KODI Main - en to my_mm translation catalogue (1127 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
my_mm: ပရိုဂရမ်

[ctx: #1]
en: Pictures
my_mm: ဓာတ်ပုံများ

[ctx: #2]
en: Music
my_mm: သီချင်း

[ctx: #3]
en: Videos
my_mm: ရုပ်ရှင်များ

[ctx: #4]
en: TV guide
my_mm: တီဗီ လမ်းညွန်

[ctx: #5]
en: Settings
my_mm: ပြင်ဆင်ချက်များ

[ctx: #6]
en: Kodi GIT
my_mm: ကိုဒီ GIT

[ctx: #7]
en: File manager
my_mm: ဖိုင်စီမံခန့်ခွဲမှု

[ctx: #8]
en: Weather
my_mm: ရာသီဥတု

[ctx: #9]
en: Kodi media center
my_mm: Kodi မီဒီယာ စင်တာ

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
my_mm: တနင်္လာ

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
my_mm: အင်္ဂါ

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
my_mm: ဗုဒ္ဓဟူး

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
my_mm: ကြာသာပတေး

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
my_mm: သောကြာ

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
my_mm: စနေ

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
my_mm: တနင်္ဂတွေ

[ctx: #21]
en: January
my_mm: ဇန်နဝါရီ

[ctx: #22]
en: February
my_mm: ဖေဖော်ဝါရီ

[ctx: #23]
en: March
my_mm: မတ်

[ctx: #24]
en: April
my_mm: ဧပြီ

[ctx: #25]
en: May
my_mm: မေ

[ctx: #26]
en: June
my_mm: ဇွန်

[ctx: #27]
en: July
my_mm: ဇူလိုင်

[ctx: #28]
en: August
my_mm: ဩဂုတ်

[ctx: #29]
en: September
my_mm: စက်တင်ဘာ

[ctx: #30]
en: October
my_mm: အောက်တိုဘာ

[ctx: #31]
en: November
my_mm: နိုဝင်ဘာ

[ctx: #32]
en: December
my_mm: ဒီဇင်ဘာ

[ctx: #41]
en: Mon
my_mm: လာ

[ctx: #42]
en: Tue
my_mm: ဂါ

[ctx: #43]
en: Wed
my_mm: ဟူး

[ctx: #44]
en: Thu
my_mm: တေး

[ctx: #45]
en: Fri
my_mm: ကြာ

[ctx: #46]
en: Sat
my_mm: နေ

[ctx: #47]
en: Sun
my_mm: နွေ

[ctx: #51]
en: Jan
my_mm: ဇန်

[ctx: #52]
en: Feb
my_mm: ဖေ

[ctx: #53]
en: Mar
my_mm: မတ်

[ctx: #54]
en: Apr
my_mm: ဧပြီ

[ctx: #55]
en: May
my_mm: မေ

[ctx: #56]
en: Jun
my_mm: ဇွန်

[ctx: #57]
en: Jul
my_mm: ဇူ

[ctx: #58]
en: Aug
my_mm: ဩ

[ctx: #59]
en: Sep
my_mm: စက်

[ctx: #60]
en: Oct
my_mm: အောက်

[ctx: #61]
en: Nov
my_mm: နို

[ctx: #62]
en: Dec
my_mm: ဒီ

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
my_mm: မြောက်

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
my_mm: မြောက်မြောက်ရှေ့

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
my_mm: အရှေ့မြောက်

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
my_mm: အရှေ့မြောက်ရှေ့

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
my_mm: အရှေ့

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
my_mm: အရှေ့တောင်အရှေ့

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
my_mm: အရှေ့တောင်

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
my_mm: တောင်တောင်အရှေ့

[ctx: #79]
note: Weather token
en: S
my_mm: တောင်

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
my_mm: တောင်တောင်နောက်

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
my_mm: အနောက်တောင်

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
my_mm: အနောက်တောင်အနောက်

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
my_mm: အနောက်

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
my_mm: တောင်

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
my_mm: မြောက်

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
my_mm: အနောက်

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
my_mm: အရှေ့

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
my_mm: ကိန်းရှင်

[ctx: #98]
en: View: Auto
my_mm: အလိုအလျောက် ပုံစံ

[ctx: #99]
en: View: Auto big
my_mm: အလိုအလျောက် ပုံ အကြီး ပုံစံ

[ctx: #100]
en: View: Icons
my_mm: Icons ပုံစံ

[ctx: #101]
en: View: List
my_mm: စာရင်း ပုံစံ

[ctx: #102]
en: Scan
my_mm: စစ်ဆေးသည်

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
my_mm: နာမည်ဖြင့် စီရန်

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
my_mm: ရက်စွဲဖြင့် စီရန်

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
my_mm: အရွယ်အစားဖြင့် စီရန်

[ctx: #106]
en: No
my_mm: မဟုတ်

[ctx: #107]
en: Yes
my_mm: ဟုတ်

[ctx: #109]
en: Create thumbs
my_mm: ပုံသေး များဖန်တီးမည်

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
my_mm: ပုံသေး များဖန်တီးမည်

[ctx: #111]
en: Shortcuts
my_mm: အမြန်ခလုတ်များ

[ctx: #112]
en: Paused
my_mm: ရပ်ထားသည်

[ctx: #113]
en: Update failed
my_mm: အဆင့်မြင့်တင်မှု မအောင်မြင်ပါ

[ctx: #114]
en: Installation failed
my_mm: ထည့်သွင်းခြင်း မအောင်မြင်ပါ

[ctx: #115]
en: Copy
my_mm: ကူးရန်

[ctx: #116]
en: Move
my_mm: ရွှေ့ရန်

[ctx: #117]
en: Delete
my_mm: ဖျက်ရန်

[ctx: #118]
en: Rename
my_mm: နာမည်ပြင်ရန်

[ctx: #119]
en: New folder
my_mm: ဖိုင်တွဲ အသစ်

[ctx: #120]
en: Confirm copy
my_mm: ကူးရန်သေချာသည်

[ctx: #121]
en: Confirm move
my_mm: ရွေ့ရန်သေချာသည်

[ctx: #122]
en: Confirm delete
my_mm: ဖျက်ရန်သေချာသည်

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
my_mm: ရွေးချယ်ထားသော ဖိုင် (များ) ကို ကူး မှာလား?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
my_mm: ရွေးချယ်ထားသော ဖိုင် (များ) ကို ရွှေ့ မှာလား?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
my_mm: ရွေးချယ်ထားသော ဖိုင် (များ) ကို ဖျက် မှာလား? [] သတိပေးချက် - ဖျက်ပြီးလျှင် ပြန်မရနိူင်တော့ပါ!

[ctx: #126]
en: Status
my_mm: အခြေအနေ

[ctx: #127]
en: Objects
my_mm: အမျိုးအစားများ

[ctx: #128]
en: General
my_mm: ယေဘုယျ

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
my_mm: စနစ် အချက်အလက်

[ctx: #131]
en: Display
my_mm: ပြသမှု

[ctx: #132]
en: Albums
my_mm: အယ်လဘမ်များ

[ctx: #133]
en: Artists
my_mm: အဆိုတော်များ

[ctx: #134]
en: Songs
my_mm: သီချင်းများ

[ctx: #135]
en: Genres
my_mm: အမျိုးအစား

[ctx: #136]
en: Playlists
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်း

[ctx: #137]
en: Search
my_mm: ရှာဖွေမည်

[ctx: #138]
en: System information
my_mm: စနစ် အချက်အလက်

[ctx: #139]
en: Temperatures:
my_mm: အပူချိန် -

[ctx: #140]
en: CPU:
my_mm: CPU -

[ctx: #141]
en: GPU:
my_mm: GPU -

[ctx: #142]
en: Time:
my_mm: အချိန် -

[ctx: #143]
en: Current:
my_mm: ယခု -

[ctx: #144]
en: Build:
my_mm: တည်ဆောက်မှု -

[ctx: #145]
en: Network:
my_mm: ကွန်ရက် -

[ctx: #146]
en: Type:
my_mm: အမျိုးအစား -

[ctx: #147]
en: Static
my_mm: အခြေအနေ

[ctx: #149]
en: MAC address
my_mm: MAC လိပ်စာ

[ctx: #150]
en: IP address
my_mm: IP လိပ်စာ

[ctx: #151]
en: Link:
my_mm: ချိတ်ဆက်:

[ctx: #154]
en: Storage
my_mm: သိမ်းဆည်းမှု့

[ctx: #156]
en: Free
my_mm: အလွတ်

[ctx: #157]
en: Video
my_mm: ဗွီဒီယို

[ctx: #158]
en: Free memory
my_mm: အားနေသော memory

[ctx: #159]
en: No link
my_mm: ချိတ်ဆက်မှု မရှိ

[ctx: #160]
en: Free
my_mm: အလွတ်

[ctx: #162]
en: Tray open
my_mm: ဖွင့်စက် အံပွင့်နေသည်

[ctx: #163]
en: Reading
my_mm: ဖတ်နေပါသည်

[ctx: #164]
en: No disc
my_mm: အခွေမရှိပါ

[ctx: #165]
en: Disc present
my_mm: အခွေရှိပါသည်

[ctx: #166]
en: Skin
my_mm: အသွင်အပြင်ပုံစံ

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
my_mm: ဖိုင် လုပ်ငန်းဆောင်ရွက် နေခြင်းကို မလုပ်တော့ပါ

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
my_mm: စခရင် refresh အကြိမ် ညှိမည်

[ctx: #171]
en: Sort title
my_mm: ခေါင်းစဉ် ကိုတန်းစီပါ

[ctx: #172]
en: Release date
my_mm: ထုတ်သည့် ရက်စွဲ

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
my_mm: 4:3 ဗီဒီယို ကဲ့သို့ ပြပါ

[ctx: #175]
en: Moods
my_mm: ခံစားချက်များ

[ctx: #176]
en: Styles
my_mm: စတိုင်များ

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
my_mm: {0:စက္ကန့်} မှ အောင်မြင်စွာ စတင်

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
my_mm: {0:စက္ကန့်} တွင် အောင်မြင်စွာ စတင်ခဲ့သည်။

