kcachegrind_qt - en to el translation catalogue (221 entries)

[ctx: QObject|]
en: Import filter for Cachegrind/Callgrind generated profile data files
el: Φίλτρο εισαγωγής για αρχείο δεδομένων προφίλ Cachegrind/Callgrind

[ctx: ProfileContext|]
en: Invalid Context
el: Μη έγκυρο περιεχόμενο

[ctx: ProfileContext|]
en: Unknown Context
el: Άγνωστο περιεχόμενο

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source Line
el: Γραμμή πηγαίου τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Source Line
el: Γραμμή πηγαίου

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Line Call
el: Γραμμή κλήσης τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Line Call
el: Γραμμής κλήσης

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Jump
el: Άλμα τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Jump
el: Άλμα

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction
el: Εντολή τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction
el: Εντολή

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Jump
el: Άλμα εντολής τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Jump
el: Άλμα εντολής

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Call
el: Κλήση εντολής τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Call
el: Κλήση εντολής

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Call
el: Κλήση τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Call
el: Κλήση

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Function
el: Συνάρτηση τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Source File
el: Πηγαίο αρχείο συνάρτησης

[ctx: ProfileContext|]
en: Function
el: Συνάρτηση

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Cycle
el: Κύκλος συνάρτησης

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Class
el: Κλάση τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Class
el: Κλάση

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source File
el: Πηγαίο αρχείο τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: Source File
el: Πηγαίο αρχείο

[ctx: ProfileContext|]
en: Part ELF Object
el: Αντικείμενο ELF τμήματος

[ctx: ProfileContext|]
en: ELF Object
el: Αντικείμενο ELF

[ctx: ProfileContext|]
en: Profile Part
el: Τμήμα προφίλ

[ctx: ProfileContext|]
en: Program Trace
el: Ίχνος προγράμματος

[ctx: QObject|]
en: %1 from %2
el: %1 από %2

[ctx: QObject|]
en: (unknown)
el: (άγνωστο)

[ctx: QObject|]
en: Instruction Fetch
el: Ανάκτηση εντολής

[ctx: QObject|]
en: Data Read Access
el: Πρόσβαση ανάγνωσης δεδομένων

[ctx: QObject|]
en: Data Write Access
el: Πρόσβαση εγγραφής δεδομένων

[ctx: QObject|]
en: L1 Instr. Fetch Miss
el: L1 αστοχία ανάκτ. εντολών

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Read Miss
el: L1 αστοχία ανάγν. δεδομ.

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Write Miss
el: L1 αστοχία εγγραφ. δεδομ.

[ctx: QObject|]
en: L2 Instr. Fetch Miss
el: L2 αστοχία ανακτ. εντολών

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Read Miss
el: L2 αστοχία ανάγν. δεδομ.

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Write Miss
el: L2 αστοχία εγγραφ. δεδομ.

[ctx: QObject|]
en: L1 Miss Sum
el: L1 αστοχία σύνολο

[ctx: QObject|]
en: L2 Miss Sum
el: L2 αστοχία σύνολο

[ctx: QObject|]
en: Samples
el: Δείγματα

[ctx: QObject|]
en: System Time
el: Χρόνος συστήματος

[ctx: QObject|]
en: User Time
el: Χρόνος χρήστη

[ctx: QObject|]
en: Cycle Estimation
el: Εκτίμηση κύκλων

[ctx: QObject|]
en: (no caller)
el: (καμία κλήση)

[ctx: QObject|]
en: %1 via %2
el: %1 μέσω %2

[ctx: QObject|]
en: (no callee)
el: (κανένα κληθέν)

[ctx: QObject|]
en: (not found)
el: (δε βρέθηκε)

[ctx: TraceData|]
en: Recalculating Function Cycles...
el: Επανυπολογισμός κύκλων συνάρτησης...

