kde4libs - en to sq translation catalogue (174 entries)

[ctx: KActionSelector|@label:listbox]
en: &Available:
sq: E &Disponueshme:

[ctx: KActionSelector|@label:listbox]
en: &Selected:
sq: E &Përzgjedhur:

[ctx: KAssistantDialog|@action:button go back]
en: &Back
sq: &Mbrapa

[ctx: KAssistantDialog|@info:tooltip]
en: Go back one step
sq: Shko një hap mbrapa

[ctx: KAssistantDialog|@action:button Opposite to Back]
en: Next
sq: Tjetra

[ctx: KAssistantDialog|@action:button]
en: Finish
sq: Përfundo

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: All
sq: Të Gjitha

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: European Scripts
sq: Dorëshkrimet Europiane

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: African Scripts
sq: Dorëshkrimet Afrikane

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
sq: Dorëshkrimet e Lindjes së Mesme

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
sq: Dorëshkrimet e Azisë Qendrore

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
sq: Dorëshkrimet e Azisë Jug-Lindore

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Southeast Asian Scripts
sq: Dorëshkrimet e Azisë Jug-Lindore

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Indonesia and Oceania Scripts
sq: Dorëshkrimet e Indonezisë dhe Oqeanisë

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
sq: Dorëshkrimet e Azisë Lindore

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: American Scripts
sq: Dorëshkrimet Amerikane

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Symbols
sq: Simbole

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
sq: Simbolet Matematike

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
sq: Simbolet Fonetike

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Combining Diacritics
sq: Shenjat diakritike të kombinuara

[ctx: KCharSelectData|KCharSelect section name]
en: Other
sq: Tjetër

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
sq: Latinishte Bazike

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
sq: Shtesë Latinishte-1

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
sq: Latinishte e zgjeruar-A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
sq: Latinishte e zgjeruar-B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
sq: Zgjerimet IPA

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
sq: Shkronjat që ndryshojnë hapësirën

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
sq: Shenja diakritike të kombinuara

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
sq: Greke dhe Koptike

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
sq: Cirilike

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
sq: Cirilike Shtesë

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Armenian
sq: Armene

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
sq: Hebraik

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic
sq: Arabe

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Syriac
sq: Siriane

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
sq: Arabe Shtesë

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Syriac Supplement
sq: Siriane Shtesë

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic Extended-B
sq: Arabe e zgjeruar-B

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arabic Extended-A
sq: Arabe e zgjeruar-A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Gurmukhi
sq: Gurmuki

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
sq: Guxharati

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Thai
sq: Tailandeze

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
sq: Tibetiane

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
sq: Mjanmar (Birmania)

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Georgian
sq: Gjorgjiane

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
sq: Etiope

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
sq: Etiope Shtesë

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
sq: Shiroke

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Extended
sq: Shenja e zgjeruara diakritike të kombinuara

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
sq: Sundaneze

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Batak
sq: Batake

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-C
sq: Cirilike e zgjeruar-C

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Georgian Extended
sq: Gjorgjiane e zgjeruar

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Sundanese Supplement
sq: Sundaneze e zgjeruar

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
sq: Zgjerime Fonetike

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
sq: Zgjerime fonetike shtesë

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
sq: Greqishte e zgjeruar

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
sq: Pikshënimi i përgjithshëm

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
sq: Mbishkrime dhe nënshkrime

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
sq: Simbolet e Valutave

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
sq: Simbolet si shkronja

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
sq: Format e Numrave

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Arrows
sq: Shigjetat

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
sq: Vepruesit Matematikë

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
sq: Simbole teknike të ndryshme

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
sq: Figura kontrolli

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
sq: Njohja optike e simboleve

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
sq: Alfanumerikë të mbyllur

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
sq: Vizatues drejtkëndëshi

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
sq: Elementë blloku

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
sq: Forma gjeometrike

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
sq: Simbole të Ndryshme

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sq: Simbole matematikë të ndryshëm-A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
sq: Shigjeta shtesë-A

