KODI Main - en to bs_ba translation catalogue (1821 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
bs_ba: Programi

[ctx: #1]
en: Pictures
bs_ba: Slike

[ctx: #2]
en: Music
bs_ba: Muzika

[ctx: #3]
en: Videos
bs_ba: Video

[ctx: #4]
en: TV guide
bs_ba: TV vodič

[ctx: #5]
en: Settings
bs_ba: Postavke

[ctx: #7]
en: File manager
bs_ba: Datoteka

[ctx: #8]
en: Weather
bs_ba: Vrijeme

[ctx: #9]
en: Kodi media center
bs_ba: Kodi media centar

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
bs_ba: Ponedjeljak

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
bs_ba: Utorak

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
bs_ba: Srijeda

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
bs_ba: Četvrtak

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
bs_ba: Petak

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
bs_ba: Subota

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
bs_ba: Nedjelja

[ctx: #21]
en: January
bs_ba: januar

[ctx: #22]
en: February
bs_ba: februar

[ctx: #23]
en: March
bs_ba: mart

[ctx: #24]
en: April
bs_ba: april

[ctx: #25]
en: May
bs_ba: maj

[ctx: #26]
en: June
bs_ba: juni

[ctx: #27]
en: July
bs_ba: juli

[ctx: #28]
en: August
bs_ba: august

[ctx: #29]
en: September
bs_ba: septembar

[ctx: #30]
en: October
bs_ba: oktobar

[ctx: #31]
en: November
bs_ba: novembar

[ctx: #32]
en: December
bs_ba: decembar

[ctx: #41]
en: Mon
bs_ba: Pon

[ctx: #42]
en: Tue
bs_ba: Uto

[ctx: #43]
en: Wed
bs_ba: Sri

[ctx: #44]
en: Thu
bs_ba: Čet

[ctx: #45]
en: Fri
bs_ba: Pet

[ctx: #46]
en: Sat
bs_ba: Sub

[ctx: #47]
en: Sun
bs_ba: Ned

[ctx: #51]
en: Jan
bs_ba: jan

[ctx: #52]
en: Feb
bs_ba: feb

[ctx: #53]
en: Mar
bs_ba: mar

[ctx: #54]
en: Apr
bs_ba: apr

[ctx: #55]
en: May
bs_ba: maj

[ctx: #56]
en: Jun
bs_ba: jun

[ctx: #57]
en: Jul
bs_ba: jul

[ctx: #58]
en: Aug
bs_ba: aug

[ctx: #59]
en: Sep
bs_ba: sep

[ctx: #60]
en: Oct
bs_ba: okt

[ctx: #61]
en: Nov
bs_ba: nov

[ctx: #62]
en: Dec
bs_ba: dec

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
bs_ba: S

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
bs_ba: SSI

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
bs_ba: SI

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
bs_ba: ISI

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
bs_ba: I

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
bs_ba: IJI

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
bs_ba: JI

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
bs_ba: JJI

[ctx: #79]
note: Weather token
en: S
bs_ba: J

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
bs_ba: JJZ

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
bs_ba: JZ

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
bs_ba: ZJZ

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
bs_ba: Z

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
bs_ba: ZSZ

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
bs_ba: SZ

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
bs_ba: SSZ

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
bs_ba: Jug

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
bs_ba: Sjever

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
bs_ba: Zapad

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
bs_ba: Istok

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
bs_ba: Varijabla

[ctx: #98]
en: View: Auto
bs_ba: Prikaz: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
bs_ba: Prikaz: Auto-veliko

[ctx: #100]
en: View: Icons
bs_ba: Prikaz: Ikone

[ctx: #101]
en: View: List
bs_ba: Prikaz: Lista

[ctx: #102]
en: Scan
bs_ba: Skeniraj

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
bs_ba: Sortiraj po: Imenu

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
bs_ba: Sortiraj po: Datumu

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
bs_ba: Sortiraj po: Veličini

[ctx: #106]
en: No
bs_ba: Ne

[ctx: #107]
en: Yes
bs_ba: Da

[ctx: #108]
en: Slideshow
bs_ba: Slajdovi

[ctx: #109]
en: Create thumbs
bs_ba: Napravi omote

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
bs_ba: Napravi sličice

[ctx: #111]
en: Shortcuts
bs_ba: Prečice

[ctx: #112]
en: Paused
bs_ba: Pauzirano

[ctx: #113]
en: Update failed
bs_ba: Ažuriranje nije uspjelo

[ctx: #114]
en: Installation failed
bs_ba: Instalacija nije uspjela

[ctx: #115]
en: Copy
bs_ba: Kopiraj

[ctx: #116]
en: Move
bs_ba: Premjesti

[ctx: #117]
en: Delete
bs_ba: Izbriši

[ctx: #118]
en: Rename
bs_ba: Preimenuj

[ctx: #119]
en: New folder
bs_ba: Nova fascikla

[ctx: #120]
en: Confirm copy
bs_ba: Potvrdite kopiranje

[ctx: #121]
en: Confirm move
bs_ba: Potvrdite premještanje

[ctx: #122]
en: Confirm delete
bs_ba: Potvrdite brisanje

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
bs_ba: Da li biste htjeli kopirati odabranu datoteku(e)?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
bs_ba: Da li biste htjeli premjestiti odabranu datoteku(e)?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
bs_ba: Da li biste htjeli izbrisati odabranu datoteku(e)? Upozorenje - ova radnja se ne može poništiti!

[ctx: #127]
en: Objects
bs_ba: Objekti

[ctx: #128]
en: General
bs_ba: Generalno

[ctx: #129]
en: Slideshow
bs_ba: Projekcija slajdova

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
bs_ba: Podaci o sistemu

[ctx: #131]
en: Display
bs_ba: Prikaz

[ctx: #132]
en: Albums
bs_ba: Albumi

[ctx: #133]
en: Artists
bs_ba: Izvođači

[ctx: #134]
en: Songs
bs_ba: Pjesme

[ctx: #135]
en: Genres
bs_ba: Žanrovi

[ctx: #136]
en: Playlists
bs_ba: Reprodukcije

[ctx: #137]
en: Search
bs_ba: Pretraži

[ctx: #138]
en: System information
bs_ba: Podaci o sistemu

[ctx: #139]
en: Temperatures:
bs_ba: Temperature:

[ctx: #142]
en: Time:
bs_ba: Vrijeme:

[ctx: #143]
en: Current:
bs_ba: Trenutno:

[ctx: #144]
en: Build:
bs_ba: Izdanje:

[ctx: #145]
en: Network:
bs_ba: Mreža:

[ctx: #146]
en: Type:
bs_ba: Tip:

[ctx: #147]
en: Static
bs_ba: Statički

[ctx: #149]
en: MAC address
bs_ba: MAC adresa

[ctx: #150]
en: IP address
bs_ba: IP adresa

[ctx: #151]
en: Link:
bs_ba: Veza:

[ctx: #152]
en: Half duplex
bs_ba: Polu dupleks

[ctx: #153]
en: Full duplex
bs_ba: Puni dupleks

[ctx: #154]
en: Storage
bs_ba: Skladište

[ctx: #155]
en: Drive
bs_ba: Uređaj

[ctx: #156]
en: Free
bs_ba: Slobodno

[ctx: #158]
en: Free memory
bs_ba: Slobodna memorija

[ctx: #159]
en: No link
bs_ba: Nema vezu

[ctx: #160]
en: Free
bs_ba: Slobodno

[ctx: #162]
en: Tray open
bs_ba: Vrata otvorena

[ctx: #163]
en: Reading
bs_ba: Čitanje

[ctx: #164]
en: No disc
bs_ba: Nema diska

[ctx: #165]
en: Disc present
bs_ba: Disk je prepoznat

[ctx: #166]
en: Skin
bs_ba: Maska

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
bs_ba: Poništi rad datoteke

[ctx: #169]
en: Resolution
bs_ba: Rezolucija

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
bs_ba: Podesite osvežavanje ekrana

[ctx: #171]
en: Sort title
bs_ba: Razvrstajte naslov

[ctx: #172]
en: Release date
bs_ba: Datum izdavanja

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
bs_ba: Prikaži 4:3 video kao

[ctx: #174]
en: Compiled:
bs_ba: Sastavljeno:

[ctx: #175]
en: Moods
bs_ba: Raspoloženja

[ctx: #176]
en: Styles
bs_ba: Stilovi

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
bs_ba: {0:s} je uspješno pokrenutо

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
bs_ba: {0:s} je uspješno pokrenut.

[ctx: #179]
en: Song
bs_ba: Pjesma

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
bs_ba: Trajanje

[ctx: #181]
en: Select album
bs_ba: Izaberi album

[ctx: #182]
en: Tracks
bs_ba: Numere

[ctx: #183]
en: Review
bs_ba: Pregled

[ctx: #184]
en: Refresh
bs_ba: Osvježi

[ctx: #185]
en: Searching album
bs_ba: Pretraživanje albuma

[ctx: #186]
en: OK
bs_ba: U redu

[ctx: #187]
en: No albums found!
bs_ba: Nijedan album nije pronađen!

[ctx: #188]
en: Select all
bs_ba: Izaberi sve

[ctx: #189]
en: Scanning media information
bs_ba: Pretraživanje podataka medija

[ctx: #190]
en: Save
bs_ba: Sačuvaj

[ctx: #191]
en: Shuffle
bs_ba: Miješanje

[ctx: #192]
en: Clear
bs_ba: Poništi

[ctx: #193]
en: Scan
bs_ba: Skeniraj

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
bs_ba: Pretražuje...

[ctx: #195]
en: No information found!
bs_ba: Nema nađenih podataka!

[ctx: #196]
en: Select movie:
bs_ba: Izaberi film:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
bs_ba: Pretraživanje informacija o {0:s}

[ctx: #198]
en: Loading movie details
bs_ba: Učitavanje podataka o filmu

[ctx: #199]
en: Web interface
bs_ba: Web interfejs

[ctx: #200]
en: Audio encoders
bs_ba: Zvučni koderi

[ctx: #201]
en: Audio decoders
bs_ba: Zvučni dekoderi

[ctx: #203]
en: Plot outline
bs_ba: Kratak opis

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
bs_ba: Kompilacija

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
bs_ba: Glasova

[ctx: #206]
en: Cast
bs_ba: Uloge

[ctx: #207]
en: Plot
bs_ba: Opis

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
bs_ba: Pokreni

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
bs_ba: Sljedeće

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
bs_ba: Prethodno

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
bs_ba: Kalibriranje korisničkog interfejsa...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
bs_ba: Kalibracija slike

[ctx: #215]
en: Soften
bs_ba: Omekšano

[ctx: #216]
en: Zoom amount
bs_ba: Nivo uvećanja

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
bs_ba: Odnos pikselizacije

[ctx: #218]
en: DVD drive
bs_ba: DVD uređaj

[ctx: #219]
en: Please insert disc
bs_ba: Molimo, ubacite disk

[ctx: #220]
en: Remote share
bs_ba: Udaljeno djeljenje

[ctx: #221]
en: Network is not connected
bs_ba: Mreža nije povezana

[ctx: #222]
en: Cancel
bs_ba: Otkaži

[ctx: #224]
en: Speed
bs_ba: Brzina

[ctx: #225]
en: Vertical shift
bs_ba: Okomito pomjeranje

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
bs_ba: Učitajte audio CD podatke sa mrežnih usluga

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
bs_ba: Izmješaj spisak pri učitavanju

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
bs_ba: Vrijeme usporenja HDD-a

[ctx: #230]
en: Video filters
bs_ba: Video filteri

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
bs_ba: Ništa

[ctx: #232]
en: Point
bs_ba: Tačka

[ctx: #233]
en: Linear
bs_ba: Linearno

[ctx: #234]
en: Anisotropic
bs_ba: Anizotropija

[ctx: #237]
en: Minification
bs_ba: Umanjenje

[ctx: #238]
en: Magnification
bs_ba: Uveličanje

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
bs_ba: Poništi spisak po završetku

[ctx: #240]
en: Display mode
bs_ba: Režim prikaza

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
bs_ba: Cijeli ekran #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
bs_ba: Prozorski

[ctx: #243]
en: Refresh rate
bs_ba: Osvježavanje ekrana

[ctx: #244]
en: Full screen
bs_ba: Puni ekran

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
bs_ba: Veličina: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Uvećanje x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Piksela: {6:2.2f}:1) (VPomjeraj: {7:2.2f})

[ctx: #247]
en: Scripts
bs_ba: Skripte

[ctx: #248]
en: Language
bs_ba: Jezik

[ctx: #249]
en: Music
bs_ba: Muzika

[ctx: #250]
en: Visualisation
bs_ba: Vizualizacija

[ctx: #251]
en: Select destination directory
bs_ba: Izaberite odredišnu fasciklu

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
bs_ba: Stereo povećavanje

[ctx: #253]
en: Number of channels
bs_ba: Broj kanala

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
bs_ba: DTS podoban prijemnik

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
bs_ba: Preuzimanje CD informacija

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
bs_ba: Greška

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
bs_ba: Omogući čitanje oznaka

[ctx: #259]
en: Opening
bs_ba: Otvaranje

[ctx: #260]
en: Shoutcast
bs_ba: Internet radio

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
bs_ba: Čekanje na početak...

[ctx: #262]
en: Scripts output
bs_ba: Izlazne skripte

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
bs_ba: Dozvolite daljinsko upravljanje putem HTTP-a

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
bs_ba: Snimi

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
bs_ba: Zaustavi snim.

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
bs_ba: Složi po: Numeri

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
bs_ba: Složi po: Vremenu

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
bs_ba: Složi po: Naslovu

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
bs_ba: Složi po: Izvođaču

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
bs_ba: Složi po: Albumu

[ctx: #271]
en: Top 100
bs_ba: Najboljih 100

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
bs_ba: Prilagođavanje odnosa strana

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
bs_ba: Oblikujte pravougaonik tako da dobijete savršeni kvadrat

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
bs_ba: Gornja lijeva ivica ekrana

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
bs_ba: Donja desna ivica ekrana

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
bs_ba: Pomjerajte strelicu kako biste promjenili veličinu ekrana

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
bs_ba: Pozicioniranje titla

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
bs_ba: Pomerajte liniju kako biste promenili poziciju titlova

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
bs_ba: Nije moguće učitati postavke

[ctx: #280]
en: Using default settings
bs_ba: Korišćenje podrazumjevanih postavki

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
bs_ba: Molimo, proverite XML datoteke

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
bs_ba: Pronađeno {0:d} stavki

[ctx: #283]
en: Search results
bs_ba: Rezultati pretrage

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
bs_ba: Bez rezultata

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
bs_ba: Preferirani audio jezik

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
bs_ba: Preferirani jezik titla

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
bs_ba: Titlovi

[ctx: #288]
en: Font
bs_ba: Slova

[ctx: #289]
en: Size
bs_ba: Velič.

