KODI Main - en to si_lk translation catalogue (1197 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
si_lk: ක්‍රමලේඛ

[ctx: #1]
en: Pictures
si_lk: ඡායාරූප

[ctx: #2]
en: Music
si_lk: සංගීත

[ctx: #3]
en: Videos
si_lk: වීඩියෝ

[ctx: #4]
en: TV guide
si_lk: රූපවාහිණි මගපෙන්වීම්

[ctx: #5]
en: Settings
si_lk: සැකසුම්

[ctx: #7]
en: File manager
si_lk: ගොනු කළමනාකරු

[ctx: #8]
en: Weather
si_lk: කාලගුණය

[ctx: #9]
en: Kodi media center
si_lk: කෝඩි මාධ්‍ය මධ්‍යස්ථානය

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
si_lk: සඳුදා

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
si_lk: අඟහරුවාදා

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
si_lk: බදාදා

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
si_lk: බෘහස්පතින්දා

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
si_lk: සිකුරාදා

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
si_lk: සෙනසුරාදා

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
si_lk: ඉරිදා

[ctx: #21]
en: January
si_lk: ජනවාරි

[ctx: #22]
en: February
si_lk: පෙබරවාරි

[ctx: #23]
en: March
si_lk: මාර්තු

[ctx: #24]
en: April
si_lk: අප්‍රේල්

[ctx: #25]
en: May
si_lk: මැයි

[ctx: #26]
en: June
si_lk: ජුනි

[ctx: #27]
en: July
si_lk: ජුලි

[ctx: #28]
en: August
si_lk: අගෝස්තු

[ctx: #29]
en: September
si_lk: සැප්තැම්බර්

[ctx: #30]
en: October
si_lk: ඔක්තෝබර්

[ctx: #31]
en: November
si_lk: නොවැම්බර්

[ctx: #32]
en: December
si_lk: දෙසැම්බර්

[ctx: #41]
en: Mon
si_lk: සඳු

[ctx: #42]
en: Tue
si_lk: අඟ

[ctx: #43]
en: Wed
si_lk: බදා

[ctx: #44]
en: Thu
si_lk: බ්‍රහ

[ctx: #45]
en: Fri
si_lk: සිකු

[ctx: #46]
en: Sat
si_lk: සෙන

[ctx: #47]
en: Sun
si_lk: ඉරි

[ctx: #51]
en: Jan
si_lk: ජන

[ctx: #52]
en: Feb
si_lk: පෙබ

[ctx: #53]
en: Mar
si_lk: මාර්

[ctx: #54]
en: Apr
si_lk: අප්‍රේ

[ctx: #55]
en: May
si_lk: මැයි

[ctx: #56]
en: Jun
si_lk: ජුනි

[ctx: #57]
en: Jul
si_lk: ජූලි

[ctx: #58]
en: Aug
si_lk: අගෝ

[ctx: #59]
en: Sep
si_lk: සැප්

[ctx: #60]
en: Oct
si_lk: ඔක්

[ctx: #61]
en: Nov
si_lk: නොවැ

[ctx: #62]
en: Dec
si_lk: දෙසැ

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
si_lk: දකුණ

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
si_lk: උතුර

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
si_lk: බටහිර

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
si_lk: නැගෙනහිර

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
si_lk: විචල්‍ය

[ctx: #98]
en: View: Auto
si_lk: දර්ශනය: ස්වයංක්‍රීය

[ctx: #99]
en: View: Auto big
si_lk: දර්ශනය: විශාල ස්වංක්‍රීය

[ctx: #100]
en: View: Icons
si_lk: දර්ශනය: අයිකනය

[ctx: #101]
en: View: List
si_lk: දර්ශනය: ලැයිස්තුව

[ctx: #102]
en: Scan
si_lk: පිරික්සීම

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
si_lk: වර්ග කරන්න: නම අනුව

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
si_lk: වර්ග කරන්න: දිනය අනුව

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
si_lk: වර්ග කරන්න: විශාලත්වය අනුව

[ctx: #106]
en: No
si_lk: නැහැ

[ctx: #107]
en: Yes
si_lk: ඔව්

[ctx: #108]
en: Slideshow
si_lk: ස්ලයිඩ් ෂෝ

[ctx: #109]
en: Create thumbs
si_lk: රූප සාදන්න

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
si_lk: හඳුනාගැනීමේ රූප සාදන්න

[ctx: #111]
en: Shortcuts
si_lk: කෙටිමාර්ග

[ctx: #112]
en: Paused
si_lk: තාවකාලිකව නවත්වා ඇත

[ctx: #113]
en: Update failed
si_lk: යාවත්කාල කිරීම අසාර්ථකයි

[ctx: #114]
en: Installation failed
si_lk: ස්ථාපනය අසාර්ථකයි

[ctx: #115]
en: Copy
si_lk: පිටපත් කරන්න

[ctx: #116]
en: Move
si_lk: චලනය කරන්න

[ctx: #117]
en: Delete
si_lk: මකාදමන්න

[ctx: #118]
en: Rename
si_lk: නම වෙනස් කරන්න

[ctx: #119]
en: New folder
si_lk: නව ෆෝල්ඩරය

[ctx: #120]
en: Confirm copy
si_lk: පිටපත්කිරිම තහවුරු කරන්න

[ctx: #121]
en: Confirm move
si_lk: චලනය කිරීම තහවුරු කරන්න

[ctx: #122]
en: Confirm delete
si_lk: මකාදැමීම තහවුරු කරන්න

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
si_lk: තෝරා ඇති ගොනුව(ගොනු) පිටපති කිරීමට ඔබ කැමතිද?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
si_lk: තෝරා ඇති ගොනුව(ගොනු) චලනය කිරීමට ඔබ කැමතිද?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
si_lk: තෝරා ඇති ගොනුව(ගොනු) මකාදැමීමට ඔබ කැමතිද?[CR]අවවාදයයි ! - මෙය ආපස්සට ගත නොහැක.

[ctx: #126]
en: Status
si_lk: තත්වය

[ctx: #127]
en: Objects
si_lk: වස්තූන්

[ctx: #128]
en: General
si_lk: සාමාන්‍ය

[ctx: #129]
en: Slideshow
si_lk: ස්ලයිඩ් ෂෝ

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
si_lk: පද්ධති තොරතුරු

[ctx: #131]
en: Display
si_lk: දර්ශන තිරය

[ctx: #132]
en: Albums
si_lk: ඇල්බමය

[ctx: #133]
en: Artists
si_lk: කලාකරුවන්

[ctx: #134]
en: Songs
si_lk: ගීත

[ctx: #135]
en: Genres
si_lk: ප්‍රබේද

[ctx: #136]
en: Playlists
si_lk: වාදන ලැයිස්තුව

[ctx: #137]
en: Search
si_lk: සොයන්න

[ctx: #138]
en: System information
si_lk: පද්දති තොරතුරු

[ctx: #139]
en: Temperatures:
si_lk: උෂ්ණත්ව:

[ctx: #142]
en: Time:
si_lk: කාලය

[ctx: #143]
en: Current:
si_lk: වර්තමාන

[ctx: #144]
en: Build:
si_lk: ගොඩනැගීම

[ctx: #145]
en: Network:
si_lk: ජාල:

[ctx: #146]
en: Type:
si_lk: වර්ගය:

[ctx: #147]
en: Static
si_lk: ස්ථිතික

[ctx: #149]
en: MAC address
si_lk: MAC ලිපිනය

[ctx: #150]
en: IP address
si_lk: IP ලිපිනය

[ctx: #151]
en: Link:
si_lk: සම්බන්ධ කරන්න

[ctx: #152]
en: Half duplex
si_lk: අර්ධ ද්විපත කරනය

[ctx: #153]
en: Full duplex
si_lk: සම්පුර්ණ ද්විපත කරනය

[ctx: #154]
en: Storage
si_lk: ගබඩා

[ctx: #155]
en: Drive
si_lk: තැටිය

[ctx: #156]
en: Free
si_lk: ඉතිරි

[ctx: #157]
en: Video
si_lk: දෘශ්‍ය

[ctx: #158]
en: Free memory
si_lk: ඉතිරි මතකය

[ctx: #159]
en: No link
si_lk: සබඳතාවක් නැත

[ctx: #160]
en: Free
si_lk: ඉතිරි

[ctx: #162]
en: Tray open
si_lk: තැටිය විවෘතයි

[ctx: #163]
en: Reading
si_lk: කියවමින්

[ctx: #164]
en: No disc
si_lk: තැටියක් නොමැත

[ctx: #165]
en: Disc present
si_lk: තැටියක් ඇත

[ctx: #166]
en: Skin
si_lk: පෙනුම

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
si_lk: ගොනු ක්‍රියාකාරිත්වය අවලංගු කරනවා

[ctx: #169]
en: Resolution
si_lk: විභේදන

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
si_lk: තිරය නැවුම් කරන වේගය

[ctx: #171]
en: Sort title
si_lk: නම අනුව පෙළගස්වන්න

[ctx: #172]
en: Release date
si_lk: මුදාහරිනලද දිනය

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
si_lk: 4:3 වීඩියෝ දර්ශනය කරන අයුරු

[ctx: #175]
en: Moods
si_lk: මනෝභාවයන්

[ctx: #176]
en: Styles
si_lk: මෝස්තර

[ctx: #179]
en: Song
si_lk: ගීතය

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
si_lk: කාලසීමාව

[ctx: #181]
en: Select album
si_lk: ඇල්බම් තෝරන්න

[ctx: #182]
en: Tracks
si_lk: ට්‍රැක්ස්

[ctx: #183]
en: Review
si_lk: සමාලෝචනය

[ctx: #184]
en: Refresh
si_lk: නැවුම් කිරීම

[ctx: #185]
en: Searching album
si_lk: ඇල්බම් සොයමින්

[ctx: #186]
en: OK
si_lk: හරි

[ctx: #187]
en: No albums found!
si_lk: ඇල්බමයන් සොයාගත නොහැක!

[ctx: #188]
en: Select all
si_lk: සියල්ල තෝරන්න

[ctx: #189]
en: Scanning media information
si_lk: මාධ්‍යයේ තොරතුරු සොයමින්

[ctx: #190]
en: Save
si_lk: සුරකින්න

[ctx: #191]
en: Shuffle
si_lk: අහඹු ලෙස

[ctx: #192]
en: Clear
si_lk: පිරිසිදු කරනවා

[ctx: #193]
en: Scan
si_lk: පිරික්සන්න

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
si_lk: සොයමින්...

[ctx: #195]
en: No information found!
si_lk: තොරතුරක් හමුවුයේ නැත!