[ctx: #179]
en: Song
my_mm: သီချင်း

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
my_mm: ကြာချိန်

[ctx: #181]
en: Select album
my_mm: အယ်လ်ဘမ်ရွေးမည်

[ctx: #182]
en: Tracks
my_mm: အပုဒ်များ

[ctx: #183]
en: Review
my_mm: ဆန်းစစ်ချက်

[ctx: #184]
en: Refresh
my_mm: ရီဖလက်

[ctx: #185]
en: Searching album
my_mm: အယ်လ်ဘမ်များရှာနေသည်

[ctx: #186]
en: OK
my_mm: အိုကေ

[ctx: #187]
en: No albums found!
my_mm: အယ်လ်ဘမ်များမတွေ့ပါ

[ctx: #188]
en: Select all
my_mm: အားလုံကိုရွေးပါ

[ctx: #189]
en: Scanning media information
my_mm: မီဒီယာ အချက်အလက် စစ်ဆေးနေပါသည်

[ctx: #190]
en: Save
my_mm: သိမ်းမည်

[ctx: #191]
en: Shuffle
my_mm: ကြုံရာကျပန်း

[ctx: #192]
en: Clear
my_mm: ရှင်းလင်းမည်

[ctx: #193]
en: Scan
my_mm: စစ်ဆေးသည်

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
my_mm: ရှာနေသည်

[ctx: #195]
en: No information found!
my_mm: အချက်အလက် ရှာမတွေ့ပါ

[ctx: #196]
en: Select movie:
my_mm: ရုပ်ရှင်ကိုရွေးပါ -

[ctx: #198]
en: Loading movie details
my_mm: ရုပ်ရှင်အချက်အလက်များဖွင့်နေသည်

[ctx: #199]
en: Web interface
my_mm: Web အသွင်အပြင်

[ctx: #203]
en: Plot outline
my_mm: ဇာတ်လမ်း

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
my_mm: မဲများ

[ctx: #206]
en: Cast
my_mm: သရုပ်ဆောင်

[ctx: #207]
en: Plot
my_mm: ဇာတ်လမ်း

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
my_mm: ဖွင့်မည်

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
my_mm: နောက်

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
my_mm: ယခင်က

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
my_mm: ဗီဒီယို ချိန်ညှိခြင်း

[ctx: #215]
en: Soften
my_mm: နူးညံသော

[ctx: #216]
en: Zoom amount
my_mm: မှန်ဘီလူး ပမာဏ

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
my_mm: ပစ်ဇယ် အချိုး

[ctx: #218]
en: DVD drive
my_mm: ဒီဗီဒီ ဖွင့်စက်

[ctx: #219]
en: Please insert disc
my_mm: ကျေးဇူးပြု၍အခွေသွင်းပါ

[ctx: #220]
en: Remote share
my_mm: အဝေးသို့ မျှဝေ

[ctx: #221]
en: Network is not connected
my_mm: နတ်ဝေါ့နှင့်မချိတ်ဆက်မိ

[ctx: #222]
en: Cancel
my_mm: ပယ်ဖျက်မည်

[ctx: #224]
en: Speed
my_mm: အမြန်နှုန်း

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
my_mm: ဘာမှမဟုတ်

[ctx: #232]
en: Point
my_mm: ပွိုင့်

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
my_mm: ပြီးပါက ဖွင့်မည့်စာရင်း ကိုရှင်းလင်းမည်

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
my_mm: မျက်နှာပြင် အပြည့် #{0:d}

[ctx: #244]
en: Full screen
my_mm: မျက်နှာပြင်အပြည့်

[ctx: #246]
en: Monitor
my_mm: မော်နီတာ

[ctx: #247]
en: Scripts
my_mm: Script

[ctx: #248]
en: Language
my_mm: ဘာသာစကား

[ctx: #249]
en: Music
my_mm: သီချင်း

[ctx: #253]
en: Number of channels
my_mm: ချယ်နယ်များအရေအတွက်

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
my_mm: စီဒီ အချက်အလက်များရယူနေပါသည်။

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
my_mm: ချို့ယွင်းချက်

[ctx: #259]
en: Opening
my_mm: ဖွင့်နေပါသည်

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
my_mm: စတင်ရန်စောင့်နေပါသည်

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
my_mm: HTTP မှတစ်ဆင့် ထိန်းချုပ်မှု့ကို ခွင့်ပြုသည်

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
my_mm: ဖမ်းယူမည်

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
my_mm: ဖမ်းယူခြင်းကိုရပ်မည်

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
my_mm: စီရန် - အပုဒ်အရ

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
my_mm: စီရန် - အချိန်အရ

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
my_mm: စီရန် - ခေါင်းစဉ်အရ

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
my_mm: စီရန် - အနုပညာရှင်အရ

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
my_mm: စီရန် - အယ်လ်ဘမ်အရ

[ctx: #271]
en: Top 100
my_mm: ထိပ်ဆုံး 100

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
my_mm: ပစ်ဇယ်အချိုး ချိန်ညိရန်

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
my_mm: စာတန်းထိုးတည်နေရာ

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
my_mm: စာတန်းထိုး တည်နေရာ ချိန်ရန် ဘားကိုရွေ့ပါ

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
my_mm: setting များမဖွင့်နိုင်ပါ

[ctx: #280]
en: Using default settings
my_mm: မူလ အပြင်အဆင်များကိုသုံးနေပါသည်။

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
my_mm: ကျေးဇူးပြုပြီး XML ဖိုင်များကိုစစ်ပါ

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
my_mm: {0:d} ခု တွေ့ရှိ

[ctx: #283]
en: Search results
my_mm: ရှာဖွေထားသည့်ရလဒ်များ

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
my_mm: ရလဒ်မရှိပါ

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
my_mm: သင့်လျှော်သော အသံ ဘာသာစကား

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
my_mm: သင့်လျှော်သော စာတန်းထိုးမည့် ဘာသာစကား

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
my_mm: စာတန်းထိုး

[ctx: #288]
en: Font
my_mm: စာလုံးပုံစံ

[ctx: #289]
en: Size
my_mm: အရွယ်အစား

[ctx: #291]
en: Video
my_mm: ဗွီဒီယို

[ctx: #292]
en: Audio
my_mm: အသံ

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
my_mm: စာတန်းထိုးများရှာမည်

[ctx: #294]
en: Create bookmark
my_mm: Bookmark ဖန်တီးမည်

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
my_mm: Bookmark ရှင်းလင်းမည်

[ctx: #303]
en: Delay
my_mm: နောက်ကျသော

[ctx: #304]
en: Language
my_mm: ဘာသာစကား

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
my_mm: ဖွင့်

[ctx: #309]
en: User interface language
my_mm: ဘာသာစကား

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
my_mm: database များရှင်းနေသည်

[ctx: #314]
en: Preparing...
my_mm: ပြင်ဆင်နေသည်

[ctx: #315]
en: Database error
my_mm: Database ချို့ယွင်းချက်

[ctx: #316]
en: Searching songs...
my_mm: သီချင်းများကိုရှာနေသည်

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
my_mm: database များကိုအောင်မြင်စွာ ရှင်းလင်းပြီးပါပြီ။

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
my_mm: သီချင်းများကိုရှင်းလင်းနေသည်

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
my_mm: သီချင်းများကိုရှင်းလင်းနေစဉ် ချို့ယွင်းချက်ဖြစ်ပေါ်သည်

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
my_mm: အနုပညာရှင်များကိုရှင်းလင်းနေသည်

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
my_mm: အနုပညာရှင်များကိုရှင်းလင်းနေစဉ် ချို့ယွင်းချက်ဖြစ်ပေါ်သည်

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
my_mm: path များရှင်းလင်းနေသည်

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
my_mm: အယ်လ်ဘမ်များရှင်းလင်းနေသည်

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
my_mm: အယ်လ်ဘမ်များရှင်းလင်းနေစဉ် ချို့ယွင်းချက်ဖြစ်ပေါ်သည်

[ctx: #328]
en: Writing changes...
my_mm: ပြောင်းလဲမှု့များကို ရေးနေသည်

[ctx: #330]
en: This may take some time...
my_mm: အချိန်အနည်းငယ်ကြာပါလိမ့်မည်

[ctx: #331]
en: Compressing database...
my_mm: database များကိုဖိသိပ်နေသည်

[ctx: #332]
en: Error compressing database
my_mm: database များကိုဖိသိပ်နေစဉ်ချို့ယွင်းချက်ဖြစ်ပေါ်သည်

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
my_mm: library ကိုရှင်းချင်ပါသလား

[ctx: #334]
en: Clean library...
my_mm: library ကိုရှင်းမည်

[ctx: #335]
en: Start
my_mm: စမည်

[ctx: #338]
en: Fixed
my_mm: အမြန်

[ctx: #340]
en: Various artists
my_mm: အမျိုးမျိုးသော အနုပညာရှင်

[ctx: #341]
en: Play disc
my_mm: အခွေဖွင့်မည်

[ctx: #342]
en: Movies
my_mm: ရုပ်ရှင်များ

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
my_mm: framerate ကိုညှိမည်

[ctx: #344]
en: Actors
my_mm: မင်းသားများ

[ctx: #345]
en: Year
my_mm: နှစ်

[ctx: #350]
en: Programs
my_mm: ပရိုဂရမ်များ

[ctx: #351]
en: Off
my_mm: ပိတ်

[ctx: #352]
en: Dim
my_mm: မှေးမှိန်သော

[ctx: #353]
en: Black
my_mm: အမည်းရောင်

[ctx: #358]
en: All albums
my_mm: အယ်လ်ဘမ် အားလုံး

[ctx: #359]
en: Recently added albums
my_mm: မကြာသေးခင်ကထည့်ခဲ့သော အယ်လ်ဘမ်များ

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
my_mm: Screensaver မှေးမှိန်စေနိုင်သော အမှတ်

[ctx: #363]
en: Sort by: File
my_mm: စီရန် - ဖိုင်အရ

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
my_mm: စီရန် - အမည်အရ

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
my_mm: စီရန် - နှစ်အရ

[ctx: #369]
en: Title
my_mm: ခေါင်းစဉ်

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
my_mm: မုန်တိုင်း

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
my_mm: တစ်စိတ်တစ်ဒေသအားဖြင့်

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
my_mm: အများအားဖြင့်

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
my_mm: နေသာသော

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
my_mm: တိမ်ထူသော

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
my_mm: နှင်းကျသော

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
my_mm: မိုးရွာသော

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
my_mm: အလင်း

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
my_mm: အနည်းငယ်

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
my_mm: ဖြန့်ကြဲနေသော

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
my_mm: လေတိုက်သော

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
my_mm: ပြင်းထန်သော

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
my_mm: ရှင်းသည်

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
my_mm: တိမ်များ

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
my_mm: မနက်စောစော

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
my_mm: လေရူးဝေ့ခြင်း

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
my_mm: အနိမ့်စား

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
my_mm: အလယ်အလတ်

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
my_mm: အမြင့်စား

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
my_mm: နှင်းဖုံးခြင်း

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
my_mm: မြူခိုး

[ctx: #396]
en: Select location
my_mm: တည်နေရာကိုရွေးမည်

[ctx: #397]
en: Refresh time
my_mm: Refresh အချိန်

[ctx: #400]
en: Weather
my_mm: ရာသီဥတု

[ctx: #401]
en: Temp
my_mm: အပူချိန်

[ctx: #402]
en: Feels like
my_mm: ထိုကဲ့သို့ခံစားရခြင်း

[ctx: #404]
en: Wind
my_mm: လေတိုက်သော

[ctx: #406]
en: Humidity
my_mm: စိုစွတ်သော

[ctx: #409]
en: Defaults
my_mm: မူလအတိုင်း

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
my_mm: ရာသီဥတုခန့်မှန်းချက်ကိုရယူနေသည် -

