gtranslator 1.9.7 - en to nn translation catalogue (378 entries)

en: PO File Editor
nn: PO-fil-handsamar

en: Gtranslator PO File Editor
nn: Gtranslator PO-fil-handsamar

en: Translate and localize applications and libraries
nn: Set om og tilpassar program og bibliotek

en: Warn if file contains fuzzy translations
nn: Varsla om fila inneheld uklare omsetjingar

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
nn: Om sann, varsla brukaren ved lagring av ei PO-omsetjingsfil som inneheld uklare strengar.

en: Auto save files
nn: Autolagra filer

en: If true, automatically save files at specified intervals.
nn: Om sann, lagra filene automatisk med det oppgjevne intervallet.

en: Auto save interval
nn: Autolagringsintervall

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
nn: Kor mange minutt mellom kvar gong filer blir auto-lagra.

en: Create backup before saving
nn: Tryggleikskopier før lagring

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
nn: Om sann, lag ein tryggleikskopi av fila før ho skal lagrast.

en: Use profile values for header
nn: Lat hovudet nytta profilverdiar

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
nn: Om sann, skriv over verdiane i PO-hovudet med dei som den aktive profilen nyttar.

en: Highlight syntax in edit fields
nn: Framhev syntaksen i endringsfelt

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
nn: Om sann, bruk syntaksframheving av teksten i endringsfelta.

en: Make whitespace visible
nn: Gjer blankteikn synlege

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
nn: Om sann, syn blankteikn i teksten med symbol.

en: Use custom font
nn: Bruk sjølvvald skrifttype

en: If true, use a custom font for edit fields.
nn: Om sann, bruk ein sjølvvald skrifttype i endringsfelta.

en: Editor font
nn: Skriveprogrammet sin skrifttype

en: Custom font to use for edit fields.
nn: Sjølvvald skrifttype for bruk i endringsfelt.

en: Remove fuzzy status when message is changed
nn: Fjern uklar-statusen til meldinga når ho blir endra

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
nn: Om sann, fjern uklar-statusen frå omsetjingane når dei blir endra.

en: Check spelling
nn: Kontroller stavinga

en: If true, check the spelling of translated messages.
nn: Om sann, kontroller stavinga til dei omsette meldingane.

en: Side panel switcher style
nn: Stilen til sidevindaugsbrytaren

en: Style for switchers in the side panel.
nn: Stilen til sidevindaugsbrytarane.

en: Color scheme
nn: Fargeskjema

en: Name of a gtksourceview color scheme to use for syntax highlighting.
nn: Namnet til eit gtksourceview-fargeskjema ein kan nytta til syntaksframheving.

en: Message list sort order
nn: Meldingslista si sorteringsrekkjefølgje

en: Sort order to use in the message list. Possible values are "status", "id", "original-text" and "translated-text".
nn: Kva for sorteringsrekkjefølgje meldingslista skal nytta. Moglege verdiar er «status», «ID», «originaltekst» eller «omsett tekst».

en: Active plugins
nn: Programtillegg i bruk

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
nn: Liste over brukte programtillegg. Ho inneheld staden («location») deira. Sjå i fila .gtranslator-plugin for å henta staden til eit gjeve programtillegg.

en: Others
nn: Andre

en: gtranslator highlight
nn: gtranslator-framheving

en: Tag
nn: Merke

en: Special variable
nn: Spesialvariabel

en: Message not found
nn: Fann ikkje meldinga

en: Open file for alternate language
nn: Opna anna språkfil

en: File closed
nn: Fila er lukka

[ctx: alternate lang]
en: _Open
nn: _Opna

[ctx: alternate lang]
en: _Close
nn: L_ukk

[ctx: alternate lang]
en: Co_py
nn: _Kopier

en: There isn't any file loaded
nn: Inga fil er lasta

en: _Alternate Language
nn: _Anna språk

en: Show the Alternate Language panel
nn: Syn panel for anna språk

en: Alternate Language
nn: Anna språk

en: Load an alternate language.
nn: Hent inn eit anna språk.