[ctx: #196]
en: Select movie:
si_lk: චිත්‍රපටය තෝරන්න:

[ctx: #198]
en: Loading movie details
si_lk: චිත්‍රපට තොරතුරු පූරණය වෙමින්

[ctx: #199]
en: Web interface
si_lk: ජාල අතුරුමුහුණත්

[ctx: #200]
en: Audio encoders
si_lk: ශ්‍රව්‍ය එන්කෝඩර්

[ctx: #201]
en: Audio decoders
si_lk: ශ්‍රව්‍ය ඩිකෝඩර්

[ctx: #202]
en: Tagline
si_lk: ඇමිණුම්පේළි

[ctx: #203]
en: Plot outline
si_lk: කථා ආකෘතිය

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
si_lk: කැමැත්ත

[ctx: #206]
en: Cast
si_lk: චරිත

[ctx: #207]
en: Plot
si_lk: කථාව

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
si_lk: ක්‍රියා කරවන්න

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
si_lk: ඊළඟ

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
si_lk: පෙර

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
si_lk: පරිශීලක මුහුණත ක්‍රමාංකනය

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
si_lk: දෘශ්‍ය ක්‍රමාංකනය

[ctx: #215]
en: Soften
si_lk: මෘදු වෙනවා

[ctx: #216]
en: Zoom amount
si_lk: විශාලන ප්‍රමාණය

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
si_lk: පික්සෙල් අනුපාත

[ctx: #218]
en: DVD drive
si_lk: DVD ධාවකය

[ctx: #219]
en: Please insert disc
si_lk: කරුණාකර තැටිය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #220]
en: Remote share
si_lk: දුරස්ථ බෙදාගැනීම

[ctx: #221]
en: Network is not connected
si_lk: ජාලය සම්බන්ධ නැත

[ctx: #222]
en: Cancel
si_lk: අවලංගු කරන්න

[ctx: #224]
en: Speed
si_lk: වේගය

[ctx: #225]
en: Vertical shift
si_lk: සිරස් සිරුමාරුව

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
si_lk: CD තැටියේ තොරතුරු අන්තර්ජාලය ඔස්සේ පූරණය කරන්න

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
si_lk: අහඹුලෙස වාදනය වන ලැයිස්තුව පූරණය වෙමින්

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
si_lk: HDD spindown කාලය

[ctx: #230]
en: Video filters
si_lk: වීඩියෝ තේරීම්

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
si_lk: කිසිවක් නැත

[ctx: #232]
en: Point
si_lk: ලක්ෂය

[ctx: #233]
en: Linear
si_lk: රේඛිය

[ctx: #234]
en: Anisotropic
si_lk: අසමවර්ත

[ctx: #235]
en: Quincunx
si_lk: පංචතය

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
si_lk: ගෞසියන් ගණය

[ctx: #237]
en: Minification
si_lk: කුඩාකිරිම

[ctx: #238]
en: Magnification
si_lk: විශාල කිරීම

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
si_lk: අවසානයේදී වාදන ලැයිස්තුව පිරිසිදු කරන්න

[ctx: #240]
en: Display mode
si_lk: දෘශ්‍ය ආකාර

[ctx: #242]
en: Windowed
si_lk: කවුළුගත කළ

[ctx: #243]
en: Refresh rate
si_lk: නැවුම්වන වේගය

[ctx: #244]
en: Full screen
si_lk: සම්පුර්ණ තිරය

[ctx: #246]
en: Monitor
si_lk: මොනිටරය

[ctx: #247]
en: Scripts
si_lk: අකුරු පිටපත්

[ctx: #248]
en: Language
si_lk: භාෂාව

[ctx: #249]
en: Music
si_lk: සංගීත

[ctx: #250]
en: Visualisation
si_lk: නිරූපණය කිරීම්

[ctx: #251]
en: Select destination directory
si_lk: ගමනාන්ත නාමාවලිය තෝරන්න

[ctx: #253]
en: Number of channels
si_lk: නාලිකා ගණන

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
si_lk: DTS සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
si_lk: සිත්ගන්නා CD තොරතුරු

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
si_lk: දෝෂය

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
si_lk: කියවීමෙන් සම්බන්ධකය පවරනවා

[ctx: #259]
en: Opening
si_lk: වීවෘත වෙමින්

[ctx: #260]
en: Shoutcast
si_lk: ශබ්දවිකාශය

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
si_lk: ආරම්භය සඳහා රැඳී සිටීම...

[ctx: #262]
en: Scripts output
si_lk: අත් අකුරු නිමැවුම

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
si_lk: HTTP හරහා දුරස්ථව පාලනයට ඉඩදෙන්න

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
si_lk: පටිගත කරන්න

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
si_lk: පටිගත කිරීම නවත්වන්න

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
si_lk: වර්ග කරන්න: තැටි අනුව

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
si_lk: වර්ග කරන්න: කාලය අනුව

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
si_lk: වර්ග කරන්න: මාතෘකාව අනුව

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
si_lk: වර්ග කරන්න: ගායකයා අනුව

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
si_lk: වර්ග කරන්න: ඇල්බමය අනුව

[ctx: #271]
en: Top 100
si_lk: මුල් 100

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
si_lk: ඒකක අනුපාත සිරුමාරුව

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
si_lk: සෘජුකෝණාශ්‍රය සීරුමාරු කරන්න එවිට එය පරිපුර්ණ සමචතුරශ්‍රයකි

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
si_lk: ඉහල-වම දර්ශනය නොවීමේ ප්‍රතිඵලය

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
si_lk: පහත-දකුණ දර්ශනය නොවීමේ ප්‍රතිඵලය

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
si_lk: දර්ශනය නොවීමේ ප්‍රමාණ වෙනස් කිරීමට ඊතලය සීරුමාරු කරන්න

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
si_lk: උපසිරැසි ස්ථානගත කරමින්

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
si_lk: උපසිරැසි ස්ථානය වෙනස් කිරීමට පටිය සීරුමාරු කරන්න

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
si_lk: කට්ටල අංග ප්‍රවේශණය කළ නොහැක

[ctx: #280]
en: Using default settings
si_lk: නියත කට්ටල අගයන් භාවිතයෙන්

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
si_lk: කරුණාකර XML ගොනු පරික්ෂා කරන්න

[ctx: #283]
en: Search results
si_lk: ප්‍රතිඵල සොයන්න

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
si_lk: ප්‍රතිඵලයක් සොයාගත නොහැක

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
si_lk: ශ්‍රව්‍ය භාෂාව ඉදිරිපත් කරා

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
si_lk: උපශීර්ෂ භාෂාව ඉදිරිපත් කරා

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
si_lk: උපසිරැසි

[ctx: #288]
en: Font
si_lk: අකුරු

[ctx: #289]
en: Size
si_lk: ප්‍රමාණය

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
si_lk: වේගවත් අන්තර සංකෝචනය

[ctx: #291]
en: Video
si_lk: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #292]
en: Audio
si_lk: ශ්‍රවණ

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
si_lk: උපසිරැසි සඳහා විමසන්න

[ctx: #294]
en: Create bookmark
si_lk: පොත් යොමුව නිර්මාණය කරන්න

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
si_lk: පොත් යොමුව පවිත්‍ර කරන්න

[ctx: #297]
en: Audio offset
si_lk: ශ්‍රවණ ඔෆ්සෙට් අංකය

[ctx: #298]
en: Bookmarks
si_lk: පොත් යොමු

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
si_lk: MP1 සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
si_lk: MP2 සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
si_lk: MP3 සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #303]
en: Delay
si_lk: ප්‍රමාදය

[ctx: #304]
en: Language
si_lk: භාෂාව

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
si_lk: ක්‍රියාත්මක කලා

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
si_lk: අතරට කොළ නොදැමූ

[ctx: #309]
en: User interface language
si_lk: පරිශීලන මුහුණත් භාෂාව (User interface language)

[ctx: #312]
en: (0=auto)
si_lk: (0=ස්වයං)

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
si_lk: පරිගණක දත්ත ගබඩාව ශෝධනය කරමින්...

[ctx: #314]
en: Preparing...
si_lk: සුදානම් වෙමින්

[ctx: #315]
en: Database error
si_lk: පරිගණක දත්ත ගබඩා දෝෂය

[ctx: #316]
en: Searching songs...
si_lk: ගීත සොයමින්...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
si_lk: පරිගණක දත්ත ගබඩාව ශෝධනය කිරීම සාර්ථකයි

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
si_lk: ගීත ශෝධනය වෙමින්...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
si_lk: ගීත ශෝධනය වීම දෝෂ සහගතයි...

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
si_lk: ගායකයන් ශෝධනය කරමින්...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
si_lk: ගායකයන් ශෝධනය කිරීමේ දෝෂය...

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
si_lk: මාර්ග ශෝධනය කිරීම

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
si_lk: මාර්ග ශෝධනය කිරීමේ වැරැද්ද

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
si_lk: ඇල්බම් ශෝධනය කිරීම

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
si_lk: ඇල්බම් ශෝධනය කිරීමේ වැරැද්ද

[ctx: #328]
en: Writing changes...
si_lk: වෙනස් කිරීම් ලිවීම

[ctx: #329]
en: Error writing changes
si_lk: වෙනස් කිරීම් ලිවීමේ වැරැද්ද

[ctx: #330]
en: This may take some time...
si_lk: මෙයට යම් කාලයක් ගත වේ...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
si_lk: සම්පීඩනය වන පරිගණක දත්ත ගබඩාව

[ctx: #332]
en: Error compressing database
si_lk: සම්පීඩනය වන පරිගණක දත්ත ගබඩාව

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
si_lk: පුස්තකාලය ශෝධනය කිරීමට අවශ්‍යද?

[ctx: #334]
en: Clean library...
si_lk: පුස්තකාලය ශෝධනය...

[ctx: #335]
en: Start
si_lk: පටන් ගැනීම

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
si_lk: ක්‍රමඅනුපාත පරිවර්ථනය

[ctx: #337]
en: Output configuration
si_lk: ප්‍රතිදාන වින්‍යාස

[ctx: #338]
en: Fixed
si_lk: ස්ථාවර

[ctx: #339]
en: Optimized
si_lk: තත්වය උසස් කර ඇත

[ctx: #340]
en: Various artists
si_lk: විවිධ කලාකරුවන්

[ctx: #341]
en: Play disc
si_lk: තැටිය වාදනය කරන්න

[ctx: #342]
en: Movies
si_lk: චිත්‍රපට

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
si_lk: ක්‍රමඅනුපාත සීරුමාරු කරන්න

[ctx: #344]
en: Actors
si_lk: කලාකරුවන්

[ctx: #345]
en: Year
si_lk: වසර

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
si_lk: Downmix කිරීමේදී මුල් ශබ්ද පරිමාව පවත්වාගන්න

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
si_lk: DTS-HD හැකියාවක් ඇති ග්‍රාහකයා

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
si_lk: සත්‍යHD හැකියාවක් ඇති ග්‍රාහකයා

[ctx: #350]
en: Programs
si_lk: වැඩ සටහන්

[ctx: #351]
en: Off
si_lk: වහනවා

[ctx: #352]
en: Dim
si_lk: අදුරු

[ctx: #353]
en: Black
si_lk: කලු

[ctx: #354]
en: Matrix trails
si_lk: අකුරු අච්චු සලකුණු

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
si_lk: රැදී සිටින කාලය

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
si_lk: තිරපත වර්ගය

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
si_lk: කාලයට ක්‍රියාව නැවැත්වීම

[ctx: #358]
en: All albums
si_lk: සියලුම ඇල්බම්

[ctx: #359]
en: Recently added albums
si_lk: අලුතින් ඇතුළත් කෙරූ ඇල්බම්

[ctx: #360]
en: Screensaver
si_lk: තිරපත

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
si_lk: සමාවර්තනිය රූටන දර්ශන

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
si_lk: තිරපතය නොපැහැදිලි තත්වයේ

[ctx: #363]
en: Sort by: File
si_lk: වර්ග අනුව:ලිපිගොනුව

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
si_lk: Dolby සංඛාංක (AC3) සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
si_lk: වර්ග කරන්න: නම අනුව

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
si_lk: වර්ග කරන්න: වසර අනුව

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
si_lk: වර්ග කරන්න: ඇගයුම අනුව

[ctx: #369]
en: Title
si_lk: මාතෘකාව

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
si_lk: අකුණු කුණාටු

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
si_lk: අඩ වශයෙන්

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
si_lk: වැඩි වශයෙන්

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
si_lk: අව්ව සහිත

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
si_lk: වලාකුළු සහිත

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
si_lk: හිම

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
si_lk: වැස්ස

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
si_lk: එළිය

[ctx: #378]
note: Weather token
en: AM
si_lk: පෙ.ව.

