grub-customizer - en to hr translation catalogue (187 entries)

en: Name the Entry
hr: Naziv unosa

en: cannot move this entry
hr: Nemoguće je pomaknuti ovaj unos

en: Configuration has been saved
hr: Postavke su spremljene

en: updating configuration
hr: Nadopuna postavki

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
hr: Grub prilagoditelj je grafičko sučelje za podešavanje Grub2/Burg postavki

en: script
hr: Skripta

en: submenu
hr: Podizbornik

en: placeholder
hr: Rezervirano mjesto

en: menuentry
hr: Unos izbornika

en: script: %1
hr: Skripta: %1

en: default name: %1
hr: Zadani naziv: %1

en: partition: %1
hr: Particija: %1

en: ISO-Image:
hr: ISO-slika:

en: Memtest-Image:
hr: Memtest-slika:

en: current
hr: Trenutno

en: _Type:
hr: _Vrsta:

en: Boot sequence
hr: Redoslijed pokretanja

en: _Name:
hr: _Naziv:

en: Error building boot sequence.
    Check parameters!
hr: Greška izgradnje redoslijeda pokretanja.
    Provjerite parametre!

en: Entry editor
hr: Uređivač unosa

en: Choose…
hr: Odaberi...

en: Other
hr: Ostalo

en: (script code)
hr: (Kôd skripte)

en: Choose file…
hr: Odaberi datoteku…

en: _Partition
hr: _Particija

en: _Initial ramdisk
hr: _Ramdisk pokretanja

en: _Linux image
hr: _Linux slika

en: _Memtest image
hr: _Memtest slika

en: Path to iso file
hr: Putanja do iso datoteke

en: Kernel params
hr: Parametri kernela

en: I_SO image
hr: I_SO slika

en: _Memtest-Image
hr: _Memtest-slika

en: _Partition:
hr: _Particija:

en: Submountpoints:
hr: Točke-podmontiranja:

en: save this configuration
hr: Spremi ova podešavanja

en: Mount failed!
hr: Montiranje nije uspjelo!

en: umount failed!
hr: Demontiranje nije uspjelo!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
hr: Čini se da ovo nije korijenski (root) datotečni sustav (fstab nije pronađen)

en: Couldn't mount the selected partition
hr: Nemoguće montiranje odabrane particije

en: Couldn't umount the selected partition
hr: Nemoguće demontiranje odabrane particije

en: An error occurred
hr: Greška se dogodila

en: please Inform the author about this problem. The following information could be helpful:
hr: Obavijestite autora o ovom problemu. Sljedeće informacije bi mogle pomoći:

en: continue (risk data loss)
hr: Nastavi (rizik gubitka podataka)

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
hr: Instaliraj učitač pokretanja u MBR i stavi nešto
    datoteka u direktorij podataka učitača pokretanja
    (ako već ne postoje).

en: _Device:
hr: _Uređaj:

en: Install to MBR
hr: Instaliraj u MBR

en: The bootloader has been installed successfully
hr: Učitač pokretanja je instaliran uspješno

en: Error while installing the bootloader
hr: Pogreška tijekom instalacije učitača pokretanja

en: installing the bootloader…
hr: Instaliranje učitača pokretanja...

en: Please type a device string!
hr: Molim utipkajte niz uređaja!

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Install to MBR …
hr: _Instaliraj u MBR …

en: _Show details
hr: _Prikaži pojedinosti

en: Show _hidden entries
hr: Prikaži _skrivene unose

en: _Group by Script
hr: _Razvrstaj prema skripti

en: Show _Placeholders
hr: Prikaži _rezervirana mjesta

en: BURG found!
hr: BURG pronađen!

en: advanced settings
hr: Napredne postavke

en: The modifications you've done affects the visible entries. Please reload!
hr: Promjene koje ste učinili zahvaćaju vidljive unose. Ponovno učitajte!

en: Script updates found. Click save to apply the changes!
hr: Nadopune skripte su pronađena. Kliknite 'Spremi' za primjenjivanje promjena!

en: _List configuration
hr: _Popis podešavanja

en: Remove selected entries (you can restore them from trash)
hr: Ukloni odabrane unose (možete ih vratiti iz smeća)

en: Move up the selected entry or script
hr: Pomaknite gore odabrani unos ili skriptu

en: Move down the selected entry or script
hr: Pomaknite dolje odabrani unos ili skriptu

en: remove this entry from the current submenu
hr: Ukloni ovaj unos iz trenutnog podizbornika

en: add this entry to a new submenu
hr: Dodaj ovaj unos na novi podizbornik

en: Reverts the list to the default order
hr: Vraća popis na zadani redoslijed

en: reloads the configuration. Unsaved changes will be preserved.
hr: Ponovno učitaj podešavanje. Nespremljene promjene će biti sačuvane.

