gtranslator - en to eo translation catalogue (254 entries)

en: Translate and localize applications and libraries
eo: Traduki kaj allokigi aplikaĵojn kaj bibliotekojn

en: Gtranslator is an enhanced gettext po file editor for the GNOME desktop environment. It handles all forms of gettext po files and includes very useful features like find/replace, translation memory, different translator profiles, messages table (for having an overview of the translations/messages in the po file), easy navigation and editing of translation messages and comments of the translation where accurate.
eo: Gtranslator estas gettext po-dosier-redaktilo por la GNOME labortablo. Ĝi traktas ĉiajn gettext po-dosierojn kaj inkluzivas ege utilajn funkciojn kiel serĉi/anstataŭigi, tradukmemoron, diversajn tradukprofilojn, mesaĝtabulon (por havi superrigardon de la tradukoj/mesaĝoj en la po-dosiero), facila navigadon kaj redaktadon de la tradukmesaĝoj kaj komentojn de la traduko se necesa.

en: Gtranslator includes also a plugin system with many interesting plugins like alternate language, insert tags, integration with subversion and a source code viewer.
eo: Gtranslator ankaŭ inkluzivas kromprogramsistemon kun multe da interesaj kromprogramoj kiel alterna lingvo, enmetaj etikedoj, integrigo kun subversion kaj fontkodvidilo.

en: Daniel García Moreno
eo: Daniel García MORENO

en: Translation Editor
eo: Tradukredaktilo

en: PO File Editor
eo: Redaktilo por PO-dosieroj

en: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;
eo: Gtranslator;Traduko;Redaktilo;Gettext;Skribi;

en: Warn if file contains fuzzy translations
eo: Averti se dosiero enhavas svagajn tradukojn

en: Auto save files
eo: Aŭtomate konservi dosierojn

en: Auto save interval
eo: Aŭtomata konserv-intervalo

en: Create backup before saving
eo: Krei restaŭran kopion antaŭ konservo

en: Highlight syntax in edit fields
eo: Emfazi sintakson en redaktila kampoj

en: Make whitespace visible
eo: Videbligi blankspacon

en: Remove fuzzy status when message is changed
eo: Forigi svagan staton se mesaĝoj estas ŝanĝitaj

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
eo: Forigi svagan staton de tradukoj se ili estas ŝanĝitaj.

en: Check spelling
eo: Kontroli literumadon

en: Color scheme
eo: Kolorskemo

en: Active plugins
eo: Aktivaj kromprogramoj

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
eo: Listo de aktivaj kromprogramoj. Ĝi enhavas la “Lokon” de aktivaj kromprogramoj. Vidu la dosieron .gtranslator-plugin por trovi la “Lokon” de specifa kromprogramo.

en: Paths:
eo: Vojoj:

en: _Close
eo: _Fermi

en: Source Viewer
eo: Fontvidilo

en: Source code
eo: Fontkodo

en: Current Maintainers
eo: Aktualaj daŭrigantoj

en: Previous Developers
eo: Antaŭaj verkistoj

en: Contributors
eo: Kontribuantoj

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
eo: Tradukdosiera redaktilo por allokigo de aplikaĵoj kaj bibliotekoj.

en: Translation Editor Web Site
eo: Retejo de Tradukredaktilo

en: If you don't save, all your unsaved changes will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas, ĉiuj viaj nekonservitaj ŝanĝoj perdiĝos por ĉiam.

en: Save and open
eo: Konservi kaj malfermi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Continue without saving
eo: Daŭrigi sen konservado

en: Open file for translation
eo: Malfermi dosieron por tradukado

en: File saved.
eo: Konservis dosieron.

en: Save file as…
eo: Konservi dosieron kiel…

en: Files saved.
eo: Konservis dosierojn.

en: Profile name: %s
    Translator name: %s
    Translator email: %s
    Language name: %s
    Team email: %s
    Language code: %s
    Character set: %s
    Transfer encoding: %s
    Plural form: %s
eo: Profilnomo: %s
    Nomo de tradukanto: %s
    Retpoŝtadreso de tradukanto: %s
    Nomo de lingvo: %s
    Retpoŝtadreso de skipo: %s
    Lingvokodo: %s
    Kodaro: %s
    Kodoprezento: %s
    Formo de pluralo: %s

en: This assistant will help you to create the main profile.
eo: La agordilo helpos al vi krei la ĉefan profilon.

en: Assistant
eo: Agordilo

en: Profile name
eo: Profilnomo

en: Translator email
eo: Retpoŝtadreso de tradukanto

en: Team email
eo: Retpoŝtadreso de skipo

en: Profile
eo: Profilo

en: Language
eo: Lingvo

en: Confirmation
eo: Konfirmo

en: Close _without Saving
eo: Fermi _sen konservado

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Save
eo: _Konservi

en: Question
eo: Demando

en: Save the changes to document “%s” before closing?
eo: Ĉu konservi ŝanĝojn de la dokumento “%s” antaŭ ol fermi?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
eo[0]: Ŝanĝoj al %d dokumento estos por ĉiam perditaj.
eo[1]: Ŝanĝoj al %d dokumentoj estos por ĉiam perditaj.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
eo[0]: Estas %d dokumento kun nekonservitaj ŝanĝoj. Ĉu konservi ŝanĝojn antaŭ ol fermi?
eo[1]: Estas %d dokumentoj kun nekonservitaj ŝanĝoj. Ĉu konservi ŝanĝojn antaŭ ol fermi?

en: Docum_ents with unsaved changes:
eo: Dokum_entoj kun nekonservitaj ŝanĝoj:

en: S_elect the documents you want to save:
eo: _Elektu la dokumentojn kiujn vi volas konservi:

en: Saving has been disabled by the system administrator.
eo: Konservado estis elŝaltita de la sistem-administranto.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas, ĉiuj viaj ŝanĝoj perdiĝos por ĉiam.

en: Notes
eo: Notoj

en: Notes:
eo: Notoj:

en: Add Note
eo: Aldoni noton

en: Edit
eo: Redakti

en: Extracted comments:
eo: Eltiritaj komentoj:

en: Context:
eo: Kunteksto:

en: Format:
eo: Formo:

en: Translation Team
eo: Tradukskipo

en: Module
eo: Modulo

en: Select team, module, branch and domain to get the translation file.
eo: Elektu spipon, modulon, branĉon, kaj domajnon por obteni tradukdosieron.

en: Load file
eo: Ŝargi dosieron

en: Load from Damned Lies
eo: Ŝargi el Damnitaj Mensogoj de GNOME

en: Open…
eo: Malfermi…

en: Main Menu
eo: Ĉefmenuo

en: New window
eo: Nova fenestro

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: About
eo: Pri

en: Quit
eo: Ĉesi

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Gettext translation
eo: Gettext-traduko

en: Gettext translation template
eo: Gettext-tradukŝablono

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Edit Header
eo: Redakti la paĝokapon

en: Use my options to complete the following entries:
eo: Uzi miajn agordojn por plenigi la jenajn erojn:

en: Translator’s _name:
eo: _Nomo de la tradukanto:

en: Translator’s _email:
eo: _Retpoŝtadreso de la tradukanto:

en: _Language:
eo: _Lingvo:

en: Language _code:
eo: Lingvo_kodo:

en: Language gro_up email:
eo: Retpoŝt_adreso de skipo:

en: Char_set:
eo: Kod_aro:

en: Enc_oding:
eo: _Kodoprezento:

en: Translator and Language
eo: Tradukanto kaj lingvo

en: Project Id _version:
eo: Projekt-ID _versio:

en: Pot _file creation date:
eo: Kreo-dato de la pot-_dosiero:

en: Po file _revision date:
eo: _Redakt-dato de la po-dosiero:

en: Report message _bugs to:
eo: Raporti mesaĝĉenajn _cimojn al:

en: Project
eo: Projekto

en: Comment
eo: Komento

en: _OK
eo: _Bone

en: Go to Message
eo: Iri al mesaĝo

en: Enter message number:
eo: Enigi mesaĝnumeron:

en: Choose Language
eo: Elekti lingvon

en: _Language
eo: _Lingvo

en: Language _code
eo: Lingvo_kodo

en: Character _set
eo: Kod_aro

en: Transfer en_coding
eo: _Kodoprezento

en: _Plural forms
eo: Formo de _pluralo

en: _Edit options manually
eo: R_edakti opciojn permane

en: Original Message
eo: Origina mesaĝo

en: Translated Message
eo: Tradukita mesaĝo

en: Order messages by
eo: Ordigi mesaĝojn laŭ

en: Appearance in the original file
eo: Apero en la origina dosiero

en: Message status
eo: Stato de mesaĝo

en: Original message
eo: Origina mesaĝo

en: Translated message
eo: Tradukita mesaĝo

en: Find
eo: Serĉi

en: Find and replace
eo: Serĉi kaj anstataŭigi

en: Build translation memory
eo: Konstrui tradukmemoron

en: Edit header
eo: Redakti la paĝokapon

en: Help
eo: Helpo

en: Open a new file (<Ctrl>o)
eo: Malfermi novan dosieron (<Stir>o)