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
my_mm: ရာသီဥတုအခြေအနေမရရှိနိုင်ပါ

[ctx: #413]
en: Manual
my_mm: စိတ်ကြိုက်

[ctx: #414]
en: No review for this album
my_mm: ဒီအယ်လ်ဘမ်အတွက် review မရှိပါ

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
my_mm: thumbnail ဒေါင်းလုတ်ဆွဲနေသည်

[ctx: #417]
en: View: Big icons
my_mm: မြင်ကွင်း- Big icons

[ctx: #418]
en: Low
my_mm: အနိမ့်စား

[ctx: #419]
en: High
my_mm: အမြင့်စား

[ctx: #423]
en: Delete CD information
my_mm: စီဒီ အချက်အလက်များဖျက်မည်

[ctx: #424]
en: Select
my_mm: ရွေးချယ်မည်

[ctx: #425]
en: No album information found
my_mm: အယ်လ်ဘမ်အချက်အလက်များမတွေ့ပါ

[ctx: #426]
en: No CD information found
my_mm: စီဒီအချက်အလက်များမတွေ့ပါ

[ctx: #427]
en: Disc
my_mm: အခွေ

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
my_mm: ကျေးဇူးပြု၍အောက်ပါအခွေကိုသွင်းပါ-

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
my_mm: စီရန်- DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
my_mm: cache မရှိပါ

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
my_mm: library မှ ရုပ်ရှင်များကိုဖြုတ်မည်

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
my_mm: optical disc drive ကိုမတွေ့ရှိမိ

[ctx: #437]
en: Removable disk
my_mm: ဖြုတ်လို့ရသော disk

[ctx: #438]
en: Opening file
my_mm: ဖိုင်ကိုဖွင့်နေပါသည်။

[ctx: #443]
en: Internet
my_mm: အင်တာနက်

[ctx: #444]
en: Video
my_mm: ဗွီဒီယို

[ctx: #445]
en: Audio
my_mm: အသံ

[ctx: #446]
en: DVD
my_mm: ဒီဗွီဒီ

[ctx: #449]
en: Enabled
my_mm: ဖွင့်ထားမည်

[ctx: #450]
en: Columns
my_mm: တိုင်များ

[ctx: #451]
en: Row 1 address
my_mm: တန်း ၁ လိပ်စာ

[ctx: #452]
en: Row 2 address
my_mm: တန်း ၂ လိပ်စာ

[ctx: #453]
en: Row 3 address
my_mm: တန်း ၃ လိပ်စာ

[ctx: #454]
en: Row 4 address
my_mm: တန်း ၄ လိပ်စာ

[ctx: #455]
en: Rows
my_mm: တန်းများ

[ctx: #456]
en: Mode
my_mm: အခြေအနေ

[ctx: #464]
en: Brightness
my_mm: အလင်းရောင်

[ctx: #467]
en: Type
my_mm: အမျိုးအစား

[ctx: #474]
en: Off
my_mm: ပိတ်

[ctx: #475]
en: Music only
my_mm: ဂီတသာလျှင်

[ctx: #476]
en: Music & video
my_mm: ဂီတနှင့်ဗွီဒီယို

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်း ကိုမဖွင့်ယူနိုင်ပါ

[ctx: #479]
en: Skin & language
my_mm: Skin နှင့်ဘာသာစကား

[ctx: #480]
en: Appearance
my_mm: အပြင်အဆင်

[ctx: #482]
en: About Kodi
my_mm: Kodi အကြောင်း

[ctx: #485]
en: Delete album
my_mm: အယ်လ်ဘမ်ကိုဖျက်မည်

[ctx: #486]
en: Repeat
my_mm: ပြန်ဖွင့်မည်

[ctx: #487]
en: Repeat one
my_mm: တစ်ခေါက်ပြန်ဖွင့်မည်

[ctx: #488]
en: Repeat folder
my_mm: ဖိုင်တွဲ အလိုက်ပြန်ဖွင့်မည်

[ctx: #491]
en: - Use big icons
my_mm: - ကြီးမားသော icon များကိုသုံးမည်

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
my_mm: စီရန် -အမျိုးအစားအလိုက်

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
my_mm: online lookup service သို့မချိတ်နိုင်ပါ

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
my_mm: အယ်လ်ဘမ်အချက်အလက်များရယူခြင်းမအောင်မြင်ပါ

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
my_mm: အယ်လ်ဘမ်အမည်များကိုရှာဖွေနေသည်

[ctx: #502]
en: Open
my_mm: ဖွင့်မည်

[ctx: #503]
en: Busy
my_mm: အလုပ်များနေသည်

[ctx: #504]
en: Empty
my_mm: အလွတ်

[ctx: #517]
en: Recently played albums
my_mm: မကြာသေးခင်ကဖွင့်ခဲ့သော အယ်လ်ဘမ်များ

[ctx: #518]
en: Launch
my_mm: ဖွင့်မည်

[ctx: #522]
en: Remove source
my_mm: ရင်းမြစ်များကိုဖြုတ်မည်

[ctx: #523]
en: Switch media
my_mm: မီဒီယာကိုပြောင်းမည်

[ctx: #524]
en: Select playlist
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်းကိုရွေးမည်

[ctx: #525]
en: New playlist...
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်းအသစ်

[ctx: #526]
en: Add to playlist
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်းသို့ထည့်မည်

[ctx: #528]
en: Enter title
my_mm: ခေါင်းစဉ်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
my_mm: ချို့ယွင်းချက်- ခေါင်းစဉ် နှစ်ခုဖြစ်နေသည်

[ctx: #530]
en: Select genre
my_mm: genre ရွေးမည်

[ctx: #531]
en: New genre
my_mm: genre အသစ်

[ctx: #532]
en: Manual addition
my_mm: မိမိ ကိုယ်တိုင် ထည့်သွင်းမည်

[ctx: #533]
en: Enter genre
my_mm: genre ရိုက်ထည့်မည်

[ctx: #535]
en: List
my_mm: စာရင်း

[ctx: #537]
en: Big list
my_mm: စာရင်းအကြီး

[ctx: #538]
en: Big icons
my_mm: icons အကြီး

[ctx: #539]
en: Wide
my_mm: ကျယ်ပြန့်စွာ

[ctx: #541]
en: Album icons
my_mm: အယ်လ်ဘမ် iconများ

[ctx: #542]
en: DVD icons
my_mm: ဒီဗွီဒီ အိုင်ကွန်းများ

[ctx: #543]
en: DVD
my_mm: ဒီဗွီဒီ

[ctx: #544]
en: Media info
my_mm: မီဒီယာအချက်အလက်

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
my_mm: ဒီအနုပညာရှင်အတွက် အတ္ထုပတ္တိမရှိပါ

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
my_mm: အမည်

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
my_mm: ရက်စွဲ

[ctx: #553]
en: Size
my_mm: အရွယ်အစား

[ctx: #554]
en: Track
my_mm: အပုဒ်

[ctx: #555]
en: Time
my_mm: အခ

[ctx: #556]
en: Title
my_mm: ခေါင်းစဉ်

[ctx: #557]
en: Artist
my_mm: အနုပညာရှင်

[ctx: #558]
en: Album
my_mm: အယ်လ်ဘမ်

[ctx: #559]
en: Playlist
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်း

[ctx: #561]
en: File
my_mm: ဖိုင်

[ctx: #562]
en: Year
my_mm: နှစ်

[ctx: #563]
en: Rating
my_mm: အဆင့်သတ်မှတ်မှု့

[ctx: #564]
en: Type
my_mm: အမျိုးအစား

[ctx: #565]
en: Usage
my_mm: အသုံးပြုမှု့

[ctx: #566]
en: Album artist
my_mm: အယ်လ်ဘမ်အနုပညာရှင်

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
my_mm: ဖွင့်သည့်အရေအတွက်

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
my_mm: နောက်ဆုံးဖွင့်ခဲ့စဉ်

[ctx: #569]
en: Comment
my_mm: မှတ်ချက်

[ctx: #570]
en: Date added
my_mm: ထည့်ခဲ့သောရက်စွဲ

[ctx: #571]
en: Default
my_mm: မူလအတိုင်း

[ctx: #572]
en: Studio
my_mm: စတူဒီယို

[ctx: #573]
en: Path
my_mm: လမ်းကြောင်း

[ctx: #574]
en: Country
my_mm: နိုင်ငံ

[ctx: #575]
en: In progress
my_mm: လုပ်ဆောင်နေဆဲ

[ctx: #576]
en: Times played
my_mm: ဖွင့်ခဲ့သောအကြိမ်

[ctx: #581]
en: Sort method
my_mm: စီမည့်နည်းလမ်း

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
my_mm: ဖိုင်တွဲ အမျိုးမျိုး ရဲ့ ပုံသဏ္ဍန်ကို မှတ်ထားရန်

[ctx: #586]
en: Edit playlist
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်းကိုပြင်ဆင်မည်

[ctx: #591]
en: Off
my_mm: ပိတ်

[ctx: #592]
en: One
my_mm: တစ်

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
my_mm: အားလုံး

[ctx: #594]
en: Off
my_mm: ပိတ်

[ctx: #596]
en: Repeat: One
my_mm: ပြန်ဖွင့်- ၁ခေါက်

[ctx: #597]
en: Repeat: All
my_mm: ပြန်ဖွင့်ရန် -အားလုံး

[ctx: #601]
en: Medium
my_mm: အလယ်အလတ်

[ctx: #602]
en: Standard
my_mm: စံ

[ctx: #607]
en: To:
my_mm: သို့ -

[ctx: #611]
en: Enter number
my_mm: နံပါတ်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #620]
en: Audio CDs
my_mm: အသံစီဒီများ

[ctx: #622]
en: Quality
my_mm: အရည်းအသွေး

[ctx: #624]
en: Include track number
my_mm: အပုဒ်နံပါတ်အပါအဝင်

[ctx: #625]
en: All songs of
my_mm: သီချင်းများအားလုံး၏

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
my_mm: တီဗီ အစီအစဉ် လုပ်ဆောင်နေဆဲ

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
my_mm: ပုံမှန်

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
my_mm: ဖြန့်မည် ၄:၃

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
my_mm: ဖြန့်မည် ၁၆:၉

[ctx: #636]
en: Custom
my_mm: စိတ်ကြိုက်

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
my_mm: ဖိုင်အကြီးတစ်ခုကိုဖြေရန်လိုအပ်သည်။ ဆက်လုပ်မလား။

[ctx: #646]
en: Remove from library
my_mm: library မှဖြုတ်မည်

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
my_mm: တင်သွင်းနေသည်

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
my_mm: ထုတ်ယူနေသည်

[ctx: #652]
en: Years
my_mm: နှစ်များ

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်းအတွက်ရှာမည်

[ctx: #657]
en: Browse for folder
my_mm: ဖိုလ်ဒါလ် ကိုရှာမည်

[ctx: #658]
en: Song information
my_mm: သီချင်းအချက်အလက်များ

[ctx: #661]
en: Choose export folder
my_mm: ထုတ်ယူပြီးသိမ်းမည့်ဖိုလ်ဒါလ်

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
my_mm: ဒီဖိုင်သည်မရရှိနိုင်တော့ပါ

