KODI Main - en to ca_es translation catalogue (3778 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
ca_es: Programes

[ctx: #1]
en: Pictures
ca_es: Imatges

[ctx: #2]
en: Music
ca_es: Música

[ctx: #3]
en: Videos
ca_es: Vídeos

[ctx: #4]
en: TV guide
ca_es: Guia de TV

[ctx: #5]
en: Settings
ca_es: Opcions

[ctx: #6]
en: Kodi GIT
ca_es: GIT del Kodi

[ctx: #7]
en: File manager
ca_es: Gestor de fitxers

[ctx: #8]
en: Weather
ca_es: El Temps

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
ca_es: Dilluns

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
ca_es: Dimarts

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
ca_es: Dimecres

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
ca_es: Dijous

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
ca_es: Divendres

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
ca_es: Dissabte

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
ca_es: Diumenge

[ctx: #21]
en: January
ca_es: Gener

[ctx: #22]
en: February
ca_es: Febrer

[ctx: #23]
en: March
ca_es: Març

[ctx: #24]
en: April
ca_es: Abril

[ctx: #25]
en: May
ca_es: Maig

[ctx: #26]
en: June
ca_es: Juny

[ctx: #27]
en: July
ca_es: Juliol

[ctx: #28]
en: August
ca_es: Agost

[ctx: #29]
en: September
ca_es: Setembre

[ctx: #30]
en: October
ca_es: Octubre

[ctx: #31]
en: November
ca_es: Novembre

[ctx: #32]
en: December
ca_es: Desembre

[ctx: #41]
en: Mon
ca_es: dl

[ctx: #42]
en: Tue
ca_es: dt

[ctx: #43]
en: Wed
ca_es: dc

[ctx: #44]
en: Thu
ca_es: dj

[ctx: #45]
en: Fri
ca_es: dv

[ctx: #46]
en: Sat
ca_es: ds

[ctx: #47]
en: Sun
ca_es: dg

[ctx: #51]
en: Jan
ca_es: gen.

[ctx: #52]
en: Feb
ca_es: febr.

[ctx: #53]
en: Mar
ca_es: març

[ctx: #54]
en: Apr
ca_es: abr.

[ctx: #55]
en: May
ca_es: maig

[ctx: #56]
en: Jun
ca_es: juny

[ctx: #57]
en: Jul
ca_es: jul.

[ctx: #58]
en: Aug
ca_es: ag.

[ctx: #59]
en: Sep
ca_es: set.

[ctx: #60]
en: Oct
ca_es: oct.

[ctx: #61]
en: Nov
ca_es: nov.

[ctx: #62]
en: Dec
ca_es: des.

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
ca_es: SSO

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
ca_es: SO

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
ca_es: OSO

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
ca_es: O

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
ca_es: ONO

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
ca_es: NO

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
ca_es: NNO

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
ca_es: Sud

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
ca_es: Nord

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
ca_es: Oest

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
ca_es: Est

[ctx: #98]
en: View: Auto
ca_es: Vista: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
ca_es: Vista: Auto gran

[ctx: #100]
en: View: Icons
ca_es: Vista: Icones

[ctx: #101]
en: View: List
ca_es: Vista: Llista

[ctx: #102]
en: Scan
ca_es: Explora

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
ca_es: Ordena per: Nom

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
ca_es: Ordena per: Data

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
ca_es: Ordena per: Mida

[ctx: #107]
en: Yes
ca_es: Sí

[ctx: #108]
en: Slideshow
ca_es: Presentació amb diapositives

[ctx: #109]
en: Create thumbs
ca_es: Crea les miniatures

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
ca_es: Crea les miniatures

[ctx: #111]
en: Shortcuts
ca_es: Dreceres

[ctx: #112]
en: Paused
ca_es: En pausa

[ctx: #113]
en: Update failed
ca_es: Ha fallat l'actualització

[ctx: #114]
en: Installation failed
ca_es: Ha fallat la instal·lació

[ctx: #115]
en: Copy
ca_es: Copia

[ctx: #116]
en: Move
ca_es: Mou

[ctx: #117]
en: Delete
ca_es: Elimina

[ctx: #118]
en: Rename
ca_es: Canvia el nom

[ctx: #119]
en: New folder
ca_es: Carpeta nova

[ctx: #120]
en: Confirm copy
ca_es: Confirmeu la còpia

[ctx: #121]
en: Confirm move
ca_es: Confirmeu moure

[ctx: #122]
en: Confirm delete
ca_es: Confirma eliminar

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
ca_es: Voleu copiar els fitxers seleccionats?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
ca_es: Voleu moure els fitxers seleccionats?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
ca_es: Voleu suprimir els fitxers seleccionats?[CR]Alerta - aquesta acció no es pot desfer!

[ctx: #126]
en: Status
ca_es: Estat

[ctx: #127]
en: Objects
ca_es: Objectes

[ctx: #129]
en: Slideshow
ca_es: Presentació amb diapositives

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
ca_es: Informació del sistema

[ctx: #131]
en: Display
ca_es: Pantalla

[ctx: #132]
en: Albums
ca_es: Àlbums

[ctx: #133]
en: Artists
ca_es: Artistes

[ctx: #134]
en: Songs
ca_es: Cançons

[ctx: #135]
en: Genres
ca_es: Gèneres

[ctx: #136]
en: Playlists
ca_es: Llistes de reproducció

[ctx: #137]
en: Search
ca_es: Cerca

[ctx: #138]
en: System information
ca_es: Informació del sistema

[ctx: #142]
en: Time:
ca_es: Hora:

[ctx: #143]
en: Current:
ca_es: Actual:

[ctx: #144]
en: Build:
ca_es: Construcció:

[ctx: #145]
en: Network:
ca_es: Xarxa:

[ctx: #146]
en: Type:
ca_es: Tipus:

[ctx: #147]
en: Static
ca_es: Estàtica

[ctx: #149]
en: MAC address
ca_es: Adreça MAC

[ctx: #150]
en: IP address
ca_es: Adreça IP

[ctx: #151]
en: Link:
ca_es: Enllaç:

[ctx: #152]
en: Half duplex
ca_es: Semidúplex

[ctx: #153]
en: Full duplex
ca_es: Dúplex

[ctx: #154]
en: Storage
ca_es: Emmagatzematge

[ctx: #155]
en: Drive
ca_es: Unitat

[ctx: #156]
en: Free
ca_es: Lliure

[ctx: #157]
en: Video
ca_es: Vídeo

[ctx: #158]
en: Free memory
ca_es: Memòria lliure

[ctx: #159]
en: No link
ca_es: Sense enllaç

[ctx: #160]
en: Free
ca_es: Lliure

[ctx: #162]
en: Tray open
ca_es: Safata oberta

[ctx: #163]
en: Reading
ca_es: Lectura

[ctx: #164]
en: No disc
ca_es: Sense disc

[ctx: #166]
en: Skin
ca_es: Aparença

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
ca_es: Cancel·la les operacions de fitxer

[ctx: #169]
en: Resolution
ca_es: Resolució

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
ca_es: Ajustament de la freqüència de refresc

[ctx: #171]
en: Sort title
ca_es: Ordenació del títol

[ctx: #172]
en: Release date
ca_es: Data de llançament

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
ca_es: Visualització dels vídeos 4:3 com a

[ctx: #174]
en: Compiled:
ca_es: Compilació:

[ctx: #175]
en: Moods
ca_es: Estats d'ànim

[ctx: #176]
en: Styles
ca_es: Estils

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
ca_es: {0:s} iniciat correctament

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
ca_es: {0:s} s'ha iniciat correctament.

[ctx: #179]
en: Song
ca_es: Cançó

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
ca_es: Duració

[ctx: #181]
en: Select album
ca_es: Seleccioneu un àlbum

[ctx: #182]
en: Tracks
ca_es: Pistes

[ctx: #183]
en: Review
ca_es: Ressenya

[ctx: #184]
en: Refresh
ca_es: Refresca

[ctx: #185]
en: Searching album
ca_es: S'està cercant l'àlbum

[ctx: #186]
en: OK
ca_es: D'acord

[ctx: #187]
en: No albums found!
ca_es: No s'han trobat àlbums!

[ctx: #188]
en: Select all
ca_es: Selecciona-ho tot

[ctx: #189]
en: Scanning media information
ca_es: Exploració de la informació dels mitjans

[ctx: #190]
en: Save
ca_es: Desa

[ctx: #191]
en: Shuffle
ca_es: Ordre aleatori

[ctx: #192]
en: Clear
ca_es: Neteja

[ctx: #193]
en: Scan
ca_es: Explora

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
ca_es: S'està cercant...

[ctx: #195]
en: No information found!
ca_es: No s'ha trobat informació!

[ctx: #196]
en: Select movie:
ca_es: Seleccioneu la pel·lícula:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
ca_es: S'està consultant la informació {0:s}

[ctx: #198]
en: Loading movie details
ca_es: S'estan carregant els detalls de la pel·lícula

[ctx: #199]
en: Web interface
ca_es: Interfície web

[ctx: #200]
en: Audio encoders
ca_es: Codificadors d'àudio

[ctx: #201]
en: Audio decoders
ca_es: Descodificadors d'àudio

[ctx: #202]
en: Tagline
ca_es: Lema

[ctx: #203]
en: Plot outline
ca_es: Esquema argumental

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
ca_es: Recopilació

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
ca_es: Vots

[ctx: #206]
en: Cast
ca_es: Repartiment

[ctx: #207]
en: Plot
ca_es: Trama

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
ca_es: Reprodueix

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
ca_es: Següent

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
ca_es: Anterior

[ctx: #212]
en: 59.94 Hz
ca_es: 59,94 Hz

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
ca_es: Calibra la interfície d'usuari...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
ca_es: Calibratge del vídeo

[ctx: #215]
en: Soften
ca_es: Suavitzar

[ctx: #216]
en: Zoom amount
ca_es: Quantitat de zoom

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
ca_es: Relació d'aspecte

[ctx: #218]
en: DVD drive
ca_es: Unitat de DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
ca_es: Inseriu un disc

[ctx: #220]
en: Remote share
ca_es: Localitat remota

[ctx: #221]
en: Network is not connected
ca_es: La xarxa no està connectada

[ctx: #222]
en: Cancel
ca_es: Cancel·la

[ctx: #224]
en: Speed
ca_es: Velocitat

[ctx: #225]
en: Vertical shift
ca_es: Desplaçament vertical

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
ca_es: Carrega la informació del CD d'àudio des del servei en línia

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
ca_es: Llista de reproducció aleatòria al carregar

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
ca_es: Temps d'aturada del disc dur

[ctx: #230]
en: Video filters
ca_es: Filtres de vídeo

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
ca_es: Cap

[ctx: #232]
en: Point
ca_es: Punt

[ctx: #233]
en: Linear
ca_es: Lineal

[ctx: #234]
en: Anisotropic
ca_es: Anisotròpic

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
ca_es: Gaussià cúbic

[ctx: #237]
en: Minification
ca_es: Reducció al mínim

[ctx: #238]
en: Magnification
ca_es: Magnificació

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
ca_es: Neteja la llista de reproducció al finalitzar

[ctx: #240]
en: Display mode
ca_es: Mode de visualització

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
ca_es: Pantalla completa #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
ca_es: Finestra

[ctx: #243]
en: Refresh rate
ca_es: Freqüència de refresc

[ctx: #244]
en: Full screen
ca_es: Pantalla completa

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
ca_es: Mides: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Píxels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})

[ctx: #248]
en: Language
ca_es: Idioma

[ctx: #249]
en: Music
ca_es: Música

[ctx: #250]
en: Visualisation
ca_es: Visualització

[ctx: #251]
en: Select destination directory
ca_es: Seleccioneu el directori de destí

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
ca_es: Upmix estèreo

[ctx: #253]
en: Number of channels
ca_es: Nombre de canals

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
ca_es: Receptor apte per a DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
ca_es: S'està obtenint la informació del CD

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
ca_es: Habilita la lectura d'etiquetes

[ctx: #259]
en: Opening
ca_es: S'està obrint

[ctx: #260]
en: Shoutcast
ca_es: SHOUTcast

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
ca_es: S'està esperant per començar...

[ctx: #262]
en: Scripts output
ca_es: Sortida dels scripts

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
ca_es: Permet el control remot a través d'HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
ca_es: Enregistra

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
ca_es: Atura l'enregistrament

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
ca_es: Ordena per: Pista

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
ca_es: Ordena per: Temps

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
ca_es: Ordena per: Títol

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
ca_es: Ordena per: Artista

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
ca_es: Ordena per: Àlbum

[ctx: #271]
en: Top 100
ca_es: 100 millors

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
ca_es: Ajust de la relació del píxel

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
ca_es: Ajusteu el rectangle fins que sigui un quadrat perfecte

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
ca_es: Compensació cantonada superior esquerra

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
ca_es: Compensació cantonada inferior dreta

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
ca_es: Ajusteu la fletxa per canviar la quantitat d'overscan

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
ca_es: Posició dels subtítols

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
ca_es: Ajusteu la barra per canviar la posició dels subtítols

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
ca_es: No s'han pogut carregar les opcions

[ctx: #280]
en: Using default settings
ca_es: S'estan utilitzant les opcions predeterminades

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
ca_es: Comproveu els fitxers XML

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
ca_es: S'han trobat {0:d} elements

[ctx: #283]
en: Search results
ca_es: Resultats de la cerca

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
ca_es: No hi ha resultats

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
ca_es: Idioma preferit de l'àudio

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
ca_es: Idioma preferit dels subtítols

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
ca_es: Subtítols

[ctx: #288]
en: Font
ca_es: Lletra

[ctx: #289]
en: Size
ca_es: Mida

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
ca_es: Compressió del rang dinàmic

[ctx: #291]
en: Video
ca_es: Vídeo

[ctx: #292]
en: Audio
ca_es: Àudio

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
ca_es: Navega per als subtítols

[ctx: #294]
en: Create bookmark
ca_es: Crea un marcador

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
ca_es: Neteja els marcadors

[ctx: #297]
en: Audio offset
ca_es: Desplaçament de l'àudio

[ctx: #298]
en: Bookmarks
ca_es: Marcadors

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
ca_es: Adreça d’interès {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
ca_es: Receptor apte per a MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
ca_es: Receptor apte per a MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
ca_es: Receptor apte per a MP3

[ctx: #303]
en: Delay
ca_es: Retard

[ctx: #304]
en: Language
ca_es: Idioma

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
ca_es: Habilitat

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
ca_es: No entrellaçat

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
ca_es: Multimèdia per defecte

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
ca_es: Idioma original

[ctx: #309]
en: User interface language
ca_es: Idioma de la interfície d'usuari

[ctx: #310]
note: Setting in international settings
en: Virtual keyboard layouts
ca_es: Disposicions del teclat virtual

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
ca_es: Neteja de la base de dades

[ctx: #314]
en: Preparing...
ca_es: S'està preparant...

[ctx: #315]
en: Database error
ca_es: Error de la base de dades

[ctx: #316]
en: Searching songs...
ca_es: S'estan cercant cançons...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
ca_es: S'ha netejat la base de dades correctament

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
ca_es: S'estan netejant les cançons...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
ca_es: S'ha produït un error en netejar les cançons

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
ca_es: S'estan netejant els artistes...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
ca_es: S'ha produït un error en netejar els artistes

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
ca_es: S'estan netejant els gèneres, rols, etc.

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
ca_es: S'ha produït un error en netejar els gèneres, rols, etc.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
ca_es: S'estan netejant els directoris...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
ca_es: S'ha produït un error en netejar els camins

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
ca_es: S'estan netejant els àlbums...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
ca_es: S'ha produït un error en netejar els àlbums

[ctx: #328]
en: Writing changes...
ca_es: S'estan escrivint els canvis...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
ca_es: S'ha produït un error en escriure els canvis

[ctx: #330]
en: This may take some time...
ca_es: És possible que trigui una estona...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
ca_es: S'està comprimint la base de dades...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
ca_es: S'ha produït un error en comprimir la base de dades

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
ca_es: Voleu netejar la biblioteca?

[ctx: #334]
en: Clean library...
ca_es: Neteja la biblioteca...

[ctx: #335]
en: Start
ca_es: Inicia

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
ca_es: Conversió de les imatges per segon

[ctx: #337]
en: Output configuration
ca_es: Configuració de la sortida

[ctx: #338]
en: Fixed
ca_es: Amb valor fix

[ctx: #339]
en: Optimized
ca_es: Amb optimització

[ctx: #340]
en: Various artists
ca_es: Diversos artistes

[ctx: #341]
en: Play disc
ca_es: Reprodueix el disc

[ctx: #342]
en: Movies
ca_es: Pel·lícules

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
ca_es: Ajusteu les imatges per segon

[ctx: #345]
en: Year
ca_es: Any

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
ca_es: Mantén el volum original amb el downmix

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
ca_es: Receptor apte per a DTS-HD

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
ca_es: Permet el traspàs

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
ca_es: Receptor apte per a TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
ca_es: Programes

[ctx: #351]
en: Off
ca_es: Inactiu

[ctx: #352]
en: Dim
ca_es: Atenua

[ctx: #353]
en: Black
ca_es: Negre

[ctx: #354]
en: Matrix trails
ca_es: Estil Matrix

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
ca_es: Temps d'espera

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
ca_es: Mode de l'estalvi de pantalla

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
ca_es: Temporitzador de la funció d'apagada

[ctx: #358]
en: All albums
ca_es: Tots els àlbums

[ctx: #359]
en: Recently added albums
ca_es: Àlbums afegits recentment

[ctx: #360]
en: Screensaver
ca_es: Estalvi de pantalla

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
ca_es: Presentació de diapositives recursiva

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
ca_es: Nivell d'atenuació de l'estalvi de pantalla

[ctx: #363]
en: Sort by: File
ca_es: Ordena per: Fitxer

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
ca_es: Receptor apte per a Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
ca_es: Ordena per: Nom

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
ca_es: Ordena per: Any

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
ca_es: Ordena per: Valoració

[ctx: #369]
en: Title
ca_es: Títol

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
ca_es: Tempestes

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
ca_es: Parcialment

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
ca_es: Principalment

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
ca_es: Assolellat

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
ca_es: Ennuvolat

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
ca_es: Neu

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
ca_es: Pluja

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
ca_es: Clar

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
ca_es: Pluges

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
ca_es: Poc

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
ca_es: Dispersos

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
ca_es: Vent

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
ca_es: Fort

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
ca_es: Serè

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
ca_es: Clar

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
ca_es: Núvols

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
ca_es: d'hora

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
ca_es: Ruixat

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
ca_es: Ruixats

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
ca_es: Baix

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
ca_es: Mitjà

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
ca_es: Alt

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
ca_es: Boira

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
ca_es: Boirina

[ctx: #396]
en: Select location
ca_es: Seleccioneu una ubicació

[ctx: #397]
en: Refresh time
ca_es: Temps d'actualització

[ctx: #398]
en: Temperature units
ca_es: Unitats de temperatura

[ctx: #399]
en: Speed units
ca_es: Unitats de velocitat

[ctx: #400]
en: Weather
ca_es: El temps

[ctx: #401]
en: Temp
ca_es: Temperatura

[ctx: #402]
en: Feels like
ca_es: Sen. tèrmica

[ctx: #403]
en: UV index
ca_es: Índex UV

[ctx: #404]
en: Wind
ca_es: Vent

[ctx: #405]
en: Dew point
ca_es: Rosada

[ctx: #406]
en: Humidity
ca_es: Humitat

[ctx: #407]
en: Hardware keyboard layouts
ca_es: Disposicions del teclat físic

[ctx: #409]
en: Defaults
ca_es: Per defecte

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
ca_es: S'està accedint al servei meteorològic

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
ca_es: S'està obtenint el temps per:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
ca_es: No s'ha pogut obtenir la informació meteorològica

[ctx: #414]
en: No review for this album
ca_es: No hi ha ressenya per aquest àlbum

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
ca_es: S'està baixant la miniatura...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
ca_es: Vista: Icones grans

[ctx: #418]
en: Low
ca_es: Baix

[ctx: #419]
en: High
ca_es: Alt

[ctx: #420]
en: Best match
ca_es: Amb el millor resultat

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
ca_es: Mantén viu el dispositiu d'àudio

[ctx: #422]
en: Delete album information
ca_es: Esborra la informació de l'àlbum

[ctx: #423]
en: Delete CD information
ca_es: Esborra la informació del CD

[ctx: #424]
en: Select
ca_es: Seleccioneu

[ctx: #425]
en: No album information found
ca_es: No s'ha trobat la informació de l'àlbum

[ctx: #426]
en: No CD information found
ca_es: No s'ha trobat la informació del CD

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
ca_es: Poseu el CD / DVD correcte

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
ca_es: Inseriu el següent disc:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
ca_es: Ordena per: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
ca_es: Sense memòria cau

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
ca_es: Elimina la pel·lícula de la biblioteca

[ctx: #433]
en: Would you really like to remove '{0:s}' from the library?
ca_es: Segur que voleu eliminar '{0:s}' de la biblioteca?

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
ca_es: Direcció {0:s} a {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
ca_es: No s'ha detectat cap unitat de disc òptic

[ctx: #436]
note: Message body of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: This video is stored on an optical disc (e.g. DVD, Blu-ray) and cannot be played as your device does not have an appropriate drive.
ca_es: Aquest vídeo està enregistrat en un disc òptic (p. ex. DVD, Blu-ray) i no es pot reproduir, ja que el vostre dispositiu no té un lector adequat.

[ctx: #437]
en: Removable disk
ca_es: Disc extraïble

[ctx: #438]
en: Opening file
ca_es: S'està obrint el fitxer

[ctx: #439]
en: Cache
ca_es: Memòria cau

[ctx: #440]
en: Hard disk
ca_es: Disc dur

[ctx: #442]
en: Local network
ca_es: Xarxa local

[ctx: #444]
en: Video
ca_es: Vídeo

[ctx: #445]
en: Audio
ca_es: Àudio

[ctx: #447]
en: Autorun media
ca_es: Executa automàticament els suports

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
ca_es: Receptor apte per a Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
ca_es: Habilitat

[ctx: #450]
en: Columns
ca_es: Columnes

[ctx: #451]
en: Row 1 address
ca_es: Adreça fila 1

[ctx: #452]
en: Row 2 address
ca_es: Adreça fila 2

[ctx: #453]
en: Row 3 address
ca_es: Adreça fila 3

[ctx: #454]
en: Row 4 address
ca_es: Adreça fila 4

[ctx: #455]
en: Rows
ca_es: Files

[ctx: #457]
en: Switch view
ca_es: Canviar vista

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
ca_es: Limita la freqüència de mostreig (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
ca_es: Subtítols

[ctx: #460]
en: Audio stream
ca_es: Transmissió de l'àudio

[ctx: #461]
en: [active]
ca_es: [actiu]

[ctx: #463]
en: Backlight
ca_es: Retroil·luminació

[ctx: #464]
en: Brightness
ca_es: Brillantor

[ctx: #467]
en: Type
ca_es: Tipus

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
ca_es: Moveu la barra per a canviar la posició de l'OSD

[ctx: #469]
en: OSD position
ca_es: Posició de l'OSD

[ctx: #470]
en: Credits
ca_es: Crèdits

[ctx: #474]
en: Off
ca_es: Inactiu

[ctx: #475]
en: Music only
ca_es: Només música

[ctx: #476]
en: Music & video
ca_es: Música i vídeo

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
ca_es: No s'ha pogut carregar la llista de reproducció

[ctx: #479]
en: Skin & language
ca_es: Aparença i idioma

[ctx: #480]
en: Appearance
ca_es: Aparença

[ctx: #481]
en: Audio options
ca_es: Opcions d'àudio

[ctx: #482]
en: About Kodi
ca_es: Quant al Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
ca_es: Elimina l'àlbum

[ctx: #486]
en: Repeat
ca_es: Repeteix

[ctx: #487]
en: Repeat one
ca_es: Repeteix una

[ctx: #488]
en: Repeat folder
ca_es: Repeteix la carpeta

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
ca_es: Reprodueix automàticament la següent cançó

[ctx: #491]
en: - Use big icons
ca_es: - Utilitza icones grans

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
ca_es: Redimensiona els subtítols VOB

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
ca_es: Opcions avançades (només experts!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
ca_es: Marge total d'àudio

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
ca_es: Amplia els vídeos a la resolució de la GUI

[ctx: #496]
en: Calibration
ca_es: Calibratge

[ctx: #497]
en: Show file extensions
ca_es: Mostra les extensions dels fitxers

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
ca_es: Ordena per: Tipus

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
ca_es: No s'ha pogut connectar al servei de cerca en línia

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
ca_es: Ha fallat la baixada de la informació de l'àlbum

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
ca_es: S'està cercant el nom dels àlbums...

[ctx: #502]
en: Open
ca_es: Obre

[ctx: #503]
en: Busy
ca_es: Ocupat

[ctx: #504]
en: Empty
ca_es: Buit

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
ca_es: S'està carregant la informació multimèdia dels fitxers...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
ca_es: Comprovant fitxers multimèdia...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
ca_es: Ordena per: Ús

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
ca_es: Habilita les visualitzacions

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
ca_es: Habilita el canvi de mode de vídeo

[ctx: #512]
en: Startup window
ca_es: Pantalla d'inici

[ctx: #513]
en: Home window
ca_es: Pantalla principal

[ctx: #514]
en: Manual settings
ca_es: Opcions manuals

[ctx: #515]
en: Genre
ca_es: Gènere

[ctx: #517]
en: Recently played albums
ca_es: Àlbums reproduïts recentment

[ctx: #518]
en: Launch
ca_es: Executa

[ctx: #519]
en: Launch in...
ca_es: Executa en...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
ca_es: Recopilacions

[ctx: #522]
en: Remove source
ca_es: Elimina l'origen

[ctx: #523]
en: Switch media
ca_es: Canvia el suport

[ctx: #524]
en: Select playlist
ca_es: Seleccioneu la llista de reproducció

[ctx: #525]
en: New playlist...
ca_es: Nova llista de reproducció...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
ca_es: Afegeix a la llista de reproducció

[ctx: #527]
en: Manually add to library
ca_es: Afegeix manualment a la biblioteca

[ctx: #528]
en: Enter title
ca_es: Inseriu el títol

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
ca_es: Error: títol duplicat

[ctx: #530]
en: Select genre
ca_es: Seleccioneu gènere

[ctx: #531]
en: New genre
ca_es: Nou gènere

[ctx: #532]
en: Manual addition
ca_es: Addició manual

[ctx: #533]
en: Enter genre
ca_es: Inseriu el gènere

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
ca_es: Vista: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
ca_es: Llista

[ctx: #536]
en: Icons
ca_es: Icones

[ctx: #537]
en: Big list
ca_es: Llista gran

[ctx: #538]
en: Big icons
ca_es: Icones grans

[ctx: #539]
en: Wide
ca_es: Ample

[ctx: #540]
en: Big wide
ca_es: Ample gran

[ctx: #541]
en: Album icons
ca_es: Icones d'àlbum

[ctx: #542]
en: DVD icons
ca_es: Icones de DVD

[ctx: #544]
en: Media info
ca_es: Informació dels mitjans

[ctx: #545]
en: Audio output device
ca_es: Dispositiu de sortida de l'àudio

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
ca_es: Dispositiu de sortida del traspàs

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
ca_es: No hi ha biografia d'aquest artista

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
ca_es: Mescla l'àudio multicanal a estèreo

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
ca_es: Número

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
ca_es: Ordena per: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
ca_es: Nom

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
ca_es: Data

[ctx: #553]
en: Size
ca_es: Mida

[ctx: #554]
en: Track
ca_es: Pista

[ctx: #555]
en: Time
ca_es: Temps

[ctx: #556]
en: Title
ca_es: Títol

[ctx: #557]
en: Artist
ca_es: Artista

[ctx: #558]
en: Album
ca_es: Àlbum

[ctx: #559]
en: Playlist
ca_es: Llista de reproducció

[ctx: #561]
en: File
ca_es: Fitxer

[ctx: #562]
en: Year
ca_es: Any

[ctx: #563]
en: Rating
ca_es: Valoració

[ctx: #564]
en: Type
ca_es: Tipus

[ctx: #565]
en: Usage
ca_es: Ús

[ctx: #566]
en: Album artist
ca_es: Artista de l'àlbum

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
ca_es: Núm. reproduccions

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
ca_es: Última reproducció

[ctx: #569]
en: Comment
ca_es: Comentari

[ctx: #570]
en: Date added
ca_es: Data d'addició

[ctx: #571]
en: Default
ca_es: Per defecte

[ctx: #572]
en: Studio
ca_es: Estudi

[ctx: #573]
en: Path
ca_es: Camí

[ctx: #574]
en: Country
ca_es: País

[ctx: #575]
en: In progress
ca_es: En curs

[ctx: #576]
en: Times played
ca_es: Vegades reproduïda

[ctx: #577]
en: Date taken
ca_es: Data d'obtenció

[ctx: #578]
en: Artist / Year
ca_es: Artista / Any

[ctx: #580]
en: Sort direction
ca_es: Direcció d'ordenació

[ctx: #581]
en: Sort method
ca_es: Mètode d'ordenació

[ctx: #582]
en: View mode
ca_es: Mode de visualització

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
ca_es: Recorda les vistes per les diferents carpetes

[ctx: #584]
en: Ascending
ca_es: Ascendent

[ctx: #585]
en: Descending
ca_es: Descendent

[ctx: #586]
en: Edit playlist
ca_es: Edita la llista de reproducció

[ctx: #587]
en: Filter
ca_es: Filtre

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
ca_es: Cancel·la el mode festa

[ctx: #589]
en: Party mode
ca_es: Mode de festa

[ctx: #590]
en: Random
ca_es: Aleatori

[ctx: #591]
en: Off
ca_es: Inactiu

[ctx: #592]
en: One
ca_es: Una

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
ca_es: Tot

[ctx: #594]
en: Off
ca_es: Inactiu

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
ca_es: Repetir: Inactiu

[ctx: #596]
en: Repeat: One
ca_es: Repetir: Una

[ctx: #597]
en: Repeat: All
ca_es: Repeteix: Tot

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
ca_es: Extreu el CD d'àudio

[ctx: #601]
en: Medium
ca_es: Mitjà

[ctx: #602]
en: Standard
ca_es: Estàndard

[ctx: #603]
en: Extreme
ca_es: Extrem

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
ca_es: Taxa de bits constant

[ctx: #605]
en: Ripping...
ca_es: S'està extraient...

[ctx: #607]
en: To:
ca_es: A:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
ca_es: No s'ha pogut extreure el CD o pista perquè CDDARipPath no té valor.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
ca_es: Extreu la pista d'àudio

[ctx: #611]
en: Enter number
ca_es: Introduïu el número

[ctx: #612]
en: Bits/sample
ca_es: Bits/Mostra

[ctx: #613]
en: Sample rate
ca_es: Freqüència de mostreig

[ctx: #614]
en: Virtual folder
ca_es: Carpeta virtual

[ctx: #620]
en: Audio CDs
ca_es: CD d'àudio

[ctx: #621]
en: Encoder
ca_es: Codificador

[ctx: #622]
en: Quality
ca_es: Qualitat

[ctx: #623]
en: Bitrate
ca_es: Taxa de bits

[ctx: #624]
en: Include track number
ca_es: Inclou el número de pista

[ctx: #625]
en: All songs of
ca_es: Totes les cançons de

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
ca_es: Programes de TV en curs

[ctx: #629]
en: View mode
ca_es: Mode de visualització

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
ca_es: Estirament 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
ca_es: Zoom ampli

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
ca_es: Estirament 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
ca_es: Mida original

[ctx: #636]
en: Custom
ca_es: Personalitzat

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
ca_es: Opcions del volum

[ctx: #639]
en: Use track levels
ca_es: Utilitza el volum de la pista

[ctx: #640]
en: Use album levels
ca_es: Utilitza el volum de l'àlbum

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
ca_es: Fitxers amb informació ReplayGain

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
ca_es: Fitxers sense informació ReplayGain

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
ca_es: Evitar la protecció de retallat en fitxers ReplayGained

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
ca_es: Estirament 16:9 - No lineal

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
ca_es: Es necessita descomprimir un fitxer gran. Voleu continuar?

[ctx: #646]
en: Remove from library
ca_es: Elimina de la biblioteca

[ctx: #647]
en: Export video library
ca_es: Exporta la biblioteca de vídeo

[ctx: #648]
en: Import video library
ca_es: Importa la biblioteca de vídeo

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
ca_es: S'està important

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
ca_es: S'està exportant

[ctx: #651]
en: Browse for library
ca_es: Navegació per a la biblioteca

[ctx: #652]
en: Years
ca_es: Anys

[ctx: #653]
en: Update library
ca_es: Actualitza la biblioteca

[ctx: #654]
en: Show debug information
ca_es: Mostra la informació de depuració

[ctx: #655]
en: Browse for executable
ca_es: Navega per a l'executable

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
ca_es: Navegació per a la llista de reproducció

[ctx: #657]
en: Browse for folder
ca_es: Navegació per a la carpeta

[ctx: #658]
en: Song information
ca_es: Informació de la cançó

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
ca_es: Estirament no lineal

[ctx: #660]
en: Volume amplification
ca_es: Amplificació del volum

[ctx: #661]
en: Choose export folder
ca_es: Trieu la carpeta d'exportació

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
ca_es: Aquest fitxer ja no està disponible.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
ca_es: Voleu eliminar-lo de la biblioteca?

[ctx: #664]
en: Browse for script
ca_es: Navegar per al script

[ctx: #665]
en: Compression level
ca_es: Nivell de compressió

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
ca_es: Habilita el registrament específic del component

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
ca_es: Habilita la transcodificació Dolby Digital (AC3)

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
ca_es: Especifica el registrament específic del component...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
ca_es: Registrament detallat per a la biblioteca [B]SMB[/B]

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
ca_es: Registrament detallat per la biblioteca [B]libcURL[/B] (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
ca_es: Registrament detallat per les biblioteques [B]FFmpeg[/B]

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
ca_es: Registrament detallat per les crides [B]D-Bus[/B]

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
ca_es: Registrament detallat per les peticions [B]JSON-RPC[/B]

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
ca_es: Registrament detallat per al component [B]Audio[/B]

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
ca_es: Registrament detallat per la biblioteca [B]AirTunes[/B]

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
ca_es: Registrament detallat per als components [B]UPnP[/B]

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
ca_es: Registrament detallat per la biblioteca [B]libCEC[/B]

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
ca_es: Registrament detallat per al component [B]Vídeo[/B]

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
ca_es: Registrament detallat per al component [B]Webserver[/B]

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
ca_es: Registre detallat per al component de la [B]base de dades[/B]

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
ca_es: Registre detallat per a la [B]informació de sincronització d'àudio i vídeo[/B]

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
ca_es: Registre detallat per al component [B]Windowing[/B]

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
ca_es: Registre detallat per al component [B]PVR[/B]

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
ca_es: Registre detallat per al component [B]EPG[/B]

[ctx: #687]
en: From metadata
ca_es: De les metadades

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
ca_es: S'està netejant la biblioteca

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
ca_es: S'estan eliminant les cançons velles de la biblioteca

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
ca_es: Aquest camí ha estat explorat amb anterioritat

[ctx: #703]
en: Can't clean up library while running background tasks
ca_es: No es pot netejar la biblioteca mentre s'executen tasques en segon pla

[ctx: #705]
en: Network
ca_es: Xarxa

[ctx: #706]
en: Server
ca_es: Servidor

[ctx: #708]
en: Use proxy server
ca_es: Utilitza un servidor intermediari

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
ca_es: Protocol d'Internet (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
ca_es: El port especificat no és vàlid. El valor ha d'estar entre 1 i 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
ca_es: Servidor intermediari HTTP

[ctx: #715]
en: Assignment
ca_es: Tasca

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
ca_es: Automàtica (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
ca_es: Manual (estàtic)

[ctx: #719]
en: IP address
ca_es: Adreça IP

[ctx: #720]
en: Netmask
ca_es: Màscara de xarxa

[ctx: #721]
en: Default gateway
ca_es: Passarel·la predeterminada

[ctx: #722]
en: DNS server
ca_es: Servidor DNS

[ctx: #723]
en: Save & restart
ca_es: Desa i reinicia

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
ca_es: La direcció especificada no és vàlida. El valor ha de ser AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
ca_es: amb números entre 0 i 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
ca_es: Els canvis no s'han desat. Voleu continuar sense desar-los?

[ctx: #727]
en: Web server
ca_es: Servidor web

[ctx: #728]
en: FTP server
ca_es: Servidor FTP

[ctx: #729]
en: Enable SSL
ca_es: Habilita SSL

[ctx: #731]
en: Black
ca_es: Negre

[ctx: #732]
en: Save & apply
ca_es: Desa i aplica

[ctx: #733]
en: Password
ca_es: Contrasenya

[ctx: #734]
en: No pass
ca_es: Sense contrasenya

[ctx: #735]
en: Character set
ca_es: Conjunt de caràcters

[ctx: #736]
en: Style
ca_es: Estil

[ctx: #737]
en: Colour
ca_es: Color

[ctx: #739]
en: Bold
ca_es: Negreta

[ctx: #740]
en: Italics
ca_es: Cursiva

[ctx: #741]
en: Bold italics
ca_es: Negreta Cursiva

[ctx: #742]
en: White
ca_es: Blanc

[ctx: #743]
en: Yellow
ca_es: Groc

[ctx: #744]
en: Files
ca_es: Fitxers

[ctx: #745]
en: Background colour
ca_es: Color de fons

[ctx: #746]
en: Background opacity
ca_es: Opacitat del fons

[ctx: #747]
en: Error loading image
ca_es: S'ha produït un error en carregar la imatge

[ctx: #748]
en: Edit path
ca_es: Edita el camí

[ctx: #749]
en: Mirror image
ca_es: Imatge de rèplica

[ctx: #750]
en: Are you sure?
ca_es: N'esteu segur?

[ctx: #751]
en: Removing source
ca_es: Eliminació de l'origen

[ctx: #752]
en: Opacity
ca_es: Opacitat

[ctx: #754]
en: Add program link
ca_es: Afegeix un enllaç del programa

[ctx: #755]
en: Edit program path
ca_es: Edita el camí del programa

[ctx: #756]
en: Edit program name
ca_es: Edita el nom del programa

[ctx: #757]
en: Edit path depth
ca_es: Edita la profunditat del camí

[ctx: #759]
en: View: Big list
ca_es: Vista: Llista gran

[ctx: #760]
en: Yellow
ca_es: Groc

[ctx: #761]
en: White
ca_es: Blanc

[ctx: #762]
en: Blue
ca_es: Blau

[ctx: #763]
en: Bright green
ca_es: Verd brillant

[ctx: #764]
en: Yellow green
ca_es: Groc verd

[ctx: #765]
en: Cyan
ca_es: Cian

[ctx: #766]
en: Light grey
ca_es: Gris clar

[ctx: #767]
en: Grey
ca_es: Gris

[ctx: #768]
en: Dark Grey
ca_es: Gris fosc

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
ca_es: Error {0:d}: recurs compartit no disponible

[ctx: #772]
en: Audio
ca_es: Àudio

[ctx: #773]
en: Seeking
ca_es: Recerca

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
ca_es: Carpeta de les diapositives

[ctx: #790]
en: Remote control
ca_es: Control remot

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
ca_es: Permet el control remot amb els programes en aquest sistema

[ctx: #793]
en: Port range
ca_es: Rang de ports

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
ca_es: Permet el control remot amb els programes en altres sistemes

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
ca_es: Retard de repetició inicial (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
ca_es: Retard de repetició continu (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
ca_es: Nombre màxim de clients

[ctx: #798]
en: Internet access
ca_es: Accés a Internet

[ctx: #799]
en: Library update
ca_es: Actualització de la biblioteca

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
ca_es: {0:s} de {1:s} disponibles

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
ca_es: Tipus

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
ca_es: Cerca a la guia

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
ca_es: Introduïu la cadena de cerca per a utilitzar la recerca dels esdeveniments coincidents a la guia

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
ca_es: Cerca a text complet (o només cerca de títol)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
ca_es: Qualsevol dia

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
ca_es: Cada dia

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
ca_es: Qualsevol canal

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
ca_es: Comença en qualsevol moment

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
ca_es: Grup d'enregistraments

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
ca_es: Evita episodis duplicats

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
ca_es: Temps de farciment al principi

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
ca_es: Temps de farciment al final

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
ca_es: Enregistra tots els episodis

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
ca_es: Enregistra només els episodis nous

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
ca_es: Finalitza en qualsevol moment

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
ca_es: Nombre màxim d'enregistraments

[ctx: #819]
note: Representation of a one-time timer which has been scheduled by a timer rule.
en: One time (Scheduled by timer rule)
ca_es: Un cop (programat amb una regla del temporitzador)

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
ca_es: Un cop

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
ca_es: Un cop (basat en la guia)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
ca_es: Regla del temporitzador

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
ca_es: Regla del temporitzador (basat en la guia)

[ctx: #824]
note: Complete prefixed representation of a reminder timer type.
en: Reminder: {0:s}
ca_es: Recordatori: {0:s}

[ctx: #825]
note: Complete prefixed representation of a recording timer type.
en: Recording: {0:s}
ca_es: Enregistrament: {0:s}

[ctx: #826]
note: Label for buttons to add a PVR reminder timer
en: Set reminder
ca_es: Configura un recordatori

[ctx: #827]
note: Label for a context menu entry to delete a reminder timer
en: Delete reminder
ca_es: Elimina recordatori

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
ca_es: Regla del temporitzador eliminada

[ctx: #829]
note: Label for a context menu entry to view a read-only reminder timer
en: View reminder
ca_es: Mostra el recordatori

[ctx: #830]
note: Label for a context menu entry to edit a reminder timer
en: Edit reminder
ca_es: Modifica el recordatori

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
ca_es: Els dilluns

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
ca_es: Els dimarts

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
ca_es: Els dimecres

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
ca_es: Els dijous

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
ca_es: Els divendres

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
ca_es: Els dissabtes

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
ca_es: Els diumenges

[ctx: #838]
note: Label for a TV show Premiere
en: Première
ca_es: Estrena

[ctx: #839]
note: Label for a Live TV show
en: Live
ca_es: En directe

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
ca_es: Voleu eliminar només aquest temporitzador o també la regla del temporitzador que l'ha programat?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
ca_es: Només aquest

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
ca_es: Nou

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
ca_es: Activa

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
ca_es: Desactiva

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
ca_es: Segur que voleu eliminar aquesta regla del temporitzador i tots els temporitzadors que ha programat?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
ca_es: Esteu segur que voleu suprimir aquest temporitzador?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
ca_es: Confirmeu que s'ha d'aturar l'enregistrament

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
ca_es: Esteu segur que voleu aturar aquest enregistrament?

[ctx: #849]
note: Label for a finale of a TV show
en: Finale
ca_es: Final

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
ca_es: El número de port introduït no és vàlid

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
ca_es: El rang de ports vàlid és 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
ca_es: El rang de ports vàlid és 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add pictures...
ca_es: Afegeix imatges...

[ctx: #998]
en: Add music...
ca_es: Afegeix música...

[ctx: #999]
en: Add videos...
ca_es: Afegeix vídeos...

[ctx: #1000]
en: Preview
ca_es: Vista prèvia

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
ca_es: No s'ha pogut connectar

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
ca_es: No s'ha pogut connectar amb la ubicació de xarxa. Podria ser que no hi hagi connexió. La voleu afegir igualment?

[ctx: #1006]
en: IP address
ca_es: Adreça IP

[ctx: #1007]
en: Add network location
ca_es: Afegiment d'una ubicació de xarxa

[ctx: #1009]
en: Server address
ca_es: Adreça del servidor

[ctx: #1010]
en: Server name
ca_es: Nom del servidor

[ctx: #1011]
en: Remote path
ca_es: Camí d'accés remot

[ctx: #1012]
en: Shared folder
ca_es: Carpeta compartida

[ctx: #1014]
en: Username
ca_es: Nom d'usuari

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
ca_es: Navega per al servidor de xarxa

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
ca_es: Introduïu l'adreça de xarxa del servidor

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
ca_es: Introduïu el camí al servidor

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
ca_es: Introduïu el número de port

[ctx: #1019]
en: Enter the username
ca_es: Introduïu el nom d'usuari

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
ca_es: Introduïu els camins o navegueu per a les ubicacions dels mitjans.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
ca_es: Introduïu un nom per aquest origen de mitjans.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
ca_es: Navegació per a la localitat nova

[ctx: #1024]
en: Browse
ca_es: Navega

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
ca_es: No s'ha pogut obtenir la informació del directori. Podria ser que no hi hagi connexió. El voleu afegir igualment?

[ctx: #1026]
en: Add source
ca_es: Afegeix un origen

[ctx: #1027]
en: Edit source
ca_es: Edita l'origen

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
ca_es: Introduïu la nova etiqueta

[ctx: #1030]
en: Browse for image
ca_es: Navegació per a la imatge

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
ca_es: Navegació per a la carpeta de la imatge

[ctx: #1032]
en: Add network location...
ca_es: Afegeix una ubicació de xarxa...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
ca_es: Navega per al fitxer

[ctx: #1034]
en: Submenu
ca_es: Submenú

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
ca_es: Habilita els botons del submenú

[ctx: #1036]
en: Favourites
ca_es: Preferits

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
ca_es: Complements de vídeos

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
ca_es: Complements de música

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
ca_es: Complements d'imatges

[ctx: #1040]
en: Loading directory
ca_es: S'està carregant el directori

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
ca_es: S'han obtingut {0:d} elements

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
ca_es: S'han obtingut {0:d} de {1:d} elements

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
ca_es: Complements de programes

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
ca_es: Establir la miniatura del connector

[ctx: #1046]
en: Access points
ca_es: Punts d'accés

[ctx: #1048]
en: Username
ca_es: Nom d'usuari

[ctx: #1049]
en: Script settings
ca_es: Opcions de l'script

[ctx: #1050]
en: Singles
ca_es: Senzills

[ctx: #1051]
en: Enter web address
ca_es: Introduïu l'adreça web

[ctx: #1052]
en: Require authentication
ca_es: Autenticació requerida

[ctx: #1053]
en: Choose whether requests to the web server require a username and a password, which must be set below if enabled. It is recommended to always leave this setting enabled.
ca_es: Indiqueu si les peticions al servidor web requereixen de nom d'usuari i contrasenya, que cal configurar a continuació. Es recomana de tenir-ho sempre habilitat.

[ctx: #1180]
en: Proxy type
ca_es: Tipus de servidor intermediari

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
ca_es: SOCKS5 amb resolució de DNS remota

[ctx: #1200]
en: SMB client
ca_es: Client SMB

[ctx: #1201]
en: NFS Client
ca_es: Client NFS

[ctx: #1202]
en: Workgroup
ca_es: Grup de treball

[ctx: #1203]
en: Default username
ca_es: Nom d'usuari predeterminat

[ctx: #1204]
en: Default password
ca_es: Contrasenya predeterminada

[ctx: #1207]
en: WINS server
ca_es: Servidor WINS

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
ca_es: Munta localitats SMB

[ctx: #1210]
en: Remove
ca_es: Elimina

[ctx: #1211]
en: Music
ca_es: Música

[ctx: #1212]
en: Video
ca_es: Vídeo

[ctx: #1213]
en: Pictures
ca_es: Imatges

[ctx: #1214]
en: Files
ca_es: Fitxers

[ctx: #1215]
en: Music & video
ca_es: Música i vídeo

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
ca_es: Música i imatges

[ctx: #1217]
en: Music & files
ca_es: Música i fitxers

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
ca_es: Vídeo i imatges

[ctx: #1219]
en: Video & files
ca_es: Vídeo i fitxers

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
ca_es: Imatges i fitxers

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
ca_es: Música, vídeo i imatges

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
ca_es: Música, vídeo, imatges i fitxers

[ctx: #1223]
en: Disabled
ca_es: Inhabilitat

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
ca_es: Fitxers, música i vídeo

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
ca_es: Fitxers, imatges i música

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
ca_es: Fitxers, imatges i vídeo

[ctx: #1229]
en: Music & programs
ca_es: Música i programes

[ctx: #1230]
en: Video & programs
ca_es: Vídeo i programes

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
ca_es: Imatges i programes

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
ca_es: Música, vídeo, imatges i programes

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
ca_es: Programes, vídeo i música

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
ca_es: Programes, imatges i música

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
ca_es: Programes, imatges i vídeo

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
ca_es: Anuncia els serveis als altres sistemes

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
ca_es: Habilita la compatibilitat d'Airplay per a «Vídeos» i «Imatges»

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
ca_es: Permet el control de volum

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
ca_es: Habilita la compatibilitat d'AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
ca_es: Nom del dispositiu

[ctx: #1272]
en: Use password protection
ca_es: Utilitza la protecció amb contrasenya

[ctx: #1275]
note: Filter movies/tvshows/music/episodes/artists/musicvideos/albums/songs
en: Filter {0:s}
ca_es: Filtre {0:s}

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
ca_es: Dispositiu d'àudio personalitzat

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
ca_es: Dispositiu del traspàs personalitzat

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
ca_es: Passes del control del volum

[ctx: #1374]
note: Weather token
en: Breezy
ca_es: Ventós

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
ca_es: Temperatura

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
ca_es: Pressió

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
ca_es: Proximitat

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
ca_es: Intensitat

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
ca_es: Irregular

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
ca_es: Molt

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
ca_es: Extrem

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
ca_es: Remolins

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
ca_es: Cel clar

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
ca_es: Trencat

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
ca_es: Huracà

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
ca_es: Fred

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
ca_es: Ventós

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
ca_es: Opcions

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
ca_es: Brisa

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
ca_es: Suau

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
ca_es: Vent fort, gairebé vendaval

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
ca_es: Sever

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
ca_es: Neu acumulada

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
ca_es: i

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
ca_es: Gelant

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
ca_es: Tard

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
ca_es: Aïllat

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
ca_es: Tempesta amb trons

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
ca_es: Trons

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
ca_es: Sol

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
ca_es: Forta

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
ca_es: a/en

[ctx: #1406]
note: Weather token
en: the
ca_es: el/la

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
ca_es: Proximitats

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
ca_es: Gel

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
ca_es: Cristalls

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
ca_es: Calma

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
ca_es: amb

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
ca_es: ventós

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
ca_es: Pedaços

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
ca_es: Tempesta elèctrica

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
ca_es: Plugim

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
ca_es: Boirós

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
ca_es: Grans

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
ca_es: Tempestes

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
ca_es: Superficial

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
ca_es: Moderada

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
ca_es: Molt forta

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
ca_es: Ventós

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
ca_es: Boira

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
ca_es: Cobert

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
ca_es: Pedres

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
ca_es: Calamarsa

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
ca_es: Fum

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
ca_es: Volcànic

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
ca_es: Cendra

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
ca_es: Estès

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
ca_es: Pols

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
ca_es: Sorra

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
ca_es: Plovisqueig

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
ca_es: Remolins

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
ca_es: Tempesta de sorra

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
ca_es: Bufant

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
ca_es: Pedra

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
ca_es: Petit

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
ca_es: i

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
ca_es: Aiguaneu

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
ca_es: amb

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
ca_es: Oportunitat

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
ca_es: de

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
ca_es: Embut

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
ca_es: Núvol

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
ca_es: Desconegut

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
ca_es: Torbonades

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
ca_es: Precipitació

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
ca_es: Parcial

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
ca_es: Activa l'estalvi d'energia de la pantalla quan estigui inactiu

[ctx: #2050]
en: Runtime
ca_es: Durada

[ctx: #2080]
en: Empty list
ca_es: Llista buida

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
ca_es: S'ha tornat a la llista superior perquè la llista activa s'ha buidat

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
ca_es: Cal una nova versió. Comproveu el registre per veure més informació sobre aquest missatge.

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
ca_es: Error en complement

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
ca_es: Comproveu el registre per a obtenir més informació.

[ctx: #2203]
en: Use DTS Core
ca_es: Utilitza DTS Core

[ctx: #2204]
en: Select this option if you want to passthrough DTS-HD formats as DTS, otherwise, DTS-HD formats will be played via PCM
ca_es: Selecciona aquesta opció si vols passar els formats DTS-HD com a DTS, en cas contrari, els formats DTS-HD es reproduiran mitjançant PCM

[ctx: #10000]
en: Home
ca_es: Inici

[ctx: #10001]
en: Programs
ca_es: Programes

[ctx: #10002]
en: Pictures
ca_es: Imatges

[ctx: #10003]
en: File manager
ca_es: Gestor de fitxers

[ctx: #10004]
en: Settings
ca_es: Opcions

[ctx: #10005]
en: Not available
ca_es: No disponible

[ctx: #10006]
note: Abbreviation of "Not Available"
en: N/A
ca_es: N/D

[ctx: #10007]
en: System information
ca_es: Informació del sistema

[ctx: #10008]
en: Play next
ca_es: Reproduir següent

[ctx: #10009]
note: Header label for add-on configuration removal dialog
en: Confirm add-on configuration removal
ca_es: Confirmeu l'eliminació de la configuració del complement

[ctx: #10010]
note: Header label for add-on configuration removal selection dialog
en: Select add-on configuration to remove
ca_es: Seleccioneu la configuració del complement a eliminar

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
ca_es: Opcions - Vídeos - Calibratge de la pantalla

[ctx: #10012]
note: Header label for add-on configuration selection dialog
en: Add-on configurations and settings
ca_es: Configuracions i paràmetres del Complement

[ctx: #10013]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Edit add-on settings
ca_es: Edita les configuracions del Complement

[ctx: #10014]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Add add-on configuration
ca_es: Afegeix una configuració al Complement

[ctx: #10015]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Remove add-on configuration
ca_es: Elimina una configuració del Complement

[ctx: #10016]
en: Settings - System
ca_es: Opcions - Sistema

[ctx: #10017]
note: Settings group label
en: Add-on configuration
ca_es: Configuració del Complement

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
ca_es: Opcions - Serveis

[ctx: #10019]
note: Item label for add-on configuration removal dialog
en: Do you want to remove the add-on configuration "{0:s}"?
ca_es: Voleu eliminar la configuració del Complement "{0:s}"?

[ctx: #10020]
note: Item label used in add-on setup selection dialog
en: Edit "{0:s}" [{1:s}]
ca_es: Edita "{0:s}" [{1:s}]

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
ca_es: Opcions - TV

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
ca_es: Opcions - Jocs

[ctx: #10024]
en: Titles
ca_es: Títols

[ctx: #10025]
en: Videos
ca_es: Vídeos

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
ca_es: Vídeos / Llista de reproducció

[ctx: #10029]
en: Login screen
ca_es: Pantalla d'autenticació

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
ca_es: Opcions - Reproductor

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
ca_es: Opcions multimèdia

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
ca_es: Opcions - Interfície

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
ca_es: Opcions - Perfils

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
ca_es: Opcions d'aparença

[ctx: #10036]
en: Basic
ca_es: Bàsic

[ctx: #10037]
en: Standard
ca_es: Estàndard

[ctx: #10038]
en: Advanced
ca_es: Avançat

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
ca_es: Cercador de complements

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
ca_es: Restableix les opcions anteriors a les predeterminades

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
ca_es: Esteu segur que voleu restablir les opcions en aquesta categoria?

[ctx: #10043]
en: Help
ca_es: Ajuda

[ctx: #10044]
en: No help available
ca_es: No hi ha ajuda disponible

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
ca_es: Restableix totes les opcions visibles als seus valors predeterminats.

[ctx: #10046]
en: No categories available
ca_es: No hi ha categories disponibles

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
ca_es: Proveu de canviar el nivell de les opcions per veure les categories i els valors addicionals.

[ctx: #10048]
en: Add video source
ca_es: Afegiment d'un origen de vídeos

[ctx: #10049]
en: Add music source
ca_es: Afegiment d'un origen de música

[ctx: #10050]
en: Event log
ca_es: Registre d'esdeveniments

[ctx: #10051]
en: Add program source
ca_es: Afegiment d'un de programes

[ctx: #10052]
en: Add file source
ca_es: Afegiment d'un origen de fitxers

[ctx: #10053]
en: Edit video source
ca_es: Edició de l'origen de vídeos

[ctx: #10054]
en: Edit music source
ca_es: Edició de l'origen de música

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
ca_es: Edició de l'origen d'imatges

[ctx: #10056]
en: Edit program source
ca_es: Edició de l'origen de programes

[ctx: #10057]
en: Edit file source
ca_es: Edició de l'origen de fitxers

[ctx: #10058]
en: Remove tag from library
ca_es: Elimina l'etiqueta de la biblioteca

[ctx: #10060]
en: Favourites
ca_es: Preferits

[ctx: #10099]
en: Pointer
ca_es: Punter

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
ca_es: Diàleg Sí / No

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
ca_es: Diàleg de progrés

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
ca_es: Teclat virtual

[ctx: #10104]
en: Volume bar
ca_es: Barra de volum

[ctx: #10106]
en: Context menu
ca_es: Menú contextual

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
ca_es: Diàleg de notificació

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
ca_es: Entrada numèrica

[ctx: #10110]
en: Gamepad input
ca_es: Entrada del comandament

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
ca_es: Menú d'apagada

[ctx: #10114]
en: Player controls
ca_es: Controls del reproductor

[ctx: #10115]
en: Seek bar
ca_es: Barra de cerca

[ctx: #10116]
en: Player process info
ca_es: Informació del procés del reproductor

[ctx: #10120]
en: Music OSD
ca_es: OSD de música

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
ca_es: Llista de visualització preestablerta

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
ca_es: Configuració de l'OSD de vídeo

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
ca_es: Configuració OSD d'àudio

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
ca_es: Marcadors de vídeo

[ctx: #10126]
en: File browser
ca_es: Gestor de fitxers

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
ca_es: canals

[ctx: #10128]
en: Network setup
ca_es: Configuració de la xarxa

[ctx: #10129]
en: Media source
ca_es: Recurs multimèdia

[ctx: #10130]
en: Profile settings
ca_es: Opcions del perfil

[ctx: #10131]
en: Lock settings
ca_es: Bloqueja les opcions

[ctx: #10132]
en: Content settings
ca_es: Opcions del contingut

[ctx: #10134]
en: Favourites
ca_es: Preferits

[ctx: #10135]
en: Song info
ca_es: Informació de la cançó

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
ca_es: Editor de llistes de reproducció intel·ligents

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
ca_es: Editor de regles de llistes de reproducció intel·ligents

[ctx: #10139]
en: Picture info
ca_es: Informació de la imatge

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
ca_es: Opcions del complement

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
ca_es: Informació a pantalla completa

[ctx: #10145]
en: Slider dialog
ca_es: Diàleg del control lliscant

[ctx: #10146]
en: Add-on info
ca_es: Informació del complement

[ctx: #10147]
en: Text viewer
ca_es: Visualitzador de text

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
ca_es: Opcions del perifèric

[ctx: #10151]
en: Extended progress dialog
ca_es: Diàleg de progrés estès

[ctx: #10152]
en: Media filter
ca_es: Filtre multimèdia

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
ca_es: Cerca de subtítols

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
ca_es: Configuració del OSD CMS

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
ca_es: Configuració OSD dels subtítols

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
ca_es: S'estan cercant els subtítols...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
ca_es: S'estan cercant o posant a la memòria cau els subtítols...

[ctx: #10212]
en: terminating
ca_es: s'està finalitzant

[ctx: #10213]
en: buffering
ca_es: emplenament de la memòria intermèdia

[ctx: #10214]
en: Opening stream
ca_es: Obertura de la transmissió

[ctx: #10500]
en: Music playlist
ca_es: Llista de reproducció de música

[ctx: #10502]
en: Music
ca_es: Música

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
ca_es: Editor de llistes de reproducció de música

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
ca_es: Les 100 millors cançons

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
ca_es: Els 100 millors àlbums

[ctx: #10506]
en: Programs
ca_es: Programes

[ctx: #10507]
en: Configuration
ca_es: Configuració

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
ca_es: Predicció del temps

[ctx: #10509]
en: Network gaming
ca_es: Joc en xarxa

[ctx: #10511]
en: System info
ca_es: Informació del sistema

[ctx: #10516]
en: Music - Library
ca_es: Música - Biblioteca

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
ca_es: Reproduint - Música

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
ca_es: Reproduint - Vídeo

[ctx: #10523]
en: Album information
ca_es: Informació de l'àlbum

[ctx: #10524]
en: Movie information
ca_es: Informació de la pel·lícula

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
ca_es: Informació de la guia PVR

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
ca_es: Informació de gravació PVR

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
ca_es: Configuració del temporitzador PVR

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
ca_es: Gestor de grups PVR

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
ca_es: Gestor de canals PVR

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
ca_es: Cerca de guia PVR

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
ca_es: Escaneig de canals PVR

[ctx: #10607]
en: PVR update progress
ca_es: Progrés de l'actualització del PVR

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
ca_es: Canals OSD PVR

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
ca_es: Guia OSD de PVR

[ctx: #10610]
en: PVR radio RDS info
ca_es: Informació RDS de ràdio PVR

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
ca_es: Configuració de gravació PVR

[ctx: #10700]
en: TV channels
ca_es: Canals de TV

[ctx: #10701]
en: TV recordings
ca_es: Enregistraments de TV

[ctx: #10702]
en: TV guide
ca_es: Guia de TV

[ctx: #10703]
en: TV timers
ca_es: Temporitzadors de TV

[ctx: #10704]
en: TV search
ca_es: Cerca de TV

[ctx: #10705]
en: Radio channels
ca_es: Emissores de ràdio

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
ca_es: Enregistraments de ràdio

[ctx: #10707]
en: Radio guide
ca_es: Guia de ràdio

[ctx: #10708]
en: Radio timers
ca_es: Temporitzadors de ràdio

[ctx: #10709]
en: Radio search
ca_es: Cerca de ràdio

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
ca_es: Regles del temporitzador de TV

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
ca_es: Regles del temporitzador de ràdio

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
ca_es: TV en directe a pantalla completa

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
ca_es: Ràdio en pantalla completa

[ctx: #10820]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
ca_es: Configuració del controlador

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
ca_es: Jocs

[ctx: #10822]
note: Title of the in-game OSD menu
en: Menu
ca_es: Menú

[ctx: #10823]
note: Title of the in-game video filter selection dialog
en: Video Filter
ca_es: Filtre de vídeo

[ctx: #10824]
note: Title of the in-game video stretch mode selection dialog
en: Stretch Mode
ca_es: Mode estirament de pantalla

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
ca_es: Volum

[ctx: #10826]
note: Title of the in-game dialog for advanced emulator settings
en: Advanced Settings
ca_es: Opcions avançades

[ctx: #10827]
note: Title of the in-game video rotation selection dialog
en: Video Rotation
ca_es: Rotació de Vídeo

[ctx: #10828]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
ca_es: Configuració del port

[ctx: #10829]
note: Title of the in-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
ca_es: Selecciona el guardat

[ctx: #10830]
note: Title of the out-of-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
ca_es: Selecciona el guardat

[ctx: #10831]
note: Name of window for viewing and configuring players while playing a game
en: Players
ca_es: Reproductors

[ctx: #12000]
en: Select dialog
ca_es: Diàleg de selecció

[ctx: #12001]
en: Music info
ca_es: Informació de la música

[ctx: #12002]
en: OK dialog
ca_es: Diàleg OK

[ctx: #12003]
en: Video info
ca_es: Informació del vídeo

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
ca_es: Vídeo en pantalla completa

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
ca_es: Visualització d'àudio

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
ca_es: Visualització d'àudio

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
ca_es: Reconstruir l'índex...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
ca_es: Torna a la finestra de música

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
ca_es: Torna a la finestra de vídeos

[ctx: #12012]
en: Last used
ca_es: Última utilització

[ctx: #12013]
en: Install date
ca_es: Data d'instal·lació

[ctx: #12014]
en: Last updated
ca_es: Última actualització

[ctx: #12015]
en: Select video version
ca_es: Selecciona la versió de vídeo

[ctx: #12016]
en: Select video extra
ca_es: Selecciona l'extra de vídeo

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
ca_es: Reprodueix des del principi

[ctx: #12022]
note: Label of various controls for resuming playback from a certain point in time
en: Resume from {0:s}
ca_es: Reprèn des de {0:s}

[ctx: #12308]
note: Label of the show password button in the keyboard dialog
en: Show password
ca_es: Mostra la contrasenya

[ctx: #12309]
note: Label of the hide password button in the keyboard dialog
en: Hide password
ca_es: Ocultar la contrasenya

[ctx: #12321]
en: OK
ca_es: D'acord

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
ca_es: Bloquejat! Introduïu el codi...

[ctx: #12326]
en: Enter password
ca_es: Introduïu la contrasenya

[ctx: #12327]
en: Enter master code
ca_es: Introduïu el codi mestre

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
ca_es: Introduïu el codi de desbloqueig

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
ca_es: o premeu "C" per cancel·lar

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
ca_es: Introduïu la combinació de botons del gamepad i

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
ca_es: premeu «D'acord» o «Enrere» per cancel·lar

[ctx: #12332]
en: Set lock
ca_es: Establiu el bloqueig

[ctx: #12333]
en: Unlock
ca_es: Desbloca

[ctx: #12334]
en: Reset lock
ca_es: Reinicieu el bloqueig

[ctx: #12335]
en: Remove lock
ca_es: Suprimeix el bloqueig

[ctx: #12337]
en: Numeric password
ca_es: Contrasenya numèrica

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
ca_es: Combinació de botons del gamepad

[ctx: #12339]
en: Full-text password
ca_es: Contrasenya alfanumèrica

[ctx: #12340]
en: Enter new password
ca_es: Introduïu la nova contrasenya

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
ca_es: Confirmeu la nova contrasenya

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
ca_es: Contrasenya incorrecta,

[ctx: #12343]
en: retries left
ca_es: reintents restants

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
ca_es: Les contrasenyes introduïdes no coincideixen.

[ctx: #12345]
en: Access denied
ca_es: Accés denegat

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
ca_es: S'ha excedit el límit d'intents.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
ca_es: Ara s'apagarà el sistema.

[ctx: #12348]
en: Item locked
ca_es: Element bloquejat

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
ca_es: Reactiva el bloqueig

[ctx: #12356]
en: Change lock
ca_es: Canvia el bloqueig

[ctx: #12357]
en: Source lock
ca_es: Origen del bloqueig

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
ca_es: La contrasenya introduïda està en blanc. Intenteu-ho de nou.

[ctx: #12360]
en: Master lock
ca_es: Bloqueig mestre

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
ca_es: Apaga el sistema si s'excedeix el nombre màxim d'intents del bloqueig mestre

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
ca_es: El codi mestre no és vàlid. Introduïu un codi mestre vàlid.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
ca_es: Opcions i gestor de fitxers

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
ca_es: Estableix com a predeterminat per a tots els mitjans

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
ca_es: Això restablirà tots els valors desats prèviament. N'esteu segur?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
ca_es: Mostra cada imatge durant

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
ca_es: Utilitza els efectes d'enquadrament i zoom

[ctx: #12381]
en: Switch to visualisation on playback
ca_es: Canvia a la visualització durant la reproducció

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
ca_es: Format horari de 12 hores

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
ca_es: Format horari de 24 hores

[ctx: #12385]
en: Day / Month
ca_es: Dia / Mes

[ctx: #12386]
en: Month / Day
ca_es: Mes / Dia

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
ca_es: Política de privacitat

[ctx: #12390]
en: System uptime
ca_es: Temps d'activitat del sistema

[ctx: #12391]
en: Minutes
ca_es: Minuts

[ctx: #12392]
en: Hours
ca_es: Hores

[ctx: #12393]
en: Days
ca_es: Dies

[ctx: #12394]
en: Total uptime
ca_es: Temps d'activitat total

[ctx: #12395]
en: Battery level
ca_es: Nivell de la bateria

[ctx: #12600]
en: Weather
ca_es: El temps

[ctx: #12900]
en: Screensaver
ca_es: Estalvi de pantalla

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
ca_es: OSD a pantalla completa

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
ca_es: Joc en pantalla completa

[ctx: #12999]
en: Startup
ca_es: Engegada

[ctx: #13000]
en: System
ca_es: Sistema

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
ca_es: Atura el disc dur immediatament

[ctx: #13002]
en: Video only
ca_es: Només vídeo

[ctx: #13003]
en: - Delay
ca_es: - Retard

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
ca_es: - Durada mínima del fitxer

[ctx: #13005]
en: Shutdown
ca_es: Apaga

[ctx: #13006]
en: Add picture source
ca_es: Afegiment d'un origen d'imatges

[ctx: #13007]
en: Reset
ca_es: Restableix

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
ca_es: Funció d'apagada

[ctx: #13009]
en: Quit
ca_es: Surt

[ctx: #13010]
en: Hibernate
ca_es: Hiberna

[ctx: #13011]
en: Suspend
ca_es: Suspèn

[ctx: #13012]
en: Exit
ca_es: Surt

[ctx: #13013]
en: Reboot
ca_es: Reinicia

[ctx: #13014]
en: Minimise
ca_es: Minimitza

[ctx: #13015]
en: Power button action
ca_es: Acció del botó d'arrencada

[ctx: #13016]
en: Power off system
ca_es: Apaga el sistema

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
ca_es: Inhibeix l'apagada per inactivitat

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
ca_es: Permet l'apagada per inactivitat

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
ca_es: Hi ha una altra sessió activa, potser a través de ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
ca_es: S'ha muntat un dispositiu d'emmagatzematge

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
ca_es: L'extracció del dispositiu d'emmagatzematge no és segura

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
ca_es: El dispositiu d'emmagatzematge s'ha extret correctament

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
ca_es: Prova de despertar els servidors remots en accedir-hi

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
ca_es: S'està esperant la xarxa per connectar...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
ca_es: No s'ha pogut executar Wake-on-LAN!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
ca_es: S'està esperant que es desperti el servidor...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
ca_es: Espera estesa perquè es desperti el servidor...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
ca_es: S'està esperant que s'inicialitzin els serveis...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
ca_es: Descobriment MAC

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
ca_es: Actualitzat per {0:s}

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
ca_es: Trobat per {0:s}

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
ca_es: Ha fallat durant {0:s}

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
ca_es: La càrrega de la bateria és baixa

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
ca_es: Filtre de parpelleig

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
ca_es: Permet triar al dispositiu (requereix reiniciar)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
ca_es: Inhabilitat

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
ca_es: Habilitat durant la reproducció de vídeo

[ctx: #13108]
en: Always enabled
ca_es: Sempre habilitat

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
ca_es: Prova i aplica la resolució

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
ca_es: Voleu desar aquesta resolució?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
ca_es: Voleu mantenir aquest canvi?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
ca_es: Augment d'escala de l'alta qualitat

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
ca_es: Inhabilitat

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
ca_es: Habilitat per al contingut SD

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
ca_es: Sempre habilitat

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
ca_es: Mètode d'augment d'escala

[ctx: #13117]
note: unused?
en: Bicubic
ca_es: Bicúbic

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
ca_es: Voleu mantenir l'aparença?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
ca_es: Enfosqueix les altres pantalles

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
ca_es: Inhabilitat

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
ca_es: Enfosqueix les pantalles

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
ca_es: S'han detectat connexions actives!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
ca_es: Si continueu, podríeu no ser capaç de controlar més aquesta aplicació. Esteu segur que voleu aturar el servidor d'esdeveniments?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
ca_es: Canviar el mode de l'Apple Remote?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
ca_es: Si esteu utilitzant l'Apple Remote per controlar aquesta aplicació, el canvi d'aquesta opció podria afectar la vostra capacitat de control. Voleu continuar de totes maneres?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
ca_es: Màscara de subxarxa

[ctx: #13160]
en: Gateway
ca_es: Passarel·la

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
ca_es: DNS primari

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
ca_es: No s'ha pogut inicialitzar

[ctx: #13170]
en: Never
ca_es: Mai

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
ca_es: Immediatament

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
ca_es: Després de {0:d} segons

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
ca_es: Data d'instal·lació del disc dur:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
ca_es: Comptador de cicles d'energia del disc dur:

[ctx: #13200]
en: Profiles
ca_es: Perfils

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
ca_es: Voleu suprimir el perfil '{0:s}'?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
ca_es: Últim perfil carregat:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
ca_es: Desconegut

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
ca_es: Sobreescriure

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
ca_es: Només forçat

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
ca_es: Alarma de rellotge

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
ca_es: Interval de l'alarma de rellotge (en minuts)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
ca_es: Iniciat, alarma d'aquí a {0:d}m

[ctx: #13211]
en: Alarm!
ca_es: Alarma!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
ca_es: Cancel·lat quan quedaven {0:d}m{1:d}s

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
ca_es: Cerqueu els subtítols en els fitxers RAR

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
ca_es: Navega per als subtítols...

[ctx: #13251]
en: Move item
ca_es: Mou l'element

[ctx: #13252]
en: Move item here
ca_es: Mou l'element aquí

[ctx: #13253]
en: Cancel move
ca_es: Cancel·la moure

[ctx: #13270]
en: Hardware:
ca_es: Maquinari:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
ca_es: Ús de la CPU del sistema:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
ca_es: Connectat, però les DNS no estan disponibles.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
ca_es: Disc dur

[ctx: #13277]
en: Storage
ca_es: Emmagatzematge

[ctx: #13278]
en: Default
ca_es: Per defecte

[ctx: #13279]
en: Network
ca_es: Xarxa

[ctx: #13280]
en: Video
ca_es: Vídeo

[ctx: #13281]
en: Hardware
ca_es: Maquinari

[ctx: #13283]
en: Operating system:
ca_es: Sistema operatiu:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
ca_es: Velocitat de la CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
ca_es: Codificador de vídeo:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
ca_es: Resolució de pantalla:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
ca_es: Cable A/V:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
ca_es: Regió del DVD:

[ctx: #13296]
en: Connected
ca_es: Connectat

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
ca_es: Sense connexió. Comproveu les opcions de la xarxa.

[ctx: #13298]
note: Label of the button used to disconnect a game controller from the emulated game port
en: Disconnected
ca_es: Desconnectat

[ctx: #13299]
en: Target temperature
ca_es: Temperatura màxima

[ctx: #13300]
en: Fan speed
ca_es: Velocitat del ventilador

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
ca_es: Control automàtic de temperatura

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
ca_es: Anul·la la velocitat del ventilador

[ctx: #13303]
en: Fonts
ca_es: Tipus de lletres

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
ca_es: Habilita invertir les cadenes bidireccionals

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
ca_es: Mostra les notícies dels canals RSS

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
ca_es: Mostra la icona d'accés a la carpeta superior

[ctx: #13307]
en: Track naming template
ca_es: Plantilla per posar nom a la pista

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
ca_es: Voleu arrencar de nou el vostre sistema en comptes de només l'aplicació?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
ca_es: Efecte de zoom

[ctx: #13311]
en: Float effect
ca_es: Efecte flotant

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
ca_es: Reducció de les bandes negres

[ctx: #13313]
en: Restart
ca_es: Reinicieu

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
ca_es: Fusió entre cançons

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
ca_es: Torna a generar les miniatures

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
ca_es: Miniatures recursives

[ctx: #13317]
en: View slideshow
ca_es: Veure la presentació de diapositives

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
ca_es: Presentació de diapositives recursiva

[ctx: #13319]
en: Randomise
ca_es: Aleatoritza

[ctx: #13320]
en: Stereo
ca_es: Estèreo

[ctx: #13321]
en: Left only
ca_es: Només esquerra

[ctx: #13322]
en: Right only
ca_es: Només dreta

[ctx: #13324]
en: Background transparency
ca_es: Transparència del fons

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
ca_es: Transparència del primer pla

[ctx: #13326]
en: A/V delay
ca_es: Retard A/V

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
ca_es: {0:s} no s'ha trobat

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
ca_es: S'ha produït un error en obrir {0:s}

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
ca_es: No s'ha pogut carregar {0:s}

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
ca_es: Error: Sense memòria

[ctx: #13332]
en: Move up
ca_es: Mou amunt

[ctx: #13333]
en: Move down
ca_es: Mou avall

[ctx: #13334]
en: Edit label
ca_es: Edita l'etiqueta

[ctx: #13335]
en: Make default
ca_es: Marca com a predeterminat

[ctx: #13336]
en: Remove button
ca_es: Suprimeix el botó

[ctx: #13340]
en: Leave as is
ca_es: Deixa com està

[ctx: #13341]
en: Green
ca_es: Verd

[ctx: #13342]
en: Orange
ca_es: Taronja

[ctx: #13343]
en: Red
ca_es: Vermell

[ctx: #13344]
en: Cycle
ca_es: Cicle

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
ca_es: Apaga el LED durant la reproducció

[ctx: #13346]
en: Movie information
ca_es: Informació de la pel·lícula

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
ca_es: Afegeix l'element a la cua

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
ca_es: Cerca a IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
ca_es: Explora per si hi ha contingut nou

[ctx: #13350]
en: Current playlist
ca_es: Llista de reproducció actual

[ctx: #13351]
en: Album information
ca_es: Informació de l'àlbum

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
ca_es: Explora l'element a la biblioteca

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
ca_es: Atura l'exploració

[ctx: #13354]
en: Render method
ca_es: Mètode de renderitzat

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
ca_es: Ombreig dels píxels de baixa qualitat

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
ca_es: Superposicions per maquinari

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
ca_es: Ombreig dels píxels d'alta qualitat

[ctx: #13358]
en: Play item
ca_es: Reprodueix l'element

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
ca_es: Estableix la miniatura de l'artista

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
ca_es: Genera automàticament les miniatures

[ctx: #13361]
en: Enable voice
ca_es: Habilita la veu

[ctx: #13362]
note: label for resume context menu item for video folders (like a TV show or a single season of a TV show)
en: Continue watching
ca_es: Continua veient

[ctx: #13375]
en: Enable device
ca_es: Habilita el dispositiu

[ctx: #13376]
en: Volume
ca_es: Volum

[ctx: #13377]
en: Default view mode
ca_es: Mode de vista predeterminat

[ctx: #13378]
en: Default brightness
ca_es: Brillantor predeterminada

[ctx: #13379]
en: Default contrast
ca_es: Contrast predeterminat

[ctx: #13380]
en: Default gamma
ca_es: Gamma predeterminada

[ctx: #13381]
en: Resume video
ca_es: Reprèn el vídeo

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
ca_es: Màscara de veu - Port 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
ca_es: Màscara de veu - Port 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
ca_es: Màscara de veu - Port 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
ca_es: Màscara de veu - Port 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
ca_es: Utilitza cerca basada en temps

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
ca_es: Plantilla per posar nom a la pista - dreta

[ctx: #13388]
en: Preset
ca_es: Predefinit

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
ca_es: No hi ha preajustos disponibles per a aquesta visualització

[ctx: #13390]
en: There are no settings available[CR]for this visualisation
ca_es: No hi ha cap configuració disponible[CR]per a aquesta visualització

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
ca_es: Expulsa / Carrega

[ctx: #13393]
en: Calculate size
ca_es: Calcula la mida

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
ca_es: S'està calculant la mida de la carpeta

[ctx: #13395]
en: Video settings
ca_es: Opcions del vídeo

[ctx: #13396]
en: Audio settings
ca_es: Configuració d'àudio

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
ca_es: Habilita els subtítols

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
ca_es: Dreceres

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
ca_es: Ignora els articles en ordenar

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
ca_es: Fusió entre cançons en el mateix àlbum

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
ca_es: Navega per {0:s}

[ctx: #13402]
en: Show track position
ca_es: Mostra la posició de la pista

[ctx: #13403]
en: Clear default
ca_es: Neteja per defecte

[ctx: #13404]
en: Resume
ca_es: Reprèn

[ctx: #13405]
en: Get thumb
ca_es: Obtén la miniatura

[ctx: #13406]
en: Picture information
ca_es: Informació de la imatge

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
ca_es: {0:s} predefinits

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
ca_es: (Valoració d'usuaris d'IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
ca_es: 250 millors

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
ca_es: Connecta't a Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
ca_es: Velocitat mínima del ventilador

[ctx: #13412]
en: Play from here
ca_es: Reprodueix des d'aquí

[ctx: #13413]
en: Downloading
ca_es: S'està baixant

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
ca_es: Mostra els artistes de l'àlbum i de la cançó

[ctx: #13415]
en: Render method
ca_es: Mètode de renderitzat

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
ca_es: Detecció automàtica

[ctx: #13417]
en: Allow use DXVA Video Super Resolution
ca_es: Permet l'ús de la Super Resolució de Vídeo DXVA

[ctx: #13418]
note: Setting Player / Video
en: Use high precision processing
ca_es: Utilitza el processament d'alta precisió

[ctx: #13419]
en: Software
ca_es: Programari

[ctx: #13420]
en: Remove safely
ca_es: Treu de forma segura

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
ca_es: Comença la presentació aquí

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
ca_es: Recorda aquest camí

[ctx: #13424]
note: Shown on context menu when a bluray:// or dvd:// playlist has already been saved Giving the user a chance to select a new one via the simple menu dialog
en: Choose playlist
ca_es: Escull la llista de reproducció

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
ca_es: Permet l'acceleració del maquinari - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
ca_es: Permet l'acceleració del maquinari - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
ca_es: Permet l'acceleració del maquinari - DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
ca_es: Permet l'acceleració del maquinari - CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
ca_es: Permet l'acceleració per maquinari - VTBDecoder

[ctx: #13430]
en: Allow using DRM PRIME decoder
ca_es: Permet utilitzar el descodificador DRM PRIME

[ctx: #13431]
en: Pixel shaders
ca_es: Ombrejadors de píxels

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
ca_es: Permet l'acceleració del maquinari - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
ca_es: Reprodueix automàticament el següent vídeo

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
ca_es: Reprodueix només aquest

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
ca_es: Habilita els escaladors HQ perquè escalin per sobre de

[ctx: #13436]
en: Adjust display HDR mode
ca_es: Ajusta el mode HDR de la pantalla

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
ca_es: Prefereix el mesclador de vídeo VDAPU

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration with DRM PRIME
ca_es: Permet l'acceleració de maquinari amb DRM PRIME

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
ca_es: Permet l'acceleració del maquinari - MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
ca_es: Permet l'acceleració per maquinari - MediaCodec (Surface)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
ca_es: Utilitza l'VDPAU de l'MPEG-2

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
ca_es: Habiliteu aquesta opció per utilitzar l'acceleració del maquinari per als còdecs MPEG-(1/2). Si s'inhabilita, s'utilitzarà la CPU en el seu lloc. Les targetes antigues Radeon tendeixen a fallar amb aquesta opció habilitada.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
ca_es: Utilitza l'VDPAU de l'MPEG-4

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
ca_es: Habiliteu aquesta opció per utilitzar l'acceleració del maquinari per al còdec MPEG-4. Si s'inhabilita, s'utilitzarà la CPU en lloc seu. Algun maquinari basat en ION té problemes si s'habilita aquesta opció per defecte.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
ca_es: Utilitza VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
ca_es: Habiliteu aquesta opció per utilitzar l'acceleració del maquinari per als còdecs basats en VC-1. Si s'inhabilita, s'utilitzarà la CPU en lloc seu. El maquinari d'AMD amb VDPAU no pot descodificar el VC-1 simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
ca_es: Utilitza VAAPI de MPEG-2

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
ca_es: Habiliteu aquesta opció per utilitzar l'acceleració del maquinari per als còdecs MPEG-(1/2). Si s'inhabilita, s'utilitzarà la CPU en lloc seu. Alguns vídeos MPEG-2 poden presentar artefactes verds.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
ca_es: Utilitza VAAPI de MPEG-4

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ca_es: Habiliteu aquesta opció per a utilitzar l'acceleració per maquinari per al còdec MPEG-4. Si s'inhabilita, s'utilitzarà la CPU en lloc seu.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
ca_es: Utilitza VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
ca_es: Habiliteu aquesta opció per utilitzar l'acceleració del maquinari per als còdecs basats en VC-1. Si s'inhabilita, s'utilitzarà la CPU en lloc seu. Sobretot, els VC-1 amb entrellaçat fallen molt en maquinari d'Intel.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
ca_es: Utilitza VP8 VAAPI

[ctx: #13454]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP8 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ca_es: Activa aquesta opció per utilitzar l'acceleració de maquinari per al còdec VP8. Si està desactivat, s'utilitzarà la CPU.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
ca_es: Utilitza VP9 VAAPI

[ctx: #13456]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP9 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ca_es: Activa aquesta opció per utilitzar l'acceleració de maquinari per al còdec VP9. Si està desactivat, s'utilitzarà la CPU.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
ca_es: Prefereix el mètode de renderització de VAAPI

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
ca_es: Utilitza HEVC VAAPI

[ctx: #13461]
note: Description of setting with label #13460 "Use HEVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
ca_es: Activa aquesta opció per utilitzar l'acceleració de maquinari per al còdec HEVC. Si està desactivat, s'utilitzarà la CPU.

[ctx: #13462]
note: Option for setting the PRIME render method
en: PRIME Render Method
ca_es: Mètode de renderització PRIME

[ctx: #13463]
note: Description of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
ca_es: Aquesta opció canvia entre els mètodes de representació directe-al-pla i EGL.

[ctx: #13467]
en: Unlimited / 1080 (>30Hz)
ca_es: Il·limitat / 1080 (>30Hz)

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
ca_es: Utilitza AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ca_es: Habiliteu aquesta opció per a utilitzar l'acceleració per maquinari per al còdec AV1. Si s'inhabilita, s'utilitzarà la CPU en lloc seu.

[ctx: #13505]
en: Resample quality
ca_es: Qualitat del remostreig

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
ca_es: Baix (ràpid)

[ctx: #13507]
en: Medium
ca_es: Mitja

[ctx: #13508]
en: High
ca_es: Alt

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
ca_es: Molt alt (lent)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
ca_es: Sincronitza la reproducció a la pantalla

[ctx: #13511]
en: Choose art
ca_es: Trieu l'art

[ctx: #13512]
en: Current art
ca_es: Art actual

[ctx: #13513]
en: Remote art
ca_es: Art remot

[ctx: #13514]
en: Local art
ca_es: Art local

[ctx: #13515]
en: No art
ca_es: Sense art

[ctx: #13516]
note: Button to add a new type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Add art type
ca_es: Afegeix un tipus d'art

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
ca_es: Llindar per a la correcció de to

[ctx: #13519]
en: Embedded art
ca_es: Art incrustat

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
ca_es: Fanart incrustat

[ctx: #13521]
note: Heading for selection of a type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Choose art type
ca_es: Trieu el tipus d'art

[ctx: #13522]
note: label of a setting that allows splitting of albums into component discs
en: Split albums into individual discs
ca_es: Divideix els àlbums en discos individuals

[ctx: #13523]
note: Description of setting with label #13522 "Split albums into individual discs"
en: When enabled, opening a multi-disc album shows the discs as individual items instead of all the songs. Opening a disc then shows the songs on that disc.
ca_es: Si està activat, l'obertura d'un àlbum multi-disc mostra els discos com a elements individuals en lloc de totes les cançons. En obrir un disc, es mostren les cançons del disc.

[ctx: #13524]
note: Label of a setting that allows original release dates to be used instead of album release date
en: Use original release date of albums for year
ca_es: Utilitza la data de llançament original dels àlbums per a l'any

[ctx: #13525]
note: Description of setting with label #13524
en: When enabled, use the original year of release rather than the album release year (if available).
ca_es: Si està activat, utilitza l'any de llançament original en lloc de l'any de llançament de l'àlbum (si està disponible).

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
ca_es: Retard després de canviar la freqüència de refresc

[ctx: #13551]
en: Off
ca_es: Inactiu

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
ca_es: {0:.1f} segon

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
ca_es: {0:.1f} segons

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
ca_es: {0:d} minut

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
ca_es: {0:d} minuts

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
ca_es: Salt de les passes

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
ca_es: Retard del salt

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
ca_es: Permet l'inici de Kodi mitjançant el comandament a distància

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
ca_es: Temps de retard de la seqüència

[ctx: #13610]
en: Disabled
ca_es: Inhabilitat

[ctx: #13611]
en: Standard
ca_es: Estàndard

[ctx: #13612]
en: Universal remote
ca_es: Comandament universal

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
ca_es: Comandament Harmony

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
ca_es: Error de l'Apple Remote

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
ca_es: No s'ha pogut habilitar la compatibilitat per a l'Apple Remote.

[ctx: #14000]
en: Stack
ca_es: Agrupa

[ctx: #14001]
en: Unstack
ca_es: Desagrupa

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
ca_es: S'està baixant el fitxer de la llista de reproducció...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
ca_es: S'està baixant la llista de les transmissions...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
ca_es: S'està analitzant la llista de les transmissions...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
ca_es: Ha fallat la baixada de la llista de les transmissions

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
ca_es: Ha fallat la baixada del fitxer de les llistes de reproducció

[ctx: #14009]
en: Games directory
ca_es: Directori dels jocs

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
ca_es: Canvia automàticament a les miniatures segons

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
ca_es: Habilita la commutació automàtica en la vista de miniatures

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
ca_es: - Utilitza icones grans

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
ca_es: - Canvi segons

[ctx: #14014]
en: - Percentage
ca_es: - Percentatge

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
ca_es: Sense fitxers i almenys una miniatura

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
ca_es: Almenys un fitxer i una miniatura

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
ca_es: Percentatge de les miniatures

[ctx: #14018]
en: View options
ca_es: Opcions de la vista

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
ca_es: Canvia el codi d'àrea 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
ca_es: Canvia el codi d'àrea 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
ca_es: Canvia el codi d'àrea 3

[ctx: #14022]
en: Library
ca_es: Biblioteca

[ctx: #14023]
en: No TV
ca_es: Sense TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
ca_es: Introduïu la ciutat propera més gran

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
ca_es: Memòria cau del Vídeo/Àudio/DVD - Disc dur

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
ca_es: Memòria cau del vídeo - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
ca_es: Memòria cau de vídeo - Xarxa local

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
ca_es: Memòria cau de vídeo - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
ca_es: Memòria cau de l'àudio - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
ca_es: Memòria cau d'àudio - Xarxa local

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
ca_es: Memòria cau d'àudio - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
ca_es: Memòria cau del DVD - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
ca_es: Xarxa local

[ctx: #14036]
en: Services
ca_es: Serveis

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
ca_es: Memòria cau de DVD - Xarxa local

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
ca_es: Han canviat les opcions de la xarxa

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
ca_es: És necessari reiniciar per modificar la configuració de xarxa. Voleu reiniciar ara?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
ca_es: Limitació de l'amplada de banda d'Internet

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
ca_es: - Apaga mentre s'està reproduint

[ctx: #14044]
en: {0:d} min
ca_es: {0:d} minuts

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
ca_es: {0:d} segons

[ctx: #14051]
en: Time format
ca_es: Format de l'hora

[ctx: #14052]
en: Date format
ca_es: Format de la data

[ctx: #14053]
en: GUI filters
ca_es: Filtres GUI

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
ca_es: Utilitza l'exploració en segon pla

[ctx: #14056]
en: Stop scan
ca_es: Atura l'exploració

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
ca_es: No és possible mentre s'explora la informació dels mitjans

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
ca_es: Efecte Gra

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
ca_es: Cerca si hi ha imatges en miniatura en localitats remotes

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
ca_es: Tipus de memòria cau desconeguda - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
ca_es: Introduïu el nom d'usuari per

[ctx: #14063]
en: Date & time
ca_es: Data i hora

[ctx: #14064]
en: Set date
ca_es: Establiu la data

[ctx: #14065]
en: Set time
ca_es: Establiu l'hora

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
ca_es: Introduïu l'hora en format 24 hores HH:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
ca_es: Introduïu la data en format DD/MM/YYYY

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
ca_es: Introduïu l'adreça IP

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
ca_es: Voleu aplicar aquestes opcions ara?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
ca_es: Aplica els canvis ara

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
ca_es: Permet canviar el nom i suprimir fitxers

[ctx: #14074]
en: Set timezone
ca_es: Establiu la zona horària

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
ca_es: Utilitza l'horari d'estiu

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
ca_es: Afegeix als preferits

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
ca_es: Elimina dels preferits

[ctx: #14078]
en: Colours
ca_es: Colors

[ctx: #14081]
en: File lists
ca_es: Llistes de fitxers

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
ca_es: Utilitza el vídeo a pantalla completa

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
ca_es: Posa a la cua les cançons amb la selecció

[ctx: #14086]
en: Playback
ca_es: Reproducció

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
ca_es: Reprodueix els DVD de forma automàtica

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
ca_es: Lletra

[ctx: #14090]
en: International
ca_es: Internacional

[ctx: #14091]
en: Character set
ca_es: Conjunt de caràcters

[ctx: #14092]
en: Logging
ca_es: Registrament

[ctx: #14093]
en: Security
ca_es: Seguretat

[ctx: #14094]
en: Devices
ca_es: Dispositius

[ctx: #14095]
en: Power saving
ca_es: Estalvi energètic

[ctx: #14096]
en: Rip
ca_es: Extreu

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
ca_es: Acció en la inserció d'un CD d'àudio

[ctx: #14098]
en: Play
ca_es: Reprodueix

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
ca_es: Expulsa el disc quan s'hagi completat l'extracció del CD

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
ca_es: Atura l'extracció del CD

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
ca_es: Processament

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
ca_es: Mode de reproducció del Blu-Ray

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
ca_es: Reprodueix la pel·lícula principal

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
ca_es: Mostra el menú simplificat

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
ca_es: Unitat de temperatura

[ctx: #14106]
en: Speed unit
ca_es: Unitat de velocitat

[ctx: #14107]
en: Time format
ca_es: Format de l'hora

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
ca_es: Utilitza el format horari 12 / 24 hores

[ctx: #14109]
en: Short date format
ca_es: Format breu de la data

[ctx: #14110]
en: Long date format
ca_es: Format llarg de la data

[ctx: #14111]
en: Events
ca_es: Esdeveniments

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
ca_es: Habilita el registrament dels esdeveniments

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
ca_es: Habilita el registrament de les notificacions

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
ca_es: Mostra el registre d'esdeveniments

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
ca_es: Bàsic

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
ca_es: Informació

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
ca_es: Advertència

[ctx: #14119]
note: Label to show the currently active/displayed event level in the event log window
en: Level: {0:s}
ca_es: Nivell: {0:s}

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
ca_es: Mostra els nivells superiors

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
ca_es: Codi de regió del Blu-ray

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
ca_es: Regió A

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
ca_es: Regió B

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
ca_es: Regió C

[ctx: #14125]
note: This is in the context of input devices!
en: Input
ca_es: Entrada

[ctx: #14126]
en: Whitelist
ca_es: Llista blanca

[ctx: #14127]
en: Allow 3:2 pulldown refresh rates
ca_es: Permet una freqüència d'actualització 3:2 pulldown

[ctx: #14128]
en: Allow double refresh rates
ca_es: Permet freqüències d'actualització dobles

[ctx: #14200]
en: Player
ca_es: Reproductor

[ctx: #14201]
en: Player settings
ca_es: Opcions del reproductor

[ctx: #14202]
en: Library
ca_es: Biblioteca

[ctx: #14203]
en: Library settings
ca_es: Opcions de la biblioteca

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
ca_es: PVR i TV en directe

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
ca_es: Opcions del PVR i TV en directe

[ctx: #14206]
en: Interface
ca_es: Interfície

[ctx: #14207]
en: Interface settings
ca_es: Opcions de la interfície

[ctx: #14208]
en: Service settings
ca_es: Opcions dels serveis

[ctx: #14209]
en: System settings
ca_es: Opcions del sistema

[ctx: #14210]
en: Profile settings
ca_es: Opcions del perfil

[ctx: #14211]
en: Media
ca_es: Mitjans

[ctx: #14212]
en: Media settings
ca_es: Opcions dels mitjans

[ctx: #14215]
en: Videos
ca_es: Vídeos

[ctx: #14216]
en: Music
ca_es: Música

[ctx: #14217]
en: Pictures
ca_es: Imatges

[ctx: #14218]
en: Language
ca_es: Idioma

[ctx: #14219]
en: Databases
ca_es: Bases de dades

[ctx: #14220]
en: Display
ca_es: Pantalla

[ctx: #14221]
en: Audio
ca_es: Àudio

[ctx: #14224]
en: Startup
ca_es: Engegada

[ctx: #14225]
en: Network Control
ca_es: Control de la xarxa

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
ca_es: Gestiona els orígens

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
ca_es: Opcions d'engegada

[ctx: #14230]
en: Actions
ca_es: Accions

[ctx: #14231]
en: Processing
ca_es: Processament

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
ca_es: 3D estereoscòpic

[ctx: #14235]
en: Download Services
ca_es: Serveis de baixades

[ctx: #14236]
en: Video Library
ca_es: Biblioteca de vídeo

[ctx: #14237]
en: Music Library
ca_es: Biblioteca de música

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
ca_es: Llistes i vistes

[ctx: #14241]
en: Metadata
ca_es: Metadades

[ctx: #14242]
en: Videos...
ca_es: Vídeos...

[ctx: #14243]
en: Music...
ca_es: Música...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
ca_es: Imatges...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
ca_es: Actualitza la biblioteca a l'inici

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
ca_es: Oculta el progrés d'actualització de la biblioteca

[ctx: #14247]
en: Clean library
ca_es: Neteja la biblioteca

[ctx: #14248]
en: Export library
ca_es: Exporta la biblioteca

[ctx: #14249]
en: Import library
ca_es: Importa la biblioteca

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
ca_es: Descodificador d'àudio

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
ca_es: Traspàs de l'àudio

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
ca_es: Estalvi d'energia / Apagada

[ctx: #14256]
en: Wake
ca_es: Despertament

[ctx: #14260]
en: Debug
ca_es: Depuració

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
ca_es: Configura l'aparença...

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
ca_es: Format de les unitats

[ctx: #14271]
en: Region default format
ca_es: Format predeterminat de la regió

[ctx: #14275]
en: Application control
ca_es: Control d'aplicació

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
ca_es: Permet el control remot des de les aplicacions en aquest sistema

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
ca_es: Permet el control remot des de les aplicacions en altres sistemes

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
ca_es: Canals

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
ca_es: Icones

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
ca_es: Actualitzacions

[ctx: #14304]
note: pvr "RDS" settings group label
en: RDS Radio
ca_es: Ràdio RDS

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
ca_es: {0:d} Elements no s'han pogut exportar

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
ca_es: Origen no disponible

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
ca_es: Què t'agradaria fer amb els elements multimèdia de {0:s}

[ctx: #15014]
en: Keep
ca_es: Mantén

[ctx: #15015]
en: Remove
ca_es: Suprimeix

[ctx: #15016]
en: Games
ca_es: Jocs

[ctx: #15019]
en: Add
ca_es: Afegeix

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
ca_es: Modes disponibles

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
ca_es: Modes actius

[ctx: #15052]
en: Password
ca_es: Contrasenya

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
ca_es: Neteja els modes actius

[ctx: #15067]
en: Close
ca_es: Tanca

[ctx: #15100]
en: Library
ca_es: Biblioteca

[ctx: #15101]
en: Database
ca_es: Base de dades

[ctx: #15102]
en: * All albums
ca_es: * Tots els àlbums

[ctx: #15103]
en: * All artists
ca_es: * Tots els artistes

[ctx: #15104]
en: * All songs
ca_es: * Totes les cançons

[ctx: #15105]
en: * All genres
ca_es: * Tots els gèneres

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
ca_es: Aparença incorporada

[ctx: #15107]
en: Buffering...
ca_es: S'està emplenant la memòria intermèdia...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
ca_es: Sons de la IGU

[ctx: #15109]
en: Skin default
ca_es: Predeterminat de l'aparença

[ctx: #15110]
en: Larger font size
ca_es: Amplia la mida de la lletra

[ctx: #15111]
en: Theme
ca_es: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
ca_es: Tema predeterminat

[ctx: #15207]
en: Connected
ca_es: Connectat

[ctx: #15208]
en: Not connected
ca_es: No està connectat

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
ca_es: Reprodueix mitjançant...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
ca_es: Utilitza la sincronització A/V suau

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
ca_es: Oculta els noms dels fitxers en la vista de miniatures

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
ca_es: Reprodueix en mode festa

[ctx: #15217]
note: Label for actions associated with favourites
en: Action
ca_es: Acció

[ctx: #15218]
note: Label for an action associated with a favourite.
en: Play media
ca_es: Reproduir contingut

[ctx: #15219]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Show picture
ca_es: Mostrar imatge

[ctx: #15220]
note: Label for an action associated with a favourite. Placeholder will be filled with the name of the window the favourite's content will be displayed in.
en: Show content in "{}"
ca_es: Mostrar el contingut a "{}"

[ctx: #15221]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute script
ca_es: Executar script

[ctx: #15222]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute Android app
ca_es: Executar app d'Android

[ctx: #15223]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute add-on
ca_es: Executar add-on

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
ca_es: Un altre / Desconegut

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
ca_es: Proveïdor

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
ca_es: No s'ha trobat el camí o no és vàlid

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
ca_es: No s'ha pogut connectar al servidor de xarxa

[ctx: #15302]
en: No servers found
ca_es: No s'han trobat servidors

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
ca_es: No s'ha trobat el grup de treball

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
ca_es: S'està obrint un origen multicamí

[ctx: #15311]
en: Path:
ca_es: Camí:

[ctx: #15312]
note: Game settings category name
en: Achievements
ca_es: Assoliments

[ctx: #15313]
note: Group label for Achievements category in game settings
en: Login to RetroAchievements
ca_es: Inicia sessió a RetroAchievements

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
ca_es: Desa

[ctx: #15315]
note: Caption for "Save" button in the in-game savestate manager
en: Save progress to a new save file
ca_es: Desar el progrés a un nou arxiu

[ctx: #15316]
note: Label for savestates created automatically by "Autosave" function
en: Autosave
ca_es: Desat automàtic

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
ca_es: Cerca a internet

[ctx: #16003]
en: Player
ca_es: Reproductor

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
ca_es: Reprodueix els mitjans del disc

[ctx: #16008]
en: Enter new title
ca_es: Introduïu el nou títol

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
ca_es: Introduïu el nom de la pel·lícula

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
ca_es: Introduïu el nom del perfil

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
ca_es: Introduïu el nom de l'àlbum

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
ca_es: Introduïu el nom de la llista de reproducció

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
ca_es: Introduïu el nou nom de fitxer

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
ca_es: Introduïu nom de la carpeta

[ctx: #16015]
en: Enter directory
ca_es: Introduïu el directori

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
ca_es: Opcions disponibles: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
ca_es: Introduïu la cadena de cerca

[ctx: #16018]
en: None
ca_es: Cap

[ctx: #16019]
en: Auto select
ca_es: Selecció automàtica

[ctx: #16020]
en: Deinterlace
ca_es: Desentrellaçat

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
ca_es: Bob - Invertit

[ctx: #16023]
en: Choose operator
ca_es: Tria l'operador

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
ca_es: S'està cancel·lant...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
ca_es: Introduïu el nom de l'artista

[ctx: #16026]
en: Playback failed
ca_es: La reproducció ha fallat

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
ca_es: Un o més elements han fallat en reproduir-se. Comproveu el registre per obtenir més informació quant a aquest missatge.

[ctx: #16028]
en: Enter value
ca_es: Introduïu el valor

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
ca_es: Comproveu el registre per obtenir més informació quant a aquest missatge.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
ca_es: Mode festa avortat.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
ca_es: Sense cançons coincidents a la biblioteca.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
ca_es: No s'ha pogut inicialitzar la base de dades.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
ca_es: No s'ha pogut obrir la base de dades.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
ca_es: No s'han pogut obtenir les cançons de la base de dades.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
ca_es: Llista de reproducció del mode festa

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
ca_es: Desentrellaçat (intermedi)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
ca_es: Desentrellaça el vídeo

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
ca_es: Mètode de desentrellaçat

[ctx: #16039]
en: Off
ca_es: Desactivat

[ctx: #16100]
en: All videos
ca_es: Tots els vídeos

[ctx: #16101]
en: Unwatched
ca_es: No vist

[ctx: #16102]
en: Watched
ca_es: Vist

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
ca_es: Marca com a vist

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
ca_es: Marca com a no vist

[ctx: #16105]
en: Edit title
ca_es: Edita el títol

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
ca_es: Gestió...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
ca_es: Edita l'ordre de títols

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
ca_es: S'ha avortat l'operació

[ctx: #16201]
en: Copy failed
ca_es: Ha fallat la còpia

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
ca_es: Com a mínim no s'ha pogut copiar un fitxer. Comproveu el registre per a obtenir més informació sobre aquest missatge.

[ctx: #16203]
en: Move failed
ca_es: Ha fallat el moviment

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
ca_es: Com a mínim no s'ha pogut moure un fitxer. Comproveu el registre per a obtenir més informació sobre aquest missatge.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
ca_es: Ha fallat la supressió

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
ca_es: Com a mínim no s'ha pogut suprimir un fitxer. Comproveu el registre per a obtenir més informació sobre aquest missatge.

[ctx: #16296]
note: Name of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Pixelate
ca_es: Peixelat

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
ca_es: Suavitzar

[ctx: #16298]
note: Description of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Shows the game's pixels without any modifications.
ca_es: Mostra els píxels del joc sense cap modificació.

[ctx: #16299]
note: Description of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Removes the jagged edges of pixels by evenly fading between adjacent pixels.
ca_es: Elimina les vores dentades dels píxels mitjançant l'esvaïment uniforme entre píxels adjacents.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
ca_es: Mètode d'escalament de vídeo

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
ca_es: Veí més proper

[ctx: #16302]
en: Bilinear
ca_es: Bilineal

[ctx: #16303]
en: Bicubic (B-Spline)
ca_es: Bicúbic (B-Spline)

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
ca_es: Bicúbic (programari)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
ca_es: Lanczos (programari)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
ca_es: Sinc (programari)

[ctx: #16311]
en: Temporal / Spatial
ca_es: Temporal / Espacial

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
ca_es: VDPAU - Reducció de soroll

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
ca_es: VDAPU - Nitidesa

[ctx: #16314]
en: Bicubic (Mitchell)
ca_es: Bicúbic (Mitchell)

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
ca_es: Lanczos3 - amb optimització

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
ca_es: Temporal (intermedi)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
ca_es: Temporal / Espacial (intermedi)

[ctx: #16321]
en: Bicubic (Catmull-Rom)
ca_es: Bicúbic (Catmull-Rom)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
ca_es: Spline36 - amb optimització

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
ca_es: Programari - Combinat

[ctx: #16326]
en: Bicubic (0,0.75)
ca_es: Bicúbic (0,0.75)

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
ca_es: VAAPI - Adaptable al moviment

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
ca_es: VAAPI - Amb compensació de moviment

[ctx: #16330]
en: Bicubic (0,1.)
ca_es: Bicúbic (0,1.)

[ctx: #16334]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16334
en: Bob (half)
ca_es: Bob (mig)

[ctx: #16335]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16335
en: IMX - Advanced (half)
ca_es: IMX - Avançat (mig)

[ctx: #16336]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16336
en: IMX - Advanced
ca_es: IMX- Avançat

[ctx: #16400]
en: Post-processing
ca_es: Postprocessament

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
ca_es: Mostra el compte enrere per al repòs

[ctx: #17997]
en: {0:d} MByte
ca_es: {0:d} MBytes

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
ca_es: {0:d} hores

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
ca_es: {0:d} dies

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
ca_es: Canvia al canal

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
ca_es: Separeu les paraules de cerca mitjançant AND, OR i / o NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
ca_es: o utilitzeu frases per trobar coincidències exactes com "El mag d'Oz".

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
ca_es: Troba els semblants

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
ca_es: S'està important la guia dels clients

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
ca_es: Informació de la transmissió del PVR

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
ca_es: Rebent dispositiu

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
ca_es: Estat del dispositiu

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
ca_es: Qualitat del senyal

[ctx: #19012]
note: label for PVR backend name in system information's PVR section
en: PVR backend
ca_es: Dorsal del PVR

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
ca_es: En obert

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
ca_es: Amb valor fix

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
ca_es: Xifrat

[ctx: #19016]
note: unused?
en: PVR backend {0:d} - {1:s}
ca_es: Servidor PVR {0:d} - {1:s}

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
ca_es: Enregistraments

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
ca_es: Carpeta amb les icones dels canals

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
ca_es: Canals

[ctx: #19021]
note: generic label for pvr-provided 'Radio' used in different places
en: Radio
ca_es: Ràdio

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
ca_es: Ocult

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
ca_es: Canals de TV

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
ca_es: Emissores de ràdio

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
ca_es: Propers enregistraments

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
ca_es: Afegeix temporitzador...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
ca_es: No s'ha trobat cap resultat

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
ca_es: No s'han trobat entrades a la guia

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
ca_es: Canal

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
ca_es: Ara

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
ca_es: Següent

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
ca_es: Línia de temps

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
ca_es: Informació

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
ca_es: Ja hi ha un temporitzador configurat per a aquest esdeveniment

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
ca_es: Mostra la qualitat del senyal

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
ca_es: No està admès pel dorsal del PVR.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
ca_es: Esteu segur que voleu ocultar aquest canal?

[ctx: #19040]
en: Timers
ca_es: Temporitzadors

[ctx: #19041]
note: Label for button to refresh the channel logos
en: Refresh channel logos
ca_es: Actualitza els logotips dels canals

[ctx: #19042]
note: label for PVR backend number of channel groups in system information's PVR section
en: Channel Groups
ca_es: Grups de Canals

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
ca_es: Enregistrament

[ctx: #19046]
en: New channel
ca_es: Nou canal

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
ca_es: Informació del programa

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
ca_es: Gestor de grups

[ctx: #19049]
en: Show channel
ca_es: Mostra el canal

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
ca_es: Mostra els canals visibles

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
ca_es: Mostra els canals ocults

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
ca_es: Mou el canal a:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
ca_es: Informació de l'enregistrament

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
ca_es: Oculta el canal

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
ca_es: No hi ha informació disponible

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
ca_es: Nou temporitzador

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
ca_es: Temporitzador deshabilitat

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
ca_es: Temporitzador habilitat

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
ca_es: Atura l'enregistrament

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
ca_es: Suprimeix el temporitzador

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
ca_es: Afegeix un temporitzador

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
ca_es: Ordena per: canal

[ctx: #19063]
note: Label for epg grid window "jump to grid start" (oldest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First programme
ca_es: Primer programa

[ctx: #19064]
note: Label for epg grid window "jump to grid end" (youngest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last programme
ca_es: Últim programa

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
ca_es: Opcions del temporitzador

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
ca_es: Icones del canal

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
ca_es: Ja s'està enregistrant aquest esdeveniment.

[ctx: #19068]
note: Label for recording settings dialog header
en: Recording settings
ca_es: Opcions de l'enregistrament

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
ca_es: Guia

[ctx: #19070]
note: Label for epg grid window "jump to now" (current programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Current programme
ca_es: Programa actual

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
ca_es: Interval d'actualització

[ctx: #19072]
note: Dialog warning text for invalid timer setting
en: In order to add/update a timer the end date and time must be greater than the start date and time.
ca_es: Per afegir/actualitzar un temporitzador, la data i l'hora de finalització han de ser superiors a la data i l'hora d'inici.

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
ca_es: Retard de canvi de canal

[ctx: #19074]
en: Active
ca_es: Actiu

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
ca_es: Nom

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
ca_es: Carpeta

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
ca_es: Oculta els inhabilitats

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
ca_es: Canal

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
ca_es: Dies de la setmana

[ctx: #19080]
note: used by several skins
en: Begin
ca_es: Començament

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
ca_es: Acabament

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
ca_es: Prioritat

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
ca_es: Temps de vida

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
ca_es: Primer dia

[ctx: #19085]
note: default for channels without a name. place holder will be filled with channel number.
en: Unknown channel {0:s}
ca_es: Canal desconegut {0:s}

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
ca_es: Acció de gravació instantània

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
ca_es: Grava el programa actual (si hi ha dades de la guia)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
ca_es: Grava durant un període de temps determinat (durada de la gravació instantània)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
ca_es: Pregunta què fer

[ctx: #19090]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record the next {0:d} minutes
ca_es: Grava els propers {0:d} minuts

[ctx: #19091]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record current show ({0:s})
ca_es: Grava el programa actual ({0:s})

[ctx: #19092]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record next show ({0:s})
ca_es: Grava el programa següent ({0:s})

[ctx: #19093]
note: Instant recording summary. Expands to "Instant recording: <recording start and end times>", for example "Instant recording: 31/05/2016 from 9:00 to 11:00"
en: Instant recording: {0:s}
ca_es: Enregistrament instantani: {0:s}

[ctx: #19094]
note: error message displayed in case adding a timer failed because no suitable epg-based timer type could be found.
en: Timer creation failed. Unsupported timer type.
ca_es: La creació del temporitzador ha fallat. Tipus de temporitzador no compatible.

[ctx: #19095]
note: error message displayed in case adding a timer rule failed because no suitable epg-based timer rule type could be found.
en: Timer rule creation failed. Unsupported timer type.
ca_es: No s'ha pogut crear la regla del temporitzador. Tipus de temporitzador no compatible.

[ctx: #19096]
note: label of a value for default epg event select action, where the action is choosen depending on whether the event is in the past, now or in the future
en: "Smart select"
ca_es: "Selecció intel·ligent"

[ctx: #19097]
note: label of the help text for the name edit field in PVR timer and recording settings dialog
en: Enter the name for the timer
ca_es: Introduïu el nom del temporitzador

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
ca_es: Atenció!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
ca_es: Servei

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
ca_es: Proveïdor

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
ca_es: Canvieu a un altre canal.

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
ca_es: Vés al canal

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
ca_es: Introduïu el nom de la carpeta per als enregistraments

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
ca_es: Seleccioneu un canal

[ctx: #19106]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: Next recording on
ca_es: Propera gravació al

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
ca_es: a

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
ca_es: Taxa de fotogrames de replegament

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
ca_es: Voleu eliminar aquest enregistrament?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
ca_es: Voleu eliminar tots els enregistraments d'aquesta carpeta?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
ca_es: Versió

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
ca_es: Adreça

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
ca_es: Mida del disc

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
ca_es: Cerca canals

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
ca_es: No es poden utilitzar les funcions del PVR mentre es realitza una cerca.

[ctx: #19119]
note: channel scan backend selection dialog text
en: On which backend do you want to search?
ca_es: En quin servidor voleu cercar?

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
ca_es: Número de client

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
ca_es: Evita repeticions

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
ca_es: El temporitzador encara es troba enregistrant. Esteu segur que voleu suprimir aquest temporitzador?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
ca_es: Només canals d'emissió lliure

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
ca_es: Ignora els temporitzadors actuals

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
ca_es: Ignora els enregistraments actuals

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
ca_es: Hora d'inici

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
ca_es: Hora d'acabament

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
ca_es: Data d'inici

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
ca_es: Data de fi

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
ca_es: Durada mínima

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
ca_es: Durada màxima

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
ca_es: Inclou els gèneres desconeguts

[ctx: #19133]
en: Search string
ca_es: Cadena de cerca

[ctx: #19134]
en: Include description
ca_es: Inclou la descripció

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
ca_es: Distingeix entre majúscules i minúscules

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
ca_es: Canal no disponible

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
ca_es: No hi ha grups definits. Si us plau, creeu primer un grup

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
ca_es: Regles del temporitzador

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
ca_es: Nom del grup

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
ca_es: Cerca...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
ca_es: Grup

[ctx: #19142]
en: Search guide
ca_es: Guia de cerca

[ctx: #19143]
en: Group management
ca_es: Gestió dels grups

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
ca_es: No s'ha definit cap grup

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
ca_es: Agrupats

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
ca_es: Grups

[ctx: #19147]
note: Dialog warning text for lifetime recording setting
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
ca_es: Si estableixes el temps de vida d'aquesta gravació a {0:d} dies, l'enregistrament caducarà immediatament, cosa que podria provocar la supressió instantània de la gravació. Continuar igualment?

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
ca_es: Canal

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
ca_es: Dl

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
ca_es: Dt

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
ca_es: Dc

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
ca_es: Dj

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
ca_es: Dv

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
ca_es: Ds

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
ca_es: Dg

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
ca_es: de

[ctx: #19157]
en: Next recording
ca_es: Següent enregistrament

[ctx: #19158]
en: Currently recording
ca_es: Enregistrant actualment

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
ca_es: de

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
ca_es: a

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
ca_es: en qualsevol moment

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
ca_es: Enregistrament actiu

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
ca_es: Enregistraments

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
ca_es: Canvia

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
ca_es: Informació PVR

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
ca_es: Explora per a les icones que falten

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
ca_es: Enregistraments esborrats i recuperables

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
ca_es: Oculta la caixa d'informació de vídeo

[ctx: #19171]
note: pvr settings "start playback full screen" setting label
en: Switch to full screen
ca_es: Canvia a pantalla completa

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
ca_es: Durada de la gravació instantània

[ctx: #19173]
note: generic label for 'Live TV channel groups' used in different places
en: TV channel groups
ca_es: Grups de canals de TV

[ctx: #19174]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channel groups' used in different places
en: Radio channel groups
ca_es: Grups d'emissores de ràdio

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
ca_es: Temps extra inicial per defecte

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
ca_es: Temps extra final per defecte

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
ca_es: Reproducció

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
ca_es: Mostra la informació del canal quan es canviï de canal

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
ca_es: Eliminat

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
ca_es: Canals de TV

[ctx: #19181]
note: pvr settings "Menu / OSD" category label
en: Menu / OSD
ca_es: Menú / OSD

[ctx: #19182]
note: pvr settings "future epg days to display" setting value
en: Future days to display
ca_es: Pròxims dies a visualitzar

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
ca_es: Emissores de ràdio

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
ca_es: Enregistraments eliminats

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
ca_es: Neteja les dades

[ctx: #19186]
note: message box text for pvr data reset confirmation
en: All selected data will be cleared. Some information cannot be restored from the clients afterwards. Proceed anyway?
ca_es: Totes les dades seleccionades s'esborraran. Algunes dades no es poden restaurar dels clients posteriorment. Continuar igualment?

[ctx: #19187]
note: progress dialog text shown while purging pvr data
en: Clearing data.
ca_es: Esborrar dades.

[ctx: #19188]
note: message box text for epg data reset confirmation
en: All guide data will be cleared. Are you sure?
ca_es: Totes les dades de la guia s'esborraran. Estàs segur?

[ctx: #19189]
note: message box text stating that the PVR backend forbids to record a given epg event.
en: The PVR backend does not allow to record this event.
ca_es: El servidor del PVR no permet gravar aquest esdeveniment.

[ctx: #19190]
note: generic "play program" label used in different places
en: Play programme
ca_es: Reproduir programa

[ctx: #19191]
en: PVR service
ca_es: Servei PVR

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
ca_es: Cap dels dorsals dels PVR connectats és compatible amb l'exploració de canals.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
ca_es: Continua?

[ctx: #19195]
note: pvr settings "delay mark last watched" setting label
en: Delay mark last watched
ca_es: Endarrerir la marcació d'última visualització

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
ca_es: Accions específiques de client PVR

[ctx: #19197]
note: text for "recording started on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording started on: {0:s}
ca_es: Gravació iniciada el: {0:s}

[ctx: #19198]
note: text for "recording finished on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording finished on: {0:s}
ca_es: Gravació acabada el: {0:s}

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
ca_es: Gestor de canals

[ctx: #19200]
en: Guide source:
ca_es: Origen de la guia:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
ca_es: Nom del canal:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
ca_es: Icona del canal:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
ca_es: Edita el canal

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
ca_es: Nou canal

[ctx: #19205]
en: Group management
ca_es: Gestió dels grups

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
ca_es: Activa la guia:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
ca_es: Grup:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
ca_es: Introduïu el nom del nou canal

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
ca_es: Dorsal virtual de Kodi

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
ca_es: Suprimeix el canal

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
ca_es: Aquesta llista conté canvis

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
ca_es: Selecciona un dorsal

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
ca_es: Introduïu un URL vàlid per al nou canal

[ctx: #19215]
note: generic label for PVR reminders used in different places
en: Reminders
ca_es: Recordatoris

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
ca_es: Totes les emissores de ràdio

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
ca_es: Tots els canals de TV

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
ca_es: Canals sense agrupar

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
ca_es: Canals en

[ctx: #19222]
en: Guide
ca_es: Guia

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
ca_es: No s'ha pogut activar cap complement de PVR. Comproveu la vostra configuració o el registre per obtenir més informació.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
ca_es: Enregistrament avortat

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
ca_es: Enregistrament planificat

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
ca_es: Enregistrament iniciat

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
ca_es: Enregistrament completat

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
ca_es: Temporitzador eliminat

[ctx: #19229]
note: pvr settings "past epg days to display" setting value
en: Past days to display
ca_es: Anteriors dies a visualitzar

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
ca_es: Impedeix les actualitzacions durant la reproducció

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
ca_es: Utilitza l'ordenació dels canals del dorsal

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
ca_es: Neteja els resultats de la cerca

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
ca_es: Mostra una notificació en actualitzar els temporitzadors

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
ca_es: Utilitza els números dels canals del dorsal

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
ca_es: S'està iniciant el gestor PVR

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
ca_es: Carregant els canals dels clients

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
ca_es: Carregant els temporitzadors dels clients

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
ca_es: Carregant els enregistraments dels clients

[ctx: #19239]
note: label for PVR client creation progress control
en: Creating PVR clients
ca_es: Creació de clients PVR

[ctx: #19240]
note: label for pvr settings client priorities control and client priorities dialog heading.
en: Client priorities
ca_es: Prioritats del client

[ctx: #19241]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer (read-only)
en: View timer
ca_es: Veure el temporitzador

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
ca_es: Edita el temporitzador

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
ca_es: Edita la regla del temporitzador

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
ca_es: Temps d'inactivitat del dorsal

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
ca_es: Ordre del despertament

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
ca_es: Desperta abans d'enregistrar

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
ca_es: Despertament diari

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
ca_es: Hora del despertament diari (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
ca_es: Filtra els canals

[ctx: #19250]
note: Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV and radio channels
ca_es: Canals de televisió i ràdio

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
ca_es: Actualitza la informació de la guia

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
ca_es: Voleu programar una actualització de la guia per a aquest canal?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
ca_es: Actualització de la guia programada per al canal

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
ca_es: No s'ha pogut actualitzar la guia per al canal

[ctx: #19255]
note: for a timer rule, the number of child timers which are currently scheduled to record. For use in "status" fields.
en: {0:d} scheduled
ca_es: {0:d} planificat

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
ca_es: Completat

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
ca_es: Bloqueja el canal

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
ca_es: Desbloqueja el canal

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
ca_es: Control parental

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
ca_es: Durada del desbloqueig

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
ca_es: Canvia el PIN

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
ca_es: Control parental. Introduïu el PIN:

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
ca_es: PIN incorrecte

[ctx: #19265]
note: label for 'incorrect pin' error dialog text
en: The entered PIN was incorrect.
ca_es: El PIN introduït era incorrecte.

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
ca_es: Bloqueig parental

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
ca_es: Bloqueig parental:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
ca_es: Oculta les etiquetes «No hi ha informació disponible»

[ctx: #19269]
note: pvr settings "Preselect playing channel in lists" control label
en: Preselect playing channel in lists
ca_es: Preseleccioneu el canal de reproducció a les llistes

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
ca_es: Grup d'elements

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
ca_es: No s'ha pogut trobar cap complement de PVR

[ctx: #19272]
note: label for 'pvr configuration incomplete' information dialog text
en: To use PVR you need to install, enable and configure a PVR add-on. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
ca_es: Per utilitzar el PVR, cal instal·lar, habilitar i configurar un complement de PVR. Visiteu http://kodi.wiki/view/PVR per obtenir més informació.

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
ca_es: Guia de TV

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
ca_es: Guia de ràdio

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
ca_es: Avís de conflicte

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
ca_es: Error de conflicte

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
ca_es: Conflicte d'enregistrament

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
ca_es: Error d'enregistrament

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
ca_es: Clients PVR

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
ca_es: Opcions específiques del client

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
ca_es: Confirma el canvi de canal en prémer «D'acord»

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
ca_es: Icona actual

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
ca_es: Sense icona

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
ca_es: Trieu una icona

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
ca_es: Navegació per a la icona

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
ca_es: S'estan cercant icones per al canal

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
ca_es: Tots els canals

[ctx: #19288]
note: Label for epg grid window "go to date" context menu entry
en: Date selector
ca_es: Selector de dates

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
ca_es: Oculta el grup

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
ca_es: Desfés l'eliminació

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
ca_es: Elimina-ho de forma permanent

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
ca_es: Elimina-ho tot de forma permanent

[ctx: #19293]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog text
en: Remove all deleted recordings from trash? This operation cannot be reverted.
ca_es: Vols eliminar totes les gravacions suprimides de la paperera? Aquesta operació no es pot revertir.

[ctx: #19294]
note: "remove deleted recording from trash" dialog text
en: Remove this deleted recording from trash? This operation cannot be reverted.
ca_es: Vols eliminar aquesta gravació suprimida de la paperera? Aquesta operació no es pot revertir.

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
ca_es: Elimina la regla del temporitzador

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
ca_es: No hi ha cap complement PVR habilitat

[ctx: #19297]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout, used in pvr guide window
en: Vertical channels
ca_es: Canals en vertical

[ctx: #19298]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout, used in pvr guide window
en: Horizontal channels
ca_es: Canals en horitzontal

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
ca_es: Caduca

[ctx: #19300]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Vertical channels, no group selector
ca_es: Canals en verticals, sense selector de grup

[ctx: #19301]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Horizontal channels, no group selector
ca_es: Canals en horitzontal, sense selector de grup

[ctx: #19302]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to record the selected programme or to switch to the current programme?
ca_es: Voleu gravar el programa seleccionat o canviar al programa actual?

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
ca_es: Tanca l'OSD del canal després de canviar de canal

[ctx: #19304]
note: label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule (read-only)
en: View timer rule
ca_es: Veure la regla del temporitzador

[ctx: #19305]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
ca_es: S'ha suprimit el recordatori de PVR perdut per a '{0:s}' al canal '{1:s}' a les '{2:s}'

[ctx: #19306]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
ca_es: S'ha suprimit el recordatori de PVR perdut per al canal '{0:s}' a les '{1:s}'

[ctx: #19307]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for [B]{0:s}[/B] on channel [B]{1:s}[/B] at [B]{2:s}[/B].
ca_es: Recordatori per a [B]{0:s}[/B] al canal [B]{1:s}[/B] a les [B]{2:s}[/B].

[ctx: #19308]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for channel [B]{0:s}[/B] at [B]{1:s}[/B].
ca_es: Recordatori per al canal [B]{0:s}[/B] a les [B]{1:s}[/B].

[ctx: #19309]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will schedule a recording...)
ca_es: (El tancament automàtic d'aquest recordatori programarà una gravació...)

[ctx: #19310]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
ca_es: Enregistrament programat pel tancament automàtic del recordatori PVR per a '{0:s}' al canal '{1:s}' a les '{2:s}'

[ctx: #19311]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
ca_es: Enregistrament programat pel tancament automàtic del recordatori PVR pel canal '{0:s}' a les '{1:s}'

[ctx: #19312]
note: heading for pvr reminder notification dialog
en: PVR reminder
ca_es: Recordatori de PVR

[ctx: #19313]
note: pvr settings "reminder auto close delay" setting label
en: Automatically close reminder popup after
ca_es: Tanca automàticament la finestra emergent de recordatori després

[ctx: #19314]
note: pvr settings "schedule recording on reminder auto-close" setting label
en: Schedule recording when auto-closing the reminder popup
ca_es: Programa la gravació al tancar automàticament la finestra emergent del recordatori

[ctx: #19315]
note: generic 'backend order' label
en: Backend order
ca_es: Ordre del servidor

[ctx: #19316]
note: pvr settings "Start all group channel numbers from 1" setting label
en: Start group channel numbers from 1
ca_es: Inicia els números de canal de grup des de l'1

[ctx: #19317]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours back" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours back
ca_es: 12 hores enrere

[ctx: #19318]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours forward" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours forward
ca_es: 12 hores endavant

[ctx: #19319]
note: Label for epg grid window "Activate previous channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Previous group
ca_es: Grup anterior

[ctx: #19320]
note: Label for epg grid window "Activate next channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Next group
ca_es: Grup següent

[ctx: #19321]
note: Label for epg grid window "Activate channel group selector" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Group selector
ca_es: Selector de grups

[ctx: #19322]
note: Label for epg grid window "Jump to first channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First channel
ca_es: Primer canal

[ctx: #19323]
note: Label for epg grid window "Jump to playing channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Playing channel
ca_es: Canal en reproducció

[ctx: #19324]
note: Label for epg grid window "Jump to last channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last channel
ca_es: Últim canal

[ctx: #19325]
note: Label for epg grid controls "Programme" group header"
en: Programme
ca_es: Programa

[ctx: #19326]
note: Label for epg grid window "Navigate..." context menu entry
en: Navigate...
ca_es: Navega...

[ctx: #19327]
note: Label for a context menu entry to delete alle watched recordings contained in a folder
en: Delete watched
ca_es: Elimina els vistos

[ctx: #19328]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all watched recordings in this folder?
ca_es: Vols suprimir totes les gravacions vistes d'aquesta carpeta?

[ctx: #19329]
note: label for PVR settings use backend channel numbers always
en: Allow backend channel numbers with more than one PVR add-on
ca_es: Permet l'ús dels números dels canals del servidor amb més d'un complement de PVR

[ctx: #19330]
note: pvr settings "switch to channel on reminder auto-close" setting label
en: Switch to channel when auto-closing the reminder popup
ca_es: Canvia al canal quan es tanca automàticament la finestra emergent del recordatori

[ctx: #19331]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will switch to channel...)
ca_es: (El tancament automàtic d'aquest recordatori canviarà al canal...)

[ctx: #19332]
note: text for event log entry for logging auto channel switch for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
ca_es: S'ha canviat al canal pel recordatori PVR tancat automàticament per '{0:s}' al canal '{1:s}' a les '{2:s}'

[ctx: #19333]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
ca_es: S'ha canviat al canal pel recordatori PVR tancat automàticament pel canal '{0:s}' a les '{1:s}'

[ctx: #19334]
note: generic label for pvr providers used in different places
en: Providers
ca_es: Proveïdors

[ctx: #19335]
note: label for special PVR search window list item
en: New search...
ca_es: Nova cerca...

[ctx: #19336]
note: label for special PVR search window list item
en: Edit search...
ca_es: Edita la cerca...

[ctx: #19337]
note: label for special PVR search window list item
en: Saved searches
ca_es: Cerques desades

[ctx: #19338]
note: delete saved search confirmation message box text
en: Delete this saved search?
ca_es: Vols suprimir aquesta cerca desada?

[ctx: #19339]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore finished broadcasts
ca_es: Ignora les emissions acabades

[ctx: #19340]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore future broadcasts
ca_es: Ignora les futures emissions

[ctx: #19341]
note: label to ask user to save an EPG search
en: Save the current search?
ca_es: Vols desar la cerca actual?

[ctx: #19342]
note: "search not saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [not saved]
ca_es: [no desat]

[ctx: #19343]
note: "search saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [saved]
ca_es: [desat]

[ctx: #19344]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to set a reminder for the selected programme or to switch to the current programme?
ca_es: Voleu configurar un recordatori per al programa seleccionat o vols canviar al programa actual?

[ctx: #19345]
note: settings label to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: PVR client add-ons
ca_es: Complements de client de PVR

[ctx: #19346]
note: help text for setting to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: Display and manage available PVR client add-ons.
ca_es: Mostra i gestiona els add-ons de client PVR disponibles.

[ctx: #19347]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does provide client-specific settings
en: None of the active PVR clients provide client-specific settings.
ca_es: Ningun dels clients PVR actius te configuracions específiques de client.

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
ca_es: Proveïdor

[ctx: #19349]
note: label for 'by user preference' sort method
en: User preference
ca_es: Preferències d'usuari

[ctx: #19350]
note: label for PVR setting use backend channel group order control
en: Use channel group order from backend(s)
ca_es: Utilitza l'ordre dels grups de canals dels backend(s)

[ctx: #19351]
note: label for PVR settings category for live tv catchup and video on demand
en: Catchup / Video On Demand
ca_es: A la carta / Vídeo sota demanda

[ctx: #19352]
note: label for PVR setting play next programme automatically in catchup / vod mode
en: Play next programme automatically
ca_es: Reproduir el següent programa automàticament

[ctx: #19353]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback, starting with the selected item, auto playing all following programmes
en: Play programmes from here
ca_es: Reproduir programes a partir d'aquí

[ctx: #19354]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback of only the selected item, not auto playing any following programmes
en: Play only this programme
ca_es: Reproduir només aquest programa

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
ca_es: Un altre / Desconegut

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
ca_es: Pel·lícula / Drama

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
ca_es: Investigació / Suspens

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
ca_es: Aventura / Western / Bèl·lic

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
ca_es: Ciència-ficció, fantasia o terror

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
ca_es: Comèdia

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
ca_es: Telenovel·la / melodrama / folklore

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
ca_es: Romanç

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
ca_es: Seriosa / Clàssica / Religiosa / Històrica / Drama

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
ca_es: Per a adults / Drama

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
ca_es: Notícies / Actualitat

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
ca_es: Notícies / Informe meteorològic

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
ca_es: Revista d'actualitat

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
ca_es: Documental

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
ca_es: Discussió / Entrevista / Debat

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
ca_es: Programa / Concurs televisiu

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
ca_es: Concurs / Examen / Preguntes

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
ca_es: programa de TV de varietats

[ctx: #19535]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Talk show
ca_es: Programa de TV de tertúlia

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
ca_es: Esports

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
ca_es: Esdeveniment especial

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
ca_es: Revista esportiva

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
ca_es: Futbol

[ctx: #19552]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Tennis / Squash
ca_es: Tenis / esquaix

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
ca_es: Esports d'equip

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
ca_es: Atletisme

[ctx: #19555]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Motor sport
ca_es: Esport de motor

[ctx: #19556]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Water sport
ca_es: Esport aquàtic

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
ca_es: Esports d'hivern

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
ca_es: Hípica

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
ca_es: Esports de combat

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
ca_es: Programes infantils / juvenils

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
ca_es: Programes infantils preescolars

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
ca_es: Programes d'entreteniment de 6 a 14

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
ca_es: Programes d'entreteniment de 10 a 16

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
ca_es: Informatius / Educatius / Programes escolars

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
ca_es: Dibuixos / Titelles

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
ca_es: Música / Ballet / Ball

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
ca_es: Seriós / Música clàssica

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
ca_es: Folk / Música tradicional

[ctx: #19585]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Musical / Opera
ca_es: Musical / Òpera

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
ca_es: Arts / Cultura

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
ca_es: Arts escèniques

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
ca_es: Belles arts

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
ca_es: Religió

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
ca_es: Cultura popular / Arts tradicionals

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
ca_es: Literatura

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
ca_es: Pel·lícules / Cinema

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
ca_es: Pel·lícules / vídeos experimentals

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
ca_es: Comunicats / Premsa

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
ca_es: Mitjans nous

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
ca_es: Revistes d'art / culturals

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
ca_es: Moda

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
ca_es: Societat / Política / Economia

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
ca_es: Revistes / Informes / Documentals

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
ca_es: Economia / Assessorament social

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
ca_es: Personalitats

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
ca_es: Educació / Ciència

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
ca_es: Natura / Fauna / Medi ambient

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
ca_es: Tecnologia / Ciències Naturals

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
ca_es: Medicina / Fisiologia / Psicologia

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
ca_es: Internacionals / Expedicions

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
ca_es: Societat / Ciències espirituals

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
ca_es: Educació superior

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
ca_es: Idiomes

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
ca_es: Oci / Passatemps

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
ca_es: Turisme / Viatges

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
ca_es: Artesania

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
ca_es: Automobilisme

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
ca_es: Fitness i salut

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
ca_es: Cuina

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
ca_es: Publicitat / Compres

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
ca_es: Jardineria

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
ca_es: Característiques especials

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
ca_es: Idioma original

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
ca_es: Blanc i negre

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
ca_es: No publicat

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
ca_es: Emissió en directe

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
ca_es: Investigació / Suspens

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
ca_es: Aventura / Western / Bèl·lic

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
ca_es: Ciència-ficció, fantasia o terror

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
ca_es: Comèdia

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
ca_es: Telenovel·la / melodrama / folklore

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
ca_es: Romanç

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
ca_es: Seriosa / Clàssica / Religiosa / Històrica

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
ca_es: Confirmeu l'apagament

[ctx: #19686]
note: Label for buttons to open channel guide dialog
en: Channel guide
ca_es: Guia de canals

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
ca_es: Reprodueix l'enregistrament

[ctx: #19690]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR has scheduled a reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
ca_es: PVR ha programat un recordatori per a '{0:s}' al canal '{1:s}' en {2:s}.

[ctx: #19691]
note: Text for shutdown confirmation dialog.
en: PVR is currently recording '{0:s}' on channel '{1:s}'.
ca_es: Actualment, PVR està gravant '{0:s}' al canal '{1:s}'.

[ctx: #19692]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR will start recording '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
ca_es: PVR començarà a gravar '{0:s}' al canal '{1:s}' en {2:s}.

[ctx: #19693]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
ca_es: El despertador diari és d'aquí a {0:s}.

[ctx: #19694]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: {0:d} minutes
ca_es: {0:d} minuts

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
ca_es: aproximadament un minut

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
ca_es: Apaga de totes maneres

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
ca_es: Carpeta de la música desada

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
ca_es: Utilitza un reproductor de DVD extern

[ctx: #20002]
en: External DVD player
ca_es: Reproductor de DVD extern

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
ca_es: Carpeta dels trainers

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
ca_es: Carpeta de les captures de pantalla

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
ca_es: Carpeta de les llistes de reproducció

[ctx: #20007]
en: Recordings
ca_es: Enregistraments

[ctx: #20008]
en: Screenshots
ca_es: Captures de pantalla

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
ca_es: Utilitza Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
ca_es: Llistes de reproducció de música

[ctx: #20012]
en: Video playlists
ca_es: Llistes de reproducció de vídeo

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
ca_es: Voleu iniciar el joc?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
ca_es: Ordena per: Llista de reproducció

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
ca_es: Miniatura remota

[ctx: #20016]
en: Current thumb
ca_es: Miniatura actual

[ctx: #20017]
en: Local thumb
ca_es: Miniatura local

[ctx: #20018]
en: No thumb
ca_es: Sense miniatura

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
ca_es: Tria una miniatura

[ctx: #20020]
note: Name of an artwork type
en: Banner
ca_es: Bàner

[ctx: #20021]
note: Name of an artwork type
en: Poster
ca_es: Pòster

[ctx: #20023]
en: Conflict
ca_es: Conflicte

[ctx: #20024]
en: Scan new
ca_es: Explora els nous

[ctx: #20025]
en: Scan all
ca_es: Explora-ho tot

[ctx: #20026]
en: Region
ca_es: Regió

[ctx: #20037]
en: Summary
ca_es: Resum

[ctx: #20038]
en: Lock music window
ca_es: Bloqueja la finestra de la música

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
ca_es: Bloqueja la finestra dels vídeos

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
ca_es: Bloqueja la finestra de les imatges

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
ca_es: Bloqueja les finestres dels programes i dels scripts

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
ca_es: Bloqueja el gestor de fitxers

[ctx: #20043]
en: Lock settings
ca_es: Bloqueja les opcions

[ctx: #20044]
en: Start fresh
ca_es: Comença de zero

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
ca_es: Entra en mode mestre

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
ca_es: Surt del mode mestre

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
ca_es: Voleu crear el perfil '{0:s}'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
ca_es: Començar amb una configuració nova o copiar la configuració predeterminada?

[ctx: #20049]
en: Best available
ca_es: El millor disponible

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
ca_es: Canvia automàticament entre 16x9 i 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
ca_es: Tracta els fitxers agrupats com un sol fitxer

[ctx: #20052]
en: Caution
ca_es: Precaució

[ctx: #20053]
en: Left master mode
ca_es: Falta el mode mestre

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
ca_es: S'ha entrat en mode mestre

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
ca_es: Miniatura d'Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
ca_es: Elimina la miniatura

[ctx: #20058]
en: Add profile...
ca_es: Afegeix un perfil...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
ca_es: Consulta la informació per tots els àlbums

[ctx: #20060]
en: Media info
ca_es: Informació dels mitjans

[ctx: #20061]
en: Separate
ca_es: Separa

[ctx: #20062]
en: Shares with default
ca_es: Comparteix per defecte

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
ca_es: Comparteix per defecte (només lectura)

[ctx: #20064]
en: Copy default
ca_es: Copia per defecte

[ctx: #20065]
en: Profile picture
ca_es: Imatge del perfil

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
ca_es: Preferències del bloqueig

[ctx: #20067]
en: Edit profile
ca_es: Edició del perfil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
ca_es: Perfil de bloqueig

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
ca_es: No s'ha pogut crear la carpeta

[ctx: #20070]
en: Profile directory
ca_es: Directori del perfil

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
ca_es: Començar amb fonts de contingut noves o copiar-les per defecte?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
ca_es: Assegureu-vos que la carpeta seleccionada s'hi pot escriure i que el seu nom és vàlid

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
ca_es: Valoració MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
ca_es: Introduïu el codi de bloqueig mestre

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
ca_es: Demana el codi de bloqueig mestre a l'inici

[ctx: #20077]
en: Skin settings
ca_es: Opcions de l'aparença

[ctx: #20078]
en: - no link set -
ca_es: - sense enllaç establert -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
ca_es: Habilita les animacions

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
ca_es: Inhabilita el RSS durant la música

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
ca_es: Habilita els botons d'accés directe

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
ca_es: Mostra els programes al menú principal

[ctx: #20083]
en: Show music information
ca_es: Mostra la informació de la música

[ctx: #20084]
en: Show weather information
ca_es: Mostra la informació del temps

[ctx: #20085]
en: Show system information
ca_es: Mostra la informació del sistema

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
ca_es: Mostra l'espai de disc disponible a C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
ca_es: Mostra l'espai de disc disponible a E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
ca_es: Informació del temps

[ctx: #20089]
en: Drive space free
ca_es: Espai lliure de la unitat

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
ca_es: Introduïu el nom d'una localitat existent

[ctx: #20091]
en: Lock code
ca_es: Bloqueja el codi

[ctx: #20092]
en: Load profile
ca_es: Carrega el perfil

[ctx: #20093]
en: Profile name
ca_es: Nom del perfil

[ctx: #20094]
en: Media sources
ca_es: Orígens dels mitjans

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
ca_es: Introduïu el codi de bloqueig del perfil

[ctx: #20096]
en: Login screen
ca_es: Pantalla d'autenticació

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
ca_es: S'està obtenint la informació de l'àlbum

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
ca_es: S'està obtenint la informació per a l'àlbum

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
ca_es: No es pot extraure un CD o una pista mentre es reprodueix

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
ca_es: Codi de bloqueig mestre i opcions

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
ca_es: La introducció del codi de bloqueig mestre sempre habilita el mode mestre

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
ca_es: Voleu desar els canvis al perfil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
ca_es: S'han trobat opcions antigues. Voleu utilitzar-les?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
ca_es: S'han trobat recursos multimèdia vells. Voleu utilitzar-los?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
ca_es: Separat (bloquejat)

[ctx: #20108]
en: Root
ca_es: Arrel

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
ca_es: Opcions d'UPnP

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
ca_es: Última autenticació: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
ca_es: Mai autenticat

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
ca_es: Perfil {0:d} / {1:d}

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
ca_es: Autenticació d'usuari / Selecció d'un perfil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
ca_es: Utilitza el bloqueig a la pantalla d'autenticació

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
ca_es: Codi de bloqueig invàlid.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
ca_es: Aquesta operació requereix que s'estableixi el codi mestre. Voleu establir-ho ara?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
ca_es: S'està carregant la informació del programa

[ctx: #20121]
en: Party on!
ca_es: A la Festa!

[ctx: #20122]
en: True
ca_es: Cert

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
ca_es: Barrejant begudes

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
ca_es: Omplint gots

[ctx: #20125]
en: Logged on as
ca_es: Autenticat com a

[ctx: #20126]
en: Log off
ca_es: Desconnecta

[ctx: #20129]
en: Weave
ca_es: Trama

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
ca_es: Ona - invertida

[ctx: #20131]
en: Blend
ca_es: Mescla

[ctx: #20132]
en: Restart video
ca_es: Reinicia el vídeo

[ctx: #20133]
en: Edit network location
ca_es: Edita la ubicació de xarxa

[ctx: #20134]
en: Remove network location
ca_es: Esborra la ubicació de xarxa

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
ca_es: Voleu explorar la carpeta?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
ca_es: Unitat de memòria

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
ca_es: S'ha muntat la unitat de memòria

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
ca_es: No s'ha pogut muntar la unitat de memòria

[ctx: #20139]
en: In port {0:d}, slot {1:d}
ca_es: Al port {0:d}, ranura {1:d}

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
ca_es: Bloqueja l'estalvi de pantalla

[ctx: #20141]
en: Set
ca_es: Estableix

[ctx: #20142]
en: Username
ca_es: Nom d'usuari

[ctx: #20143]
en: Enter password for
ca_es: Introduïu la contrasenya per

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
ca_es: Interval d'apagada

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
ca_es: Interval d'apagada (en minuts)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in {0:d}m
ca_es: Iniciat, apagar d'aquí a {0:d}m

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
ca_es: Apaga en 30 minuts

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
ca_es: Apaga en 60 minuts

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
ca_es: Apaga en 120 minuts

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
ca_es: Temps d'apagada personalitzat

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
ca_es: Cancel·la el temps d'apagada

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for {0:s}
ca_es: Bloqueja les preferències per a {0:s}

[ctx: #20153]
en: Browse...
ca_es: Explora...

[ctx: #20154]
en: Summary information
ca_es: Resum de la informació

[ctx: #20155]
en: Storage information
ca_es: Informació de l'emmagatzematge

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
ca_es: Informació del disc dur

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
ca_es: Informació del DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
ca_es: Informació de la xarxa

[ctx: #20159]
en: Video information
ca_es: Informació del vídeo

[ctx: #20160]
en: Hardware information
ca_es: Informació del maquinari

[ctx: #20162]
en: Used
ca_es: Utilitzat

[ctx: #20163]
en: of
ca_es: de

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
ca_es: Bloqueig no admès

[ctx: #20165]
en: Not locked
ca_es: Sense bloqueig

[ctx: #20166]
en: Locked
ca_es: Bloquejat

[ctx: #20167]
en: Frozen
ca_es: Congelat

[ctx: #20168]
en: Requires reset
ca_es: Requereix reinici

[ctx: #20169]
en: Week
ca_es: Setmana

[ctx: #20170]
en: Line
ca_es: Línia

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
ca_es: Xarxa de Windows (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
ca_es: Servidor XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
ca_es: Servidor FTP

[ctx: #20174]
en: FTPS server
ca_es: Servidor FTPS

[ctx: #20175]
en: UPnP server
ca_es: Servidor UPnP

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
ca_es: Mostra la informació del vídeo

[ctx: #20177]
en: Done
ca_es: Fet

[ctx: #20178]
en: Shift
ca_es: Majúscules

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
ca_es: Bloq Maj

[ctx: #20180]
en: Symbols
ca_es: Símbols

[ctx: #20181]
en: Backspace
ca_es: Retrocés

[ctx: #20182]
en: Space
ca_es: Espai

[ctx: #20183]
en: Reload skin
ca_es: Recarrega l'aparença

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
ca_es: Utilitza els estils de vista de pòsters per als programes de TV

[ctx: #20186]
en: Please wait
ca_es: Si us plau, espereu

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
ca_es: Informa de les actualitzacions de la biblioteca

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
ca_es: Habilita el desplaçament automàtic per la trama i la ressenya

[ctx: #20190]
en: Custom
ca_es: Personalitzat

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
ca_es: Habilita el registrament de depuració

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
ca_es: Captura la informació addicional durant les actualitzacions

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
ca_es: Proveïdor predeterminat per a la informació de l'àlbum

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
ca_es: Proveïdor predeterminat per a la informació de l'artista

[ctx: #20195]
en: Change information provider
ca_es: Canvia el proveïdor d'informació

[ctx: #20196]
en: Export music library
ca_es: Exporta la biblioteca de música

[ctx: #20197]
en: Import music library
ca_es: Importa la biblioteca de música

[ctx: #20198]
en: No artist found!
ca_es: No s'ha trobat l'artista!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
ca_es: Ha fallat la baixada de la informació de l'artista

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
ca_es: Prefereix la informació en línia

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
ca_es: Amb això activat, qualsevol informació que es descarregui per a àlbums i artistes sobreescriurà qualsevol cosa que hàgiu establert a les etiquetes de les vostres cançons, com ara gèneres, any, artistes de cançons, etc. Útil si teniu identificadors de MusicBrainz a les etiquetes de cançons.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
ca_es: Cerca els subtítols externs

[ctx: #20223]
en: Artist information folder
ca_es: Carpeta d'informació de l'artista

[ctx: #20224]
en: Prefer online album art
ca_es: Prefereix la caràtula de l'àlbum en línia

[ctx: #20225]
note: Description of setting with label #20224 "Prefer online album art"
en: Where no local album cover exists, online art will be used. Where neither is available, cover images embedded in music files will be used
ca_es: Quan no hi hagi cap caràtula d'àlbum local, s'utilitzarà la d'en línia. Quan no estigui disponible, s'utilitzaran les imatges incrustades als fitxers de música

[ctx: #20226]
en: Movie set information folder
ca_es: Carpeta d'informació del conjunt de pel·lícules

[ctx: #20228]
en: Use artist sortname when sorting by artist
ca_es: Utilitza el nom de l'artista al ordenar per artista

[ctx: #20240]
en: Android music
ca_es: Música Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
ca_es: Vídeos Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
ca_es: Imatges d'Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
ca_es: Fotografies Android

[ctx: #20244]
en: Android apps
ca_es: Aplicacions Android

[ctx: #20245]
en: Windows music library
ca_es: Biblioteca de música de Windows

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
ca_es: Biblioteca de vídeos de Windows

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
ca_es: Biblioteca d'imatges de Windows

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
ca_es: Biblioteca de fotos de Windows

[ctx: #20249]
en: Windows documents
ca_es: Documents de Windows

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
ca_es: Mode de festa (vídeos)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
ca_es: Barreja de begudes (vídeos)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
ca_es: Ompliment de gots (vídeos)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
ca_es: Servidor WebDAV (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
ca_es: Servidor WebDAV (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
ca_es: Primer inici de sessió, editeu el vostre perfil

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
ca_es: NFS (Network File System)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
ca_es: Cercador Zeroconf

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
ca_es: Directori del servidor web (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
ca_es: Directori del servidor web (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
ca_es: No s'ha pogut escriure a la carpeta:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
ca_es: Canal RSS (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
ca_es: Canal RSS (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
ca_es: DNS secundari

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
ca_es: Servidor DHCP:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
ca_es: Crea una carpeta

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
ca_es: Desconegut o a la placa (protegit)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
ca_es: Vídeos - Biblioteca

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
ca_es: Ordena per: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using {0:s}
ca_es: Escaneig de pel·lícules utilitzant {0:s}

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using {0:s}
ca_es: Escaneig de vídeos musicals utilitzant {0:s}

[ctx: #20319]
en: Scanning TV shows using {0:s}
ca_es: Escaneig de sèries utilitzant {0:s}

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using {0:s}
ca_es: Escaneig d'artistes utilitzant {0:s}

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using {0:s}
ca_es: Escaneig d'àlbums utilitzant {0:s}

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
ca_es: Opcions de l'exploració de contingut

[ctx: #20323]
en: Movie plot
ca_es: Trama de la pel·lícula

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
ca_es: Reproduir fragment...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
ca_es: Restabliment del calibratge

[ctx: #20326]
note: Window screen calibration: ask to reset calibration settings
en: Do you want reset the calibration to their defaults for "{0:s}" resolution?
ca_es: Voleu restablir el calibratge als valors predeterminats per a la resolució "{0:s}"?

[ctx: #20327]
note: Window screen calibration: the current calibration value
en: Current value: {}
ca_es: Valor actual: {}

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
ca_es: Navegació per a la destinació

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
ca_es: Les pel·lícules estan en carpetes separades que coincideixen amb el títol de la pel·lícula

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
ca_es: Utilitza els noms de les o carpetes per a les cerques

[ctx: #20331]
en: File
ca_es: Fitxer

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
ca_es: Voleu utilitzar els noms dels fitxers o carpetes a les cerques?

[ctx: #20333]
en: Set content
ca_es: Establiment del contingut

[ctx: #20334]
en: Folder
ca_es: Carpeta

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
ca_es: Voleu buscar contingut de manera recursiva?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
ca_es: Desbloqueja els orígens

[ctx: #20338]
en: Movie
ca_es: Pel·lícula

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
ca_es: Voleu suprimir tots els elements dins d'aquest camí de la vostra biblioteca?

[ctx: #20342]
en: Movies
ca_es: Pel·lícules

[ctx: #20343]
en: TV shows
ca_es: Programes de TV

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
ca_es: Aquest directori conté

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
ca_es: Executa l'exploració automatitzada

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
ca_es: Exploració recursiva

[ctx: #20347]
en: as
ca_es: com a

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
ca_es: No s'ha trobat cap fitxer de vídeo en aquest camí!

[ctx: #20350]
note: Label for showing media rating and votes (combined), for example: "9.1 (87 votes)"
en: {0:s} ({1:s} votes)
ca_es: {0:s} ({1:s} vots)

[ctx: #20351]
en: TV show information
ca_es: Informació del programa de TV

[ctx: #20352]
en: Episode information
ca_es: Informació de l'episodi

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
ca_es: Càrrega dels detalls del programa de TV

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
ca_es: Captura de la guia dels episodis

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
ca_es: Càrrega de la informació dels episodis al directori

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
ca_es: Seleccioneu el programa de TV:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
ca_es: Introduïu el nom del programa de TV

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
ca_es: Temporada {0:d}

[ctx: #20359]
en: Episode
ca_es: Episodi

[ctx: #20360]
en: Episodes
ca_es: Episodis

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
ca_es: S'estan carregant els detalls de l'episodi

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
ca_es: Eliminació de l'episodi de la biblioteca

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
ca_es: Elimina el programa de TV de la biblioteca

[ctx: #20364]
en: TV show
ca_es: Programa de TV

[ctx: #20365]
en: Episode plot
ca_es: Trama de l'episodi

[ctx: #20366]
en: * All seasons
ca_es: * Totes les temporades

[ctx: #20367]
en: Hide watched
ca_es: Oculta els vists

[ctx: #20368]
en: Prod code
ca_es: Codi de producte

[ctx: #20369]
en: Show information for unwatched items
ca_es: Mostra la informació dels elements no visualitzats

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
ca_es: * Ocult per evitar filtracions *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
ca_es: Estableix la miniatura de la temporada

[ctx: #20372]
en: Season image
ca_es: Imatge de la temporada

[ctx: #20373]
en: Season
ca_es: Temporada

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
ca_es: S'està baixant la informació de la pel·lícula

[ctx: #20375]
en: Unassign content
ca_es: Desassigna el contingut

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
ca_es: Títol original

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
ca_es: Actualitza la informació del programa de TV

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
ca_es: Cal refrescar la informació de tots els episodis?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
ca_es: La carpeta seleccionada conté un únic programa de TV

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
ca_es: Exclou la carpeta seleccionada de les exploracions

[ctx: #20381]
en: Specials
ca_es: Especials

[ctx: #20382]
en: Recently added
ca_es: Afegit recentment

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
ca_es: La carpeta seleccionada conté un sol vídeo

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
ca_es: Enllaça al programa de TV

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
ca_es: Elimina enllaç al programa de TV

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
ca_es: Pel·lícules afegides recentment

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
ca_es: Episodis afegits recentment

[ctx: #20388]
en: Studios
ca_es: Estudis

[ctx: #20389]
en: Music videos
ca_es: Vídeos musicals

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
ca_es: Vídeos musicals afegits recentment

[ctx: #20391]
en: Music video
ca_es: Vídeo musical

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
ca_es: Elimina el vídeo musical de la biblioteca

[ctx: #20393]
en: Music video information
ca_es: Informació de la música

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
ca_es: Càrrega de la informació del vídeo musical

[ctx: #20395]
en: Mixed
ca_es: Mesclat

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
ca_es: Vés als àlbums per artista

[ctx: #20397]
en: Go to album
ca_es: Vés a l'àlbum

[ctx: #20398]
en: Play song
ca_es: Reprodueix la cançó

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
ca_es: Vés a vídeos musicals de l'àlbum

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
ca_es: Vés a vídeos musicals per artista

[ctx: #20401]
en: Play music video
ca_es: Reprodueix el vídeo musical

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
ca_es: Baixa les miniatures dels actors

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
ca_es: Estableix la miniatura de l'actor

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
ca_es: Elimina el marcador

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
ca_es: Elimina el marcador de l'episodi

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
ca_es: Estableix el marcador de l'episodi

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
ca_es: Opcions del proveïdor d'informació

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
ca_es: S'està baixant la informació del videoclip

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
ca_es: Baixada de la informació del programa de TV

[ctx: #20411]
en: Flatten
ca_es: Aplanar

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
ca_es: Aplana les temporades dels programes de TV

[ctx: #20413]
en: Get fanart
ca_es: Obtén fanart

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
ca_es: Mostra el fanart a les biblioteques de vídeo i música

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
ca_es: Exploració per si hi ha contingut nou

[ctx: #20416]
en: First aired
ca_es: Primera emissió

[ctx: #20417]
en: Writer
ca_es: Escriptor

[ctx: #20418]
en: Writers
ca_es: Escriptors

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
ca_es: Mostra les metadades en la vista de fitxers

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
ca_es: Mai

[ctx: #20421]
en: If only one season
ca_es: Si només hi ha una temporada

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
ca_es: Sempre

[ctx: #20423]
en: Has trailer
ca_es: Té trailer

[ctx: #20424]
en: False
ca_es: Fals

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
ca_es: Presentació de Fanart

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
ca_es: Voleu exportar-ho a un sol fitxer o en fitxers separats per entrada?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
ca_es: Trieu el tipus de regla

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
ca_es: Un sol fitxer

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
ca_es: Separat

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
ca_es: Voleu exportar les miniatures i els fanart?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
ca_es: Voleu sobreescriure els fitxers antics?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
ca_es: Exclou el camí de les actualitzacions de la biblioteca

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
ca_es: Extreu la informació de vídeo dels fitxers

[ctx: #20434]
en: Sets
ca_es: Col·leccions

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
ca_es: Combina els elements dels vídeos dividits

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
ca_es: Voleu exportar les miniatures dels actors?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
ca_es: Trieu un fanart

[ctx: #20438]
en: Local fanart
ca_es: Fanart local

[ctx: #20439]
en: No fanart
ca_es: Sense fanart

[ctx: #20440]
en: Current fanart
ca_es: Fanart actual

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
ca_es: Fanart remot

[ctx: #20442]
en: Change content
ca_es: Canvia el contingut

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
ca_es: Voleu refrescar la informació per a tots els elements dins d'aquest camí?

[ctx: #20444]
en: Add to library
ca_es: Afegeix a la biblioteca

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
ca_es: S'ha trobat la informació emmagatzemada localment. La voleu ignorar i refrescar d'Internet?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
ca_es: Voleu afegir el mitjà d'aquest origen a la vostra biblioteca?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
ca_es: No s'ha pogut baixar la informació

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
ca_es: No s'ha pogut connectar al servidor remot

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
ca_es: No s'ha pogut connectar al servidor remot. Voleu continuar l'exploració?

[ctx: #20451]
en: Countries
ca_es: Països

[ctx: #20452]
en: episode
ca_es: episodi

[ctx: #20453]
en: episodes
ca_es: episodis

[ctx: #20454]
en: Listener
ca_es: Oient

[ctx: #20455]
en: Listeners
ca_es: Oients

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
ca_es: Acobla la jerarquia

[ctx: #20457]
en: Movie set
ca_es: Col·lecció de pel·lícules

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
ca_es: Mostra les col·leccions de pel·lícules

[ctx: #20459]
en: Tags
ca_es: Etiquetes

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
ca_es: Afegeix {0:s}

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
ca_es: Suprimeix {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
ca_es: Nova etiqueta...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '{0:s}' already exists.
ca_es: Ja existeix una etiqueta amb el nom '{0:s}'.

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
ca_es: Selecciona {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
ca_es: Gestiona la col·lecció de pel·lícules

[ctx: #20466]
en: Select movie set
ca_es: Seleccioneu una col·lecció de pel·lícules

[ctx: #20467]
en: No set (remove from {0:s})
ca_es: No s'ha definit (elimina de {0:s})

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
ca_es: Afegeix una pel·lícula a una nova col·lecció

[ctx: #20469]
en: Keep current set ({0:s})
ca_es: Mantén el conjunt actual ({0:s})

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
ca_es: Inclou les col·leccions que continguin una única pel·lícula

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
ca_es: Mostra els programes de TV buits

[ctx: #20472]
en: Show all performers for music videos
ca_es: Mostra tots els intèrprets dels vídeos musicals

[ctx: #20473]
en: Premiered
ca_es: Estrenat

[ctx: #20474]
note: Used in smart playlists to select items based on the HDR type (HDR10, HLG, Dolbyvision)
en: HDR type
ca_es: Tipus HDR

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
ca_es: Mostra els fitxers i directoris ocults

[ctx: #21331]
en: New media detected
ca_es: S'han detectat mitjans nous

[ctx: #21332]
en: Browse videos
ca_es: Cerca vídeos

[ctx: #21333]
en: Browse music
ca_es: Cerca música

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
ca_es: Cerca imatges

[ctx: #21335]
en: Browse files
ca_es: Cerca fitxers

[ctx: #21336]
en: Connecting to: {0:s}
ca_es: S'està connectant a: {0:s}

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
ca_es: Mai

[ctx: #21338]
en: Select version
ca_es: Seleccioneu la versió

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
ca_es: Versió {0:s}

[ctx: #21340]
en: Auto-update
ca_es: Actualitza automàticament

[ctx: #21341]
en: No updates available
ca_es: No hi ha actualitzacions disponibles

[ctx: #21342]
en: There are currently no versions available for this add-on.
ca_es: Actualment no hi ha cap versió disponible per a aquest complement.

[ctx: #21343]
en: Use video tags
ca_es: Utilitzeu etiquetes de vídeo

[ctx: #21344]
en: Enable to use embedded tags in mp4 or mkv files for library metadata. Will prevent scrapers from operating correctly.
ca_es: Habilita per utilitzar etiquetes incrustades als fitxers mp4 o mkv per a les metadades de la biblioteca. Perjudicarà el funcionament dels raspadors.

[ctx: #21345]
note: Used in AutoPlayNextItem dialogs for not categorized listItem directories
en: Uncategorized
ca_es: Sense categoria

[ctx: #21346]
note: Used to give heading list entry for an file extension description, e.g. to show as 'Extension: ".mp3"'
en: Extension: "{0:s}"
ca_es: Extensió: "{0:s}"

[ctx: #21347]
note: Used to give heading list entry for an mimetype description, e.g. to show as 'MIME type: "audio/mpeg3"'
en: MIME type: "{0:s}"
ca_es: Tipus MIME: "{0:s}"

[ctx: #21358]
en: Enable UPnP support
ca_es: Habilita la compatibilitat d'UPnP

[ctx: #21359]
en: Add media share...
ca_es: Afegeix una localitat dels mitjans...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
ca_es: Comparteix les meves biblioteques

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
ca_es: Busca reproductors UPnP remots

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
ca_es: Marcador creat

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
ca_es: Marcador d'episodi creat

[ctx: #21364]
en: Edit media share
ca_es: Edita la localitat dels mitjans

[ctx: #21365]
en: Remove media share
ca_es: Suprimeix la localitat dels mitjans

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
ca_es: Carpeta personalitzada dels subtítols

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
ca_es: Directori de pel·lícules i subtítols alternatius

[ctx: #21368]
en: Override subtitles fonts
ca_es: Forçar els tipus de lletra dels subtítols

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
ca_es: Habilita la compatibilitat del ratolí i de la pantalla tàctil

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
ca_es: Reprodueix els sons de la IGU dural la reproducció del mitjà

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
ca_es: Miniatura

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
ca_es: Força la regió del reproductor DVD

[ctx: #21373]
en: Display
ca_es: Pantalla

[ctx: #21374]
en: Video aspect
ca_es: Aspecte del vídeo

[ctx: #21376]
en: Letterbox
ca_es: Format bústia

[ctx: #21377]
en: Widescreen
ca_es: Pantalla ampla

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
ca_es: Habilita 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
ca_es: Habilita 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
ca_es: Habilita 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
ca_es: Introduïu el nom de la nova llista de reproducció

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
ca_es: Mostra els botons «Afegeix un origen»

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
ca_es: Habilita les barres de desplaçament

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
ca_es: Crea per al filtratge dels vists un interruptor a la biblioteca de vídeos

[ctx: #21385]
en: Open
ca_es: Obre

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
ca_es: Nivell de gestió dels acústics

[ctx: #21387]
en: Fast
ca_es: Ràpid

[ctx: #21388]
en: Quiet
ca_es: Silenciós

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
ca_es: Habilita el fons personalitzat

[ctx: #21390]
en: Power management level
ca_es: Nivell de gestió energètic

[ctx: #21391]
en: High power
ca_es: Nivell energètic baix

[ctx: #21392]
en: Low power
ca_es: Nivell energètic elevat

[ctx: #21393]
en: High standby
ca_es: Estalvi alt

[ctx: #21394]
en: Low standby
ca_es: Estalvi baix

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
ca_es: No es poden emmagatzemar en memòria cau els fitxers superiors als 4 GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
ca_es: Capítol

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
ca_es: Ombreig dels píxels d'alta qualitat v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
ca_es: Utilitza animacions intermediàries

[ctx: #21400]
en: contains
ca_es: conté

[ctx: #21401]
en: does not contain
ca_es: no conté

[ctx: #21402]
en: is
ca_es: és

[ctx: #21403]
en: is not
ca_es: no és

[ctx: #21404]
en: starts with
ca_es: comença amb

[ctx: #21405]
en: ends with
ca_es: acaba amb

[ctx: #21406]
en: greater than
ca_es: més gran que

[ctx: #21407]
en: less than
ca_es: inferior a

[ctx: #21408]
en: after
ca_es: després

[ctx: #21409]
en: before
ca_es: abans

[ctx: #21410]
en: in the last
ca_es: a l'última

[ctx: #21411]
en: not in the last
ca_es: no a l'última

[ctx: #21412]
en: Information providers
ca_es: Proveïdors d'informació

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
ca_es: Proveïdor predeterminat per a la informació de la pel·lícula

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
ca_es: Proveïdor predeterminat per a la informació del programa de TV

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
ca_es: Proveïdor predeterminat per a la informació del vídeo musical

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
ca_es: Selecciona la primera temporada o episodi de la sèrie sense veure

[ctx: #21417]
en: Settings
ca_es: Opcions

[ctx: #21418]
en: Multilingual
ca_es: Multilingüe

[ctx: #21419]
en: No information providers present
ca_es: No hi ha proveïdors d'informació definits

[ctx: #21420]
en: Value to match
ca_es: Valor de la coincidència

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
ca_es: Regla de llista de reproducció intel·ligent

[ctx: #21422]
en: Match items where
ca_es: Coincidència dels elements on

[ctx: #21423]
en: New rule...
ca_es: Regla nova...

[ctx: #21424]
en: Items must match
ca_es: Els elements han de coincidir amb

[ctx: #21425]
en: all of the rules
ca_es: totes les regles

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
ca_es: una o més de les regles

[ctx: #21427]
en: Limit to
ca_es: Limita a

[ctx: #21428]
en: No limit
ca_es: Cap límit

[ctx: #21429]
en: Order by
ca_es: Ordena per

[ctx: #21430]
en: ascending
ca_es: ascendent

[ctx: #21431]
en: descending
ca_es: descendent

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
ca_es: Edició de la llista de reproducció intel·ligent

[ctx: #21433]
en: Playlist name
ca_es: Nom de la llista de reproducció

[ctx: #21434]
en: Find items where
ca_es: Troba els elements on

[ctx: #21435]
en: Edit
ca_es: Edita

[ctx: #21436]
en: {0:d} items
ca_es: {0:d} elements

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
ca_es: Nova llista de reproducció intel·ligent...

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
ca_es: {0:c} Unitat

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
ca_es: Edita les regles del mode festa

[ctx: #21440]
en: Home folder
ca_es: Carpeta principal

[ctx: #21441]
en: Watched count
ca_es: Vegades de vist

[ctx: #21442]
en: Episode title
ca_es: Títol de l'episodi

[ctx: #21443]
en: Video resolution
ca_es: Resolució de vídeo

[ctx: #21444]
en: Audio channels
ca_es: Canals d'àudio

[ctx: #21445]
en: Video codec
ca_es: Còdec de vídeo

[ctx: #21446]
en: Audio codec
ca_es: Còdec d'àudio

[ctx: #21447]
en: Audio language
ca_es: Idioma de l'àudio

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
ca_es: Idioma dels subtítols

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
ca_es: El control remot envia pulsacions de teclat

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
ca_es: Edita

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
ca_es: Es necessita connexió a Internet.

[ctx: #21452]
en: Get more...
ca_es: Aconseguiu-ne més...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
ca_es: Sistema de fitxers arrel

[ctx: #21454]
en: Source too slow
ca_es: Origen massa lent

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
ca_es: La taxa de lectura és massa baixa per a la reproducció contínua

[ctx: #21456]
en: External storage
ca_es: Emmagatzemament extern

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
ca_es: Comptador d'episodis vists

[ctx: #21458]
en: Group by
ca_es: Agrupa per

[ctx: #21459]
en: mixed
ca_es: mesclat

[ctx: #21460]
note: Subtitle position on screen setting list
en: Position on screen
ca_es: Posició a la pantalla

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
ca_es: Part inferior del vídeo

[ctx: #21463]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of screen
ca_es: Part inferior de la pantalla

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
ca_es: Part superior del vídeo

[ctx: #21465]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of screen
ca_es: Part superior de la pantalla

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
ca_es: Al entrar a una visualització d'una temporada o episodi de sèrie, selecciona automàticament la primera temporada o episodi no vist.[CR][El primer cop] El primer element no vist només es seleccionarà quan s'entri a la visualització per primera vegada.[CR][Sempre]El primer element no vist es seleccionarà cada vegada que s'entri.

[ctx: #21467]
note: Filter (media data) from float value to float value
en: {0:.1f} to {1:.1f}
ca_es: {0:.1f} a {1:.1f}

[ctx: #21468]
note: Filter (media data) from int value to int value
en: {0:d} to {1:d}
ca_es: {0:d} a {1:d}

[ctx: #21469]
note: Filter (media data) from string value to string value
en: {0:s} to {1:s}
ca_es: {0:s} a {1:s}

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
ca_es: A la primera entrada

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
ca_es: Inclou «Totes les temporades» i «Especials»

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
ca_es: Si s'han de tenir en compte o no els elements de "Totes les temporades" i "Especials" a la selecció d'elements sense veure.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
ca_es: Ni

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
ca_es: Ambdós

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
ca_es: Només «Totes les temporades»

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
ca_es: Només «Especials»

[ctx: #21478]
en: Open
ca_es: Obre

[ctx: #21479]
en: Run
ca_es: Executa

[ctx: #21480]
en: Use
ca_es: Utilitza

[ctx: #21481]
en: Audio track count
ca_es: Quantitat de pistes d'àudio

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
ca_es: Quantitat de pistes de subtítols

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
ca_es: Visualització

[ctx: #21484]
note: Button label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Show support
ca_es: Mostra suport

[ctx: #21485]
note: Dialog header label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Supported file extensions and media types
ca_es: Extensions de fitxers i tipus de suports compatibles

[ctx: #21602]
en: (External)
ca_es: (Extern)

[ctx: #21800]
en: File name
ca_es: Nom del fitxer

[ctx: #21801]
en: File path
ca_es: Camí al fitxer

[ctx: #21802]
en: File size
ca_es: Mida del fitxer

[ctx: #21803]
en: File date / time
ca_es: Data i hora del fitxer

[ctx: #21804]
en: Slide index
ca_es: Índex de diapositives

[ctx: #21805]
en: Resolution
ca_es: Resolució

[ctx: #21806]
en: Comment
ca_es: Comentari

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
ca_es: Color / BN

[ctx: #21808]
en: JPEG process
ca_es: Processat JPEG

[ctx: #21820]
en: Date / Time
ca_es: Data / hora

[ctx: #21821]
en: Description
ca_es: Descripció

[ctx: #21822]
en: Camera make
ca_es: Marca càmera

[ctx: #21823]
en: Camera model
ca_es: Model càmera

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
ca_es: Comentari EXIF

[ctx: #21826]
en: Aperture
ca_es: Obertura

[ctx: #21827]
en: Focal length
ca_es: Longitud focal

[ctx: #21828]
en: Focus distance
ca_es: Distància focal

[ctx: #21829]
en: Exposure
ca_es: Exposició

[ctx: #21830]
en: Exposure time
ca_es: Temps exposició

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
ca_es: Compensació d'exposició

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
ca_es: Mode exposició

[ctx: #21833]
en: Flash used
ca_es: Flaix disparat

[ctx: #21834]
en: White-balance
ca_es: Balanç de blancs

[ctx: #21835]
en: Light source
ca_es: Origen de llum

[ctx: #21836]
en: Metering mode
ca_es: Mode mesura

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
ca_es: Zoom digital

[ctx: #21839]
en: CCD width
ca_es: Amplada del CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
ca_es: Latitud GPS

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
ca_es: Longitud GPS

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
ca_es: Altitud GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
ca_es: Orientació

[ctx: #21844]
en: XP comment
ca_es: Comentari XP

[ctx: #21845]
note: Used in context menu
en: Scan to library
ca_es: Explora a la biblioteca

[ctx: #21857]
en: Sub-location
ca_es: Sububicació

[ctx: #21858]
en: Image type
ca_es: Tipus d'imatge

[ctx: #21859]
en: Time created
ca_es: Hora de creació

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
ca_es: Categories suplementàries

[ctx: #21861]
en: Keywords
ca_es: Paraules clau

[ctx: #21862]
en: Caption
ca_es: Títol

[ctx: #21863]
en: Author
ca_es: Autor

[ctx: #21864]
en: Headline
ca_es: Titular

[ctx: #21865]
en: Special instructions
ca_es: Instruccions especials

[ctx: #21866]
en: Category
ca_es: Categoria

[ctx: #21867]
en: Byline
ca_es: Línia d'autor

[ctx: #21868]
en: Byline title
ca_es: Títol de la línia d'autor

[ctx: #21869]
en: Credit
ca_es: Crèdit

[ctx: #21870]
en: Source
ca_es: Origen

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
ca_es: Avís dels drets d'autor

[ctx: #21872]
en: Object name
ca_es: Nom de l'objecte

[ctx: #21873]
en: City
ca_es: Ciutat

[ctx: #21874]
en: State
ca_es: Estat

[ctx: #21875]
en: Country
ca_es: País

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
ca_es: Referència TX original

[ctx: #21877]
en: Date created
ca_es: Data de creació

[ctx: #21878]
en: Urgency
ca_es: Urgència

[ctx: #21879]
en: Country code
ca_es: Codi del país

[ctx: #21880]
en: Reference service
ca_es: Servei de referència

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
ca_es: Permet el control remot a través d'UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
ca_es: Intenta ometre la introducció d'abans del menú del DVD

[ctx: #21883]
en: Saved music
ca_es: Música desada

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
ca_es: Consulta la informació per a tots els artistes

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
ca_es: S'està baixant la informació de l'àlbum

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
ca_es: S'està baixant la informació de l'artista

[ctx: #21887]
en: Biography
ca_es: Biografia

[ctx: #21888]
en: Discography
ca_es: Discografia

[ctx: #21889]
en: Searching artist
ca_es: S'està buscant l'artista

[ctx: #21890]
en: Select artist
ca_es: Seleccioneu artista

[ctx: #21891]
en: Artist information
ca_es: Informació de l'artista

[ctx: #21893]
en: Born
ca_es: Nascut

[ctx: #21894]
en: Formed
ca_es: Format

[ctx: #21895]
en: Themes
ca_es: Temes

[ctx: #21896]
en: Disbanded
ca_es: Separat

[ctx: #21897]
en: Died
ca_es: Mort

[ctx: #21898]
en: Years active
ca_es: Anys d'activitat

[ctx: #21899]
en: Label
ca_es: Etiqueta

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
ca_es: Nascut / Formació

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
ca_es: Actualitza la biblioteca a l'inici

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
ca_es: Oculta el progrés d'actualització de la biblioteca

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
ca_es: Sufix del DNS

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
ca_es: Retardat en: {0:2.3f}s

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
ca_es: Avançat en: {0:2.3f}s

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
ca_es: Desplaçament dels subtítols

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
ca_es: Proveïdor d'OpenGL:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
ca_es: Renderitzador d'OpenGL:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
ca_es: Versió d'OpenGL:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
ca_es: Temperatura de la GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
ca_es: Temperatura de la CPU:

[ctx: #22012]
en: Total memory
ca_es: Memòria total

[ctx: #22013]
en: Profile data
ca_es: Informació del perfil

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
ca_es: Utilitza l'atenuació si està en pausa durant la reproducció de vídeo

[ctx: #22015]
en: All recordings
ca_es: Tots els enregistraments

[ctx: #22016]
en: By title
ca_es: Per títol

[ctx: #22017]
en: By group
ca_es: Per grup

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
ca_es: Enregistraments per títol

[ctx: #22020]
en: Guide
ca_es: Guia

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
ca_es: Redueix al mínim les barres negres

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
ca_es: Mostra els fitxers de vídeo als llistats

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
ca_es: Versió de Direct3D:

[ctx: #22030]
en: Font
ca_es: Lletra

[ctx: #22031]
en: Size
ca_es: Mida

[ctx: #22032]
en: Colours
ca_es: Colors

[ctx: #22033]
en: Charset
ca_es: Conjunt de caràcters

[ctx: #22076]
note: Label for setting to choose the default action for "play"
en: Default play action
ca_es: Acció de reproduir per defecte

[ctx: #22077]
note: Label for value for default play action setting
en: Ask if resumable
ca_es: Preguntar si es pot continuar

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
ca_es: Reprèn

[ctx: #22079]
en: Default select action
ca_es: Acció predeterminada de la selecció

[ctx: #22080]
en: Choose
ca_es: Trieu

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
ca_es: Mostra la informació

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
ca_es: Més...

[ctx: #22083]
en: Play all
ca_es: Reprodueix-ho tot

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
ca_es: Teletext no disponible

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
ca_es: Activa el teletext

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
ca_es: Emmagatzemant {0:d} bytes

[ctx: #23053]
en: Stopping
ca_es: S'està aturant

[ctx: #23054]
en: Running
ca_es: En execució

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
ca_es: Escala el teletext a 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
ca_es: Reproductor extern actiu

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
ca_es: Feu clic a "D'acord" per tancar el reproductor

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
ca_es: Feu clic a "D'acord" quan s'hagi acabat la reproducció

[ctx: #24000]
en: Add-on
ca_es: Complement

[ctx: #24001]
en: Add-ons
ca_es: Complements

[ctx: #24002]
en: Add-on options
ca_es: Opcions del complement

[ctx: #24003]
en: Add-on information
ca_es: Informació del complement

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
ca_es: Actualitzat recentment

[ctx: #24005]
en: Media sources
ca_es: Orígens dels mitjans

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
ca_es: Sons de la interfície gràfica

[ctx: #24007]
en: Movie information
ca_es: Informació de la pel·lícula

[ctx: #24008]
en: Screensaver
ca_es: Estalvi de pantalla

[ctx: #24010]
en: Visualisation
ca_es: Visualització

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
ca_es: Dipòsit de complements

[ctx: #24012]
en: Subtitles
ca_es: Subtítols

[ctx: #24013]
en: Lyrics
ca_es: Lletres

[ctx: #24014]
en: TV information
ca_es: Informació de la televisió

[ctx: #24015]
en: Music video information
ca_es: Informació del vídeo musical

[ctx: #24016]
en: Album information
ca_es: Informació de l'àlbum

[ctx: #24017]
en: Artist information
ca_es: Informació de l'artista

[ctx: #24018]
en: Services
ca_es: Serveis

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
ca_es: Clients PVR

[ctx: #24020]
en: Configure
ca_es: Configura

[ctx: #24021]
en: Disable
ca_es: Inhabilita

[ctx: #24022]
en: Enable
ca_es: Habilita

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
ca_es: Inhabilitat

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
ca_es: Complement inhabilitat

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
ca_es: Menús contextuals

[ctx: #24026]
en: Languages
ca_es: Idiomes

[ctx: #24027]
en: Weather
ca_es: El temps

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
ca_es: Weather.com (estàndard)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
ca_es: Servei d'informació meteorològica

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
ca_es: Aquest complement no es pot configurar

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
ca_es: S'ha produït un error en carregar les opcions

[ctx: #24032]
en: All add-ons
ca_es: Tots els complements

[ctx: #24033]
en: Install from repository
ca_es: Instal·la des del dipòsit

[ctx: #24034]
en: Check for updates
ca_es: Comprova si hi ha actualitzacions

[ctx: #24035]
en: Image collections
ca_es: Col·leccions d'imatges

[ctx: #24036]
en: Changelog
ca_es: Registre de canvis

[ctx: #24037]
en: Uninstall
ca_es: Desinstal·la

[ctx: #24038]
en: Install
ca_es: Instal·la

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
ca_es: Complements inhabilitats

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
ca_es: (neteja l'establiment actual)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
ca_es: Instal·la des d'un fitxer zip

[ctx: #24042]
note: Used to show on addon list the current download process
en: Downloading {0:d}%
ca_es: Baixant {0:d}%

[ctx: #24043]
en: Available updates
ca_es: Actualitzacions disponibles

[ctx: #24044]
note: Used to show on addon list the current install process (shown after 24042)
en: Installing {0:d}%
ca_es: Instal·lant {0:d}%

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
ca_es: No s'ha pogut instal·lar el complement des del fitxer zip

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
ca_es: {0:s} és utilitzat els següents complements instal·lats

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
ca_es: Aquest complement no es pot desinstal·lar

[ctx: #24048]
en: VideoPlayer InputStream
ca_es: InputStream VideoPlayer

[ctx: #24049]
note: To show addon as deprecated over icon
en: Add-on has been marked deprecated in repository.
ca_es: El complement s'ha marcat com a obsolet al repositori.

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
ca_es: Complements disponibles

[ctx: #24051]
en: Version:
ca_es: Versió:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
ca_es: Descàrrec de responsabilitat

[ctx: #24053]
en: License:
ca_es: Llicència:

[ctx: #24054]
en: What's new
ca_es: Novetats

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
ca_es: Comprova si hi ha actualitzacions

[ctx: #24056]
note: Used in the Add-on Manager to specify last update time
en: Last updated {0:s}
ca_es: Última actualització {0:s}

[ctx: #24057]
note: Used as a title in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing {0:s}...
ca_es: S'està instal·lant {0:s}...

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
ca_es: S'estan comprovant les dependències...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
ca_es: Voleu habilitar aquest complement?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
ca_es: Voleu inhabilitar aquest complement?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
ca_es: Hi ha una actualització per al complement disponible

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
ca_es: Complements habilitats

[ctx: #24063]
en: Auto update
ca_es: Actualització automàtica

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
ca_es: Complement habilitat

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
ca_es: Complement actualitzat

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
ca_es: Cancel·lar la baixada del complement?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
ca_es: S'estan baixant complements

[ctx: #24068]
en: Update available
ca_es: Actualització disponible

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
ca_es: No s'ha pogut carregar el complement.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
ca_es: S'ha produït un error desconegut.

[ctx: #24072]
en: Settings required
ca_es: Opcions requerides

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
ca_es: No s'ha pogut connectar

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
ca_es: És necessari reiniciar

[ctx: #24075]
en: Disable
ca_es: Inhabilita

[ctx: #24076]
en: Add-on required
ca_es: Complement requerit

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
ca_es: S'està verificant el complement baixat...

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
ca_es: S'està baixant el complement...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
ca_es: S'estan instal·lant les dependències del complement...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
ca_es: Voleu tornar a provar de connectar?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
ca_es: Complements de l'assistent

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
ca_es: Biblioteques de complements

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
ca_es: Biblioteques d'informació

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
ca_es: Complement instal·lat

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
ca_es: No s'ha pogut instal·lar una dependència

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
ca_es: S'està instal·lant el complement...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
ca_es: Tots els dipòsits

[ctx: #24088]
note: Used as a text in the progress dialog when install of a repo fails
en: Failed to install repository
ca_es: No s'ha pogut instal·lar el repositori

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
ca_es: Reinicia el complement

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
ca_es: Bloqueja l'administrador de complements

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
ca_es: No es pot inhabilitar aquest complement

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
ca_es: Comprovació per si hi ha actualitzacions dels complements

[ctx: #24093]
note: Used as a text in the progress dialog when checking for add-on updates. {0:s} contains repository name
en: Checking {0:s}...
ca_es: S'està comprovant {0:s}...

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
ca_es: El complement s'ha desactivat perquè està marcat com a trencat al repositori.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
ca_es: Memòria cau de paquets local

[ctx: #24096]
note: To show addon as broken over icon
en: Add-on has been marked broken in repository.
ca_es: El complement s'ha marcat com a trencat al repositori.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
ca_es: Voleu inhabilitar-ho en el sistema?

[ctx: #24098]
en: Broken
ca_es: Trencat

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
ca_es: Voleu canviar a aquesta aparença?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
ca_es: Per utilitzar aquesta característica heu de baixar un complement:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
ca_es: Voleu baixar aquest complement?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
ca_es: No s'ha pogut carregar l'aparença

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
ca_es: L'aparença troba a faltar alguns fitxers

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
ca_es: El complement és incompatible a causa de les dependències no satisfetes.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
ca_es: Pausa quan se cerquin els subtítols

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
ca_es: Especifiqueu on s'han de desar els subtítols baixats: la mateixa ubicació que el vídeo o una ubicació personalitzada.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
ca_es: S'estan cercant els subtítols ...

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
ca_es: {0:d} subtítols trobats

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
ca_es: No s'han trobat subtítols

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
ca_es: S'estan baixant els subtítols ...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
ca_es: Idiomes per baixar els subtítols

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
ca_es: Establiu els idiomes a utilitzar en la recerca dels subtítols.[CR]Nota: No tots els serveis de subtítols utilitzen tots els idiomes.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
ca_es: No s'han pogut baixar els subtítols

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
ca_es: No hi ha serveis de subtítols instal·lats

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
ca_es: Ubicació dels subtítols

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
ca_es: Servei de programes de TV predeterminat

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
ca_es: Seleccioneu el servei que s'utilitzarà com a predeterminat per cercar els subtítols dels programes de TV.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
ca_es: Servei de pel·lícules predeterminat

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
ca_es: Seleccioneu el servei que s'utilitzarà com a predeterminat per cercar els subtítols de les pel·lícules.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
ca_es: Cadena de cerca manual

[ctx: #24121]
en: Enter search string
ca_es: Introduïu la cadena de cerca

[ctx: #24122]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all add-ons when auto-updating is off.
en: Install all updates
ca_es: Instal·la totes les actualitzacions

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
ca_es: Pausa el vídeo actual mentre se cerquen els subtítols i reprèn un cop els subtítols estiguin disponibles.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
ca_es: Al costat del vídeo

[ctx: #24125]
en: Custom location
ca_es: Ubicació personalitzada

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
ca_es: Baixa automàticament el primer subtítol

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
ca_es: Baixa automàticament el primer subtítol de la llista de resultats de la cerca

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
ca_es: Habilita l'anàlisi per als subtítols ocults

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
ca_es: Habilita l'anàlisi per als subtítols ocults a la transmissió del vídeo. Posa una mica més càrrega a la CPU

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
ca_es: Voleu canviar a aquest idioma?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
ca_es: Configuració dels subtítols

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
ca_es: Descarrega el subtítol...

[ctx: #24135]
en: To use this feature you must enable an add-on:
ca_es: Per utilitzar aquesta funció, heu d'activar un complement:

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
ca_es: Voleu habilitar aquest complement?

[ctx: #24137]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all possible add-ons when auto-updating is off.
en: Install auto updates only
ca_es: Instal·la només actualitzacions automàtiques

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
ca_es: Actualitza

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
ca_es: Mostra el complement

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
ca_es: Visualització

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
ca_es: Complement inhabilitat

[ctx: #24142]
note: The dependency on <addon id> version <addon version> could not be satisfied.
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
ca_es: No s'ha pogut satisfer la dependència de {0:s} versió {1:s}.

[ctx: #24143]
note: Installing the addon from zip file located at <path to zip file> failed due to an invalid structure.
en: Installing the add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
ca_es: La instal·lació del complement des del fitxer zip ubicat a {0:s} ha fallat a causa d'una estructura no vàlida.

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
ca_es: S'ha desinstal·lat el complement

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
ca_es: Explorador de la biblioteca de vídeo

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
ca_es: Explorador de la biblioteca de música

[ctx: #24147]
note: Used as an event log description for files that failed to be processed by the library scanner Failed to scan <media type>: <filename>
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
ca_es: No s'ha pogut escanejar {0:s}: {1:s}

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
ca_es: Complements incompatibles

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
ca_es: Els complements següents són incompatibles amb aquesta versió de Kodi i s'han desactivat automàticament: {0:s}.

[ctx: #24150]
note: Progress text on splash screen
en: Database migration in progress - please wait
ca_es: Migració de la base de dades en curs - espereu

[ctx: #24151]
note: Progress text on splash screen
en: Add-on migration in progress - please wait
ca_es: Migració del complement en curs - espereu

[ctx: #24152]
note: Inform about not supported addon if tried to enable
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
ca_es: El complement no és compatible amb aquesta versió de Kodi.

[ctx: #24153]
en: Enable to make the Siri remote match the normal Apple tvOS behavior
ca_es: Activeu-lo perquè el control remot de Siri coincideixi amb el comportament normal d'Apple tvOS

[ctx: #24154]
en: Consider Siri remote in idle state after N seconds
ca_es: Considereu el comandament Siri Remote com a inactiu després de N segons

[ctx: #24155]
en: Time to wait before considering the Siri remote in idle state
ca_es: Temps d'espera abans de considerar el comandament Siri Remote com a inactiu

[ctx: #24156]
en: 30 Seconds
ca_es: 30 Segons

[ctx: #24157]
en: 60 Seconds
ca_es: 60 Segons

[ctx: #24158]
en: 90 Seconds
ca_es: 90 Segons

[ctx: #24159]
en: 120 Seconds
ca_es: 120 Segons

[ctx: #24160]
en: Ignore first tap/swipe/pan of the Siri remote after a period of inactivity
ca_es: Ignora el primer toc/lliscament/gest del Siri Remote després d'un període d'inactivitat

[ctx: #24161]
en: This prevents you from accidental tap/swipe/pan action when you grab the remote in your hand
ca_es: Això impedeix que toqueu, llisqueu o polseu accidentalment quan agafeu el comandament a la mà

[ctx: #24162]
en: Use Kodi virtual keyboard
ca_es: Utilitzeu el teclat virtual de Kodi

[ctx: #24163]
en: The higher the value, the more sensitive the pan gesture
ca_es: Quant més alt sigui el valor, més sensible serà el gest de desplaçament

[ctx: #24164]
note: Header text for yes/no dialog about enable of broken add-on
en: Add-on "{0:s}" broken
ca_es: Complement "{0:s}" trencat

[ctx: #24165]
note: Yes/no dialog text with add-on broken string value and to ask for use
en: Add-on marked as broken with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
ca_es: El complement s'ha marcat com a trencat amb la nota següent:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Vols activar-lo?

[ctx: #24166]
note: Header text for yes/no dialog about enable of deprecated add-on
en: Add-on "{0:s}" deprecated
ca_es: El complement "{0:s}" està obsolet

[ctx: #24167]
note: Yes/no dialog text with add-on deprecated string value and to ask for use
en: Add-on marked as deprecated with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
ca_es: El complement s'ha marcat com a obsolet amb la nota següent:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Vols activar-lo?

[ctx: #24168]
note: Notification event to show addon marked as deprecated.
en: Deprecated: {0:s}
ca_es: Obsolet: {0:s}

[ctx: #24170]
note: Lifecycle state name, for deprecated addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Deprecated
ca_es: Obsolet

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
ca_es: Trencat

[ctx: #24180]
note: The minimum version a dependency must meet. This is set in the <requires> tag of the dependee {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s}{3:s}
ca_es: Mínim: {0:s}{3:s}

[ctx: #24181]
note: The minimum version, plus the version going to be installed {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} => Install: {2:s}{3:s}
ca_es: Mínim: {0:s} => Instal·lar: {2:s}{3:s}

[ctx: #24182]
note: The minimum version, plus the currently installed version {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s}{3:s}
ca_es: Mínim: {0:s} / Instal·lat: {1:s}{3:s}

[ctx: #24183]
note: The minimum version, the currently installed, plus the updated version we're going to install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s} => Update to: {2:s}{3:s}
ca_es: Mínim: {0:s} / Instal·lat: {1:s} => Actualitzar a: {2:s}{3:s}

[ctx: #24184]
note: used in #24180 - #24183 as {3:s}
en:  (optional)
ca_es:  (opcional)

[ctx: #24185]
note: The minimum version, only lower versions are available for install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Not available{3:s}
ca_es: Mínim: {0:s} / No disponible{3:s}

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
ca_es: No s'ha pogut connectar amb el dipòsit.

[ctx: #24992]
en: System
ca_es: Sistema

[ctx: #24993]
en: Information providers
ca_es: Proveïdors d'informació

[ctx: #24994]
en: Running
ca_es: En execució

[ctx: #24995]
en: Orphaned
ca_es: Orfe

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
ca_es: Gestiona les dependències

[ctx: #24997]
en: Look and feel
ca_es: Aspecte i comportament

[ctx: #24998]
en: My add-ons
ca_es: Els meus complements

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
ca_es: Oculta els incompatibles

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
ca_es: Notificacions

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
ca_es: Oculta els externs

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
ca_es: Seleccioneu entre tots els títols ...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
ca_es: Mostra el menú del Blu-ray

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
ca_es: Reprodueix el títol principal: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
ca_es: Títol: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
ca_es: Seleccioneu l'element de la reproducció

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
ca_es: Capítols: {0:d} - durada: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
ca_es: La reproducció del Blu-ray ha fallat

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
ca_es: El menú d'aquest Blu-ray no s'admet

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
ca_es: Capítol {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
ca_es: Anunci

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
ca_es: Salt automàtic desactivat

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
ca_es: Salt automàtic activat

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
ca_es: Teclat QWERTY

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
ca_es: Traspàs de l'àudio en ús

[ctx: #29803]
note: Header text for the BD-J warning dialog
en: BD-J menu error
ca_es: Error del menú BD-J

[ctx: #29804]
note: Body text for the BD-J warning dialog
en: There was an error encountered loading Java, so BD-J menus will not be functional at this time. BD-J menus require the Java Runtime Environment so make sure this is installed and functioning on your system.
ca_es: S'ha produït un error en carregar Java, de manera que els menús BD-J no funcionaran en aquest moment. Els menús BD-J requereixen el Java Runtime Environment, així que assegureu-vos que estigui instal·lat i funcionant al vostre sistema.

[ctx: #29805]
note: Body text for the encryption error kaitoast
en: This Blu-ray disc (or file) is encrypted and can't be played.
ca_es: Aquest disc Blu-ray (o fitxer) està xifrat i no es pot reproduir.

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
ca_es: Informació de RadioText Plus

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
ca_es: Grup

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
ca_es: Estil

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
ca_es: Compositor

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
ca_es: Artista

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
ca_es: Director

[ctx: #29906]
note: Moderator currently on radio (if present)
en: Moderator
ca_es: Moderador

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
ca_es: Equip editorial

[ctx: #29908]
note: Current playing program name
en: Program
ca_es: Programa

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
ca_es: Estudi

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
ca_es: Telèfon

[ctx: #29911]
note: EMail address (if present)
en: EMail
ca_es: Adreça electrònica

[ctx: #29913]
note: Hotline phone (if present)
en: Hotline
ca_es: Línia directa

[ctx: #29914]
note: Website address (if present)
en: Website
ca_es: Lloc web

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
ca_es: Notícies

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
ca_es: Notícies locals

[ctx: #29918]
note: Sport news, in list selector (if present)
en: Sport
ca_es: Esport

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
ca_es: Loteria

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
ca_es: Borsa

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
ca_es: Altres

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
ca_es: Horòscop

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
ca_es: Èxits per a adults

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
ca_es: Conversa en espanyol

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
ca_es: Música espanyola

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
ca_es: Missatge d'avís de trànsit de ràdio!

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
ca_es: Missatge de ràdio

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
ca_es: Idioma

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
ca_es: Universitat

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
ca_es: Personalitat

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
ca_es: Públic

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
ca_es: Música lleugera

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
ca_es: Èxits per a adults

[ctx: #29938]
note: Program style name
en: Soft rock
ca_es: Rock suau

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
ca_es: Conversa

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
ca_es: Sense tipus de programa

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
ca_es: Notícies

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
ca_es: Afers actuals

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
ca_es: Informació

[ctx: #29944]
note: Program style name
en: Sport
ca_es: Esport

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
ca_es: Educació

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
ca_es: Cultura

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
ca_es: Ciència

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
ca_es: Varietats

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
ca_es: Música pop

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
ca_es: Música rock

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
ca_es: Música fàcil d'escoltar

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
ca_es: Clàssic lleuger

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
ca_es: Clàssic seriós

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
ca_es: Altres músiques

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
ca_es: El temps

[ctx: #29957]
note: Program style name
en: Finance
ca_es: Finances

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
ca_es: Programació infantil

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
ca_es: Afers socials

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
ca_es: Religió

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
ca_es: Entrada de telèfon

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
ca_es: Viatges

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
ca_es: Oci

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
ca_es: Música Jazz

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
ca_es: Música Country

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
ca_es: Música Nacional

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
ca_es: Música antiga

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
ca_es: Música folk

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
ca_es: Documental

[ctx: #29970]
note: Program style name
en: Alarm Test
ca_es: Prova de l'alarma

[ctx: #29971]
note: Program style name
en: Alarm
ca_es: Alarma

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
ca_es: Música rock clàssica

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
ca_es: Clàssica

[ctx: #29979]
note: Program style name
en: Nostalgia
ca_es: Nostàlgia

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
ca_es: Habilita RDS per a les emissores de ràdio

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
ca_es: Es poden utilitzar les dades de l'RDS si n'hi ha

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
ca_es: Missatge d'assessorament de trànsit

[ctx: #29983]
note: Help text of boolean on/off value
en: RDS informs you about traffic advisory messages
ca_es: RDS us informa sobre els missatges d'avís de trànsit

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
ca_es: Apuja el volum amb l'assessorament de trànsit

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
ca_es: Si s'ha enviat l'assessorament de trànsit des de l'RDS, s'apuja el volum

[ctx: #29987]
note: Node title for music artist role, plural of #38036
en: Remixers
ca_es: Remescladors

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
ca_es: Arranjadors

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
ca_es: Compositors

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
ca_es: Directors

[ctx: #29991]
note: Node title for music artist role, plural of #38040
en: DJ Mixers
ca_es: Discjòqueis

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
ca_es: Lletristes

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
ca_es: Orquestres

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
ca_es: Rols

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
ca_es: Qualitat del trailer

[ctx: #33002]
en: Stream
ca_es: Transmissió

[ctx: #33003]
en: Download
ca_es: Baixa

[ctx: #33004]
en: Download & play
ca_es: Baixa i reprodueix

[ctx: #33005]
en: Download & save
ca_es: Baixa i desa

[ctx: #33006]
en: Today
ca_es: Avui

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
ca_es: Demà

[ctx: #33008]
en: Saving
ca_es: S'està desant

[ctx: #33009]
en: Copying
ca_es: S'està copiant

[ctx: #33010]
en: Set download directory
ca_es: Establiu el directori de la baixada

[ctx: #33011]
en: Search duration
ca_es: Cerca durada

[ctx: #33012]
en: Short
ca_es: Curt

[ctx: #33013]
en: Long
ca_es: Llarg

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
ca_es: Utilitza el reproductor de DVD en lloc del reproductor per defecte

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
ca_es: Pregunta si es vol baixar el vídeo abans de reproduir-lo

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
ca_es: Reinicia el connector per habilitar-ho

[ctx: #33018]
en: Tonight
ca_es: Aquesta nit

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
ca_es: Demà a la nit

[ctx: #33020]
en: Condition
ca_es: Condició

[ctx: #33021]
en: Precipitation
ca_es: Precipitació

[ctx: #33022]
en: Precip
ca_es: Precipitació

[ctx: #33023]
en: Humid
ca_es: Humit

[ctx: #33024]
en: Feels
ca_es: Sensació

[ctx: #33025]
en: Observed
ca_es: Observat

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
ca_es: Sortida del normal

[ctx: #33027]
en: Sunrise
ca_es: Sortida del sol

[ctx: #33028]
en: Sunset
ca_es: Posta de sol

[ctx: #33029]
en: Details
ca_es: Detalls

[ctx: #33030]
en: Outlook
ca_es: Pronòstic

[ctx: #33032]
en: Translate text
ca_es: Tradueix el text

[ctx: #33033]
en: Map list {0:s} category
ca_es: Categoria {0:s} de llista de mapes

[ctx: #33034]
en: 36-hour
ca_es: 36 hores

[ctx: #33035]
en: Maps
ca_es: Mapes

[ctx: #33036]
en: Hourly
ca_es: Cada hora

[ctx: #33037]
en: Weekend
ca_es: Cap de setmana

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
ca_es: {0:s} dia

[ctx: #33040]
note: Used in the media source dialog. Will result in "HDHomerun Devices"
en: {0:s} devices
ca_es: {0:s} dispositius

[ctx: #33049]
en: Alert
ca_es: Alerta

[ctx: #33050]
en: Alerts
ca_es: Alertes

[ctx: #33051]
en: Choose your
ca_es: Trieu el vostre

[ctx: #33052]
en: Check
ca_es: Comprova

[ctx: #33053]
en: Configure the
ca_es: Configureu el

[ctx: #33054]
en: Seasons
ca_es: Estacions

[ctx: #33055]
en: Use your
ca_es: Utilitza el teu

[ctx: #33056]
en: Watch your
ca_es: Mira

[ctx: #33057]
en: Listen to
ca_es: Escolta

[ctx: #33058]
en: View your
ca_es: Veure el teu

[ctx: #33059]
en: Configure the
ca_es: Configureu el

[ctx: #33060]
en: Power
ca_es: Energia

[ctx: #33061]
en: Menu
ca_es: Menú

[ctx: #33062]
en: Play the
ca_es: Reprodueix el

[ctx: #33063]
en: Options
ca_es: Opcions

[ctx: #33066]
en: About your
ca_es: Quant a

[ctx: #33067]
en: Star rating
ca_es: Classificació

[ctx: #33068]
en: Background
ca_es: Fons

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
ca_es: Fons

[ctx: #33070]
en: Custom background
ca_es: Fons personalitzat

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
ca_es: Fons personalitzats

[ctx: #33072]
en: View readme
ca_es: Mostra el Llegiu-me

[ctx: #33073]
en: View changelog
ca_es: Visualitza el registre de canvis

[ctx: #33077]
en: No data found!
ca_es: No s'han trobat dades!

[ctx: #33078]
en: Next page
ca_es: Pàgina següent

[ctx: #33079]
en: Love
ca_es: M'agrada

[ctx: #33080]
en: Hate
ca_es: No m'agrada

[ctx: #33082]
en: Path to script
ca_es: Camí a l'script

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
ca_es: Habilita el botó de scripts personalitzats

[ctx: #33084]
en: Auto login
ca_es: Autenticació automàtica

[ctx: #33100]
en: Failed to start
ca_es: No s'ha pogut iniciar

[ctx: #33101]
en: Web server
ca_es: Servidor web

[ctx: #33102]
en: Event server
ca_es: Servidor d'esdeveniments

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
ca_es: Servidor remot de comunicació

[ctx: #33104]
en: You have previously enabled the web interface without setting up a password. The web server has been disabled until you either explicitly allow this or set up authentication. Please review your settings.
ca_es: Abans heu habilitat la interfície web sense configurar una contrasenya. El servidor web s'ha desactivat fins que ho permeteu explícitament o configureu l'autenticació. Reviseu la vostra configuració.

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
ca_es: S'ha detectat una nova connexió

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 audio (FFmpeg M4A AAC)
ca_es: Àudio MPEG-4 (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34008]
en: When you need to enter some text, Kodi virtual keyboard will show up instead of the built-in tvOS keyboard
ca_es: Quan necessiteu introduir text, apareixerà el teclat virtual de Kodi en lloc del teclat tvOS integrat

[ctx: #34009]
en: Siri remote pan gesture horizontal sensitivity
ca_es: Sensibilitat del gest de desplaçament horitzontal del Siri Remote

[ctx: #34010]
en: Siri remote pan gesture vertical sensitivity
ca_es: Sensibilitat del gest de desplaçament vertical del Siri Remote

[ctx: #34100]
en: Number of channels
ca_es: Nombre de canals

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
ca_es: Seleccioneu el comportament quan no es requereixi cap so per a la reproducció o pels sons de la GUI.[CR][Sempre] S'emet un senyal inaudible contínuament, això manté el dispositiu receptor d'àudio actiu per a qualsevol so nou, però també pot bloquejar el so d'altres aplicacions.[CR][1-10 minuts] Igual que [Sempre], excepte que després del període de temps seleccionat l'àudio entra en estat de repòs.[CR][Desactivat] La sortida d'àudio entra en estat de repòs. Nota: els sons es poden perdre si l'àudio entra en estat de repòs.

[ctx: #34112]
note: Indicates if Audio Engine should transmit noise or real silence
en: Send low volume noise
ca_es: Emetre soroll de baix volum

[ctx: #34113]
note: Description of setting with label #34112 "Send low volume noise"
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
ca_es: Per mantenir determinats AVR alimentats, enviem un senyal de soroll aleatori inaudible. Podeu desactivar aquesta configuració si feu servir auriculars o sortida analògica.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
ca_es: Reprodueix els sons de la IGU

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
ca_es: Només quan la reproducció estigui aturada

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
ca_es: Sempre

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
ca_es: Mai

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
ca_es: No s'ha pogut trobar el següent element a reproduir

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
ca_es: No s'ha pogut trobar l'anterior element a reproduir

[ctx: #34220]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On/Off toast caption
en: HDR status
ca_es: Estat HDR

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
ca_es: Apagat

[ctx: #34224]
en: Tone mapping method
ca_es: Mètode de mapatge tonal

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
ca_es: No s'ha pogut iniciar el Zeroconf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
ca_es: Està instal·lat el servei Bonjour d'Apple? Consulteu el registre per obtenir més informació sobre aquest missatge.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
ca_es: No s'ha pogut iniciar AirPlay perquè requereix que Zeroconf estigui habilitat.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
ca_es: No es pot aturar Zeroconf. AirPlay i AirTunes depenen de l'execució de Zeroconf.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
ca_es: Renderització del vídeo

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
ca_es: No s'han pogut inicialitzar els filtres/escaladors de vídeo, tornant a l'escala bilineal

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
ca_es: No s'ha pogut inicialitzar el dispositiu d'àudio

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
ca_es: Comproveu les opcions del vostre àudio

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
ca_es: Utilitza gestos per navegar:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
ca_es: Feu lliscar un dit cap a l'esquerra, dreta, amunt, avall per als cursors

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
ca_es: Feu lliscar dos dits cap a l'esquerra per la tecla Retrocés

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
ca_es: Un toc de dit per Enter

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
ca_es: Tocar amb dos dits o pulsació llarga amb un dit per al menú contextual

[ctx: #35000]
en: Peripherals
ca_es: Perifèrics

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
ca_es: Dispositiu HID genèric

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
ca_es: Adaptador de xarxa genèric

[ctx: #35003]
en: Generic disk
ca_es: Disc genèric

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
ca_es: No hi ha opcions disponibles per aquest perifèric.

[ctx: #35005]
en: New device configured
ca_es: Nou dispositiu configurat

[ctx: #35006]
en: Device removed
ca_es: Dispositiu eliminat

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
ca_es: Mapa de teclat a utilitzar per a aquest dispositiu

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
ca_es: Mapa de teclat habilitat

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
ca_es: No utilitzeu el mapa de tecles personalitzat per a aquest dispositiu

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
ca_es: Biblioteques dels perifèrics

[ctx: #35011]
note: Title of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: New controller detected
ca_es: Nou controlador detectat

[ctx: #35012]
note: Text of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
ca_es: S'ha detectat un nou controlador. La configuració es pot fer en qualsevol moment a "Configuració -> Configuració del sistema -> Entrada". Voleu configurar-lo ara?

[ctx: #35014]
note: Help text of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog. {0:s} - list of disabled buttons and axes
en: Some controllers have buttons and axes that interfere with mapping. Press these now to disable them:[CR]{0:s}
ca_es: Alguns controladors tenen botons i eixos que interfereixen amb el mapeig. Premeu aquests ara per desactivar-los:[CR]{0:s}

[ctx: #35015]
note: Name of a controller button, e.g. Button 1. {0:d} - button index
en: Button {0:d}
ca_es: Botó {0:d}

[ctx: #35016]
note: Name of a controller axis, e.g. Axis 2. {0:d} - axis index
en: Axis {0:d}
ca_es: Eix {0:d}

[ctx: #35017]
note: Error dialog title when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Unable to configure controllers
ca_es: No es poden configurar els controladors

[ctx: #35018]
note: Error dialog text when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
ca_es: La configuració del controlador depèn d'un complement desactivat. Voleu habilitar-lo?

[ctx: #35019]
note: Label of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog
en: Ignore input
ca_es: Ignora l'entrada

[ctx: #35020]
note: Help text of the dialog to detect analog buttons on controllers. {0:s} - list of detected axes
en: Press all analog buttons now to detect them:[CR][CR]{0:s}
ca_es: Premeu tots els botons analògics ara per detectar-los:[CR][CR]{0:s}

[ctx: #35021]
note: Button in the controller configuration dialog to install all controller profiles
en: Get all
ca_es: Obtenir tots

[ctx: #35022]
note: Message shown in the controller dialog when there is nothing to map, for example hubs (multitaps) have no buttons
en: Nothing to map
ca_es: No hi ha res a mapejar

[ctx: #35047]
note: Name of setting to configure peripheral add-ons
en: Driver settings
ca_es: Opcions de driver

[ctx: #35048]
note: Description of setting with label #35047 "Driver settings"
en: View and configure peripheral add-ons.
ca_es: Veure i configurar complements de perifèrics.

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
ca_es: Complements de jocs

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
ca_es: Perfils dels controladors

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
ca_es: Prova de rebombori

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
ca_es: Activar els motors de vibració de tots els controladors.

[ctx: #35053]
note: Setting to enable rumble for GUI notifications
en: Enable rumble for notifications
ca_es: Activa la vibració per a les notificacions

[ctx: #35054]
note: Description of setting to enable rumble for GUI notifications
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
ca_es: Activa la vibració del comandament quan es produeix una notificació.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
ca_es: Utilitzeu el teclat o el comandament a distància per seleccionar un perfil de controlador. Quan se us demani, premeu el botó del controlador de joc que millor s'ajusti al que veieu a la pantalla. Si cometeu un error, podeu repetir el procés.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
ca_es: Configuració del controlador

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
ca_es: Botons

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
ca_es: Restableix el perfil del controlador

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
ca_es: Voleu restablir aquest perfil de controlador per a tots els dispositius connectats?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
ca_es: Tots els perfils dels controladors disponibles que estan instal·lats.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
ca_es: Configura els controladors connectats

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
ca_es: Vinculeu els vostres controladors amb els diversos dispositius d'entrada dels diferents sistemes de joc.

[ctx: #35071]
note: Label for buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Racing wheel
ca_es: Volant de carreres

[ctx: #35072]
note: Label for paddle buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Paddles
ca_es: Palanques

[ctx: #35073]
note: Label for buttons that appear on a joystick for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Joysticks
ca_es: Palanques de control (Joysticks)

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
ca_es: Botons frontals

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
ca_es: Botons posteriors

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
ca_es: Disparadors

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
ca_es: Palanques analògiques

[ctx: #35078]
note: Setting title for left analog stick deadzone
en: Left stick deadzone
ca_es: Zona morta de la palanca esquerra

[ctx: #35079]
note: Setting title for right analog stick deadzone
en: Right stick deadzone
ca_es: Zona morta de la palanca dreta

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
ca_es: Apaga els controladors amb la sortida

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
ca_es: Apaga qualsevol controlador que ho admeti amb la sortida.

[ctx: #35090]
note: Button prompt without timeout. {0:s} - button name
en: Press {0:s}
ca_es: Premeu {0:s}

[ctx: #35091]
note: Button prompt with timeout. {0:s} - button name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Press {0:s} ({1:d})
ca_es: Premeu {0:s} ({1:d})

[ctx: #35092]
note: Analog stick up prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} up
ca_es: Mou {0:s} amunt

[ctx: #35093]
note: Analog stick up prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} up ({1:d})
ca_es: Mou {0:s} amunt ({1:d})

[ctx: #35094]
note: Analog stick down prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} down
ca_es: Mou {0:s} avall

[ctx: #35095]
note: Analog stick down prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} down ({1:d})
ca_es: Mou {0:s} avall ({1:d})

[ctx: #35096]
note: Analog stick right prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} right
ca_es: Mou {0:s} a la dreta

[ctx: #35097]
note: Analog stick right prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} right ({1:d})
ca_es: Mou {0:s} dreta ({1:d})

[ctx: #35098]
note: Analog stick left prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} left
ca_es: Mou {0:s} a l'esquerra

[ctx: #35099]
note: Analog stick left prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} left ({1:d})
ca_es: Mou {0:s} esquerra ({1:d})

[ctx: #35100]
en: Enable controller support
ca_es: Activa el suport del controlador

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
ca_es: Botons

[ctx: #35104]
note: Label for relative mounters like the mouse pointer. Used in the controller mapping dialog.
en: Pointers
ca_es: Punters

[ctx: #35105]
note: Heading for buttons mounted on a light gun. Used in the controller mapping dialog.
en: Light gun
ca_es: Pistola de llum

[ctx: #35106]
note: Heading for the button that shoots the lightgun offscreen when pressed. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoot offscreen
ca_es: Dispara fora de la pantalla

[ctx: #35107]
note: Heading for switches found on a game console, such as the Atari 2600. Used in the controller mapping dialog.
en: Console switches
ca_es: Interruptors de la consola

[ctx: #35108]
note: Heading for buttons that control the game console hardware, such as a microphone button. Used in the controller mapping dialog.
en: Hardware buttons
ca_es: Botons de maquinari

[ctx: #35109]
note: Heading for buttons on a numeric keypad (containing 0-9, star and pound). Used in the controller mapping dialog.
en: Keypad
ca_es: Teclat numèric

[ctx: #35111]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
ca_es: Configuració del port

[ctx: #35113]
note: Title of the dialog for selecting a game controller
en: Select a Controller
ca_es: Seleccioneu un controlador

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
ca_es: Teclat

[ctx: #35151]
note: Name of group in "Games -> Keyboard" for configuring keyboard players
en: Player configuration
ca_es: Configuració del jugador

[ctx: #35152]
note: Name of setting for enabling the keyboard during gameplay
en: Enable keyboard
ca_es: Habilita el teclat

[ctx: #35154]
note: Setting name for number of keyboard players
en: Number of keyboard players
ca_es: Configura els teclats dels jugadors

[ctx: #35157]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 1
ca_es: Configura el teclat del jugador 1

[ctx: #35158]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 2
ca_es: Configura el teclat del jugador 2

[ctx: #35159]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 3
ca_es: Configura el teclat del jugador 3

[ctx: #35160]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 4
ca_es: Configura el teclat del jugador 4

[ctx: #35161]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 5
ca_es: Configura el teclat del jugador 5

[ctx: #35162]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 6
ca_es: Configura el teclat del jugador 6

[ctx: #35163]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 7
ca_es: Configura el teclat del jugador 7

[ctx: #35164]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 8
ca_es: Configura el teclat del jugador 8

[ctx: #35165]
note: Name of the keyboard-emulated controller in the list of peripherals
en: Keyboard player
ca_es: Teclat de jugador

[ctx: #35166]
note: Heading for the button that lets the user map any keyboard key. Used in the controller mapping dialog.
en: All keys
ca_es: Totes les tecles

[ctx: #35167]
note: Heading for the button that lets the user map individual keyboard keys. Used in the controller mapping dialog.
en: Single keys
ca_es: Tecles soltes

[ctx: #35168]
note: Name of the button that prompts you to select a key on the keyboard. Used in the controller mapping dialog.
en: Select key
ca_es: Seleccioneu la tecla

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
ca_es: Premeu una tecla

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
ca_es: Ratolí

[ctx: #35201]
note: Name of group in "Games -> General" for configuring gameplay
en: Gameplay
ca_es: Joc

[ctx: #35204]
en: Enable real-time rewinding during game play, if supported. Press rewind or manually seek backwards using the seek bar.
ca_es: Activa el rebobinat en temps real durant el joc, si és compatible. Premeu rebobina o cerqueu manualment cap enrere mitjançant la barra de cerca.

[ctx: #35205]
en: Maximum rewind time
ca_es: Temps màxim de rebobinat

[ctx: #35206]
en: Maximum time possible to rewind, if supported. Large rewind histories can use a lot of RAM.
ca_es: Temps màxim possible per rebobinar, si es suporta. Els rebobinats grans poden utilitzar molta memòria RAM.

[ctx: #35207]
note: Description of add-on category for emulators
en: Emulators
ca_es: Emuladors

[ctx: #35208]
note: Description of add-on category for standalone games
en: Standalone games
ca_es: Jocs autònoms

[ctx: #35209]
en: Game resources
ca_es: Recursos del joc

[ctx: #35216]
note: Description of add-on category for game support add-ons like game.libretro (the libretro wrapper)
en: Support add-ons
ca_es: Complements compatibles

[ctx: #35218]
note: Button to erase the savestate
en: Erase savestate
ca_es: Esborrar punt de desat

[ctx: #35220]
note: Description of add-on category for game providers
en: Game providers
ca_es: Proveïdor de jocs

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
ca_es: Menú

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
ca_es: Surt

[ctx: #35223]
note: Help text shown when playaing a game with missing add-on dependencies. {0:s} - list of add-ons that are missing
en: Missing: {0:s}
ca_es: Falta: {0:s}

[ctx: #35224]
note: Label of button in the in-game menu for pausing and resuming playback
en: Pause / Resume
ca_es: Pausa / Reprèn

[ctx: #35225]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video filter (also called a video shader)
en: Video filter
ca_es: Filtre de vídeo

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
ca_es: Opcions avançades

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
ca_es: Rotació

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
ca_es: Pantalla completa

[ctx: #35233]
note: Label of the setting in the in-game menu for stretching the game to fit the monitor
en: Stretch mode
ca_es: Mode estirament de pantalla

[ctx: #35250]
en: Add games...
ca_es: Afegeix jocs...

[ctx: #35251]
en: Add game source
ca_es: Afegeix l'origen del joc

[ctx: #35252]
en: Edit game source
ca_es: Edita l'origen del joc

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
ca_es: Instal·lat

[ctx: #35258]
note: Title of the dialog to select an emulator for the current game. {0:s} - game file extension
en: Select emulator for {0:s} file
ca_es: Seleccioneu l'emulador per al fitxer {0:s}

[ctx: #35259]
note: Label on emulators with a savestate in the emulator selection dialog
en: Saved
ca_es: Desat

[ctx: #35260]
note: Title of the dialog to select a savestate for the current game
en: Select savestate
ca_es: Selecciona la partida desada

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
ca_es: Nou

[ctx: #35265]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Incorrect User/Password!
ca_es: Usuari/contrasenya incorrecte!

[ctx: #35268]
note: Setting to show if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Logged in
ca_es: Sessió iniciada

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
ca_es: El servidor no és accessible.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
ca_es: El servidor no respon adequadament.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
ca_es: La versió del servidor no és compatible.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
ca_es: S'ha denegat l'accés.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
ca_es: Connexió al dorsal.

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
ca_es: Adaptador Pulse-Eight CEC

[ctx: #36001]
en: Pulse-Eight Nyxboard
ca_es: Nyxboard Pulse-Eight

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
ca_es: Commuta a la comanda del costat del teclat

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
ca_es: Commuta a la comanda del costat del control remot

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
ca_es: Premeu el botó de comandament "usuari"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
ca_es: Habilita la commutació de comandes del costat

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
ca_es: No s'ha pogut obrir l'adaptador

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
ca_es: Dispositius a engegar durant l'inici

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
ca_es: Dispositius que s'han d'apagar durant l'apagada

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
ca_es: Desperta els dispositius quan es desactivi l'estalvi de pantalla

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
ca_es: Número de port HDMI

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
ca_es: Connectat

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
ca_es: Utilitza l'opció de l'idioma del televisor

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
ca_es: Connectat a un dispositiu HDMI

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
ca_es: Adreça física (anul·la el port HDMI)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
ca_es: Configuració actualitzada

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
ca_es: No s'ha pogut establir les opcions noves. Reviseu les vostres opcions.

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
ca_es: Aquest dispositiu necessita servei

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
ca_es: Ignora

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
ca_es: Quan la TV està apagada

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
ca_es: Connexió perduda

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
ca_es: Connexió establerta

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
ca_es: Sempre

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
ca_es: En iniciar / aturar

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
ca_es: Amplificador / Dispositiu AVR

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
ca_es: TV i dispositiu AVR (explícit)

[ctx: #36041]
en: * Item folder
ca_es: * Carpeta d'elements

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
ca_es: Utilitza una gamma de colors limitada (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
ca_es: Nombre de memòries intermèdies utilitzades pel controlador dels gràfics

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
ca_es: Atura la reproducció

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
ca_es: Posa la reproducció en pausa

[ctx: #36050]
en: On start
ca_es: A l'inici

[ctx: #36099]
en: Dithering
ca_es: Tramat (Dithering)

[ctx: #36100]
en: Dither depth
ca_es: Profunditat de tramada (dither)

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
ca_es: Canvia l'aspecte de la interfície d'usuari.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
ca_es: En aquesta categoria hi ha totes les opcions relacionades amb l'aparença.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
ca_es: Seleccioneu l'aparença per a la interfície d'usuari. Això definirà l'aspecte i el comportament de l'aplicació.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
ca_es: Seleccioneu-ho per a canviar les opcions específiques de l'aparença. Les opcions disponibles de configuració depenen de les característiques proporcionades per l'aparença.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
ca_es: Canvia el tema associat amb la vostra aparença seleccionada.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
ca_es: Canvia els colors de la vostra aparença seleccionada.

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
ca_es: Trieu les lletres que es mostren a la interfície d'usuari. Els conjunts de lletres són configurats per la vostra aparença.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
ca_es: Redimensioneu la visualització de la interfície d'usuari.

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
ca_es: Seleccioneu la finestra dels mitjans a mostrar a l'inici.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
ca_es: Seleccioneu o inhabiliteu els sons utilitzats a la interfície d'usuari.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
ca_es: Inhabiliteu aquesta opció per a eliminar el marcador desplaçable de les notícies RSS.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
ca_es: Edita els canals RSS.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
ca_es: En aquesta categoria hi ha totes les opcions relacionades amb la configuració regional.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
ca_es: Trieu l'idioma de la interfície d'usuari.

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
ca_es: Seleccioneu els formats de temperatura, hora i data. Les opcions disponibles depenen de l'idioma seleccionat.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
ca_es: El valor predeterminat per a la selecció de l'idioma de l'àudio, si hi ha disponible més d'un idioma.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
ca_es: El valor predeterminat per a la selecció de l'idioma dels subtítols, si hi ha disponible més d'un idioma.

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es visualitzen les llistes de mitjans.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
ca_es: Mostra l'element (..) en les llistes per visitar la carpeta principal.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
ca_es: Mostra les extensions dels fitxers en els fitxers dels mitjans, per exemple, «You Enjoy Myself» es podria mostrar com a «You Enjoy Myself.mp3».

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
ca_es: Ignora certs indicadors, per exemple «El», durant les operacions d'ordenació. «Els Simpson», per exemple, s'ordenaria com a «Simpson».

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
ca_es: Permet eliminar i reanomenar els fitxers a través de la interfície d'usuari, a través del menú contextual, p. ex. la pressió de la tecla «C» en un teclat, fa aparèixer aquest menú.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
ca_es: Mostra el botó afegeix un origen a les seccions arrels de la interfície d'usuari.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
ca_es: Mostra els fitxers i directoris ocults quan es llisten els fitxers.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracten els complements de l'estalvi de pantalla.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
ca_es: Establiu el temps que s'ha d'esperar que es produeixi qualsevol activitat abans de la visualització de l'estalvi de pantalla.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
ca_es: La vista prèvia de l'estalvi de pantalla seleccionat.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
ca_es: Secció que conté les opcions relacionades amb els vídeos i de com es tracten.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta la biblioteca de vídeo.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
ca_es: Trieu quina unitat de temperatura s'utilitza per mostrar les temperatures a la interfície d'usuari.

[ctx: #36141]
note: Description of setting with label #20369 "Show information for unwatched items"
en: Show information for unwatched media in the video library or hide them if not selected to prevent spoilers. Available options are 'Movie plot', 'Episode plot' and 'Episode thumb'.
ca_es: Mostra informació dels continguts multimèdia no vists a la biblioteca de vídeos o amaga'ls per evitar spoilers. Les opcions disponibles són "Trama de pel·lícula", "Trama d'episodi" i "Miniatura de l'episodi".

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
ca_es: Trieu quina unitat de velocitat s'utilitza per mostrar les velocitats a la interfície d'usuari.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
ca_es: Baixa les imatges en miniatura per als actors des de les bases de dades en línia quan s'afegeixen mitjans a la biblioteca.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
ca_es: Comprova si hi ha fitxers de mitjans nous a l'inici.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
ca_es: Oculta la barra de progrés d'exploració de la biblioteca durant les exploracions.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
ca_es: Elimina els elements de la biblioteca que no es troben (reanomenats, esborrats o en una unitat d'emmagatzematge desconnectada actualment).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
ca_es: Exporta la base de dades de la biblioteca dels vídeos a fitxers XML. Això sobreescriurà de forma opcional els vostres fitxers XML actuals.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta la reproducció de vídeo.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
ca_es: Ajusta el mètode utilitzat per processar i mostrar el vídeo.

[ctx: #36154]
note: Description of setting with label #13435 "Enable HQ Scalers for scaling above"
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
ca_es: Utilitza els escaladors d'alta qualitat quan s'augmenti l'escala d'un vídeo de com a mínim aquest percentatge. Un valor per sota del 5% té poc sentit, ja que el vídeo es processa amb una càrrega elevada de la GPU sense cap tipus de millora visible en la qualitat de la imatge.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
ca_es: Habilita la descodificació per maquinari VDPAU dels fitxers de vídeo, principalment s'utilitza per a les gràfiques de NVIDIA i sota algunes circumstàncies per a les gràfiques d'AMD.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
ca_es: Habilita la descodificació per maquinari VAAPI dels fitxers de vídeo, principalment s'utilitza per a les gràfiques d'Intel i sota algunes circumstàncies per a les gràfiques d'AMD.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
ca_es: Habilita la descodificació per maquinari DXVA2 dels fitxers de vídeo.

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
ca_es: Habilita la descodificació per maquinari CrystalHD de fitxers de vídeo.

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
ca_es: Habilita la descodificació per maquinari VTB dels fitxers de vídeo.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
ca_es: Habilita la descodificació per maquinari VideoToolbox de fitxers de vídeo.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
ca_es: Permet que la freqüència de refresc de la pantalla es canviï perquè s'adapti de la millor manera a la freqüència de fotogrames del vídeo. Això pot produir que la reproducció de vídeo sigui més suau.

[ctx: #36165]
note: Description of setting with label #13550 "Delay after change of refresh rate"
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
ca_es: Retard de l'esdeveniment de restabliment després d'un canvi de la freqüència de refresc

[ctx: #36166]
note: Description of setting with label #13510 "Sync playback to display"
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
ca_es: Sincronitza el vídeo i l'àudio a la freqüència de refresc de la pantalla. VideoPlayer no utilitzarà el traspàs de l'àudio en aquest cas perquè pot ser que faci falta el remostreig.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
ca_es: Trieu quin format de data s'utilitza per mostrar l'hora a la interfície d'usuari.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
ca_es: Estira el vídeo fins al percentatge establert per tal de reduir al mínim les barres negres.

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
ca_es: Seleccioneu el nivell de zoom que tindran els vídeos 4:3 que es mostrin en pantalles amples.

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
ca_es: Trieu quin format de data breu s'utilitza per mostrar la data a la interfície d'usuari.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
ca_es: Habilita el teletext durant una transmissió en directe per televisió.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
ca_es: Escala el teletext a la proporció 4:3.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracten les llistes de fitxers de vídeo.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
ca_es: Quan un fitxer és explorat a la biblioteca, es mostrarà el títol de la metadata en lloc del nom del fitxer.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracten els subtítols.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
ca_es: Establiu la mida de la lletra que s'utilitzarà per als subtítols.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
ca_es: Establiu l'estil de la lletra que s'utilitzarà per als subtítols.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
ca_es: Establiu el color de la lletra que s'utilitzarà per als subtítols.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
ca_es: Establiu el conjunt de caràcters de la lletra que s'utilitzarà per als subtítols.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
ca_es: Establiu un directori personalitzat per als subtítols. Aquest pot ser la localitat d'un fitxer.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracten els DVD, els Blu-ray i els CD.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
ca_es: Reprodueix automàticament els DVD de vídeo quan s'insereixin a la unitat.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
ca_es: Força una regió per a la reproducció de DVD.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
ca_es: Intenta saltar les introduccions «que no es poden saltar» d'abans del menú del DVD.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
ca_es: Opcions per al PVR i TV en directe.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions generals per al PVR i la TV en directe.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
ca_es: Obre el gestor de canals, el qual permet modificar l'ordre dels canals, nom de canals, icones, etc.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
ca_es: Instrueix el dorsal per a cercar canals (si és compatible).

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
ca_es: Mostra la informació de la programació quan es canvia de canal, com ara el programa de TV actual.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
ca_es: Obre el gestor de grups, el qual permet la modificació dels grups i els seus respectius canals

[ctx: #36214]
en: Preselect the playing channel in windows and dialogs containing channel lists. If enabled and there is a playing channel, the playing channel will be selected when opening a window or dialog containing a channel list. If disabled, the channel previously selected in a window or dialog will be selected when opening a window containing a channel list.
ca_es: Preseleccioneu el canal de reproducció a les finestres i diàlegs que contenen llistes de canals. Si està habilitat i hi ha un canal en reproducció, el canal a reproduir es seleccionarà en obrir una finestra o diàleg que contingui una llista de canals. Si està inhabilitat, el canal seleccionat anteriorment en una finestra o diàleg es seleccionarà en obrir una finestra que conté una llista de canals.

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
ca_es: Trieu quin format de data llarg s'utilitza per mostrar la data a la interfície d'usuari.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
ca_es: La carpeta on s'emmagatzemen les icones dels canals.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
ca_es: Explora per a les icones dels canals que falten.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions per a la guia electrònica de programació (EPG).

[ctx: #36219]
en: Number of past days to show in the guide and to import from backends.
ca_es: Nombre d'anteriors dies per mostrar a la guia i importar les dades des dels dorsals.

[ctx: #36220]
en: Number of future days to show in the guide and to import from backends.
ca_es: Nombre de pròxims dies per mostrar a la guia i importar les dades des dels dorsals.

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
ca_es: Temps entre les importacions de les dades de la guia des del dorsal.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
ca_es: No importis les dades de la guia mentre es reprodueix la TV per a reduir al mínim l'ús de la CPU.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
ca_es: Oculta les etiquetes «No hi ha informació disponible» quan no hi hagi disponible cap dada de la guia per a un canal.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
ca_es: Suprimeix les dades de la guia emmagatzemades i torna a importar-ho des del dorsal.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions per a la reproducció del PVR i el canvi de canal.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
ca_es: Durada de les gravacions instantànies en prémer el botó de gravació. Aquest valor es tindrà en compte si "Acció de gravació instantània" s'estableix a "Grava durant un període de temps determinat"

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
ca_es: Tanca els controls de «visualització en pantalla» (en anglès «on-screen display», abreujat «OSD)» després de canviar de canal.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
ca_es: Mostra una notificació quan s'afegeixen, acaben o suprimeixen temporitzadors en el dorsal.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions de la gestió d'energia del PVR, com ara quan es desperta el servidor del dorsal del PVR.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
ca_es: L'ordre a executar (cmd [timestamp]).

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
ca_es: Executa l'ordre de despertament cada dia a l'hora indicada.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
ca_es: Quan s'executa l'ordre de despertament diària.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions del control parental, si el servidor del dorsal del PVR admet els controls parentals.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
ca_es: Sol·licita un codi PIN per accedir als canals bloquejats pels pares. Els canals poden marcar-se com a bloquejats a l'editor de canals a la pestanya general. Els canals bloquejats pels pares no es poden reproduir o enregistrar sense introduir un codi PIN, i la informació de la guia està oculta per aquests canals.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
ca_es: Introduïu un codi PIN nou per desbloquejar els canals bloquejats parentalment.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
ca_es: En aquesta categoria hi ha específicament les opcions per a la base de dades del vostre PVR, si ho admet el complement i el dorsal del PVR.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
ca_es: Secció que conté les opcions relacionades amb els fitxers de música i de com es tracten.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
ca_es: Acció a realitzar en prémer el botó de gravació.[Enregistra l'espectacle actual] gravarà l'espectacle actual des "d'ara" fins al final de l'espectacle. Si no hi ha dades de la guia de televisió disponibles actualment, es programarà una gravació de durada fixa que comença "ara", amb el valor definit a "Durada de la gravació instantània".[Grava durant un període de temps determinat] programarà un enregistrament de durada fixa que comença "ara", amb el valor establert per a "Durada de la gravació instantània".[Pregunta què fer] obrirà un diàleg amb diferents accions de gravació per triar, com ara "Grava el programa actual", "Grava el programa següent" i alguns enregistraments de durada fixa.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
ca_es: Seleccioneu el proveïdor de la informació de l'àlbum predeterminat.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
ca_es: Seleccioneu el proveïdor de la informació de l'artista predeterminat.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
ca_es: Comprova si hi ha fitxers de mitjans nous o suprimits a l'inici.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta la reproducció de música.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
ca_es: Reprodueix automàticament el següent element de la carpeta actual, per exemple en la vista de «Fitxers» després que s'hagi reproduït una pista, es reproduirà automàticament la següent pista de la mateixa carpeta.

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
ca_es: Quan se seleccionen les cançons, aquestes es posen a la cua en lloc d'iniciar-ne immediatament la reproducció.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
ca_es: Atenuació suau des d'una pista d'àudio a la següent. Podeu establir el valor de superposició entre 1-15 segons.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
ca_es: Seleccioneu la visualització a mostrar durant l'escolta de música.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
ca_es: Cerca si hi ha imatges en miniatura en localitats remotes i en mitjans òptics. Sovint, això pot alentir el llistat de les carpetes en xarxa.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracten els CD.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
ca_es: Reprodueix automàticament els CD quan s'insereixin a la unitat.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
ca_es: Seleccioneu la ubicació del disc dur on s'emmagatzemaran les pistes tramades.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
ca_es: Selecciona el codificador d'àudio per als ripejos.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
ca_es: Seleccioneu amb quina qualitat voleu tramar els fitxers.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
ca_es: Selecciona la taxa de bits desitjada per a la compressió d'àudio.

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
ca_es: Expulsa automàticament el disc després que es completi el bolcat.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
ca_es: Secció que conté les opcions relacionades amb les imatges i de com es tracten.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracten les llistes de fitxers d'imatges.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
ca_es: Genera automàticament les miniatures de les imatges quan s'entra en una carpeta d'imatges.

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
ca_es: Mostra els vídeos als llistats dels fitxers d'imatge.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracten les presentacions de diapositives de les imatges.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
ca_es: Seleccioneu el temps que es mostrarà cadascuna de les imatges en una presentació de diapositives.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
ca_es: Les imatges s'enquadraran i es farà zoom durant la reproducció de diapositives.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
ca_es: Visualitza les diapositives en ordre aleatori.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
ca_es: Secció que conté les opcions relacionades amb el temps.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta el servei meteorològic.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
ca_es: Selecciona fins a un màxim de tres llocs per als quals es mostrarà el clima.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
ca_es: Especifiqueu l'origen predeterminat de la informació meteorològica. Per a les opcions, vegeu el gestor de complements.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions utilitzades per tots els serveis.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
ca_es: El nom a mostrar per aquest dispositiu quan s'utilitzin els diversos serveis de xarxa.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta el servei UPnP. A UPnP també se l'anomena com a DLNA en la majoria dels productes electrònics de consum.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
ca_es: Habilita el servidor d'UPnP. Això us permet retransmetre els mitjans en les vostres biblioteques a un client d'UPnP.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta el servei de servidor web i el servei de control de l'aplicació.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
ca_es: Definiu el port del servidor web.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
ca_es: Seleccioneu entre les interfícies web instal·lades a través del gestor de complements.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta el servei de control remot.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
ca_es: Definiu el port de control remot.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
ca_es: Definiu el rang de ports de control remot.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
ca_es: Definiu el nombre màxim de clients que poden connectar-se.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
ca_es: Retard de repetició inicial (ms).

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
ca_es: Retard de repetició contínua (ms).

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta el servei de descobriment de xarxa Zeroconf, que és necessari per a AirPlay.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
ca_es: Permet que les aplicacions en la xarxa descobreixin els serveis habilitats a través de Zeroconf.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
ca_es: Si està habilitat, es pot rebre contingut des dels altres dispositius AirPlay.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
ca_es: Habilita la protecció amb contrasenya de l'AirPlay.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
ca_es: Estableix la contrasenya d'AirPlay.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta el servei del client SMB (Samba).

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
ca_es: Si a la xarxa hi ha un servidor WINS en funcionament, introduïu aquí la seva adreça IP. Altrament, deixeu-ho en blanc.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
ca_es: Si a la xarxa hi ha un servidor WINS en funcionament, introduïu aquí el nom del seu grup de treball. Altrament, deixeu-ho en blanc.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
ca_es: Secció que conté les opcions relacionades amb el sistema per al dispositiu on està instal·lada aquesta aplicació.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
ca_es: Envia automàticament Wake-on-LAN al(s) servidor(s) just abans d'intentar accedir als fitxers compartits o serveis.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
ca_es: Canvia la forma de visualització d'aquesta aplicació a la pantalla seleccionada. Sigui en una finestra o en pantalla completa.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
ca_es: Canvia la resolució amb què es mostra la interfície d'usuari.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
ca_es: Canvia la freqüència de refresc amb què es mostra la interfície d'usuari.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
ca_es: En una configuració de diverses pantalles, s'enfosqueixen les pantalles que no mostrin aquesta aplicació.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta la sortida de l'àudio.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
ca_es: Seleccioneu com s'estableixen les propietats de la sortida d'àudio: [Amb valor fix] Les propietats de la sortida s'estableixen a la freqüència de mostreig especificada i la configuració dels altaveus en tot moment; [Amb el millor resultat] Les propietats de sortida s'estableixen perquè estiguin sempre tan a prop com es pugui a les propietats de l'origen; [Amb optimització] Les propietats de la sortida s'estableixen a l'inici de la reproducció i no canviaran si canvien les propietats de l'origen.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
ca_es: Potencia les transmissions AC3 que s'han combinat a 2 canals.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
ca_es: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar transmissions Dolby Digital (AC3).

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
ca_es: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar transmissions DTS.

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
ca_es: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar transmissions TrueHD.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
ca_es: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar transmissions DTS-HD.

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
ca_es: Seleccioneu el dispositiu que s'utilitzarà per a la reproducció d'àudio que ha estat descodificat com ara mp3.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
ca_es: Seleccioneu el dispositiu que s'utilitzarà per a la reproducció de formats codificats, aquests són qualsevol dels formats de més avall a les opcions d'un receptor apte.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
ca_es: Configureu com es gestionen els sons de la interfície, com ara la navegació pels menús i les notificacions importants.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracten els dispositius d'entrada.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
ca_es: Configureu els dispositius perifèrics connectats.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
ca_es: Quan s'activa, les fletxes del teclat mouran la selecció en el teclat virtual. Quan es desactiva, mouran el cursor de text.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
ca_es: Utilitzeu un ratolí o una pantalla tàctil per a controlar la interfície. Nota: la inhabilitació provocarà que perdeu el control sobre aquesta aplicació quan no hi hagi present cap teclat o comandament a distància.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta l'accés a Internet. Aquí també es pot seleccionar la interfície web predeterminada.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
ca_es: Si la vostra connexió a Internet utilitza un servidor intermediari, configureu-ho aquí.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
ca_es: Configureu quin és el tipus de servidor intermediari que s'utilitza.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
ca_es: Configureu l'adreça del servidor intermediari.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
ca_es: Configureu el port del servidor intermediari.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
ca_es: Configureu el nom d'usuari del servidor intermediari.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
ca_es: Configureu la contrasenya del servidor intermediari.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
ca_es: Si la vostra connexió a Internet té una amplada de banda limitada, utilitzeu aquesta opció per a mantenir l'ús de l'amplada de banda utilitzat per aquesta aplicació dins d'uns límits definits.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions per a l'estalvi energètic.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
ca_es: Establiu el temps que s'ha d'esperar que es produeixi qualsevol activitat abans d'apagar.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
ca_es: Definiu quina acció s'ha de realitzar quan ha transcorregut el temporitzador de la funció d'apagada.

[ctx: #36391]
note: Description of settings category with label #14092 "Logging"
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions per habilitar el registrament dels esdeveniments i de depuració. També podeu habilitar el registrament de depuració d'un component específic per tal d'ajudar a solucionar problemes relacionats amb més detall.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
ca_es: Engega o apaga el registrament de depuració. És útil per a la solució de problemes.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
ca_es: Seleccioneu la carpeta on s'han de desar les captures de pantalla.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
ca_es: Permet que els missatges detallats des de biblioteques addicionals siguin inclosos al registre de depuració.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta la funció de bloqueig mestre.

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
ca_es: Aquí podeu habilitar o inhabilitar el bloqueig mestre i definir el codi PIN per desbloquejar-lo. També podeu especificar quines àrees de l'aplicació necessiten un PIN per accedir-hi.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
ca_es: Definiu el nombre màxim de reintents abans de tancar l'aplicació.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta la funció de la memòria cau.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
ca_es: Habilita la memòria cau per a la reproducció de vídeo, àudio o DVD des del disc dur.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
ca_es: Habilita la memòria cau per a la reproducció del vídeo des de DVD-ROM.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
ca_es: Habilita la memòria cau per a la reproducció de vídeo des de la xarxa local.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
ca_es: Habilita la memòria cau per a la reproducció de vídeo des d'Internet.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
ca_es: Habilita la memòria cau per a la reproducció d'àudio des de DVD-ROM.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
ca_es: Habilita la memòria cau per a la reproducció d'àudio des de la xarxa local.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
ca_es: Habilita la memòria cau per a la reproducció d'àudio des d'Internet.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
ca_es: Habilita la memòria cau per a la reproducció del DVD des de DVD-ROM.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
ca_es: Habilita la memòria cau per a la reproducció del DVD des de la xarxa local.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
ca_es: Habilita la memòria cau per als tipus desconeguts des d'Internet.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
ca_es: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
ca_es: Especifiqueu el tipus de comandament a distància utilitzat.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
ca_es: Executa sempre un ajudant de Kodi de manera que el comandament a distància es pugui utilitzar per iniciar Kodi.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
ca_es: Defineix les ubicacions utilitzades per a recuperar la informació meteorològica.

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an item is selected in the guide: [Show context menu] Will trigger the context menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] Will instantly tune to the related channel; [Show information] Will display a detailed information with plot and further options; [Record] Will create a recording timer for the selected item. ["Smart select"] The action is choosen dynamically, depending on whether the event is in the past, now or in the future.
ca_es: Tria què passa quan se selecciona un element a la guia: [Mostra el menú contextual] Activarà el menú contextual des d'on podeu triar més accions; [Canvia al canal] Sintonitzarà instantàniament el canal relacionat; [Mostra informació] Mostrarà una informació detallada amb la trama i més opcions; [Enregistrar] Crearà un temporitzador d'enregistrament per a l'element seleccionat. ["Selecció intel·ligent"] L'acció es tria de forma dinàmica, segons si l'esdeveniment és en el passat, ara o en el futur.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
ca_es: Mostra el menú contextual

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
ca_es: Canvia al canal

[ctx: #36427]
en: Show information
ca_es: Mostra la informació

[ctx: #36428]
en: Record
ca_es: Enregistra

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
ca_es: Configureu com s'accelerarà el processament del vídeo. Això inclou coses com la descodificació i l'escalament.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
ca_es: Mostra tots els esdeveniments al registre d'esdeveniments per al perfil actual amb les opcions per mostrar només els nivells específics.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
ca_es: Seleccioneu les disposicions de teclat virtual.

[ctx: #36438]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Any repositories
ca_es: Qualsevol repositori

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
ca_es: Estableix el nombre de passes del control del volum.

[ctx: #36460]
note: Description of settings with label #14112 "Enable event logging"
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
ca_es: El registrament dels esdeveniments permet fer un seguiment de què ha succeït.

[ctx: #36461]
note: Description of settings with label #14113 "Enable notification event logging"
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
ca_es: L'esdeveniment de notificació descriu els procediments i les accions regulars realitzats pel sistema o l'usuari.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
ca_es: Mode 3D estereoscòpic / actual

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
ca_es: Mode 3D estereoscòpic

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
ca_es: Inhabilitat

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
ca_es: Per sobre / Per sota

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
ca_es: Junts

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
ca_es: Entrellaçat

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
ca_es: Basat en maquinari

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
ca_es: Monoscòpic / 2D

[ctx: #36511]
note: name of a stereoscopic mode
en: Checkerboard
ca_es: Tauler d'escacs

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
ca_es: Mode de reproducció dels vídeos 3D estereoscòpics

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
ca_es: Pregunta'm

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
ca_es: Mode preferit

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
ca_es: El mateix que la pel·lícula (detecció automàtica)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
ca_es: Inhabilita el mode 3D estereoscòpic quan s'acabi la reproducció

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
ca_es: Selecciona el mode de reproducció

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
ca_es: Seleccioneu el mode 3D estereoscòpic

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
ca_es: Selecciona el mode alternatiu...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
ca_es: El mateix que la pel·lícula

[ctx: #36533]
note: Description of setting with label #346 "Normalize levels on downmix"
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
ca_es: Seleccioneu com es barreja l'àudio, ex. de 5.1 a 2.0.[CR][Activat] Manté el nivell de volum de la font d'àudio original, però el rang dinàmic es comprimeix.[CR][Desactivat] Manté el rang dinàmic de la font d'àudio original quan es barreja, però el volum serà més baix. Nota: el rang dinàmic és la diferència entre els sons més silenciosos i els més forts d'una font d'àudio. Activeu aquesta configuració si els diàlegs de pel·lícules amb prou feines són audibles.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
ca_es: Mode 3D estereoscòpic del vídeo

[ctx: #36537]
note: Description of setting with label #36520 "Playback mode of stereoscopic videos"
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
ca_es: Seleccioneu en quin mode es reproduiran els vídeos 3D estereoscòpics.[CR][Pregunta'm] Mostrarà un diàleg per a seleccionar el mode desitjat per a cada reproducció.[CR][Mode preferit] Utilitzarà el mode preferit que s'especifica a la secció "Sistema -> Vídeo per maquinari" de les opcions.[CR][Monoscòpic / 2D] Reproduirà el vídeo en mono / 2D.[CR][Ignora] Inhabilita qualsevol processament i tractament 3D estereoscòpic.

[ctx: #36538]
note: Description of setting with label #36526 Disable stereoscopic mode when playback is stopped
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
ca_es: [Habilitat] Canvia d'interfície gràfica (i alguns televisors) de nou al mode 2D, entre els vídeos en una llista de reproducció o quan s'acabi la reproducció.[CR][Inhabilitat] La interfície gràfica i el televisor es quedaran en mode 3D estereoscòpic. Per a les llistes de reproducció de vídeo amb contingut mesclat 3D estereoscòpic i 2D, llavors la interfície gràfica es quedarà també en mode 3D estereoscòpic fins i tot quan s'estigui reproduint un vídeo 2D no estereoscòpic.

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
ca_es: Canvia el mode 3D estereoscòpic de la interfície d'usuari.

[ctx: #36540]
note: Description of setting with label #36524 "Preferred mode"
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
ca_es: El mode preferit amb el qual s'hauran de reproduir principalment els mitjans 3D estereoscòpics com ara vídeos.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
ca_es: Permet als clients AirPlay controlar el volum.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
ca_es: Habilita la descodificació per maquinari dels fitxers de vídeo.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
ca_es: Profunditat 3D estereoscòpica dels subtítols

[ctx: #36546]
note: Description of setting with label #36545 "Subtitle stereoscopic depth"
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
ca_es: Estableix la profunditat visual dels subtítols per als vídeos 3D estereoscòpics. Com més gran sigui el valor, els subtítols apareixeran més a prop dels espectadors.

[ctx: #36548]
note: Description of setting with label #37021 "Set GUI resolution limit"
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
ca_es: Limita la resolució de la interfície gràfica per estalviar memòria. No afecta la reproducció de vídeo. Requereix reiniciar.

[ctx: #36551]
note: Description of setting with label #36550 "Stereoscopic 3D effect strength"
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
ca_es: Defineix la força de l'efecte 3D estereoscòpic a la GUI. Això es fa controlant la profunditat de percepció dins de la GUI, de manera que com més alt sigui el valor, més elements sortiran de la pantalla. [Zero] Desactiva l'efecte 3D estereoscòpic de la GUI.[CR]Per a una bona experiència visual, el valor hauria de ser més alt per a pantalles petites i més baix per a pantalles grans. Nota: això no és compatible amb totes les pells.

[ctx: #36552]
note: Description of setting "System -> Video output -> NoOfBuffers" with label #36043
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
ca_es: Defineix el nombre de memòries intermèdies de presentació en ús pel controlador dels gràfics. Seleccioneu 2 si el conductor utilitza el doble de la memòria intermèdia o 3 per al triple de la memòria intermèdia.

[ctx: #36553]
note: label of a setting, allowing to specify tonemap method
en: Tone mapping
ca_es: Mapatge tonal

[ctx: #36554]
note: label of a setting, tone mapping method
en: off
ca_es: apagat

[ctx: #36556]
note: label of a setting, allowing to specify tone mapping parameter
en: Tone mapping parameter
ca_es: Paràmetre de mapatge tonal

[ctx: #36558]
note: label of a setting, tone mapping method
en: Hable
ca_es: Hable (mapatge tonal)

[ctx: #36560]
en: Colour management
ca_es: Gestió dels colors

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
ca_es: Mode de gestió dels colors

[ctx: #36563]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management mode" with label #36562
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
ca_es: Utilitzeu una taula de consulta 3D precalculada per a la correcció del color del vídeo o calculeu la transformació de cada vídeo a partir d'un perfil de la vostra pantalla. Es prefereix una taula de consulta 3D precalculada, ja que us permet aprofitar les funcions avançades i l'alta precisió d'ArgyllCMS. La correcció basada en el perfil de la pantalla és útil per provar diferents paràmetres o per emular configuracions de visualització per a les quals no teniu una LUT 3D preparada.

[ctx: #36565]
note: Description of setting "System -> Video output -> 3D LUT" with label #36564
en: Select the 3DLUT file to be used by default. If you place multiple 3DLUT files in the same directory, then you can switch between them in the OSD menu during video playback. This allows for multiple display profiles to account for different viewing environments and source materials, for example gamma 2.2 for daytime viewing and 2.4 for nighttime.
ca_es: Seleccioneu el fitxer 3DLUT que voleu utilitzar per defecte. Si col·loqueu diversos fitxers 3DLUT al mateix directori, podeu canviar entre ells al menú OSD durant la reproducció de vídeo. Això permet que diversos perfils de visualització tinguin en compte diferents entorns de visualització i orígens, per exemple, gamma 2.2 per al dia i 2.4 per a la nit.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
ca_es: Perfil de visualització de l'ICC

[ctx: #36567]
note: Description of setting "System -> Video output -> ICC display profile" with label #36566
en: By providing a display profile, you can modify video parameters such as gamma, color primaries and whitepoint during playback. An ICC source profile is created based on the parameters and linked with the display ICC profile set here. This support is experimental and lacks near black adjustment towards display native black (causing raised black level) and white level scaling when a different whitepoint from display native is selected (as a workaround, adjust video brightness down to avoid clipping).
ca_es: En proporcionar un perfil de visualització, podeu modificar paràmetres de vídeo com ara gamma, color primari i punt blanc durant la reproducció. Es crea un perfil d'origen ICC basat en els paràmetres i s'enllaça amb el perfil ICC de visualització establert aquí. Aquest suport és experimental i no té un ajust dels negres natius de la pantalla (que provoca un nivell de negre millor) i una escala de nivell de blanc quan se selecciona un punt blanc diferent del natiu de la pantalla (com a solució alternativa, ajusteu la brillantor del vídeo per evitar retalls).

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
ca_es: Punt blanc

[ctx: #36570]
en: Primaries
ca_es: Primaris

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
ca_es: Mode gamma

[ctx: #36573]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma mode" with label #36572
en: Select the gamma curve formula. Use BT.1886 for gamma curve that accounts for display black and white levels and avoids perceptual clipping. Use input offset for a similar curve with a manually specified effective gamma. Output offset allows for perceptual clipping, but can be used to compensate for incorrect mastering monitor settings that lead to too bright dark details. Absolute gamma does not account for display black at all and will clip the lowest levels to display black on any display with higher than zero black level.
ca_es: Seleccioneu la fórmula de la corba gamma. Utilitzeu BT.1886 que té en compte els nivells de blanc i negre de la pantalla i evita el retall perceptiu. Utilitza el desplaçament per canviar la corba manualment. La compensació de sortida permet un retall perceptiu, però es pot utilitzar per compensar la configuració incorrecta del monitor que provoca detalls foscos massa brillants. La gamma absoluta no té en compte el negre de visualització i retallarà els nivells més baixos per mostrar negre en qualsevol pantalla amb un nivell de negre superior a zero.

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
ca_es: Mida de la taula de cerca

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
ca_es: Fitxer 3D LUT

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
ca_es: Perfil ICC

[ctx: #36583]
en: Input offset
ca_es: Desplaçament de l'entrada

[ctx: #36584]
en: Output offset
ca_es: Desplaçament de la sortida

[ctx: #36585]
en: Absolute
ca_es: Absolut

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
ca_es: D65 (estàndard)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
ca_es: D93 (NTSC japonès)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
ca_es: Automàtic

[ctx: #36599]
note: Description of setting with label #36100 "Dither depth"
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
ca_es: Precisió de sortida de tramat de vídeo (dither) en bits. Utilitzeu la configuració més alta que no mostri bandes. Es recomana el valor predeterminat de 8 per a la majoria de sistemes. Si la vostra GPU està configurada per escalar els nivells RGB de sortida o utilitzeu una pantalla d'ordinador portàtil, una configuració de 7 o 6 bits pot eliminar més bandes. Els paràmetres més baixos només estan disponibles per a proves per tal de fer que sigui fàcil veure si s'aplica el tramat i que la mida del píxel del soroll coincideix amb la resolució de la pantalla.

[ctx: #36600]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta la biblioteca de música.

[ctx: #36601]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracten les llistes de fitxers de música.

[ctx: #36602]
note: Description of settings category with label #1273 "AirPlay"
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions que determinen com es tracta el servei AirPlay.

[ctx: #36603]
note: Description of settings category with label #14220 Display
en: This category contains the settings for displays.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions per a les pantalles.

[ctx: #36605]
en: Updates
ca_es: Actualitzacions

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
ca_es: Instal·la automàticament les actualitzacions

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
ca_es: Notifica, però no instal·lis les actualitzacions

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
ca_es: No comprovis mai si hi ha actualitzacions

[ctx: #36609]
en: Show notifications
ca_es: Mostra les notificacions

[ctx: #36610]
note: Description of settings category "Add-ons"
en: This category contains settings for the add-on system.
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions per al sistema de complements.

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
ca_es: Canvieu com es tracta l'actualització automàtica dels complements.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
ca_es: Mostra la notificació quan un complement ha estat actualitzat.

[ctx: #36613]
note: Description of setting with label #24996 "Manage dependencies"
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
ca_es: Gestioneu els mòduls i doneu suport a les biblioteques que s'han instal·lat de forma automàtica com a una dependència dels altres complements. Els elements llistats com a «Orfe» ja no són necessaris per a cap complement i es poden desinstal·lar amb seguretat.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
ca_es: Mostra els complements que actualment estan en execució al rerefons.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
ca_es: Orígens desconeguts

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
ca_es: Permet la instal·lació de complements des d'orígens desconeguts.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
ca_es: Per raons de seguretat, la instal·lació de complements des d'orígens desconeguts està inhabilitada.

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
ca_es: Reducció d'escala de l'alta qualitat

[ctx: #36620]
note: Description of setting "Pictures -> Slideshow -> High Quality Downscaling" with label #36619
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
ca_es: Habilita la reducció d'escala de l'alta qualitat de les imatges (consumeix més memòria i té un impacte moderat en el rendiment).

[ctx: #36621]
note: Label of a setting, allow the maximum smbclient protocol to be configured
en: Maximum protocol version
ca_es: Versió màxima del protocol

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
ca_es: Cap

[ctx: #36628]
note: Label of a setting, allow the minimum smbclient protocol to be configured
en: Minimum protocol version
ca_es: Versió mínima del protocol

[ctx: #36630]
note: Label of a setting, sets additional config required for some proprietary SMBv1 implementations (mostly routers)
en: Use legacy security
ca_es: Utilitzeu la seguretat heretada

[ctx: #36640]
note: Dialog caption
en: Orphaned add-ons
ca_es: Complements orfes

[ctx: #36900]
en: movie
ca_es: pel·lícula

[ctx: #36901]
en: movies
ca_es: pel·lícules

[ctx: #36902]
en: TV show
ca_es: Programa de TV

[ctx: #36903]
en: TV shows
ca_es: Programes de TV

[ctx: #36904]
en: season
ca_es: temporada

[ctx: #36905]
en: seasons
ca_es: temporades

[ctx: #36906]
en: episode
ca_es: episodi

[ctx: #36907]
en: episodes
ca_es: episodis

[ctx: #36908]
en: music video
ca_es: vídeo musical

[ctx: #36909]
en: music videos
ca_es: vídeos musicals

[ctx: #36910]
en: set
ca_es: Estableix

[ctx: #36911]
en: sets
ca_es: col·leccions

[ctx: #36912]
en: video
ca_es: Vídeo

[ctx: #36913]
en: videos
ca_es: Vídeos

[ctx: #36914]
en: music
ca_es: música

[ctx: #36915]
en: music
ca_es: música

[ctx: #36916]
en: artist
ca_es: artista

[ctx: #36917]
en: artists
ca_es: artistes

[ctx: #36918]
en: album
ca_es: Àlbum

[ctx: #36919]
en: albums
ca_es: àlbums

[ctx: #36920]
en: song
ca_es: Cançó

[ctx: #36921]
en: songs
ca_es: Cançons

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
ca_es: (deficiència visual)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
ca_es: (comentaris del director)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
ca_es: (comentaris del director 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
ca_es: Últim perfil utilitzat

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
ca_es: Navega per

[ctx: #37016]
note: Description of setting with label #448 "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
ca_es: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar transmissions Dolby Digital Plus (E-AC3).

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
ca_es: Estableix límit de resolució de la interfície

[ctx: #37022]
en: UPnP player
ca_es: Reproductor UPnP

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
ca_es: Voleu parar la reproducció al dispositiu remot?

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
ca_es: Configura les opcions del codificador d'àudio, com ara la qualitat i el nivell de compressió

[ctx: #37030]
en: Unlimited
ca_es: Il·limitat

[ctx: #37031]
note: Description of setting #14102 Blu-ray playback mode
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
ca_es: Especifica com s'han d'obrir i reproduir els Blu-ray. Nota: Alguns menús del disc no són totalment compatibles i poden produir problemes.

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
ca_es: Accessibilitat

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
ca_es: Prefereix la transmissió d'àudio per a la deficiència visual

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
ca_es: Prefereix la transmissió d'àudio per a la deficiència visual a altres transmissions d'àudio del mateix idioma

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
ca_es: Prefereix la transmissió d'àudio per a la deficiència auditiva

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
ca_es: Prefereix la transmissió d'àudio per a la deficiència auditiva a altres transmissions d'àudio del mateix idioma

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
ca_es: Prefereix els subtítols per a la deficiència auditiva

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
ca_es: Prefereix la transmissió de subtítols per a la deficiència auditiva a altres transmissions de subtítols del mateix idioma

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
ca_es: Prefereix les transmissions predeterminades de l'àudio

[ctx: #37041]
note: Description of setting #37040 Playback
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
ca_es: Si està habilitat, les transmissions d'àudio que estan marcades com a predeterminades (i que coincideixen amb l'idioma preferit) són preferibles per sobre de les transmissions d'àudio de més qualitat (nombre de canals, còdec, etc.).

[ctx: #37042]
note: Description of setting Skip steps
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
ca_es: Defineix quines mides de passa s'utilitzen quan es premen els botons de salt. Si se seleccionen més passes per a una direcció de salt, aquestes es poden aplicar per a les pulsacions posteriors sobre el botó de salt dins del retard de salt definit. Les passes cap endavant (positiu) i cap enrere (negatiu) es poden definir de forma independent.

[ctx: #37043]
note: Description of setting Skip delay
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
ca_es: Defineix el temps a esperar per a les pulsacions de tecles subsegüents abans de realitzar el salt. Només s'aplica quan s'utilitza el salt intel·ligent (quan s'utilitza més d'una passa de salt per a una direcció).

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
ca_es: Extreu les miniatures dels capítols

[ctx: #37045]
note: Description of setting #37044 Extract chapter thumbnails"
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
ca_es: Extreu les imatges en miniatura dels capítols per a la seva presentació al diàleg capítols / marcadors. Això podria augmentar la càrrega de la CPU.

[ctx: #37048]
note: Setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable WS-Discovery Service
ca_es: Habilita el servei WS-Discovery

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
ca_es: Mostra l'entrada «Tots els elements»

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
ca_es: Mostra l'entrada «Tots els elements» al directori, p. ex. «Tots els àlbums» o «Totes les temporades».

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
ca_es: Limita l'activitat de la interfície gràfica durant la reproducció

[ctx: #38014]
note: Description for the setting with label #38013 "Limit GUI updates when playing video"
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
ca_es: Limita la fluïdesa de la interfície gràfica (menys marcs per segon) en reproduir vídeos. Això pot reduir la càrrega de la CPU i per tant resoldre problemes de reproducció quan es mostra la interfície gràfica.

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
ca_es: Il·limitat

[ctx: #38017]
note: Description of setting #14111 "Blu-ray region code"
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
ca_es: Regió A - Amèrica (excepte Groenlàndia i la Guaiana Francesa), els territoris estatunidencs i el sud-est d'Àsia amb el Japó, Corea del Nord i Corea del Sud. Regió B - Europa, Groenlàndia, Àfrica, l'oest d'Àsia i Oceania. Regió C - La zona central d'Àsia amb Rússia, Mongòlia i la Xina.

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
ca_es: La meva valoració

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
ca_es: Sense valoració

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
ca_es: Establiment de la meva valoració

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
ca_es: Selecció del proveïdor d'informació

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
ca_es: Trieu el proveïdor d'informació

[ctx: #38026]
en: Appearances
ca_es: Aparences

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
ca_es: Transmissió del vídeo

[ctx: #38033]
en: Role
ca_es: Rol

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
ca_es: Orquestra

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
ca_es: Lletrista

[ctx: #38036]
note: Remixer of the song (if present)
en: Remixer
ca_es: Re-mesclador

[ctx: #38037]
note: Arranger of the song (if present)
en: Arranger
ca_es: Arranjador

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
ca_es: Enginyer

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
ca_es: Productor

[ctx: #38040]
note: DJMixer of the song (if present)
en: DJMixer
ca_es: Discjòquei

[ctx: #38041]
note: Mixer of the song (if present)
en: Mixer
ca_es: Mesclador

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
ca_es: [falta]

[ctx: #38043]
note: Title album artists node, and music item to export output, see #38306
en: Album artists
ca_es: Artistes de l'àlbum

[ctx: #38044]
note: Title all artists node
en: Song & album artists
ca_es: Artistes de l'àlbum i de la cançó

[ctx: #38045]
note: Title all contributors node (any role e.g. composer, piano, producer, engineer)
en: All contributors
ca_es: Tots els contribuïdors

[ctx: #38046]
note: Title all roles node
en: All roles
ca_es: Tots els rols

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
ca_es: La biblioteca de música requereix tornar a explorar les etiquetes dels fitxers. Ho voleu fer ara?

[ctx: #38063]
note: Item in selection list #38338. Settings will change the default addon used to fetch artist or album information, related to #20195, #20193 and #20194
en: Set default information provider
ca_es: Estableix el proveïdor d'informació predeterminat

[ctx: #38064]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific artist, related to #20195
en: Set for this artist
ca_es: Estableix per a aquest artista

[ctx: #38065]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all artists in node, related to #20195
en: Set for all artists shown
ca_es: Estableix per a tots els artistes mostrats

[ctx: #38066]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific album, related to #20195
en: Set for this album
ca_es: Estableix per a aquest àlbum

[ctx: #38067]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all albums in node, related to #20195
en: Set for all albums shown
ca_es: Estableix per a tots els àlbums mostrats

[ctx: #38074]
en: Boxsets
ca_es: Caixa recopilatòria

[ctx: #38075]
en: * All discs
ca_es: * Tots els discos

[ctx: #38076]
en: Disc title
ca_es: Títol del disc

[ctx: #38077]
en: Total discs
ca_es: Total de discos

[ctx: #38078]
en: Original year
ca_es: Any original

[ctx: #38079]
en: Original date
ca_es: Data original

[ctx: #38080]
note: Music property - Beats Per Minute
en: BPM
ca_es: PPM

[ctx: #38081]
note: Music property - Album release status
en: Release status
ca_es: Estat de llançament

[ctx: #38100]
note: Description of section #14200 "Player""
en: Section that contains the settings for the playback of media
ca_es: Secció que conté les opcions per a la reproducció dels mitjans

[ctx: #38101]
note: Description of section #14201 "Media"
en: Section that contains the settings for sources and how media information is collected, stored, shown and navigated
ca_es: Secció que conté les opcions per als orígens i de com es recull la informació dels mitjans, s'emmagatzema o s'hi navega

[ctx: #38102]
note: Description of section #14203 "Customise"
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
ca_es: Secció que conté les opcions que influeixen a l'experiència gràfica de l'usuari per al control del sistema i de la interfície gràfica

[ctx: #38103]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for the playback of videos
ca_es: Aquesta categoria conté la configuració per a la reproducció de vídeos

[ctx: #38104]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for the playback of music
ca_es: Aquesta categoria conté la configuració per a la reproducció de música

[ctx: #38105]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions per a la reproducció de les imatges a través de la presentació de diapositives

[ctx: #38107]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
ca_es: Aquesta categoria conté la configuració de com es recull, s'emmagatzema i es mostra la informació dels vídeos, i també com s'hi navega

[ctx: #38108]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
ca_es: Aquesta categoria conté la configuració de com es recull, s'emmagatzema i es mostra la informació de la música, i també com s'hi navega

[ctx: #38109]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
ca_es: Aquesta categoria conté la configuració de com es mostra la informació de les imatges, i també com s'hi navega

[ctx: #38110]
note: Description of category #14215 "Databases"
en: This category contains the settings for the library databases
ca_es: En aquesta categoria hi ha les opcions per a les bases de dades de la biblioteca

[ctx: #38111]
note: Description of category #14224 "Other"
en: This category contains other settings for the GUI interface
ca_es: En aquesta categoria hi ha les altres opcions per a la interfície gràfica

[ctx: #38190]
en: Extract thumbnails from video files
ca_es: Extreu les miniatures dels fitxers de vídeo

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
ca_es: Mostra la informació EXIF de la imatge

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
ca_es: Es mostrarà la informació EXIF (data, hora, càmera utilitzada), en cas que existeixi.

[ctx: #38209]
note: Contextmenu entry to remove the resume point of the currently selected item
en: Reset resume position
ca_es: Restableix la posició de reprèn

[ctx: #38300]
note: Dialog header for settings for how to export specific music library data
en: Export Music Library
ca_es: Exportar Biblioteca de Música

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
ca_es: Un sol fitxer

[ctx: #38303]
note: Kind of export output, see #38304
en: To library folders
ca_es: A les carpetes de la biblioteca

[ctx: #38305]
note: Folder path for export output file or files
en: Destination folder
ca_es: Carpeta de destinació

[ctx: #38306]
note: Section of music items to export - albums, album artists, song artists etc.
en: Items to export
ca_es: Elements a exportar

[ctx: #38311]
en: Overwrite existing files
ca_es: Sobreescriu els fitxers existents

[ctx: #38312]
note: Music item to export output, see #38306
en: Song artists
ca_es: Artistes de la cançó

[ctx: #38313]
note: Music item to export output, see #38306
en: Other artists
ca_es: Altres artistes

[ctx: #38319]
note: Button text to start export
en: Export
ca_es: Exporta

[ctx: #38321]
note: Kind of export output, see #38304
en: Artist folders only
ca_es: Només carpetes d'artista

[ctx: #38330]
note: Dialog heading when editing default settings for fetching additional music information
en: Set Music Information Providers
ca_es: Estableix els proveïdors d'informació de música

[ctx: #38331]
note: Dialog heading when editing album information provider
en: Set Album Information Provider
ca_es: Estableix els proveïdors d'informació d'àlbums

[ctx: #38332]
note: Dialog heading when editing artist information provider
en: Set Artist Information Provider
ca_es: Estableix els proveïdors d'informació d'artistes

[ctx: #38333]
note: Use scrapers to fetch additional album and artist information and art during scan
en: Fetch additional information and art during scan
ca_es: Captura la informació addicional i l'art durant l'exploració

[ctx: #38334]
note: Scraper to use for additional album information. See #20193
en: Album information provider
ca_es: Proveïdor d'informació d'àlbums

[ctx: #38335]
note: Scraper to use for additional artist information. See #20194
en: Artist information provider
ca_es: Proveïdor d'informació d'artistes

[ctx: #38336]
note: Location of folder where local art and nfo files can be found for artists. See #20223
en: Local artist information folder
ca_es: Carpeta local d'informació d'artistes

[ctx: #38337]
note: Group header describing the settings
en: Options for fetching additional information
ca_es: Opcions per a la captura d'informació addicional

[ctx: #38338]
note: Selecting what items the settings will be used for, selecting from #38064 to 38067
en: Choose how to apply settings
ca_es: Trieu com aplicar les opcions

[ctx: #38339]
note: Heading when selecting from list for #38338
en: How to apply information provider settings
ca_es: Com aplicar les opcions del proveïdor d'informació

[ctx: #38351]
note: Progress statement when importing music library - data matching phase
en: Matching data
ca_es: Aparellant dades

[ctx: #38352]
note: Progress statement when importing music library - song history being updated
en: Updating songs
ca_es: Actualitzant cançons

[ctx: #39005]
note: Description of setting "Videos... with label #14242
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
ca_es: Això proporciona l'accés al lloc on es poden afegir els orígens dels vídeos i on es gestionen altrament.

[ctx: #39006]
note: Description of setting "Music... with label #14243
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
ca_es: Això proporciona l'accés al lloc on es poden afegir els orígens de la música i on es gestionen altrament.

[ctx: #39007]
note: Description of setting "Pictures... with label #14244
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
ca_es: Això proporciona l'accés al lloc on es poden afegir els orígens de les imatges i on es gestionen altrament.

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
ca_es: Zoom - 120% ample

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
ca_es: Zoom - 110% ample

[ctx: #39010]
en: Select sort method
ca_es: Seleccioneu el mètode d'ordenació

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
ca_es: Sistemes de fitxers virtuals

[ctx: #39014]
note: Message of a dialog, asking if related data of an add-on should also be removed on uninstall
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
ca_es: Voleu suprimir també totes les dades relacionades (p. ex. les opcions) d'aquest complement?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
ca_es: Descodificador d'imatge

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
ca_es: Reprèn l'audiollibre

[ctx: #39017]
note: Description of setting with label #21358 "Share my libraries"
en: Enables UPnP. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client and to detect remote UPnP servers.
ca_es: Habilita UPnP. Això us permet retransmetre els mitjans en les vostres biblioteques a un client d'UPnP i detectar servidors UPnP remots.

[ctx: #39018]
en: optional
ca_es: opcional

[ctx: #39019]
en: installed
ca_es: instal·lat

[ctx: #39020]
en: The following additional add-ons will be installed
ca_es: S'instal·laran els següents complements addicionals

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
ca_es: Voleu continuar amb la instal·lació?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
ca_es: Dependències

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
ca_es: Gènere

[ctx: #39026]
note: Brief comment to distinguish artists with the same name e.g "former bassist with Journey"
en: Disambiguation
ca_es: Desambiguació

[ctx: #39027]
note: Sort name of artist (e.g. Jackson, Michael)
en: Sortname
ca_es: Ordena el nom

[ctx: #39029]
note: Text for yes/no dialog to indicate that an add-on was manually installed
en: Manually installed
ca_es: Instal·lat manualment

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
ca_es: Origen

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
ca_es: Orígens

[ctx: #39100]
en: Perform on startup
ca_es: Realitzar a l'inici

[ctx: #39101]
note: Startup action option label
en: Play TV
ca_es: Veure la TV

[ctx: #39102]
en: Play Radio
ca_es: Escoltar la Ràdio

[ctx: #39104]
en: View as text
ca_es: Veure com a text

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
ca_es: per defecte

[ctx: #39106]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_FORCED
en: forced
ca_es: forçat

[ctx: #39107]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_HEARING_IMPAIRED
en: captions
ca_es: subtítols

[ctx: #39108]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_VISUAL_IMPAIRED
en: audio description
ca_es: descripció d'àudio

[ctx: #39109]
en: Select Program
ca_es: Selecciona Programa

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
ca_es: Selecciona Resolució

[ctx: #39114]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode thumb
ca_es: Miniatura de l'episodi

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
ca_es: Trama de la pel·lícula

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
ca_es: Trama de l'episodi

[ctx: #39118]
note: Label for action to present native iOS sharing sheet
en: Share debug log
ca_es: Comparteix el registre de depuració

[ctx: #39119]
en: Last modified
ca_es: Última modificació

[ctx: #39122]
note: Label for section of settings controling how library is populated
en: Library Information Sources
ca_es: Fonts d'informació de la biblioteca

[ctx: #39135]
en: Thumbnail image files
ca_es: Fitxers d'imatges en miniatura

[ctx: #39137]
en: Artwork level
ca_es: Nivell d'art

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
ca_es: Màxima

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
ca_es: Bàsic

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
ca_es: Personalitzat

[ctx: #39153]
en: Windowing system:
ca_es: Sistema de finestres:

[ctx: #39154]
note: Override subtitles styles setting list
en: Override subtitles styles
ca_es: Reemplaça estils de subtítols

[ctx: #39156]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Positions
ca_es: Posicions

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
ca_es: Estils

[ctx: #39158]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles and positions
ca_es: Estils i posicions

[ctx: #39159]
note: Subtitle border size setting toggle
en: Border size
ca_es: Mida de la vora

[ctx: #39160]
note: Subtitle border colour setting
en: Border colour
ca_es: Color de la vora

[ctx: #39161]
note: CC Subtitles text alignment setting list
en: Text alignment
ca_es: Alineació del text

[ctx: #39162]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Left
ca_es: Esquerra

[ctx: #39163]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Center
ca_es: Centre

[ctx: #39164]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Right
ca_es: Dreta

[ctx: #39165]
note: Type of background for displaying the subtitles
en: Background type
ca_es: Tipus de fons

[ctx: #39166]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Shadow
ca_es: Ombra

[ctx: #39167]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Box
ca_es: Caixa

[ctx: #39168]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Square box
ca_es: Caixa quadrada

[ctx: #39170]
note: Subtitle shadow size setting
en: Shadow size
ca_es: Mida de l'ombra

[ctx: #39171]
note: Subtitle shadow colour setting
en: Shadow colour
ca_es: Color de l'ombra

[ctx: #39172]
note: Subtitle shadow opacity setting
en: Shadow opacity
ca_es: Opacitat de l'ombra

[ctx: #39173]
note: Subtitle blur setting
en: Blur
ca_es: Desenfocament

[ctx: #39179]
note: Dialog text to notify that microphone is listening
en: Listening...
ca_es: Escoltant...

[ctx: #39182]
note: Subtitle vertical margin setting
en: Vertical margin
ca_es: Marge vertical

[ctx: #39188]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: No background
ca_es: Sense fons

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
ca_es: Versió

[ctx: #40028]
note: Browse the computer files for the file to be added as version
en: Browse files
ca_es: Cerca fitxers
