kquitapp - en to nds translation catalogue (6 entries)

[ctx: main|]
en: Quit a D-Bus enabled application easily
nds: Programmen mit D-Bus-Funkschoon eenfach utmaken

[ctx: main|]
en: Full service name, overrides application name provided
nds: Heel Deenstnaam, överschrifft den angeven Programmnaam

[ctx: main|]
en: Path in the D-Bus interface to use
nds: D-Bus-Padd, den Du bruken wullt

[ctx: main|]
en: The name of the application to quit
nds: De Naam vun dat Programm, dat Du utmaken wullt

[ctx: main|]
en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
nds: Dat Programm "%1" lett sik över den Deenst "%2" un den Padd "%3" nich finnen.

[ctx: main|]
en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
nds: Utmaken vun't Programm "%1" is fehlslaan. De Fehlermellen is:
    
         %2: %3