en: Open from Damned Lies (<Ctrl>d)
eo: Malfermi el Damnitaj Mensogoj de GNOME (<Ctrl>d)

en: Undo (<Ctrl>z)
eo: Malfari (<Stir>z)

en: Redo (<Ctrl><Shift>z)
eo: Refari (<Stir><Majusk>z)

en: Previous message without translation (<Alt><Page Up>)
eo: Antaŭa mesaĝo sen traduko (<Alt><Supra Paĝo>)

en: Next message without translation (<Alt><Page Down>)
eo: Sekva mesaĝo sen traduko (<Alt><Suba Paĝo>)

en: Toggle fuzzy state (<Ctrl>+u)
eo: Baskuligi svagan staton (<Stir>+u)

en: Sort messages by
eo: Ordigi mesaĝojn laŭ

en: Order by menu
eo: Ordigi laŭ menuo

en: Find (<Ctrl><f>)
eo: Trovi (<Stir><f>)

en: Save
eo: Konservi

en: Save the current file (<Ctrl>s)
eo: Konservi la aktualan dosieron (<Stir>s)

en: Save as (<Ctrl><Shift>s)
eo: Konservi kiel (<Stir><Majusk>s)

en: The file is empty
eo: La dosiero estas malplena

en: Failed opening file “%s”: %s
eo: Malsukcesis malfermi dosieron “%s”: %s

en: Could not convert from charset “%s” to UTF-8
eo: Ne povis konverti de kodaro “%s” al UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
eo: Ne povis konservi provizoran dosieron por konvertado de kodoprezento

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with GNOME Translation Editor
eo: Ĉiuj penoj konverti la dosieron al UTF-8 malsukcesis. Uzu la msgconv- aŭ iconv-komandlinian ilon antaŭ ol malfermi ĉi tiun dosieron per GNOME Tradukredaktilo

en: No messages obtained from parser.
eo: Neniu mesaĝo ricevita de analizilo.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named “%s.po”.
eo: Vi konservas dosieron kun sufikso .pot.
    Pot-dosierojn generas la kompilado.
    Via dosiero probable devus nomiĝi “%s.po”.

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
eo: La dosiero %s estas nurlega, kaj oni ne povas superskribi ĝin

en: There is an error in the PO file: %s
eo: Estas eraro en la PO-dosiero: %s

en: There was an error writing the PO file: %s
eo: Estis eraro dum skribado al la PO-dosiero: %s

en: Impossible to remove the active profile
eo: Ne eblas forigi la aktivan profilon

en: Another profile should be selected as active before
eo: Devus elekti alian profilon kiel aktiva antaŭe

en: Are you sure you want to delete this profile?
eo: Ĉu vi certa volas forigi ĉi tiun profilon?

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Active
eo: Aktiva

en: Translation Editor Preferences
eo: Agordoj de Tradukredaktilo

en: General
eo: Ĝenerala

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
eo: _Averti se PO-dosiero enhavas svagajn tradukojn

en: Autosave
eo: Aŭtomate konservi

en: Create a _backup copy of files before saving
eo: Krei _sekurkopion de la dosieroj antaŭ ol konservado

en: _Autosave files every
eo: _Aŭtomate konservi ĉiu

en: _minutes
eo: _minutoj

en: Files
eo: Dosieroj

en: Text Display
eo: Teksta vidigo

en: _Highlight message syntax
eo: _Emfazi mesaĝan sintakson

en: Make _whitespace visible
eo: Videbligi _blankspacon

en: Contents
eo: Enhavo

en: _Remove fuzzy status if message is changed
eo: Fo_rigi svagan staton se mesaĝo estas ŝanĝita

en: Check _spelling
eo: Kontroli _literumadon

en: Editor
eo: Redaktanto

en: Edit Profile
eo: Redakti profilon

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Translation Editor Profile
eo: Tradukredaktilo-profilo

en: _Name
eo: _Nomo

en: Profile Information
eo: Profil-informoj

en: Translator Information
eo: Informoj de tradukanto

en: N_ame
eo: N_omo

en: _Email
eo: _Retpoŝtadreso

en: _Team email
eo: Retpoŝtadreso de _skipo

en: Language Settings
eo: Lingvaj agordoj

en: Open a new .po file or drag & drop here
eo: Malfermi novan po-dosieron aŭ ŝovi kaj demeti ĉi tie