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
bs_ba: Dinamički opseg kompresije

[ctx: #292]
en: Audio
bs_ba: Zvuk

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
bs_ba: Potraži titlove

[ctx: #294]
en: Create bookmark
bs_ba: Napravi obiljež.

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
bs_ba: Poništi obiljež.

[ctx: #297]
en: Audio offset
bs_ba: Pomjeraj zvuk u vremenu

[ctx: #298]
en: Bookmarks
bs_ba: Obilježivači

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
bs_ba: Obilješka {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
bs_ba: MP1 podoban prijemnik

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
bs_ba: MP2 podoban prijemnik

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
bs_ba: MP3 podoban prijemnik

[ctx: #303]
en: Delay
bs_ba: Kašnjenje

[ctx: #304]
en: Language
bs_ba: Jezik

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
bs_ba: Omogućeno

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
bs_ba: Nestandardni

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
bs_ba: Zadani medijski jezik

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
bs_ba: Originalni jezik

[ctx: #309]
en: User interface language
bs_ba: Jezik korisničkog sučelja

[ctx: #310]
note: Setting in international settings
en: Virtual keyboard layouts
bs_ba: Virtualni rasporedi tastature

[ctx: #312]
en: (0=auto)
bs_ba: (0=autom.)

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
bs_ba: Čišćenje baze

[ctx: #314]
en: Preparing...
bs_ba: Pripremanje...

[ctx: #315]
en: Database error
bs_ba: Greška baze podataka

[ctx: #316]
en: Searching songs...
bs_ba: Pretraživanje pjesama...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
bs_ba: Baza podataka je uspješno očišćena

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
bs_ba: Čišćenje pjesama...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
bs_ba: Greška čišćenja pjesama

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
bs_ba: Čišćenje izvođača...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
bs_ba: Greška čišćenja izvođača

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
bs_ba: Čišćenje žanrova, uloga itd...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
bs_ba: Greška pri čišćenju žanrova, uloga itd.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
bs_ba: Čišćenje putanja...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
bs_ba: Greška čišćenja putanja

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
bs_ba: Čišćenje albuma...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
bs_ba: Greška čišćenja albuma

[ctx: #328]
en: Writing changes...
bs_ba: Upisivanje promjena...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
bs_ba: Greška upisivanja promjena

[ctx: #330]
en: This may take some time...
bs_ba: Ovo može potrajati neko vrijeme...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
bs_ba: Komprimiranje baze podataka...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
bs_ba: Greška komprimiranja baze podataka

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
bs_ba: Želite li zaista da očistite biblioteku?

[ctx: #334]
en: Clean library...
bs_ba: Čišćenje biblioteke...

[ctx: #335]
en: Start
bs_ba: Pokreni

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
bs_ba: Konverzija brzine sličica

[ctx: #337]
en: Output configuration
bs_ba: Podešavanje izlaza

[ctx: #338]
en: Fixed
bs_ba: Brzo

[ctx: #339]
en: Optimized
bs_ba: Optimizirano

[ctx: #340]
en: Various artists
bs_ba: Različiti izvođači

[ctx: #341]
en: Play disc
bs_ba: Reprodukuj disk

[ctx: #342]
en: Movies
bs_ba: Filmovi

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
bs_ba: Prilagodi brzinu sličica

[ctx: #344]
en: Actors
bs_ba: Glumci

[ctx: #345]
en: Year
bs_ba: Godina

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
bs_ba: Održavajte originalnu glasnoću zvuka pri zvučnom miješanju

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
bs_ba: DTS-HD sposoban reciver

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
bs_ba: Dozvolite prolazni prijenos

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
bs_ba: TrueHD sposoban reciver

[ctx: #350]
en: Programs
bs_ba: Programi

[ctx: #351]
en: Off
bs_ba: Isklj.

[ctx: #352]
en: Dim
bs_ba: Zatamni

[ctx: #353]
en: Black
bs_ba: Crno

[ctx: #354]
en: Matrix trails
bs_ba: Matrix tragovi

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
bs_ba: Vrijeme čekanja

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
bs_ba: Režim čuvara ekrana

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
bs_ba: Funkcioniranje tajmera isključivanja

[ctx: #358]
en: All albums
bs_ba: Svi albumi

[ctx: #359]
en: Recently added albums
bs_ba: Nedavno dodani albumi

[ctx: #360]
en: Screensaver
bs_ba: Čuvar ekrana

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
bs_ba: Rekurzivna reprod. slajdova

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
bs_ba: Nivo zatamljenja čuvara ekrana

[ctx: #363]
en: Sort by: File
bs_ba: Složi po: Dato.

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
bs_ba: Dolby Digital (AC3) sposoban reciver

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
bs_ba: Složi po: Imenu

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
bs_ba: Složi po: Godini

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
bs_ba: Složi po: Popularnosti

[ctx: #369]
en: Title
bs_ba: Naziv

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
bs_ba: grmljavina

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
bs_ba: djelimično

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
bs_ba: uglavnom

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
bs_ba: sunčano

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
bs_ba: oblačno

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
bs_ba: snijeg

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
bs_ba: kiša

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
bs_ba: slab(a)

[ctx: #378]
note: Weather token
en: AM
bs_ba: ujutro

[ctx: #379]
note: Weather token
en: PM
bs_ba: popodne

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
bs_ba: pljuskovi

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
bs_ba: nekoliko

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
bs_ba: mjestimično

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
bs_ba: vjetrovito

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
bs_ba: izuzetno

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
bs_ba: umjereno

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
bs_ba: vedro

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
bs_ba: oblačno

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
bs_ba: rani

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
bs_ba: pljusak

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
bs_ba: Susnježica

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
bs_ba: nizak

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
bs_ba: umjeren

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
bs_ba: visok

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
bs_ba: magla

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
bs_ba: izmaglica

[ctx: #396]
en: Select location
bs_ba: Izbor lokacije

[ctx: #397]
en: Refresh time
bs_ba: Učestalost osvežavanja

[ctx: #398]
en: Temperature units
bs_ba: Jedinice za temperaturu

[ctx: #399]
en: Speed units
bs_ba: Jedinice za brzinu

[ctx: #400]
en: Weather
bs_ba: Vijreme

[ctx: #401]
en: Temp
bs_ba: Temper.

[ctx: #402]
en: Feels like
bs_ba: Kao da je

[ctx: #403]
en: UV index
bs_ba: UV indeks

[ctx: #404]
en: Wind
bs_ba: Vjetar

[ctx: #405]
en: Dew point
bs_ba: Tačka rose

[ctx: #406]
en: Humidity
bs_ba: Vlažnost

[ctx: #407]
en: Hardware keyboard layouts
bs_ba: Hardverski rasporedi tastature

[ctx: #409]
en: Defaults
bs_ba: Podrazumjevano

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
bs_ba: Pristupanje usluzi vrem. prognoze

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
bs_ba: Preuzimanje prognoze za:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
bs_ba: Nije moguće preuzeti podatke o prognozi

[ctx: #413]
en: Manual
bs_ba: Ručno

[ctx: #414]
en: No review for this album
bs_ba: Ne postoji recenzija za ovaj album

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
bs_ba: Preuzimanje...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
bs_ba: Prikaz: Velike ikone

[ctx: #418]
en: Low
bs_ba: Min.

[ctx: #419]
en: High
bs_ba: Maks.

[ctx: #420]
en: Best match
bs_ba: Najbolje podudarajuće

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
bs_ba: Održavajte zvučni uređaj aktivnim

[ctx: #422]
en: Delete album information
bs_ba: Izbrišite informacije o albumu

[ctx: #423]
en: Delete CD information
bs_ba: Izbriši CD podatke

[ctx: #424]
en: Select
bs_ba: Izaberi

[ctx: #425]
en: No album information found
bs_ba: Nisu pronađeni podaci o albumu

[ctx: #426]
en: No CD information found
bs_ba: Nisu pronađeni CD podaci

[ctx: #427]
en: Disc
bs_ba: Disk

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
bs_ba: Umetnite ispravan CD / DVD

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
bs_ba: Molimo, umetnite sljedeći CD/DVD

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
bs_ba: Složi po: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
bs_ba: Bez keša

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
bs_ba: Ukloni film iz biblioteke

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
bs_ba: Od {0:s} za {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
bs_ba: Optički drajv nije pronađen

[ctx: #436]
note: Message body of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: This video is stored on an optical disc (e.g. DVD, Blu-ray) and cannot be played as your device does not have an appropriate drive.
bs_ba: Ovaj video je pohranjen na optičkom disku (npr. DVD, Blu-ray) i ne može se reproducirati jer vaš uređaj nema odgovarajući pogon.

[ctx: #437]
en: Removable disk
bs_ba: Prenosivi disk

[ctx: #438]
en: Opening file
bs_ba: Otvaranje datoteke

[ctx: #439]
en: Cache
bs_ba: Keš

[ctx: #440]
en: Hard disk
bs_ba: Hard disketa

[ctx: #442]
en: Local network
bs_ba: Lokalna mreža

[ctx: #445]
en: Audio
bs_ba: Zvuk

[ctx: #447]
en: Autorun media
bs_ba: Automatska reprod. medija

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
bs_ba: Prijemnik koji podržava Dolby Digital Plus (E-AC3).

[ctx: #449]
en: Enabled
bs_ba: Omogućeno

[ctx: #450]
en: Columns
bs_ba: Kolone

[ctx: #451]
en: Row 1 address
bs_ba: 1. red adrese

[ctx: #452]
en: Row 2 address
bs_ba: 2. red adrese

[ctx: #453]
en: Row 3 address
bs_ba: 3. red adrese

[ctx: #454]
en: Row 4 address
bs_ba: 4. red adrese

[ctx: #455]
en: Rows
bs_ba: Redovi

[ctx: #456]
en: Mode
bs_ba: Režim

[ctx: #457]
en: Switch view
bs_ba: Promjeni prikaz

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
bs_ba: Granična brzina uzorkovanja (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
bs_ba: Titlovi

[ctx: #460]
en: Audio stream
bs_ba: Zvučni zapis

[ctx: #461]
en: [active]
bs_ba: [aktivno]

[ctx: #463]
en: Backlight
bs_ba: Pozadinsko osvjetljenje

[ctx: #464]
en: Brightness
bs_ba: Svjetlina

[ctx: #465]
en: Contrast
bs_ba: Kontrast

[ctx: #466]
en: Gamma
bs_ba: Opseg boje

[ctx: #467]
en: Type
bs_ba: Tip

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
bs_ba: Pomjerajte liniju da biste promenili OSD poziciju

[ctx: #469]
en: OSD position
bs_ba: OSD pozicija

[ctx: #470]
en: Credits
bs_ba: Zasluge

[ctx: #474]
en: Off
bs_ba: Isklj.

[ctx: #475]
en: Music only
bs_ba: Samo muzika

[ctx: #476]
en: Music & video
bs_ba: Muzika i video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
bs_ba: Nije moguće učitati spisak za reprodukciju

[ctx: #479]
en: Skin & language
bs_ba: Maska i jezik

[ctx: #480]
en: Appearance
bs_ba: Prikazivanje

[ctx: #481]
en: Audio options
bs_ba: Opcije zvuka

[ctx: #482]
en: About Kodi
bs_ba: O sistemu Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
bs_ba: Izbriši album

[ctx: #486]
en: Repeat
bs_ba: Ponovi

[ctx: #487]
en: Repeat one
bs_ba: Ponovi jednom

[ctx: #488]
en: Repeat folder
bs_ba: Ponovi fasciklu

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
bs_ba: Automatski pustite sljedeću pjesmu

[ctx: #491]
en: - Use big icons
bs_ba: - Koristi velike ikone

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
bs_ba: Promjeni veličinu za VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
bs_ba: Napredne opcije (samo stručnjaci!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
bs_ba: Sveobuhvatan zvučni slobodan prostor

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
bs_ba: Nadovećajte video zapise do GUI rezolucije

[ctx: #496]
en: Calibration
bs_ba: Kalibracija

[ctx: #497]
en: Show file extensions
bs_ba: Prikaži tipove datoteka

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
bs_ba: Složi po: Tipu

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
bs_ba: Nije moguće povezivanje i pretraga mrežne usluge

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
bs_ba: Neuspešno preuzimanje podataka o albumu

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
bs_ba: Traženje naziva albuma...

[ctx: #502]
en: Open
bs_ba: Otvori

[ctx: #503]
en: Busy
bs_ba: Zauzeto

[ctx: #504]
en: Empty
bs_ba: Prazno

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
bs_ba: Učitavanje medijskih informacija iz datoteka...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
bs_ba: Provjera medijskih datoteka...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
bs_ba: Složi po: Upotrebi

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
bs_ba: Omogući promjenu režima videa

[ctx: #512]
en: Startup window
bs_ba: Startni ekran

[ctx: #513]
en: Home window
bs_ba: Početni ekran

[ctx: #514]
en: Manual settings
bs_ba: Ručne postavke

[ctx: #515]
en: Genre
bs_ba: Žanr

[ctx: #517]
en: Recently played albums
bs_ba: Nedavno reprodukovani albumi

[ctx: #518]
en: Launch
bs_ba: Pokreni

[ctx: #519]
en: Launch in...
bs_ba: Pokreni u...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
bs_ba: Kompilacije

[ctx: #522]
en: Remove source
bs_ba: Ukloni izvor

[ctx: #523]
en: Switch media
bs_ba: Promjeni medij

[ctx: #524]
en: Select playlist
bs_ba: Izaberite spisak za reprodukciju

[ctx: #525]
en: New playlist...
bs_ba: Novi spisak za reprodukciju...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
bs_ba: Dodaj u spisak za reprodukciju

[ctx: #527]
en: Manually add to library
bs_ba: Ručno dodajte u biblioteku

[ctx: #528]
en: Enter title
bs_ba: Unesite naslov

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
bs_ba: Greška: Dupliran naslov

[ctx: #530]
en: Select genre
bs_ba: Izaberite žanr

[ctx: #531]
en: New genre
bs_ba: Novi žanr

[ctx: #532]
en: Manual addition
bs_ba: Ručno dodavanje

[ctx: #533]
en: Enter genre
bs_ba: Unesite žanr

[ctx: #535]
en: List
bs_ba: Spisak

[ctx: #536]
en: Icons
bs_ba: Ikone

[ctx: #537]
en: Big list
bs_ba: Vel. spis.

