kcachegrind_qt - en to sl translation catalogue (395 entries)

[ctx: QObject|]
en: Import filter for Cachegrind/Callgrind generated profile data files
sl: Uvozni filter za datoteke s podatki o profilu, ustvarjene s Cachegrind/Callgrind

[ctx: ProfileContext|]
en: Invalid Context
sl: Neveljaven kontekst

[ctx: ProfileContext|]
en: Unknown Context
sl: Neznan kontekst

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source Line
sl: Del izvorne vrstice

[ctx: ProfileContext|]
en: Source Line
sl: Izvorna vrstica

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Line Call
sl: Klic dela vrstice

[ctx: ProfileContext|]
en: Line Call
sl: Klic vrstice

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Jump
sl: Delni skok

[ctx: ProfileContext|]
en: Jump
sl: Skok

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction
sl: Delni ukaz

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction
sl: Ukaz

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Jump
sl: Delni skok z ukazom

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Jump
sl: Skok z ukazom

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Call
sl: Delni klic z ukazom

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Call
sl: Klic ukaza

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Call
sl: Delni klic

[ctx: ProfileContext|]
en: Call
sl: Klic

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Function
sl: Delna funkcija

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Source File
sl: Izvorna datoteka funkcije

[ctx: ProfileContext|]
en: Function
sl: Funkcija

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Cycle
sl: Cikel funkcije

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Class
sl: Delni razred

[ctx: ProfileContext|]
en: Class
sl: Razred

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source File
sl: Delna izvorna datoteka

[ctx: ProfileContext|]
en: Source File
sl: Izvorna datoteka

[ctx: ProfileContext|]
en: Part ELF Object
sl: Delni predmet ELF

[ctx: ProfileContext|]
en: ELF Object
sl: Predmet ELF

[ctx: ProfileContext|]
en: Profile Part
sl: Delni profil

[ctx: ProfileContext|]
en: Program Trace
sl: Sledenje programu

[ctx: ProfileContext|]
en: BasicBlock
sl: OsnovniBlok

[ctx: QObject|]
en: %1 from %2
sl: %1 iz %2

[ctx: QObject|]
en: (unknown)
sl: (neznano)

[ctx: QObject|]
en: Instruction Fetch
sl: Pridobivanje ukaza

[ctx: QObject|]
en: Data Read Access
sl: Dostop do branja podatkov

[ctx: QObject|]
en: Data Write Access
sl: Dostop do pisanja podatkov

[ctx: QObject|]
en: L1 Instr. Fetch Miss
sl: R1 Zgrešeno pridobivanje ukaza

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Read Miss
sl: R1 Zgrešeno branje podatkov

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Write Miss
sl: R1 Zgrešeno pisanje podatkov

[ctx: QObject|]
en: L2 Instr. Fetch Miss
sl: R2 Zgrešeno pridobivanje ukaza

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Read Miss
sl: R2 Zgrešeno branje podatkov

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Write Miss
sl: R2 Zgrešeno pisanje podatkov

[ctx: QObject|]
en: LL Instr. Fetch Miss
sl: ZR Zgrešeno pridobivanje ukaza

[ctx: QObject|]
en: LL Data Read Miss
sl: ZR Zgrešeno branje podatkov

[ctx: QObject|]
en: LL Data Write Miss
sl: ZR Zgrešeno zapisovanje podatkov

[ctx: QObject|]
en: L1 Miss Sum
sl: R1 Zgrešena vsota

[ctx: QObject|]
en: L2 Miss Sum
sl: R2 Zgrešena vsota

[ctx: QObject|]
en: Last-level Miss Sum
sl: ZR Zgrešena vsota na zadnji ravni

[ctx: QObject|]
en: Indirect Branch
sl: Posredna veja

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Ind. Branch
sl: Napačno predvidena posr. veja

[ctx: QObject|]
en: Conditional Branch
sl: Pogojna veja

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Cond. Branch
sl: Napačno predvidena pog. veja

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Branch
sl: Napačno predvidena veja

[ctx: QObject|]
en: Global Bus Event
sl: Dogodek globalnega vodila

[ctx: QObject|]
en: Samples
sl: Vzorci

[ctx: QObject|]
en: System Time
sl: Sistemski čas

[ctx: QObject|]
en: User Time
sl: Čas uporabnika

[ctx: QObject|]
en: Cycle Estimation
sl: Ocena cikla

[ctx: QObject|]
en: (no caller)
sl: (brez klicatelja)

[ctx: QObject|]
en: %1 via %2
sl: %1 prek %2

[ctx: QObject|]
en: (no callee)
sl: (brez klicanega)

[ctx: QObject|]
en: (global)
sl: (globalno)

[ctx: QObject|]
en: (not found)
sl: (ni mogoče najti)

[ctx: TraceData|]
en: Recalculating Function Cycles...
sl: Ponovno izračunavanje ciklov funkcij ...

[ctx: QObject|]
en: Call(s) from %1
sl: Klici iz %1

[ctx: QObject|]
en: Call(s) to %1
sl: Klici na %1

[ctx: QObject|]
en: (unknown call)
sl: (neznan klic)

[ctx: QObject|]
en: Export Graph
sl: Izvozi graf

[ctx: CallGraphView|]
en: <b>Call Graph around active Function</b><p>Depending on configuration, this view shows the call graph environment of the active function. Note: the shown cost is <b>only</b> the cost which is spent while the active function was actually running; i.e. the cost shown for main() - if it is visible - should be the same as the cost of the active function, as that is the part of inclusive cost of main() spent while the active function was running.</p><p>For cycles, blue call arrows indicate that this is an artificial call added for correct drawing which actually never happened.</p><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. There are similar visualization options to the Call Treemap; the selected function is highlighted.</p>
sl: <b>Grafikon klicev okoli aktivne funkcije</b><p>Glede na konfiguracijo ta pogled prikazuje okolje grafa klicev aktivne funkcije. Opomba: prikazani strošek je samo strošek, ki se porabi, medtem ko je aktivna funkcija dejansko delovala; <b></b> torej stroški, prikazani za main() - če je to vidno - morajo biti enaki kot stroški aktivne funkcije, saj je to del vključujočih stroškov main(), porabljenih ob delovanju aktivne funkcije.</p><p>Za cikle modre klicne puščice kažejo, da je to umetni klic, dodan za pravilno risbo, ki se dejansko ni nikoli zgodil.</p><p>Če je graf večji od območja gradnika, je pregledni drsnik prikazan na enem robu. Obstajajo podobne možnosti vizualizacije za drevesni prikaz klicev; izbrana funkcija je poudarjena.</p>

[ctx: CallGraphView|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
sl: Opozorilo: v teku je dolgotrajno postavljanje grafikona.
    Zmanjšajte omejitve vozlišč/robov za pospešitev.