en: Select a PO file
eo: Elekti PO-dosieron

en: Load from DL…
eo: Ŝargi el DL…

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Match whole word only
eo: Kongrui nur tutan vorton

en: Wrap around
eo: Ĉirkaŭflui

en: Original text
eo: Origina teksto

en: Translated text
eo: Tradukita teksto

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace All
eo: Anstataŭigi ĉiujn

en: Wrap Around
eo: Ĉirkaŭflui

en: Original-text
eo: Origina teksto

en: Translated-text
eo: Tradukita teksto

en: Close document
eo: Fermi dokumenton

en: There is an error in the message:
eo: Estis eraro en la mesaĝo:

en: fuzzy
eo: svaga

en: Plural %d
eo: Pluralo %d

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
eo: Vojo:

en: Translated: %0.2f%%
eo: Tradukita: %0.2f%%

en: Translated: %d
eo: Tradukita: %d

en: Untranslated: %d
eo: Netradukita: %d

en: Fuzzy: %d
eo: Svaga: %d

en: _Original Message
eo: _Origina mesaĝo

en: Translate_d Text
eo: _Tradukita teksto

en: Untranslated
eo: Netradukita

en: Translated
eo: Tradukita

en: Fuzzy
eo: Svaga

en: Current: %d
eo: Aktuale: %d

en: Total: %d
eo: Sumo: %d

en: %d translated | %d translated
eo[0]: %d tradukita
eo[1]: %d tradukitaj

en: %d fuzzy | %d fuzzy
eo[0]: %d svaga
eo[1]: %d svagaj

en: %d untranslated | %d untranslated
eo[0]: %d netradukita
eo[1]: %d netradukitaj

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
eo: *%s — Tradukredaktilo

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
eo: %s — Tradukredaktilo

en: No profile
eo: Neniu profilo

en: Profile for the active document
eo: Profilo por la aktiva dokumento

en: _New Window
eo: _Nova fenestro

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About GNOME Translation Editor
eo: _Pri GNOME Tradukredaktilo

[ctx: shortcut window group]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Open file
eo: Malfermi dosieron

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
eo: Konservi la aktualan dosieron

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file as
eo: Konservi la aktualan dosieron kiel

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
eo: Agordoj

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: shortcut window]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: shortcut window]
en: Redo
eo: Refari

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
eo: Marki/malmarki kiel svaga

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to translation
eo: Kopii la originan tekston al traduko

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
eo: Navigado

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous message
eo: Iri al la antaŭa mesaĝo

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
eo: Iri al la sekva mesaĝo

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous untranslated message
eo: Iri al la antaŭa netradukita mesaĝo

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next untranslated message
eo: Iri al la sekva netradukita mesaĝo

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
eo: Tradukmemoro

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
eo: Konstrui tradukmemoron

[ctx: shortcut window]
en: Copy below
eo: Kopii suben

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
eo: Serĉi & anstataŭigi

[ctx: shortcut window]
en: Find
eo: Serĉi

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
eo: Serĉi & anstataŭigi

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
eo: Antaŭen-serĉo

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
eo: Malantaŭen-serĉo

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
eo: Kaŝi la breton "Serĉi & anstataŭigi"

en: — Edit PO files
eo: — Redakti PO-dosierojn

en: %s
    Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
eo: %s
    Rulu “%s --help” por vidi kompletan liston de disponeblaj komandliniaj opcioj.

en: Select PO directory
eo: Elekti PO-dosierujon

en: Translation Editor Memory Manager
eo: Memormastrumilo de Tradukredaktilo

en: Database:
eo: Datumbazo:

en: Select the directory which contains PO files:
eo: Elektu la dosierujon kiu enhavas PO-dosierojn:

en: Add to Database
eo: Aldoni al la datumbazo

en: Configuration:
eo: Agordoj:

en: Use only files with this name:
eo: Uzi nur dosierojn kun ci tiu nomo:

en: _Use this translation
eo: _Uzi ĉi tiun tradukon

en: _Remove
eo: _Forigi

en: Shortcut
eo: Klavkombino

en: Level
eo: Nivelo

en: String
eo: Ĉeno

en: PO directory
eo: PO-dosierujo

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
eo: Dosierujo kiu enhavas PO-dosierojn, kiuj vi volas aldoni al la tradukmemoro.

en: Restrict search by filename
eo: Limigi serĉon laŭ dosiernomo

en: Maximum number of missing words
eo: Maksimuma nombro da mankantaj vortoj
