gthumb - en to cs translation catalogue (1150 entries)

en: gThumb Image Viewer
cs: Prohlížeč obrázků gThumb

en: View and organize your images
cs: Prohlížejte si a roztřiďte své obrázky

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
cs: gThumb je zobrazovač, editor, prohlížeč a organizátor obrázků. Je navržen tak, aby dobře zapadl do pracovního prostředí GNOME 3.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
cs: Jako zobrazovač obrázků umožňuje gThumb zobrazovat běžné soubory s obrázky, jako jsou BMP, JPEG, GIF (včetně animovaných), PNG, TIFF, TGA a RAW. Můžete si také zobrazit rozličné typy metadat, jako EXIF, IPTC a XMP, vložené v obrázcích.

en: As an image editor gThumb allows to scale, rotate and crop the images; change the saturation, lightness, contrast as well as other color transformations.
cs: Jako editor obrázků umožňuje gThumb u obrázků měnit velikost, otáčet je a ořezávat, měnit sytost, jas, kontrast a provádět další transformace barev.

en: As an image browser gThumb shows the thumbnails of the images saved on your disk, allows to perform the common operations of a file manager such as copy, move and delete files and folders. Furthermore there is a series of image specific tools such as JPEG lossless transformations; image resize; format conversion; slideshow; setting an image as desktop background and several others.
cs: Jako prohlížeč obrázků umožňuje gThumb zobrazovat náhledy obrázků uložených na vašem disku a provádět běžné operace očekávané od správce souborů, jako je kopírování, přesun a mazání souborů a složek. Navíc je zde řada nástrojů určených pro obrázky, jako jsou bezeztrátové transformace JPEG, změna velikosti, převod formátů, promítání snímků, nastavení obrázku jako pozadí pracovní plochy a řada dalších.

en: As an image organizer gThumb allows to add comments and other metadata to images; organize images in catalogs and catalogs in libraries; search for images and save the result as a catalog.
cs: Jako organizátor obrázků umožňuje gThumb přidávat k obrázkům komentáře a další metadata, uspořádávat obrázky do katalogů a katalogy do knihoven, hledat obrázky a ukládat výsledky jako katalog.

en: Browser mode
cs: Režim procházení

en: Viewer mode
cs: Režim prohlížení

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
cs: Pro obrázky překračující tuto velikost (v bajtech) nebudou tvořeny náhledy. Použijte 0, pokud chcete generovat náhledy všech obrázků.

en: Open files in the active window
cs: Otevřít soubory v aktivním okně

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
cs: Zda po změně obrázku nastavit pozice posuvníků na začátek

en: Possible values are: jpeg, jpg.
cs: Možné hodnoty jsou: jpeg, jpg.

en: Possible values are: tiff, tif.
cs: Možné hodnoty jsou: tiff, tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
cs: Možné hodnoty zahrnují: general::unsorted (obecné, neseřazené), file::name (název souboru), file::size (velikost souboru), file::mtime (čas souboru), exif::photo::datetimeoriginal (čas pořízení fotografie podle exif)

en: Import with gThumb
cs: Import pomocí gThumb

en: Photo Import Tool
cs: Nástroj pro import fotografií

en: Import the photos on your camera card
cs: Importujte fotografie z karty svého fotoaparátu

en: Image Viewer
cs: Prohlížeč obrázků

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Image;Viewer;
cs: obrázek;fotka;fotografie;prohlížeč;

en: New Window
cs: Nové okno

en: Caption
cs: Titulek

en: Behavior
cs: Chování

en: _Single click to open files
cs: _Soubory se otevírají jednoduchým kliknutím

en: _Double click to open files
cs: Soubory se otevírají _dvojitým kliknutím

en: _Open files in fullscreen mode
cs: _Otevírat soubory v režimu celé obrazovky

en: Other
cs: Ostatní

en: Thumbnail _size:
cs: Veliko_st náhledu:

en: D_etermine image type from content (slower)
cs: _Určit typ obrázku podle jeho obsahu (pomalejší)

en: digits
cs: číslic

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: remove
cs: Odebrat

en: add
cs: Přidat

en: _Extensions:
cs: Rozšíř_ení:

en: More extensions…
cs: Další rozšíření…

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Následující

en: Filter _Name:
cs: _Název filtru:

en: _Match:
cs: _Musí platit:

en: Rules:
cs: Pravidla:

note: limit label
en: _Limit to
cs: O_mezit na

en: selected by
cs: vybraných podle

en: Mean:
cs: Stř. hodnota:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
cs: Sm. odchylka:

en: Median:
cs: Medián:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
cs: Pixelů:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
cs: Maximum:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
cs: Vybráno:

en: _Location:
cs: U_místění:

en: Overwrite the old file with the new one?
cs: Přepsat starý soubor novým?

en: Old File:
cs: Starý soubor:

en: Filename:
cs: Název souboru:

en: Size:
cs: Velikost:

en: Modified:
cs: Změněno:

en: New File:
cs: Nový soubor:

en: Over_write the old file
cs: _Přepsat starý soubor

en: Do not overwrite _the old file
cs: Nepřepisovat s_tarý soubor

en: Overwrite _all files
cs: Přeps_at všechny soubory

en: _Do not overwrite any file
cs: Nepřepisovat žá_dný soubor

en: _Save the new file as:
cs: _Uložit nový soubor jako:

en: _General filter:
cs: _Hlavní filtr:

en: _Other filters:
cs: _Ostatní filtry:

en: below the folder list
cs: pod seznamem složek

en: on the right
cs: napravo

en: gThumb Preferences
cs: Předvolby gThumb

en: Appearance
cs: Vzhled

en: T_humbnails in viewer:
cs: Ná_hledy v zobrazovači:

en: on the bottom
cs: dole

en: on the side
cs: po straně

en: File _properties in browser:
cs: Vlastnosti souboru v _prohlížeči:

en: _Statusbar
cs: _Stavová lišta

en: On startup:
cs: Při spuštění:

en: Go to last _visited location
cs: Přejít na poslední na_vštívené místo

en: Go to this _folder:
cs: Přejít do této s_ložky:

en: Set to C_urrent
cs: Nastavit na _aktuální

en: _Reuse the active window to open files
cs: Zno_vu použít aktivní okno k otevření souborů

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
cs: Žádat _potvrzení před odstraněním souborů nebo katalogů

en: Ask whether to save _modified files
cs: Ptát se, zda ukládat z_měněné soubory

en: _Store metadata inside files if possible
cs: Pokud je to možné, uchovávat metadata v _souborech

en: General
cs: Obecné

en: Shortcuts:
cs: Klávesové zkratky:

en: _Restore All…
cs: O_bnovit vše…

en: file name
cs: názvu souboru

en: file modified date
cs: data změny souboru

en: _Inverse order
cs: _Obrácené pořadí

en: Example:
cs: Příklad:

en: Upload images to 23hq.com
cs: Nahrávejte si obrázky na 23hq.com

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Add bookmarks support.
cs: Přidejte si podporu záložek

en: _Add Bookmark
cs: _Přidat záložku

en: _Edit Bookmarks…
cs: _Upravit záložky…

en: _System Bookmarks
cs: _Systémové záložky

en: _Bookmarks:
cs: _Záložky:

en: Go to this location
cs: Přejít na toto umístění

en: Remove
cs: Odebrat

en: _Name
cs: _Název

en: _Location
cs: U_místění

en: Could not remove the bookmark
cs: Nelze odstranit záložku

en: Burn CD/DVD
cs: Vypalování CD/DVD

en: Save files to an optical disc.
cs: Ukládejte soubory na optické disky.