[ctx: CallGraphView|]
en: Layouting stopped.
sl: Postavitev se je ustavila.

[ctx: CallGraphView|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
sl: Grafikon klicev ima %1 vozlišč in %2 robov.

[ctx: CallGraphView|]
en: No graph available because the layouting process failed.
sl: Grafikon ni na voljo, ker postopek postavitve ni uspel.

[ctx: CallGraphView|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
sl: Poskus zagona tega ukaza ni deloval:
    »%1«

[ctx: CallGraphView|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
sl: Preverite, ali je nameščen »dot« (paket GraphViz).

[ctx: CallGraphView|]
en: No item activated for which to draw the call graph.
sl: Noben element ni aktiviran, za katerega bi lahko risali grafikon klicev.

[ctx: CallGraphView|]
en: No call graph can be drawn for the active item.
sl: Za aktivni element ni mogoče risati grafikona klicev.

[ctx: CallGraphView|]
en: Error running the graph layouting tool.
sl: Napaka pri zagonu orodja za grafikona postavitve.

[ctx: CallGraphView|]
en: There is no call graph available for function
    	'%1'
    because it has no cost of the selected event type.
sl: Grafikon klicev ni na voljo za funkcijo
    	»%1«,
    ker nima stroška izbrane vrste dogodka.

[ctx: CallGraphView|]
en: Caller Depth
sl: Globina klicalca

[ctx: CallGraphView|]
en: Unlimited
sl: Neomejeno

[ctx: CallGraphView|None]
en: Depth 0
sl: Globina 0

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 1
sl: najv. 1

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 2
sl: najv. 2

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 5
sl: najv. 5

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 10
sl: najv. 10

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 15
sl: najv. 15

[ctx: CallGraphView|]
en: Callee Depth
sl: Globina klicanega

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Node Cost
sl: Najm. strošek vozlišča

[ctx: CallGraphView|]
en: No Minimum
sl: Brez najmanjšega

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Call Cost
sl: Najm. stroški klica

[ctx: CallGraphView|]
en: Same as Node
sl: Enako kot pri vozlišču

[ctx: CallGraphView|]
en: 50 % of Node
sl: 50 % vozlišča

[ctx: CallGraphView|]
en: 20 % of Node
sl: 20 % vozlišča

[ctx: CallGraphView|]
en: 10 % of Node
sl: 10 % vozlišča

[ctx: CallGraphView|]
en: Birds-eye View
sl: Ptičja perspektiva

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Left
sl: Levo zgoraj

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Right
sl: Desno zgoraj

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Left
sl: Levo spodaj

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Right
sl: Desno spodaj

[ctx: CallGraphView|]
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: CallGraphView|]
en: Hide
sl: Skrij

[ctx: CallGraphView|]
en: Layout
sl: Postavitev

[ctx: CallGraphView|]
en: Top to Down
sl: Od vrha navzdol

[ctx: CallGraphView|]
en: Left to Right
sl: Od leve proti desni

[ctx: CallGraphView|]
en: Circular
sl: Krožno

[ctx: CallGraphView|]
en: Go to '%1'
sl: Pojdi na »%1«

[ctx: CallGraphView|]
en: Stop Layouting
sl: Ustavi postavitev

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph
sl: Izvozi grafikon

[ctx: CallGraphView|]
en: As DOT file...
sl: Kot datoteka DOT ...

[ctx: CallGraphView|]
en: As Image...
sl: Kot slika ...

[ctx: CallGraphView|]
en: Graph
sl: Grafikon

[ctx: CallGraphView|]
en: Arrows for Skipped Calls
sl: Puščice za preskočene klice

[ctx: CallGraphView|]
en: Inner-cycle Calls
sl: Klici v notranjem ciklu

[ctx: CallGraphView|]
en: Cluster Groups
sl: Skupine gruč

[ctx: CallGraphView|]
en: Visualization
sl: Vidna predstavitev

[ctx: CallGraphView|]
en: Compact
sl: Strnjeno

[ctx: CallGraphView|]
en: Normal
sl: Navadno

[ctx: CallGraphView|]
en: Tall
sl: Visoko

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph As Image
sl: Izvozi grafikon kot sliko

[ctx: CallGraphView|]
en: Images (*.png *.jpg)
sl: Slike (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: (active)
sl: (aktivno)

[ctx: CallMapView|Name]
en: A thing's name
sl: Ime stvari

[ctx: CallMapView|]
en: Cost
sl: Strošek

[ctx: CallMapView|]
en: Location
sl: Mesto

[ctx: CallMapView|]
en: Calls
sl: Klici

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Caller Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callers of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
sl: <b>Zemljevid klicalcev</b><p>Ta graf prikazuje gnezdeno hierarhijo vseh klicev trenutno aktivirane funkcije. Vsak barvni pravokotnik predstavlja funkcijo; njegova velikost poskuša biti sorazmerna s stroški, porabljenimi v tem času, ko deluje aktivna funkcija (vendar obstajajo omejitve).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Call Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callees of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
sl: <b>Zemljevid klicev</b><p>Ta graf prikazuje gnezdeno hierarhijo vseh klicanih s trenutno aktivirano funkcijo. Vsak barvni pravokotnik predstavlja funkcijo; njegova velikost poskuša biti sorazmerna s stroški, porabljenimi v tem času, ko deluje aktivna funkcija (vendar obstajajo omejitve).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <p>Appearance options can be found in the context menu. To get exact size proportions, choose 'Hide incorrect borders'. As this mode can be <em>very</em> time consuming, you may want to limit the maximum drawn nesting level before. 'Best' determinates the split direction for children from the aspect ratio of the parent. 'Always Best' decides on remaining space for each sibling. 'Ignore Proportions' takes space for function name drawing <em>before</em> drawing children. Note that size proportions can get <em>heavily</em> wrong.</p><p>This is a <em>TreeMap</em> widget. Keyboard navigation is available with the left/right arrow keys for traversing siblings, and up/down arrow keys to go a nesting level up/down. <em>Return</em> activates the current item.</p>
sl: <p>Možnosti videza lahko najdete v kontekstnem meniju. Če želite dobiti točna razmerja velikosti, izberite »Skrij napačne obrobe«. Ker je ta način lahko <em>zelo</em> dolgotrajen, boste morda pred tem želeli omejiti največjo izrisano raven gnezdenja. »Najboljši« določa smer razcepa za podrejene elemente iz razmerja nadrejenih. »Vedno najboljši« odloča o preostalem prostoru za vsak podrejeni element. »Prezri proporce« zavzame prostor za risanje imena funkcije <em>pred</em> risanjem podrejenih elementov. Upoštevajte, da so lahko deleži velikosti <em>močno</em> narobe.</p><p>To je gradnik risanja drevesa <em>treeMap</em>. Krmarjenje po tipkovnici je na voljo z levo/desno smerno tipko za prehajanje enakovrednih elementov in s smerno tipko navzgor/navzdol za pomik po ravneh gnezdenja navzgor/navzdol. <em>Vračalka</em> aktivira trenutni element.</p>

[ctx: CallMapView|]
en: Go To
sl: Pojdi na

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Depth
sl: Ustavi se pri globini

[ctx: CallMapView|]
en: No Depth Limit
sl: Brez omejitve globine

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 10
sl: Globina 10

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 15
sl: Globina 15

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 20
sl: Globina 20

[ctx: CallMapView|]
en: Depth of '%1' (%2)
sl: Globina »%1« (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Decrement Depth (to %1)
sl: Zmanjšaj globino (na %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Increment Depth (to %1)
sl: Zvišaj globino (na %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Function
sl: Ustavi pri funkciji

[ctx: CallMapView|]
en: No Function Limit
sl: Brez omejitve s funkcijo

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Area
sl: Ustav na področju

[ctx: CallMapView|]
en: No Area Limit
sl: Brez omejitve področja

[ctx: CallMapView|]
en: 100 Pixels
sl: 100 sl. točk

[ctx: CallMapView|]
en: 200 Pixels
sl: 200 sl. točk

[ctx: CallMapView|]
en: 500 Pixels
sl: 500 sl. točk

[ctx: CallMapView|]
en: 1000 Pixels
sl: 1000 sl. točk

[ctx: CallMapView|]
en: Area of '%1' (%2)
sl: Področje »%1« (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Double Area Limit (to %1)
sl: Omejitev dvojnega področja (na %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Half Area Limit (to %1)
sl: Omejitev polovičnega področja (na %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Visualization
sl: Vidna predstavitev

[ctx: CallMapView|]
en: Split Direction
sl: Razdeli smer

[ctx: CallMapView|]
en: Skip Incorrect Borders
sl: Preskoči napačne obrobe

[ctx: CallMapView|]
en: Border Width
sl: Širina obrobe

[ctx: CallMapView|]
en: Border 0
sl: Obroba 0

[ctx: CallMapView|]
en: Border 1
sl: Obroba 1

[ctx: CallMapView|]
en: Border 2
sl: Obroba 2

[ctx: CallMapView|]
en: Border 3
sl: Obroba 3

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Symbol Names
sl: Nariši imena simbolov

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Cost
sl: Nariši strošek

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Location
sl: Nariši mesto

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Calls
sl: Nariši klice

[ctx: CallMapView|]
en: Ignore Proportions
sl: Prezri deleže

[ctx: CallMapView|]
en: Allow Rotation
sl: Dovoli vrtenje

[ctx: CallMapView|]
en: Shading
sl: Senčenje

[ctx: CallMapView|]
en: Call Map: Current is '%1'
sl: Zemljevid klicev: trenutno je »%1«

[ctx: QObject|]
en: (no function)
sl: (brez funkcije)

[ctx: QObject|]
en: (no call)
sl: (brez klica)

[ctx: CallView|]
en: Cost
sl: Strošek

[ctx: CallView|]
en: Cost per call
sl: Strošek na klic

[ctx: CallView|]
en: Cost 2
sl: Strošek 2

[ctx: CallView|]
en: Cost 2 per call
sl: Strošek 2 na klic

[ctx: CallView|]
en: Count
sl: Števec

[ctx: CallView|]
en: Caller
sl: Klicatelj

[ctx: CallView|]
en: Callee
sl: Klicani

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in the current selected function while being called from the function from the list.</p><p>An icon instead of an inclusive cost specifies that this is a call inside of a recursive cycle. An inclusive cost makes no sense here.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
sl: <b>Seznam neposrednih klicateljev</b><p>Na tem seznamu so prikazane vse funkcije, ki kličejo trenutno izbrano funkcijo neposredno, skupaj s številom klicev in stroški, porabljeni v trenutni izbrani funkciji, medtem ko so klicani iz funkcije s seznama.</p><p>Ikona namesto vključujočih stroškov določa, da je to klic znotraj ponavljajočega se cikla. Vključujoč strošek tukaj nima smisla.</p><p>Z izbiro funkcije je trenutno izbrana ena od teh informacijskih plošč. Če obstajata dve plošči (način Razdeli), se namesto tega spremeni funkcija druge plošče.</p>

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in this function while being called from the selected function.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
sl: <b>Seznam neposredno klicanih</b><p>Na tem seznamu so prikazane vse funkcije, ki jih trenutno izbrana funkcija kliče neposredno, skupaj s številom klicev in stroški, porabljeni v tej funkciji, ko so klicani iz izbrane funkcije.</p><p>Z izbiro funkcije je trenutno izbrana ena od teh informacijskih plošč. Če obstajata dve plošči (način Razdeli), se namesto tega spremeni funkcija druge plošče.</p>

[ctx: CallView|]
en: Go to '%1'
sl: Pojdi na '%1'

[ctx: CallView|]
en: %1 per call
sl: %1 na klic

[ctx: QObject|]
en: Control-flow graph requires running callgrind with option --dump-instr=yes
sl: Graf kontrolnega toka zahteva izvajanje callgrind z možnostjo --dump-instr=yes

[ctx: QObject|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed
        '%1'
    This file cannot be found.
sl: Za označeno strojno kodo je potrebna naslednja predmetna datoteka
       '%1'
    Te datoteke ni mogoče najti.

[ctx: QObject|]
en: If cross-compiled, set SYSROOT variable.
sl: Če je križno prevedeno, nastavite spremenljivko SYSROOT.