[ctx: #379]
note: Weather token
en: PM
si_lk: ප.ව.

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
si_lk: වැහි

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
si_lk: ස්වල්ප

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
si_lk: විසිරී

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
si_lk: සුළඟ

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
si_lk: ප්‍රබල

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
si_lk: පැහැදිලි

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
si_lk: පිරිසිදු කරනවා

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
si_lk: වලාකුළු

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
si_lk: කලින්

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
si_lk: වහිනවා

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
si_lk: හදිසි ලුහු වැසි

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
si_lk: අඩු

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
si_lk: මධ්‍යස්ථ

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
si_lk: ඉහළ

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
si_lk: ඝන මිදුම

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
si_lk: තුනී මිදුම

[ctx: #396]
en: Select location
si_lk: ස්ථානය තෝරන්න

[ctx: #397]
en: Refresh time
si_lk: කාලය නැවත ප්‍රාණවත් කරන්න

[ctx: #398]
en: Temperature units
si_lk: උෂ්ණත්ව ඒකක

[ctx: #399]
en: Speed units
si_lk: වේග ඒකක

[ctx: #400]
en: Weather
si_lk: කාලගුණය

[ctx: #401]
en: Temp
si_lk: තාවකාලික

[ctx: #402]
en: Feels like
si_lk: වගේ දැනෙනවා

[ctx: #403]
en: UV index
si_lk: පාරජම්බුල දර්ශකය

[ctx: #404]
en: Wind
si_lk: සුළඟ

[ctx: #405]
en: Dew point
si_lk: තුෂාර අංකය

[ctx: #406]
en: Humidity
si_lk: ආර්ද්‍රතාව

[ctx: #409]
en: Defaults
si_lk: නියත අගයන්

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
si_lk: කාලගුණ සේවය විමසමින්

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
si_lk: කාලගුණය ලබා ගැනීම සඳහා:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
si_lk: කාලගුණ දත්ත ලබාගැනීම අසමර්ථයි

[ctx: #413]
en: Manual
si_lk: කාය වශයෙන්

[ctx: #414]
en: No review for this album
si_lk: මෙම ඇල්බමය සඳහා විමර්ශන නැත

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
si_lk: සංක්ෂිප්ත බාගත වෙමින්

[ctx: #417]
en: View: Big icons
si_lk: දර්ශනය: විශාල සුරුවම

[ctx: #418]
en: Low
si_lk: අඩු

[ctx: #419]
en: High
si_lk: ඉහළ

[ctx: #420]
en: Best match
si_lk: හොදම ගැලපුම

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
si_lk: ශබ්ද උපාංග සක්‍රියව තබාගන්න

[ctx: #422]
en: Delete album information
si_lk: ඇල්බම් තොරතුරු මකන්න

[ctx: #423]
en: Delete CD information
si_lk: තැටි තොරතුරු මකා දමන්න

[ctx: #424]
en: Select
si_lk: තෝරන්න

[ctx: #425]
en: No album information found
si_lk: ඇල්බම තොරතුරු සොයාගත නොහැක

[ctx: #426]
en: No CD information found
si_lk: තැටි තොරතුරු සොයාගත්තේ නොහැක

[ctx: #427]
en: Disc
si_lk: තැටිය

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
si_lk: නිවැරදි CD / DVD එක ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
si_lk: කරුණාකර පහත තැටිය ඇතුල් කරන්න:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
si_lk: වර්ග කරන්න: DVD අංකය අනුව

[ctx: #431]
en: No cache
si_lk: තාවකාලික මතකය නැත

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
si_lk: චිත්‍රපටිය ලේඛනාලයෙන් ඉවත් කරන්න

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
si_lk: වෙනත් තැටි ධාවකයක් අනාවරණය කර නැත

[ctx: #437]
en: Removable disk
si_lk: ඉවත්කළහැකි තැටිය

[ctx: #438]
en: Opening file
si_lk: විවෘතවෙන ගොනුව

[ctx: #439]
en: Cache
si_lk: තාවකාලික මතකය

[ctx: #440]
en: Hard disk
si_lk: දෘඪ තැටිය

[ctx: #442]
en: Local network
si_lk: ස්ථානික ජාලය

[ctx: #443]
en: Internet
si_lk: අන්තර්ජාලය

[ctx: #444]
en: Video
si_lk: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #445]
en: Audio
si_lk: ශ්‍රවණ

[ctx: #447]
en: Autorun media
si_lk: ස්වයංධාවන මාධ්‍යය

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
si_lk: Dolby Digital Plus (E-AC3) කිරීමට සමත් ග්‍රාහකය

[ctx: #449]
en: Enabled
si_lk: ක්‍රියාත්මක කලා

[ctx: #450]
en: Columns
si_lk: ස්ථම්භ

[ctx: #451]
en: Row 1 address
si_lk: 1 පෙළ ලිපිනය

[ctx: #452]
en: Row 2 address
si_lk: 2 පෙළ ලිපිනය

[ctx: #453]
en: Row 3 address
si_lk: 3 පෙළ ලිපිනය

[ctx: #454]
en: Row 4 address
si_lk: 4 පෙළ ලිපිනය

[ctx: #455]
en: Rows
si_lk: පේළි

[ctx: #456]
en: Mode
si_lk: ක්‍රමය

[ctx: #457]
en: Switch view
si_lk: දර්ශනය මාරුව

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
si_lk: Sampling rate (kHz) සීමා කිරීම

[ctx: #459]
en: Subs
si_lk: අතුරු

[ctx: #460]
en: Audio stream
si_lk: ශ්‍රවණ ප්‍රවාහය

[ctx: #461]
en: [active]
si_lk: [ක්‍රියාකාරී]

[ctx: #463]
en: Backlight
si_lk: පසුආලෝකය

[ctx: #464]
en: Brightness
si_lk: දීප්තිය

[ctx: #465]
en: Contrast
si_lk: වෙනස

[ctx: #466]
en: Gamma
si_lk: ගැමා

[ctx: #467]
en: Type
si_lk: වර්ගය

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
si_lk: OSD පිහිටුමවෙනස් වෙනස් කිරීමට පටිය චලනය කරන්න

[ctx: #469]
en: OSD position
si_lk: OSD පිහිටුම

[ctx: #470]
en: Credits
si_lk: සම්මාන

[ctx: #474]
en: Off
si_lk: වහනවා

[ctx: #475]
en: Music only
si_lk: සංගීතය පමණයි

[ctx: #476]
en: Music & video
si_lk: සංගීතය සහ වීඩියෝව

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
si_lk: වාදන ලැයිස්තුව ප්‍රවේශණය කළ නොහැක

[ctx: #479]
en: Skin & language
si_lk: සිවිය සහ භාෂාව

[ctx: #480]
en: Appearance
si_lk: පෙනුම

[ctx: #481]
en: Audio options
si_lk: ශ්‍රවණ කැමැත්ත

[ctx: #482]
en: About Kodi
si_lk: Kodi ගැන

[ctx: #485]
en: Delete album
si_lk: ඇල්බමය මකා දමන්න

[ctx: #486]
en: Repeat
si_lk: නැවත කිරීම

[ctx: #487]
en: Repeat one
si_lk: නැවත වරක් කිරීම

[ctx: #488]
en: Repeat folder
si_lk: පත්‍රිකාව නැවත කිරීම

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
si_lk: ස්වයන්ක්‍රියව ඊළඟ ගීතය වාදනය කරන්න

[ctx: #491]
en: - Use big icons
si_lk: -විශාල සුරුවම් භාවිතා කරන්න

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
si_lk: VobSubs ප්‍රමාණ වෙනස් කරන්න

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
si_lk: Advanced options (ප්රවීණයන් සඳහා පමණි!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
si_lk: සමස්ථ ශ්‍රවණ මුලික ස්ථානය

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
si_lk: පරිශීලක මුහුණත් විභේදනය දක්වා වීඩියෝ විශාල කරන්න

[ctx: #496]
en: Calibration
si_lk: ක්‍රමාංකනය

[ctx: #497]
en: Show file extensions
si_lk: ගොනු විස්ථීර්න පෙන්වන්න

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
si_lk: වර්ග කරන්න: වර්ගය අනුව

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
si_lk: මාර්ගගත බලන සේවාවට සම්බන්ධ කිරීම කල නොහැක

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
si_lk: ඇල්බම තොරතුරු බාගත වීම අසාර්ථකයි

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
si_lk: ඇල්බම් නාමයන් සඳහා අවලෝකනය

[ctx: #502]
en: Open
si_lk: අරින්න

[ctx: #503]
en: Busy
si_lk: කාර්ය බහුලයි

[ctx: #504]
en: Empty
si_lk: හිස්

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
si_lk: මාද්‍ය තොරතුරු ලිපිගොනු මගින් පූරණය වෙමින්...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
si_lk: වර්ග කරන්න: භාවිතය අනුව

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
si_lk: නිරූපණය කිරීම් සක්රීය කරන්න

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
si_lk: වීඩියෝ ආකාරය මාරුවීම ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #512]
en: Startup window
si_lk: ආරම්භක කවුළුව

[ctx: #513]
en: Home window
si_lk: නිවාස කවුළුව

[ctx: #514]
en: Manual settings
si_lk: අතින් කට්ටල අංග සැකසීම

[ctx: #515]
en: Genre
si_lk: ප්‍රභේද

[ctx: #517]
en: Recently played albums
si_lk: අලුතින් ඇතුළත් කළ ඇල්බම

[ctx: #518]
en: Launch
si_lk: ආරම්භ කරන්න

[ctx: #519]
en: Launch in...
si_lk: තුළින් ආරම්භ කරන්න...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
si_lk: සම්පාදන

[ctx: #522]
en: Remove source
si_lk: මුලාශ්‍රය ඉවත් කරන්න

[ctx: #523]
en: Switch media
si_lk: මාධ්‍යය මං මාරු කරන්න

[ctx: #524]
en: Select playlist
si_lk: වාදන ලැයිස්තුව තෝරන්න

[ctx: #525]
en: New playlist...
si_lk: නව වාදන ලැයිස්තුව...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
si_lk: වාදන ලැයිස්තුවට එකතු කරන්න

[ctx: #527]
en: Manually add to library
si_lk: ලේඛනාලයට අතින් එකතු කරන්න

[ctx: #528]
en: Enter title
si_lk: මාතෘකාව ඇතුල් කරන්න

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
si_lk: දෝෂය: අනු පිටපත් මාතෘකාව

[ctx: #530]
en: Select genre
si_lk: ප්‍රභේද තෝරන්න

[ctx: #531]
en: New genre
si_lk: නව ප්‍රභේදය

[ctx: #532]
en: Manual addition
si_lk: අතින් එකතු කිරීම

[ctx: #533]
en: Enter genre
si_lk: ප්‍රභේදය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #535]
en: List
si_lk: ලැයිස්තුව

[ctx: #536]
en: Icons
si_lk: සුරුවම්

[ctx: #537]
en: Big list
si_lk: විශාල ලැයිස්තුව

[ctx: #538]
en: Big icons
si_lk: විශාල සුරුවම්

[ctx: #539]
en: Wide
si_lk: පුළුල්

[ctx: #540]
en: Big wide
si_lk: මහත් පුළුල්

[ctx: #541]
en: Album icons
si_lk: ඇල්බම සුරුවම්

[ctx: #542]
en: DVD icons
si_lk: DVD සුරුවම්

[ctx: #544]
en: Media info
si_lk: මාධ්‍ය තොරතුරු

[ctx: #545]
en: Audio output device
si_lk: ශ්‍රවණ දත්ත නිපදවන උපකරණය

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
si_lk: දත්ත නිපදවන උපකරණය පසුකර යන්න.

