grub 2.12-rc1 - en to uk translation catalogue (1512 entries)

en: unsupported serial port speed
uk: непідтримувана швидкість передавання даних послідовним портом

en: unsupported serial port parity
uk: непідтримувана парність послідовного порту

en: unsupported serial port stop bits number
uk: непідтримуване значення кількості бітів зупинки роботи з послідовним портом

en: unsupported serial port word length
uk: непідтримуваний розмір слова (word) послідовного порту

en: Don't load host tables specified by comma-separated list.
uk: Не завантажувати таблиці комп’ютера, вказані за допомогою списку значень, відокремлених комами.

en: Load only tables specified by comma-separated list.
uk: Завантажувати лише таблиці, вказані за допомогою списку значень, відокремлених комами.

en: Export version 1 tables to the OS.
uk: Експортувати таблиці версії 1 до операційної системи.

en: Export version 2 and version 3 tables to the OS.
uk: Експортувати таблиці версії 2 або 3 до операційної системи.

en: Set OEMID of RSDP, XSDT and RSDT.
uk: Встановити OEMID у RSDP, XSDT та RSDT.

en: Set OEMTABLE ID of RSDP, XSDT and RSDT.
uk: Встановити ідентифікатор OEMTABLE у RSDP, XSDT та RSDT.

en: Set OEMTABLE revision of RSDP, XSDT and RSDT.
uk: Встановити модифікацію OEMTABLE у RSDP, XSDT та RSDT.

en: Set creator field of RSDP, XSDT and RSDT.
uk: Встановити поле програми для створення у RSDP, XSDT та RSDT.

en: Set creator revision of RSDP, XSDT and RSDT.
uk: Встановити версію програми для створення у RSDP, XSDT та RSDT.

note: TRANSLATORS: "hangs" here is a noun, not a verb.
en: Don't update EBDA. May fix failures or hangs on some BIOSes but makes it ineffective with OS not receiving RSDP from GRUB.
uk: Не оновлювати EBDA. Може допомогти у разі помилок чи підвисань для деяких BIOS, але ні на що не впливає, якщо операційна система не отримує RSDP від GRUB.

en: premature end of file %s
uk: завчасне завершення файла %s

en: [-1|-2] [--exclude=TABLE1,TABLE2|--load-only=TABLE1,TABLE2] FILE1 [FILE2] [...]
uk: [-1|-2] [--exclude=ТАБЛИЦЯ1,ТАБЛИЦЯ2|--load-only=ТАБЛИЦЯ1,ТАБЛИЦЯ2] ФАЙЛ1 [ФАЙЛ2] [...]

en: Load host ACPI tables and tables specified by arguments.
uk: Завантажувати таблиці ACPI комп’ютера і таблиці, вказані параметрами.

en: error: %s.
uk: помилка: %s.

en: out of memory
uk: нестача пам'яті

en: cannot read `%s': %s
uk: не вдалося прочитати %s: %s

note: TRANSLATORS: It's computer shutdown using ACPI, not disabling ACPI.
en: ACPI shutdown failed
uk: Помилка під час вимикання за допомогою ACPI

en: List devices.
uk: Показати список пристроїв.

en: cannot open device: %s
uk: не вдалося відкрити пристрій: %s

en: cannot open disk: %s
uk: не вдалося відкрити диск: %s

en: this is not a GPT partition table: %s
uk: ця таблиця не є таблицею розділів GPT: %s

en: read error: %s
uk: помилка читання: %s

en: unable to find boot device
uk: не вдалося знайти пристрій завантаження

en: unable to determine partition UUID of boot device
uk: не вдалося визначити UUID розділу пристрою завантаження

en: filename expected
uk: слід вказати назву файла

note: TRANSLATORS: "embed" is a verb (command description).  "
en: FILE
uk: ФАЙЛ

en: Print a block list.
uk: Показати список блоків.

en: you need to load the kernel first
uk: спочатку вам слід завантажити ядро

en: Boot an operating system.
uk: Завантажити операційну систему.

en: No boot time statistics is available
uk: Статистичні дані часу завантаження недоступні

en: Show boot time statistics.
uk: Вивести статистичні дані щодо часу завантаження.

en: Disk cache statistics: hits = %lu (%lu.%02lu%%), misses = %lu
uk: Статистичні дані дискового кешу: відповідники = %lu (%lu %02lu%%), помилки = %lu

en: No disk cache statistics available
uk: Статистичні дані щодо кешу на диску недоступні

en: Get disk cache info.
uk: Отримати відомості щодо дискового кешу.

en: Accept DOS-style CR/NL line endings.
uk: Приймати завершення рядків CR/NL у стилі DOS.

en: Show the contents of a file.
uk: Показати вміст файла.

en: Enable verbose output
uk: Увімкнути докладний вивід

en: two arguments expected
uk: мало бути вказано два аргументи

en: Compare file `%s' with `%s':
uk: Порівняння файла «%s» з «%s»:

en: Files differ in size: %llu [%s], %llu [%s]
uk: Не збігаються розміри файлів: %llu [%s], %llu [%s]

en: Files differ at the offset %llu: 0x%x [%s], 0x%x [%s]
uk: Розбіжність виявлено за адресою %llu: 0x%x [%s], 0x%x [%s]

en: The files are identical.
uk: Вміст файлів є тотожним.

en: FILE1 FILE2
uk: ФАЙЛ1 ФАЙЛ2

en: Compare two files.
uk: Порівняти два файла.

en: Load another config file.
uk: Завантажити інший файл налаштування.

en: Load another config file without changing context.
uk: Завантажити інший файл налаштування без зміни контексту.

en: Load another config file without changing context but take only menu entries.
uk: Завантажити інший файл налаштування без зміни контексту, використати лише пункти меню.

en: Load another config file but take only menu entries.
uk: Завантажити інший файл налаштування, використати лише пункти меню.

en: [[year-]month-day] [hour:minute[:second]]
uk: [[рік-]місяць-день] [години:хвилини[:секунди]]

en: Display/set current datetime.
uk: Показати або встановити поточну дату і час.

en: Do not output the trailing newline.
uk: Не виводити кінцевий символ завершення рядка.

en: Enable interpretation of backslash escapes.
uk: Увімкнути обробку екранування за допомогою символу зворотної похилої риски.

en: [-e|-n] STRING
uk: [-e|-n] РЯДОК

en: Display a line of text.
uk: Показати рядок тексту.

en: reboot to firmware setup is not supported by the current firmware
uk: перезавантаження до налаштувань мікропрограми не передбачено поточною мікропрограмою

en: Reboot into firmware setup menu.
uk: Перезавантажитися до меню налаштовування мікропрограми.

en: device error: could not set requested mode
uk: помилка пристрою: не вдалося встановити потрібний режим

en: invalid mode: number not valid
uk: некоректний режим: число не є коректним

en: unexpected EFI error number: `%u'
uk: неочікуваний номер помилки EFI: «%u»

en: no UEFI output console interface
uk: немає консольного інтерфейсу виведення UEFI

en: no mode struct for UEFI output console
uk: немає структури режимів для консолі виведення UEFI

en: at most two arguments expected
uk: мало бути вказано не більше двох аргументів

en: Available modes for console output device.
uk: Доступні режими для консольного пристрою виведення.

en: non-numeric or invalid mode `%s'
uk: нечисловий або некоректний режим %s

en: invalid mode: `%lu' is greater than maximum mode `%lu'
uk: некоректний режим: %lu перевищує максимальний номер режиму %lu

en: non-numeric or invalid columns number `%s'
uk: нечислова або некоректна кількість стовпчиків, «%s»

en: non-numeric or invalid rows number `%s'
uk: нечислова або некоректна кількість рядків, «%s»

en: no mode found with requested columns and rows
uk: не знайдено режиму з потрібною кількістю стовпчиків і рядків

en: [min | max | <mode_num> | <cols> <rows>]
uk: [min | max | <номер_режиму> | <стовп> <ряд>]

en: Get or set EFI text mode.
uk: Отримати або встановити текстовий режим EFI.

en: Fix video problem.
uk: Виправити проблему з відео.

en: ROM image is present.
uk: Виявлено образ ROM.

en: Can't enable ROM area.
uk: Не вдалося увімкнути область ROM.

en: Create BIOS-like structures for backward compatibility with existing OS.
uk: Створити BIOS-подібні конструкції для зворотної сумісності з вже встановленими операційними системами.

en: BIOS_DUMP [INT10_DUMP]
uk: ДАМП_BIOS [ДАМП_INT10]

en: Load BIOS dump.
uk: Завантажити дамп BIOS.

en: command failed
uk: помилка команди

en: invalid parameter
uk: некоректний параметр

en: output buffer too small
uk: буфер виведення є надто малим

en: TPM unavailable
uk: TPM є недоступним

en: unknown TPM error
uk: невідома помилка TPM

en: cannot allocate TPM event buffer
uk: не вдалося розмістити у пам'яті буфер подій TPM

en: cannot allocate CC event buffer
uk: не вдалося розмістити у пам'яті буфер подій CC

en: STRING ...
uk: РЯДОК ...

en: Evaluate arguments as GRUB commands
uk: Обробити аргументи як команди GRUB

en: %s: the command is not allowed when lockdown is enforced
uk: %s: не можна використовувати команду, якщо примусово увімкнено блокування

en: Check if FILE can be booted as i386 PAE Xen unprivileged guest kernel
uk: Перевірити, чи можна завантажити ФАЙЛ як ядро гостьової системи Xen без привілеїв з i386 і PAE

en: Check if FILE can be booted as x86_64 Xen unprivileged guest kernel
uk: Перевірити, чи можна завантажити ФАЙЛ як ядро гостьової системи Xen без привілеїв x86_64

en: Check if FILE can be used as Xen x86 privileged guest kernel
uk: Перевірити, чи можна використовувати ФАЙЛ як ядро гостьової системи Xen з привілеями і архітектурою x86

en: Check if FILE can be used as x86 multiboot kernel
uk: Перевірити, чи можна використовувати ФАЙЛ як ядро multiboot x86

en: Check if FILE can be used as x86 multiboot2 kernel
uk: Перевірити, чи можна використовувати ФАЙЛ як ядро multiboot2 x86

en: Check if FILE is ARM Linux
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом ARM Linux

en: Check if FILE is ARM64 Linux
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом ARM Linux

en: Check if FILE is IA64 Linux
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом IA64 Linux

en: Check if FILE is MIPS Linux
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом MIPS Linux

en: Check if FILE is MIPSEL Linux
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом MIPSEL Linux

en: Check if FILE is SPARC64 Linux
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом SPARC64 Linux

en: Check if FILE is POWERPC Linux
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом POWERPC Linux

en: Check if FILE is x86 Linux
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом x86 Linux

en: Check if FILE is x86 Linux supporting 32-bit protocol
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом x86 Linux з підтримкою 32-бітного протоколу

en: Check if FILE is x86 kFreeBSD
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом x86 kFreeBSD

en: Check if FILE is i386 kFreeBSD
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом i386 kFreeBSD

en: Check if FILE is x86_64 kFreeBSD
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом x86_64 kFreeBSD

en: Check if FILE is x86 kNetBSD
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом x86 kNetBSD

en: Check if FILE is i386 kNetBSD
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом i386 kNetBSD

en: Check if FILE is x86_64 kNetBSD
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом x86_64 kNetBSD

en: Check if FILE is i386 EFI file
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом i386 EFI

en: Check if FILE is x86_64 EFI file
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом x86_64 EFI

en: Check if FILE is IA64 EFI file
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом IA64 EFI

en: Check if FILE is ARM64 EFI file
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом ARM64 EFI

en: Check if FILE is ARM EFI file
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом ARM EFI

en: Check if FILE is RISC-V 32bit EFI file
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ 32-бітовим файлом RISC-V

en: Check if FILE is RISC-V 64bit EFI file
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ 64-бітовим файлом RISC-V

en: Check if FILE is hiberfil.sys in hibernated state
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом hiberfil.sys у стані призупинення роботи системи

en: Check if FILE is x86_64 XNU (Mac OS X kernel)
uk: Перевірити, чи є файл FILE файлом x86_64 XNU (ядром Mac OS X)

en: Check if FILE is i386 XNU (Mac OS X kernel)
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом i386 XNU (ядром Mac OS X)

en: Check if FILE is XNU (Mac OS X kernel) hibernated image
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ файлом образу призупиненої системи XNU (ядром Mac OS X)

en: Check if FILE is BIOS bootsector
uk: Перевірити, чи є ФАЙЛ завантажувальним сектором BIOS

en: OPTIONS FILE
uk: ПАРАМЕТРИ ФАЙЛ

en: Check if FILE is of specified type.
uk: Перевірити, чи належить ФАЙЛ до вказаного типу.

note: TRANSLATORS: It means that the specified partition e.g. hd0,msdos1=/dev/sda1 doesn't exist.
en: no such partition
uk: такого розділу немає

en: New MBR is written to `%s'
uk: Новий MBR записано до «%s»

en: DEVICE [PARTITION[+/-[TYPE]]] ...
uk: ПРИСТРІЙ [РОЗДІЛ[+/-[ТИП]]] ...

note: TRANSLATORS: MBR type is one-byte partition type id.
en: Fill hybrid MBR of GPT drive DEVICE. Specified partitions will be a part of hybrid MBR. Up to 3 partitions are allowed. TYPE is an MBR type. + means that partition is active. Only one partition can be active.
uk: Заповнити гібридний запис MBR пристрою GPT ПРИСТРІЙ. Вказані розділи будуть частиною гібридного запису MBR. Можна використовувати до 3 розділів. ТИП є типом MBR. «+» означає, що розділ є активним. Активним може бути лише один розділ.

en: Halts the computer.  This command does not work on all firmware implementations.
uk: Завершує роботу комп’ютера. Ця команда працює не для всіх реалізацій мікропрограм.

en: Specify hash to use.
uk: Вказати хеш для використання.

en: HASH
uk: ХЕШ

en: Check hashes of files with hash list FILE.
uk: Перевірити хеші файлів за допомогою списку хешів у файлі ФАЙЛ.

en: Base directory for hash list.
uk: Базовий каталог списку хешів.

note: TRANSLATORS: platform here isn't identifier. It can be translated.
en: DIR
uk: КАТАЛОГ

en: Don't stop after first error.
uk: Не зупиняти виконання після першої помилки.

en: Uncompress file before checksumming.
uk: Розпакувати файл до обчислення контрольної суми.

en: %s: READ ERROR
uk: %s: ПОМИЛКА ЧИТАННЯ

en: %s: HASH MISMATCH
uk: %s: НЕВІДПОВІДНІСТЬ ХЕШІВ

en: %s: OK
uk: %s: ГАРАЗД

en: -h HASH [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
uk: -h ХЕШ [-c ФАЙЛ [-p ПРЕФІКС]] [ФАЙЛ1 [ФАЙЛ2 ...]]

note: TRANSLATORS: "hash checksum" is just to be a bit more precise, you can treat it as just "hash".
en: Compute or check hash checksum.
uk: Обчислити або перевірити хеш контрольної суми.

en: [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
uk: [-c ФАЙЛ [-p ПРЕФІКС]] [ФАЙЛ1 [ФАЙЛ2 ...]]

en: Set Advanced Power Management
    (1=low, ..., 254=high, 255=off).
uk: Налаштувати Advanced Power Management
    (1=мін, ..., 254=макс, 255=вимкн).

en: Display power mode.
uk: Показати дані щодо режиму живлення.

en: Freeze ATA security settings until reset.
uk: Зафіксувати параметри безпеки ATA до перезавантаження.

en: Display SMART health status.
uk: Показати дані щодо працездатності за SMART.

en: Set Automatic Acoustic Management
    (0=off, 128=quiet, ..., 254=fast).
uk: Налаштувати Automatic Acoustic Management
    (0=вимкн, 128=тихо, ..., 254=швидко).

en: Set standby timeout
    (0=off, 1=5s, 2=10s, ..., 240=20m, 241=30m, ...).
uk: Встановити затримку переходу у режим очікування
    (0=вимкн, 1=5с, 2=10с, ..., 240=20хв, 241=30хв, ...).

en: Set drive to standby mode.
uk: Перевести пристрій у режим очікування.

en: Set drive to sleep mode.
uk: Перевести пристрій у режим сну.

en: Print drive identity and settings.
uk: Показати профіль пристрою та його параметри.

en: Show raw contents of ATA IDENTIFY sector.
uk: Показати вміст сектора ATA IDENTIFY без обробки.

en: Disable/enable SMART (0/1).
uk: Вимкнути або увімкнути SMART (0/1).

en: Do not print messages.
uk: Не показувати повідомлень.

en: one argument expected
uk: очікувався один аргумент

en: [OPTIONS] DISK
uk: [ПАРАМЕТРИ] ДИСК

en: Get/set ATA disk parameters.
uk: Отримати або встановити параметри диска ATA.

en: Usage:
uk: Використання:

en: [PATTERN ...]
uk: [ШАБЛОН ...]

en: Show a help message.
uk: Показати довідкове повідомлення.

en: Skip offset bytes from the beginning of file.
uk: Пропустити вказану кількість байтів на початку файла.

en: Read only LENGTH bytes.
uk: Прочитати лише ВКАЗАНУ кількість байтів.

en: [OPTIONS] FILE_OR_DEVICE
uk: [ПАРАМЕТРИ] ФАЙЛ_АБО_ПРИСТРІЙ

en: Show raw contents of a file or memory.
uk: Показати вміст файла або пам’яті без обробки.

en: Show raw dump of the CMOS contents.
uk: Вивести необроблений дамп даних CMOS.

en: BYTE:BIT
uk: БАЙТ:БІТ

en: Test bit at BYTE:BIT in CMOS.
uk: Тестувати біт за адресою БАЙТ:БІТ у CMOS.

en: Clear bit at BYTE:BIT in CMOS.
uk: Спорожнити біт за адресою БАЙТ:БІТ у CMOS.

note: TRANSLATORS: A bit may be either set (1) or clear (0).
en: Set bit at BYTE:BIT in CMOS.
uk: Встановити біт за адресою БАЙТ:БІТ у CMOS.

en: Show coreboot boot time statistics.
uk: Вивести статистичні дані щодо часу завантаження coreboot.

en: List coreboot tables.
uk: Показати список таблиць coreboot.

note: TRANSLATORS: "(default)" at the end means that this option is used if no argument is specified.
en: Check if CPU supports 64-bit (long) mode (default).
uk: Перевірити, чи процесор підтримує 64-бітовий режим (long) (типова поведінка).

en: Check if CPU supports Physical Address Extension.
uk: Перевірити, чи передбачено у процесорі підтримку розширення фізичних адрес (PAE).

en: Check for CPU features.
uk: Перевірити можливості ЦП.

note: TRANSLATORS: In this file "mapping" refers to a change GRUB makes so if your language doesn't have an equivalent of "mapping" you can use the word like "rerouting".
en: Show the current mappings.
uk: Показати поточні відображення.

en: Reset all mappings to the default values.
uk: Відновити типові значення всіх відображень.

en: Perform both direct and reverse mappings.
uk: Виконати прямі і зворотні відображення.

en: No drives have been remapped
uk: Не було перепризначено жодного пристрою

note: TRANSLATORS:  This is the header of mapping list. On the left is how OS will see the disks and on the right current GRUB vision.
en: OS disk #num ------> GRUB/BIOS device
uk: Диск ОС #num ------> пристрій GRUB/BIOS

en: -l | -r | [-s] grubdev osdisk.
uk: -l | -r | [-s] пристрій_grub диск_ОС.

en: Manage the BIOS drive mappings.
uk: Керувати відображеннями BIOS пристроїв.

en: Do not use APM to halt the computer.
uk: Не використовувати APM для вимикання комп’ютера.

en: Halt the system, if possible using APM.
uk: Вимкнути систему, якщо можливо, за допомогою APM.