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
my_mm: ဒီဟာကို library မှဖြုတ်ချင်ပါသလား။

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
my_mm: library ကိုရှင်းနေသည်

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
my_mm: library မှ သီချင်းဟောင်းများကိုဖြုတ်နေသည်

[ctx: #705]
en: Network
my_mm: ကွန်ရက်

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
my_mm: port မမှန်ကန်ပါ။ ကိန်းဂဏာန်းသည် ၁ မှ ၆၅၅၃၅ အတွင်းရှိရမည်

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
my_mm: အလိုအလျောက် (DHCP)

[ctx: #723]
en: Save & restart
my_mm: သိမ်းပြီးပြန်စမည်

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
my_mm: address မမှန်ကန်ပါ။ တန်ဖိုးသည် AAA.BBB.CCC.DDD ကဲ့သို့ဖြစ်ရမည်

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
my_mm: ပြောင်းလဲမှု့များမသိမ်းမိသေးပါ။ မသိမ်းပဲဆက်လက်လုပ်ဆောင်မလား။

[ctx: #731]
en: Black
my_mm: အမည်းရောင်

[ctx: #733]
en: Password
my_mm: စကားဝှက်

[ctx: #738]
en: Normal
my_mm: ပုံမှန်

[ctx: #739]
en: Bold
my_mm: စာလုံးအမည်း

[ctx: #740]
en: Italics
my_mm: စာလုံးအစောင်း

[ctx: #741]
en: Bold italics
my_mm: စာလုံးအမည်နှင့်အစောင်း

[ctx: #742]
en: White
my_mm: အဖြူရောင်

[ctx: #743]
en: Yellow
my_mm: အဝါရောင်

[ctx: #744]
en: Files
my_mm: ဖိုင်များ

[ctx: #750]
en: Are you sure?
my_mm: သေချာပြီလား

[ctx: #751]
en: Removing source
my_mm: ရင်းမြစ်ကိုဖြုတ်နေသည်

[ctx: #756]
en: Edit program name
my_mm: ပရိုဂရမ်အမည်ပြောင်းမည်

[ctx: #759]
en: View: Big list
my_mm: မြင်ကွင်း - စာရင်းအကြီးကြီးဖြင့်

[ctx: #760]
en: Yellow
my_mm: အဝါရောင်

[ctx: #761]
en: White
my_mm: အဖြူရောင်

[ctx: #762]
en: Blue
my_mm: အပြာရောင်

[ctx: #763]
en: Bright green
my_mm: တောက်ပသောအစိမ်း

[ctx: #764]
en: Yellow green
my_mm: ဝါစိမ်း

[ctx: #766]
en: Light grey
my_mm: အညိုနု

[ctx: #767]
en: Grey
my_mm: အညို

[ctx: #772]
en: Audio
my_mm: အသံ

[ctx: #773]
en: Seeking
my_mm: ရှာနေသည်

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
my_mm: Slideshow ဖိုလ်ဒါလ်

[ctx: #790]
en: Remote control
my_mm: အဝေးမှထိန်းချုပ်ခြင်း

[ctx: #798]
en: Internet access
my_mm: အင်တာနက်

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
my_mm: အမျိုးအစား

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
my_mm: မချိတ်ဆက်နိုင်ပါ

[ctx: #1007]
en: Add network location
my_mm: network တည်နေရာကိုထည့်မည်

[ctx: #1009]
en: Server address
my_mm: ဆာဗာလိပ်စာ

[ctx: #1010]
en: Server name
my_mm: ဆာဗာအမည်

[ctx: #1012]
en: Shared folder
my_mm: ဝေမျှထားသောဖိုလ်ဒါလ်

[ctx: #1014]
en: Username
my_mm: အသုံးပြုသူအမည်

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
my_mm: Port နံပါတ်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #1019]
en: Enter the username
my_mm: အသုံးပြုသူအမည်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
my_mm: အသစ်ဝေမျှထားခြင်းကိုရှာဖွေမည်

[ctx: #1024]
en: Browse
my_mm: ရှာဖွေမည်

[ctx: #1026]
en: Add source
my_mm: ရင်းမြစ်ပေါင်းထည့်မည်

[ctx: #1027]
en: Edit source
my_mm: ရင်းမြစ်ကိုပြင်ဆင်မည်

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
my_mm: label အသစ်တစ်ခုရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #1030]
en: Browse for image
my_mm: ပုံများကိုရှာမည်

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
my_mm: ပုံဖိုလ်ဒါလ် ကိုရှာမည်

[ctx: #1032]
en: Add network location...
my_mm: ကွန်ရက်တည်နေရာထည့်မည်

[ctx: #1033]
en: Browse for file
my_mm: ဖိုင်ကိုရှာမည်

[ctx: #1036]
en: Favourites
my_mm: အကြိုက်နှစ်သက်ဆုံး

[ctx: #1048]
en: Username
my_mm: အသုံးပြုသူအမည်

[ctx: #1050]
en: Singles
my_mm: တစ်ခုတည်း

[ctx: #1051]
en: Enter web address
my_mm: Web လိပ်စာရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #1203]
en: Default username
my_mm: မူလသုံးစွဲသူအမည်

[ctx: #1204]
en: Default password
my_mm: မူလစကားဝှက်

[ctx: #1207]
en: WINS server
my_mm: WINS ဆာဗာ

[ctx: #1210]
en: Remove
my_mm: ဖြုတ်မည်

[ctx: #1211]
en: Music
my_mm: ဂီတ

[ctx: #1212]
en: Video
my_mm: ဗွီဒီယို

[ctx: #1213]
en: Pictures
my_mm: ပုံများ

[ctx: #1214]
en: Files
my_mm: ဖိုင်များ

[ctx: #1215]
en: Music & video
my_mm: ဂီတနှင့်ဗွီဒီယို

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
my_mm: ဂီတနှင့် ပုံများ

[ctx: #1217]
en: Music & files
my_mm: ဂီတနှင့် ဖိုင်များ

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
my_mm: ဗွီဒီယိုနှင့် ပုံများ

[ctx: #1219]
en: Video & files
my_mm: ဗွီဒီယိုနှင့် ဖိုင်များ

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
my_mm: ပုံများနှင့်ဖိုင်မာျး

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
my_mm: ဂီတ၊ ဗွီဒီယိုနှင့်ပုံများ

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
my_mm: ဂီတ၊ ဗွီဒီယို၊ပုံများ နှင့်ဖိုင်များ

[ctx: #1223]
en: Disabled
my_mm: ပိတ်ထားမည်

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
my_mm: ဖိုင်များ၊ဂီတနှင့်ဗွီဒီယို

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
my_mm: ဖိုင်များ၊ပုံများ နှင့်ဂီတ

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
my_mm: ဖိုင်၊ပုံများ နှင့်ဗွီဒီယို

[ctx: #1229]
en: Music & programs
my_mm: ဂီတနှင့်ပရိုဂရမ်များ

[ctx: #1230]
en: Video & programs
my_mm: ဗွီဒီယိုနှင့်ပရိုဂရမ်များ

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
my_mm: ပုံများနှင့် ပရိုဂရမ်များ

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
my_mm: ဂီတ၊ဗွီဒီယို၊ပုံများနှင့်ပရိုဂရမ်များ

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
my_mm: ပရိုဂရမ်များ၊ဗွီဒီယိုများနှင့်ဂီတ

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
my_mm: ပရိုဂရမ်များ၊ပုံများနှင့်ဂီတ

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
my_mm: ပရိုဂရမ်များ၊ပုံများနှင့်ဗွီဒီယို

[ctx: #1271]
en: Device name
my_mm: ကိရိယာအမည်

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
my_mm: ပျက်စီးသွားသော

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
my_mm: ပြုပြင်ရန်

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
my_mm: နှင့်

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
my_mm: သီးခြားဖြစ်သော

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
my_mm: ထစ်ချုန်းမိုး

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
my_mm: တနင်္ဂနွေ

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
my_mm: လေးလံသော

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
my_mm: ထဲ

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
my_mm: နှင့်

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
my_mm: လေထန်သော

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
my_mm: မုန်တိုင်း

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
my_mm: မုန်တိုင်း

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
my_mm: မှေးမှိန်သော

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
my_mm: သေးငယ်သော

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
my_mm: နှင့်

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
my_mm: နှင့်

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
my_mm: ၏

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
my_mm: မသိရှိသော

[ctx: #10000]
en: Home
my_mm: ပင်မ

[ctx: #10001]
en: Programs
my_mm: ပရိုဂရမ်များ

[ctx: #10002]
en: Pictures
my_mm: ပုံများ

[ctx: #10003]
en: File manager
my_mm: ဖိုင် မန်နေဂျာ

[ctx: #10004]
en: Settings
my_mm: ပြုပြင်ရန်

[ctx: #10005]
en: Not available
my_mm: မရရှိနိုင်သော

[ctx: #10007]
en: System information
my_mm: စနစ် အချက်အလက်

[ctx: #10025]
en: Videos
my_mm: ရုပ်ရှင်များ

[ctx: #10029]
en: Login screen
my_mm: ဝင်ရောက်သည့်စခရင်

[ctx: #10036]
en: Basic
my_mm: အခြေခံ

[ctx: #10037]
en: Standard
my_mm: စံ

[ctx: #10038]
en: Advanced
my_mm: အဆင့်မြင့်သော

[ctx: #10060]
en: Favourites
my_mm: အကြိုက်နှစ်သက်ဆုံး

[ctx: #10134]
en: Favourites
my_mm: အကြိုက်နှစ်သက်ဆုံး

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
my_mm: Add-on ပြုပြင်ခြင်း

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
my_mm: စာတန်းထိုးများကိုရှာနေသည်

[ctx: #10502]
en: Music
my_mm: ဂီတ

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
my_mm: ထိပ်ဆုံး သီးချင်း ၁၀၀

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
my_mm: ထိပ်ဆုံး အယ်လ်ဘမ် ၁၀၀

[ctx: #10506]
en: Programs
my_mm: ပရိုဂရမ်များ

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
my_mm: ရာသီဥတုခန့်မှန်းချက်

[ctx: #10511]
en: System info
my_mm: စနစ် အချက်အလက်

[ctx: #10524]
en: Movie information
my_mm: ရုပ်ရှင်အချက်အလက်

[ctx: #10700]
en: TV channels
my_mm: TV ချယ်နယ်

[ctx: #10702]
en: TV guide
my_mm: တီဗီ လမ်းညွန်

[ctx: #10705]
en: Radio channels
my_mm: ရေဒီယိုချယ်နယ်

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
my_mm: ကစားနည်းများ

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
my_mm: မျက်နှာပြင်အပြည့်ဗွီဒီယို