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
si_lk: මෙම ගායකයා සඳහා චරිතාපදානය නැත

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
si_lk: බහුනාලි ශ්‍රවණ ත්‍රිමාණයට යටිකලවම් කරන්න

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
si_lk: අංකය

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
si_lk: නම

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
si_lk: දිනය

[ctx: #553]
en: Size
si_lk: ප්‍රමාණය

[ctx: #554]
en: Track
si_lk: තැටිය

[ctx: #555]
en: Time
si_lk: කාලය

[ctx: #556]
en: Title
si_lk: මාතෘකාව

[ctx: #557]
en: Artist
si_lk: ගායකයා

[ctx: #558]
en: Album
si_lk: ඇල්බමය

[ctx: #559]
en: Playlist
si_lk: වාදන ලැයිස්තුව

[ctx: #560]
en: ID
si_lk: හඳුනාගැනීමේ අංකය

[ctx: #561]
en: File
si_lk: ගොනුව

[ctx: #562]
en: Year
si_lk: වසර

[ctx: #563]
en: Rating
si_lk: තක්සේරු කිරීම

[ctx: #564]
en: Type
si_lk: වර්ගය

[ctx: #565]
en: Usage
si_lk: භාවිතය

[ctx: #566]
en: Album artist
si_lk: ඇල්බම ගායකයා

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
si_lk: ගණන් කිරීම ක්‍රියාකරවන්න

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
si_lk: අවසානයට ක්‍රියා කරවූ

[ctx: #569]
en: Comment
si_lk: අර්ථ කථනය

[ctx: #570]
en: Date added
si_lk: දිනය ඇතුළත් කළා

[ctx: #571]
en: Default
si_lk: නියත

[ctx: #572]
en: Studio
si_lk: මැදිරිය

[ctx: #573]
en: Path
si_lk: පෙත

[ctx: #574]
en: Country
si_lk: රට

[ctx: #575]
en: In progress
si_lk: කෙරෙමින් පවතින

[ctx: #576]
en: Times played
si_lk: ක්‍රියාත්මක කළ කාලයන්

[ctx: #577]
en: Date taken
si_lk: ලබාගත් දිනය

[ctx: #580]
en: Sort direction
si_lk: වර්ග කළ දිශාව

[ctx: #581]
en: Sort method
si_lk: වර්ග කරන ක්‍රමය

[ctx: #582]
en: View mode
si_lk: දර්ශන ආකාරය

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
si_lk: විවිධ පත්‍රිකා සඳහා දර්ශන මතක තබාගන්න

[ctx: #584]
en: Ascending
si_lk: ආරෝහණ

[ctx: #585]
en: Descending
si_lk: අවරෝහණ

[ctx: #586]
en: Edit playlist
si_lk: වාදන ලැයිස්තුව සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #587]
en: Filter
si_lk: පෙරනය

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
si_lk: සාද ආකාරය අවලංගු කරන්න

[ctx: #589]
en: Party mode
si_lk: සාද ආකාරය

[ctx: #590]
en: Random
si_lk: අහඹු

[ctx: #591]
en: Off
si_lk: වහනවා

[ctx: #592]
en: One
si_lk: එක

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
si_lk: සියළු

[ctx: #594]
en: Off
si_lk: වහනවා

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
si_lk: නැවත කරන්න: වහන්න

[ctx: #596]
en: Repeat: One
si_lk: නැවත කරන්න: එක

[ctx: #597]
en: Repeat: All
si_lk: නැවත කරන්න: සියල්ල

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
si_lk: ශ්‍රවණ CD තැටිය වේගයෙන් දුවවන්න

[ctx: #601]
en: Medium
si_lk: මධ්‍යස්ථ

[ctx: #602]
en: Standard
si_lk: ප්‍රමිත

[ctx: #603]
en: Extreme
si_lk: අත්‍යන්ත

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
si_lk: නිත්‍ය මාත්‍රා අනුපාතය

[ctx: #605]
en: Ripping...
si_lk: වේගයෙන් දුවවමින්

[ctx: #607]
en: To:
si_lk: වෙතට:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
si_lk: CDDARipPath සකස් කර නොමැති නිසා CD හෝ ට්‍රැක් ගබඩා කරගත නොහැක.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
si_lk: ශ්‍රවණ තැටිය දුවවන්න

[ctx: #611]
en: Enter number
si_lk: අංකය ඇතුල් කරන්න

[ctx: #612]
en: Bits/sample
si_lk: මාත්‍රා/සාම්පල

[ctx: #613]
en: Sample rate
si_lk: සාම්පල අනුපාතය

[ctx: #614]
en: Virtual folder
si_lk: අථත්ය ෆෝල්ඩරය

[ctx: #620]
en: Audio CDs
si_lk: ශ්‍රවණ CD තැටි

[ctx: #621]
en: Encoder
si_lk: සංකේතකය

[ctx: #622]
en: Quality
si_lk: ගුණත්වය

[ctx: #623]
en: Bitrate
si_lk: මාත්‍රා අනුපාතය

[ctx: #624]
en: Include track number
si_lk: තැටි අංකය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #625]
en: All songs of
si_lk: සියළු ගීත

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
si_lk: කරමින් පවතින රූපවාහිනී දර්ශන

[ctx: #629]
en: View mode
si_lk: දර්ශන ආකාරය

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
si_lk: සාමාන්‍ය

[ctx: #631]
en: Zoom
si_lk: ශීඝ්‍ර ආරෝහණය

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
si_lk: ඇදීම 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
si_lk: පුළුල් විශාලන

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
si_lk: ඇදීම 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
si_lk: මුල් ප්රමාණය

[ctx: #636]
en: Custom
si_lk: ක්‍රමය

[ctx: #639]
en: Use track levels
si_lk: තැටි මට්ටම් භාවිතා කරන්න

[ctx: #640]
en: Use album levels
si_lk: ඇල්බම මට්ටම් භාවිතා කරන්න

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
si_lk: විශාල ගොනුවක් විචයනය කිරීමට අවශ්‍යයි. පවත්වාගෙන යන්නද?

[ctx: #646]
en: Remove from library
si_lk: ලේඛනාලයෙන් ඉවත් කරන්න

[ctx: #647]
en: Export video library
si_lk: වීඩියෝ ලේඛනාලය නිර්යාත කරන්න

[ctx: #648]
en: Import video library
si_lk: වීඩියෝ ලේඛනාලය ගෙන්නන්න

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
si_lk: ආයත කරමින්

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
si_lk: නිර්යාත කරමින්

[ctx: #651]
en: Browse for library
si_lk: ලේඛනාලය සඳහා විමසන්න

[ctx: #652]
en: Years
si_lk: වර්ෂ

[ctx: #653]
en: Update library
si_lk: ලේඛනාලය යාවත් කාලින කරන්න

[ctx: #655]
en: Browse for executable
si_lk: ක්‍රියාකර වීම සඳහා විමසන්න

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
si_lk: වාදන ලැයිස්තුව සඳහා විමසන්න

[ctx: #657]
en: Browse for folder
si_lk: පත්‍රිකාව සඳහා විමසන්න

[ctx: #658]
en: Song information
si_lk: ගීත තොරතුරු

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
si_lk: අරේඛිය ඇදීම

[ctx: #660]
en: Volume amplification
si_lk: ශබ්ද ප්‍රමාණ විස්තර කොට දැක්වීම

[ctx: #661]
en: Choose export folder
si_lk: නිර්යාත පත්‍රිකාව තෝරන්න

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
si_lk: මෙම ගොනුව තව දුරටත් ලබාගත නොහැක.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
si_lk: එය ලේඛනාලයෙන් ඉවත් කිරීමට ඔබ කැමතිද ?

[ctx: #665]
en: Compression level
si_lk: පීඩන මට්ටම්

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
si_lk: ලේඛනාලය සුමට කිරීම

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
si_lk: පරණ ගීත ලේඛනාලයෙන් ඉවත් කරමින්

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
si_lk: මෙම පෙත කලින් සුපිරික්සා කර තියෙනවා

[ctx: #705]
en: Network
si_lk: ජාලය

[ctx: #706]
en: Server
si_lk: මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
si_lk: අන්තර්ජාල කෙටුම්පත (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
si_lk: අවලංගු තිර්ථයක් නිරුපණය කොට ඇත. අගය 1 සහ 65535 අතර විය යුතුය.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
si_lk: HTTP ප්‍රතියුක්තය

[ctx: #715]
en: Assignment
si_lk: පැවරුම

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
si_lk: ස්වයංක්‍රිය (DHCP)

[ctx: #719]
en: IP address
si_lk: IP ලිපිනය

[ctx: #720]
en: Netmask
si_lk: අන්තර්ජාල IP ලිපිනය බෙදන ක්‍රමය

[ctx: #721]
en: Default gateway
si_lk: නියත ද්වාරය

[ctx: #722]
en: DNS server
si_lk: DNS මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #723]
en: Save & restart
si_lk: ආරක්ෂා කර නැවත ආරම්භ කරන්න

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
si_lk: අවලංගු ලිපිනයක් නිරුපණය කොට ඇත. අගය AAA.BBB.CCC.DDD විය යුතුය.

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
si_lk: අංක 0 and 255 අතර.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
si_lk: වෙනස් කිරීම් ආරක්ෂා කොට නැත. ආරක්ෂා නොකර ඉදිරියට පවත්වාගෙන යන්නද?

[ctx: #727]
en: Web server
si_lk: ජාල මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #728]
en: FTP server
si_lk: FTP මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #730]
en: Port
si_lk: තිර්ථය

[ctx: #731]
en: Black
si_lk: කලු

[ctx: #732]
en: Save & apply
si_lk: ආරක්ෂා කර යොමු කරන්න

[ctx: #733]
en: Password
si_lk: මුරපදය

[ctx: #734]
en: No pass
si_lk: අවස්ථාව නැත

[ctx: #735]
en: Character set
si_lk: අකුරු කට්ටලය

[ctx: #736]
en: Style
si_lk: හැඩය

[ctx: #737]
en: Colour
si_lk: වර්ණය

[ctx: #738]
en: Normal
si_lk: සාමාන්‍ය

[ctx: #739]
en: Bold
si_lk: තද අකුරු

[ctx: #740]
en: Italics
si_lk: ඇල අකුරු

[ctx: #741]
en: Bold italics
si_lk: තද ඇල අකුරු

[ctx: #742]
en: White
si_lk: සුදු

[ctx: #743]
en: Yellow
si_lk: කහ

[ctx: #744]
en: Files
si_lk: ගොනු

[ctx: #747]
en: Error loading image
si_lk: රූපය ප්‍රවේශණය වීම දෝෂ සහගතයි

[ctx: #748]
en: Edit path
si_lk: පෙත සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #749]
en: Mirror image
si_lk: දර්පණ රූපය

[ctx: #750]
en: Are you sure?
si_lk: ඔබට විශ්වාස ද ?