en: no APM found
uk: не знайдено APM

en: Version %u.%u
    32-bit CS = 0x%x, len = 0x%x, offset = 0x%x
    16-bit CS = 0x%x, len = 0x%x
    DS = 0x%x, len = 0x%x
uk: Версія %u.%u
    32-бітовий CS = 0x%x, довжина = 0x%x, відступ = 0x%x
    16-бітовий CS = 0x%x, довжина = 0x%x
    DS = 0x%x, довжина = 0x%x

en: 16-bit protected interface supported
uk: Підтримується 16-бітовий захищений інтерфейс

en: 16-bit protected interface unsupported
uk: Не підтримується 16-бітовий захищений інтерфейс

en: 32-bit protected interface supported
uk: Підтримується 32-бітовий захищений інтерфейс

en: 32-bit protected interface unsupported
uk: Не підтримується 32-бітовий захищений інтерфейс

en: CPU Idle slows down processor
uk: Режим бездіяльності процесора уповільнює процесор

en: CPU Idle doesn't slow down processor
uk: Режим бездіяльності процесора не уповільнює процесор

en: APM disabled
uk: APM вимкнено

en: APM enabled
uk: APM увімкнено

en: APM disengaged
uk: APM вільний

en: APM engaged
uk: APM зайнятий

en: Show APM information.
uk: Показати відомості APM.

note: TRANSLATORS: It's musical notes, not the notes you take. Play command expects arguments which can be either a filename or tempo+notes. This error happens if none is specified.
en: filename or tempo and notes expected
uk: слід вказати файл або ритм і ноти

en: Invalid tempo in %s
uk: Некоректний ритм у %s

en: file `%s' not found
uk: файл «%s» не знайдено

en: unrecognized number
uk: нерозпізнане число

en: FILE | TEMPO [PITCH1 DURATION1] [PITCH2 DURATION2] ...
uk: ФАЙЛ | ТЕМП [ТОН1 ТРИВАЛІСТЬ1] [ТОН2 ТРИВАЛІСТЬ2] ...

en: Play a tune.
uk: Відтворити звук.

en: set numlock mode
uk: встановити режим numlock

en: set capslock mode
uk: встановити режим capslock

en: set scrolllock mode
uk: встановити режим scrolllock

en: set insert mode
uk: встановити режим вставлення

en: set pause mode
uk: встановити режим паузи

en: press left shift
uk: натиснути лівий shift

en: press right shift
uk: натиснути правий shift

en: press SysRq
uk: натиснути SysRq

en: press NumLock key
uk: натиснути клавішу NumLock

en: press CapsLock key
uk: натиснути клавішу CapsLock

en: press ScrollLock key
uk: натиснути клавішу ScrollLock

en: press Insert key
uk: натиснути клавішу Insert

en: press left alt
uk: натиснути лівий alt

en: press right alt
uk: натиснути правий alt

en: press left ctrl
uk: натиснути лівий ctrl

en: press right ctrl
uk: натиснути правий ctrl

en: don't update LED state
uk: не змінювати стан блоку індикаторів

en: [KEYSTROKE1] [KEYSTROKE2] ...
uk: [КОМБІНАЦІЯ_КЛАВІШ1] [КОМБІНАЦІЯ_КЛАВІШ2] ...

note: TRANSLATORS: It can emulate multiple keypresses.
en: Emulate a keystroke sequence
uk: Імітувати натискання послідовності клавіш

en: Save read value into variable VARNAME.
uk: Надати змінній НАЗВА_ЗМІННОЇ прочитане значення.

en: VARNAME
uk: НАЗВА_ЗМІННОЇ

en: unsupported instruction
uk: непідтримувана інструкція

en: invalid argument
uk: некоректний аргумент

en: ADDR
uk: АДРЕСА

en: Read a CPU model specific register.
uk: Прочитати специфічний для моделі процесора регістр.

en: ADDR VALUE
uk: АДРЕСА ЗНАЧЕННЯ

en: Write a value to a CPU model specific register.
uk: Записати значення до специфічного для моделі процесора регістра.

en: Run `go' to resume GRUB.
uk: Віддайте команду «go», щоб відновити роботу GRUB.

en: Return to IEEE1275 prompt.
uk: Повернутися до запрошення IEEE1275.

en: PORT
uk: ПОРТ

en: Read 8-bit value from PORT.
uk: Прочитати 8-бітове значення з ПОРТу.

en: Read 16-bit value from PORT.
uk: Прочитати 16-бітове значення з ПОРТу.

en: Read 32-bit value from PORT.
uk: Прочитати 32-бітове значення з ПОРТу.

en: PORT VALUE [MASK]
uk: ПОРТ ЗНАЧЕННЯ [МАСКА]

en: Write 8-bit VALUE to PORT.
uk: Записати 8-бітове ЗНАЧЕННЯ до ПОРТу.

en: Write 16-bit VALUE to PORT.
uk: Записати 16-бітове ЗНАЧЕННЯ до ПОРТу.

en: ADDR VALUE [MASK]
uk: АДРЕСА ЗНАЧЕННЯ [МАСКА]

en: Write 32-bit VALUE to PORT.
uk: Записати 32-бітове ЗНАЧЕННЯ до ПОРТу.

en: variable `%s' isn't set
uk: значення змінної «%s» не встановлено

en: Load a keyboard layout.
uk: Завантажити розкладку клавіатури.

note: TRANSLATORS: "Check" in a sense that if this key is pressed then "true" is returned, otherwise "false".
en: Check Shift key.
uk: Перевірити стан Shift.

en: Check Control key.
uk: Перевірити стан Ctrl.

en: Check Alt key.
uk: Перевірити стан Alt.

note: TRANSLATORS: there are 3 modifiers.
en: Check key modifier status.
uk: Перевірити стан модифікатора клавіатури.

en: can't find command `%s'
uk: не вдалося знайти команду «%s»

en: Enter password:
uk: Введіть пароль:

note: TRANSLATORS: "legacy config" means "config as used by grub-legacy".
en: Parse legacy config in same context
uk: Обробити застарілі налаштування у тому самому контексті

en: Parse legacy config in new context
uk: Обробити застарілі налаштування у новому контексті

en: Parse legacy config in same context taking only menu entries
uk: Обробити застарілі налаштування у тому самому контексті, використати лише записи меню

en: Parse legacy config in new context taking only menu entries
uk: Обробити застарілі налаштування у новому контексті, використати лише записи меню

en: [--no-mem-option] [--type=TYPE] FILE [ARG ...]
uk: [--no-mem-option] [--type=ТИП] ФАЙЛ [ПАРАМЕТР ...]

en: Simulate grub-legacy `kernel' command
uk: Імітувати команду «kernel» попередньої версії grub

en: FILE [ARG ...]
uk: ФАЙЛ [ПАРАМЕТР ...]

en: Simulate grub-legacy `initrd' command
uk: Імітувати команду «initrd» попередньої версії grub

en: Simulate grub-legacy `modulenounzip' command
uk: Імітувати команду «modulenounzip» попередньої версії grub

en: [--md5] PASSWD [FILE]
uk: [--md5] ПАРОЛЬ [ФАЙЛ]

en: Simulate grub-legacy `password' command
uk: Імітувати команду «password» попередньої версії grub

en: Simulate grub-legacy `password' command in menu entry mode
uk: Імітувати команду «password» попередньої версії grub у режимі пункту меню

note: TRANSLATORS: This option is used to override default filename for loading and storing environment.
en: Specify filename.
uk: Вказати назву файла.

en: Skip signature-checking of the environment file.
uk: Пропустити перевірку підписів файла середовища.

en: [-f FILE] [-s|--skip-sig] [variable_name_to_whitelist] [...]
uk: [-f ФАЙЛ] [-s|--skip-sig] [білий список змінних] [...]

en: Load variables from environment block file.
uk: Завантажити змінні з блокового файла оточення.

en: [-f FILE]
uk: [-f ФАЙЛ]

en: List variables from environment block file.
uk: Показати список змінних з блокового файла оточення.

en: [-f FILE] variable_name [...]
uk: [-f ФАЙЛ] назва_змінної [...]

en: Save variables to environment block file.
uk: Зберегти змінні до блокового файла оточення.

en: Show a long list with more detailed information.
uk: Показати довгий список з додатковими відомостями.

en: Print sizes in a human readable format.
uk: Показати розміри у зручному для читання форматі.

en: List all files.
uk: Показати список всіх файлів.

en: Network protocols:
uk: Мережеві протоколи:

en: [-l|-h|-a] [FILE ...]
uk: [-l|-h|-a] [ФАЙЛ ...]

en: List devices and files.
uk: Показати список пристроїв і файлів.

en: Show version 1 tables only.
uk: Показати лише таблиці версії 1.

en: Show version 2 and version 3 tables only.
uk: Показати лише таблиці версії 2 і 3.

en: Show ACPI information.
uk: Показати дані щодо ACPI.

en: available RAM
uk: доступна пам’ять

en: reserved RAM
uk: зарезервована пам’ять

note: TRANSLATORS: this refers to memory where ACPI tables are stored and which can be used by OS once it loads ACPI tables.
en: ACPI reclaimable RAM
uk: відновлювана пам’ять ACPI

note: TRANSLATORS: this refers to memory which ACPI-compliant OS is required to save accross hibernations.
en: ACPI non-volatile storage RAM
uk: пам’ять для сталого сховища даних ACPI

en: faulty RAM (BadRAM)
uk: помилка у пам’яті (BadRAM)

en: persistent RAM
uk: постійна пам’ять

en: persistent RAM (legacy)
uk: постійна пам’ять (застарілий)

en: RAM holding coreboot tables
uk: пам’ять з таблицями coreboot

en: RAM holding firmware code
uk: пам’ять з кодом мікропрограми

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, %s
uk: базова_адреса = 0x%llx, довжина = 0x%llx, %s

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, type = 0x%x
uk: базова_адреса = 0x%llx, довжина = 0x%llx, тип = 0x%x

en: List memory map provided by firmware.
uk: Показати карту пам’яті, надану мікропрограмою (firmware).

en: List PCI devices.
uk: Показати список пристроїв PCI.

en: Bless FILE of HFS or HFS+ partition for intel macs.
uk: Схвалити ФАЙЛ розділу HFS або HFS+ для Mac на основі Intel.

en: Bless DIR of HFS or HFS+ partition for PPC macs.
uk: Схвалити КАТАЛОГ розділу HFS або HFS+ для Mac на основі PPC.

en: Read 8-bit value from ADDR.
uk: Прочитати 8-бітове значення за АДРЕСОЮ.

en: Read 16-bit value from ADDR.
uk: Прочитати 16-бітове значення за АДРЕСОЮ.

en: Read 32-bit value from ADDR.
uk: Прочитати 32-бітове значення за АДРЕСОЮ.

en: Write 8-bit VALUE to ADDR.
uk: Записати 8-бітове ЗНАЧЕННЯ за АДРЕСОЮ.

en: Write 16-bit VALUE to ADDR.
uk: Записати 16-бітове ЗНАЧЕННЯ за АДРЕСОЮ.

en: Write 32-bit VALUE to ADDR.
uk: Записати 32-бітове ЗНАЧЕННЯ за АДРЕСОЮ.

en: List free and allocated memory blocks.
uk: Вивести список вільних і розподілених блоків пам'яті.

en: List free memory blocks.
uk: Вивести список вільних блоків пам'яті.

en: Stress test large allocations.
uk: Виконати критичне тестування отримання великих обсягів пам'яті.

en: Menu entry type.
uk: Тип запису меню.

en: STRING
uk: РЯДОК

en: List of users allowed to boot this entry.
uk: Список користувачів, які можуть завантажувати цей пункт.

en: USERNAME[,USERNAME]
uk: КОРИСТУВАЧ[,КОРИСТУВАЧ]

en: Keyboard key to quickly boot this entry.
uk: Клавіша для завантаження цього пункту.

en: KEYBOARD_KEY
uk: КЛАВІША

en: Use STRING as menu entry body.
uk: Використати РЯДОК як текст пункту меню.

en: Menu entry identifier.
uk: Ідентифікатор пункту меню.

note: TRANSLATORS: menu entry can either be bootable by anyone or only by handful of users. By default when security is active only superusers can boot a given menu entry. With --unrestricted (this option) anyone can boot it.
en: This entry can be booted by any user.
uk: Систему цього пункту може завантажувати будь-який користувач.

en: BLOCK
uk: БЛОК

en: Define a menu entry.
uk: Визначити запис меню.

en: Define a submenu.
uk: Визначити підменю.

note: TRANSLATORS: this is module list header.  Name is module name, Ref Count is a reference counter (how many modules or open descriptors use it). Dependencies are the other modules it uses.
en: Name	Ref Count	Dependencies
uk: Назва	К-ть посилань	Залежності

en: Show this message.
uk: Показати це повідомлення.

en: ADDR [SIZE]
uk: АДРЕСА [РОЗМІР]

en: Show memory contents.
uk: Показати вміст пам’яті.

en: MODULE
uk: МОДУЛЬ

en: Remove a module.
uk: Вилучити модуль.

en: Show loaded modules.
uk: Показати список завантажених модулів.

en: Exit from GRUB.
uk: Вийти з GRUB.

en: No CS5536 found
uk: Не виявлено CS5536

en: CS5536 at %d:%d.%d
uk: CS5536 за адресою %d:%d.%d

note: TRANSLATORS: System management bus is often used to access components like RAM (info only, not data) or batteries. I/O space is where in memory its ports are.
en: System management bus controller I/O space is at 0x%x
uk: Простір введення-виведення контролера каналу керування системою починається з 0x%x

note: TRANSLATORS: it's shown in a report in a way like number 1: ... number 2: ...
en: RAM slot number %d
uk: Слот пам’яті з номером %d

en: Written SPD bytes: %d B.
uk: Записаних байтів SPD: %d Б.

en: Total flash size: %d B.
uk: Загальний об’єм запису: %d Б.

en: Memory type: DDR2.
uk: Тип пам’яті: DDR2.

en: Part no: %s.
uk: Номер частини: %s.

en: Memory type: Unknown.
uk: Тип пам’яті: невідомий.

en: Print Memory information.
uk: Показати дані щодо пам’яті.

en: %s does not support UUIDs
uk: У %s не передбачено підтримки UUID

en: [MODULE1 MODULE2 ...]
uk: [МОДУЛЬ1 МОДУЛЬ2 ...]

en: Switch to native disk drivers. If no modules are specified default set (pata,ahci,usbms,ohci,uhci,ehci) is used
uk: Перемкнутися на природні драйвери дисків. Якщо модулів не вказано, використовується типова послідовність (pata,ahci,usbms,ohci,uhci,ehci).

en: Perform COMMANDS on partition.
    Use `parttool PARTITION help' for the list of available commands.
uk: Виконати КОМАНДИ обробки розділу.
    Скористайтеся командою «parttool РОЗДІЛ help», щоб ознайомитися з доступними командами.

en: =VAL
uk: =ЗНАЧЕННЯ

en: Sorry, no parttool is available for %s
uk: Вибачте, не виявлено parttool для %s

en: unknown argument `%s'
uk: невідомий аргумент, «%s»

en: PARTITION COMMANDS
uk: КОМАНДИ РОБОТИ З РОЗДІЛАМИ

en: USER PASSWORD
uk: ПАРОЛЬ КОРИСТУВАЧА

en: Set user password (plaintext). Unrecommended and insecure.
uk: Визначити пароль користувача (незашифрованим). Небезпечно і не рекомендується.

note: TRANSLATORS: it means that the string which was supposed to be a password hash doesn't have a correct format, not to password mismatch.
en: invalid PBKDF2 password
uk: некоректний пароль PBKDF2

en: USER PBKDF2_PASSWORD
uk: КОРИСТУВАЧ ПАРОЛЬ_PBKDF2

en: Set user password (PBKDF2).
uk: Встановити пароль користувача (PBKDF2).

en: Select device by vendor and device IDs.
uk: Вибрати пристрій за ідентифікаторами виробника і пристрою.

en: [vendor]:[device]
uk: [виробник]:[пристрій]

en: Select device by its position on the bus.
uk: Виберіть пристрій за його розташуванням на каналі.

en: [bus]:[slot][.func]
uk: [канал]:[слот][.функція]

en: missing `%c' symbol
uk: не вистачає символу «%c»

en: [-s POSITION] [-d DEVICE]
uk: [-s ПОЗИЦІЯ] [-d ПРИСТРІЙ]

en: Show raw dump of the PCI configuration space.
uk: Вивести необроблений дамп простору налаштовування PCI.

en: Skip signature-checking of the public key file.
uk: Пропустити перевірку файла відкритого ключа.

note: TRANSLATORS: it's about GNUPG signatures.
en: bad signature
uk: некоректний підпис

en: public key %08
uk: відкритий ключ %08

en: module `%s' isn't loaded
uk: модуль «%s» не завантажено

note: TRANSLATORS: %08x is 32-bit key id.
en: public key %08x not found
uk: не знайдено відкритого ключа %08x

en: [-s|--skip-sig] FILE SIGNATURE_FILE [PUBKEY_FILE]
uk: [-s|--skip-sig] ФАЙЛ ФАЙЛ_ПІДПИСУ [ФАЙЛ_ВІДКРИТОГО_КЛЮЧА]

en: Verify detached signature.
uk: Перевідкрити від’єднаний підпис.

en: [-s|--skip-sig] PUBKEY_FILE
uk: [-s|--skip-sig] ФАЙЛ_ВІДКРИТОГО_КЛЮЧА

en: Add PUBKEY_FILE to trusted keys.
uk: Додати файл ФАЙЛ_ВІДКРИТОГО_КЛЮЧА до довірених ключів.

en: Show the list of trusted keys.
uk: Вивести список довірених ключів.

en: PUBKEY_ID
uk: ІД_ВІДКР_КЛЮЧА

en: Remove PUBKEY_ID from trusted keys.
uk: Вилучити ІД_ВІДКР_КЛЮЧА з довірених ключів.

en: Set a variable to return value.
uk: Встановити змінну для повернутого значення.

note: TRANSLATORS: It's a driver that is currently in use to access the diven disk.
en: Determine driver.
uk: Визначити драйвер.

en: Determine partition map type.
uk: Визначити тип карти розділів.

en: Determine filesystem type.
uk: Визначити тип файлової системи.

en: Determine filesystem UUID.
uk: Визначити UUID файлової системи.

en: Determine filesystem label.
uk: Визначити мітку файлової системи.

en: Determine partition UUID.
uk: Визначити UUID розділу.

en: filesystem `%s' does not support labels
uk: у файловій системі %s не передбачено підтримки міток

en: DEVICE
uk: ПРИСТРІЙ

en: Retrieve device info.
uk: Отримати відомості щодо пристрою.

en: Do not echo input
uk: Не повторювати введені дані

en: [-s] [ENVVAR]
uk: [-s] [ЗМІННА_СЕРЕДОВИЩА]

en: Set variable with user input.
uk: Визначити значення змінної за введеними користувачем даними.

en: Reboot the computer.
uk: Перезавантажити комп’ютер.

note: TRANSLATORS: in regexp you can mark some groups with parentheses. These groups are then numbered and you can save some of them in variables. In other programs those components are often referenced with back slash, e.g. \1. Compare sed -e 's,\([a-z][a-z]*\),lowercase=\1,g' The whole matching componen
en: Store matched component NUMBER in VARNAME.
uk: Зберегти компонент з номером НОМЕР до змінної НАЗВА_ЗМІННОЇ.

en: [NUMBER:]VARNAME
uk: [НОМЕР:]НАЗВА_ЗМІННОЇ

note: TRANSLATORS: This are two arguments. So it's two separate units to translate and pay attention not to reverse them.
en: REGEXP STRING
uk: ФОРМАЛЬНИЙ_ВИРАЗ РЯДОК

en: Test if REGEXP matches STRING.
uk: Перевірити відповідність ФОРМАЛЬНОГО ВИРАЗУ РЯДКУ.

en: NAME [VARIABLE] [HINTS]
uk: НАЗВА [ЗМІННА] [ПІДКАЗКИ]

en: Search devices by file. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
uk: Шукати пристрої за файлом. Якщо вказано ЗМІННУ, їй буде надано значення першого знайденого пристрою.

en: Search devices by label. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
uk: Шукати пристрої за міткою. Якщо вказано ЗМІННУ, їй буде надано значення першого знайденого пристрою.

en: Search devices by UUID. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
uk: Шукати пристрої за UUID. Якщо вказано ЗМІННУ, їй буде надано значення першого знайденого пристрою.

en: Search devices by a file.
uk: Шукати пристрої за файлом.

en: Search devices by a filesystem label.
uk: Шукати пристрої за міткою файлової системи.

en: Search devices by a filesystem UUID.
uk: Шукати пристрої за UUID файлової системи.

en: Set a variable to the first device found.
uk: Встановити для змінної значення першого знайденого пристрою.

en: Do not probe any floppy drive.
uk: Не шукати на дискетах.

en: Only probe EFI disks.
uk: Виконати лише зондування дисків EFI.

en: First try the device HINT. If HINT ends in comma, also try subpartitions
uk: Спершу спробувати пристрій ПІДКАЗКА. Якщо запис ПІДКАЗКА завершується комою, також спробувати пошук на вкладених розділах.

