky

en: Selection Box Color
cs: Barva výběrového pole

en: 3D Gizmos
cs: 3D Rukojeti

en: Gizmo Colors
cs: Barvy rukojetí

en: Instanced
cs: Instancováno

en: Joint
cs: Bod

en: Shape
cs: Tvar

en: Primary Grid Steps
cs: Primární stupně mřížky

en: Grid Size
cs: Velikost mřížky

en: Grid Division Level Max
cs: Maximální úroveň rozdělení mřížky

en: Grid Division Level Min
cs: Minimální úroveň rozdělení mřížky

en: Grid Division Level Bias
cs: Sklon úrovně rozdělení mřížky

en: Grid XZ Plane
cs: Rovina XZ mřížky

en: Grid XY Plane
cs: Rovina XY mřížky

en: Grid YZ Plane
cs: Rovina YZ mřížky

en: Default FOV
cs: Výchozí FOV

en: Default Z Far
cs: Výchozí Z limit dálky

en: Lightmap Baking Number Of CPU Threads
cs: Počet CPU vláken při zapékání světelných map

en: Navigation Scheme
cs: Schéma navigace

en: Invert Y Axis
cs: Invertovat osu Y

en: Invert X Axis
cs: Invertovat osu X

en: Zoom Style
cs: Styl přiblížení

en: Emulate Numpad
cs: Emulovat numerickou klávesnici

en: Emulate 3 Button Mouse
cs: Emulovat třítlačítkovou myš

en: Orbit Modifier
cs: Modifikátor orbitu

en: Pan Modifier
cs: Modifikátor posouvání

en: Zoom Modifier
cs: Modifikátor přiblížení

en: Warped Mouse Panning
cs: Zkreslené posouvání myši

en: Navigation Feel
cs: Pocit navigace

en: Orbit Sensitivity
cs: Citlivost orbitu

en: Orbit Inertia
cs: Setrvačnost orbitu

en: Translation Inertia
cs: Setrvačnost překladu

en: Zoom Inertia
cs: Setrvačnost přiblížení

en: Freelook
cs: Volný pohled

en: Freelook Navigation Scheme
cs: Navigační schéma volného pohledu

en: Freelook Sensitivity
cs: Senzitivita volného pohledu

en: Freelook Inertia
cs: Setrvačnost volného pohledu

en: Freelook Base Speed
cs: Základní rychlost volného pohledu

en: Freelook Activation Modifier
cs: Modifikátor aktivace volného pohledu

en: Freelook Speed Zoom Link
cs: Link rychlo přiblížení volného pohledu

en: Grid Color
cs: Barva mřížky

en: Guides Color
cs: Barva vodítek

en: Smart Snapping Line Color
cs: Barva linky chytrého přichycování

en: Bone Width
cs: Šířka kosti

en: Bone Color 1
cs: Barva kosti 1

en: Bone Color 2
cs: Barva kosti 2

en: Bone Selected Color
cs: Barva vybrané kosti

en: Bone IK Color
cs: Barva IK kosti

en: Bone Outline Color
cs: Barva obrysu kosti

en: Bone Outline Size
cs: Velikost obrysu kosti

en: Simple Panning
cs: Jednoduché posouvání

en: Scroll To Pan
cs: Skrollovat pro posun

en: Pan Speed
cs: Rychlost posunu

en: Poly Editor
cs: Editor polygonů

en: Point Grab Radius
cs: Dosah pro uchopení bodu

en: Show Previous Outline
cs: Zobrazit předchozí obrys

en: Autorename Animation Tracks
cs: Automaticky přejmenovat animační stopy

en: Default Create Bezier Tracks
cs: Výchozí vytváření beziérových stop

en: Default Create Reset Tracks
cs: Výchozí vytváření resetovacích stop

en: Onion Layers Past Color
cs: Barva cibulových vrstev minulosti

en: Onion Layers Future Color
cs: Barva cibulových vrstev budoucnosti

en: Visual Editors
cs: Vizuální editory

en: Minimap Opacity
cs: Průhlednost minimapy

en: Window Placement
cs: Umístění okna

en: Rect Custom Position
cs: Vlastní pozice okna

en: Auto Save
cs: Automatické ukládání

en: Save Before Running
cs: Uložit před spuštěním

en: Font Size
cs: Velikost fontu

en: Remote Host
cs: Vzdálený host

en: Remote Port
cs: Vzdálený port

en: Editor SSL Certificates
cs: SSL certifikáty editoru

note: TRANSLATORS: Project Manager here refers to the tool used to create/manage Godot projects.
en: Project Manager
cs: Správce projektů

note: TRANSLATORS: Project Manager here refers to the tool used to create/manage Godot projects.
en: Sorting Order
cs: Seřadit podle

en: Symbol Color
cs: Barva znaků

en: Keyword Color
cs: Barva klíčových slov

en: Base Type Color
cs: Barva základního typu

en: Engine Type Color
cs: Barva typu enginu

en: User Type Color
cs: Barva typu uživatele

en: Comment Color
cs: Barva komentářů

en: String Color
cs: Barva řetězců

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Completion Background Color
cs: Barva výplně pozadí

en: Completion Selected Color
cs: Barva výplně výběru

en: Completion Scroll Color
cs: Barva výplně scrollu

en: Completion Font Color
cs: Barva výplně fontu

en: Text Color
cs: Barva textu

en: Line Number Color
cs: Barva čísla řádku

en: Caret Color
cs: Barva stříšky

en: Caret Background Color
cs: Barva pozadí stříšky

en: Text Selected Color
cs: Barva vybraného textu

en: Selection Color
cs: Barva výběru

en: Brace Mismatch Color
cs: Barva neshody závorek

en: Current Line Color
cs: Barva aktuálního řádku

en: Line Length Guideline Color
cs: Barva čáry délky řádku

en: Word Highlighted Color
cs: Barva zvýrazněného slova

en: Number Color
cs: Barva čísel

en: Function Color
cs: Barva funkcí

en: Mark Color
cs: Barva označení

en: Bookmark Color
cs: Barva záložky

en: Breakpoint Color
cs: Barva bodu přerušení (Breakpointu)

en: Code Folding Color
cs: Barva složení kódu

en: Search Result Color
cs: Barva výsledků hledání

en: Hold %s to round to integers. Hold Shift for more precise changes.
cs: Podržte %s pro zaokrouhlení na celá čísla. Pro přesnější změny podržte Shift.

en: Select Node(s) to Import
cs: Vyberte uzly pro import

en: Browse
cs: Procházet

en: Scene Path:
cs: Cesta ke scéně:

en: Import From Node:
cs: Import z uzlu:

en: Open the folder containing these templates.
cs: Otevřít složku obsahující tyto šablony.

en: Uninstall these templates.
cs: Odinstalovat tyto šablony.

en: There are no mirrors available.
cs: Nejsou k dispozici žádná zrcadla.

en: Retrieving the mirror list...
cs: Získávání seznamu zrcadel...

en: Starting the download...
cs: Zahájení stahování...

en: Error requesting URL:
cs: Chyba žádosti o URL:

en: Connecting to the mirror...
cs: Připojení k zrcadlu...

en: Can't resolve the requested address.
cs: Nelze dohledat požadovanou adresu.

en: Can't connect to the mirror.
cs: Nelze se připojit k zrcadlu.

en: No response from the mirror.
cs: Zrcadlo neodpovídá.

en: Request failed.
cs: Požadavek selhal.

en: Request ended up in a redirect loop.
cs: Požadavek skončil ve smyčce přesměrování.

en: Request failed:
cs: Požadavek selhal:

en: Download complete; extracting templates...
cs: Stažení dokončeno; extrahování šablon...

en: Cannot remove temporary file:
cs: Nelze odstranit dočasný soubor:

en: Templates installation failed.
    The problematic templates archives can be found at '%s'.
cs: Instalace šablon selhala.
    Problémové archivy šablon lze nalézt na '%s'.

en: Error getting the list of mirrors.
cs: Chyba při získávání seznamu zrcadel.

en: Error parsing JSON with the list of mirrors. Please report this issue!
cs: Chyba při parsování JSON se seznamem zrcadel. Nahlaste prosím tento problém!

en: Best available mirror
cs: Nejlepší dostupné zrcadlo

en: No download links found for this version. Direct download is only available for official releases.
cs: Nebyly nalezeny odkazy pro stažení této verze. Přímé stažení je dostupné pouze pro oficiální vydání.

en: Disconnected
cs: Odpojeno

en: Resolving
cs: Řeším

en: Can't Resolve
cs: Nelze vyřešit

en: Connecting...
cs: Připojuji...

en: Can't Connect
cs: Nelze se připojit

en: Connected
cs: Připojeno

en: Requesting...
cs: Posílá se žádost...

en: Downloading
cs: Stahuji

en: Connection Error
cs: Chyba připojení

en: SSL Handshake Error
cs: Selhání SSL handshaku

en: Can't open the export templates file.
cs: Nelze otevřít soubor exportních šablon.

en: Invalid version.txt format inside the export templates file: %s.
cs: Nesprávný formát version.txt uvnitř souboru exportních šablon: %s.

en: No version.txt found inside the export templates file.
cs: V souboru exportních šablon nebyl nalezen soubor version.txt.

en: Error creating path for extracting templates:
cs: Chyba při vytváření cesty pro extrakci šablon:

en: Extracting Export Templates
cs: Extrakce exportních šablon

en: Importing:
cs: Importování:

en: Remove templates for the version '%s'?
cs: Odstranit šablony pro verzi '%s'?

en: Uncompressing Android Build Sources
cs: Dekomprese zdrojů sestavení pro Android

en: Export Template Manager
cs: Správce exportních šablon

en: Current Version:
cs: Aktuální verze:

en: Export templates are missing. Download them or install from a file.
cs: Chybí šablony pro export. Stáhněte si je nebo je nainstalujte ze souboru.

en: Export templates are installed and ready to be used.
cs: Exportní šablony jsou nainstalovány a připraveny k použití.

en: Open Folder
cs: Otevřít složku

en: Open the folder containing installed templates for the current version.
cs: Otevře složku obsahující nainstalované šablony pro aktuální verzi.

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Uninstall templates for the current version.
cs: Odinstalování šablon pro aktuální verzi.

en: Download from:
cs: Stáhnout z:

en: Open in Web Browser
cs: Otevřít v prohlížeči

en: Copy Mirror URL
cs: Kopírovat URL zrcadla

en: Download and Install
cs: Stáhnout a instalovat

en: Download and install templates for the current version from the best possible mirror.
cs: Stáhnutí a instalace šablon pro aktuální verzi z nejlepšího možného zrcadla.

en: Official export templates aren't available for development builds.
cs: Oficiální šablony exportu nejsou k dispozici pro vývojová sestavení.

en: Install from File
cs: Instalovat ze souboru

en: Install templates from a local file.
cs: Instalace šablon z místního souboru.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cancel the download of the templates.
cs: Zrušit stahování šablon.

en: Other Installed Versions:
cs: Další nainstalované verze:

en: Uninstall Template
cs: Odinstalovat šablonu

en: Select Template File
cs: Vybrat soubor šablony

en: Godot Export Templates
cs: Šablony exportu Godotu

en: The templates will continue to download.
    You may experience a short editor freeze when they finish.
cs: Šablony se budou stahovat i nadále.
    Po dokončení může dojít ke krátkému zamrznutí editoru.

en: Password
cs: Heslo

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Status: Import of file failed. Please fix file and reimport manually.
cs: Status: import souboru selhal. Opravte, prosím, soubor a naimportujte ho znovu ručně.

en: Importing has been disabled for this file, so it can't be opened for editing.
cs: Importování tohoto souboru bylo zakázáno, takže jej nelze otevřít pro úpravy.

en: Cannot move/rename resources root.
cs: Nelze přesunout/přejmenovat kořen zdrojů.

en: Cannot move a folder into itself.
cs: Nelze přesunout složku do sebe samé.

en: Error moving:
cs: Chyba přesouvání:

en: Error duplicating:
cs: Chyba duplikování:

en: Unable to update dependencies:
cs: Nepodařilo se aktualizovat závislosti:

en: No name provided.
cs: Nebylo poskytnuto žádné jméno.

en: Provided name contains invalid characters.
cs: Poskytnuté jméno obsahuje neplatné znaky.

en: A file or folder with this name already exists.
cs: Soubor nebo složka s tímto názvem již existuje.

en: Name contains invalid characters.
cs: Jméno obsahuje neplatné znaky.

en: This file extension is not recognized by the editor.
    If you want to rename it anyway, use your operating system's file manager.
    After renaming to an unknown extension, the file won't be shown in the editor anymore.
cs: Tato přípona není editorem rozpoznána.
    Pokud chcete soubor přejmenovat, použijte průzkumník souborů vašeho operačního systému.
    Po přejmenování na neznámou příponu, soubor už nebude vidět v editoru.

en: The following files or folders conflict with items in the target location '%s':
    
    %s
    
    Do you wish to overwrite them?
cs: Následující soubory nebo složky jsou v konfliktu s položkami v cílovém umístění '%s':
    
    %s
    
    Přejete si je přepsat?

en: Renaming file:
cs: Přejmenovávání souboru:

en: Renaming folder:
cs: Přejmenování složky:

en: Duplicating file:
cs: Duplikace souboru:

en: Duplicating folder:
cs: Duplikace složky:

en: New Inherited Scene
cs: Nová zděděná scéna

en: Set As Main Scene
cs: Nastavit jako hlavní scénu

en: Open Scenes
cs: Otevřít scény

en: Add to Favorites
cs: Přidat do oblíbených

en: Remove from Favorites
cs: Odebrat z oblíbených

en: Edit Dependencies...
cs: Upravit závislosti...

en: View Owners...
cs: Zobrazit vlastníky...

en: Move To...
cs: Přesunout do...

en: New Scene...
cs: Nová scéna...

en: New Script...
cs: Nový skript...

en: New Resource...
cs: Nový zdroj...

en: Expand All
cs: Rozbalit vše

en: Collapse All
cs: Sbalit vše

en: Sort files
cs: Seřadit soubory

en: Sort by Name (Ascending)
cs: Seřadit podle názvu (vzestupně)

en: Sort by Name (Descending)
cs: Seřadit podle názvu (sestupně)

en: Sort by Type (Ascending)
cs: Seřadit podle typu (vzestupně)

en: Sort by Type (Descending)
cs: Seřadit podle typu (sestupně)

en: Sort by Last Modified
cs: Seřadit podle poslední změny

en: Sort by First Modified
cs: Seřadit podle první změny

en: Duplicate...
cs: Duplikovat...

en: Rename...
cs: Přejmenovat...

en: Focus the search box
cs: Přejít do vyhledávacího pole

en: Previous Folder/File
cs: Předchozí složka/soubor

en: Next Folder/File
cs: Další složka/soubor

en: Re-Scan Filesystem
cs: Znovu skenovat souborový systém

en: Toggle Split Mode
cs: Přepnout režim rozdělení

en: Search files
cs: Hledat soubory

en: Scanning Files,
    Please Wait...
cs: Skenování souborů,
    Prosím, čekejte...

en: Move
cs: Přesunout

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Create Scene
cs: Vytvořit scénu

en: Create Script
cs: Vytvořit skript

en: Find in Files
cs: Najít v souborech

en: Find:
cs: Najít:

en: Replace:
cs: Nahradit:

en: Folder:
cs: Složka:

en: Filters:
cs: Filtry:

en: Include the files with the following extensions. Add or remove them in ProjectSettings.
cs: Zahrnout soubory s následujícími příponami. Přidejte nebo odeberte je v Nastavení projektu.

en: Find...
cs: Najít...

en: Replace...
cs: Nahradit...

en: Searching...
cs: Hledám...

en: %d match in %d file.
cs: %d shoda v %d souboru.

en: %d matches in %d file.
cs: %d shod v %d souboru.

en: %d matches in %d files.
cs: %d shod v %d souborech.

en: Add to Group
cs: Přidat do skupiny

en: Remove from Group
cs: Odebrat ze skupiny

en: Group name already exists.
cs: Název skupiny již existuje.

en: Invalid group name.
cs: Neplatný název skupiny.

en: Rename Group
cs: Přejmenovat skupinu

en: Delete Group
cs: Odstranit skupinu

en: Groups
cs: Skupiny

en: Nodes Not in Group
cs: Uzly nejsou ve skupině

en: Filter nodes
cs: Filtrovat uzly

en: Nodes in Group
cs: Uzly jsou ve skupině

en: Empty groups will be automatically removed.
cs: Prázdné skupiny budou automaticky odstraněny.

en: Group Editor
cs: Editor skupin

en: Manage Groups
cs: Spravovat skupiny

en: Import as Single Scene
cs: Importovat jako jednu scénu

en: Import with Separate Animations
cs: Importovat s oddělenými animacemi

en: Import with Separate Materials
cs: Importovat s oddělenými materiály

en: Import with Separate Objects
cs: Importujte s oddělenými objekty

en: Import with Separate Objects+Materials
cs: Importujte s oddělenými objekty a materiály

en: Import with Separate Objects+Animations
cs: Importujte s oddělenými objekty a animacemi

en: Import with Separate Materials+Animations
cs: Importujte s oddělenými materiály a animacemi

en: Import with Separate Objects+Materials+Animations
cs: Importujte s oddělenými objekty, materiály a animacemi

en: Import as Multiple Scenes
cs: Importovat jako více scén

en: Import as Multiple Scenes+Materials
cs: Importovat jako více scén a materiálů

en: External Files
cs: Externí soubory

en: Import Scene
cs: Importovat scénu

en: Importing Scene...
cs: Importuji scénu...

en: Generating Lightmaps
cs: Generování světelné mapy

en: Running Custom Script...
cs: Spouštím skript...

en: Couldn't load post-import script:
cs: Nepodařilo se načíst post-import script:

en: Invalid/broken script for post-import (check console):
cs: Neplatný/rozbitý skript pro post-import (viz konzole):

en: Error running post-import script:
cs: Chyba při spuštění post-import scriptu:

en: Did you return a Node-derived object in the `post_import()` method?
cs: Vrátili jste objekt, který dědí z Node metodou `post_import()`?

en: Saving...
cs: Ukládání...

en: Lossy Quality
cs: Ztrátová kvalita

en: Normal Map
cs: Normálová mapa

en: Detect 3D
cs: Detekovat 3D

en: Warning, no suitable PC VRAM compression enabled in Project Settings. This texture will not display correctly on PC.
cs: Upozornění, žádná vhodná PC VRAM komprese není povolena v nastavení projektu. Tato textura se na PC nebude zobrazovat správně.

en: Trim
cs: Oříznout

en: Select Importer
cs: Vybrat Importér

en: Importer:
cs: Importér:

en: Reset to Defaults
cs: Obnovit výchozí

en: Keep File (No Import)
cs: Zachovat soubor (bez importu)

en: %d Files
cs: %d souborů

en: Set as Default for '%s'
cs: Nastavit jako výchozí pro '%s'

en: Clear Default for '%s'
cs: Vyčistit výchozí pro '%s'

en: Reimport
cs: Znovu importovat

en: You have pending changes that haven't been applied yet. Click Reimport to apply changes made to the import options.
    Selecting another resource in the FileSystem dock without clicking Reimport first will discard changes made in the Import dock.
cs: Máte čekající změny, které ještě nebyly použity. Klepnutím na tlačítko Znovu importovat uplatníte změny provedené v možnostech importu.
    Výběrem jiného zdroje v doku Souborový systém bez předchozího kliknutí na tlačítko Znovu importovat se změny provedené v doku Import zruší.

en: Import As:
cs: Importovat jako:

en: Save Scenes, Re-Import, and Restart
cs: Uložit scény, znovu importovat a restartovat

en: Changing the type of an imported file requires editor restart.
cs: Změna typu importovaného souboru vyžaduje restart editoru.

en: WARNING: Assets exist that use this resource, they may stop loading properly.
cs: VAROVÁNÍ: Existují zdroje, který tento zdroj používají. Může se stát, že se přestanou správně načítat.

en: Select a resource file in the filesystem or in the inspector to adjust import settings.
cs: Vyberte zdrojový soubor v prohlížeči souboru nebo v inspektoru k úpravě nastavení importu.

en: Failed to load resource.
cs: Selhalo nahrání zdroje.

en: Raw
cs: Surový

en: Localization not available for current language.
cs: Lokalizace není dostupná pro aktuální jazyk.

en: Copy Properties
cs: Kopírovat vlastnosti

en: Paste Properties
cs: Vložit vlastnosti

en: Make Sub-Resources Unique
cs: Udělat Sub-prostředky unikátní

en: Create a new resource in memory and edit it.
cs: Vytvořit nový zdroj v paměti a editovat ho.

en: Load an existing resource from disk and edit it.
cs: Nahrát existující zdroj z disku a editovat ho.

en: Save the currently edited resource.
cs: Uložit právě editovaný zdroj.

en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: Extra resource options.
cs: Další možnosti zdrojů.

en: Edit Resource from Clipboard
cs: Upravit zdroj ze schránky

en: Copy Resource
cs: Kopírovat zdroj

en: Make Resource Built-In
cs: Vytvořit vestavěný zdroj

en: Go to the previous edited object in history.
cs: Jít na předešlý editovaný objekt v historii.

en: Go to the next edited object in history.
cs: Jít na následující editovaný objekt v historii.

en: History of recently edited objects.
cs: Historie naposledy upravených objektů.

en: Open documentation for this object.
cs: Otevřít dokumentaci k tomuto objektu.

en: Open Documentation
cs: Otevřít dokumentaci

en: Filter properties
cs: Filtrovat vlastnosti

en: Manage object properties.
cs: Spravovat vlastnosti objektu.

en: Changes may be lost!
cs: Změny mohou být ztraceny!

en: MultiNode Set
cs: MultiNode sada

en: Select a single node to edit its signals and groups.
cs: Zvolte vybraný uzel pro editaci jeho signálů a skupin.

en: Edit a Plugin
cs: Editovat plugin

en: Create a Plugin
cs: Vytvořit plugin

en: Plugin Name:
cs: Název pluginu:

en: Subfolder:
cs: Podsložka:

en: Author:
cs: Autor:

en: Version:
cs: Verze:

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Script Name:
cs: Název skriptu:

en: Activate now?
cs: Aktivovat nyní?

en: Create Polygon
cs: Vytvořit polygon

en: Create points.
cs: Vytvořit body.

en: Edit points.
    LMB: Move Point
    RMB: Erase Point
cs: Upravit body.
    LMB: Přesunout bod
    RMB: Vymazat bod

en: Erase points.
cs: Vymazat body.

en: Edit Polygon
cs: Upravit polygon

en: Insert Point
cs: Vložit polygon

en: Edit Polygon (Remove Point)
cs: Upravit polygon (odstranit bod)

en: Remove Polygon And Point
cs: Odstranit polygon a bod

en: Add Animation
cs: Přidání animace

en: Add %s
cs: Přidat %s

en: Load...
cs: Načíst...

en: Move Node Point
cs: Přesunout body uzlů

en: Change BlendSpace1D Limits
cs: Upravit hranice BlendSpace1D

en: Change BlendSpace1D Labels
cs: Upravit popisky BlendSpace1D

en: This type of node can't be used. Only root nodes are allowed.
cs: Tento typ uzlu nelze použít. Jsou povoleny pouze kořenové uzly.

en: Add Node Point
cs: Přidat bod uzlu

en: Add Animation Point
cs: Přidat bod animace

en: Remove BlendSpace1D Point
cs: Odstranit bod BlendSpace1D

en: Move BlendSpace1D Node Point
cs: Přesunout bod uzlu BlendSpace1D

en: AnimationTree is inactive.
    Activate to enable playback, check node warnings if activation fails.
cs: AnimationTree je neaktviní.
    Aktivujte ho, aby začlo přehrávání. Pokud aktivace nefunguje, tak zkontrolujte varování uzlu.

