kcachegrind - en to nn translation catalogue (281 entries)

[ctx: ProfileContext|]
en: Invalid Context
nn: Ugyldig kontekst

[ctx: ProfileContext|]
en: Unknown Context
nn: Ukjend kontekst

[ctx: ProfileContext|]
en: Source Line
nn: Kjeldelinje

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Line Call
nn: Del-linjekall

[ctx: ProfileContext|]
en: Line Call
nn: Linjekall

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Jump
nn: Del-hopp

[ctx: ProfileContext|]
en: Jump
nn: Hopp

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction
nn: Del-instruksjon

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction
nn: Instruksjon

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Jump
nn: Del-instruksjonshopp

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Jump
nn: Instruksjonshopp

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Call
nn: Del-instruksjonskall

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Call
nn: Instruksjonskall

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Call
nn: Del-kall

[ctx: ProfileContext|]
en: Call
nn: Kall

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Function
nn: Del-funksjon

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Source File
nn: Funksjonskjeldefil

[ctx: ProfileContext|]
en: Function
nn: Funksjon

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Cycle
nn: Funksjonssyklus

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Class
nn: Del-klasse

[ctx: ProfileContext|]
en: Class
nn: Klasse

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source File
nn: Del-kjeldefil

[ctx: ProfileContext|]
en: Source File
nn: Kjeldefil

[ctx: ProfileContext|]
en: Part ELF Object
nn: Del-ELF-objekt

[ctx: ProfileContext|]
en: ELF Object
nn: ELF-objekt

[ctx: ProfileContext|]
en: Profile Part
nn: Profildel

[ctx: ProfileContext|]
en: Program Trace
nn: Programspor

[ctx: QObject|]
en: %1 from %2
nn: %1 frå %2

[ctx: QObject|]
en: (unknown)
nn: (ukjend)

[ctx: QObject|]
en: Instruction Fetch
nn: Instruksjonshenting

[ctx: QObject|]
en: Data Read Access
nn: Datalesing

[ctx: QObject|]
en: Data Write Access
nn: Dataskriving

[ctx: QObject|]
en: User Time
nn: Brukartid

[ctx: QObject|]
en: Cycle Estimation
nn: Syklusestimering

[ctx: QObject|]
en: (no caller)
nn: (ingen kallar)

[ctx: QObject|]
en: (no callee)
nn: (ingen kalla)

[ctx: QObject|]
en: (not found)
nn: (fann ikkje)

[ctx: TraceData|]
en: Recalculating Function Cycles...
nn: Reknar ut funksjonssyklusar på nytt …

[ctx: QObject|]
en: Call(s) from %1
nn: Kall frå %1

[ctx: QObject|]
en: Call(s) to %1
nn: Kall til %1

[ctx: QObject|]
en: (unknown call)
nn: (ukjent kall)

[ctx: QObject|]
en: Export Graph
nn: Eksporter graf

[ctx: CallGraphView|]
en: <b>Call Graph around active Function</b><p>Depending on configuration, this view shows the call graph environment of the active function. Note: the shown cost is <b>only</b> the cost which is spent while the active function was actually running; i.e. the cost shown for main() - if it is visible - should be the same as the cost of the active function, as that is the part of inclusive cost of main() spent while the active function was running.</p><p>For cycles, blue call arrows indicate that this is an artificial call added for correct drawing which actually never happened.</p><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. There are similar visualization options to the Call Treemap; the selected function is highlighted.</p>
nn: <b>Kallgraf rundt aktiv funksjon</b><p>Avhengig av oppsettet viser denne visinga kallgraf-omgjevnaden til den aktive funksjonen. Merk at den viste kostnaden <b>berre</b> er kostnaden for når den aktive funksjonen faktisk køyrer, slik at for eksempel kostnaden til main(), om han er synleg, skal ha same verdi som kostnaden til den aktive funksjonen.</p><p>For syklusar indikerer blå kallpiler at det er snakk om kunstige kall lagde til for rett oppteikning, ikkje kall som faktisk har skjedd.</p><p>Viss grafen er større enn området, vert det vist eit panoreringsverktøy. Det finst liknande visualiseringsval til kall-trekartet. Den merkte funksjonen vert merkt.</p>

[ctx: CallGraphView|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
nn: Åtvaring: Utrekning av teikneplanen tek lang tid.
    Du kan redusera talet på nodar eller kantar viss du ønskjer at det skal gå raskare.

