gThumb - en to sr translation catalogue (1158 entries)

en: gThumb Image Viewer
sr: Прегледач слика Гномов сличко

en: View and organize your images
sr: Погледајте и средите своје слике

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
sr: Гномов сличко је прегледач слика, уређивач, прегледник и сређивач. Осмишљен је да се добро уклопи у радну површ Гнома 3.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
sr: Као прегледач слика Гномов сличко омогућава преглед општих записа датотека слика као што су БМП, ЈПЕГ, ГИФ (укључујући анимације), ПНГ, ТИФФ, ТГА исирове слике. Такође је могуће прегледање разних врста метаподатака угњеждених унутар слике као што су ЕКСИФ, ИПТЦ и ИКсМП.

en: As an image editor gThumb allows to scale, rotate and crop the images; change the saturation, lightness, contrast as well as other color transformations.
sr: Као уређивач слика Гномов сличко омогућава промену размере, окретање и исецање слика; промену засићења, осветљења, контраста као и осталих преображаја боје.

en: As an image browser gThumb shows the thumbnails of the images saved on your disk, allows to perform the common operations of a file manager such as copy, move and delete files and folders. Furthermore there is a series of image specific tools such as JPEG lossless transformations; image resize; format conversion; slideshow; setting an image as desktop background and several others.
sr: Као прегледник слика Гномов сличко приказује минијатуре слика сачуваних на вашем диску, омогућава обављање општих радњи управника датотека као што је умножавање, премештање и брисање датотека и фасцикли. Осим тога ту је и скуп нарочитих алата слика као што је ЈПЕГ преображавање без губитака; промена величине слике; претварање формата; покретни приказ; постављање слике за позадину радне површи и неколико других.

en: As an image organizer gThumb allows to add comments and other metadata to images; organize images in catalogs and catalogs in libraries; search for images and save the result as a catalog.
sr: Као сређивач слика Гномов сличко омогућава додавање напомена и других метаподатака сликама; сређивање слика по збиркама а збирки по библиотекама; тражење слика и чување резултата у збирци.

en: Browser mode
sr: Режим претраживача

en: Viewer mode
sr: Режим прегледника

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
sr: Слике преко ове величине (у бајтовима) неће имати умањени приказ. Користите 0 уколико желите да видите умањени приказ за све слике.

en: Open files in the active window
sr: Отвори датотеке у радном прозору

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
sr: Да ли вратити положај шине премицања на почетни после измене слике

en: Possible values are: jpeg, jpg.
sr: Дозвољене вредности су: png, jpeg.

en: Possible values are: tiff, tif.
sr: Дозвољене вредности су: tiff, tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
sr: У могуће вредности спадају: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal

en: Import with gThumb
sr: Увезите са Гномовим сличком

en: Photo Import Tool
sr: Алатка за увоз слика

en: Import the photos on your camera card
sr: Увези слике из картице фотоапарата

note: manually set name and icon
en: gThumb
sr: Гномов сличко

en: Image Viewer
sr: Прегледник слика

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Image;Viewer;
sr: слика;прегледник;

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Caption
sr: Наслов

en: Behavior
sr: Понашање

en: _Single click to open files
sr: _Један притисак отвара датотеке

en: _Double click to open files
sr: _Два притиска отварају датотеке

en: _Open files in fullscreen mode
sr: _Отвори датотеке преко целог екрана

en: Other
sr: Друго

en: Thumbnail _size:
sr: Величина умањеног _приказа:

en: D_etermine image type from content (slower)
sr: Одреди врсту слике из _садржаја (спорије)

en: digits
sr: цифре

en: Description
sr: Опис

en: Edit
sr: Измена

en: Default value
sr: Основна вредност

en: remove
sr: уклони

en: add
sr: додај

en: _Extensions:
sr: _Проширења:

en: More extensions…
sr: Још проширења…

en: Previous
sr: Претходно

en: Next
sr: Следеће

en: Filter _Name:
sr: Услов је _назив:

en: _Match:
sr: _Поклопи:

en: Rules:
sr: Правила:

note: limit label
en: _Limit to
sr: _Ограничи на

en: selected by
sr: одабрана по

en: Mean:
sr: Значи:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
sr: Стд одступање:

en: Median:
sr: Средња вредност:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
sr: Тачкице:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
sr: Највише:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
sr: Означено:

en: _Location:
sr: _Место:

en: Overwrite the old file with the new one?
sr: Заменити стару датотеку са новом?

en: Old File:
sr: Стара датотека:

en: Filename:
sr: Назив датотеке:

en: Size:
sr: Величина:

en: Modified:
sr: Измењена:

en: New File:
sr: Нова датотека:

en: Over_write the old file
sr: Препиши _стару датотеку

en: Do not overwrite _the old file
sr: Немој преписати _стару датотеку

en: Overwrite _all files
sr: Препиши _све датотеке

en: _Do not overwrite any file
sr: _Немој преписати ни једну датотеку

en: _Save the new file as:
sr: _Сачувај нову датотеку као:

en: _General filter:
sr: _Општи услови:

en: _Other filters:
sr: Други _услови:

en: below the folder list
sr: испод списка фасцикли

en: on the right
sr: с’ десна

en: gThumb Preferences
sr: Поставке Гномовог сличка

en: Appearance
sr: Изглед

en: T_humbnails in viewer:
sr: Умањен_и приказ у прегледнику:

en: on the bottom
sr: на дну

en: on the side
sr: бочно

en: File _properties in browser:
sr: Особине датотеке у _прегледнику:

en: _Statusbar
sr: Трака _стања

en: On startup:
sr: На покретању:

en: Go to last _visited location
sr: Иди на _задње посећено место

en: Go to this _folder:
sr: Иди у ову _фасциклу:

en: Set to C_urrent
sr: Постави на трен_утно

en: _Reuse the active window to open files
sr: _Поново користи радни прозор за отварање датотека

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
sr: Зат_ражи потврду пре брисања датотека или збирки

en: Ask whether to save _modified files
sr: Да питам да ли да сачувам _измењене датотеке

en: _Store metadata inside files if possible
sr: _Чувај метаподатке у датотекама уколико је могуће

en: General
sr: Опште

en: Shortcuts:
sr: Пречице:

en: _Restore All…
sr: _Врати све…

en: _Inverse order
sr: _Обрнути поредак

en: Example:
sr: Пример:

en: Upload images to 23hq.com
sr: Отпреми слике на 23hq.com

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Add bookmarks support.
sr: Додај подршку обележивача.

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: _Edit Bookmarks…
sr: _Уреди обележиваче…

en: _System Bookmarks
sr: _Системски обележивачи

en: _Bookmarks:
sr: _Обележивачи:

en: Go to this location
sr: Идите на ово место

en: Remove
sr: Уклони

en: _Name
sr: _Назив

en: _Location
sr: _Место

en: Could not remove the bookmark
sr: Не могу уклонити обележивач

en: Burn CD/DVD
sr: Нарежи ЦД/ДВД

en: Save files to an optical disc.
sr: Сачувајте датотеке на оптички диск.

