KODI Main - en to mt_mt translation catalogue (2648 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
mt_mt: Programmi

[ctx: #1]
en: Pictures
mt_mt: Ritratti

[ctx: #2]
en: Music
mt_mt: Mużika

[ctx: #3]
en: Videos
mt_mt: Filmati

[ctx: #4]
en: TV guide
mt_mt: Gwida Tat- Televixin

[ctx: #7]
en: File manager
mt_mt: Fajls

[ctx: #8]
en: Weather
mt_mt: It-Temp

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
mt_mt: It-Tnejn

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
mt_mt: It-Tlieta

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
mt_mt: L-Erbgħa

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
mt_mt: Il-Ħamis

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
mt_mt: Il-Ġimgħa

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
mt_mt: Is-Sibt

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
mt_mt: Il-Ħadd

[ctx: #21]
en: January
mt_mt: Jannar

[ctx: #22]
en: February
mt_mt: Frar

[ctx: #23]
en: March
mt_mt: Marzu

[ctx: #25]
en: May
mt_mt: Mejju

[ctx: #26]
en: June
mt_mt: Ġunju

[ctx: #27]
en: July
mt_mt: Lulju

[ctx: #28]
en: August
mt_mt: Awwissu

[ctx: #29]
en: September
mt_mt: Settembru

[ctx: #30]
en: October
mt_mt: Ottubru

[ctx: #31]
en: November
mt_mt: Novembru

[ctx: #32]
en: December
mt_mt: Diċembru

[ctx: #41]
en: Mon
mt_mt: Tne

[ctx: #42]
en: Tue
mt_mt: Tli

[ctx: #43]
en: Wed
mt_mt: Erb

[ctx: #44]
en: Thu
mt_mt: Ħam

[ctx: #45]
en: Fri
mt_mt: Ġim

[ctx: #46]
en: Sat
mt_mt: Sib

[ctx: #47]
en: Sun
mt_mt: Ħad

[ctx: #52]
en: Feb
mt_mt: Fra

[ctx: #55]
en: May
mt_mt: Mej

[ctx: #56]
en: Jun
mt_mt: Ġun

[ctx: #57]
en: Jul
mt_mt: Lul

[ctx: #58]
en: Aug
mt_mt: Aww

[ctx: #59]
en: Sep
mt_mt: Set

[ctx: #60]
en: Oct
mt_mt: Ott

[ctx: #62]
en: Dec
mt_mt: Diċ

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
mt_mt: T

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
mt_mt: T-G

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
mt_mt: G

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
mt_mt: G-L

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
mt_mt: L

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
mt_mt: L-X

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
mt_mt: X

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
mt_mt: X-N

[ctx: #79]
note: Weather token
en: S
mt_mt: N

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
mt_mt: N-Lb

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
mt_mt: Lb

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
mt_mt: Lb-P

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
mt_mt: P

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
mt_mt: P-M

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
mt_mt: M

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
mt_mt: M-T

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
mt_mt: Nofsinhar

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
mt_mt: Tramuntana

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
mt_mt: Punent

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
mt_mt: Lvant

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
mt_mt: Varjabbli

[ctx: #98]
en: View: Auto
mt_mt: Uri: Awto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
mt_mt: Uri: Awto Kbar

[ctx: #100]
en: View: Icons
mt_mt: Uri: Ajkons

[ctx: #101]
en: View: List
mt_mt: Uri: Lista

[ctx: #102]
en: Scan
mt_mt: Fittex

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
mt_mt: Ordni: Isem

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
mt_mt: Ordni: Data

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
mt_mt: Ordni: Kobor

[ctx: #106]
en: No
mt_mt: Le

[ctx: #107]
en: Yes
mt_mt: Iva

[ctx: #108]
en: Slideshow
mt_mt: Slajdxow

[ctx: #109]
en: Create thumbs
mt_mt: Oħloq Tambnejls

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
mt_mt: Oħloq Tambnejls

[ctx: #111]
en: Shortcuts
mt_mt: Xortkats

[ctx: #112]
en: Paused
mt_mt: Pawza

[ctx: #113]
en: Update failed
mt_mt: L-Aggornament ma Rnexxiex

[ctx: #114]
en: Installation failed
mt_mt: L-Installazjoni ma Rnexxietx

[ctx: #115]
en: Copy
mt_mt: Ikkopja

[ctx: #116]
en: Move
mt_mt: Mexxi

[ctx: #117]
en: Delete
mt_mt: Ħassar

[ctx: #118]
en: Rename
mt_mt: Ibdel L-Isem

[ctx: #119]
en: New folder
mt_mt: Fowlder ġdid

[ctx: #120]
en: Confirm copy
mt_mt: Ikkonferma l-Kopja

[ctx: #121]
en: Confirm move
mt_mt: Ikkonferma li trid tmexxi

[ctx: #122]
en: Confirm delete
mt_mt: Ikkonferma li trid thassar

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
mt_mt: Tixtieq tikkopja l-fajl(s) li ghazilt?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
mt_mt: Tixtieq tmexxi il-fajl(s) li ghazilt?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
mt_mt: Cert li trid thassar il-fajl(s) li ghazilt? [CR] Attent - ma tistax terga' ggibhom lura!

[ctx: #126]
en: Status
mt_mt: Stat

[ctx: #127]
en: Objects
mt_mt: Oġġetti

[ctx: #128]
en: General
mt_mt: Ġenerali

[ctx: #129]
en: Slideshow
mt_mt: Slajdxow

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
mt_mt: Is-Sistema

[ctx: #131]
en: Display
mt_mt: Id-Dehra

[ctx: #133]
en: Artists
mt_mt: Artisti

[ctx: #134]
en: Songs
mt_mt: Diski

[ctx: #135]
en: Genres
mt_mt: Ġeneru

[ctx: #137]
en: Search
mt_mt: Fittex

[ctx: #138]
en: System information
mt_mt: Informazzjoni tas-Sistema

[ctx: #139]
en: Temperatures:
mt_mt: Temperaturi:

[ctx: #142]
en: Time:
mt_mt: Ħin:

[ctx: #143]
en: Current:
mt_mt: Bħalissa:

[ctx: #144]
en: Build:
mt_mt: Verżjoni:

[ctx: #146]
en: Type:
mt_mt: Tip:

[ctx: #147]
en: Static
mt_mt: Statiku

[ctx: #149]
en: MAC address
mt_mt: MAC

[ctx: #150]
en: IP address
mt_mt: IP:

[ctx: #154]
en: Storage
mt_mt: Spazju

[ctx: #155]
en: Drive
mt_mt: Diska

[ctx: #156]
en: Free
mt_mt: Vojt

[ctx: #157]
en: Video
mt_mt: Stampa

[ctx: #158]
en: Free memory
mt_mt: Memorja Vojta

[ctx: #159]
en: No link
mt_mt: Ebda link

[ctx: #160]
en: Free
mt_mt: Vojta

[ctx: #162]
en: Tray open
mt_mt: Trej Miftuħ

[ctx: #163]
en: Reading
mt_mt: Jaqra

[ctx: #164]
en: No disc
mt_mt: Bla Diska

[ctx: #165]
en: Disc present
mt_mt: Diska ġewwa

[ctx: #166]
en: Skin
mt_mt: Dehra

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
mt_mt: Ikkancella l-operazzjonijiet kurrenti

[ctx: #169]
en: Resolution
mt_mt: Riżoluzzjoni

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
mt_mt: Irranga r-rata li biha tinbidel l-istampa fuq l-iSkrin (framerate)

[ctx: #171]
en: Sort title
mt_mt: Ordni: Titlu

[ctx: #172]
en: Release date
mt_mt: Data tal-ħrug

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
mt_mt: Uri videos 4:3 bhala

[ctx: #175]
en: Moods
mt_mt: Burdati

[ctx: #176]
en: Styles
mt_mt: Stili

[ctx: #179]
en: Song
mt_mt: Diska

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
mt_mt: Tul

[ctx: #181]
en: Select album
mt_mt: Agħżel album

[ctx: #182]
en: Tracks
mt_mt: Diski

[ctx: #183]
en: Review
mt_mt: Oppinjoni

[ctx: #184]
en: Refresh
mt_mt: Ġedded

[ctx: #185]
en: Searching album
mt_mt: Tfittxija għall-album

[ctx: #187]
en: No albums found!
mt_mt: Ma nstab l-ebda album!

[ctx: #188]
en: Select all
mt_mt: Agħżel kollox

[ctx: #189]
en: Scanning media information
mt_mt: Qed infittxu informazzjoni dwar il- media

[ctx: #190]
en: Save
mt_mt: Żomm

[ctx: #191]
en: Shuffle
mt_mt: Ħawwad

[ctx: #192]
en: Clear
mt_mt: Ħassar

[ctx: #193]
en: Scan
mt_mt: Fittex

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
mt_mt: Tfittxija għal...

[ctx: #195]
en: No information found!
mt_mt: Ma nstabet l-ebda informazzjoni!

[ctx: #196]
en: Select movie:
mt_mt: Agħżel filmat:

[ctx: #198]
en: Loading movie details
mt_mt: Dettalja tal-filmat qed jinqraw

[ctx: #199]
en: Web interface
mt_mt: Direttur

[ctx: #200]
en: Audio encoders
mt_mt: Encoders tal-awdjo

[ctx: #201]
en: Audio decoders
mt_mt: Decoders tal- awdjo

[ctx: #202]
en: Tagline
mt_mt: Tagline:

[ctx: #203]
en: Plot outline
mt_mt: Fil-qosor

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
mt_mt: Voti

[ctx: #206]
en: Cast
mt_mt: Kast

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
mt_mt: Ara

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
mt_mt: Li jmiss

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
mt_mt: Ta' qabel

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
mt_mt: Ikkalibra UI

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
mt_mt: Ikkalibra Vidjo

[ctx: #216]
en: Zoom amount
mt_mt: Saħħa Lenti

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
mt_mt: Ġebbed

[ctx: #218]
en: DVD drive
mt_mt: Diska DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
mt_mt: Daħħal diska

[ctx: #220]
en: Remote share
mt_mt: Remote Share

[ctx: #221]
en: Network is not connected
mt_mt: Network mhux imqabbad

[ctx: #222]
en: Cancel
mt_mt: Waqqaf

[ctx: #224]
en: Speed
mt_mt: Veloċita'

[ctx: #225]
en: Vertical shift
mt_mt: Caqliq vertikali

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
mt_mt: Ġib informazzjoni dwar CDs tal- mużika minn servizz fuq l-internet

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
mt_mt: Ħawwad Plejlist meta taqra

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
mt_mt: HD Spindown time (mins)

[ctx: #230]
en: Video filters
mt_mt: Filters

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
mt_mt: Xejn

[ctx: #232]
en: Point
mt_mt: Punt

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
mt_mt: Gaussian Cubic

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
mt_mt: Ħassar Playlist x'ħin tlesti

[ctx: #240]
en: Display mode
mt_mt: Metodu ta' wiri

[ctx: #242]
en: Windowed
mt_mt: Daħħal u Isma CD Awdjo

[ctx: #243]
en: Refresh rate
mt_mt: Rata ta tiġdid ta' l-istampa

[ctx: #244]
en: Full screen
mt_mt: Daħħal u Ara Filmati

[ctx: #246]
en: Monitor
mt_mt: Skrin

[ctx: #248]
en: Language
mt_mt: Lingwa

[ctx: #249]
en: Music
mt_mt: Mużika

[ctx: #250]
en: Visualisation
mt_mt: Viżwalizazzjoni

[ctx: #251]
en: Select destination directory
mt_mt: Agħżel destinazzjoni

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
mt_mt: Upmix Sterjofoniku

[ctx: #253]
en: Number of channels
mt_mt: Numru ta' kanali

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
mt_mt: Riċevitur kapaċi jħaddem id- DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
mt_mt: Tfittxija għall-informazzjoni CDDB minn freedb

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
mt_mt: Problema

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
mt_mt: Uża ID3 tags

[ctx: #259]
en: Opening
mt_mt: Niftaħ

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
mt_mt: stennija għall-bidu....

[ctx: #262]
en: Scripts output
mt_mt: Output tal-iskripts

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
mt_mt: Ippermetti kontrol tas-sistema remot permezz tal- HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
mt_mt: Irrekordja

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
mt_mt: Ieqaf Rek.

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
mt_mt: Ordni: Trek

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
mt_mt: Ordni: Ħin

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
mt_mt: Ordni: Title

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
mt_mt: Ordni: Artist

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
mt_mt: Ordni: Album

[ctx: #271]
en: Top 100
mt_mt: L-ewwel 100

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
mt_mt: Ibdel ir-rettanglu biex jigi kaxxa perfetta

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
mt_mt: Xellug Fuq Overscan Compensation

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
mt_mt: Lemin Isfel Overscan Compensation

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
mt_mt: Mexxi l-vleġġa biex tbiddel l-ammont tal-overscan

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
mt_mt: Pożizzjoni tas-Sottotitoli

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
mt_mt: Mexxi l-isbarra biex tbiddel il-pożizzjoni tas-Sottotitoli

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
mt_mt: Problema biex jinqraw is-Settings

[ctx: #280]
en: Using default settings
mt_mt: using default fallbacks

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
mt_mt: Iċċekkja l-.xml fajls

[ctx: #283]
en: Search results
mt_mt: Riżultati tat-tfittxija

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
mt_mt: Ma nstabux riżultati

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
mt_mt: Il-lingwa perferita għall- awdjo

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
mt_mt: Il-lingwa pereferita għas- sottotitoli

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
mt_mt: Sottotitloi

[ctx: #288]
en: Font
mt_mt: Tipa

[ctx: #289]
en: Size
mt_mt: Kobor

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
mt_mt: Dynamic Range Compression

[ctx: #292]
en: Audio
mt_mt: Awdjo

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
mt_mt: Fittex għas-sottotitoli

[ctx: #294]
en: Create bookmark
mt_mt: Oħloq bookmark

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
mt_mt: Ħassar bookmarks

[ctx: #297]
en: Audio offset
mt_mt: Delay tal-Awdjo

[ctx: #298]
en: Bookmarks
mt_mt: Bukmarks

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
mt_mt: Riċevitur kapaċi jħaddem l- MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
mt_mt: Riċevitur kapaċi jħaddem l- MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
mt_mt: Riċevitur kapaċi jħaddem l- MP3

[ctx: #303]
en: Delay
mt_mt: Ittardja

[ctx: #304]
en: Language
mt_mt: Lingwa

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
mt_mt: Jintuza

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
mt_mt: Non-Interleaved

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
mt_mt: Lingwa oriġinali

[ctx: #309]
en: User interface language
mt_mt: Il- lingwa tas- sistema tal- utent

[ctx: #312]
en: (0=auto)
mt_mt: (0=awto)

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
mt_mt: Innaddaf d-database

[ctx: #314]
en: Preparing...
mt_mt: Preparazzjoni...

[ctx: #315]
en: Database error
mt_mt: Problema fid-Database

[ctx: #316]
en: Searching songs...
mt_mt: Tfittxija għal diski...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
mt_mt: Database ġiet imnaddfa

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
mt_mt: Innaddaf diski

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
mt_mt: Problema fl-organizzar tad-diski

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
mt_mt: Innaddaf artisti...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
mt_mt: Problema fl-organizzar tal-artisti

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
mt_mt: Innaddaf paths...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
mt_mt: Problema fl-organizzar tal-paths

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
mt_mt: Innaddaf albums...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
mt_mt: Problema fl-organizzar tal-albums

[ctx: #328]
en: Writing changes...
mt_mt: Tibdiliet qed jiġu rrekordjati...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
mt_mt: Problema biex it-tibdiliet jiġu rrekordjati

[ctx: #330]
en: This may take some time...
mt_mt: Dan il-proċess jista jdum...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
mt_mt: Database qed tiġi kkompressata...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
mt_mt: Problema biex id-database tiġi kkompressata

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
mt_mt: Trid tnaddaf il-Librerija?

[ctx: #334]
en: Clean library...
mt_mt: Innaddaf il-Librerija...

[ctx: #335]
en: Start
mt_mt: Ibda

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
mt_mt: Framerate Conversion

[ctx: #337]
en: Output configuration
mt_mt: Konfigurazzjoni tal- output

[ctx: #338]
en: Fixed
mt_mt: Mgħaġġel

[ctx: #339]
en: Optimized
mt_mt: Ottimizzat

[ctx: #340]
en: Various artists
mt_mt: Artisti Varji

[ctx: #341]
en: Play disc
mt_mt: Ara DVD

[ctx: #342]
en: Movies
mt_mt: Filmati

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
mt_mt: Irranġa Framerate

[ctx: #344]
en: Actors
mt_mt: Atturi

[ctx: #345]
en: Year
mt_mt: Sena

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
mt_mt: Żomm il- volum oriġinali fid- downmix

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
mt_mt: Riċevitur kapaċi jħaddem id- DTS-HD

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
mt_mt: Riċevitur kapaċi jħaddem it- TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
mt_mt: Programmi

[ctx: #351]
en: Off
mt_mt: Mitfi

[ctx: #352]
en: Dim
mt_mt: Dawl Baxx

[ctx: #353]
en: Black
mt_mt: Iswed

[ctx: #354]
en: Matrix trails
mt_mt: Matrix Trails

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
mt_mt: Ħin ta' stennija

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
mt_mt: Skrinsejver Mode

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
mt_mt: Shutdown Idle Timeout

[ctx: #358]
en: All albums
mt_mt: L-albums kollha

[ctx: #359]
en: Recently added albums
mt_mt: L-albums riċenti

[ctx: #360]
en: Screensaver
mt_mt: Skrinsejver

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
mt_mt: Ara slajdxow suċċessivi

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
mt_mt: Livell ta kemm jitbaxxa d-dawl tal-iskrin għall-iskrinsejver baxx

[ctx: #363]
en: Sort by: File
mt_mt: Ordni: File

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
mt_mt: Riċevitur kapaċi jħaddem id- Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
mt_mt: Ordni: Isem

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
mt_mt: Ordni: Sena

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
mt_mt: Ordni: Rating

[ctx: #368]
en: IMDb
mt_mt: IMDB

[ctx: #369]
en: Title
mt_mt: Titlu

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
mt_mt: Tempesti

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
mt_mt: Kemxejn

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
mt_mt: L-biċċa l-kbira

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
mt_mt: Xemxi

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
mt_mt: Msaħħab

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
mt_mt: Silġ

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
mt_mt: Xita

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
mt_mt: Ħafif

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
mt_mt: Rxiex

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
mt_mt: Ftit

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
mt_mt: Riħ

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
mt_mt: Qawwi

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
mt_mt: Ħafif

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
mt_mt: Ċar

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
mt_mt: Sħab

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
mt_mt: Kmieni

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
mt_mt: Rxiex

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
mt_mt: Borra

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
mt_mt: Baxx

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
mt_mt: Medju

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
mt_mt: Għoli

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
mt_mt: Ċpar

[ctx: #396]
en: Select location
mt_mt: Agħżel Lokalita'

[ctx: #397]
en: Refresh time
mt_mt: Refresh Time

[ctx: #398]
en: Temperature units
mt_mt: Kejl tat-Temperatura

[ctx: #399]
en: Speed units
mt_mt: Kejl tal-Veloċita'

[ctx: #400]
en: Weather
mt_mt: It-Temp

[ctx: #402]
en: Feels like
mt_mt: Tħossok

[ctx: #403]
en: UV index
mt_mt: UV Index

[ctx: #404]
en: Wind
mt_mt: Riħ

[ctx: #405]
en: Dew point
mt_mt: Dew Point

[ctx: #406]
en: Humidity
mt_mt: Umdita'

[ctx: #409]
en: Defaults
mt_mt: Difolts

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
mt_mt: Aċċess għall-weather.com

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
mt_mt: Tfittxija għat-Temp ta':

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
mt_mt: Problemi biex jinkiseb it-Temp

[ctx: #413]
en: Manual
mt_mt: Manwali

[ctx: #414]
en: No review for this album
mt_mt: L-ebda artiklu għal dan l-album

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
mt_mt: Inniżżel tambnejl...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
mt_mt: Uri: Big Ajkons

[ctx: #418]
en: Low
mt_mt: Filmati/Generi

[ctx: #419]
en: High
mt_mt: Filmati/Atturi

[ctx: #420]
en: Best match
mt_mt: L-eqreb xebħ

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
mt_mt: Zomm l-apparat tal- awdjo attiv

[ctx: #422]
en: Delete album information
mt_mt: Ħassar l- informazzjoni dwar l- album mużikali

[ctx: #423]
en: Delete CD information
mt_mt: Ħassar informazzjoni min CDDB

[ctx: #424]
en: Select
mt_mt: Agħażel

[ctx: #425]
en: No album information found
mt_mt: L-ebda album ma nstab.

[ctx: #426]
en: No CD information found
mt_mt: L-ebda CDDB info ma nstab.

[ctx: #427]
en: Disc
mt_mt: Diska

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
mt_mt: Daħħal is- CD/DVD t-tajjeb

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
mt_mt: Ordni: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
mt_mt: No Cache

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
mt_mt: Ħassar filmat mil-librerija

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
mt_mt: Ma nstabet l-ebda drive ta' diska ottika

[ctx: #438]
en: Opening file
mt_mt: Niftaħ il-fajl

[ctx: #442]
en: Local network
mt_mt: LAN

[ctx: #444]
en: Video
mt_mt: Vidjo

[ctx: #445]
en: Audio
mt_mt: Awdjo

[ctx: #447]
en: Autorun media
mt_mt: X'jiġri

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
mt_mt: Riċevitur kapaċi jħaddem id- Dolby digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
mt_mt: Jintuża

[ctx: #450]
en: Columns
mt_mt: Kolonni

[ctx: #451]
en: Row 1 address
mt_mt: Filliera 1 adress

[ctx: #452]
en: Row 2 address
mt_mt: Filliera 2 adress

[ctx: #453]
en: Row 3 address
mt_mt: Filliera 3 adress

[ctx: #454]
en: Row 4 address
mt_mt: Filliera 4 adress

[ctx: #455]
en: Rows
mt_mt: Fillieri

[ctx: #457]
en: Switch view
mt_mt: Uri Differenti

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
mt_mt: Poġġi limitu fuq is- sampling rate (kHz)

[ctx: #460]
en: Audio stream
mt_mt: Audio Stream

[ctx: #461]
en: [active]
mt_mt: [attiv]

[ctx: #465]
en: Contrast
mt_mt: Kuntrast

[ctx: #467]
en: Type
mt_mt: Tip

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
mt_mt: Mexxi żbarra biex tibdel il-pożizzjoni tal-osd

[ctx: #469]
en: OSD position
mt_mt: Pożizzjoni tal-OSD

[ctx: #470]
en: Credits
mt_mt: Krediti

[ctx: #474]
en: Off
mt_mt: Mitfi

[ctx: #475]
en: Music only
mt_mt: Mużika Biss

[ctx: #476]
en: Music & video
mt_mt: Mużika u Filmati

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
mt_mt: Playlist mhux miftuħa

[ctx: #479]
en: Skin & language
mt_mt: Qoxra u Lingwa

[ctx: #481]
en: Audio options
mt_mt: Opzjoni Awdjo

[ctx: #482]
en: About Kodi
mt_mt: Dwar Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
mt_mt: Ħassar album

[ctx: #486]
en: Repeat
mt_mt: Irrepeti

[ctx: #487]
en: Repeat one
mt_mt: Irrepeti Waħda

[ctx: #488]
en: Repeat folder
mt_mt: Irrepeti Fowlder playlist

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
mt_mt: Doqq id- diska li jmiss awtomatikament

[ctx: #491]
en: - Use big icons
mt_mt: Uża ajkons kbar

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
mt_mt: Kabbar Sottotitoli

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
mt_mt: Għażliet avvanzati (Esperti biss!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
mt_mt: Overall Audio Headroom

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
mt_mt: Żid ir-reżoluzzjoni tal- vidjos biex jaqblu ma dik tal- GUI

[ctx: #496]
en: Calibration
mt_mt: Ikkalibra

[ctx: #497]
en: Show file extensions
mt_mt: Aħbi Media Extensions

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
mt_mt: Issortja: Bit-Tip

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
mt_mt: Ma qbadtx ma www.allmusic.com

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
mt_mt: Informazzjoni tal-album ma nizlitx

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
mt_mt: Infittex ismijiet tal-album

[ctx: #502]
en: Open
mt_mt: Miftuħa

[ctx: #503]
en: Busy
mt_mt: Użata

[ctx: #504]
en: Empty
mt_mt: Vojta

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
mt_mt: Qed titella' nformazzjoni dwar il- media mill- fajls...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
mt_mt: Ordni: Użu

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
mt_mt: Attiva l- viżwaliżazzjonijiet

[ctx: #512]
en: Startup window
mt_mt: Startup Window

[ctx: #513]
en: Home window
mt_mt: Home Window

[ctx: #514]
en: Manual settings
mt_mt: Settings Manwali

[ctx: #515]
en: Genre
mt_mt: Ġeneru

[ctx: #517]
en: Recently played albums
mt_mt: Albums mismugħha riċentament

[ctx: #518]
en: Launch
mt_mt: Tellaq

[ctx: #519]
en: Launch in...
mt_mt: Tellaq ġo..

