kdelibs4 - en to ro translation catalogue (9 entries)

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict with Global Shortcut
ro: Conflict cu un accelerator global

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
ro: Combinația de taste „%1” a fost deja alocată acțiunii globale „%2” în %3.
    Doriți să o reatribuiți de la acea acțiune la cea actuală?

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Reassign
ro: Reatribuie

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3.
ro: Combinația de taste „%1” e înregistrată de aplicația %2 pentru acțiunea %3.

[ctx: KGlobalAccel|]
en: In context '%1' for action '%2'
ro: În contextul „%1” pentru acțiunea „%2”

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
ro: Combinația de taste „%1” e înregistrată de aplicația %2.
    %3

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict With Registered Global Shortcut
ro: Conflict cu o scurtătură globală înregistrată

[ctx: QObject|]
en: KDE Global Shortcuts Service
ro: Serviciu KDE de scurtături globale

[ctx: QObject|]
en: Maintainer
ro: Responsabil