en: Set the blending position within the space
cs: Nastavit blending pozici v prostoru

en: Select and move points, create points with RMB.
cs: Zvolte a přesuňte body. Nové uzly vytvořte pomocí RMB.

en: Enable snap and show grid.
cs: Aktivovat přichytávání a zobrazit mřížku.

en: Point
cs: Bod

en: Open Editor
cs: Otevřít editor

en: Open Animation Node
cs: Otevřít uzel animace

en: Triangle already exists.
cs: Trojúhelník již existuje.

en: Add Triangle
cs: Přidat trojúhelník

en: Change BlendSpace2D Limits
cs: Upravit hranice BlendSpace2D

en: Change BlendSpace2D Labels
cs: Upravit popisky BlendSpace2D

en: Remove BlendSpace2D Point
cs: Odstranit bod BlendSpace2D

en: Remove BlendSpace2D Triangle
cs: Odstranit BlendSpace2D trojúhelník

en: BlendSpace2D does not belong to an AnimationTree node.
cs: BlendSpace2D nepatří k AnimationTree uzlu.

en: No triangles exist, so no blending can take place.
cs: Neexistují žádné trojúhelníky, takže nemůže nastat žádný blending.

en: Toggle Auto Triangles
cs: Zapnout/Vypnout automatické trojúhelníky

en: Create triangles by connecting points.
cs: Vytvořit trojúhelníky spojováním bodů.

en: Erase points and triangles.
cs: Odstranit body a trojúhelníky.

en: Generate blend triangles automatically (instead of manually)
cs: Vygenerovat blend trojúhelníky automaticky (ne manuálně)

en: Blend:
cs: Prolínání:

en: Parameter Changed:
cs: Změněný parametr:

en: Edit Filters
cs: Editovat filtry

en: Output node can't be added to the blend tree.
cs: Výstupní uzly nemohou být přidané do blend stromu.

en: Add Node to BlendTree
cs: Přidat uzel do BlendTree

en: Node Moved
cs: Uzel přesunut

en: Unable to connect, port may be in use or connection may be invalid.
cs: Nelze se připojit, port může být používán nebo připojení není platné.

en: Nodes Connected
cs: Připojené uzly

en: Nodes Disconnected
cs: Odpojené uzly

en: Set Animation
cs: Nastavit animaci

en: Delete Node
cs: Smazat uzel

en: Delete Node(s)
cs: Odstranit uzly

en: Toggle Filter On/Off
cs: Aktivovat/Deaktivovat filtr

en: Change Filter
cs: Změnit filtr

en: No animation player set, so unable to retrieve track names.
cs: Není nastavený přehrávač animací, takže nelze získat jména stop.

en: Player path set is invalid, so unable to retrieve track names.
cs: Cesta k přehrávači je nevalidní, takže nelze získat jména stop.

en: Animation player has no valid root node path, so unable to retrieve track names.
cs: Přehrávač animací nemá validní cestu ke kořenovému uzlu, takže nelze získat jména stop.

en: Anim Clips
cs: Animační klipy

en: Audio Clips
cs: Zvukové klipy

en: Functions
cs: Funkce

en: Node Renamed
cs: Uzel přejmenován

en: Add Node...
cs: Přidat uzel...

en: Edit Filtered Tracks:
cs: Upravit filtrované stopy:

en: Enable Filtering
cs: Povolit filtrování

en: Toggle Autoplay
cs: Zapnout Autoplay

en: New Animation Name:
cs: Nový název animace:

en: New Anim
cs: Nová animace

en: Create New Animation
cs: Vytvořit novou animaci

en: Change Animation Name:
cs: Změnit název animace:

en: Rename Animation
cs: Přejmenovat animaci

en: Delete Animation?
cs: Smazat animaci?

en: Remove Animation
cs: Smazat animaci

en: Invalid animation name!
cs: Neplatné jméno animace!

en: Animation name already exists!
cs: Jméno animace už existuje!

en: Duplicate Animation
cs: Duplikovat animaci

en: Blend Next Changed
cs: Upraveno prolnutí na další

en: Change Blend Time
cs: Změnit Blend Time

en: Load Animation
cs: Načíst animaci

en: No animation resource on clipboard!
cs: Ve schránce není žádný zdroj animace!

en: Pasted Animation
cs: Vložená animace

en: Paste Animation
cs: Vložit animaci

en: Play selected animation backwards from current pos. (A)
cs: Přehrát zvolenou animaci pozpátku ze současné pozice. (A)

en: Play selected animation backwards from end. (Shift+A)
cs: Přehrát zvolenou animaci pozpátku od konce. (A)

en: Stop animation playback. (S)
cs: Zastavit přehrávání animace. (S)

en: Play selected animation from start. (Shift+D)
cs: Přehrát vybranou animaci od začátku. (Shift+D)

en: Play selected animation from current pos. (D)
cs: Přehrát vybranou animaci od vybrané pozice. (D)

en: Animation position (in seconds).
cs: Pozice animace (v sekundách).

en: Scale animation playback globally for the node.
cs: Škálovat playback animace globálně pro uzel.

en: Animation Tools
cs: Nástroje pro animaci

en: New
cs: Nový

en: Edit Transitions...
cs: Upravit přechody...

en: Open in Inspector
cs: Otevřít v inspektoru

en: Display list of animations in player.
cs: Zobrazit seznam animací v přehrávači.

en: Autoplay on Load
cs: Auto-přehrání při načtení

en: Enable Onion Skinning
cs: Povolit Onion Skinning

en: Onion Skinning Options
cs: Onion Skinning možnosti

en: Directions
cs: Směry

note: TRANSLATORS: Opposite of "Future", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Past
cs: Předcházející

note: TRANSLATORS: Opposite of "Past", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Future
cs: Budoucí

en: Depth
cs: Hloubka

en: 1 step
cs: 1 krok

en: 2 steps
cs: 2 kroky

en: 3 steps
cs: 3 kroky

en: Differences Only
cs: Pouze rozdíly

en: Force White Modulate
cs: Vynutit bílou modulaci

en: Include Gizmos (3D)
cs: Zahrnout rukojeti (3D)

en: Pin AnimationPlayer
cs: Připnout AnimationPlayer

en: Animation Name:
cs: Jméno animace:

en: Error!
cs: Chyba!

en: Blend Times:
cs: Blend časy:

en: Next (Auto Queue):
cs: Další (Automatická řada):

en: Cross-Animation Blend Times
cs: Přechodové časy prolnutí animací

en: Move Node
cs: Přesunout uzel

en: Transition exists!
cs: Přechod existuje!

en: Add Transition
cs: Přidat přechod

en: Add Node
cs: Přidat uzel

en: End
cs: Konec

en: Immediate
cs: Okamžité

en: Sync
cs: Synchronizovat

en: At End
cs: Na konci

en: Travel
cs: Cestovat

en: Start and end nodes are needed for a sub-transition.
cs: Pro pod-přechod jsou potřeba začáteční a koncové uzly.

en: No playback resource set at path: %s.
cs: Na cestě nebyl nalezen žádný zdrojový playback: %s.

en: Node Removed
cs: Uzel odebrán

en: Transition Removed
cs: Přechod odebrán

en: Set Start Node (Autoplay)
cs: Nastavit počáteční uzel (Autoplay)

en: Select and move nodes.
    RMB to add new nodes.
    Shift+LMB to create connections.
cs: Vyberte a přesuňte uzly.
    PTM pro přidání nových uzlů.
    Shift + LTM pro vytváření spojení.

en: Create new nodes.
cs: Vytvořit nové uzly.

en: Connect nodes.
cs: Připojit uzly.

en: Remove selected node or transition.
cs: Odstranit vybraný uzel nebo přechod.

en: Toggle autoplay this animation on start, restart or seek to zero.
cs: Přepnout automatické přehrávání této animace při spuštění, restartování nebo přetočení zpět na nulu.

en: Set the end animation. This is useful for sub-transitions.
cs: Nastavit koncovou animaci. Užitečné pro pod-přechody.

en: Play Mode:
cs: Režim přehrávání:

en: AnimationTree
cs: Strom animací

en: New name:
cs: Nové jméno:

en: Fade In (s):
cs: Objevení za (s):

en: Fade Out (s):
cs: Zmizení za (s):

en: Blend
cs: Prolnutí

en: Auto Restart:
cs: Auto-restart:

en: Random Restart (s):
cs: Náhodný Restart (s):

en: Amount:
cs: Množství:

en: Blend 0:
cs: Prolínání 0:

en: Blend 1:
cs: Prolínání 1:

en: X-Fade Time (s):
cs: X-Fade čas (s):

en: Add Input
cs: Přidat vstup

en: Clear Auto-Advance
cs: Čistý Auto-Advance

en: Set Auto-Advance
cs: Nastavit auto-krok

en: Delete Input
cs: Odstranit vstup

en: Animation tree is valid.
cs: Strom animace je platný.

en: Animation tree is invalid.
cs: Strom animace je neplatný.

en: Animation Node
cs: Uzel Animation

en: OneShot Node
cs: Uzel OneShot

en: Mix Node
cs: Uzel Mix

en: Blend2 Node
cs: Uzel Blend2

en: Blend3 Node
cs: Uzel Blend3

en: Blend4 Node
cs: Uzel Blend4

en: TimeScale Node
cs: Uzel TimeScale

en: TimeSeek Node
cs: Uzel TimeSeek

en: Transition Node
cs: Uzel Transition

en: Import Animations...
cs: Importovat animace...

en: Edit Node Filters
cs: Editovat filtry uzlů

en: Filters...
cs: Filtry...

en: Use Threads
cs: Použít vlákna

en: Contents:
cs: Obsah:

en: View Files
cs: Zobrazit soubory

en: Download
cs: Stáhnout

en: Connection error, please try again.
cs: Chyba připojení, zkuste to prosím znovu.

en: Can't connect.
cs: Nelze se připojit.

en: Can't connect to host:
cs: Nelze se připojit k hostiteli:

en: No response from host:
cs: Žádná odpověď od hostitele:

en: No response.
cs: Žádná odpověď.

en: Can't resolve hostname:
cs: Nelze přeložit název hostitele:

en: Can't resolve.
cs: Nelze vyřešit.

en: Request failed, return code:
cs: Požadavek se nezdařil, návratový kód:

en: Cannot save response to:
cs: Odpověď nelze uložit na:

en: Write error.
cs: Chyba zápisu.

en: Request failed, too many redirects
cs: Požadavek se nezdařil, příliš mnoho přesměrování

en: Redirect loop.
cs: Zacyklené přesměrování.

en: Request failed, timeout
cs: Požadavek selhal, vypršel časový limit

en: Timeout.
cs: Čas vypršel.

en: Failed:
cs: Selhalo:

en: Bad download hash, assuming file has been tampered with.
cs: Špatný hash staženého souboru, soubor byl nejspíše zfalšován.

en: Expected:
cs: Očekáváno:

en: Got:
cs: Staženo:

en: Failed SHA-256 hash check
cs: Neúspěšná kontrola SHA-256 hashe

en: Asset Download Error:
cs: Chyba při stahování assetu:

en: Downloading (%s / %s)...
cs: Stahuji (%s / %s)...

en: Downloading...
cs: Stahuji...

en: Resolving...
cs: Zjišťování...

en: Error making request
cs: Chyba při vytváření požadavku

en: Idle
cs: Nečinný

en: Install...
cs: Nainstalovat...

en: Retry
cs: Opakovat

en: Download Error
cs: Chyba při stahování

en: Available URLs
cs: Dostupné URL

en: Download for this asset is already in progress!
cs: Stahování tohoto assetu právě probíhá!

en: Recently Updated
cs: Nedávno aktualizované

en: Least Recently Updated
cs: Dlouho neaktualizované

en: Name (A-Z)
cs: Název (A-Z)

en: Name (Z-A)
cs: Název (Z-A)

en: License (A-Z)
cs: Licence (A-Z)

en: License (Z-A)
cs: Licence (Z-A)

en: Loading...
cs: Načítání...

en: All
cs: všichni

en: Search templates, projects, and demos
cs: Vyhledávání šablon, projektů a ukázek

en: Search assets (excluding templates, projects, and demos)
cs: Vyhledávání zdrojů (kromě šablon, projektů a ukázek)

en: Import...
cs: Importovat...

en: Plugins...
cs: Pluginy...

en: Sort:
cs: Řadit podle:

en: Category:
cs: Kategorie:

en: Site:
cs: Stránka:

en: Support
cs: Podpora

en: Official
cs: Oficiální

en: Testing
cs: Testované

en: Failed to get repository configuration.
cs: Nepodařilo se získat konfiguraci repozitáře.

en: Assets ZIP File
cs: ZIP soubor asetů

en: Audio Preview Play/Pause
cs: Náhled zvuku Přehrát/Pozastavit

en: Can't determine a save path for lightmap images.
    Save your scene and try again.
cs: Nelze určit cestu pro uložení obrázků světelné mapy.
    Uložte scénu a zkuste to znovu.

en: No meshes to bake. Make sure they contain an UV2 channel and that the 'Use In Baked Light' and 'Generate Lightmap' flags are on.
cs: Žádné sítě k zapečení. Ujistěte se, že obsahují kanál UV2 a že jsou zapnuté přepínače "Použít v zapečeném světle" a "Generovat světelnou mapu".

en: Failed creating lightmap images, make sure path is writable.
cs: Při vytváření ligtmap došlo k chybě, ujistěte se, že cesta není pouze pro čtení.

en: Failed determining lightmap size. Maximum lightmap size too small?
cs: Nebylo možné určit velikost světelné mapy. Maximální velikost je příliš malá?

en: Some mesh is invalid. Make sure the UV2 channel values are contained within the [0.0,1.0] square region.
cs: Některé sítě jsou neplatné. Ujistěte se, že hodnoty kanálu UV2 jsou ve čtvercové oblasti [0.0, 1.0].

en: Godot editor was built without ray tracing support, lightmaps can't be baked.
cs: Editor Godot byl sestaven bez podpory ray tracingu, světelné mapy nelze zapéct.

en: Bake Lightmaps
cs: Zapéct lightmapy

en: LightMap Bake
cs: Zapéct lightmapu

en: Select lightmap bake file:
cs: Vybrat soubor pro zapečení světelných map:

en: Preview
cs: Náhled

en: Configure Snap
cs: Nastavení přichycení

en: Grid Offset:
cs: Offset mřížky:

en: Grid Step:
cs: Krok mřížky:

en: Primary Line Every:
cs: Hlavní řádek každý:

en: steps
cs: kroky

en: Rotation Offset:
cs: Offset rotace:

en: Rotation Step:
cs: Krok rotace:

en: Scale Step:
cs: Krok škálování:

en: Move Vertical Guide
cs: Přesunout svislé vodítko

en: Create Vertical Guide
cs: Vytvořit svislé vodítko

en: Remove Vertical Guide
cs: Odstranit svislé vodítko

en: Move Horizontal Guide
cs: Posunout vodorovné vodítko

en: Create Horizontal Guide
cs: Vytvořit vodorovné vodítko

en: Remove Horizontal Guide
cs: Odstranit vodorovné vodítko

en: Create Horizontal and Vertical Guides
cs: Vytvořit vodorovná a svislá vodítka

en: Set CanvasItem "%s" Pivot Offset to (%d, %d)
cs: Nastavit CanvasItem "%s" offset pivota na (%d, %d)

en: Rotate %d CanvasItems
cs: Rotovat %d CanvasItems

en: Rotate CanvasItem "%s" to %d degrees
cs: Rotovat CanvasItem "%s" na %d stupňů

en: Move CanvasItem "%s" Anchor
cs: Přemístit CanvasItem "%s" kotva

en: Scale Node2D "%s" to (%s, %s)
cs: Škálovat Node2D "%s" na (%s, %s)

en: Resize Control "%s" to (%d, %d)
cs: Škálovat Control "%s" na (%d, %d)

en: Scale %d CanvasItems
cs: Škálovat %d CanvasItems

en: Scale CanvasItem "%s" to (%s, %s)
cs: Škálovat CanvasItem "%s" na (%s, %s)

en: Move %d CanvasItems
cs: Přemístit %d CanvasItem

en: Move CanvasItem "%s" to (%d, %d)
cs: Přemístit CanvasItem "%s" na (%d, %d)

en: Locked
cs: Zamčeno

en: Grouped
cs: Seskupené

en: Children of containers have their anchors and margins values overridden by their parent.
cs: Hodnoty ukotvení a okrajů potomků uzlů kontejnerů jsou přepsány jejich rodičem.

en: Presets for the anchors and margins values of a Control node.
cs: Přednastavení pro hodnoty ukotvení a okrajů Control ulzu.

en: When active, moving Control nodes changes their anchors instead of their margins.
cs: Když je aktivní, pohybující se Control uzly mění svoje ukotvení, namísto jejich okrajů.

en: Top Left
cs: Vlevo nahoře

en: Top Right
cs: Vpravo nahoře

en: Bottom Right
cs: Vpravo dole

en: Bottom Left
cs: Vlevo dole

en: Center Left
cs: Vlevo uprostřed

en: Center Top
cs: Uprostřed nahoře

en: Center Right
cs: Vpravo uprostřed

en: Center Bottom
cs: Uprostřed dole

en: Center
cs: Uprostřed

en: Left Wide
cs: Vlevo po celé výšce

en: Top Wide
cs: Nahoře po celé šířce

en: Right Wide
cs: Vpravo po celé výšce

en: Bottom Wide
cs: Dole po celé šířce

en: VCenter Wide
cs: Uprostřed po celé výšce

en: HCenter Wide
cs: Uprostřed po celé šířce

en: Full Rect
cs: Celý obdélník

en: Keep Ratio
cs: Zachovat poměr

en: Anchors only
cs: Pouze kotvy

en: Change Anchors and Margins
cs: Změnit kotvy a okraje

en: Change Anchors
cs: Upravit kotvy

en: Project Camera Override
    Overrides the running project's camera with the editor viewport camera.
cs: Přepsání projektové kamery
    Přepíše kameru spuštěného projektu kamerou v pohledu editoru.

en: Project Camera Override
    No project instance running. Run the project from the editor to use this feature.
cs: Přepsání projektové kamery
    Není spuštěna žádná instance projektu. Chcete-li tuto funkci použít, spusťte projekt z editoru.

en: Lock Selected
cs: Uzamčít vybraný

en: Unlock Selected
cs: Odemčít vybraný

en: Group Selected
cs: Seskupit vybrané

en: Ungroup Selected
cs: Odskupit vybrané

en: Paste Pose
cs: Vložit pózu

en: Clear Guides
cs: Vymazat vodítka

en: Create Custom Bone(s) from Node(s)
cs: Vytvořit vlastní kosti z uzlů

en: Clear Bones
cs: Vymazat kosti

en: Make IK Chain
cs: Vytvořit IK řetěz

en: Clear IK Chain
cs: Zrušit IK řetěz

en: Warning: Children of a container get their position and size determined only by their parent.
cs: Varování: Pozici a velikost potomků kontejneru nastavuje pouze jejich nadřazený prvek.

en: Zoom Reset
cs: Obnovení lupy

en: Select Mode
cs: Režim výběru

en: Drag: Rotate selected node around pivot.
cs: Přetažení: Otáčení vybraného uzlu kolem pivotu.

en: Alt+Drag: Move selected node.
cs: Alt+přetažení: Přesun vybraného uzlu.

en: V: Set selected node's pivot position.
cs: V: Nastavení polohy pivotu vybraného uzlu.

en: Alt+RMB: Show list of all nodes at position clicked, including locked.
cs: Alt+PTM: Zobrazí seznam všech uzlů na kliknuté pozici, včetně uzamčených.

en: RMB: Add node at position clicked.
cs: PTM: Přidání uzlu na pozici, na kterou bylo kliknuto.

en: Move Mode
cs: Režim přesouvání

en: Rotate Mode
cs: Režim otáčení

en: Scale Mode
cs: Režim škálování

en: Shift: Scale proportionally.
cs: Shift: Zvětšovat proporčně.

en: Show a list of all objects at the position clicked
    (same as Alt+RMB in select mode).
cs: Zobrazit seznam objektů v bodě kliknutí
    (stejné jako Alt+PTM v režimu výběru).

en: Click to change object's rotation pivot.
cs: Kliknutím změníte střed otáčení objektu.

en: Pan Mode
cs: Režim posouvání

en: Ruler Mode
cs: Režim pravítka

en: Toggle smart snapping.
cs: Přepnout chytré přichytávání.

en: Use Smart Snap
cs: Použít chytré přichytávání

en: Toggle grid snapping.
cs: Přepnout mřížkové přichytávání.

en: Use Grid Snap
cs: Použít mřížkové přichytávání

en: Snapping Options
cs: Možnosti přichycení

en: Use Rotation Snap
cs: Použít rotační přichytávání

en: Use Scale Snap
cs: Použít škálovací přichytávání

en: Snap Relative
cs: Přichytávat relativně

en: Use Pixel Snap
cs: Přichytávat na pixely

en: Smart Snapping
cs: Chytré přichcování

en: Configure Snap...
cs: Nastavení přichytávání...

en: Snap to Parent
cs: Přichytit k rodičovi

en: Snap to Node Anchor
cs: Přichytit k ukotvení uzlu

en: Snap to Node Sides
cs: Přichytit ke stranám uzlu

en: Snap to Node Center
cs: Přichytit ke středu uzlu

en: Snap to Other Nodes
cs: Přichytit k jiným uzlům

en: Snap to Guides
cs: Přichytit k vodítkům

en: Lock the selected object in place (can't be moved).
cs: Uzamknout vybraný objekt na místě (nemůže být přesunut).

en: Unlock the selected object (can be moved).
cs: Uvolnit vybraný objekt (může být přesunut).

en: Makes sure the object's children are not selectable.
cs: Zajistí, aby nebylo možné vybrat potomky objektu.

en: Restores the object's children's ability to be selected.
cs: Obnoví, aby bylo možné vybrat potomky objektu.

en: Skeleton Options
cs: Možnosti kostry

en: Show Bones
cs: Zobrazit kosti

en: Make Custom Bone(s) from Node(s)
cs: Vytvořit kosti z uzlů

en: Clear Custom Bones
cs: Vymazat vlastní kosti

note: TRANSLATORS: Noun, name of the 2D/3D View menus.
en: View
cs: Zobrazení

en: Hide
cs: Schovat

en: Grid
cs: Mřížka

en: Show Helpers
cs: Zobrazit pomocníky

en: Show Rulers
cs: Zobrazit pravítka

en: Show Guides
cs: Zobrazit vodítka

en: Show Origin
cs: Zobrazit počátek

en: Show Viewport
cs: Zobrazit Viewport

en: Show Group And Lock Icons
cs: Zobrazit ikony skupiny a zámku

en: Center Selection
cs: Vycentrovat výběr

en: Frame Selection
cs: Výběr snímku

en: Preview Canvas Scale
cs: Náhled měřítka plátna

en: Layout
cs: Rozložení

en: Translation mask for inserting keys.
cs: Offset maska pro vkládání klíčů.

en: Rotation mask for inserting keys.
cs: Rotační maska pro vkládání klíčů.

en: Scale mask for inserting keys.
cs: Škálovací maska pro vkládání klíčů.

en: Insert keys (based on mask).
cs: Vložit klíč (založený na masce).

en: Auto insert keys when objects are translated, rotated or scaled (based on mask).
    Keys are only added to existing tracks, no new tracks will be created.
    Keys must be inserted manually for the first time.
cs: Automaticky vkládat klíče, když je objekt přesunut, otočen nebo zmenšen (na základě masky).
    Klíče se přidávají pouze ke stávajícím cestám, žádné nové cesty se nevytvoří.
    Poprvé musí být klíče vloženy ručně.

