kio4 - en to fi translation catalogue (49 entries)

[ctx: KBookmark|Bookmark separator]
en: --- separator ---
fi: --- erotin ---

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Add Bookmark Here
fi: Lisää kirjanmerkki tähän

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Bookmark Editor
fi: Avaa kansio kirjanmerkkimuokkaimeen

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Folder
fi: Poista kansio

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Properties
fi: Ominaisuudet

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Copy Link Address
fi: Kopioi linkin osoite

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Bookmark
fi: Poista kirjanmerkki

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
fi: Avaa kansio välilehtiin

[ctx: KBookmarkContextMenu|@info]
en: Cannot add bookmark with empty URL.
fi: Osoitteetonta kirjanmerkkiä ei voi lisätä.

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Folder Deletion
fi: Kirjanmerkkikansion poistaminen

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Deletion
fi: Kirjanmerkin poistaminen

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
fi: Haluatko varmasti poistaa kirjanmerkkikansion
    %1?

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
fi: Haluatko varmasti poistaa kirjanmerkin
    %1?

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Name:
fi: Nimi:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Location:
fi: Sijainti:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Comment:
fi: Kommentti:

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Update
fi: Päivitä

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Bookmark Properties
fi: Kirjanmerkin ominaisuudet

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: &New Folder...
fi: &Uusi kansio…

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Add
fi: Lisää

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmark
fi: Lisää kirjanmerkki

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmarks
fi: Lisää kirjanmerkkejä

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Select Folder
fi: Valitse kansio

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: New Folder
fi: Uusi kansio

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder
fi: Luo uusi kirjanmerkkikansio

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
fi: Luo uusi kirjanmerkkikansio kansioon %1

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: New folder:
fi: Uusi kansio:

[ctx: KBookmarkDialog|name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: HTML Files (*.html)
fi: HTML-tiedostot (*.html)

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: *.html|HTML Files (*.html)
fi: *.html|HTML-tiedostot (*.html)

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: Could not find %1. Netscape is probably not installed. Aborting the export.
fi: Tiedostoa %1 ei löytynyt. Netscapea ei todennäköisesti ole asennettu. Keskeytetään vienti.

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: Netscape not found
fi: Netscapea ei löytynyt

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
fi: <!-- Tämän tiedoston on luonut Konqueror -->

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

[ctx: KOperaBookmarkImporterImpl|]
en: Opera Bookmark Files (*.adr)
fi: Operan kirjanmerkkitiedostot (*.adr)

[ctx: KOperaBookmarkImporterImpl|]
en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
fi: *.adr|Operan kirjanmerkkitiedostot (*.adr)

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Cannot launch keditbookmarks.
    
    Most likely you do not have keditbookmarks currently installed
fi: Keditbookmarksin käynnistys epäonnistui.
    
    Todennäköisesti keditbookmarks ei ole asennettuna

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
fi: Tiedostoon %1 ei voitu tallentaa kirjanmerkkejä. Ilmoitettu syy on: %2. Tämä virheilmoitus näytetään vain kerran. Ongelman syy täytyy korjata välittömästi. Todennäköisimmin kiintolevy on täynnä.

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
fi: Avaa kansio välilehtiin

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Open all bookmarks in this folder as a new tab
fi: Avaa kansion kaikki kirjanmerkit uusiin välilehtiin

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: Bookmark Tabs as Folder...
fi: Lisää välilehdet kirjanmerkkikansioksi…

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Add a folder of bookmarks for all open tabs
fi: Tee avoimista välilehdistä kirjanmerkkikansio

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Edit your bookmark collection in a separate window
fi: Muokkaa kirjanmerkkikokoelmaa erillisessä ikkunassa

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: New Bookmark Folder...
fi: Uusi kirjanmerkkikansio…

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Create a new bookmark folder in this menu
fi: Luo tähän valikkoon uusi kirjanmerkkikansio

[ctx: KonqBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Hide in Toolbar
fi: Piilota työkaluriviltä

[ctx: KonqBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Show in Toolbar
fi: Näytä työkalurivillä

[ctx: KonqBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open in New Window
fi: Avaa uuteen ikkunaan

[ctx: KonqBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open in New Tab
fi: Avaa uuteen välilehteen
