kmix - en to ca@valencia translation catalogue (187 entries)

en: Audio Setup
ca@valencia: Arranjament d'àudio

en: Hardware &Information
ca@valencia: &Informació del maquinari

en: Hide Mixer Window
ca@valencia: Oculta la finestra del mesclador

en: Configure &Channels...
ca@valencia: Configura els &canals...

en: Select Master Channel...
ca@valencia: Seleccioneu el canal mestre...

en: Save volume profile 1
ca@valencia: Guarda el perfil del volum 1

en: Save volume profile 2
ca@valencia: Guarda el perfil del volum 2

en: Save volume profile 3
ca@valencia: Guarda el perfil del volum 3

en: Save volume profile 4
ca@valencia: Guarda el perfil del volum 3

en: Load volume profile 1
ca@valencia: Carrega el perfil del volum 1

en: Load volume profile 2
ca@valencia: Carrega el perfil del volum 2

en: Load volume profile 3
ca@valencia: Carrega el perfil del volum 3

en: Load volume profile 4
ca@valencia: Carrega el perfil del volum 4

en: Increase Volume
ca@valencia: Augmenta el volum

en: Decrease Volume
ca@valencia: Disminueix el volum

en: Mute
ca@valencia: Silencia

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
ca@valencia: No s'ha pogut afegir la vista - el GUIProfile és invàlid.

en: View already exists. Cannot add View.
ca@valencia: La vista ja existeix. No s'ha pogut afegir la vista.

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
ca@valencia: S'ha desconnectat la targeta de so que tenia el dispositiu mestre. S'ha canviat al control %1 de la targeta %2.

en: The last soundcard was unplugged.
ca@valencia: S'ha desconnectat la darrera targeta de so.

en: Mixer Hardware Information
ca@valencia: Informació del maquinari mesclador

en: The helper application is either not installed or not working.
ca@valencia: L'aplicació d'assistència no està instal·lada o no funciona.

en: No sound card is installed or currently plugged in.
ca@valencia: No hi ha cap targeta de so instal·lada o connectada actualment.

en: KDE Mixer
ca@valencia: Mesclador del KDE

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
ca@valencia: kmixctrl - Utilitat per guardar/restaurar el volum del kmix

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
ca@valencia: (c) 2000 per Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
ca@valencia: Guarda els volums actuals com a predeterminats

en: Restore default volumes
ca@valencia: Restaura els volums per defecte

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
ca@valencia: KMix - Mini mesclador ple de funcionalitats del KDE

en: Original author and current maintainer
ca@valencia: Autor original i mantenidor actual

en: PulseAudio support
ca@valencia: Implementació de PulseAudio

en: ALSA 0.9x port
ca@valencia: Adaptació a ALSA 0.9x

en: Solaris support
ca@valencia: Compatibilitat amb el Solaris

en: Plasma Dataengine
ca@valencia: Motor de dades del Plasma

en: Temporary maintainer
ca@valencia: Mantenidor temporal

en: *BSD fixes
ca@valencia: Arreglat per *BSD

en: Mute and volume preview, other fixes
ca@valencia: Silenci i vista prèvia de volum, altres esmenes

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
ca@valencia: Millora la implementació per les targetes de so basades en l'emu10k1

en: TerraTec DMX6Fire support
ca@valencia: Implementació de TerraTec DMX6Fire

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
ca@valencia: Inhibeix l'aparició de la finestra principal del KMix, si este ja està executant-se.

en: Starts KMix in failsafe mode.
ca@valencia: Inicia el KMix en el mode a prova de fallades.

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
ca@valencia: No teniu permís d'accés al dispositiu mesclador alsa.
    Verifiqueu si tots els dispositius alsa estan creats correctament.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
ca@valencia: No es pot trobar el mesclador alsa.
    Comproveu que la targeta de so està instal·lada i que
    el controlador de la targeta s'ha carregat.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
ca@valencia: kmix: no teniu permís d'accés al dispositiu mesclador.
    Mireu al manual del vostre sistema operatiu com permetre l'accés.

en: kmix: Could not write to mixer.
ca@valencia: kmix: no s'ha pogut escriure al mesclador.

en: kmix: Could not read from mixer.
ca@valencia: kmix: no s'ha pogut llegir del mesclador.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
ca@valencia: kmix: no es pot trobar el mesclador.
    Comproveu que la targeta de so està instal·lada i que
    el controlador de la targeta s'ha carregat.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
ca@valencia: kmix: error desconegut. Per favor, informeu com l'heu produït.

en: Recording level of the microphone input.
ca@valencia: Nivell de gravació de l'entrada del micròfon.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
ca@valencia: Controla el volum dels altaveus frontals o de tots els altaveus (en funció del model de targeta de so). Si esteu utilitzant una eixida digital, potser també vos caldrà utilitzar altres controls com l'ADC o DAC. Pels auriculars, les targetes de so normalment proporcionen un control d'auricular.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
ca@valencia: La majoria dels suports, com els MP3 o Vídeos, es reprodueixen utilitzant el canal PCM. Per tant, el volum de reproducció d'estos suports es controla tant amb este com amb els canals Mestre o Auricular.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
ca@valencia: Controla el volum de l'auricular. Algunes targetes de so inclouen un commutador que es pot activar manualment per tal d'activar l'eixida de l'auricular.

