keyman - en to mfi_NG translation catalogue (62 entries)

en: Neither sentry-sdk nor raven is available. Not enabling Sentry error reporting.
mfi_NG: Ɓáaka zlage sentry-sdk mtu raven am táte ŋanna. Ɓáaka a ɓilanahe Sentry basha kuskure.

en: Download Keyman keyboards
mfi_NG: Tsukwana-tsukwa Keyman keyboards

en: _Close
mfi_NG: _Hiɗante

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
mfi_NG: Ɓáaka izini gé femhe keyboard files gé diga maga slera /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
mfi_NG: Ɓáaka izini gé femhe bayani kaɗkaɗe gé mátá diga bayani ŋanna /usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
mfi_NG: Ɓáaka izini gé femhe gé font files am mátá diga font /usr/local/share/fonts

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {package}
mfi_NG: femfe_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {package}

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {packageFile}
mfi_NG: femfe_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf am {packageFile}

en: Installing keyboard/package {keyboardid}
mfi_NG: Femhe keyboard/pakeji {keyboardid}

en: Keyboard is installed already
mfi_NG: Keyboard aŋkwa femfande

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
mfi_NG: Ŋane {name} keyboard aŋkwa an fa am version {version}. Ká kátáhe tiɗase antara femhe adaliya?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
mfi_NG: Ŋane {name} keyboard aŋkwa an fa am daula version {installedversion}. Ká kátáhe tiɗase antara femhe emgyigwa version {version}?

en: Keyboard layouts:
mfi_NG: Ndraha Keyboard:

en: Package version:
mfi_NG: Pakeji version:

en: Author:
mfi_NG: Dadda vinda:

en: Copyright:
mfi_NG: Hakkin malaka:

en: Details
mfi_NG: Baɗumma bayani

en: README
mfi_NG: Karanta-karata ya

en: _Install
mfi_NG: Femhe

en: _Cancel
mfi_NG: Tsanahe

en: Keyboard {name} installed
mfi_NG: Keyboard {name} an fa

en: Keyboard {name} could not be installed.
mfi_NG: Keyboard {name} a magavka femhe.

en: Error Message:
mfi_NG: Elva kuskure:

en: Warning Message:
mfi_NG: Elva sawari gé fa taɗa:

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
mfi_NG: KUSKURE: Keyboard metadata badza-badze.
    Tazlaŋa "tiɗase-tiɗe" antara ká "Femhe" keyboard ŋanna.

en: Package name:
mfi_NG: Zhera pakeji:

en: Package id:
mfi_NG: Id pakeji:

en: Package description:
mfi_NG: Bayani a pakeji:

en: Package author:
mfi_NG: Dadda vinda pakeji:

en: Package copyright:
mfi_NG: Hakkin malaka pakeji:

en: Keyboard filename:
mfi_NG: Keyboard zherafile:

en: Keyboard name:
mfi_NG: Keyboard zherafile:

en: Keyboard author:
mfi_NG: Dadda vinda Keyboard:

en: Keyboard license:
mfi_NG: Keyboard lasisi:

en: Keyboard description:
mfi_NG: Bayani Keyboard:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
mfi_NG: Ksa fatawa code gé femhe una gé keyboard
    am nazu umbulé gé nawura mtu <a href='{uri}'>share online</a>

en: {packageId} Settings
mfi_NG: {packageId} Saitin

en: Choose a kmp file...
mfi_NG: Ksa kmp file...

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Icon
mfi_NG: Ikon

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
mfi_NG: Zhere

en: _Uninstall
mfi_NG: Tiɗase ashigashe

en: Uninstall keyboard
mfi_NG: Tiɗase ashigashe keyboard

en: _About
mfi_NG: _Aɗaba

en: About keyboard
mfi_NG: Aɗaba keyboard

en: _Help
mfi_NG: _Mla

en: Help for keyboard
mfi_NG: Mla gé keyboard

en: _Options
mfi_NG: Naza ksa gergre

en: Settings for keyboard
mfi_NG: Saitin aza keyboard

en: _Download
mfi_NG: _Tsukwanahe

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
mfi_NG: Tsukwanahe antara femhe keyboard a sawam Keyman website

en: Install a keyboard from a file
mfi_NG: Femhe keyboard a sawam file

en: Close window
mfi_NG: Hiɗante window

en: Uninstall keyboard {package}
mfi_NG: Tiɗase keyboard {package}

en: Help for keyboard {package}
mfi_NG: Mla aza keyboard {package}

en: About keyboard {package}
mfi_NG: Aɗaba keyboard {package}

en: Settings for keyboard {package}
mfi_NG: Saitin gé keyboard {package}

en: Uninstall keyboard package?
mfi_NG: Tiɗase keyboard pakeji?

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
mfi_NG: Ba jirahe ká kátá tiɗase {keyboard} keyboard antara fonts ne ŋanna?

en: {name} installed
mfi_NG: {name} an fa

en: Open in _Web browser
mfi_NG: Wurante-wura _Web browser

en: Open in the default web browser to do things like printing
mfi_NG: Wurante-wura am default web browser gé shafte magahe bárá seke fatawe

en: _OK
mfi_NG: _Bastuwa