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
sq: Mostra braille

[ctx: KCharSelectData|KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
sq: Shigjeta shtesë-B

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Control
sq: Tjetër, Kontrolli

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Format
sq: Tjetër, Formati

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Not Assigned
sq: Tjetër, i Pa Caktuar

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Private Use
sq: Tjetër, përdorim privat

[ctx: KCharSelectData|]
en: Other, Surrogate
sq: Tjetër, Surrogat

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Lowercase
sq: Shkronja, e Vogël

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Modifier
sq: Shkronja, Ndryshuesi

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Other
sq: Shkronja, Tjetër

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Titlecase
sq: Shkronja, Titulli

[ctx: KCharSelectData|]
en: Letter, Uppercase
sq: Shkronja, e Madhe

[ctx: KCharSelectData|]
en: Mark, Spacing Combining
sq: Shenjë, hapësirë e kombinuar

[ctx: KCharSelectData|]
en: Mark, Enclosing
sq: Shenjë, e mbyllur

[ctx: KCharSelectData|]
en: Mark, Non-Spacing
sq: Shenjë, pa hapësira

[ctx: KCharSelectData|]
en: Number, Decimal Digit
sq: Numër, shifra dhjetore

[ctx: KCharSelectData|]
en: Number, Letter
sq: Numër, shkronja

[ctx: KCharSelectData|]
en: Number, Other
sq: Numër, tjetër

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Connector
sq: Pikësimi, Lidhësi

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Dash
sq: Pikësimi, vizë

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Close
sq: Pikësimi, e mbyllur

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Final Quote
sq: Pikësimi, thonjëza e fundit

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Initial Quote
sq: Pikësimi, thonjëza e parë

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Other
sq: Pikësimi, tjetër

[ctx: KCharSelectData|]
en: Punctuation, Open
sq: Pikësimi, e hapur

[ctx: KCharSelectData|]
en: Symbol, Currency
sq: Simboli, valutë

[ctx: KCharSelectData|]
en: Symbol, Modifier
sq: Simboli, ndryshues

[ctx: KCharSelectData|]
en: Symbol, Math
sq: Simboli, Matematikë

[ctx: KCharSelectData|]
en: Symbol, Other
sq: Simboli, tjetër

[ctx: KCharSelectData|]
en: Separator, Line
sq: Ndarës, vijë

[ctx: KCharSelectData|]
en: Separator, Paragraph
sq: Ndarës, paragraf

[ctx: KCharSelectData|]
en: Separator, Space
sq: Ndarës, hapësirë

[ctx: KCharSelectData|]
en: Unknown
sq: E Panjohur

[ctx: KDatePicker|]
en: Week %1
sq: Java %1

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Next year
sq: Viti i ardhshëm

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Previous year
sq: Viti i kaluar

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Next month
sq: Muaji i ardhshëm

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Previous month
sq: Muaji i kaluar

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Select a week
sq: Zgjidh një javë

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Select a month
sq: Zgjidh një muaj

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Select a year
sq: Zgjidh një vit

[ctx: KDatePicker|@info:tooltip]
en: Select the current day
sq: Zgjidh ditën e sotme

[ctx: KDatePicker|@action:button]
en: Close
sq: Mbylle

[ctx: KDatePickerPopup|@option next year]
en: Next Year
sq: Viti i ardhshëm

[ctx: KDatePickerPopup|@option next month]
en: Next Month
sq: Muaji i ardhshëm

[ctx: KDatePickerPopup|@option next week]
en: Next Week
sq: Java e ardhshme

[ctx: KDatePickerPopup|@option tomorrow]
en: Tomorrow
sq: Nesër

[ctx: KDatePickerPopup|@option today]
en: Today
sq: Sot

[ctx: KDatePickerPopup|@option yesterday]
en: Yesterday
sq: Dje

[ctx: KDatePickerPopup|@option last week]
en: Last Week
sq: Java e kaluar

[ctx: KDatePickerPopup|@option last month]
en: Last Month
sq: Muaji i kaluar

[ctx: KDatePickerPopup|@option last year]
en: Last Year
sq: Viti i kaluar

[ctx: KDateTimeEdit|@item:inlistbox No specific time zone]
en: Floating
sq: Lundron