en: Auto Insert Key
cs: Automaticky vložit klíč

en: Animation Key and Pose Options
cs: Animační klíč a možnosti pozice

en: Insert Key (Existing Tracks)
cs: Vložit klíč (existující stopy)

en: Copy Pose
cs: Kopírovat pózu

en: Clear Pose
cs: Vymazat pózu

en: Add Node Here
cs: Přidání uzlu sem

en: Instance Scene Here
cs: Instance scény sem

en: Multiply grid step by 2
cs: Vynásobit krok mřížky dvěma

en: Divide grid step by 2
cs: Vydělit krok mřížky dvěma

en: Pan View
cs: Přesunout pohled

en: Zoom to 3.125%
cs: Přiblížení na 3,125 %

en: Zoom to 6.25%
cs: Přiblížení na 6,25 %

en: Zoom to 12.5%
cs: Přiblížení na 12,5 %

en: Zoom to 25%
cs: Přiblížení na 25 %

en: Zoom to 50%
cs: Přiblížení na 50 %

en: Zoom to 100%
cs: Přiblížení na 100 %

en: Zoom to 200%
cs: Přiblížení na 200 %

en: Zoom to 400%
cs: Přiblížení na 400 %

en: Zoom to 800%
cs: Přiblížení na 800 %

en: Zoom to 1600%
cs: Přiblížení na 1600 %

en: Adding %s...
cs: Přidávám %s...

en: Cannot instantiate multiple nodes without root.
cs: Bez kořenového uzlu nelze vytvořit více uzlů.

en: Create Node
cs: Vytvořit uzel

en: Error instancing scene from %s
cs: Chyba instancování scény z %s

en: Change Default Type
cs: Změnit výchozí typ

en: Drag & drop + Shift : Add node as sibling
    Drag & drop + Alt : Change node type
cs: Přetažení + Shift: Přidat uzel jako souseda
    Přetažení + Alt: Změnit typu uzlu

en: Create Polygon3D
cs: Vytvořit Polygon3D

en: Edit Poly
cs: Editovat polygon

en: Edit Poly (Remove Point)
cs: Upravit polygon (Odstranit bod)

en: Set Handle
cs: Nastavit úchyt

en: Load Emission Mask
cs: Načíst emisní masku

en: Restart
cs: Restartovat

en: Clear Emission Mask
cs: Vyčistit emisní masku

en: Particles
cs: Částice

en: Generated Point Count:
cs: Počet vygenerovaných bodů:

en: Emission Mask
cs: Emisní maska

en: Solid Pixels
cs: Pevné pixely

en: Border Pixels
cs: Hraniční pixely

en: Directed Border Pixels
cs: Pixely ohraničení

en: Capture from Pixel
cs: Snímání z pixelu

en: Emission Colors
cs: Emisní barvy

en: CPUParticles
cs: CPUParticles (částice)

en: Create Emission Points From Mesh
cs: Vytvořit emisní body ze sítě

en: Create Emission Points From Node
cs: Vytvořit emisní body z uzlu

en: Flat 0
cs: Plocha 0

en: Flat 1
cs: Plocha 1

en: Ease In
cs: Pozvolný vchod

en: Ease Out
cs: Pozvolný odchod

en: Smoothstep
cs: Plynulý krok

en: Modify Curve Point
cs: Upravit bod křivky

en: Modify Curve Tangent
cs: Upravit tečnu křivky

en: Load Curve Preset
cs: Načíst předdefinovanou křivku

en: Add Point
cs: Přidat bod

en: Remove Point
cs: Odstranit bod

en: Left Linear
cs: Levé lineární

en: Right Linear
cs: Pravé lineární

en: Load Preset
cs: Načíst přednastavení

en: Remove Curve Point
cs: Odstranit bod křivky

en: Toggle Curve Linear Tangent
cs: Přepne lineární tečnu křivky

en: Hold Shift to edit tangents individually
cs: Podržením Shift změníte tečny jednotlivě

en: Right click to add point
cs: Pravý klik pro přidání bodu

en: Bake GI Probe
cs: Zapéct GI sondu

en: Gradient Edited
cs: Gradient upraven

en: Icon
cs: Ikona

en: Item %d
cs: Položka %d

en: Items
cs: Položky

en: Item List Editor
cs: Editor seznamu položek

en: Create Occluder Polygon
cs: Vytvořit Occluder Polygon

en: Mesh is empty!
cs: Mesh je prázdný!

en: Couldn't create a Trimesh collision shape.
cs: Vytvoření Trimesh kolizního tvaru se nezdařilo.

en: Create Static Trimesh Body
cs: Vytvořit statické Trimesh Body

en: This doesn't work on scene root!
cs: Toto v kořenu scény nefunguje!

en: Create Trimesh Static Shape
cs: Vytvořit statický Trimesh tvar

en: Can't create a single convex collision shape for the scene root.
cs: Pro kořen scény nelze vytvořit jediný konvexní kolizní tvar.

en: Couldn't create a single convex collision shape.
cs: Vytvoření jediného konvexního kolizního tvaru se nezdařilo.

en: Create Simplified Convex Shape
cs: Vytvoření zjednodušeného konvexního tvaru

en: Create Single Convex Shape
cs: Vytvořit jediný konvexní tvar

en: Can't create multiple convex collision shapes for the scene root.
cs: Pro kořen scény nelze vytvořit více konvexních tvarů kolize.

en: Couldn't create any collision shapes.
cs: Nelze vytvořit žádný z konvexních tvarů kolize.

en: Create Multiple Convex Shapes
cs: Vytvořit více konvexních tvarů kolize

en: Create Navigation Mesh
cs: Vytvořit Navigation Mesh

en: Contained Mesh is not of type ArrayMesh.
cs: Obsažená mesh není typu ArrayMesh.

en: UV Unwrap failed, mesh may not be manifold?
cs: Rozbalení UV se nezdařilo, možná je nesprávně síť?

en: No mesh to debug.
cs: Žádná mesh pro debugování.

en: Mesh has no UV in layer %d.
cs: Model nemá ve vrstvě %d žádné UV.

en: MeshInstance lacks a Mesh!
cs: MeshInstance nemá Mesh!

en: Mesh has not surface to create outlines from!
cs: Mesh némá povrch z jakého vytvořit obrysy!

en: Mesh primitive type is not PRIMITIVE_TRIANGLES!
cs: Typ primitivní sítě není PRIMITIVE_TRIANGLES!

en: Could not create outline!
cs: Nelze vytvořit obrys!

en: Create Outline
cs: Vytvořit obrys

en: Mesh
cs: Sítě (Mesh)

en: Create Trimesh Static Body
cs: Vytvořit statické Trimesh tělo

en: Creates a StaticBody and assigns a polygon-based collision shape to it automatically.
    This is the most accurate (but slowest) option for collision detection.
cs: Vytvoří uzel StaticBody a automaticky mu přiřadí kolizní tvar na základě polygonu.
    Toto je nejpřesnější (ale nejpomalejší) možnost detekce kolizí.

en: Create Trimesh Collision Sibling
cs: Vytvořit sourozence Trimesh kolize

en: Creates a polygon-based collision shape.
    This is the most accurate (but slowest) option for collision detection.
cs: Vytvoří polygonový kolizní tvar.
    Toto je nejpřesnější (ale nejpomalejší) možnost detekce kolizí.

en: Create Single Convex Collision Sibling
cs: Vytvořit jediného konvexního kolizního sourozence

en: Creates a single convex collision shape.
    This is the fastest (but least accurate) option for collision detection.
cs: Vytvoří jeden konvexní kolizní tvar.
    Toto je nejrychlejší (ale nejméně přesná) možnost detekce kolizí.

en: Create Simplified Convex Collision Sibling
cs: Vytvořit zjednodušeného sourozence konvexní kolize

en: Creates a simplified convex collision shape.
    This is similar to single collision shape, but can result in a simpler geometry in some cases, at the cost of accuracy.
cs: Vytvoří zjednodušený konvexní kolizní tvar.
    Je podobný jednoduchému koliznímu tvaru, ale v některých případech může vést k jednodušší geometrii na úkor přesnosti.

en: Create Multiple Convex Collision Siblings
cs: Vytvořit více konvexních kolizních sourozenců

en: Create Outline Mesh...
cs: Vytvořit obrysovou mřížku...

en: Creates a static outline mesh. The outline mesh will have its normals flipped automatically.
    This can be used instead of the SpatialMaterial Grow property when using that property isn't possible.
cs: Vytvoří statickou obrysovou síť. Obrysové síťi se automaticky převrátí normály.
    To lze použít namísto vlastnosti Grow ve SpatialMaterial, když vlastnost Grow nelze použít.

en: View UV1
cs: Zobrazit UV1

en: View UV2
cs: Zobrazit UV2

en: Unwrap UV2 for Lightmap/AO
cs: Rozbalit UV2 pro Lightmapu/AO

en: Create Outline Mesh
cs: Vytvoření obrysového modelu

en: Outline Size:
cs: Velikost obrysu:

en: UV Channel Debug
cs: Ladění UV kanálu

en: Remove item %d?
cs: Odstranit %d?

en: Update from existing scene?:
    %s
cs: Aktualizovat z existující scény?:
    %s

en: Add Item
cs: Přidat položku

en: Remove Selected Item
cs: Odstranit vybranou položku

en: Import from Scene (Ignore Transforms)
cs: Importovat ze scény (ignorovat transformace)

en: Import from Scene (Apply Transforms)
cs: Importovat ze scény (aplikovat transformace)

en: Update from Scene
cs: Aktualizovat ze scény

en: No mesh source specified (and no MultiMesh set in node).
cs: Zdroj meshe není specifikován (a žádná MultiMesh není nastavena v uzlu).

en: No mesh source specified (and MultiMesh contains no Mesh).
cs: Zdroj meshe není specifikován (a MultiMesh neobsahuje žádnou Mesh).

en: Mesh source is invalid (invalid path).
cs: Zdroj meshe je neplatný (neplatná cesta).

en: Mesh source is invalid (not a MeshInstance).
cs: Zdroj meshe je neplatný (není MeshInstance).

en: Mesh source is invalid (contains no Mesh resource).
cs: Zdroj meshe je neplatný (neobsahuje žádný Mesh zdroj).

en: No surface source specified.
cs: Zdroj povrchu není nastaven.

en: Surface source is invalid (invalid path).
cs: Zdroj povrchu je neplatný (neplatná cesta).

en: Surface source is invalid (no geometry).
cs: Zdroj povrchu je neplatný (žádná geometrie).

en: Surface source is invalid (no faces).
cs: Povrch je neplatný (žádné stěny).

en: Select a Source Mesh:
cs: Vyberte zdrojový model:

en: Select a Target Surface:
cs: Vyberte cílový povrch:

en: Populate Surface
cs: Zaplnit povrch

en: Populate MultiMesh
cs: Naplnit MultiMesh

en: Target Surface:
cs: Cílový povrch:

en: Source Mesh:
cs: Zdrojová mesh:

en: X-Axis
cs: Osa X

en: Y-Axis
cs: Osa Y

en: Z-Axis
cs: Osa Z

en: Mesh Up Axis:
cs: Osa mřížky nahoru:

en: Random Rotation:
cs: Náhodná rotace:

en: Random Tilt:
cs: Náhodné naklonění:

en: Random Scale:
cs: Náhodné měřítko:

en: Populate
cs: Naplnit

en: Create Navigation Polygon
cs: Vytvořit navigační polygon

en: Convert to CPUParticles
cs: Převést na CPUParticles

en: Generating Visibility Rect
cs: Generování obdélníku viditelnosti

en: Generate Visibility Rect
cs: Vygenerovat obdélník viditelnosti

en: Can only set point into a ParticlesMaterial process material
cs: Bod lze vložit pouze do process materiálu ParticlesMaterial

en: Convert to CPUParticles2D
cs: Převést na CPUParticles2D

en: Generation Time (sec):
cs: Čas generování (sec):

en: The geometry's faces don't contain any area.
cs: Stěny geometrie neobsahují žádnou oblast.

en: The geometry doesn't contain any faces.
cs: Geometrie neobsahuje žádné stěny.

en: "%s" doesn't inherit from Spatial.
cs: "%s" nedědí ze Spatial.

en: "%s" doesn't contain geometry.
cs: "%s" neobsahuje geometrii.

en: "%s" doesn't contain face geometry.
cs: "%s" neobsahuje geometrii stěn.

en: Create Emitter
cs: Vytvořit Emitter

en: Emission Points:
cs: Emisní body:

en: Surface Points
cs: Povrchové body

en: Surface Points+Normal (Directed)
cs: Povrchové body+Normály (orientované)

en: Volume
cs: Hlasitost

en: A processor material of type 'ParticlesMaterial' is required.
cs: Je vyžadován materiál pro typ "ParticlesMaterial".

en: Generating AABB
cs: Generování AABB

en: Generate Visibility AABB
cs: Generovat viditelnostní AABB

en: Remove Point from Curve
cs: Odstranit bod z křivky

en: Remove Out-Control from Curve
cs: Odstranit odchozí kontrolní bod křivky

en: Remove In-Control from Curve
cs: Odstranit příchozí kontrolní bod křivky

en: Add Point to Curve
cs: Přidat bod do křivky

en: Split Curve
cs: Rozdělit křivku

en: Move Point in Curve
cs: Přesunout bod v křivce

en: Move In-Control in Curve
cs: Odstranit vnitřní kontrolní bod křivky

en: Move Out-Control in Curve
cs: Přesunout odchozí kontrolní bod křivky

en: Select Points
cs: Vybrat body

en: Shift+Drag: Select Control Points
cs: Shift+Táhnutí: Vybrat kontrolní body

en: Click: Add Point
cs: Klik: Přidat bod

en: Left Click: Split Segment (in curve)
cs: Levý klik: Rozdělit segment (v křivce)

en: Right Click: Delete Point
cs: Pravý klik: Smazat bod

en: Select Control Points (Shift+Drag)
cs: Vybrat kontrolní body křivky (Shift+Drag)

en: Add Point (in empty space)
cs: Přidat bod (na prázdném místě)

en: Delete Point
cs: Odstranit bod

en: Close Curve
cs: Uzavřít křivku

en: Options
cs: Možnosti

en: Mirror Handle Angles
cs: Zrcadlit úhly úchytů

en: Mirror Handle Lengths
cs: Zrcadlit délku úchytů

en: Curve Point #
cs: Bod křivky #

en: Set Curve Point Position
cs: Nastavit pozici bodu křivky

en: Set Curve In Position
cs: Nastavit bod do křivky

en: Set Curve Out Position
cs: Nastavit bod z křivky

en: Split Path
cs: Rozdělit cestu

en: Remove Path Point
cs: Odstranit bod cesty

en: Remove Out-Control Point
cs: Odebrat výstupní kontrolní body

en: Remove In-Control Point
cs: Odebrat vstupní kontrolní body

en: Split Segment (in curve)
cs: Rozdělit segment (v křivce)

en: Move Joint
cs: Posunout bod

en: The skeleton property of the Polygon2D does not point to a Skeleton2D node
cs: Vlastnost kostry v Polygon2D neukazuje na Skeleton2D uzel

en: Sync Bones
cs: Synchronizovat kosti

en: No texture in this polygon.
    Set a texture to be able to edit UV.
cs: Tento polygon nemá textury.
    Nastav texturu aby se dalo editovat UV.

en: Create UV Map
cs: Vytvořit UV mapu

en: Polygon 2D has internal vertices, so it can no longer be edited in the viewport.
cs: Polygon 2D má vnitřní vrcholy, a proto nelze editovat ve viewport.

en: Create Polygon & UV
cs: Vytvořit polygon a UV

en: Create Internal Vertex
cs: Vytvořit vnitřní vrchol

en: Remove Internal Vertex
cs: Odstranit vnitřní vrchol

en: Invalid Polygon (need 3 different vertices)
cs: Neplatný polygon (jsou třeba 3 různé vrcholy)

en: Add Custom Polygon
cs: Přidat vlastní polygon

en: Remove Custom Polygon
cs: Odstranit vlastní polygon

en: Transform UV Map
cs: Transformovat UV mapu

en: Transform Polygon
cs: Transformovat polygon

en: Paint Bone Weights
cs: Změnit hmotnost kostí

en: Open Polygon 2D UV editor.
cs: Otevřít editor 2D UV polygonu.

en: Points
cs: Body

en: Polygons
cs: Polygony

en: Bones
cs: Kosti

en: Move Points
cs: Přesunout body

en: Command: Rotate
cs: Příkaz: Otočit

en: Shift: Move All
cs: Shift: Přesunout vše

en: Shift+Command: Scale
cs: Shift+Příkaz: Škálovat

en: Ctrl: Rotate
cs: Ctrl: Otočit

en: Shift+Ctrl: Scale
cs: Shift+Ctrl: Změnit měřítko

en: Move Polygon
cs: Přesunout polygon

en: Rotate Polygon
cs: Otočit polygon

en: Scale Polygon
cs: Změnit měřítko mnohoúhelníku

en: Create a custom polygon. Enables custom polygon rendering.
cs: Vytvořit vlastní polygon. Aktivuje renderování vlastních polygonů.

en: Remove a custom polygon. If none remain, custom polygon rendering is disabled.
cs: Odstranit vlastní polygon. Pokud žádný nezbývá, je renderování vlastních polygonů deaktivováno.

en: Paint weights with specified intensity.
cs: Změnit hmotnost se zadanou intenzitou.

en: Unpaint weights with specified intensity.
cs: Odebrat hmotnost se zadanou intnzitou.

en: Radius:
cs: Poloměr:

en: Copy Polygon to UV
cs: Kopírovat polygon do UV

en: Copy UV to Polygon
cs: Kopírovat UV do polygonu

en: Clear UV
cs: Vymazat UV

en: Grid Settings
cs: Nastavení mřížky

en: Snap
cs: Přichytit

en: Enable Snap
cs: Povolit přichytávání

en: Show Grid
cs: Zobrazit mřížku

en: Configure Grid:
cs: Nastavit mřížku:

en: Grid Offset X:
cs: Offset mřížky X:

en: Grid Offset Y:
cs: Offset mřížky Y:

en: Grid Step X:
cs: Krok mřížky X:

en: Grid Step Y:
cs: Krok mřížky Y:

en: Sync Bones to Polygon
cs: Synchronizovat kosti do polygonu

en: ERROR: Couldn't load resource!
cs: Chyba: Nelze načíst zdroj!

en: Add Resource
cs: Přidat zdroj

en: Rename Resource
cs: Přejmenovat zdroj

en: Delete Resource
cs: Smazat zdroj

en: Resource clipboard is empty!
cs: Schránka zdroje je prázdná!

en: Paste Resource
cs: Vložit zdroj

en: Open in Editor
cs: Otevřít v editoru

en: Load Resource
cs: Načíst zdroj

en: Flip Portals
cs: Převrátit portály

en: Room Generate Points
cs: Generovat body místnosti

en: Generate Points
cs: Generovat body

en: Flip Portal
cs: Převrátit portál

en: Center Node
cs: Vycentrovat uzel

en: AnimationTree has no path set to an AnimationPlayer
cs: AnimationTree nemá nastavenou cestu k AnimstionPlayer

en: Path to AnimationPlayer is invalid
cs: Cesta k AnimationPlayer je neplatná

en: Clear Recent Files
cs: Vymazat nedávné soubory

en: Close and save changes?
cs: Zavřít a uložit změny?

en: Error writing TextFile:
cs: Chyba při zápisu textového souboru:

en: Could not load file at:
cs: Nelze načíst soubor:

en: Error saving file!
cs: Chyba při ukládání souboru!

en: Error while saving theme.
cs: Chyba při ukládání motivu.

en: Error Saving
cs: Chyba ukládání

en: Error importing theme.
cs: Chyba při importu motivu.

en: Error Importing
cs: Chyba importu

en: New Text File...
cs: Nový textový soubor...

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Save File As...
cs: Uložit soubor jako...

en: Can't obtain the script for running.
cs: Neexistuje žádný skript ke spuštění.

en: Script failed reloading, check console for errors.
cs: Načtení skriptu se nezdařilo, zkontrolujte chyby v konzoli.

en: Script is not in tool mode, will not be able to run.
cs: Skript není v režimu nástroje, nelze jej spustit.

en: To run this script, it must inherit EditorScript and be set to tool mode.
cs: Chcete-li spustit tento skript, musí zdědit EditorScript a musí být nastaven do režimu editoru.

en: Import Theme
cs: Importovat motiv

en: Error while saving theme
cs: Chyba při ukládání motivu

en: Error saving
cs: Chyba při ukládání

en: Save Theme As...
cs: Uložit motiv jako...

en: %s Class Reference
cs: Reference třídy %s

en: Find Next
cs: Najít další

en: Find Previous
cs: Najít předchozí

en: Filter scripts
cs: Filtrovat skripty

en: Toggle alphabetical sorting of the method list.
cs: Přepnout abecední řazení seznamu metod.

en: Filter methods
cs: Filtrovat metody

en: Sort
cs: Seřadit

en: Move Up
cs: Přesunout nahoru

en: Move Down
cs: Přesunout dolů

en: Next Script
cs: Další skript

en: Previous Script
cs: Předchozí skript

en: File
cs: Soubor

en: Open...
cs: Otevřít...

en: Reopen Closed Script
cs: Znovu otevřít zavřený skript

en: Save All
cs: Uložit vše

en: Soft Reload Script
cs: Lehký restart skriptu

en: Copy Script Path
cs: Zkopírovat cestu ke skriptu

en: History Previous
cs: Historie předchozí

en: History Next
cs: Historie další

en: Import Theme...
cs: Importovat motiv...

en: Reload Theme
cs: Znovu načíst motiv

en: Save Theme
cs: Uložit motiv

en: Close All
cs: Zavřít vše

en: Close Docs
cs: Zavřít dokumentaci

en: Search
cs: Hledat

en: Step Into
cs: Vstoupit do

en: Step Over
cs: Přeskočit

en: Break
cs: Přerušit

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Keep Debugger Open
cs: Nechat ladící program otevřený

en: Debug with External Editor
cs: Debugovat v externím editoru

en: Online Docs
cs: Online dokumentace

en: Open Godot online documentation.
cs: Otevřít online dokumentaci Godotu.

en: Search the reference documentation.
cs: Hledat v referenční dokumentaci.

en: Go to previous edited document.
cs: Přejít na předchozí upravovaný dokument.

en: Go to next edited document.
cs: Přejít na další upravovaný dokument.

en: Discard
cs: Zahodit

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?:
cs: Následující soubory mají novější verzi na disku.
    Jaká akce se má vykonat?:

en: Search Results
cs: Výsledky hledání

en: Open Dominant Script On Scene Change
cs: Otevřít dominantní skript při změně scény

en: External
cs: Externí

en: Use External Editor
cs: Používat externí editor

en: Exec Path
cs: Cesta k spuštění

en: Script Temperature Enabled
cs: Povolit teplotu skriptu

en: Highlight Current Script
cs: Zvýraznit aktuální skript

en: Script Temperature History Size
cs: Velikost historie teploty skriptu

en: Current Script Background Color
cs: Barva pozadí momentálního skriptu

en: Group Help Pages
cs: Seskupit stránky s nápovědou

en: Sort Scripts By
cs: Seřadit skripty podle

en: List Script Names As
cs: Zobrazit seznam názvů skriptů jako

en: Exec Flags
cs: Parametry spuštění

en: Clear Recent Scripts
cs: Vymazat nedávné skripty

en: Connections to method:
cs: Připojení k metodě:

en: Source
cs: Zdroj

en: Target
cs: Cíl

en: Missing connected method '%s' for signal '%s' from node '%s' to node '%s'.
cs: Chybí metoda '%s' napojená na signál '%s' z uzlu '%s' do uzlu '%s'.