en: HINT
uk: ПІДКАЗКА

en: First try the device HINT if currently running on IEEE1275. If HINT ends in comma, also try subpartitions
uk: Спершу спробувати пристрій ПІДКАЗКА у разі використання IEEE1275. Якщо запис ПІДКАЗКА завершується комою, також спробувати вкладені розділи.

en: First try the device HINT if currently running on BIOS. If HINT ends in comma, also try subpartitions
uk: Спершу спробувати пристрій ПІДКАЗКА у разі використання BIOS. Якщо запис ПІДКАЗКА завершується комою, також спробувати вкладені розділи.

en: First try the device HINT if direct hardware access is supported. If HINT ends in comma, also try subpartitions
uk: Спершу спробувати пристрій ПІДКАЗКА у разі підтримки безпосереднього доступу до обладнання. Якщо запис ПІДКАЗКА завершується комою, також спробувати вкладені розділи.

en: First try the device HINT if currently running on EFI. If HINT ends in comma, also try subpartitions
uk: Спершу спробувати пристрій ПІДКАЗКА у разі використання EFI. Якщо запис ПІДКАЗКА завершується комою, також спробувати вкладені розділи.

en: First try the device HINT if currently running on ARC. If HINT ends in comma, also try subpartitions
uk: Спершу спробувати пристрій ПІДКАЗКА у разі використання ARC. Якщо запис ПІДКАЗКА завершується комою, також спробувати вкладені розділи.

en: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint HINT [--hint HINT] ...] NAME
uk: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint ПІДКАЗКА [--hint ПІДКАЗКА] ...] НАЗВА

en: Search devices by file, filesystem label or filesystem UUID. If --set is specified, the first device found is set to a variable. If no variable name is specified, `root' is used.
uk: Шукати пристрої за файлом, міткою файлової системи або унікальним ідентифікатором файлової системи (UUID). Якщо вказано параметр --set, змінній буде надано значення першого знайденого пристрою. Якщо назви змінної не буде вказано, буде використано назву «root».

en: Register %x of %x:%02x.%x is %x
uk: Регістр %x з %x:%02x.%x дорівнює %x

en: [-s POSITION] [-d DEVICE] [-v VAR] REGISTER[=VALUE[:MASK]]
uk: [-s ПОЗИЦІЯ] [-d ПРИСТРІЙ] [-v ЗМІННА] РЕГІСТР[=ЗНАЧЕННЯ[:МАСКА]]

en: Manipulate PCI devices.
uk: Керувати пристроями PCI.

en: Verbose countdown.
uk: Докладний зворотний відлік.

en: Allow to interrupt with ESC.
uk: Дозволити перервати за допомогою ESC.

en: NUMBER_OF_SECONDS
uk: КІЛЬКІСТЬ СЕКУНД

en: Wait for a specified number of seconds.
uk: Очікувати протягом вказаної кількості секунд.

en: Match structures with the given type.
uk: Встановити відповідність структур із вказаним типом.

en: type
uk: тип

en: Match structures with the given handle.
uk: Встановити відповідність структур із вказаним дескриптором.

en: handle
uk: дескриптор

en: Select a structure when several match.
uk: Вибрати структуру, якщо відповідними є декілька.

en: match
uk: відповідник

en: Get the byte's value at the given offset.
uk: Отримати значення байта із вказаним зсувом.

en: offset
uk: зміщення

en: Get two bytes' value at the given offset.
uk: Отримати значення двох байтів із вказаним зсувом.

en: Get four bytes' value at the given offset.
uk: Отримати значення чотирьох байтів із вказаним зсувом.

en: Get eight bytes' value at the given offset.
uk: Отримати значення восьми байтів із вказаним зсувом.

en: Get the string specified at the given offset.
uk: Отримати рядок, заданий вказаним зсувом.

en: Get the UUID's value at the given offset.
uk: Отримати значення UUID із вказаним зсувом.

en: Store the value in the given variable name.
uk: Зберегти значення до вказаної за назвою змінної.

en: variable
uk: змінна

en: Filter the result like linux does.
uk: Фільтрувати результат, подібно до linux.

en: the SMBIOS entry point structure was not found
uk: не знайдено вхідної точки структури SMBIOS

en: the type must be between 0 and 255
uk: значенням типу має бути число від 0 до 255

en: the handle must be between 0 and 65535
uk: значення дескриптора має бути число від 0 до 65535

en: the match must be a positive integer
uk: відповідник має бути додатним цілим числом

en: only one --get option is usable at a time
uk: у одній команді можна використовувати лише один параметр --get

en: one of the --get options is required
uk: слід вказати один із параметрів --get

en: no structure matched the given options
uk: вказаним параметрам не відповідає жодна структура

en: the given offset is outside the structure
uk: вказаний зсув перебуває поза межами структури

en: the field ends outside the structure
uk: поле завершується поза межами структури

en: failed to retrieve the structure field
uk: не вдалося отримати поле структури

en: [-t type] [-h handle] [-m match] (-b|-w|-d|-q|-s|-u) offset [--set variable]
uk: [-t тип] [-h дескриптор] [-m відповідник] (-b|-w|-d|-q|-s|-u) зсув [--set змінна]

en: Retrieve SMBIOS information.
uk: Отримати дані із SMBIOS.

en: root directory of the syslinux disk [default=/].
uk: кореневий каталог диска syslinux [типово /].

en: current directory of syslinux [default is parent directory of input file].
uk: поточний каталог налаштувань syslinux (типовим є батьківський каталог файла вхідних даних).

en: assume input is an isolinux configuration file.
uk: вважати вхідні дані файлом налаштувань isolinux.

en: assume input is a pxelinux configuration file.
uk: вважати вхідні дані файлом налаштувань pxelinux.

en: assume input is a syslinux configuration file.
uk: вважати вхідні дані файлом налаштувань syslinux.

note: TRANSLATORS: "syslinux config" means "config as used by syslinux".
en: Execute syslinux config in same context
uk: Виконати налаштування syslinux у тому самому контексті

en: Execute syslinux config in new context
uk: Виконати налаштування syslinux у новому контексті

en: Execute syslinux config in same context taking only menu entries
uk: Виконати налаштування syslinux у тому самому контексті, використати лише записи меню

en: Execute syslinux config in new context taking only menu entries
uk: Виконати налаштування syslinux у новому контексті, використати лише записи меню

en: no terminal specified
uk: не вказано терміналів

en: terminal `%s' isn't found
uk: не знайдено термінала «%s»

en: Active input terminals:
uk: Активні термінали введення даних:

en: Available input terminals:
uk: Доступні термінали введення даних:

en: Active output terminals:
uk: Активні термінали виведення даних:

en: Available output terminals:
uk: Доступні термінали виведення даних:

en: [--append|--remove] [TERMINAL1] [TERMINAL2] ...
uk: [--append|--remove] [ТЕРМІНАЛ1] [ТЕРМІНАЛ2] ...

en: List or select an input terminal.
uk: Показати список або вибрати термінал для введення даних.

en: List or select an output terminal.
uk: Показати список або вибрати термінал для виведення даних.

en: EXPRESSION ]
uk: ВИРАЗ ]

en: Evaluate an expression.
uk: Обчислити значення виразу.

en: EXPRESSION
uk: ВИРАЗ

en: Load the same file in multiple ways.
uk: Завантажити файл у декілька способів.

en: Specify size for each read operation
uk: Вкажіть розмір для кожної з дій щодо читання

en: invalid block size
uk: некоректний розмір блоку

en: File size: %s
uk: Розмір файла: %s

en: Elapsed time: %d.%03d s
uk: Витрачено часу: %d.%03d с

en: Speed: %s
uk: Швидкість: %s

en: [-s SIZE] FILENAME
uk: [-s РОЗМІР] НАЗВА_ФАЙЛА

en: Test file read speed.
uk: Тестувати швидкість читання файла.

en: no command is specified
uk: не вказано команди

en: Elapsed time: %d.%03d seconds
uk: Витрачено часу: %d.%03d секунд

en: COMMAND [ARGS]
uk: КОМАНДА [ПАРАМЕТРИ]

en: Measure time used by COMMAND
uk: Виміряти час, використаний на виконання КОМАНДИ

en: Translate to upper case.
uk: Перетворити на символи верхнього регістру.

en: Translate to lower case.
uk: Перетворити на символи нижнього регістру.

en: [OPTIONS] [SET1] [SET2] [STRING]
uk: [ПАРАМЕТРИ] [НАБІР1] [НАБІР2] [РЯДОК]

en: Translate SET1 characters to SET2 in STRING.
uk: Виконати у РЯДКУ перетворення символів з НАБОРУ1 до НАБОРУ2.

note: TRANSLATORS: it's a command description.
en: Do nothing, successfully.
uk: Нічого не виконувати, успішне завершення.

note: TRANSLATORS: it's a command description.
en: Do nothing, unsuccessfully.
uk: Нічого не виконувати, невдале завершення.

en: Test USB support.
uk: Перевірка підтримки USB.

en: Text-only
uk: Лише текст

note: TRANSLATORS: "Direct color" is a mode when the color components are written dirrectly into memory.
en: Direct color, mask: %d/%d/%d/%d  pos: %d/%d/%d/%d
uk: Безпосередній колір, маска: %d/%d/%d/%d  позиція: %d/%d/%d/%d

note: TRANSLATORS: In "paletted color" mode you write the index of the color in the palette. Synonyms include "packed pixel".
en: Paletted
uk: З палітри

note: TRANSLATORS: "Planar" is the video memory where you have to write in several different banks "plans" to control the different color components of the same pixel.
en: Planar
uk: Площинний

note: TRANSLATORS: Non-chain 4 is a 256-color planar (unchained) video memory mode.
en: Non-chain 4
uk: Неланцюжковий 4

en: Monochrome
uk: Чорно-білий

en: Unknown video mode
uk: Невідоме відео режим

en:   EDID checksum invalid
uk:   Некоректна контрольна сума EDID

en:   EDID version: %u.%u
uk:   Версія EDID: %u.%u

en:     Preferred mode: %ux%u
uk:     Пріоритетний режим: %ux%u

en:     No preferred mode available
uk:     Пріоритетний режим недоступний

en: invalid video mode specification `%s'
uk: некоректна специфікація відеорежиму, «%s»

en: List of supported video modes:
uk: Список підтримуваних відеорежимів:

en: Legend: mask/position=red/green/blue/reserved
uk: Позначення: маска/позиція=червоний/зелений/синій/додатковий

en: Adapter `%s':
uk: Адаптер «%s»:

en:   No info available
uk:   Дані недоступні

en:   Failed to initialize video adapter
uk:   Не вдалося ініціалізувати відеоадаптер

note: TRANSLATORS: "x" has to be entered in, like an identifier, so please don't use better Unicode codepoints.
en: [WxH[xD]]
uk: [ШxВ[xГ]]

en: List available video modes. If resolution is given show only modes matching it.
uk: Показати список доступних відеорежимів. Якщо буде вказано роздільну здатність, у списку залишаться лише режими, які їй відповідають.

note: TRANSLATORS: "x" has to be entered in, like an identifier, so please don't use better Unicode codepoints.
en: [WxH]
uk: [ШxВ]

note: TRANSLATORS: Here, on the other hand, it's nicer to use unicode cross instead of x.
en: Test video subsystem in mode WxH.
uk: Перевірити відеопідсистему у режимі ВxШ.

en: Test video subsystem.
uk: Перевірити відеопідсистему.

en: [DIR]
uk: [КАТАЛОГ]

en: List Xen storage.
uk: Показати список елементів сховища Xen.

note: TRANSLATORS: GRUBUUID stands for "filesystem UUID as used in GRUB".
en: [-l] GRUBUUID [VARNAME]
uk: [-l] UUID_GRUB [НАЗВА_ЗМІННОЇ]

en: Transform 64-bit UUID to format suitable for XNU. If -l is given keep it lowercase as done by blkid.
uk: Перетворити 64-бітове значення UUID у формат, що відповідає XNU. Якщо вказано -l, залишати літери малими, як у даних blkid.

en: failure reading sector 0x%llx from `%s'
uk: помилка під час читання сектора 0x%llx з «%s»

en: failure writing sector 0x%llx to `%s'
uk: помилка під час спроби запису сектора 0x%llx до «%s»

en: Mount by UUID.
uk: Змонтувати за UUID.

note: TRANSLATORS: It's still restricted to cryptodisks only.
en: Mount all.
uk: Змонтувати всі.

en: Mount all volumes with `boot' flag set.
uk: Змонтувати всі томи зі встановленим прапорцем «boot».

en: Password to open volumes.
uk: Пароль для відкриття томів.

en: Key file
uk: Файл ключа

en: Key file offset (bytes)
uk: Зсув у файлі ключа (у байтах)

en: Key file data size (bytes)
uk: Розмір даних файла ключа (у байтах)

en: Read header from file
uk: Прочитати заголовок з файла

note: TRANSLATORS: The first %s is the file being looked at, the second %s is the error message.
en: cannot open `%s': %s
uk: не вдалося відкрити «%s»: %s

en: failed to query size of device `%s': %s
uk: не вдалося визначити розмір пристрою «%s»: %s

en: cannot seek `%s': %s
uk: не вдалося виконати seek для «%s»: %s

en: header file not found
uk: файл заголовка не знайдено

en: header file too small
uk: файл заголовка є надто малим

en: Enter passphrase for %s%s%s (%s):
uk: Введіть пароль до %s%s%s (%s):

en: UNKNOWN
uk: НЕВІДОМИЙ

en: non-numeric or invalid keyfile offset `%s'
uk: нечисловий або некоректний зсув у файлі ключа «%s»

en: non-numeric or invalid keyfile size `%s'
uk: нечисловий або некоректний розмір файла ключа «%s»

en: key file size is 0
uk: розмір файла ключа дорівнює 0

en: key file size exceeds maximum (%d)
uk: розмір файла ключа перевищує максимальний (%d)

en: Keyfile offset, %llu, is greater thankeyfile size, %
uk: Зсув у файлі ключа, %llu, перевищує розмір thankeyfile, %

en: keyfile is too small: requested %llu bytes, but the file only has %
uk: файл ключа є надто малим: мало бути %llu байтів, але у файлі є лише %

en: failed to read key file
uk: не вдалося прочитати файл ключа

en: cannot use UUID lookup with detached header
uk: не можна використовувати пошук UUID із відокремленим заголовком

en: [ [-p password] | [-k keyfile [-O keyoffset] [-S keysize] ] ] [-H file] <SOURCE|-u UUID|-a|-b>
uk: [ [-p пароль] | [-k файл ключа [-O зсув ключа] [-S розмір ключа] ] ] [-H розмір] <ДЖЕРЕЛО|-u UUID|-a|-b>

en: Mount a crypto device.
uk: Змонтувати пристрій з шифруванням даних.

note: TRANSLATORS: This message kicks in during the detection of which modules needs to be included in core image. This happens in the case of degraded RAID and means that autodetection may fail to include some of modules. It's an installation time message, not runtime message.
en: Couldn't find physical volume `%s'. Some modules may be missing from core image.
uk: Не вдалося знайти фізичний том «%s». Можливо, у основному образі не вистачає якихось модулів.

en: physical volume %s not found
uk: не знайдено фізичного тому %s

en: no media in `%s'
uk: немає носія даних у «%s»

en: Couldn't load sha256
uk: Не вдалося завантажити sha256

en: Couldn't load sha512
uk: Не вдалося завантажити sha512

en: couldn't read ELI metadata
uk: не вдалося прочитати метадані ELI

en: wrong ELI magic or version
uk: помилкова контрольна сума або версія ELI

en: Attempting to decrypt master key...
uk: Спроба розшифрування основного ключа...

note: TRANSLATORS: It's a cryptographic key slot: one element of an array where each element is either empty or holds a key.
en: Slot %d opened
uk: Відкрито слот %d

en: attempt to read or write outside of disk `%s'
uk: спроба читання або запису області поза межами диска «%s»

en: cannot write to CD-ROM
uk: запис на компакт-диск неможливий

en: Native disk drivers are in use. Refusing to use firmware disk interface.
uk: Використовуються типові драйвери диска. У використанні інтерфейсу мікропрограми диска відмовлено.

note: TRANSLATORS: it's a partition for embedding, not a partition embed into something. GRUB install tools put core.img into a place usable for bootloaders (called generically "embedding zone") and this operation is called "embedding".
en: your LDM Embedding Partition is too small; embedding won't be possible
uk: об’єм вашого розділу LDM для вбудовування є занадто малим, — вбудовування неможливе

note: TRANSLATORS: it's a partition for embedding, not a partition embed into something.
en: this LDM has no Embedding Partition; embedding won't be possible
uk: у цього LDM немає розділу для вбудовування, — вбудовування неможливе

note: TRANSLATORS: The disk is simply removed from the list of available ones, not wiped, avoid to scare user.
en: Delete the specified loopback drive.
uk: Вилучити диск зворотної петлі.

en: Transparently decompress backing file.
uk: Прозоро розпакувати резервний файл.

en: [-d] [-D] DEVICENAME FILE.
uk: [-d] [-D] НАЗВА_ПРИСТРОЮ ФАЙЛ.

note: TRANSLATORS: The file itself is not destroyed or transformed into drive.
en: Make a virtual drive from a file.
uk: Створити віртуальний диск на основі файла.

en: could not unescape Base64 string
uk: не вдалося вилучити екранування з рядка Base64

en: could not decode Base64 string
uk: не вдалося декодувати рядок Base64

note: TRANSLATORS: It's a cryptographic key slot: one element of an array where each element is either empty or holds a key.
en: Slot "%s" opened
uk: Відкрито слот «%s»

note: TRANSLATORS: It's still restricted to this module only.
en: Password hash
uk: Хеш пароля

en: Password cipher
uk: Шифр пароля

en: Key size (in bits)
uk: Розмір ключа (у бітах)

en: Device sector size
uk: Розмір сектора пристрою

en: Password (key)
uk: Пароль (ключ)

en: Keyfile path
uk: Шлях до файла ключа

en: Keyfile offset
uk: Зсув у файлі ключа

en: Set device UUID
uk: Встановити UUID пристрою

en: cannot set specified key
uk: не вдалося встановити вказаний ключ

en: cannot determine disk %s size
uk: не вдалося визначити розмір диска %s

en: cannot set specified sector size on disk %s
uk: не вдалося вказати розмір сектора на диску %s

en: cannot open keyfile %s
uk: не вдалося відкрити файл ключа %s

en: cannot seek keyfile at offset %
uk: не вдалося виконати позиціювання у файлі ключа на зсув %

en: Specified key size (%
uk: Вказаний розмір ключа (%

en: error reading key file
uk: помилка під час читання файла ключа

en: device name required
uk: слід вказати назву пристрою

en: couldn't load hash %s
uk: не вдалося завантажити хеш %s

en: hash length %
uk: розмір хешу %

en: invalid cipher mode, must be of format cipher-mode
uk: некоректний режим шифрування - мало бути вказано у форматі шифр-режим

en: password exceeds maximium size
uk: розмір пароля перевищує максимальний розмір

en: specified UUID exceeds maximum size
uk: вказаний UUID перевищує максимальний розмір

en: specified UUID too short
uk: вказаний UUID є надто коротким

en: unrecognized keyfile offset
uk: не вдалося розпізнати зсув у файлі ключа

en: unrecognized sector size
uk: не вдалося розпізнати розмір сектора

en: unrecognized key size
uk: не вдалося розпізнати розмір ключа

en: key size is not multiple of %d bits
uk: розмір ключа не є кратним до %d бітів

en: key size %
uk: розмір ключа %

en: sector size -S must be at least %d
uk: розмір сектора -S має бути рівним принаймні %d

en: sector size -S %
uk: розмір сектора -S %

en: invalid cipher %s
uk: некоректне шифрування, %s

en: invalid mode %s
uk: некоректний режим %s

en: invalid cipher %s or mode %s
uk: некоректне шифрування %s або режим %s

en: cannot open disk %s
uk: не вдалося відкрити диск %s

en: Enter passphrase for %s%s%s:
uk: Введіть пароль до %s%s%s:

en: error reading password
uk: помилка під час спроби читання пароля

en: warning: hash is ignored if keyfile is specified
uk: попередження: хеш буде проігноровано, якщо вказано файл ключа

en: warning: password specified with -p option is ignored if keyfile is provided
uk: попередження: вказаний за допомогою параметра -p пароль буде проігноровано, якщо задано файл ключа

en: warning: keyfile offset option -O specified without keyfile option -d
uk: попередження: вказано параметр зсуву у файлі ключа -O без параметра файла ключа -d

en: -c cipher -s key-size [-h hash] [-S sector-size] [-o offset] [-p password] [-u uuid]  [[-d keyfile] [-O keyfile offset]] <SOURCE>
uk: -c шифрування -s розмір-ключа [-h хеш] [-S розмір-сектора] [-o зсув] [-p пароль] [-u uuid]  [[-d файл-ключа] [-O файл-ключа зсув]] <ДЖЕРЕЛО>

en: Open partition encrypted in plain mode.
uk: Відкрити розділ, який зашифровано у простому режимі.

