grub-customizer - en to tr translation catalogue (132 entries)

en: Name the Entry
tr: Girdiyi Adlandır

en: cannot move this entry
tr: bu kayıt kaldırılamıyor

en: Configuration has been saved
tr: Yapılandırma kaydedildi

en: updating configuration
tr: yapılandırma güncelleniyor

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
tr: Grub Customizer, grub2/burg ayarlarını yapabilen bir grafiksel arayüzdür

en: submenu
tr: alt menü

en: placeholder
tr: yer tutucu

en: menuentry
tr: menü girdisi

en: script: %1
tr: betik: %1

en: default name: %1
tr: varsayılan ad: %1

en: partition: %1
tr: bölüntü: %1

en: ISO-Image:
tr: ISO-imai:

en: Memtest-Image:
tr: Memtest-imaj:

en: current
tr: mevcut

en: _Type:
tr: _Tür:

en: Boot sequence
tr: Önyükleme sırası

en: Error building boot sequence.
    Check parameters!
tr: Önyükleme sırasında hatası yapılandırması.
    Parametrelerini kontrol edin!

en: Entry editor
tr: Girdi düzenleyici

en: Other
tr: Diğer

en: (script code)
tr: (betik kodu)

en: Choose file…
tr: Dosya seç...

en: _Partition
tr: Disk bölümü

en: _Initial ramdisk
tr: _Başlangıç ramdiski

en: _Linux image
tr: _Linux görüntüsü

en: _Memtest image
tr: _Memtest görüntüsü

en: Path to iso file
tr: Iso dosyası adresi

en: Kernel params
tr: Çekirdek parametreleri

en: I_SO image
tr: I_SO İmajı

en: _Memtest-Image
tr: _Memtest-Imajı

en: _Partition:
tr: Disk bölümü:

en: Submountpoints:
tr: Altbağlamanoktaları:

en: save this configuration
tr: yapılandırmayı kaydet

en: Mount failed!
tr: Bağlama başarısız!

en: umount failed!
tr: ayırma başarısız!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
tr: Bu bir kök dosya sistemi değil (fstab dosyası bulunamadı)

en: Couldn't mount the selected partition
tr: Seçilen disk bölümü bağlanamıyor

en: Couldn't umount the selected partition
tr: Seçilen disk bölümü ayrılamıyor

en: An error occurred
tr: Bir hata oluştu

en: please Inform the author about this problem. The following information could be helpful:
tr: lütfen geliştiriciyi bu problem hakkında bilgilendirin. Aşağıdaki bilgi yararlı olabilir:

en: continue (risk data loss)
tr: devam et (veri kaybetme tehlikesi)

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
tr: Önyükleyiciyi MBR'ye yükle ve gerekli
    dosyaları önyükleyici veri dizinine yerleştir
    (eğer mevcut değilse).

en: _Device:
tr: _Aygıt:

en: Install to MBR
tr: MBR'ye yükle

en: The bootloader has been installed successfully
tr: Önyükleyici başarıyla yüklendi

en: Error while installing the bootloader
tr: Önyükleyicinin yüklenmesi sırasında hata oluştu

en: installing the bootloader…
tr: önyükleyici kuruluyor…

en: Please type a device string!
tr: Lütfen bir cihaz dizisi girin!

en: _File
tr: Dosya

en: _Edit
tr: Düzenl_e

en: _View
tr: Görünüm

en: _Help
tr: Yardım

en: _Install to MBR …
tr: MBR'ye yükle...

en: BURG found!
tr: BURG bulundu!

en: advanced settings
tr: gelişmiş ayarlar

en: The modifications you've done affects the visible entries. Please reload!
tr: Yaptığınız değişiklikler görünür girdileri etkiliyor. Lütfen yeniden yükleyin!

en: _List configuration
tr: Yapılandırmayı _listele

en: Remove selected entries (you can restore them from trash)
tr: Seçilen girdileri kaldır (çöp kutusundan geri yükleyebilirsiniz)

en: Move up the selected entry or script
tr: Seçilen girdi ya da betiği yukarıya taşı

en: Move down the selected entry or script
tr: Seçilen girdi ya da betiği aşağıya taşı

en: remove this entry from the current submenu
tr: girdiyi mevcut alt menüden kaldır

en: add this entry to a new submenu
tr: bu girdiyi yeni bir alt menüye ekle

en: Reverts the list to the default order
tr: Listeyi öntanımlı sıralamaya geri çevir

en: reloads the configuration. Unsaved changes will be preserved.
tr: yapılandırmayı yeniden yükle. Kaydedilmemiş değişiklikler korunacaktır.

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: Move up
tr: Yukarı taşı

en: Move down
tr: Aşağı taşı

en: Remove from submenu
tr: Alt menüden kaldır

en: Create submenu
tr: Alt menü oluştur

en: _Change Environment …
tr: Ortamı değiştir...