note: ex:et:ts=4:
en: Character Map
nn: Teiknkart

en: Insert special characters just by clicking on them.
nn: Set inn spesialteikn berre ved å klikka på dei.

en: Source View Settings
nn: Kjeldevisingsinnstillingar

en: Use external editor
nn: Bruk eksternt skriveprogram

en: Program command:
nn: Programkommando:

en: Line command:
nn: Linjekommando:

en: Please install "%s" to be able to show the file
nn: For å kunna syna fila må du først installera «%s»

en: Paths:
nn: Stigar:

en: Source Code View
nn: Kjeldekodevising

en: Show the message in the source code.
nn: Syn meldinga i kjeldekoden.

en: Source Viewer
nn: Kjeldevisar

en: Source code
nn: Kjeldekode

en: Use the System Editor
nn: Bruk systemskriveprogrammet

en: Whether use the system editor to show the source code
nn: Om systemskriveprogrammet skal nyttast til å visa kjeldekoden

en: The Editor to Launch
nn: Vald skriveprogram

en: The command to launch the editor you want to use
nn: Kommandoen for å starta det valde skriveprogrammet

en: Arguments for the Command
nn: Kommandoargument

en: Arguments to pass to the program command line to select the line
nn: Argument som skal sendast til programmet si kommandolinje for å velja linja

en: Dictionary
nn: Ordbok

en: No dictionary source available with name '%s'
nn: Inga ordbokskjelde med namnet «%s» er tilgjengeleg

en: Unable to find dictionary source
nn: Klarer ikkje å finna ordbokskjelda

en: No context available for source '%s'
nn: Ingen kontekst er tilgjengeleg for kjelda «%s»

en: Unable to create a context
nn: Klarer ikkje å laga ein kontekst

en: Dictionary source '%s' selected
nn: Ordbokskjelda «%s» er vald

en: Strategy '%s' selected
nn: Strategien «%s» er vald

en: Database '%s' selected
nn: Databasen «%s» er vald

en: Word '%s' selected
nn: Ordet «%s» er vald

note: speller
en: Double-click on the word to look up
nn: Slå opp ordet ved å dobbeltklikka på det

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
nn: Bruk strategien som passar ved å dobbeltklikka på han

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
nn: Dobbeltklikk på kjelda du vil bruka

note: db-chooser
en: Double-click on the database to use
nn: Dobbeltklikk på databasen du vil bruka

note: Look up Button
en: Look _up:
nn: Slå _opp:

en: Similar words
nn: Liknande ord

en: Available dictionaries
nn: Tilgjengelege ordbøker

en: Available strategies
nn: Tilgjengelege strategiar

en: Dictionary sources
nn: Ordbokskjelder

en: Look up words in a dictionary.
nn: Slå opp ord i ei ordbok.

en: Word database
nn: Orddatabase

en: Source Name
nn: Kjeldenamn

en: Strategy
nn: Strategi

en: Panel Position
nn: Panelplassering

en: _Fullscreen
nn: _Fullskjerm

en: Place window on fullscreen state
nn: Plasser vindauget i fullskjermsmodus

en: Fullscreen
nn: Fullskjerm

en: Place window in the fullscreen state.
nn: Plasser vindauget i fullskjermsmodus.

en: _Next Param
nn: Neste _parameter

en: Insert the next param of the message
nn: Set inn den neste parameteren til meldinga

en: _Insert Params
nn: _Set inn parametrar

en: _Next Tag
nn: _Neste merke

en: Insert the next tag of the message
nn: Set inn det neste merket til meldinga

en: _Insert Tags
nn: Set inn _merke

en: Insert Params or Tags
nn: Set inn parametrar eller merke

en: Parameters and tags detection featuring easy insertion.
nn: Parameter- og merkeoppdaging med enkel innsetjing.