en: relocation 0x%x is not implemented yet
uk: зміну розташування 0x%x ще не реалізовано

en: relocation 0x%s is not implemented yet
uk: зміну розташування 0x%s ще не реалізовано

en: no symbol table
uk: немає таблиці символів

en: this ELF file is not of the right type
uk: тип цього файла ELF не є належним

en: Load and initialize EFI emulator.
uk: Завантажити і ініціалізувати емулятор EFI.

en: Finalize loading of EFI emulator.
uk: Завершити завантаження емулятора EFI.

en: Unload EFI emulator.
uk: Вивантажити емулятор EFI.

en: symbol `%s' not found
uk: не знайдено символ «%s»

en: Loaded fonts:
uk: Завантажені шрифти:

en: FILE...
uk: ФАЙЛ...

en: Specify one or more font files to load.
uk: Вказати один або декілька файлів для завантаження.

en: List the loaded fonts.
uk: Список завантажених шрифтів.

en: not a directory
uk: не є каталогом

en: too deep nesting of symlinks
uk: занадто високий рівень вкладеності символічних посилань

en: attempt to read past the end of file
uk: спроба читання даних за кінцем файла

en: not a regular file
uk: не є звичайним файлом

en: your core.img is unusually large.  It won't fit in the embedding area
uk: ваш файл core.img є доволі великим. Його не вдасться записати до області вбудовування.

en: overflow is detected
uk: виявлено переповнення

en: invalid file name `%s'
uk: некоректна назва файла, «%s»

en: blocksize too large
uk: розмір блоку є надто великим

en: checksum verification failed
uk: помилка під час спроби перевірки контрольної суми

en: couldn't find a necessary member device of multi-device filesystem
uk: не вдалося знайти пристрою з потрібним вам номером у файловій системі, що зберігається на декількох пристроях

en: no decryption key available
uk: не вказано ключа розшифрування

en: MAC verification failed
uk: Помилка під час перевірки MAC-адреси

en: Assume input is raw.
uk: Вважати вхідні дані необробленими.

en: Assume input is hex.
uk: Вважати вхідні дані шістнадцятковим значенням.

en: Assume input is passphrase.
uk: Вважати вхідні дані паролем.

en: Enter ZFS password:
uk: Введіть пароль до ZFS:

en: [-h|-p|-r] [FILE]
uk: [-h|-p|-r] [ФАЙЛ]

en: Import ZFS wrapping key stored in FILE.
uk: Імпортувати ключ ZFS, що зберігається у ФАЙЛі.

en: Virtual device is removed
uk: Віртуальний пристрій вилучено

en: Virtual device is faulted
uk: Дефектний віртуальний пристрій

en: Virtual device is offline
uk: Віртуальний пристрій недоступний

note: TRANSLATORS: degraded doesn't mean broken but that some of component are missing but virtual device as whole is still usable.
en: Virtual device is degraded
uk: Віртуальний пристрій має погіршені характеристики

en: Virtual device is online
uk: Віртуальний пристрій доступний

en: Incorrect virtual device: no type available
uk: Некоректний віртуальний пристрій: тип недоступний

note: TRANSLATORS: The virtual devices form a tree (in graph-theoretical sense). The nodes like mirror or raidz have children: member devices. The "real" devices which actually store data are called "leafs" (again borrowed from graph theory) and can be either disks (or partitions) or files.
en: Leaf virtual device (file or disk)
uk: Віртуальній пристрій-лист (файл або диск)

en: Bootpath: unavailable
uk: Шлях завантаження: недоступний

en: Bootpath: %s
uk: Шлях завантаження: %s

en: Path: unavailable
uk: Шлях: недоступний

en: Path: %s
uk: Шлях: %s

en: Devid: unavailable
uk: Ід. пристрою: недоступний

en: Devid: %s
uk: Ід. пристрою: %s

en: This VDEV is a mirror
uk: Цей VDEV є дзеркалом

en: This VDEV is a RAIDZ%llu
uk: Цей VDEV є RAIDZ%llu

en: Incorrect VDEV
uk: Некоректний VDEV

en: VDEV with %d children
uk: VDEV з %d дочірніми об’єктами

note: TRANSLATORS: it's the element carying the number %d, not total element number. And the number itself is fine, only the element isn't.
en: VDEV element number %d isn't correct
uk: Елемент номер %d VDEV є помилковим

note: TRANSLATORS: it's the element carying the number %d, not total element number. This is used in enumeration "Element number 1", "Element number 2", ...
en: VDEV element number %d:
uk: Елемент номер %d VDEV:

en: Unknown virtual device type: %s
uk: Невідомий тип віртуального пристрою: %s

note: TRANSLATORS: Here we speak about ZFS pools it's semi-marketing, semi-technical term by Sun/Oracle and should be translated in sync with other ZFS-related software and documentation.
en: Pool state: active
uk: Стан сховища: активне

en: Pool state: exported
uk: Стан сховища: експортоване

en: Pool state: destroyed
uk: Стан сховища: знищено

en: Pool state: reserved for hot spare
uk: Стан сховища: зарезервовано для гарячого резервування

en: Pool state: level 2 ARC device
uk: Стан сховища: пристрій ARC рівня 2

en: Pool state: uninitialized
uk: Стан сховища: неініціалізоване

en: Pool state: unavailable
uk: Стан сховища: недоступне

en: Pool state: potentially active
uk: Стан сховища: потенційно активне

en: Pool name: unavailable
uk: Стан сховища: недоступне

en: Pool name: %s
uk: Назва сховища: %s

en: Pool GUID: unavailable
uk: GUID сховища: недоступне

en: Pool GUID: %016llx
uk: GUID сховища: %016llx

en: Unable to retrieve pool state
uk: Не вдалося отримати дані щодо стану сховища

en: Unrecognized pool state
uk: Нерозпізнаний стан сховища

note: TRANSLATORS: There are undetermined number of virtual devices in a device tree, not just one.
en: No virtual device tree available
uk: Ієрархія віртуальних пристроїв недоступна

en: Print ZFS info about DEVICE.
uk: Вивести дані ZFS щодо ПРИСТРОЮ.

en: FILESYSTEM [VARIABLE]
uk: ФАЙЛОВА_СИСТЕМА [ЗМІННА]

en: Print ZFS-BOOTFSOBJ or store it into VARIABLE
uk: Вивести ZFS-BOOTFSOBJ або записати його значення в ЗМІННУ

note: TRANSLATORS: at this position GRUB waits for the user to do an action in remote debugger, namely to tell it to establish connection.
en: Now connect the remote debugger, please.
uk: Зараз, будь ласка, встановіть зв’язок з віддаленого засобу діагностики.

note: TRANSLATORS: GDB stub is a small part of GDB functionality running on local host which allows remote debugger to connect to it.
en: Start GDB stub on given port
uk: Запустити заглушку GDB на вказаному порті

note: TRANSLATORS: this refers to triggering a breakpoint so that the user will land into GDB.
en: Break into GDB
uk: Перервати роботу і перемкнутись на GDB

en: Stop GDB stub
uk: Зупинити роботу заглушки GDB

en: premature end of file
uk: завчасне завершення файла

note: TRANSLATORS: It refers to passing the string through gettext. So it's "translate" in the same meaning as in what you're doing now.
en: Translates the string with the current settings.
uk: Перекладає рядок відповідно до поточних параметрів.

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line. ESC to return previous menu.
uk: Натисніть Enter, щоб почати завантаження позначеної ОС. Натисніть «e», щоб змінити команду до завантаження системи, «c» — щоб перейти у режим командного рядка. Esc — повернутися до попереднього меню.

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line.
uk: Натисніть Enter, щоб почати завантаження позначеної ОС. Натисніть «e», щоб змінити команду до завантаження системи, «c» — щоб перейти у режим командного рядка.

en: enter: boot, `e': options, `c': cmd-line
uk: enter: завантаження, «e»: параметри, «c»: кмд-рядок

en: The highlighted entry will be executed automatically in %ds.
uk: Обробку позначеного пункту буде автоматично виконано за %d с.

note: TRANSLATORS:  's' stands for seconds. It's a standalone timeout notification. Please use the short form in your language.
en: %ds remaining.
uk: Залишилося %d с.

note: TRANSLATORS:  's' stands for seconds. It's a standalone timeout notification. Please use the shortest form available in you language.
en: %ds
uk: %dс

en: GRUB Boot Menu
uk: Меню завантаження GRUB

en: Hello World
uk: Привіт, світе

en: Say `Hello World'.
uk: Повідомити «Привіт, світе».

en: attempt to seek outside of the file
uk: спроба встановлення позиції поза межами файла

note: TRANSLATORS: It's about given file having some strange format, not complete lack of gzip support.
en: unsupported gzip format
uk: Непідтримуваний формат gzip

en: lzop file corrupted
uk: файл lzop пошкоджено

en: xz file corrupted or unsupported block options
uk: файл xz пошкоджено або вказано непідтримувані параметри блоку

en: invalid arch-dependent ELF magic
uk: некоректна залежна від архітектури позначка у ELF

en: requested buffer size is too large
uk: запитаний розмір буфера є занадто великим

en: new read is position beyond the end of the written data
uk: нова позиція читання перебуває за кінцем записаних даних

en: [ENVVAR=VALUE]
uk: [ЗМІННА_СЕРЕДОВИЩА=ЗНАЧЕННЯ]

en: Set an environment variable.
uk: Встановити змінну середовища.

en: ENVVAR
uk: ЗМІННА_СЕРЕДОВИЩА

en: Remove an environment variable.
uk: Вилучити змінну середовища.

en: [ARG]
uk: [ПАРАМЕТР]

en: List devices or files.
uk: Список пристроїв або файлів.

en: Insert a module.
uk: Вставити модуль.

en: disk `%s' not found
uk: не знайдено диска «%s»

en: attempt to read or write outside of partition
uk: спроба читання або запису блоку даних поза розділом

en: invalid arch-independent ELF magic
uk: некоректна незалежне від архітектури позначка у ELF

en: Print infomation useful for GDB debugging
uk: Вивести дані, які корисні для діагностики GDB

en: invalid memory address (0x%s > 0x%s)
uk: некоректна адреса у пам'яті (0x%s > 0x%s)

en: prohibited by secure boot policy
uk: заборонено правилами безпечного завантаження

en: shim_lock protocol not found
uk: не знайдено протоколу shim_lock

en: bad shim signature
uk: некоректний підпис прокладки

en: NULL pointer passed for shnum
uk: як shnum передано NULL-вказівник

en: NULL pointer passed for elf header
uk: як заголовок elf передано NULL-вказівник

en: invalid section header table offset in e_shoff
uk: некоректний зсув таблиці заголовка розділу в e_shoff

en: invalid number of section header table entries in sh_size: %
uk: некоректна кількість записів таблиці заголовка розділу у sh_size: %

en: invalid number of section header table entries in e_shnum: %
uk: некоректна кількість записів таблиці заголовків розділів в e_shnum: %

en: NULL pointer passed for shstrndx
uk: для shstrndx передано NULL-вказівник

en: invalid section header table index in sh_link: %d
uk: некоректний індекс у таблиці заголовка розділу у sh_link: %d

en: invalid section header table index in e_shstrndx: %d
uk: некоректний індекс у таблиці заголовка розділу в e_shstrndx: %d

en: NULL pointer passed for phnum
uk: як phnum передано NULL-вказівник

en: invalid number of program header table entries in sh_info: %d
uk: некоректна кількість записів таблиці заголовків програми у sh_info: %d

en: invalid number of program header table entries in e_phnum: %d
uk: некоректна кількість записів таблиці заголовків програми в e_phnum: %d

note: TRANSLATORS: it refers to the lack of free slots.
en: device count exceeds limit
uk: перевищено обмеження на кількість пристроїв

en: cannot write to `%s': %s
uk: не вдалося виконати запис до «%s»: %s

note: TRANSLATORS: Only one entry is ignored. However the suggestion is to correct/delete the whole file. device.map is a file indicating which devices are available at boot time. Fedora populated it with entries like (hd0,1) /dev/sda1 which would mean that every partition is a separate disk for BIOS. Suc
en: the device.map entry `%s' is invalid. Ignoring it. Please correct or delete your device.map
uk: запис device.map «%s» є некоректним. Будь ласка, виправте його або вилучіть ваш device.map

note: TRANSLATORS: device.map is a filename. Not to be translated. device.map specifies disk correspondance overrides. Previously one could create any kind of device name with this. Due to some problems we decided to limit it to just a handful possibilities.
en: the drive name `%s' in device.map is incorrect. Using %s instead. Please use the form [hfc]d[0-9]* (E.g. `hd0' or `cd')
uk: назва диска «%s» у device.map є некоректною. Використовуємо замість неї %s. Будь ласка, використовуйте формат [hfc]d[0-9]* (наприклад «hd0» або «cd»)

en: can't open `%s': %s
uk: не вдалося відкрити «%s»: %s

en: DEVICE_NAME
uk: НАЗВА_ПРИСТРОЮ

en: Set root device.
uk: Вказати кореневий пристрій.

note: TRANSLATORS: There are many devices in device map.
en: use FILE as the device map [default=%s]
uk: використовувати ФАЙЛ яка карту пристрою [типове значення=%s]

note: TRANSLATORS: There are many devices in device map.
en: use FILE as memdisk
uk: використовувати ФАЙЛ як диск у пам’яті

en: use GRUB files in the directory DIR [default=%s]
uk: використовувати файли GRUB у каталозі КАТАЛОГ [типове значення=%s]

en: print verbose messages.
uk: показати докладні повідомлення.

en: SECS
uk: СЕК

en: wait until a debugger will attach
uk: зачекати на долучення зневадника

en: use kexec to boot Linux kernels via systemctl (pass twice to enable dangerous fallback to non-systemctl).
uk: скористатися kexec для завантаження ядер Linux за допомогою systemctl (додайте двічі, щоб увімкнути небезпечний резервний варіант без systemctl).

en: Unknown extra argument `%s'.
uk: Невідомий додатковий параметр «%s».

en: GRUB emulator.
uk: Імітатор GRUB.

en: Error in parsing command line arguments
uk: Помилка під час спроби обробки параметрів командного рядка

note: TRANSLATORS: In this case GRUB tells user what he has to do.
en: Run `gdb %s %d', and set ARGS.HOLD to zero.
uk: Віддайте команду «gdb %s %d» і встановіть нульове значення ARGS.HOLD.

en: %s: warning:
uk: %s: попередження:

en: %s: info:
uk: %s: інформація:

en: %s: error:
uk: %s: помилка:

en: file `%s' is too big
uk: файл «%s» є надто великим

en: unknown filesystem
uk: невідома файлова система

en: Shutdown failed
uk: Не вдалося вимкнути

en: Exit failed
uk: Не вдалося завершити роботу

en: string too long
uk: надто довгий рядок

en: Discarding improperly nested partition (%s,%s,%s%d)
uk: Відкидаємо помилково вкладений розділ (%s,%s,%s%d)

en: Unknown command `%s'.
uk: Невідома команда «%s».

en: verification requested but nobody cares: %s
uk: отримано запит щодо перевірки, але обробки результатів не передбачено: %s

en: big file signature isn't implemented yet
uk: підтримку великих підписів файлів ще не реалізовано

en: Display this help and exit.
uk: Показати ці довідкові дані і завершити роботу.

en: Display the usage of this command and exit.
uk: Показати довідку з цієї команди і завершити роботу.

en: missing mandatory option for `%s'
uk: не вказано обов’язкового параметра для «%s»

en: the argument `%s' requires an integer
uk: разом з аргументом «%s» слід вказати ціле число

en: a value was assigned to the argument `%s' while it doesn't require an argument
uk: спроба надання аргументу «%s» певного значення, хоча цей аргумент не потрібен

en: Print backtrace.
uk: Вивести дані зворотного трасування.

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п’ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: GRUB doesn't know how to halt this machine yet!
uk: GRUB ще невідомий спосіб вимикання цього комп’ютера!

en: output parameters are not set
uk: параметри виведення не встановлено

en: expected escaped character
uk: мало бути вказано екранований символ

en: unicode sequence too short
uk: надто коротка послідовність unicode

en: unicode sequence with invalid character '%c'
uk: послідовність unicode із некоректним символом «%c»

en: unrecognized escaped character '%c'
uk: не вдалося розпізнати екранований символ «%c»

en: Default server is ${net_default_server}
uk: Типовим сервером є ${net_default_server}

en: invalid color specification `%s'
uk: некоректне визначення кольору, «%s»

en: Reboot failed
uk: Не вдалося перезавантажити

en: [LENGTH]
uk: [ДОВЖИНА]

en: Hexdump random data.
uk: Шістнадцятковий дамп випадкових даних.

en: device tree must be supplied (see `devicetree' command)
uk: мало бути надано ієрархію пристроїв (див. команду «devicetree»)

en: invalid zImage
uk: некоректний образ zImage

en: invalid device tree
uk: некоректна ієрархія пристроїв

en: Load Linux.
uk: Завантажити Linux.

en: Load initrd.
uk: Завантажити initrd.

note: TRANSLATORS: DTB stands for device tree blob.
en: Load DTB file.
uk: Завантажити файл DTB.

en: failed to get FDT
uk: не вдалося отримати FDT

en: you need to load the Xen Hypervisor first
uk: спочатку слід завантажити гіпервізор Xen

en: Load a xen hypervisor.
uk: Завантажити гіпервізор xen.

en: Load a xen module.
uk: Завантажити модуль xen.

en: [OPTS]
uk: [ПАРАМЕТРИ]

note: TRANSLATORS: This command is used on EFI to switch to BIOS mode and boot the OS requiring BIOS.
en: Boot BIOS-based system.
uk: Завантажити систему, засновану на BIOS.

en: Load another boot loader.
uk: Завантажити інший інструмент завантаження.

en: plain image kernel not supported - rebuild with CONFIG_(U)EFI_STUB enabled
uk: підтримки звичайного ядра образу не передбачено. Виконайте повторне збирання з увімкненим параметром CONFIG_(U)EFI_STUB.

en: failed to install protocols
uk: не вдалося встановити протоколи

en: error trying to perform kexec load operation
uk: помилка під час спроби виконати дію із завантаження у kexec

en: use '
uk: скористайтеся '

en: error trying to perform 'systemctl kexec': %d
uk: помилка під час спроби виконати 'systemctl kexec': %d

en: error trying to directly perform 'kexec -ex': %d
uk: помилка під час спроби безпосередньо виконати 'kexec -ex': %d

en: cannot find kernel file %s
uk: не вдалося знайти файл ядра %s

en: Cannot find initrd file %s
uk: Не вдалося знайти файл initrd %s

en: Display output on all consoles.
uk: Показувати повідомлення у всіх консолях.

en: Use serial console.
uk: Використовувати консоль на послідовному порті.

en: Ask for file name to reboot from.
uk: Запитати про назву файла для перезавантаження.

en: Use CD-ROM as root.
uk: Використовувати компакт-диск як кореневу теку.

en: Invoke user configuration routing.
uk: Виконати налаштування маршрутизації користувачем.

en: Enter in KDB on boot.
uk: Увійти до KDB під час завантаження.

en: Use GDB remote debugger instead of DDB.
uk: Використати віддалений інструмент зневаджування GDB замість DDB.

en: Disable all boot output.
uk: Вимкнути виведення всіх повідомлень під час завантаження.

en: Wait for keypress after every line of output.
uk: Очікувати на натискання клавіші після кожного виведеного рядка.

en: Use compiled-in root device.
uk: Використовувати вбудований кореневий пристрій.

en: Boot into single mode.
uk: Завантажити систему у режимі єдиного користувача.

en: Boot with verbose messages.
uk: Показувати докладні повідомлення під час завантаження.

en: Don't reboot, just halt.
uk: Не виконувати перезавантаження, просто вимкнути.

en: Change configured devices.
uk: Змінити налаштовані пристрої.

