kdelibs4 - en_US to cs translation catalogue (9 entries)

[ctx: KGlobalAccel|]
en_US: Conflict with Global Shortcut
cs: Konflikt s globální zkratkou

[ctx: KGlobalAccel|]
en_US: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
cs: Klávesová kombinace '%1' je již použita pro globální činnost '%2' v %3.
    Přejete si ji přeřadit současné činnosti?

[ctx: KGlobalAccel|]
en_US: Reassign
cs: Změna přiřazení

[ctx: KGlobalAccel|]
en_US: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3.
cs: Kombinace kláves '%1' je registrována aplikací %2 pro činnost %3.

[ctx: KGlobalAccel|]
en_US: In context '%1' for action '%2'
cs: V kontextu '%1' pro činnost '%2'

[ctx: KGlobalAccel|]
en_US: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
cs: Klávesová kombinace '%1' je registrována aplikací %2.
    %3

[ctx: KGlobalAccel|]
en_US: Conflict With Registered Global Shortcut
cs: Konflikt s registrovanou globální zkratkou

[ctx: QObject|]
en_US: KDE Global Shortcuts Service
cs: Služba globálních zkratek KDE

[ctx: QObject|]
en_US: Maintainer
cs: Správce