[ctx: #12010]
en: Return to music window
my_mm: Music window သို့ပြန်သွားမည်

[ctx: #12310]
en: 0
my_mm: ၀

[ctx: #12311]
en: 1
my_mm: ၁

[ctx: #12312]
en: 2
my_mm: ၂

[ctx: #12313]
en: 3
my_mm: ၃

[ctx: #12314]
en: 4
my_mm: ၄

[ctx: #12315]
en: 5
my_mm: ၅

[ctx: #12316]
en: 6
my_mm: ၆

[ctx: #12317]
en: 7
my_mm: ၇

[ctx: #12318]
en: 8
my_mm: ၈

[ctx: #12319]
en: 9
my_mm: ၉

[ctx: #12321]
en: OK
my_mm: အိုကေ

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
my_mm: ပိတ်ထားသည်၊ ကုဒ်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #12326]
en: Enter password
my_mm: စကားဝှက်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #12327]
en: Enter master code
my_mm: မာစတာကုဒ်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
my_mm: unlock code ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #12332]
en: Set lock
my_mm: ပိတ်ထားမည်

[ctx: #12333]
en: Unlock
my_mm: ပြန်ဖွင့်

[ctx: #12337]
en: Numeric password
my_mm: ဂဏာန်းစကားဝှက်

[ctx: #12339]
en: Full-text password
my_mm: စာအပြည့်စကားဝှက်

[ctx: #12340]
en: Enter new password
my_mm: စကားဝှက်အသစ်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
my_mm: စကားဝှက်မှားနေသည်

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
my_mm: ရိုက်ထည့်သောစကားဝှက်မတူညီပါ

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
my_mm: စကားဝှက်ပြန်လည်ကြိုးစားခြင်းသည် သတ်မှတ်ထားသည်ထက်ကျော်လွန်သွားပါပြီ။

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
my_mm: စကားဝှက်သည်အလွတ်ဖြစ်နေသည်။ ပြန်ကြိုးစားပါ

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
my_mm: ပုံတစ်ပုံပြရန်ကြာမည့်အချိန်

[ctx: #12391]
en: Minutes
my_mm: မိနစ်များ

[ctx: #12392]
en: Hours
my_mm: နာရီများ

[ctx: #12393]
en: Days
my_mm: ရက်များ

[ctx: #12600]
en: Weather
my_mm: ရာသီဥတု

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
my_mm: OSD

[ctx: #13000]
en: System
my_mm: စနစ်

[ctx: #13002]
en: Video only
my_mm: ဗွီဒီယိုသာလျှင်

[ctx: #13005]
en: Shutdown
my_mm: လုံး၀ပိတ်မည်

[ctx: #13009]
en: Quit
my_mm: ထွက်မည်

[ctx: #13012]
en: Exit
my_mm: ထွက်မည်

[ctx: #13013]
en: Reboot
my_mm: ပြန်စမည်

[ctx: #13015]
en: Power button action
my_mm: ပါဝါခလုတ် action

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
my_mm: ဘတ်ထရီနည်းနေပါသည်

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
my_mm: ပိတ်ထားမည်

[ctx: #13108]
en: Always enabled
my_mm: အမြဲဖွင့်ထားမည်

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
my_mm: ပိတ်ထားမည်

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
my_mm: အမြဲဖွင့်မည်

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
my_mm: ပိတ်ထားမည်

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
my_mm: ကောင်းမွန်သောကွန်နက်ရှင်များ တွေ့ရှိမိ။

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
my_mm: Apple Remote mode ကိုပြောင်းမလား

[ctx: #13170]
en: Never
my_mm: ဘယ်တော့မှ

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
my_mm: ယခုချက်ချင်း

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
my_mm: မသိရှိသော

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
my_mm: သတိပေးချက်နာရီ

[ctx: #13211]
en: Alarm!
my_mm: သတိပေးချက်

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
my_mm: စာတန်းထိုးရှာမည်

[ctx: #13251]
en: Move item
my_mm: အမျိုးအစားများကိုရွေ့မည်

[ctx: #13252]
en: Move item here
my_mm: အမျိုးအစားကိုဒီနေရာရွှေ့ပါ

[ctx: #13253]
en: Cancel move
my_mm: မရွေ့တော့ပါ

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
my_mm: ချိတ်ဆက်မိပြီ။ ဒါပေမယ့် DNS မရရှိနိုင်ပါ

[ctx: #13277]
en: Storage
my_mm: သိမ်းဆည်းမှု့

[ctx: #13278]
en: Default
my_mm: မူလအတိုင်း

[ctx: #13279]
en: Network
my_mm: ကွန်ရက်

[ctx: #13280]
en: Video
my_mm: ဗွီဒီယို

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
my_mm: CPU အမြန်နှုန်း -

[ctx: #13295]
en: Internet:
my_mm: အင်တာနက် -

[ctx: #13296]
en: Connected
my_mm: ချိတ်ဆက်မိပြီ။

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
my_mm: မချိတ်ဆက်မိပါ။ network settings ကိုစစ်ဆေးကြည့်ပါ

[ctx: #13299]
en: Target temperature
my_mm: အဓိကအပူချိန်

[ctx: #13300]
en: Fan speed
my_mm: ပန်ကာအမြန်နှုန်း

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
my_mm: အလိုအလျောက် အပူချိန်ထိန်း

[ctx: #13303]
en: Fonts
my_mm: စာလုံးပုံစံ

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
my_mm: RSS news feeds ကိုပြမည်

[ctx: #13313]
en: Restart
my_mm: ပြန်စမည်

[ctx: #13317]
en: View slideshow
my_mm: slideshow ကြည့်မည်

[ctx: #13321]
en: Left only
my_mm: ဘယ်ဖက်သာလျှင်

[ctx: #13322]
en: Right only
my_mm: ညာဖက်သာလျှင်

[ctx: #13332]
en: Move up
my_mm: အပေါ်တို့တက်မည်

[ctx: #13333]
en: Move down
my_mm: အောက်သို့ဆင်းမည်

[ctx: #13335]
en: Make default
my_mm: မူလအတိုင်းထားမည်

[ctx: #13336]
en: Remove button
my_mm: ခလုတ်ကိုဖယ်မည်

[ctx: #13340]
en: Leave as is
my_mm: စံ

[ctx: #13341]
en: Green
my_mm: အစိမ်းရောင်

[ctx: #13342]
en: Orange
my_mm: လိမ္မော်ရောင်

[ctx: #13343]
en: Red
my_mm: အနီရောင်

[ctx: #13344]
en: Cycle
my_mm: အဝိုင်း

[ctx: #13346]
en: Movie information
my_mm: ရုပ်ရှင်အချက်အလက်များ

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
my_mm: အမျိုးအစားကိုစီမည်

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
my_mm: IMDb တွင်ရှာမည်

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
my_mm: content အသစ်အတွက်စစ်ဆေးမည်

[ctx: #13350]
en: Current playlist
my_mm: ယခုသီချင်းစာရင်း

[ctx: #13351]
en: Album information
my_mm: အယ်လ်ဘမ်အချက်အအလက်

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
my_mm: စစ်ဆေးခြင်းကိုရပ်မည်

[ctx: #13361]
en: Enable voice
my_mm: အသံဖွင့်ထားမည်

[ctx: #13375]
en: Enable device
my_mm: ကိရိယာဖွင့်ထားမည်

[ctx: #13376]
en: Volume
my_mm: အသံ

[ctx: #13388]
en: Preset
my_mm: စံ

[ctx: #13393]
en: Calculate size
my_mm: တွက်ချက်သည့်အရွယ်အစား

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
my_mm: ဖိုလ်ဒါလ်အရွယ်အစားတွက်ချက်နေသည်

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
my_mm: စာတန်းထိုးကိုဖွင့်ထားမည်

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
my_mm: အမြန်ခလုတ်များ

[ctx: #13402]
en: Show track position
my_mm: track တည်နေရာကိုပြမည်

[ctx: #13404]
en: Resume
my_mm: ပြန်စမည်

[ctx: #13406]
en: Picture information
my_mm: ပုံအချက်အလက်များ

[ctx: #13409]
en: Top 250
my_mm: ထိပ်ပိုင်း ၂၅၀

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
my_mm: အနည်းဆုံး ပန်ကာ အမြန်နှုန်း

[ctx: #13412]
en: Play from here
my_mm: ဒီနေရာမှဖွင့်မည်

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
my_mm: အလိုအလျောက်သိရှိ

[ctx: #13419]
en: Software
my_mm: ဆော့ဝဲလ်

[ctx: #13420]
en: Remove safely
my_mm: သေချာစွာဖြုတ်မည်

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
my_mm: Slideshow ကိုဒီနေရာမှစမည်

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
my_mm: ဒီလမ်းကြောင်းကိုမှတ်ထားမည်

[ctx: #13507]
en: Medium
my_mm: အလယ်အလတ်

[ctx: #13508]
en: High
my_mm: အမြင့်စား

[ctx: #13551]
en: Off
my_mm: ပိတ်

[ctx: #13610]
en: Disabled
my_mm: ပိတ်ထားမည်

[ctx: #13611]
en: Standard
my_mm: စံ

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်းဖိုင်ကိုဒေါင်းလုတ်ဆွဲနေသည်

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
my_mm: - ကြီးမားသော icon များကိုသုံးမည်

[ctx: #14014]
en: - Percentage
my_mm: - ရာခိုင်နှုန်း

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
my_mm: thumbs ရာခိုင်နှုန်း

[ctx: #14023]
en: No TV
my_mm: တီဗွီ

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
my_mm: အနီးဆုံးကျယ်သည့်မြို့ထဲသို့ဝင်မည်

[ctx: #14036]
en: Services
my_mm: ဆားဗစ်များ

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
my_mm: Internet connection bandwidth ကန့်သတ်ထားခြင်း

[ctx: #14051]
en: Time format
my_mm: အချိန်ပုံစံ

[ctx: #14052]
en: Date format
my_mm: ရက်စွဲပုံစံ

[ctx: #14056]
en: Stop scan
my_mm: စစ်ဆေးခြင်းကိုရပ်မည်

[ctx: #14062]
en: Enter username for
my_mm: သုံးစွဲသူအမည်ကိုရိုက်ထည့်ရန်

[ctx: #14063]
en: Date & time
my_mm: ရက်စွဲနှင့်အချိန်

[ctx: #14064]
en: Set date
my_mm: ရက်သတ်မှတ်မည်

[ctx: #14065]
en: Set time
my_mm: အချိန်သတ်မှတ်မည်

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
my_mm: IP address ရိုက်ထည့်မည်

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
my_mm: ဒီ settings ကိုယခုသက်ရောက်စေမလား။

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
my_mm: ဖိုင်အမည်ပြောင်းခြင်းနှင့် ဖျက်ခြင်ကိုခွင့်ပြုမည်

[ctx: #14074]
en: Set timezone
my_mm: အချိန်ဇုံသတ်မှတ်မည်

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
my_mm: အကြိုက်ဆုံးထဲသို့ထည့်မည်

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
my_mm: အကြိုက်ဆုံးထဲမှဖြုတ်မည်