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Move up
hr: Pomakni gore

en: Move down
hr: Pomakni dolje

en: Remove from submenu
hr: Ukloni iz podizbornika

en: Create submenu
hr: Stvori podizbornik

en: _Change Environment …
hr: _Promjeni okruženje …

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
hr: Želite li podesiti BURG umjesto Gruba2?

en: _General settings
hr: _Opće postavke

en: _Appearance settings
hr: _Postavke izgleda

en: BURG Mode
hr: BURG način

en: Save configuration and generate a new %1
hr: Spremi podešavanje i stvori novi %1

en: loading configuration…
hr: Učitavanje postavki...

en: loading script %2/%3 (%1)
hr: Učitavanje skripte %2/%3 (%1)

en: Proxy binary not found!
hr: Proxy binaran nije pronađen!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
hr: Vidjet ćete sve unose (neprilagođene) kada pokrenete Grub. Ova greška nastaje (u većini slučaja), kada Grub prilagoditelj nije ispravno instaliran.

en: (incoming Entries of %1)
hr: (Nadolazeći unos od %1)

en: (incoming Entries)
hr: (Nadolazeći unos)

en: The saved configuration is not up to date!
hr: Spremljene postavke nisu nadopunjene!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
hr: Stvorene postavke nisu jednake spremljenim postavkama prilikom pokretanja. Stoga ono što vidite sada možda nećete vidjeti nakon ponovnog pokretanja računala. Kako bi to popravili, kliknite na nadopunjavanje!

en: _Quit without update
hr: _Zatvori bez nadopunjavanja

en: _Update & Quit
hr: _Nadopuni i zatvori

en: Do you want to save your modifications?
hr: Želite li spremiti izmjene?

en: _Quit without saving
hr: _Zatvori bez spremanja

en: _Save & Quit
hr: _Spremi i zatvori

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
hr: I: vaše promjene još uvijek nisu spremljene, nadopunjavanje će spremiti i njih!

en: Failed saving grub configuration!
hr: Neuspjelo spremanje grub podešavanja!

en: The grub configuration cannot be saved
hr: Grub podešavanje ne može biti spremljeno

en: Please take a look at the command line output below. If you think this is a bug of Grub Customizer, please create one at %1! Generally Grub Customizer should prevent errors like this.
hr: Pogledajte ispis naredbenog redka ispod. Ako mislite da je ovo greška Grub prilagoditelja, napravite jedan na %1! Uobičajeno Grub prilagoditelj bi trebao spriječiti greške poput ove.

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
hr: %1 ne može se pokrenuti uspješno. Poruka greške:
     %2

en: Environment settings
hr: Postavke okruženja

en: Do you want to proceed without saving the current configuration?
hr: Želite li nastaviti bez spremanja trenutnih podešavanja?

en: There are unsaved modifications!
hr: Postoje nespremljene promjene!

en: Removing Script Code can cause problems when trying to boot entries relying on it. Are you sure you want to do it anyway?
hr: Uklanjanje kôda skripte može prouzročiti probleme kada pokušavate pokrenuti unose koji ovise o toj skripti. Sigurno to želite učiniti?

en: You're trying to remove an entry of the currently running system. Make sure there are other working entries of this system!
    If you just want to remove old kernels: The better way is uninstalling them instead of just hiding them in boot menu.
hr: Pokušavate ukloniti unos trenutno pokrenutog sustava. Budite sigurni da postoje drugi radni unosi ovog sustava!
    Ako samo želite ukloniti stare kernele, najbolji način je da ih deinstalirate umjesto da ih samo sakrijete u izborniku pokretanja.

en: An menuentry which is visible at the grub menu and boots an operating system when activated.
hr: Unos izbornika koji je vidljiv u grub izborniku i koji pokreće operativni sustav kada je aktivan.

en: A group of other operating systems. Grub shows it as a normal menuentry however when clicking it, it loads another menu which allows you to choose one the the containing menuentries.
hr: Grupa operativnih sustava. Grub ih prikazuje kao normalne unose izbornika, ali kada kliknete na njih otvara se drugi izbornik koji vam dopušta izbor pojedinog unosa izbornika.

en: There are two types of this special entry: Incoming entries are the place where Grub Customizer places new operating systems which are found by grub but still not configured using Grub Customizer. The Script code is code generated by grub which doesn't look like an menuentry. In most cases it's used to configure grub. You should only touch it when knowing what it does. Placeholders are hidden by default.
hr: Postoje dvije vrste posebnih unosa: Nadolazeći unos je mjesto gdje Grub prilagoditelj smješta novi operativni sustav koji je pronašao grub ali još uvijek nije prilagođen pomoću Grub prilagoditelja. Kôd skripte je kôd stvoren pomoću gruba koji ne izgleda kao unos izbornika. U većini slučajeva koristi se za prilagodbu gruba. Trebali bi ga koristiti samo kada znate čemu služi. Rezervirana mjesta su skrivena po zadanome.