[ctx: CallGraphView|]
en: Layouting stopped.
nn: Stoppa utrekning av teikneplan.

[ctx: CallGraphView|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
nn: Kallgrafen har %1 nodar og %2 kantar.

[ctx: CallGraphView|]
en: Caller Depth
nn: Kallardjupn

[ctx: CallGraphView|]
en: Unlimited
nn: Uavgrensa

[ctx: CallGraphView|None]
en: Depth 0
nn: Djupn 0

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 1
nn: maks 1

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 2
nn: maks 2

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 5
nn: maks 5

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 10
nn: maks 10

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 15
nn: maks 15

[ctx: CallGraphView|]
en: Callee Depth
nn: Kalladjupn

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Node Cost
nn: Minste nodekostnad

[ctx: CallGraphView|]
en: No Minimum
nn: Inga grense

[ctx: CallGraphView|]
en: 50 %
nn: 50 %

[ctx: CallGraphView|]
en: 20 %
nn: 20 %

[ctx: CallGraphView|]
en: 10 %
nn: 10 %

[ctx: CallGraphView|]
en: 5 %
nn: 5 %

[ctx: CallGraphView|]
en: 2 %
nn: 2 %

[ctx: CallGraphView|]
en: 1 %
nn: 1 %

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Call Cost
nn: Minste kallkostnad

[ctx: CallGraphView|]
en: Same as Node
nn: Same som for noden

[ctx: CallGraphView|]
en: 50 % of Node
nn: 50 % av noden

[ctx: CallGraphView|]
en: 20 % of Node
nn: 20 % av noden

[ctx: CallGraphView|]
en: 10 % of Node
nn: 10 % av noden

[ctx: CallGraphView|]
en: Birds-eye View
nn: Fugleperspektiv

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Left
nn: Oppe til venstre

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Right
nn: Oppe til høgre

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Left
nn: Nede til venstre

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Right
nn: Nede til høgre

[ctx: CallGraphView|]
en: Automatic
nn: Automatisk

[ctx: CallGraphView|]
en: Hide
nn: Gøym

[ctx: CallGraphView|]
en: Layout
nn: Teikneplan

[ctx: CallGraphView|]
en: Left to Right
nn: Venstre til høgre

[ctx: CallGraphView|]
en: Circular
nn: I sirkel

[ctx: CallGraphView|]
en: Go to '%1'
nn: Gå til «%1»

[ctx: CallGraphView|]
en: Stop Layouting
nn: Stopp utrekning av teikneplan

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph
nn: Eksporter graf

[ctx: CallGraphView|]
en: As DOT file...
nn: Som DOT-fil …

[ctx: CallGraphView|]
en: As Image...
nn: Som bilete …

[ctx: CallGraphView|]
en: Graph
nn: Graf

[ctx: CallGraphView|]
en: Arrows for Skipped Calls
nn: Piler for sløyfa kall

[ctx: CallGraphView|]
en: Inner-cycle Calls
nn: Indre syklus-kall

[ctx: CallGraphView|]
en: Cluster Groups
nn: Klyngegrupper

[ctx: CallGraphView|]
en: Visualization
nn: Visualisering

[ctx: CallGraphView|]
en: Compact
nn: Kompakt

[ctx: CallGraphView|]
en: Normal
nn: Vanleg

[ctx: CallGraphView|]
en: Tall
nn: Høg

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph As Image
nn: Eksporter graf som bilete

[ctx: CallGraphView|]
en: Images (*.png *.jpg)
nn: Bilete (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: (active)
nn: (verksam)

[ctx: CallMapView|Name]
en: A thing's name
nn: Namn på ein ting

[ctx: CallMapView|]
en: Cost
nn: Kostnad

[ctx: CallMapView|]
en: Location
nn: Stad

[ctx: CallMapView|]
en: Calls
nn: Kall

[ctx: CallMapView|]
en: Go To
nn: Gå til

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Depth
nn: Stopp ved djupn

[ctx: CallMapView|]
en: No Depth Limit
nn: Inga djupnegrense

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 10
nn: Djupn 10

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 15
nn: Djupn 15

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 20
nn: Djupn 20

[ctx: CallMapView|]
en: Depth of '%1' (%2)
nn: Djupn «%1» (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Decrement Depth (to %1)
nn: Mink djupn (til %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Increment Depth (to %1)
nn: Auk djupn (til %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Function
nn: Stopp ved funksjon