[ctx: QObject|]
en: Call(s) from %1
el: Κλήση(εις) από %1

[ctx: QObject|]
en: Call(s) to %1
el: Κλήση(εις) σε %1

[ctx: QObject|]
en: (unknown call)
el: (άγνωστη κλήση)

[ctx: QObject|]
en: Export Graph
el: Εξαγωγή γραφήματος

[ctx: CallGraphView|]
en: <b>Call Graph around active Function</b><p>Depending on configuration, this view shows the call graph environment of the active function. Note: the shown cost is <b>only</b> the cost which is spent while the active function was actually running; i.e. the cost shown for main() - if it is visible - should be the same as the cost of the active function, as that is the part of inclusive cost of main() spent while the active function was running.</p><p>For cycles, blue call arrows indicate that this is an artificial call added for correct drawing which actually never happened.</p><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. There are similar visualization options to the Call Treemap; the selected function is highlighted.</p>
el: <b>Γράφημα κλήσεων της ενεργής συνάρτησης</b><p>Ανάλογα με τις ρυθμίσεις, αυτή η προβολή εμφανίζει το γράφημα κλήσεων της ενεργής συνάρτησης. Σημείωση: το εμφανιζόμενο κόστος είναι <b>μόνο</b> το κόστος εκτέλεσης της ίδιας της ενεργής συνάρτησης: π.χ. το εμφανιζόμενο κόστος της main() - αν είναι ορατό - θα είναι το ίδιο με το κόστος της ενεργής συνάρτησης, καθώς αυτό είναι το τμήμα του συνολικού κόστους της main() κατά την εκτέλεση της ενεργής συνάρτησης.</p><p>Για τους κύκλους, τα μπλε βέλη κλήσης υποδηλώνουν μια τεχνητή κλήση που προστέθηκε για τη σωστή σχεδίαση ενώ δεν έχει συμβεί ποτέ.</p><p>Αν το γράφημα είναι μεγαλύτερο της περιοχής του γραφικού συστατικού, θα εμφανιστεί μια πανοραμική προβολή στο ένα άκρο.Υπάρχουν παρόμοιες ρυθμίσεις οπτικοποίησης στο δέντρο αντιστοιχιών κλήσεων: η επιλεγμένη συνάρτηση είναι τονισμένη</p>

[ctx: CallGraphView|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
el: Προειδοποίηση: βρίσκεται σε εξέλιξη η δημιουργία μιας διάταξης γραφήματος που θα διαρκέσει αρκετά.
    Μειώστε τα όρια κόμβων/άκρων για την επιτάχυνσή της.

[ctx: CallGraphView|]
en: Layouting stopped.
el: Η δημιουργία διάταξης σταμάτησε.

[ctx: CallGraphView|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
el: Το γράφημα κλήσεων έχει %1 κόμβους και %2 άκρων.

[ctx: CallGraphView|]
en: No graph available because the layouting process failed.
el: Το γράφημα δεν είναι διαθέσιμο καθώς η διεργασία δημιουργίας διάταξης απέτυχε.

[ctx: CallGraphView|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
el: Αποτυχία προσπάθειας εκτέλεσης της παρακάτω εντολής:
    '%1'

[ctx: CallGraphView|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
el: Παρακαλώ ελέγξτε ότι το 'dot' είναι εγκατεστημένο (πακέτο GraphViz).

[ctx: CallGraphView|]
en: No item activated for which to draw the call graph.
el: Δεν ενεργοποιήθηκε κανένα αντικείμενο για τη σχεδίαση γραφήματος κλήσεων.

[ctx: CallGraphView|]
en: No call graph can be drawn for the active item.
el: Αδυναμία σχεδίασης γραφήματος κλήσεων για το ενεργό αντικείμενο.

[ctx: CallGraphView|]
en: Error running the graph layouting tool.
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση του εργαλείου δημιουργίας διάταξης γραφήματος.

[ctx: CallGraphView|]
en: There is no call graph available for function
    	'%1'
    because it has no cost of the selected event type.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο γράφημα κλήσεων για τη συνάρτηση
    	'%1'
    επειδή δεν έχει κόστος για τον επιλεγμένο τύπο γεγονότος.