[ctx: #751]
en: Removing source
si_lk: ප්‍රභවය ඉවත්කරමින්

[ctx: #754]
en: Add program link
si_lk: වැඩසටහන් පුරුක එකතු කරන්න

[ctx: #755]
en: Edit program path
si_lk: වැඩසටහන් පෙත සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #756]
en: Edit program name
si_lk: වැඩසටහන් නම සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #757]
en: Edit path depth
si_lk: පෙතේ ගැඹුර සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #759]
en: View: Big list
si_lk: දර්ශනය: විශාල ලැයිස්තුව

[ctx: #760]
en: Yellow
si_lk: කහ

[ctx: #761]
en: White
si_lk: සුදු

[ctx: #762]
en: Blue
si_lk: නිල්

[ctx: #763]
en: Bright green
si_lk: තද කොළ

[ctx: #764]
en: Yellow green
si_lk: කහ කොළ

[ctx: #765]
en: Cyan
si_lk: මයුර නිල

[ctx: #766]
en: Light grey
si_lk: ලා අළු

[ctx: #767]
en: Grey
si_lk: අළු

[ctx: #772]
en: Audio
si_lk: ශ්‍රවණ

[ctx: #773]
en: Seeking
si_lk: සොයමින් පවතී

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
si_lk: නිදර්ශන ෆෝල්ඩරය

[ctx: #790]
en: Remote control
si_lk: දුරස්ථ පාලනය

[ctx: #792]
en: Port
si_lk: තිර්ථය

[ctx: #793]
en: Port range
si_lk: තීර්ථ පරාසය

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
si_lk: ආරම්භයේ සිට නැවත කිරීමේ ප්‍රමාදය (මි.තත්.)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
si_lk: අඛණ්ඩව නැවත කිරීමේ ප්‍රමාදය (මි.තත්.)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
si_lk: උපරිම සේවාදායකයන් ප්‍රමාණය

[ctx: #798]
en: Internet access
si_lk: අන්තර්ජාල ප්‍රවේශය

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
si_lk: වර්ගය

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
si_lk: අවලංගු තීර්ථ අංකයක් ඇතුළත් කර ඇත

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
si_lk: වලංගු තීර්ථ අන්තරය 1-65535 වේ.

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
si_lk: වලංගු තීර්ථ අන්තරය 1024-65535 වේ.

[ctx: #1000]
en: Preview
si_lk: පුර්ව දර්ශනය

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
si_lk: සම්බන්ධ වීමට නොහැක

[ctx: #1006]
en: IP address
si_lk: IP ලිපිනය

[ctx: #1007]
en: Add network location
si_lk: ජාල ස්ථානය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1008]
en: Protocol
si_lk: මුල කේතය

[ctx: #1009]
en: Server address
si_lk: මෙහෙයුම් ලිපිනය

[ctx: #1010]
en: Server name
si_lk: මෙහෙයුම්කරුගේ නම

[ctx: #1011]
en: Remote path
si_lk: දුරස්ථ පෙත

[ctx: #1012]
en: Shared folder
si_lk: බෙදාගත් පත්‍රිකාව

[ctx: #1013]
en: Port
si_lk: තිර්ථය

[ctx: #1014]
en: Username
si_lk: පරිශීලක නම

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
si_lk: ජාල මෙහෙයුම සඳහා විමසන්න

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
si_lk: මෙහෙයුම්කරුගේ ජාල ලිපිනය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
si_lk: මෙහෙයුම්කරුගේ පෙත ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
si_lk: තීර්ථ අංකය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1019]
en: Enter the username
si_lk: පරිශීලක නම ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
si_lk: පෙත් ඇතුළත් කරන්න හෝ මාධ්‍ය ස්ථානය සඳහා විමසන්න.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
si_lk: නව කොටස සඳහා විමසන්න

[ctx: #1024]
en: Browse
si_lk: විමසන්න

[ctx: #1026]
en: Add source
si_lk: ප්‍රභවය එකතු කරන්න

[ctx: #1027]
en: Edit source
si_lk: ප්‍රභවය සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
si_lk: නව නම් පත ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1030]
en: Browse for image
si_lk: ඡායාරුප සඳහා විමසන්න

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
si_lk: ඡායාරුප පත්‍රිකාව සඳහා විමසන්න

[ctx: #1032]
en: Add network location...
si_lk: ජාල ස්ථානය එකතු කරන්න...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
si_lk: ගොනුව සඳහා විමසන්න

[ctx: #1034]
en: Submenu
si_lk: උප ලේඛණය

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
si_lk: උප ලේඛණ බොත්තම් ක්‍රියාත්මක කරන්න.

[ctx: #1036]
en: Favourites
si_lk: ප්‍රියතම

[ctx: #1040]
en: Loading directory
si_lk: නාමාවලි පූරණය

[ctx: #1046]
en: Access points
si_lk: ප්‍රවේශ කරුණු

[ctx: #1048]
en: Username
si_lk: පරිශීලක නම

[ctx: #1049]
en: Script settings
si_lk: අත්පත කට්ටල අංග

[ctx: #1050]
en: Singles
si_lk: තනි රෝල් තහඩු

[ctx: #1051]
en: Enter web address
si_lk: ජාල ලිපිනය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1180]
en: Proxy type
si_lk: බලපත්‍ර වර්ගය

[ctx: #1182]
en: SOCKS4
si_lk: ස්ථර4

[ctx: #1183]
en: SOCKS4A
si_lk: ස්ථර4A

[ctx: #1184]
en: SOCKS5
si_lk: ස්ථර5

[ctx: #1200]
en: SMB client
si_lk: SMB සේවාදායකයා

[ctx: #1202]
en: Workgroup
si_lk: ශ්‍රම වැඩ කණ්ඩායම

[ctx: #1203]
en: Default username
si_lk: නියත පරිශීලක නම

[ctx: #1204]
en: Default password
si_lk: නියත මුරපදය

[ctx: #1207]
en: WINS server
si_lk: WINS මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
si_lk: SMB කොටස් නැංවුම

[ctx: #1210]
en: Remove
si_lk: ඉවත් කරන්න

[ctx: #1211]
en: Music
si_lk: සංගීත

[ctx: #1212]
en: Video
si_lk: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #1213]
en: Pictures
si_lk: පින්තූර

[ctx: #1214]
en: Files
si_lk: ගොනු

[ctx: #1215]
en: Music & video
si_lk: සංගීතය සහ වීඩියෝව

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
si_lk: සංගීතය සහ ඡයාරූප

[ctx: #1217]
en: Music & files
si_lk: සංගීතය සහ ගොනු

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
si_lk: වීඩියෝ සහ ඡායරූප

[ctx: #1219]
en: Video & files
si_lk: වීඩියෝ සහ ගොනු

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
si_lk: ඡායරූප සහ ගොනු

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
si_lk: සංගීතය සහ වීඩියෝව සහ ඡායරූප

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
si_lk: සංගීතය සහ වීඩියෝව සහ ඡායරූප සහ ගොනු

[ctx: #1223]
en: Disabled
si_lk: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
si_lk: ගොනු සහ සංගීතය සහ වීඩියෝව

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
si_lk: ගොනු සහ ඡායාරූප සහ සංගීතය

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
si_lk: ගොනු සහ ඡායාරූප සහ වීඩියෝව

[ctx: #1229]
en: Music & programs
si_lk: සංගීතය සහ වැඩසටහන්

[ctx: #1230]
en: Video & programs
si_lk: වීඩියෝ සහ වැඩ සටහන්

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
si_lk: ඡායරූප සහ වැඩ සටහන්

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
si_lk: සංගීතය සහ වීඩියෝව සහ ඡායරූප සහ වැඩසටහන්

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
si_lk: වැඩසටහන් සහ වීඩියෝව සහ සංගීතය

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
si_lk: වැඩසටහන් සහ ඡායාරූප සහ සංගීතය

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
si_lk: වැඩසටහන් සහ ඡායාරූප සහ වීඩියෝව

[ctx: #1259]
en: Zeroconf
si_lk: ශුන්‍යආකෘති

[ctx: #1271]
en: Device name
si_lk: උපකරණයේ නම

[ctx: #1272]
en: Use password protection
si_lk: ආරක්ෂක මුරපදය භාවිතා කරන්න

[ctx: #1273]
en: AirPlay
si_lk: ගුවන්විදුලි ප්‍රචාරය

[ctx: #1274]
en: AirTunes
si_lk: ගුවන්සුසරය

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
si_lk: ශ්‍රවණ උපකරණය වෙනස් කිරීම

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
si_lk: උපකරණය පසුකර යාම වෙනස් කරන්න

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
si_lk: අත්‍යන්ත

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
si_lk: සුළිය

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
si_lk: සුළං සහිත

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
si_lk: සිටුවම්

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
si_lk: උල්කටුව ඇල්ලීම

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
si_lk: සහ

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
si_lk: ශිත ජනක

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
si_lk: ප්‍රමාද

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
si_lk: තනි

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
si_lk: ගිගුරුම් වැසි

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
si_lk: අකුණු

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
si_lk: ඉරිදා

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
si_lk: අධික

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
si_lk: තුළ

[ctx: #1406]
note: Weather token
en: the
si_lk: රාශියකින් එකක් වෙන් කරන නාමපදයක් මුලට යොදන තනි පදය

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
si_lk: වටපිටාව

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
si_lk: හිමකැට

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
si_lk: පළිඟු

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
si_lk: ශාන්ත

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
si_lk: සමඟ

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
si_lk: සුළං සහිත

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
si_lk: අණ්ඩ

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
si_lk: අකුණු කුණාටුව

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
si_lk: පොද වැස්ස

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
si_lk: මීදුමෙන් වැසුණු

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
si_lk: ධාන්‍ය

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
si_lk: අකුණු කුණාටු

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
si_lk: අඥාන

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
si_lk: මධ්‍යම

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
si_lk: සුළං සහිත

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
si_lk: මිදුම

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
si_lk: අඳුරු වූ

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
si_lk: මුනිස්සම්

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
si_lk: හිමකැට වැස්ස

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
si_lk: දුම

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
si_lk: ගිනි කඳු

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
si_lk: භස්ම

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
si_lk: කවුරුත් දන්නා

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
si_lk: ධූලි

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
si_lk: වැලි

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
si_lk: sirikada

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
si_lk: සුළිය

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
si_lk: වැලි කුණාටුව

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
si_lk: සුළං හැමීම

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
si_lk: මුනිස්සම්

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
si_lk: කුඩා

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
si_lk: සහ

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
si_lk: හිම වැස්ස

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
si_lk: සමඟ

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
si_lk: අවස්ථාව

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
si_lk: ගේ

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
si_lk: නළය

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
si_lk: වලාකුළ

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
si_lk: අඥාත

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
si_lk: වර්ෂණය

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
si_lk: ආංශික

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
si_lk: අක්‍රිය වූ පසු දර්ශනය උදාසීන කර දමන්න

[ctx: #2050]
en: Runtime
si_lk: ධාවන කාලය

[ctx: #2080]
en: Empty list
si_lk: හිස් ලැයිස්තුව

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
si_lk: පුර්ව ලැයිස්තුවට ආපසු ගියා මක්නිසාදයත් සක්‍රිය ලැයිස්තුව හිස් වී තිබෙනවා

[ctx: #10000]
en: Home
si_lk: නිවාස

[ctx: #10001]
en: Programs
si_lk: වැඩ සටහන්

[ctx: #10002]
en: Pictures
si_lk: පින්තූර

[ctx: #10003]
en: File manager
si_lk: ගොනු කළමනාකරු

[ctx: #10004]
en: Settings
si_lk: සිටුවම්

[ctx: #10005]
en: Not available
si_lk: ලබාගත නොහැක

[ctx: #10007]
en: System information
si_lk: පද්දති තොරතුරු

[ctx: #10016]
en: Settings - System
si_lk: කට්ටල අංග - පද්ධති

[ctx: #10025]
en: Videos
si_lk: වීඩියෝ

[ctx: #10029]
en: Login screen
si_lk: ඇතුල්වන තිරය

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
si_lk: කට්ටල අංග - ආකෘති

[ctx: #10037]
en: Standard
si_lk: ප්‍රමිත

[ctx: #10038]
en: Advanced
si_lk: උසස්

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
si_lk: මෙම ප්‍රවර්ගයේ කට්ටල අංග යළි පිහිටුවීමට අවශ්‍යබව ඔබට විශ්වාස ද ?