[ctx: QObject|]
en: There is an error trying to execute the command
        '%1'
    Check that you have installed 'objdump'.
    This utility can be found in the 'binutils' package
sl: Pri poskusu izvedbe ukaza je prišlo do napake
     '%1'
    Preverite, ali imate nameščen 'objdump'.
    Ta pripomoček je na voljo v paketu 'binutils'

[ctx: QObject|]
en: There are %1 cost line(s) without machine code.
    This happens because the code of %2 does not seem to match the profile data file.
    Are you using an old profile data file or is the abovementioned
    ELF object from an updated installation/another machine?
sl: Obstaja %1 stroškovnih vrstic brez strojne kode.
    To se zgodi, ker je videti, da se koda %2 ne ujema s podatkovno datoteko profila.
    Ali uporabljate staro podatkovno datoteko profila ali je zgoraj omenjen
    predmet ELF iz posodobljene namestitve/drugega računalnika?

[ctx: QObject|]
en: There seems to be an error trying to execute the command '%1'.
    Check that the ELF object used in the command exists.
    Check that you have installed 'objdump'.
    This utility can be found in the 'binutils' package.
sl: Videti je, da je prišlo do napake pri poskusu izvajanja ukaza '%1'.
    Preverite, ali predmet ELF, uporabljen v ukazu, obstaja.
    Preverite, ali imate nameščen 'objdump'.
    Ta pripomoček lahko najdete v paketu 'binutils'.

[ctx: QObject|]
en: This is Control Flow Graph by KetchuppOfficial
sl: To je graf kontrole toka od KetchuppOfficial

[ctx: QObject|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
sl: Opozorilo: v teku je dolgotrajno postavljanje grafikona.
    Zmanjšajte omejitve vozlišč/robov za pospešitev.

[ctx: QObject|]
en: Layouting stopped.
sl: Postavitev se je ustavila.

[ctx: QObject|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
sl: Grafikon klicev ima %1 vozlišč in %2 robov.

[ctx: QObject|]
en: No graph available because the layouting process failed.
sl: Graf ni na voljo, ker postopek postavitve ni uspel.

[ctx: QObject|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
sl: Poskus zagona tega ukaza ni deloval:
    '%1'

[ctx: QObject|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
sl: Preverite, ali je nameščen 'dot' (paket GraphViz).

[ctx: QObject|]
en: Error running the graph layouting tool.
    Please check that 'dot' is installed (package Graphviz).
sl: Napaka pri zagonu orodja za postavitev grafa.
    Prosimo, preverite, ali je 'dot' nameščen (paket Graphviz).

[ctx: QObject|]
en: This basic block
sl: Osnovni blok

[ctx: QObject|]
en: PC only
sl: Samo PC

[ctx: QObject|]
en: Show instructions' PC
sl: Pokaži ukaze za PC

[ctx: QObject|]
en: Show instructions' cost
sl: Pokaži stroške ukazov

[ctx: QObject|]
en: As DOT file...
sl: Kot datoteka DOT...

[ctx: QObject|]
en: As Image...
sl: Kot slika...

[ctx: QObject|]
en: Export Graph as Image
sl: Izvozi graf kot sliko

[ctx: QObject|]
en: Images (*.png *.jpg)
sl: Slike (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: No trace data
sl: Ni podatkov za sledenje

[ctx: QObject|]
en: No item activated for which to draw the control-flow graph.
sl: Noben element ni aktiviran, za katerega bi lahko risali graf klicev.

[ctx: QObject|]
en: No control-flow graph can be drawn for the active item.
sl: Za aktivni element ni mogoče risati kontrolnega grafa toka.

[ctx: QObject|]
en: Stop Layouting
sl: Ustavi postavitev

[ctx: QObject|]
en: Birds-eye View
sl: Ptičja perspektiva

[ctx: QObject|]
en: Top Left
sl: Levo zgoraj

[ctx: QObject|]
en: Top Right
sl: Desno zgoraj

[ctx: QObject|]
en: Bottom Left
sl: Levo spodaj

[ctx: QObject|]
en: Bottom Right
sl: Desno spodaj

[ctx: QObject|]
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: QObject|]
en: Hide
sl: Skrij

[ctx: QObject|]
en: Layout
sl: Postavitev

[ctx: QObject|]
en: Top to Down
sl: Od vrha navzdol

[ctx: QObject|]
en: Left to Right
sl: Od leve proti desni

[ctx: QObject|]
en: Min. basic block cost
sl: Najm. stroški osnovnega bloka

[ctx: QObject|]
en: Undefined
sl: Nedoločeno

[ctx: QObject|]
en: (%n item(s) skipped) | (%n item(s) skipped)
sl[0]: (preskočen %n element)
sl[1]: (preskočena %n elementa)
sl[2]: (preskočeni %n elementi)
sl[3]: (preskočenih %n elementov)

[ctx: QObject|]
en: (%n function(s) skipped) | (%n function(s) skipped)
sl[0]: (preskočena %n funkcija)
sl[1]: (preskočeni %n funkciji)
sl[2]: (preskočene %n funkcije)
sl[3]: (preskočenih %n funkcij)

[ctx: CoverageView|]
en: Incl.
sl: Vklj.