note: TRANSLATORS: "com" is static and not to be translated. It refers to serial ports e.g. com1.
en: comUNIT[,SPEED]
uk: одинОБМІНУ[,ШВИДКІСТЬ]

en: Disable SMP.
uk: Вимкнути SMP.

en: Disable ACPI.
uk: Вимкнути ACPI.

en: Don't display boot diagnostic messages.
uk: Не показувати діагностичні повідомлення при завантаженні.

en: Boot with debug messages.
uk: Завантаження з показом діагностичних повідомлень.

en: Suppress normal output (warnings remain).
uk: Придушити звичайні повідомлення (показувати лише попередження).

note: TRANSLATORS: "com" is static and not to be translated. It refers to serial ports e.g. com1.
en: [ADDR|comUNIT][,SPEED]
uk: [АДРЕСА|одинОБМІНУ][,ШВИДКІСТЬ]

en: name
uk: назва

en: addr
uk: адреса

en: size
uk: розмір

en: Booting in blind mode
uk: Завантаження системи у «сліпому» режимі

en: Load kernel of FreeBSD.
uk: Завантажити ядро FreeBSD.

en: Load kernel of OpenBSD.
uk: Завантажити ядро OpenBSD.

en: Load kernel of NetBSD.
uk: Завантажити ядро NetBSD.

en: Load FreeBSD env.
uk: Завантажити середовище FreeBSD.

en: Load FreeBSD kernel module.
uk: Завантажити модуль ядра FreeBSD.

en: Load NetBSD kernel module.
uk: Завантажити модуль ядра NetBSD.

en: Load NetBSD kernel module (ELF).
uk: Завантажити модуль ядра NetBSD (ELF).

en: Load FreeBSD kernel module (ELF).
uk: Завантажити модуль ядра FreeBSD (ELF).

note: TRANSLATORS: ramdisk isn't identifier, it can be translated.
en: Load kOpenBSD ramdisk.
uk: Завантажити диск даних оперативної пам’яті kOpenBSD.

note: TRANSLATORS: "payload" is a term used by coreboot and must be translated in sync with coreboot. If unsure, let it untranslated.
en: Load another coreboot payload
uk: Завантажити інші дані coreboot

en: Legacy `ask' parameter no longer supported.
uk: Підтримки застарілого параметра «ask» вже не передбачено.

en: %s is deprecated. Use set gfxpayload=%s before linux command instead.
uk: %s вважається застарілим. Замість нього скористайтеся set gfxpayload=%s до команди linux.

note: TRANSLATORS: "x" has to be entered in, like an identifier, so please don't use better Unicode codepoints.
en: %s is deprecated. VGA mode %d isn't recognized. Use set gfxpayload=WIDTHxHEIGHT[xDEPTH] before linux command instead.
uk: %s вважається застарілим. Режим VGA %d не розпізнається. Замість нього скористайтеся set gfxpayload=ШИРИНАxВИСОТА[xГЛИБИНА] перед командою linux.

en: the size of initrd is bigger than addr_max
uk: розмір initrd перевищує addr_max

en: [--force|--bpb] FILE
uk: [--force|--bpb] ФАЙЛ

en: the size of `%s' is too large
uk: розмір «%s» є занадто великим

en: Load FreeDOS kernel.sys.
uk: Завантажити kernel.sys FreeDOS.

en: Load NTLDR or BootMGR.
uk: Завантажити NTLDR або BootMGR.

note: TRANSLATORS: it's about guessing which GRUB disk is which Plan9 disk. If your language has no word "mapping" you can use another word which means that the GRUBDEVICE and PLAN9DEVICE are actually the same device, just named differently in OS and GRUB.
en: Override guessed mapping of Plan9 devices.
uk: Перевизначити вгадану карту пристроїв Plan9.

en: GRUBDEVICE=PLAN9DEVICE
uk: ПРИСТРІЙ_GRUB=ПРИСТРІЙ_PLAN9

en: KERNEL ARGS
uk: ЯДРО АРГУМЕНТИ

en: Load Plan9 kernel.
uk: Завантажити ядро Plan9.

en: Load a PXE image.
uk: Завантажити образ PXE.

en: Load Truecrypt ISO.
uk: Завантажити образ ISO з Truecrypt.

en: initrd already loaded
uk: initrd вже завантажено

en: Load module.
uk: Завантажити модуль.

en: Press any key to launch xnu
uk: Натисніть будь-яку клавішу, щоб запустити xnu

note: TRANSLATORS: `device-properties' is a variable name, not a program.
en: Load `device-properties' dump.
uk: Завантажити дамп «device-properties».

en: Could not locate FPSWA driver
uk: Не вдалося виявити драйвер FPSWA

en: FPSWA protocol wasn't able to find the interface
uk: Протоколу FPSWA не вдалося знайти інтерфейс

en: No FPSWA found
uk: FPSWA не знайдено

en: FPSWA revision: %x
uk: Модифікація FPSWA: %x

en: FILE [ARGS...]
uk: ФАЙЛ [ПАРАМЕТРИ...]

en: Display FPSWA version.
uk: Показати дані щодо версії FPSWA.

en: WARNING: no console will be available to OS
uk: УВАГА: консоль не буде доступною ОС

en: Load a multiboot 2 kernel.
uk: Завантажити ядро multiboot 2.

en: Load a multiboot 2 module.
uk: Завантажити модуль multiboot 2.

en: Load a multiboot kernel.
uk: Завантажити ядро multiboot.

en: Load a multiboot module.
uk: Завантажити модуль multiboot.

en: memory being set is larger than allocated memory
uk: встановлений обсяг пам'яті перевищує виділений програмі

en: ELF section header region is larger than the file size
uk: Розмір області заголовка розділу ELF перевищує розмір файла

en: missing p-list filename
uk: пропущено назву файла у формі p-списку

en: Background image mode.
uk: Режим фонового зображення.

en: Load XNU image.
uk: Завантажити образ XNU.

en: Load 64-bit XNU image.
uk: Завантажити 64-бітовий образ XNU.

en: Load XNU extension package.
uk: Завантажити пакунок розширення XNU.

en: Load XNU extension.
uk: Завантажити розширення XNU.

note: TRANSLATORS: OSBundleRequired is a variable name in xnu extensions manifests. It behaves mostly like GNU/Linux runlevels.
en: DIRECTORY [OSBundleRequired]
uk: КАТАЛОГ [OSBundleRequired]

note: TRANSLATORS: There are many extensions in extension directory.
en: Load XNU extension directory.
uk: Завантажити каталог розширення XNU.

note: TRANSLATORS: ramdisk here isn't identifier. It can be translated.
en: Load XNU ramdisk. It will be available in OS as md0.
uk: Завантажити диск у пам’яті XNU. У операційній системі буде показано як md0.

en: Load a splash image for XNU.
uk: Завантажити вітальне зображення для XNU.

en: Load an image of hibernated XNU.
uk: Завантажити образ XNU приспаної системи.

en: ADDR1,MASK1[,ADDR2,MASK2[,...]]
uk: АДРЕСА1,МАСКА1[,АДРЕСА2,МАСКА2[,...]]

en: Declare memory regions as faulty (badram).
uk: Позначити діапазони пам’яті як пошкоджені (badram).

en: FROM[K|M|G] TO[K|M|G]
uk: З[K|M|G] ДО[K|M|G]

en: Remove any memory regions in specified range.
uk: Вилучити всі ділянки пам’яті у вказаному діапазоні.

en: four arguments expected
uk: мало бути вказано чотири аргументи

en: unrecognised network interface `%s'
uk: нерозпізнаний інтерфейс мережі, «%s»

en: no DHCP info found
uk: не знайдено даних щодо DHCP

en: no DHCP options found
uk: не знайдено параметрів DHCP

en: invalid DHCP option code
uk: некоректний код параметра DHCP

en: no DHCP option %u found
uk: не знайдено параметра %u DHCP

en: unrecognised DHCP option format specification `%s'
uk: непридатне до розпізнавання визначення формату параметра DHCP, «%s»

en: no network card found
uk: мережевої картки не знайдено

en: couldn't autoconfigure %s
uk: не вдалося виконати автоматичне налаштування %s

en: [CARD]
uk: [КАРТКА]

en: perform a bootp autoconfiguration
uk: виконати автоматичне налаштування bootp

en: perform a DHCP autoconfiguration
uk: виконати автоматичне налаштування DHCP

en: VAR INTERFACE NUMBER DESCRIPTION
uk: ЗМІННА ІНТЕРФЕЙС НОМЕР ОПИС

en: retrieve DHCP option and save it into VAR. If VAR is - then print the value.
uk: отримати значення параметра DHCP і зберегти його до ЗМІННОЇ. Якщо ЗМІННОЮ є -, вивести значення.

en: no DNS servers configured
uk: не налаштовано серверів DNS

en: domain name component is too long
uk: компонент назви домену є занадто довгим

en: no DNS record found
uk: не знайдено запису DHCP

en: no DNS reply received
uk: не отримано відповіді DNS

en: only ipv4
uk: лише ipv4

en: only ipv6
uk: лише ipv6

en: prefer ipv4
uk: перевага ipv4

en: prefer ipv6
uk: перевага ipv6

en: ADDRESS DNSSERVER
uk: АДРЕСА СЕРВЕР_DNS

en: Perform a DNS lookup
uk: Виконати пошук DNS

en: DNSSERVER
uk: СЕРВЕР_DNS

en: Add a DNS server
uk: Додати сервер DNS

en: Remove a DNS server
uk: Вилучити сервер DNS

en: List DNS servers
uk: Показати список серверів DNS.

en: network protocol not available, can't send packet
uk: протокол мережі є недоступним, не вдалося надіслати пакет

en: couldn't send network packet
uk: не вдалося надіслати пакет даних мережею

en: alloc-mem failed
uk: помилка alloc-mem

en: free-mem failed
uk: помилка free-mem

en: invalid HTTP header - LF without CR
uk: некоректний заголовок HTTP: LF без CR

en: unsupported HTTP response
uk: непідтримувана відповідь HTTP

note: TRANSLATORS: GRUB HTTP code is pretty young. So even perfectly valid answers like 403 will trigger this very generic message.
en: unsupported HTTP error %d: %s
uk: непідтримуване повідомлення про помилку HTTP, %d: %s

en: time out opening `%s'
uk: перевищення часу очікування на відкриття «%s»

en: timeout: could not resolve hardware address
uk: перевищення часу очікування: не вдалося визначити апаратну адресу

en: unresolvable address %s
uk: непридатна до визначення адреса %s

en: unrecognised network address `%s'
uk: нерозпізнана адреса у мережі, «%s»

en: destination unreachable
uk: призначення недоступне

note: TRANSLATORS: route loop is a condition when e.g. to contact server A you need to go through B and to contact B you need to go through A.
en: route loop detected
uk: виявлено циклічну маршрутизацію

en: address not found
uk: адресу не знайдено

en: you can't delete this address
uk: ви не можете вилучити цю адресу

en: Unsupported hw address type %d
uk: Непідтримуваний тип апаратної адреси, %d

en: Unsupported address type %d
uk: Непідтримуваний тип адреси, %d

en: three arguments expected
uk: мало бути вказано три аргументи

en: card not found
uk: не знайдено картки

en: non-numeric or invalid number `%s'
uk: нечисловий або некоректний запис числа, «%s»

en: vlan id `%s' not in the valid range of 0-4094
uk: ідентифікатор vlan %s не належить коректному діапазону, 0-4094

en: network interface not found
uk: не вдалося знайти інтерфейс мережі

note: TRANSLATORS: it refers to the network address.
en: temporary
uk: тимчасова

en: Unknown address type %d
uk: Невідомий тип адреси, %d

en: no server is specified
uk: не вказано сервера

en: mismatched [ in address
uk: не знайдено закривної [ в адресі

en: bad port number
uk: поганий номер порту

en: timeout reading `%s'
uk: перевищення часу очікування під час читання «%s»

note: TRANSLATORS: HWADDRESS stands for "hardware address".
en: SHORTNAME CARD ADDRESS [HWADDRESS]
uk: СКОРОЧЕНА_НАЗВА КАРТКА АДРЕСА [АПАРАТНА_АДРЕСА]

en: Add a network address.
uk: Додати мережеву адресу.

en: [CARD [HWADDRESS]]
uk: [КАРТКА [АПАРАТНА_АДРЕСА]]

en: Perform an IPV6 autoconfiguration
uk: Виконати автоматичне налаштовування IPV6

en: SHORTNAME
uk: СКОРОЧЕНА_НАЗВА

en: Delete a network address.
uk: Вилучити адресу у мережі.

note: TRANSLATORS: "gw" is a keyword.
en: SHORTNAME NET [INTERFACE| gw GATEWAY]
uk: СКОРОЧЕНА_НАЗВА МЕРЕЖА [ІНТЕРФЕЙС| gw ШЛЮЗ]

en: Add a network route.
uk: Додати мережевий маршрут.

en: Delete a network route.
uk: Вилучити мережевий маршрут.

en: SHORTNAME VLANID
uk: СКОРОЧЕНА_НАЗВА ІД_VLAN

en: Set an interface's vlan id.
uk: Встановити ідентифікатор vlan інтерфейсу.

en: list network routes
uk: показати список мережевих маршрутів

en: list network cards
uk: показати список мережевих карток

en: list network addresses
uk: показати список мережевих адрес

en: connection refused
uk: у з'єднанні відмовлено

en: connection timeout
uk: перевищено час очікування на з’єднання

en: Enter username:
uk: Введіть ім’я користувача:

en: [USERLIST]
uk: [СПИСОК_КОРИСТУВАЧІВ]

en: Check whether user is in USERLIST.
uk: Перевірити, чи є запис користувача у СПИСКУ_КОРИСТУВАЧІВ.

en: Possible commands are:
uk: Можливі команди:

en: Possible devices are:
uk: Можливі пристрої:

en: Possible files are:
uk: Можливі файли:

en: Possible partitions are:
uk: Можливі розділи:

en: Possible arguments are:
uk: Можливі параметри:

note: TRANSLATORS: this message is used if none of above matches. This shouldn't happen but please use the general term for "thing" or "object".
en: Possible things are:
uk: Можливі елементи:

en: Warning: syntax error (missing slash) in `%s'
uk: Попередження: синтаксична помилка (немає похилої риски) у «%s»

en: Warning: invalid foreground color `%s'
uk: Попередження: некоректний колір тексту «%s»

en: Warning: invalid background color `%s'
uk: Попередження: помилковий колір тла «%s»

en: ENVVAR [ENVVAR] ...
uk: ЗМІННА_СЕРЕДОВИЩА [ЗМІННА_СЕРЕДОВИЩА] ...

en: Export variables.
uk: Експортувати змінні.

en: module isn't loaded
uk: модуль не завантажено

en: GNU GRUB  version %s
uk: GNU GRUB, версія %s

en: ESC at any time exits.
uk: Щоб вийти, натисніть ESC.

en: Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions. To enable less(1)-like paging, "set pager=1". %s
uk: Передбачено підтримку декількох BASH-подібних команд редагування рядків. Натискання клавіші TAB під час введення першого слова призведе до показу можливих варіантів завершення команди. Для інших слів натискання TAB призведе до показу списку можливих варіантів завершення назви пристрою або файла. Щоб увімкнути поділ на сторінки у стилі less(1), вкажіть "set pager=1". %s

en: Clear the screen.
uk: Спорожнити екран.

en: Enter normal mode.
uk: Увійти у звичайний режим.

en: Exit from normal mode.
uk: Вийти зі звичайного режиму.

en: Press any key to continue...
uk: Натисніть будь-яку клавішу, щоб продовжити...

en: Booting `%s'
uk: Завантаження «%s»

en: Falling back to `%s'
uk: Повертаємося до «%s»

en: Failed to boot both default and fallback entries.
uk: Не вдалося завантажити типовий та резервний записи.

en: Booting a command list
uk: Завантаження списку команд

en: Minimum Emacs-like screen editing is supported. TAB lists completions. Press Ctrl-x or F10 to boot, Ctrl-c or F2 for a command-line or ESC to discard edits and return to the GRUB menu.
uk: Передбачено підтримку декількох команд Emacs-подібного редагування рядків. Натискання клавіші TAB призводить до показу списку можливих варіантів завершення, натискання Ctrl-X або F10 — до завантаження, Ctrl-C або F2 — до переходу у режим командного рядка, ESC — до відкидання внесених змін і повернення до меню GRUB.

en: Use the %C and %C keys to select which entry is highlighted.
uk: Скористайтеся клавішами %C і %C для позначення пункту.

note: TRANSLATORS: that's the list of binary unit prefixes.
en: B
uk: Б

en: KiB
uk: КіБ

en: MiB
uk: МіБ

en: GiB
uk: ГіБ

en: TiB
uk: ТіБ

en: PiB
uk: ПіБ

note: TRANSLATORS: that's the list of binary unit prefixes.
en: K
uk: К

en: M
uk: М

en: G
uk: Г

en: T
uk: Т

en: P
uk: П

note: TRANSLATORS: that's the list of binary unit prefixes.
en: B/s
uk: Б/с

en: KiB/s
uk: КіБ/с

en: MiB/s
uk: МіБ/с

en: GiB/s
uk: ГіБ/с

en: TiB/s
uk: ТіБ/с

en: PiB/s
uk: ПіБ/с

en: Partition %s:
uk: Розділ %s:

en: Device %s:
uk: Пристрій %s:

en: Filesystem cannot be accessed
uk: Файлова система недоступна

en: Filesystem type %s
uk: Тип файлової системи %s

en: - Label `%s'
uk: - Мітка «%s»

note: TRANSLATORS: Arguments are year, month, day, hour, minute, second, day of the week (translated).
en: - Last modification time %d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d %s
uk: - Час останньої зміни — %d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d %s

en: No known filesystem detected
uk: Виявлено невідому файлову систему

en:  - Partition start at %llu%sKiB
uk:  - Розділ починається з %llu%s КіБ

en:  - Sector size %uB
uk:  - Розмір сектора: %u Б

en:  - Total size unknown
uk:  - Загальний розмір невідомий

en:  - Total size %llu%sKiB
uk:  - Загальний розмір %llu%s КіБ

note: TRANSLATORS: Replace dot with appropriate decimal separator for your language.
en: .5
uk: ,5

note: TRANSLATORS: This has to fit on one line.  It's ok to include few words but don't write poems.
en: --MORE--
uk: --БІЛЬШЕ--

en: cannot open configuration file `%s': %s
uk: не вдалося відкрити файл налаштувань «%s»: %s

en: Success
uk: Успіх

en: no compression is available for your platform
uk: на вашій платформі не передбачено стискання

en: no IEEE1275 routines are available for your platform
uk: на вашій платформі не передбачено процедур IEEE1275

en: no EFI routines are available for your platform
uk: на вашій платформі не передбачено процедур EFI

en: no SGI routines are available for your platform
uk: на вашій платформі не передбачено процедур SGI

note: TRANSLATORS: The OS itself may very well have a random number generator but GRUB doesn't know how to access it.
en: no random number generator is available for your OS
uk: grub невідомий спосіб отримання псевдовипадкових чисел у вашій операційній системі

en: Failed to create `device-mapper' tree
uk: Не вдалося створити ієрархію «device-mapper»

en: can't mount encrypted volume `%s': %s
uk: не вдалося змонтувати шифрований том «%s»: %s

en: cannot open grub disk `%s'
uk: не вдалося відкрити диск grub `%s'

en: cannot get cryptodisk from source disk `%s'
uk: не вдалося отримати шифрований диск з початкового диска «%s»

en: cannot get dm node name for grub dev `%s'
uk: не вдалося отримати назву вузла для пристрою grub «%s»

en: can't create dm task DM_DEVICE_TABLE
uk: не вдалося створити завдання dm DM_DEVICE_TABLE

en: can't set dm task name to `%s'
uk: не вдалося встановити назву завдання dm «%s»

en: can't run dm task for `%s'
uk: не вдалося запустити завдання dm для `%s'

en: dm target of type `%s' is not `crypt'
uk: ціль dm типу «%s» не належить до «crypt»

en: can't get cipher from dm-crypt parameters `%s'
uk: не вдалося отримати шифрування з параметрів dm-crypt «%s»

en: could not strndup cipher of length `%
uk: не вдалося виконати strndup для шифру довжини `%

en: can't get cipher mode from dm-crypt parameters `%s'
uk: не вдалося отримати режим шифрування з параметрів dm-crypt «%s»

en: could not strndup cipher_mode of length `%
uk: не вдалося виконати strndup для cipher_mode довжини `%

en: can't set cipher of cryptodisk `%s' to `%s' with mode `%s'
uk: не вдалося встановити шифрування шифрованого диска «%s» «%s» з режимом «%s»

en: can't lookup hash sha256 by name
uk: не вдалося виконати пошук sha256 за назвою

note: TRANSLATORS: geom is the name of (k)FreeBSD device framework. Usually left untranslated.
en: couldn't open geom
uk: не вдалося відкрити дані щодо геометрії

en: couldn't find geli consumer
uk: не вдалося знайти споживача geli

en: couldn't retrieve geli UUID
uk: не вдалося отримати UUID geli

note: TRANSLATORS: geom is the name of (k)FreeBSD device framework. Usually left untranslated. "part" is the identifier of one of its classes.
en: couldn't find geom `part' class
uk: не вдалося знайти клас «part» geom

en: unaligned device size
uk: невирівняний об’єм пристрою

en: attempting to read the core image `%s' from GRUB
uk: спроба читання основного образу «%s» з GRUB

en: attempting to read the core image `%s' from GRUB again
uk: повторна спроба читання основного образу «%s» з GRUB

en: cannot read `%s' correctly
uk: не вдалося правильно прочитати «%s»

en: failed to read the sectors of the core image
uk: не вдалося прочитати сектори основного образу

note: TRANSLATORS: On GNU/Hurd, a "translator" is similar to a filesystem mount, but handled by a userland daemon, whose invocation command line is being fetched here.  First %s is the file being looked at (for which we are fetching the "translator" command line), second %s is the error message.
en: cannot get translator command line for path `%s': %s
uk: не вдалося отримати рядок команди відображення для шляху «%s»: %s

en: translator command line is empty for path `%s'
uk: для шляху «%s» рядок команди відображення є порожнім

note: TRANSLATORS: we expect to get something like /hurd/foobar --option1 --option2=baz /dev/something
en: translator `%s' for path `%s' has several non-option words, at least `%s' and `%s'
uk: у відображенні «%s» для шляху «%s» вказано декілька слів, непов’язаних з параметрами, принаймні «%s» і «%s».