[ctx: #538]
en: Big icons
bs_ba: Vel. ikone

[ctx: #539]
en: Wide
bs_ba: Široki

[ctx: #540]
en: Big wide
bs_ba: Veoma široki

[ctx: #541]
en: Album icons
bs_ba: Ikone albuma

[ctx: #542]
en: DVD icons
bs_ba: DVD ikone

[ctx: #544]
en: Media info
bs_ba: Podaci o mediju

[ctx: #545]
en: Audio output device
bs_ba: Zvučni izlazni uređaj

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
bs_ba: Prolazni izlazni uređaj

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
bs_ba: Ovaj izvođač nema popunjenu biografiju

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
bs_ba: Pretvori višekanalni zvuk u stereo

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
bs_ba: Ime

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
bs_ba: Datum

[ctx: #553]
en: Size
bs_ba: Velič.

[ctx: #554]
en: Track
bs_ba: Numera

[ctx: #555]
en: Time
bs_ba: Trajanje

[ctx: #556]
en: Title
bs_ba: Naslov

[ctx: #557]
en: Artist
bs_ba: Izvođač

[ctx: #559]
en: Playlist
bs_ba: Spisak za rep.

[ctx: #561]
en: File
bs_ba: Datote.

[ctx: #562]
en: Year
bs_ba: Godina

[ctx: #563]
en: Rating
bs_ba: Ocjena

[ctx: #564]
en: Type
bs_ba: Tip

[ctx: #565]
en: Usage
bs_ba: Koriš.

[ctx: #566]
en: Album artist
bs_ba: Izvođač na albumu

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
bs_ba: Broj reprodukcija

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
bs_ba: Poslednja reprodukcija

[ctx: #569]
en: Comment
bs_ba: Komentar

[ctx: #570]
en: Date added
bs_ba: Datum dodavanja

[ctx: #571]
en: Default
bs_ba: Podrazumjevano

[ctx: #573]
en: Path
bs_ba: Putanja

[ctx: #574]
en: Country
bs_ba: Država

[ctx: #575]
en: In progress
bs_ba: u toku

[ctx: #576]
en: Times played
bs_ba: Reprodukovan

[ctx: #580]
en: Sort direction
bs_ba: Smer slaganja

[ctx: #581]
en: Sort method
bs_ba: Način slaganja

[ctx: #582]
en: View mode
bs_ba: Režim prikaza

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
bs_ba: Zapamti prikaze različitih fascikli

[ctx: #584]
en: Ascending
bs_ba: Uzlazno

[ctx: #585]
en: Descending
bs_ba: Silazno

[ctx: #586]
en: Edit playlist
bs_ba: Uredi spisak za rep.

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
bs_ba: Otkaži režim žurke

[ctx: #589]
en: Party mode
bs_ba: Režim žurke

[ctx: #590]
en: Random
bs_ba: Nasumično

[ctx: #591]
en: Off
bs_ba: Isklj.

[ctx: #592]
en: One
bs_ba: Jednom

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
bs_ba: Sve

[ctx: #594]
en: Off
bs_ba: Isklj.

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
bs_ba: Ponovi: Isklj.

[ctx: #596]
en: Repeat: One
bs_ba: Ponovi: Jednom

[ctx: #597]
en: Repeat: All
bs_ba: Ponovi: Sve

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
bs_ba: Ripuj muzički CD

[ctx: #601]
en: Medium
bs_ba: Srednje

[ctx: #602]
en: Standard
bs_ba: Uobičajeno

[ctx: #603]
en: Extreme
bs_ba: Ekstremno

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
bs_ba: Nepromjenljiva brzina

[ctx: #605]
en: Ripping...
bs_ba: Ripovanje...

[ctx: #607]
en: To:
bs_ba: Za:

[ctx: #610]
en: Rip audio track
bs_ba: Ripuj muzičku numeru

[ctx: #611]
en: Enter number
bs_ba: Unesite broj

[ctx: #620]
en: Audio CDs
bs_ba: Muzički CD-ovi

[ctx: #621]
en: Encoder
bs_ba: Koder

[ctx: #622]
en: Quality
bs_ba: Kvalitet

[ctx: #623]
en: Bitrate
bs_ba: Brzina protoka

[ctx: #624]
en: Include track number
bs_ba: Uključi broj numere

[ctx: #625]
en: All songs of
bs_ba: Sve pjesme od

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
bs_ba: TV programi u toku

[ctx: #629]
en: View mode
bs_ba: Režim prikaza

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
bs_ba: Normalan

[ctx: #631]
en: Zoom
bs_ba: Uveličan

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
bs_ba: Razvučeno 4:3

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
bs_ba: Razvučeno 16:9

[ctx: #636]
en: Custom
bs_ba: Prilagođeno

[ctx: #639]
en: Use track levels
bs_ba: Koristi na nivou numere

[ctx: #640]
en: Use album levels
bs_ba: Koristi na nivou albuma

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
bs_ba: Potrebno je raspakivanje velike datoteke. Nastaviti?

[ctx: #646]
en: Remove from library
bs_ba: Ukloni iz biblioteke

[ctx: #647]
en: Export video library
bs_ba: Izvezi biblioteku filmova

[ctx: #648]
en: Import video library
bs_ba: Uvezi biblioteku filmova

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
bs_ba: Uvoz je u toku

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
bs_ba: Izvoz je u toku

[ctx: #651]
en: Browse for library
bs_ba: Potraži biblioteku

[ctx: #652]
en: Years
bs_ba: Godina

[ctx: #653]
en: Update library
bs_ba: Ažuriraj biblioteku

[ctx: #655]
en: Browse for executable
bs_ba: Potraži izvršne datoteke

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
bs_ba: Potraži spisak za reprodukciju

[ctx: #657]
en: Browse for folder
bs_ba: Potraži fasciklu

[ctx: #658]
en: Song information
bs_ba: Podaci o pjesmi

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
bs_ba: Nelinearno istezanje

[ctx: #660]
en: Volume amplification
bs_ba: Pojačavanje zvuka

[ctx: #661]
en: Choose export folder
bs_ba: Izaberite izlaznu fasciklu

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
bs_ba: Ova datoteka više nije dostupna.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
bs_ba: Želite li ovo da uklonite iz biblioteke?

[ctx: #665]
en: Compression level
bs_ba: Nivo kompresije

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
bs_ba: Čišćenje biblioteke

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
bs_ba: Uklanjanje starih pjesama iz biblioteke

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
bs_ba: Ova putanja je već analizirana

[ctx: #705]
en: Network
bs_ba: Mreža

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
bs_ba: Internet protokol (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
bs_ba: Odredili ste neispravan priključak. Vrijednost mora biti između 1 i 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
bs_ba: HTTP posrednik

[ctx: #715]
en: Assignment
bs_ba: Zadatak

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
bs_ba: Automatski (DHCP)

[ctx: #719]
en: IP address
bs_ba: IP adresa

[ctx: #721]
en: Default gateway
bs_ba: Standardni gateway

[ctx: #723]
en: Save & restart
bs_ba: Sačuvaj i ponovo pokreni

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
bs_ba: Odredili ste neispravnu adresu. Vrijednost mora biti AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
bs_ba: sa brojevima između 0 i 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
bs_ba: Promjene nisu sačuvane. Nastaviti bez čuvanja?

[ctx: #730]
en: Port
bs_ba: Priključak

[ctx: #731]
en: Black
bs_ba: Crno

[ctx: #732]
en: Save & apply
bs_ba: Sačuvaj i primjeni

[ctx: #733]
en: Password
bs_ba: Lozinka

[ctx: #734]
en: No pass
bs_ba: Bez lozinke

[ctx: #735]
en: Character set
bs_ba: Skup znakova

[ctx: #736]
en: Style
bs_ba: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
bs_ba: Boja

[ctx: #738]
en: Normal
bs_ba: Normalan

[ctx: #739]
en: Bold
bs_ba: Podebljan

[ctx: #740]
en: Italics
bs_ba: Kurziv

[ctx: #741]
en: Bold italics
bs_ba: Podebljani kurziv

[ctx: #742]
en: White
bs_ba: Bijela

[ctx: #743]
en: Yellow
bs_ba: Žuta

[ctx: #744]
en: Files
bs_ba: Datoteke

[ctx: #747]
en: Error loading image
bs_ba: Greška učitavanja slike

[ctx: #748]
en: Edit path
bs_ba: Uredi putanju

[ctx: #749]
en: Mirror image
bs_ba: Kopija slike

[ctx: #750]
en: Are you sure?
bs_ba: Da li ste sigurni?

[ctx: #751]
en: Removing source
bs_ba: Uklanjanje izvora

[ctx: #754]
en: Add program link
bs_ba: Dodaj vezu ka programu

[ctx: #755]
en: Edit program path
bs_ba: Uredi putanju programa

[ctx: #756]
en: Edit program name
bs_ba: Uredi ime programa

[ctx: #757]
en: Edit path depth
bs_ba: Uredi dubinu putanje

[ctx: #759]
en: View: Big list
bs_ba: Prikaz: Vel. spisak

[ctx: #760]
en: Yellow
bs_ba: Žuta

[ctx: #761]
en: White
bs_ba: Bijela

[ctx: #762]
en: Blue
bs_ba: Plava

[ctx: #763]
en: Bright green
bs_ba: Svjetlo zelena

[ctx: #764]
en: Yellow green
bs_ba: Žutozelena

[ctx: #765]
en: Cyan
bs_ba: Azurno plava

[ctx: #766]
en: Light grey
bs_ba: Svjetlo siva

[ctx: #767]
en: Grey
bs_ba: Siva

[ctx: #772]
en: Audio
bs_ba: Zvuk

[ctx: #773]
en: Seeking
bs_ba: Pozicioniranje

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
bs_ba: Fascikla reprod. slajdova

[ctx: #790]
en: Remote control
bs_ba: Daljinsko upravljanje

[ctx: #792]
en: Port
bs_ba: Priključak

[ctx: #793]
en: Port range
bs_ba: Opseg priključaka

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
bs_ba: Inicijalno kašnjenje ponavljanja (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
bs_ba: Neprekidno kašnjenje ponavljanja (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
bs_ba: Maksimalan broj klijenata

[ctx: #798]
en: Internet access
bs_ba: Pristup Internetu

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
bs_ba: Tip

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
bs_ba: Uneli ste pogrešan broj priključka

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
bs_ba: Ispravan opseg priključaka je od 1 do 65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
bs_ba: Ispravan opseg priključaka je od 1024 do 65535

[ctx: #1000]
en: Preview
bs_ba: Pregled

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
bs_ba: Nije moguće povezivanje

[ctx: #1006]
en: IP address
bs_ba: IP adresa

[ctx: #1007]
en: Add network location
bs_ba: Dodaj mrežnu lokaciju

[ctx: #1008]
en: Protocol
bs_ba: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
bs_ba: Adresa servera

[ctx: #1010]
en: Server name
bs_ba: Ime servera

[ctx: #1011]
en: Remote path
bs_ba: Udaljena putanja

[ctx: #1012]
en: Shared folder
bs_ba: Dijeljena fascikla

[ctx: #1013]
en: Port
bs_ba: Priključak

[ctx: #1014]
en: Username
bs_ba: Korisničko ime

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
bs_ba: Potraži mrežni server

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
bs_ba: Unesite mrežnu adresu servera

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
bs_ba: Unesite putanju na serveru

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
bs_ba: Unesite broj priključka

[ctx: #1019]
en: Enter the username
bs_ba: Unesite korisničko ime

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
bs_ba: Unesite putanje ili potražite lokacije medija.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
bs_ba: Potraži novo dijeljenje

[ctx: #1024]
en: Browse
bs_ba: Potraži

[ctx: #1026]
en: Add source
bs_ba: Dodaj izvor

[ctx: #1027]
en: Edit source
bs_ba: Uredi izvor

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
bs_ba: Unesi novu oznaku

[ctx: #1030]
en: Browse for image
bs_ba: Potraži sliku

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
bs_ba: Potraži fasciklu sa slikama

[ctx: #1032]
en: Add network location...
bs_ba: Dodaj mrežnu lokaciju...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
bs_ba: Potraži datoteku

[ctx: #1034]
en: Submenu
bs_ba: Podmeni

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
bs_ba: Omogući tastere podmenija

[ctx: #1036]
en: Favourites
bs_ba: Omiljeno

[ctx: #1040]
en: Loading directory
bs_ba: Učitavanje direktorijuma

[ctx: #1046]
en: Access points
bs_ba: Pristupna tačka

[ctx: #1048]
en: Username
bs_ba: Korisničko ime

[ctx: #1049]
en: Script settings
bs_ba: Postavke skripte

[ctx: #1050]
en: Singles
bs_ba: Pojedinačni

[ctx: #1051]
en: Enter web address
bs_ba: Unesite internet adresu

[ctx: #1180]
en: Proxy type
bs_ba: Vrsta proksija

[ctx: #1200]
en: SMB client
bs_ba: SMB klijent

[ctx: #1202]
en: Workgroup
bs_ba: Radna grupa

[ctx: #1203]
en: Default username
bs_ba: Podrazumjevano korisničko ime

[ctx: #1204]
en: Default password
bs_ba: Podrazumjevana lozinka

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
bs_ba: Podigni SMB deljenja

[ctx: #1210]
en: Remove
bs_ba: Ukloni

[ctx: #1211]
en: Music
bs_ba: Muzika

[ctx: #1212]
en: Video
bs_ba: Filmovi

[ctx: #1213]
en: Pictures
bs_ba: Slike

[ctx: #1214]
en: Files
bs_ba: Datoteke

[ctx: #1215]
en: Music & video
bs_ba: Muzika i filmovi

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
bs_ba: Muzika i slike

[ctx: #1217]
en: Music & files
bs_ba: Muzika i datoteke

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
bs_ba: Filmovi i slike

[ctx: #1219]
en: Video & files
bs_ba: Filmovi i datoteke

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
bs_ba: Slike i datoteke

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
bs_ba: Muzika, filmovi i slike

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
bs_ba: Muzika, filmovi, slike i datoteke

[ctx: #1223]
en: Disabled
bs_ba: Onemogućeno

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
bs_ba: Datoteke, muzika i filmovi

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
bs_ba: Datoteke, slike i muzika

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
bs_ba: Datoteke, slike i filmovi

[ctx: #1229]
en: Music & programs
bs_ba: Muzika i programi

[ctx: #1230]
en: Video & programs
bs_ba: Filmovi i programi

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
bs_ba: Slike i programi

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
bs_ba: Muzika, filmovi, slike i programi

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
bs_ba: Programi, filmovi i muzika

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
bs_ba: Programi, slike i muzika

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
bs_ba: Programi, slike i filmovi

[ctx: #1271]
en: Device name
bs_ba: Ime uređaja

[ctx: #1272]
en: Use password protection
bs_ba: Koristi zaštitu sa lozinkom

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
bs_ba: Prilagođen zvučni uređaj

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
bs_ba: Prilagođen prolazni uređaj

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
bs_ba: Ekstremno

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
bs_ba: Virovi

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
bs_ba: Vjetrovito

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
bs_ba: Postavke

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
bs_ba: klizavo

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
bs_ba: i

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
bs_ba: poledica

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
bs_ba: zakašnjeli

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
bs_ba: izolovani

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
bs_ba: pljuskovi sa grmljavinom

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
bs_ba: grmljavina

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
bs_ba: sunčano

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
bs_ba: jak(a)

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
bs_ba: u

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
bs_ba: blizini

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
bs_ba: led

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
bs_ba: kristali

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
bs_ba: blago

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
bs_ba: sa

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
bs_ba: vjetrovito

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
bs_ba: Zakrpe

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
bs_ba: oluja

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
bs_ba: rosulja kupusarka

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
bs_ba: maglovito

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
bs_ba: grad

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
bs_ba: grmljavina

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
bs_ba: Plitak

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
bs_ba: Umjeren

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
bs_ba: Vjetrovito

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
bs_ba: Magla

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
bs_ba: Oblačno

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
bs_ba: Kuglica

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
bs_ba: Grad

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
bs_ba: Dim

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
bs_ba: Vulkanski

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
bs_ba: Pepeo

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
bs_ba: Rasprostranjen

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
bs_ba: Prašina

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
bs_ba: Pijesak

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
bs_ba: Sprej

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
bs_ba: Virovi

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
bs_ba: Pješčana oluja

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
bs_ba: Duvanje

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
bs_ba: Kuglice

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
bs_ba: Malo

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
bs_ba: i

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
bs_ba: Susnježica

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
bs_ba: sa

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
bs_ba: Šansa

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
bs_ba: od

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
bs_ba: Lijevak

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
bs_ba: Oblak

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
bs_ba: Nepoznato

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
bs_ba: Obilne padavine

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
bs_ba: Djelimično

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
bs_ba: Postavi ekran „na spavanje“, kada se ne koristi

[ctx: #2050]
en: Runtime
bs_ba: Trajanje

[ctx: #2080]
en: Empty list
bs_ba: Prazna lista

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
bs_ba: Vratio se nazad na matičnu listu jer je aktivna lista prazna

[ctx: #10000]
en: Home
bs_ba: Početna strana

[ctx: #10001]
en: Programs
bs_ba: Programi

[ctx: #10002]
en: Pictures
bs_ba: Slike

[ctx: #10003]
en: File manager
bs_ba: Upr. datotekama

[ctx: #10004]
en: Settings
bs_ba: Postavke

[ctx: #10005]
en: Not available
bs_ba: Nije dostupno

[ctx: #10007]
en: System information
bs_ba: Podaci o sistemu

[ctx: #10016]
en: Settings - System
bs_ba: Postavke - Sistem

[ctx: #10025]
en: Videos
bs_ba: Filmovi

[ctx: #10029]
en: Login screen
bs_ba: Ekran za prijavu

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
bs_ba: Postavke - Profili

[ctx: #10037]
en: Standard
bs_ba: Uobičajeno

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
bs_ba: Jeste li sigurni da želite resetovati postavke u ovoj kategoriji?

[ctx: #10043]
en: Help
bs_ba: Pomoć

[ctx: #10044]
en: No help available
bs_ba: Pomoć nije dostupna

[ctx: #10060]
en: Favourites
bs_ba: Omiljeno

[ctx: #10126]
en: File browser
bs_ba: Preglednik datoteke

[ctx: #10128]
en: Network setup
bs_ba: Podešavanje mreže

[ctx: #10129]
en: Media source
bs_ba: Izvor medije

[ctx: #10130]
en: Profile settings
bs_ba: Podešavanje profila

[ctx: #10131]
en: Lock settings
bs_ba: Zaključaj postavke

[ctx: #10132]
en: Content settings
bs_ba: Podešavanje sadržaja

[ctx: #10134]
en: Favourites
bs_ba: Omiljeno

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
bs_ba: Editor pametne-plejliste

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
bs_ba: Editor pravila za pametnu-plejlistu

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
bs_ba: Postavke dodatka

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
bs_ba: Traženje titlova...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
bs_ba: Traženje titlova u kešu...

[ctx: #10212]
en: terminating
bs_ba: prekidanje

[ctx: #10213]
en: buffering
bs_ba: predmemorisanje

[ctx: #10214]
en: Opening stream
bs_ba: Otvaranje zapisa

[ctx: #10502]
en: Music
bs_ba: Muzika

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
bs_ba: 100 najboljih pjesama

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
bs_ba: 100 najboljih albuma

[ctx: #10506]
en: Programs
bs_ba: Programi

[ctx: #10507]
en: Configuration
bs_ba: Konfiguracija

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
bs_ba: Vremenska prognoza

[ctx: #10509]
en: Network gaming
bs_ba: Mrežno igranje

[ctx: #10510]
en: Extensions
bs_ba: Proširenja

[ctx: #10511]
en: System info
bs_ba: Podaci o sistemu

[ctx: #10516]
en: Music - Library
bs_ba: Muzička bibliote.

[ctx: #10523]
en: Album information
bs_ba: Podaci o albumu

[ctx: #10524]
en: Movie information
bs_ba: Dobavljač

[ctx: #10700]
en: TV channels
bs_ba: TV Kanali

[ctx: #10702]
en: TV guide
bs_ba: TV vodič

[ctx: #10705]
en: Radio channels
bs_ba: Radio Kanali

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
bs_ba: Igre

[ctx: #10822]
note: Title of the in-game OSD menu
en: Menu
bs_ba: Meni

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
bs_ba: Jačina zvuka

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
bs_ba: Film preko čitavog ekrana

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
bs_ba: Reindeksiranje...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
bs_ba: Povratak na prozor sa muzikom

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
bs_ba: Povratak na prozor sa filmovima

[ctx: #12321]
en: OK
bs_ba: U redu

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
bs_ba: Zaključano! Unesite kôd...

[ctx: #12326]
en: Enter password
bs_ba: Unesite lozinku

[ctx: #12327]
en: Enter master code
bs_ba: Unesite glavni kôd

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
bs_ba: Unesite kôd za otključavanje

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
bs_ba: Unesite kombinaciju tastera upravljača za igre

[ctx: #12332]
en: Set lock
bs_ba: Zaključaj

[ctx: #12333]
en: Unlock
bs_ba: Otključaj

[ctx: #12334]
en: Reset lock
bs_ba: Poništi kôd

[ctx: #12335]
en: Remove lock
bs_ba: Ukloni kôd

[ctx: #12337]
en: Numeric password
bs_ba: Numerička lozinka

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
bs_ba: Kombinacija tastera upravljača za igre

[ctx: #12339]
en: Full-text password
bs_ba: Lozinka sa svim znacima

[ctx: #12340]
en: Enter new password
bs_ba: Unesite novu lozinku

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
bs_ba: Lozinka nije ispravna,

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
bs_ba: Unijete lozinke se ne poklapaju.

[ctx: #12345]
en: Access denied
bs_ba: Pristup odbijen

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
bs_ba: Prekomjerni broj pokušaja unosa lozinke.

[ctx: #12348]
en: Item locked
bs_ba: Stavka je zaključana

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
bs_ba: Ponovo aktiviraj kôd

[ctx: #12356]
en: Change lock
bs_ba: Promjeni kôd

[ctx: #12357]
en: Source lock
bs_ba: Porijeklo kôda

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
bs_ba: Lozinka ne može biti prazna. Pokušajte ponovo.

[ctx: #12360]
en: Master lock
bs_ba: Glavni kôd

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
bs_ba: Postavke i upr. datotekama

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
bs_ba: Vrijeme prikazivanja svake slike

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
bs_ba: Koristi efekat pomjeranja i uveličavanja

[ctx: #12390]
en: System uptime
bs_ba: Sistem je aktivan

[ctx: #12391]
en: Minutes
bs_ba: minuta

[ctx: #12392]
en: Hours
bs_ba: sati

[ctx: #12393]
en: Days
bs_ba: dana

[ctx: #12394]
en: Total uptime
bs_ba: Ukupno vrijeme

[ctx: #12395]
en: Battery level
bs_ba: Nivo baterije

[ctx: #12600]
en: Weather
bs_ba: Vremenska prognoza

[ctx: #12900]
en: Screensaver
bs_ba: Čuvar ekrana

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
bs_ba: OSD preko čitavog ekrana

[ctx: #13000]
en: System
bs_ba: Sistem

[ctx: #13002]
en: Video only
bs_ba: Samo filmovi

[ctx: #13003]
en: - Delay
bs_ba: - Kašnjenje

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
bs_ba: - Minimalno trajanje datoteke

[ctx: #13005]
en: Shutdown
bs_ba: Isključi

[ctx: #13007]
en: Reset
bs_ba: Resetuj

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
bs_ba: Akcija pri isključivanju

[ctx: #13009]
en: Quit
bs_ba: Izađi

[ctx: #13010]
en: Hibernate
bs_ba: Hibernacija

[ctx: #13011]
en: Suspend
bs_ba: Stanje spavanja

[ctx: #13012]
en: Exit
bs_ba: Izađi iz

[ctx: #13013]
en: Reboot
bs_ba: Ponovo pokreni

[ctx: #13015]
en: Power button action
bs_ba: Akcija dugmeta za uključivanje

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
bs_ba: Spriječi nezaposleno gašenje

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
bs_ba: Dozvoli nezaposleno gašenje

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
bs_ba: Da li je druga sesija aktivna, možda putem ssh?

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
bs_ba: Čekam da se mreža spoji...

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
bs_ba: Čekam da se server probudi...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
bs_ba: Produženo čekanje da se server probudi...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
bs_ba: Čekam na pokretanje usluga...

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
bs_ba: Nizak nivo baterije

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
bs_ba: Prepusti izbor uprav. programu (neophodno ponovno pokretanje)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
bs_ba: Onemogućeno

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
bs_ba: Omogućeno tokom reprodukcije filma

[ctx: #13108]
en: Always enabled
bs_ba: Uvijek je omogućeno

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
bs_ba: Visok kvalitet uvećanja

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
bs_ba: Onemogućen

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
bs_ba: Omogućen za SD sadržaj

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
bs_ba: Uvijek je omogućen

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
bs_ba: Način uvećanja

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
bs_ba: Zacrni ostale ekrane

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
bs_ba: Onemogućeno

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
bs_ba: Zacrni ekrane

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
bs_ba: Otkrivene su aktivne veze!

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
bs_ba: Promjeni Apple Remote režim?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
bs_ba: Mrežna podmaska

[ctx: #13160]
en: Gateway
bs_ba: Mrežni prolaz

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
bs_ba: Primarni DNS

[ctx: #13170]
en: Never
bs_ba: Nikada

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
bs_ba: Odmah

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
bs_ba: Datum postavljanja HDD-a:

[ctx: #13200]
en: Profiles
bs_ba: Profili

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
bs_ba: Poslednji učitan profil:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
bs_ba: Nepoznato

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
bs_ba: Prepiši

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
bs_ba: Budilnik

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
bs_ba: Interval za ponovnu aktivaciju budilnika(u min.)

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
bs_ba: Pretraži titlove u RAR-ovima

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
bs_ba: Potraži titl...

[ctx: #13251]
en: Move item
bs_ba: Premjesti stavku

[ctx: #13252]
en: Move item here
bs_ba: Premjesti stavku ovdje

[ctx: #13253]
en: Cancel move
bs_ba: Otkaži premeštanje

[ctx: #13270]
en: Hardware:
bs_ba: Hardver:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
bs_ba: Povezano, ali DNS nije dostupan.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
bs_ba: Hard disketa

[ctx: #13277]
en: Storage
bs_ba: Skladište

[ctx: #13278]
en: Default
bs_ba: Podrazumjevano

[ctx: #13279]
en: Network
bs_ba: Mreža

[ctx: #13281]
en: Hardware
bs_ba: Hardver

[ctx: #13283]
en: Operating system:
bs_ba: Operativni sistem:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
bs_ba: Brzina procesora:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
bs_ba: Video koder:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
bs_ba: Rezolucija ekrana:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
bs_ba: A/V kabl:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
bs_ba: DVD regija:

[ctx: #13296]
en: Connected
bs_ba: Povezano

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
bs_ba: Nije povezano. Provjerite mrežne postavke.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
bs_ba: Željena temperatura

[ctx: #13300]
en: Fan speed
bs_ba: Brzina ventilatora

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
bs_ba: Automat. kontrolisanje temperature

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
bs_ba: Nametni brzinu ventilatora

[ctx: #13303]
en: Fonts
bs_ba: Fontovi

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
bs_ba: Omogući obrtanje bi-direkcionih stringova

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
bs_ba: Prikaži RSS novosti

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
bs_ba: Prikaži stavke roditeljske fascikle

[ctx: #13307]
en: Track naming template
bs_ba: Šablon imenovanja numera

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
bs_ba: Efekat uveličavanja

[ctx: #13311]
en: Float effect
bs_ba: Efekat plutanja

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
bs_ba: Smanjenje crnih traka

[ctx: #13313]
en: Restart
bs_ba: Ponovo pokreni

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
bs_ba: Fini prijelaz (preklapanje) između pjesama

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
bs_ba: Obnavljanje sličica

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
bs_ba: Rekurzivne sličice

[ctx: #13317]
en: View slideshow
bs_ba: Prikaži reproduk. slajdova

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
bs_ba: Rekurzivna reprod. slajdova

[ctx: #13321]
en: Left only
bs_ba: Samo lijevi

[ctx: #13322]
en: Right only
bs_ba: Samo desni

[ctx: #13324]
en: Background transparency
bs_ba: Providnost pozadine

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
bs_ba: Providnost prednjeg plana

[ctx: #13326]
en: A/V delay
bs_ba: A/V kašnjenje

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
bs_ba: Greška: Nedovoljno memorije

[ctx: #13332]
en: Move up
bs_ba: Premjesti gore

[ctx: #13333]
en: Move down
bs_ba: Premjesti dolje

[ctx: #13334]
en: Edit label
bs_ba: Uredi natpis

[ctx: #13335]
en: Make default
bs_ba: Post. podrazumevanim

[ctx: #13336]
en: Remove button
bs_ba: Ukloni taster

[ctx: #13340]
en: Leave as is
bs_ba: Ostavi kako jeste

[ctx: #13341]
en: Green
bs_ba: Zelena

[ctx: #13342]
en: Orange
bs_ba: Narandžasta

[ctx: #13343]
en: Red
bs_ba: Crvena

[ctx: #13344]
en: Cycle
bs_ba: Ciklus

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
bs_ba: Isključi LED prilikom reprodukcije

[ctx: #13346]
en: Movie information
bs_ba: Podaci o filmu

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
bs_ba: Stavi u red za reprod.

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
bs_ba: Pretraži IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
bs_ba: Potraži novi sadržaj

[ctx: #13351]
en: Album information
bs_ba: Podaci o albumu

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
bs_ba: Analiz. stavke u biblioteci

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
bs_ba: Zaustavi analiziranje

[ctx: #13354]
en: Render method
bs_ba: Način predstavljanja

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
bs_ba: Nizak kvalitet sjenčenja piksela

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
bs_ba: Hardverska preklapanja

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
bs_ba: Visok kvalitet sjenčenja piksela

[ctx: #13358]
en: Play item
bs_ba: Reprodukuj stavku

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
bs_ba: Postavi sličicu izvođača

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
bs_ba: Automatski napravi sličice

[ctx: #13361]
en: Enable voice
bs_ba: Omogući glas

[ctx: #13375]
en: Enable device
bs_ba: Omogući uređaj

[ctx: #13376]
en: Volume
bs_ba: Jačina zvuka

[ctx: #13377]
en: Default view mode
bs_ba: Podrazumjevani režim prikaza

[ctx: #13378]
en: Default brightness
bs_ba: Podrazumjevana svjetlina

[ctx: #13379]
en: Default contrast
bs_ba: Podrazumjevani kontrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
bs_ba: Podrazumjevani opseg boja

[ctx: #13381]
en: Resume video
bs_ba: Nastavi film

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
bs_ba: Glasovna maska - Priključak 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
bs_ba: Glasovna maska - Priključak 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
bs_ba: Glasovna maska - Priključak 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
bs_ba: Glasovna maska - Priključak 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
bs_ba: Koristi traženje zasnovano na vremenu

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
bs_ba: Šablon imenovanja numera - desno

[ctx: #13388]
en: Preset
bs_ba: Unaprijed zadato

[ctx: #13393]
en: Calculate size
bs_ba: Izračunaj veličinu

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
bs_ba: Računanje veličine fascikle

[ctx: #13395]
en: Video settings
bs_ba: Postavke filma

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
bs_ba: Omogući titlove

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
bs_ba: Prečice

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
bs_ba: Fini prelaz između pjesama istog albuma

[ctx: #13402]
en: Show track position
bs_ba: Prikaži poziciju numere

[ctx: #13403]
en: Clear default
bs_ba: Očisti podrazumjevano

[ctx: #13404]
en: Resume
bs_ba: Nastavi

[ctx: #13405]
en: Get thumb
bs_ba: Preuzmi omot

[ctx: #13406]
en: Picture information
bs_ba: Podaci o slici

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
bs_ba: (IMDb ocjena korisnika)

[ctx: #13409]
en: Top 250
bs_ba: Najboljih 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
bs_ba: Namjesti na Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
bs_ba: Minimalna brzina ventilatora

[ctx: #13412]
en: Play from here
bs_ba: Reprodukuj odavde

[ctx: #13413]
en: Downloading
bs_ba: Preuzimanje

[ctx: #13415]
en: Render method
bs_ba: Način predstavljanja

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
bs_ba: Autom. otkrij

[ctx: #13419]
en: Software
bs_ba: Softver

[ctx: #13420]
en: Remove safely
bs_ba: Sigurno ukloni

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
bs_ba: Pokreni rep. slajd. odavde

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
bs_ba: Zapamti ovu putanju

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
bs_ba: Pokreni samo ovo

[ctx: #13505]
en: Resample quality
bs_ba: Kvalitet ponov. odab.

[ctx: #13507]
en: Medium
bs_ba: Srednje

[ctx: #13508]
en: High
bs_ba: Visok

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
bs_ba: Sinhronizuj reprodukciju prema prikazu

[ctx: #13511]
en: Choose art
bs_ba: Izaberi poster

[ctx: #13512]
en: Current art
bs_ba: Sadašnji poster

[ctx: #13513]
en: Remote art
bs_ba: Dostupni posteri

[ctx: #13514]
en: Local art
bs_ba: Lokalni posteri

[ctx: #13515]
en: No art
bs_ba: Bez postera

[ctx: #13551]
en: Off
bs_ba: Isklj.

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
bs_ba: Dozvoli pokretanje Kodi aplik. korišćenjem daljinskog

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
bs_ba: Vreme kašnjenja sekvence

[ctx: #13610]
en: Disabled
bs_ba: Onemogućeno

[ctx: #13611]
en: Standard
bs_ba: Uobičajeno

[ctx: #14000]
en: Stack
bs_ba: Postavi na skladište

[ctx: #14001]
en: Unstack
bs_ba: Ukloni sa skladišta

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
bs_ba: Preuzimanje datoteke spisk. za rep...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
bs_ba: Preuzimanje spiska protoka podataka...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
bs_ba: Razlučivanje (razlaganje) spiska protoka podataka...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
bs_ba: Nije uspjelo preuzimanje spiska protoka podataka

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
bs_ba: Nije uspjelo preuzimanje datoteke spiska za reprodukciju

[ctx: #14009]
en: Games directory
bs_ba: Katalog igara

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
bs_ba: Autom. prebaci na sličice zasnovano na

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
bs_ba: Omogući automatsko prebacivanje na prikaz omota

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
bs_ba: - Koristi velike ikone

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
bs_ba: - Prebacivanje zasnovano na

[ctx: #14014]
en: - Percentage
bs_ba: - Postotak

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
bs_ba: Bez datoteka i bar jedne sličice

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
bs_ba: Bar jedna datoteka i sličica

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
bs_ba: Procenat sličica

[ctx: #14018]
en: View options
bs_ba: Prikaži opcije

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
bs_ba: Promjeni kôd područja 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
bs_ba: Promjeni kôd područja 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
bs_ba: Promjeni kôd područja 3

[ctx: #14022]
en: Library
bs_ba: Biblioteka

[ctx: #14023]
en: No TV
bs_ba: Bez TV prijemnika

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
bs_ba: Unesite najbliži veći grad

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
bs_ba: Video keš - DVD-ROM

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
bs_ba: Keš zvuka - DVD-ROM

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
bs_ba: DVD keš - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
bs_ba: Lokalna mreža

[ctx: #14036]
en: Services
bs_ba: Usluge

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
bs_ba: Promjenjene su mrežne postavke

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
bs_ba: Naknadna obrada

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
bs_ba: - Isključi dok se reprodukuje

[ctx: #14051]
en: Time format
bs_ba: Prikaz vremena

[ctx: #14052]
en: Date format
bs_ba: Prikaz datuma

[ctx: #14053]
en: GUI filters
bs_ba: GUI filteri

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
bs_ba: Koristi analiziranje u pozadini

[ctx: #14056]
en: Stop scan
bs_ba: Zaustavi analiziranje

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
bs_ba: Zrnasti efekat prikaza

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
bs_ba: Potraži sličice na dijeljenim lokacijama

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
bs_ba: Nepoznat tip keša - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
bs_ba: Unesite korisničko ime za

[ctx: #14063]
en: Date & time
bs_ba: Datum i vrijeme

[ctx: #14064]
en: Set date
bs_ba: Postavi datum

[ctx: #14065]
en: Set time
bs_ba: Postavi vrijeme

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
bs_ba: Unesite datum u obliku DD/MM/GGGG

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
bs_ba: Unesite IP adresu

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
bs_ba: Odmah primeniti postavke?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
bs_ba: Odmah primjeni promjene

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
bs_ba: Dozvoli preimenovanje i brisanje datoteke

[ctx: #14074]
en: Set timezone
bs_ba: Postavi vremensku zonu

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
bs_ba: Koristi ljetno računanje vremena

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
bs_ba: Dodaj u omiljeno

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
bs_ba: Ukloni iz omiljenog

[ctx: #14078]
en: Colours
bs_ba: Boje

[ctx: #14081]
en: File lists
bs_ba: Spiskovi datoteka

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
bs_ba: Stavi pjesmu u red prilikom izbora

[ctx: #14086]
en: Playback
bs_ba: Reprodukcija

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
bs_ba: Automatski reprodukuj DVD-ove

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
bs_ba: Slova

[ctx: #14090]
en: International
bs_ba: Međunarodno

[ctx: #14091]
en: Character set
bs_ba: Skup znakova

[ctx: #14093]
en: Security
bs_ba: Sigurnost

[ctx: #14095]
en: Power saving
bs_ba: Ušteda energije

[ctx: #14098]
en: Play
bs_ba: Reprodukuj

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
bs_ba: Zaustavi ripovanje CD-a

[ctx: #14107]
en: Time format
bs_ba: Prikaz vremena

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
bs_ba: Informacija

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
bs_ba: Upozorenje

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
bs_ba: Greška

[ctx: #14200]
en: Player
bs_ba: Uređaj za reprodukciju

[ctx: #14202]
en: Library
bs_ba: Biblioteka

[ctx: #14210]
en: Profile settings
bs_ba: Podešavanje profila

[ctx: #14215]
en: Videos
bs_ba: Filmovi

[ctx: #14216]
en: Music
bs_ba: Muzika

[ctx: #14217]
en: Pictures
bs_ba: Slike

[ctx: #14218]
en: Language
bs_ba: Jezik

[ctx: #14220]
en: Display
bs_ba: Prikaz

[ctx: #14221]
en: Audio
bs_ba: Zvuk

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
bs_ba: Ažuriraj biblioteku prilikom uključivanja

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
bs_ba: Uvijek ažuriraj biblioteku u pozadini

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
bs_ba: Kanali

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
bs_ba: Ikone

[ctx: #15015]
en: Remove
bs_ba: Ukloni

[ctx: #15016]
en: Games
bs_ba: Igre

[ctx: #15019]
en: Add
bs_ba: Dodaj

[ctx: #15052]
en: Password
bs_ba: Lozinka

[ctx: #15100]
en: Library
bs_ba: Biblioteka

[ctx: #15101]
en: Database
bs_ba: Baza podataka

[ctx: #15102]
en: * All albums
bs_ba: * Svi albumi

[ctx: #15103]
en: * All artists
bs_ba: * Svi izvođači

[ctx: #15104]
en: * All songs
bs_ba: * Sve pjesme

[ctx: #15105]
en: * All genres
bs_ba: * Svi žanrovi

[ctx: #15107]
en: Buffering...
bs_ba: Predmemorisanje...

[ctx: #15109]
en: Skin default
bs_ba: Podrazumjevana maska

[ctx: #15111]
en: Theme
bs_ba: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
bs_ba: Podrazumjevana tema

[ctx: #15207]
en: Connected
bs_ba: Povezano

[ctx: #15208]
en: Not connected
bs_ba: Nije povezano

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
bs_ba: Reprodukuj pomoću...

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
bs_ba: Sakrij nazive datoteka prilikom prikaza omota

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
bs_ba: Reprodukuj u režimu žurke

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
bs_ba: Putanja nije pronađena ili je nevažeća

[ctx: #15302]
en: No servers found
bs_ba: Ni jedan server nije pronađen

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
bs_ba: Radna grupa nije pronađena

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
bs_ba: Otvaranje izvora sa više putanja

[ctx: #15311]
en: Path:
bs_ba: Putanja:

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
bs_ba: Sačuvaj

[ctx: #16000]
en: General
bs_ba: Opšte

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
bs_ba: Pretraživanje interneta

[ctx: #16003]
en: Player
bs_ba: Uređaj za reprodukciju

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
bs_ba: Reprodukuj medij sa diska

[ctx: #16008]
en: Enter new title
bs_ba: Unesite novi naslov

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
bs_ba: Unesite ime filma

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
bs_ba: Unesite ime profila

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
bs_ba: Unesite ime albuma

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
bs_ba: Unesite ime spiska za rep.

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
bs_ba: Unesite novo ime datoteke

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
bs_ba: Unesite ime fascikle

[ctx: #16015]
en: Enter directory
bs_ba: Unesite fasciklu

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
bs_ba: Dostupne opcije: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
bs_ba: Unesite riječ za pretragu

[ctx: #16018]
en: None
bs_ba: Ništa

[ctx: #16019]
en: Auto select
bs_ba: Automatski izbor

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
bs_ba: Poništava...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
bs_ba: Unesi ime izvođača

[ctx: #16026]
en: Playback failed
bs_ba: Neuspešna reprodukcija

[ctx: #16028]
en: Enter value
bs_ba: Unesite vrijednost

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
bs_ba: Režim žurke je prekinut.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
bs_ba: Nema podudarajućih pjesama u biblioteci.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
bs_ba: Spisak za rep. režima žurke

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
bs_ba: Deinterlace metoda

[ctx: #16039]
en: Off
bs_ba: Isklj.

[ctx: #16101]
en: Unwatched
bs_ba: neodgledanih

[ctx: #16102]
en: Watched
bs_ba: odgledanih

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
bs_ba: Obilježi kao odgledano

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
bs_ba: Obilježi kao neodgledano

[ctx: #16105]
en: Edit title
bs_ba: Uredi naslov

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
bs_ba: Operacija je prekinuta

[ctx: #16201]
en: Copy failed
bs_ba: Kopiranje nije uspjelo

[ctx: #16203]
en: Move failed
bs_ba: Premještanje nije uspjelo

[ctx: #16205]
en: Delete failed
bs_ba: Brisanje nije uspelo

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
bs_ba: Režim video razmjere

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
bs_ba: Najbliži komšija

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
bs_ba: Bicubic (softverski)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
bs_ba: Lanczos (softverski)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
bs_ba: Sinc (softverski)

[ctx: #16310]
en: Temporal
bs_ba: Vremenski

[ctx: #16316]
en: Auto
bs_ba: Automatski

[ctx: #16400]
en: Post-processing
bs_ba: Post-procesiranje

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
bs_ba: Vrijeme nakon kog će ekran preći u stanje spavanja

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
bs_ba: Prebaci na kanal

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
bs_ba: ili koristi fraze da dobiješ precizan rezultat, npr. "Bijelo dugme".

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
bs_ba: PVR strim informacija

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
bs_ba: Primajuci uređaj

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
bs_ba: Status uređaja

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
bs_ba: Kvalitet signala

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
bs_ba: Brzo

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
bs_ba: Enkripcija

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
bs_ba: Snimci

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
bs_ba: Kanali

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
bs_ba: Sakriveno

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
bs_ba: TV Kanali

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
bs_ba: Radio Kanali

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
bs_ba: Predstojeći snimci

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
bs_ba: Dodaj tajmer...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
bs_ba: Nema rezultata pretrage

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
bs_ba: Kanal

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
bs_ba: Sada

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
bs_ba: Sljedeće

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
bs_ba: Matrica

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
bs_ba: Informacija

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
bs_ba: Prikaži kvalitet signala

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
bs_ba: Nije podržano od PVR backend-a.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
bs_ba: Jeste li sigurni da želite sakriti ovaj kanal?

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
bs_ba: Snimanje u toku

[ctx: #19046]
en: New channel
bs_ba: Novi kanal

[ctx: #19049]
en: Show channel
bs_ba: Prikaži kanal

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
bs_ba: Prikaži neskrivene kanale

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
bs_ba: Prikaži skrivene kanale

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
bs_ba: Premjesti kanal u:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
bs_ba: Informacija o snimku

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
bs_ba: Sakri kanal

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
bs_ba: Informacija nije dostupna

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
bs_ba: Novi tajmer

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
bs_ba: Tajmer uključen

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
bs_ba: Zaustavi snimanje

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
bs_ba: Izbriši tajmer

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
bs_ba: Dodaj tajmer

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
bs_ba: Sortiraj po: Kanalu

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
bs_ba: Ovaj program se već snima.

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
bs_ba: Vodič

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
bs_ba: Uspori mjenjanje kanala

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
bs_ba: Ime

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
bs_ba: Fascikle

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
bs_ba: Kanal

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
bs_ba: Molimo prebacite na drugi kanal.

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
bs_ba: Unesi ime fascikle za snimak

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
bs_ba: na

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
bs_ba: Verzija

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
bs_ba: Adresa

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
bs_ba: Velicina diska

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
bs_ba: Pretraživanje kanala

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
bs_ba: Broj klijenta

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
bs_ba: Izbjegni ponavljanje

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
bs_ba: Ovaj tajmer još uvijek snima. Jeste li sigurni da želite izbrisati ovaj tajmer?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
bs_ba: Samo "Free-to-air" kanali

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
bs_ba: Zanemari sadašnje brojače vremena

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
bs_ba: Zanemari sadašnje snimanje

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
bs_ba: Početno vrijeme

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
bs_ba: Krajnje vrijeme

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
bs_ba: Početni datum

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
bs_ba: Krajnji datum

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
bs_ba: Najmanje trajanje

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
bs_ba: Najveće trajanje

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
bs_ba: Uključi nepoznate žanrove

[ctx: #19133]
en: Search string
bs_ba: Pretraži niz

[ctx: #19134]
en: Include description
bs_ba: Uključi opis

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
bs_ba: Osjetljiv na VelikA i MalA slova

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
bs_ba: Kanal nedostupan

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
bs_ba: Ime nove grupe

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
bs_ba: Grupa

[ctx: #19142]
en: Search guide
bs_ba: Vodić za pretragu

[ctx: #19143]
en: Group management
bs_ba: Upravljanje grupama

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
bs_ba: Grupa nije određena

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
bs_ba: Po grupama

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
bs_ba: Grupe

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
bs_ba: Kanal

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
bs_ba: Po

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
bs_ba: Ut

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
bs_ba: Sr

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
bs_ba: Če

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
bs_ba: Pe

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
bs_ba: Su

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
bs_ba: Ne

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
bs_ba: od

[ctx: #19157]
en: Next recording
bs_ba: Slijedeće snimanje

[ctx: #19158]
en: Currently recording
bs_ba: Sadašnje snimanje

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
bs_ba: od

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
bs_ba: do

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
bs_ba: Snimanje aktivno

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
bs_ba: Snimci

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
bs_ba: Promjeni

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
bs_ba: PVR informacije

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
bs_ba: Skeniranje za nedostajuće ikone

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
bs_ba: Sakrij okvir za video informacije

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
bs_ba: Trajanje instant snimalice

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
bs_ba: Reprodukcija

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
bs_ba: Pokaži informacije o kanalu kada mjenjam kanale

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
bs_ba: TV Kanali

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
bs_ba: Radio Kanali

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
bs_ba: Novi kanal

[ctx: #19205]
en: Group management
bs_ba: Upravljanje grupama

[ctx: #19222]
en: Guide
bs_ba: Vodič

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
bs_ba: Izmjeni tajmer

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
bs_ba: TV vodič

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
bs_ba: Režim

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
bs_ba: Automatski

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
bs_ba: Originalni jezik

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
bs_ba: Fascikla sa sačuvanom muzikom

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
bs_ba: Koristi spoljni DVD uređaj za rep.

[ctx: #20002]
en: External DVD player
bs_ba: Spoljni DVD uređaj za rep.

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
bs_ba: Fascikla modifikatora igara

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
bs_ba: Fascikla sa slikama ekrana

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
bs_ba: Fascikla sa spiskovima za rep.

[ctx: #20007]
en: Recordings
bs_ba: Snimci

[ctx: #20008]
en: Screenshots
bs_ba: Slike ekrana

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
bs_ba: Koristi Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
bs_ba: Spiskovi za reprod. muzike

[ctx: #20012]
en: Video playlists
bs_ba: Spiskovi za reprod. filmova

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
bs_ba: Želite li da pokrenete igru?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
bs_ba: Složi po: Spis. za rep.

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
bs_ba: Udaljena sličica

[ctx: #20016]
en: Current thumb
bs_ba: Trenutna sličica

[ctx: #20017]
en: Local thumb
bs_ba: Lokalna sličica

[ctx: #20018]
en: No thumb
bs_ba: Nema sličice

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
bs_ba: Izaberi sličicu

[ctx: #20023]
en: Conflict
bs_ba: Neusaglašenost

[ctx: #20024]
en: Scan new
bs_ba: Pretraživanje novih

[ctx: #20025]
en: Scan all
bs_ba: Pretraživanje svih

[ctx: #20026]
en: Region
bs_ba: Regija

[ctx: #20037]
en: Summary
bs_ba: Kratak pregled

[ctx: #20038]
en: Lock music window
bs_ba: Zaključaj prozor sa muzikom

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
bs_ba: Zaključaj prozor sa filmovima

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
bs_ba: Zaključaj prozor sa slikama

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
bs_ba: Zaključaj prozor sa programima i skriptama

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
bs_ba: Zaključaj upravljača datotekama

[ctx: #20043]
en: Lock settings
bs_ba: Zaključaj postavke

[ctx: #20044]
en: Start fresh
bs_ba: Novi početak

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
bs_ba: Uđi u glavni režim

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
bs_ba: Napusti glavni režim

[ctx: #20049]
en: Best available
bs_ba: Najbolje moguće

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
bs_ba: Automatsko prebacivanje između 16x9 i 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
bs_ba: Smatraj komprimirane datoteke kao jednu

[ctx: #20052]
en: Caution
bs_ba: Oprez

[ctx: #20053]
en: Left master mode
bs_ba: Napušten glavni režim

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
bs_ba: Pristupljeno glavnom režimu

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
bs_ba: Omot sa Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
bs_ba: Ukloni sličicu

[ctx: #20058]
en: Add profile...
bs_ba: Dodaj profil...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
bs_ba: Zahtjevaj podatke za sve albume

[ctx: #20060]
en: Media info
bs_ba: Podaci o mediju

[ctx: #20061]
en: Separate
bs_ba: Odvojeno

[ctx: #20062]
en: Shares with default
bs_ba: Podrazumjevano djeljenje

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
bs_ba: Podrazumjevano djeljenje (samo čitanje)

[ctx: #20064]
en: Copy default
bs_ba: Podrazumjevano kopiranje

[ctx: #20065]
en: Profile picture
bs_ba: Slika profila

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
bs_ba: Zaključaj postavke

[ctx: #20067]
en: Edit profile
bs_ba: Uredi profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
bs_ba: Zaključaj profil

[ctx: #20070]
en: Profile directory
bs_ba: Fascikla profila

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
bs_ba: MPAA ocjena

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
bs_ba: Unesite glavni kôd za otključavanje

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
bs_ba: Pitaj za glavni kôd prilikom pokretanja apl.

[ctx: #20077]
en: Skin settings
bs_ba: Postavke maske

[ctx: #20078]
en: - no link set -
bs_ba: - veza nije postavljena -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
bs_ba: Omogući animacije

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
bs_ba: Onemogući RSS novosti tokom reprodukcije muzike

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
bs_ba: Omogući prečice

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
bs_ba: Prikaži programe u glavnom meniju

[ctx: #20089]
en: Drive space free
bs_ba: Slobodan prostor na disku

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
bs_ba: Unesite ime postojećeg dijeljenog resursa

[ctx: #20091]
en: Lock code
bs_ba: Kôd za zaključavanje

[ctx: #20092]
en: Load profile
bs_ba: Učitaj profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
bs_ba: Ime profila

[ctx: #20094]
en: Media sources
bs_ba: Mediji izvori

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
bs_ba: Unesite kôd za otključavanje profila

[ctx: #20096]
en: Login screen
bs_ba: Ekran za prijavu

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
bs_ba: Glavni kôd za zaključavanje i postavke

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
bs_ba: Unosom glavnog kôda uvijek omogućavate glavni režim rada

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
bs_ba: Sačuvati promjene u profil?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
bs_ba: Razdvajanje (zaključano)

[ctx: #20108]
en: Root
bs_ba: Korijen fascikla

[ctx: #20109]
en: Zoom
bs_ba: Uveličan

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
bs_ba: UPnP postavke

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
bs_ba: Autom. pokretanje UPnP klijenta

[ctx: #20113]
en: Never logged on
bs_ba: Nije bilo prijave do sada

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
bs_ba: Prijava korisnika / Izaberite profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
bs_ba: Koristi zaključavanje ekrana za prijavu

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
bs_ba: Kôd nije ispravan.

[ctx: #20120]
en: Loading program information
bs_ba: Učitavanje podataka o programu

[ctx: #20121]
en: Party on!
bs_ba: Žurka!

[ctx: #20122]
en: True
bs_ba: Ispravno

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
bs_ba: Mješanje pića

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
bs_ba: Punjenje čaša

[ctx: #20125]
en: Logged on as
bs_ba: Prijavljen kao

[ctx: #20126]
en: Log off
bs_ba: Odjavi se

[ctx: #20129]
en: Weave
bs_ba: Talasi

[ctx: #20131]
en: Blend
bs_ba: Mješovito

[ctx: #20132]
en: Restart video
bs_ba: Ponovo pokreni film

[ctx: #20133]
en: Edit network location
bs_ba: Uredi mrežnu lokaciju

[ctx: #20134]
en: Remove network location
bs_ba: Ukloni mrežnu lokaciju

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
bs_ba: Želite li da analizirate fasciklu?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
bs_ba: Jedinica memorije

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
bs_ba: Jedinica memorije je postavljena

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
bs_ba: Nije moguće postaviti jedinicu memorije

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
bs_ba: Zaključaj čuvara ekrana

[ctx: #20141]
en: Set
bs_ba: Postavi

[ctx: #20142]
en: Username
bs_ba: Korisničko ime

[ctx: #20143]
en: Enter password for
bs_ba: Unesite lozinku za

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
bs_ba: Odbrojavanje do isključivanja

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
bs_ba: Interval isključivanja (u minutima)

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
bs_ba: Isključi za 30 minuta

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
bs_ba: Isključi za 60 minuta

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
bs_ba: Isključi za 120 minuta

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
bs_ba: Prilagođeno odbrojavanje do isključenja

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
bs_ba: Otkaži odbrojavanje

[ctx: #20153]
en: Browse...
bs_ba: Potraži...

[ctx: #20154]
en: Summary information
bs_ba: Kratak pregled informacija

[ctx: #20155]
en: Storage information
bs_ba: Podaci o skladištu

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
bs_ba: Podaci o čvrstom disku

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
bs_ba: Podaci o DVD-ROM uređaju

[ctx: #20158]
en: Network information
bs_ba: Podaci o mreži

[ctx: #20159]
en: Video information
bs_ba: Podaci o videu

[ctx: #20160]
en: Hardware information
bs_ba: Podaci o hardveru

[ctx: #20161]
en: Total
bs_ba: Ukupno

[ctx: #20162]
en: Used
bs_ba: Iskorišteno

[ctx: #20163]
en: of
bs_ba: od

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
bs_ba: Zaključavanje nije podržano

[ctx: #20165]
en: Not locked
bs_ba: Nije zaključano

[ctx: #20166]
en: Locked
bs_ba: Zaključano

[ctx: #20167]
en: Frozen
bs_ba: Zamrznuto

[ctx: #20168]
en: Requires reset
bs_ba: Zahtjeva novo pokretanje

[ctx: #20169]
en: Week
bs_ba: Nedjelja

[ctx: #20170]
en: Line
bs_ba: Linija

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
bs_ba: Windows mreža (SMB)

[ctx: #20177]
en: Done
bs_ba: Završi

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
bs_ba: Vel. slova

[ctx: #20180]
en: Symbols
bs_ba: Simboli

[ctx: #20181]
en: Backspace
bs_ba: Brisanje unazad

[ctx: #20182]
en: Space
bs_ba: Razmak

[ctx: #20183]
en: Reload skin
bs_ba: Ponovo učitaj masku

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
bs_ba: Koristi stil prikaza postera za TV serije

[ctx: #20186]
en: Please wait
bs_ba: Molimo sačekajte

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
bs_ba: Omogući autom. pomjeranje opisa i recenzija (sinonopisa)

[ctx: #20190]
en: Custom
bs_ba: Prilagođeno

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
bs_ba: Omogući bilježenje grešaka

[ctx: #20196]
en: Export music library
bs_ba: Izvoz muzičke biblioteke

[ctx: #20197]
en: Import music library
bs_ba: Uvoz muzičke biblioteke

[ctx: #20198]
en: No artist found!
bs_ba: Izvođač nije pronađen!

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
bs_ba: Žurka! (filmovi)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
bs_ba: Mješanje pića (filmovi)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
bs_ba: Punjenje čaša (filmovi)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
bs_ba: Izmjenite vaš profil prilikom prvog prijavljivanja

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
bs_ba: Fascikla Web servera (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
bs_ba: Fascikla Web servera (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
bs_ba: Nije moguće upisivanje u fasciklu:

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
bs_ba: Alternativni DNS

[ctx: #20309]
en: Make new folder
bs_ba: Napravi novu fasciklu

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
bs_ba: Nepoznato ili je ugrađen na ploči (zaštićeno)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
bs_ba: Filmska Biblioteka

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
bs_ba: Složi po: ID

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
bs_ba: Reprodukuj dio...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
bs_ba: Ponovna kalibracija

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
bs_ba: Potraži odredište

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
bs_ba: Koristi imena fascikli za pretragu

[ctx: #20331]
en: File
bs_ba: Datoteke

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
bs_ba: Korištenje imena datoteke ili fascikle za pretragu?

[ctx: #20333]
en: Set content
bs_ba: Postavi sadržaj

[ctx: #20334]
en: Folder
bs_ba: Fascikle

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
bs_ba: Rekurzivna pretraga sadržaja?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
bs_ba: Otključaj izvore

[ctx: #20337]
en: Actor
bs_ba: Glumac

[ctx: #20338]
en: Movie
bs_ba: Film

[ctx: #20339]
en: Director
bs_ba: Režiser

[ctx: #20342]
en: Movies
bs_ba: Filmovi

[ctx: #20343]
en: TV shows
bs_ba: TV serije

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
bs_ba: Ova fascikla sadrži

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
bs_ba: Pokreni automatsku analizu

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
bs_ba: Rekurzivna analiza

[ctx: #20347]
en: as
bs_ba: kao

[ctx: #20348]
en: Directors
bs_ba: Režiseri

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
bs_ba: Na ovoj putanji ne postoje video datoteke!

[ctx: #20351]
en: TV show information
bs_ba: Podaci o TV seriji

[ctx: #20352]
en: Episode information
bs_ba: Podaci o epizodama

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
bs_ba: Učitavanje detalja TV serije

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
bs_ba: Pronalaženje vodiča epizoda

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
bs_ba: Izaberite TV seriju:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
bs_ba: Unesite naziv TV serije

[ctx: #20359]
en: Episode
bs_ba: Epizoda

[ctx: #20360]
en: Episodes
bs_ba: Epizoda

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
bs_ba: Učitavanje detalja epizode

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
bs_ba: Ukloni epizodu iz biblioteke

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
bs_ba: Ukloni TV seriju iz biblioteke

[ctx: #20364]
en: TV show
bs_ba: TV serija

[ctx: #20365]
en: Episode plot
bs_ba: Opis epizode

[ctx: #20366]
en: * All seasons
bs_ba: * Sve sezone

[ctx: #20367]
en: Hide watched
bs_ba: Sakr. odgled.

[ctx: #20368]
en: Prod code
bs_ba: Šifra proizvoda

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
bs_ba: * Skriveno zbog spriječavanja nepropisne upotrebe *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
bs_ba: Postavi sličicu za sezonu

[ctx: #20372]
en: Season image
bs_ba: Slika za sezonu

[ctx: #20373]
en: Season
bs_ba: Sezona

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
bs_ba: Preuzimanje podataka o filmu

[ctx: #20375]
en: Unassign content
bs_ba: Neodređen sadržaj

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
bs_ba: Osvježi podatke TV serije

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
bs_ba: Izabrana fascikla sadrži jednu TV seriju

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
bs_ba: Izuzmi izabranu fasciklu iz analiziranja

[ctx: #20381]
en: Specials
bs_ba: Posebne emisije

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
bs_ba: Izabrana fascikla sadrži jedan film

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
bs_ba: Veza ka TV seriji

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
bs_ba: Ukloni vezu ka TV seriji

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
bs_ba: Nedav. dodati film.

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
bs_ba: Nedav. dodate epizode

[ctx: #20388]
en: Studios
bs_ba: Studiji

[ctx: #20389]
en: Music videos
bs_ba: Muzičke spotove

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
bs_ba: Nedavno dodani muzički spotovi

[ctx: #20391]
en: Music video
bs_ba: Muzički spot

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
bs_ba: Ukloni muzički spot iz biblioteke

[ctx: #20393]
en: Music video information
bs_ba: Podaci o muzičkom spotu

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
bs_ba: Učitavanje podataka o muzičkom spotu

[ctx: #20395]
en: Mixed
bs_ba: Mešano

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
bs_ba: Idi na albume izvođača

[ctx: #20397]
en: Go to album
bs_ba: Idi na album

[ctx: #20398]
en: Play song
bs_ba: Reprodukuj pjesmu

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
bs_ba: Idi na muzičke spotove iz albuma

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
bs_ba: Idi na muzičke spotove izvođača

[ctx: #20401]
en: Play music video
bs_ba: Reprodukuj muzički spot

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
bs_ba: Postavi sliku glumca

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
bs_ba: Ukloni obilježivač epizode

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
bs_ba: Postavi obilježivač epizode

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
bs_ba: Preuzimanje podataka o muzičkom spotu

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
bs_ba: Preuzimanje podataka o TV seriji

[ctx: #20410]
en: Trailer
bs_ba: Najava

[ctx: #20411]
en: Flatten
bs_ba: Poravnat spisak

[ctx: #20413]
en: Get fanart
bs_ba: Zanim. slika

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
bs_ba: Traženje novog sadržaja

[ctx: #20416]
en: First aired
bs_ba: Premijera

[ctx: #20417]
en: Writer
bs_ba: Scenarista

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
bs_ba: Nikada

[ctx: #20421]
en: If only one season
bs_ba: Ukoliko je samo jedna sezona

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
bs_ba: Uvijek

[ctx: #20423]
en: Has trailer
bs_ba: Ima najavu filma

[ctx: #20424]
en: False
bs_ba: Netačno

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
bs_ba: Projekcija zanimljivih slika

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
bs_ba: Jedna datoteka

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
bs_ba: Zasebno

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
bs_ba: Izvoz sličica i zanimljivih slika?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
bs_ba: Zamjeniti stare datoteke?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
bs_ba: Izuzmi putanju prilikom ažuriranja biblioteke

[ctx: #20434]
en: Sets
bs_ba: Postavke scene

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
bs_ba: Izvoz sličica glumca?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
bs_ba: Izaberite zanimljivu sliku

[ctx: #20438]
en: Local fanart
bs_ba: Lokalna zanimljiva slika

[ctx: #20439]
en: No fanart
bs_ba: Bez zanimljive slike

[ctx: #20440]
en: Current fanart
bs_ba: Trenutna zanimljiva slika

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
bs_ba: Udaljena zanimljiva slika

[ctx: #20442]
en: Change content
bs_ba: Promjeni sadržaj

[ctx: #20445]
note: Name of an artwork type
en: Fanart
bs_ba: Zanimljiva slika

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
bs_ba: Server je najvjerovatnije nedostupan.

[ctx: #20452]
en: episode
bs_ba: Epizoda

[ctx: #20453]
en: episodes
bs_ba: Epizoda

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
bs_ba: Prikaži skrivene datoteke i fascikle

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
bs_ba: Nikada

[ctx: #21359]
en: Add media share...
bs_ba: Dodaj dijeljenu lokaciju medija...

[ctx: #21364]
en: Edit media share
bs_ba: Uredi dijeljenu lokaciju medija

[ctx: #21365]
en: Remove media share
bs_ba: Ukloni dijeljenu lokaciju medija

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
bs_ba: Fascikla filmova i alternativnih titlova

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
bs_ba: Sličica

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
bs_ba: Nametnuta regija DVD uređaja za reprodukciju

[ctx: #21373]
en: Display
bs_ba: Prikaz

[ctx: #21374]
en: Video aspect
bs_ba: Razmjera slike

[ctx: #21375]
en: Normal
bs_ba: Normalno

[ctx: #21377]
en: Widescreen
bs_ba: Široki ekran

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
bs_ba: Omogući 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
bs_ba: Omogući 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
bs_ba: Omogući 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
bs_ba: Unesite ime novog spiska za reprodukciju

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
bs_ba: Omogući trake za pomjeranje

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
bs_ba: Isfiltriraj odgledane filmove u biblioteci filmova

[ctx: #21385]
en: Open
bs_ba: Otvori

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
bs_ba: Upravljanje nivoom akustičnosti

[ctx: #21387]
en: Fast
bs_ba: Brzo

[ctx: #21388]
en: Quiet
bs_ba: Tiho

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
bs_ba: Omogući prilagođenu pozadinu

[ctx: #21390]
en: Power management level
bs_ba: Upravljanje nivoom potrošnje

[ctx: #21391]
en: High power
bs_ba: Viša potrošnja

[ctx: #21392]
en: Low power
bs_ba: Niža potrošnja

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
bs_ba: Nije moguće keširati datoteke veće od 4GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
bs_ba: Poglavlje

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
bs_ba: Visoko kvalitetno sjenčenje piksela v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
bs_ba: Koristi međukorake u animaciji

[ctx: #21400]
en: contains
bs_ba: sadrži

[ctx: #21401]
en: does not contain
bs_ba: ne sadrži

[ctx: #21402]
en: is
bs_ba: je

[ctx: #21403]
en: is not
bs_ba: nije

[ctx: #21404]
en: starts with
bs_ba: počinje sa

[ctx: #21405]
en: ends with
bs_ba: završava sa

[ctx: #21406]
en: greater than
bs_ba: je veće od

[ctx: #21407]
en: less than
bs_ba: je manje od

[ctx: #21408]
en: after
bs_ba: nakon

[ctx: #21409]
en: before
bs_ba: prije

[ctx: #21410]
en: in the last
bs_ba: u posljednjih

[ctx: #21411]
en: not in the last
bs_ba: nije u posljednjih

[ctx: #21417]
en: Settings
bs_ba: Postavke

[ctx: #21418]
en: Multilingual
bs_ba: Višejezično

[ctx: #21420]
en: Value to match
bs_ba: Vrijednosti se ne podudaraju

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
bs_ba: Pravilo pametnog spis. za rep.

[ctx: #21422]
en: Match items where
bs_ba: Podudari stavke gdje

[ctx: #21423]
en: New rule...
bs_ba: Novo pravilo...

[ctx: #21424]
en: Items must match
bs_ba: Stavke se moraju podudarati

[ctx: #21425]
en: all of the rules
bs_ba: su sva pravila

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
bs_ba: je jedno ili više pravila

[ctx: #21427]
en: Limit to
bs_ba: Ograniči na

[ctx: #21428]
en: No limit
bs_ba: Bez ograničenja

[ctx: #21429]
en: Order by
bs_ba: Složi po

[ctx: #21430]
en: ascending
bs_ba: rastućem redu

[ctx: #21431]
en: descending
bs_ba: opadajućem redu

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
bs_ba: Uredi pametni spis. za rep.

[ctx: #21434]
en: Find items where
bs_ba: Pronađi stavke gdje

[ctx: #21435]
en: Edit
bs_ba: Uredi

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
bs_ba: Novi pametni spis. za rep...

