kdelibs4 - en to mr translation catalogue (8 entries)

[ctx: main|]
en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
mr: ini शैली वर्णन फाईल पासून Qt विजेट प्लगइन बनवितो.

[ctx: main|]
en: Input file.
mr: इनपुट फाईल

[ctx: main|]
en: Output file.
mr: आउटपुट फाईल

[ctx: main|]
en: Name of the plugin class to generate (deprecated, use PluginName in the input file).
mr: निर्माण करिता प्लगइन वर्गाचे नाव

[ctx: main|]
en: Default widget group name to display in designer (deprecated, use DefaultGroup in the input file).
mr: डिजाईनर मध्ये प्रदर्शित करण्याकरिता मूलभूत विजेट समूहाचे नाव

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
mr: (C) 2004-2005 इयान रेनहार्ट गीजर

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: Ian Reinhart Geiser
mr: इयान रेनहार्ट गीजर

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: Daniel Molkentin
mr: डेनियल मॉल्केनटिन