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
mt_mt: Kumpilazzjoni

[ctx: #522]
en: Remove source
mt_mt: Neħħi Sors

[ctx: #523]
en: Switch media
mt_mt: Ibdel il-medja

[ctx: #524]
en: Select playlist
mt_mt: Agħażel Playlist

[ctx: #525]
en: New playlist...
mt_mt: Plejlist ġdida

[ctx: #526]
en: Add to playlist
mt_mt: Żid mal-Playlist

[ctx: #527]
en: Manually add to library
mt_mt: Żid fil-Librerija manwalment

[ctx: #528]
en: Enter title
mt_mt: Daħħal Isem

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
mt_mt: Probelma: Isem Doppju

[ctx: #530]
en: Select genre
mt_mt: Agħżel Ġeneru

[ctx: #531]
en: New genre
mt_mt: Żid Ġeneru

[ctx: #532]
en: Manual addition
mt_mt: Żid Manwali

[ctx: #533]
en: Enter genre
mt_mt: Daħħal Ġeneru

[ctx: #535]
en: List
mt_mt: Lista

[ctx: #536]
en: Icons
mt_mt: Ajkons

[ctx: #537]
en: Big list
mt_mt: Lista Kbira

[ctx: #538]
en: Big icons
mt_mt: Ajkons Kbar

[ctx: #539]
en: Wide
mt_mt: Wiegħsa

[ctx: #540]
en: Big wide
mt_mt: Wiegħsa Kbir

[ctx: #541]
en: Album icons
mt_mt: Ajkon tal-Album

[ctx: #542]
en: DVD icons
mt_mt: Ajkon tad-DVD

[ctx: #544]
en: Media info
mt_mt: Info tal-Media

[ctx: #545]
en: Audio output device
mt_mt: Apparat għall- output tal- awdjo

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
mt_mt: Apparat passthrough output

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
mt_mt: Ma nstabitx bijografija għal dan l- artist

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
mt_mt: Aqleb awdjo b'ħafna channels għall- stereo

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
mt_mt: Numru

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
mt_mt: Isem

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
mt_mt: Data

[ctx: #553]
en: Size
mt_mt: Kobor

[ctx: #554]
en: Track
mt_mt: Trekk

[ctx: #555]
en: Time
mt_mt: Ħin

[ctx: #556]
en: Title
mt_mt: Titlu

[ctx: #561]
en: File
mt_mt: Fajl

[ctx: #562]
en: Year
mt_mt: Sena

[ctx: #564]
en: Type
mt_mt: Tip

[ctx: #565]
en: Usage
mt_mt: Użu

[ctx: #566]
en: Album artist
mt_mt: Artist tal-album

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
mt_mt: Drabi mismugħ

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
mt_mt: L-aħħar smajt

[ctx: #569]
en: Comment
mt_mt: Kumment

[ctx: #570]
en: Date added
mt_mt: Ġie miżjud

[ctx: #572]
en: Studio
mt_mt: Studjo

[ctx: #574]
en: Country
mt_mt: Pajjiż

[ctx: #575]
en: In progress
mt_mt: Qed naħdem fuqha

[ctx: #576]
en: Times played
mt_mt: Kemm il-darba ntwera / ndaqq

[ctx: #577]
en: Date taken
mt_mt: Id-data li ttieħed

[ctx: #580]
en: Sort direction
mt_mt: Direzzjoni tal-Ordni

[ctx: #581]
en: Sort method
mt_mt: Metodu tal-Ordni

[ctx: #582]
en: View mode
mt_mt: View Mode

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
mt_mt: Ftakar il-View għal kannestri differenti

[ctx: #584]
en: Ascending
mt_mt: Żgħir għal Kbir

[ctx: #585]
en: Descending
mt_mt: Kbir għal Żgħir

[ctx: #586]
en: Edit playlist
mt_mt: Biddel Playlist

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
mt_mt: Ħassar Party Mode

[ctx: #589]
en: Party mode
mt_mt: Party Mode

[ctx: #591]
en: Off
mt_mt: Xejn

[ctx: #592]
en: One
mt_mt: Darba

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
mt_mt: Kollox

[ctx: #594]
en: Off
mt_mt: Xejn

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
mt_mt: Irrepeti: Xejn

[ctx: #596]
en: Repeat: One
mt_mt: Irrepeti: Darba

[ctx: #597]
en: Repeat: All
mt_mt: Irrepeti: Kollox

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
mt_mt: Rip CD Audio

[ctx: #601]
en: Medium
mt_mt: Medju

[ctx: #603]
en: Extreme
mt_mt: Estrem

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
mt_mt: Constant Bit Rate

[ctx: #607]
en: To:
mt_mt: Għal:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
mt_mt: Ir- rip tas- CD falla għax CDDARipPath mhux issettjat.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
mt_mt: Nirripja Trekk tal-Awdjo

[ctx: #611]
en: Enter number
mt_mt: Daħħal numru

[ctx: #613]
en: Sample rate
mt_mt: Rata ta' sampling

[ctx: #614]
en: Virtual folder
mt_mt: Fowlder virtwali

[ctx: #620]
en: Audio CDs
mt_mt: CD Ripping

[ctx: #622]
en: Quality
mt_mt: Kwalita

[ctx: #623]
en: Bitrate
mt_mt: Bit Rate

[ctx: #624]
en: Include track number
mt_mt: Inkludi numru tat-trekk

[ctx: #625]
en: All songs of
mt_mt: Diski kollha għal

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
mt_mt: Xows televiżivi li qed jintwerew bħalissa

[ctx: #629]
en: View mode
mt_mt: View Mode

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
mt_mt: Normali

[ctx: #631]
en: Zoom
mt_mt: Lenti

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
mt_mt: Ġebbed 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
mt_mt: Zoom wiesa

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
mt_mt: Ġebbed 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
mt_mt: Daqs oriġinali

[ctx: #636]
en: Custom
mt_mt: Ippersonaliżżat

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
mt_mt: Aġġustamenti tal- volum

[ctx: #639]
en: Use track levels
mt_mt: Uża Track Levels

[ctx: #640]
en: Use album levels
mt_mt: Uża Album Levels

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
mt_mt: Fajls b'informazzjoni ta' ReplayGain

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
mt_mt: Fajls mingħajr informazzjoni ta' ReplayGain

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
mt_mt: Niftaħ fajl kbir. Inkompli?

[ctx: #646]
en: Remove from library
mt_mt: Neħħi mil-Librerija

[ctx: #647]
en: Export video library
mt_mt: Esporta Librerija tal-Vidjos

[ctx: #648]
en: Import video library
mt_mt: Importa Librerija tal-Vidjos

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
mt_mt: Nimporta

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
mt_mt: Nesporta

[ctx: #651]
en: Browse for library
mt_mt: Fittex librerija

[ctx: #652]
en: Years
mt_mt: Snin

[ctx: #653]
en: Update library
mt_mt: Aġġorna Librerija

[ctx: #654]
en: Show debug information
mt_mt: Uri informazzjoni tad- debugging

[ctx: #655]
en: Browse for executable
mt_mt: Fittex għal programmi

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
mt_mt: Fittex għal Playlist

[ctx: #657]
en: Browse for folder
mt_mt: Fittex għal fowlder

[ctx: #658]
en: Song information
mt_mt: Informazzjoni tad-diska

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
mt_mt: Kumment:

[ctx: #660]
en: Volume amplification
mt_mt: Amplifikazzjoni tal-Volum

[ctx: #661]
en: Choose export folder
mt_mt: Għażel Fowlder tal-Export

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
mt_mt: Dab il- fajl m'għadux hawn

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
mt_mt: Trid tneħħih mill- librerija?

[ctx: #664]
en: Browse for script
mt_mt: Fittex l- iscript

[ctx: #665]
en: Compression level
mt_mt: Livell ta' kompressjoni

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
mt_mt: Attiva logging component-specific

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
mt_mt: Attiva transcoding ta' Dolby Digital (AC3)

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
mt_mt: Speċifika logging component-specific...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
mt_mt: Uża logging verbose għall- librerija [B]SMB[/B]

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
mt_mt: Uża logging verbose għall- librerija [B]libcURL[/B] (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
mt_mt: Uża logging verbose għall- libreriji [B]FFmpeg[/B]

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
mt_mt: Uża logging verbose għall- sejħiet [B]D-Bus[/B]

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
mt_mt: Uża logging verbose għall- talbiet [B]JSON-RPC[/B]

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
mt_mt: Uża logging verbose għall- parti tal- [B]Audio[/B]

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
mt_mt: Uża logging verbose għall- librerija [B]AirTunes[/B]

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
mt_mt: Uża logging verbose għall- partijiet tal- [B]UPnP[/B]

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
mt_mt: Uża logging verbose għall- librerija [B]libCEC[/B]

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
mt_mt: Uża logging verbose għall- parti tal- [B]Video[/B]

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
mt_mt: Cleaning up Library

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
mt_mt: Inneħħi diski qodma mill-Librerija

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
mt_mt: Dan is-sors diġa proċessat qabel

[ctx: #708]
en: Use proxy server
mt_mt: Uża server proxy

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
mt_mt: Port mhux validu. Irid ikun bejn 1 u 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
mt_mt: HTTP Proxy

[ctx: #715]
en: Assignment
mt_mt: Assenjament

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
mt_mt: Awto (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
mt_mt: Manwali (statiku)

[ctx: #719]
en: IP address
mt_mt: IP

[ctx: #723]
en: Save & restart
mt_mt: Issevja w irristartja

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
mt_mt: Indirizz mhux validu. Irid ikun AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
mt_mt: b'numri bejn 0 u 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
mt_mt: Tibdil mhux issejvjat. Tkompli bla ma tissevja?

[ctx: #727]
en: Web server
mt_mt: Web Server

[ctx: #728]
en: FTP server
mt_mt: FTP Server

[ctx: #731]
en: Black
mt_mt: Iswed

[ctx: #732]
en: Save & apply
mt_mt: Issevja w Uża

[ctx: #733]
en: Password
mt_mt: Sigriet

[ctx: #734]
en: No pass
mt_mt: Bla Sigriet

[ctx: #735]
en: Character set
mt_mt: Sett ta ittri

[ctx: #736]
en: Style
mt_mt: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
mt_mt: Kulur

[ctx: #738]
en: Normal
mt_mt: Normali

[ctx: #741]
en: Bold italics
mt_mt: Bold Italics

[ctx: #742]
en: White
mt_mt: abjad

[ctx: #743]
en: Yellow
mt_mt: isfar

[ctx: #744]
en: Files
mt_mt: Fajls

[ctx: #747]
en: Error loading image
mt_mt: Problema biex naqra l-istampa

[ctx: #748]
en: Edit path
mt_mt: Edit Path

[ctx: #749]
en: Mirror image
mt_mt: Immaġni bħal fil- mera

[ctx: #750]
en: Are you sure?
mt_mt: Tikkonferma?

[ctx: #751]
en: Removing source
mt_mt: Inneħħi Sors

[ctx: #754]
en: Add program link
mt_mt: Żid Link tal-Programm

[ctx: #755]
en: Edit program path
mt_mt: Edit Program Path

[ctx: #756]
en: Edit program name
mt_mt: Edit Program Name

[ctx: #757]
en: Edit path depth
mt_mt: Edit Path Depth

[ctx: #759]
en: View: Big list
mt_mt: Uri: Lista Kbira

[ctx: #760]
en: Yellow
mt_mt: Isfar

[ctx: #761]
en: White
mt_mt: Abjad

[ctx: #762]
en: Blue
mt_mt: Ikħal

[ctx: #763]
en: Bright green
mt_mt: Aħdar jgħajjat

[ctx: #764]
en: Yellow green
mt_mt: Aħdar Safrani

[ctx: #765]
en: Cyan
mt_mt: Ċelesti

[ctx: #766]
en: Light grey
mt_mt: Riservat

[ctx: #767]
en: Grey
mt_mt: Riservat

[ctx: #772]
en: Audio
mt_mt: Awdjo

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
mt_mt: Slideshow Folder

[ctx: #790]
en: Remote control
mt_mt: Remote Events

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
mt_mt: Ippermetti kontrol tas-sistema remot permezz ta' programmi fuq din is-sistema stess

[ctx: #792]
en: Port
mt_mt: Port tar-Remote Events

[ctx: #793]
en: Port range
mt_mt: Port Range tar-Remote Events

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
mt_mt: Ippermetti kontrol tas-sistema remot permezz ta' programmi fuq sistemi oħra

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
mt_mt: Dewmien inizzjali fir-repetizzjoni (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
mt_mt: Dewmien kontinwu fir-repetizzjoni (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
mt_mt: In- Numru massimu ta' klijenti

[ctx: #798]
en: Internet access
mt_mt: Internet

[ctx: #799]
en: Library update
mt_mt: Tiġdid tal- librerija

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
mt_mt: Tip

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
mt_mt: Ħin miżjud fil-bidu (padding)

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
mt_mt: Ħin miżjud mat-tmiem (padding)

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
mt_mt: Irrekordja l-episodji kollha

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
mt_mt: In- numru tal-port li daħħalt mhux validu

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
mt_mt: Port validu għandu jkun bejn 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
mt_mt: Port validu għandu jkun bejn 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add pictures...
mt_mt: Żid ritratti...

[ctx: #998]
en: Add music...
mt_mt: Żid mużika...

[ctx: #999]
en: Add videos...
mt_mt: Żid vidjos...

[ctx: #1000]
en: Preview
mt_mt: Titwila

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
mt_mt: Il- konessjoni man- network ma rnexxietx. Jista' jkun li n- network mhux imqabbad. Trid iżżidu xorta waħda?

[ctx: #1006]
en: IP address
mt_mt: IP Address

[ctx: #1007]
en: Add network location
mt_mt: Żid Network Location

[ctx: #1008]
en: Protocol
mt_mt: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
mt_mt: Indirizz tas-Server

[ctx: #1010]
en: Server name
mt_mt: Isem tas-Server

[ctx: #1011]
en: Remote path
mt_mt: Remote Path

[ctx: #1012]
en: Shared folder
mt_mt: Shared Folder

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
mt_mt: Fittex network server

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
mt_mt: Daħħal in-network address tas-server

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
mt_mt: Daħħal il-fowlder fuq is-server

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
mt_mt: Daħħal in-numru tal-port

[ctx: #1019]
en: Enter the username
mt_mt: Daħħal username

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
mt_mt: Daħħal il-paths jew qalleb għal sorsi ta' medja.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
mt_mt: Għati isem lil dan is- sors ta' media

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
mt_mt: Fittex għal share ġdid

[ctx: #1024]
en: Browse
mt_mt: Qalleb

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
mt_mt: L-informazzjoni fuq dan id-directory ma stegħetx tinstab. Jista' jkun li n-network mhux imqabbad. Trid iżżidu xorta waħda?

[ctx: #1026]
en: Add source
mt_mt: Żid Sors

[ctx: #1027]
en: Edit source
mt_mt: Biddel Sors

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
mt_mt: Daħħal l-isem il-ġdid

[ctx: #1030]
en: Browse for image
mt_mt: Fittex Stampa

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
mt_mt: Qalleb għal fowlder tal-istampi

[ctx: #1032]
en: Add network location...
mt_mt: Żid Sors tan-Network...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
mt_mt: Fittex għal fajl

[ctx: #1034]
en: Submenu
mt_mt: Menu Sekondarju

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
mt_mt: Attiva Buttuni tal-Menu Sekondarju

[ctx: #1036]
en: Favourites
mt_mt: Favoriti

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
mt_mt: Add-ons tal- vidjo

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
mt_mt: Add-ons tal- mużika

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
mt_mt: Add-ons tal- istampi

[ctx: #1040]
en: Loading directory
mt_mt: Naqra fowlder

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
mt_mt: Add-ons tal- programmi

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
mt_mt: Għażel stampa żgħira għall- plug-in

[ctx: #1049]
en: Script settings
mt_mt: Settings tal- iscript

[ctx: #1051]
en: Enter web address
mt_mt: Ikteb l-indirizz tal- website

[ctx: #1180]
en: Proxy type
mt_mt: tip ta' proxy

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
mt_mt: SOCKS5 bir- remote DNS resolving

[ctx: #1200]
en: SMB client
mt_mt: SMB Client

[ctx: #1203]
en: Default username
mt_mt: Default Username

[ctx: #1204]
en: Default password
mt_mt: Sigriet Difolt

[ctx: #1207]
en: WINS server
mt_mt: WINS-Server

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
mt_mt: Qabbad SMB shares

[ctx: #1210]
en: Remove
mt_mt: Neħħi

[ctx: #1211]
en: Music
mt_mt: Mużika

[ctx: #1212]
en: Video
mt_mt: Vidjo

[ctx: #1213]
en: Pictures
mt_mt: Ritratti

[ctx: #1214]
en: Files
mt_mt: Fajls

[ctx: #1215]
en: Music & video
mt_mt: Mużika w Vidjo

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
mt_mt: Mużika w Ritratti

[ctx: #1217]
en: Music & files
mt_mt: Mużika w Fajls

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
mt_mt: Vidjo w Ritratti

[ctx: #1219]
en: Video & files
mt_mt: Vidjo and Fajls

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
mt_mt: Ritratti w Fajls

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
mt_mt: Mużika w Vidjo w Ritratti

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
mt_mt: Mużika w Vidjo w Ritratti w Fajls

[ctx: #1223]
en: Disabled
mt_mt: Mhux attiv

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
mt_mt: Fajls, Mużika u Films

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
mt_mt: Fajls, Stampi u Mużika

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
mt_mt: Fajla, Stampi u Films

[ctx: #1229]
en: Music & programs
mt_mt: Mużika u Programmi

[ctx: #1230]
en: Video & programs
mt_mt: Films u Programmi

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
mt_mt: Stampi u Programmi

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
mt_mt: Programmi, Films, Mużika u Stampi

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
mt_mt: Programmi, Films u Mużika

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
mt_mt: Programmi, Stampi u Mużika

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
mt_mt: Programmi, Stampi u Films

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
mt_mt: Ħabbar das-servizz lil sistemi oħrajn

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
mt_mt: Ippermetti l-kontrol tal-volum

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
mt_mt: Attiva support għall- AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
mt_mt: Isem tal-apparat

[ctx: #1272]
en: Use password protection
mt_mt: Uża l-protezzjoni ta' kodiċi

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
mt_mt: Apparat tal- awdjo ppersonalizzat

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
mt_mt: Apparat tal- passthrough ippersonalizzat

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
mt_mt: Temperatura

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
mt_mt: Pressjoni

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
mt_mt: Prossimita

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
mt_mt: Intensita

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
mt_mt: Imberfel

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
mt_mt: Ħafna

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
mt_mt: Estrem

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
mt_mt: Tidwir

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
mt_mt: Is- sema ċara

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
mt_mt: Miksur

[ctx: #1385]
note: Weather token
en: Tornado
mt_mt: Tromba

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
mt_mt: Tropikali

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
mt_mt: Tromba

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
mt_mt: Kesħa

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
mt_mt: Riħ

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
mt_mt: Żiffa

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
mt_mt: Kalm

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
mt_mt: Riefnu, kważi grigalata

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
mt_mt: Gravi

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
mt_mt: Vjolenti

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
mt_mt: u

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
mt_mt: Tard

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
mt_mt: Iżolati

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
mt_mt: T-Showers

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
mt_mt: Ragħad

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
mt_mt: Xemx

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
mt_mt: Qalil

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
mt_mt: fil-

[ctx: #1406]
note: Weather token
en: the
mt_mt: il-

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
mt_mt: Viċinanza

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
mt_mt: Silġ

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
mt_mt: Kalm

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
mt_mt: bil-

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
mt_mt: bir-riħ

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
mt_mt: Irqajja

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
mt_mt: T-Storm

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
mt_mt: Irxiex

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
mt_mt: Imċajpar

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
mt_mt: Frak

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
mt_mt: Tempesti

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
mt_mt: Baxx

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
mt_mt: Moderat

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
mt_mt: Għoli ħafna

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
mt_mt: Riħ

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
mt_mt: Ċpar ħafif

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
mt_mt: Imsaħħab ħafna

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
mt_mt: Silġiet

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
mt_mt: Silġ

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
mt_mt: Baxx

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
mt_mt: Vulkaniku

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
mt_mt: Irmied

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
mt_mt: Mifrux ħafna

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
mt_mt: Trab

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
mt_mt: Ramel

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
mt_mt: Raxx

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
mt_mt: Tidwir

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
mt_mt: Tempesta tar-ramel

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
mt_mt: Jonfoħ

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
mt_mt: Silġiet

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
mt_mt: Żgħir

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
mt_mt: u

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
mt_mt: Silġ

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
mt_mt: bil-

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
mt_mt: Ċans

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
mt_mt: %s: %s MB of %s MB Vojta

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
mt_mt: Lembut

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
mt_mt: Sħab

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
mt_mt: Ma nafx

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
mt_mt: Buffuri

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
mt_mt: Xita

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
mt_mt: Parzjali

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
mt_mt: Itfi l-iskrin meta ma jkun qed jagħmel xejn

[ctx: #2050]
en: Runtime
mt_mt: Tul

[ctx: #2080]
en: Empty list
mt_mt: Battal il-lista

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
mt_mt: Morna lura għall- lista parent għax il- lista l-attiva tbattlet

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
mt_mt: Hemm bżonn ta' verżjoni aktar riċenti. Iċċekja l-log għall- aktar informazzjoni dwar dan il-messaġġ.

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
mt_mt: Żball fl- Add-on

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
mt_mt: Iċċekkja l-log għall- aktar informazzjoni.

[ctx: #10000]
en: Home
mt_mt: Dħul

[ctx: #10001]
en: Programs
mt_mt: Programmi

[ctx: #10002]
en: Pictures
mt_mt: Stampi

[ctx: #10003]
en: File manager
mt_mt: Fajls

[ctx: #10005]
en: Not available
mt_mt: Mhux disponibbli

[ctx: #10007]
en: System information
mt_mt: Informazzjoni tas-Sistema

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
mt_mt: Settings - Vidjo - kalibrazzjoni tal- iskrin

[ctx: #10016]
en: Settings - System
mt_mt: Settings->Screen->Skrinsejver

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
mt_mt: Settings - Televixin

[ctx: #10025]
en: Videos
mt_mt: Filmati/titlu

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
mt_mt: Vidjos / Playlist

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
mt_mt: Settings->Profili

[ctx: #10036]
en: Basic
mt_mt: Bażiku

[ctx: #10038]
en: Advanced
mt_mt: Avvanzat

[ctx: #10039]
en: Expert
mt_mt: Espert

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
mt_mt: Browser tal- Add-ons

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
mt_mt: Reġġa s-settings t'hawn fuq għal kif kienu fil-bidu

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
mt_mt: Ċert li trid tagħmel reset tas-settings kollha f'din il-kategorija?

[ctx: #10043]
en: Help
mt_mt: għajnuna

[ctx: #10044]
en: No help available
mt_mt: M'hemmx għajnuna

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
mt_mt: Ireġġa lura s-settings kollha li jidru għal kif kienu fil-bidu

[ctx: #10046]
en: No categories available
mt_mt: M'hemmx kategoriji

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
mt_mt: Ipprova ibdel il-livell tas-settings biex tara iktar kategoriji u settings.