note: TRANSLATORS: we expect to get something like /hurd/foobar --option1 --option2=baz /dev/something
en: translator `%s' for path `%s' is given only options, cannot find device part
uk: у відображенні «%s» для шляху «%s» вказано лише параметри, не вдалося знайти частину визначення пристрою

en: Storage information for `%s' does not include type
uk: Дані щодо сховища «%s» не містять типу

en: `%s' is not a local disk
uk: «%s» не є локальним диском

en: Storage information for `%s' indicates neither a plain partition nor a plain disk
uk: Дані щодо сховища «%s» не визначають ні даних щодо звичайного розділу, ні даних щодо звичайного диска

en: can't retrieve blocklists: %s
uk: не вдалося отримати список блоків: %s

en: blocksize is not divisible by 512
uk: розмір блоку не є кратним до 512

en: invalid zero blocksize
uk: некоректний нульовий розмір блоку

en: can't retrieve blocklists
uk: не вдалося отримати список блоків

en: ioctl RAID_VERSION error: %s
uk: Помилка RAID_VERSION ioctl: %s

en: unsupported RAID version: %d.%d
uk: непідтримувана версія RAID: %d.%d

en: ioctl GET_ARRAY_INFO error: %s
uk: Помилка GET_ARRAY_INFO ioctl: %s

en: ioctl GET_DISK_INFO error: %s
uk: Помилка GET_DISK_INFO ioctl: %s

en: Unable to open stream from %s: %s
uk: Не вдалося відкрити потік даних з %s: %s

en: unknown kind of RAID device `%s'
uk: невідомий тип пристрою RAID, «%s»

en: `obppath' not found in parent dirs of `%s', no IEEE1275 name discovery
uk: Не знайдено «obppath» у батьківських каталогах «%s», немає засобу визначення назв IEEE1275

en: failed to get canonical path of `%s'
uk: не вдалося отримати канонічний шлях «%s»

en: unknown device type %s
uk: невідомий тип пристрою %s

en: Usage: %s DEVICE
uk: Використання: %s ПРИСТРІЙ

en: Unable to fork: %s
uk: Не вдалося створити розгалуження: %s

en: Unable to create pipe: %s
uk: Не вдалося створити канал передавання даних: %s

en: cannot save the original directory
uk: не вдалося зберегти початковий каталог

en: cannot restore the original directory
uk: не вдалося відновити початковий каталог

note: TRANSLATORS: "stat" comes from the name of POSIX function.
en: cannot stat `%s': %s
uk: не вдалося виконати stat для «%s»: %s

en: cannot make temporary file: %s
uk: не вдалося створити тимчасовий файл: %s

en: cannot make temporary directory: %s
uk: не вдалося створити тимчасовий каталог: %s

en: couldn't find IEEE1275 device path for %s.
    You will have to set `boot-device' variable manually
uk: Не вдалося знайти шлях до пристроїв IEEE1275 для %s.
    Вам слід встановити значення змінної «boot-device» вручну.

note: TRANSLATORS: This message is shown when required executable `%s' isn't found.
en: %s: not found
uk: %s: не знайдено

en: `nvsetenv' failed. 
    You will have to set `boot-device' variable manually.  At the IEEE1275 prompt, type:
      %s
uk: помилка «nvsetenv». 
    Вам слід встановити значення змінної «boot-device» вручну. У полі запиту IEEE1275 введіть:
      %s

en: You will have to set `SystemPartition' and `OSLoader' manually.
uk: Вам слід встановити «SystemPartition» і «OSLoader» вручну.

note: TRANSLATORS: canonical pathname is the complete one e.g. /etc/fstab. It has to contain `/' normally, if it doesn't we're in trouble and throw this error.
en: no `/' in canonical filename
uk: у повній назві немає символу «/»

en: cygwin_conv_path() failed
uk: помилка cygwin_conv_path()

en: couldn't retrieve random data
uk: не вдалося отримати випадкові дані

en: Insufficient privileges to access firmware, assuming BIOS
uk: Недостатньо прав доступу для отримання даних щодо мікропрограми, припускаємо BIOS

en: no EFI routines are available when running in BIOS mode
uk: у режимі BIOS не можна використовувати процедури EFI

en: unexpected EFI error
uk: неочікувана помилка EFI

en: Couldn't find a free BootNNNN slot
uk: Не вдалося знайти вільного слоту BootNNNN

en: this GPT partition label contains no BIOS Boot Partition; embedding won't be possible
uk: ця мітка розділу GPT не містить розділу для завантаження BIOS, — вбудовування неможливе

en: your BIOS Boot Partition is too small; embedding won't be possible
uk: розміри вашого розділу для завантаження BIOS є занадто малими, — вбудовування неможливе

note: TRANSLATORS: MBR gap and boot track is the same thing and is the space between MBR and first partitition. If your language translates well only "boot track", you can just use it everywhere. Next two messages are about RAID controllers/software bugs which GRUB has to live with. Please spread the mess
en: Sector %llu is already in use by raid controller `%s'; avoiding it.  Please ask the manufacturer not to store data in MBR gap
uk: Сектор %llu вже використано контролером raid «%s»; пропускаємо його. Будь ласка, надішліть виробникові пристрою для зберігання даних прохання не зберігати дані у області MBR.

en: Sector %llu is already in use by the program `%s'; avoiding it.  This software may cause boot or other problems in future.  Please ask its authors not to store data in the boot track
uk: Сектор %llu вже використано програмою «%s»; пропускаємо його. Вказана програма може призвести до проблем з завантаженням або інших проблем у роботі системи. Будь ласка, попросіть авторів програми не зберігати дані у області завантаження.

en: other software is using the embedding area, and there is not enough room for core.img.  Such software is often trying to store data in a way that avoids detection.  We recommend you investigate
uk: область вбудовування використано іншим програмним забезпеченням. Для core.img залишилося недостатньо місця. Подібне зберігання даних часто пов’язане зі спробою приховати втручання у систему. Рекомендуємо вам виконати докладніше розслідування цього інциденту.

en: this msdos-style partition label has no post-MBR gap; embedding won't be possible
uk: ця мітка розділу у форматі msdos не містить проміжку після MBR, — вбудовування неможливе

en: your embedding area is unusually small.  core.img won't fit in it.
uk: ваша область вбудовування є надзвичайно малою. core.img не вміститься у цій області.

en: Make partition active
uk: Зробити розділ активним

en: not a primary partition
uk: не є основним розділом

en: Partition %d is active now.
uk: Розділ %d зараз є активним.

en: Cleared active flag on %d.
uk: Занулено активний прапорець на %d.

en: Change partition type
uk: Змінити тип розділу

en: Set `hidden' flag in partition type
uk: Встановити прапорець «hidden» у типі розділу

en: the partition type 0x%x isn't valid
uk: тип розділу 0x%x є некоректним

note: TRANSLATORS: In this case we're actually writing to the disk and actively modifying partition type rather than just defining it.
en: Setting partition type to 0x%x
uk: Встановлення типу розділу у значення 0x%x

note: TRANSLATORS: 0 is a quantifier. "break" (similar to bash) can be used e.g. to break 3 loops at once. But asking it to break 0 loops makes no sense.
en: can't break 0 loops
uk: розгортання 0 циклів неможливе

note: TRANSLATORS: It's about not being inside a function. "return" can be used only in a function and this error occurs if it's used anywhere else.
en: not in function body
uk: поза кодом функції

en: invalid variable name `%s'
uk: некоректна назва змінної, «%s»

en: cannot allocate command buffer
uk: не вдалося розмістити у пам'яті буфер команд

en: attempt to redefine a function being executed
uk: спроба перевизначити виконувану функцію

en: unexpected end of file
uk: несподіваний кінець файла

en: [NUM]
uk: [ЧИСЛО]

en: Exit from loops
uk: Вийти з циклів

en: Continue loops
uk: Продовжити виконання команд циклу

note: TRANSLATORS: Positional arguments are arguments $0, $1, $2, ...
en: Shift positional parameters.
uk: Зсунути значення позиційних параметрів.

en: [VALUE]...
uk: [ЗНАЧЕННЯ]...

en: Set positional parameters.
uk: Встановити значення позиційних параметрів.

note: TRANSLATORS: It's a command description and "Return" is a verb, not a noun. The command in question is "return" and has exactly the same semanics as bash equivalent.
en: Return from a function.
uk: Повернутися з функції.

en: [-m (stretch|normal)] FILE
uk: [-m (stretch|normal)] ФАЙЛ

en: Load background image for active terminal.
uk: Завантажити зображення тла для активного термінала.

en: COLOR
uk: КОЛІР

en: Set background color for active terminal.
uk: Встановити колір тла для активного термінала.

en: Show CBMEM console content.
uk: Показати вміст консолі CBMEM.

en: Set the serial unit.
uk: Вказати номер послідовного порту.

en: Set the serial port address.
uk: Вказати адресу послідовного порту.

en: Set the serial port speed.
uk: Вказати швидкість послідовного порту.

en: Set the serial port word length.
uk: Вказати довжину слова послідовного порту.

en: Set the serial port parity.
uk: Вказати парність послідовного порту.

en: Set the serial port stop bits.
uk: Вказати кількість стоп-бітів послідовного порту.

en: Set the base frequency.
uk: Встановити основну частоту.

en: Enable/disable RTS/CTS.
uk: Увімкнути або вимкнути RTS/CTS.

en: incorrect MMIO address syntax
uk: помилковий синтаксис адреси MMIO

en: incorrect MMIO access size
uk: некоректний розмір доступу MMIO

en: serial port `%s' isn't found
uk: не знайдено послідовного порту «%s»

en: unsupported serial port flow control
uk: непідтримуване керування передаванням даних послідовним портом

en: [OPTIONS...]
uk: [ПАРАМЕТРИ...]

en: Configure serial port.
uk: Вказати послідовний порт.

en: unknown terminfo type `%s'
uk: невідомий тип terminfo, «%s»

note: TRANSLATORS: visually ordered UTF-8 is a non-compliant encoding based on UTF-8 with right-to-left languages written in reverse. Used on some terminals. Normal UTF-8 is refered as "logically-ordered UTF-8" by opposition.
en: visually-ordered UTF-8
uk: візуально впорядковане UTF-8.

en: Unknown encoding
uk: Невідоме кодування

en: Current terminfo types:
uk: Поточні типи terminfo:

en: Terminal is ASCII-only [default].
uk: У терміналі можна використовувати лише ASCII [типове значення].

en: Terminal is logical-ordered UTF-8.
uk: Термінал з логічним впорядкуванням UTF-8.

en: Terminal is visually-ordered UTF-8.
uk: Термінал з візуальним впорядкуванням UTF-8.

en: Terminal has specified geometry.
uk: Термінал має відповідні геометричні параметри.

note: TRANSLATORS: "x" has to be entered in, like an identifier, so please don't use better Unicode codepoints.
en: WIDTHxHEIGHT.
uk: ШИРИНАxВИСОТА.

en: incorrect terminal dimensions specification
uk: некоректне визначення розмірностей термінала

en: terminal %s isn't found or it's not handled by terminfo
uk: термінала %s не знайдено або terminfo не працює з цим терміналом

en: [[-a|-u|-v] [-g WxH] [TERM] [TYPE]]
uk: [[-a|-u|-v] [-g ВxШ] [ТЕРМІНАЛ] [ТИП]]

en: Set terminfo type of TERM to TYPE.
uk: Встановити значення типу terminfo ТЕРМІНАЛА ТИП.

note: TRANSLATORS: this is the BLOCK-argument, not environment block.
en: Print and execute block argument.
uk: Вивести і виконати блоковий параметр.

note: TRANSLATORS: We're speaking about bitmap images like JPEG or PNG.
en: bitmap file `%s' is of unsupported format
uk: підтримки формату растрового зображення «%s» не передбачено

en:   VBE info:   version: %d.%d  OEM software rev: %d.%d
uk:   Дані VBE:   версія: %d.%d  мод. програмного забезпечення OEM: %d.%d

en:               total memory: %d KiB
uk:               загалом пам’яті: %d КіБ

en: no suitable video mode found
uk: не знайдено відповідного відеорежиму

en: peek out of range
uk: зчитування елемента даних поза припустимим діапазоном

en: access denied
uk: доступ заборонено

en: MODULES
uk: МОДУЛІ

en: pre-load specified modules MODULES
uk: попередньо завантажити вказані МОДУЛІ

en: embed a specific DTB
uk: вбудувати специфічний DTB

en: install only MODULES and their dependencies [default=all]
uk: встановити лише вказані МОДУЛІ та їхні залежності [типово усі]

en: THEMES
uk: ТЕМИ

en: install THEMES [default=%s]
uk: встановити ТЕМИ [типово %s]

en: FONTS
uk: ШРИФТИ

en: install FONTS [default=%s]
uk: встановити ШРИФТИ [типово %s]

en: LOCALES
uk: ЛОКАЛІ

en: install only LOCALES [default=all]
uk: встановити лише вказані ЛОКАЛІ [типово буде встановлено всі]

en: compress GRUB files [optional]
uk: стискати файли GRUB [необов'язкове]

en: choose the compression to use for core image
uk: виберіть режим стискання для основного образу

note: TRANSLATORS: platform here isn't identifier. It can be translated.
en: use images and modules under DIR [default=%s/<platform>]
uk: використовувати образи і модулі у КАТАЛОЗІ [типово=%s/<платформа>]

en: use translations under DIR [default=%s]
uk: використовувати переклади у КАТАЛОЗІ [типово %s]

en: use themes under DIR [default=%s]
uk: використовувати теми у КАТАЛОЗІ [типово %s]

en: embed FILE as public key for signature checking
uk: вбудувати ФАЙЛ як відкритий ключ для перевірки підписів

en: SBAT metadata
uk: метадані SBAT

en: disable shim_lock verifier
uk: вимкнути засіб перевірки shim_lock

en: cannot sync `%s': %s
uk: не вдалося синхронізувати «%s»: %s

en: cannot rename the file %s to %s
uk: не вдалося перейменувати файл %s на %s

en: disk does not exist, so falling back to partition device %s
uk: диска не існує, повертаємося до пристрою розділу %s

en: Commands:
uk: Команди:

en: Create a blank environment block file.
uk: Створити блоковий файл порожнього середовища.

en: List the current variables.
uk: Показати список поточних змінних.

note: TRANSLATORS: "set" is a keyword. It's a summary of "set" subcommand.
en: set [NAME=VALUE ...]
uk: set [НАЗВА=ЗНАЧЕННЯ ...]

en: Set variables.
uk: Встановити значення змінних.

note: TRANSLATORS: "unset" is a keyword. It's a summary of "unset" subcommand.
en: unset [NAME ...]
uk: unset [НАЗВА ...]

en: Delete variables.
uk: Вилучити змінні.

en: Options:
uk: Параметри:

en: You need to specify at least one command.
uk: Вам слід вказати принаймні одну команду.

en: FILENAME COMMAND
uk: НАЗВА_ФАЙЛА КОМАНДА

en: Tool to edit environment block.
uk: Інструмент для редагування блоку середовища.

en: If FILENAME is `-', the default value %s is used.
    
    There is no `delete' command; if you want to delete the whole environment
    block, use `rm %s'.
uk: Якщо буде вказано НАЗВУ_ФАЙЛА «-», буде використано типове значення, %s.
    
    Команди «delete» не передбачено. Якщо вам потрібно вилучити увесь блок середовища,
    скористайтеся командою «rm %s».

en: cannot get file location `%s': %s
uk: не вдалося отримати розташування файла «%s»: %s

en: invalid environment block
uk: некоректний блок середовища

en: invalid parameter %s
uk: некоректний параметр, %s

en: environment block too small
uk: занадто малий блок середовища

en: disk read fails at offset %lld, length %lld
uk: спроба читання даних з диска зазнала невдачі на позиції %lld, довжина %lld

en: invalid skip value %lld
uk: некоректне значення пропуску %lld

en: read error at offset %llu: %s
uk: помилка читання з позиції %llu: %s

en: cannot open OS file `%s': %s
uk: не вдалося відкрити файл ОС %s: %s

en: cannot write to the stdout: %s
uk: не вдалося виконати запис до стандартного виведення: %s

en: compare fail at offset %llu
uk: помилка порівняння у позиції %llu

en: OS file %s open error: %s
uk: Помилка під час спроби відкриття файла ОС, %s: %s

en: `loopback' command fails: %s
uk: помилка команди «loopback»: %s

en: `cryptomount' command fails: %s
uk: помилка команди «cryptomount»: %s

en: couldn't retrieve UUID
uk: не вдалося отримати UUID

en: ls PATH
uk: ls ШЛЯХ

en: List files in PATH.
uk: Показати список файлів у каталозі ШЛЯХ.

en: cp FILE LOCAL
uk: cp ФАЙЛ ЛОКАЛЬНИЙ_ФАЙЛ

en: Copy FILE to local file LOCAL.
uk: Копіювати ФАЙЛ у ЛОКАЛЬНИЙ_ФАЙЛ.

en: cat FILE
uk: cat ФАЙЛ

en: Copy FILE to standard output.
uk: Копіювати ФАЙЛ до стандартного виведення даних.

en: cmp FILE LOCAL
uk: cmp ФАЙЛ ЛОКАЛЬНИЙ_ФАЙЛ

en: Compare FILE with local file LOCAL.
uk: Порівняти ФАЙЛ з ЛОКАЛЬНИМ_ФАЙЛОМ.

en: hex FILE
uk: hex ФАЙЛ

en: Show contents of FILE in hex.
uk: Показати вміст файла ФАЙЛ у шістнадцятковому форматі.

en: crc FILE
uk: crc ФАЙЛ

en: Get crc32 checksum of FILE.
uk: Визначити контрольну суму crc32 ФАЙЛа.

en: blocklist FILE
uk: blocklist ФАЙЛ

en: Display blocklist of FILE.
uk: Показати список блоків ФАЙЛа.

en: xnu_uuid DEVICE
uk: xnu_uuid ПРИСТРІЙ

en: Compute XNU UUID of the device.
uk: Обчислити UUID XNU пристрою.

note: TRANSLATORS: bitmaps are images like e.g. in JPEG.
en: NUM
uk: ЧИСЛО

en: Skip N bytes from output file.
uk: Пропустити N байтів з файла виведених даних.

en: Handle N bytes in output file.
uk: Обробити N байтів з файла виведених даних.

en: Specify the number of input files.
uk: Вказати кількість файлів вхідних даних.

