gthumb 1.101 - en to ms translation catalogue (718 entries)

en: Catalog
ms: Katalog

en: GThumb Catalog View
ms: Pelihat Katalog GThumb

en: View as Catalog
ms: LIhat sebagai Katalog

en: Print the current image
ms: Cetak imej semasa

en: _Print
ms: _Cetak

en: GThumb Image
ms: Imej GThumb

en: GThumb Viewer
ms: Pelihat GThumb

en: View with GThumb
ms: Lihat dengan GThumb

en: High
ms: Tinggi

en: Low
ms: Rendah

en: Rotate
ms: Kilas

en: Rotate 180 _Degrees
ms: Kilas 180 _Darjah

en: Rotate the image clockwise
ms: Kilas imej ikut jam

en: Rotate the image of 180 degrees
ms: Kilas imej 180 darjah

en: Save _As...
ms: Simpan Seb_agai...

en: Save current image
ms: Simpan imej semasa

en: Start or stop current animation
ms: Mula atau henti animasi semasa

en: Start/Stop _Animation
ms: Mula/Henti _Animasi

en: Transparency T_ype
ms: _Jenis Ketelusan

en: View next animation frame
ms: Lihat kerangka animasi berikut

en: _Black
ms: _Hitam

en: _Checked
ms: Di_semak

en: _Image
ms: _Imej

en: _None
ms: _Tiada

en: _Rotate Clockwise
ms: _Kilas Ikut Jam

en: _Step Animation
ms: _Langkah Animasi

en: _View
ms: _Lihat

en: _White
ms: _Putih

en: _Zoom Quality
ms: Kualiti _Zoom

en: %d x %d pixels
ms: %d x %d piksel

en: View and organize your images
ms: Lihat dan pelihara imej anda

en: gThumb Image Viewer
ms: Pelihat Imej gThumb

en: Library not empty
ms: Pustaka tidak kosong

en: Cannot remove library "%s": %s
ms: Tak dapat membuang pustaka "%s": %s

en: Cannot remove catalog "%s": %s
ms: Tak dapat membuang katalog "%s": %s

en: Cannot open catalog "%s": %s
ms: Tak dapat membuka katalog "%s": %s

en: Cannot save catalog "%s": %s
ms: Tak dapat menyimpan katalog "%s": %s

en: Deleting all comments, wait please...
ms: Memadam semua komen, sila tunggu....

en: Deleting old comments, wait please...
ms: Memadam komen lama, sila tunggu....

en: (No Comment)
ms: (Tiada Komen)

en: An image named "%s" is already present. Do you want to overwrite it?
ms: Imej bernama "%s" sudah wujud. Adakah anda ingin menindihnya?

en: Image type not supported: %s
ms: Jenis imej tidak disokong : %s

en: Determine by extension
ms: Ditentukan dengan penghujungan

en: Save Image
ms: Simpan Imej

en: Image type:
ms: Jenis imej:

en: GConf error:
      %s
ms: Ralat GConf:
      %s

en: _Insert a new preview phrase.
ms: _Selit frasa prebiu baru.

en: Modify preview phrase...
ms: Ubahsuai frasa prebiu...

en: Preview
ms: Prebiu

en: _Modify preview phrase...
ms: _Ubahsuai frasa prebiu...

en: Font Selection
ms: Pemilihan Font

en: Pick a Font
ms: Pilih satu Font

en: Title
ms: Tajuk

en: The title of the selection dialog box
ms: Tajuk bagi kekotak dialog pilihan

en: Font name
ms: Nama font

en: Name of the selected font
ms: Nama bagi font dipilih

en: Preview text
ms: Prebiu teks

en: Preview text shown in the dialog
ms: Prebiu teks yang dipaparkan pada dialog

en: Use font in label
ms: Guna font pada label

en: Use font in the label in font info mode
ms: Guna font pada label dalam mod maklumat font

en: Font size for label
ms: Saiz font bagi label

en: Font size for label in font info mode
ms: Saiz font bagi label dalam mod maklumat font

en: Show size
ms: Papar saiz

en: Show size in font info mode
ms: Papar saiz dalam mod maklumat font

en: Comment
ms: Komen

en: Name
ms: Nama

en: Print %s
ms: Cetak %s

en: Print Image
ms: Cetak Imej

en: Deleting all thumbnails, wait please...
ms: Memadam semua thumbnail, sila tunggu...

en: Deleting old thumbnails, wait please...
ms: Memadam thumbnail lama, sila tunggu...

en: Loading image: %s
ms: Memuatkan imej: %s

en: Creating image: %s.%s
ms: Mencipta imej : %s.%s

en: Saving thumbnails
ms: Menyimpan thumbnail

en: Saving HTML pages: Images
ms: Menyimpan laman HTML : Imej

en: Saving HTML pages: Indexes
ms: Menyimpan laman HTML : Indeks

en: Saving images
ms: Menyimpan imej

en: Could not create a temporary folder
ms: Tak dapat mencipta folder

note: Load thumbnails.
en: Loading images
ms: Memuatkan imej

en: Enter the new name:
ms: Masukkan nama baru :

en: _Rename
ms: _Tukarnama

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ms: Nama "%s" adalah tidak sah kerana ia mengandungi aksara "/". Sila guna nama lain.