en: [Ignore]
cs: [Ignorovat]

en: Line
cs: Řádek

en: Go to Function
cs: Přejít na funkci

en: Only resources from filesystem can be dropped.
cs: Sem lze přesunout pouze zdroje ze souborového systému.

en: Can't drop nodes because script '%s' is not used in this scene.
cs: Nelze zrušit uzly, protože skript "%s" se v této scéně nepoužívá.

en: Lookup Symbol
cs: Vyhledat symbol

en: Pick Color
cs: Vyberte barvu

en: Convert Case
cs: Změnit velikost písmen

en: Uppercase
cs: Velká písmena

en: Lowercase
cs: Malá písmena

en: Capitalize
cs: Velká Písmena

en: Syntax Highlighter
cs: Zvýrazňovač syntaxe

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Breakpoints
cs: Breakpointy

en: Go To
cs: Přejít na

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Delete Line
cs: Odstranit řádek

en: Indent Left
cs: Odsadit zleva

en: Indent Right
cs: Odsadit zprava

en: Toggle Comment
cs: Přepnout komentář

en: Fold/Unfold Line
cs: Složit/Rozložit řádek

en: Fold All Lines
cs: Složit všechny řádky

en: Unfold All Lines
cs: Rozložit všechny řádky

en: Complete Symbol
cs: Doplnit symbol

en: Evaluate Selection
cs: Vyhodnoť vybraný výraz

en: Trim Trailing Whitespace
cs: Osekat koncové mezery

en: Convert Indent to Spaces
cs: Převést odsazení na mezery

en: Convert Indent to Tabs
cs: Převést odsazení na taby

en: Find in Files...
cs: Najít v souborech...

en: Contextual Help
cs: Kontextová nápověda

en: Toggle Bookmark
cs: Vypnout/Zapnout záložku

en: Go to Next Bookmark
cs: Přejít na další záložku

en: Go to Previous Bookmark
cs: Přejít na předchozí záložku

en: Remove All Bookmarks
cs: Odstranit všechny zálóžky

en: Go to Function...
cs: Přejít na funkci...

en: Go to Line...
cs: Přejít na řádek...

en: Toggle Breakpoint
cs: Přepnout breakpoint

en: Remove All Breakpoints
cs: Odstranit všechny breakpointy

en: Go to Next Breakpoint
cs: Přejít na další breakpoint

en: Go to Previous Breakpoint
cs: Přejít na předchozí breakpoint

en: This shader has been modified on on disk.
    What action should be taken?
cs: Tento shader byl na disku upraven.
    Jaká akce se má vykonat?

en: This skeleton has no bones, create some children Bone2D nodes.
cs: Kostra nemá žádné kosti, vytvoř nějaké potomky Bone2D.

en: Set Rest Pose to Bones
cs: Nastavit kosti podle klidové pózy

en: Create Rest Pose from Bones
cs: Vytvořit klidovou pózu z kostí

en: Skeleton2D
cs: Skeleton2D (Kostra 2D)

en: Overwrite Rest Pose
cs: Přepsat klidovou pózu

en: Create physical bones
cs: Vytvořit fyzické kosti

en: Skeleton
cs: Kostra

en: Create physical skeleton
cs: Vytvořit fyzickou kostru

en: Play IK
cs: Spustit IK

en: Orthogonal
cs: Ortogonální

en: Perspective
cs: Perspektivní

note: TRANSLATORS: This will be appended to the view name when Portal Occlusion is enabled.
en:  [portals active]
cs:  [aktivní portály]

en: Transform Aborted.
cs: Transformace zrušena.

en: X-Axis Transform.
cs: Změnit osu X.

en: Y-Axis Transform.
cs: Změnit osu Y.

en: Z-Axis Transform.
cs: Změnit osu Z.

en: View Plane Transform.
cs: Zobrazit transformaci roviny.

en: None
cs: Žádné

en: Rotate
cs: Otočit

note: TRANSLATORS: This refers to the movement that changes the position of an object.
en: Translate
cs: Posunout

en: Rotating %s degrees.
cs: Rotuji %s stupňů.

en: Keying is disabled (no key inserted).
cs: Klíčování je deaktivováno (není vložen žádný klíč).

en: Animation Key Inserted.
cs: Animační klíč vložen.

en: Pitch:
cs: Stoupání:

en: Yaw:
cs: Odklon (Yaw):

en: Objects Drawn:
cs: Kreslené objekty:

en: Material Changes:
cs: Změny materiálu:

en: Shader Changes:
cs: Změny shaderu:

en: Surface Changes:
cs: Změny povrchu:

en: Draw Calls:
cs: Vykreslovací volání:

en: Vertices:
cs: Vrcholy:

en: Top View.
cs: Pohled shora.

en: Bottom View.
cs: Pohled zdola.

en: Left View.
cs: Pohled zleva.

en: Right View.
cs: Pohled zprava.

en: Front View.
cs: Čelní pohled.

en: Rear View.
cs: Pohled zezadu.

en: Align Transform with View
cs: Zarovnat se zobrazením

en: Align Rotation with View
cs: Zarovnat rotaci se zobrazením

en: No parent to instance a child at.
cs: Neexistuje žádný rodič, u kterého by se vytvořila instance potomka.

en: This operation requires a single selected node.
cs: Tato operace vyžaduje jeden vybraný uzel.

en: Auto Orthogonal Enabled
cs: Auto-ortogonalizace zapnutá

en: Lock View Rotation
cs: Uzamknout rotaci pohledu

en: Display Normal
cs: Normální pohled

en: Display Wireframe
cs: Drátový pohled

en: Display Overdraw
cs: Rentgen pohled

en: Display Unshaded
cs: Bezestínový pohled

en: View Environment
cs: Zobrazit prostředí

en: View Gizmos
cs: Zobrazit Gizmos

en: View Information
cs: Zobrazit informace

en: View FPS
cs: Zobrazit FPS

en: Half Resolution
cs: Poloviční rozlišení

en: Audio Listener
cs: Posluchač zvuku

en: Enable Doppler
cs: Povolit Doppler

en: Cinematic Preview
cs: Filmový náhled

en: (Not in GLES2)
cs: (Není ve GLES2)

en: Freelook Left
cs: Levý volný pohled

en: Freelook Right
cs: Pravý volný pohled

en: Freelook Forward
cs: Přední volný pohled

en: Freelook Backwards
cs: Zadní volný pohled

en: Freelook Up
cs: Horní volný pohled

en: Freelook Down
cs: Dolní volný pohled

en: Freelook Speed Modifier
cs: Modifikátor rychlosti volného pohybu

en: Freelook Slow Modifier
cs: Modifikátor zpomalení volného pohybu

en: Toggle Camera Preview
cs: Přepnout náhled kamery

en: View Rotation Locked
cs: Rotace pohledu uzamknuta

en: To zoom further, change the camera's clipping planes (View -> Settings...)
cs: Chcete-li přiblížení zvětšit, změňte roviny oříznutí kamery (Zobrazit -> Nastavení...)

en: Note: The FPS value displayed is the editor's framerate.
    It cannot be used as a reliable indication of in-game performance.
cs: Poznámka: Zobrazená hodnota FPS pochází z editoru.
    Nelze jej použít jako spolehlivý ukazatel výkonu ve hře.

en: Convert Rooms
cs: Konvertovat místnosti

en: XForm Dialog
cs: XForm dialog

en: Click to toggle between visibility states.
    
    Open eye: Gizmo is visible.
    Closed eye: Gizmo is hidden.
    Half-open eye: Gizmo is also visible through opaque surfaces ("x-ray").
cs: Kliknutím přepnete mezi stavy viditelnosti.
    
    Otevřené oko: Gizmo je viditelný.
    Zavřené oko: Gizmo je skrytý.
    Polootevřené oko: Gizmo je viditelné přes neprůhledné (rentgenové) povrchy.

en: Snap Nodes to Floor
cs: Přichytit uzly k podlaze

en: Couldn't find a solid floor to snap the selection to.
cs: Nelze najít pevnou podlahu, na kterou by se přichytil výběr.

en: Use Local Space
cs: Použít místní prostor

en: Use Snap
cs: Použít přichycení

en: Bottom View
cs: Pohled zdola

en: Top View
cs: Pohled shora

en: Rear View
cs: Pohled zezadu

en: Front View
cs: Pohled zepředu

en: Left View
cs: Pohled zleva

en: Right View
cs: Pohled zprava

en: Switch Perspective/Orthogonal View
cs: Přepnout perspektivní/ortogonální pohled

en: Insert Animation Key
cs: Vložit animační klíč

en: Focus Origin
cs: Zaměřit počátek

en: Focus Selection
cs: Zaměřit výběr

en: Toggle Freelook
cs: Přepnout volný pohled

en: Decrease Field of View
cs: Zmenšit zorné pole

en: Increase Field of View
cs: Zvětšit zorné pole

en: Snap Object to Floor
cs: Přichytit objekt k podlaze

en: Transform Dialog...
cs: Transformační dialog...

en: 1 Viewport
cs: 1 výřez

en: 2 Viewports
cs: 2 výřezy

en: 2 Viewports (Alt)
cs: 2 výřezy (Alt)

en: 3 Viewports
cs: 3 výřezy

en: 3 Viewports (Alt)
cs: 3 výřezy (Alt)

en: 4 Viewports
cs: 4 výřezy

en: Gizmos
cs: Gizma

en: View Origin
cs: Zobrazit počátek

en: View Grid
cs: Zobrazit mřížku

en: Settings...
cs: Nastavení...

en: Snap Settings
cs: Nastavení přichycení

en: Translate Snap:
cs: Přichycení transformace:

en: Rotate Snap (deg.):
cs: Přichycení rotace (stupně):

en: Scale Snap (%):
cs: Škálovací přichytávání (%):

en: Viewport Settings
cs: Nastavení viewportu

en: Perspective FOV (deg.):
cs: Perspektivní FOV (stupně):

en: View Z-Near:
cs: Pohled Z-blízko:

en: View Z-Far:
cs: Pohled Z-daleko:

en: Transform Change
cs: Změna transformace

en: Translate:
cs: Posunout:

en: Rotate (deg.):
cs: Otočit (stupně):

en: Scale (ratio):
cs: Změnit měřítko (poměr):

en: Transform Type
cs: Typ transformace

en: Pre
cs: Před

en: Post
cs: Po

en: Manipulator Gizmo Size
cs: Nastavení velikosti rukojeti

en: Manipulator Gizmo Opacity
cs: Nastavení průhlednosti rukojeti

en: Show Viewport Rotation Gizmo
cs: Zobrazit tlačítko rotace zobrazení

en: Unnamed Gizmo
cs: Nepojmenované gizmo

en: Create Mesh2D
cs: Vytvořit Mesh2D

en: Mesh2D Preview
cs: Náhled Mesh2D

en: Create Polygon2D
cs: Vytvořit Polygon3D

en: Polygon2D Preview
cs: Náhled Polygon2D

en: Create CollisionPolygon2D
cs: Vytvořit CollisionPolygon2D

en: CollisionPolygon2D Preview
cs: Náhled CollisionPolygon2D

en: Create LightOccluder2D
cs: Vytvořit LightOccluder2D

en: LightOccluder2D Preview
cs: Náhled LightOccluder2D

en: Sprite is empty!
cs: Sprite je prázdný!

en: Can't convert a sprite using animation frames to mesh.
cs: Nelze převést sprite pomocí animačních snímků na síť.

en: Invalid geometry, can't replace by mesh.
cs: Neplatná geometrie, nelze nahradit sítí.

en: Invalid geometry, can't create polygon.
cs: Neplatná geometrie, nelze vytvořit polygon.

en: Convert to Polygon2D
cs: Konvertovat na Polygon2D

en: Invalid geometry, can't create collision polygon.
cs: Neplatná geometrie, nelze vytvořit kolizní polygon.

en: Create CollisionPolygon2D Sibling
cs: Vytvořit sourozence CollisionPolygon2D

en: Invalid geometry, can't create light occluder.
cs: Neplatná geometrie, nelze vytvořit light occluder.

en: Create LightOccluder2D Sibling
cs: Vytvořit sourozence LightOccluder2D

en: Update Preview
cs: Obnovit náhled

en: Settings:
cs: Nastavení:

en: No Frames Selected
cs: Nebyly vybrány žádné snímky

en: Add %d Frame(s)
cs: Přidat %d snímků

en: Add Frame
cs: Přidat snímek

en: Unable to load images
cs: Selhalo nahrání obrázků

en: ERROR: Couldn't load frame resource!
cs: CHYBA: Nelze načíst zdroj snímku!

en: Resource clipboard is empty or not a texture!
cs: Schránka zdrojů je prázdná nebo to není textura!

en: Paste Frame
cs: Vložit snímek

en: Add Empty
cs: Přidat prázdný

en: Change Animation FPS
cs: Změnit FPS animace

en: (empty)
cs: (prázdný)

en: Move Frame
cs: Posunout snímek

en: Animations:
cs: Animace:

en: New Animation
cs: Nová animace

en: Speed:
cs: Rychlost:

en: Loop
cs: Smyčka

en: Animation Frames:
cs: Snímky animace:

en: Add a Texture from File
cs: Přidat texturu ze souboru

en: Add Frames from a Sprite Sheet
cs: Přidat rámečky ze Sprite Sheet

en: Insert Empty (Before)
cs: Vložit prázdný (před)

en: Insert Empty (After)
cs: Vložit prázdný (za)

en: Move (Before)
cs: Přemístit (před)

en: Move (After)
cs: Přemístit (za)

en: Select Frames
cs: Vybrat snímky

en: Horizontal:
cs: Horizonálně:

en: Vertical:
cs: Vertikálně:

en: Separation:
cs: Oddělení:

en: Offset:
cs: Offset(Posun):

en: Select/Clear All Frames
cs: Vybrat všechny/žádné rámečky

en: Create Frames from Sprite Sheet
cs: Vytvořit rámečky ze Sprite Sheet

en: SpriteFrames
cs: Snímky spritu

en: Set Region Rect
cs: Nastavit oblast textury

en: Set Margin
cs: Nastavit okraj

en: Snap Mode:
cs: Režim přichycení:

en: Pixel Snap
cs: Přichycení na pixely

en: Grid Snap
cs: Přichycení na mřížku

en: Auto Slice
cs: Automatický řez

en: Step:
cs: Krok:

en: TextureRegion
cs: Oblast textury

en: No colors found.
cs: Nebyly nalezeny žádné barvy.

en: No constants found.
cs: Nebyly nalezeny žádné konstanty.

en: No fonts found.
cs: Nebyla nalezena žádná písma.

en: No icons found.
cs: Nebyly nalezeny žádné ikony.

en: Nothing was selected for the import.
cs: Nic nebylo vybráno pro import.

en: Importing items {n}/{n}
cs: Importování položek {n}/{n}

en: Updating the editor
cs: Aktualizace editoru

en: Filter:
cs: Filtr:

en: With Data
cs: S daty

en: Select by data type:
cs: Výběr podle typu dat:

en: Select all visible color items.
cs: Vybrat všechny viditelné barevné položky.

en: Select all visible constant items.
cs: Vybrat všechny viditelné konstantní položky.

en: Select all visible font items.
cs: Vybrat všechny viditelné položky písma.

en: Select all visible icon items.
cs: Vybrat všechny viditelné položky ikon.

en: Select all visible icon items and their data.
cs: Vybrat všechny viditelné položky ikon a jejich data.

en: Deselect all visible icon items.
cs: Zrušit výběr všech viditelných položek ikon.

en: Collapse types.
cs: Sbalit typy.

en: Expand types.
cs: Rozbalit typy.

en: Select all Theme items.
cs: Vybrat všechny položky motivu.

en: Deselect All
cs: Zrušit všechen výběr

en: Import Selected
cs: Importovat vybrané

en: Rename Item
cs: Přejmenovat položku

en: Types:
cs: Typy:

en: Add Type:
cs: Přidat typ:

en: Add Item:
cs: Přidat prvek:

en: Remove Items:
cs: Odstranit položky:

en: Remove Class Items
cs: Odstranit položky třídy

en: Remove All Items
cs: Odstranit všechny položky

en: Old Name:
cs: Starý název:

en: Default Theme
cs: Výchozí motiv

en: Editor Theme
cs: Motiv editoru

en: Select Another Theme Resource:
cs: Vybrerte jiný zdroj motivu:

en: Add Type
cs: Přidat typ

en: Type name is empty!
cs: Název typu je prázdný!

en: Override Item
cs: Přepsat položku

en: Show Default
cs: Zobrazit výchozí

en: Override All
cs: Přepsat všechny

en: Theme:
cs: Motiv:

en: Add Preview
cs: Přidat náhled

en: Default Preview
cs: Výchozí náhled

en: Select UI Scene:
cs: Vyberte scénu uživatelského rozhraní:

en: Toggle Button
cs: Přepínatelné tlačítko

en: Disabled Button
cs: Deaktivované tlačítko

en: Item
cs: Položka

en: Disabled Item
cs: Deaktivovaná položka

en: Check Item
cs: Zaškrtávátko

en: Checked Item
cs: Zaškrtávací položka

en: Radio Item
cs: Položka volby

en: Checked Radio Item
cs: Přepínatelná položka volby

en: Submenu
cs: Podmenu

en: Subitem 1
cs: Podpoložka 1

en: Subitem 2
cs: Podpoložka 2

en: Has
cs: Má

en: Many
cs: Mnoho

en: Disabled LineEdit
cs: Deaktivovaný LineEdit

en: Editable Item
cs: Upravitelná položka

en: Subtree
cs: Podstrom

en: Has,Many,Options
cs: Má,mnoho,možností

en: Erase Selection
cs: Vymazat označené

en: Fix Invalid Tiles
cs: Opravit neplatné dlaždice

en: Cut Selection
cs: Výběr řezu

en: Paint TileMap
cs: Nakreslit TileMap

en: Line Draw
cs: Nakreslit čáru

en: Rectangle Paint
cs: Nakreslit obdélník

en: Bucket Fill
cs: Vyplnit barvou

en: Erase TileMap
cs: Vymazat TileMap

en: Find Tile
cs: Najít dlaždici

en: Transpose
cs: Transponovat

en: Disable Autotile
cs: Deaktivovat Autotile

en: Enable Priority
cs: Zapnout priority

en: Filter tiles
cs: Filtrovat dlaždice

en: Give a TileSet resource to this TileMap to use its tiles.
cs: Přidejte TileSet zdroj tomuto TileMap, aby mohl použít jeho dlaždice.

en: Paint Tile
cs: Nakreslit dlaždici

en: Shift+LMB: Line Draw
    Shift+Command+LMB: Rectangle Paint
cs: Shift+LTM: Nakreslit čáru
    Shift+Příkaz+LMB: Nakreslit obdélník

en: Shift+LMB: Line Draw
    Shift+Ctrl+LMB: Rectangle Paint
cs: Shift+LTM: Nakreslit čáru
    Shift+Ctrl+LTM: Nakreslit obdélník

en: Pick Tile
cs: Vybrat dlaždici

en: Rotate Left
cs: Otočit doleva

en: Rotate Right
cs: Otočit doprava

en: Flip Horizontally
cs: Převrátit horizontálně

en: Flip Vertically
cs: Převrátit vertikálně

en: Clear Transform
cs: Promazat transformaci

en: Tile Map
cs: Mapa dlaždic

en: Palette Min Width
cs: Minimální šířka palety

en: Palette Item H Separation
cs: H oddělování paletových položek

en: Show Tile Names
cs: Zobrazit názvy dlaždic

en: Show Tile Ids
cs: Zobrazit Id dlaždic

en: Sort Tiles By Name
cs: Řadit dlaždice podle názvu

en: Bucket Fill Preview
cs: Náhled vyplnění kbelíkem

en: Editor Side
cs: Strana editoru

en: Display Grid
cs: Zobrazit mřížku

en: Axis Color
cs: Barva osy

en: Add Texture(s) to TileSet.
cs: Přidat textury do TileSet.

en: Remove selected Texture from TileSet.
cs: Odstranit vybranou texturu z TileSetu.

en: Create from Scene
cs: Vytvořit ze scény

en: Merge from Scene
cs: Sloučit ze scény

en: New Single Tile
cs: Nová dlaždice

en: New Autotile
cs: Nové auto-kachličky

en: New Atlas
cs: Nový Atlas

en: Next Coordinate
cs: Další koordináta

en: Select the next shape, subtile, or Tile.
cs: Vybrat další tvar, dílčí dlaždici nebo dlaždici.

en: Previous Coordinate
cs: Předchozí koordináta

en: Select the previous shape, subtile, or Tile.
cs: Vybrat předchozí tvar, dílčí dlaždici nebo dlaždici.

en: Region
cs: Oblast

en: Collision
cs: Kolize

en: Occlusion
cs: Okluze

en: Bitmask
cs: Bitmaska

en: Priority
cs: Priorita

en: Z Index
cs: Z-Index

en: Region Mode
cs: Režim oblasti

en: Collision Mode
cs: Kolizní režim

en: Occlusion Mode
cs: Režim okluze

en: Navigation Mode
cs: Navigační režim

en: Bitmask Mode
cs: Režim bitové masky

en: Priority Mode
cs: Prioritní mód

en: Icon Mode
cs: Režim ikony

en: Z Index Mode
cs: Režim Z-indexu

en: Copy bitmask.
cs: Kopírovat bitovou masku.

en: Paste bitmask.
cs: Vložit bitovou masku.

en: Erase bitmask.
cs: Vymazat bitovou masku.

en: Create a new rectangle.
cs: Vytvořit nový obdélník.

en: New Rectangle
cs: Nový obdélník

en: Create a new polygon.
cs: Vytvořit nový polygon.

en: New Polygon
cs: Nový polygon

en: Delete Selected Shape
cs: Smazat vybraný tvar

en: Keep polygon inside region Rect.
cs: Udržovat mnohoúhelník uvnitř obdélníku.

en: Enable snap and show grid (configurable via the Inspector).
cs: Zapnout přichycení a zobrazit mřížku (konfigurovatelnou v inspektoru).

en: Display Tile Names (Hold Alt Key)
cs: Zobrazit názvy dlaždic (podržet Alt)

en: Add or select a texture on the left panel to edit the tiles bound to it.
cs: Přidejte nebo vyberte texturu v levém podokně a upravte k ní připojené dlaždice.

en: Remove selected texture? This will remove all tiles which use it.
cs: Odstranit vybranou texturu? Toto odstraní všechny dlaždice, které ji používají.

en: You haven't selected a texture to remove.
cs: Nevybrali jste texturu k odstranění.

en: Create from scene? This will overwrite all current tiles.
cs: Vytvořit ze scény? Aktuální dlaždice budou přepsány.

en: Merge from scene?
cs: Sloučit ze scény?

en: Remove Texture
cs: Odstranit texturu

en: %s file(s) were not added because was already on the list.
cs: %s soubory nebyly přidány, protože již byly v seznamu.

en: Drag handles to edit Rect.
    Click on another Tile to edit it.
cs: Přetažením úchytů upravte obdélník.
    Kliknutím na jinou dlaždici ji upravíte.

en: Delete selected Rect.
cs: Smazat vybraný obdélník.

en: Select current edited sub-tile.
    Click on another Tile to edit it.
cs: Vyberte aktuálně upravovanou pod-dlaždici.
    Kliknutím na jinou dlaždici pro její úpravu.

en: Delete polygon.
cs: Smazat polygon.

en: LMB: Set bit on.
    RMB: Set bit off.
    Shift+LMB: Set wildcard bit.
    Click on another Tile to edit it.
cs: LTM: Zapnout bit.
    PTM: Vypnout bit.
    Shift+LTM: Nastavit wildcard bit.
    Klikněte na další Dlaždici pro úpravu.