[ctx: #10060]
en: Favourites
mt_mt: Favoriti

[ctx: #10120]
en: Music OSD
mt_mt: OSD tal-Mużika

[ctx: #10126]
en: File browser
mt_mt: Broswer tal- fajls

[ctx: #10128]
en: Network setup
mt_mt: Setup tan- Network

[ctx: #10129]
en: Media source
mt_mt: Sors tal- Media

[ctx: #10130]
en: Profile settings
mt_mt: Settings tal- profil

[ctx: #10131]
en: Lock settings
mt_mt: Settings tal-Aċċess

[ctx: #10132]
en: Content settings
mt_mt: Settings tal- kontenut

[ctx: #10134]
en: Favourites
mt_mt: Favoriti

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
mt_mt: Editur tal-playlist intelliġenti

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
mt_mt: Editur tar-regoli tal-playlist intelliġenti

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
mt_mt: Settings tal-Plagin

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
mt_mt: Qed infittxu s-sottotitoli...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
mt_mt: Qqed jintfitxu jew jigu cached is-sottotitoli...

[ctx: #10212]
en: terminating
mt_mt: qed jitwaqqaf

[ctx: #10213]
en: buffering
mt_mt: qed jaghmel buffering

[ctx: #10214]
en: Opening stream
mt_mt: Qed tinfetaħ l-istream

[ctx: #10502]
en: Music
mt_mt: Mużika

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
mt_mt: L-aqwa 100 diska

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
mt_mt: L-aqwa 100 Album

[ctx: #10506]
en: Programs
mt_mt: Programmi

[ctx: #10507]
en: Configuration
mt_mt: Konfigurazzjoni

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
mt_mt: Previżżjoni tat-temp

[ctx: #10509]
en: Network gaming
mt_mt: Network Gaming

[ctx: #10510]
en: Extensions
mt_mt: Estensjonijiet

[ctx: #10511]
en: System info
mt_mt: Info tas-sistema

[ctx: #10516]
en: Music - Library
mt_mt: Diski - Librerija

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
mt_mt: Qed jindaqq - Mużika

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
mt_mt: Qed jintwera - Vidjo

[ctx: #10523]
en: Album information
mt_mt: Informazzjoni dwar l-album

[ctx: #10524]
en: Movie information
mt_mt: Informazzjoni tal-Filmat

[ctx: #10700]
en: TV channels
mt_mt: Stazzjonijiet tat-TV

[ctx: #10702]
en: TV guide
mt_mt: Gwida Tat- Televixin

[ctx: #10705]
en: Radio channels
mt_mt: Stazzjonijiet tar-Radju

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
mt_mt: Logħob

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
mt_mt: Stampa Sħiħa

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
mt_mt: Viżwalizzazjoni tal- awdjo

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
mt_mt: Viżwalizzazjoni tal- awdjo

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
mt_mt: Erġa Ibni l-indiċi...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
mt_mt: Lura għal My Music

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
mt_mt: Lura għal My Video

[ctx: #12014]
en: Last updated
mt_mt: L-aħħar li ġġedded

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
mt_mt: Maqful! Daħħal il-Kowd...

[ctx: #12326]
en: Enter password
mt_mt: Daħħal sigriet

[ctx: #12327]
en: Enter master code
mt_mt: Daħħal Master Kowd

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
mt_mt: Daħħal Unlock Kowd

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
mt_mt: jew għafas "C" biex tikkanċella

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
mt_mt: Daħħal Gamepad button combo u għafas Start

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
mt_mt: għafas "OK", jew "Lura" biex tikkanċella

[ctx: #12332]
en: Set lock
mt_mt: Issettja il-Lock

[ctx: #12333]
en: Unlock
mt_mt: Neħħi l-Lock

[ctx: #12334]
en: Reset lock
mt_mt: Erġa ssettja il-Lock

[ctx: #12335]
en: Remove lock
mt_mt: Neħħi Lock

[ctx: #12337]
en: Numeric password
mt_mt: Numeric Sigriet

[ctx: #12339]
en: Full-text password
mt_mt: Sigriet Sħiħ

[ctx: #12340]
en: Enter new password
mt_mt: Daħħal Sigriet ġdid

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
mt_mt: Erġa ikteb il-kodiċi l-ġdid

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
mt_mt: Sigriet Ħażin,

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
mt_mt: Sigrieti mdaħħla mhux l-istess.

[ctx: #12345]
en: Access denied
mt_mt: Aċċess Miżmum

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
mt_mt: Ċansijiet tas-sigriet użati kollha.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
mt_mt: Is-sistema issa se tintefa.

[ctx: #12348]
en: Item locked
mt_mt: Item Locked

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
mt_mt: Erġa ttiva l-Lock

[ctx: #12356]
en: Change lock
mt_mt: Ibdel il-Lock

[ctx: #12357]
en: Source lock
mt_mt: Qassam il-Lock

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
mt_mt: Sigriet ma jistax ikun vojt. Erġa pprova.

[ctx: #12360]
en: Master lock
mt_mt: Master Lock

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
mt_mt: Itfi s-sistema jekk in- numru ta' provi tal- master lock jinqabeż

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
mt_mt: Kodiċi tal- Master Lock mhux valida. Jekk jogħġbok daħħal kodiċi valida.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
mt_mt: Settings and My Files

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
mt_mt: Din se treġġa lura kif kienu kwalunkwe affarijiet li kellek saved qabel. Ċert?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
mt_mt: Uri kull stampa għal

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
mt_mt: Uża Pan and Zoom effects

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
mt_mt: Arloġġ ta' 12 -il siegħa

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
mt_mt: Arloġġ ta' 24 siegħa

[ctx: #12385]
en: Day / Month
mt_mt: Ġurnata / Xahar

[ctx: #12386]
en: Month / Day
mt_mt: Xahar / Ġurnata

[ctx: #12390]
en: System uptime
mt_mt: Ħin Mixgħul

[ctx: #12391]
en: Minutes
mt_mt: Minuti

[ctx: #12392]
en: Hours
mt_mt: Sigħat

[ctx: #12393]
en: Days
mt_mt: Ġranet

[ctx: #12394]
en: Total uptime
mt_mt: Total ta' ħin mixgħul

[ctx: #12395]
en: Battery level
mt_mt: Livell tal- batterija

[ctx: #12600]
en: Weather
mt_mt: It-temp

[ctx: #12900]
en: Screensaver
mt_mt: Skrinsejver

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
mt_mt: OSD Sħiħ

[ctx: #13000]
en: System
mt_mt: Sistema

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
mt_mt: Spindown immedjat tal- HDD

[ctx: #13002]
en: Video only
mt_mt: Vidjo Biss

[ctx: #13003]
en: - Delay
mt_mt: - Stennija

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
mt_mt: - L-anqas zmien tal-fajl

[ctx: #13005]
en: Shutdown
mt_mt: Itfi

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
mt_mt: Funzjoni tax- shutdown

[ctx: #13009]
en: Quit
mt_mt: Għalaq

[ctx: #13010]
en: Hibernate
mt_mt: Raqqad

[ctx: #13011]
en: Suspend
mt_mt: Issospendi

[ctx: #13012]
en: Exit
mt_mt: Oħroġ

[ctx: #13013]
en: Reboot
mt_mt: Itfi u erġa ixgħel

[ctx: #13014]
en: Minimise
mt_mt: Ċekken

[ctx: #13015]
en: Power button action
mt_mt: Azzjoni tal-buttuna tal- Power

[ctx: #13016]
en: Power off system
mt_mt: Itfi s-sistema

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
mt_mt: Tħallix is-sistema tintefa' meta ma tkun qed tagħmel xejn

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
mt_mt: Ħalli lis-sistema tintefa' meta ma tkun qed tagħmel xejn

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
mt_mt: Hemm xi sessjoni oħra attiva, forsi bl- SSH?

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
mt_mt: Iprova qajjem remote servers mal- aċċess

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
mt_mt: Qed nistenna li jaqbad in-network...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
mt_mt: Wake-on-LAN ma setgħetx titħaddem!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
mt_mt: Qed nistennew lis-server iqum...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
mt_mt: Estendejna l-ħin biex nistennew lis-server iqum...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
mt_mt: Qed nistennew lis-servizzi jibdew...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
mt_mt: Skoperta tal- MAC

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
mt_mt: Qed jaħdem fuq batterija baxxa

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
mt_mt: Filter Teptip

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
mt_mt: Ħalli lid-driver jagħżel (trid titfi u terġa' tixgħel)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
mt_mt: Mhux attiv

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
mt_mt: Attiva waqt li tara l-Vidjo

[ctx: #13108]
en: Always enabled
mt_mt: Dejjem attiv

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
mt_mt: Ipprova u applika r-reżoluzzjoni

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
mt_mt: Trid iżżomm dir-reżoluzzjoni?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
mt_mt: Trid iżżomm din il-bidla?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
mt_mt: Upscaling ta' kwalita' għolja

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
mt_mt: Mhux attiv

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
mt_mt: Attivat għall-kontentu SD

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
mt_mt: Dejjem attiv

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
mt_mt: Metodu ta' upscaling

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
mt_mt: Żomm dil-qoxra?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
mt_mt: Itfi l-iskrins l-oħrajn

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
mt_mt: Mhux attiv

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
mt_mt: Itfi l-iskrins

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
mt_mt: Instabu konessjonijiet attivi!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
mt_mt: Jekk trid tmexxi, jista' jkun li titlef il-kontrol ta' dan il-programm. Ċert li trid twaqqaf l- event server?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
mt_mt: Trid tibdel il-metodu tal- Apple Remote?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
mt_mt: Jekk bħalissa qed tużqa l-Apple Remote biex tikkontrolla dan il-programm, jekk tibdel dan is-setting jista' jkun li ma tkunx tista' tibqa' tikkontrollah. Ċert li trid tmexxi?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
mt_mt: Subnet Mask

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
mt_mt: Initialise falliet

[ctx: #13170]
en: Never
mt_mt: Qatt

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
mt_mt: Immedjatament

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
mt_mt: HDD ġie nstallat:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
mt_mt: HDD Power Cycle Count:

[ctx: #13200]
en: Profiles
mt_mt: Profil

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
mt_mt: L-aħħar Profil użat:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
mt_mt: Ma nafx

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
mt_mt: Ikteb fuq

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
mt_mt: Search for Subtitles in RARs

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
mt_mt: Fittex għas-sottotitoli...

[ctx: #13251]
en: Move item
mt_mt: Mexxi

[ctx: #13252]
en: Move item here
mt_mt: Mexxi Hawn

[ctx: #13253]
en: Cancel move
mt_mt: Tmexxiex

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
mt_mt: Xbox imqabbda imma DNS mhux disponibbli.

[ctx: #13277]
en: Storage
mt_mt: Spazju

[ctx: #13278]
en: Default
mt_mt: Difolt

[ctx: #13280]
en: Video
mt_mt: Vidjo

[ctx: #13283]
en: Operating system:
mt_mt: Verżjoni tal-Kernel:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
mt_mt: Veloċita’ tas-CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
mt_mt: Video Encoder:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
mt_mt: Screen Resolution:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
mt_mt: A/V Cable:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
mt_mt: DVD Region:

[ctx: #13296]
en: Connected
mt_mt: Xbox Imqabbda

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
mt_mt: Xbox mhux imqabbda. Iċċekkja Settings tan-Network

[ctx: #13299]
en: Target temperature
mt_mt: Target Temperature

[ctx: #13300]
en: Fan speed
mt_mt: Veloċita’ tal-Fan

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
mt_mt: Ikkontralla t-temperatura Awtomatikament

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
mt_mt: Kontroll veloċita’ tal-Fan

[ctx: #13303]
en: Fonts
mt_mt: Tipi

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
mt_mt: Attiva flipping ta' bi-directional strings

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
mt_mt: Attiva RSS Feeds

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
mt_mt: Aħbi Kannestri Predeċessuri

[ctx: #13307]
en: Track naming template
mt_mt: Galvu għall-ismijiet tad-diski

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
mt_mt: Trid titfi u terġa' tixgħel is-sistema sħiħa minflok dan il-programm biss?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
mt_mt: Effett Zoom

[ctx: #13311]
en: Float effect
mt_mt: Effett Float

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
mt_mt: Riduzzjoni Black Bar

[ctx: #13313]
en: Restart
mt_mt: Erġa Ibda

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
mt_mt: Crossfade

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
mt_mt: Regenerate Tambnejs

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
mt_mt: Recursive Tambnejs

[ctx: #13317]
en: View slideshow
mt_mt: Ara slajdxow

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
mt_mt: Ara slajdxow suċċessivi

[ctx: #13319]
en: Randomise
mt_mt: Ħawwad l-Ordni

[ctx: #13320]
en: Stereo
mt_mt: Sterjo

[ctx: #13321]
en: Left only
mt_mt: Xellug biss

[ctx: #13322]
en: Right only
mt_mt: Lemin biss

[ctx: #13324]
en: Background transparency
mt_mt: Background Transparenti

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
mt_mt: Foreground Transparenti

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
mt_mt: Problema: spiċċat il-memorja

[ctx: #13332]
en: Move up
mt_mt: Tella l'fuq

[ctx: #13333]
en: Move down
mt_mt: Niżżel l'isfel

[ctx: #13334]
en: Edit label
mt_mt: Biddel l-Label

[ctx: #13335]
en: Make default
mt_mt: Uża dejjem

[ctx: #13336]
en: Remove button
mt_mt: Neħħi l-Buttona

[ctx: #13340]
en: Leave as is
mt_mt: Ħalli kif inhu

[ctx: #13341]
en: Green
mt_mt: Ahdar

[ctx: #13342]
en: Orange
mt_mt: Orangjo

[ctx: #13343]
en: Red
mt_mt: Ahmar

[ctx: #13344]
en: Cycle
mt_mt: Dawwar

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
mt_mt: Itfi LED waqt Filmat

[ctx: #13346]
en: Movie information
mt_mt: Informazzjoni tal-Filmat

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
mt_mt: Itfa fil-Queue

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
mt_mt: Fittex IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
mt_mt: Fittex għal kontenut ġdid

[ctx: #13350]
en: Current playlist
mt_mt: Playlist kurrenti

[ctx: #13351]
en: Album information
mt_mt: Informazzjoni dwar l-album

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
mt_mt: Fittex fid-Database kollha

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
mt_mt: Ieqaf Fittex

[ctx: #13354]
en: Render method
mt_mt: Metodu ta' Render

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
mt_mt: Pixel Shader - Kwalita Baxxa

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
mt_mt: Hardware Overlays

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
mt_mt: Pixel Shader - Kwalita Għolja

[ctx: #13358]
en: Play item
mt_mt: Doqq din

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
mt_mt: Issettja Tambnejl tal-Artist

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
mt_mt: Oħloq Tambnejls

[ctx: #13361]
en: Enable voice
mt_mt: Attiva l-Vuċi

[ctx: #13375]
en: Enable device
mt_mt: Attiva l-apparat

[ctx: #13376]
en: Volume
mt_mt: Volum

[ctx: #13377]
en: Default view mode
mt_mt: Default View Mode

[ctx: #13378]
en: Default brightness
mt_mt: Default Brightness

[ctx: #13379]
en: Default contrast
mt_mt: Default Contrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
mt_mt: Default Gamma

[ctx: #13381]
en: Resume video
mt_mt: Resume Video

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
mt_mt: Voice Mask - Port 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
mt_mt: Voice Mask - Port 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
mt_mt: Voice Mask - Port 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
mt_mt: Voice Mask - Port 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
mt_mt: Uża Time Based Seeking

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
mt_mt: Track Naming Template Right

[ctx: #13388]
en: Preset
mt_mt: Presets

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
mt_mt: Oħroġ / Daħħal

[ctx: #13393]
en: Calculate size
mt_mt: Ikkalkula l-kobor

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
mt_mt: Ikkalkula l-kobor tal-Fowlder

[ctx: #13395]
en: Video settings
mt_mt: Video Settings

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
mt_mt: Attiva Sottotitoli

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
mt_mt: Bookmarks

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
mt_mt: Injora l-artikli meta tkun qed tirranġa l-ordni

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
mt_mt: Crossfade albumtracks

[ctx: #13402]
en: Show track position
mt_mt: Uri track position

[ctx: #13403]
en: Clear default
mt_mt: Ħassar Difolt

[ctx: #13404]
en: Resume
mt_mt: Kompli

[ctx: #13405]
en: Get thumb
mt_mt: Ġib Tambnejl

[ctx: #13406]
en: Picture information
mt_mt: Imformazzjoni dwar l-istampa

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
mt_mt: (Rati tal-utenti IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
mt_mt: L-ewwel 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
mt_mt: Ixgħel Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
mt_mt: fanspeed minimu

[ctx: #13412]
en: Play from here
mt_mt: Doqq minn hawn

[ctx: #13413]
en: Downloading
mt_mt: Qed jitniżżel

[ctx: #13415]
en: Render method
mt_mt: Metodu ta' Render

[ctx: #13420]
en: Remove safely
mt_mt: Neħħi bla riskju

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
mt_mt: Ibda slajdxow minn hawn

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
mt_mt: Ftakar dan il- path

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
mt_mt: Ippermetti aċċelarazzjoni tal-hardware - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
mt_mt: Ippermetti aċċelarazzjoni tal-hardware - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
mt_mt: Ippermetti aċċelarazzjoni tal-hardware - DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
mt_mt: Ippermetti aċċelarazzjoni tal-hardware - CrystalHD

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
mt_mt: Ippermetti aċċelarazzjoni tal-hardware - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
mt_mt: Doqq il-vidjo li jmiss awtomatikament

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
mt_mt: Doqq dan biss

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
mt_mt: Attiva scalers HQ għall scaling il-fuq

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
mt_mt: Ippreferi VDPAU video mixer

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
mt_mt: Ippermetti aċċelarazzjoni tal-hardware - MediaCodec

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
mt_mt: Uża MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
mt_mt: Attiva din l-għażla biex tuża aċċelarazzjoni tal-hardware għall- codecs MPEG-(1 / 2) . Jekk ma tkunx attivata jintuża s-CPU minflok. Cards Radeon qodma għandhom tendenza jagħtu segfault b'din l-għażla attivata.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
mt_mt: Uża MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
mt_mt: Attiva din l-għażla biex tuża aċċelarazzjoni tal-hardware għall- codec MPEG-4 . Jekk ma tkunx attivata jintuża s-CPU minflok. Xi apparat ION jagħti l-problemi b'din l-għażla attivata.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
mt_mt: Uża VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
mt_mt: Attiva din l-għażla biex tuża aċċelarazzjoni tal-hardware għall- codecs ibbażati fuq VC-1 . Jekk ma tkunx attivata jintuża s-CPU minflok. Apparat AMD bil- VDPAU sempliċiment mhux kapaċi jaqra VC-1.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
mt_mt: Uża MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
mt_mt: Attiva din l-għażla biex tuża aċċelarazzjoni tal-hardware għall- codecs MPEG-(1 / 2) . Jekk ma tkunx attivata jintuża s-CPU minflok. Xi vidjos bl- MPEG-2 jista' jkun li juru artifacts ħodor.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
mt_mt: Uża MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
mt_mt: Attiva din l-għażla biex tuża aċċelarazzjoni tal-hardware għall- codec MPEG-4. Jekk ma tkunx attivata jintuża s-CPU minflok.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
mt_mt: Uża VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
mt_mt: Attiva din l-għażla biex tuża aċċelarazzjoni tal-hardware għall- codecs ibbażati fuq VC-1 . Jekk ma tkunx attivata jintuża s-CPU minflok. B'mod speċjali VC-1 Interlaced ma jaħdimx fuq apparat tal- Intel.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
mt_mt: ippreferi l-metodu ta' rendering VAAPI

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
mt_mt: Uża AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
mt_mt: Attiva din l-għażla biex tuża aċċelarazzjoni tal-hardware għall- codec AV1. Jekk ma tkunx attivata jintuża s-CPU minflok.

[ctx: #13505]
en: Resample quality
mt_mt: Għamel resampling tal-kwalita'

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
mt_mt: Baxx (jgħaġġel)

[ctx: #13507]
en: Medium
mt_mt: Medju

[ctx: #13508]
en: High
mt_mt: Għoli

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
mt_mt: Għoli ħafna (bil-mod)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
mt_mt: Issinkronizza l-playback mal-iskrin

[ctx: #13511]
en: Choose art
mt_mt: Għażel l-arti

[ctx: #13512]
en: Current art
mt_mt: Arti kurrenti

[ctx: #13513]
en: Remote art
mt_mt: Arti remota

[ctx: #13514]
en: Local art
mt_mt: Arti lokali

[ctx: #13515]
en: No art
mt_mt: M'hemmx arti

[ctx: #13551]
en: Off
mt_mt: Mitfi

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
mt_mt: Aqbeż il-passi

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
mt_mt: Aqbeż id-dewmien

[ctx: #13600]
en: Apple Remote
mt_mt: Remote tal- Apple

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
mt_mt: Ħalli l-Kodi jinxtgħel permezz tar-remote

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
mt_mt: Ħin ta' dewmien għas-sekwenza

[ctx: #13610]
en: Disabled
mt_mt: Mhux attiv

[ctx: #13612]
en: Universal remote
mt_mt: Remote universali

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
mt_mt: Remote tal- harmony

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
mt_mt: Żball fir-remote tal- Apple

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
mt_mt: Support għar-remote tal-Apple ma setax jiġi attivat.