en: _Optical Disc…
cs: _Optický disk…

en: Disc Name
cs: Název disku

en: Current _folder
cs: _Aktuální složka

en: Current folder and its s_ub-folders
cs: Aktuální složka a její _podsložky

en: _Selected files
cs: _Vybrané soubory

en: Source
cs: Zdroj

en: Write to Disc
cs: Zapsat na disk

en: _Continue
cs: _Pokračovat

en: Error interpreting JPEG image file: %s
cs: Chyba při interpretaci souboru s obrázkem JPEG: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
cs: Neznámý barevný prostor JPEG (%d)

en: _Quality:
cs: _Kvalita:

en: _Lossless
cs: _Bezeztrátový

en: _Default extension:
cs: _Výchozí přípona:

en: _Smoothing:
cs: Vy_hlazování:

en: Opti_mize
cs: Opti_malizovat

en: _Progressive
cs: _Progresivní

en: Compression _level:
cs: Úroveň _komprimace:

en: Default options:
cs: Výchozí volby:

en: _RLE compression
cs: Komprimace _RLE

en: Compression
cs: Komprimace

en: _No compression
cs: _Bez komprimace

en: No_rmal (Deflate)
cs: Běžná (_deflace)

en: _Loss compression (JPEG)
cs: _Ztrátová komprimace (JPEG)

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: _Horizontal:
cs: Vo_dorovně:

en: _Vertical:
cs: S_visle:

en: _Method:
cs: _Metoda:

en: Insufficient memory
cs: Nedostatek paměti

en: Saving
cs: Ukládání

en: No name specified
cs: Není zadán název

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
cs: Neplatný název. Následující znaky nejsou povoleny: %s

en: Name already used
cs: Název je již použit

en: New catalog
cs: Nový katalog

en: Enter the catalog name:
cs: Zadejte název katalogu:

en: C_reate
cs: _Vytvořit

en: New library
cs: Nová knihovna

en: Enter the library name:
cs: Zadejte název knihovny:

en: Could not remove the catalog
cs: Nelze odstranit katalog

en: Are you sure you want to remove “%s”?
cs: Opravdu chcete odstranit „%s“?

en: Add to Catalog…
cs: Přidat do katalogu…

en: Open Folder
cs: Otevřít složku

en: Remove from Catalog
cs: Odstranit z katalogu

en: Create Catalog
cs: Vytvořit katalog

en: Create Library
cs: Vytvořit knihovnu

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Catalogs
cs: Katalogy

en: Command Line
cs: Příkazový řádek

en: Catalog Properties
cs: Vlastnosti katalogu

en: Organize
cs: Uspořádat

en: Automatically organize files by date
cs: Automaticky uspořádat soubory podle data

en: Create file collections.
cs: Vytvářejte sbírky souborů

en: C_atalogs:
cs: K_atalogy:

en: New Library
cs: Nová knihovna

en: New Catalog
cs: Nový katalog

en: _View the destination
cs: _Zobrazit cíl

en: _Name:
cs: _Název:

en: _Date:
cs: _Datum:

en: Catalog
cs: Katalog

en: Cancel operation
cs: Zrušit operaci

en: Organization:
cs: Uspořádání:

en: Files
cs: Soubory

en: Create
cs: Vytvořit

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select None
cs: Nic nevybrat

en: Catalog _Preview:
cs: Ná_hled katalogu:

en: _Group files by:
cs: _Seskupit soubory podle:

en: _Include sub-folders
cs: _Včetně podsložek

en: Ignore catalogs with a single file
cs: Ignorovat katalogy s jediným souborem

en: Put single files in the catalog:
cs: Samostatné soubory vložit do katalogu

en: Singles
cs: Samostatné

en: Could not add the files to the catalog
cs: Nelze přidat soubory do katalogu

en: Could not create the catalog
cs: Nelze vytvořit katalog

en: Add to Catalog
cs: Přidat do katalogu

en: _Add
cs: Přid_at

en: Keep the dialog open
cs: Zachovat dialogové okno otevřené

en: Could not save the catalog
cs: Nelze uložit do katalogu

en: Could not load the catalog
cs: Nelze načíst katalog

en: Organize Files
cs: Uspořádat soubory

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
cs: Soubory budou uspořádány v katalogu. Na disku žádné soubory přesouvány nebudou.

en: Date photo was taken
cs: Datum pořízení fotografie

en: File modified date
cs: Datum změny souboru

en: Tag
cs: Štítek

en: Tag (embedded)
cs: Štítek (vložený)

en: Invalid file format
cs: Neplatný formát souboru

en: Tags
cs: Štítky

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
cs: Katalog „%s“ již existuje, chcete jej přepsat?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
cs: Knihovna „%s“ již existuje, chcete ji přepsat?

en: Over_write
cs: _Přepsat

en: Cannot move the files
cs: Nelze přesunout soubory

en: Cannot copy the files
cs: Nelze zkopírovat soubory

en: Invalid destination.
cs: Neplatný cíl.

en: Copying files to “%s”
cs: Kopírují se soubory do „%s“

en: Could not remove the files from the catalog
cs: Nelze odstranit vybrané soubory z katalogu

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
cs: Operace dokončena. Katalogů: %d. Obrázků: %d.

en: Change _Date…
cs: Změnit _datum…

en: Change date
cs: Změna data

en: Change the files date
cs: Měňte datum souborů

en: Change the following values:
cs: Změnit následující hodnoty:

en: _Last modified date
cs: Datum _poslední změny

en: Co_mment date
cs: Datum ko_mentáře

en: Change to:
cs: Změnit na:

en: The _following date:
cs: _Následující datum:

en: File _modified date
cs: Datum z_měny souboru

en: File c_reation date
cs: Datum vytvoření soubo_ru

en: Date p_hoto was taken
cs: Datum pořízení _fotografie

en: A_djust by
cs: Po_sunout o

en: hours
cs: hodin

en: minutes
cs: minut

en: seconds
cs: sekund

en: Change Date
cs: Změna data

en: Import Embedded Metadata
cs: Importovat vložená metadata

en: Comments and tags
cs: Komentáře a štítky

en: Add comments and tags to any file type.
cs: Přidávejte komentáře a štítky do libovolných typů souborů

en: _Synchronize with the embedded metadata
cs: _Synchronizovat s vloženými metadaty

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Comment
cs: Komentář

en: Title
cs: Název

en: Place
cs: Umístění

en: Comment Date & Time
cs: Datum a čas komentáře

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Contact _Sheet…
cs: Náhledový li_st…

en: Image _Wall…
cs: Stěna s obrázky…

en: Contact Sheet
cs: Náhledový list

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
cs: Vytvářejte indexy zobrazující náhledy vybraných souborů

en: None
cs: nic

en: Simple
cs: Jednoduchý

en: Simple with shadow
cs: Jednoduchý se stínem

en: Shadow only
cs: Pouze stín

en: Slide
cs: Diarámeček

en: Inward Shadow
cs: Vnitřní stín

en: Outward Shadow
cs: Vnější stín

en: Background
cs: Pozadí

en: _Solid color
cs: P_lná barva

en: _Gradient
cs: Přecho_d

en: Select a color
cs: Výběr barvy

en: Frame
cs: Rámeček

en: _Style:
cs: _Styl:

en: C_olor:
cs: _Barva:

en: _Header:
cs: Zá_hlaví:

en: Select a font
cs: Výběr písma

en: _Footer:
cs: Zá_patí:

en: Caption:
cs: Titulek:

en: Help
cs: Nápověda

en: Edit template
cs: Upravit šablonu

en: _Destination:
cs: _Cíl:

en: Choose destination folder
cs: Vyberte cílovou složku

en: File_name:
cs: _Název souboru:

en: Create _HTML image map
cs: Vytvořit obrázkovou mapu _HTML

en: Create a new theme
cs: Vytvořit nový motiv

en: Edit the selected theme
cs: Upravit vybraný motiv

en: Delete the selected theme
cs: Smazat vybraný motiv

en: Theme
cs: Motiv

en: Columns:
cs: Sloupců:

en: Images per page:
cs: Obrázků na stránku:

en: All images on a single page
cs: Všechny obrázky na jedné stránce

en: _All pages with the same size
cs: Vš_echny stránky ve stejné velikosti

en: Layout
cs: Rozvržení

en: S_ort:
cs: Řadit p_odle:

en: Re_verse order
cs: _Obrácené pořadí

en: _Size:
cs: Veliko_st:

en: Sq_uared
cs: Čtvere_cový

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Enumerator
cs: Čítač

en: Current date
cs: Dnešní datum

en: Current page number
cs: Číslo aktuální stránky

en: Total number of pages
cs: Celkový počet stránek

en: Location
cs: Umístění

en: Could not save the theme
cs: Nelze uložit motiv

en: Could not delete the theme
cs: Nelze smazat motiv

en: Edit Template
cs: Úprava šablony

en: Image Wall
cs: Stěna s obrázky

en: Creating images
cs: Vytvářejí se obrázky

en: Generating thumbnails
cs: Generují se náhledy

en: Theme Properties
cs: Vlastnosti motivu

en: Copy _From
cs: Kopírova_t z

en: New theme
cs: Nový motiv

en: Header
cs: Záhlaví

en: Footer
cs: Zápatí

en: Convert Format…
cs: Převést formát…

en: Convert format
cs: Převod formátu

en: Save images in a different format
cs: Ukládejte obrázky v různých formátech

en: New format
cs: Nový formát

en: Destination
cs: Cíl

en: _Use the original image folder
cs: Po_užít původní složku obrázku

en: Converting images
cs: Převádí se obrázky

en: Convert Format
cs: Převod formátu

en: Could not show the desktop background properties
cs: Nelze zobrazit vlastnosti pozadí pracovní plochy

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Undo
cs: _Zpět

en: Could not set the desktop background
cs: Nelze nastavit pozadí pracovní plochy

en: Set as Background
cs: Nastavit jako pozadí

en: Desktop background
cs: Pozadí pracovní plochy

en: Set the image as desktop background
cs: Nastavte si obrázek jako pozadí pracovní plochy

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
cs: Opravdu chcete trvale smazat metadata vybraných souborů?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
cs: Když metadata smažete, nepůjde to již vrátit zpět.

en: Edit comment
cs: Upravit komentář

en: Edit tags
cs: Upravit štítky

en: Delete Metadata
cs: Smazat metadata

en: D_escription:
cs: _Popis:

en: _Place:
cs: _Umístění:

en: T_ags:
cs: Š_títky:

en: _Rating:
cs: _Hodnocení:

en: _Title:
cs: _Název:

en: Could not save the file metadata
cs: Nelze uložit metadata souboru

en: Cannot read file information
cs: Nelze načíst informace o souboru

en: Edit metadata
cs: Úpravy metadat

en: Allow to edit files metadata.
cs: Upravujte metadata souborů

en: Save only cha_nged fields
cs: Uložit pouze změ_něná pole

en: No date
cs: Datum neuvedeno

en: The following date
cs: Následující datum

en: Last modified date
cs: Datum poslední změny

en: File creation date
cs: Datum vytvoření souboru

en: Do not modify
cs: Neměnit

en: Assigning tags to the selected files
cs: Přiřazují se štítky k vybraným souborům

en: Writing files
cs: Zapisují se soubory

en: Reading files
cs: Čtou se soubory

en: example
cs: příklad

en: What example does
cs: Co příklad dělá

en: Co_untry:
cs: _Země:

en: _Code:
cs: _Kód země:

en: Cr_edit:
cs: Zprostř_edkovatel:

en: _Source:
cs: Z_droj:

en: _Urgency:
cs: _Důležitost:

en: _Object Name:
cs: Název _objektu:

en: Byline _Title:
cs: Pos_tavení autora:

en: _Byline:
cs: _Jméno autora:

en: _City:
cs: _Město:

en: _Language:
cs: _Jazyk:

en: State/Province:
cs: Stát/region:

en: (invalid value)
cs: (neplatná hodnota)

en: Exposure
cs: Expozice

en: EXIF, IPTC, XMP support
cs: Podpora EXIF, IPTC, XMP

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
cs: Čtěte a zapisujte metadata exif, iptc a xmp

en: Exif General
cs: Exif – obecné

en: Exif Conditions
cs: Exif – podmínky

en: Exif Structure
cs: Exif – struktura

en: Exif Thumbnail
cs: Exif – náhled

en: Exif GPS
cs: Exif – GPS

en: Exif Maker Notes
cs: Exif – poznámky autora

en: Exif Versions
cs: Exif – verze

en: Exif Other
cs: Exif – ostatní

en: XMP Embedded
cs: Vložené XMP

en: XMP Attached
cs: Přiložené XMP

en: date photo was taken
cs: data pořízení fotografie

en: _Export To
cs: _Exportovat do

en: New folder
cs: Nová složka

en: Enter the folder name:
cs: Zadejte název složky:

en: Could not perform the operation
cs: Nelze provést tuto operaci

en: Could not move the files
cs: Nelze přesunout soubory

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
cs: Soubor nelze přesunout do současného umístění, můžete jej místo toho nechat zkopírovat.

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Move To
cs: Přesun do

en: Copy To
cs: Kopírování do

en: Move
cs: Přesunout

en: Could not open the location
cs: Nelze otevřít umístění

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Paste
cs: Vložit

en: Copy to…
cs: Kopírovat do…

en: Move to…
cs: Přesunout do…

en: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

en: Delete
cs: Smazat

en: Open with the File Manager
cs: Otevřít ve správci souborů

en: Create Folder
cs: Vytvořit složku

en: Paste Into Folder
cs: Vložit do složky

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Delete permanently
cs: Smazat trvale

en: Open with Gimp
cs: Otevřít pomocí Gimpu

en: Home Folder
cs: Domovská složka

en: Open _With
cs: _Otevřít pomocí

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
cs: Opravdu chcete přesunout „%s“ do „%s“?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
cs: Opravdu chcete zkopírovat „%s“ do „%s“?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
cs: Opravdu chcete přesunout přetažené soubory do „%s“?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
cs: Opravdu chcete zkopírovat přetažené soubory do „%s“?

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: File manager
cs: Správa souborů

en: File manager operations.
cs: Operace správy souborů

en: Adjust contrast
cs: Upravit kontrast

en: Flip
cs: Překlopit

en: Mirror
cs: Zrcadlit

en: Rotate right
cs: Otočit doprava

en: Rotate left
cs: Otočit doleva

en: Crop
cs: Oříznout

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: _Preview
cs: Ná_hled

en: B_rightness:
cs: _Jas:

en: Con_trast:
cs: Kon_trast:

en: _Saturation:
cs: _Sytost:

en: G_amma:
cs: G_ama:

en: Cyan-_Red:
cs: Azu_rová - Červená:

en: _Magenta-Green:
cs: Purpurová - _Zelená:

en: _Yellow-Blue:
cs: Žl_utá - Modrá:

en: Color Levels
cs: Úrovně barev

en: Position
cs: Pozice

en: Color
cs: Barva

en: Options
cs: Volby

en: _Grid:
cs: _Mřížka:

en: Selection
cs: Výběr

en: _Width:
cs: Šíř_ka:

en: Heigh_t:
cs: _Výška:

en: _Position:
cs: _Poloha:

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Center
cs: Vystředit

en: Aspect ratio
cs: Poměr stran

en: I_nvert aspect ratio
cs: Obrátit poměr stra_n

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
cs: Náso_bek:

en: Include current channel
cs: Včetně aktuálního kanálu

en: High _quality
cs: Vysoká _kvalita

en: pixels
cs: pixelů

en: Dimensions
cs: Rozměry

en: Set the image size to this value
cs: Nastavit velikost obrázku na tuto hodnotu

en: Original dimensions:
cs: Původní rozměry:

en: Scale factor:
cs: Poměr změny velikosti:

en: New dimensions:
cs: Nové rozměry:

en: Grid:
cs: Mřížka:

en: _Background:
cs: _Pozadí:

en: Pick a background color
cs: Výběr barvy pozadí

en: _Transparent
cs: Průh_ledné

en: Original size
cs: Původní velikost

en: Bounding box
cs: Ohraničující okénko

en: Crop borders
cs: Odříznout okraje

en: Angle
cs: Úhel

en: Align
cs: Vyrovnat

en: Image size
cs: Velikost obrázku

en: Point 1:
cs: Bod 1:

en: Point 2:
cs: Bod 2:

en: Keep aspect ratio
cs: Zachovat poměr stran

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
cs: Nakreslete v obrázku čáru,
    vůči které jej chcete vyrovnat.

