kdelibs4 - en to nds translation catalogue (7 entries)

[ctx: main|]
en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
nds: Maakt Qt-Bedeenelement-Modulen ut en Beschrieven-Datei in't „ini“-Formaat.

[ctx: main|]
en: Input file.
nds: Ingaavdatei

[ctx: main|]
en: Output file.
nds: Utgaavdatei

[ctx: main|]
en: Name of the plugin class to generate (deprecated, use PluginName in the input file).
nds: Naam vun de Moduul-Klass, de Du opstellen wullt (överhaalt, bruuk bitte „PluginName“ binnen de Ingaavdatei).

[ctx: main|]
en: Default widget group name to display in designer (deprecated, use DefaultGroup in the input file).
nds: Standardnaam för den Elementenkoppel in Designer (överhaalt, bruuk „DefaultGroup“ binnen de Ingaavdatei).

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: kgendesignerplugin
nds: KGendesignerplugin

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
nds: © 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