[ctx: CoverageView|]
en: Distance
sl: Razdalja

[ctx: CoverageView|]
en: Called
sl: Klicano

[ctx: CoverageView|]
en: Caller
sl: Klicatelj

[ctx: CoverageView|]
en: Self
sl: Sebe

[ctx: CoverageView|]
en: Calling
sl: Klicanje

[ctx: CoverageView|]
en: Callee
sl: Klicani

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one, either directly or with several functions in-between on the stack; the number of functions in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the selected function while a listed function is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the selected function while the listed one is active. The cost graphic shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls from the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
sl: <b>Seznam vseh klicateljev</b><p>Na tem seznamu so prikazane vse funkcije, ki kličejo trenutno izbrano funkcijo - neposredno ali z več vmesnimi funkcijami na skladu; število funkcij med njima plus ena se imenuje <em>Razdalja</em> (npr. za funkcijo A,B,C obstaja klic od A do C, ko A kliče B in B kliče C, torej A => B => C. Razdalja je v tem primeru 2).</p><p>Absolutni strošek je strošek, porabljen v izbrani funkciji, medtem ko je navedena funkcija aktivna; relativni strošek je odstotek vseh stroškov, porabljenih v izbrani funkciji, medtem ko je navedena funkcija aktivna. Grafika stroška prikazuje logaritemski odstotek z drugačno barvo za vsako razdaljo.</p><p>Ker je lahko veliko klicev iz iste funkcije, stolpec razdalje včasih prikazuje razpon razdalj za vse klice, ki se dogajajo; v oklepaju sledi srednja razdalja, torej razdalja, kjer se je zgodila večina stroškov klica.</p><p>Z izbiro funkcije je trenutno izbrana ena od teh informacijskih plošč. Če obstajata dve plošči (način Razdeli), se namesto tega spremeni funkcija druge plošče.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one, either directly or with several function in-between on the stack; the number of function in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the listed function while the selected is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the listed function while the selected one is active. The cost graphic always shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls to the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
sl: <b>Seznam vseh klicanih</b><p>Na tem seznamu so prikazane vse funkcije, ki jih kliče trenutno izbrana funkcija, bodisi neposredno bodisi z več funkcijami vmes na skladu; število funkcij med njima plus ena se imenuje <em>Razdalja</em> (npr. za funkcijo A,B,C obstajata klica od A do C, ko A kliče B in B kliče C, torej A => B => C. Razdalja je v tem primeru 2).</p><p>Absolutni prikazani stroški so stroški, porabljeni v navedeni funkciji, medtem ko je izbrano aktivno; relativni strošek je odstotek vseh stroškov, nastal v navedeni funkciji, medtem ko je izbrani del aktiven. Grafika stroška vedno prikazuje logaritemski odstotek z drugačno barvo za vsako razdaljo.</p><p>Ker je lahko veliko klicev iste funkcije, stolpec razdalje včasih prikazuje razpon razdalj za vse klice, ki se dogajajo; v oklepaju sledi srednja razdalja, torej razdalja, kjer se je zgodila večina stroškov klica.</p><p>Z izbiro funkcije je trenutno izbrana ena od teh informacijskih plošč. Če obstajata dve plošči (način Razdeli), se namesto tega spremeni funkcija druge plošče.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: Go to '%1'
sl: Pojdi na »%1«

[ctx: QObject|]
en: Unknown Type
sl: Neznana vrsta

[ctx: EventTypeView|]
en: Event Type
sl: Vrsta dogodka

[ctx: EventTypeView|]
en: Incl.
sl: Vklj.

[ctx: EventTypeView|]
en: Self
sl: Sebe

[ctx: EventTypeView|]
en: Short
sl: Kratko

[ctx: EventTypeView|]
en: <b>Cost Types List</b><p>This list shows all cost types available and what the self/inclusive cost of the current selected function is for that cost type.</p><p>By choosing a cost type from the list, you change the cost type of costs shown all over KCachegrind to be the selected one.</p>
sl: <b>Seznam vrst stroškov</b><p>Ta seznam prikazuje vse vrste stroškov, ki so na voljo, in kakšen je sam/vključujoč strošek trenutne izbrane funkcije za to vrsto stroška.</p><p>Z izbiro vrste stroškov s seznama spremenite vrsto stroškov, prikazano po vsem KCachegrindu, tako da je izbrana.</p>

[ctx: EventTypeView|]
en: Set as Secondary Event Type
sl: Nastavi kot drugotno vrsto dogodkov

[ctx: EventTypeView|]
en: Hide Secondary Event Type
sl: Skrij drugotno vrsto dogodkov

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Long Name
sl: Uredi dolgo ime

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Short Name
sl: Uredi kratko ime

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Formula
sl: Uredi formulo

[ctx: EventTypeView|]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type...
sl: Vrsta novega dogodka ...

[ctx: EventTypeView|]
en: New%1
sl: Novo%1

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type %1
sl: Vrsta novega dogodka %1

[ctx: FunctionListModel|]
en: Incl.
sl: Vklj.

[ctx: FunctionListModel|]
en: Self
sl: Sebe

[ctx: FunctionListModel|]
en: Called
sl: Klicano

[ctx: FunctionListModel|]
en: Function
sl: Funkcija

[ctx: FunctionListModel|]
en: Location
sl: Mesto

[ctx: FunctionListModel|]
en: (%1 function(s) skipped)
sl: (%1 preskočenih funkcij)

[ctx: FunctionSelection|]
en: Function Profile
sl: Profil funkcije

[ctx: FunctionSelection|]
en: &Search:
sl: &Išči:

[ctx: FunctionSelection|]
en: Search Query
sl: Vsebina iskanja

[ctx: FunctionSelection|]
en: Self
sl: Sebe

[ctx: FunctionSelection|]
en: Group
sl: Skupina

[ctx: FunctionSelection|]
en: (No Grouping)
sl: (Brez združevanja v skupine)

[ctx: FunctionSelection|]
en: <b>The Flat Profile</b><p>The flat profile contains a group and a function selection list. The group list contains all groups where costs are spent in, depending on the chosen group type. The group list is hidden when group type 'Function' is selected.</p><p>The function list contains the functions of the selected group (or all for 'Function' group type), ordered by the costs spent therein. Functions with costs less than 1% are hidden on default.</p>
sl: <b>Ploski profil</b><p>Ploski profil vsebuje skupino in seznam za izbiro funkcij. Seznam skupin vsebuje vse skupine, v katerih so stroški porabljeni, odvisno od izbrane vrste skupine. Seznam skupin je skrit, ko je izbrana vrsta skupine »Funkcija«.</p><p>Seznam funkcij vsebuje funkcije izbrane skupine (ali vse za vrsto skupine »Funkcija«), ki so jih naročili stroški, porabljeni v tem seznamu. Funkcije s stroški, manjšimi od 1 %, so privzeto skrite.</p>

[ctx: FunctionSelection|]
en: Go to '%1'
sl: Pojdi na »%1«

[ctx: FunctionSelection|]
en: Grouping
sl: Združevanje

[ctx: FunctionSelection|]
en: No Grouping
sl: Brez združevanja

[ctx: QObject|]
en: Active call to '%1'
sl: Aktivni klic na »%1«

[ctx: QObject|]
en: Call to '%1'
sl: Klic na »%1«

[ctx: QObject|]
en: %n call(s) to '%2' | %n call(s) to '%2'
sl[0]: %n klic na %2
sl[1]: %n klica na %2
sl[2]: %n klici na %2
sl[3]: %n klicev na %2

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to 0x%3
sl: Skoči %1-krat od %2-krat na 0x%3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to 0x%2
sl: Skoči %1-krat na 0x%2

[ctx: QObject|]
en: (cycle)
sl: (kroži)

[ctx: InstrView|]
en: Cost
sl: Strošek

[ctx: InstrView|]
en: Cost 2
sl: Strošek 2

[ctx: InstrView|]
en: Hex
sl: Šestn. št.