[ctx: #14081]
en: File lists
my_mm: ဖိုင်စာရင်း

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
my_mm: ရွေးထားတဲ့အပေါ်မူတည်ပြီးသီချင်းများကို တန်းစီမည်

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
my_mm: ဒီဗွီဒီများအလိုအလျောက်ဖွင့်မည်

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
my_mm: စာလုံးပုံစံ

[ctx: #14090]
en: International
my_mm: နိုင်ငံတကာ

[ctx: #14093]
en: Security
my_mm: လုံခြုံရေး

[ctx: #14095]
en: Power saving
my_mm: ပါဝါသက်သာစေခြင်း

[ctx: #14098]
en: Play
my_mm: ဖွင့်မည်

[ctx: #14107]
en: Time format
my_mm: အချိန်ပုံစံ

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
my_mm: အခြေခံ

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
my_mm: အချက်အလက်

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
my_mm: သတိပေးချက်

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
my_mm: ချို့ယွင်းချက်

[ctx: #14215]
en: Videos
my_mm: ရုပ်ရှင်များ

[ctx: #14216]
en: Music
my_mm: ဂီတ

[ctx: #14217]
en: Pictures
my_mm: ပုံများ

[ctx: #14218]
en: Language
my_mm: ဘာသာစကား

[ctx: #14220]
en: Display
my_mm: ပြသမှု

[ctx: #14221]
en: Audio
my_mm: အသံ

[ctx: #14223]
en: Control
my_mm: ထိန်းချုပ်

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
my_mm: Channel များ

[ctx: #15015]
en: Remove
my_mm: ဖြုတ်မည်

[ctx: #15016]
en: Games
my_mm: ကစားနည်းများ

[ctx: #15019]
en: Add
my_mm: ပေါင်းထည့်မည်

[ctx: #15052]
en: Password
my_mm: စကားဝှက်

[ctx: #15102]
en: * All albums
my_mm: * အယ်လ်ဘမ်အားလုံး

[ctx: #15103]
en: * All artists
my_mm: * အနုပညာရှင်များအားလုံး

[ctx: #15112]
en: Default theme
my_mm: မူလ theme

[ctx: #15207]
en: Connected
my_mm: ချိတ်ဆက်ပြီးသွားပါပြီ။

[ctx: #15208]
en: Not connected
my_mm: မချိတ်ဆက်မိပါ။

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
my_mm: သုံးပြီးဖွင့်မည့်

[ctx: #15302]
en: No servers found
my_mm: ဆာဗာများမတွေ့ပါ

[ctx: #15311]
en: Path:
my_mm: လမ်းကြောင်း -

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
my_mm: သိမ်းမည်

[ctx: #16000]
en: General
my_mm: ယေဘုယျ

[ctx: #16008]
en: Enter new title
my_mm: ခေါင်းစဉ်အသစ်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
my_mm: ရုပ်ရှင်အမည်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
my_mm: profile အမည်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
my_mm: အယ်လ်ဘမ်အမည်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်းရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
my_mm: ဖိုင်အမည်အသစ်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
my_mm: ဖိုလ်ဒါလ်အမည်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16015]
en: Enter directory
my_mm: directory ကိုရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
my_mm: ရရှိနိုင်သော options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16018]
en: None
my_mm: ဘာမှမဟုတ်

[ctx: #16019]
en: Auto select
my_mm: အလိုအလျောက်ရွေး

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
my_mm: အနုပညာရှင်အမည်ကိုရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16026]
en: Playback failed
my_mm: Playback မအောင်မြင်ပါ

[ctx: #16028]
en: Enter value
my_mm: တန်ဖိုးတစ်ခုရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #16039]
en: Off
my_mm: ပိတ်

[ctx: #16041]
en: On
my_mm: ဖွင့်

[ctx: #16101]
en: Unwatched
my_mm: မကြည့်ရသေး

[ctx: #16102]
en: Watched
my_mm: ကြည့်ပြီးပြီ။

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
my_mm: ကြည့်ပြီးပြီဟု သတ်မှတ်မည်

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
my_mm: မကြည့်ရသေးဟုသတ်မှတ်မည်

[ctx: #16105]
en: Edit title
my_mm: ခေါင်းစဉ်ကိုပြင်ဆင်မည်

[ctx: #16201]
en: Copy failed
my_mm: ကူးခြင်းမအောင်မြင်ပါ

[ctx: #16203]
en: Move failed
my_mm: ရွှေ့ခြင်းမအောင်မြင်ပါ

[ctx: #16205]
en: Delete failed
my_mm: ဖျက်လို့မရပါ

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
my_mm: အနီးဆုံးအိမ်နီးချင်း

[ctx: #16316]
en: Auto
my_mm: အလိုအလျောက်

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
my_mm: channel သို့ပြောင်းမည်

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
my_mm: အလားတူသည်ကိုရှာဖွေမည်

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
my_mm: ကိရိယာအခြေအနေ

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
my_mm: ေ

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
my_mm: အမြန်

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
my_mm: အသံသွင်းခြင်း

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
my_mm: Channel များ

[ctx: #19021]
note: generic label for pvr-provided 'Radio' used in different places
en: Radio
my_mm: ရေဒီယို

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
my_mm: ဖျောက်ထားသော

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
my_mm: TV ချယ်နယ်

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
my_mm: ရေဒီယိုချယ်နယ်

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
my_mm: ရှာထားသည့်ရလဒ်များမရှိပါ

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
my_mm: ချယ်နယ်

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
my_mm: ယခု

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
my_mm: နောက်

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
my_mm: အချက်အလက်

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
my_mm: ဒီ ချယ်နယ်ကို ဖျောက်ချင်တာသေချာပြီလား။

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
my_mm: အသံသွင်းခြင်း

[ctx: #19046]
en: New channel
my_mm: ချယ်နယ်အသစ်

[ctx: #19049]
en: Show channel
my_mm: ချယ်နယ်ကိုပြမည်

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
my_mm: အချက်အလက်များမရရှိပါ

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
my_mm: အမည်

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
my_mm: ဖိုလ်ဒါ

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
my_mm: ချယ်နယ်

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
my_mm: ကူးယူရန် ဖိုင်တွဲ အမည် ထည့်ပါ

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
my_mm: ဗားရှင်း

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
my_mm: လိပ်စာ

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
my_mm: Diskအရွယ်အစား

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
my_mm: channel များရှာမည်

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
my_mm: Client နံပါတ်

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
my_mm: အခမဲ့လွင့်သောလိုင်းများအတွက်သာ

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
my_mm: စမည့်အချိန်

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
my_mm: ဆုံးမည့်အချိန်

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
my_mm: စမည့်ရက်

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
my_mm: ဆုံးမည့်ရက်

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
my_mm: အနည်းဆုံးကြာချိန်

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
my_mm: အုပ်စုအသစ်၏အမည်

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
my_mm: ရှာဖွေမည် ...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
my_mm: အုပ်စု

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
my_mm: အုပ်စုများ

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
my_mm: ချယ်နယ်

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
my_mm: လာ

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
my_mm: ဂါ

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
my_mm: ဟူး

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
my_mm: ကြာ

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
my_mm: သော

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
my_mm: စ

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
my_mm: နွေ

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
my_mm: မှ

[ctx: #19157]
en: Next recording
my_mm: နောက် recording

[ctx: #19158]
en: Currently recording
my_mm: ယခု recording

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
my_mm: မှ

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
my_mm: သို့

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
my_mm: အသံသွင်းခြင်း

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
my_mm: ပြောင်းမည်

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
my_mm: TV ချယ်နယ်

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
my_mm: ရေဒီယိုချယ်နယ်

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
my_mm: ဆက်လုပ်မလား

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
my_mm: ချယ်နယ်အသစ်

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
my_mm: အုပ်စု-

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
my_mm: မြင်နိုင်သော

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
my_mm: ရှာဖွေထားသည့်ရလဒ်များရှင်းမည်

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
my_mm: PIN မမှန်ကန်ပါ

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
my_mm: တီဗီ လမ်းညွန်

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
my_mm: ဟာ

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
my_mm: အားကစား

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
my_mm: ဘောလုံး

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
my_mm: ဖက်ရှင်

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
my_mm: ဘာသာစကားများ

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
my_mm: အလိုအလျောက်

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
my_mm: ချက်ပြုတ်ခြင်း

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
my_mm: ဟာ

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
my_mm: ဂီတဖိုလ်ဒါလ် ကိုသိမ်းမည်

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
my_mm: external DVD player ကိုသုံးမည်

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
my_mm: စကင်ဖမ်းပြီးထည့်ရန် ဖိုင်တွဲ

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်း ဖိုင်တွဲ

[ctx: #20007]
en: Recordings
my_mm: အသံသွင်းခြင်း

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
my_mm: Kodi ကိုသုံးမည်

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
my_mm: ဂိမ်းကိုဖွင့်ချင်ပါသလား။

[ctx: #20016]
en: Current thumb
my_mm: ယခု thumb

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
my_mm: thumb ရွေးမည်

[ctx: #20026]
en: Region
my_mm: နေရာဒေသ

[ctx: #20037]
en: Summary
my_mm: အချက်အလက်များ

[ctx: #20038]
en: Lock music window
my_mm: Music Window ကိုပိတ်ထားမည်

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
my_mm: videos window ကိုပိတ်ထားမည်

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
my_mm: pictures window ကိုပိတ်ထားမည်

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
my_mm: programs & scripts windows ကိုပိတ်ထားမည်

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
my_mm: file manager ကိုပိတ်ထားမည်

[ctx: #20049]
en: Best available
my_mm: အကောင်းဆုံးရရှိနိုင်သော

[ctx: #20052]
en: Caution
my_mm: သတိပေးချက်

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
my_mm: thumbnail ကိုဖြုတ်မည်

[ctx: #20060]
en: Media info
my_mm: မီဒီယာအချက်အလက်

[ctx: #20061]
en: Separate
my_mm: သီးခြားခွဲထွက်သော

[ctx: #20065]
en: Profile picture
my_mm: Profile ဓာတ်ပုံ

[ctx: #20067]
en: Edit profile
my_mm: profile ကိုပြင်မည်

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
my_mm: Main Menu ထဲတွင် ပရိုဂရမ်ကိုပြမည်

[ctx: #20089]
en: Drive space free
my_mm: Disk နေရာလွတ်

[ctx: #20093]
en: Profile name
my_mm: Profile အမည်

[ctx: #20096]
en: Login screen
my_mm: ဝင်ရောက်သည့်စခရင်

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
my_mm: Profile မှာပြောင်းလဲမှု့တွေကိုသိမ်းမှာလား။

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
my_mm: အလိုအလျောက်စမည် UPnP client

[ctx: #20113]
en: Never logged on
my_mm: ဘယ်တုန်းကမှမဝင်ခဲ့ပါ။

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
my_mm: lock code မမှန်ကန်ပါ

