kcharselect - en to ie translation catalogue (21 entries)

en: &To Clipboard
ie: &Al Paperiere

en: To Clipboard &UTF-8
ie: &UTF-8 al Paperiere

en: To Clipboard &HTML
ie: &HTML al Paperiere

en: &From Clipboard
ie: &Ex li Paperiere

en: From Clipboard UTF-8
ie: UTF-8 ex li paperiere

en: From Clipboard HTML
ie: HTML ex li Paperiere

en: &Flip Text
ie: Re&flecter li textu

en: &Reverse Direction
ie: &Reversar li direction

en: &Window Color Scheme
ie: Schema de colores del &fenestre

en: Bookmarks
ie: Marca-págines

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ie: R&edacter

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ie: &Parametres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ie: Panel de instrumentarium

en: KDE character selection utility
ie: Utensile por selecter caracteres de KDE

en: KF5 port and current maintainer
ie: Portage a KF5 e actual mantenetor

en: Author and previous maintainer
ie: Autor e anteyan mantenetor

en: Author
ie: Autor

en: Porting help
ie: Auxilie con portage

en: Previous maintainer
ie: Precedent mantenetor

en: XMLUI conversion
ie: Convertion de XMLUI

en: RTL support
ie: Supporte de DaL