[ctx: #10043]
en: Help
si_lk: උදව්

[ctx: #10044]
en: No help available
si_lk: උදව් ලබාගත නොහැක

[ctx: #10060]
en: Favourites
si_lk: ප්‍රියතම

[ctx: #10126]
en: File browser
si_lk: ගොනු විමසන්නා

[ctx: #10128]
en: Network setup
si_lk: ජාල සැලැස්ම

[ctx: #10129]
en: Media source
si_lk: සන්නිවේදන ප්‍රභවය

[ctx: #10130]
en: Profile settings
si_lk: පැතිකඩ සැකසුම්

[ctx: #10131]
en: Lock settings
si_lk: අගුල් සැකසුම්

[ctx: #10132]
en: Content settings
si_lk: සංයුක්ත සැකසුම්

[ctx: #10134]
en: Favourites
si_lk: ප්‍රියතම

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
si_lk: දැකුම්කළු වාදන ලැයිස්තු සම්පාදක

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
si_lk: දැකුම්කළු වාදන ලැයිස්තු නීති සම්පාදක

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
si_lk: නියැලුම කට්ටල අංග

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
si_lk: උපසිරැසි සොයමින්....

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
si_lk: උපසිරැසි සොයමින් හෝ රහසිගතව තබමින්

[ctx: #10212]
en: terminating
si_lk: නවත්වමින්.....

[ctx: #10213]
en: buffering
si_lk: අවරෝධක කරමින්

[ctx: #10214]
en: Opening stream
si_lk: ප්‍රවාහය අරබමින්

[ctx: #10502]
en: Music
si_lk: සංගීත

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
si_lk: හොදම සිංදු 100

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
si_lk: හොදම ඇල්බම් 100

[ctx: #10506]
en: Programs
si_lk: වැඩ සටහන්

[ctx: #10507]
en: Configuration
si_lk: හැඩගැස්සවීම්

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
si_lk: කාලගුණ පුරෝකථනය

[ctx: #10509]
en: Network gaming
si_lk: ජාලගත ක්‍රීඩා

[ctx: #10510]
en: Extensions
si_lk: විස්තාරණය කිරීම

[ctx: #10511]
en: System info
si_lk: පද්ධති තොරතුරු

[ctx: #10516]
en: Music - Library
si_lk: සිංදු /ගබඩාව

[ctx: #10523]
en: Album information
si_lk: ඇල්බම තොරතුරු

[ctx: #10524]
en: Movie information
si_lk: චිත්‍රපටි තොරතුරු

[ctx: #10702]
en: TV guide
si_lk: රූපවාහිණි මගපෙන්වීම්

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
si_lk: ක්‍රීඩා

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
si_lk: සම්පුර්ණ තිර වීඩියෝව

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
si_lk: සුචිය නැවත සැකසීම

[ctx: #12010]
en: Return to music window
si_lk: සිංදු කව්ළුව වෙත නැවත පැමිණීම

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
si_lk: වීඩියෝ කවුළුව වෙත නැවත පැමිණීම

[ctx: #12321]
en: OK
si_lk: නිවැරැදි

[ctx: #12322]
en: *
si_lk: '

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
si_lk: අගුළු දමා ඇත! කේතය ඇතුළත් කරන්න...

[ctx: #12326]
en: Enter password
si_lk: මුරපදය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #12327]
en: Enter master code
si_lk: පාලක කේතය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
si_lk: අගුළු හරින කේතය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
si_lk: සෙල්ලම්කොට්ට බොත්තම සංයුක්තය ඇතුළත් කිරීම සහ

[ctx: #12332]
en: Set lock
si_lk: අගුළු සවි කරන්න

[ctx: #12333]
en: Unlock
si_lk: අගුළු අරිනවා

[ctx: #12334]
en: Reset lock
si_lk: අගුළු යළි පිහිටුවන්න

[ctx: #12335]
en: Remove lock
si_lk: අගුළු ඉවත් කරන්න

[ctx: #12337]
en: Numeric password
si_lk: සංඛ්‍යාත්මක මුරපදය

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
si_lk: සෙල්ලම්කොට්ට බොත්තම සංයුක්තය

[ctx: #12339]
en: Full-text password
si_lk: සම්පුර්ණ- පෙළ මුරපදය

[ctx: #12340]
en: Enter new password
si_lk: නව මුරපදය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
si_lk: මුරපදය සාවද්‍යයි,

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
si_lk: ඇතුළත් කළ මුරපදය ගැලපුනේ නැත.

[ctx: #12345]
en: Access denied
si_lk: ප්‍රවේශය තහනම්

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
si_lk: මුර පද නැවත ඇතුලත් කිරිමෙ වාර ගණන ඉක්මවන ලදී

[ctx: #12348]
en: Item locked
si_lk: අයිතම අගුළු ලා ඇත

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
si_lk: අගුළු නැවත සක්‍රිය කරන්න

[ctx: #12356]
en: Change lock
si_lk: අගුළු වෙනස් කරන්න

[ctx: #12357]
en: Source lock
si_lk: ප්‍රභව අගුළු

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
si_lk: මුරපදය ඇතුල් කිරීම ව්‍යාකුල විය. නැවත උත්සහ කරන්න.

[ctx: #12360]
en: Master lock
si_lk: පාලක අගුල

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
si_lk: කට්ටල අංග සහ ගොනු කළමනාකරු

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
si_lk: එක් එක් ඡායාරුපය දර්ශනය කිරීමට ගතවන කාල ප්‍රමාණය

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
si_lk: ශීඝ්‍ර ආරෝහණ රංග ප්‍රයෝග සහ තැටිය භාවිත කරන්න

[ctx: #12390]
en: System uptime
si_lk: පද්ධති යාවත්කාලින

[ctx: #12391]
en: Minutes
si_lk: මිනිත්තු

[ctx: #12392]
en: Hours
si_lk: පැය ගණන්

[ctx: #12393]
en: Days
si_lk: දින

[ctx: #12394]
en: Total uptime
si_lk: මුළු කාලය

[ctx: #12395]
en: Battery level
si_lk: ව්දුලිකෝෂ මට්ටම

[ctx: #12600]
en: Weather
si_lk: කාලගුණය

[ctx: #12900]
en: Screensaver
si_lk: තිරපත

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
si_lk: මුළුතිරය OSD

[ctx: #13000]
en: System
si_lk: පද්ධතිය

[ctx: #13002]
en: Video only
si_lk: වීඩියෝ පමණයි

[ctx: #13003]
en: - Delay
si_lk: - ප්‍රමාදය

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
si_lk: - අවම ගොනු පවතින කාලය

[ctx: #13005]
en: Shutdown
si_lk: නවත්වන්න

[ctx: #13007]
en: Reset
si_lk: යළි පිහිටුවන්න

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
si_lk: කාර්යය නවත්වන්න

[ctx: #13009]
en: Quit
si_lk: පිටවෙන්න

[ctx: #13010]
en: Hibernate
si_lk: ශිශිරතරණය කරන්න

[ctx: #13011]
en: Suspend
si_lk: අත්හිටුවන්න

[ctx: #13012]
en: Exit
si_lk: පිටවෙන්න

[ctx: #13013]
en: Reboot
si_lk: නැවත ආරම්භ කරන්න

[ctx: #13015]
en: Power button action
si_lk: බලය සපයන බොත්තම් ක්‍රියාව

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
si_lk: අක්‍රිය ඉවත්වීම තහනම්

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
si_lk: අක්‍රිය ඉවත්වීමට ඉඩදෙන්න

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
si_lk: වෙනත් සැසියක් සක්‍රිය ද ? සමහර විට සශ් තුළ ?

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
si_lk: ජාලය සම්බන්ධ කිරීම සඳහා රැඳී සිටිම...

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
si_lk: මෙහෙයුම්කරු අවදි වීම සඳහා රැඳී සිටි

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
si_lk: මෙහෙයුම්කරු අවදි වීම සඳහා රැඳී සිටීම දීර්ඝ කළා

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
si_lk: සේවාවන් දියත් කිරීමට රැඳී සිටීම

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
si_lk: බැටරි බලය අවසන් වෙමින් පවතී

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
si_lk: චංචලන පෙරහන

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
si_lk: ධාවකය තෝරන්න (නැවත ඇරබිමක් අවශ්‍ය වේ )

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
si_lk: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
si_lk: වීඩියෝ දර්ශනය කරන අවස්ථාවේ ක්‍රියාකාරී වේ

[ctx: #13108]
en: Always enabled
si_lk: සැමවිටම ක්‍රියාකාරී වේ

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
si_lk: උසස් ගුණත්ව ඉහළපරිමාණඅංක

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
si_lk: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
si_lk: SD අන්තර්ගතය ක්‍රියාකාරී කරන්න

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
si_lk: සැමවිටම ක්‍රියාකාරී වේ

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
si_lk: ඉහළපරිමාණඅංක ක්‍රමය

[ctx: #13117]
note: unused?
en: Bicubic
si_lk: දෙඝන

[ctx: #13118]
note: unused?
en: Lanczos
si_lk: ලන්ක්සොස්

[ctx: #13119]
note: unused?
en: Sinc
si_lk: සින්ක්

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
si_lk: වෙනත් හිස් සංදර්ශකය

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
si_lk: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
si_lk: හිස් සංදර්ශකය

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
si_lk: ක්‍රියාකාරී සබැධුමක් අනාවරණය කරගන්නා ලදී

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
si_lk: Apple දුරස්ථ ආකාරය වෙනස් කරනවද?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
si_lk: උපජාල ආවරණය

[ctx: #13160]
en: Gateway
si_lk: ඇතුල්වීම/ද්වාරය

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
si_lk: මුලික DNS

[ctx: #13170]
en: Never
si_lk: කිසි විටෙකත් නැති

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
si_lk: සැනෙකින්

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
si_lk: දෘඩාංගය පිහිටවූ දිනය :

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
si_lk: දෘඩාංගය බල චක්‍ර ගණනය

[ctx: #13200]
en: Profiles
si_lk: පැතිකඩ

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
si_lk: අවසානයට ප්‍රවේෂණය කල පැතිකඩ

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
si_lk: අඥාත

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
si_lk: ප්‍රතිස්ථාපනය

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
si_lk: එලාම් ඔරලොසුව

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
si_lk: එලාම් ඔරලෝසුවේ කාල පරාසය(මිනිත්තු)

[ctx: #13211]
en: Alarm!
si_lk: එලාම් !