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
mt_mt: Inniżżel playlist file...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
mt_mt: Inniżżel streams list...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
mt_mt: Neżamina streams list...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
mt_mt: Streams list ma niżlitx

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
mt_mt: Playlist file ma niżilx

[ctx: #14009]
en: Games directory
mt_mt: Fowlder tal-Logħob

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
mt_mt: Autoswitch to Thumbs based on

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
mt_mt: Enable Autoswitching to Thumbs View

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
mt_mt: - Uri Ajkons Kbar

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
mt_mt: - Switch Based on

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
mt_mt: No Files and at least one Thumb

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
mt_mt: At least one File and Thumb

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
mt_mt: Percentage of Thumbs

[ctx: #14018]
en: View options
mt_mt: View Options

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
mt_mt: Ibdel Area Code 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
mt_mt: Ibdel Area Code 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
mt_mt: Ibdel Area Code 3

[ctx: #14022]
en: Library
mt_mt: Librerija

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
mt_mt: Daħħal l-aktar Villaġġ qrib tiegħek

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
mt_mt: Vidjo/Awdjo/DVD cache - Hard disk

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
mt_mt: Video Cache - DVDRom

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
mt_mt: Cache Vidjo - Network lokali

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
mt_mt: Vidjo cache - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
mt_mt: Audio Cache - DVDRom

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
mt_mt: Awdjo cache - network lokali

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
mt_mt: Awdjo cache - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
mt_mt: DVD Cache - DVDRom

[ctx: #14035]
en: Local network
mt_mt: LAN

[ctx: #14036]
en: Services
mt_mt: Servers

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
mt_mt: DVD cache - network lokali

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
mt_mt: Settings tan-network mibdula

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
mt_mt: Hemm bżonn li tintefa s-sistema u terġa tinxtgħel biex jinbidel is-setup tan-network. Trid titfi u tixgħel issa?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
mt_mt: Post Processing

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
mt_mt: - Itfi waqt li ddoqq

[ctx: #14051]
en: Time format
mt_mt: Format tal-ħin

[ctx: #14052]
en: Date format
mt_mt: Format tad-Data

[ctx: #14053]
en: GUI filters
mt_mt: GUI Filters

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
mt_mt: Fittex fil-background

[ctx: #14056]
en: Stop scan
mt_mt: Ieqaf Fittex

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
mt_mt: Mhux possibli waqt li qed tfittex informazzjoni tal-media

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
mt_mt: Film Grain Effect

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
mt_mt: Fittex għal tambnejs personali fuq shares esterni

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
mt_mt: Tip mhux magħruf Cache - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
mt_mt: Daħħal username għal

[ctx: #14063]
en: Date & time
mt_mt: Data u Ħin

[ctx: #14064]
en: Set date
mt_mt: Irranga id-Data

[ctx: #14065]
en: Set time
mt_mt: Irranga il-Ħin

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
mt_mt: Ikteb il-ħin f'format ta' 24 siegħa HH:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
mt_mt: Daħħal id-Data bil-format DD/MM/YYYY

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
mt_mt: Daħħal l-IP address

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
mt_mt: Trid tapplika dawn it-tibdiliet?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
mt_mt: Applika tibdiliet issa

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
mt_mt: Ħalli fajls jinbidlilhom isimhom jew jigu mhassra

[ctx: #14074]
en: Set timezone
mt_mt: Issetja Tajmzown

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
mt_mt: Uża Daylight Saving Time

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
mt_mt: Żid mal-Favoriti

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
mt_mt: Neħħi mill-Favoriti

[ctx: #14078]
en: Colours
mt_mt: Kuluri

[ctx: #14081]
en: File lists
mt_mt: Listi ta' fajls

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
mt_mt: Uża window li tieħu l-iskrin kollu

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
mt_mt: Poġġi d-diski fil-kju meta jintgħażlu

[ctx: #14086]
en: Playback
mt_mt: Daqq

[ctx: #14087]
en: Discs
mt_mt: Diski

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
mt_mt: Doqq id-DVDs awtomatikament

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
mt_mt: Tipa

[ctx: #14090]
en: International
mt_mt: Internazzjonali

[ctx: #14091]
en: Character set
mt_mt: Sett ta ittri

[ctx: #14093]
en: Security
mt_mt: Sigurtà

[ctx: #14095]
en: Power saving
mt_mt: Frankar tad-dawl

[ctx: #14096]
en: Rip
mt_mt: Ħam

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
mt_mt: X'jiġri meta ddaħħal CD

[ctx: #14098]
en: Play
mt_mt: Ara

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
mt_mt: Oħroġ id-diska meta jitlesta s-CD ripping

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
mt_mt: Waqqaf ir-ripping tas-CD

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
mt_mt: Metodu ta' daqq ta' Blu-ray

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
mt_mt: Doqq il-film prinċipal

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
mt_mt: Uri menu simplifikat

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
mt_mt: Unita' ta' temperatura

[ctx: #14106]
en: Speed unit
mt_mt: Unita' ta' veloċita'

[ctx: #14107]
en: Time format
mt_mt: Format tal-ħin

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
mt_mt: Uża format ta' 12 / 24 siegħa

[ctx: #14109]
en: Short date format
mt_mt: Format tad-data fil-qasir

[ctx: #14110]
en: Long date format
mt_mt: Format tad-data fit-tul

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
mt_mt: Bażiku

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
mt_mt: Informazzjoni

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
mt_mt: Attent

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
mt_mt: Problema

[ctx: #14202]
en: Library
mt_mt: Librerija

[ctx: #14210]
en: Profile settings
mt_mt: Settings tal- profil

[ctx: #14215]
en: Videos
mt_mt: Filmati/titlu

[ctx: #14216]
en: Music
mt_mt: Mużika

[ctx: #14217]
en: Pictures
mt_mt: Stampi

[ctx: #14218]
en: Language
mt_mt: Lingwa

[ctx: #14220]
en: Display
mt_mt: Id-Dehra

[ctx: #14221]
en: Audio
mt_mt: Awdjo

[ctx: #14230]
en: Actions
mt_mt: Azzjonijiet

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
mt_mt: Aġġorna librerija meta tibda

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
mt_mt: Dejjem aġġorna librerija wara l-kwinti

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
mt_mt: Stazzjonijiet

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
mt_mt: Ajkons

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
mt_mt: Is-sors mhux disponibbli

[ctx: #15014]
en: Keep
mt_mt: Żomm

[ctx: #15015]
en: Remove
mt_mt: Neħħi

[ctx: #15016]
en: Games
mt_mt: Logħob

[ctx: #15019]
en: Add
mt_mt: Zid

[ctx: #15052]
en: Password
mt_mt: Sigriet

[ctx: #15100]
en: Library
mt_mt: Librerija

[ctx: #15102]
en: * All albums
mt_mt: * Albums Kollha

[ctx: #15103]
en: * All artists
mt_mt: * Artisti Kollha

[ctx: #15104]
en: * All songs
mt_mt: * Diski Kollha

[ctx: #15105]
en: * All genres
mt_mt: * Generi kollha

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
mt_mt: Dehra built-in

[ctx: #15109]
en: Skin default
mt_mt: Dehra Default

[ctx: #15110]
en: Larger font size
mt_mt: Tipa ikbar

[ctx: #15111]
en: Theme
mt_mt: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
mt_mt: Default Theme

[ctx: #15200]
en: Last.fm
mt_mt: LastFM

[ctx: #15207]
en: Connected
mt_mt: Imqabbad

[ctx: #15208]
en: Not connected
mt_mt: Mhux imqabbad

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
mt_mt: Isma bil-...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
mt_mt: Uża sinkronizazzjoni A/V smootherd

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
mt_mt: Aħbi l-ismijiet tal-fajls meta tara Thumbs

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
mt_mt: Doqq fil-Partymode

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
mt_mt: Oħrajn / Mhux magħrufa

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
mt_mt: Fornitur

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
mt_mt: Ma setgħax jaqbad ma network server

[ctx: #15302]
en: No servers found
mt_mt: Ma nstab l-ebda server

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
mt_mt: Workgroup ma nstabx

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
mt_mt: Opening multi-path bookmark

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
mt_mt: Żomm

[ctx: #16000]
en: General
mt_mt: Ġenerali

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
mt_mt: Fittex CDDB

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
mt_mt: Doqq diski mid-diska

[ctx: #16008]
en: Enter new title
mt_mt: Daħħal titlu ġdid

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
mt_mt: Daħħal l-isem tal-Filmat

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
mt_mt: Daħħal l-isem tal-Profil

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
mt_mt: Daħħal l-isem tal-album

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
mt_mt: Daħħal l-isem tal-Playlist

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
mt_mt: Daħħal isem ġdid tal-fajl

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
mt_mt: Daħħal l-isem tal-Fowlder

[ctx: #16015]
en: Enter directory
mt_mt: Daħħal fowlder

[ctx: #16017]
en: Enter search string
mt_mt: Daħħal Search String

[ctx: #16018]
en: None
mt_mt: Xejn

[ctx: #16019]
en: Auto select
mt_mt: Għażla Awtomatika

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
mt_mt: Bob-Inverted

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
mt_mt: Jikkanċella...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
mt_mt: Daħħal l-isem tal-Artist

[ctx: #16026]
en: Playback failed
mt_mt: Playlist playback aborted

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
mt_mt: Oġġett jew iktar ma setgħax jindaqq. Iċċekkja l-log għal aktar informazzjoni dwar dan il-messaġġ.

[ctx: #16028]
en: Enter value
mt_mt: Ikteb il-valur

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
mt_mt: Iċċekkja l-log għal aktar informazzjoni dwar dan il-messaġġ

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
mt_mt: Ħriġt minn Party Mode.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
mt_mt: Tfittxija fid-database bla riżultat.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
mt_mt: ma setgħetx tiġi attivata d-database

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
mt_mt: Ma setgħetx tinfetaħ id-database

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
mt_mt: Ma setgħux jinġabru d-diski mid-database

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
mt_mt: Plejlist Partymode

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
mt_mt: Deinterlace (nofs)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
mt_mt: Deninterlace vidjo

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
mt_mt: Metodu ta deinterlace

[ctx: #16039]
en: Off
mt_mt: Xejn

[ctx: #16041]
en: On
mt_mt: Mixgħul

[ctx: #16100]
en: All videos
mt_mt: Vidjos kollha

[ctx: #16101]
en: Unwatched
mt_mt: Li ma rajtx

[ctx: #16102]
en: Watched
mt_mt: Li rajt

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
mt_mt: Immarka li rajt

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
mt_mt: Immarka li ma rajtx

[ctx: #16105]
en: Edit title
mt_mt: Biddel it-Titlu

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
mt_mt: Amministra...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
mt_mt: Ibdel it-titlu tas-sorting

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
mt_mt: Hidma giet ikkanċellata

[ctx: #16201]
en: Copy failed
mt_mt: Problema - Mhux ikkuppjat

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
mt_mt: Mill-inqas fajl wieħed ma setax jiġi kkupjat. Iċċekja l-log għal aktar informazzjoni dwar dan il-messaġġ.

[ctx: #16203]
en: Move failed
mt_mt: Problema - Mhux imċaqlaq.

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
mt_mt: Mill-inqas fajl wieħed ma setax jiġi mċaqlaq. Iċċekja l-log għal aktar informazzjoni dwar dan il-messaġġ.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
mt_mt: Problema - Mhux imħassar.

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
mt_mt: Mill-inqas fajl wieħed ma setax jiġi mħassar. Iċċekja l-log għal aktar informazzjoni dwar dan il-messaġġ.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
mt_mt: Metodu ta' tkabbir tal-vidjo

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
mt_mt: Nearest Neighbour

[ctx: #16302]
en: Bilinear
mt_mt: Bilinier

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
mt_mt: Laczos (software)

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
mt_mt: VDPAU - Tnaqqis tan- noise

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
mt_mt: VDPAU - Ċarezza

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
mt_mt: Lanczos3 - Ottimizzat

[ctx: #16316]
en: Auto
mt_mt: Awto

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
mt_mt: Temporal (nofs)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
mt_mt: Temporal / Spatial (nofs)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
mt_mt: Spline36 - Ottimizzat

[ctx: #16327]
en: VAAPI - Bob
mt_mt: VAAPI-Bob

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
mt_mt: VAAPI - Addattat għall-moviment

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
mt_mt: VAAPI - Jikkompensa għall-moviment

[ctx: #16400]
en: Post-processing
mt_mt: Post-proċessar

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
mt_mt: Uri t-timeout tal- irqad

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
mt_mt: Aqleb għall-istazzjon

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
mt_mt: Ifred il-kliem tat-tfittix billi tuża AND (u), OR (jew) u/jew NOT (mhux)

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
mt_mt: jew uża frażijiet biex issib xiħaġa li taqbel bl-eżatt, bħall- "The wizard of Oz"

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
mt_mt: Sib simili

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
mt_mt: Qed tiġi mpurtata l-gwida mill-kljenti

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
mt_mt: Informazzjoni dwar il- PVR stream

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
mt_mt: Apparat li jirċievi

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
mt_mt: Kundizzjoni tal-apparat

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
mt_mt: Kwalita' tas-sinjal

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
mt_mt: Stazzjonijiet b'xejn

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
mt_mt: Mgħaġġel

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
mt_mt: Enkrizzjoni

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
mt_mt: Fowlder li fih l-ikoni għall-istazzjonijiet

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
mt_mt: Stazzjonijiet

[ctx: #19020]
note: generic label for 'Live TV' used in different places
en: TV
mt_mt: Televixin

[ctx: #19021]
note: generic label for pvr-provided 'Radio' used in different places
en: Radio
mt_mt: Radju

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
mt_mt: Moħbija

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
mt_mt: Stazzjonijiet tat-TV

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
mt_mt: Stazzjonijiet tar-Radju

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
mt_mt: Rekordings li jmiss

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
mt_mt: Żid arloġġ...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
mt_mt: M'hemmx riżultati għal li fittixt

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
mt_mt: M'hemm xejn fil-gwida

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
mt_mt: Stazzjon

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
mt_mt: Issa

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
mt_mt: Li jmiss

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
mt_mt: Informazzjoni

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
mt_mt: Il-kwalita' tas-sinjal baxxa

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
mt_mt: Il- PVR backend ma jistax iħaddmu

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
mt_mt: Ċert li trid taħbi dan l-istazzjon?

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
mt_mt: Rekording

[ctx: #19046]
en: New channel
mt_mt: Stazzjon ġdid

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
mt_mt: Informazzjoni dwar l-iskeda

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
mt_mt: Amministratur tal-gruppi

[ctx: #19049]
en: Show channel
mt_mt: Uri l-istazzjon

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
mt_mt: uri l-istazzjonijiet viżibbli

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
mt_mt: Uri l-istazzjonijiet moħbija

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
mt_mt: Mexxi l-istazzjon għall-:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
mt_mt: Informazzjoni dwar ir-rekording

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
mt_mt: Aħbi l-istazzjon

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
mt_mt: M'hemmx informazzjoni

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
mt_mt: Arloġġ ġdid

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
mt_mt: L-arloġġ huwa attivat

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
mt_mt: Ieqaf irrekordja

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
mt_mt: Ħassar arloġġ

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
mt_mt: Żid arloġġ

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
mt_mt: Qassam bl- Istazzjon

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
mt_mt: Settings tal-arloġġ

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
mt_mt: Ikoni tal-istazzjonijiet

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
mt_mt: Dan l-avveniment diġa qed ikun irrekordjat.

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
mt_mt: Gwida

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
mt_mt: Il-ħin bejn l-aġġornamenti

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
mt_mt: Dewmien meta taqleb bejn l-istazzjonijiet

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
mt_mt: Isem

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
mt_mt: Fowlder

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
mt_mt: Stazzjon

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
mt_mt: Servizz

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
mt_mt: Fornitur

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
mt_mt: Jekk jogħġbok aqleb għal stazzjon ieħor.

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
mt_mt: Mur għall-istazzjon

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
mt_mt: Ikteb l-isem tal-fowlder għar-rekording

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
mt_mt: Jekk jogħġbok agħżel stazzjon

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
mt_mt: fil-

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
mt_mt: Trid tħassar ir-rekording?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
mt_mt: Trid tħassar ir-rekordings kollha ta' ġo dan il-fowlder?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
mt_mt: Verżjoni

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
mt_mt: Indirizz

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
mt_mt: Daqs tad-diska

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
mt_mt: Fittex l-istazzjonijiet

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
mt_mt: Ma tistax tuża funzjonijiet tal-PVR waqt li qed tfittex.

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
mt_mt: Numru tal-klijent

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
mt_mt: Evita repetizzjionijiet

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
mt_mt: L-Arloġġ għadu qed jirrekordja. Ċert li trid tħassar dan l-arloġġ?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
mt_mt: Stazzjonijiet li jitrażmettu b'xejn biss

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
mt_mt: Tgħatix każ l-arloġġi li hemm bħalissa

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
mt_mt: Tgħatix każ ir-rekordings preżenti

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
mt_mt: Ħin tal-bidu

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
mt_mt: Ħin tat-tmiem

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
mt_mt: Data tal-bidu

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
mt_mt: Data tat-tmiem

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
mt_mt: Tul minimu

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
mt_mt: Tul massimu

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
mt_mt: Inkludi ġeneri mhux magħrufa

[ctx: #19133]
en: Search string
mt_mt: Kliem tat-tfittix

[ctx: #19134]
en: Include description
mt_mt: Inkludi d-deskrizzjoni

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
mt_mt: L-ittri kapitali jagħmlu differenza

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
mt_mt: L-istazzjon mhux disponibbli

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
mt_mt: M'hemmx gruppi definiti. Jekk jpgħġbok l-ewwel oħloq grupp.

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
mt_mt: Għati isem lill-grupp il-ġdid

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
mt_mt: Fittex...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
mt_mt: Grupp

[ctx: #19142]
en: Search guide
mt_mt: Gwida ta' tiftix

[ctx: #19143]
en: Group management
mt_mt: Amministrazzjoni tal-gruppi

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
mt_mt: M'hemmx gruppi definiti

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
mt_mt: Miġbura fi grupp

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
mt_mt: Gruppi

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
mt_mt: Stazzjon

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
mt_mt: Tn

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
mt_mt: Mar

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
mt_mt: Er

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
mt_mt: Ħam

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
mt_mt: Ġi

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
mt_mt: Baxx

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
mt_mt: Baxx

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
mt_mt: minn

[ctx: #19157]
en: Next recording
mt_mt: Rekording li jmiss

[ctx: #19158]
en: Currently recording
mt_mt: Qed jirrekordja bħalissa

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
mt_mt: minn

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
mt_mt: sa

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
mt_mt: Rekording attiv

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
mt_mt: Aqleb

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
mt_mt: informazzjoni dwar il-PVR

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
mt_mt: Fittex għall-ikoni neqsin

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
mt_mt: Rekordings imħassrin li jistgħu jiġu rkuprati

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
mt_mt: Aħbi l-kaxxa tal-informazzjoni dwar il-vidjo

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
mt_mt: Tul ta' rekording istantanju

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
mt_mt: Daqq

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
mt_mt: Uri informazzjoni dwar l-istazzjon meta taqleb minn stazzjon għall-ieħor

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
mt_mt: Imħassar

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
mt_mt: Stazzjonijiet tat-TV

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
mt_mt: Stazzjonijiet tar-Radju

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
mt_mt: rekordings imħassrin

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
mt_mt: Battal l-informazzjoni

[ctx: #19191]
en: PVR service
mt_mt: Servizz PVR

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
mt_mt: l-ebda wieħed mill-PVR backends li hemm imqabbda ma jippermettu li tfittex l-istazzjonijiet.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
mt_mt: Trid tkompli?

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
mt_mt: Azzjonijiet speċifiċi għall-klijent tal-PVR

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
mt_mt: Amministratur tal-istazzjonijiet

[ctx: #19200]
en: Guide source:
mt_mt: Sors tal-gwida:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
mt_mt: Isem tal-istazzjon:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
mt_mt: Ikona tal-istazzjon:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
mt_mt: Ibdel l-istazzjon

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
mt_mt: Stazzjon ġdid

[ctx: #19205]
en: Group management
mt_mt: Amministrazzjoni tal-gruppi

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
mt_mt: Attiva l-gwida:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
mt_mt: Grupp:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
mt_mt: ikteb l-isem tal-istazzjon il-ġdid

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
mt_mt: Kodi backend virtwali

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
mt_mt: klijent

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
mt_mt: Ħassar l-istazzjon

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
mt_mt: Din il-lista fiha xi tibdiliet

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
mt_mt: Agħżel il-backend

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
mt_mt: Ikteb URL validu għall-istazzjon il-ġdid

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
mt_mt: l-istazzjonijiet kollha tar-radju

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
mt_mt: L-istazzjonijiet kollha tat-televixin

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
mt_mt: Viżibbli

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
mt_mt: Stazzjonijiet bla grupp

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
mt_mt: Stazzjonijiet ġewwa

[ctx: #19222]
en: Guide
mt_mt: Gwida

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
mt_mt: Ma setgħet tinxtegħel l-ebda PVR add-on. Iċċekkja s-settings jew il-log għal aktar informazzjoni.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
mt_mt: Ir-rekording ġie abbandunat

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
mt_mt: Ir-Rekording ġie skedat

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
mt_mt: Ir-Rekording inbeda

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
mt_mt: Ir-Rekording tlesta

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
mt_mt: L-Arloġġ tħassar

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
mt_mt: Tippermettix updates waqt li qed tara t-televixin

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
mt_mt: Użi l-ordni tal-istazzjonijiet mill-backend(s)

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
mt_mt: Ħassar ir-riżultati tat-tiftix

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
mt_mt: Uri notifikazzjoni meta jiġi aġġornat arloġġ

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
mt_mt: Uża n-numri tal-istazzjonijiet mill-backend

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
mt_mt: L-amministartur tal-PVR qed jinbeda

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
mt_mt: Qed jittellgħu l-istazzjonijiet mill-klijenti

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
mt_mt: Qed jittellgħu l-arloġġi mill-klijenti

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
mt_mt: Qed jittellgħu r-rekordings mill-klijenti

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
mt_mt: Ibdel l-arloġġ

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
mt_mt: Ħin ta stennija tal-backend

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
mt_mt: Kmand ta' wakeup

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
mt_mt: Għamel wakep qabel tibda r-rekording

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
mt_mt: Wakeup ta' kuljum

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
mt_mt: Wakeup ta' kuljum (SS:MM:SS)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
mt_mt: Iffiltra l-istazzjonijiet

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
mt_mt: Qed tiġi aġġornata l-informazzjoni tal-gwida

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
mt_mt: Trid tiskeda aġġornament tal-gwida għal dan l-istazzjon?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
mt_mt: Aġġornament tal-gwida ġie skedat għall-istazzjon

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
mt_mt: L-Aġġornament tal-gwida għal dan l-istazzjon ma rnexxiex

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
mt_mt: Sakkar l-istazzjon

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
mt_mt: Iftaħ l-istazzjon

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
mt_mt: Kontrol tal-ġenituri

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
mt_mt: Tul ta' ħin ta' ftuħ

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
mt_mt: Ibdel il-PIN

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
mt_mt: Kontrol tal-ġenituri. Ikteb il-PIN:

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
mt_mt: Il-PIN mhux korrett

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
mt_mt: Imsakkar mill-ġenituri

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
mt_mt: Imsakkar mill-ġenituri:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
mt_mt: Aħbi t-tikketti "M'hemmx informazzjoni"

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
mt_mt: Għaqqad l-affarijiet fi gruppi

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
mt_mt: Ma setgħux jistabu PVR add-ons

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
mt_mt: Gwida Tat- Televixin

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
mt_mt: Avviż ta' kunflitt

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
mt_mt: Żball ta' kunflitt

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
mt_mt: Kunflitt fir-rekordings

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
mt_mt: Żball fir-rekording

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
mt_mt: Klijenti tal-PVR

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
mt_mt: Settings speċifiċi għall-klijent

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
mt_mt: Ikkonferma li trid tibdel l-istazzjon billi tagħfas "OK"

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
mt_mt: L-ikona kurrenti

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
mt_mt: Bla ikona

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
mt_mt: Għażel l-ikona

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
mt_mt: Qalleb għall-ikona

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
mt_mt: Qed infittxu l-ikoni tal-istazzjonijiet

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
mt_mt: L-istazzjonijiet kollha

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
mt_mt: Aħbi l-grupp

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
mt_mt: Irkupra

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
mt_mt: Ħassar għal dejjem

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
mt_mt: Ħassar kollox għal dejjem

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
mt_mt: L-ebda PVR add-on m'hi attivata

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
mt_mt: Agħżel l-OSD tal-istazzjon wara li taqleb bejn l-istazzjonijiet

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
mt_mt: Fornitur

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
mt_mt: Oħrajn / Mhux magħrufa

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
mt_mt: Film / Drama

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
mt_mt: Avventura / Western / Gwerra

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
mt_mt: Fantaxjenza / Fantażija / Waħx

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
mt_mt: Kummidja

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
mt_mt: Dramm / Melodrama / Folklor

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
mt_mt: Romantiku

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
mt_mt: Serju / Klassiku / Reliġjuż / Film Storiku / Dramm

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
mt_mt: Film tal-kbar / Dramm

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
mt_mt: Aħbarijiet / Affarijiet kurrenti

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
mt_mt: Aħbarijiet / Raport tat-temp

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
mt_mt: Fuljett tal-aħbarijiet

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
mt_mt: Dokumentarju

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
mt_mt: Diskussjoni / Intervista / Dibattitu

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
mt_mt: Xow / logħob

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
mt_mt: Logħob / Kwiżż / kompetizzjoni

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
mt_mt: Xow tal-varjeta'

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
mt_mt: Sport

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
mt_mt: Avveniment speċjali

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
mt_mt: Rivista tal-isport

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
mt_mt: Futbol

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
mt_mt: Atletika

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
mt_mt: Winter sport

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
mt_mt: Żwiemel

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
mt_mt: Programmi tat-tfal / żgħażagħ

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
mt_mt: Programmi tat-tfal tal-kinder

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
mt_mt: Programmi għall-etajiet bejn 6 u 14

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
mt_mt: Programmi għall-etajiet bejn 10 u 16

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
mt_mt: Informattiv / Edukazzjoni / Skola

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
mt_mt: Mużika / Ballet / Żfin

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
mt_mt: Mużika Serja / Klassika

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
mt_mt: Mużika Folk / Tradizzjonali

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
mt_mt: Arti / Kultura

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
mt_mt: Reliġjon

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
mt_mt: Kultura popolari / Arti tradizzjonali

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
mt_mt: Litteratura

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
mt_mt: Film esperimentali / vidjo

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
mt_mt: Medja ġodda

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
mt_mt: Rivisti tal- Arti / Kultura

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
mt_mt: Mode

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
mt_mt: Soċjali / Politiċi / Ekonomija

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
mt_mt: Rivisti / rapporti / Dokumentarji

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
mt_mt: Avviżo Ekonomiċi / Soċjeta

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
mt_mt: Nies ta' nota

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
mt_mt: Edukazzjoni / Xjenza / Fattwali

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
mt_mt: Natura / Annimali / Ambjent

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
mt_mt: Teknologija / Xjenza naturali

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
mt_mt: Mediċina / Fiżjoloġija / Psikoloġija

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
mt_mt: Pajjiżi barranin / Espedizzjonijiet

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
mt_mt: Xjenza Soċjali / Spiritwali

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
mt_mt: Edukazzjoni kontinwa

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
mt_mt: Lingwi

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
mt_mt: Ħin liberu

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
mt_mt: Turiżmu / Vjaġġar

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
mt_mt: Awto

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
mt_mt: Saħħa

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
mt_mt: Tisjir

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
mt_mt: Reklami / Xiri

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
mt_mt: Ġardinaġ

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
mt_mt: Karatteristiċi speċjali

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
mt_mt: Lingwa oriġinali

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
mt_mt: Iswed u Abjad

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
mt_mt: Mhux ippublikat

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
mt_mt: Trażmissjoni live

[ctx: #19676]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Drama
mt_mt: Dramm

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
mt_mt: Avventura / Western / Gwerra

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
mt_mt: Fantaxjenza / Fantażija / Waħx

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
mt_mt: Kummidja

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
mt_mt: Dramm / Melodrama / Folklor

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
mt_mt: Romantiku

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
mt_mt: Serju / Klassiku / Reliġjon / Storja

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
mt_mt: Ikkonferma li trid titfi

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
mt_mt: Doqq ir-rekording

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
mt_mt: madwar minuta

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
mt_mt: Itfi xorta waħda

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
mt_mt: CDDA Rip Fowlder

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
mt_mt: Uża DVD Player alternattiv

[ctx: #20002]
en: External DVD player
mt_mt: DVD Player alternattiv

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
mt_mt: Fowlder tal-Gwida

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
mt_mt: Fowlder tal-iScreenshot

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
mt_mt: Fowlder tal-Playlists

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
mt_mt: Uża Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
mt_mt: Playlists Mużikali

[ctx: #20012]
en: Video playlists
mt_mt: Playlists Viżivi

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
mt_mt: Trid tibda l-logħba?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
mt_mt: Ordni: Playlist

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
mt_mt: Tambnejl remot

[ctx: #20016]
en: Current thumb
mt_mt: Tambnejl Attawali

[ctx: #20017]
en: Local thumb
mt_mt: Tambnejl Lokali

[ctx: #20018]
en: No thumb
mt_mt: Tużax Tambnejl

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
mt_mt: Għażel Tambnejl

[ctx: #20023]
en: Conflict
mt_mt: Kunflitt

[ctx: #20024]
en: Scan new
mt_mt: Tfittxija Ġdida

[ctx: #20025]
en: Scan all
mt_mt: Fittex Kollox

[ctx: #20026]
en: Region
mt_mt: Reġjun

[ctx: #20037]
en: Summary
mt_mt: Fil-Qosor

[ctx: #20038]
en: Lock music window
mt_mt: Aqfel sezzjoni tal-mużika

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
mt_mt: Aqfel sezzjoni tal-Filmati

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
mt_mt: Aqfel sezzjoni tal-istampi

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
mt_mt: Aqfel sezzjoni tal-programmi u scripts

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
mt_mt: Aqfel filemanager

[ctx: #20043]
en: Lock settings
mt_mt: Settings tal-Aċċess

[ctx: #20044]
en: Start fresh
mt_mt: Ibda Ġdid

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
mt_mt: Idħol Master Mode

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
mt_mt: Oħroġ minn Master Mode

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
mt_mt: Trid tibda b'settings ġodda jew trid tikkopja s-settings in-normali?

