grub-customizer - en to ast translation catalogue (92 entries)

en: Name the Entry
ast: Nome d'Entrada

en: cannot move this entry
ast: nun pue movese esta entrada

en: Configuration has been saved
ast: Guardóse la configuración

en: updating configuration
ast: anovando configuración

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
ast: Grub Customizer ye una interfaz gráfica pa configurar los  axustes de Grub2/burg

en: default name: %1
ast: nome por defeutu: %1

en: partition: %1
ast: partición: %1

en: current
ast: actual

en: _Type:
ast: _Triba:

en: Entry editor
ast: Editor d'entrada

en: Other
ast: Otru

en: (script code)
ast: (códigu de script)

en: _Partition
ast: _Partición

en: _Initial ramdisk
ast: _Discu ram inicial

en: _Linux image
ast: _Imaxe Linux

en: Path to iso file
ast: Camín al ficheru iso

en: Kernel params
ast: Parámetros del kernel

en: _Partition:
ast: _Partición:

en: Mount failed!
ast: ¡Montaxe fallíu!

en: umount failed!
ast: ¡Desmontaxe fallíu!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
ast: Esto nun paez ser un sistema de ficheros (fstab non atopáu)

en: Couldn't mount the selected partition
ast: Nun pue montase la partición esbillada

en: Couldn't umount the selected partition
ast: Nun pue desmontase la partición esbillada

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
ast: Instalar el bootloader a MBR y poner dalgunos
    ficheros nel direutoriu de datos de bootloaders
    (si nun esisten yá).

en: _Device:
ast: _Preséu:

en: Install to MBR
ast: Instalar a MBR

en: The bootloader has been installed successfully
ast: El bootloader instalóse correutamente

en: Error while installing the bootloader
ast: Fallu mientres s'instalaba'l bootloader

en: installing the bootloader…
ast: instalando'l bootloader

en: Please type a device string!
ast: ¡Por favor escribi una cadena preseos!

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Edit
ast: _Editar

en: _View
ast: _Ver

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Install to MBR …
ast: _Instalar a MBR...

en: BURG found!
ast: ¡BURG atopáu!

en: Move up the selected entry or script
ast: Xubir pa enriba la entrada o script esbillaos

en: Move down the selected entry or script
ast: Baxar pa embaxo la entrada o script esbillaos

en: remove this entry from the current submenu
ast: esniciar esta entrada del somenú d'aguaño

en: add this entry to a new submenu
ast: añader esta entrada al nuevu somenú

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
ast: ¿Quies configurar BURG en cuentes de grub2?

en: BURG Mode
ast: Mou BURG

en: loading configuration…
ast: cargando configuración...

en: Proxy binary not found!
ast: ¡Proxy binariu non atopáu!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
ast: Vas ver toles entraes (non personalizaes) cuando anicies Grub. Esti fallu sal (na mayoría de los casos), cuando nun instalaste Grub Customizer correutamente.

en: The saved configuration is not up to date!
ast: ¡La configuración guardada nun ta anovada!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
ast: Los axustes xeneraos nun son iguales a los guardaos nel aniciu. Asina que lo que güeyes agora nun va ser lo mesmo cuando reanicies el PC. Pa esclariar esti problema, ¡Primi n'anovar!

en: _Quit without update
ast: _Colar ensin anovar

en: _Update & Quit
ast: _Anovar y Colar

en: Do you want to save your modifications?
ast: ¿Quies guardar los tos cambeos?

en: _Quit without saving
ast: _Colar ensin guardar

en: _Save & Quit
ast: _Guardar y Quitar

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
ast: Y: Les tos modificaciones entá nun se guardaron. Al anovar van guardase tamién!

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
ast: %1 nun pue ser executáu ensin torges. mensax d'erru:
     %2

en: pre_defined:
ast: pre_definío

en: previously _booted entry
ast: Entrada aniciada _postreramente

en: default entry
ast: entrada por defeutu

en: visibility
ast: visibilidá

en: show menu
ast: amosar menú

en: kernel parameters
ast: Parámetros kernel

en: generate recovery entries
ast: xenerar entraes recuperaes

en: look for other operating systems
ast: restolar por otros sistemes

en: custom resolution:
ast: resolución personalizada:

en: settings
ast: axustes

en: _General
ast: _Xeneral

en: A_ppearance
ast: _Aspeutu

en: _Advanced
ast: _Avanzao

en: is active
ast: ta activu

en: name
ast: nome

en: value
ast: valor

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
ast: Esta opción nun furrula cuando'l script "os-prober" atopa otros sistemes. Desactiva "%1" si nun necesites aniciar otros sistemes.

en: white
ast: blancu

en: yellow
ast: mariellu

en: light-cyan
ast: cian claru

en: cyan
ast: cian

en: light-blue
ast: azul claru

en: blue
ast: azul

en: light-green
ast: verde claru

en: green
ast: verde

en: light-magenta
ast: maxenta claru

en: magenta
ast: maxenta

en: light-red
ast: bermeyu claru

en: red
ast: bermeyu

en: brown
ast: castañu

en: light-gray
ast: buxu claru

en: dark-gray
ast: buxu escuru

en: transparent
ast: tresparente

en: black
ast: prietu

en: background image
ast: semeya de fondu

en: _Font
ast: _Fonte

en: remove font
ast: esniciar fonte

en: remove background
ast: desaniciar fondu