en: Open Tran Settings
nn: Open-Tran-innstillingar

en: Language code for the Open-Tran query:
nn: Språkkoden til Open-Tran-spørjinga:

en: Language code of the translated results:
nn: Språkkoden til dei omsette resultata:

en: Use a local "mirror" copy of the Open-Tran server
nn: Bruk ein lokal «spegelkopi» av Open-Tran-tenaren

en: Mirror server URL:
nn: Spegeltenaradressa:

en: <i>The URL should be of the form:
    <b>http://%s.%s.open-tran.example.com/json/suggest/</b>
    The two "%s" markers and the final slash must not be omitted.</i>
nn: <i>Adressa må skrivast slik:
    <b>http://%s.%s.open-tran.example.com/json/suggest/</b>
    Dei to «%s»-markørane og sluttskråstreken må vera med.</i>

en: Mirror Server
nn: Spegeltenar

en: ERROR: Cannot access %s
nn: FEIL: klarer ikkje å nå %s

en: Error in server response, GET failed
nn: Feil i tenarsvaret, GET feila

en: Cannot parse server response, %s
nn: Klarer ikkje å tolka tenarsvaret, %s

en: Cannot parse server response, not an array? %s
nn: Klarer ikkje å tolka tenarsvaret, ikkje ein tabell? %s

en: WRONG! Can't get result element %d
nn: FEIL: klarer ikkje å henta resultatelementet %d

en: WRONG! Can't parse result element %d as object
nn: FEIL: klarer ikkje å henta resultatelementet %d som objekt

en: WRONG! Can't read projects for result element %d
nn: FEIL: klarer ikkje å henta prosjekta til resultatelementet %d

en: %s[%s] Count:%d
nn: %s[%s] Teljar:%d

en: WRONG! Malformed project: %d
nn: FEIL: ugyldig prosjekt: %d

en: Phrase not found
nn: Fann ikkje frasen

en: You have to provide a phrase to search
nn: Du må skriva inn ein søkjetekst

en: You have to provide a search language code in the plugin configuration
nn: Du må skriva inn ein søkjespråkskode i innstillingane til programtillegget

en: You have to provide a language code for your language in the plugin configuration
nn: Du må skriva inn språkkoden til språket ditt i innstillingane til programtillegget

en: Either use the main open-tran.eu server, or enter a server URL in the plugin configuration,
nn: Bruk anten hovudtenaren til open-tran.eu eller skriv inn tenaradressa i innstillingane til programtillegget,

en: Look for:
nn: Sjå etter:

en: Open Tran
nn: Open-Tran

en: Look for phrases in Open tran memory translation database.
nn: Sjå etter frasar i omsetjingsminnet til Open-Tran.

en: Search Code
nn: Søk kode

en: The language code to search for
nn: Språkkoden du vil søkja etter

en: Own Code
nn: Eigen kode

en: The language code in which you want the results
nn: Språkkoden du vil ha resultata i

en: Use Mirror Server
nn: Bruk spegeltenar

en: Use a local copy of the main Open-Tran server at open-tran.eu
nn: Bruk ein lokal kopi av Open-Tran sin hovudtenar på open-tran.eu

en: Mirror Server URL
nn: Spegeltenaradresse

en: URL of an Open-Tran mirror server
nn: Adressa til ein Open-Tran-spegeltenar

en: <span weight="bold" size="large">Strings added to database</span>
nn: <span weight="bold" size="large">Strengar lagde til databasen</span>

en: Please specify a valid path to build the translation memory
nn: Lag omsetjingsminnet ved å skriva inn ein gyldig stig

en: Gtranslator Translation Memory Manager
nn: Gtranslator omsetjingsminnebehandlar

en: Select the directory which contains PO files:
nn: Vel katalogen som inneheld PO-filene:

en: Add to Database
nn: Legg til i databasen

en: Configuration:
nn: Innstillingar:

en: Use only files with this name:
nn: Bruk berre filer med dette namnet:

en: Translation Memory
nn: Omsetjingsminne

en: Get translation suggestions from a data base.
nn: Få omsetjingsforslag frå ein database

en: Insert Option nº %d
nn: Set inn val nr. %d

en: _Use this translation
nn: Bruk denne _omsetjinga

en: _Remove
nn: _Fjern

en: Shortcut
nn: Snarveg

en: Level
nn: Nivå

en: String
nn: Streng

en: _Build Translation Memory
nn: _Lag omsetjingsminne

en: Build translation memory
nn: Lag omsetjingsminne

en: _Translation Memory
nn: _Omsetjingsminne

en: PO directory
nn: PO-katalog

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
nn: Katalogen som inneheld PO-filene som skal leggjast til omsetjingsminnet.

