KODI Main - en to fi_fi translation catalogue (11 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: BioGenesis screensaver
fi_fi: BioGenesis-näytönsäästäjä

[ctx: Addon Description]
en: An implementation of John Conway's famous "Game of Life" with 3 custom coloring rules. A few basic rules govern which cells will live in the next generation depending on the cells current state and the number of its live neighbors.[CR][CR]Screenshots don't do this much justice as the motion of the system bordering between stability and chaos is what looks interesting.[CR][CR]Features:[CR] - 3 custom coloring rules are implemented each yielding interesting results.[CR] - Colony coloring color cells depending on the color of its 'parent' cells.[CR] - Lifetime coloring colors a cell depending on how long its been alive.[CR] - Neighbor coloring a cell depending on the configuration of its neighbors.[CR] - Many parameters are configurable in the settings.
fi_fi: John Conwayn kuuluisan "Game of Life" -pelin toteutus 3 mukautetulla värityssäännöllä. Muutama perussääntö määrittää seuraavassa sukupolvessa elävät solut riippuen niiden nykyisestä tilasta ja elävien naapureiden lukumäärästä.[CR][CR]Kuvakaappaukset eivät juuri kuvasta toimintaa, koska kiinnostavalta näyttää lähinnä liike vakauden ja kaaoksen välimaastossa.[CR][CR]Ominaisuudet:[CR] - Käyttää kolmea mukautettua värityssääntöä, joista jokainen tuottaa mielenkiintoisia tuloksia.[CR] - Pesäkeväritys värjää solut niiden 'emosolujen' värin perusteella.[CR][CR] - Elinikäväritys värjää solut niiden eliniän perusteella.[CR] - Naapuriväritys värjää solut niiden naapureiden määritysten perusteella.[CR] - Asetuksista voidaan määrittää monia parametrejä.

[ctx: #30000]
en: General
fi_fi: Yleiset

[ctx: #30001]
en: Minimum grid size
fi_fi: Ruudukon vähimmäiskoko

[ctx: #30002]
en: Maximum grid size
fi_fi: Ruudukon enimmäiskoko

[ctx: #30003]
en: Reset time
fi_fi: Palautusaika

[ctx: #30004]
en: Preset change
fi_fi: Esiasetuksen vaihto

[ctx: #30005]
en: Minimum line size
fi_fi: Viivan vähimmäiskoko

[ctx: #30006]
en: Use colony colouring
fi_fi: Käytä pesäkeväritystä

[ctx: #30007]
en: Use lifetime colouring
fi_fi: Käytä elinikäväritystä

[ctx: #30008]
en: Use neighbour colouring
fi_fi: Käytä naapuriväritystä