[ctx: #20049]
en: Best available
mt_mt: L-aħjar li jeżistu

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
mt_mt: Ibdel bejn 16x9 u 4x3 awtomatikament

[ctx: #20052]
en: Caution
mt_mt: Attent

[ctx: #20053]
en: Left master mode
mt_mt: Ħriġt minn Master Mode

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
mt_mt: Dħalt Master Mode

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
mt_mt: Allmusic.com Thumb

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
mt_mt: Neħħi Tambnejl

[ctx: #20058]
en: Add profile...
mt_mt: Zid Profil...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
mt_mt: Query Info For All Albums

[ctx: #20061]
en: Separate
mt_mt: Separati

[ctx: #20064]
en: Copy default
mt_mt: Ikkopja default

[ctx: #20065]
en: Profile picture
mt_mt: Stampa tal-profil

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
mt_mt: Aqfel preferenzi

[ctx: #20067]
en: Edit profile
mt_mt: Ibdel il-profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
mt_mt: Aċċess tal-Profil

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
mt_mt: Ma setax jiġi maħluq il-fowlder

[ctx: #20070]
en: Profile directory
mt_mt: Fowlder tal-Profil

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
mt_mt: Trid tibda b'sorsi ta' medja ġodda jew trid tikkopja n-normali?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
mt_mt: kun ċert li l-fowlder li għażilt tista' tikteb fih u li l-isem tal-fowlder il-ġdid huwa permessibli.

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
mt_mt: MPAA Rating

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
mt_mt: Daħħal kowd tal-Master Lock

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
mt_mt: Itlob għall-kowd tal-Master Lock meta tixghel

[ctx: #20077]
en: Skin settings
mt_mt: Settings tad-dehra

[ctx: #20078]
en: - no link set -
mt_mt: - link mhux issettjata -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
mt_mt: Uża Animations

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
mt_mt: Itfi RSS waqt il-Mużika

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
mt_mt: Uża Buttuni tal-Bookmark

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
mt_mt: Uri Info ta' XLink Kai

[ctx: #20083]
en: Show music information
mt_mt: Uri informazzjoni dwar il-mużika

[ctx: #20084]
en: Show weather information
mt_mt: Uri informazzjoni dwar it-temp

[ctx: #20085]
en: Show system information
mt_mt: Uri informazzjoni dwar is-sistema

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
mt_mt: Uri kemm fadal spazju C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
mt_mt: Uri kemm fadal spazju E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
mt_mt: Informazzjoni dwar it-temp

[ctx: #20089]
en: Drive space free
mt_mt: Spazju Disponibbli fuq Diska

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
mt_mt: Daħħal l-isem ta' Share eżistenti

[ctx: #20091]
en: Lock code
mt_mt: Kowd tal-Lock

[ctx: #20092]
en: Load profile
mt_mt: Aqra profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
mt_mt: Isem tal-Profil

[ctx: #20094]
en: Media sources
mt_mt: Sorsi tal-Media

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
mt_mt: Daħħal il-kowd tal-Aċċess għall-profil

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
mt_mt: Qed tinġieb informazzjoni dwar l-album

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
mt_mt: Qed tinġieb informazzjoni dwar l-album

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
mt_mt: CD jew diska ma tistax tinqabeż waqt li qed tindaqq

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
mt_mt: Kowd tal-Master Lock u Settings

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
mt_mt: Tattiva Master Mode kull meta ddaħħal Kowd tal-Master Lock

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
mt_mt: Żomm it-tibdil tal-profil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
mt_mt: Instabu xi settings qodma. trid tuża' lilhom?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
mt_mt: Instabu sorsi ta' medja qodma. Trid tuża' lilhom?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
mt_mt: Separati (maqful)

[ctx: #20109]
en: Zoom
mt_mt: Lenti

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
mt_mt: UPnP Client

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
mt_mt: Ibda awtomatikament

[ctx: #20113]
en: Never logged on
mt_mt: Qatt ma dħalt

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
mt_mt: User Login / Agħzel Profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
mt_mt: Uża lock meta tilloggja

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
mt_mt: Lock Kowd Ħażin.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
mt_mt: Għal din hemm bżonn li tissetja Master Lock. Trid tagħmilha issa?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
mt_mt: Jiftaħ informazzjoni tal-program

[ctx: #20121]
en: Party on!
mt_mt: Party beda!

[ctx: #20122]
en: True
mt_mt: Veru

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
mt_mt: Iħawwad ix-xorb

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
mt_mt: Jimla t-Tazzi

[ctx: #20125]
en: Logged on as
mt_mt: Maghruf bħala

[ctx: #20126]
en: Log off
mt_mt: Ohrog

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
mt_mt: Weave - maqlub

[ctx: #20132]
en: Restart video
mt_mt: Restart Video

[ctx: #20133]
en: Edit network location
mt_mt: Ibdel Network Location

[ctx: #20134]
en: Remove network location
mt_mt: Neħħi Network Location

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
mt_mt: Trid tfittex fil-Fowlder?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
mt_mt: Memory Unit

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
mt_mt: Memory Unit mounted

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
mt_mt: Unable to mount Memory Unit

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
mt_mt: Aqfel Skrinsejver

[ctx: #20141]
en: Set
mt_mt: Issettja

[ctx: #20143]
en: Enter password for
mt_mt: Daħħal sigriet għal

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
mt_mt: Ħin biex jintefa

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
mt_mt: interval (minuti)

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
mt_mt: Jintefa fi 30 minuta

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
mt_mt: Jintefa fi 60 minuta

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
mt_mt: Jintefa fi 120 minuta

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
mt_mt: Arloġġ ippersonaliżżat biex jintefa

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
mt_mt: Waqqaf l-arloġġ u titfiex

[ctx: #20153]
en: Browse...
mt_mt: Qalleb...

[ctx: #20154]
en: Summary information
mt_mt: Informazzjoni Bażika

[ctx: #20155]
en: Storage information
mt_mt: Informazzjoni Spazju

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
mt_mt: Informazzjoni Hard Disk

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
mt_mt: Informazzjoni DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
mt_mt: Informazzjoni Network

[ctx: #20159]
en: Video information
mt_mt: Informazzjoni Vidjo

[ctx: #20160]
en: Hardware information
mt_mt: Informazzjoni Hardware

[ctx: #20161]
en: Total
mt_mt: Total: %s MB, Użat: %s MB, Mhux Użat: %s MB

[ctx: #20162]
en: Used
mt_mt: Total HDD Użat: %u%% Mhux Użat: %u%%

[ctx: #20163]
en: of
mt_mt: %s: %s MB of %s MB Vojta

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
mt_mt: Ma jistax jinqafel

[ctx: #20165]
en: Not locked
mt_mt: Mhux maqful

[ctx: #20166]
en: Locked
mt_mt: Maqful

[ctx: #20167]
en: Frozen
mt_mt: Wieqaf

[ctx: #20168]
en: Requires reset
mt_mt: Bżonn ta' Reset

[ctx: #20169]
en: Week
mt_mt: Ġimgħa

[ctx: #20170]
en: Line
mt_mt: Linja

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
mt_mt: Windows Network (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
mt_mt: XBMSP Server

[ctx: #20173]
en: FTP server
mt_mt: FTP Server

[ctx: #20175]
en: UPnP server
mt_mt: UPnP Server

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
mt_mt: Uri informazzjoni dwar il-vidjo

[ctx: #20177]
en: Done
mt_mt: Lest

[ctx: #20178]
en: Shift
mt_mt: Kbar

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
mt_mt: Żomm Kbar

[ctx: #20180]
en: Symbols
mt_mt: Karattri

[ctx: #20181]
en: Backspace
mt_mt: Ħassar

[ctx: #20182]
en: Space
mt_mt: Spazju

[ctx: #20183]
en: Reload skin
mt_mt: Erġa iftaħ id-dehra

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
mt_mt: Qari Values tal-Hardware

[ctx: #20186]
en: Please wait
mt_mt: Stenna jekk jogħogbok

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
mt_mt: Ħabbar l-aġġornamenti tal-librerija

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
mt_mt: Il-pjan u r-rivista jiskroljaw awtomatikament

[ctx: #20190]
en: Custom
mt_mt: Ippersonaliżżat

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
mt_mt: Attiva d-debug logging

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
mt_mt: Ġib aktar informazzjoni waqt l-aġġornamenti

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
mt_mt: Il-fornitur normali ta' informazzjoni dwar l-albums

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
mt_mt: Il-Fornitur normali għall-informazzjoni dwar l-artisti

[ctx: #20195]
en: Change information provider
mt_mt: Ibdel il-fornitur tal-informazzjoni

[ctx: #20196]
en: Export music library
mt_mt: Esporta librerija tal-Mużika

[ctx: #20197]
en: Import music library
mt_mt: Importa librerija tal-Mużika

[ctx: #20198]
en: No artist found!
mt_mt: Ma nstab l-ebda Artist!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
mt_mt: Ma setgħetx titniżżel informazzjoni dwar l-artist

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
mt_mt: Ippreferi informazzjoni minn fuq l-internet

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
mt_mt: Jekk tixgħel din, kwalunkwe informazzjoni li tiġi mniżżla dwar albums u artisti ħa tinkiteb fuq u tħassar kwalunkwe ħaġa li għandek fit-tikketti tal-mużika, eż. ġeneri, sena, titlu, kantant, eċċ. Din hija utli jekk għandek identifikazzjoni ta' MusicBrainz fit-tikketti tal-mużika.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
mt_mt: Qed jinfittxu sottotitoli esterni

[ctx: #20240]
en: Android music
mt_mt: Mużika Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
mt_mt: Vidjos Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
mt_mt: Stampi Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
mt_mt: Ritratti Android

[ctx: #20244]
en: Android apps
mt_mt: Programmi Android

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
mt_mt: Beda l-Party! (vidjos)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
mt_mt: Nħallat xorb (vidjos)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
mt_mt: Nimla t-tazzi (vidjos)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
mt_mt: L-ewwel logon, irranġa l-profil

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
mt_mt: Qari Xbox Hardware

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
mt_mt: Qari ModChip

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
mt_mt: Qari BIOS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
mt_mt: DHCP Server:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
mt_mt: Oħloq Fowlder ġdid

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
mt_mt: Mhux magħruf jew OnBoard (Protetta)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
mt_mt: Filmati - Librerija

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
mt_mt: Ordni: ID

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
mt_mt: Għażliet ta' kif jitfittex il-kontenut

[ctx: #20323]
en: Movie plot
mt_mt: Pjan tal-film

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
mt_mt: Ara parti...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
mt_mt: Kalibbrazzjoni Risetjata

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
mt_mt: Qalleb għad-destinazzjoni

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
mt_mt: lokazzjoni biex tmexxi ġo

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
mt_mt: Use Folder Names For Lookups

[ctx: #20331]
en: File
mt_mt: Fajl

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
mt_mt: Use folder or file names in lookups?

[ctx: #20333]
en: Set content
mt_mt: Set Content

[ctx: #20334]
en: Folder
mt_mt: Fowlder

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
mt_mt: Unlock Sorss

[ctx: #20337]
en: Actor
mt_mt: Attur

[ctx: #20338]
en: Movie
mt_mt: Film

[ctx: #20339]
en: Director
mt_mt: Direttur

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
mt_mt: Trid tneħħi kull m'hawn f'dan il-path mill-librerija tiegħek?

[ctx: #20342]
en: Movies
mt_mt: Filmati

[ctx: #20343]
en: TV shows
mt_mt: Xow Televiżiv

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
mt_mt: Dan il-fowlder fih

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
mt_mt: Tellaq Sken Awtomatika

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
mt_mt: Scan Recursively

[ctx: #20347]
en: as
mt_mt: bħala

[ctx: #20348]
en: Directors
mt_mt: Diretturi

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
mt_mt: Ma nstab l-ebda fajl ġo dan is-sors!

[ctx: #20351]
en: TV show information
mt_mt: Dettalji fuq programm tat-TV

[ctx: #20352]
en: Episode information
mt_mt: Informazzjoni tal-Episodju

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
mt_mt: Naqra dettalji ta' Programmi tat-TV

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
mt_mt: Infittex Gwida tal-Episodju

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
mt_mt: Qed tittella informazzjoni dwar l-episodji fid-direttorju

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
mt_mt: Agħżel Programm Televiżiv

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
mt_mt: Daħħal l-isem tal-Programm Televiżiv

[ctx: #20359]
en: Episode
mt_mt: Episodju

[ctx: #20360]
en: Episodes
mt_mt: Episodji

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
mt_mt: Naqra dettalji tal-Episodju

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
mt_mt: Neħħi Episodju mill-Librerija

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
mt_mt: Neħħi Programm Televiżiv mill-Librerija

[ctx: #20364]
en: TV show
mt_mt: Programm Televiziv

[ctx: #20365]
en: Episode plot
mt_mt: Plot tal-Episodju

[ctx: #20366]
en: * All seasons
mt_mt: * L-istaġun kollu

[ctx: #20367]
en: Hide watched
mt_mt: Aħbi li rajt

[ctx: #20368]
en: Prod code
mt_mt: Kodiċi tal-Prodott

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
mt_mt: * Moħbi biex ma jfottilekx l-istorja *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
mt_mt: Issettja Tambnejl tal-iStaġun

[ctx: #20372]
en: Season image
mt_mt: Ritratt tal-iStaġun

[ctx: #20373]
en: Season
mt_mt: Staġun

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
mt_mt: Inniżżel dettalji tal-Vidjo

[ctx: #20375]
en: Unassign content
mt_mt: Kontenut mhux klassifikat

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
mt_mt: Muri l-ewwel:

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
mt_mt: Aġġorna dettalji tal-Programm Televiżiv

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
mt_mt: Trid iġġedded l-informazzjoni għall-episodji kollha?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
mt_mt: Fowlder fiħ Programm Televiziv wieħed

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
mt_mt: Tiskenjax dan il-fowlder

[ctx: #20381]
en: Specials
mt_mt: Speċjali

[ctx: #20382]
en: Recently added
mt_mt: Miżjud dan l-aħħar

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
mt_mt: Fowlder fiħ Vidjo wieħed

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
mt_mt: Illinkja ma Programm Televiżiv

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
mt_mt: Neħħi link mal-Programm Televiżiv

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
mt_mt: Filmati miżjuda Riċentament

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
mt_mt: Episodji miżjuda Riċentament

[ctx: #20388]
en: Studios
mt_mt: Studjos

[ctx: #20389]
en: Music videos
mt_mt: Vidjos tal-Mużika

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
mt_mt: Vidjos tal-Mużika miżjuda Riċentament

[ctx: #20391]
en: Music video
mt_mt: Vidjo tal-Mużika

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
mt_mt: Neħħi Vidjo tal-Mużika mil-librerija

[ctx: #20393]
en: Music video information
mt_mt: Dettalji tal-Vidjo tal-Mużika

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
mt_mt: Naqra Dettalji tal-Vidjo tal-Mużika

[ctx: #20395]
en: Mixed
mt_mt: Imħallat

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
mt_mt: Mur fl-Albums tal-Artist

[ctx: #20397]
en: Go to album
mt_mt: Mur għall-album

[ctx: #20398]
en: Play song
mt_mt: Doqq id-diska

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
mt_mt: Mur fil-Vidjos tal-Mużika mill-Album

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
mt_mt: Mur fil-Vidjos tal-Mużika tal-Artist

[ctx: #20401]
en: Play music video
mt_mt: Ara Vidjo tal-Mużika

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
mt_mt: Niżżel stampi żagħar tal-atturi

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
mt_mt: Issettja Tambnejl tal-Awtur

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
mt_mt: Neħħi l-bookmark

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
mt_mt: Neħħi Bookmark tal-Episodju

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
mt_mt: Issettja Bookmark tal-Episodju

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
mt_mt: Settings tal-fornitur tal-informazzjoni

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
mt_mt: Qed titniżżel informazzjoni dwar il-vidjo tal-mużika

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
mt_mt: Qed titniżżel informazzjoni dwar ix-xow televiżiv

[ctx: #20410]
en: Trailer
mt_mt: Trejler

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
mt_mt: Iċċattja l-istaġuni tax-xows televiżivi

[ctx: #20413]
en: Get fanart
mt_mt: Ġib il-fanart

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
mt_mt: Uri l-fanart fil-libreriji tal-vidjos u mużika

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
mt_mt: Qed jiġi mfittex kontenut ġdid

[ctx: #20416]
en: First aired
mt_mt: L-ewwel li ntwerha

[ctx: #20417]
en: Writer
mt_mt: Kittieb

[ctx: #20418]
en: Writers
mt_mt: Kittieba

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
mt_mt: partat l-ismijiet tal-fajls mat-titli tal-liberija

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
mt_mt: Qatt

[ctx: #20421]
en: If only one season
mt_mt: Jekk staġun wieħed biss

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
mt_mt: Dejjem

[ctx: #20423]
en: Has trailer
mt_mt: Għandu trejler

[ctx: #20424]
en: False
mt_mt: Falz

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
mt_mt: Slajdxow tal-fanart

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
mt_mt: Trid tesporta kollox f'fajl wieħed jew fajl seperat għal kull oġġett?

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
mt_mt: Fajl wieħed

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
mt_mt: Separati

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
mt_mt: Trid tesporta t-thumbnails u l-fanart?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
mt_mt: Trid tikteb fuq - u tħassar - il-fajls il-qodma?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
mt_mt: Eskludi dal-path minn aġġornamenti tal-librerija

[ctx: #20434]
en: Sets
mt_mt: Issettja

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
mt_mt: Għaqqad vidjos maqsumin f'biċċiet

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
mt_mt: Trid tesporta t-thumbnails tal-atturi?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
mt_mt: Għażel il-fanart

[ctx: #20438]
en: Local fanart
mt_mt: Fanart lokali

[ctx: #20439]
en: No fanart
mt_mt: M'hemmx fanart

[ctx: #20440]
en: Current fanart
mt_mt: Fanart kurrenti

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
mt_mt: Fanart remot

[ctx: #20442]
en: Change content
mt_mt: Ibdel il-kontenut

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
mt_mt: Trid ierġa ġġedded l-informazzjoni għall-oġġetti kollha f'dan il-path?

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
mt_mt: Instabet informazzjoni lokali. Trid tinjorha u ġġedded l-informazzjoni minn fuq l-internet?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
mt_mt: Ma setgħetx titniżżel informazzjoni

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
mt_mt: Ma setax jaqbad mas-server remot

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
mt_mt: Ma setax jaqbad mas-server remot. Trid tkompli tiskenja?

[ctx: #20451]
en: Countries
mt_mt: Pajjiżi

[ctx: #20452]
en: episode
mt_mt: Episodju

[ctx: #20453]
en: episodes
mt_mt: Episodju

[ctx: #20454]
en: Listener
mt_mt: Semmiegħ

[ctx: #20455]
en: Listeners
mt_mt: Semmiegħa

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
mt_mt: Iċċattja l-ġerarkija

[ctx: #20457]
en: Movie set
mt_mt: Sett films

[ctx: #20459]
en: Tags
mt_mt: Tikketti

[ctx: #20462]
en: New tag...
mt_mt: Tikketta ġdida...