en: Restrict search by filename
nn: Avgrens søket etter filnamn

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
nn: Om sann, ta berre med filer med eit gjeve filnamn ved søking i omsetjingsminnet.

en: Filename to restrict search to
nn: Avgrens søket til dette filnamnet

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
nn: Avgrens søket i omsetjingsminnet til dette filnamnet.

en: Maximum number of missing words
nn: Høgste tal på manglande ord

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
nn: Høgste tal ord som kan mangla i ei melding som blir vist som eit treff i omsetjingsminnet.

en: Maximum difference in message length
nn: Høgste ulike lengd i meldingar

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
nn: Høgste ulike lengd mellom meldingar som vert viste som treff i omsetjingminnet.

en: Current Maintainers
nn: Noverande vedlikehaldarar

en: Current Developers
nn: Noverande utviklarar

en: Previous Developers
nn: Tidlegare utviklarar

en: Contributors
nn: Bidragsytarar

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
nn: Programsamling for lokalisering av program og bibliotek.

en: About Gtranslator
nn: Om Gtranslator

en: Gtranslator Web Site
nn: Gtranslator-nettstaden

en: Open file for translation
nn: Opna fila for omsetjing

en: File saved.
nn: Fila er lagra.

en: Save file as...
nn: Lagra fila som …

en: Files saved.
nn: Filene er lagra.

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
nn[0]: Fann og bytte ut %d treff
nn[1]: Fann og bytte ut %d treff

en: Found and replaced one occurrence
nn: Fann og bytte ut eitt treff

en: _New Window
nn: _Nytt vindauge

en: _Preferences
nn: _Innstillingar

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _About
nn: _Om

en: _Quit
nn: Avsl_utt

en: Profile name: %s
    Translator name: %s
    Translator email: %s
    Language name: %s
    Team email: %s
    Language code: %s
    Character set: %s
    Transfer encoding: %s
    Plural form: %s
nn: Profilnamn: %s
    Omsetjar: %s
    Omsetjaren si e-postadr.: %s
    Språknamn: %s
    Laget si e-postadr.: %s
    Språkkode: %s
    Teiknsett: %s
    Overføringskoding: %s
    Fleirtalsform: %s

en: This assistant will help you to create the main profile.
nn: Assistenten hjelper deg med å laga hovudprofilen.

en: Assistant
nn: Assistent

en: <b>Profile name:</b>
nn: <b>Profilnamn:</b>

en: <b>Translator name:</b>
nn: <b>Omsetjaren sitt namn:</b>

en: <b>Translator email:</b>
nn: <b>Omsetjaren si e-postadresse:</b>

en: Profile
nn: Profil

en: Confirmation
nn: Stadfesting

en: Close _without Saving
nn: Lukk _utan å lagra

en: Question
nn: Spørsmål

en: Save the changes to document "%s" before closing?
nn: Lagra endringane i dokumentet «%s» før lukkinga?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
nn[0]: Endringane i %d dokument vil verta vekke for alltid.
nn[1]: Endringane i %d dokument vil verta vekke for alltid.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
nn[0]: Det finst %d dokument med endringar som ikkje er lagra. Lagra dei før lukkinga?
nn[1]: Det finst %d dokument med endringar som ikkje er lagra. Lagra dei før lukkinga?

en: Docum_ents with unsaved changes:
nn: Dokument _der endringane ikkje er lagra:

en: S_elect the documents you want to save:
nn: _Vel dokumenta du vil lagra:

en: Saving has been disabled by the system administrator.
nn: Systemadministratoren tillèt ikkje lagring.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
nn: Alle endringane dine vil gå tapt om du ikkje lagrar.