en: Scripts are generating menuentries. So every menuentry belongs to a script. They are shown as top level groups when activated. However in contrast to submenus they aren't shown at the boot menu.
hr: Skripte stvaraju unose izbornika. Stoga svaki unos izbornika pripada skripti. Oni su prikazani kao i ostale grupe kada su aktivirane. Međutim u usporedbi s podizbornicima oni nisu prikazani u izborniku pokretanja sustava.

en: About the entry types
hr: O vrsti unosa

en: Are you sure?
hr: Jeste li sigurni?

en: This removes all your list modifications of the bootloader menu!
hr: Ovo će ukloniti sve vaše promjene popisa izbornika učitača pokretanja!

en: pre_defined:
hr: Pred_definirano:

en: previously _booted entry
hr: Prije _učitan unos

en: default entry
hr: Uobičajeni unos

en: visibility
hr: Prikaz

en: show menu
hr: Prikaži izbornik

en: kernel parameters
hr: Parametri kernela

en: generate recovery entries
hr: Stvori unos obnavljanja

en: look for other operating systems
hr: Potraži druge operativne sustave

en: custom resolution:
hr: Prilagođena razlučivost:

en: settings
hr: Postavke

en: _General
hr: _Općenito

en: A_ppearance
hr: I_zgled

en: _Advanced
hr: _Napredno

en: is active
hr: Aktivno

en: name
hr: Naziv

en: value
hr: Vrijednost

en: Boot default entry after %1 Seconds
hr: Pokreni zadani unos nakon %1 sekunda

en: (first entry)
hr: (Prvi unos)

en: (other…)
hr: (Drugo…)

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
hr: Ova mogućnost ne radi kada "os-prober" skripta traži ostale operativne sustave. Onemogući "%1" ako ne trebate pokrenuti ostale operativne sustave

en: This option allows choosing the operating system which should be selected when booting. By default this always is the first one. This option means that the default entry selection stays the same when placing other operating systems there.
    
    In contrast to the first option the other choices are referenced by name. So the default system isn't changed when moving to another position.
    
    If you want to use another reference like "always point to the second entry" you can use the last option which allows typing a custom reference. Usage examples:
     1 = "always point to the second entry" (counting starts by 0)
     test>0 = "always point to the first entry of a submenu named test"
hr: Ova mogućnost vam omogućuje odabir operativnog sustava koji bi se trebao pokrenuti pri pokretanju računala. Prema zadanom to je uvijek prvi unos. Ova mogućnost znači da će zadani odabir unosa ostati isti pri dodavanju drugog operativnog sustava.
    
    U usporedbi s prvom mogućnosti ostali odabiri su odabrani prema nazivu. Stoga se zadani sustav ne mijenja kada se pomakne na drugi položaj.
    
    Ako želite koristiti drugi odabir poput "always point to the second entry" možete koristiti zadnju mogućnost koja omogućuje prilagođeno upisivanje unosa. Primjeri upotrebe:
     1 = "always point to the second entry" (brojenje počinje od 0)
     test>0 = "always point to the first entry of a submenu named test"

en: white
hr: bijela

en: yellow
hr: žuta

en: light-cyan
hr: svijetlo-modra

en: cyan
hr: modra

en: light-blue
hr: svijetlo-plava

en: blue
hr: plava

en: light-green
hr: svijetlo-zelena

en: green
hr: zelena

en: light-magenta
hr: svijetlo-ljubičasta

en: magenta
hr: ljubičasta

en: light-red
hr: svijetlo-crvena

en: red
hr: crvena

en: brown
hr: smeđa

en: light-gray
hr: svijetlo-smeđa

en: dark-gray
hr: tamno-siva

en: transparent
hr: prozirno

en: black
hr: crna

en: _Load file:
hr: _Učitaj datoteku:

en: _Theme:
hr: _Tema:

en: background image
hr: Slika pozadine

en: Please choose a background image!
hr: Odaberite sliku pozadine!

en: _Font
hr: _Slova

en: choose theme file
hr: Odaberi datoteku teme

en: Theme contents
hr: Sadržaj teme

en: Custom Theme settings
hr: Prilagođene postavke teme

en: Normal: Font
hr: Uobičajeno: slova

en: Normal: Background
hr: Uobičajeno: pozadina

en: Highlighted: Font
hr: Istaknuto: slova

en: Highlighted: Background
hr: Istaknuto: pozadina

en: File
hr: Datoteka

en: add theme
hr: Dodaj temu

en: delete this theme
hr: Obriši ovu temu

en: Archive files
hr: Arhivirane datoteke

en: All files
hr: Sve datoteke

en: remove font
hr: Ukloni slova

en: remove background
hr: Ukloni pozadinu

en: (Custom Settings)
hr: (Prilagođene postavke)

en: The chosen file cannot be loaded as theme
hr: Odabrana datoteka ne može biti učitana kao tema

en: The given filename cannot be used
hr: Zadani naziv datoteke ne može se koristiti

en: This theme doesn't contain a %1. Please look for the config file and rename it to "%1"!
hr: Ova tema ne sadrži %1. Pogledajte datoteku podešavanja i preimenujte ju u "%1"!