[ctx: #20122]
en: True
my_mm: မှန်၏

[ctx: #20125]
en: Logged on as
my_mm: ထိုကဲ့သို့ဝင်ထားပါသည်-

[ctx: #20132]
en: Restart video
my_mm: ဗွီဒီယိုကိုအစကနေပြန်ဖွင့်မည်

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
my_mm: ဖိုလ်ဒါလ်ကိုသင်စစ်ဆေးချင်သလား။

[ctx: #20141]
en: Set
my_mm: သတ်မှတ်မည်

[ctx: #20142]
en: Username
my_mm: အသုံးပြုသူအမည်

[ctx: #20143]
en: Enter password for
my_mm: စကားဝှက်ရိုက်ထည့်ရန်

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
my_mm: မိနစ် ၃၀ အတွင်း စက်ပိတ်ပါလိမ့်မည်

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
my_mm: မိနစ် ၆၀ အတွင်း စက်ပိတ်ပါလိမ့်မည်

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
my_mm: မိနစ် ၁၂၀ အတွင်း စက်ပိတ်ပါလိမ့်မည်

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
my_mm: shutdown timer ကိုပယ်ဖျက်မည်

[ctx: #20153]
en: Browse...
my_mm: ရှာဖွေမည်

[ctx: #20154]
en: Summary information
my_mm: အကျဉ်းချုပ်အချက်အလက်

[ctx: #20155]
en: Storage information
my_mm: သိမ်းဆည်းမှု့ အဆက်အလက်

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
my_mm: Hard disk အချက်အလက်

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
my_mm: DVD-ROM အချက်အလက်

[ctx: #20158]
en: Network information
my_mm: Network အချက်အလက်

[ctx: #20159]
en: Video information
my_mm: ဗွီဒီယိုအချက်အလက်

[ctx: #20160]
en: Hardware information
my_mm: Hardware အချက်အလက်

[ctx: #20161]
en: Total
my_mm: စုစုပေါင်း

[ctx: #20162]
en: Used
my_mm: သုံးပြီးသား

[ctx: #20163]
en: of
my_mm: ၏

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
my_mm: ပိတ်ထားလို့မရ

[ctx: #20165]
en: Not locked
my_mm: မပိတ်ထားပါ

[ctx: #20166]
en: Locked
my_mm: ပိတ်ထားသည်

[ctx: #20169]
en: Week
my_mm: အပတ်

[ctx: #20170]
en: Line
my_mm: လိုင်း

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
my_mm: XBMSP ဆာဗာ

[ctx: #20173]
en: FTP server
my_mm: FTP ဆာဗာ

[ctx: #20175]
en: UPnP server
my_mm: UPnP ဆာဗာ

[ctx: #20177]
en: Done
my_mm: လုပ်ပြီးပြီ

[ctx: #20180]
en: Symbols
my_mm: သင်္ကတများ

[ctx: #20186]
en: Please wait
my_mm: ခဏစောင့်ပါ

[ctx: #20190]
en: Custom
my_mm: စိတ်ကြိုက်

[ctx: #20198]
en: No artist found!
my_mm: အနုပညာရှင်မတွေ့ပါ

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
my_mm: ဖိုလ်ဒါလ်သို့မရေးနိုင်ပါ။

[ctx: #20309]
en: Make new folder
my_mm: ဖိုင်တွဲ အသစ်တစ်ခုဖန်တီးမည်

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
my_mm: စီရန် - ID

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
my_mm: နောက်ဆုံးတည်နေရာအတွက် ရှာဖွေမည်

[ctx: #20331]
en: File
my_mm: ဖိုင်

[ctx: #20334]
en: Folder
my_mm: ဖိုလ်ဒါ

[ctx: #20337]
en: Actor
my_mm: မင်းသား

[ctx: #20338]
en: Movie
my_mm: ရုပ်ရှင်

[ctx: #20339]
en: Director
my_mm: ဒါရိုက်တာ

[ctx: #20342]
en: Movies
my_mm: ရုပ်ရှင်များ

[ctx: #20347]
en: as
my_mm: ကဲ့သို့

[ctx: #20348]
en: Directors
my_mm: ဒါရိုက်တာများ

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
my_mm: ဒီလမ်းကြောင်းတွင်ဗွီဒီယိုများမတွေ့ပါ

[ctx: #20351]
en: TV show information
my_mm: တီဗီ အစီအစဉ် အချက်အလက်

[ctx: #20352]
en: Episode information
my_mm: Episode အချက်အလက်

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
my_mm: TV show ရွေးရန် -

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
my_mm: TV Show အမည်ရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #20359]
en: Episode
my_mm: အပိုင်း

[ctx: #20360]
en: Episodes
my_mm: အပိုင်းများ

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
my_mm: ရုပ်ရှင်အချက်အလက်များဒေါင်းလုတ်ဆွဲနေသည်။

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
my_mm: မူလခေါင်းစဉ်

[ctx: #20381]
en: Specials
my_mm: အထူး

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
my_mm: ရွေးထားသောဖိုလ်ဒါလ်သည် ဗွီဒီယိုတစ်ဖိုင်တည်းပါသည်

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
my_mm: TV show သို့ သွားမည့် Link

[ctx: #20388]
en: Studios
my_mm: စတူဒီယိုများ

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
my_mm: မကြာသေးခင်ကထည့်ခဲ့သော music videos

[ctx: #20393]
en: Music video information
my_mm: Music video အချက်အလက်

[ctx: #20397]
en: Go to album
my_mm: အယ်လ်ဘမ်သို့သွားမည်

[ctx: #20398]
en: Play song
my_mm: သီချင်းဖွင့်မည်

[ctx: #20401]
en: Play music video
my_mm: Music video ကိုဖွင့်မည်

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
my_mm: music video အချက်အလက်များဒေါင်းလုတ်ဆွဲနေသည်

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
my_mm: TV show အချက်အလက်များ ဒေါင်းလုတ်ဆွဲနေသည်

[ctx: #20410]
en: Trailer
my_mm: ကြော်ငြာ

[ctx: #20413]
en: Get fanart
my_mm: Fanart

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
my_mm: Content အသစ်အတွက်စစ်နေသည်။

[ctx: #20417]
en: Writer
my_mm: ရေးသားသူ

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
my_mm: ဘယ်တော့မှ

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
my_mm: အမြဲတမ်း

[ctx: #20423]
en: Has trailer
my_mm: ကြော်ငြာ

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
my_mm: ဖိုင်တစ်ခု

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
my_mm: သီးခြားခွဲထွက်သော

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
my_mm: အဟောင်းဖိုင်များအစားထိုးမှာလား

[ctx: #20434]
en: Sets
my_mm: သတ်မှတ်မည်

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
my_mm: fanart ရွေးမည်

[ctx: #20440]
en: Current fanart
my_mm: ယခု fanart

[ctx: #20451]
en: Countries
my_mm: နိုင်ငံများ

[ctx: #20452]
en: episode
my_mm: အပိုင်း

[ctx: #20453]
en: episodes
my_mm: အပိုင်းများ

[ctx: #20454]
en: Listener
my_mm: နားထောင်သူ

[ctx: #20455]
en: Listeners
my_mm: နားထောင်သူများ

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
my_mm: ဘယ်တော့မှ

[ctx: #21373]
en: Display
my_mm: ပြသမှု

[ctx: #21375]
en: Normal
my_mm: ပုံမှန်

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
my_mm: ဖွင့်မည့်စာရင်းအသစ်၏အမည်ကိုရိုက်ထည့်ပါ

[ctx: #21385]
en: Open
my_mm: ဖွင့်မည်

[ctx: #21387]
en: Fast
my_mm: အမြန်

[ctx: #21388]
en: Quiet
my_mm: ငြိမ်သက်သော

[ctx: #21396]
en: Chapter
my_mm: အခန်

[ctx: #21400]
en: contains
my_mm: ပါဝင်သော

[ctx: #21401]
en: does not contain
my_mm: မပါဝင်သော

[ctx: #21404]
en: starts with
my_mm: နှင့်စမည်

[ctx: #21405]
en: ends with
my_mm: နှင့်ဆုံးမည်

[ctx: #21406]
en: greater than
my_mm: ထက်ကြီးသော

[ctx: #21407]
en: less than
my_mm: ထက်ငယ်တော့

[ctx: #21408]
en: after
my_mm: နောက်မှ

[ctx: #21409]
en: before
my_mm: ယခင်က

[ctx: #21410]
en: in the last
my_mm: နောက်ဆုံးမှာ

[ctx: #21411]
en: not in the last
my_mm: နောက်ဆုံးမှာမဟုတ်

[ctx: #21417]
en: Settings
my_mm: ပြုပြင်ရန်

[ctx: #21418]
en: Multilingual
my_mm: ဘာသာစကားအမြောက်အမြား

[ctx: #21423]
en: New rule...
my_mm: စည်းကမ်းချက်အသစ်

[ctx: #21427]
en: Limit to
my_mm: ကန့်သတ်မည်

[ctx: #21428]
en: No limit
my_mm: ကန့်သတ်မှု့မရှိ

[ctx: #21435]
en: Edit
my_mm: ပြင်ဆင်ရန်

[ctx: #21447]
en: Audio language
my_mm: Audio ဘာသာစကား

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
my_mm: စာတန်းထိုးရန်ဘာသာစကား

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
my_mm: ပြင်ဆင်ရန်

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
my_mm: Internet connection လိုအပ်သည်

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
my_mm: စိတ်ကြိုက်

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
my_mm: ဗွီဒီယို၏အောက်ခြေ

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
my_mm: ဗွီဒီယို၏ထိပ်ပိုင်း

[ctx: #21478]
en: Open
my_mm: ဖွင့်မည်

[ctx: #21800]
en: File name
my_mm: ဖိုင်အမည်

[ctx: #21801]
en: File path
my_mm: ဖိုင်လမ်းကြောင်း

[ctx: #21802]
en: File size
my_mm: ဖိုင်အရွယ်အစား

[ctx: #21806]
en: Comment
my_mm: မှတ်ချက်

[ctx: #21821]
en: Description
my_mm: ဖော်ပြချက်

[ctx: #21826]
en: Aperture
my_mm: ဖွင့်နေပါသည်

[ctx: #21862]
en: Caption
my_mm: ခေါင်းစဉ်

[ctx: #21863]
en: Author
my_mm: ရေးသားသူ

[ctx: #21864]
en: Headline
my_mm: သတင်းခေါင်းစဉ်

[ctx: #21865]
en: Special instructions
my_mm: အထူးညွှန်ကြားချက်

[ctx: #21866]
en: Category
my_mm: ခေါင်းစဉ်ကြီး

[ctx: #21870]
en: Source
my_mm: ရင်းမြစ်

[ctx: #21873]
en: City
my_mm: မြို့

[ctx: #21874]
en: State
my_mm: ပြည်နယ်

[ctx: #21875]
en: Country
my_mm: နိုင်ငံ

[ctx: #21877]
en: Date created
my_mm: ဖန်တီးခဲ့သောရက်စွဲ

[ctx: #21879]
en: Country code
my_mm: နိုင်ငံကုဒ်နံပါတ်

[ctx: #21883]
en: Saved music
my_mm: ဂီတများကိုသိမ်းမည်

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
my_mm: အယ်လ်ဘမ်အချက်အလက်များဒေါင်းလုတ်ဆွဲနေသည်