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
mt_mt: Amministra sett ta' films

[ctx: #20466]
en: Select movie set
mt_mt: Agħażel sett ta' films

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
mt_mt: Żid film ma sett ġdid

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
mt_mt: Uri kannestri u fajls moħbija

[ctx: #21331]
en: New media detected
mt_mt: Instabet medja ġdida

[ctx: #21332]
en: Browse videos
mt_mt: Qalleb fil-vidjos

[ctx: #21333]
en: Browse music
mt_mt: Qalleb fil-mużika

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
mt_mt: Qalleb fl-istampi

[ctx: #21335]
en: Browse files
mt_mt: Qalleb fil-fajls

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
mt_mt: Qatt

[ctx: #21359]
en: Add media share...
mt_mt: Żid Media Share

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
mt_mt: Aqsam il-libreriji tiegħek ma ħaddieħor

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
mt_mt: Fittex għal UPnP players remoti

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
mt_mt: Inħoloq il-bookmark

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
mt_mt: Inħoloq bookmark għall-episodju

[ctx: #21364]
en: Edit media share
mt_mt: Biddel Media Share

[ctx: #21365]
en: Remove media share
mt_mt: Neħħi Media Share

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
mt_mt: Fowlder tas-sottotitoli ippersonalizzat

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
mt_mt: Fowlder Alternattiv ghas-sottotitoli u filmati

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
mt_mt: Attiva l-funzjonalita' ta' maws u touch screen

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
mt_mt: Doqq il-ħsejjes tal-GUI waqt li qed tindaqq xi medja

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
mt_mt: Tambnejl

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
mt_mt: DVD Player Region Forzat

[ctx: #21373]
en: Display
mt_mt: Id-Dehra

[ctx: #21374]
en: Video aspect
mt_mt: Aspett tal-Vidjo

[ctx: #21375]
en: Normal
mt_mt: Normali

[ctx: #21376]
en: Letterbox
mt_mt: Kaxxa tal-ittri

[ctx: #21377]
en: Widescreen
mt_mt: Wajdskrin

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
mt_mt: Attiva 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
mt_mt: Attiva 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
mt_mt: Attiva 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
mt_mt: Daħħal Isem għall-Playlist il-Ġdida

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
mt_mt: Uri l-buttuni "Żid sors"

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
mt_mt: Attiva Żbarri

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
mt_mt: Għamel l-għażla biex tiffiltra skond jekk rajtx il-vidjo bħala "toggle" fil-librerija

[ctx: #21385]
en: Open
mt_mt: Iftaħ

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
mt_mt: Amministrazzjoni tal-livell akustiku

[ctx: #21387]
en: Fast
mt_mt: Mgħaġġel

[ctx: #21388]
en: Quiet
mt_mt: Kwiet

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
mt_mt: Attiva sfond ippersonaliżżat

[ctx: #21390]
en: Power management level
mt_mt: Livell tal-immaniġġjar tad-dawl

[ctx: #21391]
en: High power
mt_mt: Power għoli

[ctx: #21392]
en: Low power
mt_mt: Power baxx

[ctx: #21393]
en: High standby
mt_mt: Standbaj Għoli

[ctx: #21394]
en: Low standby
mt_mt: Standbaj baxx

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
mt_mt: Unable to cache files bigger than 4 gb

[ctx: #21396]
en: Chapter
mt_mt: Kapitolu

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
mt_mt: Pixel Shader v2 ta' kwalita' għolja

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
mt_mt: Uża Tween Animations

[ctx: #21400]
en: contains
mt_mt: fiħ

[ctx: #21401]
en: does not contain
mt_mt: ma fiħx

[ctx: #21402]
en: is
mt_mt: hu

[ctx: #21403]
en: is not
mt_mt: mhux

[ctx: #21404]
en: starts with
mt_mt: jibda bi

[ctx: #21405]
en: ends with
mt_mt: jispicca bi

[ctx: #21406]
en: greater than
mt_mt: ikbar minn

[ctx: #21407]
en: less than
mt_mt: iżgħar minn

[ctx: #21408]
en: after
mt_mt: wara

[ctx: #21409]
en: before
mt_mt: qabel

[ctx: #21410]
en: in the last
mt_mt: fl-aħħar

[ctx: #21411]
en: not in the last
mt_mt: mhux fl-aħħar

[ctx: #21412]
en: Information providers
mt_mt: Fornituri tal-informazzjoni

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
mt_mt: Il-fornitur normali għall-informazzjoni dwar films

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
mt_mt: Il-fornitur normali għall-informazzjoni dwar xows televiżivi

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
mt_mt: Il-fornitur normali għall-informazzjoni dwar vidjos mużikali

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
mt_mt: Agħżel l-ewwel staġun jew episodju li għadni ma rajtx

[ctx: #21418]
en: Multilingual
mt_mt: Multilingwi

[ctx: #21419]
en: No information providers present
mt_mt: M'hemm l-ebda fornitur tal-informazzjoni

[ctx: #21420]
en: Value to match
mt_mt: Valur jixbaħ

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
mt_mt: Regola tal-Plejlist Smart

[ctx: #21422]
en: Match items where
mt_mt: Xebbaħ diski fejn

[ctx: #21423]
en: New rule...
mt_mt: Rule Ġdida

[ctx: #21424]
en: Items must match
mt_mt: Diska trid tixbaħ

[ctx: #21425]
en: all of the rules
mt_mt: Rules kollha

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
mt_mt: Rule waħda jew aktar

[ctx: #21427]
en: Limit to
mt_mt: Illimita għal

[ctx: #21428]
en: No limit
mt_mt: Neħħi Limiti

[ctx: #21429]
en: Order by
mt_mt: Issortja

[ctx: #21430]
en: ascending
mt_mt: Żgħir għal-Kbir

[ctx: #21431]
en: descending
mt_mt: Kbir għaż-Żgħir

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
mt_mt: Biddel Plejlist Smart

[ctx: #21434]
en: Find items where
mt_mt: Sib diski jisbħu

[ctx: #21435]
en: Edit
mt_mt: Biddel

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
mt_mt: Plejlist Smart Ġdida

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
mt_mt: Biddel Regoli tal-Party Mode

[ctx: #21440]
en: Home folder
mt_mt: Home Fowlder

[ctx: #21441]
en: Watched count
mt_mt: Għadd ta' wiri

[ctx: #21442]
en: Episode title
mt_mt: Titlu tal-episodju

[ctx: #21443]
en: Video resolution
mt_mt: Reżoluzzjoni tal-istampa

[ctx: #21444]
en: Audio channels
mt_mt: Kanali tal-awdjo

[ctx: #21445]
en: Video codec
mt_mt: Codec tal-vidjo

[ctx: #21446]
en: Audio codec
mt_mt: Codec tal-awdjo

[ctx: #21447]
en: Audio language
mt_mt: Lingwa tal-awdjo

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
mt_mt: lingwa tas-sottotitoli

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
mt_mt: Ir-Remote Control jibgħat għafsiet tal-kibord

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
mt_mt: Biddel

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
mt_mt: Hemm bżonn ta' konnessjoni mal-internet

[ctx: #21452]
en: Get more...
mt_mt: Ġib iktar...

[ctx: #21456]
en: External storage
mt_mt: Ħażna esterna

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
mt_mt: Għadd ta' episodji murija

[ctx: #21458]
en: Group by
mt_mt: Għaqqad skond il-

[ctx: #21459]
en: mixed
mt_mt: imħallat

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
mt_mt: Manwali

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
mt_mt: Fil-qiegħ tal-istampa

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
mt_mt: Fuq nett tal-istampa

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
mt_mt: Meta tidħol biex tara staġun jew episodju ta' xow televiżiv, awtomatikament għażel l-ewwel staġun jew episodju li għadek ma rajtx.[CR][On first entry] L-ewwel staġun / episodju li għadek ma rajtx jiġi magħżul biss meta tidħol għalih għall-ewwel darba.[CR][Always] L-ewwel staġun / episodju li għadek ma rajtx jiġi magħżul kull darba li tidħol għalih.

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
mt_mt: Mal-ewwel darba li tidħol

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
mt_mt: Inkludi "l-Istaġuni kollha" u "Speċjali"

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
mt_mt: Jekk għandhomx jiġu nklużi l-vidjos minn "Staġunijiet kollha" jew "Speċjali" fis-sezzjoni ta' episodji li għadek ma rajtx.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
mt_mt: L-Ebda

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
mt_mt: It-Tnejn

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
mt_mt: "L-Istaġunijiet Kollha" biss

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
mt_mt: "Speċjali" biss

[ctx: #21478]
en: Open
mt_mt: Iftaħ

[ctx: #21602]
en: (External)
mt_mt: (Estern)

[ctx: #21800]
en: File name
mt_mt: Isem tal-Fajl

[ctx: #21801]
en: File path
mt_mt: Lokazzjoni tal-Fajl

[ctx: #21802]
en: File size
mt_mt: Kobor tal-Fajl

[ctx: #21803]
en: File date / time
mt_mt: Data / ħin tal-fajl

[ctx: #21804]
en: Slide index
mt_mt: Indiċi tal-islajd

[ctx: #21805]
en: Resolution
mt_mt: Riżoluzzjoni

[ctx: #21806]
en: Comment
mt_mt: Kumment

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
mt_mt: Kulur / Iswed u Abjad

[ctx: #21808]
en: JPEG process
mt_mt: Niproċessa Jpeg

[ctx: #21820]
en: Date / Time
mt_mt: Data / Ħin

[ctx: #21821]
en: Description
mt_mt: Deskrizzjoni

[ctx: #21822]
en: Camera make
mt_mt: Għamla tal-Kamera

[ctx: #21823]
en: Camera model
mt_mt: Mudell tal-Kamera

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
mt_mt: Kumment tal-Exif

[ctx: #21827]
en: Focal length
mt_mt: Tul Fokali

[ctx: #21828]
en: Focus distance
mt_mt: Distanza Fokali

[ctx: #21830]
en: Exposure time
mt_mt: Tul tal-exposure

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
mt_mt: exposure bias

[ctx: #21833]
en: Flash used
mt_mt: Bil-flexx

[ctx: #21835]
en: Light source
mt_mt: Sors tad-dawl

[ctx: #21836]
en: Metering mode
mt_mt: Metering Mode

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
mt_mt: Zoom Diġitali

[ctx: #21839]
en: CCD width
mt_mt: Wisgħa tas-CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
mt_mt: GPS Latitudinali

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
mt_mt: GPS Longitidunali

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
mt_mt: Għoli tal-GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
mt_mt: Orjentazzjoni

[ctx: #21858]
en: Image type
mt_mt: Tip ta' immaġni

[ctx: #21859]
en: Time created
mt_mt: Fi xħin ġie maħluq

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
mt_mt: Kategoriji Supplimentari

[ctx: #21862]
en: Caption
mt_mt: Titlu

[ctx: #21863]
en: Author
mt_mt: Awtur

[ctx: #21864]
en: Headline
mt_mt: Titlu fir-Ras

[ctx: #21865]
en: Special instructions
mt_mt: Istruzzjoni Speċjali

[ctx: #21866]
en: Category
mt_mt: Kategorija

[ctx: #21868]
en: Byline title
mt_mt: Titlu tal-byline

[ctx: #21869]
en: Credit
mt_mt: Kreditu

[ctx: #21870]
en: Source
mt_mt: Sors

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
mt_mt: Avviż dwar drittijiet tal-Awtur

[ctx: #21872]
en: Object name
mt_mt: Isem tal-oġġett

[ctx: #21873]
en: City
mt_mt: Belt/Raħal

[ctx: #21874]
en: State
mt_mt: Stat

[ctx: #21875]
en: Country
mt_mt: Pajjiż

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
mt_mt: Referenza TX oriġinali

[ctx: #21877]
en: Date created
mt_mt: Data maħluq

[ctx: #21878]
en: Urgency
mt_mt: Urġenza

[ctx: #21879]
en: Country code
mt_mt: Kowd tal-pajjiż

[ctx: #21880]
en: Reference service
mt_mt: Servizz ta' Riferenza

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
mt_mt: Ippermetti kontrol remot permezz tal-UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
mt_mt: Ipprova aqbeż l-introduzzjoni qabel il-Menu tad-DVD

[ctx: #21883]
en: Saved music
mt_mt: Audio CDs irrippjati

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
mt_mt: Fittext Informazzjoni fuq l-Artisti Kollha

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
mt_mt: Inniżżel Informazzjoni tal-Album

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
mt_mt: Inniżżel Informazzjoni tal-Artist

[ctx: #21887]
en: Biography
mt_mt: Biografija

[ctx: #21888]
en: Discography
mt_mt: Diskografija

[ctx: #21889]
en: Searching artist
mt_mt: Infittex Artist

[ctx: #21890]
en: Select artist
mt_mt: Agħżel artist

[ctx: #21891]
en: Artist information
mt_mt: Informazzjoni tal-Artist

[ctx: #21892]
en: Instruments
mt_mt: Strumenti

[ctx: #21893]
en: Born
mt_mt: Twelid

[ctx: #21894]
en: Formed
mt_mt: Iffurmat

[ctx: #21895]
en: Themes
mt_mt: Temi

[ctx: #21896]
en: Disbanded
mt_mt: Żarmat

[ctx: #21897]
en: Died
mt_mt: Miet

[ctx: #21898]
en: Years active
mt_mt: Snin Attiv

[ctx: #21899]
en: Label
mt_mt: Isem

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
mt_mt: Imwieled / Iffurmat

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
mt_mt: Aġġorna librerija meta tibda

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
mt_mt: Dejjem aġġorna librerija wara l-kwinti

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
mt_mt: Suffiss DNS

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
mt_mt: Ċaqliq tas-sottotitoli

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
mt_mt: Bejjiegħ tal-OpenGL:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
mt_mt: Verżjoni OpenGL:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
mt_mt: Temperatura tal-GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
mt_mt: Temperatura tas-CPU:

[ctx: #22012]
en: Total memory
mt_mt: Memorja totali

[ctx: #22013]
en: Profile data
mt_mt: Informazzjoni tal-profil

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
mt_mt: Baxxi d-dawl bħala skrinsejver jekk tkun qed tara vidjo u jkun paused

[ctx: #22015]
en: All recordings
mt_mt: Ir-Rekordings kollha

[ctx: #22016]
en: By title
mt_mt: Bit-Titlu

[ctx: #22017]
en: By group
mt_mt: Bil-Grupp

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
mt_mt: Rekordings skond it-titlu

[ctx: #22020]
en: Guide
mt_mt: Gwida

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
mt_mt: Naqqas il-faxxex suwed

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
mt_mt: Uri l-fajls tal-vidjo fil-listi

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
mt_mt: Verżjoni tas-Direct3D:

[ctx: #22030]
en: Font
mt_mt: Tipa

[ctx: #22031]
en: Size
mt_mt: Kobor

[ctx: #22032]
en: Colours
mt_mt: Kuluri

[ctx: #22079]
en: Default select action
mt_mt: L-azzjoni n-normali meta tagħżel xiħaġa

[ctx: #22080]
en: Choose
mt_mt: Għażel

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
mt_mt: Uri l-informazzjoni

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
mt_mt: Iktar...

[ctx: #22083]
en: Play all
mt_mt: Doqq kollox

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
mt_mt: M'hemmx Teletext

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
mt_mt: Attiva t-Teletext

[ctx: #23053]
en: Stopping
mt_mt: Qed iwaqqaf

[ctx: #23054]
en: Running
mt_mt: Qed jaħdem

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
mt_mt: Kabbar / Ċekken it-teletext għal 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
mt_mt: Plejer estern attivat

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
mt_mt: Għafas "OK" biex tagħlaq il-plejer

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
mt_mt: Għafas "OK" x'ħin jieqaf il-playback

[ctx: #24001]
en: Add-ons
mt_mt: Estensjonijiet

[ctx: #24002]
en: Add-on options
mt_mt: Għażliet tal-add-ons

[ctx: #24003]
en: Add-on information
mt_mt: Informazzjoni dwar l-add-ons

[ctx: #24005]
en: Media sources
mt_mt: Sorsi tal-Media

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
mt_mt: Ħsejjes tal-GUI

[ctx: #24007]
en: Movie information
mt_mt: Informazzjoni tal-Filmat

[ctx: #24008]
en: Screensaver
mt_mt: Skrinsejver

[ctx: #24010]
en: Visualisation
mt_mt: Viżwalizazzjoni

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
mt_mt: Repożitorju tal-add-ons

[ctx: #24012]
en: Subtitles
mt_mt: Sottotitloi

[ctx: #24013]
en: Lyrics
mt_mt: Liriċi

[ctx: #24014]
en: TV information
mt_mt: Informazzjoni dwar it-TV

[ctx: #24015]
en: Music video information
mt_mt: Dettalji tal-Vidjo tal-Mużika

[ctx: #24016]
en: Album information
mt_mt: Informazzjoni dwar l-album

[ctx: #24017]
en: Artist information
mt_mt: Informazzjoni tal-Artist

[ctx: #24018]
en: Services
mt_mt: Servers

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
mt_mt: Klijenti tal-PVR

[ctx: #24020]
en: Configure
mt_mt: Ikkonfigura

[ctx: #24021]
en: Disable
mt_mt: Itfi

[ctx: #24022]
en: Enable
mt_mt: Ixgħel

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
mt_mt: Mhux attiv

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
mt_mt: Add-on mitfi

[ctx: #24026]
en: Languages
mt_mt: Lingwi

[ctx: #24027]
en: Weather
mt_mt: It-temp

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
mt_mt: Weather.com (normali)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
mt_mt: Servizz għall-informazzjoni dwar it-temp

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
mt_mt: Dan l-add-on ma jistax jiġi kkonfigurat

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
mt_mt: Sar żball x'ħin bdew jittellgħu s-settings

[ctx: #24032]
en: All add-ons
mt_mt: L-Add-ons kollha

[ctx: #24033]
en: Install from repository
mt_mt: Installa mir-repożitorju

[ctx: #24034]
en: Check for updates
mt_mt: Iċċekkja għall-aġġornamenti

[ctx: #24037]
en: Uninstall
mt_mt: Uninstalla

[ctx: #24038]
en: Install
mt_mt: Installa

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
mt_mt: Add-ons mitfijin

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
mt_mt: (Ħassar is-settings kurrenti)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
mt_mt: Installa minn zip fajl

[ctx: #24043]
en: Available updates
mt_mt: Hemm aġġornamenti disponibbli

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
mt_mt: Dan l-add-on ma jistax jitneħħa

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
mt_mt: Add-ons disponibbli

[ctx: #24051]
en: Version:
mt_mt: Verżjoni:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
mt_mt: Ċaħda

[ctx: #24053]
en: License:
mt_mt: Liċenzja

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
mt_mt: Iċċekkja għall-aġġornamenti

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
mt_mt: Qed jiġu ċċekjati d-dipendenzi...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
mt_mt: Trid tattiva din l-add-on?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
mt_mt: Trid titfi din l-add-on?

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
mt_mt: Add-ons attivati

[ctx: #24063]
en: Auto update
mt_mt: Aġġorna awtomatikament

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
mt_mt: Add-on attivat

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
mt_mt: Add-on aġġornat

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
mt_mt: Trid tikkanċella d-download tal-add-on?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
mt_mt: Bħalissa qed jitniżżlu l-add-ons

[ctx: #24068]
en: Update available
mt_mt: Hemm aġġornament

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
mt_mt: L-Add-on ma setgħetx titħaddem

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
mt_mt: Sar żball mhux magħruf

[ctx: #24072]
en: Settings required
mt_mt: Hemm bżonn tas-settings

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
mt_mt: Ma setax jaqbad

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
mt_mt: Hemm bżonn ta' restart

[ctx: #24075]
en: Disable
mt_mt: Itfi

[ctx: #24076]
en: Add-on required
mt_mt: Hemm bżonn ta' add-on

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
mt_mt: Qed tiġi vverifikata l-add-on li niżżilt....

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
mt_mt: Qed titniżżel add-on...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
mt_mt: Qed jiġu nstallati d-dipendenzi tal-add-on...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
mt_mt: Trid terġa tipprova taqbad?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
mt_mt: Add-ons ta' għajnuna

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
mt_mt: Libreriji ta' add-ons

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
mt_mt: Libreriji ta' informazzjoni

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
mt_mt: L-installazzjoni tad-dipendenza ma rnexxietx

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
mt_mt: Qed tiġi nstallata l-add-on...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
mt_mt: Ir-Repożitorji kollha

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
mt_mt: Restarts tal-Add-on

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
mt_mt: Sakkar il-manutenzjoni tal-add-ons

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
mt_mt: Din l-add-on ma tistax tintefa

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
mt_mt: Qed niċċekjaw hemmx aġġornamenti għall-add-on

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
mt_mt: Trid titfiha fuq is-sistema tiegħek?

[ctx: #24098]
en: Broken
mt_mt: Miksur

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
mt_mt: Trid taqleb għal din id-dehra

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
mt_mt: Biex tuża din il-karatteristika trid tniżżel add-on:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
mt_mt: Tixtieq tniżżel din l-add-on?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
mt_mt: Ma setgħetx titħaddem did-dehra

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
mt_mt: Id-dehra għandha xi fajls neqsin

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
mt_mt: Din l-add-on ma taqbilx mas-sistema minħabba f'xi dipendenzi li ma ntleħqux.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
mt_mt: Ippawża waqt li qed tfittex is-sottotitoli

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
mt_mt: Speċifika fejn se jinżammu s-sottotitoli mniżżlin minnfuq l-internet. Jew l-istess post fejn jinżamm il-vidjo jew post ippersonaliżżat.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
mt_mt: Fittex is-sottotitoli...

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
mt_mt: Ma nstabux sottotitoli

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
mt_mt: Qed jitniżżlu s-sottotitoli...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
mt_mt: Il-Lingwi li għalihom iridu jitniżżlu s-sottotitoli

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
mt_mt: Issettja x'lingwi jintużaw meta tkun qed tfittex is-sottotitoli.[CR]Innota: Mhux is-servizzi tas-sottotitoli kollha jużaw il-lingwi kollha.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
mt_mt: Ma rnexxilniex inniżżlu s-sottotitoli

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
mt_mt: M'hemx servizz tas-sottotitoli nstallat

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
mt_mt: Fejn jinżammu s-sottotitoli

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
mt_mt: Servizz normali ta' xows televiżivi

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
mt_mt: Agħżel is-servizz li għandu jintuża normalment biex tfittex sottotitoli ta' xows televiżivi

[ctx: #24118]
en: Default movie service
mt_mt: Servizz tal-films normali

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
mt_mt: Agħżel is-servizz li għandu jintuża normalment biex tfittex sottotitoli ta' films

[ctx: #24120]
en: Manual search string
mt_mt: Fittex manwalment

[ctx: #24121]
en: Enter search string
mt_mt: Daħħal Search String

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
mt_mt: Ippawża l-vidjo li tkun qed tara waqt li qed tfittex għas-sottotitoli u kompli malli s-sottotitoli jitniżżlu.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
mt_mt: Maġenb il-vidjo

[ctx: #24125]
en: Custom location
mt_mt: Post ippersonaliżżat

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
mt_mt: Niżżel l-ewwel sottotitoli awtomatikament

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
mt_mt: Niżżel l-ewwel sottotitoli mil-lista tar-riżultati tat-tfitxija awtomatikament

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
mt_mt: Attiva l-analiżżar tal-closed captions

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
mt_mt: Attiva biex tanaliżża l-CC fi stream tal-vidjo. Din titfa naqa iktar piż fuq is-CPU

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
mt_mt: Trid taqleb għal dil-lingwa?

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
mt_mt: Trid tattiva din l-add-on?

