keyman - en to mrt_NG translation catalogue (38 entries)

en: _Close
mrt_NG: _Ghaɗu

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
mrt_NG: Mji a ngeri kuga installi file yer nur keyboard anu ivi dun mji ga ntiku mai /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
mrt_NG: Mji a ngeri kuga installi ruɓutsini anu ivi du mji vur iu thlir mai/usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
mrt_NG: Mji a ngeri kuga installi fayel nur font mai anu ividu mji vur iu thlir aga font /usr/local/share/fonts

en: Keyboard is installed already
mrt_NG: Akuya installed keyboard

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
mrt_NG: {name} keyboard akuya installed version {version} ari. Nagu ayu ga bura uninstall baɗa tsu reinstall ya?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
mrt_NG: {name} keyboard mji akuya installed aga version bilin {installedversion}. Nagu ayu ga uninstall baɗa install version {version} nur dang ya?

en: Details
mrt_NG: Labar yer

en: _Cancel
mrt_NG: _Kukulna

en: Keyboard {name} installed
mrt_NG: {name} keyboard dun mji ga installed

en: Keyboard {name} could not be installed.
mrt_NG: Mji acittu installed Keyboard {name} mai.

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
mrt_NG: ERROR: Keyboard metadata naja ga mdzu.
    Manki "Uninstall" baɗa tsu kuga "Install" keyboard ari.

en: Package name:
mrt_NG: Thlimu Package:

en: Package id:
mrt_NG: Id nur Package:

en: Package description:
mrt_NG: Sur caba Package:

en: Keyboard name:
mrt_NG: Thlimun Keyboard:

en: Keyboard id:
mrt_NG: Id nur Keyboard:

en: Keyboard license:
mrt_NG: Lasisi nur Keyboard:

en: Keyboard description:
mrt_NG: Sur caba Keyboard:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
mrt_NG: Kuga iu scan nur code ku ga fia keyboard arkra su nagum akiya mai <a href='{uri}'>share online</a>

en: Choose a kmp file...
mrt_NG: Caɗu kmp file...

note: i18n: file type in file selection dialog
en: KMP files
mrt_NG: KMP file yer

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
mrt_NG: Thlimu

en: _About
mrt_NG: _Arkra

en: About keyboard
mrt_NG: Arkra keyboard

en: _Help
mrt_NG: _Ɓa

en: Help for keyboard
mrt_NG: Ɓa anu keyboard

en: _Options
mrt_NG: _Nagum yer

en: Settings for keyboard
mrt_NG: Settings anu keyboard

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
mrt_NG: Kuga iu download baɗa install nur keyboard ara Keyman website

en: Install a keyboard from a file
mrt_NG: Install keyboard ara file

en: Close window
mrt_NG: Ghaɗu window

en: Help for keyboard {package}
mrt_NG: Ba anu keyboard {package}

en: About keyboard {package}
mrt_NG: Arkra keyboard {package}

en: Settings for keyboard {package}
mrt_NG: Settings anu keyboard {package}

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
mrt_NG: Nagu a tabidna aburi nagu ayu ga uninstall keyboard {keyboard} baɗa fonts ya?

en: Open in _Web browser
mrt_NG: Pahu akwa _Web browser

en: Open in the default web browser to do things like printing
mrt_NG: Pahu akwa default web browser ma nagu ayu ga iu su nagum