[ctx: InstrView|]
en: Assembly Instructions
sl: Ukazi v zbirnem jeziku

[ctx: InstrView|]
en: Source Position
sl: Položaj izvorne kode

[ctx: InstrView|]
en: <b>Annotated Machine Code</b><p>The annotated machine code list shows the assembly instructions of the current selected function together with (self) cost spent while executing an instruction. If this is a call instruction, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>The machine code shown is generated with the 'objdump' utility from the 'binutils' package.</p><p>Select a line with call information to make the destination function of this call current.</p>
sl: <b>Označena strojna koda</b><p>Na označenem izpisu strojne kode so prikazana izbirni ukazi za sestavljanje trenutne izbrane funkcije skupaj s (lastnimi) stroški, porabljenimi med izvšitvijo ukaza. Če je ta ukaz klic, se v izvorno kodo vstavijo vrstice s podrobnostmi o klicu: stroški, porabljeni s klicem, število klicev in cilj klica.</p><p>Prikazana strojna koda je ustvarjena s pripomočkom »objdump« iz paketa »binutils«.</p><p>Izberite vrstico z informacijami o klicu, da bo ciljna funkcija tega klica posodobljena.</p>

[ctx: InstrView|]
en: Go to '%1'
sl: Pojdi na »%1«

[ctx: InstrView|]
en: Go to Address %1
sl: Pojdi na naslov %1

[ctx: InstrView|]
en: Hex Code
sl: Šestn. koda

[ctx: InstrView|]
en: There is no instruction info in the profile data file.
sl: V podatkovni datoteki profila ni informacij o ukazih.

[ctx: InstrView|]
en: Tip: For Callgrind, rerun with option
sl: Nasvet: za Callgrind ponovno zaženite z možnostjo

[ctx: InstrView|]
en: To see (conditional) jumps, additionally specify
sl: Če si želite ogledati (pogojne) skoke, dodatno navedite

[ctx: InstrView|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed:
sl: Za označeno strojno kodo je potrebna naslednja predmetna datoteka:

[ctx: InstrView|]
en: This file can not be found.
sl: Te datoteke ni mogoče najti.

[ctx: InstrView|]
en: If cross-compiled, set SYSROOT variable.
sl: Če je navzkrižno prevedeno, nastavite spremenljivko SYSROOT.

[ctx: InstrView|]
en: There is an error trying to execute the command
sl: Pri poskusu izvršitve ukaza je prišlo do napake

[ctx: InstrView|]
en: Check that you have installed 'objdump'.
sl: Preverite, ali ste namestili »objdump«.

[ctx: InstrView|]
en: This utility can be found in the 'binutils' package.
sl: Ta pripomoček lahko najdete v paketu »binutils«.

[ctx: InstrView|]
en: (No Instruction)
sl: (Brez ukaza)

[ctx: InstrView|]
en: There are %n cost line(s) without machine code. | There are %n cost line(s) without machine code.
sl[0]: Obstaja %n vrstica stroškov brez strojne kode.
sl[1]: Obstajata %n vrstici stroškov brez strojne kode.
sl[2]: Obstajajo %n vrstice stroškov brez strojne kode.
sl[3]: Obstaja %n vrstic stroškov brez strojne kode.

[ctx: InstrView|]
en: This happens because the code of
sl: To se zgodi, ker se koda

[ctx: InstrView|]
en: does not seem to match the profile data file.
sl: ne ujema s podatkovno datoteko profila.

[ctx: InstrView|]
en: Are you using an old profile data file or is the above mentioned
sl: Ali uporabljate staro podatkovno datoteko profila ali pa je zgoraj navedeni

[ctx: InstrView|]
en: ELF object from an updated installation/another machine?
sl: predmet ELF iz posodobljene namestitve/drugega računalnika?

[ctx: InstrView|]
en: There seems to be an error trying to execute the command
sl: Zdi se, da je prišlo do napake pri poskusu izvršitve ukaza

[ctx: InstrView|]
en: Check that the ELF object used in the command exists.
sl: Preverite, da obstaja predmet ELF, uporabljen v ukazu.

[ctx: QObject|]
en: Profile Part %1
sl: Del profila %1

[ctx: QObject|]
en: (no trace)
sl: (brez sledenja)

[ctx: QObject|]
en: (no part)
sl: (brez delov)

[ctx: QObject|]
en: (none)
sl: (brez)

[ctx: PartSelection|]
en: Parts Overview
sl: Pregled delov

[ctx: PartSelection|A thing's name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: PartSelection|]
en: Cost
sl: Strošek

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace parts)
sl: (brez delov za sledenje)

[ctx: PartSelection|]
en: <b>The Parts Overview</b><p>A trace consists of multiple trace parts when there are several profile data files from one profile run. The Trace Part Overview dockable shows these, horizontally ordered in execution time; the rectangle sizes are proportional to the total cost spent in the parts. You can select one or several parts to constrain all costs shown to these parts only.</p><p>The parts are further subdivided: there is a partitioning and an callee split mode: <ul><li>Partitioning: You see the partitioning into groups for a trace part, according to the group type selected. E.g. if ELF object groups are selected, you see colored rectangles for each used ELF object (shared library or executable), sized according to the cost spent therein.</li><li>Callee: A rectangle showing the inclusive cost of the current selected function in the trace part is shown. This is split up into smaller rectangles to show the costs of its callees.</li></ul></p>
sl: <b>Pregled delov</b><p>Sledenje sestavlja več delov sledenja, ko je več podatkovnih datotek profila iz enega zagona profila. Pregled delov sledenja z možnim sidranjem prikazuje le-te, vodoravno razvrščene glede na čas izvršitve; velikosti pravokotnikov so sorazmerne s skupnimi stroški, porabljenimi v delih. Izberete lahko enega ali več delov, da omejite vse stroške, prikazane samo na teh delih.</p><p>Deli so nadalje razdeljeni: obstaja delitveni način in način deljenja klicatelja: <ul><li>Delitveni način: vidite deljenje na skupine za del za sledenje, glede na izbrano vrsto skupine. Primer: če so izbrane skupine predmetov ELF, vidite barvne pravokotnike za vsak uporabljeni predmet ELF (knjižnica v skupni rabi ali izvršitveni program), v velikosti glede na strošek, porabljen v tem predmetu.</li><li>Klicatelj: Prikazan je pravokotnik, ki prikazuje vključujoče stroške trenutne izbrane funkcije v delu za sledenje. To je razdeljeno na manjše pravokotnike za prikaz stroškov svojih klicateljev.</li></ul></p>