[ctx: KEditListWidget|@action:button]
en: &Add
sq: &Shto

[ctx: KEditListWidget|@action:button]
en: &Remove
sq: &Hiq

[ctx: KEditListWidget|@action:button]
en: Move &Up
sq: Lëviz &Sipër

[ctx: KEditListWidget|@action:button]
en: Move &Down
sq: Lëviz &Poshtë

[ctx: KFontChooser|@item font]
en: Italic
sq: të Pjerrëta

[ctx: KFontChooser|@item font]
en: Oblique
sq: Vezor

[ctx: KFontChooser|@item font]
en: Bold
sq: Të Trasha

[ctx: KFontChooser|@item font]
en: Bold Condensed Oblique
sq: Të trasha Të ndrydhura Vezore

[ctx: KFontChooserDialog|@title:window]
en: Select Font
sq: Zgjidh Gërmën

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Sample:
sq: Shembull:

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
sq: Ky tekst në shembull tregon parametrat e tanishëm. ju mund ta modifikoni atë për të testuar gërmat e veçanta.

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Font
sq: Gërma

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Font:
sq: Gërma:

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Font style
sq: Stili i gërmave

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Font style:
sq: Stili i gërmës:

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Size
sq: Madhësia

[ctx: KFontChooserWidget|]
en: Size:
sq: Madhësia:

[ctx: KNewPasswordWidget|@label:textbox]
en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

[ctx: KNewPasswordWidget|@label:textbox]
en: &Verify:
sq: &Verifiko:

[ctx: KPageView|@info:placeholder]
en: Search…
sq: Kërko...

[ctx: KPasswordDialog|@title:window]
en: Password
sq: Fjalëkalimi

[ctx: KPasswordDialog|]
en: Supply a password below.
sq: Jep një fjalëkalim këtu poshtë.

[ctx: KPasswordDialog|]
en: Supply a username and password below.
sq: Jep një emër përdoruesi këtu poshtë.

[ctx: KPasswordDialog|@option:radio]
en: No password, use anonymous (or &guest) login
sq: Nuk ka fjalëkalim. Futunu si anonim (ose si &mysafir)

[ctx: KPasswordDialog|@label:textbox]
en: Username:
sq: Emri i Përdoruesit:

[ctx: KPasswordDialog|@label:textbox]
en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

[ctx: KPasswordDialog|@option:check]
en: Remember password
sq: Mbaje mend fjalëkalimin

[ctx: QObject|@action:inmenu]
en: Show Password
sq: Shfaqe Fjalëkalimin

[ctx: QObject|@action:inmenu]
en: Hide Password
sq: Fshahe Fjalëkalimin

[ctx: KStandardGuiItem|show help]
en: &Help
sq: &Ndihmë

[ctx: KStandardGuiItem|go back]
en: &Back
sq: &Mbrapa

[ctx: KStandardGuiItem|go forward]
en: &Forward
sq: &Përpara

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Print…
sq: &Shtyp...

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Opens the print dialog to print the current document
sq: Hap dialogun e shtypit për të shtypur dokumentin e tanishëm

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: C&ontinue
sq: V&azhdo

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Continue operation
sq: Vazhdo veprimin

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Delete
sq: &Fshije

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Delete item(s)
sq: Fshijë gjërat

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Open file
sq: Hape skedën

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Quit
sq: &Dil

[ctx: KStandardGuiItem|Verb]
en: &Insert
sq: &Fut

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Add
sq: Shto

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Remove
sq: Hiqe

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Test
sq: Testo

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: Properties
sq: Vetitë

[ctx: KStandardGuiItem|]
en: &Overwrite
sq: &Mbishkruaje

[ctx: KTimeComboBox|@info]
en: The time you entered is invalid
sq: Ora e shkruar është gabim
