kglobalaccel5_qt - en to uk translation catalogue (9 entries)

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict with Global Shortcut
uk: Конфлікт із глобальним скороченням

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
uk: Комбінацію клавіш «%1» вже пов’язано із загальною дією «%2» у %3.
    Пов’язати її з поточною дією?

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Reassign
uk: Перепризначити

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3.
uk: Комбінацію клавіш «%1» зареєстровано програмою %2 для виконання дії %3.

[ctx: KGlobalAccel|]
en: In context '%1' for action '%2'
uk: У контексті «%1» для дії «%2»

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
uk: Комбінацію клавіш «%1» зареєстровано програмою %2.
    %3

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict With Registered Global Shortcut
uk: Конфлікт з зареєстрованим загальним скороченням

[ctx: QObject|]
en: KDE Global Shortcuts Service
uk: Служба загальних клавіатурних скорочень KDE

[ctx: QObject|]
en: Maintainer
uk: Супровідник