en: _Overwrite
ms: _Tindih

en: Could not rename the image "%s": %s
ms: Tak dapat menukarnama imej "%s": %s

en: source and destination are the same
ms: sumber dan destinasi adalah sama

en: Could not duplicate the image "%s": %s
ms: Tak dapat menduakan imej "%s": %s

en: Stop
ms: Henti

en: Continue
ms: Teruskan

en: The selected images will be moved to the Trash, are you sure?
ms: Imej dipilih akan dipindahkan ke Sampah, anda pasti?

en: The image will be moved to the Trash, are you sure?
ms: Imej akan dipindahkan ke Sampah, anda pasti ?

en: The image will be removed from the catalog, are you sure?
ms: Imej akan dibuang dari katalog, anda pasti ?

en: The selected images will be removed from the catalog, are you sure?
ms: Imej dipilih akan dibuang dari katalog, anda pasti?

en: C_reate
ms: _Cipta

en: The name "%s" is already used. Please use a different name.
ms: Nama  "%s" sudah digunakan. Sila guna nama lain.

en: New Folder
ms: Folder Baru

en: Enter the folder name:
ms: Masukkan nama folder:

en: Could not create the folder "%s": %s
ms: Tak dapat mencipta folder "%s": %s

en: New Library
ms: Pustaka Baru

en: Enter the library name:
ms: Masukkan nama pustaka:

en: Could not create the library "%s": %s
ms: Tak dapat mencipta pustaka "%s": %s

en: Could not rename the folder "%s": %s
ms: Tak dapat menukarnama folder "%s": %s

en: Could not delete the folder "%s": %s
ms: Tak dapat mencipta folder "%s": %s

en: "%s" cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
ms: "%s" tak dapat dipindah ke Sampah. Anda ingin memadamnya terus?

en: The selected folder will be moved to the Trash, are you sure?
ms: Folder dipilih akan dipindahkan ke Sampah, anda pasti?

en: _Move
ms: _Pindah

en: Could not copy the folder "%s": %s
ms: Tak dapat menyalin folder "%s": %s

en: Could not move the folder "%s": %s
ms: Tak dapat memindah folder "%s": %s

en: source contains destination
ms: sumber mengandungi destinasi

en: a folder with that name is already present.
ms: folder dengan nama itu sudah wujud.

en: Choose the destination folder
ms: Pilih folder destinasi

en: Could not rename the library "%s": %s
ms: Tak dapat menukarnama pustaka "%s": %s

en: Could not rename the catalog "%s": %s
ms: Tak dapat menukarnama katalog "%s": %s

en: Enter the catalog name:
ms: Masukkan nama katalog:

en: New Catalog
ms: Katalog Baru

en: Could not create the catalog "%s": %s
ms: Tak dapat mencipta katalog "%s": %s

en: The selected library will be removed, are you sure?
ms: Pustaka dipilih akan dibuang, anda pasti ?

en: The selected catalog will be removed, are you sure?
ms: Katalog dipilih akan dibuang, anda pasti ?

en: Could not display help: %s
ms: Tak dapat memapar bantuan: %s

en: An image viewer and browser for GNOME.
ms: Pelungsur dan pelihat imej bagi GNOME.

en: Move Catalog to...
ms: Pindah Katalog ke...

en: Enter the new category name
ms: Masukkan nama kategori baru

en: The name "%s" is not valid because it contains the character ",". Please use a different name.
ms: Nama "%s" adalah tidak sah kerana ia mengandungi aksara ",". Sila guna nama lain.

en: The category "%s" is already present. Please use a different name.
ms: Kategori  "%s" sudah ada. Sila guna nama lain.

en: Converting image: %s
ms: Menukar imej: %s

en: An image named "%s" is already present. Please specify a different name.
ms: Imej bernama  "%s" sudah ada. Sila nyatakan  nama lain.

en: Skip
ms: Langkau

en: Image
ms: Imej

en: Last modified
ms: Tarikh diubahsuai

en: Location
ms: Lokasi

en: Checked images will be moved to the Trash, are you sure?
ms: Imej ditanda akan dipindahkan ke Sampah, anda pasti?

en: The destination folder does not exist. Do you want to create it?
ms: Folder destinasi tidak wujud. Adakah anda ingin menciptanya?

en: Could not create folder "%s": %s.
ms: Tak dapat mencipta folder "%s": %s.

en: You don't have the right permissions to create images in the folder "%s"
ms: Anda tidak mempunyai keizinan mencukupi untuk mencipta imej pada folder "%s"

en: Could not delete the images:
ms: Tak dapat memadam imej:

en: The images cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
ms: Imej tak dapat dipindah ke Sampah. Adakah anda ingin memadamnya terus?

en: You didn't enter the new name
ms: Anda tidak memasukkan nama baru

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ms: Nama  "%s" sudah digunakan dalam folder ini. Sila guna nama lain.

en: Could not rename the image:
ms: Tak dapat menukarnama imej:

en: Could not rename the following images:
ms: Tidak dapat menukarnama imej berikut:

en: Could not move the image:
ms: Tak dapat memindah imej:

en: Could not copy the image:
ms: Tak dapat menyalin imej:

en: _Abort
ms: _Batal

en: _Continue
ms: _Teruskan

en: Copying file %d of %d
ms: Menyalin fail %d drpd %d

en: Collecting images info
ms: Mengumpul maklumat imej

en: Deleting file %ld of %ld
ms: Memadam fail %ld drpd %ld

en: Copying file %ld of %ld
ms: Menyalin fail %ld drpd %ld

en: Moving file %ld of %ld
ms: Memindah fail %ld drpd %ld

en: Size
ms: Saiz

en: Type
ms: Jenis

en: Bytes
ms: Byte

en: Modified
ms: Diubahsuai

en: Information on Channel
ms: Maklumat pada saluran

en: Field
ms: Medan

en: Value
ms: Nilai

en: %s Properties
ms: Ciri-ciri %s

en: All comments will be removed, are you sure?
ms: Semua komen akan dibuang, anda pasti ?

en: All thumbnails will be deleted, are you sure?
ms: Semua thumbnail akan dipadam, anda pasti?

en: Specify the backup file
ms: Nyatakan fail backup

en: Image Caption
ms: Kapsyen Imej

en: Header
ms: Pengepala

en: Footer
ms: Pengaki

en: Old Name
ms: Nama Lama

en: New Name
ms: Nama Baru

en: Search Result
ms: Hasil Pencarian

en: Filename
ms: Namafail

en: Select Album Theme
ms: Pilih Tema Album

en: Restore Normal View
ms: Pulihkan paparan normal

en: Image Info
ms: Maklumat Imej

en: Back
ms: Undur

en: Forward
ms: Maju

en: _Browse...
ms: _Lungsur...

en: _Recents:
ms: _Kebelakangan:

en: _Bookmarks:
ms: Ta_ndaBuku:

en: Actual size
ms: Saiz asal

en: Add a comment to selected images
ms: Tambah komen pada imej dipilih

en: Add a comment to the image
ms: Tambah komen pada imej

en: Add current location to bookmarks
ms: Tambah lokasi semasa ke tandabuku

en: Add selected images to a catalog
ms: Tambah imej dipilih ke katalog

en: Adjust brightness and contrast
ms: Ubahsuai kecerahan dan kontras

en: Adjust color balance
ms: Ubahsuai imbangan warna

en: Adjust hue and saturation
ms: Ubahsuai hue dan ketepuan

en: Assign categories to selected images
ms: Beri kategori kepada imej dipilih

en: Assign categories to the image
ms: Umpukkan kategori kepada imej

en: Automatically normalize the contrast
ms: Automatik normalkan kontras

en: Automatically stretch the contrast
ms: Automatik regang kontras

en: Ca_talog
ms: Ka_talog

en: Ca_tegories
ms: Ka_tegori

en: Catalogs
ms: Katalog

en: Categories
ms: Kategori

en: Change _Date
ms: Tukar _Tarikh

en: Change images last modified date
ms: Tukar tarikh diubahsuai terakhir imej

en: Close all windows and exit
ms: Tutup semua tetingkap dan keluar

en: Close this window
ms: Tutup tetingkap ini

en: Comm_ent
ms: Kom_en

en: Convert
ms: Tukar

en: Convert F_ormat
ms: Tukar F_ormat

en: Convert image format
ms: Tukar format imej

en: Copy current folder
ms: Salin folder semasa

en: Copy selected folder
ms: Salin folder dipilih

en: Copy selected images to another location
ms: Salin imej dipilih ke lokasi lain

en: Copy this image to another location
ms: Salin imej ini ke lokasi lain

en: Create _Index Image
ms: Cipta Imej _Indeks

en: Create _Web Album
ms: Cipta Album _Web

en: Create a new catalog
ms: Cipta katalog baru

en: Create a new catalog library
ms: Cipta pustaka katalog baru

en: Create a new folder
ms: Cipta folder baru

en: Create a new window
ms: Cipta tetingkap baru

en: Crop image
ms: Crop Imej

en: D_uplicate
ms: D_uakan

en: Delete the list of visited locations
ms: Padam senarai lokasi dilawati

en: Duplicate selected image
ms: Duakan

en: Duplicate this image
ms: Duakan imej ini

en: E_xit
ms: _Keluar

en: Edit Search
ms: Edit Carian

en: Edit bookmarks
ms: Edit tandabuku

en: Edit various preferences
ms: Edit pelbagai keutamaan

en: Fi_nd Duplicates...
ms: _Cari Gandaan..

en: Find images
ms: Cari imej

en: Fit
ms: Muat

en: Folders
ms: Folder

en: Full Screen
ms: Skrin Penuh

en: Go to the folder that contains the selected image
ms: Pergi ke folder yang mengandungi imej dipilih

en: Go to the home folder
ms: Pergi ke folder rumah

en: Go to the next visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati berikut

en: Go to the previous visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati terdahulu

en: Go up one level
ms: Naik satu aras

en: Home
ms: Rumah

en: Image Toolbar
ms: Toolbar Imej

en: Image _Comment
ms: _Komen Imej

en: In
ms: Masuk

en: Main Toolbar
ms: Toolbar Utama

en: Modify search criteria
ms: Ubahsuai kriteria carian

en: Move current catalog to another location
ms: Pindah katalog semasa ke lokasi lain

en: Move current folder
ms: Pindah folder semasa

en: Move selected catalog to another location
ms: Pindah katalog dipilih ke lokasi lain

en: Move selected folder
ms: Pindah folder dipilih

en: Move selected images to another location
ms: Pindah imej dipilih ke lokasi lain

en: Move the current folder to the Trash
ms: Pindah folder semasa se Sampah

en: Move the selected folder to the Trash
ms: Pindah folder dipilihi ke Sampah

en: Move the selected images to the Trash
ms: Pindah imej dipilih ke Sampah

en: Move this image to another location
ms: Pindah imej ini ke lokasi lain

en: Move this image to the Trash
ms: Pindah imej ini ke Sampah

en: Move to _Trash
ms: Pindah ke _Sampah

en: New _Library...
ms: _Pustaka Baru...

en: New _Window
ms: _Tetingkap Baru

en: Next
ms: Berikut

en: Open current folder with the Nautilus file manager
ms: Buka folder semasa dengan pengurus fail Nautilus

en: Open selected images with an application
ms: Buka imej dipilih dengan satu aplikasi

en: Open the selected folder with the Nautilus file
    	     manager
ms: Buka folder dipilih dengan pengurus fail 
    	      Nautilus

en: Open this image with an application
ms: Buka imej ini dengan satu aplikasi

en: Open with the File Manager
ms: Buka dengan Pengurus Fail

en: Open with the _File Manager
ms: Buka dengan Pengurus _Fail

en: Out
ms: Keluar

en: Play _Animation
ms: Main _Animasi

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Print
ms: Cetak

en: Proper_ties
ms: _Ciri-ciri

en: Redo Search
ms: Ulangcara Carian

en: Redo _Search
ms: Ulangcara _Carian

en: Redo the search
ms: Ulangcara carian itu

en: Reduce number of colors
ms: Kurangkan bilangan warna

en: Reduce the number of colors
ms: Kurangkan bilangan warna

en: Reload the current location
ms: Ulangmuat lokasi semasa

en: Rem_ove
ms: _Buang

en: Rem_ove Comment
ms: _Buang Komen

en: Remo_ve from Catalog
ms: Buang drpd Katalog

en: Remove comments of selected images
ms: Buang komen bagi imej yang dipilih

en: Remove current catalog
ms: Buang katalog semasa

en: Remove selected catalog
ms: Buang katalog yang dipilih

en: Remove selected images from the catalog
ms: Buang imej dipilih daripada katalog

en: Remove the comment
ms: Buang Komen

en: Rename current catalog
ms: Tukarnama katalog semasa

en: Rename current folder
ms: Tukarnama folder semasa

en: Rename selected catalog
ms: Tukarnama katalog dipilih

en: Rename selected folder
ms: Tukarnama folder dipilih

en: Rename selected image
ms: Tukarnama imej dipilih

en: Rename this image
ms: Tukarnama imej ini

en: Resize image
ms: Ubahsaiz imej

en: Restore the original desktop wallpaper
ms: Pulihkan wallpaper desktop asal

en: Reverse images order
ms: Songsangkan turutan imej

en: Revert
ms: Berbalik

en: Revert to saved image
ms: Berbalik ke imej yang disimpan

en: Rotate Ri_ght
ms: Kilas ke Ka_nan

en: Rotate _JPEG
ms: Kilas _JPEG

en: Rotate _Left
ms: Kilas ke Ki_ri

en: Rotate image
ms: Kilas imej

en: Rotate jpeg images without loss of quality
ms: Kilas imej jpeg tanpa menghilangkan kualiti

en: S_ort Images
ms: _Isih Imej

en: Save
ms: Simpan

en: Search
ms: Cari

en: Select all images
ms: Pilih semua imej

en: Set Image as _Wallpaper
ms: Tetapkan Imej sebagai _Wallpaper

en: Set the image as desktop background (centered)
ms: Tetapkan imej sebagai latar belakang desktop (ketengah)

en: Set the image as desktop background (scaled keeping aspect ratio)
ms: Tetapkan imej sebagai latar belakang desktop (diskala kekal nisbah aspek)

en: Set the image as desktop background (stretched)
ms: Tetapkan imej sebagai latar belakang desktop (diregang)

en: Set the image as desktop background (tiled)
ms: Tetapkan imej sebagai latar belakang desktop (dijubin)

en: Show information about gThumb
ms: Papar maklumat perihal gThumb (bukan gbum)

en: Show/_Hide
ms: Papar/_Sorok

en: Slide Show
ms: Paparan Slaid

en: Sort images by file size
ms: Isih imej mengikut saiz fail

en: Sort images by modification time
ms: Isih imej mengikut tarikh diubahsuai

en: Sort images by name
ms: Isih imej mengikut nama

en: Sort images by path
ms: Isih imej mengikut path

en: Specify a location to visit
ms: Nyatakan lokasi untuk dilawati

en: Step A_nimation
ms: Langkah A_nimasi

en: Stop loading current location
ms: Henti pemuatan lokasi semasa

en: Str_etched
ms: Di_regang

en: Transparen_cy Type
ms: Jenis Ke_telusan

en: Up
ms: Naik

en: Use black as transparency
ms: Guna hitam sebagai ketelusan

en: Use checks as transparency
ms: Guna kekotak sebagai ketelusan

en: Use gray as transparency
ms: Guna kelabu sebagai ketelusan

en: Use high quality zoom
ms: Guna zoom kualiti tinggi

en: Use low quality zoom
ms: Guna zoom kualiti rendah

en: Use white as transparency
ms: Guna putih sebagai ketelusan

en: View as List
ms: Lihat sebagai Senarai

en: View as Thumbnails
ms: Lihat sebagai Thumbnail

en: View as a slide show
ms: Lihat sebagai paparan slaid

en: View image comment
ms: Lihat komen Imej

en: View image in fullscreen mode
ms: Lihat imej pada mod skrinpenuh

en: View image properties
ms: Lihat ciri-ciri Imej

en: View next image
ms: Lihat imej berikutnya

en: View or hide the statusbar of this window
ms: Lihat atau sorok bar status bagi tetingkap ini

en: View or hide the toolbar of this window
ms: Lihat atau sorok toolbar bagi tetingkap ini

en: View previous image
ms: Lihat imej terdahulu

en: View the catalogs
ms: Lihat katalog

en: View the folders
ms: Lihat folder

en: View the image
ms: Lihat imej

en: View the image in black and white
ms: Lihat imej dalam hitam dan putih

en: View the image rotated clockwise
ms: Lihat imej dikilas ikut jam

en: View the image rotated counter-clockwise
ms: Lihat imej dikilas berlawanan jam

en: View the image with negative colors
ms: Lihat imej dengan warna negatif

en: View thumbnails
ms: Lihat thumbnail

en: Zoom _In
ms: Zoom _Masuk

en: Zoom _Out
ms: Zoom _Keluar

en: Zoom in
ms: Zoom masuk

en: Zoom out
ms: Zoom keluar

en: Zoom to _Fit
ms: Zoom supaya _Muat

en: Zoom to fit window
ms: Zoom supaya  muat  tetingkap

en: _About
ms: _Perihal

en: _Actual Size
ms: Saiz _Sebenar

en: _Add Bookmark
ms: _Tambah TandaBuku

en: _Add to Catalog...
ms: _Tambah ke Katalog..

en: _Adjust Color Levels
ms: _Ubahsuai Aras Warna

en: _Back
ms: _Undur

en: _Bookmarks
ms: Ta_ndaBuku

en: _Brightness-Contrast
ms: Ke_cerahan-Kontras

en: _Catalogs
ms: _Katalog

en: _Centered
ms: Ketengah

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Color Balance
ms: Imbangan _Warna

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Copy...
ms: _salin...

en: _Delete History
ms: Pa_dam Sejarah

en: _Desaturate
ms: _Nyahtepu

en: _Edit Bookmarks
ms: _Edit TandaBuku

en: _Edit Search
ms: _Edit Carian

en: _File
ms: _Fail

en: _Find...
ms: _Cari...

en: _Folders
ms: _Folder

en: _Forward
ms: _Maju

en: _Full Screen
ms: Skrin _Penuh

en: _Go
ms: _Pergi

en: _Go to the Image Folder
ms: _Pergi ke Folder Imej

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _High Quality
ms: Kualiti _Tinggi

en: _Home
ms: _Rumah

en: _Image Preview
ms: _Prebiu imej

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Location...
ms: _Lokasi...

en: _Low Quality
ms: Kualiti _Rendah

en: _Maintenance
ms: _Penyenggaraan

en: _Move...
ms: _Pindah...

en: _Negative
ms: _Negatif

en: _New Catalog...
ms: Katalog Ba_ru...

en: _New Folder...
ms: Folder Ba_ru...

en: _Normalize
ms: _Normalkan

en: _Open With
ms: _Buka dengan

en: _Posterize
ms: _Posterkan

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: _Print...
ms: _Cetak...

en: _Reduce Colors
ms: _Kurangkan  Warna

en: _Reload
ms: _Ulangmuat

en: _Rename Series
ms: _Tukarnama Siri

en: _Rename...
ms: _Tukarnama...

en: _Resize
ms: _Ubahsaiz

en: _Restore
ms: _Pulih

en: _Reversed Order
ms: Turutan _Songsang

en: _Revert
ms: _Berbalik

en: _Rotate
ms: _Kilas

en: _Scaled
ms: Di_skala

en: _Search
ms: _Cari

en: _Select All
ms: Pilih _Semua

en: _Slide Show
ms: _Paparan Slaid

en: _Statusbar
ms: Bar _Status

en: _Stop
ms: _Henti

en: _Stretch Contrast
ms: _Regangkan Kontras

en: _Thumbnails
ms: _Ibujari

en: _Tools
ms: _Radas

en: _Up
ms: _Naik

en: _Zoom
ms: _Zum

en: by _Name
ms: mengikut _Nama

en: by _Path
ms: mengikut _Laluan

en: by _Size
ms: mengikut _Saiz

en: by _Time
ms: mengikut _Masa

en: [Press 'c' to add a comment]
ms: [Tekan 'c' untuk menambah komen]

en: [modified]
ms: [diubahsuai]

en: No image
ms: Tiada Imej

en: 1 image (%s)
ms: 1 imej (%s)

en: %d images (%s)
ms: %d imej (%s)

en: 1 selected (%s)
ms: 1 dipilih (%s)

en: %d selected (%s)
ms: %d dipilih (%s)

en: Dragged Images
ms: Imej diheret

en: Could not move the items:
ms: Tak dapat memindah item:

en: Image comment
ms: Komen imej

en: Image data
ms: Data Imej

en: Image preview
ms: Prebiu imej

en: Cannot load folder "%s": %s
ms: Tak dapat memuatkan folder "%s": %s

en: The specified catalog does not exist.
ms: Katalog dinyatakan tidak wujud.

en: Wait please...
ms: Sila tunggu...