en: Parallel
cs: Rovnoběžka

en: Perpendicular
cs: Kolmice

en: Alignment
cs: Vyrovnání

en: Threshold:
cs: Práh:

en: Radius:
cs: Poloměr:

en: Amount:
cs: Míra:

en: Linear scale
cs: Lineární měřítko

en: Logarithmic scale
cs: Logaritmické měřítko

en: Channel:
cs: Kanál:

en: Value
cs: Hodnota

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrá

en: Reset
cs: Vynulovat

en: Presets
cs: Přednastavené

en: Applying changes
cs: Uplatňují se změny

en: Adjust Colors
cs: Úprava barev

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
cs: Změnit jas, kontrast, sytost a úroveň gamy obrázku

en: Stretch
cs: Roztáhnout

en: Stretch the histogram after trimming 0.5% from both ends
cs: Roztáhnout histogram pro ořezání 0,5 % z obou konců

en: Equalize
cs: Vyrovnat

en: Equalize the histogram using the square root function
cs: Vyrovnat histogram pomocí kvadratické funkce

en: Uniform
cs: Rovnoměrná

en: Equalize the histogram using the linear function
cs: Vyrovnat histogram pomocí lineární funkce

en: Adjust Contrast
cs: Upravit kontrast

en: Automatic contrast adjustment
cs: Automaticky upravit kontrast

en: Color Picker
cs: Barevná pipeta

en: Pick a color from the image
cs: Kliknutím sejměte barvu z obrázku

en: Square
cs: Čtverec

en: %d × %d (Image)
cs: %d × %d (obrázek)

en: %d × %d (Screen)
cs: %d × %d (obrazovka)

en: 4∶3 (DVD, Book)
cs: 4∶3 (DVD, kniha)

en: 3∶2 (Postcard)
cs: 3:2 (pohlednice)

en: 1.85∶1
cs: 1,85∶1

en: 1.91∶1
cs: 1,91∶1

en: 2.39∶1
cs: 2,39∶1

en: Other…
cs: Jiné…

en: Rule of Thirds
cs: Pravidlo třetin

en: Golden Sections
cs: Zlatý řez

en: Center Lines
cs: Středové čáry

en: Add to Presets
cs: Přidání do přednastavených

en: Enter the preset name:
cs: Zadejte název přednastavení:

en: Could not save the file
cs: Nelze uložit soubor

en: Add to presets
cs: Přidání do přednastavených

en: Color Curves
cs: Křivky barev

en: Adjust color curves
cs: Úpravit křivky barev

en: Special Effects
cs: Speciální efekty

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
cs: Teplejší

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
cs: Studenější

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
cs: Zemitá

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Desert
cs: Pouštní

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
cs: Arktická

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
cs: Mango

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
cs: Svěží modrá

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
cs: Třešeň

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Vintage
cs: Starobylá

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
cs: Rozmázlé hrany

note: Translators: this is the name of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
cs: Viněta

en: Flip the image vertically
cs: Překlopit obrázek svisle

en: _Brightness
cs: _Jas

en: _Saturation
cs: _Sytost

en: _Average
cs: _Průměr

en: Grayscale
cs: Stupně šedi

en: Lomo
cs: Lomografie

en: Mirror the image horizontally
cs: Zrcadlit obrázek vodorovně

en: Negative
cs: Negativ

en: Redo
cs: Znovu

note: resize the original image
en: Resizing images
cs: Mění se velikost obrázků

en: Rotate Left
cs: Otočit doleva

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
cs: Otočit obrázek o 90 stupňů proti směru hodinových ručiček

en: Rotate Right
cs: Otočit doprava

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
cs: Otočit obrázek o 90 stupňů po směru hodinových ručiček

en: Rotate
cs: Otočení

en: Save As…
cs: Uložit jako…

en: Save
cs: Uložit

en: Sharpening image
cs: Doostřuje se obrázek

en: Enhance Focus
cs: Zvýšení ostrosti

en: Undo
cs: Zpět

en: Find _Duplicates…
cs: Hledat _duplicity…

en: _Folders:
cs: _Složky:

en: Duplicates:
cs: Duplicity:

en: Files:
cs: Soubory:

en: File
cs: Soubor

en: Last modified
cs: Naposledy změněno

en: _View
cs: Zo_brazit

en: _Delete
cs: _Smazat

en: No duplicates found.
cs: Nenalezeny žádné duplicity.

en: Start _at:
cs: Z_ačít v:

en: _Filter:
cs: _Filtr:

en: Find Duplicates
cs: Hledání duplicit

en: _Find
cs: _Hledat

en: Find duplicated files.
cs: Vyhledejte duplicitní soubory

en: leave the newest duplicates
cs: nechat nejnovější duplikát

en: leave the oldest duplicates
cs: nechat nejstarší duplikát

en: by folder…
cs: podle složky…

en: all files
cs: všechny soubory

en: no file
cs: žádný soubor

en: %d file (%s) | %d files (%s)
cs[0]: %d soubor (%s)
cs[1]: %d soubory (%s)
cs[2]: %d souborů (%s)

en: %d duplicate | %d duplicates
cs[0]: %d duplicita
cs[1]: %d duplicity
cs[2]: %d duplicit

en: Search completed
cs: Hledání dokončeno

en: Searching for duplicates
cs: Vyhledávají se duplicity

en: %d file remaining | %d files remaining
cs[0]: Zbývá %d soubor
cs[1]: Zbývají %d soubory
cs[2]: Zbývá %d souborů

en: Getting the file list
cs: Získává se seznam souborů

en: Duplicates
cs: Duplicity

en: Select
cs: Vybrat

en: Upload images to Flickr
cs: Nahrávejte si obrázky na Flickr

en: Public photos
cs: Veřejné fotografie

en: Private photos, visible to family and friends
cs: Soukromé fotografie, viditelné pro rodinu a přátele

en: Private photos, visible to friends
cs: Soukromé fotografie, viditelné pro přátele

en: Private photos, visible to family
cs: Soukromé fotografie, viditelné pro rodinu

en: Private photos
cs: Soukromé fotografie

en: Safe content
cs: Zabezpečený obsah

en: Moderate content
cs: Moderovat obsah

en: Restricted content
cs: Chráněný obsah

en: _Account:
cs: Úč_et:

en: Edit accounts
cs: Upravit účty

en: Free space:
cs: Volné místo:

en: Ph_otoset:
cs: Sada f_otografií:

en: _Privacy:
cs: _Soukromí:

en: _Safety:
cs: _Ochrana:

en: Hi_de from public searches
cs: S_krýt před veřejným hledáním

en: _Resize if larger than:
cs: Z_menšit, je-li větší než:

en: A_ccount:
cs: Úč_et:

en: Could not connect to the server
cs: Nelze se připojit k serveru

en: Files successfully uploaded to the server.
cs: Soubory byly úspěšně nahrány na server.

en: _Open in the Browser
cs: _Otevřít v prohlížeči

en: Could not create the album
cs: Nelze vytvořit album

en: Could not upload the files
cs: Nelze nahrát soubory

en: No valid file selected.
cs: Není vybrán žádný platný soubor.

en: Could not export the files
cs: Nelze exportovat soubory

en: Export to %s
cs: Export do %s

en: %d file | %d files
cs[0]: %d soubor
cs[1]: %d soubory
cs[2]: %d souborů

en: Could not get the photo list
cs: Nelze získat seznam fotografií

en: No album selected
cs: Není vybráno žádné album

en: Import from %s
cs: Importovat z %s

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
cs: Až dokončíte proces ověření pro %s, tak se vraťte do tohoto okna

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
cs: Až budete hotovi, klikněte na tlačítko „Pokračovat“ níže.