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
bs_ba: Uredi pravila režima žurke

[ctx: #21440]
en: Home folder
bs_ba: Početna fascikla

[ctx: #21441]
en: Watched count
bs_ba: Brojač odgledanih

[ctx: #21442]
en: Episode title
bs_ba: Naslov epizode

[ctx: #21443]
en: Video resolution
bs_ba: Rezolucija videa

[ctx: #21444]
en: Audio channels
bs_ba: Zvučnih kanala

[ctx: #21445]
en: Video codec
bs_ba: Video kodek

[ctx: #21446]
en: Audio codec
bs_ba: Kodek zvuka

[ctx: #21447]
en: Audio language
bs_ba: Jezik zvuka

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
bs_ba: Jezik titla

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
bs_ba: Daljinski upravljač šalje kôdove tastature

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
bs_ba: Uredi

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
bs_ba: Ručno

[ctx: #21478]
en: Open
bs_ba: Otvori

[ctx: #21800]
en: File name
bs_ba: Ime datoteke

[ctx: #21801]
en: File path
bs_ba: Putanja datoteke

[ctx: #21802]
en: File size
bs_ba: Veličina datoteke

[ctx: #21804]
en: Slide index
bs_ba: Indeks slajdova

[ctx: #21805]
en: Resolution
bs_ba: Rezolucija

[ctx: #21806]
en: Comment
bs_ba: Komentar

[ctx: #21808]
en: JPEG process
bs_ba: Obrada JPEG-a

[ctx: #21821]
en: Description
bs_ba: Opis

[ctx: #21822]
en: Camera make
bs_ba: Marka fotoaparata

[ctx: #21823]
en: Camera model
bs_ba: Tip kamere

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
bs_ba: EXIF komentar

[ctx: #21826]
en: Aperture
bs_ba: Blenda

[ctx: #21827]
en: Focal length
bs_ba: Fokusno rastojanje

[ctx: #21828]
en: Focus distance
bs_ba: Žižna daljina

[ctx: #21829]
en: Exposure
bs_ba: Ekspozicija

[ctx: #21830]
en: Exposure time
bs_ba: Vrijeme ekspozicije

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
bs_ba: Odstupanje ekspozicije

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
bs_ba: Režim ekspozicije

[ctx: #21833]
en: Flash used
bs_ba: Korišćenje blica

[ctx: #21834]
en: White-balance
bs_ba: Balans bijelog

[ctx: #21835]
en: Light source
bs_ba: Izvor svjetla

[ctx: #21836]
en: Metering mode
bs_ba: Režim mjerenja količine svetla

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
bs_ba: Digitalni zum

[ctx: #21839]
en: CCD width
bs_ba: CCD širina

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
bs_ba: GPS geo. širina

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
bs_ba: GPS geo. dužina

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
bs_ba: GPS geo. visina

[ctx: #21843]
en: Orientation
bs_ba: Orijentacija

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
bs_ba: Dodatne kategorije

[ctx: #21861]
en: Keywords
bs_ba: Ključne reči

[ctx: #21862]
en: Caption
bs_ba: Naslov

[ctx: #21863]
en: Author
bs_ba: Autor

[ctx: #21864]
en: Headline
bs_ba: Glavna uloga

[ctx: #21865]
en: Special instructions
bs_ba: Posebna uputstva

[ctx: #21866]
en: Category
bs_ba: Kategorija

[ctx: #21867]
en: Byline
bs_ba: Potpis autora

[ctx: #21868]
en: Byline title
bs_ba: Potpis autora naslova

[ctx: #21869]
en: Credit
bs_ba: Zasluga

[ctx: #21870]
en: Source
bs_ba: Izvor

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
bs_ba: Autorska prava

[ctx: #21872]
en: Object name
bs_ba: Ime objekta

[ctx: #21873]
en: City
bs_ba: Grad

[ctx: #21874]
en: State
bs_ba: Pokrajina

[ctx: #21875]
en: Country
bs_ba: Država

[ctx: #21877]
en: Date created
bs_ba: Datum pravljenja

[ctx: #21879]
en: Country code
bs_ba: Kôd države

[ctx: #21880]
en: Reference service
bs_ba: Preporučen servis

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
bs_ba: Pokušaj da preskočiš uvodni dio prije DVD menija

[ctx: #21883]
en: Saved music
bs_ba: Sačuvana muzika

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
bs_ba: Zahtjevanje podataka za sve izvođače

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
bs_ba: Preuzimanje podataka o albumu

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
bs_ba: Preuzimanje podataka o izvođaču

[ctx: #21887]
en: Biography
bs_ba: Biografija

[ctx: #21888]
en: Discography
bs_ba: Diskografija

[ctx: #21889]
en: Searching artist
bs_ba: Pronalaženje izvođača

[ctx: #21890]
en: Select artist
bs_ba: Izaberite izvođača

[ctx: #21891]
en: Artist information
bs_ba: Podaci o izvođaču

[ctx: #21892]
en: Instruments
bs_ba: Instrumenti

[ctx: #21893]
en: Born
bs_ba: Rođen

[ctx: #21894]
en: Formed
bs_ba: Oformljeno

[ctx: #21895]
en: Themes
bs_ba: Teme

[ctx: #21896]
en: Disbanded
bs_ba: Rasformirano

[ctx: #21897]
en: Died
bs_ba: Preminuo

[ctx: #21898]
en: Years active
bs_ba: Godina aktivan

[ctx: #21899]
en: Label
bs_ba: Etiketa

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
bs_ba: Ažuriraj biblioteku prilikom uključivanja

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
bs_ba: Uvijek ažuriraj biblioteku u pozadini

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
bs_ba: Pomjeraj titl u vremenu

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
bs_ba: OpenGL proizvođač:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
bs_ba: OpenGL verzija:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
bs_ba: GPU temperatura:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
bs_ba: CPU temperatura:

[ctx: #22012]
en: Total memory
bs_ba: Ukupna memorija

[ctx: #22013]
en: Profile data
bs_ba: Podaci profila

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
bs_ba: Koristi zatamljenje ukoliko se pauzira prilikom reprod. filma

[ctx: #22015]
en: All recordings
bs_ba: Sva snimanja

[ctx: #22016]
en: By title
bs_ba: Po nazivu

[ctx: #22017]
en: By group
bs_ba: Po grupi

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
bs_ba: Snimci po nazivu

[ctx: #22020]
en: Guide
bs_ba: Vodič

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
bs_ba: Prikaži video datoteke u spiskovima

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
bs_ba: Direct3D verzija:

[ctx: #22030]
en: Font
bs_ba: Slova

[ctx: #22031]
en: Size
bs_ba: Velič.

[ctx: #22032]
en: Colours
bs_ba: Boje

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
bs_ba: Nastavi

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
bs_ba: Teletekst nije dostupan

[ctx: #23053]
en: Stopping
bs_ba: Zaustavljanje

[ctx: #23054]
en: Running
bs_ba: Pokretanje

[ctx: #24000]
en: Add-on
bs_ba: Dodatni prog.

[ctx: #24001]
en: Add-ons
bs_ba: Dodatni prog.

[ctx: #24002]
en: Add-on options
bs_ba: Opcije dodatnog prog.

[ctx: #24005]
en: Media sources
bs_ba: Dodatak

[ctx: #24007]
en: Movie information
bs_ba: Dobavljač

[ctx: #24008]
en: Screensaver
bs_ba: Čuvar ekrana

[ctx: #24009]
en: Script
bs_ba: Skripta

[ctx: #24010]
en: Visualisation
bs_ba: Vizualizacija

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
bs_ba: Spremište dodatnog prog.

[ctx: #24012]
en: Subtitles
bs_ba: Titlovi

[ctx: #24015]
en: Music video information
bs_ba: Podaci o muzičkom spotu

[ctx: #24016]
en: Album information
bs_ba: Podaci o albumu

[ctx: #24017]
en: Artist information
bs_ba: Podaci o izvođaču

[ctx: #24018]
en: Services
bs_ba: Usluge

[ctx: #24020]
en: Configure
bs_ba: Podešavanje dodatnog prog.

[ctx: #24021]
en: Disable
bs_ba: Onemogući dodatni prog.

[ctx: #24022]
en: Enable
bs_ba: Omogući dodatni prog.

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
bs_ba: Onemogućeno

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
bs_ba: Dodatni prog. je onemogućen

[ctx: #24027]
en: Weather
bs_ba: Usluge vremenske prognoze

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
bs_ba: Weather.com (standardan)

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
bs_ba: Greška prilikom učitavanja podešavanja

[ctx: #24051]
en: Version:
bs_ba: Verzija:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
bs_ba: Odricanje:

[ctx: #24053]
en: License:
bs_ba: Licenca:

[ctx: #24063]
en: Auto update
bs_ba: Automatsko ažuriranje

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
bs_ba: Dodatni prog. je omogućen

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
bs_ba: Dodatni prog. je ažuriran

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
bs_ba: Dogodila se nepoznata greška

[ctx: #24072]
en: Settings required
bs_ba: Podešavanje je neophodno

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
bs_ba: Ponovno pokretanje je neophodno

[ctx: #24075]
en: Disable
bs_ba: Onemogući dodatni prog.

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
bs_ba: Da pokušam ponovno uspostavljanje veze?

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
bs_ba: Dodatni prog. se ponovno pokreće

[ctx: #24121]
en: Enter search string
bs_ba: Unesite riječ za pretragu

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
bs_ba: Dodatni prog. je onemogućen

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
bs_ba: Normalno

[ctx: #24992]
en: System
bs_ba: Sistem

[ctx: #24994]
en: Running
bs_ba: Pokretanje

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
bs_ba: Ručno

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
bs_ba: QWERTY tastatura

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
bs_ba: Stil

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
bs_ba: Izvođač

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
bs_ba: Jezik

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
bs_ba: Informacija

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
bs_ba: Usluge vremenske prognoze

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
bs_ba: Kvalitet najave

[ctx: #33002]
en: Stream
bs_ba: Zapis

[ctx: #33003]
en: Download
bs_ba: Preuzmi

[ctx: #33004]
en: Download & play
bs_ba: Preuzmi i reprodukuj

[ctx: #33005]
en: Download & save
bs_ba: Preuzmi i sačuvaj

[ctx: #33006]
en: Today
bs_ba: Danas

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
bs_ba: Sutra

[ctx: #33008]
en: Saving
bs_ba: Čuvanje

[ctx: #33009]
en: Copying
bs_ba: Kopiranje

[ctx: #33010]
en: Set download directory
bs_ba: Postavi fasciklu za preuzimanje

[ctx: #33012]
en: Short
bs_ba: Kratko

[ctx: #33013]
en: Long
bs_ba: Dugačko

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
bs_ba: Koristi DVD plejer umjesto običnog plejera

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
bs_ba: Pitaj za preuzimanje prije reprodukcije filma

[ctx: #33016]
en: Clips
bs_ba: Klipovi

[ctx: #33018]
en: Tonight
bs_ba: Noćas

[ctx: #33020]
en: Condition
bs_ba: Stanje

[ctx: #33021]
en: Precipitation
bs_ba: Obilne padavine

[ctx: #33023]
en: Humid
bs_ba: Vlažno

[ctx: #33024]
en: Feels
bs_ba: Kao da je

[ctx: #33025]
en: Observed
bs_ba: Posmatrano

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
bs_ba: Odstupanje od prosjeka

[ctx: #33027]
en: Sunrise
bs_ba: Izlazak sunca

[ctx: #33028]
en: Sunset
bs_ba: Zalazak sunca

[ctx: #33029]
en: Details
bs_ba: Detalji

[ctx: #33030]
en: Outlook
bs_ba: Vidik

[ctx: #33031]
en: Coverflow
bs_ba: Prekriven

[ctx: #33032]
en: Translate text
bs_ba: Prevedi tekst

[ctx: #33035]
en: Maps
bs_ba: Karta

[ctx: #33036]
en: Hourly
bs_ba: Iz sata u sat

[ctx: #33037]
en: Weekend
bs_ba: Vikend

[ctx: #33049]
en: Alert
bs_ba: Uzbuna

[ctx: #33050]
en: Alerts
bs_ba: Upozorenja

[ctx: #33052]
en: Check
bs_ba: Provjeri

[ctx: #33053]
en: Configure the
bs_ba: Konfiguriši

[ctx: #33054]
en: Seasons
bs_ba: Godišnja doba

[ctx: #33055]
en: Use your
bs_ba: Koristite vaš

[ctx: #33056]
en: Watch your
bs_ba: Gledajte vaš

[ctx: #33057]
en: Listen to
bs_ba: Slušajte

[ctx: #33058]
en: View your
bs_ba: Prikažite vaš

[ctx: #33059]
en: Configure the
bs_ba: Konfiguriši

[ctx: #33060]
en: Power
bs_ba: Snaga

[ctx: #33061]
en: Menu
bs_ba: Meni

[ctx: #33062]
en: Play the
bs_ba: Reprodukuj

[ctx: #33063]
en: Options
bs_ba: Opcije

[ctx: #33065]
en: Editor
bs_ba: Uređivač

[ctx: #33066]
en: About your
bs_ba: O vašem

[ctx: #33067]
en: Star rating
bs_ba: Ocjena zvjezdicama

[ctx: #33068]
en: Background
bs_ba: Pozadina

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
bs_ba: Pozadine

[ctx: #33070]
en: Custom background
bs_ba: Prilagođena pozadina

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
bs_ba: Prilagođene pozadine

[ctx: #33077]
en: No data found!
bs_ba: Podaci nisu pronađeni!

[ctx: #33078]
en: Next page
bs_ba: Sljedeća strana

[ctx: #33079]
en: Love
bs_ba: Ljubav

[ctx: #33080]
en: Hate
bs_ba: Mržnja

[ctx: #33082]
en: Path to script
bs_ba: Putanja do skripte

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
bs_ba: Omogući prilagođeni taster za sjruotu

[ctx: #34003]
en: DXVA2
bs_ba: DXVA

[ctx: #34100]
en: Number of channels
bs_ba: Broj kanala

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
bs_ba: Uvijek

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
bs_ba: Nikada

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
bs_ba: Isklj.

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
bs_ba: Meni

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
bs_ba: Izađi iz

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
bs_ba: Povezano

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
bs_ba: Uvijek

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
bs_ba: Prebaci na kanal

[ctx: #36428]
en: Record
bs_ba: Snimi

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
bs_ba: Onemogućeno

[ctx: #36574]
en: Gamma
bs_ba: Opseg boje

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
bs_ba: Ništa

[ctx: #36902]
en: TV show
bs_ba: TV serija

[ctx: #36903]
en: TV shows
bs_ba: TV serije

[ctx: #36906]
en: episode
bs_ba: Epizoda

[ctx: #36907]
en: episodes
bs_ba: Epizoda

[ctx: #36910]
en: set
bs_ba: Postavi

[ctx: #36911]
en: sets
bs_ba: Postavke scene

[ctx: #36912]
en: video
bs_ba: Video

[ctx: #36913]
en: videos
bs_ba: Filmovi

[ctx: #36918]
en: album
bs_ba: Album

[ctx: #36919]
en: albums
bs_ba: Album

[ctx: #36920]
en: song
bs_ba: Pjesma

[ctx: #36921]
en: songs
bs_ba: Pjesme

[ctx: #37026]
en: Auto
bs_ba: Automatski

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
bs_ba: Prikaži EXIF specifikaciju slike

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
bs_ba: Jedna datoteka

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
bs_ba: Izvor

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
bs_ba: Opis epizode

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
bs_ba: Prilagođeno

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
bs_ba: Stilovi

[ctx: #39162]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Left
bs_ba: Lijevo

[ctx: #39164]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Right
bs_ba: Desno

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
bs_ba: Verzija