en: <b>Categories:</b>
ms: <b>Kategori:</b>

en: <b>Information on Channel:</b>
ms: <b>Maklumat pada saluran:</b>

en: <b>Overwrite the old image with the new one?</b>
ms: <b>Tindih imej lama dengan yang baru?</b>

en: A_vailable applications:
ms: Aplikasi yang _ada:

en: Alpha
ms: Alfa

en: Blue
ms: Biru

en: Bookmarks
ms: Tandabuku

en: C_atalogs:
ms: _Katalog:

en: Choose a Catalog
ms: Pilih Katalog

en: Do not overwrite _the old image
ms: Jangan tindih  imej _lama

en: Green
ms: Hijau

en: New Image:
ms: Imej Baru:

en: New _Library
ms: _Pustaka Baru

en: Old Image:
ms: Imej Lama:

en: Open Images
ms: Buka Imej

en: Over_write the old image
ms: Tindih imej lama

en: Overwrite Image
ms: TiIndih Imej

en: Overwrite _all images
ms: Tindih _semua imej

en: Photo _Data (EXIF)
ms: _Data Foto(EXIF)

en: R_ecent applications:
ms: Aplikasi Ke_belakangan:

en: Red
ms: Merah

en: Value
ms: Nilai

en: _Application:
ms: _Aplikasi:

en: _Do not overwrite any image
ms: _Jangan tindih sebarang imej

en: _General
ms: _Umum

en: _New Catalog
ms: Katalog _Baru

en: _Next
ms: _Berikutnya

en: _Previous
ms: _Terdahulu

en: _Remove
ms: _Buang

en: _Save the new image as:
ms: _Simpan imej baru sebagai:

en: A_vailable categories:
ms: Kategori yang _ada:

en: C_urrent date
ms: Tarikh _semasa

en: Choose Date
ms: Pilih Tarikh

en: Co_mment:
ms: Ko_men:

en: Create a new category
ms: Cipta kategori baru

en: Current date
ms: Tarikh semasa

en: Image c_reation date
ms: Tarikh imej di_cipta

en: Image creation date
ms: Tarikh imej dicipta

en: No date
ms: Tiada tarikh

en: P_hoto digitalization date (From EXIF data)
ms: Tarikh pendigitalan _foto (Drpd data EXIF)

en: Photo digitalization date (From EXIF data)
ms: Tarikh pendigitalan foto (Drpd data EXIF)

en: Remove selected category
ms: Buang kategori yang dipilih

en: Save only cha_nged fields
ms: Simpan hanya medan yg ber_ubah

en: The _following date:
ms: Tarikh _berikut:

en: The following date
ms: Tarikh berikut

en: _Date:
ms: _Tarikh:

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _New
ms: Ba_ru

en: _No date
ms: _Tiada tarikh

en: _Place:
ms: Te_mpat:

en: _Selected categories:
ms: Kategori yang _dipilih:

en: <b>Compression</b>
ms: <b>Mampatan</b>

en: <b>Image type</b>
ms: <b>Jenis imej</b>

en: <b>Resolution</b>
ms: <b>Resolusi</b>

en: Ask
ms: Tanya

en: Compression _level:
ms: _Tahap mampatan:

en: Convert Format
ms: Tukar Format

en: JPEG Options
ms: Opsyen JPEG

en: Overwrite
ms: Tindih

en: Overwrite mode:
ms: Mod _tindihan:

en: PNG Options
ms: Opsyen PNG

en: R_emove original
ms: _Buang original

en: Rename
ms: Tukarnama

en: TGA Options
ms: Opsyen TGA

en: TIFF Options
ms: Opsyen TIFF

en: _Horizontal:
ms: Meng_ufuk:

en: _Loss compression (JPEG)
ms: Mampatan _Hilang (JPEG)

en: _No compression
ms: _Tiada mampatan

en: _Progressive
ms: _Progresif

en: _Quality:
ms: _Kualiti:

en: _RLE compression
ms: Mampatan _RLE

en: _Vertical:
ms: Me_negak:

en: <b>Color levels</b>
ms: <b>Aras Warna</b>

en: <b>New dimensions</b>
ms: <b>Dimensi baru</b>

en: <b>Original dimensions</b>
ms: <b>Dimensi asal</b>

en: <b>Scale ratio</b>
ms: <b>Nisbah skala</b>

en: Brightness - Contrast
ms: Kecerahan - Kontras

en: Color Balance
ms: Imbangan Warna

en: Con_trast:
ms: Kon_tras:

en: Cyan-_Red:
ms: Sian-_Merah:

en: Height:
ms: Tinggi:

en: High _quality
ms: _Kualiti tinggi:

en: Hue - Saturation
ms: Hue - Ketepuan

en: Posterize
ms: Posterkan

en: Preserve l_uminosity
ms: Kekalkan kel_uminasian

en: Scale Image
ms: Skala Imej

en: Width:
ms: Lebar:

en: _Brightness:
ms: _Kecerahan:

en: _Height:
ms: _Tinggi:

en: _Keep aspect ratio
ms: _Kekalkan nisbah aspek

en: _Levels:
ms: _Aras:

en: _Lightness:
ms: Ke_cerahan:

en: _Magenta-Green:
ms: _Magenta-Hijau":

en: _Preview
ms: _Prebiu

en: _Reset
ms: _Ulangtetap

en: _Saturation:
ms: Ke_tepuan:

en: _Scale
ms: _Skala

en: _Width:
ms: _Lebar:

en: _Yellow-Blue:
ms: _kuning-Biru:

en: pixels
ms: piksel

en: <b>Background style</b>
ms: <b>Gaya latarbelakang</b>

en: <b>Caption</b>
ms: <b>Kapsyen</b>

en: <b>Destination folder</b>
ms: <b>Folder destinasi</b>

en: <b>Footer</b>
ms: <b>Pengaki</b>

en: <b>Header and footer</b>
ms: <b>Pengepala dan footer</b>

en: <b>Header</b>
ms: <b>Pengepala</b>

en: <b>Index images</b>
ms: <b>Imej indeks</b>

en: <b>Page size</b>
ms: <b>Saiz halaman</b>

en: <i>Examples:</i>
ms: <i>Contoh:</i>

en: Choose destination folder
ms: Pilih folder destinasi

en: Co_mment
ms: Ko_men

en: Col_umns:
ms: Kol:um:

en: Colo_r:
ms: Wa_rna:

en: Create Index Image
ms: Cipta Imej Indeks

en: Create _HTML image map
ms: Cipta peta imej _HTML

en: F_ooter:
ms: Penga_ki:

en: File _name
ms: _nama fail

en: File pa_th
ms: Pa_th fail

en: File si_ze
ms: Sai_z fail

en: Frame _style:
ms: _Gaya kerangka:

en: Frame co_lor:
ms: Wa_rna kerangka:

en: H_eader:
ms: _Pengepala

en: Header/Footer
ms: Pengepala/Pengaki

en: Hei_ght:
ms: Tin_ggi:

en: Image dim_ensions
ms: _Dimensi imej

en: Images
ms: Imej

en: Index Image Properties
ms: Ciri-ciri Imej indeks

en: Page
ms: Halaman

en: Pi_xels
ms: Pi_ksel

en: Re_verse order
ms: Turutan _songsang

en: Rows a_nd columns
ms: Baris _dan kolumn

en: Select a color
ms: Pilih warna

en: Shadow in
ms: Bebayang masuk

en: Shadow only
ms: Bebayang sahaja

en: Shadow out
ms: Bebayang keluar

en: Simple
ms: Ringkas

en: Simple with shadow
ms: Ringkas sengan bebayang

en: Slide
ms: Slaid

en: Sor_t images:
ms: _Isih Imej:

en: Sort
ms: Isih

en: Start _at:
ms: Bermula _pada:

en: Style Preview
ms: Prebiu Gaya

en: Wi_dth:
ms: _Lebar

en: _All pages with the same size
ms: _Semua halaman  dengan  saiz sama.

en: _Draw frame
ms: _Lukis kerangka

en: _Gradient
ms: _Gradien

en: _Image size:
ms: Saiz _imej:

en: _Rows:
ms: _Baris:

en: _Solid color
ms: Warna _Tegar

en: _Template:
ms: _Templat:

en: by name
ms: mengikut _nama

en: by path
ms: mengikut path

en: by size
ms: Mengikut saiz

en: by time
ms: Mengikut masa

en: <b>Direction</b>
ms: <b>Hala</b>

en: <b>Hide/Show</b>
ms: <b>Sorok/Papar</b>

en: <b>Interface</b>
ms: <b>Antaramuka</b>

en: <b>On startup:</b>
ms: <b>Pada Permulaan:</b>

en: <b>Other</b>
ms: <b>Lain-lain</b>

en: <b>Slide show</b>
ms: <b>Paparan Slaid</b>

en: <b>View images as</b>
ms: <b>Lihat Imej sebagai</b>

en: <b>Viewer</b>
ms: <b>Pelihat</b>

en: <b>Zoom quality</b>
ms: <b>Kualiti zum</b>

en: Activate items with a double click
ms: Aktifkan item dengan dwi klik

en: Activate items with a single click
ms: Aktifkan item dengan satu klik

en: After _loading an image:
ms: Selepas me_muatkan imej:

en: As_k confirmation before deleting images or catalogs
ms: _Tanya kepastian sebelum memadam imej atau katalog

en: Black
ms: Hitam

en: Browser
ms: Pelungsur

en: C_lick policy:
ms: Polisi k_lik:

en: Checked
ms: Dam

en: Co_mments
ms: Ko_men

en: D_elay before changing image:
ms: Lengahan sebelum menukar imej:

en: Do _not change folder
ms: _Jangan tukar folder

en: Fit image to window
ms: imej muat pada tetingkap

en: Fit to window if larger
ms: muat pada tetingkap jika lebih besar

en: Follow Nautilus behaviour
ms: Ikut kelakuan Nautilus

en: For_ward
ms: _Maju

en: General
ms: Umum

en: Go to last _visited folder or catalog
ms: Pergi ke folder atau katalog terakhir di_lawati

en: Go to this _folder:
ms: Pergi ke _folder ini:

en: H_igh
ms: T_inggi

en: Icons only
ms: Ikon sahaja

en: Keep previous zoom
ms: Kekalkan zum terdahulu

en: Layout:
ms: Susunatur:

en: Lo_w
ms: _Rendah

en: None
ms: Tiada

en: Re_verse
ms: _Songsang

en: Resta_rt when finished
ms: _Ulanghidup bila tamat

en: Set image to actual size
ms: Tetapkan imej ke saiz sebenar

en: Set to C_urrent
ms: Tetapkan sebagai _Semasa

en: Switch to _full screen
ms: Beralih ke skrin _penuh

en: System settings
ms: Tetapan Sistem

en: Text below icons
ms: Teks di bawah ikon

en: Text beside icons
ms: Teks di sebelah ikon

en: Text only
ms: Teks sahaja

en: Th_umbnail size:
ms: Saiz th_umbnail:

en: Transparency _type:
ms: _Jenis ketelusan::

en: Viewer
ms: Pelihat

en: White
ms: Putih

en: _Filenames
ms: _Namafail

en: _List
ms: _Senarai

en: _Slides
ms: _Slaid

en: _Toolbar style:
ms: Gaya _toolbar:

en: gThumb Preferences
ms: Keutamaan gThumb

en: seconds
ms: saat

en: <b>Image</b>
ms: <b>Imej</b>

en: <b>Orientation</b>
ms: <b>Orientasi</b>

en: <b>Size</b>
ms: <b>Saiz</b>

en: <i>Drag the image to move
    it in the page.</i>
ms: <i>Heret imej untuk gerakkan
     ia ke halaman.</i>

en: C_ustom:
ms: Ter_sendiri:

en: Center _on Page
ms: Tengah _pada Halaman

en: Comment _font:
ms: Komen _font:

en: I_nclude comment
ms: Ter_masuk komen

en: Inches
ms: Inci

en: Lan_dscape
ms: Lan_skap

en: Layout
ms: Susunatur

en: Millimeters
ms: Milimeter

en: P_ortrait
ms: P_otret

en: Paper Details
ms: Perincian Kertas

en: US E_xecutive
ms: US E_ksecutif

en: _Scale:
ms: _Skala:

en: <b>Search criteria</b>
ms: <b>Kriteria carian</b>

en: <b>Search scope</b>
ms: <b>Skop carian</b>

en: After
ms: selepas

en: Any
ms: Sebarang

en: Before
ms: Sebelum

en: Ca_tegories:
ms: Ka_tegori:

en: Choose categories from the saved list
ms: Pilih kategori dari senarai disimpan

en: Equal to
ms: Sama dengan

en: File _name:
ms: _Nama fail:

en: Find
ms: Cari

en: Found images:
ms: Jumpa imej:

en: Match a_ll selected categories
ms: Padan se_mua kategori yang dipilih

en: Match a_ny selected category
ms: Padan se_barang kategori yang dipilih

en: New _Search...
ms: _Carian Baru....

en: No images found
ms: Tiada imej dijumpai

en: Search Progress
ms: Progres Carian

en: Searching in:
ms: Mencari di:

en: _Include sub-folders
ms: _Termasuk sub-folder

en: _Save
ms: _Simpan

en: <b>Comments</b>
ms: <b>Komen</b>

en: <b>File list order</b>
ms: <b>Turutan senarai fail</b>

en: <b>Specify a template to use for renaming images</b>
ms: <b>Nyatakan templat untuk digunakan bagi menukarnama imej</b>

en: <b>Thumbnails</b>
ms: <b>Thumbnail</b>

en: Apply to _all images
ms: Terap pada _semua imej

en: Backup Comments
ms: Komen Backup

en: Change Date
ms: Tukar Tarikh

en: Change the last modified date to:
ms: Tukar tarikh diubahsuai terakhir imej ke:

en: Check _All
ms: Tanda _Semua

en: Check _None
ms: _Tidak Tanda

en: Checking image:
ms: Memeriksa imej:

en: Delete ALL Comments
ms: Padam SEMUA Komen

en: Delete Old Comments
ms: Padam Komen Lama

en: Delete comments of no more existing images
ms: Buang komen bagi imej yang tak wujud

en: JPEG Lossless Transformation
ms: Transformasi Tidakhilang JPEG

en: Maintenance
ms: Penyenggaraan

en: New names _preview:
ms: _Prebiu nama baru:

en: Re_verse Order
ms: Turutan _Songsang

en: Rename Series
ms: Tukarnama Siri

en: Revert changes
ms: Berbalikkan perubahan

en: Rotate image 90 degrees clockwise
ms: Kilas imej ikut jam 90 darjah

en: _Sort original list:
ms: _Isih senarai asal:

en: by Modification date
ms: Mengikut Tarikh Ubahsuai

en: by Name
ms: mengikut Nama

en: by Size
ms: mengikut Saiz

en: <b>Index Layout</b>
ms: <b>Susunatur Indeks</b>

en: <b>Personalize theme</b>
ms: <b>Personalisasi tema</b>

en: <b>Photo data</b>
ms: <b>Data foto</b>

en: <b>Saving</b>
ms: <b>Penyimpanan</b>

en: <b>Theme</b>
ms: <b>Tema</b>

en: Caption
ms: Kapsyen

en: I_mage Caption...
ms: Kapsyen I_mej...

en: Inde_x file:
ms: Fail inde_ks:

en: Sor_t:
ms: _Isih:

en: Th_eme:
ms: T_ema:

en: Web Album
ms: Album Web

en: Web Album Theme
ms: Tema Album Web

en: _Copy images to destination
ms: _Salin imej ini ke destinasi

en: _Destination:
ms: _Destinasi:

en: _Go to Theme Folder
ms: _Pergi ke Folder Tema

en: _Install Theme...
ms: _Pasang Tema...

en: _Title:
ms: _Tajuk:

en: by modified time
ms: mengikut masa ubahsuai

en: Start in fullscreen mode
ms: Bermula pada mod skrin penuh

en: Automatically start a slideshow
ms: Automatik mula paparan slaid

en: Holidays
ms: Cuti

en: Temporary
ms: Sementara

en: Screenshots
ms: Cekupanskrin

en: Science
ms: Sains

en: Favourite
ms: Kegemaran

en: Important
ms: Penting

en: Games
ms: Permainan

en: Party
ms: Parti

en: Birthday
ms: Hari jadi

en: Astronomy
ms: Falak

en: Family
ms: Keluarga

en: Command Line
ms: Arahan Baris