en: C_ontinue
cs: P_okračovat

en: _Authorize…
cs: _Ověřit…

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
cs: gTbumb vyžaduje vaše ověření pro nahrání fotografií na %s

en: Click “Authorize” to open your web browser and authorize gthumb to upload photos to %s. When you’re finished, return to this window to complete the authorization.
cs: Kliknutím na „Ověřit“ otevřete svůj webový prohlížeč, ve kterém proveďte ověření pro aplikaci gthumb pro nahrání fotografií na %s. Až budete hotovi, tak se vraťte do tohoto okna, kde se ověření dokončí.

en: Getting the album list
cs: Získává se seznam alb

en: Creating the new album
cs: Vytváří se nové album

en: Could not upload “%s”: %s
cs: Nelze nahrát „%s“: %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
cs: Nahrává se „%s“

en: Uploading the files to the server
cs: Nahrávají se soubory na server

en: Getting the photo list
cs: Získává se seznam fotografií

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
cs: Obrázek byl uložen jako %s

[ctx: Filename]
en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Could not take a screenshot
cs: Nelze pořídit snímek obrazovky

en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Play/Pause
cs: Přehrát / pozastavit

en: Mute
cs: Vypnout zvuk

en: Play faster
cs: Přehrát rychleji

en: Play slower
cs: Přehrát pomaleji

en: Next frame
cs: Další snímek

en: Go forward 1 second
cs: Vpřed o 1 sekundu

en: Go forward 5 seconds
cs: Vpřed o 5 sekund

en: Go forward 10 seconds
cs: Vpřed o 10 sekund

en: Go forward 1 minute
cs: Vpřed o 1 minutu

en: Go forward 5 minutes
cs: Vpřed o 5 minut

en: Go back 1 second
cs: Zpět o 1 sekundu

en: Go back 5 seconds
cs: Zpět o 5 sekund

en: Go back 10 seconds
cs: Zpět o 10 sekund

en: Go back 1 minute
cs: Zpět o 1 minutu

en: Go back 5 minutes
cs: Zpět o 5 minut

en: Copy Image
cs: Kopírovat obrázek

en: Use hardware acceleration
cs: Používat hardwarové urychlování

en: _Screenshots location:
cs: Umístění _snímků obrazovky:

en: Play
cs: Přehrát

en: Slower
cs: Pomaleji

en: Faster
cs: Rychleji

en: Restart when finished
cs: Po dokončení restartovat

en: Time:
cs: Čas:

note: minus 5 seconds
en: -5s
cs: -5 s

note: minus 10 seconds
en: -10s
cs: -10 s

note: minus 1 minute
en: -1m
cs: -1 m

note: minus 5 minutes
en: -5m
cs: -5 m

note: plus 5 seconds
en: +5s
cs: +5 s

note: plus 10 seconds
en: +10s
cs: +10 s

note: plus 1 minute
en: +1m
cs: +1 m

note: plus 5 minutes
en: +5m
cs: +5 m

note: minus 1 second
en: -1s
cs: -1 s

note: plus 1 second
en: +1s
cs: +1 s

en: Audio/Video support
cs: Podpora zvuku/videa

en: Play audio and video files.
cs: Přehrávejte si soubory se zvukem a videem

en: Playing video
cs: Přehrávání videa

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Take a screenshot
cs: Pořídit snímek obrazovky

en: Fit to window
cs: Přizpůsobit oknu

en: Audio/Video Player
cs: Přehrávač zvuku/videa

en: Audio
cs: Zvuk

en: Artist
cs: Umělec

en: Bitrate
cs: Datový tok

en: Encoder
cs: Kodér

en: Codec
cs: Kodek

en: Framerate
cs: Snímková rychlost

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Channels
cs: Počet kanálů

en: Sample rate
cs: Vzorkovací rychlost

en: Could not print the selected files
cs: Nelze vytisknout vybrané soubory

en: Print
cs: Tisk

en: Centered
cs: Na střed

en: Custom
cs: Vlastní

en: millimeters
cs: milimetry

en: inches
cs: palce

en: The current page number
cs: Číslo aktuální stránky

en: The total number of pages
cs: Celkový počet stránek

en: Special code
cs: Speciální kód

note: translate only the text in the curly brackets
en: %D{ format }
cs: %D{ formát }

en: The current date
cs: Aktuální datum

en: The total number of files
cs: Celkový počet souborů

en: The event description
cs: Popis události

en: _Rows:
cs: Řá_dků:

en: Image
cs: Obrázek

en: Position:
cs: Poloha:

en: Left
cs: Vlevo

en: Top
cs: Nahoru

en: Rotation:
cs: Otočení:

en: Unit:
cs: Jednotky:

en: Preview
cs: Náhled

en: Fonts
cs: Písma

en: Select Caption Font
cs: Výběr písma titulku

en: Select Header Font
cs: Výběr písma záhlaví

en: Select Footer Font
cs: Výběr písma zápatí

en: Total number of files
cs: Celkový počet souborů

en: Event description
cs: Popis události

en: Page %d of %d
cs: Strana %d z %d

en: Could not print
cs: Nelze tisknout

en: Images
cs: Obrázky

en: No suitable loader available for this file type
cs: Pro tento typ souboru není k dispozici žádný vhodný modul, který by jej načetl

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
cs: Načítá se „%s“

en: Loading images
cs: Načítají se obrázky

en: Image print
cs: Tisk obrázků

en: Allow to print images choosing the page layout.
cs: Vytiskněte si obrázky se zvolenou šablonou

en: Rotate Physically
cs: Fyzicky otočit

en: Reset the EXIF Orientation
cs: Vynulovat údaj EXIF o orientaci

en: Saving images
cs: Ukládám obrázky

en: Image rotation
cs: Otočení obrázku

en: Rotate images without data loss.
cs: Otáčejte obrázky bez ztráty kvality

en: Problem transforming the image: %s
cs: Problém při transformaci obrázku: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
cs: Tato transformace může vést k drobnému zkreslení obrazu podél jedné nebo více stran obrázku. Důvodem je skutečnost, že rozměry obrázku nejsou násobkem osmi.
    
    Nicméně, zkreslení je vratné. Je-li výsledek nepřijatelný, stačí provést opačnou transformaci a získat tak původní obrázek.
    
    Můžete také odstranit problematické okrajové pixely. Tento režim dává v praxi nejlepší výsledky, transformace již ale není bezeztrátová.

en: _Trim
cs: Oříznou_t

en: _Accept distortion
cs: Souhl_asit se zkreslením

en: Zoom in
cs: Přiblížit

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: Zoom 100%
cs: 100 %

en: Zoom 200%
cs: 200 %

en: Zoom 300%
cs: 300 %

en: Zoom to fit
cs: Přizpůsobit

en: Zoom to fit if larger
cs: Přizpůsobit, když je větší

en: Zoom to fit width
cs: Přizpůsobit šířce

en: Zoom to fit width if larger
cs: Přizpůsobit šířce, když je větší

en: Zoom to fit height
cs: Přizpůsobit výšce

en: Zoom to fit height if larger
cs: Přizpůsobit výšce, když je větší

en: Undo edit
cs: Zpět úpravy

en: Redo edit
cs: Znovu úpravy

en: Scroll left
cs: Posunout vlevo

en: Scroll right
cs: Posunout vpravo

en: Scroll up
cs: Posunout nahoru

en: Scroll down
cs: Posunout dolů

en: Scroll left fast
cs: Posunout rychle vlevo

en: Scroll right fast
cs: Posunout rychle vpravo

en: Scroll up fast
cs: Posunout rychle nahoru

en: Scroll down fast
cs: Posunout rychle dolů

en: Scroll to center
cs: Posunout na střed

en: After loading an image:
cs: Po načtení obrázku:

en: Set to actual size
cs: Nastavit na aktuální velikost

en: Keep previous zoom
cs: Zachovat předchozí přiblížení

en: Fit to window if larger
cs: Přizpůsobit oknu, když je větší

en: Fit to width
cs: Přizpůsobit šířce

en: Fit to width if larger
cs: Přizpůsobit šířce, když je větší

en: Reset scrollbar positions
cs: Posuvníky na začátek

en: Mouse wheel action:
cs: Činnost kolečka myši:

[ctx: zoom quality]
en: Change image
cs: Změna obrázku

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
cs: Přiblížení obrázku

en: Zoom quality:
cs: Kvalita přibližování:

[ctx: zoom quality]
en: _High
cs: _Vysoká

[ctx: zoom quality]
en: _Low
cs: _Nízká

en: Transparency:
cs: Průhlednost:

en: Checkered
cs: šachovnice

en: White
cs: bílá

en: Gray
cs: šedá

en: Black
cs: černá

en: Automatic
cs: Automatické

en: Fit to height
cs: Přizpůsobit výšce

en: Paste Image
cs: Vložit obrázek

en: Apply the embedded color profile
cs: Použít vložený profil barev

en: Transparency
cs: Průhlednost

en: Save Image
cs: Uložení obrázku

en: Loading the original image
cs: Načítá se původní obrázek

en: JPEG XL container
cs: Kontejner JPEG XL

en: Scroll Image
cs: Posunout obrázek

en: Image Editor
cs: Editor obrázků

en: Viewer
cs: Zobrazovač

en: _Destination
cs: _Cíl

en: _Automatic subfolder
cs: _Automatická podsložka

en: _Template:
cs: Ša_blona:

en: Invalid Destination
cs: Neplatný cíl

en: File date
cs: Datum souboru

en: Importing files
cs: Importují se soubory

en: No file imported
cs: Nebyl importován žádný soubor

en: The selected files are already present in the destination.
cs: Vybrané soubory se již v cíli vyskytují.

en: Could not delete the files
cs: Nelze smazat soubory

en: Delete operation not supported.
cs: Operace mazání není podporována.

en: Last imported
cs: Naposledy importováno

en: No file specified.
cs: Není zadán žádný soubor.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
cs: Nedostatek volného místa na „%s“.
    Je požadováno %s místa, ale k dispozici je jen %s.

en: Tools
cs: Nástroje

en: Co_mmands:
cs: Pří_kazy:

en: _Wait for the command to finish
cs: Ček_at na dokončení příkazu

en: E_xecute command once for every file
cs: P_rovést příkaz samostatně pro každý soubor

en: _Terminal command (shell script)
cs: _Terminálový příkaz (skript shellu)

en: Sh_ortcut:
cs: Kláves_ová zkratka:

en: _Command:
cs: Pří_kaz:

en: Edit command
cs: Upravit příkaz

en: Personalize…
cs: Přizpůsobit…

en: Script
cs: Skript

en: Shortcut
cs: Klávesová zkratka

en: Show
cs: Zobrazit

en: Could not save the script
cs: Nelze uložit skript

en: New Command
cs: Nový příkaz

en: Edit Command
cs: Upravit příkaz

en: Are you sure you want to delete the selected command?
cs: Opravdu chcete smazat vybraný příkaz?

en: Commands
cs: Příkazy

en: Quoted text
cs: Text v uvozovkách

en: File URI
cs: Adresa URI souboru

en: File path
cs: Cesty k souboru

en: File name
cs: Název souboru

en: File name, no extension
cs: Název souboru bez přípony

en: File extension
cs: Přípona souboru

en: Folder path
cs: Cesta k složce

en: Ask a value
cs: Dotaz na hodnotu

en: File attribute
cs: Atribut souboru

en: No command specified
cs: Není zadán příkaz

en: Command exited abnormally with status %d
cs: Příkaz skončil nenormálně se stavovým kódem %d

en: Enter a value:
cs: Zadejte hodnotu:

en: _Skip
cs: Pře_skočit

en: File list tools
cs: Nástroje pro seznamy souborů

en: Scripting and batch manipulation of files.
cs: Skriptování a dávkové zpracování souborů

[ctx: Cardinal point]
en: S
cs: J

[ctx: Cardinal point]
en: N
cs: S

[ctx: Cardinal point]
en: W
cs: Z

[ctx: Cardinal point]
en: E
cs: V

en: Map
cs: Mapa

en: View the photo position on the map
cs: Zobrazte si na mapě místo vztahující se k fotografii

en: A_ccounts:
cs: Úč_ty:

note: the message pane
en: Loading…
cs: Načítá se…

en: New authentication…
cs: Nové ověření…

en: Authorization Required
cs: Požadováno ověření

en: Choose _Account…
cs: Vybr_at účet…

en: Choose Account
cs: Vybrat účet

en: Edit Accounts
cs: Upravit účty

en: Connecting to the server
cs: Připojuje se k serveru

en: Asking authorization
cs: Dotazuje se na ověření

en: Getting account information
cs: Získávají se informace účtu

en: Choose a folder
cs: Vybrat složku

en: _Removable Device…
cs: _Výměnné zařízení…

en: F_older…
cs: Sl_ožka…

en: I_mport From
cs: I_mportovat z

en: After importing from a device:
cs: Po naimportování ze zařízení:

en: _Rotate the images physically
cs: Otočit ob_rázky fyzicky

en: _Delete the imported files from the source
cs: _Smazat naimportované soubory z původního místa

note: view label
en: S_how:
cs: _Zobrazit:

en: _Event:
cs: _Událost:

en: _Tags:
cs: Š_títky:

en: Could not import the files
cs: Nelze importovat soubory

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
cs: Soubory k importu: %d (%s)

en: Could not load the folder
cs: Nelze načíst složku

en: Getting the folder content…
cs: Získává se obsah složky…

en: Import from Removable Device
cs: Import z výměnného zařízení

en: Import from Folder
cs: Import ze složky

en: Import photos
cs: Import fotek

en: Import photos from removable devices.
cs: Importujte fotografie z výměnných zařízení

en: RAW Format
cs: Formát RAW

en: Raw format support
cs: Podpora formátu RAW

en: Allow to load raw format images.
cs: Načítejte si obrázky v surové podobě

en: Red Eye Removal
cs: Odstranění červených očí

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
cs: Odstraní efekt červených očí způsobený bleskem fotoaparátu

en: Red-eye removal
cs: Odstranění červených očí

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
cs: Odstraňte na fotografiích efekt červených očí

en: _Sort by:
cs: Řa_dit podle:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
cs: V_elikost písmen:

en: Re_verse Order
cs: _Obrácené pořadí

en: Revert to the last used template
cs: Vrátit na poslední použitou šablonu

en: _Preview:
cs: Ná_hled:

en: Original enumerator
cs: Čítač původního

en: Modification date
cs: Datum změny

en: Digitalization date
cs: Datum digitalizace

en: Could not rename the files
cs: Nelze přejmenovat soubory

en: _Rename
cs: _Přejmenovat

en: Old Name
cs: Starý název

en: New Name
cs: Nový název

en: Keep original case
cs: Zachovat původní velikost písmen

en: Convert to lower-case
cs: Převést na malá písmena

en: Convert to upper-case
cs: Převést na velká písmena

en: Renaming files
cs: Přejmenovávají se soubory

en: Rename files
cs: Přejmenování souborů

en: Rename series of files.
cs: Přejmenovávejte posloupnosti souborů

en: Resize Images…
cs: Změnit velikost obrázků…

en: pixel
cs: bodů

en: New dimensions
cs: Nové rozměry

en: _Height:
cs: _Výška:

en: _Preserve original aspect ratios
cs: Zachovat _původní poměr stran

en: Format
cs: Formát

en: Resize Images
cs: Změnit velikost obrázků

en: Keep the original format
cs: Zachovat původní formát

en: Resize images
cs: Změnit velikost obrázků

en: Resize series of images.
cs: Měňte velikost obrázků

en: Could not perform the search
cs: Nelze provést hledání

en: Search Result
cs: Výsledek hledání

en: Find
cs: Hledat

en: Find files
cs: Hledat soubory

en: Search again
cs: Hledat znovu

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
cs: Hledání

en: all the following rules
cs: všechna následující pravidla

en: any of the following rules
cs: libovolné z následujících pravidel

en: Add another location
cs: Přidat jiné umístění

en: No file found
cs: Nebyl nalezen žádný soubor

en: Files found so far: %s
cs: Doposud nalezené soubory: %s

en: Searching…
cs: Hledá se…

en: Cancel the operation
cs: Zrušit operaci

en: File search tool.
cs: Nástroj k vyhledávání souborů

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
cs: Přidat do výběru

en: Remove from selection
cs: Odebrat z výběru

en: Show selection
cs: Zobrazit výběr

en: Remove from Selection
cs: Odstranit z výběru

en: Show selection %d
cs: Zobrazit výběr %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
cs: Použijte Alt-%d pro přidání souborů do tohoto výběru, Ctrl-%d pro zobrazení tohoto výběru.

