keyman - en to ckl_NG translation catalogue (52 entries)

en: Download Keyman keyboards
ckl_NG: Ka Gǝ Sǝgǝl Aka Keyman kibodyere

en: _Close
ckl_NG: _Harti

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
ckl_NG: Gadiyaka iziniyere wɛ nǝr vu failyere nǝr kibod akwa shared area /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
ckl_NG: Gadiyaka iziniyere nǝr vu documentation alukwa viyir shared documentation /usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
ckl_NG: Gadiyaka iziniyere nǝr vu failyere nǝr font akwa viyir shared font /usr/local/share/fonts

en: Keyboard is installed already
ckl_NG: Ndǝ kurta vu kibod

en: Fonts:
ckl_NG: Fontyere:

en: Website:
ckl_NG: Websait:

en: Copyright:
ckl_NG: Kopirait:

en: _Install
ckl_NG: _Vu

en: _Cancel
ckl_NG: _Kansǝl

en: Keyboard {name} installed
ckl_NG: Kibod {name} namtǝ ndǝ vu

en: Keyboard {name} could not be installed.
ckl_NG: Kibod {name} adita ɓui ka vudzi wɛcould not be installed.

en: Error Message:
ckl_NG: Sako Nǝr Su Kura Kal Kal:

en: Warning Message:
ckl_NG: Saka Apǝri Su Kura Kal Kal Adai wɛ:

en: {name} keyboard
ckl_NG: {name} kibod

en: Package name:
ckl_NG: Thlǝma package:

en: Package id:
ckl_NG: Id nǝr package:

en: Package description:
ckl_NG: Sǝr gǝlayere ata kǝra package:

en: Package author:
ckl_NG: Ndǝ tara rubwai suyere ata kǝra package:

en: Keyboard filename:
ckl_NG: Thlǝma fail nǝr kibod:

en: Keyboard name:
ckl_NG: Thlǝma kibod:

en: Keyboard id:
ckl_NG: Kibod id:

en: Keyboard version:
ckl_NG: Jiliyir kibod:

en: Keyboard author:
ckl_NG: Ndǝ tara rubwai kibod:

en: Keyboard license:
ckl_NG: Lasǝe nǝr kibod:

en: Keyboard description:
ckl_NG: Sǝr gǝlayere ata kǝra eyboard d:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
ckl_NG: Skanba code ǝni akuya ka gǝ vu kibod
    ata divais damwa ko <a href='{uri}'>share online</a>

en: Choose a kmp file...
ckl_NG: Tsarba fail nǝr kmp...

note: i18n: file type in file selection dialog
en: KMP files
ckl_NG: Failyere nǝr KMP

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Icon
ckl_NG: Aikon

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
ckl_NG: Thlǝmɛ

en: _Uninstall
ckl_NG: _Kǝlba ka ɗalba

en: Uninstall keyboard
ckl_NG: Kǝlba ka ɗalba kibod

en: _About
ckl_NG: _Ata kǝra

en: About keyboard
ckl_NG: Ata kǝra kibod

en: _Help
ckl_NG: _Dlarɛ

en: Help for keyboard
ckl_NG: Dlarɛ kadǝbar kibod

en: Settings for keyboard
ckl_NG: Settingyere nǝr kibod

en: _Download
ckl_NG: _Dawnload

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
ckl_NG: Download ba vu kibod nam akwa websait nǝr Keyman

en: Install a keyboard from a file
ckl_NG: Vu kibod namtǝ gǝ kǝlba akwa fail

en: Close window
ckl_NG: Harti window

en: Uninstall keyboard {package}
ckl_NG: Kǝlba ka ɗalba kibod{package}

en: Help for keyboard {package}
ckl_NG: Dlarɛ tubwar kibod {package}

en: About keyboard {package}
ckl_NG: Ata kǝra kibod {package}

en: Settings for keyboard {package}
ckl_NG: Settingyere nǝr kibod {package}

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
ckl_NG: Gǝ tǝmacini ga da bara kǝlba ka ɗalba {keyboard} kibod kǝka fontyarariyere?

en: {name} installed
ckl_NG: {name} namtǝ ndǝ vu

en: Open in _Web browser
ckl_NG: Mburnta akwa _Web browser

en: Open in the default web browser to do things like printing
ckl_NG: Mburnta akwa default web browser akuya ka gǝ ʻya suyere apa printing

en: _OK
ckl_NG: _Kal kal
