iso_3166-3 - en to bs translation catalogue (27 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
bs: Francuski Afars i Issas

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
bs: Nizozemski Antili

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
bs: Britanska Antarktička Teritorija

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
bs: Burma, Socijalistička Republika Unije

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
bs: Bjeloruska SSR Sovjetska Socijalistička Republika

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
bs: Čehoslovačka, Čehoslovačka Socijalistička Republika

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
bs: Srbija i Crna Gora

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
bs: Kanton i Enderbury ostrva

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
bs: Njemačka Demokratska Republika

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
bs: Francuske Južne i Antarktičke Teritorije

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
bs: Francuska, Metropolitan

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
bs: Gilbert i Ellice ostrva

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
bs: Gornja Volta, Republika

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
bs: Johnston Ostrvo

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
bs: Midway Ostrva

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
bs: Novi Hebrides

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
bs: Neutralna Zona

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
bs: Pacifička Ostrva (povjerenička teritorija)

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
bs: SAD Razna Pacifička Ostrva

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
bs: Zona Panama Kanala

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
bs: Južna Rhodesia

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
bs: USSR, Unija Sovjetskih Socijalističkih Republika

note: Name for TPTL
en: East Timor
bs: Istočni Timor

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
bs: Viet-Nam, Demokratska Republika

note: Name for WKUM
en: Wake Island
bs: Wake Ostrvo

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
bs: Jemen, Demokratski, Narodna Demokratska Republika

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
bs: Zaire, Republika