[ctx: PartSelection|]
en: Profile Part Overview: Current is '%1'
sl: Pregled dela profila: trenutno je »%1«

[ctx: PartSelection|]
en: Deselect '%1'
sl: Prekliči izbor »%1«

[ctx: PartSelection|]
en: Select '%1'
sl: Izberi »%1«

[ctx: PartSelection|]
en: Select All Parts
sl: Izberi vse dele

[ctx: PartSelection|]
en: Visible Parts
sl: Vidni deli

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Selected Parts
sl: Skrij izbrane dele

[ctx: PartSelection|]
en: Show Hidden Parts
sl: Pokaži skrite dele

[ctx: PartSelection|]
en: Go to '%1'
sl: Pojdi na »%1«

[ctx: PartSelection|]
en: Visualization
sl: Vidna predstavitev

[ctx: PartSelection|]
en: Partitioning Mode
sl: Delitveni način

[ctx: PartSelection|]
en: Zoom Function
sl: Funkcija povečave

[ctx: PartSelection|]
en: Show Direct Calls
sl: Pokaži neposredne klice

[ctx: PartSelection|]
en: Increment Shown Call Levels
sl: Povečaj prikazane ravni klicev

[ctx: PartSelection|]
en: Diagram Mode
sl: Način diagrama

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Names
sl: Nariši imena

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Costs
sl: Nariši stroške

[ctx: PartSelection|]
en: Ignore Proportions
sl: Prezri deleže

[ctx: PartSelection|]
en: Allow Rotation
sl: Dovoli vrtenje

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Frames
sl: Nariši okvirje

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Info
sl: Skrij informacije

[ctx: PartSelection|]
en: Show Info
sl: Pokaži informacije

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace loaded)
sl: (ni naloženega sledenja)

[ctx: PartView|]
en: Profile Part
sl: Delni profil

[ctx: PartView|]
en: Incl.
sl: Vklj.

[ctx: PartView|]
en: Self
sl: Sebe

[ctx: PartView|]
en: Called
sl: Klicano

[ctx: PartView|]
en: Comment
sl: Komentar

[ctx: PartView|]
en: <b>Trace Part List</b><p>This list shows all trace parts of the loaded trace. For each part, the self/inclusive cost of the current selected function, spent in the part, is shown; percentage costs are always relative to the total cost <em>of the part</em> (not to the whole trace as in the Trace Part Overview). Also shown are the calls happening to/from the current function inside of the trace part.</p><p>By choosing one or more trace parts from the list, the costs shown all over KCachegrind will only be the ones spent in the selected part(s). If no list selection is shown, in fact all trace parts are selected implicitly.</p><p>This is a multi-selection list. You can select ranges by dragging the mouse or use SHIFT/CTRL modifiers. Selection/Deselection of trace parts can also be done by using the Trace Part Overview Dockable. This one also supports multiple selection.</p><p>Note that the list is hidden if only one trace part is loaded.</p>
sl: <b>Seznam sledenja delov</b><p>Ta seznam prikazuje vse sledilne dele naloženega sledenja. Za vsak del je prikazan lasten/vključujoč strošek trenutne izbrane funkcije, porabljen v delu; odstotni stroški so vedno v primerjavi s skupnimi stroški <em>dela</em> (ne glede na celotno sled, kot je v pregledu sledenja delov). Prikazani so tudi klici, ki se dogajajo v/iz trenutne funkcije znotraj sledenja delov.</p><p>Z izbiro enega ali več delov sledenja s seznama bodo stroški, prikazani po vsem KCachegrindu, le tisti, ki so porabljeni v izbranih delih. Če ni prikazan izbirni seznam, so dejansko vsi deli za sledenje implicitno izbrani.</p><p>To je seznam z več izbirami. Obsege lahko izberete tako, da povlečete miško ali uporabite spremenilni tipki dvigalka/krmilka. Izbor/izločitev delov za sledenje je mogoče opraviti tudi z uporabo pregleda sledenja delov, ki ga je mogoče sidrati. Ta podpira tudi večkratni izbor.</p><p>Upoštevajte, da je seznam skrit, če je naložen samo en del sledenja.</p>

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to %3
sl: Skok %1 od %2-ih na %3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to %2
sl: Skoči %1-krat na %2

[ctx: SourceView|]
en: Cost
sl: Strošek

[ctx: SourceView|]
en: Cost 2
sl: Strošek 2

[ctx: SourceView|]
en: Source
sl: Vir

[ctx: SourceView|]
en: <b>Annotated Source</b><p>The annotated source list shows the source lines of the current selected function together with (self) cost spent while executing the code of this source line. If there was a call in a source line, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>Select a inserted call information line to make the destination function current.</p>
sl: <b>Označena izvorna koda</b><p>Prikazani izpis izvorne kode prikazuje vrstice izvorne kode trenutno izbrane funkcije skupaj z (lastnimi) stroški, porabljenimi med izvajanjem kode te vrstice izvorne kode. Če je bil klic v izvorni vrstici, se vrstice s podrobnostmi o klicu vstavijo v izvorno kodo: strošek, porabljen v klicu, število klicev in cilj klica.</p><p>Izberite vstavljeno vrstico z informacijami o klicu, da bo ciljna funkcija posodobljena.</p>

[ctx: SourceView|]
en: Go to '%1'
sl: Pojdi na »%1«

[ctx: SourceView|]
en: Go to Line %1
sl: Pojdi v vrstico %1

[ctx: SourceView|]
en: There is no cost of current selected type associated
sl: Trenutno izbrana vrsta nima povezanih stroškov

[ctx: SourceView|]
en: with any source line of this function in file
sl: s katero koli izvorno vrstico te funkcije v datoteki

[ctx: SourceView|]
en: Thus, no annotated source can be shown.
sl: Tako ni mogoče pokazati nobene označene izvorne kode.

[ctx: SourceView|]
en: --- From '%1' ---
sl: --- iz »%1« ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from '%1' ---
sl: --- medvrstičeno iz »%1« ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from unknown source ---
sl: --- medvrstičeno iz neznanega vira ---

[ctx: SourceView|]
en: There is no source available for the following function:
sl: Vira ni na voljo za to funkcijo:

[ctx: SourceView|]
en: This is because no debug information is present.
sl: To je zato, ker ni nobenih informacij o razhroščevanju.