en: Selection %d
cs: Výběr %d

en: Selections
cs: Výběry

en: Advanced file selection.
cs: Pokročilý výběr souborů

en: Start presentation
cs: Spustit prezentaci

en: Terminate presentation
cs: Ukončit prezentaci

en: Pause/Resume presentation
cs: Pozastavit/pokračovat v prezentaci

en: Show next file
cs: Zobrazit následující soubor

en: Show previous file
cs: Zobrazit předchozí soubor

en: Presentation
cs: Prezentace

en: _Personalize
cs: _Přizpůsobit

en: _Transition effect:
cs: _Přechodový efekt:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
cs: _Změnit automaticky, po

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
cs: s

en: _Restart when finished
cs: Po _skončení začít znovu

en: R_andom order
cs: Náhodné poř_adí

en: Playlist
cs: Seznam přehrávání

en: Add files to the playlist
cs: Přidat soubory do seznamu přehrávání

en: Remove the selected files
cs: Odstranit vybrané soubory

en: Choose the files to play
cs: Vyberte soubory k přehrávání

en: Audio files
cs: Zvukové soubory

en: Random
cs: náhodně

en: Playing a presentation
cs: Přehrává se prezentace

en: Push from right
cs: odtlačit zprava

en: Push from bottom
cs: odtlačit zdola

en: Slide from right
cs: překrýt zprava

en: Slide from bottom
cs: překrýt zdola

en: Fade in
cs: prolnutí

en: Flip page
cs: překlopit stránku

en: Cube from right
cs: kostka zprava

en: Cube from bottom
cs: kostka zdola

en: Play a presentation of images.
cs: Přehrávejte prezentace z obrázků

en: Terminal
cs: Terminál

en: Open in Terminal
cs: Otevřít v Terminálu

en: Open a folder in a terminal
cs: Otevírejte složky v terminálu

en: _Web Album…
cs: _Webové album…

en: Click to view the image
cs: Kliknutím obrázek zobrazíte

en: Go back to the index
cs: Přejít zpět na index

en: Image %d of %d
cs: Obrázek %d z %d

en: View page %d
cs: Zobrazit stránku %d

en: View the next image
cs: Zobrazit následující obrázek

en: View the next page
cs: Zobrazit následující stránku

en: View the previous image
cs: Zobrazit předchozí obrázek

en: View the previous page
cs: Zobrazit předchozí stránku

en: All images on a single image
cs: Všechny obrázky v jednom obrázku

en: Adapts to the window width
cs: Přizpůsobovat šířce okna

en: _Copy originals to destination
cs: _Kopírovat originály do cíle

en: _Adapt to the window width
cs: _Přizpůsobit šířce okna

en: Index Page
cs: Stránka s indexem

en: Thumbnail Caption
cs: Titulek náhledu

en: Image Page
cs: Stránka s obrázky

en: Show the description, if available
cs: Zobrazit popis, pokud je k dispozici

en: Show the following attributes:
cs: Zobrazit následující atributy:

en: Image Attributes
cs: Atributy obrázku

en: Current image number
cs: Číslo aktuálního obrázku

en: Total number of images
cs: Celkový počet obrázků

en: Original filename
cs: Původní název souboru

en: Web Album
cs: Webové album

en: Malformed command
cs: Nesprávně zadaný přikaz

en: Could not show the destination
cs: Nelze zobrazit cíl

en: The album has been created successfully.
cs: Album bylo úspěšně vytvořeno.

en: Saving thumbnails
cs: Ukládají se náhledy

en: Saving HTML pages: Images
cs: Ukládám stránky HTML: Obrázky

en: Saving HTML pages: Indexes
cs: Ukládám stránky HTML: Indexy

en: Copying original images
cs: Kopírování originálních obrázků

en: Could not find the style folder
cs: Nelze najít složku se styly

en: Could not create a temporary folder
cs: Nelze vytvořit dočasnou složku

en: Web Albums
cs: Webová alba

en: Create static web albums.
cs: Vytvářejte statická webová alba

en: Could not load the position “%s”
cs: Nelze načíst polohu „%s“

en: Open
cs: Otevřít

en: Filter
cs: Filtr

en: Could not save the filter
cs: Nelze uložit filtr

en: New Filter
cs: Nový filtr

en: Edit Filter
cs: Upravit filtr

en: Filters
cs: Filtry

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
cs: Prohlížeč

[ctx: Extensions]
en: All
cs: Všechna

[ctx: Extensions]
en: Enabled
cs: Povolená

[ctx: Extensions]
en: Disabled
cs: Zakázaná

en: Viewers
cs: Zobrazovače

en: File tools
cs: Práce se soubory

en: List tools
cs: Práce se seznamy

en: Importers
cs: Importování

en: Exporters
cs: Exportování

en: Could not activate the extension
cs: Nelze aktivovat rozšíření

en: Could not deactivate the extension
cs: Nelze deaktivovat rozšíření

en: gThumb Development Team
cs: Vývojářský tým gThumb

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
cs: Rozšíření

en: Restart required
cs: Vyžadován restart

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
cs: Aby se tyto změny projevily, musíte aplikaci gthumb restartovat

en: _Restart
cs: _Restartovat

en: Revert
cs: Vrátit zpět

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
cs: Chcete vrátit zpět všechny změny a použít výchozí klávesové zkratky?

[ctx: Shortcuts]
en: All
cs: Všechny

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
cs: Změněné

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Sort By
cs: Řadit podle

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
cs: %s z %s

en: Moving “%s” to “%s”
cs: Přesouvá se „%s“ do „%s“

en: Copying “%s” to “%s”
cs: Kopíruje se „%s“ do „%s“

en: Moving files
cs: Přesouvají se soubory

en: Copying files
cs: Kopírují se soubory

en: Getting file information
cs: Získávají se informace o souboru

en: Deleting files
cs: Mažou se soubory

en: Moving files to trash
cs: Přesouvají se soubory do koše

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
cs: Zmáčkněte kombinaci kláves, kterou chcete jako zkratku.

en: Press Esc to cancel
cs: Zmáčknutím Esc se vrátíte

en: Open a new window
cs: Otevřít nové okno

en: Start in fullscreen mode
cs: Začít v režimu celé obrazovky

en: Automatically start a presentation
cs: Automaticky začít prezentaci

en: Automatically import digital camera photos
cs: Automaticky importovat fotografie z digitálního fotoaparátu

en: Show version
cs: Zobrazit verzi

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
cs: [SOUBOR…] [SLOŽKA…]

en: — Image browser and viewer
cs: – prohlížeč obrázků

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: gThumb je svobodný software. Můžete jej dále šířit i upravovat, a to za podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala Free Software Foundation, a to buď ve verzi 2 této licence nebo (dle vaší volby) v libovolné novější verzi.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: gThumb je šířen ve víře, že bude užitečný, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK, a to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
cs: Spolu s aplikací gThumb byste měli obdržet kopii licence GNU General Public License. Pokud se tak nestalo, podívejte se na <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: An image viewer and browser for GNOME.
cs: Prohlížeč obrázků pro prostředí GNOME.