[ctx: CallMapView|]
en: No Function Limit
nn: Inga funksjonsgrense

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Area
nn: Stopp ved område

[ctx: CallMapView|]
en: No Area Limit
nn: Inga områdegrense

[ctx: CallMapView|]
en: 100 Pixels
nn: 100 pikslar

[ctx: CallMapView|]
en: 200 Pixels
nn: 200 pikslar

[ctx: CallMapView|]
en: 500 Pixels
nn: 500 pikslar

[ctx: CallMapView|]
en: 1000 Pixels
nn: 1000 pikslar

[ctx: CallMapView|]
en: Area of '%1' (%2)
nn: Område til «%1» (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Double Area Limit (to %1)
nn: Dobla områdegrense (til %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Half Area Limit (to %1)
nn: Halver områdegrense (til %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Visualization
nn: Visualisering

[ctx: CallMapView|]
en: Split Direction
nn: Del retning

[ctx: CallMapView|]
en: Skip Incorrect Borders
nn: Hopp over ugyldige kantlinjer

[ctx: CallMapView|]
en: Border Width
nn: Breidd på kantlinje

[ctx: CallMapView|]
en: Border 0
nn: Kantlinje 0

[ctx: CallMapView|]
en: Border 1
nn: Kantlinje 1

[ctx: CallMapView|]
en: Border 2
nn: Kantlinje 2

[ctx: CallMapView|]
en: Border 3
nn: Kantlinje 3

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Symbol Names
nn: Teikn symbolnamn

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Cost
nn: Teikn kostnadar

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Location
nn: Teikn stad

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Calls
nn: Teikn kall

[ctx: CallMapView|]
en: Ignore Proportions
nn: Ignorer proporsjonar

[ctx: CallMapView|]
en: Allow Rotation
nn: Tillat dreiing

[ctx: CallMapView|]
en: Shading
nn: Skuggelegging

[ctx: CallMapView|]
en: Call Map: Current is '%1'
nn: Kallkart: Gjeldande er «%1»

[ctx: QObject|]
en: (no function)
nn: (ingen funksjon)

[ctx: QObject|]
en: (no call)
nn: (inkje kall)

[ctx: CallView|]
en: Cost
nn: Kostnad

[ctx: CallView|]
en: Cost per call
nn: Kostnad per kall

[ctx: CallView|]
en: Cost 2
nn: Kostnad 2

[ctx: CallView|]
en: Cost 2 per call
nn: Kostnad 2 per kall

[ctx: CallView|]
en: Count
nn: Tal

[ctx: CallView|]
en: Caller
nn: Kallar

[ctx: CallView|]
en: Callee
nn: Kalla

[ctx: CallView|]
en: Go to '%1'
nn: Gå til «%1»

[ctx: CallView|]
en: %1 per call
nn: %1 per kall

[ctx: CoverageView|]
en: Distance
nn: Avstand

[ctx: CoverageView|]
en: Called
nn: Kalla

[ctx: CoverageView|]
en: Caller
nn: Kallar

[ctx: CoverageView|]
en: Self
nn: Sjølv

[ctx: CoverageView|]
en: Calling
nn: Kallar

[ctx: CoverageView|]
en: Callee
nn: Kalla

[ctx: EventTypeView|]
en: Self
nn: Sjølv

[ctx: EventTypeView|]
en: Short
nn: Kort

[ctx: EventTypeView|]
en: Formula
nn: Formel

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Long Name
nn: Rediger langt namn

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Short Name
nn: Rediger kort namn

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Formula
nn: Rediger formel

[ctx: EventTypeView|]
en: Remove
nn: Fjern

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type...
nn: Ny hendingstype …

[ctx: EventTypeView|]
en: New%1
nn: Ny%1

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type %1
nn: Ny hendingstype %1

[ctx: FunctionListModel|]
en: Incl.
nn: Ta med

[ctx: FunctionListModel|]
en: Self
nn: Sjølv

[ctx: FunctionListModel|]
en: Called
nn: Kalla

[ctx: FunctionListModel|]
en: Function
nn: Funksjon

[ctx: FunctionListModel|]
en: Location
nn: Stad

[ctx: FunctionListModel|]
en: (%1 function(s) skipped)
nn: (%1 funksjon(ar) hoppa over)

[ctx: FunctionSelection|]
en: Function Profile
nn: Funksjonsprofil

[ctx: FunctionSelection|]
en: &Search:
nn: &Søk:

[ctx: FunctionSelection|]
en: Self
nn: Sjølv

[ctx: FunctionSelection|]
en: Group
nn: Gruppe

[ctx: FunctionSelection|]
en: (No Grouping)
nn: (Inga gruppering)

[ctx: FunctionSelection|]
en: Go to '%1'
nn: Gå til «%1»

[ctx: FunctionSelection|]
en: Grouping
nn: Gruppering

[ctx: FunctionSelection|]
en: No Grouping
nn: Inga gruppering

[ctx: QObject|]
en: Active call to '%1'
nn: Aktivt kall til «%1»

[ctx: QObject|]
en: Call to '%1'
nn: Kall til «%1»

[ctx: QObject|]
en: %n call(s) to '%2' | %n call(s) to '%2'
nn[0]: %n kall til «%2»
nn[1]: %n kall til «%2»

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to 0x%3
nn: Hopp %1 av %2 gongar til 0x%3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to 0x%2
nn: Hopp %1 gongar til 0x%2

[ctx: QObject|]
en: (cycle)
nn: (syklus)

[ctx: InstrView|]
en: Cost
nn: Kostnad

[ctx: InstrView|]
en: Cost 2
nn: Kostnad 2

[ctx: InstrView|]
en: Hex
nn: Heksadesimal

[ctx: InstrView|]
en: Assembly Instructions
nn: Maskinkodeinstruksjonar

[ctx: InstrView|]
en: Source Position
nn: Kjeldeplassering

[ctx: InstrView|]
en: Go to '%1'
nn: Gå til «%1»

[ctx: InstrView|]
en: Go to Address %1
nn: Gå til adresse %1

[ctx: InstrView|]
en: Hex Code
nn: Hekskode

[ctx: InstrView|]
en: Tip: For Callgrind, rerun with option
nn: Tips: For Callgrind, start på nytt med valet

[ctx: InstrView|]
en: This file can not be found.
nn: Fann ikkje fila.

[ctx: InstrView|]
en: (No Instruction)
nn: (Manglar instruksjon)

[ctx: QObject|]
en: (no trace)
nn: (inkje spor)

[ctx: QObject|]
en: (no part)
nn: (ingen del)

[ctx: QObject|]
en: (none)
nn: (ingen)

[ctx: PartSelection|]
en: Parts Overview
nn: Deloversikt

[ctx: PartSelection|A thing's name]
en: Name
nn: Namn

[ctx: PartSelection|]
en: Cost
nn: Kostnad

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace parts)
nn: (ingen spordelar)

[ctx: PartSelection|]
en: Deselect '%1'
nn: Fjern merking av «%1»

[ctx: PartSelection|]
en: Select '%1'
nn: Merk «%1»

[ctx: PartSelection|]
en: Select All Parts
nn: Merk alle delane

[ctx: PartSelection|]
en: Visible Parts
nn: Synlege delar

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Selected Parts
nn: Gøym merkte delar

[ctx: PartSelection|]
en: Show Hidden Parts
nn: Vis gøymde delar

[ctx: PartSelection|]
en: Go to '%1'
nn: Gå til «%1»

[ctx: PartSelection|]
en: Visualization
nn: Visualisering

[ctx: PartSelection|]
en: Zoom Function
nn: Forstørringsfunksjon

[ctx: PartSelection|]
en: Show Direct Calls
nn: Vis direkte kall

[ctx: PartSelection|]
en: Increment Shown Call Levels
nn: Auk viste kallnivå

[ctx: PartSelection|]
en: Diagram Mode
nn: Diagrammodus

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Names
nn: Teikn namn

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Costs
nn: Teikn kostnadar

[ctx: PartSelection|]
en: Ignore Proportions
nn: Ignorer proporsjonar

[ctx: PartSelection|]
en: Allow Rotation
nn: Tillat dreiing

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Info
nn: Gøym informasjon

[ctx: PartSelection|]
en: Show Info
nn: Vis informasjon

[ctx: PartView|]
en: Profile Part
nn: Profildel

[ctx: PartView|]
en: Incl.
nn: Ta med

[ctx: PartView|]
en: Self
nn: Sjølv

[ctx: PartView|]
en: Called
nn: Kalla

[ctx: PartView|]
en: Comment
nn: Merknad

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to %3
nn: Hopp %1 av %2 gongar til %3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to %2
nn: Hopp %1 gongar til %2