[ctx: SourceView|]
en: Recompile source and redo the profile run.
sl: Ponovno prevedi izvorno kodo in ponovno izvedi zagon profila.

[ctx: SourceView|]
en: The function is located in this ELF object:
sl: Funkcija se nahaja v tem predmetu ELF:

[ctx: SourceView|]
en: This is because its source file cannot be found:
sl: To je zato, ker izvorne datoteke ni mogoče najti:

[ctx: SourceView|]
en: Add the folder of this file to the source folder list.
sl: Dodajte mapo te datoteke na seznam izvornih map.

[ctx: SourceView|]
en: The list can be found in the configuration dialog.
sl: Seznam lahko najdete v pogovornem oknu prilagoditev.

[ctx: StackSelection|]
en: Stack Selection
sl: Izbor sklada

[ctx: StackSelection|]
en: Cost
sl: Strošek

[ctx: StackSelection|]
en: Cost2
sl: Strošek2

[ctx: StackSelection|]
en: Calls
sl: Klici

[ctx: StackSelection|]
en: Function
sl: Funkcija

[ctx: TabBar|]
en: Move to Top
sl: Premakni na vrh

[ctx: TabBar|Move to Top]
en: Top
sl: Na vrh

[ctx: TabBar|]
en: Move to Right
sl: Premakni desno

[ctx: TabBar|Move to Right]
en: Right
sl: Desno

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom
sl: Premakni na dno

[ctx: TabBar|Move to Bottom]
en: Bottom
sl: Na dno

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom Left
sl: Premakni levo na dno

[ctx: TabBar|Move to Bottom Left]
en: Bottom Left
sl: Levo spodaj

[ctx: TabBar|]
en: Move Area To
sl: Premakni področje v

[ctx: TabBar|]
en: Hide This Tab
sl: Skrij ta zavihek

[ctx: TabBar|]
en: Hide Area
sl: Skrij področje

[ctx: TabBar|Show on Top]
en: Top
sl: Na vrh

[ctx: TabBar|Show on Right]
en: Right
sl: Desno

[ctx: TabBar|Show on Bottom]
en: Bottom
sl: Na dno

[ctx: TabBar|Show on Bottom Left]
en: Bottom Left
sl: Levo spodaj

[ctx: TabBar|]
en: Show Hidden On
sl: Pokaži skrito na

[ctx: TabView|]
en: (No profile data file loaded)
sl: (Podatkovna datoteka profila naložena)

[ctx: TabView|]
en: Types
sl: Vrste

[ctx: TabView|]
en: Callers
sl: Klicatelji

[ctx: TabView|]
en: All Callers
sl: Vsi klicatelji

[ctx: TabView|]
en: Callee Map
sl: Zemljevid klicanih

[ctx: TabView|]
en: Source Code
sl: Izvorna koda

[ctx: TabView|]
en: Control Flow Graph
sl: Graf kontrole toka

[ctx: TabView|]
en: Parts
sl: Deli

[ctx: TabView|]
en: Callees
sl: Klicani

[ctx: TabView|]
en: Call Graph
sl: Grafikon klicev

[ctx: TabView|]
en: All Callees
sl: Vsi klicani

[ctx: TabView|]
en: Caller Map
sl: Zemljevid klicalcev

[ctx: TabView|]
en: Machine Code
sl: Strojna koda

[ctx: TabView|]
en: <b>Information Tabs</b><p>This widget shows information for the currently selected function in different tabs: <ul><li>The Costs tab shows a list of available event types and the inclusive and self-costs related to these types.</li><li>The Parts tab shows a list of trace parts if the trace consists of more than one part (otherwise, this tab is hidden). The cost of the selected function spent in the different parts together with the calls happening is shown.</li><li>The Call Lists tab shows direct callers and callees of the function in more detail.</li><li>The Coverage tab shows the same as the Call Lists tab, but also shows indirect callers and callees, not just direct ones.</li><li>The Call Graph tab shows a graphical visualization of the calls made by this function.</li><li>The Source Code tab presents annotated source code if debugging information and the source file are available.</li><li>The Machine Code tab presents annotated assembly instructions if profile information at instruction level is available.</li></ul>For more information, see the <em>What's This?</em> help of the corresponding tab widget.</p>
sl: <b>Zavihki z informacijami</b><p>Ta gradnik prikazuje informacije za trenutno izbrano funkcijo na različnih zavihkih: <ul><li>Na zavihku Stroški je prikazan seznam razpoložljivih vrst dogodkov ter vključujočih in lastnih stroškov, povezanih s temi vrstami.</li><li>Zavihek Deli prikazuje seznam delov za sledenje, če je sledenje sestavljeno iz več kot enega dela (sicer je ta zavihek skrit). Prikazani so stroški izbrane funkcije, porabljene v različnih delih skupaj s klici, ki se izvajajo.</li><li>Na zavihku Seznami klicev so podrobneje prikazani neposredni klicalci in klicani funkcije.</li><li>Zavihek Pokritost prikazuje enako kot zavihek Seznami klicev, prikazuje pa tudi posredne klicalce in klicane osebe, ne le neposredne.</li><li>Zavihek Graf klicev prikazuje grafično vizualizacijo klicev, ki jih je opravila ta funkcija.</li><li>Zavihek Izvorna koda predstavlja označeno izvorno kodo, če so na voljo informacije o odpravljanju napak in izvorna datoteka.</li><li>Zavihek Strojna koda predstavlja ukaze v zbirnem jeziku, če so na voljo informacije o profilu na ravni ukazov.</li></ul>Če želite več informacij, si oglejte pomoč <em>Kaj je to?</em> za ustrezni gradnika zavihka.</p>

[ctx: TabView|]
en: (No function selected)
sl: (Funkcija ni izbrana)

[ctx: QObject|]
en: No description available
sl: Ni na voljo nobenega opisa

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Text %1
sl: Besedilo %1

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Recursive Bisection
sl: Rekurzivna bisekcija

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Columns
sl: Stolpci

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Rows
sl: Vrstice

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Always Best
sl: Vedno najboljše

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Best
sl: Najboljše

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (V)
sl: Nadomestno (V)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (H)
sl: Nadomestno (H)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Horizontal
sl: Vodoravno

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Vertical
sl: Navpično
