Godot Engine editor - en to mk translation catalogue (113 entries)

en: Tablet Driver
mk: Драјвер за Таблет

en: Clipboard
mk: Табла со исечоци

en: Current Screen
mk: Тековен Екран

en: Exit Code
mk: Излезен код

en: V-Sync Enabled
mk: Вертикална Синхронизација е вклучена

en: V-Sync Via Compositor
mk: Вертикална Синхронизација преку композитор

en: Delta Smoothing
mk: Делта Измазнување

en: Low Processor Usage Mode
mk: Режим за ниска употреба на процесор

en: Keep Screen On
mk: Чувај го екранот уклучен

en: Min Window Size
mk: Минимална Големина на Прозорецот

en: Max Window Size
mk: Максимална Големина на Прозорецот

en: Screen Orientation
mk: Ориентација на Екран

en: Window
mk: Прозорец

en: Borderless
mk: Без граници

en: Per Pixel Transparency Enabled
mk: Уклучена е Транспарентоста По Пиксел

en: Fullscreen
mk: Цел екран

en: Maximized
mk: Максимизирано

en: Minimized
mk: Минимизирано

en: Resizable
mk: Променлива големина

en: Position
mk: Позиција

en: Size
mk: Големина

en: Endian Swap
mk: Ендијанска размена

en: Editor Hint
mk: Совет за уредник

en: Print Error Messages
mk: Печати грешни пораки

en: Iterations Per Second
mk: Итерации во секунда

en: Target FPS
mk: Цел на FPS

en: Time Scale
mk: Временска скала

en: Error
mk: Грешка

en: Error String
mk: Текст на Грешка

en: Error Line
mk: Линија за грешка

en: Result
mk: Резултат

en: Memory
mk: Меморија

en: Limits
mk: Граници

en: Command Queue
mk: Ред за наредби

en: Multithreading Queue Size (KB)
mk: Големина на редот за Мултитрединг

en: Function
mk: Функција

en: Data
mk: Дата

en: Network
mk: Мрежа

en: Remote FS
mk: Далечен ФС

en: Page Size
mk: Големина на Страница

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
mk: Погрешен тип на аргумент до convert(), користите TYPE_* константи.

en: Expected a string of length 1 (a character).
mk: Очекува стринг од должина 1 (карактер).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
mk: Нема доволно бајти за декодирање бајтови, или невалиден формат.

en: self can't be used because instance is null (not passed)
mk: селф не може да се користи бидејќи инстанцата е нула (не минува)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
mk: Невалиден операнд на операторите %s, %s и %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
mk: Невалиден индекс од тип %s за основен тип %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
mk: Невалиден именуван индекс од тип %s за основен тип %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
mk: Невалидни аргументи на конструкт '%s'

en: On call to '%s':
mk: На јавување до '%s':

en: B
mk: Б

en: KiB
mk: КиБ

en: MiB
mk: МиБ

en: GiB
mk: ГиБ

en: TiB
mk: ТиБ

en: PiB
mk: ПиБ

en: EiB
mk: ЕиБ

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
mk: Слободно

en: Balanced
mk: Балансирано

en: Mirror
mk: Огледало

en: Time:
mk: Време:

en: Value:
mk: Вредност:

en: Insert Key Here
mk: Внеси клуч тука

en: Duplicate Selected Key(s)
mk: Дуплирај избран(и) клуч(еви)

en: Delete Selected Key(s)
mk: Избриши избран(и) клуч(еви)

en: Add Bezier Point
mk: Додади Безиер Точка

en: Move Bezier Points
mk: Промести Безиер Точка

en: Anim Duplicate Keys
mk: Дуплицирај клучеви

en: Anim Delete Keys
mk: Избриши Клучеви

en: Anim Change Keyframe Time
mk: Анимација Промени Време на клучниот кадар

en: Anim Change Transition
mk: Анимација Промени Прелаз

en: Anim Change Keyframe Value
mk: Анимација Промени Клучен Кадар Вредност

en: Anim Change Call
mk: Анимација Промени Позив

en: Anim Multi Change Transition
mk: Анимација Многукратно Променување на Прелози

en: Add Track
mk: Додади Лента

en: Functions:
mk: Фукнции:

en: Continuous
mk: Континуирана

en: Discrete
mk: Дискретна

en: Trigger
mk: Чкрапало

en: Capture
mk: Снимање

en: Nearest
mk: Најблиску

en: Linear
mk: Линеарна

en: Cubic
mk: Кубни

en: Create
mk: Создади

en: Seconds
mk: Секунди

en: FPS
mk: ФПС

en: Edit
mk: Уреди

en: Animation properties.
mk: Својства на анимацијата.

en: Copy Tracks
mk: Копирај Траки

en: Optimize
mk: Оптимизирај

en: Remove invalid keys
mk: Избриши невалидни клучеви

en: Remove unresolved and empty tracks
mk: Избриши нерешени и празни траки

en: Clean-up all animations
mk: Исчисти сите анимации

en: Clean-Up
mk: Очисти

en: Copy
mk: Копирај

en: Replace
mk: Замени

en: Standard
mk: Стандардно

en: Warnings
mk: Предупредувања

en: Add
mk: Додади

en: Remove
mk: Избриши

en: Advanced
mk: Напредно

en: Deferred
mk: Одложено

en: Import
mk: Импортирај

en: Enumerations
mk: Енумерации

en: Node
mk: Јазол

en: Saving Scene
mk: Зачувување на сцената

en: Less Than or Equal (<=)
mk: Помалку или еднакво (<=)

en: Not Equal (!=)
mk: Нееднакво

en: GDNative
mk: GDNative(ГДДомороден)

en: Step argument is zero!
mk: Корак аргумент е нула!

en: Not a script with an instance
mk: Не е скрипта со инстанца

en: Not based on a script
mk: Не е основано на скрипта

en: Not based on a resource file
mk: Не е основано на ресурс фајл

en: Constants cannot be modified.
mk: Константите неможат да се променат.