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
si_lk: RAR වල උපසිරැසි සෙවීම

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
si_lk: උපසිරැසි සදහා විමසීම

[ctx: #13251]
en: Move item
si_lk: අයිටමය වෙනත් තැනකට ගෙන යාම

[ctx: #13252]
en: Move item here
si_lk: අයිතමය මෙතනට ගෙන ඒම

[ctx: #13253]
en: Cancel move
si_lk: වෙනත් තැනකට ගෙන යාම නැවත්වීම

[ctx: #13270]
en: Hardware:
si_lk: දෘඩාංග

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
si_lk: සම්බන්ද වී ඇත ,නමුත් DNS ප්‍රයෝජනයට ගත නොහැක

[ctx: #13275]
en: Hard disk
si_lk: දෘඪ තැටිය

[ctx: #13276]
en: DVD-ROM
si_lk: DVD රෝම්

[ctx: #13277]
en: Storage
si_lk: තැන්පත් කිරීම

[ctx: #13278]
en: Default
si_lk: නියත

[ctx: #13279]
en: Network
si_lk: ජාලය

[ctx: #13280]
en: Video
si_lk: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #13281]
en: Hardware
si_lk: දෘඩාංග

[ctx: #13283]
en: Operating system:
si_lk: මෙහෙයුම් පද්දතිය

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
si_lk: CPU වේගය

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
si_lk: වීඩියෝ සංකේතනය:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
si_lk: තිර ප්‍රමාණය

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
si_lk: A/V කේබලය

[ctx: #13294]
en: DVD region:
si_lk: DVD අවට ප්‍රදේශය

[ctx: #13295]
en: Internet:
si_lk: අන්තර්ජාලය

[ctx: #13296]
en: Connected
si_lk: සම්බන්ධ විය

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
si_lk: සම්බන්ධ නොවිණි .ජාල සැකසුම් පරික්ෂා කරන්න

[ctx: #13299]
en: Target temperature
si_lk: ඉලක්ක උෂ්ණත්වය

[ctx: #13300]
en: Fan speed
si_lk: පංකා වේගය

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
si_lk: ස්වන්ක්‍රිය උෂ්ණත්ව පාලනය

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
si_lk: වටපත් වේගය ප්‍රතික්ෂේප කරන්න

[ctx: #13303]
en: Fonts
si_lk: මුද්‍රිත අකුරු

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
si_lk: දෙදිශා පටි කරනම් චලිතය ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
si_lk: RSS පුවත් සංග්‍රහය පෙන්වන්න

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
si_lk: ජනක පත්‍රිකාව අයිතම පෙන්වන්න

[ctx: #13307]
en: Track naming template
si_lk: තැටි නම් කිරීමේ අච්චුව

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
si_lk: ශීඝ්‍ර ආරෝහණ කාර්යය

[ctx: #13311]
en: Float effect
si_lk: ඉපිලුම් කාර්යය

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
si_lk: කළු පටිය අඩු කිරීම

[ctx: #13313]
en: Restart
si_lk: නැවත ආරම්භ කිරීම

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
si_lk: ගීත අතර හරස් මැලෑයිම

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
si_lk: මහපට ඇගිලි සටහන් ප්‍රතිජනනය කරන්න

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
si_lk: සමාවර්තනිය මහපට ඇගිලි සටහන්

[ctx: #13317]
en: View slideshow
si_lk: රූටන දර්ශන බලන්න

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
si_lk: සමාවර්තනිය රූටන දර්ශන

[ctx: #13320]
en: Stereo
si_lk: ත්‍රිමාණ

[ctx: #13321]
en: Left only
si_lk: වම පමණයි

[ctx: #13322]
en: Right only
si_lk: දකුණ පමණයි

[ctx: #13324]
en: Background transparency
si_lk: පාරදෘශ්‍ය පසුතලය

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
si_lk: පාරදෘශ්‍ය ඉදිරිතලය

[ctx: #13326]
en: A/V delay
si_lk: A/V ප්‍රමාදය

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
si_lk: දෝෂය: මතකයෙන් පිටත

[ctx: #13332]
en: Move up
si_lk: ඉහළට චලනය කරන්න

[ctx: #13333]
en: Move down
si_lk: පහළට චලනය කරන්න

[ctx: #13334]
en: Edit label
si_lk: නම්පත සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #13335]
en: Make default
si_lk: නියත කරන්න

[ctx: #13336]
en: Remove button
si_lk: ඉවත්වීමේ බොත්තම

[ctx: #13340]
en: Leave as is
si_lk: ලෙස ඉවත්වන්න

[ctx: #13341]
en: Green
si_lk: කොළ

[ctx: #13342]
en: Orange
si_lk: තැඹිලි

[ctx: #13343]
en: Red
si_lk: රතු

[ctx: #13344]
en: Cycle
si_lk: චක්‍රය

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
si_lk: LED පිලිවැයීම වසා දමන්න

[ctx: #13346]
en: Movie information
si_lk: චිත්‍රපටි තොරතුරු

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
si_lk: පෝලිම් අයිතම

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
si_lk: IMDb සොයන්න...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
si_lk: නව පටුනක් සඳහා සුපිරික්සන්න

[ctx: #13351]
en: Album information
si_lk: ඇල්බම තොරතුරු

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
si_lk: ලේඛනාලයට අයිතම පිරික්සන්න

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
si_lk: පිරික්සීම නවත්වන්න

[ctx: #13354]
en: Render method
si_lk: ඉදිරිපත් කරන ක්‍රමය

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
si_lk: අඩු ගුණත්ව ඒකක මුවාව

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
si_lk: දෘඩාංග වසලන්න

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
si_lk: උසස් ගුණත්ව ඒකක මුවාව

[ctx: #13358]
en: Play item
si_lk: අයිතම වාදනය කරන්න

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
si_lk: ගායක වෘද්ධාන්ගුලි සකස් කරන්න

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
si_lk: ස්වයංක්‍රියව මහපට ඇගිලි සටහන් ජනනය කරන්න

[ctx: #13361]
en: Enable voice
si_lk: කටහඬ ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #13375]
en: Enable device
si_lk: උපකරණය ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #13376]
en: Volume
si_lk: ශබ්දය

[ctx: #13377]
en: Default view mode
si_lk: නියත දර්ශන ආකාරය

[ctx: #13378]
en: Default brightness
si_lk: නියත දීප්තිය

[ctx: #13379]
en: Default contrast
si_lk: නියත wenaskam

[ctx: #13380]
en: Default gamma
si_lk: නියත ගැමා

[ctx: #13381]
en: Resume video
si_lk: වීඩියෝව නැවත පටන් ගන්න

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
si_lk: ගීත ආවරණය - තීර්ථ 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
si_lk: ගීත ආවරණය - තීර්ථ 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
si_lk: ගීත ආවරණය - තීර්ථ 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
si_lk: ගීත ආවරණය - තීර්ථ 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
si_lk: කාලය මත රඳන ඉල්ලීමක් භාවිතා කරන්න

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
si_lk: තැටි නම් කිරීමේ අච්චුව - දකුණ

[ctx: #13388]
en: Preset
si_lk: පෙරසැකසුම

[ctx: #13393]
en: Calculate size
si_lk: ප්‍රමාණය ගණනය කරන්න

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
si_lk: පත්‍රිකා ප්‍රමාණය ගණනය කරමින්

[ctx: #13395]
en: Video settings
si_lk: වීඩියෝ කට්ටල අංග

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
si_lk: උපසිරැසි ක්‍රියාත්මක කරන්න'

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
si_lk: කෙටිමාර්ගයන්

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
si_lk: එකම ඇල්බමයේ ගීත අතර හරස් මැලෑයිම

[ctx: #13402]
en: Show track position
si_lk: තැටි පිහිටුම පෙන්නන්න

[ctx: #13403]
en: Clear default
si_lk: නියතයන් පවිත්‍ර කරන්න

[ctx: #13404]
en: Resume
si_lk: නැවත පටන් ගන්න

[ctx: #13405]
en: Get thumb
si_lk: වෘද්ධාන්ගුලි ලබා ගන්න

[ctx: #13406]
en: Picture information
si_lk: පින්තූර තොරතුරු

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
si_lk: (IMDb පරිශීලක ඇගයුම)

[ctx: #13409]
en: Top 250
si_lk: මුල් 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
si_lk: Last.fm මත සුසර කරන්න

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
si_lk: අවම පංකා වේගය

[ctx: #13412]
en: Play from here
si_lk: මෙතැන් සිට වාදනය කරන්න

[ctx: #13413]
en: Downloading
si_lk: බාගත වෙමින්

[ctx: #13415]
en: Render method
si_lk: ඉදිරිපත් කරන ක්‍රමය

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
si_lk: ස්වයංව අනාවරණය කරගන්න

[ctx: #13419]
en: Software
si_lk: මෘදුකාංග

[ctx: #13420]
en: Remove safely
si_lk: ප්‍රවේශමෙන් ඉවත් කරන්න

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
si_lk: රූටන දර්ශන මෙතනින් අරඹන්න

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
si_lk: මෙම පෙත සඳහා මතක තබාගන්න

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
si_lk: මෙය පමණක් වාදනය කරන්න

[ctx: #13505]
en: Resample quality
si_lk: නැවත සාම්පල කල ගුණත්ව

[ctx: #13507]
en: Medium
si_lk: මධ්‍යස්ථ

[ctx: #13508]
en: High
si_lk: ඉහළ

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
si_lk: දර්ශනයට සමකාලික පිරිවැයිම

[ctx: #13511]
en: Choose art
si_lk: කලාව තෝරන්න

[ctx: #13512]
en: Current art
si_lk: වාර්තමාන කලාව

[ctx: #13513]
en: Remote art
si_lk: දුරස්ථ කලාව

[ctx: #13514]
en: Local art
si_lk: දේශීය කලාව

[ctx: #13515]
en: No art
si_lk: කලාව නැත

[ctx: #13551]
en: Off
si_lk: වහන්න

[ctx: #13610]
en: Disabled
si_lk: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #13611]
en: Standard
si_lk: ප්‍රමිත

[ctx: #14000]
en: Stack
si_lk: රාක්කය

[ctx: #14001]
en: Unstack
si_lk: රාක්ක ආකාර නොවූ

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
si_lk: වාදන ලැයිස්තු ගොනු බාගත වෙමින්

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
si_lk: ප්‍රවාහ ලැයිස්තු බාගත වෙමින්

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
si_lk: ප්‍රවාහ ලැයිස්තු විග්‍රහ කරමින්

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
si_lk: ප්‍රවාහ ලැයිස්තු බාගත වීම අසාර්ථකයි

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
si_lk: වාදන ලැයිස්තු ගොනු බාගත වීම අසාර්ථකයි

[ctx: #14009]
en: Games directory
si_lk: ක්‍රීඩා නාමාවලිය

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
si_lk: -විශාල සුරුවම් භාවිතා කරන්න

[ctx: #14014]
en: - Percentage
si_lk: - ප්‍රතිශත

[ctx: #14018]
en: View options
si_lk: වීඩියෝ කැමැත්ත

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
si_lk: ක්ෂෙත්‍ර කේතාංක 1 වෙනස් කිරීම

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
si_lk: ක්ෂෙත්‍ර කේතාංක 2 වෙනස් කිරීම

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
si_lk: ක්ෂෙත්‍ර කේතාංක 3 වෙනස් කිරීම

[ctx: #14022]
en: Library
si_lk: ලේඛණාලය

[ctx: #14023]
en: No TV
si_lk: රුපවාහිනිය නැත

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
si_lk: ළඟම විශාල නගරය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
si_lk: වීඩියෝ තාවකාලික මතකය - DVD-ROM

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
si_lk: ශ්‍රවණ තාවකාලික මතකය - DVD-ROM

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
si_lk: DVD තාවකාලික මතකය - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
si_lk: ස්ථානික ජාලය

[ctx: #14036]
en: Services
si_lk: සේවා

[ctx: #14051]
en: Time format
si_lk: කාල ආකෘතිය

[ctx: #14052]
en: Date format
si_lk: දින ආකෘතිය

[ctx: #14062]
en: Enter username for
si_lk: සඳහා පරිශීලක නම ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #14063]
en: Date & time
si_lk: දිනය සහ වේලාව

[ctx: #14064]
en: Set date
si_lk: දිනය හරිගස්සන්න

[ctx: #14065]
en: Set time
si_lk: කාලය හරිගස්සන්න

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
si_lk: DD/MM/YYYY ආකෘතිය අනුව දිනය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
si_lk: IP ලිපිනය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
si_lk: මෙම කට්ටල සැකසුම් දැන් යොමු කරන්නද ?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
si_lk: දැන් වෙනස් කිරීම් යොමු කරන්නද ?