en: Playback Streams
ca@valencia: Fluxos de reproducció

en: Volume
ca@valencia: Volum

en: Bass
ca@valencia: Baix

en: Treble
ca@valencia: Agut

en: Synth
ca@valencia: Sintetitzador

en: Pcm
ca@valencia: PCM

en: Speaker
ca@valencia: Altaveu

en: Microphone
ca@valencia: Micròfon

en: Line
ca@valencia: Línia

en: Mix
ca@valencia: Mesclador

en: Pcm2
ca@valencia: PCM2

en: IGain
ca@valencia: Guany d'entrada

en: OGain
ca@valencia: Guany d'eixida

en: Line1
ca@valencia: Línia1

en: Line2
ca@valencia: Línia2

en: Line3
ca@valencia: Línia3

en: PhoneIn
ca@valencia: Entrada de micro

en: PhoneOut
ca@valencia: Eixida de micro

en: Video
ca@valencia: Vídeo

en: Radio
ca@valencia: Ràdio

en: 3D-depth
ca@valencia: Profunditat 3D

en: 3D-center
ca@valencia: Centre 3D

en: unknown
ca@valencia: desconegut

en: unused
ca@valencia: sense ús

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
ca@valencia: kmix: no teniu permís d'accés al dispositiu mesclador.
    Connecteu com administrador i feu «chmod a+rw /dev/mixer*» per permetre l'accés.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
ca@valencia: kmix: no es pot trobar el mesclador.
    Comproveu que la targeta de so està instal·lada i que
    el controlador de la targeta s'ha carregat
    A Linux podeu necessitar usar «insmod» per carregar el controlador.
    Useu «soundon» quan empreu l'OSS comercial.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
ca@valencia: kmix: no es pot trobar el mesclador.
    Comproveu que la targeta de so està instal·lada i que
    el controlador de la targeta s'ha carregat
    A Linux podeu necessitar usar «insmod» per a carregar el controlador.
    Useu «soundon» quan empreu l'OSS4 de 4front.

en: Unknown Application
ca@valencia: Aplicació desconeguda

en: Event Sounds
ca@valencia: Sons d'esdeveniments

en: Playback Devices
ca@valencia: Dispositius de reproducció

en: Capture Devices
ca@valencia: Dispositius de captura

en: Capture Streams
ca@valencia: Fluxos de captura

en: Volume Control Feedback Sound
ca@valencia: So de reacció del control del volum

en: Master Volume
ca@valencia: Volum mestre

en: Internal Speaker
ca@valencia: Altaveu intern

en: Headphone
ca@valencia: Auricular

en: Line Out
ca@valencia: Línia d'eixida

en: Record Monitor
ca@valencia: Monitor de gravació

en: Line In
ca@valencia: Línia d'entrada

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
ca@valencia: kmix: no teniu permís d'accés al dispositiu mesclador.
    Demaneu a l'administrador del sistema que arregli /dev/audioctl per a permetre l'accés.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
ca@valencia: &Usa colors a mida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
ca@valencia: Actiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
ca@valencia: &Silenciós:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
ca@valencia: A&lt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
ca@valencia: &Fons:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
ca@valencia: Silenciat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
ca@valencia: Al&t:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
ca@valencia: Fo&ns:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
ca@valencia: Silen&ciós:

en: Sound drivers supported:
ca@valencia: Controladors de so permesos:

en: Sound drivers used:
ca@valencia: Controladors de so usats:

en: Experimental multiple-Driver mode activated
ca@valencia: S'ha activat el mode de controlador múltiple experimental

[ctx: Channel name]
en: Left
ca@valencia: Esquerre

[ctx: Channel name]
en: Right
ca@valencia: Dret

[ctx: Channel name]
en: Center
ca@valencia: Central

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
ca@valencia: Altaveu de greus

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
ca@valencia: Altaveu de greus esquerre

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
ca@valencia: Altaveu de greus dret

[ctx: Channel name]
en: Side Left
ca@valencia: Banda esquerra

[ctx: Channel name]
en: Side Right
ca@valencia: Banda dreta

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
ca@valencia: Posterior central

en: All controls
ca@valencia: Tots els controls

en: Only playback controls
ca@valencia: Només els controls de reproducció

en: Only capture controls
ca@valencia: Només els controls de captura

en: Add View
ca@valencia: Afig vista

en: Select mixer:
ca@valencia: Seleccioneu un mesclador:

en: Current mixer
ca@valencia: Mesclador actual

en: Select the design for the new view:
ca@valencia: Seleccioneu el disseny per a la nova vista:

en: Select the Mixers to display in the sound menu
ca@valencia: Seleccioneu els mescladors a mostrar en el menú de so

en: Select Mixers
ca@valencia: Selecció de mescladors

en: Select Master Channel
ca@valencia: Seleccioneu el canal mestre

en: Current mixer:
ca@valencia: Mesclador actual:

en: Select the channel representing the master volume:
ca@valencia: Seleccioneu el canal que representi el volum mestre:

en: Automatic (%1 recommendation)
ca@valencia: Automàtic (%1 recomanació)

en: Configure Channels
ca@valencia: Configuració dels canals

en: Configuration of the channels. Drag icon to update.
ca@valencia: Configuració dels canals. Arrossegueu una icona per actualitzar.

