gtranslator 1.9.1 - en to oc translation catalogue (152 entries)

en: Translation Editor
oc: Editor de traduccion

en: Translate and localize applications and libraries
oc: Traduire e adaptar d'aplicacions e de bibliotècas

en: PO File Editor
oc: Editor de fichièr PO

en: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;
oc: Gtranslator;Traduccion;Editor;Gettext;Escriure;

en: New Window
oc: Fenèstra novèla

en: Auto save files
oc: Enregistrar automaticament dels fichièrs

en: Create backup before saving
oc: Crear una salvagardar abans d’enregistrar

en: Check spelling
oc: Verificar l’ortografia

en: Source Viewer
oc: Visualizador de font

en: OK
oc: Validar

en: Source code
oc: Còde font

en: Unsaved Changes
oc: Modificacions non enregistradas

en: Cancel
oc: Anullar

en: Continue Without Saving
oc: Tampar sens enregistrar

en: Save and Open
oc: Salvar e dobrir

en: Open file for translation
oc: Dobrir un fichièr de traduire

en: Save file as…
oc: Enregistrar lo fichièr jos…

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: Close _Without Saving
oc: _Tampar sens enregistrar

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Notes
oc: Nòtas

en: Edit
oc: Modificar

en: Extracted comments
oc: Comentaris extraches

en: Paths
oc: Camins

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: About Translation Editor
oc: A prepaus de l’editor de traduccion

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Language
oc: Lenga

en: Module
oc: Modul

en: Domain
oc: Domeni

en: Branch
oc: Branca

en: Reserve for translation
oc: Reservat per traduccion

en: File
oc: Fichièr

en: Translation State
oc: Estat de la traduccion

en: Load File
oc: Cargar fichièr

en: Gettext translation
oc: Revirada gettext

en: Gettext translation template
oc: Modèl de revirada gettext

en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: Welcome to Translation Editor
oc: La benvenguda a l’editor de traduccion

en: Next
oc: Seguent

en: Welcome
oc: La benvenguda

en: Create Profile
oc: Crear un perfil

en: Profile
oc: Perfil

en: Profile name
oc: Nom del perfil

en: default
oc: per defaut

en: Translator name
oc: Nom del traductor

en: Translator email
oc: Adreça electronica del traductor

en: Translation team email
oc: Corrièl de la còla de traduccion

en: Confirmation
oc: Confirmacion

en: Team email
oc: Corrièl de la còla

en: Language name
oc: Nom de la lenga

en: Language code
oc: Còdi lenga

en: Character set
oc: Jòc de caractèrs

en: Plural form
oc: Fòrma plurala

en: Edit Header
oc: Modificar l'entèsta

en: Translator
oc: Traductor

en: Translator’s _name
oc: _Nom del traductor

en: _Language
oc: _Lenga

en: Language _code
oc: Còdi de _lenga

en: Char_set
oc: _Jòc de caractèr

en: Enc_oding
oc: Enc_odatge

en: Project
oc: Projècte

en: Project Id _version
oc: Id de _version del projècte

en: Comment
oc: Comentari

en: Lang
oc: Lenga

en: State
oc: Estat

en: Choose language code
oc: Causir un còdi de lenga

en: Plural forms
oc: Fòrmas pluralas

en: Choose plural forms
oc: Causir las fòrmas pluralas

en: Original Message
oc: Messatge original

en: Translated Message
oc: Messatge traduch

en: The file is empty
oc: Lo fichièr es void

en: Delete
oc: Suprimir

en: _Ok
oc: _D'acòrdi

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: F_iles
oc: F_ichièrs

en: Autosave
oc: Enregistrar automaticament

en: Text Display
oc: Afichatge del tèxt

en: _Font
oc: _Polissa

en: Contents
oc: Somari

en: Check _spelling
oc: Verificar l’_ortografia

en: _Profiles
oc: _Perfils

en: Profiles
oc: Perfils

en: Translation Editor Profile
oc: Perfil de l’editor de traduccion

en: Profile Information
oc: Informacions sul perfil

en: Translator Information
oc: Informacions del traductor

en: Translator _name
oc: _Nom del traductor

en: Translation _team email
oc: Corrièl de la _còla de traduccion

en: Build Translation Memory
oc: Construire la memòria de traduccion

en: Help
oc: Ajuda

en: Select po File
oc: Seleccionar un fichièr po

en: Open…
oc: Dobrir…

en: Search
oc: Recercar

en: Replace
oc: Remplaçar

en: Replace All
oc: Remplaçar tot

en: Case sensitive
oc: Respectar la cassa

en: Original text
oc: Tèxte original

en: Translated text
oc: Tèxt traduch

en: fuzzy
oc: aproximatiu

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
oc: Emplaçament :

en: Copied to clipboard
oc: Copiat al quichapapièrs

en: Translated: %0.2f%%
oc: Traduch : %0.2f%%

en: Translated: %d
oc: Traduch : %d

en: Untranslated: %d
oc: Non traduch : %d

en: Fuzzy: %d
oc: Aproximat : %d

en: Previous message without translation
oc: Messatge precedent sens traduccion

en: Next message without translation
oc: Messatge seguent sens traduccion

en: Find
oc: Recèrcar

en: Upload File
oc: Enviar un fichièr

note: <property name="ypad">5</property>
en: _Original Message
oc: Messatge _original

note: <property name="ypad">5</property>
en: Translate_d Text
oc: Tèxt tra_duch

en: Open a New File
oc: Dobrir un fichièr novèl

en: Save As…
oc: Enregistrar jos…

en: _Message Status
oc: _Estat del messatges

en: _Translated Message
oc: Messatge _traduch

en: Uploading...
oc: Mandadís…

en: Upload
oc: Enviar

en: comment:
oc: comentari :

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
oc: *%s — Editor de traduccion

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
oc: %s — Editor de traduccion

en: Could not Save
oc: Impossible d'enregistrar

en: File saved
oc: Fichièr enregistrat

[ctx: shortcut window]
en: Open file
oc: Dobrir un fichièr

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
oc: Enregistra lo fichièr actual

[ctx: shortcut window]
en: Download from DL
oc: Telecargar de DL

[ctx: shortcut window]
en: Upload to DL
oc: Enviar a DL

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
oc: Preferéncias

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Help
oc: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: New Window
oc: Fenèstra novèla

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
oc: Edicion

[ctx: shortcut window]
en: Clear translation
oc: Escafar la traduccion

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
oc: Marcar/Desmarcar coma aproximat

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
oc: Navegacion

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
oc: Anar al messatge seguent

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
oc: Memòria de traduccion

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
oc: Construire la memòria de traduccion

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
oc: Cercar e remplaçar

[ctx: shortcut window]
en: Find
oc: Cercar

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
oc: Cercar e remplaçar

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
oc: Recercar en avant

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
oc: Recercar en rèire

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
oc: Amagar barra cercar e remplaçar

en: — Edit PO files
oc: — Modificar de fichièrs PO

en: Select PO directory
oc: Seleccionar un repertòri de traduccion

en: Translation Editor Memory Manager
oc: Gestionari de memòria de traduccion de l’editor de traduccion

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Add to Database
oc: Apondre a la basa de donadas

en: PO directory
oc: Repertòri dels PO