[ctx: CallGraphView|]
en: Caller Depth
el: Βάθος κλήσεων

[ctx: CallGraphView|]
en: Unlimited
el: Απεριόριστο

[ctx: CallGraphView|None]
en: Depth 0
el: Βάθος 0

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 2
el: μεγ. 2

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 5
el: μεγ. 5

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 10
el: μεγ. 10

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 15
el: μεγ. 15

[ctx: CallGraphView|]
en: Callee Depth
el: Βάθος κληθέντων

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Node Cost
el: Ελάχ. κόστος κόμβου

[ctx: CallGraphView|]
en: No Minimum
el: Χωρίς ελάχιστο

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Call Cost
el: Ελάχ. κόστος κλήσης

[ctx: CallGraphView|]
en: Same as Node
el: Όμοια με τον κόμβο

[ctx: CallGraphView|]
en: 50 % of Node
el: 50 % του κόμβου

[ctx: CallGraphView|]
en: 20 % of Node
el: 20 % του κόμβου

[ctx: CallGraphView|]
en: 10 % of Node
el: 10 % του κόμβου

[ctx: CallGraphView|]
en: Birds-eye View
el: Πανοραμική προβολή

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Left
el: Πάνω αριστερά

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Right
el: Πάνω δεξιά

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Left
el: Κάτω αριστερά

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Right
el: Κάτω δεξιά

[ctx: CallGraphView|]
en: Automatic
el: Αυτόματο

[ctx: CallGraphView|]
en: Hide
el: Απόκρυψη

[ctx: CallGraphView|]
en: Layout
el: Διάταξη

[ctx: CallGraphView|]
en: Top to Down
el: Πάνω προς τα κάτω

[ctx: CallGraphView|]
en: Left to Right
el: Αριστερά προς τα δεξιά

[ctx: CallGraphView|]
en: Circular
el: Κυκλικά

[ctx: CallGraphView|]
en: Go to '%1'
el: Μετάβαση σε '%1'

[ctx: CallGraphView|]
en: Stop Layouting
el: Σταμάτημα δημιουργίας διάταξης

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph
el: Εξαγωγή γραφήματος

[ctx: CallGraphView|]
en: As Image...
el: Ως εικόνα...

[ctx: CallGraphView|]
en: Graph
el: Γράφημα

[ctx: CallGraphView|]
en: Arrows for Skipped Calls
el: Βέλη για παράλειψη κλήσεων

[ctx: CallGraphView|]
en: Inner-cycle Calls
el: Κλήσεις εσώτερου κύκλου

[ctx: CallGraphView|]
en: Cluster Groups
el: Ομάδες συστοιχιών

[ctx: CallGraphView|]
en: Visualization
el: Οπτικοποίηση

[ctx: CallGraphView|]
en: Compact
el: Συμπαγές

[ctx: CallGraphView|]
en: Normal
el: Κανονικό

[ctx: CallGraphView|]
en: Tall
el: Υψηλό

[ctx: CallMapView|]
en: Cost
el: Κόστος

[ctx: CallMapView|]
en: Calls
el: Κλήσεις

[ctx: CallMapView|]
en: Visualization
el: Οπτικοποίηση

[ctx: CallMapView|]
en: Ignore Proportions
el: Αγνόηση αναλογιών

[ctx: CallMapView|]
en: Allow Rotation
el: Επίτρεψε περιστροφή

[ctx: CallView|]
en: Cost
el: Κόστος

[ctx: CallView|]
en: Cost 2
el: Κόστος 2

[ctx: CallView|]
en: Go to '%1'
el: Μετάβαση σε '%1'

[ctx: QObject|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
el: Προειδοποίηση: βρίσκεται σε εξέλιξη η δημιουργία μιας διάταξης γραφήματος που θα διαρκέσει αρκετά.
    Μειώστε τα όρια κόμβων/άκρων για την επιτάχυνσή της.

[ctx: QObject|]
en: Layouting stopped.
el: Η δημιουργία διάταξης σταμάτησε.

[ctx: QObject|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
el: Το γράφημα κλήσεων έχει %1 κόμβους και %2 άκρων.

[ctx: QObject|]
en: No graph available because the layouting process failed.
el: Το γράφημα δεν είναι διαθέσιμο καθώς η διεργασία δημιουργίας διάταξης απέτυχε.

[ctx: QObject|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
el: Αποτυχία προσπάθειας εκτέλεσης της παρακάτω εντολής:
    '%1'

[ctx: QObject|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
el: Παρακαλώ ελέγξτε ότι το 'dot' είναι εγκατεστημένο (πακέτο GraphViz).

[ctx: QObject|]
en: As Image...
el: Ως εικόνα...