en: _Optical Disc…
sr: _Оптички диск…

en: Disc Name
sr: Назив диска

en: Current _folder
sr: Тренутна _фасцикла

en: Current folder and its s_ub-folders
sr: Тренутна фасцикла и њене под_фасцикле

en: _Selected files
sr: _Означене датотеке

en: Source
sr: Извор

en: Write to Disc
sr: Упиши на диск

en: _Continue
sr: _Настави

en: Error interpreting JPEG image file: %s
sr: Грешка приликом тумачења ЈПЕГ сликовне датотеке: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
sr: Непознато ЈПЕГ окружење боја (%d)

en: _Quality:
sr: _Квалитет:

en: _Lossless
sr: _Без губљења квалитета

en: _Default extension:
sr: _Подразумевани наставак:

en: _Smoothing:
sr: _Углачавање:

en: Opti_mize
sr: Опти_мизуј

en: _Progressive
sr: _Прогресивно

en: Compression _level:
sr: _Ниво сажимања:

en: Default options:
sr: Предодређене могућности:

en: _RLE compression
sr: _РЛЕ сажимање

en: Compression
sr: Сажимање

en: _No compression
sr: _Нема сажимања

en: No_rmal (Deflate)
sr: Но_рмално (Deflate)

en: _Loss compression (JPEG)
sr: _Сажимање са губицима (JPEG)

en: Resolution
sr: Размера

en: _Horizontal:
sr: _Хоризонтално:

en: _Vertical:
sr: _Вертикално:

en: dpi
sr: тпи

en: _Method:
sr: _Начин:

en: Insufficient memory
sr: Недовољна меморија

en: Saving
sr: Снимање

en: No name specified
sr: Није одређен назив

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
sr: Неисправан назив. Следећи знакови нису дозвољени: %s

en: Name already used
sr: Назив је већ у употреби

en: New catalog
sr: Нова збирка

en: Enter the catalog name:
sr: Унесите назив за збирку:

en: C_reate
sr: Нап_рави

en: New library
sr: Нова библиотека

en: Enter the library name:
sr: Унесите име за библиотеку:

en: Could not remove the catalog
sr: Нисам успео да уклоним збирку

en: Are you sure you want to remove “%s”?
sr: Да ли сигурно желите да уклоните „%s“?

en: Add to Catalog…
sr: Додај у збирку…

en: Open Folder
sr: Отвори фасциклу

en: Remove from Catalog
sr: Уклони из збирке

en: Create Catalog
sr: Направи збирку

en: Create Library
sr: Направи библиотеку

en: Rename
sr: Промени име

en: Properties
sr: Особине

en: Catalogs
sr: Збирке

en: Command Line
sr: Наредбена линија

en: Catalog Properties
sr: Поставке збирке

en: Organize
sr: Среди

en: Automatically organize files by date
sr: Сам среди датотеке по датуму

en: Create file collections.
sr: Направите збирке датотека.

en: C_atalogs:
sr: З_бирке:

en: New Library
sr: Нова библиотека

en: New Catalog
sr: Нова збирка

en: _View the destination
sr: _Погледај одредиште

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Date:
sr: _Датум:

en: Catalog
sr: Збирка

en: Cancel operation
sr: Обустави радњу

en: Organization:
sr: Сређивање:

en: Files
sr: Датотеке

en: Create
sr: Направи

en: Select All
sr: Означи све

en: Select None
sr: Ништа не означуј

en: Catalog _Preview:
sr: _Преглед збирке:

en: _Group files by:
sr: _Здружи датотеке по:

en: _Include sub-folders
sr: _Укључи поддиректоријуме

en: Ignore catalogs with a single file
sr: Занемари збирке са једном датотеком

en: Put single files in the catalog:
sr: Стави појединачне датотеке у збирку:

en: Singles
sr: Појединачне

en: Could not add the files to the catalog
sr: Не могу да додам датотеке у збирку

en: Could not create the catalog
sr: Нисам успео да направим збирку

en: Add to Catalog
sr: Додај у збирку

en: _Add
sr: _Додај

en: Keep the dialog open
sr: Остави прозорче отворено

en: Could not save the catalog
sr: Нисам успео да сачувам збирку

en: Could not load the catalog
sr: Нисам успео да учитам збирку

en: Organize Files
sr: Средите датотеке

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
sr: Датотеке ће бити сређене по збиркама. Датотеке неће бити премештене на диск.

en: Date photo was taken
sr: Датум снимања фотографије

en: File modified date
sr: Датум последње измене

en: Tag
sr: Ознака

en: Tag (embedded)
sr: Ознака (угњежђена)

en: Invalid file format
sr: Неисправан облик датотеке

en: Tags
sr: Ознаке

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
sr: Збирка „%s“ већ постоји, да ли желите да је препишете?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
sr: Библиотека „%s“ већ постоји, да ли желите да је препишете?

en: Over_write
sr: _Препиши

en: Cannot move the files
sr: Не могу преместити датотеке

en: Cannot copy the files
sr: Не могу умножити датотеке

en: Invalid destination.
sr: Неисправно одредиште.

en: Copying files to “%s”
sr: Умножавам датотеке у „%s“

en: Could not remove the files from the catalog
sr: Нисам успео да уклоним датотеке из збирке

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
sr: Поступак завршен. Збирки: %d. Слика: %d.

en: Change _Date…
sr: Промени _датум…

en: Change date
sr: Промени датум

en: Change the files date
sr: Промени датум датотека

en: Change the following values:
sr: Измени следеће вредности:

en: _Last modified date
sr: Датум _последње измене

en: Co_mment date
sr: Датум _напомене

en: Change to:
sr: Промени у:

en: The _following date:
sr: Следећи _датум:

en: File _modified date
sr: Датум _последње измене

en: File c_reation date
sr: Датум н_астанка датотеке

en: Date p_hoto was taken
sr: Датум _снимања слике

en: A_djust by
sr: Дотерајте _по

en: hours
sr: сати

en: minutes
sr: минута

en: seconds
sr: секунде

en: Change Date
sr: Промени датум

en: Import Embedded Metadata
sr: Увози угњежђене метаподатке

en: Comments and tags
sr: Напомене и ознаке

en: Add comments and tags to any file type.
sr: Додај напомене и ознаке у све врсте датотека.

en: _Synchronize with the embedded metadata
sr: _Усагласи стање са угњежђеним метаподацима

en: Preferences
sr: Поставке

en: Comment
sr: Напомена

en: Title
sr: Наслов

en: Place
sr: Место

en: Comment Date & Time
sr: Датум и време напомене

en: Rating
sr: Оцена

en: Contact _Sheet…
sr: Списак _познаника…

en: Image _Wall…
sr: Мозаик _слика…

en: Contact Sheet
sr: Списак познаника

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
sr: Направите слику садржаја приказујући умањене сличице означених датотека.

en: None
sr: Ништа

en: Simple
sr: Једноставно

en: Simple with shadow
sr: Једноставно са сенком

en: Shadow only
sr: Само сенка

en: Slide
sr: Клизај

en: Inward Shadow
sr: Унутрашња сенка

en: Outward Shadow
sr: Спољашња сенка

en: Background
sr: Позадина

en: _Solid color
sr: _Једнобојна

en: _Gradient
sr: _Прелаз

en: Select a color
sr: Одаберите боју

en: Frame
sr: Оквир

en: _Style:
sr: _Начин:

en: C_olor:
sr: Б_оја:

en: Text
sr: Текст

en: _Header:
sr: _Заглавље:

en: Select a font
sr: Изаберите словни лик

en: _Footer:
sr: _Подножје:

en: Caption:
sr: Наслов:

en: Help
sr: Помоћ

en: Edit template
sr: Уредите предлошке

en: _Destination:
sr: О_дредиште:

en: Choose destination folder
sr: Одаберите одредишну фасциклу

en: File_name:
sr: И_ме датотеке:

en: Create _HTML image map
sr: Направи _HTML мапу слике

en: Create a new theme
sr: Направите нову тему

en: Edit the selected theme
sr: Уредите обележену тему

en: Delete the selected theme
sr: Брише изабрану тему

en: Theme
sr: Тема

en: Columns:
sr: Колоне:

en: Images per page:
sr: Слика по страни:

en: All images on a single page
sr: Све слике на једној страници

en: _All pages with the same size
sr: Све стр_анице са истом величином

en: Layout
sr: Распоред

en: S_ort:
sr: _Разврставање:

en: Re_verse order
sr: О_брнути поредак

en: _Size:
sr: _Величина:

en: Sq_uared
sr: К_вадрирани

en: Thumbnails
sr: Умањене сличице

en: Enumerator
sr: Бројач

en: Current date
sr: Текући датум

en: Current page number
sr: Тренутни број странице

en: Total number of pages
sr: Укупан број страница

en: Location
sr: Место

en: Could not save the theme
sr: Нисам успео да сачувам тему

en: Could not delete the theme
sr: Нисам успео обрисати тему

en: Edit Template
sr: Уреди шаблон

en: Image Wall
sr: Мозаик слика

en: Creating images
sr: Стварање слика

en: Generating thumbnails
sr: Стварање умањених приказа

en: Theme Properties
sr: Особине теме

en: Copy _From
sr: Умножи _из

en: New theme
sr: Нова тема

en: Header
sr: Заглавље

en: Footer
sr: Подножје

en: Convert Format…
sr: Претвори запис…

en: Convert format
sr: Промените запис

en: Save images in a different format
sr: Сачувај слике у другом облику

en: New format
sr: Нови облик

en: Destination
sr: Одредиште

en: _Use the original image folder
sr: _Користи изворну фасциклу са сликама

en: Converting images
sr: Претварање слика

en: Convert Format
sr: Облик претварања

en: Could not show the desktop background properties
sr: Нисам успео да прикажем поставке позадине радне површи

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Undo
sr: _Опозови

en: Could not set the desktop background
sr: Нисам успео да поставим позадину радне површи

en: Set as Background
sr: Постави за позадину

en: Desktop background
sr: Позадина радне површи

en: Set the image as desktop background
sr: Постави слику за позадину радне површи

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
sr: Да ли сте сигурни да желите трајно обрисати метаподатке означених датотека?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете метаподатке, биће трајно изгубљени.

en: Edit comment
sr: Уреди напомену

en: Edit tags
sr: Уреди ознаке

en: Delete Metadata
sr: Бриши метаподатке

en: D_escription:
sr: Опи_с:

en: _Place:
sr: _Место:

en: T_ags:
sr: О_знаке:

en: _Rating:
sr: _Оцена:

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: Could not save the file metadata
sr: Нисам успео да сачувам метаподатке датотека

en: Cannot read file information
sr: Нисам успео да прочитам податке о датотеци

en: Edit metadata
sr: Уредите метаподатке

en: Allow to edit files metadata.
sr: Дозволи измену метаподатака датотека.

en: Save only cha_nged fields
sr: Сачувај само измење_на поља

en: No date
sr: Нема датума

en: The following date
sr: Следећи датум

en: Last modified date
sr: Датум последње измене

en: File creation date
sr: Датум настанка датотеке

en: Do not modify
sr: Не мењај

en: Assigning tags to the selected files
sr: Додели ознаке изабраним дадотекама

en: Writing files
sr: Уписујем датотеке

en: Reading files
sr: Учитавам датотеке

en: example
sr: пример

en: What example does
sr: Шта ради пример

en: C_opyright:
sr: Ауторска _права:

en: Co_untry:
sr: _Држава:

en: _Code:
sr: _Шифра:

en: Cr_edit:
sr: _Заслуга:

en: _Source:
sr: _Извор:

en: _Urgency:
sr: _Важност:

en: _Object Name:
sr: Име _предмета:

en: Byline _Title:
sr: Титула _аутора:

en: _Byline:
sr: _Аутор:

en: _City:
sr: _Град:

en: _Language:
sr: _Језик:

en: State/Province:
sr: Држава/област:

en: (invalid value)
sr: (неисправна вредност)

en: Exposure
sr: Излагање

en: EXIF, IPTC, XMP support
sr: Подршка за Егзиф, ИПТЦ, ИксМП

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
sr: Читај и пиши егзиф, иптц, и иксмп метаподатке.

en: Exif General
sr: Општи егзиф

en: Exif Conditions
sr: Егзиф услови

en: Exif Structure
sr: Егзиф састав

en: Exif Thumbnail
sr: Егзиф умањени прикази

en: Exif GPS
sr: Егзиф ГПС

en: Exif Maker Notes
sr: Егзиф белешке

en: Exif Versions
sr: Егзиф издање

en: Exif Other
sr: Егзиф остало

en: IPTC
sr: ИПТЦ

en: XMP Embedded
sr: ИксМП угњежњен

en: XMP Attached
sr: ИксМП додат

en: date photo was taken
sr: Датум снимања фотографије

en: _Export To
sr: Извези _у

en: New folder
sr: Нова фасцикла

en: Enter the folder name:
sr: Унесите име фасцикле:

en: Could not perform the operation
sr: Нисам успео да изведем радњу

en: Could not move the files
sr: Нисам успео преместити датотеке

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
sr: Датотеке не могу бити премештене на тренутно место, у замену, можете изабрати да их умножите.

en: Copy
sr: Умножи

en: Move To
sr: Премести у

en: Copy To
sr: Умножи у

en: Move
sr: Премести

en: Could not open the location
sr: Нисам успео да отворим место

en: Cut
sr: Исеци

en: Paste
sr: Убаци

en: Copy to…
sr: Умножи у…

en: Move to…
sr: Премести у…

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: Delete
sr: Обриши

en: Open with the File Manager
sr: Отвори управником датотека

en: Create Folder
sr: Направи фасциклу

en: Paste Into Folder
sr: Убаци у фасциклу

en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: Delete permanently
sr: Трајно обриши

en: Open with Gimp
sr: Отвори Гимпом

en: Home Folder
sr: Лична фасцикла

en: Open _With
sr: _Отвори са

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
sr: Да ли желите да преместите „%s“ у „%s“?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
sr: Да ли желите да умножите „%s“ у „%s“?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
sr: Да ли желите да преместите превучене датотеке у „%s“?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
sr: Да ли желите да умножите превучене датотеке у „%s“?

en: _Copy
sr: _Умножи

en: File manager
sr: Управник датотека

en: File manager operations.
sr: Радње управника датотека.

en: Adjust contrast
sr: Подеси контраст

en: Flip
sr: Преокрени

en: Mirror
sr: Одраз

en: Rotate right
sr: Окрени на десно

en: Rotate left
sr: Окрени на лево

en: Crop
sr: Острижи ивице

en: Resize
sr: Промени величину

en: _Preview
sr: _Преглед

en: B_rightness:
sr: _Светлина:

en: Con_trast:
sr: Кон_траст:

en: _Saturation:
sr: _Засићеност:

en: G_amma:
sr: _Распон:

en: Cyan-_Red:
sr: Светло плава-_Црвена:

en: _Magenta-Green:
sr: _Љубичаста-зелена:

en: _Yellow-Blue:
sr: _Жута-плава:

en: Color Levels
sr: Нивои боја

en: Position
sr: Положај

en: Color
sr: Боја

en: Options
sr: Могућности

en: _Grid:
sr: _Мрежа:

en: Selection
sr: Избор

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: Heigh_t:
sr: Висин_а:

en: _Position:
sr: _Положај:

en: Maximize
sr: Увећај

en: Center
sr: По средини

en: Aspect ratio
sr: Однос висине и ширине

en: I_nvert aspect ratio
sr: _Изврни пропорције

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
sr: Умножак _од:

en: Include current channel
sr: Укључи текући канал

en: High _quality
sr: Добар _квалитет

en: pixels
sr: тачака

en: Dimensions
sr: Величине

en: Set the image size to this value
sr: Постави величину слике на ову вредност

en: Original dimensions:
sr: Изворна величина:

en: Scale factor:
sr: Однос сразмерне промене величине:

en: New dimensions:
sr: Нова величина:

en: Grid:
sr: Мрежа:

en: _Background:
sr: _Позадина:

en: Pick a background color
sr: Одабери боју позадине

en: _Transparent
sr: _Провидан

en: Original size
sr: Изворна величина

en: Bounding box
sr: Гранични оквир

en: Crop borders
sr: Острижи ивице

en: Angle
sr: Угао

en: Align
sr: Поравнај

en: Image size
sr: Величина слике

en: Point 1:
sr: Тачка 1:

en: Point 2:
sr: Тачка 2:

en: Keep aspect ratio
sr: Задржи сразмеру

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
sr: Вуците линију по слици 
    за поставку поравнања.

en: Parallel
sr: Паралелно

en: Perpendicular
sr: Нормално

en: Alignment
sr: Поравнање

en: Threshold:
sr: Задршка:

en: Radius:
sr: Полупречник:

en: Amount:
sr: Количина:

en: Linear scale
sr: Редна лествица

en: Logarithmic scale
sr: Логаритамска лествица

en: Channel:
sr: Канал:

en: Value
sr: Вредност

en: Red
sr: Црвена

en: Green
sr: Зелена

en: Blue
sr: Плава

en: Reset
sr: Врати на задате вредности

en: Presets
sr: Претподешавања

en: Applying changes
sr: Примењујем измене

en: Adjust Colors
sr: Подеси боје

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
sr: Подеси осветљење, супротност, засићење, и распон боја слике

en: Stretch
sr: Развуци

en: Stretch the histogram after trimming 0.5% from both ends
sr: Развуци хистограма након скраћивања за 0.5% са оба краја

en: Equalize
sr: Изједначи

en: Equalize the histogram using the square root function
sr: Изједначите хистограм користећи функцију квадратног корена

en: Uniform
sr: Једнообразно

en: Equalize the histogram using the linear function
sr: Изједначите хистограм користећи линеарну функцију

en: Adjust Contrast
sr: Подеси контраст

en: Automatic contrast adjustment
sr: Самостална исправка контраста

en: Color Picker
sr: Бирач боја

en: Pick a color from the image
sr: Изаберите боју са слике

en: Square
sr: Квадрирај

en: %d × %d (Image)
sr: %d × %d (слика)

en: %d × %d (Screen)
sr: %d × %d (екран)

en: 4∶3 (DVD, Book)
sr: 4:3 (ДВД, књига)

en: 3∶2 (Postcard)
sr: 3:2 (разгледница)

en: 16∶9 (DVD)
sr: 16:9 (ДВД)

en: 1.85∶1
sr: 1,85:1

en: 2.39∶1
sr: 2,39:1

en: Other…
sr: Друго…

en: Rule of Thirds
sr: Правило трећине

en: Golden Sections
sr: Златни пресек

en: Center Lines
sr: Симетрале

en: Add to Presets
sr: Додај у претподешавања

en: Enter the preset name:
sr: Унесите назив претподешавања:

en: Could not save the file
sr: Нисам успео да сачувам датотеку

en: Add to presets
sr: Додај у претподешавања

en: Color Curves
sr: Криве боја

en: Adjust color curves
sr: Подеси криве боја

en: Special Effects
sr: Нарочита дејства

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
sr: Топлије

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
sr: Хладније

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
sr: Тло

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Desert
sr: Пустиња

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
sr: Арктик

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
sr: Манго

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
sr: Плава свежина

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
sr: Трешња

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Vintage
sr: Прастаро

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
sr: Замућене ивице

note: Translators: this is the name of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
sr: Орнамент

en: Flip the image vertically
sr: Преокрени слику усправно

en: _Brightness
sr: _Светлина

en: _Saturation
sr: _Засићеност

en: _Average
sr: _Просечно

en: Grayscale
sr: Тонови сиве

en: Lomo
sr: Ломо

en: Mirror the image horizontally
sr: Одрази слику водоравно (лево-десно)

en: Negative
sr: Негатив

en: Redo
sr: Напред

note: resize the original image
en: Resizing images
sr: Промени величину слике

en: Rotate Left
sr: Окрећи лево

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
sr: Окрећи слику 90 степени супротно кретању казаљке на сату

en: Rotate Right
sr: Окрећи десно

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
sr: Окрећи 90 степени у правцу казаљке на сату

en: Rotate
sr: Окрени

en: Save As…
sr: Сачувај као…

en: Save
sr: Сачувај

en: Sharpening image
sr: Изоштравање слике

en: Enhance Focus
sr: Побољшај жижу

en: Undo
sr: Опозови

en: Find _Duplicates…
sr: Пронађи _двојнике…

en: _Folders:
sr: _Фасцикле:

en: Duplicates:
sr: Двојници:

en: Files:
sr: Датотеке:

en: File
sr: Датотека

en: Last modified
sr: Последња измена

en: _View
sr: П_реглед

en: _Delete
sr: _Обриши

en: No duplicates found.
sr: Нисам пронашао двојнике.

en: Start _at:
sr: Почни _са:

en: _Filter:
sr: _Услов:

en: Find Duplicates
sr: Пронађи двојнике

en: _Find
sr: _Пронађи

en: Find duplicated files.
sr: Проналази удвостручене датотеке.

en: leave the newest duplicates
sr: остави најновије двојнике

en: leave the oldest duplicates
sr: оставите најстарије двојнике

en: by folder…
sr: по фасцикли…

en: all files
sr: све датотеке

en: no file
sr: нема датотека

en: %d file (%s) | %d files (%s)
sr[0]: %d датотека (%s)
sr[1]: %d датотеке (%s)
sr[2]: %d датотека (%s)
sr[3]: %d датотека (%s)

en: %d duplicate | %d duplicates
sr[0]: %d двојник
sr[1]: %d двојника
sr[2]: %d двојника
sr[3]: %d двојник

en: Search completed
sr: Претрага је завршена

en: Searching for duplicates
sr: Тражим двојнике

en: %d file remaining | %d files remaining
sr[0]: преостала је %d датотека
sr[1]: преостале су %d датотеке
sr[2]: преостало је %d датотека
sr[3]: преостала је %d датотека

en: Getting the file list
sr: Добављање списка датотека

en: Duplicates
sr: Двојници

en: Select
sr: Изабери

en: Flicker
sr: Трептање

en: Upload images to Flickr
sr: Отпреми фотографије на Фликр

en: Public photos
sr: Јавне фотографије

en: Private photos, visible to family and friends
sr: Личне фотографије, видљиве породици и пријатељима

en: Private photos, visible to friends
sr: Личне фотографије, видљиве пријатељима

en: Private photos, visible to family
sr: Личне фотографије, видљиве породици

en: Private photos
sr: Личне фотографије

en: Safe content
sr: Безбедан садржај

en: Moderate content
sr: Умерени садржај

en: Restricted content
sr: Ограничени садржај

en: _Account:
sr: _Налог:

en: Edit accounts
sr: Уреди налоге

en: Free space:
sr: Слободног места:

en: Ph_otoset:
sr: Низ _фотографија:

en: _Privacy:
sr: _Приватност:

en: _Safety:
sr: _Безбедност:

en: Hi_de from public searches
sr: Сакриј од _јавне претраге

en: _Resize if larger than:
sr: Промени _величину ако је веће од:

en: A_ccount:
sr: Н_алог:

en: Could not connect to the server
sr: Нисам успео да се повежем на сервер

en: Files successfully uploaded to the server.
sr: Датотека је успешно отпремљена на сервер.

en: _Open in the Browser
sr: _Отвори у прегледнику

en: Could not create the album
sr: Нисам успео да направим албум

en: Could not upload the files
sr: Нисам успео да отпремим датотеке

en: No valid file selected.
sr: Није означена исправна датотека.

en: Could not export the files
sr: Нисам успео да извезем датотеке

en: Export to %s
sr: Извези у %s

en: %d file | %d files
sr[0]: %d датотека
sr[1]: %d датотеке
sr[2]: %d датотека
sr[3]: %d датотека

en: Could not get the photo list
sr: Нисам успео да добавим списак слика

en: No album selected
sr: Није одређен албум

en: _Import
sr: Ув_ези

en: Import from %s
sr: Увези из %s

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
sr: Вратите се на овај прозор кад будете завршили поступак пријаве на %s

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
sr: Кад завршите, кликните на дугме испод „Настави“.

en: C_ontinue
sr: _Настави

en: _Authorize…
sr: _Овласти…

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
sr: Гномов сличко захтева ваше одобрење за отпремање слика на %s

en: Click “Authorize” to open your web browser and authorize gthumb to upload photos to %s. When you’re finished, return to this window to complete the authorization.
sr: Кликните на „Овласти“ да отворите ваш веб прегледник и овластите Гномовог сличка за отпремање слика на %s. Кад будете завршили, вратите се на овај прозор да довршите овлашћења.

en: Getting the album list
sr: Добављам списак албума

en: Creating the new album
sr: Правим нов албум

en: Could not upload “%s”: %s
sr: Не могу да отпремим „%s“: %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
sr: Отпремам „%s“

en: Uploading the files to the server
sr: Отпремам датотеке на севрер

en: Getting the photo list
sr: Добављам списак слика

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
sr: Слика је сачувана као „%s“

[ctx: Filename]
en: Screenshot
sr: Снимак екрана

en: Could not take a screenshot
sr: Нисам успео да сликам екран

en: Screenshot
sr: Снимак екрана

en: Play/Pause
sr: Пусти/Застани

en: Mute
sr: Утишај

en: Play faster
sr: Пуштај брже

en: Play slower
sr: Пуштај спорије

en: Next frame
sr: Следећи кадар

en: Go forward 1 second
sr: Идите напред 1 секунду

en: Go forward 5 seconds
sr: Идите напред 5 секунде

en: Go forward 10 seconds
sr: Идите напред 10 секунди

en: Go forward 1 minute
sr: Идите напред 1 минут

en: Go forward 5 minutes
sr: Идите напред 5 минута

en: Go back 1 second
sr: Идите назад 1 секунду

en: Go back 5 seconds
sr: Идите назад 5 секунде

en: Go back 10 seconds
sr: Идите назад 10 секунди

en: Go back 1 minute
sr: Идите назад 1 минут

en: Go back 5 minutes
sr: Идите назад 5 минута

en: Use hardware acceleration
sr: Користи хардверско убрзање

en: _Screenshots location:
sr: Место _снимака екрана:

en: Play
sr: Изведи

en: Slower
sr: Спорије

en: Faster
sr: Брже

en: Restart when finished
sr: Поново покрени када се заврши

en: Time:
sr: Време:

en: Audio/Video support
sr: Звучна/видео подршка

en: Play audio and video files.
sr: Изведи звучне и видео датотеке.

en: Playing video
sr: Извођење видеа

en: Pause
sr: Застој

en: Take a screenshot
sr: Направи снимак екрана

en: Fit to window
sr: Поравнај по прозору

en: Audio/Video Player
sr: Програм за пуштање звука/снимака

en: Video
sr: Видео

en: Audio
sr: Звук

en: Artist
sr: Извођач

en: Album
sr: Албум

en: Bitrate
sr: Проток бита

en: Encoder
sr: Шифрарник

en: Codec
sr: Кодек

en: Framerate
sr: Проток кадрова

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Channels
sr: Канали

en: Sample rate
sr: Проток узорка

en: Stereo
sr: Стерео

en: Mono
sr: Моно

en: Could not print the selected files
sr: Нисам успео да штампам означене датотеке

en: Print
sr: Штампај

en: Centered
sr: На средини

en: Custom
sr: Произвољно

en: millimeters
sr: милиметри

en: inches
sr: инчи

en: The current page number
sr: Тренутни број странице

en: The total number of pages
sr: Укупан број страница

en: Special code
sr: Посебна шифра

note: translate only the text in the curly brackets
en: %D{ format }
sr: %D{ запис }

en: The current date
sr: Текући датум

en: The total number of files
sr: Укупан број датотека

en: The event description
sr: Опис догађаја

en: _Rows:
sr: _Редови:

en: Image
sr: Слика

en: Position:
sr: Положај:

en: Left
sr: Лево

en: Top
sr: Врх

en: Rotation:
sr: Обртање:

en: Unit:
sr: Јединица:

en: Preview
sr: Преглед

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Select Caption Font
sr: Одаберите словни лик натписа

en: Select Header Font
sr: Одаберите словни лик заглавља

en: Select Footer Font
sr: Одаберите словни лик подножја

en: Total number of files
sr: Укупан број датотека

en: Event description
sr: Опис догађаја

en: Page %d of %d
sr: Страна %d од %d

en: Could not print
sr: Нисам успео штампати

en: Images
sr: Слике

en: No suitable loader available for this file type
sr: Нема одговарајућег утоваривача за ову врсту датотеке

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
sr: Учитавам „%s“

en: Loading images
sr: Учитавање слика

en: Image print
sr: Штампање слика

en: Allow to print images choosing the page layout.
sr: Дозволи штампање слика користећи распоред стране.

en: Rotate Physically
sr: Окрени физички

en: Reset the EXIF Orientation
sr: Поништи ЕГЗИФ усмерење

en: Saving images
sr: Снима слике

en: Image rotation
sr: Обртање слике

en: Rotate images without data loss.
sr: Обрћи слике без губитка на квалитету.

en: Problem transforming the image: %s
sr: Грешка приликом измене слике: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
sr: Ово претварање може довести до малих изобличења дуж једне или више ивица, јер размере слике нису умножак броја 8.
    
    Међутим, изобличења се могу поништити. Ако излазна слика није прихатљива, само примените повратно претварање да би вратили изворну слику.
    
    Можете такође уклонити (или обрзати) било које неизмењиве ивичне тачке. За примењиву употребу, овај начин даје излазе најлепшег изгледа, али претварање више није строго без губитка вредности.

en: _Trim
sr: _Обрежи

en: _Accept distortion
sr: _Прихвати изобличења

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom out
sr: Умањи

en: Zoom 100%
sr: Увећање 100%

en: Zoom 200%
sr: Увећање 200%

en: Zoom 300%
sr: Увећање 200%

en: Zoom to fit
sr: Увећај да стане

en: Zoom to fit if larger
sr: Увећај да стане ако је већа

en: Zoom to fit width
sr: Увећај да стане ширина

en: Zoom to fit width if larger
sr: Увећај да стане ширина ако је већа

en: Zoom to fit height
sr: Увећај да стане висина

en: Zoom to fit height if larger
sr: Увећај да стане висина ако је већа

en: Undo edit
sr: Опозови уређивање

en: Redo edit
sr: Понови уређивање

en: Scroll left
sr: Премакни улево

en: Scroll right
sr: Премакни удесно

en: Scroll up
sr: Премакни на горе

en: Scroll down
sr: Премакни на доле

en: Scroll left fast
sr: Премакни брзо на лево

en: Scroll right fast
sr: Премакни брзо на десно

en: Scroll up fast
sr: Премакни брзо на горе

en: Scroll down fast
sr: Премакни брзо на доле

en: Scroll to center
sr: Премакни у средиште

en: After loading an image:
sr: После учитавања слике:

en: Set to actual size
sr: Постави на праву величину

en: Keep previous zoom
sr: Задржи претходно увећање

en: Fit to window if larger
sr: Поравнај по прозору ако је већа

en: Fit to width
sr: Поравнај по ширини

en: Fit to width if larger
sr: Поравнај по ширини ако је већа

en: Reset scrollbar positions
sr: Поништи положај шина премицања

en: Mouse wheel action:
sr: Радња точкића миша:

[ctx: zoom quality]
en: Change image
sr: Промени слику

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
sr: Увеличај слику

en: Zoom quality:
sr: Квалитет увећања:

[ctx: zoom quality]
en: _High
sr: _Висок

[ctx: zoom quality]
en: _Low
sr: _Низак

en: Transparency:
sr: Провидност:

en: Checkered
sr: Укоцкано

en: White
sr: Бела

en: Gray
sr: Сива

en: Black
sr: Црна

en: Automatic
sr: Самостално

en: Fit to height
sr: Поравнај по висини

en: Histogram
sr: Хистограм

en: Copy Image
sr: Умножи слику

en: Paste Image
sr: Налепи слику

en: Apply the embedded color profile
sr: Примени уграђени профил боје

en: Transparency
sr: Провидност

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: Loading the original image
sr: Учитавам изворну слику

en: JPEG XL container
sr: JPEG XL контејнер

en: Scroll Image
sr: Премакни слику

en: Image Editor
sr: Уређивач слика

en: Viewer
sr: Прегледач

en: _Destination
sr: О_дредиште

en: _Automatic subfolder
sr: _Самостална подфасцикла

en: _Template:
sr: _Предложак:

en: Invalid Destination
sr: Неисправно одредиште

en: File date
sr: Датум датотеке

en: Importing files
sr: Увоз датотека

en: No file imported
sr: Нема увежених датотека

en: The selected files are already present in the destination.
sr: Означене датотеке су већ присутне на одредишту.

en: Could not delete the files
sr: Нисам успео обрисати слике

en: Delete operation not supported.
sr: Радња брисања није подржана.

en: Last imported
sr: Последње увезено

en: No file specified.
sr: Нема назначених датотека.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
sr: Нема довољно расположивог простора у „%s“.
    Потребно је %s простора, али је доступно само %s.

en: Tools
sr: Алатке

en: Co_mmands:
sr: _Наредбе:

en: _Wait for the command to finish
sr: _Сачекајте да се наредба изврши

en: E_xecute command once for every file
sr: _Извршите наредбу једном за сваку датотеку

en: _Terminal command (shell script)
sr: _Наредба терминала (скрипте љуске)

en: Sh_ortcut:
sr: Пре_чица:

en: _Command:
sr: _Наредба:

en: Edit command
sr: Измени наредбу

en: Personalize…
sr: Прилагоди…

en: Script
sr: Скрипта

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Show
sr: Прикажи

en: Could not save the script
sr: Нисам успео сачувати скрипту

en: New Command
sr: Нова наредба

en: Edit Command
sr: Измени наредбу

en: Are you sure you want to delete the selected command?
sr: Да ли сте сигурни да желите брисати означену наредбу?

en: Commands
sr: Наредбе

en: Quoted text
sr: Цитирани текст

en: File URI
sr: ЈРЛ датотеке

en: File path
sr: Путања датотеке

en: File name
sr: Назив датотеке

en: File name, no extension
sr: Назив датотеке без наставка

en: File extension
sr: Проширење датотеке

en: Folder path
sr: Путања фасцикле

en: Ask a value
sr: Затражи вредност

en: File attribute
sr: Својство датотеке

en: No command specified
sr: Није одређена наредба

en: Command exited abnormally with status %d
sr: Наредба је изишла неправилно са стањем %d

en: Enter a value:
sr: Унесите вредност:

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: File list tools
sr: Прибори за спискове датотека

en: Scripting and batch manipulation of files.
sr: Скриптовање и масовна обрада датотека.

[ctx: Cardinal point]
en: S
sr: Ј

[ctx: Cardinal point]
en: N
sr: С

[ctx: Cardinal point]
en: W
sr: З

[ctx: Cardinal point]
en: E
sr: И

en: Map
sr: Карта

en: View the photo position on the map
sr: Преглед положаја слике на карти

en: A_ccounts:
sr: _Налози:

note: the message pane
en: Loading…
sr: Учитавам…

en: New authentication…
sr: Нова пријава…

en: Authorization Required
sr: Потребна је пријава

en: Choose _Account…
sr: Изабери _налог…

en: Choose Account
sr: Изаберите налог

en: Edit Accounts
sr: Уредите налог

en: Connecting to the server
sr: Повезивање на сервер

en: Asking authorization
sr: Требовање овлашћења

en: Getting account information
sr: Добављам податке о налогу

en: Choose a folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Import
sr: Увези

en: _Removable Device…
sr: _Уклоњиви уређаји…

en: F_older…
sr: _Фасцикла…

en: I_mport From
sr: У_вези из

en: After importing from a device:
sr: После увоза са уређаја:

en: _Rotate the images physically
sr: _Окрените слике физички

en: _Delete the imported files from the source
sr: О_бриши увезене слике са извора

note: view label
en: S_how:
sr: П_рикажи:

en: _Event:
sr: _Догађај:

en: _Tags:
sr: _Ознаке:

en: Could not import the files
sr: Не могу да увезем датотеке

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
sr: Датотеке за увоз: %d (%s)

en: Could not load the folder
sr: Нисам успео да учитам фасциклу

en: Getting the folder content…
sr: Добављам садржај фасцикле…

en: Import from Removable Device
sr: Увоз са уклоњивог уређаја

en: Import from Folder
sr: Увоз из фасцикле

en: Import photos
sr: Увези слике

en: Import photos from removable devices.
sr: Увези слике са уклоњивих уређаја.

en: RAW Format
sr: Сирови запис

en: Raw format support
sr: Подршка сировог записа

en: Allow to load raw format images.
sr: Дозволи учитавање слика у сировом запису.

en: Red Eye Removal
sr: Уклањање црвених очију

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
sr: Уклоните утиске црвених очију насталих због бљескалица камера

en: Red-eye removal
sr: Уклањање црвених очију

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
sr: Прибор за уклањање утиска црвених очију са фотографија.

en: _Sort by:
sr: _Поређај по:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
sr: _Величина слова:

en: Re_verse Order
sr: О_брнути редослед

en: Revert to the last used template
sr: Врати на последњи коришћени шаблон

en: _Preview:
sr: _Преглед:

en: Original enumerator
sr: Изворни бројач

en: Modification date
sr: Датум измене

en: Digitalization date
sr: Датум дигитализације

en: Could not rename the files
sr: Нисам успео променити имена датотекама

en: _Rename
sr: _Преименуј

en: Old Name
sr: Старо име

en: New Name
sr: Ново име

en: Keep original case
sr: Задржи изворну величину слова

en: Convert to lower-case
sr: Претвори у мала слова

en: Convert to upper-case
sr: Претвори у велика слова

en: Renaming files
sr: Преименовање датотека

en: Rename files
sr: Преименуј датотеке

en: Rename series of files.
sr: Преименуј низове датотека.

en: Resize Images…
sr: Промени величину сликама…

en: pixel
sr: тачка

en: New dimensions
sr: Нова размера

en: _Height:
sr: _Висина:

en: _Preserve original aspect ratios
sr: _Задржавај изворне сразмере

en: Format
sr: Запис

en: Resize Images
sr: Промени величину сликама

en: Keep the original format
sr: Задржи изворни запис

en: Resize images
sr: Промени величину сликама

en: Resize series of images.
sr: Промени величину низу слика.

en: Could not perform the search
sr: Нисам успео извршити претрагу

en: Search Result
sr: Резултат претраге

en: Find
sr: Пронађи

en: Find files
sr: Нађи датотеке

en: Search again
sr: Претражи опет

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
sr: Претражи

en: all the following rules
sr: сва следећа правила

en: any of the following rules
sr: било које следеће правило

en: Add another location
sr: Додај још једно место

en: No file found
sr: Нисам нашао датотеку

en: Files found so far: %s
sr: Пронађених датотека до сада: %s

en: Searching…
sr: Тражим…

en: Cancel the operation
sr: Обустави радњу

en: File search tool.
sr: Алат претраге.

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
sr: Додај у избор

en: Remove from selection
sr: Уклони из избора

en: Show selection
sr: Прикажи избор

en: Remove from Selection
sr: Уклања из избора

en: Show selection %d
sr: Прикажи избор %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
sr: Користите Мења-%d за додавање датотека у овај избор, Ктрл-%d за преглед избора.

en: Selection %d
sr: Избор %d

en: Selections
sr: Избори

en: Advanced file selection.
sr: Напредни одабир датотека.

en: Start presentation
sr: Покрени презентацију

en: Terminate presentation
sr: Окончај презентацију

en: Pause/Resume presentation
sr: Застани/Настави презентацију

en: Show next file
sr: Прикажи следећу датотеку

en: Show previous file
sr: Прикажи претходну датотеку

en: Presentation
sr: Излагање

en: _Personalize
sr: _Прилагодите

en: _Transition effect:
sr: Утисци _прелаза:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
sr: Самостално _мењај, сваких

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
sr: секунде

en: _Restart when finished
sr: _Поново покрени када се заврши

en: R_andom order
sr: Насумични _распоред

en: Playlist
sr: Списак за извођење

en: Add files to the playlist
sr: Додај датотке у списак за извођење

en: Remove the selected files
sr: Уклони одабране датотеке

en: Choose the files to play
sr: Одаберите датотеке за извођење

en: Audio files
sr: Звучне датотеке

en: Random
sr: Насумично

en: Playing a presentation
sr: Пуштам презентацију

en: Push from right
sr: Гурај с десна

en: Push from bottom
sr: Гурај одоздо

en: Slide from right
sr: Клизај с десна

en: Slide from bottom
sr: Клизај одоздо

en: Fade in
sr: Појави се

en: Flip page
sr: Изврни страну

en: Cube from right
sr: Коцкај с десна

en: Cube from bottom
sr: Коцкај с лева

en: Play a presentation of images.
sr: Пустите презентацију слика.

en: Terminal
sr: Терминал

en: Open in Terminal
sr: Отвори у Терминалу

en: Open a folder in a terminal
sr: Отворите фасциклу у терминалу

en: _Web Album…
sr: _Веб албум…

en: Click to view the image
sr: Кликните за преглед слике

en: Go back to the index
sr: Врати се на садржај

en: Image %d of %d
sr: Слика %d од %d

en: Index
sr: Садржај

en: View page %d
sr: Погледај страницу %d

en: View the next image
sr: Погледај следећу слику

en: View the next page
sr: Погледај следећу страну

en: View the previous image
sr: Погледај претходну слику

en: View the previous page
sr: Погледај претходну слику

en: All images on a single image
sr: Све слике у једној слици

en: Adapts to the window width
sr: Прилагоди висини прозора

en: _Copy originals to destination
sr: _Умножи изворне у одредиште

en: _Adapt to the window width
sr: _Прилагоди ширини прозора

en: Index Page
sr: Страница садржаја

en: Thumbnail Caption
sr: Наслов умањеног приказа

en: Image Page
sr: Страна слике

en: Show the description, if available
sr: Приказује опис, ако је доступан

en: Show the following attributes:
sr: Приказује следећа својства:

en: Image Attributes
sr: Својства слика

en: Current image number
sr: Тренутни број слике

en: Total number of images
sr: Укупан број слика

en: Original filename
sr: Изворна имена датотека

en: Web Album
sr: Веб албум

en: Malformed command
sr: Лоше обликована наредба

en: Could not show the destination
sr: Нисам успео да прикажем одредиште

en: The album has been created successfully.
sr: Албум је успешно направљен.

en: Saving thumbnails
sr: Снимање умањених приказа

en: Saving HTML pages: Images
sr: Снимање HTML страница: слике

en: Saving HTML pages: Indexes
sr: Снимање HTML страница: садржаји

en: Copying original images
sr: Умножавам изворне слике

en: Could not find the style folder
sr: Нисам успео да пронађем фасциклу за начине

en: Could not create a temporary folder
sr: Не могу направити привремени директоријум

en: Web Albums
sr: Веб албуми

en: Create static web albums.
sr: Направи неизменљиве веб албуме.

en: Could not load the position “%s”
sr: Нисам успео да учитам положај „%s“

en: Open
sr: Отвори

en: Filter
sr: Услов

en: Could not save the filter
sr: Нисам успео да сачувам услов

en: New Filter
sr: Нови услов

en: Edit Filter
sr: Измени услов

en: Filters
sr: Услови

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
sr: Прегледник

[ctx: Extensions]
en: All
sr: Све

[ctx: Extensions]
en: Enabled
sr: Укључена

[ctx: Extensions]
en: Disabled
sr: Искључена

en: Viewers
sr: Прегледачи

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: File tools
sr: Алатке за датотеке

en: List tools
sr: Алатке за спискове

en: Importers
sr: Увозници

en: Exporters
sr: Извозници

en: Could not activate the extension
sr: Нисам успео да покренем проширење

en: Could not deactivate the extension
sr: Нисам успео да искључим проширење

en: gThumb Development Team
sr: Развојна дружина Гномовог сличка

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
sr: Проширења

en: Restart required
sr: Потребно је поновно покретање

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
sr: Треба поново да покренете Гномовог сличка да би ове промене ступиле на снагу

en: _Restart
sr: _Поново покрени

en: Revert
sr: Поврати

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
sr: Да ли желите да вратите све измене и да користите основне пречице?

[ctx: Shortcuts]
en: All
sr: Све

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
sr: Измењене

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Sort By
sr: Поређај по

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
sr: %s од %s

en: Moving “%s” to “%s”
sr: Премештам „%s“ у „%s“

en: Copying “%s” to “%s”
sr: Умножавам „%s“ у „%s“

en: Moving files
sr: Премештање датотека

en: Copying files
sr: Умножавање датотека

en: Getting file information
sr: Добављам податке о датотеци

en: Deleting files
sr: Брисање датотека

en: Moving files to trash
sr: Премештам датотеке у смеће

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
sr: Притисните комбинацију тастера да користите као пречицу.

en: Press Esc to cancel
sr: Притисните „Есц“ да откажете

en: Open a new window
sr: Отвори нови прозор

en: Start in fullscreen mode
sr: Почни у целом екрану

en: Automatically start a presentation
sr: Сам започни презентацију

en: Automatically import digital camera photos
sr: Сам увези слике са дигиталног фотоапарата

en: Show version
sr: Приказује издање

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
sr: […] [DIRETORY…]РЕКТОРИЈУМ

en: — Image browser and viewer
sr: — Прегледник и претраживач слика

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Гномов сличко је слободан софтвер; можете га прослеђивати и/или мењати под условима ГНУ Опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 2 лиценце или (по вашем избору) било којег новијег.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Гномов сличко се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте ГНУ Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове опште јавне лиценце уз Гномовог сличка.  Ако нисте, погледајте „http://www.gnu.org/licenses/“.

en: An image viewer and browser for GNOME.
sr: Прегледач и претраживач слика за Гном.

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: Quit
sr: Изађи

en: Show browser
sr: Прикажи разгледач

en: Close window
sr: Затвори прозор

en: Open location
sr: Отвори место

en: Fullscreen
sr: Преко целог екана

en: Revert image to saved
sr: Врати слику на сачувану

en: Save image
sr: Сачувај слику

en: Save image as
sr: Сачувај слику као

en: Sidebar
sr: Бочна површ

en: Statusbar
sr: Трака стања

en: Thumbnails list
sr: Списак минијатура

en: Load previous location
sr: Учитај преходно место

en: Load next location
sr: Учитај следеће место

en: Load parent folder
sr: Учитај родитељску фасциклу

en: Load home
sr: Учитај почетну

en: Reload location
sr: Поново учитај место

en: Show/Hide hidden files
sr: Прикажи/сакриј скривене датотеке

en: Change sorting order
sr: Промени поредак ређања

en: Show first file
sr: Прикажи прву датотеку

en: Show last file
sr: Прикажи последњу датотеку

en: Image tools
sr: Алати за слике

en: File properties
sr: Особине датотеке

en: Select all
sr: Изабери све

en: Select none
sr: Поништи избор

en: All
sr: Све

en: [modified]
sr: [измењено]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sr[0]: %d означена датотека (%s)
sr[1]: %d означене датотеке (%s)
sr[2]: %d означених датотека (%s)
sr[3]: %d означена датотека (%s)

en: %s of free space
sr: %s слободног простора

en: No suitable module found for %s
sr: Није пронађена одговарајућа јединица за %s

en: Save changes to file “%s”?
sr: Да сачувам измене у датотеци „%s“?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
sr: Ако не сачувате, измене у датотеци биће заувек изгубљене.

en: Do _Not Save
sr: Не _чувај

en: Accept
sr: Прихвати

en: _Close
sr: _Затвори

en: Could not change name
sr: Не могу изменити назив

en: Modified
sr: Измењено

en: Go to the previous visited location
sr: Иди на претходно посећено место

en: Go to the next visited location
sr: Иди на следеће посећено место

en: History
sr: Историјат

en: View the folders
sr: Погледај фасцикле

en: Edit file
sr: Уреди датотеку

en: Operations
sr: Операције

en: File type not supported
sr: Врста датотеке није подржана

en: No suitable module found
sr: Није пронађен одговарајућа јединица

en: Could not open the module “%s”: %s
sr: Не могу да отворим модул „%s“: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
sr: Наставак „%1$s“ је потребан за наставак „%2$s“

en: All Supported Files
sr: Све подржане датотеке

en: _Show Format Options
sr: _Прикажи опције формата

en: No file
sr: Нема датотеке

en: Computer
sr: Рачунар

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
sr: Датотеке не могу бити пребачене у Ђубре. Желите ли их трајно обрисати?

en: Could not move the files to the Trash
sr: Не могу преместити датотеке у смеће

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sr: Да ли сигурно желите трајно да обришете „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
sr[0]: Да ли сигурно желите да трајно обришете %'d изабрану датотеку?
sr[1]: Да ли сигурно желите да трајно обришете %'d изабранe датотекe?
sr[2]: Да ли сигурно желите да трајно обришете %'d изабраних датотека?
sr[3]: Да ли сигурно желите да трајно обришете %'d изабрану датотеку?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете датотеку, биће трајно изгубљена.

note: "files" label
en: files
sr: датотеке

en: ascending
sr: узлазно

en: descending
sr: силазно

en: No limit specified
sr: Није наведено ограничење

en: (Open Parent)
sr: (Отвори надфасциклу)

en: Enter the new name:
sr: Унесите ново име:

en: Alpha
sr: Алфа

note: Translators: RGB is an acronym for Red Green Blue
en: RGB
sr: РГБ

en: Could not rename the file
sr: Не могу променити име слике

en: No options available for this file type
sr: Нема доступних могућности за ову врсту датотеке

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
sr: Не могу да нађем одговарајући модул да сачувам слику као„%s“

en: Reading file information
sr: Читање података датотека

en: Hidden Files
sr: Сакривене датотеке

en: Locations
sr: Места

en: Name
sr: Име

en: Size
sr: Величина

en: Bytes
sr: Бајтова

note: Translators: the file modified time.
en: Modified Date & Time
sr: Датум и време измене

en: Type
sr: Врста

en: Duration
sr: Трајање

en: Exposure Settings
sr: Подешавања излагања

en: Aperture
sr: Бленда

en: ISO Speed
sr: ИСО брзина

en: Exposure Time
sr: Време излагања

en: Shutter Speed
sr: Брзина заклопца

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Flash
sr: Блиц

en: Camera Model
sr: Модел фото-апарата

en: Color Profile
sr: Профил боје

en: General Date & Time
sr: Општи датум и време

en: Author
sr: Стваралац

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: file name
sr: назив датотеке

en: file path
sr: путања датотеке

en: file size
sr: величина датотеке

en: file modified date
sr: датум последње измене

en: no sorting
sr: без разврставања

en: dimensions
sr: величина

en: aspect ratio
sr: однос висине и ширине

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Images
sr: Све слике

en: JPEG Images
sr: ЈПЕГ слике

en: Raw Photos
sr: Сирове фотографије

en: Media
sr: Носач садржаја

en: Text Files
sr: Текст датотеке

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Title (embedded)
sr: Наслов (угњежђен)

en: Description (embedded)
sr: Опис (угњежђен)

en: Show/Hide
sr: Покажи/сакриј

en: Navigation
sr: Навигација

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Saving file information
sr: Чување података датотеке

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
sr: Чувам „%s“

en: Create tag “%s”
sr: Направи ознаку „%s“

en: Show all the tags
sr: Прикажи све ознаке

en: Holidays
sr: Одмори

en: Temporary
sr: Привемено

en: Screenshots
sr: Снимци екрана

en: Science
sr: Наука

en: Favorite
sr: Омиљено

en: Important
sr: Важно

en: GNOME
sr: Гном

en: Games
sr: Игре

en: Party
sr: Забава

en: Birthday
sr: Рођендан

en: Astronomy
sr: Астрономија

en: Family
sr: Породица

note: Translators: The space character not the Astronomy space.
en: Space
sr: Размак

en: Year
sr: Година

en: Month
sr: Месец

en: Day of the month
sr: Дан у месецу

en: Hour
sr: Сат

en: Minute
sr: Минут

note: Translators: the time second, not the second place.
en: Second
sr: Секунда

en: is lower than
sr: је ниже од

en: is greater than
sr: је веће од

en: is equal to
sr: је једнако са

en: is greater than or equal to
sr: је већи или једнак са

en: is lower than or equal to
sr: је мањи или једнак са

en: The test definition is incomplete
sr: Опис пробе је непотпун

en: is
sr: је

en: is only
sr: је само

en: is not
sr: није

en: matches
sr: поклапа се

en: Add a new rule
sr: Додај ново правило

en: Remove this rule
sr: Уклони ово правило

en: contains
sr: садржи

en: starts with
sr: почиње са

en: ends with
sr: завршава са

en: does not contain
sr: не садржи

en: is before
sr: је пре

en: is after
sr: је након

en: Today
sr: Данас

en: Now
sr: Сада

en: Colors
sr: Боје

en: Rotation
sr: Окренутост

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
sr: Комбинација тастера „%s“ је већ додељена радњи „%s“.  Да ли ипак желите да је поново доделите овој радњи?

en: Reassign
sr: Додели поново

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
sr: Комбинација тастера „%s“ је већ додељена радњи „%s“ и не може бити измењена.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
sr: Комбинација тастера „%s“ је већ додељена и не може бити измењена.

en: Could not display help
sr: Не могу приказати помоћ

en: Could not launch the application
sr: Не могу покренути програм

en: _Copy Here
sr: Умножи _овде

en: _Move Here
sr: _Премести овде

en: _Link Here
sr: _Повежи овде

en: Cancel
sr: Откажи

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Help
sr: По_моћ

en: _New
sr: _Ново

en: _Ok
sr: _У реду

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Save
sr: _Сачувај

en: E_xecute
sr: _Изврши

en: _Upload
sr: _Отпреми

en: Open in New Window
sr: Отвори у новом прозору

en: Open Location…
sr: Отвори место…

en: Sort By…
sr: Поређај према…

en: _About gThumb
sr: О _Гномовом сличку

en: _Delete History
sr: _Обриши историјат