en: Select sub-tile to use as icon, this will be also used on invalid autotile bindings.
    Click on another Tile to edit it.
cs: Vyberte dílčí dlaždici, kterou chcete použít jako ikonu. Bude také použita pro nesprávně nastavené automatické dlaždice.
    Kliknutím na jinou dlaždici ji upravíte.

en: Select sub-tile to change its priority.
    Click on another Tile to edit it.
cs: Vyberte dílčí dlaždici a změňte její prioritu.
    Kliknutím na jinou dlaždici ji upravíte.

en: Select sub-tile to change its z index.
    Click on another Tile to edit it.
cs: Vybrat pod-dlaždici pro změnu jejího indexu.
    Klikněte na další dlaždici pro úpravu.

en: Set Tile Region
cs: Nastavit oblast textury

en: Create Tile
cs: Vytvořit dlaždici

en: Set Tile Icon
cs: Nastavit ikonu dlaždice

en: Edit Tile Bitmask
cs: Upravit bitovou masku dlaždice

en: Edit Collision Polygon
cs: Upravit polygon kolize

en: Edit Occlusion Polygon
cs: Editovat okluzní polygon

en: Edit Navigation Polygon
cs: Upravit navigační polygon

en: Paste Tile Bitmask
cs: Vložit bitovou masku dlaždice

en: Clear Tile Bitmask
cs: Odebrat bitovou masku dlaždice

en: Make Polygon Concave
cs: Změnit polygon na konkávní

en: Make Polygon Convex
cs: Změnit polygon na konvexní

en: Remove Tile
cs: Odstranit dlaždici

en: Remove Collision Polygon
cs: Odstranit kolizní polygon

en: Remove Occlusion Polygon
cs: Odebrat okluzní polygon

en: Remove Navigation Polygon
cs: Odstranit navigační polygon

en: Edit Tile Priority
cs: Upravit prioritu dlaždice

en: Edit Tile Z Index
cs: Upravit Z Index dlaždice

en: Make Convex
cs: Změnit na konvexní

en: Make Concave
cs: Změnit na konkávní

en: Create Collision Polygon
cs: Vytvořit kolizní polygon

en: Create Occlusion Polygon
cs: Vytvořit okluzní polygon

en: This property can't be changed.
cs: Tato vlastnost nemůže být změněna.

en: Step
cs: Krok

en: TileSet
cs: TileSet (Sada dlaždic)

en: Version Control System
cs: Systémy pro správu verzí

en: Initialize
cs: Inicializovat

en: Select SSH public key path
cs: Vybrat cestu k veřejnému klíči SSH

en: Select SSH private key path
cs: Vybrat cestu k veřejnému klíči SSH

en: Detect new changes
cs: Detekovat nové změny

en: Discard all changes
cs: Zrušit všechny změny

en: Commit Changes
cs: Commitnout změny

en: Branches
cs: Větve

en: Branch Name
cs: Název větve

en: Remote Name
cs: Vzdálené Jméno

en: Remote URL
cs: Vzdálená URL

en: Modified
cs: Úpravy

en: Renamed
cs: Přejmenování

en: Deleted
cs: Odstraněny

en: Typechange
cs: Změnit typ

en: Unmerged
cs: Nespojeno

en: View:
cs: Zobrazení:

en: (GLES3 only)
cs: (Pouze GLES3)

en: Add Output
cs: Přidat výstup

en: Scalar
cs: Skalár

en: Vector
cs: Vektor

en: Sampler
cs: Vzorkovač

en: Add input port
cs: Přidat vstupní port

en: Add output port
cs: Přidat výstupní port

en: Change input port type
cs: Změnit typ vstupního portu

en: Change output port type
cs: Změnit typ vystupního portu

en: Change input port name
cs: Změnit název vstupního portu

en: Change output port name
cs: Změnit název výstupního portu

en: Remove input port
cs: Odstranit vstupní port

en: Remove output port
cs: Odstranit výstupní port

en: Set expression
cs: Nastavit výraz

en: Resize VisualShader node
cs: Škálovat uzel VisualShader

en: Set Uniform Name
cs: Nastavit uniformní jméno

en: Set Input Default Port
cs: Nastavit výchozí vstupní port

en: Add Node to Visual Shader
cs: Přidat uzel do VisualShader

en: Node(s) Moved
cs: Uzel přesunut

en: Duplicate Nodes
cs: Duplikovat uzly

en: Paste Nodes
cs: Vložit uzly

en: Delete Nodes
cs: Smazat uzly

en: Visual Shader Input Type Changed
cs: Typ vstupu Visual Shader změněn

en: UniformRef Name Changed
cs: Název UniformRef byl změněn

en: Vertex
cs: Vrchol

en: Light
cs: Světlo

en: Show resulted shader code.
cs: Zobrazit výsledný kód shaderu.

en: Create Shader Node
cs: Vytvořit shader uzel

en: Color function.
cs: Funkce obarvení.

en: Color operator.
cs: Operátor barvy.

en: Grayscale function.
cs: Funkce stupně šedi.

en: Converts HSV vector to RGB equivalent.
cs: Převede vektor HSV na ekvivalentní RGB.

en: Converts RGB vector to HSV equivalent.
cs: Převede vektor RGB na ekvivalentní HSV.

en: Sepia function.
cs: Funkce sépie.

en: Burn operator.
cs: Operátor vypálení.

en: Darken operator.
cs: Operátor ztmavení.

en: Difference operator.
cs: Operátor rozdílu.

en: Dodge operator.
cs: Operátor uhnutí.

en: HardLight operator.
cs: Operátor tvrdého světla.

en: Lighten operator.
cs: Operátor zesvětlení.

en: Overlay operator.
cs: Operátor překrytí.

en: Screen operator.
cs: Operátor screen.

en: SoftLight operator.
cs: Operátor měkkého světla.

en: Color constant.
cs: Konstantní barva.

en: Color uniform.
cs: Uniformní barva.

en: Returns the boolean result of the %s comparison between two parameters.
cs: Vrátí booleovský výsledek %s porovnání mezi dvěma parametry.

en: Equal (==)
cs: Rovnost (==)

en: Greater Than (>)
cs: Větší než (>)

en: Greater Than or Equal (>=)
cs: Větší nebo rovno (>=)

en: Returns an associated vector if the provided scalars are equal, greater or less.
cs: Vrátí přidružený vektor, pokud jsou dané skaláry stejné, větší nebo menší.

en: Returns the boolean result of the comparison between INF and a scalar parameter.
cs: Vrátí booleovský výsledek srovnání mezi INF a skalárním parametrem.

en: Returns the boolean result of the comparison between NaN and a scalar parameter.
cs: Vrátí booleovský výsledek srovnání mezi NaN a skalárním parametrem.

en: Less Than (<)
cs: Menší než (<)

en: Less Than or Equal (<=)
cs: Menší nebo rovno (<=)

en: Not Equal (!=)
cs: Není rovno (!=)

en: Returns an associated vector if the provided boolean value is true or false.
cs: Vrátí přidružený vektor, pokud je daná logická hodnota true nebo false.

en: Returns an associated scalar if the provided boolean value is true or false.
cs: Vrátí přidružený skalár, pokud je daná logická hodnota true nebo false.

en: Returns the boolean result of the comparison between two parameters.
cs: Vrátí booleovský výsledek porovnání mezi dvěma parametry.

en: Returns the boolean result of the comparison between INF (or NaN) and a scalar parameter.
cs: Vrátí booleovský výsledek srovnání mezi INF (nebo NaN) a skalárním parametrem.

en: Boolean constant.
cs: Booleovská konstanta.

en: Boolean uniform.
cs: Bool uniform.

en: '%s' input parameter for all shader modes.
cs: Zadejte parametr "%s" pro všechny režimy shaderu.

en: Input parameter.
cs: Vstupní parametr.

en: '%s' input parameter for vertex and fragment shader modes.
cs: Vstupní parametr "%s" pro režimy shaderu vrcholů a fragmentů.

en: '%s' input parameter for fragment and light shader modes.
cs: Zadejte parametr "%s" pro fragmentový a světelný shader.

en: '%s' input parameter for fragment shader mode.
cs: Vstupní parametr "%s" pro režim shaderu fragmentu.

en: '%s' input parameter for light shader mode.
cs: "%s" vstupní parametr pro mód světelného shaderu.

en: '%s' input parameter for vertex shader mode.
cs: "%s" vstupní parametr pro mód vertexového shaderu.

en: '%s' input parameter for vertex and fragment shader mode.
cs: "%s" vstupní parametr pro mód vertexového a fragmentového shaderu.

en: Scalar function.
cs: Skalární funkce.

en: Scalar operator.
cs: Skalární operátor.

en: E constant (2.718282). Represents the base of the natural logarithm.
cs: E konstanta (2.718282). Reprezentuje základ přirozeného logaritmu.

en: Epsilon constant (0.00001). Smallest possible scalar number.
cs: Epsilon konstanta (0.00001). Nejmenší možné skalární číslo.

en: Phi constant (1.618034). Golden ratio.
cs: Phi konstanta (1.618034). Zlatý řez.

en: Pi/4 constant (0.785398) or 45 degrees.
cs: Pi/4 konstanta (0.785398) nebo 45 stupňů.

en: Pi/2 constant (1.570796) or 90 degrees.
cs: Pi/2 konstanta (1.570796) nebo 90 stupňů.

en: Pi constant (3.141593) or 180 degrees.
cs: Pi konstanta (3.141593) nebo 180 stupňů.

en: Tau constant (6.283185) or 360 degrees.
cs: Tau konstanta (6.283185) nebo 360 stupňů.

en: Sqrt2 constant (1.414214). Square root of 2.
cs: Sqrt2 konstanta (1.414214). Druhá odmocnina ze 2.

en: Returns the absolute value of the parameter.
cs: Vrátí absolutní hodnotu parametru.

en: Returns the arc-cosine of the parameter.
cs: Vrátí arkus kosinus parametru.

en: Returns the inverse hyperbolic cosine of the parameter.
cs: Vrátí inverzní hyperbolický kosinus parametru.

en: Returns the arc-sine of the parameter.
cs: Vrátí arkus sinus parametru.

en: Returns the inverse hyperbolic sine of the parameter.
cs: Vrátí inverzní hyperbolický sinus parametru.

en: Returns the arc-tangent of the parameter.
cs: Vrátí arkus tangent parametru.

en: Returns the arc-tangent of the parameters.
cs: Vrátí arkus tangent parametrů.

en: Returns the inverse hyperbolic tangent of the parameter.
cs: Vrátí inverzní hyperbolický tangent parametru.

en: Finds the nearest integer that is greater than or equal to the parameter.
cs: Nalezne nejbližší celé číslo, které je větší nebo stejné jako parametr.

en: Constrains a value to lie between two further values.
cs: Omezí hodnotu, aby náležela intervalu dvou hodnot.

en: Returns the cosine of the parameter.
cs: Vrátí kosinus parametru.

en: Returns the hyperbolic cosine of the parameter.
cs: Vrátí hyperbolický kosinus parametru.

en: Converts a quantity in radians to degrees.
cs: Konvertuje hodnotu v radiánech na stupně.

en: Base-e Exponential.
cs: Exponenciál se základem e.

en: Base-2 Exponential.
cs: Exponenciál se základem 2.

en: Finds the nearest integer less than or equal to the parameter.
cs: Nalezne nejbližší celé číslo menší nebo stejné jako parametr.

en: Computes the fractional part of the argument.
cs: Vypočítá desetinnou část argumentu.

en: Returns the inverse of the square root of the parameter.
cs: Vrátí inverzní odmocninu z parametru.

en: Natural logarithm.
cs: Přirozený logaritmus.

en: Base-2 logarithm.
cs: Logaritmus se základem 2.

en: Returns the greater of two values.
cs: Vrátí větší ze dvou hodnot.

en: Returns the lesser of two values.
cs: Vrátí menší ze dvou hodnot.

en: Linear interpolation between two scalars.
cs: Lineární interpolace mezi dvěma skaláry.

en: Returns the opposite value of the parameter.
cs: Vrátí opačnou hodnotu parametru.

en: 1.0 - scalar
cs: 1.0 - skalár

en: Returns the value of the first parameter raised to the power of the second.
cs: Vrátí hodnotu prvního parametru umocněného druhým.

en: Converts a quantity in degrees to radians.
cs: Konvertuje hodnotu ve stupních na radiány.

en: 1.0 / scalar
cs: 1.0 / skalár

en: Finds the nearest integer to the parameter.
cs: Nalezne nejbližší celé číslo k parametru.

en: Finds the nearest even integer to the parameter.
cs: Nalezne nejbližší sudé celé číslo k parametru.

en: Clamps the value between 0.0 and 1.0.
cs: Sevře hodnotu mezi 0.0 a 1.0.

en: Extracts the sign of the parameter.
cs: Získá znaménko z parametru.

en: Returns the sine of the parameter.
cs: Vrátí sinus parametru.

en: Returns the hyperbolic sine of the parameter.
cs: Vrátí hyperbolický sinus parametru.

en: Returns the square root of the parameter.
cs: Vrátí odmocninu parametru.

en: SmoothStep function( scalar(edge0), scalar(edge1), scalar(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge0' and 1.0 if x is larger than 'edge1'. Otherwise the return value is interpolated between 0.0 and 1.0 using Hermite polynomials.
cs: Funkce plynulého přechodu( skalár(edge0), skalár(edge1), skalár(x) ).
    
    Vrátí 0.0, pokud "x" je menší než "edge0" a 1.0, pokud "x" je větší než "edge1". V opačném případě vrátí interpolovanou hodnotu mezi 0.0 a 1.0 vypočtenou pomocí Hermitových polynomů.

en: Step function( scalar(edge), scalar(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge' and otherwise 1.0.
cs: Skoková funkce( skalár(hrana), skalár(x) ).
    
    Vrátí 0.0, pokud je "x" menší než hrana, jinak vrátí 1.0.

en: Returns the tangent of the parameter.
cs: Vrátí tangens parametru.

en: Returns the hyperbolic tangent of the parameter.
cs: Vrátí hyperbolický tangens parametru.

en: Finds the truncated value of the parameter.
cs: Vrátí zkrácenou hodnotu parametru.

en: Adds scalar to scalar.
cs: Přičte skalár ke skaláru.

en: Divides scalar by scalar.
cs: Podělí skalár skalárem.

en: Multiplies scalar by scalar.
cs: Vynásobí skalár skalárem.

en: Returns the remainder of the two scalars.
cs: Vrátí zbytek dvou skalárů.

en: Subtracts scalar from scalar.
cs: Odečte skalár od skaláru.

en: Scalar constant.
cs: Konstantní skalár.

en: Scalar uniform.
cs: Uniformní skalár.

en: Perform the cubic texture lookup.
cs: Provést vyhledání kubické textury.

en: Perform the texture lookup.
cs: Provést vyhledávání textury.

en: Cubic texture uniform lookup.
cs: Uniformní vyhledání kubické textury.

en: 2D texture uniform lookup.
cs: Uniformní vyhledání 2D textury.

en: 2D texture uniform lookup with triplanar.
cs: Uniformní vyhledání 2D textury s triplanar mapováním.

en: Transform function.
cs: Funkce transformace.

en: Calculate the outer product of a pair of vectors.
    
    OuterProduct treats the first parameter 'c' as a column vector (matrix with one column) and the second parameter 'r' as a row vector (matrix with one row) and does a linear algebraic matrix multiply 'c * r', yielding a matrix whose number of rows is the number of components in 'c' and whose number of columns is the number of components in 'r'.
cs: Vypočte dyadický součin dvojice vektorů.
    
    OuterProduct vezme první parametr "c" jako vektor sloupce (matice s jedním sloupcem) a druhý parametr "r" jako vektor řádku (matice s jedním řádkem) a provede násobení matice "c * r", což má za výsledek matici s počtem řádků stejný jako v "c" a počet sloupců stejný jako v "r".

en: Composes transform from four vectors.
cs: Složí transformaci ze čtyř vektorů.

en: Decomposes transform to four vectors.
cs: Rozloží transformaci na čtyři vektory.

en: Calculates the determinant of a transform.
cs: Vypočítá determinant transformace.

en: Calculates the inverse of a transform.
cs: Počítá inverzní transformaci.

en: Calculates the transpose of a transform.
cs: Vypočítá transpozici tranformace.

en: Multiplies transform by transform.
cs: Pronásobí transformaci transformací.

en: Multiplies vector by transform.
cs: Pronásobí vektor transformací.

en: Transform constant.
cs: Transformační konstanta.

en: Transform uniform.
cs: Uniformní transformace.

en: Vector function.
cs: Vektorová funkce.

en: Vector operator.
cs: Vektorový operátor.

en: Composes vector from three scalars.
cs: Skládá vektor ze tří skalárů.

en: Decomposes vector to three scalars.
cs: Rozloží vektor na tři skaláry.

en: Calculates the cross product of two vectors.
cs: Spočítá vektorový produkt dvou vektorů.

en: Returns the distance between two points.
cs: Vrátí vzdálenost mezi dvěma body.

en: Calculates the dot product of two vectors.
cs: Vypočítá skalární součin dvou vektorů.

en: Returns the vector that points in the same direction as a reference vector. The function has three vector parameters : N, the vector to orient, I, the incident vector, and Nref, the reference vector. If the dot product of I and Nref is smaller than zero the return value is N. Otherwise -N is returned.
cs: Vrátí vektor, který ukazuje ve stejném směru referenční vektor. Funkce má tři vektorové parametry: orientovaný vektor N, sousední vektor I a referenční vektor Nref. Pokud je skalární součin I a Nref menší než nula, vrátí se N. Jinak se vrátí -N.

en: Calculates the length of a vector.
cs: Spočítá délku vektoru.

en: Linear interpolation between two vectors.
cs: Lineární interpolace mezi dvěma vektory.

en: Linear interpolation between two vectors using scalar.
cs: Lineární interpolace mezi dvěma vektory pomocí skaláru.

en: Calculates the normalize product of vector.
cs: Spočítá normalizovaný vektor.

en: 1.0 - vector
cs: 1.0 - vektor

en: 1.0 / vector
cs: 1.0 / vektor

en: Returns the vector that points in the direction of reflection ( a : incident vector, b : normal vector ).
cs: Vrátí vektor směřující ve směru odrazu ( a : vektor dopadu, b : normálový vektor ).

en: Returns the vector that points in the direction of refraction.
cs: Vrátí vektor ve směru lomu světla.

en: SmoothStep function( vector(edge0), vector(edge1), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge0' and 1.0 if 'x' is larger than 'edge1'. Otherwise the return value is interpolated between 0.0 and 1.0 using Hermite polynomials.
cs: Funkce plynulého přechodu ( vektor(edge0), vektor(edge1), vektor(x) ).
    
    Vrátí 0.0, pokud "x" je menší než "edge0" a 1.0, pokud x je větší než "edge1". V opačném případě vrátí interpolovanou hodnotu mezi 0.0 a 1.0 vypočtenou pomocí Hermitových polynomů.

en: SmoothStep function( scalar(edge0), scalar(edge1), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge0' and 1.0 if 'x' is larger than 'edge1'. Otherwise the return value is interpolated between 0.0 and 1.0 using Hermite polynomials.
cs: Funkce plynulého přechodu( skalár(edge0), skalár(edge1), vektor(x) ).
    
    Vrátí 0.0, pokud "x" je menší než "edge0" a 1.0, pokud "x" je větší než "edge1". V opačném případě vrátí interpolovanou hodnotu mezi 0.0 a 1.0 vypočtenou pomocí Hermitových polynomů.

en: Step function( vector(edge), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge' and otherwise 1.0.
cs: Skoková funkce( vektor(hrana), vektor(x) ).
    
    Vrátí 0.0, pokud je "x" menší než "hrana", jinak vrátí 1.0.

en: Step function( scalar(edge), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge' and otherwise 1.0.
cs: Skoková funkce( skalár(hrana), vektor(x) ).
    
    Vrátí 0.0, pokud je "x" menší než "hrana", jinak vrátí 1.0.

en: Adds vector to vector.
cs: Přičte vektor k vektoru.

en: Divides vector by vector.
cs: Vydělí vektor vektorem.

en: Multiplies vector by vector.
cs: Pronásobí vektor vektorem.

en: Returns the remainder of the two vectors.
cs: Vrátí zbytek po dělení dvou vektorů.

en: Subtracts vector from vector.
cs: Odečte vektor od vektoru.

en: Vector constant.
cs: Konstantní vektor.

en: Vector uniform.
cs: Uniformní vektor.

en: Custom Godot Shader Language expression, with custom amount of input and output ports. This is a direct injection of code into the vertex/fragment/light function, do not use it to write the function declarations inside.
cs: Vlastní výraz v jazyce shaderu Godot s vlastním počtem vstupních a výstupních portů. Toto je přímé vkládání kódu do funkcí vrcholů/fragmentů/osvětlení, nepoužívat k deklaraci funkcí.

en: Returns falloff based on the dot product of surface normal and view direction of camera (pass associated inputs to it).
cs: Vrátí sklon na základě skalárního součinu normály povrchu a směru pohledu kamery (zde zadejte vstup).

en: Custom Godot Shader Language expression, which is placed on top of the resulted shader. You can place various function definitions inside and call it later in the Expressions. You can also declare varyings, uniforms and constants.
cs: Vlastní výraz v jazyce shaderu Godot, který bude umístěn nad výsledek shaderu. Uvnitř můžete vytvořit různé definice funkcí a později je volat pomocí Expressions. Můžete také deklarovat proměnné, "uniforms" a konstanty.

en: A reference to an existing uniform.
cs: Reference na existující uniform.

en: (Fragment/Light mode only) Scalar derivative function.
cs: (Pouze pro režim Fragment/Light) Skalární derivace funkce.

en: (Fragment/Light mode only) Vector derivative function.
cs: (Pouze pro režim Fragment/Light) Vektorová derivace funkce.

en: (Fragment/Light mode only) (Vector) Derivative in 'x' using local differencing.
cs: (Pouze pro režim Fragment/Light) (Vektor) Derivace podle "x" pomocí místní variace.

en: (Fragment/Light mode only) (Scalar) Derivative in 'x' using local differencing.
cs: (Pouze pro režim Fragment/Light) (Skalární) Derivace podle "x" pomocí místní variace.

en: (Fragment/Light mode only) (Vector) Derivative in 'y' using local differencing.
cs: (Pouze pro režim Fragment/Light) (Vektor) Derivace podle "y" pomocí místní variace.

en: (Fragment/Light mode only) (Scalar) Derivative in 'y' using local differencing.
cs: (Pouze pro režim Fragment/Light) (Skalár) Derivace podle "y" pomocí místní variace.

en: (Fragment/Light mode only) (Vector) Sum of absolute derivative in 'x' and 'y'.
cs: (Pouze pro režim Fragment/Light) (Vektor) Součet absolutní derivace podle "x" a "y".

en: (Fragment/Light mode only) (Scalar) Sum of absolute derivative in 'x' and 'y'.
cs: (Pouze pro režim Fragment/Light) (Skalár) Součet absolutní derivace podle "x" a "y".

en: VisualShader
cs: Vizuální shader

en: Edit Visual Property:
cs: Upravit vizuální vlastnost:

en: Visual Shader Mode Changed
cs: Změnit režim vizuálního shaderu

en: Runnable
cs: Spustitelný

en: Delete preset '%s'?
cs: Odstranit předvolbu '%s'?

en: Exporting All
cs: Exportování všeho

en: Export Path
cs: Exportovat cestu

en: Presets
cs: Předvolby

en: Add...
cs: Přidat...

en: If checked, the preset will be available for use in one-click deploy.
    Only one preset per platform may be marked as runnable.
cs: Když je zaškrtlé, tak bude profil k dispozici pro rychlé nasazení.
    Pouze jeden profil na platformě může být označen jako spuštěný.