[ctx: SourceView|]
en: Cost
nn: Kostnad

[ctx: SourceView|]
en: Cost 2
nn: Kostnad 2

[ctx: SourceView|]
en: Source
nn: Kjelde

[ctx: SourceView|]
en: Go to '%1'
nn: Gå til «%1»

[ctx: SourceView|]
en: Go to Line %1
nn: Gå til linje %1

[ctx: SourceView|]
en: There is no cost of current selected type associated
nn: Det finst ikkje nokon kostnad til den valde typen knytt til

[ctx: SourceView|]
en: with any source line of this function in file
nn: med ei kjeldelinje til denne funksjonen i fila

[ctx: SourceView|]
en: Thus, no annotated source can be shown.
nn: Det kan derfor ikkje visast ein kommentert kjeldekode.

[ctx: SourceView|]
en: There is no source available for the following function:
nn: Det finst ikkje noko kjeldekode tilgjengeleg for denne funksjonen:

[ctx: SourceView|]
en: This is because no debug information is present.
nn: Dette er fordi det ikkje finst nokon feilsøkings­informasjon tilgjengeleg.

[ctx: SourceView|]
en: Recompile source and redo the profile run.
nn: Rekompiler kjeldekoden, og køyr så profileringa på nytt.

[ctx: SourceView|]
en: The function is located in this ELF object:
nn: Funksjonen ligg i dette ELF-objektet:

[ctx: SourceView|]
en: Add the folder of this file to the source folder list.
nn: Legg mappa til denne fila til kjeldemappelista.

[ctx: StackSelection|]
en: Cost
nn: Kostnad

[ctx: StackSelection|]
en: Cost2
nn: Kostnad2

[ctx: StackSelection|]
en: Calls
nn: Kall

[ctx: StackSelection|]
en: Function
nn: Funksjon

[ctx: TabBar|]
en: Move to Top
nn: Flytt øvst

[ctx: TabBar|Move to Top]
en: Top
nn: Øvst

[ctx: TabBar|]
en: Move to Right
nn: Flytt til høgre

[ctx: TabBar|Move to Right]
en: Right
nn: Høgre

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom
nn: Flytt nedst

[ctx: TabBar|Move to Bottom]
en: Bottom
nn: Nedst

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom Left
nn: Flytt nede til venstre

[ctx: TabBar|Move to Bottom Left]
en: Bottom Left
nn: Nede til venstre

[ctx: TabBar|]
en: Move Area To
nn: Flytt området til

[ctx: TabBar|]
en: Hide This Tab
nn: Gøym denne fana

[ctx: TabBar|]
en: Hide Area
nn: Gøym området

[ctx: TabBar|Show on Top]
en: Top
nn: Øvst

[ctx: TabBar|Show on Right]
en: Right
nn: Høgre

[ctx: TabBar|Show on Bottom]
en: Bottom
nn: Nedst

[ctx: TabBar|Show on Bottom Left]
en: Bottom Left
nn: Nede til venstre

[ctx: TabBar|]
en: Show Hidden On
nn: Vis gøymde på

[ctx: TabView|]
en: (No profile data file loaded)
nn: (Ingen profildata lasta)

[ctx: TabView|]
en: Types
nn: Typar

[ctx: TabView|]
en: Callers
nn: Kallarar

[ctx: TabView|]
en: All Callers
nn: Alle kallarar

[ctx: TabView|]
en: Callee Map
nn: Kalla-kart

[ctx: TabView|]
en: Source Code
nn: Kjeldekode

[ctx: TabView|]
en: Parts
nn: Delar

[ctx: TabView|]
en: Callees
nn: Kalla

[ctx: TabView|]
en: Call Graph
nn: Kallgraf

[ctx: TabView|]
en: All Callees
nn: Alle som er kalla

[ctx: TabView|]
en: Caller Map
nn: Kallarkart

[ctx: TabView|]
en: Machine Code
nn: Maskinkode

[ctx: TabView|]
en: (No function selected)
nn: (Ingen funksjon vald)

[ctx: QObject|]
en: No description available
nn: Inga skildring tilgjengeleg

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Text %1
nn: Tekst %1

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Recursive Bisection
nn: Rekursiv todeling

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Columns
nn: Kolonnar

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Rows
nn: Rader

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Always Best
nn: Alltid beste

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Best
nn: Beste

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (V)
nn: Alternativ (L)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (H)
nn: Alternativ (V)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Horizontal
nn: Vassrett

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Vertical
nn: Loddrett