en: Set debug environment variable.
uk: Встановити зневаджувальну змінну середовища.

en: Mount crypto devices.
uk: Змонтувати пристрої з шифруванням даних.

note: TRANSLATORS: "prompt" is a keyword.
en: FILE|prompt
uk: ФАЙЛ|prompt

en: Load zfs crypto key.
uk: Завантажити ключ шифрування zfs.

en: Uncompress data.
uk: Розпакувати дані.

en: Invalid disk count.
uk: Некоректна кількість дисків.

note: TRANSLATORS: disk count is optional but if it's there it must be before disk list. So please don't imply disk count as mandatory.
en: Disk count must precede disks list.
uk: Перед списком дисків слід вказати кількість дисків.

en: No command is specified.
uk: Не вказано команди.

en: Not enough parameters to command.
uk: Недостатньо параметрів команди.

en: Invalid command %s.
uk: Некоректна команда %s.

en: IMAGE_PATH COMMANDS
uk: АДРЕСА_ОБРАЗУ КОМАНДИ

en: Debug tool for filesystem driver.
uk: Інструмент діагностики драйвера файлової системи.

en: set input filename for 32-bit part.
uk: встановити назву файла вхідних даних для 32-бітової частини.

en: set input filename for 64-bit part.
uk: встановити назву файла вхідних даних для 64-бітової частини.

en: set output filename. Default is STDOUT
uk: встановити назву файла для виведення даних. Типовим є STDOUT.

en: [OPTIONS]
uk: [ПАРАМЕТРИ]

en: Glue 32-bit and 64-bit binary into Apple universal one.
uk: З’єднати 32-бітовий і 64-бітовий виконувані файли в універсальний файл Apple.

en: Missing input file
uk: Не вказано файла вхідних даних

en: cannot copy `%s' to `%s': %s
uk: не вдалося скопіювати «%s» до «%s»: %s

en: can't compress `%s' to `%s'
uk: не вдалося стиснути «%s» до «%s»

en: failed to make directory: '%s'
uk: не вдалося створити каталог: '%s'

en: cannot open directory `%s': %s
uk: не вдалося відкрити каталог «%s»: %s

en: cannot backup `%s': %s
uk: не вдалося створити резервну копію `%s': %s

en: cannot restore `%s': %s
uk: не вдалося відновити `%s': %s

en: cannot delete `%s': %s
uk: не вдалося вилучити «%s»: %s

en: grub-mkimage is compiled without XZ support
uk: grub-mkimage зібрано без підтримки XZ

en: Unknown compression format %s
uk: Невідомий формат стискання %s

en: Unrecognized compression `%s'
uk: Невідоме стискання, «%s»

en: unknown target format %s
uk: невідомий формат призначення %s

en: cannot find locale `%s'
uk: не вдалося знайти локаль «%s»

en: %s doesn't exist. Please specify --target or --directory
uk: %s не існує. Будь ласка, вкажіть --target або --directory

en: invalid modinfo file `%s'
uk: некоректний файл modinfo, «%s»

en: Unknown platform `%s-%s'
uk: Невідома платформа, «%s-%s»

en: More than one install device?
uk: Декілька пристроїв для встановлення?

en: install GRUB images under the directory DIR/%s instead of the %s directory
uk: встановити образи GRUB у каталозі КАТАЛОГ/%s замість каталогу %s

en: TARGET
uk: ПРИЗНАЧЕННЯ

note: TRANSLATORS: "TARGET" as in "target platform".
en: install GRUB for TARGET platform [default=%s]; available targets: %s
uk: Встановити GRUB для платформи ПРИЗНАЧЕННЯ [типове значення — %s]; доступні призначення: %s

note: TRANSLATORS: "may break" doesn't just mean that option wouldn't have any effect but that it will make the resulting install unbootable from HDD. TRANSLATORS: The potential breakage isn't limited to floppies but it's likely to make the install unbootable from HDD.
en: make the drive also bootable as floppy (default for fdX devices). May break on some BIOSes.
uk: уможливити завантаження з пристрою, як з дискети (типова поведінка для пристроїв fdX). Може призвести до непрацездатності з деякими BIOS.

en: delete device map if it already exists
uk: вилучити карту пристроїв, якщо вона вже існує

en: install even if problems are detected
uk: встановити, навіть якщо буде виявлено проблеми

en: use identifier file even if UUID is available
uk: використовувати файл ідентифікатора, навіть якщо доступним буде UUID

en: disk module to use (biosdisk or native). This option is only available on BIOS target.
uk: модуль диска, який слід використовувати (biosdisk або native). Цим параметром можна скористатися лише у системі призначення з BIOS.

en: don't update the `boot-device'/`Boot*' NVRAM variables. This option is only available on EFI and IEEE1275 targets.
uk: не оновлювати змінні NVRAM «boot-device»/«Boot*». Цим параметром можна скористатися лише для EFI і IEEE1275.

en: do not probe for filesystems in DEVICE
uk: не шукати файлові системи на ПРИСТРОЇ

en: do not install bootsector
uk: не встановлювати сектор завантаження

en: Do not apply any reed-solomon codes when embedding core.img. This option is only available on x86 BIOS targets.
uk: Не застосовувати коди Ріда-Соломона, якщо виконується вбудовування core.img. Цим параметром можна скористатися лише для BIOS x86.

en: the installation device is removable. This option is only available on EFI.
uk: пристрій для встановлення є портативним. Цим параметром можна скористатися лише у системах з EFI.

en: ID
uk: ІД

en: the ID of bootloader. This option is only available on EFI and Macs.
uk: ідентифікатор інструмента завантаження. Цим параметром можна скористатися лише у системах з EFI і на Mac.

en: use DIR as the EFI System Partition root.
uk: використати КАТАЛОГ як кореневий каталог системного розділу EFI.

en: use DIR for PPC MAC install.
uk: використовувати КАТАЛОГ для встановлення PPC MAC.

en: use FILE as font for label
uk: використати ФАЙЛ як шрифт для мітки

en: use COLOR for label
uk: використати КОЛІР для мітки

en: use COLOR for label background
uk: використати КОЛІР для тла мітки

en: use STRING as product version
uk: використати РЯДОК як версію продукту

en: [OPTION] [INSTALL_DEVICE]
uk: [ПАРАМЕТР] [ПРІСТРІЙ_ДЛЯ_ВСТАНОВЛЕННЯ]

en: Install GRUB on your drive.
uk: Встановити GRUB на ваш пристрій.

en: INSTALL_DEVICE must be system device filename.
    %s copies GRUB images into %s.  On some platforms, it may also install GRUB into the boot sector.
uk: Значенням параметра ПРІСТРІЙ_ДЛЯ_ВСТАНОВЛЕННЯ має бути назва файла системного пристрою.
    %s копіює образи GRUB до %s. На деяких платформах також може бути встановлено GRUB до сектора завантаження.

en: the drive %s is defined multiple times in the device map %s
uk: диск %s визначається декілька разів у карті пристроїв %s

en: Unable to open %s: %s
uk: Не вдалося відкрити %s: %s

en: Unable to determine your platform. Use --target.
uk: Не вдалося визначити вашу платформу. Скористайтеся параметром --target.

en: Installing for %s platform.
uk: Встановлюємо для платформи %s.

en: install device isn't specified
uk: не вказано пристрою для встановлення.

en: cannot find EFI directory
uk: не вдалося знайти каталог EFI

en: cannot find a device for %s (is /dev mounted?)
uk: не вдалося знайти пристрій для %s (чи змонтовано /dev?)

en: cannot find a GRUB drive for %s.  Check your device.map
uk: не вдалося знайти диск GRUB для %s. Перевірте правильність device.map

en: %s doesn't look like an EFI partition, system may not boot
uk: Здається %s, не є розділом EFI, завантаження системи може бути неможливим

en: %s doesn't look like an EFI partition
uk: %s не є розділом EFI

en: You've found a bug
uk: Вами виявлено ваду

en: filesystem on %s is neither HFS nor HFS+
uk: файлова система на %s не належить до типу HFS або HFS+

en: attempt to install to encrypted disk without cryptodisk enabled. Set `%s' in file `%s'
uk: спроба встановити на шифрований диск без вмикання cryptodisk. Слід вказати «%s» у файлі «%s»

en: Can't create file: %s
uk: Не вдалося створити файл: %s

en: no hints available for your platform. Expect reduced performance
uk: підказок для вашої платформи не передбачено. Швидкодія може зменшитися.

note: TRANSLATORS: This is a prefix in the log to indicate that usually a command would be executed but due to an option was skipped.
en: NOT RUNNING:
uk: НЕ ЗАПУЩЕНО:

en: the chosen partition is not a PReP partition
uk: вибраний розділ не є розділом PReP

en: failed to copy Grub to the PReP partition
uk: не вдалося скопіювати Grub до розділу PReP

en: the PReP partition is not empty. If you are sure you want to use it, run dd to clear it: `%s'
uk: розділ PReP не є порожнім. Якщо вам справді хочеться ним скористатися, віддайте команду dd, щоб спорожнити його: «%s»

en: efibootmgr failed to register the boot entry: %s
uk: efibootmgr не вдалося зареєструвати запис завантаження: %s

en: EFI bootloader id isn't specified.
uk: Не вказано ідентифікатор завантажувача EFI.

en: WARNING: no platform-specific install was performed
uk: УВАГА: не було виконано специфічного для платформи встановлення

en: Installation finished. No error reported.
uk: Встановлення завершено. Помилок не виявлено.

en: bless for x86-based macs
uk: схвалити для Mac на основі x86

en: bless for ppc-based macs
uk: схвалити для Mac на основі PPC

en: No path or device is specified.
uk: Не вказано шляху або пристрою.

en: --ppc PATH|--x86 FILE
uk: --ppc ШЛЯХ|--x86 ФАЙЛ

en: Mac-style bless on HFS or HFS+
uk: Схвалення у стилі Mac на HFS або HFS+

en: Usage: %s [INFILE [OUTFILE]]
uk: Використання: %s [ВХІДНИЙ_ФАЙЛ [ВИХІДНИЙ_ФАЙЛ]]

en: Freetype Error %d loading glyph 0x%x for U+0x%x%s
uk: Помилка Freetype %d під час спроби завантаження гліфа 0x%x для U+0x%x%s

note: TRANSLATORS: These qualifiers are used for cursive typography, mainly Arabic. Note that the terms refer to the visual position and not logical order and if used in left-to-right script then leftmost is initial but with right-to-left script like Arabic rightmost is the initial.
en:  (medial)
uk:  (середній)

en:  (leftmost)
uk:  (найлівіший)

en:  (rightmost)
uk:  (найправіший)

en: Out of range substitution (%d, %u)
uk: Заміна поза діапазоном (%d, %u)

note: TRANSLATORS: "lookup" is taken directly from font specifications which are formulated as "Under condition X replace LOOKUP with SUBSTITUITION".  "
en: Out of range lookup: %d
uk: Пошук поза діапазоном: %d

en: Unsupported substitution type: %d
uk: Непідтримуваний тип заміни: %d

en: Unsupported substitution specification: %u
uk: Непідтримувана специфікація заміни: %u

note: TRANSLATORS: It refers to the range of characters in font.
en: invalid font range
uk: некоректний діапазон шрифту

en: Unsupported coverage specification: %u
uk: Непідтримувана специфікація покриття: %u

en: WARNING: unsupported font feature parameters: %x
uk: УВАГА: непідтримувані параметри шрифту: %x

en: save output in FILE [required]
uk: зберегти виведені дані до ФАЙЛа [обов’язковий параметр]

note: TRANSLATORS: some font files may have multiple faces (fonts). This option is used to chose among them, the first face being '0'. Rarely used.
en: select face index
uk: встановити індекс гарнітури

en: FROM-TO[,FROM-TO]
uk: З-ДО[,З-ДО]

note: TRANSLATORS: It refers to the range of characters in font.
en: set font range
uk: встановити діапазон шрифту

en: NAME
uk: НАЗВА

note: TRANSLATORS: "family name" for font is just a generic name without suffix like "Bold".
en: set font family name
uk: встановити назву гарнітури шрифту

en: SIZE
uk: РОЗМІР

en: set font size
uk: встановити розмір шрифту

en: set font descent
uk: встановити нижню межу шрифту

en: set font ascent
uk: встановити верхню межу шрифту

en: convert to bold font
uk: перетворити на напівжирний стиль

en: force autohint
uk: примусовий автоматичний гінтінґ

en: disable hinting
uk: вимкнути гінтінґ

note: TRANSLATORS: some fonts contain bitmap rendering for some sizes. This option forces rerendering even if pre-rendered bitmap is available.
en: ignore bitmap strikes when loading
uk: ігнорувати растрові штрихи під час завантаження

en: [OPTIONS] FONT_FILES
uk: [ПАРАМЕТРИ] ФАЙЛИ_ШРИФТІВ

en: Convert common font file formats into PF2
uk: Перетворити типові формати шрифтів на PF2

en: output file must be specified
uk: має бути вказано файл для виведення даних

en: FT_Init_FreeType fails
uk: Помилка FT_Init_FreeType

en: can't open file %s, index %d: error %d
uk: не вдалося відкрити файл %s, індекс %d: помилка %d

en: can't set %dx%d font size: Freetype error %d: %s
uk: не вдалося встановити розмір шрифту %dx%d: помилка Freetype %d: %s

en: set prefix directory
uk: встановити каталог префікса

note: TRANSLATORS: "memdisk" here isn't an identifier, it can be translated. "embed" is a verb (command description).  "
en: embed FILE as a memdisk image
    Implies `-p (memdisk)/boot/grub' and overrides any prefix supplied previously, but the prefix itself can be overridden by later options
uk: вбудувати ФАЙЛ як образ диска у пам’яті
    Типово використовується «-p (memdisk)/boot/grub», а усі раніше визначені префікси перевизначаються, але сам префікс може бути перевизначено параметрами, вказаними пізніше

en: embed FILE as a device tree (DTB)
uk: вбудувати ФАЙЛ як ієрархію пристроїв (DTB)

en: embed FILE as an early config
uk: вбудувати ФАЙЛ як файл попереднього налаштування

note: TRANSLATORS: NOTE is a name of segment.
en: add NOTE segment for CHRP IEEE1275
uk: додати сегмент НОТАТКА для відкритої мікропрограми CHRP IEEE1275

en: output a generated image to FILE [default=stdout]
uk: вивести створений образ до файла ФАЙЛ [типовий=stdout]

en: FORMAT
uk: ФОРМАТ

en: generate an image in FORMAT
uk: створити образ у форматі ФОРМАТ

en: available formats:
uk: доступні формати:

en: unknown target format %s
uk: невідомий формат призначення %s

en: [OPTION]... [MODULES]
uk: [ПАРАМЕТР]... [МОДУЛІ]

en: Make a bootable image of GRUB.
uk: Створити придатний до завантаження образ GRUB.

en: Target format not specified (use the -O option).
uk: Формат призначення не вказано (скористайтеся параметром -O).

en: Prefix not specified (use the -p option).
uk: Не вказано префікс (скористайтеся параметром -p).

en: cannot close `%s': %s
uk: не вдалося закрити «%s»: %s

en: `%s' is miscompiled: its start address is 0x%llx instead of 0x%llx: ld.gold bug?
uk: «%s» зібрано з помилками: він розпочинається з адреси 0x%llx замість 0x%llx: помилка ld.gold?

en: set input filename. Default is STDIN
uk: встановити назву файла вхідних даних. Типовим є STDIN.

note: TRANSLATORS: scan identifier is keyboard key symbolic name.
en: Unknown keyboard scan identifier %s
uk: Невідома назва клавіші, %s

note: TRANSLATORS: scan code is keyboard key numeric identifier.
en: Unknown keyboard scan code 0x%02x
uk: Невідомий код клавіші 0x%02x

note: TRANSLATORS: this error is triggered when input doesn't contain any key descriptions.
en: ERROR: no valid keyboard layout found. Check the input.
uk: ПОМИЛКА: не знайдено відповідної розкладки клавіатури. Перевірте вхідні дані.

note: TRANSLATORS: "one" is a shortcut for "keyboard layout".
en: Generate GRUB keyboard layout from Linux console one.
uk: Створити клавіатурну розкладку GRUB на основі розкладки для консолі Linux.

en: root directory of TFTP server
uk: кореневий каталог сервера TFTP

en: relative subdirectory on network server
uk: відносний підкаталог на мережевому сервері

en: Prepares GRUB network boot images at net_directory/subdir assuming net_directory being TFTP root.
uk: Готує образи GRUB для завантаження з мережі у каталозі каталог_у_мережі/підкаталог, де каталог_у_мережі є кореневим каталогом TFTP.

en: unsupported platform %s
uk: непідтримувана платформа %s

note: TRANSLATORS: First %s is replaced by platform name. Second one by filename.
en: Netboot directory for %s created. Configure your DHCP server to point to %s
uk: Створено каталог завантаження з мережі, %s. Налаштуйте ваш сервер DHCP так, щоб його було спрямовано на %s

en: Number of PBKDF2 iterations
uk: Кількість ітерацій PBKDF2

en: Length of generated hash
uk: Довжина створеного хешу

en: Length of salt
uk: Довжина солі

en: Generate PBKDF2 password hash.
uk: Створити хеш пароля PBKDF2.

en: failure to read password
uk: не вдалося прочитати пароль

en: Reenter password:
uk: Повторіть пароль:

en: passwords don't match
uk: паролі не збігаються

en: couldn't retrieve random data for salt
uk: не вдалося отримати випадкові дані для солі

en: cryptographic error number %d
uk: помилка шифрування з номером %d

en: PBKDF2 hash of your password is %s
uk: Хеш PBKDF2 вашого пароля дорівнює %s

en: No path is specified.
uk: Не вказано шлях.

en: PATH
uk: ШЛЯХ

en: Transform a system filename into GRUB one.
uk: Перетворити назву файла у системі на назву у GRUB.

en: save ROM images in DIR [optional]
uk: зберегти образи ROM до каталогу КАТАЛОГ [необов’язковий параметр]

note: TRANSLATORS: xorriso is a program for creating ISOs and burning CDs.
en: use FILE as xorriso [optional]
uk: використовувати ФАЙЛ як xorriso [необов’язковий параметр]

en: use STRING as product name
uk: використати РЯДОК як назву продукту

en: enable sparc boot. Disables HFS+, APM, ARCS and boot as disk image for i386-pc
uk: увімкнути завантаження sparc. Вимикає дискові образи HFS+, APM, ARCS і boot для i386-pc

en: enable ARCS (big-endian mips machines, mostly SGI) boot. Disables HFS+, APM, sparc64 and boot as disk image for i386-pc
uk: увімкнути завантаження ARCS (для комп’ютерів mips зі зворотним порядком байтів, зокрема SGI). Вимикає образи завантаження HFS+, APM, sparc64 і boot для i386-pc.

note: TRANSLATORS: it generates one single image which is bootable through any method.
en: Make GRUB CD-ROM, disk, pendrive and floppy bootable image.
uk: Створити придатний до завантаження образ GRUB на компакт-диску, карті пам’яті або дискеті.

en: Generates a bootable CD/USB/floppy image.  Arguments other than options to this program are passed to xorriso, and indicate source files, source directories, or any of the mkisofs options listed by the output of `%s'.
uk: Створює придатний до завантаження образ для компакт-диска, USB або дискети. Усі аргументи, які не є параметрами цієї програми, буде передано програмі xorriso. Ці аргументи визначають початкові файли, каталоги початкових даних або будь-які параметри mkisofs зі списку, виведеного «%s».

en: Option -- switches to native xorriso command mode.
uk: Параметр -- перемикає у режим типових команд xorriso.

en: Mail xorriso support requests to <bug-xorriso@gnu.org>.
uk: Запити щодо підтримки xorriso слід надсилати на адресу <bug-xorriso@gnu.org>.

en: [OPTION] SOURCE...
uk: [ПАРАМЕТР] ДЖЕРЕЛО...

en: enabling %s support ...
uk: вмикаємо підтримку %s ...

en: xorriso not found
uk: xorriso не знайдено

en: Your xorriso doesn't support `--grub2-boot-info'. Some features are disabled. Please use xorriso 1.2.9 or later.
uk: У вашому xorriso не передбачено підтримки «--grub2-boot-info». Деякі з можливостей вимкнено. Будь ласка, скористайтеся xorriso 1.2.9 або новішою версією.

