gtranslator - en to sr translation catalogue (274 entries)

en: Translation Editor
sr: Uređivač prevoda

en: Translate and localize applications and libraries
sr: Prevodite i lokalizujte programe i biblioteke

en: Gtranslator is an enhanced gettext po file editor for the GNOME desktop environment. It handles all forms of gettext po files and includes very useful features like find/replace, translation memory, different translator profiles, messages table (for having an overview of the translations/messages in the po file), easy navigation and editing of translation messages and comments of the translation where accurate.
sr: Gnomov prevodilac je poboljšani uređivač gettekstovih po datoteka za Gnomovo radno okruženje. Rukuje svim oblicima gettekstovih po datoteka i uključuje vrlo korisne funkcije kao što su nađi/zameni, prevodilačka memorija, različiti profili prevodioca, tabela poruka (zarad pregleda prevoda/poruka u po datoteci), lako kretanje i uređivanje poruka prevoda i napomena o prevodu.

en: Gtranslator includes also a plugin system with many interesting plugins like alternate language, insert tags, integration with subversion and a source code viewer.
sr: Gnomov prevodilac takođe uključuje sistem priključaka sa mnogim zanimljivim priključcima kao što je izborni jezik, oznake umetanja, objedinjavanje sa pregledačem subverzije i izvornog koda.

en: PO File Editor
sr: Uređivač PO datoteka

en: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;
sr: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;G-translator;prevod;uređivač;gettekst;pisanje;G-translator;prevod;uređivač;gettekst;pisanje;uredjivac;

en: New Window
sr: Novi prozor

en: Warn if file contains fuzzy translations
sr: Upozorenje ukoliko prevod sadrži nejasne poruke

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
sr: Ukoliko je izabrano, upozoriće vas prilikom čuvanja datoteke prevoda koja sadrži nejasne poruke.

en: Whether to remove the obsolete entries upon saving
sr: Da li će sčuvati zastarele unose nakon čuvanja

en: If true, the obsolete entries will be removed from the file after saving
sr: Ako je izabrano, zastareli unosi biće uklonjeni iz datoteke nakon čuvnja

en: Auto save files
sr: Automatsko čuvanje datoteka

en: If true, automatically save files at specified intervals.
sr: Ukoliko je izabrano, datoteke će biti sačuvane u zadatom vremenskom intervalu.

en: Auto save interval
sr: Vreme automatskog čuvanja

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
sr: Vreme u minutima nakon koga će sam sačuvati datoteke.

en: Create backup before saving
sr: Stvaranje rezerve pre čuvanja

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
sr: Ukoliko je izabrano, praviće rezervnu kopiju datoteke pre njenog čuvanja.

en: Use profile values for header
sr: Koristi vrednosti iz profila za zaglavlje

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
sr: Ukoliko je izabrano, prepisaće vrednsoti zaglavlja PO datoteke onim iz aktivnog profila.

en: Highlight syntax in edit fields
sr: Ističe sintakse poruka

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
sr: Ukoliko je izabrano, isticaće sintaksu u poljima prevoda.

en: Make whitespace visible
sr: Čini razmake vidljivim

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
sr: Ukoliko je izabrano, razmaci između reči biće prikazani u vidu simbola.

en: Remove fuzzy status when message is changed
sr: Uklanjanje stanja nejasne poruke nakon njene izmene

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
sr: Ukoliko je izabrano, stanje nejasnih poruka biće uklonjeno nakon njihove izmene.

en: Check spelling
sr: Provera pisanja

en: If true, check the spelling of translated messages.
sr: Ukoliko je izabrano, vršiće se provera pisanja u prevodu.

en: Message list sort order
sr: Redosled liste poruka

en: Sort order to use in the message list. Possible values are “status”, “id”, “original-text” and “translated-text”.
sr: Redosled sortiranja spiska poruka. Dozvoljene vrednosti su „status“, „id“, „original-text“ i „translated-text“.

en: Source Viewer
sr: Prikazivanje izvora

en: OK
sr: U redu

en: Source code
sr: Izvorni kȏd

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
sr: Program za uređivanje datoteka sa prevodima programa i biblioteka.

en: Unsaved Changes
sr: Nesačuvane promene

en: Do you want to write all the changes done to %s?
sr: Da li želite da upišete sve izmene nad %s?

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Continue Without Saving
sr: Nastavi bez čuvanja

en: Save and Open
sr: Sačuvaj i otvori

en: Open file for translation
sr: Otvorite datoteku za prevođenje

en: Could not save file
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku

en: This file has already been uploaded
sr: Ova datoteka je već otpremljena

en: Couldn't upload the file
sr: Ne mogu da pošaljem datoteku

en: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to upload this module.
sr: %s
    Možda niste ispravno podesili <i>l10n.gnome.org</i> <b>žeton</b> na vašem profilu ili nemate ovlašćenja da pošaljete ovaj modul.

en: The file has been uploaded!
sr: Ova datoteka je već otpremljena!

en: Save file as…
sr: Sačuvaj kao…

en: Fixed plurals
sr: Ispravljeni oblici množine

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: Close _Without Saving
sr: Zatvori bez _čuvanja

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: Save the changes to document “%s” before closing?
sr: Da sačuvam izmene u dokumentu „%s“ pre zatvaranja?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
sr[0]: Izmene u %d dokumentu će biti trajno odbačene.
sr[1]: Izmene u %d dokumenta će biti trajno odbačene.
sr[2]: Izmene u %d dokumenata će biti trajno odbačene.
sr[3]: Izmene učinjene u dokumentu će biti trajno odbačene.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: %d dokument ima nesačuvane izmene. Da li da ih sačuvam pre zatvaranja?
sr[1]: %d dokumenta imaju nesačuvane izmene. Da li da ih sačuvam pre zatvaranja?
sr[2]: %d dokumenata imaju nesačuvane izmene. Da li da ih sačuvam pre zatvaranja?
sr[3]: Dokument ima nesačuvane izmene. Da li da ih sačuvam pre zatvaranja?

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Notes
sr: Beleške

en: Edit
sr: Izmeni

en: Extracted comments
sr: Izvučene napomene

en: Paths
sr: Putanje

en: Error loading module info
sr: Ne mogu da učitam podatke o modulu

en: Error loading file info
sr: Ne mogu da učitam podatke o datoteci

en: No module state found.
sr: Nisam našao stanje modula.

en: Error loading file
sr: Greška pri učitavanju datoteke

en: Error creating tmp file
sr: Greška prilikom pravljenja privremene datoteke

en: Error writing stream
sr: Greška prilikom upisa u tok

en: The file has been saved in your Downloads folder
sr: Datoteka je sačuvana u fascikli Preuzimanja

en: Could not reserve module
sr: Ne mogu da rezervišem modul

en: %s
    Maybe you've not configured your l10n.gnome.org token correctly in your profile or you don't have permissions to reserve this module.
sr: %s
    Možda niste podesili l10n.gnome.org žeton u vašem profilu ili nemate ovlašćenja da rezervišete ovaj modul.

en: The file has been successfully reserved
sr: Ova datoteke je uspešno rezervisana

en: Preferences
sr: Postavke

en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na tastaturi

en: About Translation Editor
sr: O Uređivaču prevoda

en: Load from Damned Lies
sr: Učitaj sa Prokletih Laži

en: Main Menu
sr: Glavni izbornik

en: Language
sr: Jezik

en: Module
sr: Modul

en: Domain
sr: Domen

en: Branch
sr: Grana

en: Reserve for translation
sr: Rezerviši za prevođenje

en: Info
sr: Podaci

en: File
sr: Datoteka

en: Translation State
sr: Stanje prevoda

en: Stats
sr: Statistika

en: Load File
sr: Učitaj

en: Gettext translation
sr: Gettekst prevod (.po)

en: Gettext translation template
sr: Šablon Gettekst prevoda (.pot)

en: All files
sr: Sve datoteke

en: Welcome to Translation Editor
sr: Dobrodošli u Uređivač prevoda

en: Next
sr: Sledeće

en: Welcome
sr: Dobrodošli

en: Before start to use the application, a profile should be created, but don't worry, the app will guide you to do it in a minute.
sr: Pre nego što počnete da koristite program, potrebno je da napravite profila, ali ne brinite, ovaj program će vas provesti kroz ceo proces za koji minut.

en: Create Profile
sr: Napravi profil

en: Profile
sr: Profil

en: Profile name
sr: Naziv profila

en: default
sr: podrazumevano

en: Translator name
sr: Ime prevodioca

en: Translator email
sr: E-pošta prevodioca

en: Translation team email
sr: Adresa e-pošte prevodilačkog tima

en: Confirmation
sr: Potvrda

en: Team email
sr: E-pošta tima

en: Language name
sr: Naziv jezika

en: Language code
sr: Kod jezika

en: Character set
sr: Skup znakova

en: Transfer encoding
sr: Prenesi kodiranje

en: Plural form
sr: Oblici množine

en: Edit Header
sr: Uređivanje zaglavlja

en: Translator
sr: Prevodilac

en: General
sr: Opšte

en: Use my options to complete the following entries
sr: Koristi moje opcije za dovršavanje sledećih unosa

en: Translator’s _name
sr: I_me prevodioca

en: Translator’s _email
sr: E-pošta prevodioca

en: _Language
sr: _Jezik

en: Language _code
sr: _Šifra jezika

en: Language _Team email
sr: E-pošta prevodilačke _grupe

en: Char_set
sr: _Skup znakova

en: Enc_oding
sr: _Kodiranje

en: _Plural forms
sr: Oblici _množine

en: Project
sr: Projekat

en: Project Id _version
sr: _IB izdanje projekta

en: Pot _file creation date
sr: Datum na_stanka pot datoteke

en: Po file _revision date
sr: Datum _revizije po datoteke

en: Report message _bugs to
sr: Prijavite greške u programu _na

en: Comment
sr: Napomena

en: Damned Lies
sr: Proklete laži

en: Lang
sr: Jezik

en: State
sr: Stanje

en: Languages
sr: Jezici

en: Edit options manually
sr: Uredi opcije ručno

en: Choose language code
sr: Izaberi kod jezika

en: Plural forms
sr: Oblici množine

en: Choose plural forms
sr: Izaberite oblike množine

en: Original Message
sr: Izvorna poruka

en: Translated Message
sr: Prevedena poruka

en: The file is empty
sr: Datoteka je prazna

en: Failed opening file “%s”: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku „%s“: %s

en: Could not convert from charset “%s” to UTF-8
sr: Ne mogu da pretvorim iz skupa znakova „%s“ u UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
sr: Ne mogu da uskladištim privremenu biblioteku za pretvaranje šifrovanja

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with GNOME Translation Editor
sr: Svi pokušaji da pretvorim datoteku u UTF-8 su propali, upotrebite „msgconv“ ili „iconv“ alate linije naredbi pre nego što otvorite ovu datoteku u Gnomovom Uređivaču prevoda

en: Gettext returned a null message domain list.
sr: Gettekst je vratio praznu poruku sa spiskom domena.

en: No messages obtained from parser.
sr: Nisu dobivene poruke iz programa za obradu.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named “%s.po”.
sr: Vi čuvate datoteku sa nastavkom „.pot“.
    Pot datoteke se stvaraju u procesu sabiranja prevoda.
    Vaša datoteka bi trebala biti nazvana „%s.po“.

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
sr: Datoteka „%s“ se može samo čitati i ne možete je prepisati drugom

en: There is an error in the PO file: %s
sr: Postoji greška u PO datoteci: %s

en: There was an error writing the PO file: %s
sr: Došlo je do greške prilikom pisanja PO datoteke: %s

en: Delete
sr: Obriši

en: Impossible to remove the active profile
sr: Ne mogu da uklonim aktivni profil

en: Another profile should be selected as active before
sr: Morate najpre aktivirati neki drugi profil

en: _Ok
sr: _U redu

en: Are you sure you want to delete this profile?
sr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj profil?

en: _Delete
sr: _Obriši

en: F_iles
sr: _Datoteke

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
sr: U_pozori ukoliko PO datoteka sadrži nejasne poruke

en: _Remove obsolete entries on save
sr: U_kloni zastarele unose pri čuvanju

en: Autosave
sr: Automatsko čuvanje

en: _Activate auto save
sr: O_mogući automatsko čuvanje

en: Save the current file automatically
sr: Automatski čuva trenutnu datoteku

en: Autosave _Interval
sr: _Interval za automatsko čuvanje

en: Number of minutes to autosave
sr: Broj minuta za automatsko čuvanje

en: Create a _backup copy of files before saving
sr: Napravi _rezervnu kopiju pre čuvanja

en: _Editor
sr: Ure_đivač

en: Text Display
sr: Prikazivanje teksta

en: _Highlight message syntax
sr: Is_takni sintaksu poruke

en: Make _whitespace visible
sr: Prikaži _razmake između reči

en: Contents
sr: Sadržaj

en: _Remove fuzzy status if message is changed
sr: U_kloni stanje nejasne poruke ako je izmenjena

en: Check _spelling
sr: _Proveri pisanje

en: _Profiles
sr: Pr_ofili

en: Profiles
sr: Profili

en: Translation Editor Profile
sr: Profil Gnomovog Uređivača prevoda

en: Profile Information
sr: Podaci o profilu

en: Translator Information
sr: Podaci o prevodiocu

en: Translator _name
sr: I_me prevodioca

en: Translator _email
sr: E-po_šta prevodioca

en: Translation _team email
sr: E-poš_ta prevodilačkog tima

en: Damned Lies Integration
sr: Integracija za Prokletim lažima

en: GNOME Damned Lies integration token, go to your profile in https://l10n.gnome.org/ to get it
sr: Skupina integracije Gnomovih Prokletih laži, idite na vaš profil na „https://l10n.gnome.org/“ da ga nabavite

en: _Damned Lies auth token
sr: _Žeton za prijavu na Proklete laži

en: Build Translation Memory
sr: Napravi prevodilačku memoriju

en: Help
sr: Pomoć

en: Select po File
sr: Izaberite po datoteku

en: Open…
sr: Otvori…

en: Load from DL…
sr: Učitaj sa Prokletih Laži…

en: Open a new .po file or drag & drop here
sr: Otvorite novu .po datoteku ili je prevucite i pustite ovde

en: Search
sr: Pretraga

en: Previous Result
sr: Prethodni rezultat

en: Next Result
sr: Naredni rezultat

en: Switch between Search and Search-and-Replace
sr: Promeni između režima „Pretraga“ i „Pronađi i zameni“

en: Show or hide search options such as case sensitivity
sr: Prikaži ili sakrij opcije pretraživanja kao što je veličina slova

en: Replace
sr: Zameni

en: Replace All
sr: Zameni sve

en: Case sensitive
sr: Razlikuj veličinu slova

en: Match whole word only
sr: Uporedi samo cele reči

en: Wrap around
sr: Prelamaj okolo

en: Original text
sr: Izvorni tekst

en: Translated text
sr: Prevedeni tekst

en: There is an error in the message
sr: Ima greške u poruci

en: fuzzy
sr: nejasno

en: Plural %d
sr: Množina %d

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
sr: Putanja:

en: Copied to clipboard
sr: Kopirano u ostavu

en: Translated: %0.2f%%
sr: Prevedeno: %0.2f%%

en: Translated: %d
sr: Prevedeno: %d

en: Untranslated: %d
sr: Neprevedeno: %d

en: Fuzzy: %d
sr: Nejasno: %d

en: Previous message without translation
sr: Prethodna poruka bez prevoda

en: Next message without translation
sr: Naredna poruka bez prevoda

en: Toggle Fuzzy State
sr: Promeni stanje nejasnosti

en: Find
sr: Nađi

en: Upload File
sr: Pošalji datoteku

note: <property name="ypad">5</property>
en: _Original Message
sr: Izv_orna poruka