en: Notes:
nn: Merknader:

en: Add Note
nn: Legg til merknad

en: Edit
nn: Endra

note: Extracted comments
en: Extracted comments:
nn: Uttrekte merknader:

note: Context
en: Context:
nn: Kontekst:

en: D_one
nn: Utf_ørt

en: Gettext translation
nn: Gettext-omsetjing

en: Gettext translation template
nn: Gettext-omsetjingsmal

en: All files
nn: Alle filene

en: Edit Header
nn: Endra toppteksten

en: Comment
nn: Merknad

en: Project Id _version:
nn: Prosjekt-ID-_utgåve:

en: Pot _file creation date:
nn: POT-fila sin opprettingsdato:

en: Po file _revision date:
nn: PO-fila sin _endringsdato:

en: Report message _bugs to:
nn: Rapporter meldings_feil til:

en: Project
nn: Prosjekt

en: Use my options to complete the following entries:
nn: Bruk vala mine til å komplettera desse oppføringane:

en: Translator's _name:
nn: _Namnet til omsetjaren:

en: Translator's _email:
nn: _E-postadressa til omsetjaren:

en: _Language:
nn: _Språk:

en: Language gro_up email:
nn: Språkgruppa si _e-postadresse:

en: Char_set:
nn: Teikn_sett:

en: Enc_oding:
nn: Teikn_koding:

en: Translator and Language
nn: Omsetjar og språk

en: Go to Message
nn: Gå til meldinga

en: Enter message number:
nn: Skriv meldingsnummeret:

en: _Team email:
nn: _Laget si e-postadresse:

en: Transfer en_coding:
nn: Over_føringskoding:

en: Character _set
nn: _Teiknsett

en: Language _code:
nn: Språk_kode:

en: _Plural forms:
nn: _Fleirtalsformer:

en: Original Message
nn: Originalteksten

en: Translated Message
nn: Den omsette teksten

en: The file is empty
nn: Fila er tom

en: Failed opening file '%s': %s
nn: Klarte ikkje å opna fila «%s»: %s

en: Could not convert from charset '%s' to UTF-8
nn: Klarte ikkje å setja om frå teiknsettet «%s» til UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
nn: Klarte ikkje å lagra mellombels fil for teiknkodingomforminga

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with gtranslator
nn: Alle forsøk på å omforma fila til UTF-8 har feila. Bruk kommandolinjeverktøya msgconv eller iconv før du opnar denne fila med gtranslator

en: Gettext returned a null message domain list.
nn: Domenelista frå Gettext er tom.

en: No messages obtained from parser.
nn: Fekk ingen meldingar frå tolkaren.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named '%s.po'.
nn: Du lagrar ei fil med filtypen .pot.
    Pot-filer vert laga av kompileringsprosessen.
    Fila di burde hatt namnet «%s.po».

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
nn: Fila %s kan ikkje skrivast over, berre lesast.

en: There was an error writing the PO file: %s
nn: Klarte ikkje å skriva til PO-fila: %s

en: <span weight="bold" size="large">Impossible to remove the active profile</span>
nn: <span weight="bold" size="large">Umogleg å fjerna den aktive profilen</span>

en: Another profile should be selected as active before
nn: Ein annan profil må først bli vald som aktiv

en: <span weight="bold" size="large">Are you sure you want to delete this profile?</span>
nn: <span weight="bold" size="large">Er du sikker på at du vil sletta denne profilen?</span>

en: Active
nn: Aktiv

en: Gtranslator Preferences
nn: Gtranslator-innstillingar

en: General
nn: Allment

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
nn: _Åtvar om PO-fila inneheld uklare omsetjingar

en: Autosave
nn: Autolagring

en: Create a _backup copy of files before saving
nn: Lag ein _tryggleikskopi av filene før dei blir lagra