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
mt_mt: Aġġorna

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
mt_mt: Add-on mitfi

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
mt_mt: Normali

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
mt_mt: Miksur

[ctx: #24992]
en: System
mt_mt: Sistema

[ctx: #24993]
en: Information providers
mt_mt: Fornituri tal-informazzjoni

[ctx: #24994]
en: Running
mt_mt: Qed jaħdem

[ctx: #24998]
en: My add-ons
mt_mt: L-add-ons tiegħi

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
mt_mt: Aħbi dawk li mhumiex kpmpatibli

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
mt_mt: Notifikazzjonijiet

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
mt_mt: Aħbi dawk barranin

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
mt_mt: Agħżel minn fost it-titli kollha...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
mt_mt: Uri l-menu tal-Blu-ray

[ctx: #25006]
en: Select playback item
mt_mt: Agħżel x'se ddoqq

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
mt_mt: Daqq tal-Blu-ray ma rnexxiex

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
mt_mt: Il-Menu ta' din il-Blu-ray ma jistax jitħaddem

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
mt_mt: Manwali

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
mt_mt: Kibord QWETY

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
mt_mt: Qed jintuża l-awdjo passthrough

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
mt_mt: Stil

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
mt_mt: Studjo

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
mt_mt: Lingwa

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
mt_mt: Informazzjoni

[ctx: #29946]
note: Program style name
en: Drama
mt_mt: Dramm

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
mt_mt: It-temp

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
mt_mt: Reliġjon

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
mt_mt: Dokumentarju

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
mt_mt: Kwalita' tat-trejler

[ctx: #33003]
en: Download
mt_mt: Niżżel

[ctx: #33004]
en: Download & play
mt_mt: Niżżel u doqq

[ctx: #33005]
en: Download & save
mt_mt: Niżżel u żomm

[ctx: #33006]
en: Today
mt_mt: Illum

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
mt_mt: Għada

[ctx: #33008]
en: Saving
mt_mt: Qed jinżamm

[ctx: #33009]
en: Copying
mt_mt: Qed jiġi kkupjat

[ctx: #33010]
en: Set download directory
mt_mt: Għażel fejn jinżammu d-downloads

[ctx: #33011]
en: Search duration
mt_mt: Kemm idum it-tiftix

[ctx: #33012]
en: Short
mt_mt: Qasir

[ctx: #33013]
en: Long
mt_mt: Twil

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
mt_mt: Uża DVD plejer flok il-plejer normali

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
mt_mt: Saqsi għad-download qabel iddoqq vidjo

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
mt_mt: Itfi u erġa' ixgħel il-plug-in biex tattivaha

[ctx: #33018]
en: Tonight
mt_mt: Il-Lejla

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
mt_mt: Għada filgħaxija

[ctx: #33020]
en: Condition
mt_mt: Kundizzjoni

[ctx: #33021]
en: Precipitation
mt_mt: Xita

[ctx: #33022]
en: Precip
mt_mt: Xita

[ctx: #33023]
en: Humid
mt_mt: Umdita

[ctx: #33024]
en: Feels
mt_mt: Jinħass

[ctx: #33025]
en: Observed
mt_mt: Osservat

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
mt_mt: Devjazzjoni min-normal

[ctx: #33027]
en: Sunrise
mt_mt: Tlugħ ix-xemx

[ctx: #33028]
en: Sunset
mt_mt: Nżul ix-xemx

[ctx: #33029]
en: Details
mt_mt: Dettalji

[ctx: #33030]
en: Outlook
mt_mt: Prospett

[ctx: #33032]
en: Translate text
mt_mt: Ittraduċi t-test

[ctx: #33034]
en: 36-hour
mt_mt: 36-siegħa

[ctx: #33035]
en: Maps
mt_mt: Mappep

[ctx: #33036]
en: Hourly
mt_mt: Siegħa b'siegħa

[ctx: #33037]
en: Weekend
mt_mt: Tmiem il-ġimgħa

[ctx: #33049]
en: Alert
mt_mt: Allarm

[ctx: #33050]
en: Alerts
mt_mt: Allarmi

[ctx: #33051]
en: Choose your
mt_mt: Għażel

[ctx: #33052]
en: Check
mt_mt: Iċċekkja

[ctx: #33053]
en: Configure the
mt_mt: Ikkonfigura il-

[ctx: #33054]
en: Seasons
mt_mt: Staġuni

[ctx: #33055]
en: Use your
mt_mt: Uża il-

[ctx: #33056]
en: Watch your
mt_mt: Ara l-

[ctx: #33057]
en: Listen to
mt_mt: Isma' il-

[ctx: #33058]
en: View your
mt_mt: Ara il-

[ctx: #33059]
en: Configure the
mt_mt: Ikkonfigura il-

[ctx: #33060]
en: Power
mt_mt: Elettriku

[ctx: #33062]
en: Play the
mt_mt: Doqq il-

[ctx: #33063]
en: Options
mt_mt: Għażliet

[ctx: #33065]
en: Editor
mt_mt: Editur

[ctx: #33066]
en: About your
mt_mt: Dwar il-

[ctx: #33067]
en: Star rating
mt_mt: Klassifikazzjoni bl-istillel

[ctx: #33068]
en: Background
mt_mt: Wara l-kwinti

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
mt_mt: Sfondi

[ctx: #33070]
en: Custom background
mt_mt: Sfond ippersonaliżżat

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
mt_mt: Sfondijiet ippersonaliżżati

[ctx: #33072]
en: View readme
mt_mt: Ara r-readme

[ctx: #33073]
en: View changelog
mt_mt: Ara ċ-changelog

[ctx: #33077]
en: No data found!
mt_mt: Ma nstabitx informazzjoni

[ctx: #33078]
en: Next page
mt_mt: Il-paġna li jmiss

[ctx: #33079]
en: Love
mt_mt: Ħobb

[ctx: #33080]
en: Hate
mt_mt: Għobod

[ctx: #33082]
en: Path to script
mt_mt: Path għall-iscript

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
mt_mt: Attiva buttuna għal script ippersonaliżżat

[ctx: #33084]
en: Auto login
mt_mt: Login awtomatiku

[ctx: #33100]
en: Failed to start
mt_mt: Ma rnexxilux jibda

[ctx: #33101]
en: Web server
mt_mt: Web Server

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
mt_mt: Server ta' komunikazzjoni remota

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
mt_mt: Ġiet skoperta konnessjoni ġdida

[ctx: #34000]
en: Lame
mt_mt: Lamw

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 audio (FFmpeg M4A AAC)
mt_mt: Awdjo MPEG-4 (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34007]
en: Windows media audio 2 (FFmpeg wmav2)
mt_mt: Windows Media Audio 2 (FFmpeg wmav2)

[ctx: #34100]
en: Number of channels
mt_mt: Numru ta' kanali

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
mt_mt: AGħżel x'jiġri meta ma jkunx hemm bżonn ta' ebda ħoss mill-playback jew tal-GUI.[CR][Always] Jintbagħat ħoss kontinwu li ma jinstemax. Dan iservi biex iżomm l-apparat tal-awdjo mixgħul għal meta jkun hemm xi ħoss, iżda dan jista' jwaqqaf minn programmi oħra wkoll.[CR][1-10 Minutes] Bħall- [Always] iżda wara ċerta ammont ta' ħin l-awdjo jitpoġġa fi stat sospiż.[CR][Off] L-Awdjo jitpoġġa fi stat sospiż. Innota: Xi ħsejjes jistgħu ma jinstemgħux jekk l-awdjo ikun fi stat sospiż.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
mt_mt: Doqq il-ħsejjes tal-GUI

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
mt_mt: Meta l-playback ikun wieqaf biss

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
mt_mt: Dejjem

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
mt_mt: Qatt

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
mt_mt: Ma setax jinstab l-oġġett li jmiss biex jindaqq

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
mt_mt: Ma setax jinstab l-oġġett ta' qabel biex jindaqq

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
mt_mt: Xejn

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
mt_mt: Mixgħul

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
mt_mt: Ma setax jinbeda z-Zeroconf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
mt_mt: Is-Servizz Bonjour tal-Apple huwa nstallat? Iċċekkja l-log għal aktar informazzjoni dwar dan il-messaġġ.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
mt_mt: AirPlay ma setax jinbeda għax għandu bżonn li Zeroconf ikun attivat.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
mt_mt: Ma setax jitwaqqaf Zeroconf. AirPlay u AirTunes għandhom bżonn iz-Zeroconf biex jaħdmu

[ctx: #34400]
en: Video rendering
mt_mt: Rendering tal-vidjo

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
mt_mt: Ma setgħux jinbdew il-filters / scalers tal-vidjo. Qed nirrikorru għall-bilinear scaling

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
mt_mt: Ma setax jinxtegħel l-apparat tal-awdjo

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
mt_mt: Iċċekkja s-settings tal-awdjo

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
mt_mt: Uża l-ġesti biex tinnaviga

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
mt_mt: Mossa b'sebgħa wieħed lejn ix-xellug, lemin, fuq, isfel għall-cursors

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
mt_mt: Mossa b'żewġt iswaba lejn ix-xellug għall-backspace

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
mt_mt: Tektika b'sebgħa wieħed għall-enter

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
mt_mt: Tektike b'żewġt iswaba jew għafsa twila b'sebgħa wieħed għall-contextmenu

[ctx: #35000]
en: Peripherals
mt_mt: Periferali

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
mt_mt: Apparat HD ġeneriku

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
mt_mt: Network adapter ġeneriku

[ctx: #35003]
en: Generic disk
mt_mt: Diska ġenerika

[ctx: #35005]
en: New device configured
mt_mt: Apparat ġdid ikkonfigurat

[ctx: #35006]
en: Device removed
mt_mt: L-apparat tneħħa

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
mt_mt: Keymap għall-użu ta' dan l-apparat

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
mt_mt: Keymap attivata

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
mt_mt: Tużax keymap ippersonaliżżata għal dan l-apparat

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
mt_mt: Oħroġ

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
mt_mt: Apparat Pulse-Eight CEC

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
mt_mt: Aqleb għall-kibord "side command"

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
mt_mt: Aqleb għall-"side command" remot

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
mt_mt: Għafas il-buttuna għall-kmand "user"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
mt_mt: Attiva l-iswiċċ tas-"side commands"

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
mt_mt: Ma setax jinfetaħ l-apparat

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
mt_mt: L-apparat li għandu jinxtegħel mas-sistema

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
mt_mt: L-apparat li għandu jintefa mas-sistema

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
mt_mt: Poġġi l-apparat fi standby meta jiġi attivat l-iskrinsejver

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
mt_mt: Qajjem l-apparat mir-raqda meta jintefa l-iskrinsejver

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
mt_mt: Ma setax jinstab COM port tas- CEC. Jekk jogħġbok issettjah manwalment.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
mt_mt: Ma setax jinxtegħel l-apparat tas-CEC. Jekk jogħġbok iċċekkja s-settings.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
mt_mt: Numru tal-port HDMI

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
mt_mt: Xbox Imqabbda

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
mt_mt: Ma setax jinxtegħel l-apparat CEC: libCEC ma nstabx fuq is-sistema.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
mt_mt: Uża l-lingwa li hemm issetjata fuq it-TV

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
mt_mt: Imqabbad ma apparat HDMI

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
mt_mt: Aqleb is-sors għal dan l-apparat malli jinxtegħel

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
mt_mt: Indirizz fiżiku (jaqlibha lil port tal-HDMI)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
mt_mt: Il-Konfigurazzjoni ġiet aġġornata

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
mt_mt: Ma setgħetx tiġi mplimentata l-konfigurazzjoni l-ġdida. Jekk jogħġbok iċċekkja s-settings/

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
mt_mt: Imbagħat kmand ta "inactive source" meta tagħmel shutdown

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
mt_mt: Apparat li għandu wkoll jitpoġġa fi standby

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
mt_mt: Dan l-apparat għandu bżonn manutenzjoni teknika

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
mt_mt: Injora

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
mt_mt: Meta t-TV ikun mitfi

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
mt_mt: Intilfet il-konnessjoni

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
mt_mt: L-Utent m'għandux il-permessi meħtieġa biex jiftaħ l-apparat ta' CEC

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
mt_mt: Il-Port qed jintuża. Programm wieħed biss jista' jaċċessa l-apparat ta' CEC

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
mt_mt: Dejjem

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
mt_mt: Malli tibda / twaqqaf

[ctx: #36037]
en: TV
mt_mt: Televixin

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
mt_mt: Amplifier / Apparat AVR

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
mt_mt: TV u apparat AVR (espliċitu)

[ctx: #36041]
en: * Item folder
mt_mt: * Fowlder tal-oġett

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
mt_mt: Uża medda ta' kuluri limitata (16-235)

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
mt_mt: Ibdel id-dehra u s-sensazzjoni tal-user interface

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
mt_mt: Din il-kategorija ghandha s-settings kollha li għandom x'jaqsmu mad-dehra

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
mt_mt: AGħżel id-dehra tal-interface tal-utent. Din se tibdel id-dehra u s-sensazzjoni tal-programm.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
mt_mt: AGħażl din biex tibdel settings speċifiċi għal din id-dehra. L-għażliet li tista' tbiddel jiddependu mill- karatteristiċi tad-dehra.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
mt_mt: ibdel it-tema assoċjata mad-dehra l-magħżula.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
mt_mt: Ibdel il-kuluri tad-dehra l-magħżula

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
mt_mt: Ibdel it-tipi li jintużaw mill-interface tal-utent. Is-settijiet tat-tipa huma ssettjati mid-derha li għażilt.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
mt_mt: Ibdel id-daqs tal-vista tal-user interface

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
mt_mt: Agħżel liem kaxxa tal-medja għandha tintwera malli tinxtegħel is-sistema.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
mt_mt: Agħżel jew itfi l-ħsejjes tal-user interface.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
mt_mt: Itfi din biex tneħħi l-aħbarijiet bl-RSS li jidru jimxu fuq l-iskrin.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
mt_mt: Ibdel l-RSS feed.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings tal-lokal u reġonali kollha.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
mt_mt: Jagħżel il-lingwa tal-user interface

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
mt_mt: Agħżel il-format għat-temperatura, ħin u data. L-għażliet disponibbli jiddependu mil-lingwa magħżula.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
mt_mt: Jaqleb għall-lingwa tal-awdjo magħżula f'każ li jkun hemm iktar minn lingwa waħda disponibbli.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
mt_mt: Jaqleb għall-lingwa tas-sottotitoli magħżula f'każ li jkun hemm iktar minn lingwa waħda disponibbli.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
mt_mt: Uri l- (..) fil-listi biex tmur fowlder il-fuq.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
mt_mt: Uri l-estenzjonijiet tal-fajl s tal-medja, eż. "You Enjoy Myself" jintwera bħala "You Enjoy Myself.mp3".

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
mt_mt: Injora ċerta kliem eż. "The", waqt li qed isir it-tqassim. "The Simpsons" per eżempju jitniżżel f'lista bħala "Simpsons".

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
mt_mt: Ippermetti li l-fajls jitħassru u jinbidlilhom l-isem mill-user interface, permezz tal-context menu eż. għafas "C" fuq kibord biex ittella dal-menu.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
mt_mt: Uri l-buttuna "Żid sors" fis-sezzjonijiet radikali tal-user interface.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
mt_mt: Uri l-fajls u direttorji moħbija meta tkun qed tagħmel listi tal-fajls.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings għal kif jitħaddmu l-add-ons tal-iskrinsejver.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
mt_mt: Issettja l-ħin li trid tistenna biex tiġri xi attivita qabel jintwera l-iskrinsejver.

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
mt_mt: Agħżel l-iskrinsejver. L-iSkrinsejver "Dawl Baxx" jiġi nfurzat meta jkun hemm playback ta' vidjo fullscreen li jiġi ppawżat jew meta jkun hemm xi kaxxa tad-djalogu attiva.

[ctx: #36131]
note: #. Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
mt_mt: Agħżel din biex tibdel settings speċifiċi għall-iskrinsejver. L-għażliet li hemm disponibbli jiddependu mill-funzjonijiet li tipprovdi l-add-on tal-iskrinsejver.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
mt_mt: Uri idea minn qabel tal-iskrinsejver magħżul.

[ctx: #36134]
note: Description of setting with label #22014 "Use dim if paused during video playback"
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
mt_mt: Baxxi d-dawl tal-iskrin meta l-medja jkun ippawżat. Din l-għażla mhux valida għall-iskrinsejver "Dawl Baxx".

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
mt_mt: Din it-taqsima fiha settings li jirrelataw mal-vidjos u kif jintwerew.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings li jirrelataw ma kif tiġi amministrata l-librerija tal-vidjos.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
mt_mt: Għażel x'unita' ta' temperatura għandha tintuża fil-user interface.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
mt_mt: Għażel x'unita ta' veloċita' għandha tintuża fil-user interface.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
mt_mt: Niżżel thumbnails għall-atturi minn databases fuq l-internet kull meta żżid medja fil-librerija.

[ctx: #36144]
note: Description of setting with label #20412 "Flatten TV show seasons"
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
mt_mt: Agħżel f'liema eventwalitijiet għandhom jinħbew in-noduli tal-istaġuni ta' xows televiżivi. Jekk dawn ikunu moħbija, meta tagħżel xow televiżiv jaqbeż mal-ewwel fil-lista tal-episodji.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
mt_mt: Iċċekkja jekk hemmx fajls tal-medja ġodda meta tixgħel is-sistema.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
mt_mt: Aħbi l-faxx tal-progress waqt li tkun qed isir tiftix fil-librerija.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
mt_mt: Neħħi affarijiet li ma jistgħux jinstabu mill-librerija (jew għax inbidlilhom l-isem, jew għax tħassru jew għax qegħdin fuq diska li bħalissa mhux imwaħħla).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
mt_mt: Esporta d-database tal-librerija tal-vidjos ġo fajl XML. Jekk trid dan jista' jieħu post u jħassar XML fajls eżistenti.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings li jirregwardaw kif jiġi amministrat id-daqq tal-vidjos.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
mt_mt: Irranġa l-metodu użat biex jiġi pproċessat u muri vidjo.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
mt_mt: Attiva apparat tad-deċifrar VDPAU tal-fajls tal-vidjo. Dan l-iktar li jintuża għall-grafika tal-NVIDIA u f'ċerta każi anke grafika tal-AMD.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
mt_mt: Attiva apparat tad-deċifrar VAAPI tal-fajls tal-vidjo. Dan l-iktar li jintuża għall-grafika tal-Intel u f'ċerta każi anke grafika tal-AMD.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
mt_mt: Attiva apparat tad-deċifrar DXVA2 tal-fajls tal-vidjo.

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
mt_mt: Attiva apparat tad-deċifrar CrystalHD tal-fajls tal-vidjo.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
mt_mt: Attiva apparat tad-deċifrar VideoToolbox tal-fajls tal-vidjo.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
mt_mt: Ippermetti li r-rata li biha tinbidel l-istampa fuq l-iskrin tinbidel biex tiġi taqbel iktar mar-rata li biha tinbidel l-istampa tal-vidjo. Jista' jkun li dan jirriżulta f'vidjo iktar fluwidu u ċar.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
mt_mt: Għażel liem format tal-ħin għandu jintuża fil-user interface.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
mt_mt: Għażel jekk għandux jintuża' format tal-ħin ta' 12 jew 24 siegħa fil-user interface.

[ctx: #36169]
note: Description of setting with label #13505 "Resample quality"
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
mt_mt: Agħżel il-kwalita' li biha l-awdjo għandu jiġi resampled fil-każi fejn is-sampling rate tal-awdjo ikollha bżonn tkun differenti minn dik użata mis-sors.[CR][Low] Jagħġġel u ma tantx ikollu impatt fuq ir-riżorsi tas-sistema bħall-użu tas-CPU.[CR][Medium] & [High] Jużaw aktar u aktar riżorsi tas-sistema progressivament.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
mt_mt: Ġebbed il-vidjo sal-perċentwal magħżul sabiex jitnaqqsu l-faxxex suwed.

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
mt_mt: Agħżel livell ta' żum li għandu jintuża meta vidjos 4:3 jintwerew fuq skrin wiesgħa.

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
mt_mt: Għażel liem format tad-data fil-qosor għandu jintwera fil-user interface

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
mt_mt: Attiva t-teletxt waqt li qed tara strim tat-TV lajv.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
mt_mt: Irranġa d-daqs tat-telext għall-proporzjon 4:3.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings ta' kif jiġu amministrati l-listi ta' fajls tal-vidjo.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
mt_mt: Meta fajl jiġi skenjet għal ġol-librerija, juri t-titlu li hemm fil-metadata minflok l-isem tal-fajl.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36182]
note: Description of setting with label #20435 "Combine split video items"
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
mt_mt: Għaqqad fajls tal-vidjo li jkunu maqsumin f'biċċiet, fowlders tad-DVD jew fowlders tal-films f'titlu wieħed f'wirjiet barra mil-librerija.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
mt_mt: Jneħħi n-noduli tat-titlu, ġeneru, eċċ mill-veduta tal-librerija. Meta tagħżel kategprija tieħdok dritt fil-veduta tat-titli.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings dwar kif jiġu amministrati s-sottotitoli.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
mt_mt: Għażel id-daqs tat-tipa li għandu jintuża għas-sottotitoli.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
mt_mt: Għażel l-istil tat-tipa li għandu jintuża għas-sottotitoli.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
mt_mt: Għażel il-kulur tat-tipa li għandu jintuża għas-sottotitoli.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
mt_mt: Għażel is-sett ta' ittri tat-tipa li għandu jintuża għas-sottotitoli.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
mt_mt: Issettja direttorju ppersonalizzat għas-sottotitoli. Dan jista' anke jkun file-share.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
mt_mt: Doqq id-DVD awtomatikament meta ddaħħalha ġo drajv.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
mt_mt: Sforza reġjun biex tindaqq DVD.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
mt_mt: Ipprova aqbeż introduzzjonijiet li "ma jistgħux jinqabżu" qabel il-menu tad-DVD.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
mt_mt: Agħżel is-sors normali minn fejn tinstab informazzjoni dwar il-films. Ara l-amministratur tal-add-ons għall-aktar għażliet.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
mt_mt: Agħżel is-sors normali minn fejn tinstab informazzjoni dwar xows televiżivi. Ara l-amministratur tal-add-ons għall-aktar għażliet

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
mt_mt: Agħżel is-sors normali minn fejn tinstab informazzjoni dwar il-mużika. Ara l-amministratur tal-add-ons għall-aktar għażliet

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
mt_mt: Jattiva i-funzjonijiet tal-"Personal Video Recorder" (PVR). Dan jirrikjedi li ta' l-inqas ikun hemm add-on waħda tal-PVR installata.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
mt_mt: Iftaħ l-amministratur tal-istazzjonijiet, li jħallik tibdel l-ordni tal-istazzjonijiet, l-isem tal-istazzjon, l-ikona, eċċ...

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
mt_mt: Għid lill-backend biex tfittex l-istazzjonijiet (jekk hu possibli).

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
mt_mt: Uri informazzjoni dwar il-programmar meta taqleb l-istazzjon, bħal ix-xow li jkun qed jintwera dak il-ħin.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
mt_mt: Iftaħ l-amministratur tal-gruppi, li jħallik tibdel il-gruppi u l-istazzjonijiet rispettivi li hemm ġo fihom.

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
mt_mt: Għażel liem format tad-data fit-tul għandu jintuża fil-user interface.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
mt_mt: Il-Fowlder fejn jinżammu l-ikoni tal-istazzjonijiet.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
mt_mt: Fittex għall-ikoni tal-istazzjonijiet neqsin.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings tal- gwida elettronika (EPG).

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
mt_mt: Il-Ħin bejn impurtazzjonijiet ta' informazzjoni tal-gwida mill-backends.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
mt_mt: Timpurtax informazzjoni tal-gwida waqt li jkun qed jintwera t-TV buex tnaqqas l-użu tas-CPU.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
mt_mt: Aħbi t-tikketta "M'hemmx informazzjoni" meta ma jkunx hemm informazzjoni tal-gwida għall-istazzjon partikolari.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
mt_mt: Ħassar l-informazzjoni temporanja tal-gwida u erġa importha mill-backend.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings tal-playback tal-PVR u tal-qlib tal-istazzjonijiet.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
mt_mt: Uri informazzjoni dwar il-kwalita tas-sinjal fil-kaxxa tal-informazzjoni tal-codec (jekk din il-funzjoni taqbel mal-add-on u mal-backend).

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
mt_mt: Meta tagħfas il-buttuna biex iżżid jew tnaqqas l-istazzjon, il-qalba bejn l-istazzjonijiet tiġi posposta għal ftit ħin biex tħalli l-utent jaqleb għall-istazzjon li jrid mingħajr ma joqgħod jistenna li jitla' kull stazzjon.

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
mt_mt: Għalaq il-kontrolli ta' fuq l-iskrin (OSD) wara li taqleb l-istazzjon.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
mt_mt: Il-Ħin addizjonali li għandu jiġi rrekordjat qabel il-ħin skedat tal-bidu biex tagħmel tajjeb għal xi tibdiliet żagħar fl-iskeda tax-xandir. Din ma taħdimx mal-add-ons u backends kollha.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
mt_mt: Il-Ħin addizjonali li għandu jiġi rrekordjat wara l-ħin skedat tat-tmiem biex tagħmel tajjeb għal xi tibdiliet żagħar fl-iskeda tax-xandir. Din ma taħdimx mal-add-ons u backends kollha.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
mt_mt: Uri notifikazzjoni meta xi arloġġi jiġu miżjuda, jintemmu jew jitneħħew mill-backend

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings tal-amministrazzjoni tal-konsum tal-elettriku tal-PVR, bħal meta għandu jitqajjem mir-raqda l-PVR backend server.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
mt_mt: Ħaddem il- kmand ta' wakeup taħt meta tkun ħiereġ minn dan il-programm jew meta tkun dieħel f'hibernation. It-timestamp tar-rekording li jmiss fl-iskeda jitgħadda bħala parametru.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
mt_mt: Il-kmand mhux se jiġi eżegwit meta jkun hemm rekording mibdi fiħdan dan it-timeout.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
mt_mt: Il-kmand li għandu jiġi eżegwit (cmd [timestamp]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
mt_mt: L-Ammont ta' ħin li għandu jiġi mnaqqas mill-ħin tal-bidu tar-rekording li jmiss fl-iskeda.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
mt_mt: Eżegwi l-kmand ta' wakeup kuljum f'ħin partikolari.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
mt_mt: Fi xħin għandu jiġi eżegwit il-kmand ta' wakeup ta' kuljum.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings tal-kontrol tal-ġenituri, jekk il-PVR backend server jaċċetta kontrolli tal-ġenituri.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
mt_mt: Itlob kodiċi PIN biex taċċessa stazzjoni msaqkkrin mill-ġenituri. Stazzjonijiet jistgħu jiġu mmarkati bħala msakkrin fl-editur tal-istazzjonijiet fit-tabella ġenerali. Stazzjonijiet imsakkrin mill-ġenituri ma jistgħux jintwerew u ma jistgħux jiġu rrekordjati mingħajr ma jiddaħħal il-kodiċi PIN u l-informazzjoni tal-gwida tinħeba għal dawk l-istazzjonijiet.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
mt_mt: Ikteb kodiċi PIN ġdid biex tiftaħ l-istazzjonijiet imsakkrin mill-ġenituri.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
mt_mt: Erġa itlob il-kodiċi PIN meta tipprova tara stazzjon imsakkar mill-ġenituri u l-kodiċi ma tkunx mitluba għal dan it-tul ta' żmien.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings għall-PVR backend tiegħek speċifikament, ġaladarba dawn jaqblu mal-add-ion tal-PVR u l-backend

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
mt_mt: Din l-għażla se twasslek għall kwalunkwe settings speċifiċi għall-PVR backend tiegħek, ġaladarba dawn jaqblu mal-add-ion tal-PVR u l-backend.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
mt_mt: Taqsima li fiha settings relatati ma fajls tal-mużika u kif jiġu mħaddma.

