kglobalaccel5_qt - en to pt translation catalogue (9 entries)

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict with Global Shortcut
pt: Conflito com o Atalho Global

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
pt: A combinação de teclas '%1' já foi atribuída à acção global "%2" em %3.
    Deseja atribui-la de novo dessa acção para a actual?

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Reassign
pt: Atribuir de Novo

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3.
pt: A combinação de teclas '%1' está registada pela aplicação %2 para a acção %3.

[ctx: KGlobalAccel|]
en: In context '%1' for action '%2'
pt: No contexto '%1' da acção '%2'

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
pt: A combinação de teclas '%1' está registada pela aplicação %2.
    %3

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict With Registered Global Shortcut
pt: Conflito com o Atalho Global Registado

[ctx: QObject|]
en: KDE Global Shortcuts Service
pt: Serviço de Atalhos Globais do KDE

[ctx: QObject|]
en: Maintainer
pt: Manutenção