[ctx: QObject|]
en: Stop Layouting
el: Σταμάτημα δημιουργίας διάταξης

[ctx: QObject|]
en: Birds-eye View
el: Πανοραμική προβολή

[ctx: QObject|]
en: Top Left
el: Πάνω αριστερά

[ctx: QObject|]
en: Top Right
el: Πάνω δεξιά

[ctx: QObject|]
en: Bottom Left
el: Κάτω αριστερά

[ctx: QObject|]
en: Bottom Right
el: Κάτω δεξιά

[ctx: QObject|]
en: Automatic
el: Αυτόματο

[ctx: QObject|]
en: Hide
el: Απόκρυψη

[ctx: QObject|]
en: Layout
el: Διάταξη

[ctx: QObject|]
en: Top to Down
el: Πάνω προς τα κάτω

[ctx: QObject|]
en: Left to Right
el: Αριστερά προς τα δεξιά

[ctx: CoverageView|]
en: Go to '%1'
el: Μετάβαση σε '%1'

[ctx: FunctionListModel|]
en: Function
el: Συνάρτηση

[ctx: FunctionSelection|]
en: Go to '%1'
el: Μετάβαση σε '%1'

[ctx: QObject|]
en: Active call to '%1'
el: Ενεργή κλήση στο '%1'

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to 0x%3
el: Άλμα %1 από %2 φορές στο 0x%3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to 0x%2
el: Άλμα %1 φορές στο 0x%2

[ctx: QObject|]
en: (cycle)
el: (κύκλος)

[ctx: InstrView|]
en: Cost
el: Κόστος

[ctx: InstrView|]
en: Cost 2
el: Κόστος 2

[ctx: InstrView|]
en: Hex
el: Δεκαεξ

[ctx: InstrView|]
en: Assembly Instructions
el: Εντολές κώδικα μηχανής

[ctx: InstrView|]
en: Source Position
el: Θέση πηγαίου κώδικα

[ctx: InstrView|]
en: <b>Annotated Machine Code</b><p>The annotated machine code list shows the assembly instructions of the current selected function together with (self) cost spent while executing an instruction. If this is a call instruction, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>The machine code shown is generated with the 'objdump' utility from the 'binutils' package.</p><p>Select a line with call information to make the destination function of this call current.</p>
el: <b>Κώδικας μηχανής με σημειώσεις</b><p>Εμφάνιση των εντολών κώδικα μηχανής (assembly) της τρέχουσας επιλεγμένης συνάρτησης μαζί με το κόστος (ίδιο) εκτέλεσης μιας εντολής. Αν πρόκειται για μια εντολή κλήσης, γίνεται εισαγωγή γραμμών στον πηγαίο κώδικα με λεπτομέρειες σχετικά με την κλήση: το κόστος εντός της κλήσης, τον αριθμό των κλήσεων και ο προορισμός της κλήσης.</p><p>Ο κώδικας μηχανής δημιουργείται με το εργαλείο 'objdump' από το πακέτο 'binutils'.</p><p>Επιλέξτε μια γραμμή με πληροφορίες κλήσης για τον ορισμό της συνάρτησης προορισμού της κλήσης ως τρέχουσα.</p>

[ctx: InstrView|]
en: Go to '%1'
el: Μετάβαση σε '%1'

[ctx: InstrView|]
en: Go to Address %1
el: Μετάβαση στη διεύθυνση %1

[ctx: InstrView|]
en: Hex Code
el: Δεκαεξαδικό

[ctx: InstrView|]
en: There is no instruction info in the profile data file.
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες εντολών στο αρχείο δεδομένων προφίλ.

[ctx: InstrView|]
en: Tip: For Callgrind, rerun with option
el: Συμβουλή: για το Callgrind, εκτελέστε ξανά με την επιλογή

[ctx: InstrView|]
en: To see (conditional) jumps, additionally specify
el: Για να δείτε (υπό συνθήκη) άλματα , προσθέστε επίσης

[ctx: InstrView|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed:
el: Για κώδικα μηχανής με σημειώσεις, απαιτείται το παρακάτω αρχείο αντικειμένου:

[ctx: InstrView|]
en: This file can not be found.
el: Το αρχείο δεν μπορεί να βρεθεί.

[ctx: InstrView|]
en: There is an error trying to execute the command
el: Υπάρχει ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια εκτέλεσης της εντολής

[ctx: InstrView|]
en: Check that you have installed 'objdump'.
el: Ελέγξτε ότι έχετε εγκατεστημένο το 'objdump'.