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Quit
cs: Ukončit

en: Show browser
cs: Zobrazit prohlížeč

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Open location
cs: Otevřít umístění

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Revert image to saved
cs: Vrátit obrázek na uložený

en: Save image
cs: Uložit obrázek

en: Save image as
cs: Uložit obrázek jako

en: Sidebar
cs: Postranní panel

en: Statusbar
cs: Stavová lišta

en: Thumbnails list
cs: Seznam náhledů

en: Load previous location
cs: Načíst předchozí umístění

en: Load next location
cs: Načíst následující umístění

en: Load parent folder
cs: Načíst rodičovskou složku

en: Load home
cs: Načíst domovskou složku

en: Reload location
cs: Znovu načíst umístění

en: Show/Hide hidden files
cs: Zobrazit/skrýt skryté soubory

en: Change sorting order
cs: Změnit řazení

en: Show first file
cs: Zobrazit první soubor

en: Show last file
cs: Zobrazit poslední soubor

en: Image tools
cs: Nástroje pro úpravy

en: File properties
cs: Vlastnosti souboru

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Select none
cs: Zrušit výběr

en: All
cs: Vše

en: [modified]
cs: [změněno]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
cs[0]: Vybrán %d soubor (%s)
cs[1]: Vybrány %d soubory (%s)
cs[2]: Vybráno %d souborů (%s)

en: %s of free space
cs: %s volného místa

en: No suitable module found for %s
cs: Nenalezen žádný použitelný modul pro %s

en: Save changes to file “%s”?
cs: Uložit změny do souboru „%s“?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
cs: Pokud změny do souboru neuložíte, budou nenávratně ztraceny.

en: Do _Not Save
cs: _Neukládat

en: Accept
cs: Přijmout

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Could not change name
cs: Nelze změnit název

en: Modified
cs: Změněno

en: Go to the previous visited location
cs: Přejít na předchozí navštívené místo

en: Go to the next visited location
cs: Přejít na následující navštívené místo

en: History
cs: Historie

en: View the folders
cs: Zobrazit složky

en: Edit file
cs: Upravit soubor

en: Operations
cs: Operace

en: File type not supported
cs: Typ souboru není podporován

en: No suitable module found
cs: Nenalezen žádný použitelný modul

en: Could not open the module “%s”: %s
cs: Nelze otevřít modul „%s“: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
cs: Rozšíření „%1$s“ je vyžadováno rozšířením „%2$s“

en: All Supported Files
cs: Všechny podporované soubory

en: _Show Format Options
cs: Zobrazit vo_lby formátu

en: No file
cs: Žádný soubor

en: Computer
cs: Počítač

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
cs: Soubory nelze přesunout do koše. Chcete je odstranit natrvalo?

en: Could not move the files to the Trash
cs: Soubory nelze přesunout do koše

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
cs: Opravdu chcete trvale smazat „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
cs[0]: Opravdu chcete trvale smazat %'d vybraný soubor?
cs[1]: Opravdu chcete trvale smazat %'d vybrané soubory?
cs[2]: Opravdu chcete trvale smazat %'d vybraných souborů?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
cs: Když soubor smažete, nepůjde to již vrátit zpět.

note: "files" label
en: files
cs: souborů

en: ascending
cs: vzestupně

en: descending
cs: sestupně

en: No limit specified
cs: Nezadána žádná omezení

en: (Open Parent)
cs: (Otevřít rodiče)

en: Enter the new name:
cs: Zadejte nový název:

en: Alpha
cs: Průhlednost

en: Could not rename the file
cs: Nelze přejmenovat soubor

en: No options available for this file type
cs: Pro tento typ souboru nejsou dostupné žádné volby

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
cs: Nelze najít vhodný modul k uložení obrázku jako „%s“

en: Reading file information
cs: Čtou se informace o souboru

en: Hidden Files
cs: Skryté soubory

en: Locations
cs: Umístění

en: Name
cs: Název

en: Size
cs: Velikost

en: Bytes
cs: Bajtů

note: Translators: the file modified time.
en: Modified Date & Time
cs: Datum a čas změny

en: Type
cs: Typ

en: Duration
cs: Doba

en: Exposure Settings
cs: Nastavení expozice

en: Aperture
cs: Clona

en: ISO Speed
cs: Citlivost ISO

en: Exposure Time
cs: Expoziční čas

en: Shutter Speed
cs: Rychlost závěrky

en: Focal Length
cs: Ohnisková vzdálenost

en: Flash
cs: Blesk

en: Camera Model
cs: Model fotoaparátu

en: Color Profile
cs: Profil barev

en: General Date & Time
cs: Povšechné datum a čas

en: Author
cs: Autor

en: file path
cs: cesty k souboru

en: file size
cs: velikosti souboru

en: no sorting
cs: ničeho

en: dimensions
cs: rozměrů

en: aspect ratio
cs: poměru stran

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All Images
cs: Všechny obrázky

en: JPEG Images
cs: Obrázky JPEG

en: Raw Photos
cs: Surové fotografie

en: Media
cs: Média

en: Text Files
cs: Textové soubory

en: Filename
cs: Název souboru

en: Title (embedded)
cs: Název (vložený)

en: Description (embedded)
cs: Popis (vložený)

en: Show/Hide
cs: Zobrazit / skrýt

en: Navigation
cs: Navigace

en: File Manager
cs: Správa souborů

en: Overwrite
cs: Přepsání

en: Saving file information
cs: Ukládají se informace o souboru

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
cs: Ukládá se „%s“

en: Create tag “%s”
cs: Vytvořit štítek „%s“

en: Show all the tags
cs: Zobrazit všechny štítky

en: Holidays
cs: Dovolená

en: Temporary
cs: Dočasné

en: Screenshots
cs: Snímky obrazovky

en: Science
cs: Věda

en: Favorite
cs: Oblíbené

en: Important
cs: Důležité

en: Games
cs: Hry

en: Party
cs: Večírek

en: Birthday
cs: Narozeniny

en: Astronomy
cs: Astronomie

en: Family
cs: Rodina

note: Translators: The space character not the Astronomy space.
en: Space
cs: Mezera

en: Year
cs: Rok

en: Month
cs: Měsíc

en: Day of the month
cs: Den v měsíci

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

note: Translators: the time second, not the second place.
en: Second
cs: Sekunda

en: is lower than
cs: je menší než

en: is greater than
cs: je větší než

en: is equal to
cs: je rovno

en: is greater than or equal to
cs: je větší než nebo rovno

en: is lower than or equal to
cs: je menší než nebo rovno

en: The test definition is incomplete
cs: Definice testu je neúplná

en: is
cs: je

en: is only
cs: je pouze

en: is not
cs: není

en: matches
cs: shoduje se s

en: Add a new rule
cs: Přidat nové pravidlo

en: Remove this rule
cs: Odstranit toto pravidlo

en: contains
cs: obsahuje

en: starts with
cs: začíná

en: ends with
cs: končí

en: does not contain
cs: neobsahuje

en: is before
cs: je před

en: is after
cs: je za

en: Today
cs: Dnes

en: Now
cs: Nyní

en: Colors
cs: Barvy

en: Rotation
cs: Otočení

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
cs: Kombinace kláves „%s“ je již přiřazena činnosti „%s“. Chcete ji místo toho přiřadit této činnosti?

en: Reassign
cs: Změnit přiřazení

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
cs: Kombinace kláves „%s“ je již přiřazena činnosti „%s“ a nelze to změnit.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
cs: Kombinace kláves „%s“ je již přiřazena a nelze to změnit.

en: Could not display help
cs: Nelze zobrazit nápovědu

en: Could not launch the application
cs: Nelze spustit aplikaci

en: _Copy Here
cs: _Kopírovat sem

en: _Move Here
cs: Přesunout se_m

en: _Link Here
cs: Vytvořit zde _odkaz

en: Cancel
cs: Zrušit

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: _New
cs: _Nový

en: _Ok
cs: _Budiž

en: _Remove
cs: Odeb_rat

en: _Save
cs: _Uložit

en: E_xecute
cs: Sp_ustit

en: _Upload
cs: _Nahrát

en: Open in New Window
cs: Otevřít v novém okně

en: Sort By…
cs: Řadit podle…

en: Open Location…
cs: Otevřít umístění…

en: _About gThumb
cs: O _aplikaci gThumb

en: _Delete History
cs: O_dstranit historii