en: Resources
cs: Zdroje

en: Export all resources in the project
cs: Exportovat včechny zdroje tohoto projektu

en: Export selected scenes (and dependencies)
cs: Exportovat vybrané scény (a závislosti)

en: Export selected resources (and dependencies)
cs: Exportovat vybrané zdroje (a závislosti)

en: Export Mode:
cs: Expertní režim:

en: Resources to export:
cs: Zdroje k exportu:

en: Filters to export non-resource files/folders
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)
cs: Filtry pro export souborů/složek, které nejsou zdroji
    (oddělené čárkou, např. *.json, *.txt, docs/*)

en: Filters to exclude files/folders from project
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)
cs: Filtry pro vynechání souborů/složek z projektu
    (oddělené čárkou, např. *.json, *.txt, docs/*)

en: Features
cs: Vlastnosti

en: Custom (comma-separated):
cs: Vlastní (oddělené čárkou):

en: Feature List:
cs: Seznam funkcí:

en: Script
cs: Skript

en: Encrypted (Provide Key Below)
cs: Šifrovaný (Poskytněte klíč níže)

en: Export All
cs: Exportovat vše

en: ZIP File
cs: Soubor ZIP

en: Export templates for this platform are missing:
cs: Šablony exportu pro tuto platformu chybí:

en: Manage Export Templates
cs: Spravovat šablony exportu

en: Export With Debug
cs: Exportovat s laděním

en: The path specified doesn't exist.
cs: Zadaná cesta neexistuje.

en: Error opening package file (it's not in ZIP format).
cs: Chyba při otevírání balíčku (není ve formátu ZIP).

en: Invalid ".zip" project file; it doesn't contain a "project.godot" file.
cs: Neplatný soubor projektu ".zip"; neobsahuje soubor "project.godot".

en: Please choose an empty folder.
cs: Zvolte prosím prázdnou složku.

en: Please choose a "project.godot" or ".zip" file.
cs: Vyberte prosím soubor "project.godot" nebo ".zip".

en: This directory already contains a Godot project.
cs: Složka již obsahuje Godot projekt.

en: New Game Project
cs: Nový projekt hry

en: Imported Project
cs: Importovaný projekt

en: Invalid project name.
cs: Neplatný název projektu.

en: Couldn't create folder.
cs: Nelze vytvořit složku.

en: There is already a folder in this path with the specified name.
cs: V tomto umístění již existuje složka s daným názvem.

en: It would be a good idea to name your project.
cs: Bylo by dobré pojmenovat váš projekt.

en: Invalid project path (changed anything?).
cs: Neplatná cesta k projektu (něco se změnilo?).

en: Couldn't create project.godot in project path.
cs: Nelze vytvořit project.godot v umístění projektu.

en: Error opening package file, not in ZIP format.
cs: Nepodařilo se otevřít balíček, není ve formátu ZIP.

en: The following files failed extraction from package:
cs: Selhala extrakce následujících souborů z balíčku:

en: Package installed successfully!
cs: Balíček byl úspěšně nainstalován!

en: Rename Project
cs: Přejmenovat projekt

en: Import Existing Project
cs: Importovat existující projekt

en: Import & Edit
cs: Importovat a upravit

en: Create New Project
cs: Vytvořit nový projekt

en: Create & Edit
cs: Vytvořit a editovat

en: Install Project:
cs: Instalovat projekt:

en: Install & Edit
cs: Instalovat a editovat

en: Project Name:
cs: Jméno projektu:

en: Project Path:
cs: Cesta k projektu:

en: Project Installation Path:
cs: Instalační cesta k projektu:

en: Renderer:
cs: Vykreslovač:

en: Not supported by your GPU drivers.
cs: Nepodporováno vašimi ovladači GPU.

en: Higher visual quality
    All features available
    Incompatible with older hardware
    Not recommended for web games
cs: Vyšší vizuální kvalita
    Všechny funkce dostupné
    Nekompatibilní se starším hardwarem
    Nedoporučené pro webové hry

en: Lower visual quality
    Some features not available
    Works on most hardware
    Recommended for web games
cs: Nižší vizuální kvalita
    Některé funkce nejsou dostupné
    Funguje na většině hardwaru
    Doporučené pro webové hry

en: Renderer can be changed later, but scenes may need to be adjusted.
cs: Renderer je možné změnit později, ale scény mohou vyžadovat úpravy.

en: Missing Project
cs: Chybějící projekt

en: Error: Project is missing on the filesystem.
cs: Chyba: Projek se nevyskytuje v souborovém systému.

en: Local
cs: Místní

en: Local Projects
cs: Místní projekty

en: Can't open project at '%s'.
cs: Nelze otevřít projekt v '%s'.

en: Are you sure to open more than one project?
cs: Jste si jisti, že chcete otevřit více než jeden projekt?

en: The following project settings file does not specify the version of Godot through which it was created.
    
    %s
    
    If you proceed with opening it, it will be converted to Godot's current configuration file format.
    Warning: You won't be able to open the project with previous versions of the engine anymore.
cs: Konfigurační soubor projektu nespecifikuje verzi Godotu ve které byl vytvořen.
    
    %s
    
    Pokud se rozhodnete ho otevřít, tak bude převeden do aktuálního formátu konfiguračního souboru Godotu.
    Varování: Nebude možné otevřít projekt v dřívějších verzích enginu.

en: The following project settings file was generated by an older engine version, and needs to be converted for this version:
    
    %s
    
    Do you want to convert it?
    Warning: You won't be able to open the project with previous versions of the engine anymore.
cs: Následující konfigurační soubor projektu byl vytvořen starší verzí enginu a potřebuje být konvertován pro aktuální verzi:
    
    %s
    
    Přejete si ho konvertovat?
    Varování: Nebude možné otevřít projekt v dřívějších verzích enginu.

en: The project settings were created by a newer engine version, whose settings are not compatible with this version.
cs: Konfigurační soubor projektu byl vytvořen novější verzí enginu, jehož konfigurace není kompatibilní s touto verzí.

en: Can't run project: no main scene defined.
    Please edit the project and set the main scene in the Project Settings under the "Application" category.
cs: Nelze spustit projekt: není definovaná hlavní scéna,
    Upravte prosím projekt a nastavte hlavní scénu v nastaveních projektu v kategorii "Application".

en: Can't run project: Assets need to be imported.
    Please edit the project to trigger the initial import.
cs: Nelze spustit projekt: Musí být importovány zdroje.
    Otevřete projekt, aby se spustilo prvotní importování.

en: Are you sure to run %d projects at once?
cs: Jste si jisti, že chcete spustit %d projektů najednou?

en: Remove %d projects from the list?
cs: Odstranit %d projektů ze seznamu?

en: Remove this project from the list?
cs: Odstranit tento projekt ze seznamu?

en: Remove all missing projects from the list?
    The project folders' contents won't be modified.
cs: Odstranit všechny chybějící projekty ze seznamu?
    Obsah složek projektů zůstane nedotčen.

en: Language changed.
    The interface will update after restarting the editor or project manager.
cs: Jazyk byl změněn.
    Rozhraní se aktualizuje po restartování editoru nebo projektového manažera.

en: Are you sure to scan %s folders for existing Godot projects?
    This could take a while.
cs: Opravdu hledat projekty Godot ve složce %s?
    Může to chvíli trvat.

en: Last Modified
cs: Datum modifikace

en: Loading, please wait...
cs: Načítání, prosím čekejte...

en: Edit Project
cs: Upravit projekt

en: Run Project
cs: Spustit projekt

en: Scan
cs: Skenovat

en: Select a Folder to Scan
cs: Vyberte složku pro skenování

en: New Project
cs: Nový projekt

en: Import Project
cs: Importovat projekt

en: Remove Project
cs: Odstranit projekt

en: Remove Missing
cs: Odstranit nenalezené

en: About
cs: O aplikaci

en: Restart Now
cs: Restartovat nyní

en: Remove All
cs: Odebrat vše

en: Can't run project
cs: Nelze spustit projekt

en: You currently don't have any projects.
    Would you like to explore official example projects in the Asset Library?
cs: V této chvíli nemáte žádný projekt.
    Přejete si prozkoumat oficiální ukázkové projekty v knihovně assetů?

en: Filter projects
cs: Filtrovat projekty

en: Physical Key
cs: Fyzická Klávesa

en: Key
cs: Klávesa

en: Joy Button
cs: Tlačítko gamepadu

en: Joy Axis
cs: Osa gamepadu

en: Mouse Button
cs: Tlačítko myši

en: Invalid action name. It cannot be empty nor contain '/', ':', '=', '\' or '"'
cs: Neplatné jméno akce. Nesmí být prázdné nebo obsahovat '/', ':', '=', '\' nebo '"'

en: An action with the name '%s' already exists.
cs: Akce s názvem "%s" již existuje.

en: Rename Input Action Event
cs: Přejmenovat událost vstupní akce

en: Change Action deadzone
cs: Změnit mrtvou zónu akce

en: Add Input Action Event
cs: Přidat událost vstupní akce

en: All Devices
cs: Všechna zařízení

en: Press a Key...
cs: Stiskněte klávesu...

en: Mouse Button Index:
cs: Index tlačítka myši:

en: Left Button
cs: Levé tlačítko

en: Right Button
cs: Pravé tlačítko

en: Middle Button
cs: Prostřední tlačítko

en: Wheel Up Button
cs: Kolečko nahoru

en: Wheel Down Button
cs: Kolečko dolů

en: Wheel Left Button
cs: Levé tlačítko kolečka

en: Wheel Right Button
cs: Pravé tlačítko kolečka

en: X Button 1
cs: Tlačítko X 1

en: X Button 2
cs: Tlačítko X 2

en: Joypad Axis Index:
cs: Index osy Joypadu:

en: Joypad Button Index:
cs: Index tlačítka joysticku:

en: Erase Input Action
cs: Vymazat vstupní akce

en: Erase Input Action Event
cs: Vymazat událost vstupní akce

en: Add Event
cs: Přidat akci

en: Button
cs: Tlačítko

en: Left Button.
cs: Levé tlačítko.

en: Right Button.
cs: Pravé tlačítko.

en: Middle Button.
cs: Prostřední tlačítko.

en: Wheel Up.
cs: Kolečko nahoru.

en: Wheel Down.
cs: Kolečko dolů.

en: Add Global Property
cs: Přidat globální vlastnost

en: Select a setting item first!
cs: Nejprve vyberte nastavení ze seznamu!

en: No property '%s' exists.
cs: Vlastnost '%s' neexistuje.

en: Setting '%s' is internal, and it can't be deleted.
cs: Nastavení "%s" je integrované a nemůže být smazáno.

en: Delete Item
cs: Odstranit položku

en: Invalid action name. It cannot be empty nor contain '/', ':', '=', '\' or '"'.
cs: Neplatné jméno akce. Nesmí být prázdné nebo obsahovat '/', ':', '=', '\' nebo '"'.

en: Add Input Action
cs: Přidat vstupní akci

en: Error saving settings.
cs: Chyba při ukládání nastavení.

en: Settings saved OK.
cs: Nastavení úspěšně uloženo.

en: Moved Input Action Event
cs: Přesunutá událost vstupní akce

en: Override for Feature
cs: Přepsání vlastnosti

en: Add %d Translations
cs: Přidat %d překladů

en: Remove Translation
cs: Odstranit překlad

en: Change Resource Remap Language
cs: Změnit jazyk přemapování zdrojů

en: Remove Resource Remap
cs: Odebrat přemapování zdroje

en: Remove Resource Remap Option
cs: Odebrat možnost přemapování zdroje

en: Changed Locale Filter
cs: Upravený filtr lokalizace

en: Changed Locale Filter Mode
cs: Změněn režim filtru pro nastavení jazyka

en: Project Settings (project.godot)
cs: Nastavení projektu (project.godot)

en: General
cs: Všeobecné

en: Override For...
cs: Přepsání čeho...

en: The editor must be restarted for changes to take effect.
cs: Pro projevení změn, je nutné restartovat editor.

en: Input Map
cs: Mapování vstupů

en: Action:
cs: Akce:

en: Deadzone
cs: Mrtvá zóna

en: Device:
cs: Zařízení:

en: Localization
cs: Lokalizace

en: Translations
cs: Překlady

en: Translations:
cs: Překlady:

en: Remaps
cs: Přemapování

en: Resources:
cs: Zdroje:

en: Remaps by Locale:
cs: Mapování na základě jazyku:

en: Locales Filter
cs: Filtr jazyků

en: Show All Locales
cs: Zobrazit všechny jazyky

en: Show Selected Locales Only
cs: Zobrazit pouze vybrané jazyky

en: Filter mode:
cs: Režim filtru:

en: Locales:
cs: Jazyky:

en: AutoLoad
cs: Autoload

en: Plugins
cs: Pluginy

en: Import Defaults
cs: Načíst výchozí

en: Preset...
cs: Předvolba...

en: Zero
cs: Nula

en: Easing In-Out
cs: Hladký vstup-výstup

en: Easing Out-In
cs: Hladký výstup-vstup

en: File...
cs: Soubor...

en: Dir...
cs: Složka...

en: Assign
cs: Přiřadit

en: Select Node
cs: Vybrat uzel

en: Error loading file: Not a resource!
cs: Chyba při načítání souboru: Žádný zdroj!

en: Pick a Node
cs: Vybrat uzel

en: Bit %d, val %d.
cs: Bit %d, hodnota %d.

en: Select Property
cs: Vybrat vlastnost

en: Select Virtual Method
cs: Vybrat virtuální metodu

en: Select Method
cs: Vybrat metodu

en: Batch Rename
cs: Dávkové přejmenování

en: Suffix:
cs: Sufix:

en: Use Regular Expressions
cs: Použít regulární výrazy

en: Advanced Options
cs: Pokročilé možnosti

en: Substitute
cs: Nahradit

en: Node name
cs: Název uzlu

en: Node's parent name, if available
cs: Jméno rodiče uzlu, pokud dostupné

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Current scene name
cs: Název aktuální scény

en: Root node name
cs: Název kořenového uzlu

en: Sequential integer counter.
    Compare counter options.
cs: Sekvenční počítadlo celých čísel.
    Porovnat možnosti počítadla.

en: Per-level Counter
cs: Samostatné počítadlo pro každou úroveň

en: If set, the counter restarts for each group of child nodes.
cs: Když je zapnuté, počítadlo se resetuje pro každou skupinu potomků.

en: Initial value for the counter
cs: Počáteční hodnota pro počítadlo

en: Amount by which counter is incremented for each node
cs: Hodnota, o kterou se počítadlo zvýší za každý uzel

en: Padding
cs: Zarovnávání

en: Minimum number of digits for the counter.
    Missing digits are padded with leading zeros.
cs: Minimální počet číslic počítadla.
    Chybějící číslice budou nahrazeny nulami.

en: Post-Process
cs: Následné zpracování

en: Style
cs: Styl

en: Keep
cs: Zachovat

en: PascalCase to snake_case
cs: CamelCase na snake_case

en: snake_case to PascalCase
cs: snake_case na CamelCase

en: Case
cs: Notace

en: To Lowercase
cs: Na malá písmena

en: To Uppercase
cs: Na velká písmena

en: Reset
cs: Resetovat

en: Regular Expression Error:
cs: Chyba regulárního výrazu:

en: At character %s
cs: Na znaku %s

en: Reparent Node
cs: Změnit rodiče uzlu

en: Reparent Location (Select new Parent):
cs: Změnit rodiče lokace (Vybrat nového rodiče):

en: Keep Global Transform
cs: Zachovat globální transformaci

en: Reparent
cs: Upravit rodiče

en: Run Mode:
cs: Režim spouštění:

en: Current Scene
cs: Aktuální scéna

en: Main Scene Arguments:
cs: Argumenty hlavní scény:

en: Scene Run Settings
cs: Nastavení spuštění scény

en: No parent to instance the scenes at.
cs: Chybí rodič pro instancování scény.

en: Error loading scene from %s
cs: Chyba při načítání scény z %s

en: Cannot instance the scene '%s' because the current scene exists within one of its nodes.
cs: Scénu "%s" nelze vytvořit, protože aktuální scéna je jedním z jejích uzlů.

en: Instance Scene(s)
cs: Scéna/Scény instance

en: Replace with Branch Scene
cs: Nahradit větev scénou

en: Instance Child Scene
cs: Přidat instanci scény

en: Can't paste root node into the same scene.
cs: Nelze vložit kořenový uzel do stejné scény.

en: Paste Node(s)
cs: Vložit uzly

en: Detach Script
cs: Odpojit skript

en: This operation can't be done on the tree root.
cs: Tuto operaci nelze provést v kořenovém uzlu stromu.

en: Move Node In Parent
cs: Přesunout uzel v rodiči

en: Move Nodes In Parent
cs: Přesunout uzly v rodiči

en: Duplicate Node(s)
cs: Duplikovat uzel/uzly

en: Can't reparent nodes in inherited scenes, order of nodes can't change.
cs: Nadřazené uzly ve zděděné scéně nelze změnit. Pořadí uzlů nelze změnit.

en: Node must belong to the edited scene to become root.
cs: Uzel musí patřit do editované scény, aby se stal kořenem.

en: Instantiated scenes can't become root
cs: Instance scény se nemohou stát kořenem

en: Make node as Root
cs: Nastavit uzel jako zdrojový

en: Delete %d nodes and any children?
cs: Smazat %d uzlů a všechny potomky?

en: Delete %d nodes?
cs: Smazat %d uzlů?

en: Delete the root node "%s"?
cs: Smazat kořenový uzel "%s"?

en: Delete node "%s" and its children?
cs: Smazat uzel "%s" a jeho potomky?

en: Delete node "%s"?
cs: Smazat uzel "%s"?

en: Saving the branch as a scene requires having a scene open in the editor.
cs: Uložení větve jako scénu vyžaduje mít scénu otevřenou v editoru.

en: Saving the branch as a scene requires selecting only one node, but you have selected %d nodes.
cs: Uložení větve jako scénu vyžaduje vybrání jednoho uzlu, vy ale máte vybraných %d uzlů.

en: Save New Scene As...
cs: Uložit novou scénu jako...

en: Disabling "editable_instance" will cause all properties of the node to be reverted to their default.
cs: Zakázání "upravitelné instance“ obnoví výchozí nastavení všech vlastností uzlu.

en: Enabling "Load As Placeholder" will disable "Editable Children" and cause all properties of the node to be reverted to their default.
cs: Povolení možnosti "Načíst jako placeholder" zakáže možnost "Upravitelní potomci" a způsobí, že všechny vlastnosti uzlu budou vráceny na výchozí hodnoty.

en: Make Local
cs: Změnit na lokální

en: New Scene Root
cs: Nový kořen scény

en: Create Root Node:
cs: Vytvořit kořenový uzel:

en: 2D Scene
cs: 2D scéna

en: 3D Scene
cs: 3D scéna

en: User Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Other Node
cs: Jiný uzel

en: Can't operate on nodes from a foreign scene!
cs: Nelze manipulovat s uzly z cizí scény!

en: Can't operate on nodes the current scene inherits from!
cs: Nelze pracovat na uzlech, ze kterých dědí aktuální scéna!

en: This operation can't be done on instanced scenes.
cs: Tuto operaci nelze provést na instanci scény.

en: Attach Script
cs: Připojit skript

en: Cut Node(s)
cs: Vyjmout uzly

en: Remove Node(s)
cs: Odstranit uzel/uzly

en: Change type of node(s)
cs: Změnit typ uzlů

en: Couldn't save new scene. Likely dependencies (instances) couldn't be satisfied.
cs: Scénu se nepodařilo uložit. Některé závislosti pravděpodobně nejsou splněny.

en: Error saving scene.
cs: Chyba při ukládání scény.

en: Error duplicating scene to save it.
cs: Chyba ukládání duplikace scény.

en: Sub-Resources
cs: Dílčí zdroje

en: Clear Inheritance
cs: Vymazat dědičnost

en: Editable Children
cs: Upravitelní potomci

en: Load As Placeholder
cs: Načíst jako placeholder

en: Cannot attach a script: there are no languages registered.
    This is probably because this editor was built with all language modules disabled.
cs: Nelze připojit skript: nejsou zaregistrovány žádné jazyky.
    Je to pravděpodobně proto, že tento editor byl vytvořen s vypnutými jazykovými moduly.

en: Add Child Node
cs: Přidat uzel

en: Expand/Collapse All
cs: Rozbalit/Sbalit vše

en: Change Type
cs: Změnit typ

en: Reparent to New Node
cs: Změnit rodiče na nový uzel

en: Make Scene Root
cs: Nastav scénu jako zdrojovou

en: Merge From Scene
cs: Sloučit ze scény

en: Save Branch as Scene
cs: Uložit větev jako scénu

en: Copy Node Path
cs: Kopírovat cestu k uzlu

en: Delete (No Confirm)
cs: Odstranit (bez potvrzení)

en: Add/Create a New Node.
cs: Přidat/Vytvořit nový uzel.

en: Instance a scene file as a Node. Creates an inherited scene if no root node exists.
cs: Přidat instanci scény jako uzel. Pokud neexistuje kořenový uzel, tak vytvoří zděděnou scénu.

en: Attach a new or existing script to the selected node.
cs: Připojit nový, nebo existující skript k vybranému uzlu.

en: Detach the script from the selected node.
cs: Odpojit skript od vybraného uzlu.

en: Remote
cs: Vzdálený

en: Clear Inheritance? (No Undo!)
cs: Vymazat dědičnost? (Nelze vrátit zpět!)

en: Show Scene Tree Root Selection
cs: Zobrazit výběr Tree Root ze scény

en: Derive Script Globals By Name
cs: Načítat globální proměnné skritpu podle názvu

en: Toggle Visible
cs: Přepnout viditelnost

en: Unlock Node
cs: Odemknout uzel

en: Button Group
cs: Skupina tlačítek

en: (Connecting From)
cs: (Připojování z)

en: Node configuration warning:
cs: Varování konfigurace uzlu:

en: Node has %s connection(s) and %s group(s).
    Click to show signals dock.
cs: Uzel má %s připojení a %s skupin.
    Kliknutím zobrazíte panel signálů.

en: Node has %s connection(s).
    Click to show signals dock.
cs: Uzel má %s připojení.
    Kliknutím zobrazíte panel signálů.

en: Node is in %s group(s).
    Click to show groups dock.
cs: Uzel je v %s skupinách.
    Kliknutím zobrazíte panel skupin.

en: Open Script:
cs: Otevřít skript:

en: Node is locked.
    Click to unlock it.
cs: Uzel je zamčený.
    Klikněte pro odemčení.

en: Children are not selectable.
    Click to make selectable.
cs: Děti nelze vybrat.
    Kliknutím umožníte jejich vybrání.

en: Toggle Visibility
cs: Přepnout viditelnost

en: AnimationPlayer is pinned.
    Click to unpin.
cs: AnimationPlayer je připnutý.
    Kliknutím odepnete.

en: Invalid node name, the following characters are not allowed:
cs: Neplatný název uzlu, následující znaky nejsou povoleny:

en: Rename Node
cs: Přejmenovat uzel

en: Scene Tree (Nodes):
cs: Strom scény (uzly):

en: Node Configuration Warning!
cs: Varování konfigurace uzlu!

en: Select a Node
cs: Vybrat uzel

en: Path is empty.
cs: Cesta je prázdná.

en: Filename is empty.
cs: Název souboru je prázdný.

en: Path is not local.
cs: Cesta není místní.

en: Invalid base path.
cs: Neplatná základní cesta.

en: A directory with the same name exists.
cs: Složka se stejným jménem již existuje.

en: File does not exist.
cs: Soubor neexistuje.

en: Invalid extension.
cs: Neplatná přípona.

en: Wrong extension chosen.
cs: Vybrána špatná přípona.