[ctx: InstrView|]
en: This utility can be found in the 'binutils' package.
el: Το εργαλείο αυτό μπορεί να βρεθεί στο πακέτο 'binutils'.

[ctx: InstrView|]
en: (No Instruction)
el: (Καμία εντολή)

[ctx: InstrView|]
en: This happens because the code of
el: Αυτό συμβαίνει γιατί ο κώδικας του

[ctx: InstrView|]
en: does not seem to match the profile data file.
el: δεν ταιριάζει με το αρχείο δεδομένων προφίλ.

[ctx: InstrView|]
en: Are you using an old profile data file or is the above mentioned
el: Χρησιμοποιείτε κάποιο παλιό αρχείο δεδομένων ή το παραπάνω

[ctx: InstrView|]
en: ELF object from an updated installation/another machine?
el: αντικείμενο ELF προέρχεται από κάποια ενημερωμένη εγκατάσταση/άλλο μηχάνημα;

[ctx: InstrView|]
en: There seems to be an error trying to execute the command
el: Υπάρχει ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια εκτέλεσης της εντολής

[ctx: InstrView|]
en: Check that the ELF object used in the command exists.
el: Ελέγξτε ότι το αντικείμενο ELF που χρησιμοποιείται στην εντολή υπάρχει.

[ctx: PartSelection|]
en: Parts Overview
el: Περίληψη τμημάτων

[ctx: PartSelection|A thing's name]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: PartSelection|]
en: Cost
el: Κόστος

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace parts)
el: (κανένα τμήμα ίχνους)

[ctx: PartSelection|]
en: <b>The Parts Overview</b><p>A trace consists of multiple trace parts when there are several profile data files from one profile run. The Trace Part Overview dockable shows these, horizontally ordered in execution time; the rectangle sizes are proportional to the total cost spent in the parts. You can select one or several parts to constrain all costs shown to these parts only.</p><p>The parts are further subdivided: there is a partitioning and an callee split mode: <ul><li>Partitioning: You see the partitioning into groups for a trace part, according to the group type selected. E.g. if ELF object groups are selected, you see colored rectangles for each used ELF object (shared library or executable), sized according to the cost spent therein.</li><li>Callee: A rectangle showing the inclusive cost of the current selected function in the trace part is shown. This is split up into smaller rectangles to show the costs of its callees.</li></ul></p>
el: <b>Η περίληψη τμημάτων</b><p>Ένα ίχνος αποτελείται από πολλαπλά τμήματα ίχνους όταν υπάρχουν πολλά αρχεία δεδομένων προφίλ από μια εκτέλεση προφίλ. Η περίληψη τμημάτων εμφανίζει αυτά τα τμήματα, τοποθετημένα οριζόντια κατά το χρόνο εκτέλεσης: τα μεγέθη των ορθογωνίων είναι ανάλογα με το συνολικό κόστος των τμημάτων. Μπορείτε να επιλέξετε ένα ή πολλά τμήματα για τον περιορισμό εμφάνισης του κόστους γι' αυτά τα τμήματα μόνο.</p><p>Τα τμήματα διαιρούνται επιπλέον: υπάρχουν οι λειτουργίες τμηματοποίησης και διαχωρισμού κληθέντων: <ul><li>Τμηματοποίηση: εμφάνιση της τμηματοποίησης ομάδων για ένα τμήμα ίχνους, σύμφωνα με τον επιλεγμένο τύπο ομάδας. Π.χ. Αν επιλεγούν οι ομάδες αντικειμένων ELF, θα δείτε χρωματιστά ορθογώνια για κάθε ένα αντικείμενο ELF (κοινόχρηστη βιβλιοθήκη ή εκτελέσιμο), με μέγεθος ανάλογα με το κόστος του.</li><li>Κληθέντα: εμφάνιση ενός ορθογωνίου που ορίζει το συνολικό κόστος της επιλεγμένης συνάρτησης στο τμήμα ίχνους. Αυτό διαχωρίζεται σε μικρότερα ορθογώνια που εμφανίζουν το κόστος των κληθέντων της συνάρτησης.</li></ul></p>

[ctx: PartSelection|]
en: Profile Part Overview: Current is '%1'
el: Περίληψη τμήματος προφίλ: τρέχον '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Deselect '%1'
el: Αποεπιλογή '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Select '%1'
el: Επιλογή '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Select All Parts
el: Επιλογή όλων των τμημάτων