en: _Autosave files every
nn: _Autolagra filene kvart

en: _minutes
nn: _minutt

en: Files
nn: Filer

en: Text Display
nn: Tekstvising

en: _Highlight message syntax
nn: _Framhev meldingssyntaksen

en: Make _whitespace visible
nn: Gjer _blankteikn synlege

en: Use _custom font
nn: Bruk _sjølvvald skrifttype

en: Editor _font:
nn: _Skrifttype skriveprogram:

en: Contents
nn: Innhald

en: _Remove fuzzy status if message is changed
nn: Fjern _uklar-statusen om meldinga vert endra

en: Check _spelling
nn: Stave_kontroll

en: Editor
nn: Skriveprogram

en: Edit Profile
nn: Endra profilen

en: Profiles
nn: Profilar

en: Plugins
nn: Programtillegg

en: Gtranslator Profile
nn: Gtranslator-profil

en: Profile Information
nn: Profilopplysningar

en: _Name:
nn: _Namn:

en: Translator Information
nn: Omsetjaropplysningar

en: _Email:
nn: _E-postadresse:

en: N_ame:
nn: N_amn:

en: Language Settings
nn: Språkinnstillingar

en: Replace
nn: Byt ut

en: Find
nn: Søk etter

en: Replace _All
nn: Byt ut _alle

en: _Replace
nn: Byt u_t

en: Replace All
nn: Byt ut alle

en: _Search for:
nn: _Søk etter:

en: Replace _with:
nn: Byt ut me_d:

en: _Original text
nn: _Originaltekst

en: _Translated text
nn: Omsett _tekst

en: Include fu_zzy strings
nn: Ta med u_klare strengar

en: _Match case
nn: Skil _mellom store og små bokstavar

en: Match _entire word only
nn: Berre _heile ord

en: Search _backwards
nn: Søk _bakover

en: _Wrap around
nn: Gå _rundt

en: INS
nn: Set inn

en: OVR
nn: Skriv over

en: There is an error in the message:
nn: Det er ein feil i meldinga:

en: Plural %d
nn: Fleirtal %d

en: Message Table
nn: Meldingstabell

en: <b>Original Message:</b>
nn: <b>Originalmeldinga:</b>

en: <b>Translate_d Text:</b>
nn: <b>_Omsett tekst:</b>

en: Translation Fields
nn: Omsetjingsfelt

en: Message Details
nn: Meldingsdetaljar

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
nn: Stig:

en: Close document
nn: Lukk dokumentet

en: Unable to display help. Please make sure the Gtranslator documentation package is installed.
nn: Klarte ikkje å visa hjelpa. Sjå til at Gtranslator sin dokumentasjonspakke er installert.

en: gtkspell error: %s
nn: gtkspell-feil: %s

en: GtkSpell was unable to initialize.
     %s
nn: Klarte ikkje å klargjera GtkSpell.
     %s

en: _File
nn: _Fil

en: _Edit
nn: _Endra

en: _View
nn: _Syn

en: _Search
nn: S_øk

en: _Go
nn: _Gå til

en: _Tools
nn: Verkt_øy

en: _Documents
nn: _Dokument

en: Open a PO file
nn: Opna ei PO-fil

en: _Recent Files
nn: Nyleg _brukte filer

note: Edit menu
en: T_oolbar
nn: _Verktøylinje

en: _Header...
nn: _Topptekst …

en: Save the current file
nn: Lagra den gjeldande fila

en: Save the current file with another name
nn: Lagra den gjeldande fila med eit anna namn

en: Close the current file
nn: Lukk den gjeldande fila

en: Undo last operation
nn: Angra den siste handlinga

en: Redo last undone operation
nn: Gjer om att den sist angra handlinga

en: Cut the selected text
nn: Klipp ut den valde teksten

en: Copy the selected text
nn: Kopier den valde teksten

en: Paste the contents of the clipboard
nn: Lim inn innhaldet til utklippstavla

en: Clear the selected translation
nn: Fjern den valde omsetjinga

en: Copy _Message to Translation
nn: Kopier _meldinga til omsetjinga

en: Copy original message contents to the translation field
nn: Kopier det originale meldingsinnhaldet til omsetjingsfeltet