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
si_lk: ගොනුවේ නම වෙනස් කිරීම සහ මැකීම ඉඩ දෙන්න

[ctx: #14074]
en: Set timezone
si_lk: කාල කලාපය සකසන්න

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
si_lk: ප්‍රියතමයන්ට එකතු කරන්න

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
si_lk: ප්‍රියතමයන්ගෙන් ඉවත් කරන්න

[ctx: #14078]
en: Colours
si_lk: වර්ණ

[ctx: #14081]
en: File lists
si_lk: ගොනු ලැයිස්තු

[ctx: #14086]
en: Playback
si_lk: නැවත වාදනය

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
si_lk: ස්‌වන්ක්‍රියව ඩි.වී.ඩි වාදනය කරන්න

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
si_lk: අකුරු

[ctx: #14090]
en: International
si_lk: ජාත්‍යන්තර

[ctx: #14091]
en: Character set
si_lk: අකුරු කට්ටලය

[ctx: #14093]
en: Security
si_lk: සුරක්ෂිතතාව

[ctx: #14095]
en: Power saving
si_lk: බලය ඉතිරිය

[ctx: #14096]
en: Rip
si_lk: වේගෙන් දුවවන්න

[ctx: #14098]
en: Play
si_lk: ක්‍රීඩා කරනවා

[ctx: #14107]
en: Time format
si_lk: කාල ආකෘතිය

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
si_lk: දෝෂය

[ctx: #14200]
en: Player
si_lk: වාදකයා

[ctx: #14202]
en: Library
si_lk: ලේඛණාලය

[ctx: #14210]
en: Profile settings
si_lk: පැතිකඩ සැකසුම්

[ctx: #14215]
en: Videos
si_lk: වීඩියෝ

[ctx: #14216]
en: Music
si_lk: සංගීත

[ctx: #14217]
en: Pictures
si_lk: ඡායාරූප

[ctx: #14218]
en: Language
si_lk: භාෂාව

[ctx: #14220]
en: Display
si_lk: දර්ශන තිරය

[ctx: #14221]
en: Audio
si_lk: ශ්‍රවණ

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
si_lk: සුරුවම්

[ctx: #15015]
en: Remove
si_lk: ඉවත් කරන්න

[ctx: #15016]
en: Games
si_lk: ක්‍රීඩා

[ctx: #15019]
en: Add
si_lk: එකතු කරන්න

[ctx: #15052]
en: Password
si_lk: මුරපදය

[ctx: #15100]
en: Library
si_lk: ලේඛණාලය

[ctx: #15101]
en: Database
si_lk: පරිගණක දත්ත ගබඩාව

[ctx: #15102]
en: * All albums
si_lk: සියලුම ඇල්බම්

[ctx: #15103]
en: * All artists
si_lk: සියලුම ගායකයන්

[ctx: #15104]
en: * All songs
si_lk: සියළු ගීත

[ctx: #15105]
en: * All genres
si_lk: සියලුම ප්‍රභේද

[ctx: #15107]
en: Buffering...
si_lk: අවරෝධක කරමින්

[ctx: #15111]
en: Theme
si_lk: තේමාව

[ctx: #15112]
en: Default theme
si_lk: පද්දතියෙන් නියම කල තේමාවන්

[ctx: #15207]
en: Connected
si_lk: සම්බන්ධ විය

[ctx: #15208]
en: Not connected
si_lk: සම්බන්ධ නොවිණි

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
si_lk: භාවිතයෙන් ක්‍රියාකරවන්න

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
si_lk: පථය

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
si_lk: සුරකින්න

[ctx: #16000]
en: General
si_lk: සාමාන්‍ය

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
si_lk: අන්තර්ජාලයේ සොයාබැලීම

[ctx: #16003]
en: Player
si_lk: වාදකයා

[ctx: #16008]
en: Enter new title
si_lk: නව මාතෘකාව ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
si_lk: චිතපටයේ නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
si_lk: ඇල්බමයේ නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
si_lk: නව ලිපි නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
si_lk: ෆෝල්ඩරයේ නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16018]
en: None
si_lk: කිසිවක් නැත

[ctx: #16019]
en: Auto select
si_lk: ස්වන්ක්‍රිය තේරීම

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
si_lk: අවලංගු කිරීම

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
si_lk: කලකරුගේ නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16039]
en: Off
si_lk: වහනවා

[ctx: #16041]
en: On
si_lk: අරිනවා /ක්‍රියාකාරී වෙනවා

[ctx: #16101]
en: Unwatched
si_lk: නොබැලූ

[ctx: #16102]
en: Watched
si_lk: බැලූ

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
si_lk: බැලූ ලෙස සලකුණු කරන්න

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
si_lk: නොබැලූ ලෙස සලකුණු කරන්න

[ctx: #16105]
en: Edit title
si_lk: මාතෘකාව වෙනස් කරන්න

[ctx: #16316]
en: Auto
si_lk: ස්වයං

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
si_lk: ස්ථාවර

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
si_lk: පටිගතකිරීම්

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
si_lk: ඊළඟ

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
si_lk: නම

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
si_lk: E

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
si_lk: මාර්තු

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
si_lk: අරිනවා /ක්‍රියාකාරී වෙනවා

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
si_lk: N

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
si_lk: S

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
si_lk: අදුරු

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
si_lk: පටිගතකිරීම්

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
si_lk: නැවත වාදනය

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
si_lk: රූපවාහිණි මගපෙන්වීම්

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
si_lk: ක්‍රමය

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
si_lk: ස්වයං

[ctx: #20007]
en: Recordings
si_lk: පටිගතකිරීම්

[ctx: #20043]
en: Lock settings
si_lk: අගුල් සැකසුම්

[ctx: #20060]
en: Media info
si_lk: මාධ්‍ය තොරතුරු

[ctx: #20096]
en: Login screen
si_lk: ඇතුල්වන තිරය

[ctx: #20109]
en: Zoom
si_lk: ශීඝ්‍ර ආරෝහණය

[ctx: #20142]
en: Username
si_lk: පරිශීලක නම

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
si_lk: DVD රෝම්

[ctx: #20163]
en: of
si_lk: ගේ

[ctx: #20173]
en: FTP server
si_lk: FTP මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #20177]
en: Done
si_lk: නිවැරැදි

[ctx: #20190]
en: Custom
si_lk: ක්‍රමය

[ctx: #20331]
en: File
si_lk: ගොනුව

[ctx: #20342]
en: Movies
si_lk: චිත්‍රපට

[ctx: #20388]
en: Studios
si_lk: මැදිරිය

[ctx: #20397]
en: Go to album
si_lk: ඇල්බමය

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
si_lk: කිසි විටෙකත් නැති

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
si_lk: කිසි විටෙකත් නැති

[ctx: #21373]
en: Display
si_lk: දර්ශන තිරය

[ctx: #21375]
en: Normal
si_lk: සාමාන්‍ය

[ctx: #21385]
en: Open
si_lk: අරින්න

[ctx: #21417]
en: Settings
si_lk: සිටුවම්

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
si_lk: කාය වශයෙන්

[ctx: #21478]
en: Open
si_lk: අරින්න

[ctx: #21805]
en: Resolution
si_lk: සම්මතකරනය

[ctx: #21806]
en: Comment
si_lk: අර්ථ කථනය

[ctx: #21826]
en: Aperture
si_lk: වීවෘත වෙමින්

[ctx: #21870]
en: Source
si_lk: අකුරු

[ctx: #21875]
en: Country
si_lk: රට

[ctx: #22030]
en: Font
si_lk: අකුරු

[ctx: #22031]
en: Size
si_lk: ප්‍රමාණය

[ctx: #22032]
en: Colours
si_lk: වර්ණ

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
si_lk: නැවත පටන් ගන්න

[ctx: #24001]
en: Add-ons
si_lk: විස්තාරණය කිරීම

[ctx: #24007]
en: Movie information
si_lk: චිත්‍රපටි තොරතුරු

[ctx: #24008]
en: Screensaver
si_lk: තිරපත

[ctx: #24010]
en: Visualisation
si_lk: නිරූපණය කිරීම්

[ctx: #24012]
en: Subtitles
si_lk: උපසිරැසි

[ctx: #24016]
en: Album information
si_lk: ඇල්බම තොරතුරු

[ctx: #24018]
en: Services
si_lk: සේවා

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
si_lk: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #24027]
en: Weather
si_lk: කාලගුණය

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
si_lk: සාමාන්‍ය

[ctx: #24992]
en: System
si_lk: පද්ධතිය

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
si_lk: කාය වශයෙන්

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
si_lk: හැඩය

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
si_lk: ගායකයා

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
si_lk: මැදිරිය

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
si_lk: භාෂාව

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
si_lk: කාලගුණය

[ctx: #33002]
en: Stream
si_lk: ප්‍රවාහය

[ctx: #33021]
en: Precipitation
si_lk: වර්ෂණය

[ctx: #33101]
en: Web server
si_lk: ජාල මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #34100]
en: Number of channels
si_lk: නාලිකා ගණන

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
si_lk: කිසි විටෙකත් නැති

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
si_lk: වහනවා

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
si_lk: අරිනවා /ක්‍රියාකාරී වෙනවා

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
si_lk: පිටවෙන්න

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
si_lk: සම්බන්ධ විය

[ctx: #36428]
en: Record
si_lk: පටිගත කරන්න

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
si_lk: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #36574]
en: Gamma
si_lk: ගැමා

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
si_lk: කිසිවක් නැත

[ctx: #36912]
en: video
si_lk: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #36913]
en: videos
si_lk: වීඩියෝ

[ctx: #36918]
en: album
si_lk: ඇල්බමය

[ctx: #36919]
en: albums
si_lk: ඇල්බමය

[ctx: #36920]
en: song
si_lk: ගීතය

[ctx: #36921]
en: songs
si_lk: ගීත

[ctx: #37026]
en: Auto
si_lk: ස්වයං

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
si_lk: අකුරු

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
si_lk: ක්‍රමය

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
si_lk: මෝස්තර