[ctx: PartSelection|]
en: Visible Parts
el: Ορατά τμήματα

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Selected Parts
el: Απόκρυψη επιλεγμένων τμημάτων

[ctx: PartSelection|]
en: Go to '%1'
el: Μετάβαση σε '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Visualization
el: Οπτικοποίηση

[ctx: PartSelection|]
en: Partitioning Mode
el: Λειτουργία τμηματοποίησης

[ctx: PartSelection|]
en: Zoom Function
el: Εστίαση συνάρτησης

[ctx: PartSelection|]
en: Show Direct Calls
el: Εμφάνιση άμεσων κλήσεων

[ctx: PartSelection|]
en: Increment Shown Call Levels
el: Αύξηση εμφανιζόμενων επιπέδων κλήσεων

[ctx: PartSelection|]
en: Diagram Mode
el: Λειτουργία διαγράμματος

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Names
el: Σχεδίαση ονομάτων

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Costs
el: Σχεδίαση κόστους

[ctx: PartSelection|]
en: Ignore Proportions
el: Αγνόηση αναλογιών

[ctx: PartSelection|]
en: Allow Rotation
el: Επίτρεψε περιστροφή

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Frames
el: Σχεδίαση πλαισίων

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Info
el: Απόκρυψη πληροφοριών

[ctx: PartSelection|]
en: Show Info
el: Εμφάνιση πληροφοριών

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace loaded)
el: (δε φορτώθηκε ίχνος)

[ctx: PartView|]
en: Profile Part
el: Τμήμα προφίλ

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to %3
el: Άλμα %1 από %2 φορές στο %3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to %2
el: Άλμα %1 φορές στο %2

[ctx: SourceView|]
en: Cost
el: Κόστος

[ctx: SourceView|]
en: Cost 2
el: Κόστος 2

[ctx: SourceView|]
en: Go to '%1'
el: Μετάβαση σε '%1'

[ctx: StackSelection|]
en: Stack Selection
el: Επιλογή στοίβας

[ctx: StackSelection|]
en: Cost
el: Κόστος

[ctx: StackSelection|]
en: Cost2
el: Κόστος2

[ctx: StackSelection|]
en: Calls
el: Κλήσεις

[ctx: StackSelection|]
en: Function
el: Συνάρτηση

[ctx: TabBar|]
en: Move to Top
el: Μετακίνηση πάνω

[ctx: TabBar|]
en: Move to Right
el: Μετάβαση δεξιά

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom
el: Μετακίνηση κάτω

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom Left
el: Μετακίνηση κάτω αριστερά

[ctx: TabBar|Move to Bottom Left]
en: Bottom Left
el: Κάτω αριστερά

[ctx: TabBar|]
en: Move Area To
el: Μετακίνηση περιοχής στο

[ctx: TabBar|]
en: Hide This Tab
el: Απόκρυψη της καρτέλας

[ctx: TabBar|]
en: Hide Area
el: Απόκρυψη περιοχής

[ctx: TabBar|Show on Bottom Left]
en: Bottom Left
el: Κάτω αριστερά

[ctx: TabBar|]
en: Show Hidden On
el: Εμφάνιση κρυφών ενεργό

[ctx: TabView|]
en: (No profile data file loaded)
el: (δε φορτώθηκε αρχείο δεδομένων προφίλ)

[ctx: TabView|]
en: Types
el: Τύποι

[ctx: TabView|]
en: Callers
el: Κλήσεις

[ctx: TabView|]
en: All Callers
el: Όλες οι κλήσεις

[ctx: TabView|]
en: Callee Map
el: Χάρτης κληθέντων

[ctx: TabView|]
en: Source Code
el: Πηγαίος κώδικας

[ctx: TabView|]
en: Parts
el: Τμήματα

[ctx: TabView|]
en: Callees
el: Κληθέντα

[ctx: TabView|]
en: Call Graph
el: Γράφημα κλήσεων

[ctx: TabView|]
en: All Callees
el: Όλα τα κληθέντα

[ctx: TabView|]
en: Caller Map
el: Χάρτης κλήσεων

[ctx: TabView|]
en: Machine Code
el: Κώδικας μηχανής

[ctx: QObject|]
en: No description available
el: Μη διαθέσιμη περιγραφή