en: Toggle _Fuzzy Status
nn: Byt _uklar-statusen

en: Toggle fuzzy status of a message
nn: Byt uklar-statusen til meldinga

note: View menu
en: _Message Details
nn: Meldings_detaljar

en: Show the Context panel
nn: Syn kontekstpanelet

note: Go menu
en: _Previous Message
nn: _Førre meldinga

en: Move back one message
nn: Gå tilbake éi melding

en: _Next Message
nn: _Neste meldinga

en: Move forward one message
nn: Flytt framover éi melding

en: _Go to Message...
nn: _Gå til meldinga …

en: Jumps to a specific message
nn: Gå til ei spesifikk melding

en: _First Message
nn: F_ørste meldinga

en: Go to the first message
nn: Gå til den første meldinga

en: _Last Message
nn: _Siste meldinga

en: Go to the last message
nn: Gå til den siste meldinga

en: Next Fuz_zy
nn: Neste _uklare

en: Go to the next fuzzy message
nn: Gå til den neste uklare meldinga

en: Previous Fuzz_y
nn: Fø_rre uklare

en: Go to the previous fuzzy message
nn: Gå til den førre uklare meldinga

en: Next _Untranslated
nn: Neste i_kkje-omsette

en: Go to the next untranslated message
nn: Gå til den neste ikkje-omsette meldinga

en: Previ_ous Untranslated
nn: Førre _ikkje-omsette

en: Go to the previous untranslated message
nn: Gå til den førre ikkje-omsette meldinga

en: Next Fu_zzy or Untranslated
nn: Neste uklare _eller ikkje-omsette

en: Go to the next fuzzy or untranslated message
nn: Gå til den neste uklare eller ikkje-omsette meldinga

en: Pre_vious Fuzzy or Untranslated
nn: F_ørre uklare eller ikkje-omsette

en: Go to the previous fuzzy or untranslated message
nn: Gå til den førre uklare eller ikkje-omsette meldinga

en: Search for text
nn: Søk etter tekst

en: Search for and replace text
nn: Søk etter og byt ut tekst

note: Documents menu
en: _Save All
nn: Lagra _alle

en: Save all open files
nn: Lagra alle opne filer

en: _Close All
nn: L_ukk alle

en: Close all open files
nn: Lukk alle opne filer

en: _Previous Document
nn: _Førre dokumentet

en: Activate previous document
nn: Ta i bruk det førre dokumentet

en: _Next Document
nn: _Neste dokumentet

en: Activate next document
nn: Ta i bruk det neste dokumentet

en: Untranslated
nn: Ikkje omsett

en: Translated
nn: Omsett

en: Fuzzy
nn: Uklar

en: Current: %d
nn: Gjeldande: %d

en: Total: %d
nn: Totalt: %d

en: %d translated | %d translated
nn[0]: %d omsett
nn[1]: %d omsette

en: %d fuzzy | %d fuzzy
nn[0]: %d uklar
nn[1]: %d uklare

en: %d untranslated | %d untranslated
nn[0]: %d ikkje omsett
nn[1]: %d ikkje omsette

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
nn: Slå på «%s»

en: Toolbar Editor
nn: Verktøylinjehandsamar

en: No profile
nn: Ingen profil

en: Profile for the active document
nn: Profilen til det aktive dokumentet

en: - Edit PO files
nn: – Endra PO-filer

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nn: %s
    Utfør «%s --help» for å sjå heile lista over dei tilgjengelege kommandolinjevala.

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
nn: Syn “_%s”

en: _Move on Toolbar
nn: _Flytt på verktøylinja

en: Move the selected item on the toolbar
nn: Flytt det valde elementet på verktøylinja

en: _Remove from Toolbar
nn: Fjern fr_å verktøylinja

en: Remove the selected item from the toolbar
nn: Fjern det valde elementet frå verktøylinja

en: _Delete Toolbar
nn: _Sletta verktøylinja

en: Remove the selected toolbar
nn: Fjern den valde verktøylinja

en: Separator
nn: Delestrek
