akonadi_birthdays_resource - en to sr@latin translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
sr@latin: Podsetnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
sr@latin: &Postavi podsetnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
sr@latin: Podseti pred &događaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
sr@latin: &Filter po kategorijama

en: Birthdays & Anniversaries
sr@latin: Rođendani i godišnjice

en: %1's birthday
sr@latin: Rođendan — %1

en: Birthday
sr@latin: Rođendan

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
sr@latin: Godišnjica — %1 i %2

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
sr@latin: %1 — godišnjica

en: Anniversary
sr@latin: Godišnjica