en: Your xorriso doesn't support `--grub2-boot-info'. Your core image is too big. Boot as disk is disabled. Please use xorriso 1.2.9 or later.
uk: У вашому xorriso не передбачено підтримки «--grub2-boot-info». Основний ядра образ є надто великим. Завантаження у форматі диска вимкнено. Будь ласка, скористайтеся xorriso 1.2.9 або новішою версією.

en: Generate a standalone image (containing all modules) in the selected format
uk: Створити окремий образ (що містить всі модулі) у вибраному форматі

en: Graft point syntax (E.g. /boot/grub/grub.cfg=./grub.cfg) is accepted
uk: Можна використовувати синтаксичні конструкції приєднання (наприклад /boot/grub/grub.cfg=./grub.cfg)

en: IMAGE1 [IMAGE2 ...] MOUNTPOINT
uk: ОБРАЗ1 [ОБРАЗ2 ...] ТОЧКА_МОНТУВАННЯ

en: need an image and mountpoint
uk: слід вказати образ і точку монтування

en: given argument is a system device, not a path
uk: вказаний аргумент є системним пристроєм, а не шляхом

en: print verbose messages (pass twice to enable debug printing).
uk: виводити докладні повідомлення (передайте двічі, щоб увімкнути діагностичне виведення).

en: separate items in output using ASCII NUL characters
uk: відокремлювати записи у виведеному за допомогою символів NUL ASCII

en: [default=%s]
uk: [типово=%s]

en: print TARGET
uk: вивести ПРИЗНАЧЕННЯ

en: available targets:
uk: доступні призначення:

en: [OPTION]... [PATH|DEVICE]
uk: [ПАРАМЕТР]... [ФАЙЛ|ПРИСТРІЙ]

en: Probe device information for a given path (or device, if the -d option is given).
uk: Визначити дані щодо пристрою за вказаним шляхом (або пристроєм, якщо вказано параметр -d).

en: read text from FILE.
uk: прочитати текст з файла ФАЙЛ.

en: use COLOR for text
uk: використати КОЛІР для тексту

en: use COLOR for background
uk: використати КОЛІР для тла

note: TRANSLATORS: The result is always stored to file and never shown directly, so don't use "show" as synonym for render. Use "create" if "render" doesn't translate directly.
en: set the label to render
uk: визначити мітку для обробки

en: use FILE as font (PF2).
uk: використати ФАЙЛ (PF2) як шрифт.

note: TRANSLATORS: This file takes a text and creates a graphical representation of it, putting the result into .disk_label file. The result is always stored to file and never shown directly, so don't use "show" as synonym for render. Use "create" if "render" doesn't translate directly.
en: Render Apple .disk_label.
uk: Показати Apple .disk_label.

en: Missing arguments
uk: Не вистачає аргументів

en: [PATH]
uk: [ШЛЯХ]

en: Checks GRUB script configuration file for syntax errors.
uk: Виконує перевірку файла налаштування скриптів GRUB на синтаксичні помилки.

en: Syntax error at line %u
uk: Синтаксична помилку у рядку %u

en: Script `%s' contains no commands and will do nothing
uk: У скрипті «%s» не міститься команд. Його виконання не призведе до жодних наслідків.

en: use FILE as the boot image [default=%s]
uk: використати ФАЙЛ як образ для завантаження [типове значення=%s]

en: use FILE as the core image [default=%s]
uk: використати ФАЙЛ як образ теки ядра [типове значення=%s]

en: No device is specified.
uk: Не вказано жодного пристрою.

en: Set up images to boot from DEVICE.
    
    You should not normally run this program directly.  Use grub-install instead.
uk: Визначення образів для завантаження з ПРИСТРОЮ.
    
    За типових умов вам не слід запускати цю програму безпосередньо. Скористайтеся краще grub-install.

en: DEVICE must be an OS device (e.g. /dev/sda).
uk: ПРИСТРІЙ має бути пристроєм ОС (наприклад, /dev/sda).

en: Invalid device `%s'.
uk: Некоректний пристрій «%s».

en: root directory as it will be seen on runtime [default=/].
uk: кореневий каталог, так, як його буде показано під час роботи [типово /].

en: current directory of syslinux as it will be seen on runtime  [default is parent directory of input file].
uk: поточний каталог syslinux, так, як його буде показано під час роботи [типовим є батьківський каталог файла вхідних даних].

en: write output to FILE [default=stdout].
uk: вивести дані до файла ФАЙЛ [типово stdout]

en: Transform syslinux config into GRUB one.
uk: Перетворити налаштування syslinux на налаштування GRUB.

en: cannot compress the kernel image
uk: не вдалося стиснути образ ядра

en: unknown compression %d
uk: невідоме стискання %d

en: section name %s length is bigger than %lu
uk: довжина назви розділу %s перевищує %lu

en: .sbat section can be embedded into EFI images only
uk: розділ .sbat можна вбудовувати лише до образів EFI

en: Decompressor is too big
uk: Розпакувальний є занадто великим

en: core image is too big (0x%x > 0x%x)
uk: основний образ є занадто великим (0x%x > 0x%x)

en: kernel image is too big (0x%x > 0x%x)
uk: образ ядра є надто великим (0x%x > 0x%x)

en: diskboot.img size must be %u bytes
uk: розмір diskboot.img має дорівнювати %u байтів

en: fwstart.img doesn't match the known good version. proceed at your own risk
uk: fwstart.img не належить до випробованої версії. Подальше користування може призвести до помилок.

en: firmware image is too big
uk: образ мікропрограми є занадто великим

en: invalid line format: %s
uk: некоректний формат рядка: %s

en: line too long, length greater than %zu: module %s
uk: надто довгий рядок, довжина перевищує %zu: модуль %s

en: the first sector of the core file is not sector-aligned
uk: перший сектор базового файла не вирівняно за секторами

en: non-sector-aligned data is found in the core file
uk: у базовому файлі виявлено невирівняні за секторами дані

en: the sectors of the core file are too fragmented
uk: сектори основного файла занадто фрагментовані

en: the size of `%s' is not %u
uk: розмір «%s» не дорівнює %u

en: the size of `%s' is too small
uk: розмір «%s» є занадто малим

en: Attempting to install GRUB to a disk with multiple partition labels or both partition label and filesystem.  This is not supported yet.
uk: Спроба встановлення GRUB на диск з декількома мітками розділів або з міткою розділу і файловою системою. У поточній версії ще не передбачено такої можливості.

en: unable to identify a filesystem in %s; safety check can't be performed
uk: не вдалося визначити файлову систему на %s; виконання перевірки безпеки неможливе

note: TRANSLATORS: Filesystem may reserve the space just GRUB isn't sure about it.
en: %s appears to contain a %s filesystem which isn't known to reserve space for DOS-style boot.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
uk: %s містить файлову систему %s. Невідомо, чи підтримується цією файловою системою надання місця для завантажувача у стилі DOS. Встановлення GRUB у цю файлову систему може призвести до РУЙНУВАННЯ ФАЙЛОВОЇ СИСТЕМИ, якщо важливі дані цієї системи буде перезаписано grub-setup (--skip-fs-probe вимикає цю перевірку, ви можете скористатися цим параметром, якщо вважаєте, що пошкодження є неможливими).

note: TRANSLATORS: Partition map may reserve the space just GRUB isn't sure about it.
en: %s appears to contain a %s partition map which isn't known to reserve space for DOS-style boot.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
uk: %s містить карту розділів %s. Невідомо, чи підтримується цією картою розділів надання місця для завантажувача у стилі DOS. Встановлення GRUB на цю карту розділів може призвести до РУЙНУВАННЯ ФАЙЛОВОЇ СИСТЕМИ, якщо важливі дані цієї системи буде перезаписано grub-setup (--skip-fs-probe вимикає цю перевірку, ви можете скористатися цим параметром, якщо вважаєте, що пошкодження є неможливими).

en: %s appears to contain a %s partition map and LDM which isn't known to be a safe combination.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
uk: %s містить карту розділів %s і LDM. Невідомо, чи є безпечною таке поєднання. Встановлення GRUB на цю карту розділів може призвести до РУЙНУВАННЯ ФАЙЛОВОЇ СИСТЕМИ, якщо важливі дані цієї системи буде перезаписано grub-setup (--skip-fs-probe вимикає цю перевірку, ви можете скористатися цим параметром, якщо вважаєте, що пошкодження є неможливими).

en: Attempting to install GRUB to a partitionless disk or to a partition.  This is a BAD idea.
uk: Спроба встановлення GRUB на диск без розділів або на певний розділ диска. Вам НЕ ВАРТО виконувати подібні маніпуляції.

en: Attempting to install GRUB to a disk with multiple partition labels.  This is not supported yet.
uk: Спроба встановлення GRUB на диск з декількома мітками розділів. У поточній версії ще не передбачено такої можливості.

en: Partition style `%s' doesn't support embedding
uk: У стилі розділів «%s» не передбачено підтримки вбудовування

en: File system `%s' doesn't support embedding
uk: У файловій системі «%s» не передбачено підтримки вбудовування

en: Your embedding area is unusually small.  core.img won't fit in it.
uk: Ваша область вбудовування є надзвичайно малою. core.img не вміститься у цій області.

en: no terminator in the core image
uk: у основному образі немає мітки завершення

en: core.img version mismatch
uk: невідповідність версій core.img

en: embedding is not possible, but this is required for RAID and LVM install
uk: вбудовування неможливе, але без нього не обійтися під час встановлення на RAID та LVM

en: can't determine filesystem on %s
uk: не вдалося визначити тип файлової системи на %s

en: filesystem `%s' doesn't support blocklists
uk: у файловій системі %s не передбачено підтримки списків блоків (blocklists)

note: TRANSLATORS: cross-disk refers to /boot being on one disk but MBR on another.
en: embedding is not possible, but this is required for cross-disk install
uk: вбудовування неможливе, але без нього не обійтися під час встановлення на декілька дисків

en: Embedding is not possible.  GRUB can only be installed in this setup by using blocklists.  However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged.
uk: Вбудовування неможливе. GRUB можна встановити на таку конфігурацію лише з використанням списків блоків (blocklists). Використання списків блоків може ПРИЗВЕСТИ ДО НЕСТАБІЛЬНОЇ РОБОТИ, не радимо ними користуватися.

note: TRANSLATORS: Here GRUB refuses to continue with blocklist install.
en: will not proceed with blocklists
uk: не буде продовжено з використанням списків блоків

en: blocklists are invalid
uk: списки блоків є некоректними

en: blocklists are incomplete
uk: списки блоків є неповними

en: Usage: %s -o OUTPUT CKBMAP_ARGUMENTS...\n
uk: Використання: %s -o ВИВЕДЕННЯ АРГУМЕНТИ_CKBMAP...\n

en: Make GRUB keyboard layout file.
uk: Створити файл розкладки клавіатури для GRUB.

en: print this message and exit
uk: показати це повідомлення і завершити роботу

en: print the version information and exit
uk: показати дані щодо версії і завершити роботу

en: %s generates a keyboard layout for GRUB using ckbcomp\n
uk: %s створює розкладку клавіатури для GRUB за допомогою ckbcomp\n

en: Report bugs to <bug-grub@gnu.org>.
uk: Про вади повідомляйте на адресу <bug-grub@gnu.org>.

en: %s: option requires an argument -- `%s'\n
uk: %s: параметр потребує аргументу -- «%s»\n

en: Usage: %s [OPTION]\n
uk: Використання: %s [ПАРАМЕТР]\n

en: Generate a grub config file
uk: Створити файл налаштувань grub

en: output generated config to FILE [default=stdout]
uk: вивести створені налаштування до файла ФАЙЛ [типово=stdout]

en: Unrecognized option `%s'\n
uk: Нерозпізнаний параметр «%s»\n

en: %s: You must run this as root\n
uk: %s: вам слід віддати цю команду від імені адміністратора (root)\n

en: %s: Not found.\n
uk: %s: не знайдено.\n

en: Generating grub configuration file ...
uk: Створюємо файл налаштувань grub...

note: TRANSLATORS: %s is replaced by filename
en: Syntax errors are detected in generated GRUB config file.
    Ensure that there are no errors in /etc/default/grub
    and /etc/grub.d/* files or please file a bug report with
    %s file attached.
uk: Виявлено синтаксичні помилки у файлі налаштувань GRUB.
    Переконайтеся, що у файлах /etc/default/grub і /etc/grub.d/*
    немає помилок, будь ласка, створіть звіт щодо вади з
    долученням файла %s.

en: done
uk: виконано

en: Warning:
uk: Попередження:

en: Usage: %s [OPTION] MENU_ENTRY\n
uk: Використання: %s [ПАРАМЕТР] ПУНКТ_МЕНЮ\n

en: Set the default boot menu entry for GRUB, for the next boot only.
uk: Встановити типовий пункт меню завантаження для GRUB лише для наступного завантаження.

en: expect GRUB images under the directory DIR/%s instead of the %s directory
uk: шукати образи GRUB у каталозі КАТАЛОГ/%s замість каталогу %s

en: MENU_ENTRY is a number, a menu item title or a menu item identifier. Please note that menu items in
    submenus or sub-submenus require specifying the submenu components and then the
    menu item component. The titles should be separated using the greater-than
    character (>) with no extra spaces. Depending on your shell some characters including > may need escaping. More information about this is available
    in the GRUB Manual in the section about the 'default' command.
uk: ПУНКТ_МЕНЮ є номером, заголовком пункту меню або ідентифікатором пункту меню. Будь ласка, зауважте, що для пунктів
    у підменю та підпідменю слід вказувати компонент підменю, а потім компонент меню.
    Заголовки слід відокремлювати символом «більше» (>) без додаткових пробілів.
    Залежно від використаної командної оболонки, можливо доведеться екранувати
    деякі з символів >. Докладніше про це можна дізнатися з підручника з GRUB,
    розділ щодо команди «default».

en: NOTE: In cases where GRUB cannot write to the environment block, such as when it is stored on an MDRAID or LVM device, the chosen boot menu entry will remain the default even after reboot.
uk: ПРИМІТКА. У тих випадках, коли GRUB не може виконувати запис у блок середовища, наприклад, коли він зберігається на пристрої MDRAID або LVM, вибране меню завантаження залишатиметься типовим навіть після перезавантаження.

en: More than one menu entry?
uk: Декілька пунктів меню?

en: Menu entry not specified.
uk: Не вказано пункт меню.

en: %s will remain the default boot entry until manually cleared with:\n
uk: %s залишатиметься типовим завантажувальним записом допоки не буде очищено вручну із:\n

en: Set the default boot menu entry for GRUB.
uk: Встановити типовий пункт меню завантаження для GRUB.

en: This requires setting GRUB_DEFAULT=saved in %s/default/grub.\n
uk: Потребує встановлення GRUB_DEFAULT=saved у %s/default/grub.\n

en: MENU_ENTRY is a number, a menu item title or a menu item identifier.
uk: ПУНКТ_МЕНЮ є номером, назвою пункту меню або ідентифікатором пункту меню.

en: Requested serial terminal but GRUB_SERIAL_COMMAND is unspecified. Default parameters will be used.
uk: Надіслано запит щодо послідовного термінала, але не визначено GRUB_SERIAL_COMMAND. Буде використано типові параметри.

en: Found theme: %s\n
uk: Виявлено тему: %s\n

en: Found background: %s\n
uk: Виявлено тло: %s\n

en: Unsupported image format
uk: Непідтримуваний формат зображень

en: Setting GRUB_TIMEOUT to a non-zero value when GRUB_HIDDEN_TIMEOUT is set is no longer supported.
uk: Підтримки встановлення ненульового значення для GRUB_TIMEOUT, якщо встановлено GRUB_HIDDEN_TIMEOUT, не передбачено.

en: Found GNU Mach: %s
uk: Виявлено GNU Mach: %s

en: Found Hurd module: %s
uk: Виявлено модуль Hurd: %s

en: Some Hurd stuff found, but not enough to boot.
uk: Виявлено деякі частини Hurd, але їх недостатньо для завантаження.

en: %s, with Hurd %s (recovery mode)
uk: %s, з Hurd %s (режим відновлення)

en: %s, with Hurd %s
uk: %s, з Hurd %s

en: Please don't use old title `%s' for GRUB_DEFAULT, use `%s' (for versions before 2.00) or `%s' (for 2.00 or later)
uk: Будь ласка, не користуйтеся застарілим заголовком «%s» для GRUB_DEFAULT, скористайтеся «%s» (у версіях до 2.00) або «%s» (у 2.00 та новіших версіях)

en: Loading GNU Mach ...
uk: Завантаження GNU Mach…

en: Loading the Hurd ...
uk: Завантаження Hurd…

note: TRANSLATORS: %s is replaced with an OS name
en: Advanced options for %s
uk: Додаткові параметри для %s

en: Loading kernel of Illumos ...
uk: Завантаження ядра Illumos...

en: %s, with kFreeBSD %s (recovery mode)
uk: %s, з kFreeBSD %s (режим відновлення)

en: %s, with kFreeBSD %s
uk: %s, з kFreeBSD %s

en: Loading kernel of FreeBSD %s ...
uk: Завантаження ядра FreeBSD %s…

en: Found kernel of FreeBSD: %s\n
uk: Виявлено ядро FreeBSD: %s\n

en: Found kernel module directory: %s\n
uk: Виявлено каталог модулів ядра: %s\n

en: %s, with Linux %s (recovery mode)
uk: %s, з Linux %s (режим відновлення)

en: %s, with Linux %s
uk: %s, з Linux %s

en: Loading Linux %s ...
uk: Завантаження Linux %s…

note: TRANSLATORS: ramdisk isn't identifier. Should be translated.
en: Loading initial ramdisk ...
uk: Завантаження початкового диска у оперативній пам’яті…

en: Found linux image: %s\n
uk: Виявлено образ linux: %s\n

en: Found initrd image: %s\n
uk: Виявлено образ initrd: %s\n

en: %s, with kernel %s (via %s, recovery mode)
uk: %s, з ядром %s (за допомогою %s, режим відновлення)

en: %s, with kernel %s (via %s)
uk: %s, з ядром %s (за допомогою %s)

en: Found NetBSD kernel: %s\n
uk: Виявлено ядро NetBSD: %s\n

en: Windows Vista/7 (loader)
uk: Windows Vista/7 (завантажувач)

en: Windows NT/2000/XP (loader)
uk: Windows NT/2000/XP (завантажувач)

en: Found %s on %s (%s)\n
uk: Виявлено %s на %s (%s)\n

note: TRANSLATORS: it refers to kernel architecture (32-bit)
en: (32-bit)
uk: (32-бітове)

note: TRANSLATORS: it refers to kernel architecture (64-bit)
en: (64-bit)
uk: (64-бітове)

note: TRANSLATORS: it refers on the OS residing on device %s
en: (on %s)
uk: (на %s)

en: %s (XSM enabled)
uk: %s (увімкнено XSM)

en: %s, with Xen %s and Linux %s (recovery mode)
uk: %s, з Xen %s і Linux %s (режим відновлення)

en: %s, with Xen %s and Linux %s
uk: %s, з Xen %s і Linux %s

en: %s, with Xen hypervisor
uk: %s, з гіпервізором Xen

en: Loading Xen %s ...
uk: Завантаження Xen %s…

en: Loading XSM policy ...
uk: Завантажуємо правила XSM...

en: Xen hypervisor, version %s
uk: Гіпервізор Xen, версія %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with an OS name
en: Advanced options for %s (with Xen hypervisor)
uk: Додаткові параметри для %s (з гіпервізором Xen)

en: os-prober will not be executed to detect other bootable partitions.\nSystems on them will not be added to the GRUB boot configuration.\nCheck GRUB_DISABLE_OS_PROBER documentation entry.
uk: Для виявлення інших придатних до завантаження розділів не буде виконано os-prober.\nСистеми на цих розділах не буде додано до налаштувань завантаження GRUB.\nОзнайомтеся із записом у документації щодо GRUB_DISABLE_OS_PROBER.

en: os-prober will be executed to detect other bootable partitions.\nIts output will be used to detect bootable binaries on them and create new boot entries.
uk: Для виявлення інших придатних до завантаження розділів буде виконано os-prober.\nВиведені ним дані буде використано для виявлення придатних до завантаження виконуваних файлів на розділах і створення нових записів завантаження.

en: Found %s on %s\n
uk: Виявлено %s на %s\n

note: TRANSLATORS: %s is replaced by OS name.
en: %s is not yet supported by grub-mkconfig.\n
uk: %s ще не підтримується grub-mkconfig.\n

en: Adding boot menu entry for UEFI Firmware Settings ...\n
uk: Додаємо пункт меню завантаження для параметрів мікрокоду UEFI ...\n
