kglobalaccel5_qt - en to sr@latin translation catalogue (9 entries)

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict with Global Shortcut
sr@latin: Sukob sa globalnom prečicom

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sr@latin: Kombinacija tastera %1 već je dodeljena globalnoj radnji „%2“ u %3.
    Želite li ipak da dodelite ovu kombinaciju tekućoj radnji?

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Reassign
sr@latin: Ponovo dodeli

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
sr@latin: Kombinaciju tastera %1 registruje program %2 za radnju „%3“:

[ctx: KGlobalAccel|]
en: In context '%1' for action '%2'
sr@latin: u kontekstu „%1“ za radnju „%2“

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
sr@latin: Kombinaciju tastera %1 registruje program %2:
    %3

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict With Registered Global Shortcut
sr@latin: Sukob sa registrovanom globalnom prečicom

[ctx: QObject|]
en: KDE Global Shortcuts Service
sr@latin: KDE servis globalnih prečica

[ctx: QObject|]
en: Maintainer
sr@latin: Održavalac