en: Error loading template '%s'
cs: Chyba při nahrávání šablony '%s'

en: Error - Could not create script in filesystem.
cs: Chyba - Nelze vytvořit skript v souborovém systému.

en: Error loading script from %s
cs: Chyba nahrávání skriptu z %s

en: Overrides
cs: Přepisuje

en: Open Script / Choose Location
cs: Otevřít skript / Vybrat umístění

en: Open Script
cs: Otevřít skript

en: File exists, it will be reused.
cs: Soubor již existuje, bude znovu použit.

en: Invalid path.
cs: Neplatná cesta.

en: Invalid class name.
cs: Neplatné jméno třídy.

en: Invalid inherited parent name or path.
cs: Neplatný název nebo cesta zděděné třídy.

en: Script path/name is valid.
cs: Cesta a jméno skriptu jsou validní.

en: Allowed: a-z, A-Z, 0-9, _ and .
cs: Povoleno: a-z, A-Z, 0-9, _ a .

en: Built-in script (into scene file).
cs: Vestavěný skript (v souboru scény).

en: Will create a new script file.
cs: Vytvoří nový soubor skriptu.

en: Will load an existing script file.
cs: Načte existující soubor skriptu.

en: Script file already exists.
cs: Soubor skriptu již existuje.

en: Note: Built-in scripts have some limitations and can't be edited using an external editor.
cs: Poznámka: Vestavěné skripty mají určitá omezení a nelze je upravovat pomocí externího editoru.

en: Class Name:
cs: Jméno třídy:

en: Template:
cs: Šablona:

en: Built-in Script:
cs: Vestavěný skript:

en: Attach Node Script
cs: Připojit script k uzlu

en: Bytes:
cs: Bajtů:

en: Warning:
cs: Varování:

en: Error:
cs: Chyba:

en: C++ Error
cs: Chyba C++

en: C++ Error:
cs: Chyba C++:

en: C++ Source
cs: Zdroj C++

en: Source:
cs: Zdroj:

en: C++ Source:
cs: Zdroj C++:

en: Stack Trace
cs: Trasování zásobníku

en: Errors
cs: Chyby

en: Child process connected.
cs: Připojen proces potomka.

en: Copy Error
cs: Kopírovat chybu

en: Skip Breakpoints
cs: Přeskočit breakpointy

en: Inspect Previous Instance
cs: Zkontrolovat předchozí instanci

en: Inspect Next Instance
cs: Zkontrolovat následující instanci

en: Stack Frames
cs: Rámce zásobníku

en: Auto Switch To Remote Scene Tree
cs: Automaticky přepnout na vzdálený strom scén

en: Remote Scene Tree Refresh Interval
cs: Interval obnovení vzdáleného stromu scén

en: Remote Inspect Refresh Interval
cs: Interval obnovení vzdálené kontroly

en: Network Profiler
cs: Síťový profiler

en: Monitors
cs: Monitory

en: Pick one or more items from the list to display the graph.
cs: Vyberte jednu nebo více položek ze seznamu pro zobrazení grafu.

en: List of Video Memory Usage by Resource:
cs: Spotřeba video paměti dle zdroje:

en: Total:
cs: Celkem:

en: Export list to a CSV file
cs: Exportovat seznam do CSV

en: Resource Path
cs: Cesta ke zdroji

en: Format
cs: Formát

en: Usage
cs: Používání

en: Misc
cs: Různé

en: Clicked Control:
cs: Klikací ovládací prvek:

en: Clicked Control Type:
cs: Typ klikacího prvku:

en: Live Edit Root:
cs: Kořen živých úprav:

en: Set From Tree
cs: Nastavit ze stromu

en: Export measures as CSV
cs: Exportovat měření do CSV

en: Erase Shortcut
cs: Smazat zkratky

en: Restore Shortcut
cs: Obnovit zkratky

en: Change Shortcut
cs: Upravit zkratky

en: Editor Settings
cs: Nastavení editoru

en: Shortcuts
cs: Zkratky

en: Binding
cs: Vazba

en: Change Light Radius
cs: Změnit rádius světla

en: Change AudioStreamPlayer3D Emission Angle
cs: Změnit úhel vysílání uzlu AudioStreamPlayer3D

en: Camera
cs: Kamera

en: Change Camera FOV
cs: Změnit zorné pole kamery

en: Change Camera Size
cs: Změnit velikost kamery

en: Visibility Notifier
cs: Oznamovatel viditelnosti

en: Change Notifier AABB
cs: Změnit AABB Notifier

en: Change Particles AABB
cs: Změnit částice AABB

en: Reflection Probe
cs: Reflexní sonda

en: Change Probe Extents
cs: Změnit rozsahy Probe

en: GI Probe
cs: GI Sonda

en: Baked Indirect Light
cs: Zapečené nepřímé osvětlení

en: Change Sphere Shape Radius
cs: Změnit poloměr Sphere Shape

en: Change Box Shape Extents
cs: Změnit rozsahy Box Shape

en: Change Capsule Shape Radius
cs: Změnit poloměr Capsule Shape

en: Change Capsule Shape Height
cs: Změnit výšku Capsule Shape

en: Change Cylinder Shape Radius
cs: Změnit poloměr Cylinder Shape

en: Change Cylinder Shape Height
cs: Změnit výšku Cylinder Shape

en: Change Ray Shape Length
cs: Změnit délku Ray Shape

en: Navigation Edge
cs: Hrana navigace

en: Navigation Edge Disabled
cs: Hrana navigace vypnuta

en: Navigation Solid
cs: Pevná navigace

en: Navigation Solid Disabled
cs: Pevná navigace vypnuta

en: Joint Body A
cs: Kloubové tělo A

en: Joint Body B
cs: Kloubové tělo B

en: Room Edge
cs: Hrana místnosti

en: Room Overlap
cs: Překrytí místností

en: Portal Margin
cs: Okraj portálu

en: Portal Edge
cs: Hrana portálu

en: Portal Arrow
cs: Šipka portálu

en: Occluder
cs: Okluzor

en: Fullsize
cs: Plná velikost

en: Mouse Cursor
cs: Kurzor myši

en: Dynamic Fonts
cs: Dynamické fonty

en: Change Cylinder Radius
cs: Změnit poloměr Cylinder

en: Change Cylinder Height
cs: Změnit výšku Cylinder

en: Change Torus Inner Radius
cs: Změnit vnitřní poloměr Torus

en: Change Torus Outer Radius
cs: Změnit vnější poloměr Torus

en: Use Collision
cs: Použít kolize

en: Collision Layer
cs: Kolizní vrstva

en: Collision Mask
cs: Kolizní maska

en: Radius
cs: Poloměr

en: Library
cs: Knihovna

en: Select the dynamic library for this entry
cs: Vybrat dynamickou knihovnu pro tento záznam

en: Select dependencies of the library for this entry
cs: Vyberte závislosti knihovny pro tento vstup

en: Remove current entry
cs: Odstranit aktuální vstup

en: Double click to create a new entry
cs: Stiskněte dvakrát pro vytvoření nového vstupu

en: Platform:
cs: Platforma:

en: Platform
cs: Platforma

en: Dynamic Library
cs: Dynamická knihovna

en: Add an architecture entry
cs: Přidat záznam architektury

en: Enabled GDNative Singleton
cs: Zapnutý GDNative Singleton

en: Disabled GDNative Singleton
cs: Vypnutý GDNative Singleton

en: Step argument is zero!
cs: Argument kroku je nula!

en: Not a script with an instance
cs: Skript nemá instanci

en: Not based on a script
cs: Není založeno na skriptu

en: Not based on a resource file
cs: Není založeno na zdrojovém souboru

en: Invalid instance dictionary format (missing @path)
cs: Neplatná instance slovníkového formátu (chybí @path)

en: Invalid instance dictionary format (can't load script at @path)
cs: Neplatná instance slovníkového formátu (nemohu nahrát skript na @path)

en: Invalid instance dictionary format (invalid script at @path)
cs: Neplatná instance slovníkového formátu (nemohu nahrát skript na @path)

en: Invalid instance dictionary (invalid subclasses)
cs: Neplatná instance slovníku (neplatné podtřídy)

en: Object can't provide a length.
cs: Objekt nemůže poskytnout délku.

en: Language Server
cs: Jazykový server

en: Enable Smart Resolve
cs: Povolit funkci chytrého řešení

en: Show Native Symbols In Editor
cs: Zobrazení nativních symbolů v editoru

en: Use Thread
cs: Použít vlákno

en: Export GLTF...
cs: Exportovat GLTF...

en: Count
cs: Množství

en: FOV Size
cs: Velikost pohledu

en: Joints
cs: Body

en: Cameras
cs: Kamery

en: Mesh Library
cs: Knihovna modelů

en: Next Plane
cs: Další rovina

en: Previous Plane
cs: Předchozí rovina

en: Plane:
cs: Rovina:

en: Next Floor
cs: Další patro

en: Previous Floor
cs: Předchozí patro

en: Floor:
cs: Patro:

en: GridMap Delete Selection
cs: GridMap Smazat výběr

en: GridMap Fill Selection
cs: GridMap Vyplnit výběr

en: GridMap Paste Selection
cs: GridMap Vložit výběr

en: GridMap Paint
cs: Vykreslit GridMap

en: Snap View
cs: Přichytit pohled

en: Clip Disabled
cs: Vypnout ořezávání

en: Clip Above
cs: Oříznout nahoře

en: Clip Below
cs: Oříznout dole

en: Edit X Axis
cs: Editovat osu X

en: Edit Y Axis
cs: Editovat osu Y

en: Edit Z Axis
cs: Editovat osu Z

en: Cursor Rotate X
cs: X otoční kurzoru

en: Cursor Rotate Y
cs: Y otočení kurzoru

en: Cursor Rotate Z
cs: Z otočení kurzoru

en: Cursor Back Rotate X
cs: Zpětné X otoční kurzoru

en: Cursor Back Rotate Y
cs: Zpětné Y otoční kurzoru

en: Cursor Back Rotate Z
cs: Zpětné Z otoční kurzoru

en: Cursor Clear Rotation
cs: Zrušit otoční kurzoru

en: Paste Selects
cs: Vložit výběr

en: Clear Selection
cs: Vymazat výběr

en: Fill Selection
cs: Vyplnit výběr

en: GridMap Settings
cs: Nastavení GridMap

en: Pick Distance:
cs: Výběrová vzdálenost:

en: Filter meshes
cs: Filtrovat meshe

en: Give a MeshLibrary resource to this GridMap to use its meshes.
cs: Přiřaďte uzlu GridMap zdroj MeshLibrary k použití jeho sítě.

en: Begin Bake
cs: Začít zapečení

en: Preparing data structures
cs: Připravování datových struktur

en: Generate buffers
cs: Vygenerovat buffery

en: Direct lighting
cs: Přímé osvětlení

en: Indirect lighting
cs: Nepřímé osvětlení

en: Post processing
cs: Následné zpracování

en: Plotting lightmaps
cs: Vykreslování světelných map

en: Class name can't be a reserved keyword
cs: Název třídy nemůže být rezervované klíčové slovo

en: End of inner exception stack trace
cs: Konec zásobníku trasování vnitřní výjimky

en: A NavigationMesh resource must be set or created for this node to work.
cs: Aby tento uzel mohl fungovat, musí mít nastaven nebo vytvořen zdroj NavigationMesh.

en: Bake NavMesh
cs: Zapéct NavMesh

en: Clear the navigation mesh.
cs: Vymazat navigační model.

en: Setting up Configuration...
cs: Nastavuji konfiguraci...

en: Calculating grid size...
cs: Počítám velikost mřížky...

en: Creating heightfield...
cs: Vytvářím výškové pole...

en: Marking walkable triangles...
cs: Vyznačuji průchozí trojúhelníky...

en: Constructing compact heightfield...
cs: Konstruuji kompaktní výškové pole...

en: Eroding walkable area...
cs: Eroduji průchozí oblast...

en: Partitioning...
cs: Rozděluji...

en: Creating contours...
cs: Vytvářím kontury...

en: Creating polymesh...
cs: Vytvářím polymesh...

en: Converting to native navigation mesh...
cs: Převádím na nativní navigační mřížku...

en: Navigation Mesh Generator Setup:
cs: Nastavení generátoru navigační sítě:

en: Parsing Geometry...
cs: Parsuji geometrii...

en: Done!
cs: Hotovo!

en: A node yielded without working memory, please read the docs on how to yield properly!
cs: Uzel zavolal yield bez pracovní paměti. Přečtěte si prosím v dokumentaci, jak správně používat yield!

en: Node yielded, but did not return a function state in the first working memory.
cs: Uzel zavolal yield, ale nevrátil stav funkce v první pracovní paměti.

en: Return value must be assigned to first element of node working memory! Fix your node please.
cs: Návratová hodnota musí být přiřazena prvnímu prvku uzlu pracovní paměti. Opravte prosím váš uzel.

en: Found sequence bit but not the node in the stack, report bug!
cs: Nalezen bit posloupnosti ale ne uzel v zásobníku. Nahlaste chybu!

en: Change Signal Arguments
cs: Upravit argumenty signálu

en: Change Argument Type
cs: Změnit typ argumentu

en: Change Argument name
cs: Změnit název argumentu

en: Set Variable Default Value
cs: Nastavit výchozí hodnotu proměnné

en: Set Variable Type
cs: Nastavit typ proměnné

en: Add Input Port
cs: Přidat vstupní port

en: Add Output Port
cs: Přidat výstupní port

en: Override an existing built-in function.
cs: Nahradit všechny existující vestavěné funkce.

en: Create a new function.
cs: Vytvořit novou funkci.

en: Variables:
cs: Proměnné:

en: Create a new variable.
cs: Vytvořit novou proměnnou.

en: Signals:
cs: Signály:

en: Create a new signal.
cs: Vytvořit nový signál.

en: Name is not a valid identifier:
cs: Jméno není platný identifikátor:

en: Name already in use by another func/var/signal:
cs: Jméno už je použito jinou funkcí/proměnnou/signálem:

en: Rename Function
cs: Přejmenovat funkci

en: Rename Variable
cs: Přejmenovat proměnnou

en: Rename Signal
cs: Přejmenovat signál

en: Add Function
cs: Přidat funkci

en: Delete input port
cs: Smazat vstupní port

en: Add Variable
cs: Přidat proměnnou

en: Add Signal
cs: Přidat signál

en: Remove Input Port
cs: Odstranit vstupní port

en: Remove Output Port
cs: Odstranit výstupní port

en: Change Expression
cs: Změnit výraz

en: Can't copy the function node.
cs: Nelze zkopírovat uzel funkce.

en: Paste VisualScript Nodes
cs: Vložit VisualScript uzly

en: Remove VisualScript Nodes
cs: Odstranit uzly VisualScriptu

en: Duplicate VisualScript Nodes
cs: Duplikovat uzly VisualScriptu

en: Hold %s to drop a Getter. Hold Shift to drop a generic signature.
cs: Podržte %s k uvolnění getteru. Podržte Shift k uvolnění generického podpisu.

en: Hold Ctrl to drop a Getter. Hold Shift to drop a generic signature.
cs: Podržte Ctrl k vložení getteru. Podržte Shift k vložení generické signatury.

en: Hold %s to drop a simple reference to the node.
cs: Podržte %s k uvolnění jednoduché reference na uzel.

en: Hold Ctrl to drop a simple reference to the node.
cs: Podržte Ctrl k uvolnění jednoduché reference na uzel.

en: Hold %s to drop a Variable Setter.
cs: Podržte %s k uvolnění setteru proměnné.

en: Hold Ctrl to drop a Variable Setter.
cs: Podržte Ctrl k uvolnění setteru proměnné.

en: Add Preload Node
cs: Přidat předem načtený uzel

en: Add Node(s) From Tree
cs: Přidat uzel(y) ze stromu

en: Can't drop properties because script '%s' is not used in this scene.
    Drop holding 'Shift' to just copy the signature.
cs: Nelze uvolnit vlastnosti, protože skript "%s" není použit ve scéně.
    Přestaňte držet "Shift", pro zkopírování jeho signatury.

en: Add Getter Property
cs: Přidat vlastnost getter

en: Add Setter Property
cs: Přidat vlastnost setter

en: Change Base Type
cs: Změnit základní typ

en: Move Node(s)
cs: Přesunout uzly

en: Remove VisualScript Node
cs: Odstranit VisualScript uzel

en: Connect Nodes
cs: Připojit uzly

en: Disconnect Nodes
cs: Odpojit uzly

en: Connect Node Data
cs: Připojit data uzlů

en: Connect Node Sequence
cs: Připojit sekvenci uzlů

en: Script already has function '%s'
cs: Script již má funkci '%s'

en: Change Input Value
cs: Změnit vstupní hodnotu

en: Resize Comment
cs: Změnit velikost komentáře

en: Can't create function with a function node.
cs: Nelze vytvořit funkci s uzlem funkce.

en: Can't create function of nodes from nodes of multiple functions.
cs: Nelze vytvořit funkci uzlů z uzlů více funkcí.

en: Select at least one node with sequence port.
cs: Vyberte alespoň jeden uzel s portem sekvencí.

en: Try to only have one sequence input in selection.
cs: Zkus mít ozančenu pouze jednu vstupní sekvenci.

en: Create Function
cs: Vytvořit funkci

en: Remove Function
cs: Odstranit funkci

en: Remove Variable
cs: Odstranit proměnnou

en: Editing Variable:
cs: Úprava proměnné:

en: Remove Signal
cs: Odstranit signál

en: Editing Signal:
cs: Úprava signálu:

en: Make Tool:
cs: Editační nástroj:

en: Members:
cs: Členové:

en: Change Base Type:
cs: Změnit základní typ:

en: Add Nodes...
cs: Přidat uzly...

en: Add Function...
cs: Přidat funkci...

en: function_name
cs: název_funkce

en: Select or create a function to edit its graph.
cs: Vyber nebo vytvoř funkci pro úpravu jejího grafu.

en: Delete Selected
cs: Smazat vybraný

en: Find Node Type
cs: Vyhledat typ uzlu

en: Copy Nodes
cs: Zkopírovat uzly

en: Cut Nodes
cs: Vyjmout uzly

en: Make Function
cs: Vytvořit funkci

en: Refresh Graph
cs: Obnovit graf

en: Edit Member
cs: Upravit členy

en: Iterator became invalid
cs: Iterátor se stal neplatným

en: Is %s?
cs: Je %s?

en: On %s
cs: Na %s

en: Multiply %s
cs: Vynásobit %s

en: Divide %s
cs: Vydělit %s

en: Get %s
cs: Přijmi %d

en: Invalid index property name.
cs: Neplatné jméno vlastnosti.

en: Base object is not a Node!
cs: Základní objekt není Node!

en: Invalid index property name '%s' in node %s.
cs: Neplatné jméno vlastnosti '%s' v uzlu %s.

en: Custom node has no _step() method, can't process graph.
cs: Vlastní uzel nemá metodu _step(), takže nelze postupovat grafem.

en: Invalid return value from _step(), must be integer (seq out), or string (error).
cs: Neplatná návratová hodnota z funkce _step(). Musí být celé číslo (výstupní posloupnost), nebo řetězec (chyba).

en: Search VisualScript
cs: Hledat VisualScript

en: Wait
cs: Počkat

en: %s sec(s)
cs: %s vteřin(y)

en: Verify SSL
cs: Ověřit SSL

en: Trusted SSL Certificate
cs: Důvěryhodný certifikát SSL

en: SSL Certificate
cs: Certifikát SSL

en: Android SDK Path
cs: Cesta k Android SDK

en: Debug Keystore
cs: Ladění Keystore

en: Debug Keystore User
cs: Uživatel ladění Keystore

en: Debug Keystore Pass
cs: Průchod ladění Keystore

en: Force System User
cs: Vynutit systémového uživatele

en: Shutdown ADB On Exit
cs: Vypnout ADB při ukončení

en: Package name is missing.
cs: Chybí jméno balíčku.

en: Package segments must be of non-zero length.
cs: Jméno balíčku musí být neprázdné.

en: The character '%s' is not allowed in Android application package names.
cs: Znak '%s' není povolen v názvu balíčku Android aplikace.

en: A digit cannot be the first character in a package segment.
cs: Číslice nemůže být prvním znakem segmentu balíčku.

en: The character '%s' cannot be the first character in a package segment.
cs: Znak '%s' nemůže být prvním znakem segmentu balíčku.

en: The package must have at least one '.' separator.
cs: Balíček musí mít alespoň jeden '.' oddělovač.

en: Debug Password
cs: Heslo ladění

en: Select device from the list
cs: Vyberte zařízení ze seznamu

en: Running on %s
cs: Běží na %s

en: Exporting APK...
cs: Exportování APK...

en: Uninstalling...
cs: Odinstalování...

en: Could not install to device: %s
cs: Nepodařilo se nainstalovat do zařízení: %s

en: Android build template not installed in the project. Install it from the Project menu.
cs: Šablona sestavení Androidu není pro projekt nainstalována. Nainstalujte jej z nabídky Projekt.

en: Debug keystore not configured in the Editor Settings nor in the preset.
cs: Úložiště klíčů k ladění není nakonfigurováno v Nastavení editoru nebo v export profilu.

en: Release keystore incorrectly configured in the export preset.
cs: Úložiště klíčů pro vydání je nakonfigurováno nesprávně v profilu exportu.

en: A valid Android SDK path is required in Editor Settings.
cs: Je vyžadována platná cesta Android SDK v Nastavení editoru.

en: Invalid Android SDK path in Editor Settings.
cs: Neplatná cesta k Android SDK v Nastavení editoru.

en: Missing 'platform-tools' directory!
cs: Chybí složka "platform-tools"!

en: Unable to find Android SDK platform-tools' adb command.
cs: Nelze najít příkaz adb z nástrojů platformy Android SDK.

en: Please check in the Android SDK directory specified in Editor Settings.
cs: Zkontrolujte ve složce Android SDK uvedené v Nastavení editoru.

en: Missing 'build-tools' directory!
cs: Chybí složka "build-tools"!

en: Unable to find Android SDK build-tools' apksigner command.
cs: Nelze najít apksigner, nástrojů Android SDK.

en: Invalid public key for APK expansion.
cs: Neplatný veřejný klíč pro rozšíření APK.

en: Invalid package name:
cs: Neplatné jméno balíčku:

en: "Use Custom Build" must be enabled to use the plugins.
cs: Chcete-li používat doplňky, musí být povoleno "použít vlastní build".

en: "Export AAB" is only valid when "Use Custom Build" is enabled.
cs: "Export AAB" je validní pouze v případě, že je povolena možnost "Použít vlastní sestavu".

en: Signing release %s...
cs: Podepisování vydání %s...

en: Could not find keystore, unable to export.
cs: Nepodařilo se najít úložiště klíčů, nelze exportovat.

en: Verifying %s...
cs: Ověřuji %s...

en: Exporting for Android
cs: Export pro systém Android

en: Invalid filename! Android App Bundle requires the *.aab extension.
cs: Neplatné jméno souboru! Android App Bundle vyžaduje příponu *.aab.

en: APK Expansion not compatible with Android App Bundle.
cs: Rozšíření APK není kompatibilní s Android App Bundle.

en: Invalid filename! Android APK requires the *.apk extension.
cs: Neplatné jméno souboru! Android APK vyžaduje příponu *.apk.

en: Unsupported export format!
cs: Nepodporovaný formát exportu!

en: Trying to build from a custom built template, but no version info for it exists. Please reinstall from the 'Project' menu.
cs: Pokus o sestavení z vlastní šablony, ale neexistují pro ni žádné informace o verzi. Přeinstalujte jej z nabídky "Projekt".

en: Android build version mismatch: Template installed: %s, Godot version: %s. Please reinstall Android build template from 'Project' menu.
cs: Neshoda verzí Android buildu: Šablona nainstalována: %s, Verze Godotu: %s. Prosím, přeinstalujte Android build šablonu z nabídky "Projekt".