en: Translate_d Text
sr: Preve_dena poruka

en: Open a New File
sr: Otvori novu datoteku

en: Open from Damned Lies
sr: Otvori sa Prokletih laži

en: Save As…
sr: Sačuvaj kao…

en: So_rt Messages by…
sr: Pore_đaj poruke po…

en: _Order of Appearance
sr: _Redosledu pojavljivanja

en: _Message Status
sr: _Stanju poruke

en: _Translated Message
sr: _Prevedena poruka

en: Advanced Tools
sr: Napredni alati

en: Fix plural messages
sr: Ispravi oblike množine

en: Uploading...
sr: Otpremljuje se...

en: Upload
sr: Otpremi

en: Upload to Damned Lies
sr: Otpremi na Proklete Laži

en: comment:
sr: napomena:

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
sr: *%s — Uređivač prevoda

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
sr: %s — Uređivač prevoda

en: Could not Save
sr: Ne mogu da sačuvam

en: File saved
sr: Datoteka je sačuvana

[ctx: shortcut window group]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Open file
sr: Otvara PO datoteku

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
sr: Čuva trenutnu datoteku

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file as
sr: Čuva trenutnu datoteku kao

[ctx: shortcut window]
en: Download from DL
sr: Preuzmi sa Prokletih laži

[ctx: shortcut window]
en: Upload to DL
sr: Pošalji na Proklete laži

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sr: Postavke

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na tastaturi

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Pomoć

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sr: Novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Izlaz

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
sr: Uredi

[ctx: shortcut window]
en: Clear translation
sr: Obriši prevod

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
sr: Označi ili skini oznaku nejasnosti

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to translation
sr: Kopiraj izvorni tekst u prevod

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to clipboard
sr: Kopiraj izvorni tekst u ostavu

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
sr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous message
sr: Ide na prethodnu poruku

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
sr: Ide na sledeću poruku

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous untranslated message
sr: Ide na prethodnu neprevedenu poruku

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next untranslated message
sr: Ide na sledeću neprevedenu poruku

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
sr: Prevodilačka memorija

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
sr: Napravi prevodilačku memoriju

[ctx: shortcut window]
en: Use 1st...9th suggestion
sr: Koristi 1., …, 9. predlog

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
sr: Nađi i zameni

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Traži

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
sr: Nađi i zameni

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
sr: Pretraga unapred

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
sr: Povratna pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
sr: Sakrij traku pretrage i zamene

en: — Edit PO files
sr: — uređujte PO datoteke

en: %s
    Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Pokrenite „%s --help“ za spisak svih dostupnih opcija naredbene linije.

en: Select PO directory
sr: Izaberite PO fasciklu

en: Translation Editor Memory Manager
sr: Upravnik prevodilačke memorije Uređivača prevoda

en: Database
sr: Baza podataka

en: Select the directory which contains PO files
sr: Izaberite direktorijum sa po datotekama

en: Use only files with this name
sr: Koristi samo datoteke sa ovim imenom

en: Add to Database
sr: Dodaj u bazu podataka

en: PO directory
sr: PO direktorijum

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
sr: Direktorijum koji sadrži PO datoteke koje želite da dodate u prevodilačku memoriju.

en: Restrict search by filename
sr: Sužavanje pretrage na ime datoteke

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
sr: Ukoliko je izabrano, uključiće samo datoteke sa zadatim imenom prilikom pretrage prevodilačke memorije.

en: Filename to restrict search to
sr: Ime datoteke za koje se vezuje pretraga

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
sr: Ime datoteke za koje se vezuje pretraga prevodilačke memorije.

en: Maximum number of missing words
sr: Najveći broj reči koje nedostaju

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
sr: Najveći broj reči koje mogu da nedostaju u poruci prikazanoj kao podudarajućoj u prevodilačkoj memoriji.

en: Maximum difference in message length
sr: Najveća razlika u dužini poruka

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
sr: Najveća razlika u dužini između poruka koje će biti prikazane kao podudarajuće u prevodilačkoj memoriji.
