kdelibs4 - en to gl translation catalogue (9 entries)

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict with Global Shortcut
gl: Conflito cun atallo global

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
gl: A combinación de teclas «%1» xa se asignou á acción global «%2» en %3.
    Quere cambiar a súa asignación á nova acción?

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Reassign
gl: Reasignar

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3.
gl: A combinación de teclas «%1» está rexistrada pola aplicación %2 para a acción %3.

[ctx: KGlobalAccel|]
en: In context '%1' for action '%2'
gl: No contexto «%1» para a acción «%2»

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
gl: A combinación de teclas «%1» está rexistrada pola aplicación %2.
    %3

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict With Registered Global Shortcut
gl: Conflito cun atallo global rexistrado

[ctx: QObject|]
en: KDE Global Shortcuts Service
gl: Servizo de atallos globais de KDE

[ctx: QObject|]
en: Maintainer
gl: Mantedor.