[ctx: #21889]
en: Searching artist
my_mm: အနုပညာရှင်များကိုရှာမည်

[ctx: #21890]
en: Select artist
my_mm: အနုပညာရှင်ကိုရွေးမည်

[ctx: #21897]
en: Died
my_mm: သေဆုံးခြင်း

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
my_mm: GPU အပူချိန်-

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
my_mm: CPU အပူချိန်-

[ctx: #22012]
en: Total memory
my_mm: စုစုပေါင်း memory

[ctx: #22015]
en: All recordings
my_mm: အသံသွင်းခြင်းအားလုံး

[ctx: #22016]
en: By title
my_mm: ခေါင်းစဉ်အရ

[ctx: #22017]
en: By group
my_mm: အုပ်စုအရ

[ctx: #22030]
en: Font
my_mm: စာလုံးပုံစံ

[ctx: #22031]
en: Size
my_mm: အရွယ်အစား

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
my_mm: ပြန်စမည်

[ctx: #22080]
en: Choose
my_mm: ရွေးမည်

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
my_mm: နောက်ထပ်ပိုမို၍

[ctx: #22083]
en: Play all
my_mm: အားလုံးဖွင့်မည်

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
my_mm: Teletext မရရှိနိုင်ပါ

[ctx: #23053]
en: Stopping
my_mm: လုံး၀ရပ်မည်

[ctx: #23054]
en: Running
my_mm: ဖွင့်နေပါသည်

[ctx: #24001]
en: Add-ons
my_mm: Add-on များ

[ctx: #24002]
en: Add-on options
my_mm: Add-on အတွင်း ပြင်ဆင်မှု

[ctx: #24007]
en: Movie information
my_mm: ရုပ်ရှင်အချက်အလက်

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
my_mm: Add-on သိမ်းဆည်းထားသည့်နေရာ

[ctx: #24012]
en: Subtitles
my_mm: စာတန်းထိုး

[ctx: #24013]
en: Lyrics
my_mm: စာသား

[ctx: #24014]
en: TV information
my_mm: TV အချက်အလက်

[ctx: #24015]
en: Music video information
my_mm: Music video အချက်အလက်

[ctx: #24018]
en: Services
my_mm: ဆားဗစ်များ

[ctx: #24021]
en: Disable
my_mm: ပိတ်

[ctx: #24022]
en: Enable
my_mm: ဖွင့်

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
my_mm: ပိတ်ထားမည်

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
my_mm: Add-on ပိတ်ထားသည်

[ctx: #24026]
en: Languages
my_mm: ဘာသာစကားများ

[ctx: #24027]
en: Weather
my_mm: ရာသီဥတု

[ctx: #24034]
en: Check for updates
my_mm: updates ထွက်မထွက်စစ်မည်

[ctx: #24037]
en: Uninstall
my_mm: ဖြုတ်မည်

[ctx: #24038]
en: Install
my_mm: သွင်းမည်

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
my_mm: (ယခု setting ကိုရှင်းမည်)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
my_mm: zip file မှသွင်းမည်

[ctx: #24051]
en: Version:
my_mm: ဗားရှင်း -

[ctx: #24053]
en: License:
my_mm: လိုင်စင်-

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
my_mm: updates ထွက်မထွက်စစ်မည်

[ctx: #24063]
en: Auto update
my_mm: အလိုအလျောက် update

[ctx: #24068]
en: Update available
my_mm: Update ရရှိနိုင်ပါပြီ။

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
my_mm: ပြန်စရန်လိုအပ်သည်

[ctx: #24075]
en: Disable
my_mm: ပိတ်

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
my_mm: ပြန်ချိတ်ဖို့ကြိုးစားမလား

[ctx: #24098]
en: Broken
my_mm: ပျက်စီးသွားသော

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
my_mm: ဒီ skin သို့ပြောင်းချင်သလား။

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
my_mm: Add-on ပိတ်ထားသည်

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
my_mm: ပုံမှန်

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
my_mm: ပျက်စီးသွားသော

[ctx: #24992]
en: System
my_mm: စနစ်

[ctx: #24994]
en: Running
my_mm: ဖွင့်နေပါသည်

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
my_mm: အချက်ပေးခြင်း

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
my_mm: ခေါင်းစဉ်အားလုံးမှရွေးပါ

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
my_mm: စိတ်ကြိုက်

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
my_mm: QWERTY ကီးဘုတ်

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
my_mm: အနုပညာရှင်

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
my_mm: စတူဒီယို

[ctx: #29915]
note: General information news, in list selector (if present)
en: Info
my_mm: အချက်အလက်များ

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
my_mm: ဘာသာစကား

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
my_mm: အချက်အလက်

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
my_mm: ရာသီဥတု

[ctx: #33003]
en: Download
my_mm: ဒေါင်းလုတ်

[ctx: #33004]
en: Download & play
my_mm: ဒေါင်းလုတ်ဆွဲပြီးဖွင့်မည်

[ctx: #33005]
en: Download & save
my_mm: ဒေါင်းလုတ်ဆွဲပြီး ပိတ်မည်

[ctx: #33006]
en: Today
my_mm: ယနေ့မ

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
my_mm: န

[ctx: #33008]
en: Saving
my_mm: သိမ်းနေသည်

[ctx: #33009]
en: Copying
my_mm: ကူးနေသည်

[ctx: #33011]
en: Search duration
my_mm: ရှာဖွေသည့်ကြာချိန်

[ctx: #33012]
en: Short
my_mm: တို

[ctx: #33013]
en: Long
my_mm: ရှည်

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
my_mm: ဗွီဒီယိုမဖွင့်ခင် ဒေါင်းလုတ်ဆွဲရန်မေးမည်

[ctx: #33018]
en: Tonight
my_mm: ယနေ့ည

[ctx: #33020]
en: Condition
my_mm: အခြေအနေ

[ctx: #33027]
en: Sunrise
my_mm: နေထွက်ချိန်

[ctx: #33028]
en: Sunset
my_mm: နေဝင်ချိန်

[ctx: #33029]
en: Details
my_mm: အချက်အလက်များ

[ctx: #33035]
en: Maps
my_mm: မြေပုံများ

[ctx: #33036]
en: Hourly
my_mm: နာရီနှင့်အမျှ

[ctx: #33037]
en: Weekend
my_mm: စနေနှင့်တနင်္ဂနွေ

[ctx: #33052]
en: Check
my_mm: အမှတ်ခြစ်

[ctx: #33055]
en: Use your
my_mm: သုံးပါ သင်၏

[ctx: #33056]
en: Watch your
my_mm: ကြည့်ပါ သင်၏

[ctx: #33057]
en: Listen to
my_mm: နားထောင်ပါ

[ctx: #33058]
en: View your
my_mm: ကြည့်ပါ သင်၏

[ctx: #33060]
en: Power
my_mm: ပါဝါ

[ctx: #33066]
en: About your
my_mm: သင်၏အကြောင်း

[ctx: #33068]
en: Background
my_mm: နောက်ခံ

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
my_mm: နောက်ခံ

[ctx: #33070]
en: Custom background
my_mm: စိတ်ကြိုက်နောက်ခံ

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
my_mm: စိတ်ကြိုက်နောက်ခံများ

[ctx: #33077]
en: No data found!
my_mm: အချက်အလက်များမတွေ့ပါ

[ctx: #33078]
en: Next page
my_mm: နောက်တစ်မျက်နှာ

[ctx: #33079]
en: Love
my_mm: ချစ်

[ctx: #33080]
en: Hate
my_mm: မုန်း

[ctx: #33100]
en: Failed to start
my_mm: စရန်မဖြစ်နိုင်

[ctx: #34100]
en: Number of channels
my_mm: ချယ်နယ်များအရေအတွက်

[ctx: #34101]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 2.0
my_mm: ၂.၀

[ctx: #34102]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 2.1
my_mm: ၂.၁

[ctx: #34103]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 3.0
my_mm: ၃.၀

[ctx: #34104]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 3.1
my_mm: ၃.၁

[ctx: #34105]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 4.0
my_mm: ၄.၀

[ctx: #34106]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 4.1
my_mm: ၄.၁

[ctx: #34107]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 5.0
my_mm: ၅.၀

[ctx: #34108]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 5.1
my_mm: ၅.၁

[ctx: #34109]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 7.0
my_mm: ၇.၀

[ctx: #34110]
note: Indicates the number of audio channels in settings
en: 7.1
my_mm: ၇.၁

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
my_mm: GUI sounds ကိုဖွင့်မည်

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
my_mm: အမြဲတမ်း

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
my_mm: ဘယ်တော့မှ

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
my_mm: ဖွင့်ရန်အတွက်နောက်အမျိုးအစားကိုမရှာတွေ့ပါ

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
my_mm: ဖွင့်ရန်အတွက် အရှေ့ကအမျိုးအစားကို မရှာတွေ့ပါ

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
my_mm: ပိတ်

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
my_mm: ဖွင့်

[ctx: #35006]
en: Device removed
my_mm: ကိရိယာကိုဖြုတ်ပြီး

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
my_mm: ထွက်မည်

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
my_mm: HDMI port နံပါတ်

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
my_mm: ချိတ်ဆက်မိပြီ

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
my_mm: HDMI ကိရိယာသို့ချိတ်ဆက်မည်

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
my_mm: လစ်လျူရှု့

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
my_mm: အမြဲတမ်း

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
my_mm: channel သို့ပြောင်းမည်

[ctx: #36428]
en: Record
my_mm: မှတ်တမ်းသွင်းမည်

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
my_mm: ပိတ်ထားမည်

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
my_mm: ဘာမှမဟုတ်

[ctx: #36906]
en: episode
my_mm: အပိုင်း

[ctx: #36907]
en: episodes
my_mm: အပိုင်းများ

[ctx: #36910]
en: set
my_mm: သတ်မှတ်မည်

[ctx: #36911]
en: sets
my_mm: သတ်မှတ်မည်

[ctx: #36912]
en: video
my_mm: ဗွီဒီယို

[ctx: #36913]
en: videos
my_mm: ရုပ်ရှင်များ

[ctx: #36916]
en: artist
my_mm: အနုပညာရှင်

[ctx: #36918]
en: album
my_mm: အယ်လ်ဘမ်

[ctx: #36919]
en: albums
my_mm: အယ်လ်ဘမ်

[ctx: #36920]
en: song
my_mm: သီချင်း

[ctx: #36921]
en: songs
my_mm: သီချင်းများ

[ctx: #37026]
en: Auto
my_mm: အလိုအလျောက်

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
my_mm: ဖိုင်တစ်ခု

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
my_mm: ရင်းမြစ်

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
my_mm: အမြင့်ဆုံး

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
my_mm: အခြေခံ

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
my_mm: စိတ်ကြိုက်

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
my_mm: စတိုင်များ