en: Could not export project files to gradle project.
cs: Nelze exportovat soubory projektu do projektu gradle.

en: Could not write expansion package file!
cs: Nelze zapsat soubor rozšiřujícího balíčku!

en: Building Android Project (gradle)
cs: Buildování projektu pro Android (gradle)

en: Building of Android project failed, check output for the error. Alternatively visit docs.godotengine.org for Android build documentation.
cs: Buildování projektu pro Android se nezdařilo, zkontrolujte chybový výstup. Případně navštivte dokumentaci o build pro Android na docs.godotengine.org.

en: Moving output
cs: Přesunout výstup

en: Unable to copy and rename export file, check gradle project directory for outputs.
cs: Nelze kopírovat či přejmenovat exportovaný soubor, zkontrolujte výstupy v adresáři projektu gradle.

en: Creating APK...
cs: Vytvářím APK...

en: Could not find template APK to export: "%s".
cs: Nepodařilo se najít šablonu APK pro export: "%s"

en: Adding files...
cs: Přidávám soubory...

en: Aligning APK...
cs: Zarovnávání APK...

en: Identifier is missing.
cs: Chybí identifikátor.

en: The character '%s' is not allowed in Identifier.
cs: Znak '%s' není dovolen v identifikátoru.

en: App Store Team ID not specified - cannot configure the project.
cs: App Store Team ID nebyla poskytnuta - projekt nelze konfigurovat.

en: Invalid Identifier:
cs: Neplatný identifikátor:

en: Stop HTTP Server
cs: Zastavit HTTP Server

en: Run in Browser
cs: Spustit v prohlížeči

en: Run exported HTML in the system's default browser.
cs: Spustit vyexportované HTML ve výchozím prohlížeči.

en: Use SSL
cs: Použít SSL

en: SSL Key
cs: Klíč SSL

en: Invalid executable file.
cs: Neplatný spouštěcí soubor.

en: Force Builtin Codesign
cs: Vynutit vestavěný codesign

en: Godot's Mono version does not support the UWP platform. Use the standard build (no C# support) if you wish to target UWP.
cs: Mono verze Godotu nepodporuje platformu UWP. Použijte standartní build (bez podpory C#) pokud chcete použít platformu UWP.

en: Invalid package short name.
cs: Neplatné krátké jméno balíčku.

en: Invalid package unique name.
cs: Neplatný unikátní název balíčku.

en: Invalid package publisher display name.
cs: Neplatný unikátní název vydavatele balíčku.

en: Invalid product GUID.
cs: Neplatné GUID produktu.

en: Invalid publisher GUID.
cs: Neplatné GUID vydavatele.

en: Invalid background color.
cs: Neplatná barva pozadí.

en: Invalid Store Logo image dimensions (should be 50x50).
cs: Neplatné rozměry Store Logo obrázku (měly by být 50x50).

en: Invalid square 44x44 logo image dimensions (should be 44x44).
cs: Neplatné rozměry Square 44x44 Logo obrázku (měly by být 44x44).

en: Invalid square 71x71 logo image dimensions (should be 71x71).
cs: Neplatné rozměry Square 71x71 Logo obrázku (měly by být 71x71).

en: Invalid square 150x150 logo image dimensions (should be 150x150).
cs: Neplatné rozměry Square 150x150 Logo obrázku (měly by být 150x150).

en: Invalid square 310x310 logo image dimensions (should be 310x310).
cs: Neplatné rozměry Square 310x310 Logo obrázku (měly by být 310x310).

en: Invalid wide 310x150 logo image dimensions (should be 310x150).
cs: Neplatné rozměry Square 310x150 Logo obrázku (měly by být 310x150).

en: Invalid splash screen image dimensions (should be 620x300).
cs: Neplatné rozměry obrázku uvítací obrazovky (měly by být 620x300).

en: Debug Certificate
cs: Certifikát ladění

en: Debug Algorithm
cs: Algoritmus ladění

en: Invalid icon path:
cs: Neplatná cesta ikony:

en: Invalid file version:
cs: Neplatná verze souboru:

en: A SpriteFrames resource must be created or set in the "Frames" property in order for AnimatedSprite to display frames.
cs: Aby AnimatedSprite mohl zobrazovat snímky, zdroj SpriteFrames musí být vytvořen nebo nastaven v vlastnosti "Frames".

en: Only one visible CanvasModulate is allowed per scene (or set of instanced scenes). The first created one will work, while the rest will be ignored.
cs: Je povolená jen jedna viditelná CanvasModulate na scénu (nebo množinu instancovaných scén). První vytvořená bude fungovat, ostatní budou ignorovány.

en: This node has no shape, so it can't collide or interact with other objects.
    Consider adding a CollisionShape2D or CollisionPolygon2D as a child to define its shape.
cs: Tento uzel nemá žádný tvar, takže nemůže kolidovat ani interagovat s ostatními objekty.
    Zvažte možnost přidat CollisionShape2D nebo CollisionPolygon2D jako potomka abyste definovali jeho tvar.

en: CollisionPolygon2D only serves to provide a collision shape to a CollisionObject2D derived node. Please only use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
cs: CollisionPolygon2D slouží pouze jako kontejner tvarů objektu CollissionObject2D a od něj odvozených uzlů. Použijte ho pouze jako potomka Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D a dalších, pro určení jejich tvaru.

en: An empty CollisionPolygon2D has no effect on collision.
cs: Prázdný CollisionPolygon2D nemá při kolizi žádný efekt.

en: Invalid polygon. At least 3 points are needed in 'Solids' build mode.
cs: Chybný polygon. Alespoň 3 body jsou potřeba v 'Solids' build módu.

en: Invalid polygon. At least 2 points are needed in 'Segments' build mode.
cs: Chybný polygon. Alespoň 2 body jsou potřeba v 'Segments' build módu.

en: CollisionShape2D only serves to provide a collision shape to a CollisionObject2D derived node. Please only use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
cs: CollisionPolygon2D slouží pouze jako kontejner tvarů objektu CollissionObject2D a od něj odvozených uzlů. Použijte ho pouze jako potomka Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D a dalších, pro určení jejich tvaru.

en: A shape must be provided for CollisionShape2D to function. Please create a shape resource for it!
cs: CollisionShape2D funkce musí obsahovat tvar. Prosím vytvořte zdrojový tvar!

en: Polygon-based shapes are not meant be used nor edited directly through the CollisionShape2D node. Please use the CollisionPolygon2D node instead.
cs: Polygonové tvary nejsou určeny k použití nebo úpravám přímo prostřednictvím uzlu CollisionShape2D. Použijte uzel CollisionPolygon2D.

en: CPUParticles2D animation requires the usage of a CanvasItemMaterial with "Particles Animation" enabled.
cs: Animace CPUParticles2D vyžaduje použití CanvasItemMaterial se zapnutým "Particles Animation".

en: Draw Order
cs: Pořadí vykreslování

en: Spread
cs: Rozšířit

en: Angular Velocity
cs: Úhlová rychlost

en: Damping
cs: Tlumení

en: Damping Random
cs: Náhodné tlumení

en: Angle
cs: Úhel

en: Angle Random
cs: Náhodný úhel

en: Node A and Node B must be PhysicsBody2Ds
cs: Uzel A a uzel B musí být PhysicsBody2D

en: Node A must be a PhysicsBody2D
cs: Uzel A musí být PhysicsBody2D

en: Node B must be a PhysicsBody2D
cs: Uzel B musí být PhysicsBody2D

en: Joint is not connected to two PhysicsBody2Ds
cs: Kloub není připojen ke dvěma PhysicsBody2D

en: Node A and Node B must be different PhysicsBody2Ds
cs: Uzel A a uzel B musí být různé PhysicsBody2D

en: Softness
cs: Měkkost

en: Length
cs: Délka

en: Stiffness
cs: Tuhost

en: A texture with the shape of the light must be supplied to the "Texture" property.
cs: Textura tvaru světla musí být nastavena vlastností 'texture'.

en: Energy
cs: Energie

en: An occluder polygon must be set (or drawn) for this occluder to take effect.
cs: Polygon stínítka musí být nastaven (nebo namalován), aby stínítko fungovalo.

en: The occluder polygon for this occluder is empty. Please draw a polygon.
cs: Stínový polygon pro toto stínítko je prázdný. Nakreslete polygon.

en: Joint Mode
cs: Mód bodu

en: A NavigationPolygon resource must be set or created for this node to work. Please set a property or draw a polygon.
cs: Aby mohl tento uzel fungovat, musí mít vytvořen nebo nastaven zdroj NavigationPolygon. Nastavte prosím vlastnost nebo nakreslete mnohoúhelník.

en: ParallaxLayer node only works when set as child of a ParallaxBackground node.
cs: Uzel ParallaxLayer funguje pouze když je dítětem uzlu ParallaxBackground.

en: A material to process the particles is not assigned, so no behavior is imprinted.
cs: Nebyl přiřazen žádný materiál pro zpracování částic, takže nebudou viditelné.

en: Particles2D animation requires the usage of a CanvasItemMaterial with "Particles Animation" enabled.
cs: Animace Particles2D vyžaduje použití CanvasItemMaterial se zapnutou funkcí "Animace částic".

en: PathFollow2D only works when set as a child of a Path2D node.
cs: PathFollow2D funguje pouze když je dítětem uzlu Path2D.

en: Size changes to RigidBody2D (in character or rigid modes) will be overridden by the physics engine when running.
    Change the size in children collision shapes instead.
cs: Změny velikosti v RigidBody2D (ve znakovém nebo rigidním režimu) budou za běhu přepsány fyzikálním enginem.
    Změňte velikost kolizních tvarů v uzlech potomků.

en: Path property must point to a valid Node2D node to work.
cs: Pro zajištění funkčnosti musí vlastnost path ukazovat na platný uzel Node2D.

en: This Bone2D chain should end at a Skeleton2D node.
cs: Tento Bone2D řetěz by měl končit uzlem Skeleton2D.

en: A Bone2D only works with a Skeleton2D or another Bone2D as parent node.
cs: Uzel Bone2D funguje pouze s nadřazeným uzlem Skeleton2D nebo jiným Bone2D.

en: This bone lacks a proper REST pose. Go to the Skeleton2D node and set one.
cs: Této kosti chybí správná klidová póza. Přejděte na uzel Skeleton2D a nastavte jej.

en: TileMap with Use Parent on needs a parent CollisionObject2D to give shapes to. Please use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
cs: TileMap "Use Parent" potřebuje nadřazený CollisionObject2D uzel. Použijte ho pouze jako potomka Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D a dalších, pro určení jejich tvaru.

en: VisibilityEnabler2D works best when used with the edited scene root directly as parent.
cs: VisibilityEnable2D funguje nejlépe, když je přímo pod kořenem aktuálně upravované scény.

en: ARVRCamera must have an ARVROrigin node as its parent.
cs: ARVRCamera musí mít uzel ARVROrigin jako rodiče.

en: ARVRController must have an ARVROrigin node as its parent.
cs: ARVRController musí mít uzel ARVROrigin jako rodiče.

en: The controller ID must not be 0 or this controller won't be bound to an actual controller.
cs: ID ovladače nemůže být 0, jinak nebude ovladač přiřazen žádnému skutečnému ovladači.

en: ARVRAnchor must have an ARVROrigin node as its parent.
cs: ARVRAnchor musí mít uzel ARVROrigin jako rodiče.

en: The anchor ID must not be 0 or this anchor won't be bound to an actual anchor.
cs: ID kotvy nemůže být 0, jinak tato kotva nebude přiřazena skutečné kotvě.

en: ARVROrigin requires an ARVRCamera child node.
cs: ARVROrigin musí mít uzel ARVRCamera jako potomka.

en: Finding meshes and lights
cs: Hledat mřížky a světla

en: Preparing geometry (%d/%d)
cs: Připravuji geometrii (%d/%d)

en: Preparing environment
cs: Připravuji prostředí

en: Generating capture
cs: Generování snímání

en: Saving lightmaps
cs: Ukládám světelné mapy

en: Done
cs: Hotovo

en: Bone Name
cs: Název kosti

en: This node has no shape, so it can't collide or interact with other objects.
    Consider adding a CollisionShape or CollisionPolygon as a child to define its shape.
cs: Tento uzel nemá žádný tvar, takže nemůže kolidovat ani interagovat s ostatními objekty.
    Zvažte možnost přidat CollisionShape nebo CollisionPolygon jako potomka abyste definovali jeho tvar.

en: CollisionPolygon only serves to provide a collision shape to a CollisionObject derived node. Please only use it as a child of Area, StaticBody, RigidBody, KinematicBody, etc. to give them a shape.
cs: CollisionPolygon pouze poskytuje tvar kolize uzlům odvozeným z CollisionObject. Použijte ho jen jako dítě uzlů Area, StaticBody, RigidBody a KinematicBody, abyste jim dali tvar.

en: An empty CollisionPolygon has no effect on collision.
cs: Prázdný CollisionPolygon nemá na kolize žádný efekt.

en: CollisionShape only serves to provide a collision shape to a CollisionObject derived node. Please only use it as a child of Area, StaticBody, RigidBody, KinematicBody, etc. to give them a shape.
cs: CollisionShape pouze poskytuje tvar kolize uzlům odvozeným z CollisionObject. Použijte ho jen jako dítě uzlů Area, StaticBody, RigidBody a KinematicBody, abyste jim dali tvar.

en: A shape must be provided for CollisionShape to function. Please create a shape resource for it.
cs: Aby CollisionShape mohl fungovat, musí mu být poskytnut tvar. Vytvořte mu prosím zdroj tvar.

en: Plane shapes don't work well and will be removed in future versions. Please don't use them.
cs: Tvary Plane nepracují dobře a budou v budoucím vydání odstraněny. Nepoužívejte je.

en: ConcavePolygonShape doesn't support RigidBody in another mode than static.
cs: ConcavePolygonShape nepodporuje uzel RigidBody v nestatickém režimu.

en: Nothing is visible because no mesh has been assigned.
cs: Nic není zobrazeno, protože nebyla přiřazena žádná mřížka.

en: CPUParticles animation requires the usage of a SpatialMaterial whose Billboard Mode is set to "Particle Billboard".
cs: Animace CPUParticles vyžaduje použití SpatialMaterial, jehož režim Billboard je nastaven na "Particle Billboard".

en: Plotting Meshes
cs: Vykreslení sítí

en: Finishing Plot
cs: Dokončování vykreslení

en: GIProbes are not supported by the GLES2 video driver.
    Use a BakedLightmap instead.
cs: Video driver GLES2 nepodporuje GIProby.
    Místo toho použijte BakedLightmap.

en: A SpotLight with an angle wider than 90 degrees cannot cast shadows.
cs: SpotLight s úhlem širším než 90 stupňů nemůže vrhat stíny.

en: Nothing is visible because meshes have not been assigned to draw passes.
cs: Nic není viditelné, protože mřížky nebyly přiřazeny do vykreslovací fronty.

en: Particles animation requires the usage of a SpatialMaterial whose Billboard Mode is set to "Particle Billboard".
cs: Animace částic vyžaduje použití SpatialMaterial, kde režim Billboard je nastaven na "Částicový billboard".

en: PathFollow only works when set as a child of a Path node.
cs: PathFollow funguje pouze, když je dítětem uzlu Path.

en: PathFollow's ROTATION_ORIENTED requires "Up Vector" to be enabled in its parent Path's Curve resource.
cs: Vlastnost ROTATION_ORIENTED uzlu PathFollow vyžaduje povolení "Up Vector" ve zdroji Curve nadřazeného uzlu Path.

en: Size changes to RigidBody (in character or rigid modes) will be overridden by the physics engine when running.
    Change the size in children collision shapes instead.
cs: Změny velikosti v RigidBody (ve znakovém nebo rigidním režimu) budou za běhu přepsány fyzikálním enginem.
    Změňte velikost kolizních tvarů v uzlech potomků.

en: Node A and Node B must be PhysicsBodies
cs: Uzel A a uzel B musí být PhysicsBody

en: Node A must be a PhysicsBody
cs: Uzel A musí být PhysicsBody

en: Node B must be a PhysicsBody
cs: Uzel B musí být PhysicsBody

en: Joint is not connected to any PhysicsBodies
cs: Kloub není připojen k PhysicsBody

en: Node A and Node B must be different PhysicsBodies
cs: Uzel A a uzel B musí být odlišné PhysicsBody

en: Portal Active
cs: Aktivní portál

en: The "Remote Path" property must point to a valid Spatial or Spatial-derived node to work.
cs: Vlastnost "Remote Path" musí ukazovat na platný Spatial nebo Spatial-derived uzel.

en: Roomlist
cs: Seznam místností

en: Gameplay
cs: Hratelnost

en: Preview Camera
cs: Náhled kamery

en: Default Portal Margin
cs: Výchozí okraj portálu

en: Room overlap detected, cameras may work incorrectly in overlapping area.
    Check output log for details.
cs: Bylo detekováno překrytí místností, kamery nemusí fungovat správně v překryvajících oblastech.
    Podrobnosti najdete ve výstupním protokolu.

en: This body will be ignored until you set a mesh.
cs: Toto těleso bude ignorováno, dokud nenastavíte model.

en: Size changes to SoftBody will be overridden by the physics engine when running.
    Change the size in children collision shapes instead.
cs: Změny velikosti v SoftBody budou za běhu přepsány fyzikálním enginem.
    Změňte velikost kolizních tvarů v uzlech potomků.

en: A SpriteFrames resource must be created or set in the "Frames" property in order for AnimatedSprite3D to display frames.
cs: Zdroj SpriteFrames musí být vytvořen nebo nastaven ve vlastnosti "Frames", aby mohl AnimatedSprite3D zobrazit rámečky.

en: VehicleWheel serves to provide a wheel system to a VehicleBody. Please use it as a child of a VehicleBody.
cs: VehicleWheel slouží jako systém kol pro VehicleBody. Použijte ho prosím jako potomka VehicleBody.

en: WorldEnvironment requires its "Environment" property to contain an Environment to have a visible effect.
cs: WorldEnvironment vyžaduje nastavenou vlastnost "Prostředí", aby měl viditelný efekt.

en: Only one WorldEnvironment is allowed per scene (or set of instanced scenes).
cs: Na každou scénu (nebo skupinu instancovaných scén) je povolen pouze jeden WorldEnvironment.

en: This WorldEnvironment is ignored. Either add a Camera (for 3D scenes) or set this environment's Background Mode to Canvas (for 2D scenes).
cs: Tento WorldEnvironment je ignorován. Buď přidejte kameru (pro 3D scény) nebo nastavte plátnu tohoto prostředí Režim pozadí (pro 2D scény).

en: On BlendTree node '%s', animation not found: '%s'
cs: Na uzlu BlendTree "%s" nebyla nalezena animace: "%s"

en: Animation not found: '%s'
cs: Animace nenalezena: '%s'

en: In node '%s', invalid animation: '%s'.
cs: V uzlu '%s', neplatná animace: '%s'.

en: Invalid animation: '%s'.
cs: Neplatná animace: '%s'.

en: Nothing connected to input '%s' of node '%s'.
cs: Nic není připojeno do vstupu '%s' uzlu '%s'.

en: No root AnimationNode for the graph is set.
cs: Není nastaven žádný kořen grafu AnimationNode.

en: Path to an AnimationPlayer node containing animations is not set.
cs: Cesta k uzlu AnimationPlayer obsahující animace není nastavena.

en: Path set for AnimationPlayer does not lead to an AnimationPlayer node.
cs: Cesta k AnimationPlayer nevede k uzlu AnimationPlayer.

en: The AnimationPlayer root node is not a valid node.
cs: Kořenový uzel AnimationPlayer není platný uzel.

en: This node has been deprecated. Use AnimationTree instead.
cs: Podpora tohoto uzlu byla ukončena. Použijte místo něho AnimationTree.

en: Root Bone
cs: Kořenová kost

en: Tip Bone
cs: Špičková kost

en: Pick a color from the editor window.
cs: Vyberte barvu z okna editoru.

en: Switch between hexadecimal and code values.
cs: Přepni mezi hexadecimálními a kódovými hodnotami.

en: Add current color as a preset.
cs: Přidat aktuální barvu jako předvolbu.

en: Container by itself serves no purpose unless a script configures its children placement behavior.
    If you don't intend to add a script, use a plain Control node instead.
cs: Kontejner sám o sobě neslouží žádnému účelu, pokud nějaký skript nenakonfiguruje nastavení podřízených uzlů.
    Pokud se chystáte přidat skript, použijte běžný ovládací uzel.

en: The Hint Tooltip won't be displayed as the control's Mouse Filter is set to "Ignore". To solve this, set the Mouse Filter to "Stop" or "Pass".
cs: Tip nápovědy se nezobrazí, protože filtr myši je nastaven na "Ignorovat". Chcete-li tento problém vyřešit, nastavte filtr myši na "Stop" nebo "Pass".

en: Next
cs: Další

en: Previous
cs: Předchozí

en: Window Title
cs: Název okna

en: Alert!
cs: Pozor!

en: Please Confirm...
cs: Potvrďte prosím...

en: Must use a valid extension.
cs: Je nutné použít platnou příponu.

en: Minimap
cs: Minimapa

en: Enable grid minimap.
cs: Povolit minimapu mřížky.

en: Max Text Lines
cs: Maximální počet řádků textu

en: Max Columns
cs: Maximální počet sloupců

en: Same Column Width
cs: Stejná šířka sloupce

en: Fixed Column Width
cs: Pevná šířka sloupce

en: Lines Skipped
cs: Přeskočené řádky

en: Max Length
cs: Maximální délka

en: Caret
cs: Stříška

en: Popups will hide by default unless you call popup() or any of the popup*() functions. Making them visible for editing is fine, but they will hide upon running.
cs: Popupy budou standardně skryty, dokud nezavoláte popup() nebo některou z popup*() funkcí. I když je jejich zviditelnění pro úpravu v pořádku, za běhu budou skryty.

en: If "Exp Edit" is enabled, "Min Value" must be greater than 0.
cs: Pokud má "Exp Edit" hodnotu true, pak "Min Value" musí být větší než 0.

en: ScrollContainer is intended to work with a single child control.
    Use a container as child (VBox, HBox, etc.), or a Control and set the custom minimum size manually.
cs: ScrollContainer je navržen tak, aby běžel s jedním ovládacím potomkem.
    Použijte kontejner (VBox, HBox atd.) nebo uzel Control jako potomka a nastavte minimální velikost ručně.

en: (Other)
cs: (Ostatní)

en: Shapes
cs: Tvary

en: Reflections
cs: Odrazy

en: Default Environment as specified in Project Settings (Rendering -> Environment -> Default Environment) could not be loaded.
cs: Výchozí prostředí specifikované v nastavení projektu (Vykreslování -> Zobrazovací výřez -> Výchozí prostředí) se nepodařilo načíst.

en: Render Direct To Screen
cs: Vykreslovat přímo na obrazovku

en: Underline Spacing
cs: Mezera podtržení

en: Screen Picker
cs: Výběr obrazovky

en: Bone
cs: Kost

en: The sampler port is connected but not used. Consider changing the source to 'SamplerPort'.
cs: Sampler port je připojen, ale není použitý. Zvažte změnu zdroje na 'SamplerPort'.

en: Invalid source for preview.
cs: Neplatný zdroj pro náhled.

en: Invalid source for shader.
cs: Neplatný zdroj pro shader.

en: Invalid comparison function for that type.
cs: Neplatná funkce pro porovnání tohoto typu.

en: Assignment to function.
cs: Přiřazeno funkci.

en: Assignment to uniform.
cs: Přiřazeno uniformu.

en: Constants cannot be modified.
cs: Konstanty není možné upravovat.