en: Visible channels
ca@valencia: Canals visibles

en: Available channels
ca@valencia: Canals disponibles

en: Show the selected channel
ca@valencia: Mostra el canal seleccionat

en: Hide the selected channel
ca@valencia: Oculta el canal seleccionat

en: Volume Control
ca@valencia: Control del volum

en: M&ute
ca@valencia: &Silenci

en: Mixer cannot be found
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el mesclador

en: Volume at %1%
ca@valencia: Volum al %1%

en:  (Muted)
ca@valencia:  (Silenciat)

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Start
ca@valencia: Inici

en: Sound Menu
ca@valencia: Menu de so

en: Startup
ca@valencia: Inici

en: Restore volumes on login
ca@valencia: Restaura els volums en connectar-se

en: Restore all volume levels and switches.
ca@valencia: Restaura tots els nivells de volum i commutadors.

en: Dynamic controls from Pulseaudio and MPRIS2 will not be restored.
ca@valencia: Els controls dinàmics pel Pulseaudio i el MPRIS2 no es restauraran.

en: Autostart
ca@valencia: Inicia automàticament

en: Enables the KMix autostart service (kmix_autostart.desktop)
ca@valencia: Activa el servei d'inici automàtic del KMix (kmix_autostart.desktop)

en: &Horizontal
ca@valencia: &Horitzontal

en: Behavior
ca@valencia: Comportament

en: Volume Feedback
ca@valencia: Reacció del control del volum

en: Volume feedback is only available for Pulseaudio.
ca@valencia: La reacció del control del volum només és disponible pel Pulseaudio.

en: Volume Overdrive
ca@valencia: Distorsió del volum

[ctx: @info:tooltip]
en: Raise volume maximum to 150% (PulseAudio only)
ca@valencia: Eleva el volum màxim fins al 150% (només el PulseAudio)

en: You must restart KMix for this setting to take effect.
ca@valencia: Heu de tornar a engegar el KMix perquè este arranjament tinga efecte.

en: Visual
ca@valencia: Visualització

en: Show &tickmarks
ca@valencia: Mostra ma&rques

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
ca@valencia: Activa/desactiva les marques d'escala als controls lliscants

en: Show &labels
ca@valencia: Mostra les &etiquetes

en: Enables/disables description labels above the sliders
ca@valencia: Activa/desactiva les etiquetes descriptives sobre els controls lliscants

en: Show On Screen Display (&OSD)
ca@valencia: Mostra a la pantalla (&OSD)

en: Slider orientation:
ca@valencia: Orientació dels controls lliscants:

en: Slider orientation (System tray volume control):
ca@valencia: Orientació dels controls lliscants (Control de volum de la safata del sistema):

en: &Dock in system tray
ca@valencia: &Acobla a la safata del sistema

en: Docks the mixer into the KDE system tray
ca@valencia: Acobla el mesclador a la safata del sistema del KDE

en: Autostart can not be enabled, as the autostart file kmix_autostart.desktop is not installed.
ca@valencia: No s'ha pogut activar l'inici automàtic, ja que el fitxer d'inici automàtic kmix_autostart.desktop no està instal·lat.

en: &Hide
ca@valencia: &Oculta

en: C&onfigure Shortcuts...
ca@valencia: C&onfigura les dreceres...

en: &Split Channels
ca@valencia: &Separa els canals

en: &Muted
ca@valencia: &Silenci

en: Set &Record Source
ca@valencia: Estableix la font de g&ravació

en: Mo&ve
ca@valencia: &Mou

en: Toggle Mute
ca@valencia: Commuta el silenci

en: capture
ca@valencia: captura

en: Capture/Uncapture %1
ca@valencia: Captura/No captura %1

en: Mute/Unmute %1
ca@valencia: Silenci/Activa %1

en: Capture
ca@valencia: Captura

en: %1 (capture)
ca@valencia: %1 (captura)

en: Automatic According to Category
ca@valencia: Automàtic d'acord amb la categoria

en: &Channels
ca@valencia: &Canals

en: Device Settings
ca@valencia: Paràmetres de dispositiu

en: Mixer
ca@valencia: Mesclador

en: Load volume profile %1
ca@valencia: Carrega el perfil de volum %1

en: Nothing is capturing audio.
ca@valencia: No hi ha res capturant el vídeo.

en: Nothing is playing audio.
ca@valencia: No hi ha res reproduint l'àudio.

en: No capture devices.
ca@valencia: No hi ha dispositius de captura.

en: No playback devices.
ca@valencia: No hi ha dispositius de reproducció.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: A&juda