[ctx: #36256]
note: Description of setting with label #20192 "Fetch additional information during updates"
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
mt_mt: Ġib informazzjoni dwar l-album u l-artist awtomatikament minn fornituri ta' informazzjoni meta żżid diski fil-librerija.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
mt_mt: Agħżel il-fornitur normali tal-informazzjoni dwar l-albums

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
mt_mt: Agħżel il-fornitur normali tal-informazzjoni dwar l-artisti

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
mt_mt: Iċċekkja jekk żdiedux jew tneħħewx fajls tal-medja meta tixgħel is-sistema.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
mt_mt: Jekk mixgħul, dan il-framerate jintuża għal streams fejn ma jistax jiġi stabbilit l-fps.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings ta' kif tindaqq il-mużika.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
mt_mt: Awtomatikament idoqq l-oġġett li jmiss fil-fowlder li tkun fih, per eżempju fil-wirja "Fajls" wara li tindaqq diska, id-diska li jmiss fl-istess fowlder tindaqq awtomatikament.

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
mt_mt: Meta jintgħażlu diski jitpoġġew fi kju flok jindaqqu mal-ewwel.

[ctx: #36267]
note: Description of setting with label #638 "Volume adjustments"
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
mt_mt: Aqra l-informazzjoni tar- ReplayGain mill-fajls tal-awdjo tiegħek permezz ta' programm bħal MP3Gain u nnormalizza l-livell tal-ħoss kif hemm bżonn.

[ctx: #36268]
note: Description of setting with label #641 "Files with ReplayGain information"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
mt_mt: Il-Volum ta' referenza (Livell PreAmp) li għandu jintuża għall-fajls ikkodifikati b'informazzjoni ReplayGain. In-Normali huwa 89dB bħala satndard. Uża l-kawtela biex tibdlu.

[ctx: #36269]
note: Description of setting with label #642 "PreAmp Level - Non ReplayGained files"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
mt_mt: Il-Volum ta' referenza (Livell PreAmp) li għandu jintuża għall-fajls ikkodifikati mingħajr informazzjoni ReplayGain. In-Normali huwa 89dB bħala satndard. Uża l-kawtela biex tibdlu.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
mt_mt: Gradwalment aqleb minn diska tal-mużika għal li jmiss. Tista' tissettja t-tul ta' hin b'kemm jitrikkbu d-diski bejn 1 u 15 -il sekonda.

[ctx: #36272]
note: Description of setting with label #13400 "Crossfade between songs on the same album"
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
mt_mt: Ippermetti li jsir crossfading meta ż-żewġ diski jkunu mill-istess album.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
mt_mt: Agħżel il-viżwalizazzjoni li se tintwera meta tkun qed tisma' l-mużika.

[ctx: #36275]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" for musicfiles.trackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
mt_mt: Ikkontrolla kif l-ismijiet tad-diski jintwerew fil-user interface. Biex jaħdem sew il-qari tat-tikketti jrid ikun attivat.

[ctx: #36276]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in file lists.
mt_mt: Użat għall-format tat-tieni kolonna fil-listi tal-fajls.

[ctx: #36277]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.nowplayingtrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
mt_mt: Ikkontrola kif jintwerew l-ismijiet tad-diski fil-lista ta' affarijiet li qed idoqqu bħalissa.

[ctx: #36278]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
mt_mt: Użat għall-format tat-tieni kolonna fil-lista ta' affraijiet li qed idoqqu bħalissa.

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
mt_mt: Ikkontrolla kif jintwerew l-ismijiet tad-diski fil-listi tal-librerija

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
mt_mt: Użat għall-format tat-tieni kolonna fil-listi tal-libreriji.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
mt_mt: Fittex għat-thumbnails fuq shares remoti u fuq medja ottika. Ta' spiss dan iżid id-dewmien biex tiġi ppopolata lista ta' fowlder fuq in-network.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings ta' kif jiġu amministrati s-CDs.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
mt_mt: Doqq is-CDs awtomatikement meta jiddaħlu.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
mt_mt: Agħżel fejn fuq il-hard drive tiegħek se jinżammu d-diski kkupjati minn fuq CD.

[ctx: #36286]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in audiocds.trackpathformat
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
mt_mt: Ikkontrolla kif mużika li se żżomm tieħu l-isem mit-tikketti. Tikketti: [B]%N[/B]: NruTad-Diska, [B]%S[/B]: NruTas-CD, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Titlu, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Ġeneru, [B]%Y[/B]: Sena, [B]%F[/B]: IsemIl-File, [B]%D[/B]: Tul, [B]%J[/B]: Data, [B]%R[/B]: Klassifikazzjoni, [B]%I[/B]: DaqsTal-File.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
mt_mt: Agħżel liema ikkodifikatur tal-awdjo għandu jintuża meta tikkopja l-mużika minn fuq CD.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
mt_mt: Agħżel b'liema kwalita' għandhom jiġu kkupjati d-diski minn fuq CD.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
mt_mt: Agħżel x'bitrate għandha tintuża għall-kodifikatur tal-kompressjoni tal-awdjo speċifikat.

[ctx: #36290]
note: Description of setting with label #665 "Compression level"
en: For FLAC define compression level, default 5.
mt_mt: Idefinixxi l-livell ta' kompressjoni għall-FLAC, normalment 5.

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
mt_mt: Oħroġ is-CD awtomatikament meta jitlesta l-ikkuppjar.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
mt_mt: Taqsima li fiha s-settings li għandhom x'jaqsmu ma stampi u kif jiġu amministrati.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings ta' kif jiġu amministrati listi ta' fajls tal-istampi.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
mt_mt: Meta tidħol ġo fowlder bl-istampi iġġenera t-thumbnails tagħhom awtomatikament.

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
mt_mt: Uri l-vidjos f'listi ta' fajls tal-istampi.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings dwar kif jiġu amministrati slajdxows tal-istampi.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
mt_mt: Agħżel kemm iddum tintwera stampa waqt slajdxow.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
mt_mt: Stampi fi slajdxow jimxu tul l-iskrin u jitkabbru waqt li qed jintwerew.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
mt_mt: Uri l-istampi fi slajdxow f'ordni aleatorja.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
mt_mt: Taqsima li fiha settings li għandhom x'jaqsmu mat-temp.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
mt_mt: Agħżel sa tlett postijiet li jista' jintwera t-temp tagħhom.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
mt_mt: Għażel is-sors normali minn fejn tinstab informazzjoni dwar it-temp. Ara l-amministratur tal-add-ons għall-aktar għażliet

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings li jintużaw għas-servizzi kollha.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
mt_mt: L-isem li għandu jirrapreżenta dan l-apparat meta jkunu qed jintużaw diversi servizzi fuq in-network.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings dwar kif jiġi amministrat is-servizz ta' UPnP. UPnP huwa magħruf ukoll bħala DLNA fuq ħafna apparat elettroniku tal-konsumatur.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
mt_mt: Jattiva s-server UPnP. Dan jippermettilek li tistreamja medja li hemm fil-libreriji tiegħek lejn klijent UPnP.

[ctx: #36324]
note: Description of setting with label #20188 "Announce library updates"
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
mt_mt: Meta jsir aġġornament ta' librerija awtomatiku jew manwali, avża lill-klijenti UPnP.

[ctx: #36325]
note: Description of setting with label #21881 "Allow playback control via UPnP"
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
mt_mt: Attiva l-klijent UPnP. Dan jippermettilek li tistreamja minn kwalunkwe server UPnP b'punt ta' kontroll u kontroll ta' playback minn dak is-server.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
mt_mt: Idefinixxi l-port tal-web server.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
mt_mt: Agħżel bejn il-web interfaces li hemm installati permezz tal-amministratur tal-add-ons.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings dwar kif jiġi amministrat s-servizz ta' kontrol remot.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
mt_mt: Għażel il-port għall-kontrol remot

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
mt_mt: Għażel il-medda ta' ports għal kontrol remot.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
mt_mt: Idefinixxi kemm hu n-numru massimu ta' klijeti li jistgħu jaqbdu.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
mt_mt: Il-ħin bejn ir-repetizzjonijiet inizjali (ms).

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
mt_mt: Il-ħin bejn ir-repetizzjonijiet kontinwi (ms)

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings ta' kif is-servizz ta' skoperta tan-networks Zeroconf jiġi amministrat. Dan hemm bżonnu għall-AirPlay.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
mt_mt: Jippermetti lil programmi fuq in-network li jiskopru servizzi attivati permezz ta' Zeroconf.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
mt_mt: Jekk ikun attivat, il-kontenut minn apparat jew programmi oħra tal-AirPlay jista' jiġi rċevut.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
mt_mt: Attiva l-protezzjoni b'kodiċi tal-AirPlay

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
mt_mt: Għażel il-kodiċi tal-AirPlay

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings dwar kif il-klijent SMB (Samba) jiġi amministrat.

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
mt_mt: Jekk hemm WINS server qed jaħdem fuq in-network, ikteb l-indirizz IP tiegħu hawn. Inkella ħallih vojt.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
mt_mt: Jekk hemm WINS server qed jaħdem fuq in-network, ikteb l-isem tal-workgroup tiegħu hawn. Inkella ħallih vojt.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
mt_mt: Taqsima li fiha settings li għandhom x'jaqsmu mas-sistema tal-apparat li fuqu qiegħed instalalt dan il-programm.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
mt_mt: Awtomatikament ibagħat Wake-on-LAN lil server(s) eżatt qabel tipprova taċċessa fajls jew servizzi maqsumin.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
mt_mt: Jibdel il-mod kif dan il-porgra,, jintwera fuq l-iskrin il-magħżul. Jew f'kaxxa jew fuq l-iskrin sħiħ.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
mt_mt: Ibdel ir-reżoluzzjoni tal-user interface.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
mt_mt: Ibdel ir-rata ta' tiġdid tal-user interface

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
mt_mt: Jekk attivat, il-modalita' tal-użu tal-iskrin kollu titpoġġa fis-seħħ permezz ta' kaxxa flok tuża l-iskrin kollu propja. Il-benefiċju prinċipali ta' dan hu għal sitwazzjonijiet fejn iklollok iktar minn skrin wieħed, ħalli programmi oħra jkunu jistaw jitħaddmu fl-istess ħin aktar faċilment. Din tuża iktar riżorsi tas-sistema u għalhekk il-playback jista' jkun inqas ċar u bl-iskossi.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
mt_mt: Jekk għandek iktar minn skrin wieħed, l-iskrins li mhux juru dan il-programm juru kollox iswed.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
mt_mt: Ikkalibra l-user interface permezz ta' tibdil fl-overscan. Din l-għodda għandha tintuża biss jekk l-istampa li qed tintwera hi kbira jew żgħira wisq għall-iskrin tiegħek.

[ctx: #36359]
note: Description of setting with label #36042 "Use limited colour range (16-235)"
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
mt_mt: Uża medda ta' kuluri limitata (16-235) minflok il-medda sħiħa (0-255). Il-Medda limitata għandha tintuża biss jekk l-iskrin tiegħek huwa televixin HDMI normali u m'għandux modalita' ta' PC jew xi mopdalita' oħra li tippermetti li tintwera l-medda sħiġa ta' kuluri. Għal daqstant jekk l-iskrin tiegħek huwa monitor tal-kompjuter ħalli din l-għażla mitfija biex il-kuluri suwed jidru sew.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings ta' kif jiġi amministrat il-ħruġ tal-awdjo.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
mt_mt: Għażel kif il-kwalitajiet tal-emissjoni tal-awdjo huma ssettjati: [Fissi] Il-kwalitajiet tal-emissjoni jiġu ssettjati għar-rata ta' sampling speċifikata u l-konfigurazzjoni tal-ispiker il-ħin kollu; [L-Aqwa Qbil] Il-kwalitajiet tal-emissjoni jiġu ssettjati biex dejjem ikunu jaqblu kemm jista' jkun mal-kwalitajiet tas-sors; [Ottimizzati] Il-kwalitajiet tal-emissjoni jiġu ddeterminati fil-bidu tad-daqq u ma jinbidlux jekk jinbidlu l-kwalitajiet tas-sors.

[ctx: #36362]
note: Description of setting with label #34100 "Number of channels"
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
mt_mt: Agħżel in-numru ta' kanali li tiflaħ il-konnessjoni tal-awdjo, jew in-numru ta' spikers f'każ li mqabbdin b'konnesjoni analoga. Dan is-setting ma japplikax għall-awdjo passthrough. Nota: S/PDIF jiflaħ 2.0 kanali biss imma jista' xorta waħdam jdoqq awdjo b'ħafna kanali billi juża format li jiflaħ għalih il-passthrough.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
mt_mt: Saħħaħ streams AC3 li jkunu ġew downmixed għal 2 kanali.

[ctx: #36364]
note: Description of setting with label #252 "Stereo upmix"
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
mt_mt: Agħżel biex tattiva l-upmixing ta awdjo b'2 kanali biex jaqbel man numru ta kanali tal-awdjo speċifikati mill-konfigurazzjoni tal-kanal.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
mt_mt: Agħżel din l-għażla jekk ir-riċevitur tiegħek kapaċi jiddeċifra streams Dolby Digital (AC3).

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
mt_mt: Agħżel din l-għażla jekk ir-riċevitur tiegħek kapaċi jiddeċifra streams DTS.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
mt_mt: Agħżel in-numru massimu ta' kanali tal-awdjo / spikers disponibbli għal awdjo ddeċifrat. Jekk qed tuża konessjonijiet ottiċi / coax, dan irid ikun 2.0

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
mt_mt: Agħżel din l-għażla jekk ir-riċevitur tiegħek kapaċi jiddeċifra streams TrueHD..

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
mt_mt: Agħżel din l-għażla jekk ir-riċevitur tiegħek kapaċi jiddeċifra streams DTS-HD.

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
mt_mt: Agħżel liem apparat għandu jintuża biex jindaqq awdjo li ġie ddeċifrat bħala mp3.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
mt_mt: Agħżel l-apparat li għandu jintuża biex jindaqqu formati kkodifikati, dawn jistgħu ikunu kwalunkwe mill-formats t'hawn taħt fl-għażliet tar-riċevitur kapaċi.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
mt_mt: Isettja kif jiġu amministrati l-ħsejjes tal-interface, bħan-navigazzjoni fil-menu u notifikazzjonijiet importanti.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings dwar kif jiġi amministrat l-apparat tal-input.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
mt_mt: Issettja kwalunkwe apparat koness.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
mt_mt: Meta atttivat, il-vleġġeġ ta' fuq il-kibord imexxu s-selezzjoni fuq il-kibord virtwali. Meta tkun mitfija, il-vleġġeġ imexxu l-cursor fit-test li qed tikteb.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
mt_mt: Uża mouse jew touch screen biex tikkontrolla l-interface. Nota: jekk titfi din titlef il-kontrol fuq il-programm jekk m'għandek kibord jew touch screen.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings dwar kif jiġi amministrat l-aċċess lejn l-internet. Il-Web interface normali jista' jiġi magħżul minn hawn.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
mt_mt: Jekk il-konnessjoni tal-internet tiegħek tuża proxy server, issettjah hawn.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
mt_mt: Għażel it-tip ta' proxy.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
mt_mt: ikteb l-indirizz tal-proxy server.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
mt_mt: Ikteb il-port tal-proxy server.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
mt_mt: Ikteb il-username tal-proxy server.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
mt_mt: Ikteb il-kodiċi tal-proxy server.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
mt_mt: Jekk il-konessjoni tiegħek tal-internet għandha banda limitat, uża dan is-setting biex tillimita l-użu tal-banda minn dan il-programm.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
mt_mt: Din il-kategorija fiha settings dwar l-ekonomija tal-elettriku.

[ctx: #36388]
note: Description of setting with label #1450 "Put display to sleep when idle"
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
mt_mt: Itfi l-iskrin meta s-sistema mhux tintuża. Utli għal TVs li jintfew meta ma jkun hemm ebda sinjal.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
mt_mt: Kemm irid jistenna li jkun hemm xi attivita' qabel tintefa s-sistema.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
mt_mt: X'azzjoni trid issir meta jiskadi l-arloġġ tax-shutdown.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
mt_mt: Ixgħel jew itfi d-debug logging. Utli biex issolvi l-problemi.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
mt_mt: Għażel f'liema fowlder għandhom jinżammu ritratti tal-iskrin.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
mt_mt: Tattiva messaġġi detalljati minn libreriji addizzjonali biex jiġu nklużi fid-debug log.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
mt_mt: Din il-kategorija għandha settings fuq kif taħdem il-funzjoni tal-Master Lock

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
mt_mt: Minn hawn tista' tixgħel jew titfi l-master lock u tażel il-kodiċi PIN li tuża biex tiftħu. Tista' anke tispeċifika liema partijiet tal-programm ikollom bżonn PIN biex jiġu aċċessati.

[ctx: #36397]
note: Description of setting with label #20076 "Ask for master lock code on startup"
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
mt_mt: Jekk tixgħel din, ikun hemm bżonn tal-kodiċi master lock biex tiftaħ dan il-programm malli tixgħel is-sistema.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
mt_mt: Idefinixxi kemm il-darba jerġa jipprova qabel jintefa dan il-programm.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
mt_mt: Din il-kategorija fiha s-settings ta' kif tiġi amministrata l-funzjoni tal-cache.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
mt_mt: Attiva l-cache għall-playback ta' vidjo, awdjo jew DVDs mill-hard disk.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
mt_mt: Attiva l-cache għall-playback ta' vidjo minn DVD.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
mt_mt: Attiva l-cache għall-playback ta' vidjo min-network lokali.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
mt_mt: Attiva l-cache għall-playback ta' vidjo mill-internet.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
mt_mt: Attiva l-cache għall-playback ta' awdjo minn DVD.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
mt_mt: Attiva l-cache għall-playback ta' awdjo min-network lokali.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
mt_mt: Attiva l-cache għall-playback ta' awdjo mill-internet.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
mt_mt: Attiva l-cache għall-playback ta' DVDs mid-DVD-ROM.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
mt_mt: Attiva l-cache għall-playback ta' DVD min-network lokali.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
mt_mt: Attiva l-cache għall-tipi mhux magħrufa mill-internet.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
mt_mt: Għad m'hemm xinformazzjoni.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
mt_mt: Speċifika t-tip ta' remote li qed jintuża.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
mt_mt: Dejjem ħaddem assistent tal-Kodi ħalli tkun tista' tuża r-remote biex tixgħel lil Kodi.

[ctx: #36418]
note: Description of setting with label #13603 "Sequence delay time"
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
mt_mt: Kemm hi twil l-pawża bejn sekwenza ta għafsiet ta' buttuna fuq remote universali.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
mt_mt: Għażel il-postijiet użati biex tinstab informazzjoni dwar it-temp.

[ctx: #36420]
note: Description of setting with label #20222 "Look for external subtitles"
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
mt_mt: Fittex sottotitoli esterni għal vidjos provduti mis-server UPnP. Dan jista' jikkawża użu estensiv tas-CPU, network u s-sistema tal-fajls.

[ctx: #36421]
note: Description of setting with label #13437 "Prefer VDPAU Video Mixer"
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
mt_mt: Jekk jinqabeż il-VDPAU mixer tiffranka r-riżorsi fuq sistemi b'konsum t'elettriku baxx imma jnaqqas daqsxejn il-kwalita tal-istampa.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
mt_mt: Uri l-menu tal-kuntest

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
mt_mt: Aqleb għall-istazzjon

[ctx: #36427]
en: Show information
mt_mt: Uri l-informazzjoni

[ctx: #36428]
en: Record
mt_mt: Irrekordja

[ctx: #36429]
note: Description of setting with label #667 "Enable Dolby Digital transcoding"
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
mt_mt: Għażel din jekk il-konnesjoni tal-ħruġ tal-awdjo taħdem biss ma awdjo b'ħafna kanali bħala Dolby Digital 5.1 (AC-3), bħal konnessjoni S/PDIF. Jekk is-sistema taqbel ma awdjo b'ħafna kanali PCM minn fuq l-HDMI ħalli din l-għażla mitfija.

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
mt_mt: Mhux attiv

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
mt_mt: Fuq / Taħt

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
mt_mt: Maġenb xulxin

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
mt_mt: Anaglyph Aħmar / Ċilest

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
mt_mt: Anaglyph Aħdar / Roża

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
mt_mt: Interlaċċat

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
mt_mt: Ibbażżat fuq hardware

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
mt_mt: Monoskopiku / 2D

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
mt_mt: Anaglyph Isfar / Blu

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
mt_mt: Modalita' ta' playback għal vidjos 3D

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
mt_mt: Saqsini

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
mt_mt: Modalita preferita

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
mt_mt: Bħall-films (skopri awtomatikament)

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
mt_mt: Bħall-films

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
mt_mt: Xejn

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
mt_mt: klijent

[ctx: #36900]
en: movie
mt_mt: film

[ctx: #36901]
en: movies
mt_mt: films

[ctx: #36902]
en: TV show
mt_mt: Programm Televiziv

[ctx: #36903]
en: TV shows
mt_mt: Xow Televiżiv

[ctx: #36904]
en: season
mt_mt: staġun

[ctx: #36905]
en: seasons
mt_mt: staġuni

[ctx: #36906]
en: episode
mt_mt: Episodju

[ctx: #36907]
en: episodes
mt_mt: Episodju

[ctx: #36908]
en: music video
mt_mt: vidjo mużikali

[ctx: #36909]
en: music videos
mt_mt: vidjos mużikali

[ctx: #36910]
en: set
mt_mt: Issettja

[ctx: #36911]
en: sets
mt_mt: Issettja

[ctx: #36912]
en: video
mt_mt: Vidjo

[ctx: #36913]
en: videos
mt_mt: Filmati

[ctx: #36914]
en: music
mt_mt: mużika

[ctx: #36915]
en: music
mt_mt: mużika

[ctx: #36917]
en: artists
mt_mt: artisti

[ctx: #36918]
en: album
mt_mt: Album

[ctx: #36919]
en: albums
mt_mt: Album

[ctx: #36920]
en: song
mt_mt: Diska

[ctx: #36921]
en: songs
mt_mt: Diski

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
mt_mt: (Neqsin mid-dawl)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
mt_mt: (Kummenti tad-direttur)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
mt_mt: (Kummenti tad-direttur 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
mt_mt: L-aħħar profil li ntuża

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
mt_mt: Qalleb fil-

[ctx: #37022]
en: UPnP player
mt_mt: Plejer UPnP

[ctx: #37026]
en: Auto
mt_mt: Awto

[ctx: #37030]
en: Unlimited
mt_mt: Bla limitu

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
mt_mt: Aċċesibilita'

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
mt_mt: Bla limitu

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
mt_mt: Il- librerija tal- mużika trid terġa tfittex tags mill- fajls. Trid tfittixhom issa?

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
mt_mt: Uri informazzjoni EXIF tal-istampi

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
mt_mt: Jekk teżisti informazzjoni EXIF (data, ħin, kamera użata, eċċ..), se tintwera.

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
mt_mt: Fajl wieħed

[ctx: #39024]
en: Dependencies
mt_mt: Dipendenzi

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
mt_mt: Sors

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
mt_mt: Pjan tal-film

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
mt_mt: Plot tal-Episodju

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
mt_mt: Bażiku

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
mt_mt: Ippersonaliżżat

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
mt_mt: Stili