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
tr: grub2 yerine BURG'u yapılandırmak ister misiniz?

en: _General settings
tr: _Genel ayarlar

en: _Appearance settings
tr: Görünüm _ayarları

en: BURG Mode
tr: BURG Kipi

en: loading configuration…
tr: yapılandırma yükleniyor…

en: loading script %2/%3 (%1)
tr: betük yükleniyor %2/%3 (%1)

en: Proxy binary not found!
tr: Proxy ikili kod programı bulunamadı!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
tr: grub'ı çalıştırdığınızda tüm girişleri (değiştirilmemiş) bulacaksınız. Bu hata (genelde), grub customizer düzgün kurulamadığı zaman gerçekleşir.

en: The saved configuration is not up to date!
tr: Kayıtlı yapılandırma güncel değil!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
tr: Üretilen ayarlama, başlangıçtaki kaydedilmiş ayarlamayla aynı değil. O yüzden; şu an gördüğünüz, bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda göreceğinizle aynı olmayabilir. Bunu düzeltmek için, güncelle'yi tıklayın!

en: _Quit without update
tr: Güncellemeden çık

en: _Update & Quit
tr: Güncelle & Çık

en: Do you want to save your modifications?
tr: Değişikliklerinizi kaydetmek istiyor musunuz?

en: _Quit without saving
tr: Kaydetmeden çık

en: _Save & Quit
tr: Kaydet & Çık

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
tr: VE: değiştirmeleriniz hala kaydedilmedi, güncelleme onları da kaydedecektir!

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
tr: %1 başarıyla yürütülemedi. hata mesajı:
     %2

en: Environment settings
tr: Ortam ayarları

en: Do you want to proceed without saving the current configuration?
tr: Mevcut yapılandırmanızı kaydetmeden devam etmek istiyor musunuz?

en: There are unsaved modifications!
tr: Kaydedilmemiş değişiklikler var!

en: Removing Script Code can cause problems when trying to boot entries relying on it. Are you sure you want to do it anyway?
tr: Betik Kodunu kaldırmak koda bağlı girdiler yüklenirken problemlere sebep olabilir. Yine de yapmak istediğinize emin misiniz?

en: You're trying to remove an entry of the currently running system. Make sure there are other working entries of this system!
    If you just want to remove old kernels: The better way is uninstalling them instead of just hiding them in boot menu.
tr: Aktif işletim sistemine ait girdiyi kaldırmaya çalışıyorsunuz. Sisteminizdeki diğer girdilerin çalıştığından emin olun!
    Eğer sadece eski çekirdekleri kaldırmak istiyorsanız: Daha iyi bir yol onları kaldırmak yerine önyükleme menüsünde gizleyin.

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: This removes all your list modifications of the bootloader menu!
tr: Önyükleyici menüsündeki tüm değişiklikleriniz kaldırılacak!

en: pre_defined:
tr: öntanımlı:

en: previously _booted entry
tr: son yüklenen girdi

en: default entry
tr: varsayılan girdi

en: visibility
tr: görünürlük

en: show menu
tr: menüyü göster

en: kernel parameters
tr: çekirdek parametreleri

en: generate recovery entries
tr: kurtarma girdilerini oluştur

en: look for other operating systems
tr: diğer işletim sistemlerini ara

en: custom resolution:
tr: özel çözünürlük:

en: settings
tr: ayarlar

en: _General
tr: Genel

en: A_ppearance
tr: Görünüm

en: _Advanced
tr: Gelişmiş

en: is active
tr: aktif

en: name
tr: isim

en: value
tr: değer

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
tr: Bu seçenek "os-prober" betiği diğer işletim sistemlerini bulduğunda çalışmaz. Diğer işletim sistemlerini önyüklemeye ihtiyaç duymuyorsanız "%1" etkisiz kılın.

en: white
tr: beyaz

en: yellow
tr: sarı

en: light-cyan
tr: açık-turkuaz

en: cyan
tr: turkuaz

en: light-blue
tr: açık-mavi

en: blue
tr: mavi

en: light-green
tr: açık-yeşil

en: green
tr: yeşil

en: light-magenta
tr: açık-eflatun

en: magenta
tr: eflatun

en: light-red
tr: açık-kırmızı

en: red
tr: kırmızı

en: brown
tr: kahverengi

en: light-gray
tr: açık-gri

en: dark-gray
tr: koyu-gri

en: transparent
tr: şeffaf

en: black
tr: siyah

en: background image
tr: arkaplan resmi

en: remove font
tr: yazı tipini kaldır

en: remove background
tr: arkaplanı kaldır

en: Add entry from trash
tr: Çöp kutusundan girdi ekle

en: This deletes the following entries:
tr: Bu işlem aşağıdaki girdileri silecektir:
