kcmlocale - en to ca@valencia translation catalogue (158 entries)

en: Country Selector
ca@valencia: Selector de país

en: without name
ca@valencia: sense nom

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
ca@valencia: No definit (Anglés genèric)

en: Localization options for KDE applications
ca@valencia: Opcions de localització per a les aplicacions del KDE

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
ca@valencia: Teniu l'idioma amb codi «%1» a la llista d'idiomes a utilitzar per a les traduccions, però no s'han trobat els seus fitxers de localització. L'idioma s'ha eliminat de la vostra configuració. Si voleu afegir-lo una altra vegada, instal·leu els fitxers de localització de l'idioma i afegiu l'idioma un altre cop.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
ca@valencia: Els canvis als valors d'idioma només s'apliquen a les aplicacions engegades de nou.
    Per a canviar l'idioma de tots els programes, primer haureu d'eixir.

en: Applying Language Settings
ca@valencia: S'estan aplicant els valors d'idioma

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
ca@valencia: <h1>País/Regió i Idioma</h1>
    <p>Ací podeu definir el vostre arranjament de localització, com l'idioma, els formats numèrics, formats de data i hora, etc. Seleccionant un país es carregaran un conjunt de formats per defecte que podreu canviar segons les vostres preferències personals. Estes preferències personals romandran encara que canvieu el país. Els botons de restauració vos permeten veure si teniu preferències personals i restaurar estos elements als valors per defecte del país.</p>

en: Reset item to its default value
ca@valencia: Restaura els elements als seus valors per defecte

[ctx: No separator symbol]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
ca@valencia: Espai individual

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
ca@valencia: País

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
ca@valencia: Idiomes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
ca@valencia: Nombres

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
ca@valencia: Diners

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
ca@valencia: Calendari

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
ca@valencia: Data i hora

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
ca@valencia: Altres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
ca@valencia: Nombres:

en: This is how positive numbers will be displayed.
ca@valencia: Així és com es visualitzaran els nombres positius.

en: This is how negative numbers will be displayed.
ca@valencia: Així és com es visualitzaran els nombres negatius.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
ca@valencia: Moneda:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
ca@valencia: Així és com es visualitzaran els valors monetaris positius.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
ca@valencia: Així és com es visualitzaran els valors monetaris negatius.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
ca@valencia: Data:

en: This is how long dates will be displayed.
ca@valencia: Així és com es visualitzaran les dates llargues.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
ca@valencia: Data curta:

en: This is how short dates will be displayed.
ca@valencia: Així és com es visualitzaran les dates curtes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
ca@valencia: Hora:

en: This is how time will be displayed.
ca@valencia: Així és com es visualitzarà l'hora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
ca@valencia: País:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
ca@valencia: <p>Este és el país on viviu. L'espai de treball KDE usarà els valors per este país o regió.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
ca@valencia: País del sistema (%1)

en: No Country (Default Settings)
ca@valencia: Sense país (Arranjament per defecte)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
ca@valencia: Subdivisió:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
ca@valencia: <p>Esta és la subdivisió del país a on viviu, p. ex. l'estat o província. L'espai de treball KDE usarà esta definició pels serveis d'informació locals com els dies festius.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
ca@valencia: Idiomes disponibles:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
ca@valencia: <p>Esta és la llista de traduccions d'idiomes de l'espai de treball KDE que actualment no s'utilitzen. Per utilitzar una traducció d'idioma moveu-la a la llista de «Idiomes preferits» segons l'orde de preferència. Si no hi ha cap idioma adequat, llavors caldrà instal·lar més paquets d'idioma utilitzant el mètode d'instal·lació habitual.</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
ca@valencia: Idiomes preferits:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
ca@valencia: <p>Esta és la llista de traduccions d'idiomes instal·lades de l'espai de treball KDE que actualment s'utilitzen, segons l'odre de preferència. Si no hi ha cap traducció disponible pel primer idioma de la llista, s'utilitza el següent idioma. Si no hi ha cap més traducció disponible, llavors s'utilitza l'anglés US.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
ca@valencia: %1 (Per defecte)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
ca@valencia: Instal·la més idiomes

en: <p>Click here to install more languages</p>
ca@valencia: <p>Cliqueu ací per instal·lar més idiomes</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
ca@valencia: Agrupament de dígits:

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir l'agrupament de dígits usat per visualitzar nombres.</p> <p>Tingueu present que el separador d'agrupament de dígits que s'usa per visualitzar valors monetaris s'ha d'establir separadament (vegeu la pestanya «Moneda»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
ca@valencia: Separador de grups:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el separador de grups de dígits usat per a visualitzar nombres.</p><p>Tingueu present que el separador de grups de dígits que s'usa per a visualitzar valors monetaris s'ha d'establir separadament (vegeu la pestanya «Moneda»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
ca@valencia: Separador decimal:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el separador decimal que s'usa per a mostrar nombres (a la majoria dels països és un punt o una coma).</p><p>Tingueu present que el separador decimal usat per a mostrar valors monetaris s'ha d'establir separadament (vegeu la pestanya «Moneda»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
ca@valencia: Dígits decimals:

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el nombre de dígits decimals que es mostraran pels valors numèrics, és a dir, el nombre de dígits <em>darrere</em> del separador decimal.</p><p>Tingueu present que els dígits decimals utilitzats per a mostrar valors monetaris s'han de definir separadament (vegeu la pestanya «Moneda»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
ca@valencia: Signe positiu:

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el text utilitzat com a prefix de nombres positius. La majoria de configuracions regionals ho deixen en blanc.</p><p>Tingueu present que el signe positiu que s'usa per a mostrar valors monetaris s'ha d'establir separadament (vegeu la pestanya «Diners»).</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
ca@valencia: Signe negatiu:

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el text utilitzat com a prefix de nombres negatius. Això no hauria d'estar buit, de manera que pugueu distingir els nombres positius dels negatius. Normalment es posa un signe menys (-).</p><p>Tingueu present que el signe negatiu que s'usa per a mostrar valors monetaris s'ha d'establir separadament (vegeu la pestanya «Moneda»).</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
ca@valencia: Joc de dígits:

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el joc de dígits utilitzat per a mostrar nombres. Si se seleccionen dígits diferents de l'àrab, només apareixeran si s'utilitzen en l'idioma de l'aplicació o en la peça de text a on es mostren els nombres.</p><p>Tingueu present que el joc de dígits utilitzat per mostrar valors monetaris s'ha de definir separadament (vegeu la pestanya «Moneda»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
ca@valencia: Moneda:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
ca@valencia: Ací podeu seleccionar la moneda que s'utilitzarà en mostrar valors monetaris, p. ex. Dòlar d'Estats Units o Lliura Esterlina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
ca@valencia: Símbol de la moneda:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu seleccionar el símbol que s'utilitzarà en mostrar valors monetaris, p. ex. $, US$ o USD.</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir l'agrupament de dígits usat per a mostrar valors monetaris.</p><p>Tingueu present que l'agrupament de dígits usat per mostrar altres nombres s'ha de definir separadament (vegeu la pestanya «Nombres»).</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el separador de grups usat per a mostrar valors monetaris.</p><p>Tingueu present que el separador de milers usat per mostrar altres nombres s'ha de definir separadament (vegeu la pestanya «Nombres»).</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el separador de decimal usat per a mostrar valors monetaris.</p><p>Tingueu present que el separador decimal usat per mostrar altres nombres s'ha de definir separadament (vegeu la pestanya «Nombres»).</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el nombre de dígits decimals que es mostraran pels valors monetaris, és a dir, el nombre de dígits <em>darrere</em> del separador decimal.</p><p>Tingueu present que els dígits decimals utilitzats per a mostrar altres nombres s'han de definir separadament (vegeu la pestanya «Nombres»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
ca@valencia: Format positiu:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el format dels valors monetaris positius.</p><p>Tingueu present que el signe positiu usat per mostrar altres nombres s'ha de definir separadament (vegeu la pestanya «Nombres»).</p>

en: Sign position:
ca@valencia: Posició del signe:

en: Parentheses Around
ca@valencia: Entre parèntesis

en: Before Quantity Money
ca@valencia: Abans de l'import

en: After Quantity Money
ca@valencia: Després de l'import

en: Before Money
ca@valencia: Abans de la moneda

en: After Money
ca@valencia: Després de la moneda

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
ca@valencia: Ací podeu seleccionar com es col·locarà el signe positiu. Això només afecta els imports monetaris.

en: Prefix currency symbol
ca@valencia: Prefix de símbol de moneda

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
ca@valencia: Si esta opció està marcada, el signe de la moneda serà el prefix (a l'esquerra del valor) de tots els imports positius. Si no, serà el postfix (a la dreta).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
ca@valencia: Format negatiu:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el format dels valors monetaris negatius.</p><p>Tingueu present que el signe negatiu usat per mostrar altres nombres s'ha de definir separadament (vegeu la pestanya «Nombres»).</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
ca@valencia: Ací podeu seleccionar com es col·locarà el signe negatiu. Això només afecta els imports monetaris.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
ca@valencia: Si esta opció està marcada, el signe de la moneda serà el prefix (a l'esquerra del valor) de tots els imports negatius. Si no, serà el postfix (a la dreta).

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el joc de dígits utilitzat per a mostrar valors monetaris. Si se seleccionen dígits diferents de l'àrab, només apareixeran si s'utilitzen en l'idioma de l'aplicació o en la peça de text a on es mostren els nombres. </p><p>Tingueu present que el joc de dígits utilitzat per mostrar altres nombres s'ha de definir separadament (vegeu la pestanya «Nombres»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
ca@valencia: Sistema de calendari:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el sistema de calendari utilitzar per a visualitzar les dates.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
ca@valencia: Utilitza l'era comuna

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
ca@valencia: <p>Esta opció determina si s'ha d'usar l'era comuna (EC/AEC) en lloc de l'era cristiana (aC/dC).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
ca@valencia: Finestra de l'any curt:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
ca@valencia: a

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
ca@valencia: <p>Esta opció determina amb quin interval d'anys s'interpretarà una data amb dos dígits. Per exemple, amb un interval de 1950 a 2049 el valor 10 s'interpretarà com a 2010. Este interval només s'aplica en llegir el format de data d'any curt (AA).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
ca@valencia: Sistema de número de setmana:

en: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, with all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>
ca@valencia: <p>Esta opció determina com es calcularà el número de setmana. Hi ha quatre opcions disponibles:</p> <ul><li><b>Setmana ISO</b> Utilitza el número de setmana estàndard ISO. Sempre s'utilitza el dilluns com al primer dia de la setmana ISO. Este és el sistema utilitzat amb més freqüència.</li> <li><b>Primera setmana completa</b> La primera setmana de l'any comença en la primera aparició del <i>Primer dia de la setmana</i>, i dura set dies. Qualsevol dia abans de la setmana 1 es considera com a part de la darrera setmana de l'any anterior. Este sistema s'utilitza normalment als EUA.</li> <li><b>Primera setmana parcial</b> La primera setmana comença el primer dia de l'any. La segona setmana de l'any comença en la primera aparició del <i>Primer dia de la setmana</i>, i dura set dies. La primera setmana potser no té set dies.</li><li><b>Setmana simple</b> La primera setmana comença el primer dia de l'any i dura set dies, i totes les setmanes comencen el mateix dia de la setmana que el primer dia de l'any.</li></ul>

en: ISO Week
ca@valencia: Setmana ISO

en: Full First Week
ca@valencia: Primera setmana completa

en: Partial First Week
ca@valencia: Primera setmana parcial

en: Simple Week
ca@valencia: Setmana simple

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
ca@valencia: Primer dia de la setmana:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
ca@valencia: <p>Esta opció determina quin dia es considerarà com a primer dia de la setmana. Este valor pot afectar el sistema de número de setmana.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
ca@valencia: Primer dia laborable de la setmana:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
ca@valencia: <p>Esta opció determina quin dia es considerarà com a primer dia laborable de la setmana.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
ca@valencia: Darrer dia laborable de la setmana:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
ca@valencia: <p>Esta opció determina quin dia es considerarà com a darrer dia laborable de la setmana.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
ca@valencia: Dia de la setmana per a la pràctica religiosa:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
ca@valencia: <p>Esta opció determina quin dia, si n'hi ha, es considerarà com a dia de la setmana per a la pràctica religiosa.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
ca@valencia: Cap / Cap en particular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
ca@valencia: Format de l'hora:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
ca@valencia: <p>El text d'este quadre de text s'usarà per al format de les cadenes d'hores. Les seqüències de sota se substituiran:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>L'hora com un nombre decimal usant rellotge de 24 hores (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>L'hora (rellotge de 24 hores) com un nombre decimal (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>L'hora com un nombre decimal usant rellotge de 12 hores (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>L'hora (rellotge de 12 hores) com un nombre decimal (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Els minuts com un nombre decimal (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>Els segons com un nombre decimal (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>O bé «AM» o bé «PM» segons el valor de l'hora. Migdia es tracta com a «PM» i mitjanit com a «AM».</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
ca@valencia: Símbol AM:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el text que es visualitzarà per AM.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
ca@valencia: Símbol PM:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el text que es visualitzarà per PM.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
ca@valencia: Format de data llarga:

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
ca@valencia: <p>El text d'este quadre de text s'usarà per al format de les dates llargues. Les seqüències de sota se substituiran:</p><table><tr><td><b>AAAA</b></td> <td>L'any amb el segle com un nombre decimal.</td></tr><tr><td><b>AA</b> </td><td>L'any sense el segle com un nombre decimal (00-99).</td></tr> <tr><td><b>MM</b></td><td>El mes com un nombre decimal (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>El mes com un nombre decimal (1-12).</td></tr><tr><td><b>MES_CURT</b></td><td>Els tres primers caràcters del nom del mes.</td></tr><tr><td><b>MES</b></td><td>El nom complet del mes.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>El dia del mes com un nombre decimal (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>El dia del mes com un nombre decimal (1-31).</td></tr><tr><td><b>DIA_SETMANA_CURT</b></td><td>Els primers tres caràcters del dia de la setmana.</td></tr><tr><td><b>DIA_SETMANA</b></td><td>El nom complet del dia de la setmana.</td></tr><tr><td><b>ANY_ERA</b></td><td>L'any de l'era en format local (p. ex. 2000 aC).</td></tr><tr><td><b>NOM_CURT_ERA</b></td><td>El nom curt de l'era.</td></tr><tr><td><b>ANY_EN_ERA</b></td><td>L'any en l'era com un nombre decimal.</td></tr><tr><td><b>DIA_ANY</b></td><td>El dia de l'any com un nombre decimal.</td></tr><tr><td><b>SETMANA_ISO</b></td><td>La setmana ISO com un nombre decimal.</td></tr><tr><td><b>DIA_SETMANA_ISO</b></td><td>El dia de la setmana ISO com un nombre decimal.</td></tr></table>

en: YYYY
ca@valencia: AAAA

en: YY
ca@valencia: AA

en: SHORTMONTH
ca@valencia: MES_CURT

en: MONTH
ca@valencia: MES

en: SHORTWEEKDAY
ca@valencia: DIA_SETMANA_CURT

en: WEEKDAY
ca@valencia: DIA_SETMANA

en: ERAYEAR
ca@valencia: ANY_ERA

en: YEARINERA
ca@valencia: ANY_EN_ERA

en: SHORTERANAME
ca@valencia: NOM_CURT_ERA

en: DAYOFYEAR
ca@valencia: DIA_ANY

en: ISOWEEK
ca@valencia: SETMANA_ISO

en: DAYOFISOWEEK
ca@valencia: DIA_SETMANA_ISO

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
ca@valencia: DIA_SETMANA dD MES AAAA
    DIA_SETMANA_CURT dD MES AAAA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
ca@valencia: Format de data curta:

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
ca@valencia: <p>El text d'este quadre de text s'usarà per al format de dates curtes. Per exemple, això s'utilitza en llistar fitxers. Les seqüències de sota se substituiran:</p> <table><tr><td><b>AAAA</b></td> <td>L'any amb el segle com un nombre decimal.</td></tr><tr><td><b>AA</b></td> <td>L'any sense el segle com un nombre decimal (00-99).</td></tr> <tr><td><b>MM</b></td><td>El mes com un nombre decimal (01-12).</td></tr> <tr><td><b>mM</b></td><td>El mes com un nombre decimal (1-12).</td></tr> <tr><td><b>MES_CURT</b></td><td>Els tres primers caràcters del nom del mes.</td></tr><tr><td><b>MES</b></td><td>El nom complet del mes.</td></tr> <tr><td><b>DD</b></td><td>El dia del mes com un nombre decimal (01-31).</td> </tr><tr><td><b>dD</b></td><td>El dia del mes com un nombre decimal (1-31).</td></tr> <tr><td><b>DIA_SETMANA_CURT</b></td><td>Els primers tres caràcters del dia de la setmana.</td></tr><tr><td><b>DIA_SETMANA</b></td> <td>El nom complet del dia de la setmana.</td></tr><tr><td><b>ANY_ERA</b></td> <td>L'any de l'era en format local (p. ex. 2000 aC).</td></tr><tr><td> <b>NOM_CURT_ERA</b></td><td>El nom curt de l'era.</td></tr><tr><td> <b>ANY_EN_ERA</b></td><td>L'any en l'era com un nombre decimal.</td></tr> <tr><td><b>DIA_ANY</b></td><td>El dia de l'any com un nombre decimal.</td></tr><tr><td><b>SETMANA_ISO</b></td><td>La setmana ISO com un nombre decimal.</td></tr><tr><td><b>DIA_SETMANA_ISO</b></td><td>El dia de la setmana ISO com un nombre decimal.</td></tr></table>

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
ca@valencia: DD-MM-AAAA
    dD.mM.AAAA
    DD.MM.AAAA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
ca@valencia: Noms del mes en forma possessiva:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
ca@valencia: <p>Esta opció determina si s'ha d'usar a les dates la forma possessiva del nom del més.</p>

en: <p>Here you can define the set of digits used to display dates and times.  If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the date or time is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display numeric and monetary values have to be set separately (see the 'Numbers' or 'Money' tabs).</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el joc de dígits utilitzat per a mostrar dates i hores. Si se seleccionen dígits diferents de l'àrab, només apareixeran si s'utilitzen en l'idioma de l'aplicació o en la peça de text a on es mostren les dates i hores.</p><p>Tingueu present que el joc de dígits utilitzat per mostrar valors numèrics i monetaris s'ha de definir separadament (vegeu les pestanyes «Nombres» i «Moneda»).</p>

en: Page size:
ca@valencia: Mida de pàgina:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir la mida de pàgina per defecte que s'utilitzarà en els documents nous.</p><p>Tingueu en compte que este paràmetre no té cap efecte en la mida de paper de la impressora.</p>

[ctx: Page size]
en: US Letter
ca@valencia: Carta US

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
ca@valencia: Sobre C5

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
ca@valencia: Sobre US comú 10

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
ca@valencia: Sobre DLE

[ctx: Page size]
en: Executive
ca@valencia: Executiu

[ctx: Page size]
en: Folio
ca@valencia: Foli

[ctx: Page size]
en: Ledger
ca@valencia: Llibre major

[ctx: Page size]
en: US Legal
ca@valencia: Legal US

[ctx: Page size]
en: Tabloid
ca@valencia: Tabloide

[ctx: Page size]
en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

en: Measurement system:
ca@valencia: Sistema de mesures:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
ca@valencia: <p>Ací podeu definir el sistema de mesures a utilitzar.</p>

en: Metric System
ca@valencia: Sistema mètric

en: Imperial System
ca@valencia: Sistema imperial

en: Byte size units:
ca@valencia: Unitats de mida de bytes:

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></ul></p>
ca@valencia: <p>Això canvia les unitats utilitzades per la majoria dels programes del KDE que mostren nombres que compten bytes. Tradicionalment, «kilobytes» signifiquen unitats de 1024, en lloc de 1000 mètrics, per la majoria de les mides dels bytes (però no tots).<ul><li>Per a reduir la confusió, podeu utilitzar les unitats IEC recentment estandarditzades que sempre són en múltiples de 1024.</li><li>També podeu seleccionar el mètric, que sempre és en unitats de 1000.</li><li>Seleccionant JEDEC, es restaura l'estil antic d'unitats utilitzat en el KDE 3.5 i altres sistemes operatius.</li></ul></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
ca@valencia: Unitats IEC (KiB, MiB, etc.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
ca@valencia: Unitats JEDEC (KB, MB, etc.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
ca@valencia: Unitats mètriques (kB, MB, etc.)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
ca@valencia: Exemple: 2000 bytes és igual que %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
ca@valencia: Mida de pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
ca@valencia: Sistema de mesures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
ca@valencia: Unitats de mida de bytes