en: Saving of themes didn't succeed completely!
hr: Spremanje teme nije u potpunosti uspjelo!

en: File replacement failed. Please select a theme file first!
hr: Zamjena datoteke neuspjela. Odaberite prvo datoteku teme!

en: filename
hr: Naziv datoteke

en: please note: large fonts on low boot screen resolutions can corrupt the boot screen
    Because this problem depends on chosen font, it isn't possible to define a general maximum. When you're trying to select a larger font, please do it in small steps (rebooting and checking the results).
    The problem occurs when the grub gui elements (borders, description) won't fit into screen. So while there's enough vertical space you can try a larger font. The mass of menuentries is not a problem - they are scrolled if required.
    
    The corruption results in a endless loading time of grub2. You need a live cd to fix this:
     * delete the font from (MOUNT)/boot/grub/unicode.pf2
     * reboot your system (menu should show up with default fonts)
     * open /etc/default/grub with root permissions and place a '#' in front of the line containing GRUB_FONT
     * then run grub customizer to choose the font used before
hr: Napomena: velika slova na niskoj razlučivosti zaslona pokretanja sustava mogu pokvariti zaslon pokretanja sustava
    Zbog toga što taj problem ovisi o odabranim slovima, nije moguće odrediti najviši maksimum. Kada pokušavate odabrati veća slova, učinite to postepeno (ponovnim pokretanjem sustava i provjerom rezultata).
    Problem nastaje kada elementi grub grafičkog sučelja (gui) (rubovi, opisi) ne pristaju na zaslon. Stoga dok postoji dovoljno okomitog prostora možete postaviti veća slova. Mnogobrojnost unosa izbornika nije problem - oni se pomiču ako je potrebno.
    
    Rezultati kvara beskonačnog učitavanja gruba2. Kako bi to popravili potreban vam je live cd:
     * obrišite slova iz (MOUNT)/boot/grub/unicode.pf2
     * ponovno pokrenite vaš sustav (izbornik bi se trebao pojaviti sa uobičajenim slovima)
     * otvorite /etc/default/grub sa 'root' dozvolama i dodajte '#' na početak redka koji sadrži GRUB_FONT
     * zatim pokrenite Grub prilagoditelja za odabir slova koji ste koristili prije

en: Grub fonts can be harmful (Info)
hr: Grub slova mogu biti štetna (informacije)

en: Are you sure you want to remove this theme
hr: Sigurno želite ukloniti ovu temu?

en: Alternatively to the simple theme method which provides some options like color, wallpaper and font you can install complex theme packages to get an even better looking boot menu.
    
    There are several download sources like this thread at ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>%1</a> (needs account)
    or search for '%2' at <a href='%3'>%3</a>
    
    Just download such a package (which is in tar.gz format in most cases) and add it to the list of available themes by using the add button next to the theme chooser.
    
    After changing the theme you'll see a simple editor which gives a preview of images and allows some file management. Modified theme contents will be saved when you're pressing the save button.
hr: Alternativno jednostavnom načinu odabira teme koja pruža neke mogućnosti poput boje, slike pozadine i slova, možete instalirati kompleksnije pakete tema da bi dobili bolji izgled izbornika pokretanja sustava.
    
    Postoji nekoliko izvora preuzimanja poput ovog na ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>%1</a> (potreban je račun)
    ili potražite '%2' na <a href='%3'>%3</a>
    
    Jednostavno preuzmite paket (koji je u tar.gz formatu u većini slučajeva) i dodajte ga na popis dostupnih tema koristeći tipku za dodavanje koja se nalazi pokraj odabira tema.
    
    Nakon promjene teme vidjet ćete jednostavan uređivač koji vam daje pregled slika i omogućuje jednostavno upravljanje datotekama. Sadržaj promijenjene teme biti će spremljen kada pritisnete tipku spremanja.

en: Add entry from trash
hr: Dodaj unos iz smeća

en: Removed items
hr: Uklonjene stavke

en: _Restore
hr: _Vrati

en: Restore selected entries
hr: Vrati odabrane unose

en: permanently delete selected entries
hr: Trajno obriši odabrane unose

en: delete entries permanently - this action is available on custom entries only
hr: Obriši unose trajno - ova radnja je dostupna samo na prilagođenim unosima

en: This deletes the following entries:
hr: Ovo briše sljedeće unose:
