KODI Main - en to sk_sk translation catalogue (4194 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
sk_sk: Programy

[ctx: #1]
en: Pictures
sk_sk: Obrázky

[ctx: #2]
en: Music
sk_sk: Hudba

[ctx: #3]
en: Videos
sk_sk: Videá

[ctx: #4]
en: TV guide
sk_sk: EPG sprievodca

[ctx: #5]
en: Settings
sk_sk: Nastavenia

[ctx: #7]
en: File manager
sk_sk: Správca súborov

[ctx: #8]
en: Weather
sk_sk: Počasie

[ctx: #9]
en: Kodi media center
sk_sk: Multimediálne centrum Kodi

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
sk_sk: Pondelok

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
sk_sk: Utorok

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
sk_sk: Streda

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
sk_sk: Štvrtok

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
sk_sk: Piatok

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
sk_sk: Sobota

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
sk_sk: Nedeľa

[ctx: #21]
en: January
sk_sk: januára

[ctx: #22]
en: February
sk_sk: februára

[ctx: #23]
en: March
sk_sk: marca

[ctx: #24]
en: April
sk_sk: apríla

[ctx: #25]
en: May
sk_sk: mája

[ctx: #26]
en: June
sk_sk: júna

[ctx: #27]
en: July
sk_sk: júla

[ctx: #28]
en: August
sk_sk: augusta

[ctx: #29]
en: September
sk_sk: septembra

[ctx: #30]
en: October
sk_sk: októbra

[ctx: #31]
en: November
sk_sk: novembra

[ctx: #32]
en: December
sk_sk: decembra

[ctx: #41]
en: Mon
sk_sk: Po

[ctx: #42]
en: Tue
sk_sk: Ut

[ctx: #43]
en: Wed
sk_sk: St

[ctx: #44]
en: Thu
sk_sk: Št

[ctx: #45]
en: Fri
sk_sk: Pi

[ctx: #46]
en: Sat
sk_sk: So

[ctx: #47]
en: Sun
sk_sk: Ne

[ctx: #51]
en: Jan
sk_sk: jan

[ctx: #52]
en: Feb
sk_sk: feb

[ctx: #53]
en: Mar
sk_sk: mar

[ctx: #54]
en: Apr
sk_sk: apr

[ctx: #55]
en: May
sk_sk: máj

[ctx: #56]
en: Jun
sk_sk: jún

[ctx: #57]
en: Jul
sk_sk: júl

[ctx: #58]
en: Aug
sk_sk: aug

[ctx: #59]
en: Sep
sk_sk: sep

[ctx: #60]
en: Oct
sk_sk: okt

[ctx: #61]
en: Nov
sk_sk: nov

[ctx: #62]
en: Dec
sk_sk: dec

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
sk_sk: S

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
sk_sk: SSV

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
sk_sk: SV

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
sk_sk: VSV

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
sk_sk: V

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
sk_sk: VJV

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
sk_sk: JV

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
sk_sk: JJV

[ctx: #79]
note: Weather token
en: S
sk_sk: J

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
sk_sk: JJZ

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
sk_sk: JZ

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
sk_sk: ZJZ

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
sk_sk: Z

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
sk_sk: ZSZ

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
sk_sk: SZ

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
sk_sk: SSZ

[ctx: #87]
note: Weather token
en: VAR
sk_sk: prem.

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
sk_sk: Juh

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
sk_sk: Sever

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
sk_sk: Západ

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
sk_sk: Východ

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
sk_sk: premenlivý

[ctx: #98]
en: View: Auto
sk_sk: Zobrazenie: automaticky

[ctx: #99]
en: View: Auto big
sk_sk: Zobrazenie: automaticky (veľké)

[ctx: #100]
en: View: Icons
sk_sk: Zobrazenie: ikony

[ctx: #101]
en: View: List
sk_sk: Zobrazenie: zoznam

[ctx: #102]
en: Scan
sk_sk: Prehľadať

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
sk_sk: Zoradiť podľa: názov

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
sk_sk: Zoradiť podľa: dátum

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
sk_sk: Zoradiť podľa: veľkosť

[ctx: #106]
en: No
sk_sk: Nie

[ctx: #107]
en: Yes
sk_sk: Áno

[ctx: #108]
en: Slideshow
sk_sk: Prezentácia

[ctx: #109]
en: Create thumbs
sk_sk: Vytvoriť náhľady

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
sk_sk: Vytvoriť náhľady

[ctx: #111]
en: Shortcuts
sk_sk: Skratky

[ctx: #112]
en: Paused
sk_sk: Pozastavené

[ctx: #113]
en: Update failed
sk_sk: Aktualizácia zlyhala

[ctx: #114]
en: Installation failed
sk_sk: Inštalácia zlyhala

[ctx: #115]
en: Copy
sk_sk: Kopírovať

[ctx: #116]
en: Move
sk_sk: Presunúť

[ctx: #117]
en: Delete
sk_sk: Odstrániť

[ctx: #118]
en: Rename
sk_sk: Premenovať

[ctx: #119]
en: New folder
sk_sk: Nový priečinok

[ctx: #120]
en: Confirm copy
sk_sk: Potvrdenie kopírovania

[ctx: #121]
en: Confirm move
sk_sk: Potvrdenie presunutia

[ctx: #122]
en: Confirm delete
sk_sk: Potvrdenie odstránenia

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
sk_sk: Chcete skopírovať vybrané súbory?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
sk_sk: Chcete presunúť vybrané súbory?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
sk_sk: Chcete odstrániť vybrané súbory?[CR]Pozor - túto akciu nie je možné vrátiť späť!

[ctx: #126]
en: Status
sk_sk: Stav

[ctx: #127]
en: Objects
sk_sk: Objekty

[ctx: #128]
en: General
sk_sk: Všeobecné

[ctx: #129]
en: Slideshow
sk_sk: Prezentácia

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
sk_sk: Systémové informácie

[ctx: #131]
en: Display
sk_sk: Obrazovka

[ctx: #132]
en: Albums
sk_sk: Albumy

[ctx: #133]
en: Artists
sk_sk: Interpreti

[ctx: #134]
en: Songs
sk_sk: Skladby

[ctx: #135]
en: Genres
sk_sk: Žánre

[ctx: #136]
en: Playlists
sk_sk: Playlisty

[ctx: #137]
en: Search
sk_sk: Hľadať

[ctx: #138]
en: System information
sk_sk: Systémové informácie

[ctx: #139]
en: Temperatures:
sk_sk: Teploty:

[ctx: #142]
en: Time:
sk_sk: Čas:

[ctx: #143]
en: Current:
sk_sk: Aktuálne:

[ctx: #144]
en: Build:
sk_sk: Zostavenie:

[ctx: #145]
en: Network:
sk_sk: Sieť:

[ctx: #146]
en: Type:
sk_sk: Typ:

[ctx: #147]
en: Static
sk_sk: Statická

[ctx: #149]
en: MAC address
sk_sk: MAC adresa

[ctx: #150]
en: IP address
sk_sk: IP adresa

[ctx: #151]
en: Link:
sk_sk: Spojenie:

[ctx: #152]
en: Half duplex
sk_sk: Polovičný duplex

[ctx: #153]
en: Full duplex
sk_sk: Plný duplex

[ctx: #154]
en: Storage
sk_sk: Úložisko

[ctx: #155]
en: Drive
sk_sk: Disk

[ctx: #156]
en: Free
sk_sk: Voľné

[ctx: #158]
en: Free memory
sk_sk: Voľná pamäť

[ctx: #159]
en: No link
sk_sk: Nepripojené

[ctx: #160]
en: Free
sk_sk: Voľné

[ctx: #162]
en: Tray open
sk_sk: Vysunúť disk

[ctx: #163]
en: Reading
sk_sk: Prebieha čítanie

[ctx: #164]
en: No disc
sk_sk: Žiadny disk

[ctx: #165]
en: Disc present
sk_sk: Disk vložený

[ctx: #166]
en: Skin
sk_sk: Vzhľad

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
sk_sk: Zrušiť operácie so súbormi

[ctx: #169]
en: Resolution
sk_sk: Rozlíšenie

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
sk_sk: Nastavenie obnovovacej frekvencie displeja

[ctx: #171]
en: Sort title
sk_sk: Názov zoradenia

[ctx: #172]
en: Release date
sk_sk: Dátum vydania

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
sk_sk: Zobrazovať videá vo formáte 4:3 ako

[ctx: #174]
en: Compiled:
sk_sk: Skompilované:

[ctx: #175]
en: Moods
sk_sk: Nálady

[ctx: #176]
en: Styles
sk_sk: Štýly

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
sk_sk: {0:s} úspešne spustené

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
sk_sk: {0:s} bola úspešne spustená.

[ctx: #179]
en: Song
sk_sk: Skladba

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
sk_sk: Doba trvania

[ctx: #181]
en: Select album
sk_sk: Vybrať album

[ctx: #182]
en: Tracks
sk_sk: Stopy

[ctx: #183]
en: Review
sk_sk: Recenzia

[ctx: #184]
en: Refresh
sk_sk: Obnoviť

[ctx: #185]
en: Searching album
sk_sk: Vyhľadávanie albumu

[ctx: #187]
en: No albums found!
sk_sk: Nenašli sa žiadne albumy!

[ctx: #188]
en: Select all
sk_sk: Vybrať všetko

[ctx: #189]
en: Scanning media information
sk_sk: Prehľadávajú sa informácie o médiách

[ctx: #190]
en: Save
sk_sk: Uložiť

[ctx: #191]
en: Shuffle
sk_sk: Náhodné

[ctx: #192]
en: Clear
sk_sk: Vyčistiť

[ctx: #193]
en: Scan
sk_sk: Prehľadať

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
sk_sk: Vyhľadáva sa...

[ctx: #195]
en: No information found!
sk_sk: Nenašli sa žiadne informácie!

[ctx: #196]
en: Select movie:
sk_sk: Vyberte film:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
sk_sk: Získavajú sa informácie o {0:s}

[ctx: #198]
en: Loading movie details
sk_sk: Načítavajú sa podrobnosti o filme

[ctx: #199]
en: Web interface
sk_sk: Webové rozhranie

[ctx: #200]
en: Audio encoders
sk_sk: Zvukové kodéry

[ctx: #201]
en: Audio decoders
sk_sk: Zvukové dekodéry

[ctx: #202]
en: Tagline
sk_sk: Slogan

[ctx: #203]
en: Plot outline
sk_sk: Stručný obsah

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
sk_sk: Kompilácia

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
sk_sk: Počet hlasov

[ctx: #206]
en: Cast
sk_sk: Obsadenie

[ctx: #207]
en: Plot
sk_sk: Obsah

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
sk_sk: Prehrať

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
sk_sk: Nasledujúce

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
sk_sk: Predchádzajúce

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
sk_sk: Kalibrácia používateľského rozhrania...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
sk_sk: Kalibrácia videa

[ctx: #215]
en: Soften
sk_sk: Zmäkčenie

[ctx: #216]
en: Zoom amount
sk_sk: Veľkosť priblíženia

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
sk_sk: Pomer pixelov

[ctx: #218]
en: DVD drive
sk_sk: DVD mechanika

[ctx: #219]
en: Please insert disc
sk_sk: Prosím, vložte disk

[ctx: #220]
en: Remote share
sk_sk: Vzdialené zdieľanie

[ctx: #221]
en: Network is not connected
sk_sk: Sieť nie je pripojená

[ctx: #222]
en: Cancel
sk_sk: Zrušiť

[ctx: #224]
en: Speed
sk_sk: Rýchlosť

[ctx: #225]
en: Vertical shift
sk_sk: Zvislý posun

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
sk_sk: Načítať informácie o zvukovom CD z online služby

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
sk_sk: Zamiešať playlist pri načítaní

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
sk_sk: Čas uspania HDD

[ctx: #230]
en: Video filters
sk_sk: Video filtre

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
sk_sk: Žiadne

[ctx: #232]
en: Point
sk_sk: Bodový

[ctx: #233]
en: Linear
sk_sk: Lineárny

[ctx: #234]
en: Anisotropic
sk_sk: Anizotropický

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
sk_sk: Gaussovsko-kubický

[ctx: #237]
en: Minification
sk_sk: Zmenšenie

[ctx: #238]
en: Magnification
sk_sk: Zväčšenie

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
sk_sk: Vymazať playlist po dokončení

[ctx: #240]
en: Display mode
sk_sk: Režim zobrazenia

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
sk_sk: Celá obrazovka #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
sk_sk: V okne

[ctx: #243]
en: Refresh rate
sk_sk: Obnovovacia frekvencia

[ctx: #244]
en: Full screen
sk_sk: Celá obrazovka

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
sk_sk: Zmena veľkosti: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Priblíženie x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixely: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})

[ctx: #247]
en: Scripts
sk_sk: Skripty

[ctx: #248]
en: Language
sk_sk: Jazyk

[ctx: #249]
en: Music
sk_sk: Hudba

[ctx: #250]
en: Visualisation
sk_sk: Vizualizácia

[ctx: #251]
en: Select destination directory
sk_sk: Vyberte cieľový priečinok

[ctx: #253]
en: Number of channels
sk_sk: Počet kanálov

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
sk_sk: Prijímač s podporou DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
sk_sk: Získavajú sa informácie o CD

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
sk_sk: Chyba

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
sk_sk: Povoliť čítanie tagov

[ctx: #259]
en: Opening
sk_sk: Prebieha otváranie

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
sk_sk: Čaká sa na spustenie...

[ctx: #262]
en: Scripts output
sk_sk: Výstup skriptov

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
sk_sk: Povoliť vzdialené ovládanie cez HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
sk_sk: Nahrávať

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
sk_sk: Zastaviť nahrávanie

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
sk_sk: Zoradiť podľa: Stopa

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
sk_sk: Zoradiť podľa: Čas

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
sk_sk: Zoradiť podľa: Názov

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
sk_sk: Zoradiť podľa: Interpret

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
sk_sk: Zoradiť podľa: Album

[ctx: #271]
en: Top 100
sk_sk: Najlepších 100

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
sk_sk: Úprava pomeru pixelov

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
sk_sk: Upravte obdĺžnik tak, aby bol dokonale štvorcový

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
sk_sk: Nastavenie ľavého horného okraja

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
sk_sk: Nastavenie pravého dolného okraja

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
sk_sk: Posunutím šípky nastavíte okraj obrazovky

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
sk_sk: Pozícia titulkov

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
sk_sk: Posunutím čiary zmeníte pozíciu titulkov

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
sk_sk: Nie je možné načítať nastavenia

[ctx: #280]
en: Using default settings
sk_sk: Používajú sa predvolené nastavenia

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
sk_sk: Skontrolujte súbory XML

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
sk_sk: Nájdených {0:d} položiek

[ctx: #283]
en: Search results
sk_sk: Výsledky vyhľadávania

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
sk_sk: Nenašli sa žiadne výsledky

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
sk_sk: Preferovaný jazyk zvuku

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
sk_sk: Preferovaný jazyk titulkov

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
sk_sk: Titulky

[ctx: #288]
en: Font
sk_sk: Písmo

[ctx: #289]
en: Size
sk_sk: Veľkosť

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
sk_sk: Kompresia dynamického rozsahu

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
sk_sk: Vyhľadať titulky

[ctx: #294]
en: Create bookmark
sk_sk: Vytvoriť záložku

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
sk_sk: Vymazať záložky

[ctx: #297]
en: Audio offset
sk_sk: Posun zvuku

[ctx: #298]
en: Bookmarks
sk_sk: Záložky

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
sk_sk: Záložka {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
sk_sk: Prijímač s podporou MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
sk_sk: Prijímač s podporou MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
sk_sk: Prijímač s podporou MP3

[ctx: #303]
en: Delay
sk_sk: Oneskorenie

[ctx: #304]
en: Language
sk_sk: Jazyk

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
sk_sk: Povolené

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
sk_sk: Neprekladané

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
sk_sk: Predvolené nastavenie médií

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
sk_sk: Pôvodný jazyk

[ctx: #309]
en: User interface language
sk_sk: Jazyk používateľského rozhrania

[ctx: #310]
note: Setting in international settings
en: Virtual keyboard layouts
sk_sk: Rozloženia virtuálnej klávesnice

[ctx: #312]
en: (0=auto)
sk_sk: (0=automaticky)

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
sk_sk: Čistenie databázy

[ctx: #314]
en: Preparing...
sk_sk: Prebieha príprava...

[ctx: #315]
en: Database error
sk_sk: Chyba databázy

[ctx: #316]
en: Searching songs...
sk_sk: Vyhľadávanie skladieb...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
sk_sk: Databáza bola úspešne vyčistená

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
sk_sk: Čistenie skladieb...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
sk_sk: Chyba pri čistení skladieb

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
sk_sk: Čistenie interpretov...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
sk_sk: Chyba pri čistení interpretov

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
sk_sk: Čistenie žánrov, rolí atď....

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
sk_sk: Chyba pri čistení žánrov, rolí atď.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
sk_sk: Čistenie ciest...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
sk_sk: Chyba pri čistení ciest

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
sk_sk: Čistenie albumov...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
sk_sk: Chyba pri čistení albumov

[ctx: #328]
en: Writing changes...
sk_sk: Zapisovanie zmien...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
sk_sk: Chyba pri zapisovaní zmien

[ctx: #330]
en: This may take some time...
sk_sk: Toto môže chvíľu trvať...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
sk_sk: Kompresia databázy...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
sk_sk: Chyba pri kompresií databázy

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
sk_sk: Chcete vyčistiť knižnicu?

[ctx: #334]
en: Clean library...
sk_sk: Vyčistiť knižnicu...

[ctx: #335]
en: Start
sk_sk: Spustiť

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
sk_sk: Konverzia snímkovej frekvencie

[ctx: #337]
en: Output configuration
sk_sk: Konfigurácia výstupu

[ctx: #338]
en: Fixed
sk_sk: Pevné

[ctx: #339]
en: Optimized
sk_sk: Optimalizované

[ctx: #340]
en: Various artists
sk_sk: Rôzni interpreti

[ctx: #341]
en: Play disc
sk_sk: Prehrať disk

[ctx: #342]
en: Movies
sk_sk: Filmy

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
sk_sk: Úprava snímkovej frekvencie

[ctx: #344]
en: Actors
sk_sk: Herci

[ctx: #345]
en: Year
sk_sk: Rok

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
sk_sk: Zachovanie pôvodnej hlasitosti pri downmixe

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
sk_sk: Prijímač s podporou DTS-HD

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
sk_sk: Povoliť preposielanie signálu

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
sk_sk: Prijímač s podporou TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
sk_sk: Programy

[ctx: #351]
en: Off
sk_sk: Vypnuté

[ctx: #352]
en: Dim
sk_sk: Stmavenie

[ctx: #353]
en: Black
sk_sk: Čierna

[ctx: #354]
en: Matrix trails
sk_sk: Kód Matrixu

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
sk_sk: Doba čakania

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
sk_sk: Režim šetriča obrazovky

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
sk_sk: Časovač funkcie vypnutia

[ctx: #358]
en: All albums
sk_sk: Všetky albumy

[ctx: #359]
en: Recently added albums
sk_sk: Nedávno pridané albumy

[ctx: #360]
en: Screensaver
sk_sk: Šetrič obrazovky

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
sk_sk: Rekurzívna prezentácia

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
sk_sk: Úroveň stmavenia šetriča obrazovky

[ctx: #363]
en: Sort by: File
sk_sk: Zoradiť podľa: Súbor

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
sk_sk: Prijímač s podporou Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
sk_sk: Zoradiť podľa: Názov

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
sk_sk: Zoradiť podľa: Rok

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
sk_sk: Zoradiť podľa: Hodnotenie

[ctx: #369]
en: Title
sk_sk: Názov

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
sk_sk: Búrky

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
sk_sk: Čiastočne

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
sk_sk: Prevažne

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
sk_sk: Slnečno

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
sk_sk: Zamračeno

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
sk_sk: Sneh

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
sk_sk: Dážď

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
sk_sk: Ľahké

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
sk_sk: Prehánky

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
sk_sk: Ojedinele

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
sk_sk: Miestami

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
sk_sk: Vietor

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
sk_sk: Silný

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
sk_sk: Takmer jasno

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
sk_sk: Jasno

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
sk_sk: Oblačnosť

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
sk_sk: Ranné

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
sk_sk: Prehánky

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
sk_sk: Snehové prehánky

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
sk_sk: Nízke

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
sk_sk: Stredné

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
sk_sk: Vysoké

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
sk_sk: Hmla

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
sk_sk: Opar

[ctx: #396]
en: Select location
sk_sk: Vyberte lokalitu

[ctx: #397]
en: Refresh time
sk_sk: Čas obnovenia

[ctx: #398]
en: Temperature units
sk_sk: Jednotky teploty

[ctx: #399]
en: Speed units
sk_sk: Jednotky rýchlosti

[ctx: #400]
en: Weather
sk_sk: Počasie

[ctx: #401]
en: Temp
sk_sk: Teplota

[ctx: #402]
en: Feels like
sk_sk: Pocitová teplota

[ctx: #404]
en: Wind
sk_sk: Vietor

[ctx: #405]
en: Dew point
sk_sk: Rosný bod

[ctx: #406]
en: Humidity
sk_sk: Vlhkosť

[ctx: #407]
en: Hardware keyboard layouts
sk_sk: Rozloženia hardvérovej klavesnice

[ctx: #409]
en: Defaults
sk_sk: Predvolené

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
sk_sk: Pristupovanie k meteorologickej službe

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
sk_sk: Získavanie počasia pre:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
sk_sk: Nie je možné získať údaje o počasí

[ctx: #413]
en: Manual
sk_sk: Manuálne

[ctx: #414]
en: No review for this album
sk_sk: Žiadna recenzia pre tento album

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
sk_sk: Preberá sa náhľad...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
sk_sk: Zobrazenie: Veľké ikony

[ctx: #418]
en: Low
sk_sk: Nízke

[ctx: #419]
en: High
sk_sk: Vysoké

[ctx: #420]
en: Best match
sk_sk: Najlepšia zhoda

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
sk_sk: Udržiavať zvukové zariadenie aktívne

[ctx: #422]
en: Delete album information
sk_sk: Odstrániť informácie o albume

[ctx: #423]
en: Delete CD information
sk_sk: Odstrániť informácie o CD

[ctx: #424]
en: Select
sk_sk: Vybrať

[ctx: #425]
en: No album information found
sk_sk: Nenašli sa žiadne informácie o albume

[ctx: #426]
en: No CD information found
sk_sk: Nenašli sa žiadne informácie o CD

[ctx: #427]
en: Disc
sk_sk: Disk

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
sk_sk: Vložte správne CD/DVD

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
sk_sk: Prosím, vložte nasledujúci disk:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
sk_sk: Zoradiť podľa: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
sk_sk: Bez vyrovnávacej pamäte

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
sk_sk: Odstrániť film z knižnice

[ctx: #433]
en: Would you really like to remove '{0:s}' from the library?
sk_sk: Naozaj chcete odstrániť '{0:s}' z knižnice?

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
sk_sk: Z {0:s} na {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
sk_sk: Nenašla sa žiadna optická mechanika

[ctx: #436]
note: Message body of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: This video is stored on an optical disc (e.g. DVD, Blu-ray) and cannot be played as your device does not have an appropriate drive.
sk_sk: Toto video je uložené na optickom disku (napr. DVD, Blu-ray) a nie je možné ho prehrať, pretože vaše zariadenie nemá vhodnú jednotku.

[ctx: #437]
en: Removable disk
sk_sk: Vymeniteľný disk

[ctx: #438]
en: Opening file
sk_sk: Otvára sa súbor

[ctx: #439]
en: Cache
sk_sk: Vyrovnávacia pamäť

[ctx: #440]
en: Hard disk
sk_sk: Pevný disk

[ctx: #442]
en: Local network
sk_sk: Lokálna sieť

[ctx: #447]
en: Autorun media
sk_sk: Automaticky prehrávať médiá

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
sk_sk: Prijímač s podporou Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
sk_sk: Povolené

[ctx: #450]
en: Columns
sk_sk: Stĺpce

[ctx: #451]
en: Row 1 address
sk_sk: Adresa 1. riadku

[ctx: #452]
en: Row 2 address
sk_sk: Adresa 2. riadku

[ctx: #453]
en: Row 3 address
sk_sk: Adresa 3. riadku

[ctx: #454]
en: Row 4 address
sk_sk: Adresa 4. riadku

[ctx: #455]
en: Rows
sk_sk: Riadky

[ctx: #456]
en: Mode
sk_sk: Režim

[ctx: #457]
en: Switch view
sk_sk: Prepnúť zobrazenie

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
sk_sk: Obmedziť vzorkovaciu frekvenciu (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
sk_sk: Titulky

[ctx: #460]
en: Audio stream
sk_sk: Zvuková stopa

[ctx: #461]
en: [active]
sk_sk: [aktívne]

[ctx: #463]
en: Backlight
sk_sk: Podsvietenie

[ctx: #464]
en: Brightness
sk_sk: Jas

[ctx: #465]
en: Contrast
sk_sk: Kontrast

[ctx: #466]
en: Gamma
sk_sk: Gama

[ctx: #467]
en: Type
sk_sk: Typ

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
sk_sk: Posunutím lišty zmeníte polohu OSD

[ctx: #469]
en: OSD position
sk_sk: Pozícia OSD

[ctx: #470]
en: Credits
sk_sk: Zásluhy

[ctx: #474]
en: Off
sk_sk: Vypnuté

[ctx: #475]
en: Music only
sk_sk: Iba hudba

[ctx: #476]
en: Music & video
sk_sk: Hudba a video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
sk_sk: Nie je možné načítať playlist

[ctx: #479]
en: Skin & language
sk_sk: Vzhľad a jazyk

[ctx: #480]
en: Appearance
sk_sk: Vzhľad

[ctx: #481]
en: Audio options
sk_sk: Možnosti zvuku

[ctx: #482]
en: About Kodi
sk_sk: O Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
sk_sk: Odstrániť album

[ctx: #486]
en: Repeat
sk_sk: Opakovať

[ctx: #487]
en: Repeat one
sk_sk: Opakovať jeden

[ctx: #488]
en: Repeat folder
sk_sk: Opakovať priečinok

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
sk_sk: Automaticky prehrať nasledujúcu skladbu

[ctx: #491]
en: - Use big icons
sk_sk: - Používať veľké ikony

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
sk_sk: Zmeniť veľkosť VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
sk_sk: Pokročilé možnosti (iba pre expertov!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
sk_sk: Celková prípustná akustická rezerva

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
sk_sk: Škálovať rozlíšenie videí na rozlíšenie GUI

[ctx: #496]
en: Calibration
sk_sk: Kalibrácia

[ctx: #497]
en: Show file extensions
sk_sk: Zobrazovať prípony súborov

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
sk_sk: Zoradiť podľa: Typ

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
sk_sk: Nie je možné sa pripojiť k službe online vyhľadávania

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
sk_sk: Preberanie informácií o albume zlyhalo

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
sk_sk: Vyhľadávajú sa názvy albumov...

[ctx: #502]
en: Open
sk_sk: Otvoriť

[ctx: #503]
en: Busy
sk_sk: Zaneprázdnený

[ctx: #504]
en: Empty
sk_sk: Prázdny

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
sk_sk: Načítanie informácií o médiách zo súborov...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
sk_sk: Kontrola súborov médií...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
sk_sk: Zoradiť podľa: Použitie

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
sk_sk: Povoliť vizualizácie

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
sk_sk: Povoliť prepínanie režimu videa

[ctx: #512]
en: Startup window
sk_sk: Okno po spustení

[ctx: #513]
en: Home window
sk_sk: Domovská obrazovka

[ctx: #514]
en: Manual settings
sk_sk: Manuálne nastavenia

[ctx: #515]
en: Genre
sk_sk: Žáner

[ctx: #517]
en: Recently played albums
sk_sk: Nedávno prehrávané albumy

[ctx: #518]
en: Launch
sk_sk: Spustiť

[ctx: #519]
en: Launch in...
sk_sk: Spustiť v...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
sk_sk: Kompilácie

[ctx: #522]
en: Remove source
sk_sk: Odstrániť zdroj

[ctx: #523]
en: Switch media
sk_sk: Prepnúť médiá

[ctx: #524]
en: Select playlist
sk_sk: Vyberte playlist

[ctx: #525]
en: New playlist...
sk_sk: Nový playlist...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
sk_sk: Pridať do playlistu

[ctx: #527]
en: Manually add to library
sk_sk: Manuálne pridať do knižnice

[ctx: #528]
en: Enter title
sk_sk: Zadajte názov

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
sk_sk: Chyba: Duplicitný názov

[ctx: #530]
en: Select genre
sk_sk: Vyberte žáner

[ctx: #531]
en: New genre
sk_sk: Nový žáner

[ctx: #532]
en: Manual addition
sk_sk: Manuálne pridanie

[ctx: #533]
en: Enter genre
sk_sk: Zadajte žáner

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
sk_sk: Zobrazenie: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
sk_sk: Zoznam

[ctx: #536]
en: Icons
sk_sk: Ikony

[ctx: #537]
en: Big list
sk_sk: Veľký zoznam

[ctx: #538]
en: Big icons
sk_sk: Veľké ikony

[ctx: #539]
en: Wide
sk_sk: Široký

[ctx: #540]
en: Big wide
sk_sk: Veľmi široký

[ctx: #541]
en: Album icons
sk_sk: Ikony albumov

[ctx: #542]
en: DVD icons
sk_sk: Ikony DVD

[ctx: #544]
en: Media info
sk_sk: Informácie o médiu

[ctx: #545]
en: Audio output device
sk_sk: Výstupné zvukové zariadenie

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
sk_sk: Zariadenie na preposielanie signálu

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
sk_sk: Žiadna biografia pre tohto interpreta

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
sk_sk: Zmiešanie viackanálového zvuku na stereo

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
sk_sk: Číslo

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
sk_sk: Zoradiť podľa: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
sk_sk: Názov

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
sk_sk: Dátum

[ctx: #553]
en: Size
sk_sk: Veľkosť

[ctx: #554]
en: Track
sk_sk: Stopa

[ctx: #555]
en: Time
sk_sk: Čas

[ctx: #556]
en: Title
sk_sk: Názov

[ctx: #557]
en: Artist
sk_sk: Interpret

[ctx: #561]
en: File
sk_sk: Súbor

[ctx: #562]
en: Year
sk_sk: Rok

[ctx: #563]
en: Rating
sk_sk: Hodnotenie

[ctx: #564]
en: Type
sk_sk: Typ

[ctx: #565]
en: Usage
sk_sk: Využitie

[ctx: #566]
en: Album artist
sk_sk: Interpret albumu

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
sk_sk: Počet prehratí

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
sk_sk: Naposledy hrané

[ctx: #569]
en: Comment
sk_sk: Komentár

[ctx: #570]
en: Date added
sk_sk: Dátum pridania

[ctx: #571]
en: Default
sk_sk: Predvolené

[ctx: #572]
en: Studio
sk_sk: Štúdio

[ctx: #573]
en: Path
sk_sk: Cesta

[ctx: #574]
en: Country
sk_sk: Krajina

[ctx: #575]
en: In progress
sk_sk: Rozpozerané

[ctx: #576]
en: Times played
sk_sk: Počet prehratí

[ctx: #577]
en: Date taken
sk_sk: Dátum zhotovenia

[ctx: #578]
en: Artist / Year
sk_sk: Interpret / Rok

[ctx: #580]
en: Sort direction
sk_sk: Smer zoradenia

[ctx: #581]
en: Sort method
sk_sk: Spôsob zoradenia

[ctx: #582]
en: View mode
sk_sk: Režim zobrazenia

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
sk_sk: Zapamätať si režim zobrazenia pre rôzne priečinky

[ctx: #584]
en: Ascending
sk_sk: Vzostupne

[ctx: #585]
en: Descending
sk_sk: Zostupne

[ctx: #586]
en: Edit playlist
sk_sk: Upraviť playlist

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
sk_sk: Zrušiť režim párty

[ctx: #589]
en: Party mode
sk_sk: Režim párty

[ctx: #590]
en: Random
sk_sk: Náhodne

[ctx: #591]
en: Off
sk_sk: Vypnuté

[ctx: #592]
en: One
sk_sk: Raz

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
sk_sk: Všetko

[ctx: #594]
en: Off
sk_sk: Vypnuté

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
sk_sk: Opakovať: Vypnuté

[ctx: #596]
en: Repeat: One
sk_sk: Opakovať: Raz

[ctx: #597]
en: Repeat: All
sk_sk: Opakovať: Všetko

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
sk_sk: Extrahovať zvukové CD

[ctx: #601]
en: Medium
sk_sk: Stredná

[ctx: #602]
en: Standard
sk_sk: Štandardná

[ctx: #603]
en: Extreme
sk_sk: Extrémna

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
sk_sk: Konštantný dátový tok

[ctx: #605]
en: Ripping...
sk_sk: Extrahovanie...

[ctx: #607]
en: To:
sk_sk: Do:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
sk_sk: Nebolo možné extrahovať CD alebo stopu, pretože nie je nastavená cesta CDDARipPath.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
sk_sk: Extrahovať zvukovú stopu

[ctx: #611]
en: Enter number
sk_sk: Zadajte číslo

[ctx: #612]
en: Bits/sample
sk_sk: Bity/vzorka

[ctx: #613]
en: Sample rate
sk_sk: Vzorkovacia frekvencia

[ctx: #614]
en: Virtual folder
sk_sk: Virtuálny priečinok

[ctx: #620]
en: Audio CDs
sk_sk: Zvukové CD

[ctx: #621]
en: Encoder
sk_sk: Kodér

[ctx: #622]
en: Quality
sk_sk: Kvalita

[ctx: #623]
en: Bitrate
sk_sk: Dátový tok

[ctx: #624]
en: Include track number
sk_sk: Zahrnúť číslo stopy

[ctx: #625]
en: All songs of
sk_sk: Všetky skladby od

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
sk_sk: Rozpozerané seriály

[ctx: #629]
en: View mode
sk_sk: Režim zobrazenia

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
sk_sk: Normálny

[ctx: #631]
en: Zoom
sk_sk: Priblíženie

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
sk_sk: Roztiahnuté 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
sk_sk: Široké priblíženie 14:9

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
sk_sk: Roztiahnuté 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
sk_sk: Pôvodná veľkosť

[ctx: #636]
en: Custom
sk_sk: Vlastné

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
sk_sk: Úprava hlasitosti

[ctx: #639]
en: Use track levels
sk_sk: Použiť úrovne stopy

[ctx: #640]
en: Use album levels
sk_sk: Použiť úrovne albumu

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
sk_sk: Súbory s informáciou ReplayGain

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
sk_sk: Súbory bez informácie ReplayGain

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
sk_sk: Vyhnúť sa ochrane proti orezaniu pri súboroch s ReplayGain informáciou

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
sk_sk: Roztiahnuté 16:9 - Nelineárne

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
sk_sk: Je potrebné rozbaliť veľký súbor. Pokračovať?

[ctx: #646]
en: Remove from library
sk_sk: Odstrániť z knižnice

[ctx: #647]
en: Export video library
sk_sk: Exportovať knižnicu videí

[ctx: #648]
en: Import video library
sk_sk: Importovať knižnicu videí

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
sk_sk: Importuje sa

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
sk_sk: Exportuje sa

[ctx: #651]
en: Browse for library
sk_sk: Vyhľadať knižnicu

[ctx: #652]
en: Years
sk_sk: Roky

[ctx: #653]
en: Update library
sk_sk: Aktualizovať knižnicu

[ctx: #654]
en: Show debug information
sk_sk: Zobraziť informácie o ladení

[ctx: #655]
en: Browse for executable
sk_sk: Vyhľadať spustiteľný súbor

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
sk_sk: Vyhľadať playlist

[ctx: #657]
en: Browse for folder
sk_sk: Vyhľadať priečinok

[ctx: #658]
en: Song information
sk_sk: Informácie o skladbe

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
sk_sk: Nelineárne roztiahnutie

[ctx: #660]
en: Volume amplification
sk_sk: Zosilnenie hlasitosti

[ctx: #661]
en: Choose export folder
sk_sk: Vyberte priečinok pre export

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
sk_sk: Tento súbor už nie je k dispozícii.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
sk_sk: Chcete ho odstrániť z knižnice?

[ctx: #664]
en: Browse for script
sk_sk: Vyhľadať skript

[ctx: #665]
en: Compression level
sk_sk: Úroveň kompresie

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
sk_sk: Povoliť protokolovanie špecifických komponentov

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
sk_sk: Povoliť prekódovanie do Dolby Digital (AC3)

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
sk_sk: Upresnite protokolovanie špecifické pre jednotlivé komponenty...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre knižnicu [B]SMB[/B]

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre knižnicu [B]libcURL[/B] (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre knižnice [B]FFmpeg[/B]

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
sk_sk: Podrobné protokolovanie volaní [B]D-Bus[/B]

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
sk_sk: Podrobné protokolovanie požiadaviek [B]JSON-RPC[/B]

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre komponent [B]Zvuk[/B]

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre knižnicu [B]AirTunes[/B]

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre komponent [B]UPnP[/B]

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre knižnicu [B]libCEC[/B]

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre komponent [B]Video[/B]

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre komponent [B]Webserver[/B]

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre komponent [B]Databáza[/B]

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
sk_sk: Podrobné protokolovanie [B]informácií o časovaní zvuku/videa[/B]

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre komponent [B]Windowing[/B]

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre komponent [B]PVR[/B]

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
sk_sk: Podrobné protokolovanie pre komponent [B]EPG[/B]

[ctx: #687]
en: From metadata
sk_sk: Z metadát

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
sk_sk: Čistenie knižnice

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
sk_sk: Odstraňovanie starých skladieb z knižnice

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
sk_sk: Táto cesta bola už predtým skontrolovaná

[ctx: #703]
en: Can't clean up library while running background tasks
sk_sk: Nie je možné vyčistiť knižnicu pri spustených úlohách na pozadí

[ctx: #705]
en: Network
sk_sk: Sieť

[ctx: #708]
en: Use proxy server
sk_sk: Použiť proxy server

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
sk_sk: Internetový protokol (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
sk_sk: Neplatné číslo portu. Hodnota musí byť medzi 1 a 65535.

[ctx: #715]
en: Assignment
sk_sk: Priradenie

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
sk_sk: Automatická (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
sk_sk: Manuálna (statická)

[ctx: #719]
en: IP address
sk_sk: IP adresa

[ctx: #720]
en: Netmask
sk_sk: Maska siete

[ctx: #721]
en: Default gateway
sk_sk: Predvolená brána

[ctx: #723]
en: Save & restart
sk_sk: Uložiť a reštartovať

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
sk_sk: Neplatná IP adresa. Hodnota musí byť v tvare AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
sk_sk: a obsahovať čísla od 0 do 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
sk_sk: Zmeny neboli uložené. Pokračovať bez uloženia?

[ctx: #727]
en: Web server
sk_sk: Webový server

[ctx: #729]
en: Enable SSL
sk_sk: Povoliť SSL

[ctx: #731]
en: Black
sk_sk: Čierna

[ctx: #732]
en: Save & apply
sk_sk: Uložiť a použiť

[ctx: #733]
en: Password
sk_sk: Heslo

[ctx: #734]
en: No pass
sk_sk: Bez hesla

[ctx: #735]
en: Character set
sk_sk: Znaková sada

[ctx: #736]
en: Style
sk_sk: Štýl

[ctx: #737]
en: Colour
sk_sk: Farba

[ctx: #738]
en: Normal
sk_sk: Normálne

[ctx: #739]
en: Bold
sk_sk: Tučné

[ctx: #740]
en: Italics
sk_sk: Kurzíva

[ctx: #741]
en: Bold italics
sk_sk: Tučná kurzíva

[ctx: #742]
en: White
sk_sk: Biela

[ctx: #743]
en: Yellow
sk_sk: Žltá

[ctx: #744]
en: Files
sk_sk: Súbory

[ctx: #745]
en: Background colour
sk_sk: Farba pozadia

[ctx: #746]
en: Background opacity
sk_sk: Priehľadnosť pozadia

[ctx: #747]
en: Error loading image
sk_sk: Chyba pri načítavaní obrázku

[ctx: #748]
en: Edit path
sk_sk: Upraviť cestu

[ctx: #749]
en: Mirror image
sk_sk: Zrkadliť obraz

[ctx: #750]
en: Are you sure?
sk_sk: Ste si istí?

[ctx: #751]
en: Removing source
sk_sk: Odstraňovanie zdroja

[ctx: #752]
en: Opacity
sk_sk: Priehľadnosť

[ctx: #754]
en: Add program link
sk_sk: Pridať odkaz na program

[ctx: #755]
en: Edit program path
sk_sk: Upraviť cestu k programu

[ctx: #756]
en: Edit program name
sk_sk: Upraviť názov programu

[ctx: #757]
en: Edit path depth
sk_sk: Upraviť hĺbku cesty

[ctx: #759]
en: View: Big list
sk_sk: Zobrazenie: Veľký zoznam

[ctx: #760]
en: Yellow
sk_sk: Žltá

[ctx: #761]
en: White
sk_sk: Biela

[ctx: #762]
en: Blue
sk_sk: Modrá

[ctx: #763]
en: Bright green
sk_sk: Svetlozelená

[ctx: #764]
en: Yellow green
sk_sk: Žltozelená

[ctx: #765]
en: Cyan
sk_sk: Azurová

[ctx: #766]
en: Light grey
sk_sk: Svetlosivá

[ctx: #767]
en: Grey
sk_sk: Sivá

[ctx: #768]
en: Dark Grey
sk_sk: Tmavo šedá

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
sk_sk: Chyba {0:d}: zdieľanie nie je dostupné

[ctx: #772]
en: Audio
sk_sk: Zvuk

[ctx: #773]
en: Seeking
sk_sk: Vyhľadávanie

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
sk_sk: Priečinok prezentácie

[ctx: #790]
en: Remote control
sk_sk: Vzdialené ovládanie

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
sk_sk: Povoliť vzdialené ovládanie pomocou programov v tomto systéme

[ctx: #793]
en: Port range
sk_sk: Rozsah portov

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
sk_sk: Povoliť vzdialené ovládanie pomocou programov v iných systémoch

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
sk_sk: Oneskorenie počiatočného opakovania (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
sk_sk: Oneskorenie nepretržitého opakovania (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
sk_sk: Maximálny počet klientov

[ctx: #798]
en: Internet access
sk_sk: Internetový prístup

[ctx: #799]
en: Library update
sk_sk: Aktualizácia knižnice

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
sk_sk: {0:s} z {1:s} k dispozícii

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
sk_sk: Typ

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
sk_sk: Prehľadať EPG pre výraz

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
sk_sk: Zadajte vyhľadávací reťazec, ktorý sa má použiť na vyhľadávanie zodpovedajúcich udalostí v EPG sprievodcovi

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
sk_sk: Fulltextové vyhľadávanie (alebo vyhľadávanie len podľa názvu)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
sk_sk: Ktorýkoľvek deň

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
sk_sk: Každý deň

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
sk_sk: Akýkoľvek kanál

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
sk_sk: Začať kedykoľvek

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
sk_sk: Skupina nahrávania

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
sk_sk: Zabrániť duplicitným epizódam

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
sk_sk: Časová rezerva: pred plánovaným nahrávaním

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
sk_sk: Časová rezerva: po plánovanom nahrávaní

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
sk_sk: Nahrať všetky epizódy

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
sk_sk: Nahrať len nové epizódy

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
sk_sk: Skončiť kedykoľvek

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
sk_sk: Max. počet nahrávok

[ctx: #819]
note: Representation of a one-time timer which has been scheduled by a timer rule.
en: One time (Scheduled by timer rule)
sk_sk: Len raz (Naplánované pomocou pravidla časovača)

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
sk_sk: Iba raz

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
sk_sk: Iba raz (podľa EPG sprievodcu)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
sk_sk: Pravidlo časovača

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
sk_sk: Pravidlo časovača (podľa EPG sprievodcu)

[ctx: #824]
note: Complete prefixed representation of a reminder timer type.
en: Reminder: {0:s}
sk_sk: Pripomienka: {0:s}

[ctx: #825]
note: Complete prefixed representation of a recording timer type.
en: Recording: {0:s}
sk_sk: Nahrávanie: {0:s}

[ctx: #826]
note: Label for buttons to add a PVR reminder timer
en: Set reminder
sk_sk: Nastaviť pripomienku

[ctx: #827]
note: Label for a context menu entry to delete a reminder timer
en: Delete reminder
sk_sk: Odstrániť pripomienku

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
sk_sk: Pravidlo časovača bolo odstránené

[ctx: #829]
note: Label for a context menu entry to view a read-only reminder timer
en: View reminder
sk_sk: Zobraziť pripomienku

[ctx: #830]
note: Label for a context menu entry to edit a reminder timer
en: Edit reminder
sk_sk: Upraviť pripomienku

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
sk_sk: Pondelky

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
sk_sk: Utorky

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
sk_sk: Stredy

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
sk_sk: Štvrtky

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
sk_sk: Piatky

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
sk_sk: Soboty

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
sk_sk: Nedele

[ctx: #838]
note: Label for a TV show Premiere
en: Première
sk_sk: Premiéra

[ctx: #839]
note: Label for a Live TV show
en: Live
sk_sk: Naživo

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
sk_sk: Chcete odstrániť iba tento časovač alebo aj pravidlo časovača, ktoré ho naplánovalo?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
sk_sk: Iba tento

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
sk_sk: Nové

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
sk_sk: Aktivovať

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
sk_sk: Deaktivovať

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
sk_sk: Ste si istí, že chcete odstrániť toto pravidlo časovača a všetky časovače, ktoré sú v ňom naplánované?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
sk_sk: Určite chcete tento časovač odstrániť?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
sk_sk: Potvrdiť zastavenie nahrávania

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
sk_sk: Určite chcete zastaviť toto nahrávanie?

[ctx: #849]
note: Label for a finale of a TV show
en: Finale
sk_sk: Finále

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
sk_sk: Bolo zadané neplatné číslo portu

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
sk_sk: Platný rozsah pre port je 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
sk_sk: Platný rozsah pre port je 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add pictures...
sk_sk: Pridať obrázky...

[ctx: #998]
en: Add music...
sk_sk: Pridať hudbu...

[ctx: #999]
en: Add videos...
sk_sk: Pridať videá...

[ctx: #1000]
en: Preview
sk_sk: Ukážka

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
sk_sk: Nie je možné sa pripojiť

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
sk_sk: Pripojenie k sieťovému umiestneniu sa nepodarilo nadviazať. Môže to byť spôsobené tým, že sieť nie je pripojená. Chceli by ste ho napriek tomu pridať?

[ctx: #1006]
en: IP address
sk_sk: IP adresa

[ctx: #1007]
en: Add network location
sk_sk: Pridať sieťové umiestnenie

[ctx: #1008]
en: Protocol
sk_sk: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
sk_sk: Adresa servera

[ctx: #1010]
en: Server name
sk_sk: Názov servera

[ctx: #1011]
en: Remote path
sk_sk: Vzdialená cesta

[ctx: #1012]
en: Shared folder
sk_sk: Zdieľaný priečinok

[ctx: #1014]
en: Username
sk_sk: Meno používateľa

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
sk_sk: Vyhľadať sieťový server

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
sk_sk: Zadajte sieťovú adresu servera

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
sk_sk: Zadajte cestu na serveri

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
sk_sk: Zadajte číslo portu

[ctx: #1019]
en: Enter the username
sk_sk: Zadajte meno používateľa

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
sk_sk: Zadajte cesty alebo vyhľadajte umiestnenia médií.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
sk_sk: Zadajte názov pre tento zdroj médií.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
sk_sk: Vyhľadať nový zdieľaný priečinok

[ctx: #1024]
en: Browse
sk_sk: Vyhľadať

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
sk_sk: Nepodarilo sa získať informácie o priečinku. Môže to byť spôsobené tým, že sieť nie je pripojená. Chcete ho napriek tomu pridať?

[ctx: #1026]
en: Add source
sk_sk: Pridať zdroj

[ctx: #1027]
en: Edit source
sk_sk: Upraviť zdroj

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
sk_sk: Zadajte nové označenie

[ctx: #1030]
en: Browse for image
sk_sk: Vyhľadať obrázok

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
sk_sk: Vyberte priečinok s obrázkami

[ctx: #1032]
en: Add network location...
sk_sk: Pridať sieťové umiestnenie...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
sk_sk: Vyberte súbor

[ctx: #1034]
en: Submenu
sk_sk: Podmenu

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
sk_sk: Povoliť tlačidlá podmenu

[ctx: #1036]
en: Favourites
sk_sk: Obľúbené

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
sk_sk: Doplnky videí

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
sk_sk: Doplnky hudby

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
sk_sk: Doplnky obrázkov

[ctx: #1040]
en: Loading directory
sk_sk: Načítanie priečinka

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
sk_sk: Získaných {0:d} položiek

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
sk_sk: Získaných {0:d} z {1:d} položiek

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
sk_sk: Doplnky programov

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
sk_sk: Nastaviť náhľad zásuvného modulu

[ctx: #1046]
en: Access points
sk_sk: Prístupové body

[ctx: #1048]
en: Username
sk_sk: Meno používateľa

[ctx: #1049]
en: Script settings
sk_sk: Nastavenia skriptu

[ctx: #1050]
en: Singles
sk_sk: Single

[ctx: #1051]
en: Enter web address
sk_sk: Zadajte webovú adresu

[ctx: #1052]
en: Require authentication
sk_sk: Vyžaduje overenie

[ctx: #1053]
en: Choose whether requests to the web server require a username and a password, which must be set below if enabled. It is recommended to always leave this setting enabled.
sk_sk: Vyberte, či sa pri požiadavkách na webový server vyžaduje používateľské meno a heslo, ktoré je potrebné nastaviť nižšie, ak je povolené. Toto nastavenie sa odporúča vždy ponechať zapnuté.

[ctx: #1180]
en: Proxy type
sk_sk: Typ proxy

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
sk_sk: SOCKS5 so vzdialeným prekladom DNS

[ctx: #1200]
en: SMB client
sk_sk: SMB klient

[ctx: #1201]
en: NFS Client
sk_sk: NFS klient

[ctx: #1202]
en: Workgroup
sk_sk: Pracovná skupina

[ctx: #1203]
en: Default username
sk_sk: Predvolené meno používateľa

[ctx: #1204]
en: Default password
sk_sk: Predvolené heslo

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
sk_sk: Pripojiť zdieľané priečinky SMB

[ctx: #1210]
en: Remove
sk_sk: Odstrániť

[ctx: #1211]
en: Music
sk_sk: Hudba

[ctx: #1213]
en: Pictures
sk_sk: Obrázky

[ctx: #1214]
en: Files
sk_sk: Súbory

[ctx: #1215]
en: Music & video
sk_sk: Hudba a video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
sk_sk: Hudba a obrázky

[ctx: #1217]
en: Music & files
sk_sk: Hudba a súbory

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
sk_sk: Video a obrázky

[ctx: #1219]
en: Video & files
sk_sk: Video a súbory

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
sk_sk: Obrázky a súbory

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
sk_sk: Hudba a video a obrázky

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
sk_sk: Hudba a video a obrázky a súbory

[ctx: #1223]
en: Disabled
sk_sk: Zakázané

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
sk_sk: Súbory a hudba a video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
sk_sk: Súbory a obrázky a hudba

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
sk_sk: Súbory a obrázky a video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
sk_sk: Hudba a programy

[ctx: #1230]
en: Video & programs
sk_sk: Video a programy

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
sk_sk: Obrázky a programy

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
sk_sk: Hudba a video a obrázky a programy

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
sk_sk: Programy a video a hudba

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
sk_sk: Programy a obrázky a hudba

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
sk_sk: Programy a obrázky a video

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
sk_sk: Oznamovať služby iným systémom

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
sk_sk: Povoliť podporu AirPlay pre „Videá“ a „Obrázky“

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
sk_sk: Povoliť ovládanie hlasitosti

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
sk_sk: Povoliť podporu AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
sk_sk: Názov zariadenia

[ctx: #1272]
en: Use password protection
sk_sk: Použiť ochranu heslom

[ctx: #1275]
note: Filter movies/tvshows/music/episodes/artists/musicvideos/albums/songs
en: Filter {0:s}
sk_sk: Filtrovať {0:s}

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
sk_sk: Vlastné zariadenie pre výstup zvuku

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
sk_sk: Vlastné zariadenie na preposielanie signálu

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
sk_sk: Kroky pre ovládanie hlasitosti

[ctx: #1374]
note: Weather token
en: Breezy
sk_sk: Sviežo

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
sk_sk: Teplota

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
sk_sk: Tlak

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
sk_sk: Blízkosť

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
sk_sk: Intenzita

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
sk_sk: Drsné

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
sk_sk: Veľmi

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
sk_sk: Extrémne

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
sk_sk: Víry

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
sk_sk: Jasná obloha

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
sk_sk: Pretrhaná

[ctx: #1385]
note: Weather token
en: Tornado
sk_sk: Tornádo

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
sk_sk: Tropické

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
sk_sk: Hurikán

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
sk_sk: Zima

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
sk_sk: Veterno

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
sk_sk: Nastavenia

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
sk_sk: Vánok

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
sk_sk: Jemný

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
sk_sk: Silný vietor, takmer víchrica

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
sk_sk: Silný

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
sk_sk: Prudký

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
sk_sk: Ustupujúci

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
sk_sk: a

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
sk_sk: Mrznúci

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
sk_sk: Neskôr

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
sk_sk: Ojedinele

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
sk_sk: Prehánky s hrmením

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
sk_sk: Búrky

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
sk_sk: Slnečno

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
sk_sk: Zatiahnuté

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
sk_sk: v

[ctx: #1406]
note: Weather token
en: the
sk_sk: blízkom

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
sk_sk: okolí

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
sk_sk: ľadové

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
sk_sk: krištáliky

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
sk_sk: bezvetrie

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
sk_sk: s

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
sk_sk: veterno

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
sk_sk: Obdobia

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
sk_sk: búrka

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
sk_sk: mrholenie

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
sk_sk: zahmlené

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
sk_sk: krúpy

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
sk_sk: búrky

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
sk_sk: slabé

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
sk_sk: stredné

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
sk_sk: veľmi vysoké

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
sk_sk: Veterno

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
sk_sk: Hmla

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
sk_sk: zamračené

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
sk_sk: krúpy

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
sk_sk: krupobitie

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
sk_sk: dym

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
sk_sk: sopečný

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
sk_sk: popol

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
sk_sk: rozsiahly

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
sk_sk: prach

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
sk_sk: piesok

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
sk_sk: vodná triešť

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
sk_sk: víry

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
sk_sk: piesočná búrka

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
sk_sk: silný vietor

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
sk_sk: krúpy

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
sk_sk: Malé

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
sk_sk: a

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
sk_sk: dážď so snehom

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
sk_sk: ,

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
sk_sk: miestami

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
sk_sk: lievikovitý mrak

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
sk_sk: mrak

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
sk_sk: Neznámy

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
sk_sk: Búrky

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
sk_sk: Zrážky

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
sk_sk: čiastočne

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
sk_sk: Aktivovať úsporný režim obrazovky pri nečinnosti

[ctx: #2050]
en: Runtime
sk_sk: Doba behu

[ctx: #2080]
en: Empty list
sk_sk: Prázdny zoznam

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
sk_sk: Vrátené späť na nadradený zoznam, pretože aktívny zoznam bol vymazaný

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
sk_sk: Je potrebná nová verzia. Skontrolujte denník udalostí, ktorý obsahuje viac informácií o tomto hlásení.

[ctx: #2102]
note: Notification message indicating an add-on error. "<Add-on name> error".
en: {0:s} error
sk_sk: {0:s} chyba

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
sk_sk: Chyba doplnku

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
sk_sk: Viac informácií nájdete v denníku udalostí.

[ctx: #2203]
en: Use DTS Core
sk_sk: Použiť DTS Core

[ctx: #2204]
en: Select this option if you want to passthrough DTS-HD formats as DTS, otherwise, DTS-HD formats will be played via PCM
sk_sk: Túto možnosť vyberte, pokiaľ chcete formáty DTS-HD preposielať ako DTS, inak budú formáty DTS-HD prehrávané prostredníctvom PCM

[ctx: #10000]
en: Home
sk_sk: Domov

[ctx: #10001]
en: Programs
sk_sk: Programy

[ctx: #10002]
en: Pictures
sk_sk: Obrázky

[ctx: #10003]
en: File manager
sk_sk: Správca súborov

[ctx: #10004]
en: Settings
sk_sk: Nastavenia

[ctx: #10005]
en: Not available
sk_sk: Nie je k dispozícii

[ctx: #10007]
en: System information
sk_sk: Systémové informácie

[ctx: #10008]
en: Play next
sk_sk: Prehrať ďalšie

[ctx: #10009]
note: Header label for add-on configuration removal dialog
en: Confirm add-on configuration removal
sk_sk: Potvrdenie odstránenia konfigurácie doplnku

[ctx: #10010]
note: Header label for add-on configuration removal selection dialog
en: Select add-on configuration to remove
sk_sk: Vyberte konfiguráciu doplnku, ktorý chcete odstrániť

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
sk_sk: Nastavenia - Videá - Kaiibrácia obrazovky

[ctx: #10012]
note: Header label for add-on configuration selection dialog
en: Add-on configurations and settings
sk_sk: Konfigurácie a nastavenia doplnku

[ctx: #10013]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Edit add-on settings
sk_sk: Úprava nastavení doplnku

[ctx: #10014]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Add add-on configuration
sk_sk: Pridať nastavenie doplnku

[ctx: #10015]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Remove add-on configuration
sk_sk: Odstrániť nastavenie doplnku

[ctx: #10016]
en: Settings - System
sk_sk: Nastavenia - Systém

[ctx: #10017]
note: Settings group label
en: Add-on configuration
sk_sk: Nastavenia doplnku

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
sk_sk: Nastavenia - Služba

[ctx: #10019]
note: Item label for add-on configuration removal dialog
en: Do you want to remove the add-on configuration "{0:s}"?
sk_sk: Chcete odstrániť konfiguráciu doplnku "{0:s}"?

[ctx: #10020]
note: Item label used in add-on setup selection dialog
en: Edit "{0:s}" [{1:s}]
sk_sk: Upraviť "{0:s}" [{1:s}]

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
sk_sk: Nastavenia - TV

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
sk_sk: Nastavenia - Hry

[ctx: #10024]
en: Titles
sk_sk: Názvy

[ctx: #10025]
en: Videos
sk_sk: Videá

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
sk_sk: Videá / zoznam stôp

[ctx: #10029]
en: Login screen
sk_sk: Prihlasovacia obrazovka

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
sk_sk: Nastavenia - Prehrávač

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
sk_sk: Nastavenia - Médiá

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
sk_sk: Nastavenia - Prostredie

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
sk_sk: Nastavenia - Profily

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
sk_sk: Nastavenia vzhľadu

[ctx: #10036]
en: Basic
sk_sk: Základné

[ctx: #10037]
en: Standard
sk_sk: Štandardné

[ctx: #10038]
en: Advanced
sk_sk: Pokročilé

[ctx: #10039]
en: Expert
sk_sk: Expertné

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
sk_sk: Prehliadač doplnkov

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
sk_sk: Obnoviť vyššie uvedené nastavenia na predvolené hodnoty

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
sk_sk: Skutočne chcete obnoviť nastavenia v tejto kategórii?

[ctx: #10043]
en: Help
sk_sk: Pomocník

[ctx: #10044]
en: No help available
sk_sk: K dispozícii nie je žiadny Pomocník

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
sk_sk: Obnoví všetky viditeľné nastavenia na ich predvolené hodnoty.

[ctx: #10046]
en: No categories available
sk_sk: K dispozícii nie sú žiadne kategórie

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
sk_sk: Skúste zmeniť úroveň nastavení, aby ste videli ďalšie kategórie a nastavenia.

[ctx: #10048]
en: Add video source
sk_sk: Pridať zdroj videí

[ctx: #10049]
en: Add music source
sk_sk: Pridať zdroj hudby

[ctx: #10050]
en: Event log
sk_sk: Denník udalostí

[ctx: #10051]
en: Add program source
sk_sk: Pridať zdroj programov

[ctx: #10052]
en: Add file source
sk_sk: Pridať zdroj súborov

[ctx: #10053]
en: Edit video source
sk_sk: Upraviť zdroj videí

[ctx: #10054]
en: Edit music source
sk_sk: Upraviť zdroj hudby

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
sk_sk: Upraviť zdroj obrázkov

[ctx: #10056]
en: Edit program source
sk_sk: Upraviť zdroj programov

[ctx: #10057]
en: Edit file source
sk_sk: Upraviť zdroj súborov

[ctx: #10058]
en: Remove tag from library
sk_sk: Vymazať značku z knižnice

[ctx: #10060]
en: Favourites
sk_sk: Obľúbené

[ctx: #10099]
en: Pointer
sk_sk: Ukazovateľ

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
sk_sk: Dialógové okno Áno / Nie

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
sk_sk: Dialógové okno s priebehom

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
sk_sk: Virtuálna klávesnica

[ctx: #10104]
en: Volume bar
sk_sk: Posuvník hlasitosti

[ctx: #10106]
en: Context menu
sk_sk: Kontextová ponuka

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
sk_sk: Oznamovacie dialógové okno

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
sk_sk: Číselný vstup

[ctx: #10110]
en: Gamepad input
sk_sk: Vstup gamepadu

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
sk_sk: Ponuka vypnutia

[ctx: #10114]
en: Player controls
sk_sk: Ovládanie prehrávača

[ctx: #10115]
en: Seek bar
sk_sk: Lišta posuvníka priebehu

[ctx: #10116]
en: Player process info
sk_sk: Informácie o procese prehrávača

[ctx: #10120]
en: Music OSD
sk_sk: Hudobný OSD

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
sk_sk: Zoznam vizualizačných predvolieb

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
sk_sk: Nastavenia video OSD

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
sk_sk: Nastavenia audio OSD

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
sk_sk: Záložky videa

[ctx: #10126]
en: File browser
sk_sk: Prehliadač súborov

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
sk_sk: kanálov

[ctx: #10128]
en: Network setup
sk_sk: Nastavenie siete

[ctx: #10129]
en: Media source
sk_sk: Zdroj médií

[ctx: #10130]
en: Profile settings
sk_sk: Nastavenia profilu

[ctx: #10131]
en: Lock settings
sk_sk: Uzamknúť nastavenia

[ctx: #10132]
en: Content settings
sk_sk: Nastavenia obsahu

[ctx: #10134]
en: Favourites
sk_sk: Obľúbené

[ctx: #10135]
en: Song info
sk_sk: Informácie o skladbe

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
sk_sk: Editor inteligentného zoznamu stôp

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
sk_sk: Editor pravidiel inteligentného zoznam stôp

[ctx: #10139]
en: Picture info
sk_sk: Informácie o obrázku

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
sk_sk: Nastavenia doplnku

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
sk_sk: Informácie na celej obrazovke

[ctx: #10145]
en: Slider dialog
sk_sk: Dialógové okno s posuvníkom

[ctx: #10146]
en: Add-on info
sk_sk: Informácie o doplnku

[ctx: #10147]
en: Text viewer
sk_sk: Zobrazenie textu

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
sk_sk: Nastavenia periférií

[ctx: #10151]
en: Extended progress dialog
sk_sk: Rozšírené dialógové okno priebehu

[ctx: #10152]
en: Media filter
sk_sk: Filter médií

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
sk_sk: Hľadanie titulkov

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
sk_sk: Nastavenia OSD CMS

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
sk_sk: Nastavenia OSD pre titulky

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
sk_sk: Vyhľadávajú sa titulky...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
sk_sk: Prebieha vyhľadávanie alebo načítavanie titulkov...

[ctx: #10212]
en: terminating
sk_sk: prebieha rušenie

[ctx: #10213]
en: buffering
sk_sk: prebieha ukladanie do vyrovnávacej pamäte

[ctx: #10214]
en: Opening stream
sk_sk: Prebieha otváranie streamu

[ctx: #10500]
en: Music playlist
sk_sk: Hudobný playlist

[ctx: #10502]
en: Music
sk_sk: Hudba

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
sk_sk: Editor hudobného playlistu

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
sk_sk: Najlepších 100 skladieb

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
sk_sk: Najlepších 100 albumov

[ctx: #10506]
en: Programs
sk_sk: Programy

[ctx: #10507]
en: Configuration
sk_sk: Konfigurácia

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
sk_sk: Predpoveď počasia

[ctx: #10509]
en: Network gaming
sk_sk: Hranie po sieti

[ctx: #10510]
en: Extensions
sk_sk: Rozšírenia

[ctx: #10511]
en: System info
sk_sk: Systémové informácie

[ctx: #10516]
en: Music - Library
sk_sk: Hudba - Knižnica

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
sk_sk: Prehráva sa - Hudba

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
sk_sk: Prehráva sa - Videá

[ctx: #10523]
en: Album information
sk_sk: Informácie o albume

[ctx: #10524]
en: Movie information
sk_sk: Informácie o filme

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
sk_sk: Informácie o TV programe PVR

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
sk_sk: Informácie o nahrávke PVR

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
sk_sk: Nastavenie časovača PVR

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
sk_sk: Správca skupín PVR

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
sk_sk: Správca kanálov PVR

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
sk_sk: Vyhľadávanie v TV programe PVR

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
sk_sk: Vyhľadávanie kanálov PVR

[ctx: #10607]
en: PVR update progress
sk_sk: Priebeh aktualizácie PVR

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
sk_sk: OSD kanály PVR

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
sk_sk: OSD TV program PVR

[ctx: #10610]
en: PVR radio RDS info
sk_sk: Rozhlasové RDS informácie PVR

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
sk_sk: Nastavenie nahrávania PVR

[ctx: #10700]
en: TV channels
sk_sk: TV kanály

[ctx: #10701]
en: TV recordings
sk_sk: TV nahrávky

[ctx: #10702]
en: TV guide
sk_sk: TV program

[ctx: #10703]
en: TV timers
sk_sk: TV časovače

[ctx: #10704]
en: TV search
sk_sk: TV hľadanie

[ctx: #10705]
en: Radio channels
sk_sk: Rozhlasové kanály

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
sk_sk: Nahrávky rádia

[ctx: #10707]
en: Radio guide
sk_sk: Rádio program

[ctx: #10708]
en: Radio timers
sk_sk: Časovače rádia

[ctx: #10709]
en: Radio search
sk_sk: Vyhľadávanie v rádiu

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
sk_sk: Pravidlá TV časovača

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
sk_sk: Pravidlá rádiového časovača

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
sk_sk: Televízia na celú obrazovku

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
sk_sk: Rádio na celú obrazovku

[ctx: #10820]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
sk_sk: Konfigurácia ovládača

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
sk_sk: Hry

[ctx: #10822]
note: Title of the in-game OSD menu
en: Menu
sk_sk: Ponuka

[ctx: #10823]
note: Title of the in-game video filter selection dialog
en: Video Filter
sk_sk: Video filter

[ctx: #10824]
note: Title of the in-game video stretch mode selection dialog
en: Stretch Mode
sk_sk: Režim roztiahnutia

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
sk_sk: Hlasitosť

[ctx: #10826]
note: Title of the in-game dialog for advanced emulator settings
en: Advanced Settings
sk_sk: Pokročilé nastavenia

[ctx: #10827]
note: Title of the in-game video rotation selection dialog
en: Video Rotation
sk_sk: Rotácia videa

[ctx: #10828]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
sk_sk: Nastavenie portov

[ctx: #10829]
note: Title of the in-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
sk_sk: Vybrať pozíciu uloženia

[ctx: #10830]
note: Title of the out-of-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
sk_sk: Vybrať pozíciu uloženia

[ctx: #10831]
note: Name of window for viewing and configuring players while playing a game
en: Players
sk_sk: Hráči

[ctx: #12000]
en: Select dialog
sk_sk: Vybrať dialógové okno

[ctx: #12001]
en: Music info
sk_sk: Informácie o hudbe

[ctx: #12002]
en: OK dialog
sk_sk: Dialógové okno OK

[ctx: #12003]
en: Video info
sk_sk: Informácie o videu

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
sk_sk: Video na celú obrazovku

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
sk_sk: Vizualizácia zvuku

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
sk_sk: Vizualizácia zvuku

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
sk_sk: Prerábam index...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
sk_sk: Vrátiť sa do sekcie Hudba

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
sk_sk: Vrátiť sa do sekcie Videá

[ctx: #12012]
en: Last used
sk_sk: Naposledy použitý

[ctx: #12013]
en: Install date
sk_sk: Dátum inštalácie

[ctx: #12014]
en: Last updated
sk_sk: Naposledy aktualizované

[ctx: #12015]
en: Select video version
sk_sk: Vyberte verziu videa

[ctx: #12016]
en: Select video extra
sk_sk: Vyberte video extra

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
sk_sk: Prehrať od začiatku

[ctx: #12022]
note: Label of various controls for resuming playback from a certain point in time
en: Resume from {0:s}
sk_sk: Pokračovať od {0:s}

[ctx: #12308]
note: Label of the show password button in the keyboard dialog
en: Show password
sk_sk: Zobraziť heslo

[ctx: #12309]
note: Label of the hide password button in the keyboard dialog
en: Hide password
sk_sk: Skryť heslo

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
sk_sk: Zamknuté! Vložte heslo...

[ctx: #12326]
en: Enter password
sk_sk: Zadajte heslo

[ctx: #12327]
en: Enter master code
sk_sk: Zadajte hlavné heslo

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
sk_sk: Zadajte heslo pre odomknutie

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
sk_sk: alebo pre zrušenie stlačte "C"

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
sk_sk: Vložte kombináciu tlačidiel a

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
sk_sk: stlačte "OK", alebo pre zrušenie stlačte "Späť"

[ctx: #12332]
en: Set lock
sk_sk: Nastaviť zámok

[ctx: #12333]
en: Unlock
sk_sk: Odomknúť

[ctx: #12334]
en: Reset lock
sk_sk: Vynulovať zámok

[ctx: #12335]
en: Remove lock
sk_sk: Odstrániť zámok

[ctx: #12337]
en: Numeric password
sk_sk: Číselné heslo

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
sk_sk: Kombinácia tlačidiel na Gamepad-e

[ctx: #12339]
en: Full-text password
sk_sk: Textové heslo

[ctx: #12340]
en: Enter new password
sk_sk: Zadajte nové heslo

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
sk_sk: Opätovne zadajte nové heslo

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
sk_sk: Nesprávne heslo,

[ctx: #12343]
en: retries left
sk_sk: opakovaní zostáva

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
sk_sk: Zadané heslá nie sú totožné.

[ctx: #12345]
en: Access denied
sk_sk: Prístup zamietnutý

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
sk_sk: Limit pre opakovanie bol prekročený.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
sk_sk: Tento systém sa teraz vypne.

[ctx: #12348]
en: Item locked
sk_sk: Položka zamknutá

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
sk_sk: Reaktivovať zámok

[ctx: #12356]
en: Change lock
sk_sk: Zmeniť zámok

[ctx: #12357]
en: Source lock
sk_sk: Uzamknúť zdroj

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
sk_sk: Žiadne heslo, skúste znova.

[ctx: #12360]
en: Master lock
sk_sk: Hlavný zámok

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
sk_sk: Vypnúť systém v prípade prekročenia povoleného počtu pokusov o aktivovanie hlavného zámku

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
sk_sk: Hlavný kľúč nie je platný. Zadajte platný kľúč.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
sk_sk: Nastavenia a Správca súborov

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
sk_sk: Nastaviť ako predvolené pre všetky médiá

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
sk_sk: Týmto sa vynulujú všetky uložené hodnoty. Ste si istý?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
sk_sk: Doba zobrazenia každého obrázku

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
sk_sk: Používať efekty priblíženia a posunutia obrázku

[ctx: #12381]
en: Switch to visualisation on playback
sk_sk: Prepnúť na vizualizácie pri prehrávaní

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
sk_sk: 12-hodinový čas

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
sk_sk: 24-hodinový čas

[ctx: #12385]
en: Day / Month
sk_sk: Deň / Mesiac

[ctx: #12386]
en: Month / Day
sk_sk: Mesiac / Deň

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
sk_sk: Zásady ochrany osobných údajov

[ctx: #12390]
en: System uptime
sk_sk: Doba používania

[ctx: #12391]
en: Minutes
sk_sk: Minút

[ctx: #12392]
en: Hours
sk_sk: Hodiny

[ctx: #12393]
en: Days
sk_sk: Dni

[ctx: #12394]
en: Total uptime
sk_sk: Celková doba používania

[ctx: #12395]
en: Battery level
sk_sk: Stav batérie

[ctx: #12600]
en: Weather
sk_sk: Počasie

[ctx: #12900]
en: Screensaver
sk_sk: Šetrič obrazovky

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
sk_sk: OSD na celú obrazovku

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
sk_sk: Hra na celú obrazovku

[ctx: #12999]
en: Startup
sk_sk: Spustenie

[ctx: #13000]
en: System
sk_sk: Systém

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
sk_sk: Okamžité uspatie pevného disku HDD

[ctx: #13002]
en: Video only
sk_sk: Iba Video

[ctx: #13003]
en: - Delay
sk_sk: - Oneskorenie

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
sk_sk: - Minimálna dĺžka súboru

[ctx: #13005]
en: Shutdown
sk_sk: Vypnúť

[ctx: #13006]
en: Add picture source
sk_sk: Pridať zdroj obrázkov

[ctx: #13007]
en: Reset
sk_sk: Obnoviť

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
sk_sk: Predvolený spôsob vypnutia

[ctx: #13009]
en: Quit
sk_sk: Ukončiť

[ctx: #13010]
en: Hibernate
sk_sk: Dlhodobý spánok

[ctx: #13011]
en: Suspend
sk_sk: Úsporný režim

[ctx: #13012]
en: Exit
sk_sk: Ukončiť

[ctx: #13013]
en: Reboot
sk_sk: Reštartovať

[ctx: #13014]
en: Minimise
sk_sk: Minimalizovať

[ctx: #13015]
en: Power button action
sk_sk: Funkcia tlačidla pre vypnutie

[ctx: #13016]
en: Power off system
sk_sk: Vypnúť systém

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
sk_sk: Zabrániť vypnutiu pri nečinnosti

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
sk_sk: Povoliť vypnutie pri nečinnosti

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
sk_sk: Existuje nejaké aktívne pripojenie, (napr. cez SSH) ?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
sk_sk: Pripojený vymeniteľný disk

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
sk_sk: Nebezpečné odpojenie pevného disku

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
sk_sk: Úspešné odpojenie pevného disku

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
sk_sk: Pokúsiť sa zobudiť vzdialený server pri prístupe

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
sk_sk: Čaká sa na pripojenie k sieti...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
sk_sk: Nepodarilo sa vykonať zobudenie po sieti LAN!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
sk_sk: Čaká sa na zobudenie servera...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
sk_sk: Ešte stále sa čaká na zobudenie servera...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
sk_sk: Čaká sa na spustenie služieb...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
sk_sk: Zisťovanie MAC

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
sk_sk: Aktualizované pre {0:s}

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
sk_sk: Nájdené pre {0:s}

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
sk_sk: Zlyhanie pre {0:s}

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
sk_sk: Nízka úroveň batérie

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
sk_sk: Filter blikania

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
sk_sk: Nastavené ovládačom (vyžaduje reštart)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
sk_sk: Zakázané

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
sk_sk: Povolené počas prehrávania videa

[ctx: #13108]
en: Always enabled
sk_sk: Vždy povolené

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
sk_sk: Otestovať a použiť rozlíšenie

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
sk_sk: Uložiť toto rozlíšenie?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
sk_sk: Chcete zachovať túto zmenu?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
sk_sk: Vysoko kvalitný prepočet (upscaling)

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
sk_sk: Zakázané

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
sk_sk: Povolené pre SD obsah

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
sk_sk: Vždy povolené

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
sk_sk: Spôsob prepočtu

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
sk_sk: Použiť tento vzhľad?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
sk_sk: Stmavovať ostatné obrazovky

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
sk_sk: Zakázané

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
sk_sk: Povolené

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
sk_sk: Zistené aktívne spojenie!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
sk_sk: Pokiaľ budete pokračovať, možno nebudete môcť ovládať túto aplikáciu. Naozaj chcete zastaviť server udalostí?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
sk_sk: Zmeniť režim diaľkového ovládania Apple?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
sk_sk: Ak na ovládanie tejto aplikácie práve používate diaľkové ovládanie Apple Remote, zmenou nastavenia môžete ovplyvniť svoju schopnosť ovládať ju. Chcete pokračovať?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
sk_sk: Maska podsiete

[ctx: #13160]
en: Gateway
sk_sk: Brána

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
sk_sk: Primárny DNS

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
sk_sk: Inicializácia zlyhala

[ctx: #13170]
en: Never
sk_sk: Nikdy

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
sk_sk: Ihneď

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
sk_sk: Po {0:d} sekundách

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
sk_sk: Dátum inštalácie disku:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
sk_sk: Počet zapnutí disku:

[ctx: #13200]
en: Profiles
sk_sk: Profily

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
sk_sk: Odstrániť profil '{0:s}'?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
sk_sk: Posledný otvorený profil:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
sk_sk: Neznámy

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
sk_sk: Prepísať

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
sk_sk: Len vynútené

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
sk_sk: Budík

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
sk_sk: Interval budíku (v minútach)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
sk_sk: Spustené, alarm za {0:d}m

[ctx: #13211]
en: Alarm!
sk_sk: Budík!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
sk_sk: Zrušené, zostávalo {0:d}m{1:d}s

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
sk_sk: Hľadať titulky v RARoch

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
sk_sk: Hľadať titulky...

[ctx: #13251]
en: Move item
sk_sk: Presunúť položku

[ctx: #13252]
en: Move item here
sk_sk: Presunúť položku sem

[ctx: #13253]
en: Cancel move
sk_sk: Zrušiť presunutie

[ctx: #13270]
en: Hardware:
sk_sk: Hardvér:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
sk_sk: Vyťaženie systémového procesora:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
sk_sk: Pripojené, ale DNS je nedostupný.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
sk_sk: Pevný disk

[ctx: #13277]
en: Storage
sk_sk: Voľné miesto

[ctx: #13278]
en: Default
sk_sk: Predvolené

[ctx: #13279]
en: Network
sk_sk: Sieť

[ctx: #13281]
en: Hardware
sk_sk: CPU a RAM

[ctx: #13283]
en: Operating system:
sk_sk: Operačný systém:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
sk_sk: Rýchlosť CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
sk_sk: Video enkodér:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
sk_sk: Rozlíšenie obrazovky:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
sk_sk: A/V Kábel:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
sk_sk: DVD Región:

[ctx: #13296]
en: Connected
sk_sk: Pripojený

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
sk_sk: Nepripojené. Skontrolujte sieťové nastavenia.

[ctx: #13298]
note: Label of the button used to disconnect a game controller from the emulated game port
en: Disconnected
sk_sk: Odpojené

[ctx: #13299]
en: Target temperature
sk_sk: Cieľová teplota

[ctx: #13300]
en: Fan speed
sk_sk: Otáčky ventilátora

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
sk_sk: Automatické regulovanie teploty

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
sk_sk: Nastavenie otáčok ventilátora

[ctx: #13303]
en: Fonts
sk_sk: Písma

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
sk_sk: Aktivovať opačné titulky (arabčina, hebrejčina, ...)

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
sk_sk: Zobraziť RSS spravodajstvo

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
sk_sk: Zobrazovať položku pre návrat do nadradeného priečinka

[ctx: #13307]
en: Track naming template
sk_sk: Šablona názvu stopy

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
sk_sk: Chcete reštartovať celý systém namiesto tejto aplikácie?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
sk_sk: Efekt zväčšenia

[ctx: #13311]
en: Float effect
sk_sk: Efekt splynutia

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
sk_sk: Redukcia čiernych okrajov

[ctx: #13313]
en: Restart
sk_sk: Reštartovať

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
sk_sk: Prelínanie zvuku medzi skladbami

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
sk_sk: Aktualizovať náhľady

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
sk_sk: Rekurzívne náhľady

[ctx: #13317]
en: View slideshow
sk_sk: Prezentácia

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
sk_sk: Rekurzívna prezentácia

[ctx: #13319]
en: Randomise
sk_sk: Náhodné rozmiestnenie

[ctx: #13321]
en: Left only
sk_sk: Iba ľavý

[ctx: #13322]
en: Right only
sk_sk: Iba pravý

[ctx: #13324]
en: Background transparency
sk_sk: Priehľadnosť pozadia

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
sk_sk: Priehľadnosť popredia

[ctx: #13326]
en: A/V delay
sk_sk: A/V oneskorenie

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
sk_sk: {0:s} nenájdené

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
sk_sk: Chyba pri otváraní {0:s}

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
sk_sk: Nie je možné načítať {0:s}

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
sk_sk: Chyba: nedostatok pamäte

[ctx: #13332]
en: Move up
sk_sk: Premiestniť hore

[ctx: #13333]
en: Move down
sk_sk: Premiestniť dole

[ctx: #13334]
en: Edit label
sk_sk: Upraviť názov

[ctx: #13335]
en: Make default
sk_sk: Nastaviť ako predvolené

[ctx: #13336]
en: Remove button
sk_sk: Odstrániť tlačidlo

[ctx: #13340]
en: Leave as is
sk_sk: Nechať tak ako je

[ctx: #13341]
en: Green
sk_sk: Zelená

[ctx: #13342]
en: Orange
sk_sk: Oranžová

[ctx: #13343]
en: Red
sk_sk: Červená

[ctx: #13344]
en: Cycle
sk_sk: Cyklovať

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
sk_sk: Vypnúť LED pri prehrávaní

[ctx: #13346]
en: Movie information
sk_sk: Detailné informácie

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
sk_sk: Pridať do fronty

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
sk_sk: Hľadať v IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
sk_sk: Hľadať nový obsah

[ctx: #13350]
en: Current playlist
sk_sk: Aktuálny playlist

[ctx: #13351]
en: Album information
sk_sk: Informácie o albume

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
sk_sk: Pridať do knižnice

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
sk_sk: Zastaviť vyhľadávanie

[ctx: #13354]
en: Render method
sk_sk: Vykresľovacia metóda

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
sk_sk: Nízkokvalitný Pixel Shader

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
sk_sk: Hardvérové prekrývanie

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
sk_sk: Vysokokvalitný Pixel Shader

[ctx: #13358]
en: Play item
sk_sk: Prehrať položku

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
sk_sk: Nastaviť náhľad pre interpreta

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
sk_sk: Automaticky vytvárať náhľady

[ctx: #13361]
en: Enable voice
sk_sk: Povoliť hlas

[ctx: #13362]
note: label for resume context menu item for video folders (like a TV show or a single season of a TV show)
en: Continue watching
sk_sk: Pokračovať v sledovaní

[ctx: #13375]
en: Enable device
sk_sk: Povoliť zariadenie

[ctx: #13376]
en: Volume
sk_sk: Hlasitosť

[ctx: #13377]
en: Default view mode
sk_sk: Predvolený zobrazovací režim

[ctx: #13378]
en: Default brightness
sk_sk: Predvolený jas

[ctx: #13379]
en: Default contrast
sk_sk: Predvolený kontrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
sk_sk: Predvolená gama

[ctx: #13381]
en: Resume video
sk_sk: Pokračovať v prehrávaní videa

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
sk_sk: Maska hlasu - port 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
sk_sk: Maska hlasu - port 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
sk_sk: Maska hlasu - port 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
sk_sk: Maska hlasu - port 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
sk_sk: Pretáčať video na základe časového intervalu

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
sk_sk: Šablona názvu stopy - vpravo

[ctx: #13388]
en: Preset
sk_sk: Predvoľby

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
sk_sk: Pre túto vizualizáciu nie sú dostupné žiadne predvoľby

[ctx: #13390]
en: There are no settings available[CR]for this visualisation
sk_sk: Pre túto vizualizáciu nie sú dostupné[CR]žiadne nastavenia

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
sk_sk: Vysunúť / Zasunúť

[ctx: #13393]
en: Calculate size
sk_sk: Vypočítať veľkosť

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
sk_sk: Výpočet veľkosti priečinka

[ctx: #13395]
en: Video settings
sk_sk: Nastavenia videa

[ctx: #13396]
en: Audio settings
sk_sk: Nastavenia zvuku

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
sk_sk: Zobrazovať titulky

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
sk_sk: Záložky

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
sk_sk: Pri zoradzovaní ignorovať členy (a, an, the...)

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
sk_sk: Plynulé prelínanie skladieb v rámci albumu

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
sk_sk: Prehľadávať {0:s}

[ctx: #13402]
en: Show track position
sk_sk: Zobrazovať pozíciu stopy

[ctx: #13403]
en: Clear default
sk_sk: Zrušiť ako predvolené

[ctx: #13404]
en: Resume
sk_sk: Pokračovať

[ctx: #13405]
en: Get thumb
sk_sk: Náhľady

[ctx: #13406]
en: Picture information
sk_sk: Informácie o obrázku

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
sk_sk: {0:s} predvolieb

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
sk_sk: (Hodnotenie používateľov IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
sk_sk: Naj 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
sk_sk: Naladiť na Last.FM

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
sk_sk: Minimálna rýchlosť ventilátora

[ctx: #13412]
en: Play from here
sk_sk: Prehrať odtiaľto

[ctx: #13413]
en: Downloading
sk_sk: Preberá sa

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
sk_sk: Zobraziť interpretov skladby i albumu

[ctx: #13415]
en: Render method
sk_sk: Vykresľovacia metóda

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
sk_sk: Zistiť automaticky

[ctx: #13417]
en: Allow use DXVA Video Super Resolution
sk_sk: Povoliť použitie super rozlíšenia videa DXVA

[ctx: #13418]
note: Setting Player / Video
en: Use high precision processing
sk_sk: Použiť spracovanie s vysokou presnosťou

[ctx: #13419]
en: Software
sk_sk: Softvér

[ctx: #13420]
en: Remove safely
sk_sk: Bezpečne odobrať

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
sk_sk: Začať prezentáciu tu

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
sk_sk: Zapamätať pre túto cestu

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
sk_sk: Povoliť hardvérovú akceleráciu - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
sk_sk: Povoliť hardvérovú akceleráciu - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
sk_sk: Povoliť hardvérovú akceleráciu - DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
sk_sk: Povoliť hardvérovú akceleráciu - CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
sk_sk: Zapnúť hardvérovú akceleráciu - VTBDecoder

[ctx: #13430]
en: Allow using DRM PRIME decoder
sk_sk: Povoliť použitie DRM PRIME dekodéra

[ctx: #13431]
en: Pixel shaders
sk_sk: Shadery pixlov

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
sk_sk: Povoliť hardvérovú akceleráciu - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
sk_sk: Automaticky prehrať nasledujúce video

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
sk_sk: Prehrať len zvolené video

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
sk_sk: Povoliť vysokokvalitné škálovacie algoritmy pre zväčšenie obrazu

[ctx: #13436]
en: Adjust display HDR mode
sk_sk: Nastavenie režimu zobrazenia HDR

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
sk_sk: Uprednostniť zmiešavač videa VPDAU

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration with DRM PRIME
sk_sk: Povoliť hardvérovú akceleráciu s DRM PRIME

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
sk_sk: Povoliť hardvérovú akceleráciu - MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
sk_sk: Povoliť hardvérovú akceleráciu - MediaCodec (Surface)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
sk_sk: Použiť MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodeky MPEG-(1/2). Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor. U starších Radeon kariet môže dôjsť k chybe segmentácie.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
sk_sk: Použiť MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodek MPEG-4. Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor. Ak je táto voľba štandardne zapnutá, určitý ION hardvér s tým môže mať problémy.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
sk_sk: Použit VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodeky založené na VC-1. Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor. AMD hardvér s VDPAU neumožňuje dekódovať VC-1 Simple profil.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
sk_sk: Použiť MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodeky MPEG-(1/2). Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor. U niektorých Mpeg-2 videí sa môžu vyskytnúť zelené artefakty.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
sk_sk: Použiť MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodek MPEG-4. Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
sk_sk: Použiť VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodeky založené na VC-1. Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor. Obzvlášť u prekladaného VC-1 videa dochádza k zlyhaniu na hardvéri spoločnosti Intel.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
sk_sk: Použiť VP8 VAAPI

[ctx: #13454]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP8 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodek VP8. Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
sk_sk: Použiť VP9 VAAPI

[ctx: #13456]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP9 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodek VP9. Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
sk_sk: Preferovaná VAAPI metóda renderovania

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
sk_sk: Použiť HEVC VAAPI

[ctx: #13461]
note: Description of setting with label #13460 "Use HEVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodek HEVC. Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor.

[ctx: #13462]
note: Option for setting the PRIME render method
en: PRIME Render Method
sk_sk: Spôsob vykresľovania PRIME

[ctx: #13463]
note: Description of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
sk_sk: Táto voľba prepína medzi spôsobmi vykresľovania direct-to-plane a EGL.

[ctx: #13467]
en: Unlimited / 1080 (>30Hz)
sk_sk: Neobmedzené / 1080 (>30Hz)

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
sk_sk: Použiť AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sk_sk: Zapnite túto voľbu pre použitie hardvérovej akcelerácie pre kodek AV1. Ak je vypnutá, namiesto toho sa použije procesor.

[ctx: #13505]
en: Resample quality
sk_sk: Kvalita zmeny rýchlosti

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
sk_sk: Nízka (rýchla)

[ctx: #13507]
en: Medium
sk_sk: Stredná

[ctx: #13508]
en: High
sk_sk: Vysoká

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
sk_sk: Veľmi vysoká (pomalá)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
sk_sk: Synchronizovať prehrávanie videa k obrazovke

[ctx: #13511]
en: Choose art
sk_sk: Vybrať grafiku

[ctx: #13512]
en: Current art
sk_sk: Aktuálna grafika

[ctx: #13513]
en: Remote art
sk_sk: Grafika z internetovej databázy

[ctx: #13514]
en: Local art
sk_sk: Grafika z lokálnej databázy

[ctx: #13515]
en: No art
sk_sk: Bez grafiky

[ctx: #13516]
note: Button to add a new type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Add art type
sk_sk: Pridať typ grafiky

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
sk_sk: Prah na korekciu výšky

[ctx: #13519]
en: Embedded art
sk_sk: Vložená grafika

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
sk_sk: Vložený fanart

[ctx: #13521]
note: Heading for selection of a type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Choose art type
sk_sk: Vybrať typ grafiky

[ctx: #13522]
note: label of a setting that allows splitting of albums into component discs
en: Split albums into individual discs
sk_sk: Rozdeliť albumy na jednotlivé disky

[ctx: #13523]
note: Description of setting with label #13522 "Split albums into individual discs"
en: When enabled, opening a multi-disc album shows the discs as individual items instead of all the songs. Opening a disc then shows the songs on that disc.
sk_sk: Pokiaľ je povolené, otvorenie viac-diskového albumu zobrazí disky ako samostatné položky namiesto všetkých skladieb. Otvorením disku sa následne zobrazia skladby na tomto disku.

[ctx: #13524]
note: Label of a setting that allows original release dates to be used instead of album release date
en: Use original release date of albums for year
sk_sk: Použiť pôvodný dátum vydania albumov pre rok

[ctx: #13525]
note: Description of setting with label #13524
en: When enabled, use the original year of release rather than the album release year (if available).
sk_sk: Ak je povolené, bude použitý (ak je k dispozícií) pôvodný rok vydania namiesto roku vydania albumu.

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
sk_sk: Oneskoriť po zmene obnovovacej frekvencie

[ctx: #13551]
en: Off
sk_sk: Vypnuté

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
sk_sk: {0:.1f} sekunda

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
sk_sk: {0:.1f} sekúnd

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
sk_sk: {0:d} minúta

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
sk_sk: {0:d} minút

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
sk_sk: Kroky pre preskočenie

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
sk_sk: Oneskorenie preskočenia

[ctx: #13600]
en: Apple Remote
sk_sk: Diaľkové ovládanie Apple

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
sk_sk: Povoliť spustenie Kodi diaľkovým ovládaním

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
sk_sk: Čas oneskorenia sekvencie

[ctx: #13610]
en: Disabled
sk_sk: Zakázaný

[ctx: #13611]
en: Standard
sk_sk: Štandardný

[ctx: #13612]
en: Universal remote
sk_sk: Univerzálne diaľkové ovládanie

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
sk_sk: Diaľkové ovládanie Harmony

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
sk_sk: Chyba diaľkového ovládania Apple

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
sk_sk: Nie je možné zapnúť podporu pre diaľkové ovládanie Apple.

[ctx: #14000]
en: Stack
sk_sk: Zlučovať

[ctx: #14001]
en: Unstack
sk_sk: Nezlučovať

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
sk_sk: Preberá sa súbor playlistu...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
sk_sk: Preberá sa zoznam streamov...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
sk_sk: Parsujem zoznam streamov...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
sk_sk: Preberanie zoznamu streamov zlyhalo

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
sk_sk: Preberanie súboruplaylistu zlyhalo

[ctx: #14009]
en: Games directory
sk_sk: Priečinok s hrami

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
sk_sk: Prepínať na režim náhľadov

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
sk_sk: Automaticky prepínať náhľady

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
sk_sk: - ak sú veľké ikony

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
sk_sk: - podľa pravidla

[ctx: #14014]
en: - Percentage
sk_sk: - podľa percent

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
sk_sk: Žiadne súbory a najmenej jeden náhľad

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
sk_sk: Aspoň jeden súbor a jeden náhľad

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
sk_sk: Podiel náhľadov

[ctx: #14018]
en: View options
sk_sk: Zobrazenie

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
sk_sk: Zmeniť kód oblasti 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
sk_sk: Zmeniť kód oblasti 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
sk_sk: Zmeniť kód oblasti 3

[ctx: #14022]
en: Library
sk_sk: Knižnica

[ctx: #14023]
en: No TV
sk_sk: Žiadna TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
sk_sk: Zadajte najbližšie veľké mesto

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
sk_sk: Medzipamäť Video/Audio/DVD - Pevný disk

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
sk_sk: Medzipamäť - Video - DVDRom

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
sk_sk: Obrazová medzipamäť - Miestna sieť

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
sk_sk: Medzipamäť - Video - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
sk_sk: Medzipamäť - Audio - DVDRom

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
sk_sk: Zvuková medzipamäť - Miestna sieť

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
sk_sk: Medzipamäť - Audio - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
sk_sk: Medzipamäť - DVD - DVDRom

[ctx: #14035]
en: Local network
sk_sk: Lokálna sieť

[ctx: #14036]
en: Services
sk_sk: Služby

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
sk_sk: Medzipamäť DVD - Miestna sieť

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
sk_sk: Sieťové nastavenia boli zmenené

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
sk_sk: Na zmenu sieťového nastavenia je potrebné zariadenie reštartovať. Chcete reštartovať teraz?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
sk_sk: Limitovať rýchlosť internetového pripojenia

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
sk_sk: - Vypnúť pri hraní

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
sk_sk: {0:d} sek

[ctx: #14051]
en: Time format
sk_sk: Formát času

[ctx: #14052]
en: Date format
sk_sk: Formát Dátumu

[ctx: #14053]
en: GUI filters
sk_sk: GUI Filtre

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
sk_sk: Použiť vyhľadávanie na pozadí

[ctx: #14056]
en: Stop scan
sk_sk: Zastaviť vyhľadávanie

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
sk_sk: Nedostupné počas vyhľadávania informácií o médiu

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
sk_sk: Krupicový efekt na film

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
sk_sk: Hľadať náhľady na sieťových jednotkách

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
sk_sk: Medzipamäť - Ostatné - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
sk_sk: Zadajte meno používateľa pre

[ctx: #14063]
en: Date & time
sk_sk: Dátum a čas

[ctx: #14064]
en: Set date
sk_sk: Nastaviť Dátum

[ctx: #14065]
en: Set time
sk_sk: Nastaviť Čas

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
sk_sk: Zadajte čas v 24-hodinovom formáte HH:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
sk_sk: Zadajte dátum v DD/MM/YYYY formáte

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
sk_sk: Zadajte IP adresu

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
sk_sk: Použiť tieto nastavenia teraz?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
sk_sk: Použiť zmeny teraz

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
sk_sk: Povoliť premenovanie a mazanie súborov

[ctx: #14074]
en: Set timezone
sk_sk: Nastaviť časové pásmo

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
sk_sk: Automaticky upraviť hodiny na letný čas

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
sk_sk: Pridať medzi obľúbené

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
sk_sk: Odstrániť z obľúbených

[ctx: #14078]
en: Colours
sk_sk: Farby

[ctx: #14081]
en: File lists
sk_sk: Možnosti súborov

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
sk_sk: Použiť okno celej obrazovky

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
sk_sk: Pridávať skladby do fronty pri ich výbere

[ctx: #14086]
en: Playback
sk_sk: Prehrávanie

[ctx: #14087]
en: Discs
sk_sk: Disky

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
sk_sk: Automaticky prehrávať DVD

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
sk_sk: Písmo

[ctx: #14090]
en: International
sk_sk: Oblasť a jazyk

[ctx: #14091]
en: Character set
sk_sk: Znaková sada

[ctx: #14092]
en: Logging
sk_sk: Protokolovanie

[ctx: #14093]
en: Security
sk_sk: Bezpečnosť

[ctx: #14094]
en: Devices
sk_sk: Zariadenia

[ctx: #14095]
en: Power saving
sk_sk: Napájanie

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
sk_sk: Akcia pri vložení zvukového disku CD

[ctx: #14098]
en: Play
sk_sk: Prehrať

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
sk_sk: Vysunúť disk pri dokončení ripovania disku CD

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
sk_sk: Zastaviť kopírovanie CD

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
sk_sk: Spracovanie

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
sk_sk: Prehrávanie Blu-ray

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
sk_sk: Prehrať film

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
sk_sk: Zobraziť zjednodušenú ponuku

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
sk_sk: Jednotka teploty

[ctx: #14106]
en: Speed unit
sk_sk: Jednotka rýchlosti

[ctx: #14107]
en: Time format
sk_sk: Formát času

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
sk_sk: Použiť 12/24-hodinový formát

[ctx: #14109]
en: Short date format
sk_sk: Krátky formát dátumu

[ctx: #14110]
en: Long date format
sk_sk: Dlhý formát dátumu

[ctx: #14111]
en: Events
sk_sk: Udalosti

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
sk_sk: Zapnúť ukladanie informácií o udalostiach

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
sk_sk: Zapnúť ukladanie informácií o notifikáciách udalostí

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
sk_sk: Zobraziť denník udalostí

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
sk_sk: Základná

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
sk_sk: Informácie

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
sk_sk: Upozornenie

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
sk_sk: Chyba

[ctx: #14119]
note: Label to show the currently active/displayed event level in the event log window
en: Level: {0:s}
sk_sk: Úroveň: {0:s}

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
sk_sk: Zobraziť vyššie úrovne

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
sk_sk: Regionálny kód Blu-ray

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
sk_sk: Región A

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
sk_sk: Región B

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
sk_sk: Región C

[ctx: #14125]
note: This is in the context of input devices!
en: Input
sk_sk: Vstup

[ctx: #14126]
en: Whitelist
sk_sk: Povolené režimy

[ctx: #14127]
en: Allow 3:2 pulldown refresh rates
sk_sk: Povoliť 3:2 zníženie obnovovacích frekvencií

[ctx: #14128]
en: Allow double refresh rates
sk_sk: Povoliť dvojnásobné obnovovacie frekvencie

[ctx: #14200]
en: Player
sk_sk: Prehrávač

[ctx: #14201]
en: Player settings
sk_sk: Nastavenia prehrávača

[ctx: #14202]
en: Library
sk_sk: Knižnica

[ctx: #14203]
en: Library settings
sk_sk: Nastavenia knižnice

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
sk_sk: PVR a televízia

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
sk_sk: Nastavenia PVR a televízie

[ctx: #14206]
en: Interface
sk_sk: Prostredie

[ctx: #14207]
en: Interface settings
sk_sk: Nastavenia prostredia

[ctx: #14208]
en: Service settings
sk_sk: Nastavenia služby

[ctx: #14209]
en: System settings
sk_sk: Nastavenia systému

[ctx: #14210]
en: Profile settings
sk_sk: Nastavenia profilu

[ctx: #14211]
en: Media
sk_sk: Médiá

[ctx: #14212]
en: Media settings
sk_sk: Nastavenia médií

[ctx: #14215]
en: Videos
sk_sk: Videá

[ctx: #14216]
en: Music
sk_sk: Hudba

[ctx: #14217]
en: Pictures
sk_sk: Obrázky

[ctx: #14218]
en: Language
sk_sk: Jazyk

[ctx: #14219]
en: Databases
sk_sk: Databázy

[ctx: #14220]
en: Display
sk_sk: Obrazovka

[ctx: #14222]
en: Regional
sk_sk: Regionálne

[ctx: #14223]
en: Control
sk_sk: Ovládanie

[ctx: #14224]
en: Startup
sk_sk: Spustenie

[ctx: #14225]
en: Network Control
sk_sk: Ovládanie po sieti

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
sk_sk: Spravovať zdroje

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
sk_sk: Nastavenia spustenia

[ctx: #14230]
en: Actions
sk_sk: Akcie

[ctx: #14231]
en: Processing
sk_sk: Spracovanie

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
sk_sk: Stereoskopické 3D

[ctx: #14235]
en: Download Services
sk_sk: Prevziať služby

[ctx: #14236]
en: Video Library
sk_sk: Video knižnica

[ctx: #14237]
en: Music Library
sk_sk: Hudobná knižnica

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
sk_sk: Zoznamy a zobrazenia

[ctx: #14241]
en: Metadata
sk_sk: Metadáta

[ctx: #14242]
en: Videos...
sk_sk: Videá...

[ctx: #14243]
en: Music...
sk_sk: Hudba...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
sk_sk: Obrázky...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
sk_sk: Aktualizovať knižnicu pri štarte

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
sk_sk: Aktualizovať knižnicu na pozadí / Skryť proces aktualizácie

[ctx: #14247]
en: Clean library
sk_sk: Vyčistiť knižnicu

[ctx: #14248]
en: Export library
sk_sk: Exportovať knižnicu

[ctx: #14249]
en: Import library
sk_sk: Importovať knižnicu

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
sk_sk: Audio Dekodér

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
sk_sk: Preposielanie audio signálu

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
sk_sk: Uspať / vypnúť

[ctx: #14256]
en: Wake
sk_sk: Prebudiť

[ctx: #14260]
en: Debug
sk_sk: Ladiť

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
sk_sk: Konfigurovať vzhľad...

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
sk_sk: Formáty jednotiek

[ctx: #14271]
en: Region default format
sk_sk: Predvolený formát regiónu

[ctx: #14275]
en: Application control
sk_sk: Ovládanie aplikácie

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
sk_sk: Povoliť vzdialené ovládanie z aplikácií v tomto systéme

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
sk_sk: Povoliť vzdialené ovládanie z aplikácií v iných systémoch

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
sk_sk: Kanály

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
sk_sk: Ikony

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
sk_sk: Aktualizácie

[ctx: #14304]
note: pvr "RDS" settings group label
en: RDS Radio
sk_sk: RDS rádio

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
sk_sk: {0:d} položiek nebolo možné exportovať

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
sk_sk: Nedostupný zdroj

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
sk_sk: Čo by ste chceli spraviť s položkami médií z {0:s}

[ctx: #15014]
en: Keep
sk_sk: Zachovať

[ctx: #15015]
en: Remove
sk_sk: Odstrániť

[ctx: #15016]
en: Games
sk_sk: Hry

[ctx: #15019]
en: Add
sk_sk: Pridať

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
sk_sk: Dostupné režimy

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
sk_sk: Aktívne režimy

[ctx: #15052]
en: Password
sk_sk: Heslo

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
sk_sk: Vymazať aktívne režimy

[ctx: #15067]
en: Close
sk_sk: Zatvoriť

[ctx: #15100]
en: Library
sk_sk: Knižnica

[ctx: #15101]
en: Database
sk_sk: Databáza

[ctx: #15102]
en: * All albums
sk_sk: * Všetky albumy

[ctx: #15103]
en: * All artists
sk_sk: * Všetci interpreti

[ctx: #15104]
en: * All songs
sk_sk: * Všetky skladby

[ctx: #15105]
en: * All genres
sk_sk: * Všetky žánre

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
sk_sk: Zabudovaný vzhľad

[ctx: #15107]
en: Buffering...
sk_sk: Ukladá sa do vyrovnávacej pamäte...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
sk_sk: Zvuky GUI prostredia

[ctx: #15109]
en: Skin default
sk_sk: Predvolený vzhľad

[ctx: #15110]
en: Larger font size
sk_sk: Väčšia veľkosť písma

[ctx: #15111]
en: Theme
sk_sk: Motív

[ctx: #15112]
en: Default theme
sk_sk: Predvolený motív

[ctx: #15207]
en: Connected
sk_sk: Pripojený

[ctx: #15208]
en: Not connected
sk_sk: Odpojený

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
sk_sk: Prehrať použitím...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
sk_sk: Použitie vyhladenú A/V synchronizáciu

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
sk_sk: Skryť názvy súborov v náhľadoch

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
sk_sk: Prehrať v párty režime

[ctx: #15217]
note: Label for actions associated with favourites
en: Action
sk_sk: Akcia

[ctx: #15218]
note: Label for an action associated with a favourite.
en: Play media
sk_sk: Prehrať médium

[ctx: #15219]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Show picture
sk_sk: Zobraziť obrázok

[ctx: #15220]
note: Label for an action associated with a favourite. Placeholder will be filled with the name of the window the favourite's content will be displayed in.
en: Show content in "{}"
sk_sk: Zobraziť obsah v "{}"

[ctx: #15221]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute script
sk_sk: Spustiť skript

[ctx: #15222]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute Android app
sk_sk: Spustiť Android aplikáciu

[ctx: #15223]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute add-on
sk_sk: Spustiť doplnok

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
sk_sk: Iné / Neznáme

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
sk_sk: Poskytovateľ

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
sk_sk: Cesta nenájdená

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
sk_sk: Nepodarilo sa pripojiť k sieťovému serveru

[ctx: #15302]
en: No servers found
sk_sk: Servery neboli nájdené

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
sk_sk: Skupina nebola nájdená

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
sk_sk: Otváranie priečinku s viacerými cestami

[ctx: #15311]
en: Path:
sk_sk: Umiestnenie:

[ctx: #15312]
note: Game settings category name
en: Achievements
sk_sk: Úspechy

[ctx: #15313]
note: Group label for Achievements category in game settings
en: Login to RetroAchievements
sk_sk: Prihlásenie do RetroAchievements

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
sk_sk: Uložiť

[ctx: #15315]
note: Caption for "Save" button in the in-game savestate manager
en: Save progress to a new save file
sk_sk: Uložiť postup do nového súboru

[ctx: #15316]
note: Label for savestates created automatically by "Autosave" function
en: Autosave
sk_sk: Automatické ukladanie

[ctx: #16000]
en: General
sk_sk: Všeobecné

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
sk_sk: Vyhľadávanie na internete

[ctx: #16003]
en: Player
sk_sk: Prehrávač

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
sk_sk: Prehrávať médiá z disku (CD/DVD/BluRay)

[ctx: #16008]
en: Enter new title
sk_sk: Zadajte nový názov

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
sk_sk: Zadajte názov filmu

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
sk_sk: Zadajte názov profilu

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
sk_sk: Zadajte názov albumu

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
sk_sk: Zadajte názov playlistu

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
sk_sk: Zadajte názov súboru

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
sk_sk: Zadajte názov priečinka

[ctx: #16015]
en: Enter directory
sk_sk: Prejdite do priečinka

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
sk_sk: Dostupné možnosti: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
sk_sk: Zadajte hľadaný výraz

[ctx: #16018]
en: None
sk_sk: Žiadne

[ctx: #16019]
en: Auto select
sk_sk: Automaticky

[ctx: #16020]
en: Deinterlace
sk_sk: Deinterlácia

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
sk_sk: Bob - Opačný

[ctx: #16023]
en: Choose operator
sk_sk: Vyberte operátora

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
sk_sk: Prebieha rušenie...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
sk_sk: Zadajte meno interpreta

[ctx: #16026]
en: Playback failed
sk_sk: Prehrávanie zlyhalo

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
sk_sk: Zlyhalo prehrávanie jedného alebo viacerých prvkov. Skontrolujte denník udalostí, ktorý obsahuje viac informácií o tomto hlásení.

[ctx: #16028]
en: Enter value
sk_sk: Zadajte hodnotu

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
sk_sk: Skontrolujte denník udalostí, ktorý obsahuje viac informácií o tomto hlásení.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
sk_sk: Párty režim prerušený.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
sk_sk: V knižnici nie sú žiadne odpovedajúce skladby.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
sk_sk: Nepodarilo sa inicializovať databázu.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
sk_sk: Nepodarilo sa otvoriť databázu.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
sk_sk: Nepodarilo sa získať skladby z databázy.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
sk_sk: Playlist Párty režimu

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
sk_sk: Deinterlácia (polovičná)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
sk_sk: Deinterlácia videa

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
sk_sk: Spôsob deinterlácie

[ctx: #16039]
en: Off
sk_sk: Vypnuté

[ctx: #16041]
en: On
sk_sk: Zapnuté

[ctx: #16100]
en: All videos
sk_sk: Všetky videá

[ctx: #16101]
en: Unwatched
sk_sk: Nevidené

[ctx: #16102]
en: Watched
sk_sk: Videné

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
sk_sk: Označiť ako videné

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
sk_sk: Označiť ako nevidené

[ctx: #16105]
en: Edit title
sk_sk: Upraviť titul

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
sk_sk: Spravovať...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
sk_sk: Upraviť názov zoradenia

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
sk_sk: Operácia bola prerušená

[ctx: #16201]
en: Copy failed
sk_sk: Kopírovanie zlyhalo

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
sk_sk: Zlyhalo kopírovanie minimálne jedného súboru. Skontrolujte denník udalostí, ktorý obsahuje viac informácií o tomto hlásení.

[ctx: #16203]
en: Move failed
sk_sk: Presunutie zlyhalo

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
sk_sk: Zlyhalo presúvanie minimálne jedného súboru. Skontrolujte denník udalostí, ktorý obsahuje viac informácií o tomto hlásení.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
sk_sk: Mazanie zlyhalo

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
sk_sk: Zlyhalo vymazanie minimálne jedného súboru. Skontrolujte denník udalostí, ktorý obsahuje viac informácií o tomto hlásení.

[ctx: #16296]
note: Name of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Pixelate
sk_sk: Rozpixelovať

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
sk_sk: Vyhladiť

[ctx: #16298]
note: Description of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Shows the game's pixels without any modifications.
sk_sk: Zobraziť pixely hry bez akýchkoľvek úprav.

[ctx: #16299]
note: Description of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Removes the jagged edges of pixels by evenly fading between adjacent pixels.
sk_sk: Odstrániť zubaté okraje pixelov pomocou splývania medzi susednými pixelmi.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
sk_sk: Spôsob úpravy videa

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
sk_sk: Najbližší sused

[ctx: #16302]
en: Bilinear
sk_sk: Bilineárny

[ctx: #16303]
en: Bicubic (B-Spline)
sk_sk: Bikubicky (B-Spline)

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
sk_sk: Bikubicky (softvérovo)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
sk_sk: Lanczos (softvérovo)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
sk_sk: Sinc (softvérovo)

[ctx: #16310]
en: Temporal
sk_sk: Dočasný

[ctx: #16311]
en: Temporal / Spatial
sk_sk: Dočasný / Priestorový

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
sk_sk: VDPAU - Redukcia šumu

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
sk_sk: VDPAU - Ostrosť

[ctx: #16314]
en: Bicubic (Mitchell)
sk_sk: Bikubicky (Mitchell)

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
sk_sk: Lanczos3 - Optimalizovaný

[ctx: #16316]
en: Auto
sk_sk: Automaticky

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
sk_sk: Dočasný (polovičný)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
sk_sk: Dočasný / Priestorový (polovičný)

[ctx: #16321]
en: Bicubic (Catmull-Rom)
sk_sk: Bikubicky (Catmull-Rom)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
sk_sk: Spline36 - Optimalizovaný

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
sk_sk: Softvérovo - Zmiešavanie

[ctx: #16326]
en: Bicubic (0,0.75)
sk_sk: Bikubicky (0,0.75)

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
sk_sk: VAAPI - Pohybovo adaptívne

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
sk_sk: VAAPI - Kompenzovaný pohybom

[ctx: #16330]
en: Bicubic (0,1.)
sk_sk: Bikubicky (0,1.)

[ctx: #16334]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16334
en: Bob (half)
sk_sk: Bob (polovičný)

[ctx: #16335]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16335
en: IMX - Advanced (half)
sk_sk: IMX - Pokročilý (polovičný)

[ctx: #16336]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16336
en: IMX - Advanced
sk_sk: IMX - Pokročilý

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
sk_sk: Zobraziť čas do uspania

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
sk_sk: {0:d} hodín

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
sk_sk: {0:d} dní

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
sk_sk: Prepnúť na kanál

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
sk_sk: Oddeľte kľúčové slová pomocou operátorov AND, OR a / alebo NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
sk_sk: alebo použite frázy na to, aby ste našli presnú zhodu, ako napr. "Čarodejník z krajiny Oz".

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
sk_sk: Nájsť podobné

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
sk_sk: Importuje sa TV program z klientov

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
sk_sk: Informácia o PVR streame

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
sk_sk: Prijímacie zariadenie

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
sk_sk: Stav zariadenia

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
sk_sk: Kvalita signálu

[ctx: #19009]
note: label for 'signal noise ratio' in pvr player information dialog
en: SNR
sk_sk: Odstup SNR

[ctx: #19010]
note: label for 'bit error ratio' in pvr player information dialog
en: BER
sk_sk: Chybovosť (BER)

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
sk_sk: Nekódované

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
sk_sk: Pevné

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
sk_sk: Kódovanie

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
sk_sk: Nahrávky

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
sk_sk: Priečinok s logami kanálov

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
sk_sk: Kanály

[ctx: #19021]
note: generic label for pvr-provided 'Radio' used in different places
en: Radio
sk_sk: Rádio

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
sk_sk: Skryté

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
sk_sk: TV kanály

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
sk_sk: Rozhlasové kanály

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
sk_sk: Najbližšie plánované nahrávky

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
sk_sk: Pridať časovač...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
sk_sk: Žiadne výsledky hľadania

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
sk_sk: Žiadne položky v TV programe

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
sk_sk: Kanál

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
sk_sk: Teraz

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
sk_sk: Nasledujúce

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
sk_sk: Časová os

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
sk_sk: Informácie

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
sk_sk: Pre túto udalosť už je nastavený časovač

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
sk_sk: Zobraziť kvalitu signálu

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
sk_sk: Nie je podporované PVR backendom.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
sk_sk: Skutočne chcete skryť tento kanál?

[ctx: #19040]
en: Timers
sk_sk: Časovače

[ctx: #19041]
note: Label for button to refresh the channel logos
en: Refresh channel logos
sk_sk: Obnoviť logá kanálov

[ctx: #19042]
note: label for PVR backend number of channel groups in system information's PVR section
en: Channel Groups
sk_sk: Skupiny kanálov

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
sk_sk: Nahrávanie

[ctx: #19046]
en: New channel
sk_sk: Nový kanál

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
sk_sk: Informácie o programe

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
sk_sk: Správa skupiny

[ctx: #19049]
en: Show channel
sk_sk: Zobraziť kanál

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
sk_sk: Zobraziť viditeľné kanály

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
sk_sk: Zobraziť skryté kanály

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
sk_sk: Presunúť kanály do:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
sk_sk: Informácie o nahrávke

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
sk_sk: Skryť kanál

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
sk_sk: Nie sú k dispozícii žiadne informácie

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
sk_sk: Nový časovač

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
sk_sk: Časovač vypnutý

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
sk_sk: Časovač bol aktivovaný

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
sk_sk: Zastaviť nahrávanie

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
sk_sk: Odstrániť časovač

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
sk_sk: Pridať časovač

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
sk_sk: Zoradiť podľa: kanál

[ctx: #19063]
note: Label for epg grid window "jump to grid start" (oldest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First programme
sk_sk: Prvý program

[ctx: #19064]
note: Label for epg grid window "jump to grid end" (youngest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last programme
sk_sk: Posledný program

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
sk_sk: Nastavenia časovača

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
sk_sk: Logá kanálov

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
sk_sk: Táto udalosť sa už nahráva.

[ctx: #19068]
note: Label for recording settings dialog header
en: Recording settings
sk_sk: Nastavenia nahrávania

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
sk_sk: TV program

[ctx: #19070]
note: Label for epg grid window "jump to now" (current programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Current programme
sk_sk: Aktuálny program

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
sk_sk: Doba aktualizácie

[ctx: #19072]
note: Dialog warning text for invalid timer setting
en: In order to add/update a timer the end date and time must be greater than the start date and time.
sk_sk: Aby bolo možné pridať alebo aktualizovať časovač, musí byť dátum a čas ukončenia väčší ako dátum a čas zahájenia.

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
sk_sk: Oneskoriť prepnutie kanála

[ctx: #19074]
en: Active
sk_sk: Aktívne

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
sk_sk: Meno

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
sk_sk: Priečinok

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
sk_sk: Skryť vypnuté

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
sk_sk: Kanál

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
sk_sk: Dni v týždni

[ctx: #19080]
note: used by several skins
en: Begin
sk_sk: Začiatok

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
sk_sk: Koniec

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
sk_sk: Priorita

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
sk_sk: Životnosť

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
sk_sk: Prvý deň

[ctx: #19085]
note: default for channels without a name. place holder will be filled with channel number.
en: Unknown channel {0:s}
sk_sk: Neznámy kanál {0:s}

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
sk_sk: Akcia okamžitého nahrávania

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
sk_sk: Nahrať aktuálny seriál (ak je k dispozícii TV program)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
sk_sk: Nahrávať počas pevne stanovenej doby (trvanie okamžitého nahrávania)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
sk_sk: Spýtať sa, čo urobiť

[ctx: #19090]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record the next {0:d} minutes
sk_sk: Nahrávať ďalších {0:d} minút

[ctx: #19091]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record current show ({0:s})
sk_sk: Nahrať aktuálnu reláciu ({0:s})

[ctx: #19092]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record next show ({0:s})
sk_sk: Nahrať nasledujúcu reláciu ({0:s})

[ctx: #19093]
note: Instant recording summary. Expands to "Instant recording: <recording start and end times>", for example "Instant recording: 31/05/2016 from 9:00 to 11:00"
en: Instant recording: {0:s}
sk_sk: Okamžité nahrávanie: {0:s}

[ctx: #19094]
note: error message displayed in case adding a timer failed because no suitable epg-based timer type could be found.
en: Timer creation failed. Unsupported timer type.
sk_sk: Vytvorenie časovača zlyhalo. Nepodporovaný typ časovača.

[ctx: #19095]
note: error message displayed in case adding a timer rule failed because no suitable epg-based timer rule type could be found.
en: Timer rule creation failed. Unsupported timer type.
sk_sk: Vytvorenie pravidla pre časovač zlyhalo. Nepodporovaný typ časovača.

[ctx: #19096]
note: label of a value for default epg event select action, where the action is choosen depending on whether the event is in the past, now or in the future
en: "Smart select"
sk_sk: "Inteligentný výber"

[ctx: #19097]
note: label of the help text for the name edit field in PVR timer and recording settings dialog
en: Enter the name for the timer
sk_sk: Zadajte názov časovača

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
sk_sk: Upozornenie!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
sk_sk: Služba

[ctx: #19100]
note: mux label in pvr info dialog
en: Mux
sk_sk: Multiplex

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
sk_sk: Poskytovateľ

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
sk_sk: Prepnite, prosím, na ďalší kanál.

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
sk_sk: Prejsť na kanál

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
sk_sk: Zadajte názov priečinka pre nahrávanie

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
sk_sk: Vyberte si, prosím, kanál

[ctx: #19106]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: Next recording on
sk_sk: Nasledujúce nahrávanie

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
sk_sk: v čase

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
sk_sk: Záložná snímkovacia frekvencia

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
sk_sk: Odstrániť túto nahrávku?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
sk_sk: Odstrániť všetky nahrávky v tomto priečinku?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
sk_sk: Verzia

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
sk_sk: Adresa

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
sk_sk: Veľkosť disku

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
sk_sk: Vyhľadávať kanály

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
sk_sk: Počas vyhľadávania nie je možné použiť PVR funkcie.

[ctx: #19119]
note: channel scan backend selection dialog text
en: On which backend do you want to search?
sk_sk: Na ktorom backende chcete hľadať?

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
sk_sk: Číslo klienta

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
sk_sk: Zabrániť opakovaniam

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
sk_sk: Tento časovač sa stále nahráva. Skutočne chcete tento časovač odstrániť?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
sk_sk: Iba nekódované kanály

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
sk_sk: Ignorovať aktuálne časovače

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
sk_sk: Ignorovať aktuálne nahrávky

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
sk_sk: Čas začiatku

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
sk_sk: Čas konca

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
sk_sk: Dátum začiatku

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
sk_sk: Dátum konca

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
sk_sk: Minimálna dĺžka

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
sk_sk: Maximálna dĺžka

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
sk_sk: Zahrnúť neznáme žánre

[ctx: #19133]
en: Search string
sk_sk: Hľadať reťazec

[ctx: #19134]
en: Include description
sk_sk: Zahrnúť popis

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
sk_sk: Rozlišovať malé a VEĽKÉ písmená

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
sk_sk: Kanál nie je k dispozícii

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
sk_sk: Nie sú definované žiadne skupiny. Najprv vytvorte skupinu

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
sk_sk: Pravidlá časovača

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
sk_sk: Názov skupiny

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
sk_sk: Hľadať...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
sk_sk: Skupina

[ctx: #19142]
en: Search guide
sk_sk: Hľadať v TV programe

[ctx: #19143]
en: Group management
sk_sk: Správa skupín

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
sk_sk: Neboli definované žiadne skupiny

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
sk_sk: V skupine

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
sk_sk: Skupiny

[ctx: #19147]
note: Dialog warning text for lifetime recording setting
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
sk_sk: Nastavenie životnosti tejto nahrávky na {0:d} dní spôsobí okamžité vypršanie nahrávky, čo môže mať za následok okamžité vymazanie nahrávky. Napriek tomu pokračovať?

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
sk_sk: Kanál

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
sk_sk: Po

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
sk_sk: Ut

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
sk_sk: St

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
sk_sk: Št

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
sk_sk: Pi

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
sk_sk: So

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
sk_sk: Ne

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
sk_sk: od

[ctx: #19157]
en: Next recording
sk_sk: Nasledujúce nahrávanie

[ctx: #19158]
en: Currently recording
sk_sk: Práve sa nahráva

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
sk_sk: od

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
sk_sk: do

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
sk_sk: kedykoľvek

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
sk_sk: Nahrávanie bolo aktivované

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
sk_sk: Nahrávky

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
sk_sk: Prepnúť

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
sk_sk: Informácie o PVR

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
sk_sk: Vyhľadávať položky s chýbajúcimi ikonami

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
sk_sk: Odstránené a obnoviteľné nahrávky

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
sk_sk: Skryť panel s informáciami o videu

[ctx: #19171]
note: pvr settings "start playback full screen" setting label
en: Switch to full screen
sk_sk: Prepnúť na celú obrazovku

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
sk_sk: Aktuálna dĺžka nahrávky

[ctx: #19173]
note: generic label for 'Live TV channel groups' used in different places
en: TV channel groups
sk_sk: Skupiny TV programov

[ctx: #19174]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channel groups' used in different places
en: Radio channel groups
sk_sk: Skupiny rozhlasových programov

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
sk_sk: Predvolená časová rezerva pred nahrávaním

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
sk_sk: Predvolená časová rezerva po nahrávaní

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
sk_sk: Prehrávanie

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
sk_sk: Zobraziť informácie o kanáli počas prepínania kanálov

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
sk_sk: Vymazané

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
sk_sk: TV kanály

[ctx: #19181]
note: pvr settings "Menu / OSD" category label
en: Menu / OSD
sk_sk: Ponuka / OSD

[ctx: #19182]
note: pvr settings "future epg days to display" setting value
en: Future days to display
sk_sk: Budúce dni na zobrazenie

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
sk_sk: Rozhlasové kanály

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
sk_sk: Vymazané nahrávky

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
sk_sk: Vymazať údaje

[ctx: #19186]
note: message box text for pvr data reset confirmation
en: All selected data will be cleared. Some information cannot be restored from the clients afterwards. Proceed anyway?
sk_sk: Všetky označené dáta budú vymazané. Niektoré informácie nemôžu byť neskôr z klientov obnovené. Napriek tomu pokračovať?

[ctx: #19187]
note: progress dialog text shown while purging pvr data
en: Clearing data.
sk_sk: Mazanie dát.

[ctx: #19188]
note: message box text for epg data reset confirmation
en: All guide data will be cleared. Are you sure?
sk_sk: Všetky dáta programu budú vymazané. Si si istý?

[ctx: #19189]
note: message box text stating that the PVR backend forbids to record a given epg event.
en: The PVR backend does not allow to record this event.
sk_sk: PVR backend neumožňuje nahrávať túto udalosť.

[ctx: #19190]
note: generic "play program" label used in different places
en: Play programme
sk_sk: Prehrávať program

[ctx: #19191]
en: PVR service
sk_sk: PVR služba

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
sk_sk: Žiadny z pripojených PVR backendov nepodporuje vyhľadávanie kanálov.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
sk_sk: Chcete pokračovať?

[ctx: #19195]
note: pvr settings "delay mark last watched" setting label
en: Delay mark last watched
sk_sk: Oneskorenie nastavenia času posledného sledovania

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
sk_sk: Akcie špecifické pre PVR klientov

[ctx: #19197]
note: text for "recording started on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording started on: {0:s}
sk_sk: Nahrávanie začalo o: {0:s}

[ctx: #19198]
note: text for "recording finished on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording finished on: {0:s}
sk_sk: Nahrávanie dokončené o: {0:s}

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
sk_sk: Správca kanálov

[ctx: #19200]
en: Guide source:
sk_sk: Zdroj pre TV program:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
sk_sk: Názov kanálu:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
sk_sk: Ikona kanálu:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
sk_sk: Upraviť kanál

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
sk_sk: Nový kanál

[ctx: #19205]
en: Group management
sk_sk: Správa skupín

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
sk_sk: Aktivovať TV program:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
sk_sk: Skupina:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
sk_sk: Zadajte názov pre nový kanál

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
sk_sk: Kodi virtuálny backend

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
sk_sk: Klient

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
sk_sk: Odstrániť kanál

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
sk_sk: Tento zoznam obsahuje zmeny

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
sk_sk: Vybrať backend

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
sk_sk: Zadajte platnú URL hodnotu pre nový kanál

[ctx: #19215]
note: generic label for PVR reminders used in different places
en: Reminders
sk_sk: Pripomienky

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
sk_sk: Všetky rozhlasové kanály

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
sk_sk: Všetky televízne kanály

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
sk_sk: Viditeľné

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
sk_sk: Kanály nezahrnuté v žiadnej skupine

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
sk_sk: Kanály v

[ctx: #19222]
en: Guide
sk_sk: TV program

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
sk_sk: Nebolo možné zapnúť žiadny PVR doplnok. Skontrolujte nastavenia alebo pre viac informácii si pozrite výpis z denníka.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
sk_sk: Nahrávanie bolo zrušené

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
sk_sk: Nahrávanie bolo naplánované

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
sk_sk: Nahrávanie začalo

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
sk_sk: Nahrávanie bolo skončené

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
sk_sk: Časovač bol vymazaný

[ctx: #19229]
note: pvr settings "past epg days to display" setting value
en: Past days to display
sk_sk: Minulé dni na zobrazenie

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
sk_sk: Nepovoliť aktualizácie počas prehrávania

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
sk_sk: Použiť poradie kanálov z backendu(ov)

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
sk_sk: Vymazať výsledky hľadania

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
sk_sk: Zobraziť oznámenie pri aktualizáciách časovačov

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
sk_sk: Použiť číslo programu z backendu

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
sk_sk: Spúšťa sa správca PVR

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
sk_sk: Načítavajú sa kanály od klientov

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
sk_sk: Načítavajú sa časovače od klientov

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
sk_sk: Načítavajú sa nahrávky od klientov

[ctx: #19239]
note: label for PVR client creation progress control
en: Creating PVR clients
sk_sk: Vytváram PVR klientov

[ctx: #19240]
note: label for pvr settings client priorities control and client priorities dialog heading.
en: Client priorities
sk_sk: Priority klientov

[ctx: #19241]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer (read-only)
en: View timer
sk_sk: Zobraziť časovač

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
sk_sk: Upraviť časovač

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
sk_sk: Upraviť pravidlo časovača

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
sk_sk: Čas nečinnosti backendu

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
sk_sk: Príkaz na zobudenie

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
sk_sk: Prebudiť z režimu spánku pred začatím nahrávania

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
sk_sk: Prebudiť z režimu spánku denne

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
sk_sk: Čas prebúdzania z režimu spánku (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
sk_sk: Filtrovať kanály

[ctx: #19250]
note: Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV and radio channels
sk_sk: Televízne a rádiové kanály

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
sk_sk: Aktualizovať informácie v TV programe

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
sk_sk: Naplánovať aktualizáciu TV programu pre tento kanál?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
sk_sk: Aktualizácia TV programu naplánovaná pre kanál

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
sk_sk: Aktualizácia TV programu pre kanál zlyhala

[ctx: #19255]
note: for a timer rule, the number of child timers which are currently scheduled to record. For use in "status" fields.
en: {0:d} scheduled
sk_sk: {0:d} naplánovaných

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
sk_sk: Dokončené

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
sk_sk: Uzamknúť kanál

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
sk_sk: Odomknúť kanál

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
sk_sk: Rodičovská kontrola

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
sk_sk: Doba odomknutia

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
sk_sk: Zmeniť PIN

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
sk_sk: Rodičovská kontrola. Zadajte PIN:

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
sk_sk: Nesprávny PIN

[ctx: #19265]
note: label for 'incorrect pin' error dialog text
en: The entered PIN was incorrect.
sk_sk: Zadaný PIN bol nesprávny.

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
sk_sk: Zamknuté rodičovskou kontrolou

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
sk_sk: Zamknuté rodičovskou kontrolou:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
sk_sk: Skryť štítky "Žiadne dostupné informácie"

[ctx: #19269]
note: pvr settings "Preselect playing channel in lists" control label
en: Preselect playing channel in lists
sk_sk: Predvoliť prehrávaný kanál v zoznamoch

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
sk_sk: Zoskupiť položky

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
sk_sk: Nenašli sa žiadne doplnky pre funkciu PVR

[ctx: #19272]
note: label for 'pvr configuration incomplete' information dialog text
en: To use PVR you need to install, enable and configure a PVR add-on. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
sk_sk: Ak chcete používať PVR, musíte nainštalovať, povoliť a nakonfigurovať doplnok PVR. Ďalšie informácie nájdete na adrese http://kodi.wiki/view/PVR.

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
sk_sk: TV program

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
sk_sk: Rádio program

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
sk_sk: Upozornenie o konflikte

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
sk_sk: Chyba konfliktu

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
sk_sk: Konflikt pri nahrávaní

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
sk_sk: Chyba pri nahrávaní

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
sk_sk: PVR klienti

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
sk_sk: Nastavenia špecifické pre klienta

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
sk_sk: Potvrďte zmeny kanálu stlačením tlačidla "OK"

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
sk_sk: Súčasné logo

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
sk_sk: Žiadne logo

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
sk_sk: Vybrať logo

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
sk_sk: Nájsť cestu k logu

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
sk_sk: Hľadajú sa ikony kanálov

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
sk_sk: Všetky kanály

[ctx: #19288]
note: Label for epg grid window "go to date" context menu entry
en: Date selector
sk_sk: Výber dátumu

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
sk_sk: Skryť skupinu

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
sk_sk: Zrušiť vymazanie

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
sk_sk: Vymazať natrvalo

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
sk_sk: Vymazať všetko natrvalo

[ctx: #19293]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog text
en: Remove all deleted recordings from trash? This operation cannot be reverted.
sk_sk: Vymazať všetky odstránené nahrávky z koša? Túto operáciu nie je možné vrátiť späť.

[ctx: #19294]
note: "remove deleted recording from trash" dialog text
en: Remove this deleted recording from trash? This operation cannot be reverted.
sk_sk: Vymazať túto odstránenú nahrávku z koša? Túto operáciu nie je možné vrátiť späť.

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
sk_sk: Odstrániť pravidlo časovača

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
sk_sk: Nie je zapnutý žiadny PVR doplnok

[ctx: #19297]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout, used in pvr guide window
en: Vertical channels
sk_sk: Kanály zvislo

[ctx: #19298]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout, used in pvr guide window
en: Horizontal channels
sk_sk: Kanály vodorvne

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
sk_sk: Vyprší

[ctx: #19300]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Vertical channels, no group selector
sk_sk: Kanály zvislo, bez výberu skupiny

[ctx: #19301]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Horizontal channels, no group selector
sk_sk: Kanály vodorovne, bez výberu skupiny

[ctx: #19302]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to record the selected programme or to switch to the current programme?
sk_sk: Chcete nahrať zvolený program alebo prepnúť sa na aktuálny program?

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
sk_sk: Zavrieť OSD kanálu po prepnutí kanálov

[ctx: #19304]
note: label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule (read-only)
en: View timer rule
sk_sk: Zobraziť pravidlá časovača

[ctx: #19305]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
sk_sk: Odstránené zmeškané pripomenutie PVR pre {0:s}‘ na kanále {1:s}‘ o {2:s}‘

[ctx: #19306]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
sk_sk: Vymazané zmeškané pripomenutie PVR pre kanál '{0:s}' v '{1:s}'

[ctx: #19307]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for [B]{0:s}[/B] on channel [B]{1:s}[/B] at [B]{2:s}[/B].
sk_sk: Pripomenutie pre [B]{0:s}[/B] na kanále [B]{1:s}[/B] v [B]{2:s}[/B].

[ctx: #19308]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for channel [B]{0:s}[/B] at [B]{1:s}[/B].
sk_sk: Pripomenutie pre kanál [B]{0:s}[/B] at [B]{1:s}[/B].

[ctx: #19309]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will schedule a recording...)
sk_sk: (Automatické zatvorenie tohto pripomenutia naplánuje nahrávanie...)

[ctx: #19310]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
sk_sk: Naplánované nahrávanie pre automatické zavretie pripomenutia PVR pre '{0:s}' na kanále '{1:s}' v '{2:s}'

[ctx: #19311]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
sk_sk: Naplánované nahrávanie s automatickým zatvorením PVR pripomienky pre kanál '{0:s}' v '{1:s}'

[ctx: #19312]
note: heading for pvr reminder notification dialog
en: PVR reminder
sk_sk: Pripomenutie PVR

[ctx: #19313]
note: pvr settings "reminder auto close delay" setting label
en: Automatically close reminder popup after
sk_sk: Automaticky zavrieť kontextové okno pripomienky po

[ctx: #19314]
note: pvr settings "schedule recording on reminder auto-close" setting label
en: Schedule recording when auto-closing the reminder popup
sk_sk: Naplánovať nahrávanie pri automatickom zatvorení vyskakovacieho upozornenia

[ctx: #19315]
note: generic 'backend order' label
en: Backend order
sk_sk: Poradie backendov

[ctx: #19316]
note: pvr settings "Start all group channel numbers from 1" setting label
en: Start group channel numbers from 1
sk_sk: Začať číslovanie skupiny kanálov od 1

[ctx: #19317]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours back" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours back
sk_sk: 12 hodín dozadu

[ctx: #19318]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours forward" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours forward
sk_sk: 12 hodín dopredu

[ctx: #19319]
note: Label for epg grid window "Activate previous channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Previous group
sk_sk: Predošlá skupina

[ctx: #19320]
note: Label for epg grid window "Activate next channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Next group
sk_sk: Nasledovná skupina

[ctx: #19321]
note: Label for epg grid window "Activate channel group selector" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Group selector
sk_sk: Výber skupiny

[ctx: #19322]
note: Label for epg grid window "Jump to first channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First channel
sk_sk: Prvý kanál

[ctx: #19323]
note: Label for epg grid window "Jump to playing channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Playing channel
sk_sk: Prehrávaný kanál

[ctx: #19324]
note: Label for epg grid window "Jump to last channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last channel
sk_sk: Posledný kanál

[ctx: #19325]
note: Label for epg grid controls "Programme" group header"
en: Programme
sk_sk: Program

[ctx: #19326]
note: Label for epg grid window "Navigate..." context menu entry
en: Navigate...
sk_sk: Navigovať...

[ctx: #19327]
note: Label for a context menu entry to delete alle watched recordings contained in a folder
en: Delete watched
sk_sk: Odstrániť videné

[ctx: #19328]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all watched recordings in this folder?
sk_sk: Odstrániť všetky videné nahrávky v tomto priečinku?

[ctx: #19329]
note: label for PVR settings use backend channel numbers always
en: Allow backend channel numbers with more than one PVR add-on
sk_sk: Povoliť čísla kanálov backendu s viac ako jedným doplnkom PVR

[ctx: #19330]
note: pvr settings "switch to channel on reminder auto-close" setting label
en: Switch to channel when auto-closing the reminder popup
sk_sk: Prepnúť na kanál, keď sa automaticky zatvorí vyskakovacia pripomienka

[ctx: #19331]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will switch to channel...)
sk_sk: (Automatické zatvorenie tohto pripomenutia prepne na kanál…)

[ctx: #19332]
note: text for event log entry for logging auto channel switch for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
sk_sk: Prepnutie na kanál na automatické ukončenie PVR pripomienky pre '{0:s}' na kanáli '{1:s}' o '{2:s}'

[ctx: #19333]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
sk_sk: Prepnutie na kanál na automatické ukončenie PVR pripomienky pre kanál '{0:s}' o '{1:s}'

[ctx: #19334]
note: generic label for pvr providers used in different places
en: Providers
sk_sk: Poskytovatelia

[ctx: #19335]
note: label for special PVR search window list item
en: New search...
sk_sk: Nové vyhľadávanie...

[ctx: #19336]
note: label for special PVR search window list item
en: Edit search...
sk_sk: Upraviť vyhľadávanie...

[ctx: #19337]
note: label for special PVR search window list item
en: Saved searches
sk_sk: Uložené vyhľadávania

[ctx: #19338]
note: delete saved search confirmation message box text
en: Delete this saved search?
sk_sk: Zmazať toto uložené vyhľadávanie?

[ctx: #19339]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore finished broadcasts
sk_sk: Ignorovať skončené vysielania

[ctx: #19340]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore future broadcasts
sk_sk: Ignorovať budúce vysielania

[ctx: #19341]
note: label to ask user to save an EPG search
en: Save the current search?
sk_sk: Uložiť aktuálne vyhľadávanie?

[ctx: #19342]
note: "search not saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [not saved]
sk_sk: [neuložené]

[ctx: #19343]
note: "search saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [saved]
sk_sk: [uložené]

[ctx: #19344]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to set a reminder for the selected programme or to switch to the current programme?
sk_sk: Chcete nastaviť pripomienku pre vybraný program alebo prepnúť na aktuálny program?

[ctx: #19345]
note: settings label to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: PVR client add-ons
sk_sk: Doplnky pre PVR klienta

[ctx: #19346]
note: help text for setting to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: Display and manage available PVR client add-ons.
sk_sk: Zobraziť a spravovať dostupné doplnky PVR klienta.

[ctx: #19347]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does provide client-specific settings
en: None of the active PVR clients provide client-specific settings.
sk_sk: Žiadny z aktívnych klientov PVR neposkytuje nastavenia špecifické pre klienta.

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
sk_sk: Poskytovateľ

[ctx: #19349]
note: label for 'by user preference' sort method
en: User preference
sk_sk: Predvoľby používateľa

[ctx: #19350]
note: label for PVR setting use backend channel group order control
en: Use channel group order from backend(s)
sk_sk: Použiť poradie skupín kanálov z backendu

[ctx: #19351]
note: label for PVR settings category for live tv catchup and video on demand
en: Catchup / Video On Demand
sk_sk: Prehranie od začiatku / Video na požiadanie

[ctx: #19352]
note: label for PVR setting play next programme automatically in catchup / vod mode
en: Play next programme automatically
sk_sk: Automatické prehrávanie ďalšieho programu

[ctx: #19353]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback, starting with the selected item, auto playing all following programmes
en: Play programmes from here
sk_sk: Prehrať programy odtiaľto

[ctx: #19354]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback of only the selected item, not auto playing any following programmes
en: Play only this programme
sk_sk: Prehrať iba tento program

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
sk_sk: Iné / Neznáme

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
sk_sk: Film / Dráma

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
sk_sk: Detektívka / triler

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
sk_sk: Dobrodružný / western / vojnový

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
sk_sk: Sci-Fi / Fantastika / Horor

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
sk_sk: Komédia

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
sk_sk: Telenovela / Melodráma / Folklór

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
sk_sk: Romantický

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
sk_sk: Vážne / Klasické / Náboženské / Historické filmy / dráma

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
sk_sk: Film pre dospelých / dráma

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
sk_sk: Správy / Aktuálne dianie

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
sk_sk: Správy / Počasie

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
sk_sk: Spravodajský magazín

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
sk_sk: Dokumentárny

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
sk_sk: Diskusia / Rozhovor / Debata

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
sk_sk: Zábavný program / Herný zábavný program

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
sk_sk: Herný zábavný program / Kvíz / Súťaž

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
sk_sk: Varieté

[ctx: #19535]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Talk show
sk_sk: Talkšou

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
sk_sk: Športy

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
sk_sk: Špeciálna udalosť

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
sk_sk: Športový magazín

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
sk_sk: Futbal

[ctx: #19552]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Tennis / Squash
sk_sk: Tenis / Squash

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
sk_sk: Kolektívne športy

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
sk_sk: Atletika

[ctx: #19555]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Motor sport
sk_sk: Automobilové športy

[ctx: #19556]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Water sport
sk_sk: Vodné športy

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
sk_sk: Zimné športy

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
sk_sk: Jazdectvo

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
sk_sk: Bojové športy

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
sk_sk: Programy pre deti a mládež

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
sk_sk: Programy pre predškolské deti

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
sk_sk: Zábavné programy pre osoby od 6 do 14

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
sk_sk: Zábavné programy pre osoby od 10 do 16

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
sk_sk: Informačný / vzdelávací / školský program

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
sk_sk: Kreslené / bábkové

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
sk_sk: Hudba / Balet / Tanec

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
sk_sk: Vážna / Klasická hudba

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
sk_sk: Ľudová / Tradičná hudba

[ctx: #19584]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Jazz
sk_sk: Džez

[ctx: #19585]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Musical / Opera
sk_sk: Muzikál / Opera

[ctx: #19586]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Ballet
sk_sk: Balet

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
sk_sk: Umenie / Kultúra

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
sk_sk: Múzické umenia

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
sk_sk: Krásne umenie

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
sk_sk: Náboženský

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
sk_sk: Populárna kultúra / Tradičné umenie

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
sk_sk: Literatúra

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
sk_sk: Film / Kino

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
sk_sk: Experimentálny film / video

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
sk_sk: Vysielanie / Tlač

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
sk_sk: Nové médium

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
sk_sk: Umelecké / Kultúrne časopisy

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
sk_sk: Móda

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
sk_sk: Sociálne / Politické / Ekonomické

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
sk_sk: Magazíny / Správy / Dokumenty

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
sk_sk: Ekonomika / Sociálne poradenstvo

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
sk_sk: Pozoruhodný ľudia

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
sk_sk: Vzdelávanie / Veda / Fakty

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
sk_sk: Príroda / Zvieratá / Životné prostredie

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
sk_sk: Technológia / Prírodné vedy

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
sk_sk: Medicína / Fyziológia / Psychológia

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
sk_sk: Zahraničné krajiny / Expedície

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
sk_sk: Sociálne / Spirituále vedy

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
sk_sk: Ďalšie vzdelávanie

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
sk_sk: Jazyky

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
sk_sk: Voľný čas / Koníčky

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
sk_sk: Turizmus / Cestovanie

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
sk_sk: Remeslá

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
sk_sk: Motorizmus

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
sk_sk: Fitness a zdravie

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
sk_sk: Varenie

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
sk_sk: Reklama / Nakupovanie

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
sk_sk: Záhradkárstvo

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
sk_sk: Zvláštne charakteristiky

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
sk_sk: V pôvodnom znení

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
sk_sk: Čierna a biela

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
sk_sk: Nepublikovaný

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
sk_sk: Priamy prenos

[ctx: #19676]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Drama
sk_sk: Dráma

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
sk_sk: Detektívka / triler

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
sk_sk: Dobrodružný / western / vojnový

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
sk_sk: Sci-Fi / Fantastika / Horor

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
sk_sk: Komédia

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
sk_sk: Telenovela / Melodráma / Folklór

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
sk_sk: Romantický

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
sk_sk: Vážna / Klasická / Náboženská / Historická

[ctx: #19684]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adult
sk_sk: Pre dospelých

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
sk_sk: Potvrdiť vypnutie

[ctx: #19686]
note: Label for buttons to open channel guide dialog
en: Channel guide
sk_sk: Televízny program

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
sk_sk: Prehrať nahrávku

[ctx: #19690]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR has scheduled a reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
sk_sk: PVR naplánovalo pripomienku pre '{0:s}' na kanáli '{1:s}' o {2:s}.

[ctx: #19691]
note: Text for shutdown confirmation dialog.
en: PVR is currently recording '{0:s}' on channel '{1:s}'.
sk_sk: PVR aktuálne nahráva '{0:s}' na kanále '{1:s}'.

[ctx: #19692]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR will start recording '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
sk_sk: PVR začne nahrávanie '{0:s}' na kanále '{1:s}' za {2:s}.

[ctx: #19693]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
sk_sk: Denné prebudenie uplynie za {0:s}.

[ctx: #19694]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: {0:d} minutes
sk_sk: {0:d} minút

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
sk_sk: asi minútu

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
sk_sk: Aj tak vypnúť

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
sk_sk: Priečinok pre ukladanie hudby

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
sk_sk: Použiť externý DVD prehrávač

[ctx: #20002]
en: External DVD player
sk_sk: Externý DVD prehrávač

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
sk_sk: Priečinok s trainermi

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
sk_sk: Priečinok pre ukladanie obrázkov (screenshotov)

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
sk_sk: Priečinok playlistov

[ctx: #20007]
en: Recordings
sk_sk: Nahrávky

[ctx: #20008]
en: Screenshots
sk_sk: Screenshoty

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
sk_sk: Použiť Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
sk_sk: Hudobné playlisty

[ctx: #20012]
en: Video playlists
sk_sk: Video playlisty

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
sk_sk: Chcete spustiť túto hru?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
sk_sk: Zoradiť podľa: zoznam stôp

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
sk_sk: Internetový náhľad

[ctx: #20016]
en: Current thumb
sk_sk: Aktuálny náhľad

[ctx: #20017]
en: Local thumb
sk_sk: Lokálny náhľad

[ctx: #20018]
en: No thumb
sk_sk: Bez náhľadu

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
sk_sk: Zvoliť náhľad

[ctx: #20020]
note: Name of an artwork type
en: Banner
sk_sk: Transparent

[ctx: #20021]
note: Name of an artwork type
en: Poster
sk_sk: Plagát

[ctx: #20023]
en: Conflict
sk_sk: Konflikt

[ctx: #20024]
en: Scan new
sk_sk: Prehľadať nové

[ctx: #20025]
en: Scan all
sk_sk: Prehľadať všetko

[ctx: #20026]
en: Region
sk_sk: Región

[ctx: #20035]
en: Regional ({0:s})
sk_sk: Regionálne ({0:s})

[ctx: #20037]
en: Summary
sk_sk: Súhrn

[ctx: #20038]
en: Lock music window
sk_sk: Zamknúť sekciu Hudba

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
sk_sk: Zamknúť sekciu Video

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
sk_sk: Zamknúť sekciu Obrázky

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
sk_sk: Zamknúť Programy a skripty

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
sk_sk: Zamknúť správcu súborov

[ctx: #20043]
en: Lock settings
sk_sk: Zamknúť nastavenia

[ctx: #20044]
en: Start fresh
sk_sk: Načisto naštartovať

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
sk_sk: Vstúpiť do hlavného režimu

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
sk_sk: Opustiť hlavný režim

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
sk_sk: Vytvoriť profil '{0:s}'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
sk_sk: Spustiť s novými nastaveniami alebo skopírovať predvolené nastavenia?

[ctx: #20049]
en: Best available
sk_sk: Najlepšie dostupné

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
sk_sk: Automaticky prepínať 16:9 a 4:3 režimy

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
sk_sk: Považovať zlúčené súbory za jeden súbor

[ctx: #20052]
en: Caution
sk_sk: Výstraha

[ctx: #20053]
en: Left master mode
sk_sk: Hlavný režim deaktivovaný

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
sk_sk: Hlavný režim aktivovaný

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
sk_sk: Allmusic.com náhľad

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
sk_sk: Odstrániť náhľad

[ctx: #20058]
en: Add profile...
sk_sk: Pridať profil...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
sk_sk: Získať informácie pre všetky albumy

[ctx: #20060]
en: Media info
sk_sk: Informácie o médiu

[ctx: #20061]
en: Separate
sk_sk: Oddelený

[ctx: #20062]
en: Shares with default
sk_sk: Zdieľať s predvoleným

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
sk_sk: Zdieľať s predvoleným (len čítanie)

[ctx: #20064]
en: Copy default
sk_sk: Kopírovať predvolené

[ctx: #20065]
en: Profile picture
sk_sk: Obrázok profilu

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
sk_sk: Nastavenia zámku

[ctx: #20067]
en: Edit profile
sk_sk: Upraviť profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
sk_sk: Zamknutie profilu

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
sk_sk: Priečinok sa nepodarilo vytvoriť

[ctx: #20070]
en: Profile directory
sk_sk: Priečinok profilu

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
sk_sk: Začať s novými nastaveniami zdrojov médií alebo skopírovať predvolené?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
sk_sk: Uistite sa, že je vybraný priečinok zapisovateľný a že názov nového priečinka je platný

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
sk_sk: Prístupnosť

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
sk_sk: Zadajte hlavné heslo

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
sk_sk: Pýtať sa na hlavné heslo pri štarte

[ctx: #20077]
en: Skin settings
sk_sk: Nastavenia vzhľadu

[ctx: #20078]
en: - no link set -
sk_sk: - žiadny link -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
sk_sk: Zobrazovať animácie

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
sk_sk: Zakázať RSS počas prehrávania hudby

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
sk_sk: Aktivovať záložky

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
sk_sk: Zobrazovať programy v hlavnej ponuke

[ctx: #20083]
en: Show music information
sk_sk: Zobraziť informácie o hudbe

[ctx: #20084]
en: Show weather information
sk_sk: Zobraziť informácie o počasí

[ctx: #20085]
en: Show system information
sk_sk: Zobraziť systémové informácie

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
sk_sk: Zobraziť voľné miesto na disku C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
sk_sk: Zobrazovať voľné miesto na disku E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
sk_sk: Informácie o počasí

[ctx: #20089]
en: Drive space free
sk_sk: Voľné miesto

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
sk_sk: Zadajte názov existujúceho zdieľania

[ctx: #20091]
en: Lock code
sk_sk: Uzamykacie heslo

[ctx: #20092]
en: Load profile
sk_sk: Načítať profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
sk_sk: Názov profilu

[ctx: #20094]
en: Media sources
sk_sk: Zdroje médií

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
sk_sk: Zadajte heslo pre uzamknutie profilu

[ctx: #20096]
en: Login screen
sk_sk: Úvodná obrazovka

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
sk_sk: Získavanie informácií o albume

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
sk_sk: Získavanie informácií pre album

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
sk_sk: Nie je možné skopírovať CD alebo skladbu, pokiaľ sa prehráva

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
sk_sk: Hlavné heslo a nastavenia

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
sk_sk: Vložením hlavného hesla vždy aktivovať hlavný režim

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
sk_sk: Uložiť zmeny do profilu?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
sk_sk: Našli sa staré nastavenia. Chcete ich použiť?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
sk_sk: Našli sa staré zdroje médií. Chcete ich použiť?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
sk_sk: Oddelený (zamknuté)

[ctx: #20108]
en: Root
sk_sk: Hlavný priečinok

[ctx: #20109]
en: Zoom
sk_sk: Zväčšiť

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
sk_sk: UPnP nastavenia

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
sk_sk: Autoštart UPnP klienta

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
sk_sk: Posledné prihlásenie: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
sk_sk: Nikdy neprihlásený

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
sk_sk: Profil {0:d} / {1:d}

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
sk_sk: Prihlásenie / Výber profilu

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
sk_sk: Aktivovať zámok na úvodnej obrazovke

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
sk_sk: Nesprávne uzamykacie heslo.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
sk_sk: Táto voľba vyžaduje nastavenia hlavného zámku. Chcete ho teraz nastaviť?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
sk_sk: Načítavajú sa informácie o programe

[ctx: #20121]
en: Party on!
sk_sk: Párty sa začala!

[ctx: #20122]
en: True
sk_sk: Pravdivé

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
sk_sk: Miešam nápoje

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
sk_sk: Plním poháre

[ctx: #20125]
en: Logged on as
sk_sk: Prihlásený ako

[ctx: #20126]
en: Log off
sk_sk: Odhlásiť

[ctx: #20129]
en: Weave
sk_sk: Väzba

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
sk_sk: Weawe - naopak

[ctx: #20131]
en: Blend
sk_sk: Miešať

[ctx: #20132]
en: Restart video
sk_sk: Reštartovať video

[ctx: #20133]
en: Edit network location
sk_sk: Upraviť sieťové umiestnenie

[ctx: #20134]
en: Remove network location
sk_sk: Odstrániť sieťové umiestnenie

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
sk_sk: Chcete prehľadať priečinok?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
sk_sk: Pamäťová jednotka

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
sk_sk: Pamäťová jednotka nainštalovaná

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
sk_sk: Nepodarilo sa nainštalovať pamäťovú jednotku

[ctx: #20139]
en: In port {0:d}, slot {1:d}
sk_sk: V porte {0:d}, slote {1:d}

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
sk_sk: Zamknúť šetrič obrazovky

[ctx: #20141]
en: Set
sk_sk: Nastaviť

[ctx: #20142]
en: Username
sk_sk: Meno používateľa

[ctx: #20143]
en: Enter password for
sk_sk: Zadajte heslo pre

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
sk_sk: Automatické vypnutie

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
sk_sk: Vypnúť o (v minútach)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in {0:d}m
sk_sk: Spustené, vypnutie o {0:d}m

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
sk_sk: Vypnutie o 30 minút

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
sk_sk: Vypnutie o 60 minút

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
sk_sk: Vypnutie o 120 minút

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
sk_sk: Časovač vypnutia

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
sk_sk: Zrušiť časovač vypnutia

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for {0:s}
sk_sk: Uzamknúť nastavenia pre {0:s}

[ctx: #20153]
en: Browse...
sk_sk: Prechádzať...

[ctx: #20154]
en: Summary information
sk_sk: Informácie základné

[ctx: #20155]
en: Storage information
sk_sk: Informácie o hdd

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
sk_sk: Informácie o harddisku

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
sk_sk: Informácie o DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
sk_sk: Informácie o sieti

[ctx: #20159]
en: Video information
sk_sk: Informácie o videu

[ctx: #20160]
en: Hardware information
sk_sk: Informácie o CPU a RAM

[ctx: #20161]
en: Total
sk_sk: Celkom

[ctx: #20162]
en: Used
sk_sk: Použité

[ctx: #20163]
en: of
sk_sk: z

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
sk_sk: Zamknutie nie je podporované

[ctx: #20165]
en: Not locked
sk_sk: Nezamknutý

[ctx: #20166]
en: Locked
sk_sk: Zamknutý

[ctx: #20167]
en: Frozen
sk_sk: Zamrznutý

[ctx: #20168]
en: Requires reset
sk_sk: Vyžaduje reštart

[ctx: #20169]
en: Week
sk_sk: Týždeň

[ctx: #20170]
en: Line
sk_sk: Linka

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
sk_sk: Sieť Windows (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
sk_sk: Server XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
sk_sk: Server FTP

[ctx: #20174]
en: FTPS server
sk_sk: Server FTPS

[ctx: #20175]
en: UPnP server
sk_sk: UPnP Server

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
sk_sk: Zobraziť informácie o videu

[ctx: #20177]
en: Done
sk_sk: Hotovo

[ctx: #20180]
en: Symbols
sk_sk: Symboly

[ctx: #20181]
en: Backspace
sk_sk: Vymazať

[ctx: #20182]
en: Space
sk_sk: Medzera

[ctx: #20183]
en: Reload skin
sk_sk: Znovu načítať vzhľad

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
sk_sk: Použiť štýl zobrazenia 'Plagáty' pre TV seriály

[ctx: #20186]
en: Please wait
sk_sk: Čakajte, prosím

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
sk_sk: Oznamovať aktualizácie knižnice

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
sk_sk: Povoliť automatické skrolovanie obsahu a recenzie

[ctx: #20190]
en: Custom
sk_sk: Vlastné

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
sk_sk: Začať ukladať informácie / debug log

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
sk_sk: Získať doplňujúce informácie počas aktualizácie

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
sk_sk: Predvolený poskytovateľ informácií o albume

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
sk_sk: Predvolený poskytovateľ informácií o interpretoch

[ctx: #20195]
en: Change information provider
sk_sk: Zmeniť poskytovateľa informácií

[ctx: #20196]
en: Export music library
sk_sk: Exportovať hudobnú knižnicu

[ctx: #20197]
en: Import music library
sk_sk: Importovať hudobnú knižnicu

[ctx: #20198]
en: No artist found!
sk_sk: Nenašiel sa žiadny interpret!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
sk_sk: Preberanie informácií o interpretovi zlyhalo

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
sk_sk: Preferovať online informácie

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
sk_sk: Ak je táto voľba zapnutá, akékoľvek informácie, ktoré sa prevezmú pre albumy a interpretov, nahradia všetko, čo máte nastavené v tagoch vašich skladieb, ako napr. žánre, rok, interpreti skladby atď. Je to užitočné v prípade, že máte v tagoch vašich skladieb identifikátory MusicBrainz.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
sk_sk: Vyhľadať externé titulky

[ctx: #20223]
en: Artist information folder
sk_sk: Priečinok s informáciami o umelcovi

[ctx: #20224]
en: Prefer online album art
sk_sk: Uprednostňovať online obrázok albumu

[ctx: #20225]
note: Description of setting with label #20224 "Prefer online album art"
en: Where no local album cover exists, online art will be used. Where neither is available, cover images embedded in music files will be used
sk_sk: Tam, kde neexistuje žiadny lokálny obal albumu, použije sa online grafika. Kde nie je k dispozícii ani jedno, použijú sa obrázky vložené v hudobných súboroch

[ctx: #20226]
en: Movie set information folder
sk_sk: Priečinok s informáciami o filmových kolekciách

[ctx: #20228]
en: Use artist sortname when sorting by artist
sk_sk: Použiť triediace meno umelca pri triedení podľa umelca

[ctx: #20240]
en: Android music
sk_sk: Hudba z Androidu

[ctx: #20241]
en: Android videos
sk_sk: Videá z Androidu

[ctx: #20242]
en: Android pictures
sk_sk: Obrázky z Androidu

[ctx: #20243]
en: Android photos
sk_sk: Fotky z Androidu

[ctx: #20244]
en: Android apps
sk_sk: Aplikácie z Androidu

[ctx: #20245]
en: Windows music library
sk_sk: Windows knižnica s hudbou

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
sk_sk: Windows knižnica s videom

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
sk_sk: Windows knižnica s obrázkami

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
sk_sk: Windows knižnica s fotografiami

[ctx: #20249]
en: Windows documents
sk_sk: Windows dokumenty

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
sk_sk: Párty sa začala! (videa)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
sk_sk: Miešam nápoje (videa)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
sk_sk: Plním poháre (videa)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
sk_sk: Prvé prihlásenie, editujte svoj profil

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
sk_sk: Sieťový systém súborov (NFS)

[ctx: #20260]
en: Secure Shell (SSH / SFTP)
sk_sk: Zabezpečený prístup (SSH / SFTP)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
sk_sk: Prehliadač Zeroconf

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
sk_sk: Priečinok Web servera (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
sk_sk: Priečinok Web servera (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
sk_sk: Nepodarilo sa zapísať do priečinka:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
sk_sk: Kanál RSS (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
sk_sk: Kanál RSS (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
sk_sk: Sekundárny DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
sk_sk: DHCP Server:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
sk_sk: Vytvoriť nový priečinok

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
sk_sk: Neznáme alebo obsiahnuté (chránené)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
sk_sk: Video - Knižnica

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
sk_sk: Zoradiť podľa: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using {0:s}
sk_sk: Prehľadávajú sa filmy pomocou {0:s}

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using {0:s}
sk_sk: Prehľadávajú sa hudobné videá pomocou {0:s}

[ctx: #20319]
en: Scanning TV shows using {0:s}
sk_sk: Prehľadávajú sa TV seriály pomocou {0:s}

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using {0:s}
sk_sk: Prehľadávajú sa interpreti pomocou {0:s}

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using {0:s}
sk_sk: Prehľadávajú sa albumy pomocou {0:s}

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
sk_sk: Možnosti vyhľadávania obsahu

[ctx: #20323]
en: Movie plot
sk_sk: Obsah filmu

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
sk_sk: Hrať časť...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
sk_sk: Vyčistenie kalibrácie

[ctx: #20326]
note: Window screen calibration: ask to reset calibration settings
en: Do you want reset the calibration to their defaults for "{0:s}" resolution?
sk_sk: Chcete resetovať kalibráciu na predvolené hodnoty pre rozlíšenie „{0:s}“?

[ctx: #20327]
note: Window screen calibration: the current calibration value
en: Current value: {}
sk_sk: Aktuálna hodnota: {}

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
sk_sk: Vybrať umiestnenie

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
sk_sk: Filmy sú v jednotlivých priečinkoch, ktoré zodpovedajú názvu filmu

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
sk_sk: Vyhľadávať podľa názvu priečinku

[ctx: #20331]
en: File
sk_sk: Súbor

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
sk_sk: Chcete vyhľadávať podľa názvu súboru alebo priečinku?

[ctx: #20333]
en: Set content
sk_sk: Pridať obsah

[ctx: #20334]
en: Folder
sk_sk: Priečinok

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
sk_sk: Vyhľadávať v podpriečinkoch?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
sk_sk: Odomknúť zdroje

[ctx: #20337]
en: Actor
sk_sk: Herec

[ctx: #20338]
en: Movie
sk_sk: Film

[ctx: #20339]
en: Director
sk_sk: Réžia

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
sk_sk: Chcete odstrániť všetky položky v rámci tejto cesty z vašej knižnice?

[ctx: #20342]
en: Movies
sk_sk: Filmy

[ctx: #20343]
en: TV shows
sk_sk: Seriály

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
sk_sk: Tento priečinok obsahuje

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
sk_sk: Spustiť automatické prehľadávanie

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
sk_sk: Vyhľadávať v podpriečinkoch

[ctx: #20347]
en: as
sk_sk: ako

[ctx: #20348]
en: Directors
sk_sk: Réžia

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
sk_sk: Na tejto ceste nebol nájdený žiadny video súbor!

[ctx: #20350]
note: Label for showing media rating and votes (combined), for example: "9.1 (87 votes)"
en: {0:s} ({1:s} votes)
sk_sk: {0:s} ({1:s} hlasov)

[ctx: #20351]
en: TV show information
sk_sk: Informácie o seriáli

[ctx: #20352]
en: Episode information
sk_sk: Informácie o epizóde

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
sk_sk: Načítavajú sa podrobnosti o TV seriáli

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
sk_sk: Získavanie informácií o epizódach

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
sk_sk: Načítavajú sa informácie o epizódach v priečinku

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
sk_sk: Vyberte seriál:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
sk_sk: Zadajte názov seriálu

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
sk_sk: Séria {0:d}

[ctx: #20359]
en: Episode
sk_sk: Epizóda

[ctx: #20360]
en: Episodes
sk_sk: Epizódy

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
sk_sk: Načítavajú sa podrobnosti o epizóde

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
sk_sk: Odstrániť epizódu z knižnice

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
sk_sk: Odstrániť seriál z knižnice

[ctx: #20364]
en: TV show
sk_sk: Seriál

[ctx: #20365]
en: Episode plot
sk_sk: Obsah epizódy

[ctx: #20366]
en: * All seasons
sk_sk: * Všetky série

[ctx: #20367]
en: Hide watched
sk_sk: Skryť videné

[ctx: #20368]
en: Prod code
sk_sk: Kód produkcie

[ctx: #20369]
en: Show information for unwatched items
sk_sk: Zobrazovať obsah pre nevidené videá

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
sk_sk: * nezobrazené pre spoilery *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
sk_sk: Priradiť náhľad k sérií

[ctx: #20372]
en: Season image
sk_sk: Obrázok série

[ctx: #20373]
en: Season
sk_sk: Séria

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
sk_sk: Preberajú sa informácie o filme

[ctx: #20375]
en: Unassign content
sk_sk: Odobrať obsah

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
sk_sk: Pôvodný názov

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
sk_sk: Aktualizovať informácie o seriáli

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
sk_sk: Obnoviť informácie pre všetky epizódy?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
sk_sk: Priečinok obsahuje jeden seriál

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
sk_sk: Vylúčiť priečinok z prehľadávania

[ctx: #20381]
en: Specials
sk_sk: Špeciálne

[ctx: #20382]
en: Recently added
sk_sk: Naposledy pridané

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
sk_sk: Priečinok obsahuje jedno video

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
sk_sk: Priradiť k TV seriálu

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
sk_sk: Odstrániť z TV seriálu

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
sk_sk: Naposledy pridané filmy

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
sk_sk: Naposledy pridané epizódy

[ctx: #20388]
en: Studios
sk_sk: Štúdiá

[ctx: #20389]
en: Music videos
sk_sk: Videoklipy

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
sk_sk: Naposledy pridané videoklipy

[ctx: #20391]
en: Music video
sk_sk: Videoklip

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
sk_sk: Odstrániť videoklip z knižnice

[ctx: #20393]
en: Music video information
sk_sk: Informácie o videoklipe

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
sk_sk: Načítavajú sa informácie o videoklipe

[ctx: #20395]
en: Mixed
sk_sk: Zmiešané

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
sk_sk: Prejsť na albumy podľa interpreta

[ctx: #20397]
en: Go to album
sk_sk: Prejsť na album

[ctx: #20398]
en: Play song
sk_sk: Prehrať skladbu

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
sk_sk: Prejsť na videoklipy z albumu

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
sk_sk: Prejsť na videoklipy od interpreta

[ctx: #20401]
en: Play music video
sk_sk: Prehrať videoklip

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
sk_sk: Prevziaľ náhľady hercov

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
sk_sk: Nastaviť náhľad hercov

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
sk_sk: Odstrániť záložku

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
sk_sk: Odstrániť záložku epizódy

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
sk_sk: Nastaviť záložku epizódy

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
sk_sk: Nastavenia poskytovateľa informácií

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
sk_sk: Preberajú sa informácie o videoklipe

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
sk_sk: Preberajú sa informácie o TV seriáli

[ctx: #20410]
en: Trailer
sk_sk: Upútavka

[ctx: #20411]
en: Flatten
sk_sk: Ploché zobrazenie

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
sk_sk: Zobrazovať série TV seriálov v zúženom režime

[ctx: #20413]
en: Get fanart
sk_sk: FanArt-y

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
sk_sk: Zobrazovať fanart v knižniciach videa a hudby

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
sk_sk: Hľadá sa nový obsah

[ctx: #20416]
en: First aired
sk_sk: Premiéra

[ctx: #20417]
en: Writer
sk_sk: Scenár

[ctx: #20418]
en: Writers
sk_sk: Scenáristi

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
sk_sk: Nahradiť názvy súborov s názvami knižníc

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
sk_sk: Nikdy

[ctx: #20421]
en: If only one season
sk_sk: Iba ak jedna séria

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
sk_sk: Vždy

[ctx: #20423]
en: Has trailer
sk_sk: Má ukážku

[ctx: #20424]
en: False
sk_sk: Nepravdivé

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
sk_sk: Fanart prezentácia

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
sk_sk: Exportovať do jedného alebo viacerých súborov na záznam?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
sk_sk: Vyberte typ pravidla

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
sk_sk: 1 súbor

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
sk_sk: Oddelene

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
sk_sk: Exportovať náhľady a FanArt?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
sk_sk: Prepísať staré súbory?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
sk_sk: Vynechať položky v tomto umiestnení pri aktualizácii knižnice

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
sk_sk: Extrahovať informácie o videu zo súborov

[ctx: #20434]
en: Sets
sk_sk: Kolekcie

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
sk_sk: Kombinované rozdelenie video položiek

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
sk_sk: Exportovať náhľady hercov?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
sk_sk: Vyberte FanArt

[ctx: #20438]
en: Local fanart
sk_sk: Lokálny FanArt

[ctx: #20439]
en: No fanart
sk_sk: Bez FanArt-u

[ctx: #20440]
en: Current fanart
sk_sk: Aktuálny FanArt

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
sk_sk: Internetový FanArt

[ctx: #20442]
en: Change content
sk_sk: Zmeniť obsah

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
sk_sk: Chcete obnoviť informácie pre všetky položky v rámci tejto cesty?

[ctx: #20444]
en: Add to library
sk_sk: Pridať do knižnice

[ctx: #20445]
note: Name of an artwork type
en: Fanart
sk_sk: FanArt

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
sk_sk: Našli sa lokálne uložené informácie. Ignorovať ich a obnoviť z internetu?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
sk_sk: Chcete pridať médiá z tohto zdroja do vašej knižnice?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
sk_sk: Nie je možné prevziať informácie

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
sk_sk: Server je pravdepodobne nedostupný

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
sk_sk: Nie je možné sa pripojiť na vzdialený server. Chcete pokračovať v skenovaní?

[ctx: #20451]
en: Countries
sk_sk: Krajiny

[ctx: #20452]
en: episode
sk_sk: epizóda

[ctx: #20453]
en: episodes
sk_sk: epizódy

[ctx: #20454]
en: Listener
sk_sk: Poslucháč

[ctx: #20455]
en: Listeners
sk_sk: Poslucháči

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
sk_sk: Sploštiť hierarchiu

[ctx: #20457]
en: Movie set
sk_sk: Kolekcia filmov

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
sk_sk: Zobraziť filmové kolekcie

[ctx: #20459]
en: Tags
sk_sk: Značky

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
sk_sk: Pridať {0:s}

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
sk_sk: Odstrániť {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
sk_sk: Nová značka...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '{0:s}' already exists.
sk_sk: Menovka s názvom '{0:s}' už existuje.

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
sk_sk: Vybrať {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
sk_sk: Spravovať kolekciu filmov

[ctx: #20466]
en: Select movie set
sk_sk: Vybrať kolekciu filmov

[ctx: #20467]
en: No set (remove from {0:s})
sk_sk: Žiadna kolekcia (odstrániť z {0:s})

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
sk_sk: Pridať film do novej kolekcie

[ctx: #20469]
en: Keep current set ({0:s})
sk_sk: Ponechať aktuálnu kolekciu ({0:s})

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
sk_sk: Zahrnúť kolekcie obsahujúce iba jeden film

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
sk_sk: Zobraziť prázdne TV seriály

[ctx: #20472]
en: Show all performers for music videos
sk_sk: Zobrazovať všetkých účinkujúcich pre hudobné videa

[ctx: #20473]
en: Premiered
sk_sk: Premiéra na

[ctx: #20474]
note: Used in smart playlists to select items based on the HDR type (HDR10, HLG, Dolbyvision)
en: HDR type
sk_sk: Typ HDR

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
sk_sk: Zobrazovať skryté súbory a priečinky

[ctx: #21331]
en: New media detected
sk_sk: Nové médiá detekované

[ctx: #21332]
en: Browse videos
sk_sk: Prehliadať videá

[ctx: #21333]
en: Browse music
sk_sk: Prehliadať hudbu

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
sk_sk: Prehliadať obrázky

[ctx: #21335]
en: Browse files
sk_sk: Prehliadať súbory

[ctx: #21336]
en: Connecting to: {0:s}
sk_sk: Pripája sa k: {0:s}

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
sk_sk: Nikdy

[ctx: #21338]
en: Select version
sk_sk: Vyber verziu

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
sk_sk: Verzia {0:s}

[ctx: #21340]
en: Auto-update
sk_sk: Autom. aktualizácia

[ctx: #21341]
en: No updates available
sk_sk: Aktualizácia nie je k dispozícii

[ctx: #21342]
en: There are currently no versions available for this add-on.
sk_sk: Pro tento doplnok nie sú aktuálne dostupné žiadne verzie.

[ctx: #21343]
en: Use video tags
sk_sk: Použiť štítky videa

[ctx: #21344]
en: Enable to use embedded tags in mp4 or mkv files for library metadata. Will prevent scrapers from operating correctly.
sk_sk: Povoliť použitie vložených tagov v súboroch mp4 alebo mkv pre metadata knižnice. Zabráni správnemu fungovaniu scraperov.

[ctx: #21345]
note: Used in AutoPlayNextItem dialogs for not categorized listItem directories
en: Uncategorized
sk_sk: Bez kategórie

[ctx: #21346]
note: Used to give heading list entry for an file extension description, e.g. to show as 'Extension: ".mp3"'
en: Extension: "{0:s}"
sk_sk: Prípona: "{0:s}"

[ctx: #21347]
note: Used to give heading list entry for an mimetype description, e.g. to show as 'MIME type: "audio/mpeg3"'
en: MIME type: "{0:s}"
sk_sk: Typ MIME: "{0:s}"

[ctx: #21358]
en: Enable UPnP support
sk_sk: Povoliť podporu UPnP

[ctx: #21359]
en: Add media share...
sk_sk: Pridať zdieľané médiá...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
sk_sk: Zdielať moje knižnice

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
sk_sk: Hľadať vzdialené UPnP prehrávače

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
sk_sk: Záložka bola vytvorená

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
sk_sk: Bola vytvorená záložka epizódy

[ctx: #21364]
en: Edit media share
sk_sk: Upraviť zdieľanie média

[ctx: #21365]
en: Remove media share
sk_sk: Odstrániť zdieľanie média

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
sk_sk: Vlastný priečinok s titulkami

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
sk_sk: Priečinok filmu a alternatívnych titulkov

[ctx: #21368]
en: Override subtitles fonts
sk_sk: Prepísať font titulkov

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
sk_sk: Aktivovať ovládanie myšou a podporu dotykových displejov

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
sk_sk: Prehrávať zvuky GUI počas prehrávania média

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
sk_sk: Náhľady

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
sk_sk: Vnútiť prehrávaču DVD región

[ctx: #21373]
en: Display
sk_sk: Obrazovka

[ctx: #21374]
en: Video aspect
sk_sk: Video aspekt

[ctx: #21375]
en: Normal
sk_sk: Normálny

[ctx: #21377]
en: Widescreen
sk_sk: Širokouhlý

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
sk_sk: Povoliť 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
sk_sk: Povoliť 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
sk_sk: Povoliť 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
sk_sk: Zadajte názov nového playlistu

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
sk_sk: Zobraziť tlačidlo "Pridať zdroj"

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
sk_sk: Aktivovať Scrollbar

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
sk_sk: Aktivovať filter videných videí v knižnici

[ctx: #21385]
en: Open
sk_sk: Otvoriť

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
sk_sk: Správa akustickej úrovne

[ctx: #21387]
en: Fast
sk_sk: Rýchly

[ctx: #21388]
en: Quiet
sk_sk: Tichý

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
sk_sk: Aktivovať vlastné pozadie

[ctx: #21390]
en: Power management level
sk_sk: Správa napájania

[ctx: #21391]
en: High power
sk_sk: Vysoký výkon / Vyššia spotreba

[ctx: #21392]
en: Low power
sk_sk: Nízky výkon / Nízka spotreba

[ctx: #21393]
en: High standby
sk_sk: Spánok / Vyššia spotreba

[ctx: #21394]
en: Low standby
sk_sk: Spánok / Nízka spotreba

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
sk_sk: Súbory väčšie ako 4GB sa nedajú načítať do vyrovnávacej pamäte

[ctx: #21396]
en: Chapter
sk_sk: Kapitola

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
sk_sk: Vysoko kvalitý Pixel Shader V2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
sk_sk: Použiť 'trasúce' animácie

[ctx: #21400]
en: contains
sk_sk: obsahuje

[ctx: #21401]
en: does not contain
sk_sk: neobsahuje

[ctx: #21402]
en: is
sk_sk: je

[ctx: #21403]
en: is not
sk_sk: nie je

[ctx: #21404]
en: starts with
sk_sk: začína na

[ctx: #21405]
en: ends with
sk_sk: končí na

[ctx: #21406]
en: greater than
sk_sk: viac ako

[ctx: #21407]
en: less than
sk_sk: menej ako

[ctx: #21408]
en: after
sk_sk: po

[ctx: #21409]
en: before
sk_sk: pred

[ctx: #21410]
en: in the last
sk_sk: je posledný

[ctx: #21411]
en: not in the last
sk_sk: nie je posledný

[ctx: #21412]
en: Information providers
sk_sk: Poskytovatelia informácií

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
sk_sk: Predvolený poskytovateľ informácií o filmoch

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
sk_sk: Predvolený poskytovateľ informácií o TV seriáloch

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
sk_sk: Predvolený poskytovateľ informácií o hudobných videách

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
sk_sk: Vybrať prvú nepozretú sériu / epizódu TV seriálu

[ctx: #21417]
en: Settings
sk_sk: Nastavenia

[ctx: #21418]
en: Multilingual
sk_sk: Viacjazyčný

[ctx: #21419]
en: No information providers present
sk_sk: Žiadne informácie od poskytovateľov

[ctx: #21420]
en: Value to match
sk_sk: Nájsť hodnotu

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
sk_sk: Pravidlá inteligentného playlistu

[ctx: #21422]
en: Match items where
sk_sk: Položky, kde

[ctx: #21423]
en: New rule...
sk_sk: Nové pravidlo...

[ctx: #21424]
en: Items must match
sk_sk: Položky sa musia zhodovať

[ctx: #21425]
en: all of the rules
sk_sk: vo všetkých pravidlách

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
sk_sk: v minimálne jednom pravidle

[ctx: #21427]
en: Limit to
sk_sk: Limit

[ctx: #21428]
en: No limit
sk_sk: Bez limitu

[ctx: #21429]
en: Order by
sk_sk: Usporiadať podľa

[ctx: #21430]
en: ascending
sk_sk: vzostupne

[ctx: #21431]
en: descending
sk_sk: zostupne

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
sk_sk: Upraviť inteligentný playlist

[ctx: #21433]
en: Playlist name
sk_sk: Názov playlistu

[ctx: #21434]
en: Find items where
sk_sk: Nájsť položky, kde

[ctx: #21435]
en: Edit
sk_sk: Upraviť

[ctx: #21436]
en: {0:d} items
sk_sk: {0:d} položiek

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
sk_sk: Nový inteligentný playlist...

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
sk_sk: {0:c} disk

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
sk_sk: Upraviť pravidlá párty režimu

[ctx: #21440]
en: Home folder
sk_sk: Domovský priečinok

[ctx: #21441]
en: Watched count
sk_sk: Počet zhliadnutí

[ctx: #21442]
en: Episode title
sk_sk: Názov epizódy

[ctx: #21443]
en: Video resolution
sk_sk: Rozlíšenie videa

[ctx: #21444]
en: Audio channels
sk_sk: Počet audio kanálov

[ctx: #21445]
en: Video codec
sk_sk: Kodek videa

[ctx: #21446]
en: Audio codec
sk_sk: Kodek audia

[ctx: #21447]
en: Audio language
sk_sk: Jazyk audia

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
sk_sk: Jazyk titulkov

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
sk_sk: Emulovať klávesnicu diaľkovým ovládaním

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
sk_sk: Upraviť

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
sk_sk: Vyžadované internetové pripojenie.

[ctx: #21452]
en: Get more...
sk_sk: Získať viac...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
sk_sk: Hlavný priečinok súborového systému

[ctx: #21454]
en: Source too slow
sk_sk: Zdroj je príliš pomalý

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
sk_sk: Rýchlosť čítania je príliš pomalá pre nepretržité prehrávanie

[ctx: #21456]
en: External storage
sk_sk: Externé úložisko

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
sk_sk: Počet pozretých epizód

[ctx: #21458]
en: Group by
sk_sk: Zoskupiť podľa

[ctx: #21459]
en: mixed
sk_sk: zmiešané

[ctx: #21460]
note: Subtitle position on screen setting list
en: Position on screen
sk_sk: Umiestnenie na obrazovke

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
sk_sk: Manuálne

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
sk_sk: Spodná časť videa

[ctx: #21463]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of screen
sk_sk: Spodná časť obrazovky

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
sk_sk: Horná časť videa

[ctx: #21465]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of screen
sk_sk: Vrchná časť obrazovky

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
sk_sk: Po vstupe do zobrazenia série alebo epizódy TV seriálu automaticky vybrať prvú nepozretú sériu alebo epizódu.[CR][Pri prvom vstupe] Prvá nepozretá položka bude zvolená iba pri vstupe do zobrazenia po prvý krát.[CR][Vždy] Prvá nepozretá položka bude zvolená zakaždým pri vstupe do zobrazenia.

[ctx: #21467]
note: Filter (media data) from float value to float value
en: {0:.1f} to {1:.1f}
sk_sk: {0:.1f} do {1:.1f}

[ctx: #21468]
note: Filter (media data) from int value to int value
en: {0:d} to {1:d}
sk_sk: {0:d} do {1:d}

[ctx: #21469]
note: Filter (media data) from string value to string value
en: {0:s} to {1:s}
sk_sk: {0:s} do {1:s}

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
sk_sk: Pri prvom vstupe

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
sk_sk: Zahrnúť "Všetky série" a "Špeciály"

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
sk_sk: Či sa majú alebo nemajú vo výbere nepozretých položiek brať do úvahy položky zo "Všetkých sérií" a "Špeciálov".

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
sk_sk: Žiadne

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
sk_sk: Obe

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
sk_sk: Len "Všetky série"

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
sk_sk: Len "Špeciály"

[ctx: #21478]
en: Open
sk_sk: Otvoriť

[ctx: #21479]
en: Run
sk_sk: Spusti

[ctx: #21480]
en: Use
sk_sk: Použi

[ctx: #21481]
en: Audio track count
sk_sk: Počet zvukových stôp

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
sk_sk: Počet stôp s titulkami

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
sk_sk: Zobrazenie

[ctx: #21484]
note: Button label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Show support
sk_sk: Zobraziť podporované

[ctx: #21485]
note: Dialog header label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Supported file extensions and media types
sk_sk: Podporované prípony súborov a typy médií

[ctx: #21602]
en: (External)
sk_sk: (Externé)

[ctx: #21800]
en: File name
sk_sk: Názov súboru

[ctx: #21801]
en: File path
sk_sk: Umiestnenie súboru

[ctx: #21802]
en: File size
sk_sk: Veľkosť súboru

[ctx: #21803]
en: File date / time
sk_sk: Dátum / čas súboru

[ctx: #21804]
en: Slide index
sk_sk: Číslo stránky

[ctx: #21805]
en: Resolution
sk_sk: Rozlíšenie

[ctx: #21806]
en: Comment
sk_sk: Komentár

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
sk_sk: Farba / Č&B

[ctx: #21808]
en: JPEG process
sk_sk: JPEG spracovanie

[ctx: #21820]
en: Date / Time
sk_sk: Dátum / Čas

[ctx: #21821]
en: Description
sk_sk: Popis

[ctx: #21822]
en: Camera make
sk_sk: Značka fotoaparátu

[ctx: #21823]
en: Camera model
sk_sk: Typ fotoaparátu

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
sk_sk: EXIF poznámka

[ctx: #21826]
en: Aperture
sk_sk: Clona

[ctx: #21827]
en: Focal length
sk_sk: Ohnisková vzdialenosť

[ctx: #21828]
en: Focus distance
sk_sk: Zaostrenie

[ctx: #21829]
en: Exposure
sk_sk: Expozícia

[ctx: #21830]
en: Exposure time
sk_sk: Čas expozície

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
sk_sk: Expozícia / bias

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
sk_sk: Spôsob expozície

[ctx: #21833]
en: Flash used
sk_sk: Použitý blesk

[ctx: #21834]
en: White-balance
sk_sk: Vyváženie bielej

[ctx: #21835]
en: Light source
sk_sk: Zdroj svetla

[ctx: #21836]
en: Metering mode
sk_sk: Metering režim

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
sk_sk: Digitálne priblíženie

[ctx: #21839]
en: CCD width
sk_sk: CCD šírka

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
sk_sk: GPS šírka

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
sk_sk: GPS dĺžka

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
sk_sk: GPS výška

[ctx: #21843]
en: Orientation
sk_sk: Orientácia

[ctx: #21844]
en: XP comment
sk_sk: XP komentár

[ctx: #21845]
note: Used in context menu
en: Scan to library
sk_sk: Pridať do knižnice

[ctx: #21857]
en: Sub-location
sk_sk: Umiestnenie titulkov

[ctx: #21858]
en: Image type
sk_sk: Typ obrazu

[ctx: #21859]
en: Time created
sk_sk: Čas vytvorenia

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
sk_sk: Doplnkové kategórie

[ctx: #21861]
en: Keywords
sk_sk: Kľučové slová

[ctx: #21862]
en: Caption
sk_sk: Titul

[ctx: #21863]
en: Author
sk_sk: Autor

[ctx: #21864]
en: Headline
sk_sk: Nadpis

[ctx: #21865]
en: Special instructions
sk_sk: Špeciálne inštrukcie

[ctx: #21866]
en: Category
sk_sk: Kategória

[ctx: #21867]
en: Byline
sk_sk: Podtitul

[ctx: #21868]
en: Byline title
sk_sk: Názov podtitulu

[ctx: #21869]
en: Credit
sk_sk: Hodnotenie

[ctx: #21870]
en: Source
sk_sk: Zdroj

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
sk_sk: Upozornenie o autorských právach

[ctx: #21872]
en: Object name
sk_sk: Názov objektu

[ctx: #21873]
en: City
sk_sk: Mesto

[ctx: #21874]
en: State
sk_sk: Štát

[ctx: #21875]
en: Country
sk_sk: Krajina

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
sk_sk: Originálna TX referencia

[ctx: #21877]
en: Date created
sk_sk: Dátum vytvorenia

[ctx: #21878]
en: Urgency
sk_sk: Dôležitosť

[ctx: #21879]
en: Country code
sk_sk: Kód krajiny

[ctx: #21880]
en: Reference service
sk_sk: Referenčná služba

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
sk_sk: Povoliť vzdialené ovládanie cez UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
sk_sk: Pokus o preskočenie úvodu pred DVD ponukou

[ctx: #21883]
en: Saved music
sk_sk: Uložená hudba

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
sk_sk: Aktualizovať informácie všetkých interpretov

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
sk_sk: Preberajú sa informácie o albume

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
sk_sk: Preberajú sa informácie o interpretovi

[ctx: #21887]
en: Biography
sk_sk: Životopis

[ctx: #21888]
en: Discography
sk_sk: Diskografia

[ctx: #21889]
en: Searching artist
sk_sk: Vyhľadáva sa interpret

[ctx: #21890]
en: Select artist
sk_sk: Vyberte interpreta

[ctx: #21891]
en: Artist information
sk_sk: Informácie o interpretovi

[ctx: #21892]
en: Instruments
sk_sk: Nástroje

[ctx: #21893]
en: Born
sk_sk: Dátum narodenia

[ctx: #21894]
en: Formed
sk_sk: Dátum založenia

[ctx: #21895]
en: Themes
sk_sk: Motívy

[ctx: #21896]
en: Disbanded
sk_sk: Dátum rozpadu

[ctx: #21897]
en: Died
sk_sk: Dátum smrti

[ctx: #21898]
en: Years active
sk_sk: Aktívne roky

[ctx: #21899]
en: Label
sk_sk: Názov

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
sk_sk: Dátum narodenia / založenia

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
sk_sk: Aktualizovať knižnicu pri štarte

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
sk_sk: Aktualizovať knižnicu na pozadí / Skryť proces aktualizácie

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
sk_sk: Prípona DNS

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
sk_sk: Oneskorené o: {0:2.3f}s

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
sk_sk: Vpredu o: {0:2.3f}s

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
sk_sk: Posunutie titulkov

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
sk_sk: Dodávateľ OpenGL:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
sk_sk: Vykreslovač OpenGL:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
sk_sk: OpenGL verzia:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
sk_sk: Teplota GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
sk_sk: Teplota CPU:

[ctx: #22012]
en: Total memory
sk_sk: Celková pamäť

[ctx: #22013]
en: Profile data
sk_sk: Údaje profilu

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
sk_sk: Aktivovať stlmenie obrazovky počas pozastaveného videa

[ctx: #22015]
en: All recordings
sk_sk: Všetky nahrávky

[ctx: #22016]
en: By title
sk_sk: Podľa názvu

[ctx: #22017]
en: By group
sk_sk: Podľa skupiny

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
sk_sk: Nahrávky podľa názvu

[ctx: #22020]
en: Guide
sk_sk: TV program

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
sk_sk: Minimalizovať čierne časti

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
sk_sk: Zobrazovať videá v zozname súborov

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
sk_sk: Verzia Direct3D:

[ctx: #22031]
en: Size
sk_sk: Veľkosť

[ctx: #22032]
en: Colours
sk_sk: Farby

[ctx: #22033]
en: Charset
sk_sk: Znaková sada

[ctx: #22076]
note: Label for setting to choose the default action for "play"
en: Default play action
sk_sk: Predvolená akcia prehrávania

[ctx: #22077]
note: Label for value for default play action setting
en: Ask if resumable
sk_sk: Spýtať sa, pokiaľ sa dá pokračovať

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
sk_sk: Pokračovať

[ctx: #22079]
en: Default select action
sk_sk: Predvolená akcia pri výbere položky

[ctx: #22080]
en: Choose
sk_sk: Vybrať

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
sk_sk: Zobraziť informácie

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
sk_sk: Viac...

[ctx: #22083]
en: Play all
sk_sk: Prehrať všetko

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
sk_sk: Teletext nie je k dispozícii

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
sk_sk: Aktivovať teletext

[ctx: #23051]
note: Label for disc stack part and number
en: Part {0:d}
sk_sk: Časť {0:d}

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
sk_sk: Ukladá sa do pamäte {0:d} bajtov

[ctx: #23053]
en: Stopping
sk_sk: Prebieheha ukončovanie

[ctx: #23054]
en: Running
sk_sk: Prebieha spustenie

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
sk_sk: Škálovať teletext na 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
sk_sk: Externý prehrávač aktívny

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
sk_sk: Kliknite na "OK" pre zavretie prehrávača

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
sk_sk: Kliknite na "OK" keď prehrávanie skončí

[ctx: #24000]
en: Add-on
sk_sk: Doplnok

[ctx: #24001]
en: Add-ons
sk_sk: Doplnky

[ctx: #24002]
en: Add-on options
sk_sk: Nastavenia doplnku

[ctx: #24003]
en: Add-on information
sk_sk: Informácie o

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
sk_sk: Nedávno aktualizované

[ctx: #24005]
en: Media sources
sk_sk: Zdroje médií

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
sk_sk: Zvuky GUI rozhrania

[ctx: #24007]
en: Movie information
sk_sk: Informácie o filme

[ctx: #24008]
en: Screensaver
sk_sk: Šetrič obrazovky

[ctx: #24009]
en: Script
sk_sk: Skript

[ctx: #24010]
en: Visualisation
sk_sk: Vizualizácia

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
sk_sk: Repozitár doplnkov

[ctx: #24012]
en: Subtitles
sk_sk: Titulky

[ctx: #24013]
en: Lyrics
sk_sk: Texty skladieb

[ctx: #24014]
en: TV information
sk_sk: Informácie o TV

[ctx: #24015]
en: Music video information
sk_sk: Informácie o klipe

[ctx: #24016]
en: Album information
sk_sk: Informácie o albume

[ctx: #24017]
en: Artist information
sk_sk: Informácie o interpretovi

[ctx: #24018]
en: Services
sk_sk: Služby

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
sk_sk: PVR klienti

[ctx: #24020]
en: Configure
sk_sk: Nastaviť

[ctx: #24021]
en: Disable
sk_sk: Deaktivovať

[ctx: #24022]
en: Enable
sk_sk: Aktivovať

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
sk_sk: Zakázaný

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
sk_sk: Doplnok je deaktivovaný

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
sk_sk: Kontextová ponuka

[ctx: #24026]
en: Languages
sk_sk: Jazyky

[ctx: #24027]
en: Weather
sk_sk: Počasie

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
sk_sk: Weather.com (štandardný)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
sk_sk: Informácie o dátach o počasí

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
sk_sk: Tento doplnok sa nedá nastaviť

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
sk_sk: Načítavanie nastavení zlyhalo

[ctx: #24032]
en: All add-ons
sk_sk: Všetky doplnky

[ctx: #24033]
en: Install from repository
sk_sk: Nainštalovať z repozitára

[ctx: #24034]
en: Check for updates
sk_sk: Skontrolovať aktualizácie

[ctx: #24035]
en: Image collections
sk_sk: Kolekcie obrázkov

[ctx: #24036]
en: Changelog
sk_sk: Zmeny

[ctx: #24037]
en: Uninstall
sk_sk: Odinštalovať

[ctx: #24038]
en: Install
sk_sk: Inštalovať

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
sk_sk: Zakázať doplnky

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
sk_sk: (Vyčistiť aktuálne nastavenia)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
sk_sk: Inštalovať doplnky zo zip archívu

[ctx: #24042]
note: Used to show on addon list the current download process
en: Downloading {0:d}%
sk_sk: Preberám {0:d}%

[ctx: #24043]
en: Available updates
sk_sk: Dostupné aktualizácie

[ctx: #24044]
note: Used to show on addon list the current install process (shown after 24042)
en: Installing {0:d}%
sk_sk: Inštalujem {0:d}%

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
sk_sk: Inštalácia doplnku zo zip súboru zlyhala

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
sk_sk: {0:s} je používaný nasledujúcimi nainštalovanými doplnkami

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
sk_sk: Tento doplnok nie je možné odinštalovať

[ctx: #24049]
note: To show addon as deprecated over icon
en: Add-on has been marked deprecated in repository.
sk_sk: Doplnok bol v repozitári označený ako zastaralý.

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
sk_sk: Dostupné doplnky

[ctx: #24051]
en: Version:
sk_sk: Verzia:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
sk_sk: Upozornenie

[ctx: #24053]
en: License:
sk_sk: Licencia:

[ctx: #24054]
en: What's new
sk_sk: Čo je nové

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
sk_sk: Skontrolovať aktualizácie

[ctx: #24056]
note: Used in the Add-on Manager to specify last update time
en: Last updated {0:s}
sk_sk: Naposledy aktualizovaný {0:s}

[ctx: #24057]
note: Used as a title in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing {0:s}...
sk_sk: Inštaluje sa {0:s}...

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
sk_sk: Kontrolujú sa závislosti...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
sk_sk: Prajete si aktivovať tento doplnok?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
sk_sk: Prajete si deaktivovať tento doplnok?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
sk_sk: Aktualizácie doplnkov sú k dispozícií

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
sk_sk: Povoliť doplnky

[ctx: #24063]
en: Auto update
sk_sk: Auto. aktualizácie

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
sk_sk: Doplnok bol aktivovaný

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
sk_sk: Doplnok bol aktualizovaný

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
sk_sk: Zrušiť preberanie doplnku?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
sk_sk: Aktuálne preberané doplnky

[ctx: #24068]
en: Update available
sk_sk: Aktualizácia k dispozícii

[ctx: #24069]
en: Versions
sk_sk: Verzie

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
sk_sk: Doplnok nebolo možné načítať.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
sk_sk: Objavila sa neznáma chyba.

[ctx: #24072]
en: Settings required
sk_sk: Vyžadovaná zmena nastavení

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
sk_sk: Nepodarilo sa pripojiť

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
sk_sk: Je vyžadovaný reštart

[ctx: #24075]
en: Disable
sk_sk: Deaktivovať

[ctx: #24076]
en: Add-on required
sk_sk: Vyžaduje sa doplnok

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
sk_sk: Overuje sa prevzatý doplnok...

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
sk_sk: Preberá sa doplnok...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
sk_sk: Inštalujú sa závislosti doplnku...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
sk_sk: Pokúsiť sa o opätovné pripojenie?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
sk_sk: Pomocné doplnky

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
sk_sk: Knižnice doplnkov

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
sk_sk: Informačné knižnice

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
sk_sk: Doplnok bol nainštalovaný

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
sk_sk: Inštalácia závislosti zlyhala

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
sk_sk: Inštaluje sa doplnok...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
sk_sk: Všetky repozitáre

[ctx: #24088]
note: Used as a text in the progress dialog when install of a repo fails
en: Failed to install repository
sk_sk: Repozitár sa nepodarilo sa nainštalovať

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
sk_sk: Doplnok sa reštartuje

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
sk_sk: Zamknúť správcu doplnkov

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
sk_sk: Tento doplnok nie je možné deaktivovať

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
sk_sk: Kontroluje sa dostupnosť aktualizácií doplnkov

[ctx: #24093]
note: Used as a text in the progress dialog when checking for add-on updates. {0:s} contains repository name
en: Checking {0:s}...
sk_sk: Kontroluje sa {0:s}...

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
sk_sk: Doplnok bol zakázaný, pretože bol v repozitári označený ako pokazený.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
sk_sk: Lokálna medzipamäť balíka

[ctx: #24096]
note: To show addon as broken over icon
en: Add-on has been marked broken in repository.
sk_sk: Doplnok bol v repozitári označený ako pokazený.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
sk_sk: Chcete ho deaktivovať?

[ctx: #24098]
en: Broken
sk_sk: Nefunkčný

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
sk_sk: Chcete sa prepnúť na tento vzhľad?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
sk_sk: Pre používanie tejto funkcie je potrebné prevziať doplnok:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
sk_sk: Chcete prevziať tento doplnok?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
sk_sk: Vzhľad nie je možné načítať

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
sk_sk: Vo vzhľade chýbajú niektoré súbory

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
sk_sk: Doplnok nie je kompatibilný z dôvodu nesplnených závislostí.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
sk_sk: Pozastaviť prehrávanie počas hľadania titulkov

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
sk_sk: Špecifikujte, kam sa majú ukladať prevzaté titulky - do rovnakého umiestnenia ako video alebo do iného určeného umiestnenia.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
sk_sk: Prebieha vyhľadávanie titulkov...

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
sk_sk: {0:d} nájdených titulkov

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
sk_sk: Nenašli sa žiadne titulky

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
sk_sk: Preberajú sa titulky ...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
sk_sk: Zoznam jazykov, pre ktoré preberať titulky

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
sk_sk: Nastavte jazyky, ktoré sa majú zohľadniť pri vyhľadávaní titulkov.[CR]Poznámka: Nie všetky služby s titulkami využijú všetky jazyky.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
sk_sk: Počas preberania titulkov nastala chyba

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
sk_sk: Nie je nainštalovaná žiadna služba s titulkami

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
sk_sk: Umiestnenie ukladacieho priestoru titulkov

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
sk_sk: Predvolená služba pre TV seriály

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
sk_sk: Zvoľte službu, ktorá sa použije ako predvolená pre vyhľadanie titulkov TV seriálov.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
sk_sk: Predvolená filmová služba

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
sk_sk: Zvoľte službu, ktorá sa použije ako predvolená pre vyhľadanie titulkov pre filmy.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
sk_sk: Manuálne hľadanie reťazca

[ctx: #24121]
en: Enter search string
sk_sk: Zadajte hľadaný výraz

[ctx: #24122]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all add-ons when auto-updating is off.
en: Install all updates
sk_sk: Inštalovať všetky aktualizácie

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
sk_sk: Pozastaviť prehrávanie aktuálneho videa počas hľadania titulkov a pokračovať v prehrávaní, len čo sú titulky k dispozícii.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
sk_sk: Nasleduje po tomto videu

[ctx: #24125]
en: Custom location
sk_sk: Používateľom určené umiestnenie

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
sk_sk: Automaticky prevziať prvé nájdené titulky

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
sk_sk: Automaticky prevziať prvé titulky zo zoznamu výsledkov vyhľadávania

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
sk_sk: Zapnúť rozbor skrytých titulkov

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
sk_sk: Zapnúť rozbor CC vo video streame. Trošku viac zaťaží procesor

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
sk_sk: Chcete prepnúť na tento jazyk?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
sk_sk: Nastavenia titulkov

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
sk_sk: Prevziať titulky...

[ctx: #24135]
en: To use this feature you must enable an add-on:
sk_sk: Ak chcete používať túto funkciu, musíte povoliť doplnok:

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
sk_sk: Prajete si aktivovať tento doplnok?

[ctx: #24137]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all possible add-ons when auto-updating is off.
en: Install auto updates only
sk_sk: Inštalovať len automatické aktualizácie

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
sk_sk: Aktualizovať

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
sk_sk: Zobraziť doplnok

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
sk_sk: Zobrazenie

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
sk_sk: Doplnok je deaktivovaný

[ctx: #24142]
note: The dependency on <addon id> version <addon version> could not be satisfied.
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
sk_sk: Závislosť na {0:s} verzii {1:s} nie je možné uspokojiť.

[ctx: #24143]
note: Installing the addon from zip file located at <path to zip file> failed due to an invalid structure.
en: Installing the add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
sk_sk: Inštalovanie doplnku zo zip súboru, ktorý sa nachádza v {0:s}, zlyhalo z dôvodu neplatnej štruktúry.

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
sk_sk: Doplnok bol odinštalovaný

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
sk_sk: Skener video knižnice

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
sk_sk: Skener hudobnej knižnice

[ctx: #24147]
note: Used as an event log description for files that failed to be processed by the library scanner Failed to scan <media type>: <filename>
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
sk_sk: Vyhľadávanie zlyhalo {0:s}: {1:s}

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
sk_sk: Nekompatibilné doplnky

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
sk_sk: Nasledujúce doplnky nie sú kompatibilné s touto verziou Kodi a boli automaticky zakázané: {0:s}.

[ctx: #24150]
note: Progress text on splash screen
en: Database migration in progress - please wait
sk_sk: Prebieha migrácia databázy - čakajte, prosím

[ctx: #24151]
note: Progress text on splash screen
en: Add-on migration in progress - please wait
sk_sk: Prebieha migrácia doplnkov - čakajte, prosím

[ctx: #24152]
note: Inform about not supported addon if tried to enable
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
sk_sk: Tento doplnok nie je kompatibilný s touto verziou Kodi.

[ctx: #24153]
en: Enable to make the Siri remote match the normal Apple tvOS behavior
sk_sk: Povolením tejto funkcie zabezpečíte, aby diaľkové ovládanie Siri zodpovedalo bežnému správaniu systému Apple tvOS

[ctx: #24154]
en: Consider Siri remote in idle state after N seconds
sk_sk: Považovať diaľkové ovládanie Siri za nečinné po N sekundách

[ctx: #24155]
en: Time to wait before considering the Siri remote in idle state
sk_sk: Čas čakania, dokým sa diaľkový ovládač Siri považuje za nečinný

[ctx: #24156]
en: 30 Seconds
sk_sk: 30 sekúnd

[ctx: #24157]
en: 60 Seconds
sk_sk: 60 sekúnd

[ctx: #24158]
en: 90 Seconds
sk_sk: 90 sekúnd

[ctx: #24159]
en: 120 Seconds
sk_sk: 120 sekúnd

[ctx: #24160]
en: Ignore first tap/swipe/pan of the Siri remote after a period of inactivity
sk_sk: Ignorovanie prvého ťuknutia/ potiahnutia/posunutia na diaľkovom ovládači Siri po určitom čase nečinnosti

[ctx: #24161]
en: This prevents you from accidental tap/swipe/pan action when you grab the remote in your hand
sk_sk: Toto zabráni náhodnému ťuknutiu/potiahnutiu/posunutiu, keď držíte diaľkový ovládač v ruke

[ctx: #24162]
en: Use Kodi virtual keyboard
sk_sk: Použíť virtuálnu klávesnicu Kodi

[ctx: #24163]
en: The higher the value, the more sensitive the pan gesture
sk_sk: Čím vyššia je hodnota, tým citlivejšie je gesto posúvania

[ctx: #24164]
note: Header text for yes/no dialog about enable of broken add-on
en: Add-on "{0:s}" broken
sk_sk: Doplnok "{0:s}" je poškodený

[ctx: #24165]
note: Yes/no dialog text with add-on broken string value and to ask for use
en: Add-on marked as broken with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
sk_sk: Doplnok označený ako poškodený s nasledujúcou poznámkou: [CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Chcete ho povoliť?

[ctx: #24166]
note: Header text for yes/no dialog about enable of deprecated add-on
en: Add-on "{0:s}" deprecated
sk_sk: Doplnok "{0:s}" je zastaraný

[ctx: #24167]
note: Yes/no dialog text with add-on deprecated string value and to ask for use
en: Add-on marked as deprecated with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
sk_sk: Doplnok označený ako zastaraný s nasledujúcou poznámkou: [CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Chcete ho povoliť?

[ctx: #24168]
note: Notification event to show addon marked as deprecated.
en: Deprecated: {0:s}
sk_sk: Zastaraný {0:s}

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
sk_sk: Normálne

[ctx: #24170]
note: Lifecycle state name, for deprecated addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Deprecated
sk_sk: Zastaraný

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
sk_sk: pretrhaná

[ctx: #24180]
note: The minimum version a dependency must meet. This is set in the <requires> tag of the dependee {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s}{3:s}
sk_sk: Minimálne: {0:s}{3:s}

[ctx: #24181]
note: The minimum version, plus the version going to be installed {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} => Install: {2:s}{3:s}
sk_sk: Minimálne: {0:s} => Nainštalovať: {2:s}{3:s}

[ctx: #24182]
note: The minimum version, plus the currently installed version {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s}{3:s}
sk_sk: Minimálne: {0:s} / Nainštalované: {1:s}{3:s}

[ctx: #24183]
note: The minimum version, the currently installed, plus the updated version we're going to install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s} => Update to: {2:s}{3:s}
sk_sk: Minimálne: {0:s} / Nainštalované: {1:s} => Aktualizovať na: {2:s}{3:s}

[ctx: #24184]
note: used in #24180 - #24183 as {3:s}
en:  (optional)
sk_sk:  (voliteľné)

[ctx: #24185]
note: The minimum version, only lower versions are available for install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Not available{3:s}
sk_sk: Minimálne: {0:s} / Nedostupné{3:s}

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
sk_sk: Nepodarilo sa pripojiť do repozitára.

[ctx: #24992]
en: System
sk_sk: Systém

[ctx: #24993]
en: Information providers
sk_sk: Poskytovatelia informácií

[ctx: #24994]
en: Running
sk_sk: Spustené

[ctx: #24995]
en: Orphaned
sk_sk: Osirotený

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
sk_sk: Spravovať závislosti

[ctx: #24997]
en: Look and feel
sk_sk: Vzhľad a správanie

[ctx: #24998]
en: My add-ons
sk_sk: Moje doplnky

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
sk_sk: Skryť nekompatibilné

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
sk_sk: Notifikácie

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
sk_sk: Skryť cudzie

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
sk_sk: Vybrať zo všetkých titulov...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
sk_sk: Zobraziť Blu-ray ponuku

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
sk_sk: Prehrať hlavný titul: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
sk_sk: Titul: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
sk_sk: Vyberte položku k prehraniu

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
sk_sk: Kapitoly: {0:d} - trvanie: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
sk_sk: Prehrávanie Blu-ray zlyhalo

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
sk_sk: Menu tohto Blu-ray nie je podporované

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
sk_sk: Kapitola {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
sk_sk: Reklama

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
sk_sk: Automatické preskočenie vypnuté

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
sk_sk: Automatické preskočenie zapnuté

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
sk_sk: Manuálne

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
sk_sk: QWERTY klávesnica

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
sk_sk: Používa sa preposielanie audio signálu

[ctx: #29803]
note: Header text for the BD-J warning dialog
en: BD-J menu error
sk_sk: Chyba BD-J ponuky

[ctx: #29804]
note: Body text for the BD-J warning dialog
en: There was an error encountered loading Java, so BD-J menus will not be functional at this time. BD-J menus require the Java Runtime Environment so make sure this is installed and functioning on your system.
sk_sk: Počas načítania Java prostredia nastala chyba, takže BD-J ponuky nebudú funkčné. BD-J ponuky vyžadujú Java Runtime Environment a preto sa uistite, že vo vašom systéme JAVA-RE nainštalované a funkčné.

[ctx: #29805]
note: Body text for the encryption error kaitoast
en: This Blu-ray disc (or file) is encrypted and can't be played.
sk_sk: Tento Blu-ray disk (alebo súbor) je zašifrovaný a nie je možné ho prehrať.

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
sk_sk: RadioText Plus informácie

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
sk_sk: Skupina

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
sk_sk: Štýl

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
sk_sk: Skladateľ

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
sk_sk: Interpret

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
sk_sk: Dirigent

[ctx: #29906]
note: Moderator currently on radio (if present)
en: Moderator
sk_sk: Moderátor

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
sk_sk: Štáb redakcie

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
sk_sk: Štúdio

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
sk_sk: Telefón

[ctx: #29913]
note: Hotline phone (if present)
en: Hotline
sk_sk: Horúca linka

[ctx: #29914]
note: Website address (if present)
en: Website
sk_sk: Webová stránka

[ctx: #29915]
note: General information news, in list selector (if present)
en: Info
sk_sk: Informácie

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
sk_sk: Správy

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
sk_sk: Lokálne správy

[ctx: #29918]
note: Sport news, in list selector (if present)
en: Sport
sk_sk: Šport

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
sk_sk: Lotéria

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
sk_sk: Akcie

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
sk_sk: Iné

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
sk_sk: Horoskop

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
sk_sk: Hity pre dospelých

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
sk_sk: Diskusia v španielčine

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
sk_sk: Hudba v španielčine

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
sk_sk: Poradná správa o dopravných informáciách v rádiu!

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
sk_sk: Správa v rádiu

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
sk_sk: Jazyk

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
sk_sk: Internátny

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
sk_sk: Osobnosť

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
sk_sk: Verejný

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
sk_sk: Jemná hudba

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
sk_sk: Hity pre dospelých

[ctx: #29938]
note: Program style name
en: Soft rock
sk_sk: Jemný rock

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
sk_sk: Rozhovor

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
sk_sk: Žiadny typ programu

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
sk_sk: Správy

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
sk_sk: Aktuality

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
sk_sk: Informácie

[ctx: #29944]
note: Program style name
en: Sport
sk_sk: Šport

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
sk_sk: Vzdelanie

[ctx: #29946]
note: Program style name
en: Drama
sk_sk: Dráma

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
sk_sk: Kultúra

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
sk_sk: Veda

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
sk_sk: Rôzne

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
sk_sk: Popová hudba

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
sk_sk: Rocková hudba

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
sk_sk: Nenáročná hudba

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
sk_sk: Mierne klasická

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
sk_sk: Vážna klasická

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
sk_sk: Iná hudba

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
sk_sk: Počasie

[ctx: #29957]
note: Program style name
en: Finance
sk_sk: Financie

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
sk_sk: Programy pre deti

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
sk_sk: Sociálne záležitosti

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
sk_sk: Náboženský

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
sk_sk: S volaním poslucháčov

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
sk_sk: Cestovateľské

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
sk_sk: Voľný čas

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
sk_sk: Jazzová hudba

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
sk_sk: Country hudba

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
sk_sk: Národná hudba

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
sk_sk: Hudba pozostávajúca zo starších hitov

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
sk_sk: Folková hudba

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
sk_sk: Dokumentárny

[ctx: #29970]
note: Program style name
en: Alarm Test
sk_sk: Test budíka

[ctx: #29971]
note: Program style name
en: Alarm
sk_sk: Budík

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
sk_sk: Klasická rocková hudba

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
sk_sk: Klasická

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
sk_sk: Zapnúť pre rozhlasové kanály RDS

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
sk_sk: RDS dáta je možné použiť, ak sú dostupné

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
sk_sk: Dopravné informácie

[ctx: #29983]
note: Help text of boolean on/off value
en: RDS informs you about traffic advisory messages
sk_sk: RDS Vám poskytuje dopravné informácie a odporúčania

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
sk_sk: Pri dopravných informáciách zvýšiť hlasitosť

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
sk_sk: Pokiaľ sa dopravné informácie posielajú z RDS, hlasitosť sa zvýši

[ctx: #29987]
note: Node title for music artist role, plural of #38036
en: Remixers
sk_sk: Remixery

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
sk_sk: Aranžéri

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
sk_sk: Skladatelia

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
sk_sk: Dirigenti

[ctx: #29991]
note: Node title for music artist role, plural of #38040
en: DJ Mixers
sk_sk: DJ mixéri

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
sk_sk: Textári

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
sk_sk: Orchestre

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
sk_sk: Role

[ctx: #29995]
note: Label for multi-disc movies, including movie title (param 0) and disc number (param 1).
en: {0:s} (Disc {1:s})
sk_sk: {0:s} (Disk {1:s})

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
sk_sk: Kvalita ukážky

[ctx: #33002]
en: Stream
sk_sk: Streamovať

[ctx: #33003]
en: Download
sk_sk: Stiahnuť

[ctx: #33004]
en: Download & play
sk_sk: Stiahnuť a prehrať

[ctx: #33005]
en: Download & save
sk_sk: Stiahnuť a uložiť

[ctx: #33006]
en: Today
sk_sk: Dnes

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
sk_sk: Zajtra

[ctx: #33008]
en: Saving
sk_sk: Prebieha ukladanie

[ctx: #33009]
en: Copying
sk_sk: Prebieha kopírovanie

[ctx: #33010]
en: Set download directory
sk_sk: Nastaviť priečinok pre preberanie

[ctx: #33011]
en: Search duration
sk_sk: Doba vyhľadávania

[ctx: #33012]
en: Short
sk_sk: Krátky

[ctx: #33013]
en: Long
sk_sk: Dlhý

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
sk_sk: Používať DVD prehrávač namiesto bežného prehrávača

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
sk_sk: Pred prehrávaním videa sa spýtať na jeho stiahnutie

[ctx: #33016]
en: Clips
sk_sk: Klipy

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
sk_sk: Pre aktiváciu reštartujte doplnok

[ctx: #33018]
en: Tonight
sk_sk: Dnes večer

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
sk_sk: Zajtra večer

[ctx: #33020]
en: Condition
sk_sk: Stav

[ctx: #33021]
en: Precipitation
sk_sk: Zrážky

[ctx: #33022]
en: Precip
sk_sk: Zrážky

[ctx: #33023]
en: Humid
sk_sk: Vlhkosť

[ctx: #33024]
en: Feels
sk_sk: Zdá sa ako

[ctx: #33025]
en: Observed
sk_sk: Pozorované

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
sk_sk: Odchylka od normálu

[ctx: #33027]
en: Sunrise
sk_sk: Východ slnka

[ctx: #33028]
en: Sunset
sk_sk: Západ slnka

[ctx: #33029]
en: Details
sk_sk: Detaily

[ctx: #33030]
en: Outlook
sk_sk: Výhľad

[ctx: #33032]
en: Translate text
sk_sk: Preložiť text

[ctx: #33033]
en: Map list {0:s} category
sk_sk: Namapovať zoznam {0:s} kategóriu

[ctx: #33034]
en: 36-hour
sk_sk: 36 hodín

[ctx: #33035]
en: Maps
sk_sk: Mapy

[ctx: #33036]
en: Hourly
sk_sk: Hodinu

[ctx: #33037]
en: Weekend
sk_sk: Víkend

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
sk_sk: {0:s} deň

[ctx: #33040]
note: Used in the media source dialog. Will result in "HDHomerun Devices"
en: {0:s} devices
sk_sk: {0:s} zariadení

[ctx: #33049]
en: Alert
sk_sk: Upozornenie

[ctx: #33050]
en: Alerts
sk_sk: Upozornenia

[ctx: #33051]
en: Choose your
sk_sk: Vyberte vašu

[ctx: #33052]
en: Check
sk_sk: Zkontrolovať

[ctx: #33053]
en: Configure the
sk_sk: Nastaviť

[ctx: #33054]
en: Seasons
sk_sk: Série

[ctx: #33055]
en: Use your
sk_sk: Použiť

[ctx: #33056]
en: Watch your
sk_sk: Pozerať

[ctx: #33057]
en: Listen to
sk_sk: Počúvať

[ctx: #33058]
en: View your
sk_sk: Prezerať

[ctx: #33059]
en: Configure the
sk_sk: Nastaviť

[ctx: #33060]
en: Power
sk_sk: Vypnutie

[ctx: #33061]
en: Menu
sk_sk: Ponuka

[ctx: #33062]
en: Play the
sk_sk: Prehrať

[ctx: #33063]
en: Options
sk_sk: Nastavenia

[ctx: #33066]
en: About your
sk_sk: O vašom

[ctx: #33067]
en: Star rating
sk_sk: Hodnotenie

[ctx: #33068]
en: Background
sk_sk: Pozadie

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
sk_sk: Pozadia

[ctx: #33070]
en: Custom background
sk_sk: Vlastné pozadie

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
sk_sk: Vlastné pozadia

[ctx: #33072]
en: View readme
sk_sk: Zobraziť Readme

[ctx: #33073]
en: View changelog
sk_sk: Zobraziť históriu zmien

[ctx: #33077]
en: No data found!
sk_sk: Žiadne dáta neboly nájdené!

[ctx: #33078]
en: Next page
sk_sk: Ďalšia strana

[ctx: #33079]
en: Love
sk_sk: Milovať

[ctx: #33080]
en: Hate
sk_sk: Nenávidieť

[ctx: #33082]
en: Path to script
sk_sk: Umiestnenie skriptu

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
sk_sk: Povoliť vlastné tlačidlo skriptu

[ctx: #33084]
en: Auto login
sk_sk: Aut. prihlásenie

[ctx: #33100]
en: Failed to start
sk_sk: Nepodarilo sa začať

[ctx: #33102]
en: Event server
sk_sk: Server udalostí

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
sk_sk: Vzdialený komunikačný server

[ctx: #33104]
en: You have previously enabled the web interface without setting up a password. The web server has been disabled until you either explicitly allow this or set up authentication. Please review your settings.
sk_sk: Predtým ste povolili webové rozhranie bez nastavenia hesla. Webový server bol zakázaný, kým to výslovne nepovolíte alebo nenastavíte overovanie. Skontrolujte svoje nastavenia.

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
sk_sk: Zistené nové pripojenie

[ctx: #34008]
en: When you need to enter some text, Kodi virtual keyboard will show up instead of the built-in tvOS keyboard
sk_sk: Keď potrebujete zadať nejaký text, namiesto vstavanej klávesnice systému tvOS sa zobrazí virtuálna klávesnica Kodi

[ctx: #34009]
en: Siri remote pan gesture horizontal sensitivity
sk_sk: Horizontálna citlivosť gesta posúvania na diaľkovom ovládači Siri

[ctx: #34010]
en: Siri remote pan gesture vertical sensitivity
sk_sk: Vertikálna citlivosť gesta posúvania na diaľkovom ovládači Siri

[ctx: #34100]
en: Number of channels
sk_sk: Počet kanálov

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
sk_sk: Toto nastavenie vyberte vtedy, keď pre prehrávanie alebo zvuky v grafickom prostredí nie je potrebný žiadny zvuk.[CR][Vždy] Výstupom je neustály nepočuteľný signál. Týmto sa udržiava prijímacie zvukové zariadenie aktívne pre akýkoľvek nový zvuk, avšak týmto sa tiež môže blokovať zvuk z ostatných aplikácií.[CR][1-10 minút] Rovnaké ako pri nastavení [Vždy] s tým rozdielom, že po určitej dobe zvukový výstup prejde do pozastaveného stavu.[CR][Vypnuté] Zvukový výstup prejde do pozastaveného stavu. Poznámka: Ak zvukový výstup prejde do pozastaveného stavu, niektoré zvuky nemusia byť prehrané.

[ctx: #34112]
note: Indicates if Audio Engine should transmit noise or real silence
en: Send low volume noise
sk_sk: Posielať šum s nízkou hlasitosťou

[ctx: #34113]
note: Description of setting with label #34112 "Send low volume noise"
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
sk_sk: Aby sme ponechali určité AV prijímače zapnuté, posielame náhodne vytvorený a nepočuteľný šumový signál. Toto nastavenie môžete vypnúť, ak používate slúchadlá alebo analógový výstup.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
sk_sk: Prehrať zvuky používateľského prostredia

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
sk_sk: Iba pri zastavenom prehrávaní

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
sk_sk: Vždy

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
sk_sk: Nikdy

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
sk_sk: Nepodarilo sa nájsť ďalšiu položku

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
sk_sk: Nepodarilo sa nájsť predošlú položku

[ctx: #34220]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On/Off toast caption
en: HDR status
sk_sk: Stav HDR

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
sk_sk: Vypnuté

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
sk_sk: Zapnuté

[ctx: #34224]
en: Tone mapping method
sk_sk: Metóda mapovania tónov

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
sk_sk: Nepodarilo sa naštartovať Zeroconf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
sk_sk: Je nainštalovaná Apple Bonjour služba? Skontrolujte výpis z denníka ohľadom viac informácií o tejto správe.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
sk_sk: Spustenie AirPlay zlyhalo, keďže vyžaduje, aby bol povolený Zeroconf.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
sk_sk: Nie je možné zastaviť Zeroconf. AirPlay a AirTunes závisia na spustenom Zeroconf.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
sk_sk: Vykresľovanie videa

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
sk_sk: Inicializácia filtrov / škálovania zlyhala, použije sa bilineárne škálovanie

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
sk_sk: Nepodarilo sa inicializovať zvukové zariadenie

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
sk_sk: Skontrolujte nastavenia audia

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
sk_sk: Použiť gestá k navigácii:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
sk_sk: Jedným prstom potiahnuť doľava, doprava, hore, dolu pre kurzory

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
sk_sk: Dvomi prstami potiahnuť doľava pre backspace

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
sk_sk: Jedno ťuknutie jedným prstom pre enter

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
sk_sk: Jedno ťuknutie dvoma prstami alebo dlhé stlačenie jedného prsta pre kontextovú ponuku

[ctx: #35000]
en: Peripherals
sk_sk: Periférne zariadenia

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
sk_sk: HID zariadenie

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
sk_sk: Generická sieťová karta

[ctx: #35003]
en: Generic disk
sk_sk: Pevný disk

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
sk_sk: Pre toto periférne zariadenie nie sú k dispozícii žiadne nastavenia.

[ctx: #35005]
en: New device configured
sk_sk: Nové zariadenie nakonfigurované

[ctx: #35006]
en: Device removed
sk_sk: Zariadenie odstránené

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
sk_sk: Rozloženie kláves pre toto zariadenie

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
sk_sk: Rozloženie kláves povolené

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
sk_sk: Nepoužívať používateľom definovanú mapu znakov pre toto zariadenie

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
sk_sk: Knižnice periférnych zariadení

[ctx: #35011]
note: Title of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: New controller detected
sk_sk: Zistil sa nový ovládač

[ctx: #35012]
note: Text of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
sk_sk: Zistil sa nový ovládač. Je ho možné kedykoľvek nakonfigurovať v možnostiach "Nastavenia -> Systémové nastavenia -> Vstup". Chcete ho nastaviť teraz?

[ctx: #35014]
note: Help text of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog. {0:s} - list of disabled buttons and axes
en: Some controllers have buttons and axes that interfere with mapping. Press these now to disable them:[CR]{0:s}
sk_sk: Niektoré ovládače majú tlačidlá a osi, ktoré kolidujú s mapovaním. Teraz ich stlačte, aby ste ich zakázali:[CR]{0:s}

[ctx: #35015]
note: Name of a controller button, e.g. Button 1. {0:d} - button index
en: Button {0:d}
sk_sk: Tlačidlo {0:d}

[ctx: #35016]
note: Name of a controller axis, e.g. Axis 2. {0:d} - axis index
en: Axis {0:d}
sk_sk: Os {0:d}

[ctx: #35017]
note: Error dialog title when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Unable to configure controllers
sk_sk: Nie je možné nakonfigurovať ovládače

[ctx: #35018]
note: Error dialog text when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
sk_sk: Konfigurácia ovládača závisí na zakázanom doplnku. Chcete ho povoliť?

[ctx: #35019]
note: Label of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog
en: Ignore input
sk_sk: Ignorovať vstup

[ctx: #35020]
note: Help text of the dialog to detect analog buttons on controllers. {0:s} - list of detected axes
en: Press all analog buttons now to detect them:[CR][CR]{0:s}
sk_sk: Teraz stlačte všetky analógové tlačidlá, aby ich bolo možné detekovať:[CR][CR]{0:s}

[ctx: #35021]
note: Button in the controller configuration dialog to install all controller profiles
en: Get all
sk_sk: Získať všetky

[ctx: #35022]
note: Message shown in the controller dialog when there is nothing to map, for example hubs (multitaps) have no buttons
en: Nothing to map
sk_sk: Niet čo mapovať

[ctx: #35047]
note: Name of setting to configure peripheral add-ons
en: Driver settings
sk_sk: Nastavenia ovládača

[ctx: #35048]
note: Description of setting with label #35047 "Driver settings"
en: View and configure peripheral add-ons.
sk_sk: Zobraziť alebo konfigurovať doplnky periférií.

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
sk_sk: Herné doplnky

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
sk_sk: Profily ovládačov

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
sk_sk: Test vibrácií

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
sk_sk: Aktivovať vibračné motorčeky na všetkých ovládačoch.

[ctx: #35053]
note: Setting to enable rumble for GUI notifications
en: Enable rumble for notifications
sk_sk: Povoliť vibrovanie pri notifikáciách

[ctx: #35054]
note: Description of setting to enable rumble for GUI notifications
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
sk_sk: Aktivuje vibračné motory ovládača keď sa vyskytne notifikácia.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
sk_sk: Použitím klávesnice alebo diaľkového ovládania si vyberte profil ovládača. Po výzve stlačte tlačidlo na vašom hernom ovládači, ktoré najlepšie zodpovedá tomu, čo vidíte na obrazovke. Pokiaľ sa pomýlite, tento postup môžete zopakovať.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
sk_sk: Konfigurácia ovládača

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
sk_sk: Tlačidlá

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
sk_sk: Resetovať profil ovládača

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
sk_sk: Chcete resetovať tento profil ovládača pre všetky pripojené zariadenia?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
sk_sk: Všetky dostupné profily ovládačov sú nainštalované.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
sk_sk: Konfigurovať pripojené ovládače

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
sk_sk: Spárujte vaše ovládače s rôznymi vstupnými zariadeniami alebo rôznymi hernými systémami.

[ctx: #35071]
note: Label for buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Racing wheel
sk_sk: Pretekársky volant

[ctx: #35072]
note: Label for paddle buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Paddles
sk_sk: Pedále

[ctx: #35073]
note: Label for buttons that appear on a joystick for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Joysticks
sk_sk: Pákové ovládače

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
sk_sk: Predné tlačidlá

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
sk_sk: Vrchné tlačidlá

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
sk_sk: Spúšte

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
sk_sk: Analógové ovládače

[ctx: #35078]
note: Setting title for left analog stick deadzone
en: Left stick deadzone
sk_sk: Mŕtva zóna ľavého pákového ovládača

[ctx: #35079]
note: Setting title for right analog stick deadzone
en: Right stick deadzone
sk_sk: Mŕtva zóna pravého pákového ovládača

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
sk_sk: Vypnutie ovládačov pri odchode

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
sk_sk: Vypnutie akýchkoľvek ovládačov, ktoré to podporujú, pri odchode.

[ctx: #35090]
note: Button prompt without timeout. {0:s} - button name
en: Press {0:s}
sk_sk: Stlačte {0:s}

[ctx: #35091]
note: Button prompt with timeout. {0:s} - button name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Press {0:s} ({1:d})
sk_sk: Stlačte {0:s} ({1:d})

[ctx: #35092]
note: Analog stick up prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} up
sk_sk: Posuňte {0:s} nahor

[ctx: #35093]
note: Analog stick up prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} up ({1:d})
sk_sk: Posuňte {0:s} nahor ({1:d})

[ctx: #35094]
note: Analog stick down prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} down
sk_sk: Posuňte {0:s} nadol

[ctx: #35095]
note: Analog stick down prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} down ({1:d})
sk_sk: Posuňte {0:s} nadol ({1:d})

[ctx: #35096]
note: Analog stick right prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} right
sk_sk: Posuňte {0:s} doprava

[ctx: #35097]
note: Analog stick right prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} right ({1:d})
sk_sk: Posuňte {0:s} doprava ({1:d})

[ctx: #35098]
note: Analog stick left prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} left
sk_sk: Posuňte {0:s} doľava

[ctx: #35099]
note: Analog stick left prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} left ({1:d})
sk_sk: Posuňte {0:s} doľava ({1:d})

[ctx: #35100]
en: Enable controller support
sk_sk: Zapnúť podporu pre ovládače

[ctx: #35102]
en: Disable controllers when this device is present
sk_sk: Zakázať ovládače, keď je prítomné toto zariadenie

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
sk_sk: Tlačidlá

[ctx: #35104]
note: Label for relative mounters like the mouse pointer. Used in the controller mapping dialog.
en: Pointers
sk_sk: Ukazovatele

[ctx: #35105]
note: Heading for buttons mounted on a light gun. Used in the controller mapping dialog.
en: Light gun
sk_sk: Ľahká zbraň

[ctx: #35106]
note: Heading for the button that shoots the lightgun offscreen when pressed. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoot offscreen
sk_sk: Strieľať mimo obrazovky

[ctx: #35107]
note: Heading for switches found on a game console, such as the Atari 2600. Used in the controller mapping dialog.
en: Console switches
sk_sk: Konzolové prepínače

[ctx: #35108]
note: Heading for buttons that control the game console hardware, such as a microphone button. Used in the controller mapping dialog.
en: Hardware buttons
sk_sk: Hardvérové tlačidlá

[ctx: #35109]
note: Heading for buttons on a numeric keypad (containing 0-9, star and pound). Used in the controller mapping dialog.
en: Keypad
sk_sk: Klávesnica

[ctx: #35110]
note: Label for the button that opens the port setup dialog
en: Ports
sk_sk: Porty

[ctx: #35111]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
sk_sk: Nastavenie portov

[ctx: #35113]
note: Title of the dialog for selecting a game controller
en: Select a Controller
sk_sk: Vyberte ovládač

[ctx: #35114]
note: Title of the error dialog when changing a controller port fails
en: Failed to change controller
sk_sk: Zmena ovládača zlyhala

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
sk_sk: Klávesnica

[ctx: #35151]
note: Name of group in "Games -> Keyboard" for configuring keyboard players
en: Player configuration
sk_sk: Konfigurácia hráča

[ctx: #35152]
note: Name of setting for enabling the keyboard during gameplay
en: Enable keyboard
sk_sk: Povoliť klávesnicu

[ctx: #35153]
note: Description of setting with label #35152 "Enable keyboard"
en: This allows the keyboard to emulate up to 8 game controllers. If disabled, the keyboard can still be used to control emulators like DOSBox which require a full keyboard.
sk_sk: Toto umožní klávesnici emulovať až 8 herných ovládačov. Pokiaľ je to zakázané, klávesnicu je stále možné použiť na ovládanie emulátorov ako DOSBox, ktoré vyžadujú celú klávesnicu.

[ctx: #35154]
note: Setting name for number of keyboard players
en: Number of keyboard players
sk_sk: Počet hráčov na klávesnici

[ctx: #35155]
note: Description of settings with label #35066
en: Set the number of players using the keyboard. This is intended for devices that use keyboard drivers, but you can also see how many people fit around a keyboard!
sk_sk: Nastavte počet hráčov používajúcich klávesnicu. Toto je určené pre zariadenia, ktoré používajú ovládače klávesnice, ale tiež môžete vidieť, koľko ľudí dokáže zaobchádzať s jednou klávesnicou!

[ctx: #35157]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 1
sk_sk: Konfigurovať 1. hráča na klávesnici

[ctx: #35158]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 2
sk_sk: Konfigurovať 2. hráča na klávesnici

[ctx: #35159]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 3
sk_sk: Konfigurovať 3. hráča na klávesnici

[ctx: #35160]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 4
sk_sk: Konfigurovať 4. hráča na klávesnici

[ctx: #35161]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 5
sk_sk: Konfigurovať 5. hráča na klávesnici

[ctx: #35162]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 6
sk_sk: Konfigurovať 6. hráča na klávesnici

[ctx: #35163]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 7
sk_sk: Konfigurovať 7. hráča na klávesnici

[ctx: #35164]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 8
sk_sk: Konfigurovať 8. hráča na klávesnici

[ctx: #35165]
note: Name of the keyboard-emulated controller in the list of peripherals
en: Keyboard player
sk_sk: Hráč na klávesnici

[ctx: #35166]
note: Heading for the button that lets the user map any keyboard key. Used in the controller mapping dialog.
en: All keys
sk_sk: Všetky klávesy

[ctx: #35167]
note: Heading for the button that lets the user map individual keyboard keys. Used in the controller mapping dialog.
en: Single keys
sk_sk: Jednotlivé klávesy

[ctx: #35168]
note: Name of the button that prompts you to select a key on the keyboard. Used in the controller mapping dialog.
en: Select key
sk_sk: Vyberte kláves

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
sk_sk: Stlačte kláves

[ctx: #35170]
note: Keyboard prompt with timeout. {1:d} - seconds left in prompt. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key ({1:d})
sk_sk: Stlačte kláves ({1:d})

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
sk_sk: Myš

[ctx: #35172]
note: Name of window for configuring players while playing a game
en: Players
sk_sk: Hráči

[ctx: #35173]
note: Notification shown when no controllers are connected in the in-game dialog that lets users configure player assignment
en: No controllers connected
sk_sk: Nie sú pripojené žiadne ovládače

[ctx: #35201]
note: Name of group in "Games -> General" for configuring gameplay
en: Gameplay
sk_sk: Hra

[ctx: #35203]
en: Enable rewind (if supported)
sk_sk: Povoliť pretočenie nazad (ak je podporované)

[ctx: #35204]
en: Enable real-time rewinding during game play, if supported. Press rewind or manually seek backwards using the seek bar.
sk_sk: Povoliť pretáčanie dozadu v reálnom čase, pokiaľ je podporované. Stlačte pretáčanie dozadu alebo ručne vyhľadávajte späť pomocou posuvníka na priebehovej lište.

[ctx: #35205]
en: Maximum rewind time
sk_sk: Maximálny čas pretáčania dozadu

[ctx: #35206]
en: Maximum time possible to rewind, if supported. Large rewind histories can use a lot of RAM.
sk_sk: Maximálny čas, ktorý je možné pretočiť dozadu, pokiaľ to je podporované. Pretáčanie dozadu o príliš veľký časový úsek môže použiť veľké množstvo RAM.

[ctx: #35207]
note: Description of add-on category for emulators
en: Emulators
sk_sk: Emulátory

[ctx: #35208]
note: Description of add-on category for standalone games
en: Standalone games
sk_sk: Samostatné hry

[ctx: #35209]
en: Game resources
sk_sk: Zdroje pre hry

[ctx: #35210]
note: Dialog title when gameplay fails
en: Failed to play game
sk_sk: Nepodarilo sa spustiť hru

[ctx: #35211]
note: Error dialog text when the game requires restricted files to play. {0:s} - emulator ID
en: This game requires the following add-on: {0:s}
sk_sk: Táto hra vyžaduje nasledujúci doplnok: {0:s}

[ctx: #35212]
note: Error dialog text when launching a game and no emulators are compatible
en: This game isn't compatible with any available emulators.
sk_sk: Táto hra nie je kompatibilná so žiadnym dostupným emulátorom.

[ctx: #35213]
note: Error dialog text when launching a game and the emulator has an internal error. {0:s} - emulator name
en: The emulator "{0:s}" had an internal error.
sk_sk: V emulátore "{0:s}" sa vyskytla vnútorná chyba.

[ctx: #35214]
note: Error dialog text when the game can't be played because it's not on a hard drive or partition
en: This game can only be played directly from a hard drive or partition. Compressed files must be extracted.
sk_sk: Túto hru je možné hrať iba priamo z pevného disku alebo diskového oddielu. Komprimované súbory musia byť rozbalené.

[ctx: #35215]
note: Error dialog text when libretro support is disabled
en: This game depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
sk_sk: Táto hra závisí na zakázanom doplnku. Chcete ho povoliť?

[ctx: #35216]
note: Description of add-on category for game support add-ons like game.libretro (the libretro wrapper)
en: Support add-ons
sk_sk: Podporné doplnky

[ctx: #35217]
note: Dialog text asking user to overwrite their savestate file
en: The savestate can only be loaded with "{0:s}". Erase savestate and continue?
sk_sk: Uloženú pozíciu je možné načítať iba s "{0:s}". Vymazať uloženú pozíciu a pokračovať?

[ctx: #35218]
note: Button to erase the savestate
en: Erase savestate
sk_sk: Vymazať uloženú pozíciu

[ctx: #35219]
note: Error dialog text when trying to play a game and the game's files aren't found.
en: The required files can't be found.
sk_sk: Požadované súbory nie je možné nájsť.

[ctx: #35220]
note: Description of add-on category for game providers
en: Game providers
sk_sk: Poskytovatelia hier

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
sk_sk: Ponuka

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
sk_sk: Ukončiť

[ctx: #35223]
note: Help text shown when playaing a game with missing add-on dependencies. {0:s} - list of add-ons that are missing
en: Missing: {0:s}
sk_sk: Chýba: {0:s}

[ctx: #35224]
note: Label of button in the in-game menu for pausing and resuming playback
en: Pause / Resume
sk_sk: Pozastaviť / Pokračovať

[ctx: #35225]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video filter (also called a video shader)
en: Video filter
sk_sk: Filter videa

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
sk_sk: Pokročilé nastavenia

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
sk_sk: Otočenie

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
sk_sk: Celá obrazovka

[ctx: #35233]
note: Label of the setting in the in-game menu for stretching the game to fit the monitor
en: Stretch mode
sk_sk: Režim roztiahnutia

[ctx: #35234]
note: Label of button in the in-game menu for configuring the game's controls
en: Controls
sk_sk: Ovládanie

[ctx: #35235]
note: Help text shown when the user first plays a game. {0:s} - Button combo to open the in-game menu
en: Press {0:s} to open the in-game menu.
sk_sk: Stlačte {0:s} na otvorenie hernej ponuky.

[ctx: #35236]
note: Additional help text shown when the user first plays a game. This will be removed in the future.
en: In this release, only controllers can be used to play games.
sk_sk: V tejto verzii je na hranie možné použiť len herný ovládač.

[ctx: #35249]
note: Button to open the savestate manager from the game OSD
en: Save / Load
sk_sk: Uložiť / Načítať

[ctx: #35250]
en: Add games...
sk_sk: Pridať hry...

[ctx: #35251]
en: Add game source
sk_sk: Pridať zdroj hier

[ctx: #35252]
en: Edit game source
sk_sk: Upraviť zdroj hier

[ctx: #35253]
en: Enable autosave (if supported)
sk_sk: Povoliť automatické ukladanie (ak je podporované)

[ctx: #35254]
en: Save the game automatically during game play, if supported. Resume playing where you left off.
sk_sk: Ukladá hru automaticky počas hrania, pokiaľ je podporovaná. Pokračujte v hraní hry na mieste, kde ste skončili.

[ctx: #35255]
note: Label for showing which emulator the game was saved with
en: Saved with:
sk_sk: Uložené s:

[ctx: #35256]
note: Error message when a game client fails to install when a game is being launched
en: Failed to install add-on.
sk_sk: Inštalácia doplnku zlyhala.

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
sk_sk: Nainštalované

[ctx: #35258]
note: Title of the dialog to select an emulator for the current game. {0:s} - game file extension
en: Select emulator for {0:s} file
sk_sk: Vyberte emulátor pre {0:s} súbor

[ctx: #35259]
note: Label on emulators with a savestate in the emulator selection dialog
en: Saved
sk_sk: Uložené

[ctx: #35260]
note: Title of the dialog to select a savestate for the current game
en: Select savestate
sk_sk: Vybrať pozíciu uloženia

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
sk_sk: Nové

[ctx: #35262]
note: Help text for RetroAchievements username input setting
en: Enter your RetroAchievements account username
sk_sk: Zadajte svoje používateľské meno k účtu RetroAchievements

[ctx: #35263]
note: Help text for RetroAchievements password input setting
en: Enter your RetroAchievements account password
sk_sk: Zadajte svoje heslo k účtu RetroAchievements

[ctx: #35265]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Incorrect User/Password!
sk_sk: Nesprávny používateľ/heslo!

[ctx: #35266]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Failed to contact server
sk_sk: Nepodarilo sa skontaktovať so serverom

[ctx: #35267]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Invalid response from server
sk_sk: Neplatná odpoveď zo servera

[ctx: #35268]
note: Setting to show if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Logged in
sk_sk: Prihlásený

[ctx: #35269]
note: Help text for the setting that shows if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Toggle this setting to log in or out of RetroAchievements.
sk_sk: Prepnite toto nastavenie pre prihlásenie/odhlásenie z účtu na RetroAchievements.

[ctx: #35270]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Your account is not verified. Please check your email to complete your sign up.
sk_sk: Vaše konto nie je overené. Skontrolujte svoj e-mail a dokončite registráciu.

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
sk_sk: Server je nedostupný.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
sk_sk: Server vhodne neodpovedá.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
sk_sk: Verzia servera nie je kompatibilná.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
sk_sk: Prístup zamietnutý.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
sk_sk: Pripája sa k backendu.

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
sk_sk: Pulse-Eight CEC adaptér

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
sk_sk: Prepnúť na príkazy klávesnice

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
sk_sk: Prepnúť na príkazy diaľkového ovládania

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
sk_sk: Stlačte tlačidlo príkazu 'používateľ' (USER)

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
sk_sk: Aktivovať prepnutie strán príkazov

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
sk_sk: Nepodarilo sa otvoriť adaptér

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
sk_sk: Zariadenia, ktoré sa majú zapnúť počas spustenia

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
sk_sk: Zariadenia, ktoré sa majú vypnúť počas vypnutia

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
sk_sk: Aktivovať pohotovostný režim zariadení pri spustení šetriča obrazovky

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
sk_sk: Zobudiť zariadenia pri vypnutí šetriča obrazovky

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
sk_sk: Nepodarilo sa zistiť CEC komunikačný port. Nastavte ho, prosím, ručne.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
sk_sk: Nepodarilo sa inicializovať CEC adaptér. Skontrolujte, prosím, vaše nastavenia.

[ctx: #36013]
note: CEC adapter setting to set the type of device that libCEC reports to the TV (Recording, Playback or Tuner Device)
en: CEC client device mode
sk_sk: Režim zariadenia klienta CEC

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
sk_sk: HDMI port

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
sk_sk: Pripojené

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
sk_sk: Nepodarilo sa inicializovať CEC adaptér: libCEC knižnica sa vo vašom systéme nenašla.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
sk_sk: Použiť nastavenia jazyku TV

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
sk_sk: Pripojené k HDMI zariadeniu

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
sk_sk: Pri spustení prepnúť zdroj na toto zariadenie

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
sk_sk: Fyzická adresa (Ruší HDMI port)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
sk_sk: Nastavenie aktualizované

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
sk_sk: Zlyhalo aplikovanie novej konfigurácie. Prosím skontrolujte nastavenia.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
sk_sk: Pri vypínaní poslať príkaz "Neaktívny zdroj"

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
sk_sk: Zariadenia, u ktorých tiež aktivovať pohotovostný režim

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
sk_sk: Toto zariadenie potrebuje údržbu

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
sk_sk: Ignorovať

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
sk_sk: Po vypnutí televízie

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
sk_sk: Strata pripojenia

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
sk_sk: Tento používateľ nemá povolenia otvoriť CEC adaptér

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
sk_sk: Port je zaneprázdnený. Iba jeden program môže pristupovať k CEC adaptéru

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
sk_sk: Akcia pri prepínaní na iný zdroj

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
sk_sk: Spojenie bolo vytvorené

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
sk_sk: Vždy

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
sk_sk: Pri spustení / zastavení

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
sk_sk: Zosilňovač / AV prijímač

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
sk_sk: TV a AV prijímač (explicitne)

[ctx: #36040]
en: Detected version of libCEC interface ({0:x}) is lower than the supported version {1:x}.
sk_sk: Zistená verzia libCEC rozhrania ({0:x}) je nižšia ako podporovaná verzia {1:x}.

[ctx: #36041]
en: * Item folder
sk_sk: * Priečinok s položkami

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
sk_sk: Použiť obmedzený rozsah farieb (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
sk_sk: Počet zásobníkov použitých ovládačom grafickej karty

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
sk_sk: Zastaviť prehrávanie

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
sk_sk: Pozastaviť prehrávanie

[ctx: #36046]
en: Force AVR to wake up when Kodi is activated
sk_sk: Prinútiť AV prijímač, aby sa zobudil po aktivovaní Kodi

[ctx: #36047]
en: Remote button press delay before repeating (ms)
sk_sk: Oneskorenie stlačenie tlačidla diaľkového ovládača pred opakovaním (ms)

[ctx: #36048]
en: Remote button press repeat rate (ms)
sk_sk: Rýchlosť opakovania stlačenia tlačidla diaľkového ovládača (ms)

[ctx: #36049]
en: Remote button press release time (ms)
sk_sk: Čas uvoľnenia stlačenia tlačidla diaľkového ovládača (ms)

[ctx: #36050]
en: On start
sk_sk: Pri štarte

[ctx: #36051]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Recording Device
sk_sk: Nahrávacie zariadenie

[ctx: #36052]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Playback Device
sk_sk: Prehrávacie zariadenie

[ctx: #36053]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Tuner Device
sk_sk: Zariadenie tunera

[ctx: #36096]
note: Label of setting "System / Display / Use system HDR/SDR brightness balance"
en: Use system HDR/SDR brightness balance
sk_sk: Použitie systémového vyváženia jasu HDR/SDR

[ctx: #36097]
note: Label of setting "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: GUI peak luminance in HDR PQ mode
sk_sk: Špičkový jas GUI v režime HDR PQ

[ctx: #36098]
note: Label of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Use 10 bit for SDR
sk_sk: Použiť 10 bitov pre SDR

[ctx: #36100]
en: Dither depth
sk_sk: Hĺbka ditheringu

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
sk_sk: Zmeniť vzhľad a správanie používateľského prostredia.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
sk_sk: Táto kategória obsahuje všetky nastavenia týkajúce sa vzhľadu.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
sk_sk: Vyberte si vzhľad používateľského rozhrania. Tým sa určí vzhľad a celkové správanie aplikácie.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
sk_sk: Túto možnosť vyberte, ak chcete zmeniť nastavenia špecifické pre vzhľad. Zoznam možností, ktoré sú k dispozícii pre konfiguráciu, závisí od vlastností poskytnutých vzhľadom.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
sk_sk: Zmena motívu priradeného k vami vybranému vzhľadu.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
sk_sk: Zmena farby vybraného vzhľadu.

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
sk_sk: Vyberte písmo zobrazené v používateľskom rozhraní. Typy písma sú závislé na použitom vzhľade.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
sk_sk: Zmeniť veľkosť zobrazenia používateľského prostredia.

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
sk_sk: Vyberte si okno médií, ktoré sa zobrazí pri spustení.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
sk_sk: Vyberte alebo zakážte zvuky použité v používateľskom prostredí.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
sk_sk: Vypnutím tejto voľby odstránite pohyblivý informačný panel s RSS novinkami.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
sk_sk: Upraviť RSS kanály.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
sk_sk: Táto kategória obsahuje všetky nastavenia týkajúce sa jazyka / oblasti.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
sk_sk: Vyberie jazyk používateľského prostredia.

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
sk_sk: Vyberte formáty teploty, času a dátumu. Dostupné možnosti závisia od vybraného jazyka.

[ctx: #36116]
note: Description of setting with label #14091 "Character set"
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface. This doesn't change the character set used for subtitles, for that go to Player > Language.
sk_sk: Vyberte znakovú sadu, ktorá sa použije na zobrazenie textu v používateľskom rozhraní. Týmto sa nezmení znaková sada použitá pri titulkoch. Ak chcete zmeniť tú, choďte do Prehrávač > Jazyk.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
sk_sk: Ak je k dispozícii viac ako jeden jazyk, predvolí sa zvolený jazyk zvuku.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
sk_sk: Ak je k dispozícii viac ako jeden jazyk, predvolí sa zvolený jazyk titulkov.

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa zobrazia zoznamy médií.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
sk_sk: Zobrazovať symbol bodiek (..) v zoznamoch na prechod do nadradeného priečinka.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
sk_sk: Zobrazí prípony súborov pre súbory médií, napríklad "Myslím že môže byť" sa zobrazí ako "Myslím že môže byť.mp3".

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
sk_sk: Ignorovať určité výrazy, ako "The" počas zoraďovania. "The Simpsons" bude napríklad zoradený ako "Simpsons".

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
sk_sk: Umožní, aby boli súbory odstránené a premenované prostredníctvom používateľského prostredia, cez kontextovú ponuku, napr. stlačte "C" na klávesnici pre vyvolanie tejto ponuky.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
sk_sk: Zobraziť tlačidlo Pridať zdroj v koreňovej časti používateľského prostredia.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
sk_sk: Zobraziť skryté súbory a priečinky pri výpise zoznamu súborov.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa bude zaobchádzať s doplnkami šetriča obrazovky.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
sk_sk: Nastavte čas, počas ktorého sa čaká na akúkoľvek aktivitu predtým, ako sa zobrazí šetrič obrazovky.

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
sk_sk: Vyberte si šetrič obrazovky. Šetrič obrazovky "Stmavnutie" bude vnútený vtedy, keď je pozastavené prehrávanie videa na celej obrazovke alebo je aktívne dialógové okno.

[ctx: #36131]
note: #. Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
sk_sk: Zvoľte pre zmenu nastavení špecifických pre šetrič obrazovky. To, aké možnosti sú k dispozícii pre konfiguráciu, závisí od vlastností poskytnutých doplnkom šetriča obrazovky.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
sk_sk: Ukážka vybraného šetriča obrazovky.

[ctx: #36134]
note: Description of setting with label #22014 "Use dim if paused during video playback"
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
sk_sk: Stmaviť obrazovku pri pozastavení prehrávania. Neplatné v režime šetriča obrazovky "Stmavnutie".

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
sk_sk: Sekcia, ktorá obsahuje nastavenia týkajúce sa videí a toho, ako sa s nimi má zaobchádzať.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s knižnicou videí.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
sk_sk: Zvoľte si, aká teplotná jednotka bude použitá na zobrazenie teplôt v používateľskom prostredí.

[ctx: #36141]
note: Description of setting with label #20369 "Show information for unwatched items"
en: Show information for unwatched media in the video library or hide them if not selected to prevent spoilers. Available options are 'Movie plot', 'Episode plot' and 'Episode thumb'.
sk_sk: Zobraziť informácie pre nevidené videá z video knižnice, alebo ich ukrytie, ak nezvolíte žiadnu možnosť (pre zabránenie odhaleniu deja/zápletky). Dostupné možnosti: obsah Filmu, obsah Epizódy, náhľad Epizódy.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
sk_sk: Zvoľte si, aká rýchlostná jednotka bude použitá na zobrazenie rýchlostí v používateľskom prostredí.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
sk_sk: Počas pridávania média do knižnice prevezme náhľady pre hercov z online databáz.

[ctx: #36144]
note: Description of setting with label #20412 "Flatten TV show seasons"
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
sk_sk: Vyberte, v ktorých prípadoch chcete skryť uzly pre sériu v TV seriáloch. Pokiaľ je skryté, zvolenie TV seriálu skočí priamo do zobrazenia epizód.

[ctx: #36145]
note: Description of setting with label #20458 "Group movies in sets"
en: When enabled, movies belonging to a "Movie set" are grouped together under one entry for the set in the movie library, this entry can then be opened to display the individual movies. When disabled, each movie will have its own entry in the movie library even if it belongs to a set.
sk_sk: Keď je zapnuté, filmy, ktoré patria do "Filmovej kolekcie" sú zoskupené vo filmovej knižnici do jednej položky pre celú kolekciu, túto položku je možné následne otvoriť a zobraziť tak jednotlivé filmy. Keď je vypnuté, každý film bude mať svoju vlastnú položku vo filmovej knižnici aj vtedy, ak patrí do kolekcie.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
sk_sk: Kontrolovať po spustení prítomnosť nových súborov médií.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
sk_sk: Skryť indikátor priebehu počas prehľadávania knižnice.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
sk_sk: Odstrániť z knižnice položky, ktoré sa nenašli (premenované, odstránené, alebo umiestnené na vymeniteľných úložiskách, ktoré sú momentálne odpojené).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
sk_sk: Exportovať databázu video knižnice do XML súborov. Tým môže voliteľne dôjsť k prepísaniu aktuálnych XML súborov.

[ctx: #36150]
note: Description of setting with label #648 "Import video library"
en: Import an XML file into the video library database.
sk_sk: Importovať XML súbor do databázy video knižnice.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s prehrávaním videa.

[ctx: #36152]
note: Description of setting with label #13433 "Play next video automatically"
en: Enable automatic playback of the next file in the list for selected playlist types.
sk_sk: Povoliť automatické prehrávanie nasledujúceho súboru v zozname pre vybrané typy playlistov.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
sk_sk: Upraviť metódu používanú na spracovanie a zobrazenie videa.

[ctx: #36154]
note: Description of setting with label #13435 "Enable HQ Scalers for scaling above"
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
sk_sk: Použiť vysokokvalitné škálovanie, pokiaľ sa má video preškálovať aspoň o takéto percento. Hodnota pod 5% nedáva príliš zmysel, keďže video je spracované s vysokým vyťažením grafickej karty bez viditeľných vylepšení kvality obrazu.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
sk_sk: Povoliť hardvérové dekódovanie video súborov pomocou VAAPI, používa sa hlavne pre nVIDIA grafické karty avšak za niektorých okolností aj pri AMD grafických kartách.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
sk_sk: Povoliť hardvérové dekódovanie video súborov prostredníctvom VAAPI, používa sa hlavne u grafických kariet spoločnosti Intel a za určitých okolností u AMD grafických kariet.

[ctx: #36157]
note: Description of setting with label #20470 "Use movie sets for single movies"
en: When enabled, a "Movie set" entry is used even if the movie library contains only a single movie from that set. When disabled, a "Movie set" entry is used only if the movie library contains more than one movie from that set.
sk_sk: Keď je zapnuté, položka "Filmová kolekcia" sa použije aj v tom prípade, že filmová knižnica obsahuje v tejto kolekcii iba jeden film. Keď je vypnuté, položka "Filmová kolekcia" sa použije iba vtedy, ak filmová knižnica obsahuje viac ako jeden film v danej kolekcii.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
sk_sk: Povoliť hardvérové dekódovanie video súborov prostredníctvom DXVA2.

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
sk_sk: Povoliť dekódovanie video súborov prostredníctvom CrystalHD.

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
sk_sk: Zapnúť VTB hardvérové dekódovanie súborov videí.

[ctx: #36161]
note: Description of setting with label #508 "Startup action"
en: Select an action Kodi will perform on startup.
sk_sk: Vyberte si akciu, ktorú Kodi vykoná po spustení.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
sk_sk: Povoliť VideoToolbox hardvérové dekódovanie video súborov.

[ctx: #36163]
note: Description of setting with label #20471 "Show empty TV shows"
en: Show TV shows with no episodes when browsing the video library.
sk_sk: Počas prehľadávania knižnice videí zobraziť TV seriály so žiadnymi epizódami.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
sk_sk: Umožniť zmenu obnovovacej frekvencie displeja, aby čo najlepšie zodpovedala snímkovacej frekvencii videa. Toto nastavenie môže spôsobiť plynulejšie prehrávanie videa.

[ctx: #36165]
note: Description of setting with label #13550 "Delay after change of refresh rate"
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
sk_sk: Oneskorenie pre resetovanie udalosti po zmene obnovovacej frekvencie

[ctx: #36166]
note: Description of setting with label #13510 "Sync playback to display"
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
sk_sk: Synchronizovať video a zvuk k obnovovacej frekvencii monitora. VideoPlayer v tomto prípade nepoužije preposielanie nespracovaného zvukového signálu, pretože sa môže vyžadovať prevzorkovanie.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
sk_sk: Vyberte si, aký formát času sa použije na zobrazenie času v používateľskom prostredí.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
sk_sk: Vyberte si, či chcete použiť 12 alebo 24-hodinový formát na zobrazenie času v používateľskom prostredí.

[ctx: #36169]
note: Description of setting with label #13505 "Resample quality"
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
sk_sk: Vyberte kvalitu prevzorkovania v prípadoch, keď zvukový výstup musí byť na inej vzorkovacej frekvencii, ako je tá, ktorú používa zdroj.[CR][Nízka] je rýchla a bude mať minimálny dopad na systémové prostriedky, ako je napr. využitie procesora.[CR][Stredná] a [Vysoká] využívajú viac systémových prostriedkov.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
sk_sk: Roztiahnuť video až na stanovené percento tak, aby sa minimalizovali čierne okraje.

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
sk_sk: Nastavte úroveň zväčšenia videa 4:3 pre zobrazenie na širokouhlej obrazovke.

[ctx: #36172]
note: Description of setting with label #13430 "Allow hardware acceleration - PRIME"
en: Enable PRIME decoding of video files
sk_sk: Povoliť dekódovania PRIME pre video súbory

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
sk_sk: Vyberte si, aký formát krátkeho dátumu sa použije na zobrazenie dátumu v používateľskom prostredí.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
sk_sk: Zapnúť teletext pri sledovaní televízneho streamu.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
sk_sk: Škálovať teletext na pomer 4:3.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so zoznamami video súborov.

[ctx: #36177]
note: Description of setting with label #22079 "Default select action"
en: Toggle between [Choose], [Play] (default), [Resume], [Show information] and [Queue item].[CR][Choose] will open a context menu to select an item, e.g. show information.[CR][Play] will automatically play videos from the beginning or if a resume point is present ask whether to play from beginning or to resume.[CR][Resume] Will automatically resume videos from the last position that you were viewing them.[CR][Show information] will open the video's information dialog.[CR][Queue item] will append the video to the video playlist.
sk_sk: Prepínajte medzi možnosťami [Vybrať], [Prehrať] (predvolené nastavenie), [Pokračovať], [Zobraziť informácie] a [Pridať do fronty].[CR][Vybrať] otvorí kontextovú ponuku na výber položky, napr. pre zobrazenie informácií.[CR][Prehrať] automaticky prehrá videá od začiatku alebo sa v prípade prítomnosti bodu pre pokračovanie sa spýta, či má prehrávať od začiatku alebo pokračovať. [CR][Obnoviť] automaticky obnoví videá od poslednej pozície, na ktorej ste ich prezerali. CR][Zobraziť informácie] otvorí dialógové okno s informáciami o videu. CR][Pridať do fronty] zaradí video do zoznamu prehrávania videí.

[ctx: #36178]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
sk_sk: Extrahovať z videí metadáta ako kodek a pomer strán.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
sk_sk: Keď bude súbor naskenovaný do knižnice, namiesto názvu súboru bude zobrazený titul z metadát.

[ctx: #36180]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract thumbnails to display in library mode.
sk_sk: Extrahovať miniatúry pre zobrazenie v režime knižnice.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36182]
note: Description of setting with label #20435 "Combine split video items"
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
sk_sk: Zlúči video súbory rozdelené na viac častí, DVD priečinky a priečinky s filmom do jednej položky pri zobrazení mimo knižnice médií.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
sk_sk: Odstráni uzly pre titul, žáner, atď. zo zobrazenia knižnice. Výber kategórie vás dostane priamo do zobrazenia titulu.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s titulkami.

[ctx: #36185]
note: Description of setting with label #14089 "Font"
en: Set the font type to be used for subtitles.
sk_sk: Nastavenie typu písma, ktoré sa má použiť pre titulky.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
sk_sk: Nastaviť veľkosť písma, ktorá sa má použiť pre titulky.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
sk_sk: Nastaviť štýl písma, ktorý sa má použiť pre titulky.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
sk_sk: Nastaviť farbu písma, ktorá sa má použiť pre titulky.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
sk_sk: Nastaviť znakovú sadu písma, ktorá sa má použiť pre titulky.

[ctx: #36190]
note: Description of setting with label #21368 "Override subtitles fonts"
en: Override subtitles fonts in subtitle formats such as ASS / SSA.
sk_sk: Prepísať fonty titulkov vo formátoch typu ASS / SSA.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
sk_sk: Nastavenie vlastného adresára pre vaše titulky. Môže to byť zdieľaný priečinok.

[ctx: #36192]
note: Description of setting with label #21460 "Subtitle location on screen"
en: Location of subtitles on the screen. [Bottom of video] / [Top of video] When possible the subtitles will be positioned within the video area (depends on video encoding). Please note that some forced positions in the subtitles cannot be changed.
sk_sk: Umiestnenie titulkov na obrazovke. [Spodná časť videa] / [Horná časť videa] Ak je to možné, titulky sa umiestnia do oblasti videa (závisí od kódovania videa). Upozorňujeme, že niektoré vynútené pozície titulkov nie je možné zmeniť.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s diskami DVD, Blu-ray a CD.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
sk_sk: Automaticky prehrať DVD po vložení do mechaniky.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
sk_sk: Vynútiť región pre prehrávanie DVD.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
sk_sk: Pokúsiť sa preskočiť "nepreskočiteľné" úvodné videá pred DVD ponukou.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
sk_sk: Vyberte si predvolený zdroj informácií o filmoch. Pre to, aké možnosti máte, si pozrite správcu doplnkov.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
sk_sk: Vyberte si predvolený zdroj informácií o TV seriáloch. Pre to, aké možnosti máte, si pozrite správcu doplnkov.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
sk_sk: Vyberte si predvolený zdroj informácií o hudobných videách. Všetky dostupné možnosti uvidíte v Správcovi doplnkov.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
sk_sk: Nastavenia pre PVR a živú televíziu.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
sk_sk: Táto kategória obsahuje všeobecné nastavenia pre PVR a televíziu.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
sk_sk: Zapne funkcionalitu "osobného videorekordéra" (PVR). Toto nastavenie vyžaduje, aby bol nainštalovaný aspoň jeden PVR doplnok.

[ctx: #36204]
note: Description of setting with label #22076 "Default play action"
en: Toggle between [Ask if resumable] (default) and [Resume].[CR][Ask if resumable] will ask whether to play from beginning or to resume (if a resume point is present).[CR][Resume] will automatically resume videos from the last position that you were viewing them.[CR]If no resume point is set, playback will automatically start from the beginning.
sk_sk: Prepínajte medzi možnosťami [Spýtať sa, pokiaľ sa dá pokračovať] (predvolené nastavenie) a [Pokračovať]. [CR] [Spýtať sa, pokiaľ sa dá pokračovať] sa spýta, či sa má prehrávať od začiatku alebo pokračovať (ak je prítomný bod pre pokračovanie). [CR] [Pokračovať] automaticky obnoví prehrávanie videí od poslednej pozície, v ktorej ste ich sledovali. [CR]Ak nie je nastavený bod pokračovania, prehrávanie sa automaticky spustí od začiatku.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number from the backend, but use local numbering for channels.
sk_sk: Zoradiť kanály podľa čísla kanála z backendu, ale použiť lokálne číslovanie kanálov.

[ctx: #36206]
en: Use the channel numbering from the backend.
sk_sk: Použite číslovanie kanálov z backendu.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
sk_sk: Otvoriť manažér kanálov, ktorý umožňuje meniť poradie kanálov, názvy, ikony a pod.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
sk_sk: Požiadať backend, aby vyhľadal kanály (ak je to podporované).

[ctx: #36209]
en: Clear the databases for PVR data like channels, groups, reminders and guide. Please note that not all data can be restored from the backend afterwards.
sk_sk: Vymazať databázy údajov PVR, ako sú kanály, skupiny, pripomenutia a sprievodca. Upozorňujeme, že nie všetky údaje je možné následne obnoviť z backendu.

[ctx: #36210]
en: Open the client priorities dialog which allows modifying the priority for enabled PVR clients according to your personal preferences, for instance to order channels client by client. Higher value means higher priority.
sk_sk: Otvorí dialógové okno s prioritami klientov, ktoré umožní upraviť prioritu pre povolených PVR klientov podľa vašich osobných preferencií, napr. na usporiadanie kanálov podľa jednotlivých klientov. Vyššia hodnota znamená vyššiu prioritu.

[ctx: #36211]
en: This category contains the settings for PVR channels and channel groups.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre PVR kanály a skupiny kanálov.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
sk_sk: Zobraziť programové informácie pri zmene kanálu, napr. aktuálny program.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
sk_sk: Otvoriť správcu skupiny, ktorý umožní úpravu skupín a im prislúchajúcich kanálov

[ctx: #36214]
en: Preselect the playing channel in windows and dialogs containing channel lists. If enabled and there is a playing channel, the playing channel will be selected when opening a window or dialog containing a channel list. If disabled, the channel previously selected in a window or dialog will be selected when opening a window containing a channel list.
sk_sk: Predvoľte prehrávaný kanál v oknách a dialógoch obsahujúcich zoznamy kanálov. Pokiaľ je to povolené a prehrávaný kanálje v zozname, bude pri otváraní okna alebo dialógu obsahujúceho zoznam kanálov vybraný prehrávaný kanál. Pokiaľ je to zakázané, bude pri otváraní okna obsahujúceho zoznam kanálov vybraný ten kanál, ktorý bol predtým vybraný v okne so zoznamom kanálov.

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
sk_sk: Vyberte si, aký formát dlhého dátumu sa použije na zobrazenie dátumu v používateľskom prostredí.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
sk_sk: Priečinok, kde sú uložené ikony/logá kanálov.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
sk_sk: Vyhľadáť chýbajúce ikony kanálov.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre elektronického programového sprievodcu (EPG).

[ctx: #36219]
en: Number of past days to show in the guide and to import from backends.
sk_sk: Počet uplynutých dní, ktoré sa majú zobraziť v TV programe a pre ktoré sa majú importovať údaje z backendov.

[ctx: #36220]
en: Number of future days to show in the guide and to import from backends.
sk_sk: Počet budúcich dní, ktoré sa majú zobraziť v TV programe a pre ktoré sa majú importovať údaje z backendov.

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
sk_sk: Čas medzi importmi údajov pre TV program z backendov.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
sk_sk: Neimportovať údaje pre TV program počas prehrávania TV, aby sa minimalizovalo využitie procesora.

[ctx: #36223]
note: Description of setting with label #13438 "Allow Hardware Accelleration with DRM PRIME"
en: Enable PRIME hardware decoding of video files, used if ffmpeg PRIME hwaccel is available.
sk_sk: Povoliť hardvérové dekódovanie PRIME pre súbory videa, ktoré sa použije, ak je k dispozícii hardvérová akcelerácia ffmpeg PRIME.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
sk_sk: Skryť menovky "Žiadne dostupné informácie", keď pre kanál nie sú dostupné žiadne údaje TV programu.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
sk_sk: Odstrániť uložené údaje TV programu a následne znovu naimportovať údaje z backendu.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre prehrávanie z PVR a prepínanie kanálov.

[ctx: #36227]
en: Switch to full screen display when starting playback of channels.
sk_sk: Prepnutie na zobrazenie na celú obrazovku pri spustení prehrávania kanálov.

[ctx: #36228]
note: Description of setting with label #745 "Background Colour"
en: Set the colour to be used for the subtitle background.
sk_sk: Nastaví farbu, ktorá bude použitá ako pozadie tutulkov.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
sk_sk: Zobrazovať informácie o kvalite signálu v okne s informáciami o použitom kodeku (pokiaľ to podporuje doplnok a backend).

[ctx: #36231]
en: When flipping through channels using channel up/down buttons, channel switches must be confirmed using the OK button.
sk_sk: Počas prepínania kanálov tlačidlami kanál nahor/nadol musia byť prepnutia kanálov potvrdené tlačidlom OK.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
sk_sk: Pri stlačení tlačidiel kanál + a kanál - je prepnutie kanálu pozdržané, aby používateľ mohol nalistovať konkrétny kanál bez čakania na jednotlivé prepnutia medzi kanálmi.

[ctx: #36233]
en: This category contains settings for recordings.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre nahrávanie.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
sk_sk: Trvanie okamžitého nahrávania po stlačení tlačidla pre nahrávanie. Táto hodnota sa zohľadní vtedy, pokiaľ je "Akcia okamžitého nahrávania" nastavená na "Nahrávať počas pevne stanovenej doby"

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
sk_sk: Zavrieť OSD ovládanie po prepnutí kanálu.

[ctx: #36236]
en: If set to a value greater than zero last watched time of channels will be stored the given amount of time after start of channel playback. Otherwise the last watched time will be stored immediately at start of channel playback.
sk_sk: Ak je nastavená hodnota vyššia ako nula, posledný čas sledovania kanálov bude uložený až po uplynutí daného oneskorenia po spustení prehrávania kanála. V opačnom prípade bude posledný sledovaný čas ihneď uložený pri štarte prehrávania kanála.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
sk_sk: Dodatočný čas nahrávania pred naplánovaným časom začiatku, aby riešil malé posuny vo vysielaní. Toto nastavenie nie je podporované všetkými doplnkami a backendami.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
sk_sk: Dodatočný čas nahrávania po naplánovanom čase konca, aby riešil malé posuny vo vysielaní. Toto nastavenie nie je podporované všetkými doplnkami a backendami.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
sk_sk: Zobraziť informáciu, keď je časovač pridaný, ukončený alebo odstránený backendom.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia správy napájania PVR, ako napríklad kedy prebudiť PVR backend server.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
sk_sk: Vykonať príkaz pre prebudenie uvedený nižšie pri ukončení tejto aplikácie alebo pri prechode do režimu spánku. Časová pečiatka pre najbližšie naplánované nahrávanie sa predá ako parameter.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
sk_sk: Príkaz nebude spustený, ak bude začaté nahrávanie v rámci tejto doby čakania.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
sk_sk: Príkaz, ktorý sa má vykonať (cmd [timestamp]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
sk_sk: Odpočítať čas od štartu nasledujúcej nahrávky.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
sk_sk: Vykonanie príkazu na prebudenie každý deň v stanovenom čase.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
sk_sk: Čas, kedy sa má vykonať každodenný príkaz na prebudenie.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia rodičovskej kontroly, pokiaľ PVR backend server podporuje rodičovskú kontrolu.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
sk_sk: Pre prístup k rodičmi uzamknutým kanálom vyžaduje zadanie pin kódu. Kanály môžu byť označené ako uzamknuté v editore kanálov alebo na karte Všeobecné. Rodičmi uzamknuté kanály nie je možné prehrať alebo nahrávať bez zadania pin kódu a informácie v TV programe sú pre tieto kanály skryté.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
sk_sk: Pre odomknutie rodičmi zamknutých kanálov zadajte nový PIN kód.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
sk_sk: Znovu požiadať o PIN kód pri pokuse o zvolenie kanálu blokovaného rodičovskou ochranou a počas tohto intervalu nebol požadovaný PIN kód.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia špecificky určené pre váš PVR backend, pokiaľ je podporovaná PVR doplnkom a backendom.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
sk_sk: Táto možnosť vás presunie k nastaveniam špecificky určeným pre váš PVR backend, pokiaľ je podporovaná PVR doplnkom a backendom.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
sk_sk: Sekcia, ktorá obsahuje nastavenia týkajúce sa hudby a toho, ako sa s nimi má zaobchádzať.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
sk_sk: Akcia, ktorá sa vykoná po stlačení tlačidla pre nahrávanie. [Nahrať aktuálny seriál] nahrá aktuálny seriál od "teraz" do konca seriálu. Pokiaľ nie je k dispozícii TV program, naplánuje sa nahrávanie s pevne stanovenou dobou, ktorá začne "teraz" a použije sa hodnota nastavená pre "trvanie okamžitého nahrávania". [Nahrávať počas pevne stanovenej doby] naplánuje nahrávanie s pevne stanovenou dobou, ktorá začne "teraz" a použije sa hodnota pre "trvanie okamžitého nahrávania". [Spýtať sa, čo urobiť] otvorí dialógové okno, ktoré obsahuje rôzne akcie pre nahrávanie, z ktorých je možné si vybrať, napr. "Nahrať aktuálny seriál", "Nahrať nasledujúci seriál" a určité typy nahrávania s pevne stanovenou dĺžkou.

[ctx: #36255]
note: Description of setting with label #13414 "Show song and album artists"
en: When enabled, both song and album artists are shown. When disabled, only album artists are shown and artists that appear only on individual songs from an album are excluded.
sk_sk: Ak je táto možnosť zapnutá, zobrazia sa interpreti skladieb aj albumov. Ak je vypnutá, zobrazujú sa len interpreti albumu a interpreti, ktorí sa objavujú len v jednotlivých skladbách albumu, sú vylúčení.

[ctx: #36256]
note: Description of setting with label #20192 "Fetch additional information during updates"
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
sk_sk: Automaticky pri pridávaní skladieb do knižnice prevezme informácie o albume a interpretovi od informačných poskytovateľov.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
sk_sk: Vybrať predvoleného poskytovateľa informácií o albume.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
sk_sk: Vybrať predvoleného poskytovateľa informácií o interpretoch.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
sk_sk: Kontrolovať po spustení prítomnosť nových a vymazaných súborov médií.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
sk_sk: Pokiaľ je zapnutá, táto snímkovacia frekvencia sa použije pre streamy, kde sme neboli schopní zistiť fps.

[ctx: #36262]
note: Description of setting with label #20196 "Export music library"
en: Export parts of the music library to an XML file or NFO files. This will optionally overwrite your current NFO and artwork files.
sk_sk: Exportovať časť databázy hudobnej knižnice do XML súboru alebo NFO súborov. Tým môže eventuálne dôjsť k prepísaniu vašich aktuálnych NFO súborov a súborov s obrázkami.

[ctx: #36263]
note: Description of setting with label #20197 "Import music library"
en: Import an XML file into the music library database.
sk_sk: Importovať XML súbor do databázy hudobnej knižnice.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s prehrávaním hudby.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
sk_sk: Automaticky prehrá nasledujúcu položku v aktuálnom priečinku. Napríklad v zobrazení "Súbory" sa po odohraní skladby začne automaticky prehrávať nasledujúca skladba v tom istom priečinku.

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
sk_sk: Zaradiť skladbu do poradia prehrávania namiesto okamžitého prehrania.

[ctx: #36267]
note: Description of setting with label #638 "Volume adjustments"
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
sk_sk: Čítať informáciu ReplayGain zakódovanú v audio súboroch programom ako napr. MP3Gain a normalizovať podľa toho úrovne hlasitosti zvuku.

[ctx: #36268]
note: Description of setting with label #641 "Files with ReplayGain information"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
sk_sk: Referenčná hlasitosť (úroveň predzosilňovača), aká sa použije na súboroch so zakódovanou informáciou ReplayGain. Predvolená hodnota je 89dB, ako je v štandarde. So zmenou buďte opatrní.

[ctx: #36269]
note: Description of setting with label #642 "PreAmp Level - Non ReplayGained files"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
sk_sk: Referenčná hlasitosť (úroveň predzosilňovača), aká sa použije na súboroch bez zakódovanej informácie ReplayGain. Predvolená hodnota je 89dB, ako je v štandarde. So zmenou buďte opatrní.

[ctx: #36270]
note: Description of setting with label #643 "Avoid clipping protection on ReplayGained files"
en: Play file at lower volume, if necessary, to avoid audio limiting clipping protection. Otherwise clipping protection will be provided by the audioengine in those parts that need it.
sk_sk: Prehrať súbor pri nižšej hlasitosti, pokiaľ je to potrebné na zabránenie ochrany obmedzujúcej orezanie zvuku. V opačnom prípade bude ochrana proti orezaniu zabezpečená audioenginom v tých častiach, kde je to potrebné.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
sk_sk: Plynulý prechod z jednej zvukovej stopy na ďalšiu. Môžete nastaviť čas prechodu v rozsahu 1-15 sekúnd.

[ctx: #36272]
note: Description of setting with label #13400 "Crossfade between songs on the same album"
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
sk_sk: Povoliť crossfading pokiaľ sú obe skladby z rovnakého albumu.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
sk_sk: Zvoľte vizualizáciu, ktorá bude zobrazená pri prehrávaní hudby.

[ctx: #36274]
note: Description of setting with label #39125 "Enable tag reading in file view"
en: When browsing music files in file view read the tags of those not in the music library as you go. This can make large directories slow to display, especially over a network.
sk_sk: Pri prechádzaní hudobných súborov v zobrazení súborov čítať priebežne tagy tých súborov, ktoré nie sú v hudobnej knižnici. To môže spôsobiť pomalé zobrazovanie veľkých priečinkov, najmä cez sieť.

[ctx: #36275]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" for musicfiles.trackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
sk_sk: Mení spôsob zobrazenia názvu skladby v uživateľskom rozhraní. Pre správne fungovanie, musí byť povolené čítanie tagov.

[ctx: #36276]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in file lists.
sk_sk: Použiva sa na formátovanie druhého stĺpca v zozname súborov.

[ctx: #36277]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.nowplayingtrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
sk_sk: Mení spôsob zobrazenia názvu skladby v zozname "Práve hrá".

[ctx: #36278]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
sk_sk: Použiva sa na formátovanie druhého stĺpca v zozname súborov "Práve hrá".

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
sk_sk: Mení spôsob zobrazenia názvu skladby v knižnici.

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
sk_sk: Použiva sa na formátovanie druhého stĺpca v zozname súborov v knižnici.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
sk_sk: Hľadať náhľady na vzdialených zdieľaných priečinkoch a optických médiách. To môže častokrát spomaliť výpis obsahu sieťových priečinkov.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s CD diskami.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
sk_sk: Automaticky prehrať CD po vložení do mechaniky.

[ctx: #36284]
note: Description of setting with label #227 "Load audio CD information from online service"
en: Read the information belonging to an audio CD, like song title and artist, from the Internet database gnudb.org.
sk_sk: Čítanie informácií patriacich k zvukovému CD, ako je názov skladby a interpret, z internetovej databázy gnudb.org.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
sk_sk: Zvoľte priečinok na vašom pevnom disku, kam budú uložené skopírované zvukové stopy.

[ctx: #36286]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in audiocds.trackpathformat
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
sk_sk: Určuje, akým spôsobom sú z tagov pomenované ukladané skladby. Tagy: [B]%N[/B]: Číslo skladby, [B]%S[/B]: Čislo Disku, [B]%A[/B]: Interpret, [B]%T[/B]: Titul, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Žáner, [B]%Y[/B]: Rok, [B]%F[/B]: Názov súboru, [B]%D[/B]: Dĺžka, [B]%J[/B]: Dátum, [B]%R[/B]: Hodnotenie, [B]%I[/B]: Veľkosť súboru.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
sk_sk: Zvoľte, aký zvukový enkodér bude použitý pri kopírovaní zvukových stôp.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
sk_sk: Zvoľte požadovanú kvalitu zvukových súborov.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
sk_sk: Zvoľte požadovaný dátový tok (bitrate), ktorý použije zvukový enkodér pri komprimácii audio súborov.

[ctx: #36290]
note: Description of setting with label #665 "Compression level"
en: For FLAC define compression level, default 5.
sk_sk: Definovanie úrovne kompresie pre FLAC, štandardne 5.

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
sk_sk: Automaticky vysunúť disk, keď bude kopírovanie dokončené.

[ctx: #36292]
note: Description of settings category "Interface -> Startup" with label #14224
en: This category contains startup settings.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia spustenia.

[ctx: #36293]
note: Description of setting with label #20223 "Artist information folder"
en: Select the folder where artist information (nfo files and images) should be saved in.
sk_sk: Vyberte si priečinok, do ktorého sa majú ukladať informácie o umelcovi (nfo súbory a obrázky).

[ctx: #36294]
note: Description of setting with label #20228 "Use artist sortname"
en: When sorting music items by artist use sortname e.g. Parton, Dolly rather than name.
sk_sk: Pre triedenie hudobných položiek podľa interpreta, použiť triediace meno. Napr: Parton, Dolly namiesto mena.

[ctx: #36296]
en: This category contains settings for reminders.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre pripomenutia.

[ctx: #36297]
en: Choose a time in seconds after which PVR reminder popups will be automatically closed.
sk_sk: Zvoľte čas v sekundách, po ktorom sa automaticky zatvoria okná s pripomienkami PVR.

[ctx: #36298]
en: If enabled, a recording for the programme to remind will be scheduled when auto-closing the reminder popup, if supported by the PVR add-on and backend.
sk_sk: Ak je táto možnosť povolená, pri automatickom zatvorení okna s pripomienkou sa naplánuje nahrávanie programu, ak to podporuje doplnok PVR a backend.

[ctx: #36299]
note: Description of setting with label #13436 "Adjust display HDR mode"
en: Allow the HDR mode of the display to be changed to best match the media. When disabled, Kodi applies tonemapping if needed (and if supported on your hardware) to adapt the media to the current HDR mode of the display.
sk_sk: Umožňuje zmeniť režim HDR displeja tak, aby čo najlepšie zodpovedal médiám. Ak je táto funkcia vypnutá, Kodi v prípade potreby (a ak je to na vašom hardvéri podporované) použije mapovanie tónov na prispôsobenie médií aktuálnemu režimu HDR displeja.

[ctx: #36300]
note: Description of setting with label #20226 "Movie set information folder"
en: Select the folder where movie set information (images) are saved locally.
sk_sk: Vyberte priečinok, v ktorom sú lokálne uložené informácie o filmovej kolekcií (obrázky).

[ctx: #36301]
en: No 'Movie set information folder' is configured to store movie set images so they will not be exported. Do you want to proceed?
sk_sk: Žiadny "Priečinok s informáciami o filmových kolekciách" na ukladanie obrázkov filmových kolekcií nie je nakonfigurovaný, takže sa nebudú exportovať. Chcete pokračovať?

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
sk_sk: Sekcia, ktorá obsahuje nastavenia týkajúce sa obrázkov a toho, ako sa s nimi má zaobchádzať.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so zoznamami súborov obrázkov.

[ctx: #36306]
en: If not using backend channel numbers then start all groups channel numbers from 1.
sk_sk: Ak nie sú použité čísla kanálov z backendu, tak začať všetky čísla kanálov skupín od 1.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
sk_sk: Automaticky generovať náhľady obrázkov, pri vstupe do priečinka s obrázkami.

[ctx: #36308]
note: Description of setting with label #20472 "Show all performers for music videos"
en: When enabled, shows all performers in the artist list for music videos, not just the main artist
sk_sk: Ak je táto možnosť povolená, v zozname interpretov hudobných videoklipov sa zobrazia všetci interpreti, nielen hlavný interpret

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
sk_sk: Zobrazovať obrázky v zozname súborov.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s prehliadkou obrázkov.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
sk_sk: Zvoľte čas, počas ktorého bude zobrazovaný každý jeden obrázok v prezentácii.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
sk_sk: Obrázky v prezentácii sa budú počas zobrazovania posúvať a približovať.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
sk_sk: Zobrazí obázky prezentácie v náhodnom poradí.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
sk_sk: Kategória obsahujúca všetky nastavenia týkajúce sa počasia.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so službou pre počasie.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
sk_sk: Zvoľte maximálne tri oblasti, pre ktoré môže byť zobrazované počasie.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
sk_sk: Špecifikujte predvolený zdroj informácií o počasí. Pre to, aké možnosti máte, si pozrite správcu doplnkov.

[ctx: #36319]
note: Description of settings section with label #14036  "Services"
en: Section containing settings for how services are handled.
sk_sk: Sekcia obsahujúca nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so službami.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia použité pre všetky služby.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
sk_sk: Názov, aký sa má zobraziť pre toto zariadenie pri použití rozličných sieťových služieb.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s UPnP službou. UPnP sa tiež nazýva vo väčšine spotrebnej elektroniky DLNA.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
sk_sk: Zapne UPnP server. To vám umožní streamovať médiá vo vašich knižniciach UPnP klientovi.

[ctx: #36324]
note: Description of setting with label #20188 "Announce library updates"
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
sk_sk: Keď sa vyskytne ručná alebo automatická aktualizácia knižnice, upovedomiť UPnP klientov.

[ctx: #36325]
note: Description of setting with label #21881 "Allow playback control via UPnP"
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
sk_sk: Povoliť UPnP klienta. Toto povolí streamovanie médií z akéhokoľvek UPnP servera a zároveň ovládanie prehrávania.

[ctx: #36326]
note: Description of setting with label #21361 "Look for remote UPnP players"
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control its playback.
sk_sk: Zapnúť riadiaci bod UPnP. To vám umožní streamovať médiá akémukoľvek UPnP klientovi a ovládať jeho prehrávanie.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so službou webového servera a službou na ovládanie aplikácie.

[ctx: #36328]
note: Description of setting with label #263 "Allow remote control via HTTP"
en: Enable remote users to control this application through the built-in web server. Never expose the web server port to the Internet.
sk_sk: Povoliť vzdialeným používateľom ovládať túto aplikáciu prostredníctvom zabudovaného webového servera. Nikdy nevystavujte port webového servera na internet.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
sk_sk: Definujte port webového servera.

[ctx: #36330]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Define the web server username. Must be set when authentication is enabled.
sk_sk: Definujte používateľské meno webového servera. Musí byť nastavené, keď je povolené overovanie.

[ctx: #36331]
note: Description of setting with label #1048 "Password"
en: Define the web server password. Must be set when authentication is enabled.
sk_sk: Definujte heslo webového servera. Musí byť nastavené, keď je povolené overovanie.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
sk_sk: Vyberte si spomedzi webových rozhraní nainštalovaných cez správcu doplnkov.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so službou diaľkového ovládania.

[ctx: #36334]
note: Description of setting with label #791 "Allow remote control from programs on this system"
en: Allow programs on this device to control this application via the JSON-RPC over WebSocket, JSON-RPC over TCP, or EventServer protocol, without authentication.
sk_sk: Umožniť programom v tomto zariadení ovládať túto aplikáciu prostredníctvom protokolu JSON-RPC cez WebSocket, JSON-RPC cez TCP alebo EventServer bez overovania.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
sk_sk: Nastaviť port diaľkového ovládania.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
sk_sk: Nastaviť rozsah portov diaľkového ovládania.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
sk_sk: Nastaviť maximálny počet klientov ktorí sa môžu pripojiť.

[ctx: #36338]
note: Description of setting with label #794 "Allow remote control from programs on other systems"
en: Allow programs on the network to control this application via the JSON-RPC over WebSocket, JSON-RPC over TCP, or EventServer protocol, without authentication. It allows anyone with access to the network to completely control this application and, therefore, this device. Never expose these interfaces to the Internet.
sk_sk: Umožniť programom v sieti ovládať túto aplikáciu prostredníctvom protokolu JSON-RPC cez WebSocket, JSON-RPC cez TCP alebo EventServer bez overovania. To umožňuje komukoľvek s prístupom do siete úplne ovládať túto aplikáciu, a teda aj toto zariadenie. Nikdy nevystavujte tieto rozhrania na internet.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
sk_sk: Úvodné oneskorenie opakovania (ms).

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
sk_sk: Oneskorenie nepretržitého opakovania (ms).

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so službou sieťového objavovania Zeroconf, ktorá sa vyžaduje pre AirPlay.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
sk_sk: Umožniť aplikáciám v sieti objaviť zapnuté služby prostredníctvom Zeroconf.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
sk_sk: Pokiaľ je zapnuté, je možné prijímať obsah z iných AirPlay zariadení alebo aplikácií.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
sk_sk: Povoliť AirPlay ochranu heslom.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
sk_sk: Nastaviť heslo pre AirPlay.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so službou SMB klienta (Samba).

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
sk_sk: Pokiaľ v sieti beží WINS server , zadajte jeho adresu. Inak nechajte prázdne.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
sk_sk: Pokiaľ v sieti beží WINS server, zadajte sem názov jeho pracovnej skupiny. Inak to nechajte prázdne.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
sk_sk: Sekcia, ktorá obsahuje nastavenia týkajúce sa systému pre zariadenie, na ktorom je táto aplikácia nainštalovaná.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
sk_sk: Automaticky poslať packet Wake-on-LAN k serveru (serverom) tesne predtým, ako prebehne pokus o prístup k zdieľaným súborom alebo službám.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
sk_sk: Zmení spôsob, akým sa táto aplikácia zobrazí na zvolenej obrazovke. Buď v okne alebo na celej obrazovke.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
sk_sk: Zmení rozlíšenie, v akom je zobrazené používateľské prostredie.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
sk_sk: Zmení obnovovaciu frekvenciu, s ktorou je zobrazené používateľské prostredie.

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
sk_sk: Pokiaľ je zapnuté, režim celej obrazovky sa aplikuje pomocou okna namiesto skutočného režimu celej obrazovky. Hlavnou výhodou je použitie v konfigurácii s viacerými obrazovkami, takže ďalšie aplikácie je možné jednoduchšie používať paralelne. Tým sa využije viac zdrojov, takže prehrávanie môže byť menej plynulé.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
sk_sk: V konfigurácii s viacerými obrazovkami sú obrazovky, ktoré nezobrazujú túto aplikáciu, stmavené.

[ctx: #36356]
note: Description of settings category with label #1201 "NFS Client"
en: This category contains the settings for how the NFS client is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre prácu s klientom NFS.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
sk_sk: Kalibrácia používateľského prostredia úpravou hodnôt pre overscan. Použite tento nástroj, pokiaľ je zobrazený obraz príliš veľký alebo príliš malý pre vašu obrazovku.

[ctx: #36358]
en: Allow using channel numbering from multiple backends. Note that the All channels group can contain multiple of the same channel number if using this option. This means that jump to channel number may not work correctly for the All channels group.
sk_sk: Umožňuje používať číslovanie kanálov z viacerých backendov. Všimnite si, že skupina Všetky kanály môže pri použití tejto možnosti obsahovať viacero rovnakých čísel kanálov. To znamená, že skok na číslo kanála nemusí pre skupinu Všetky kanály fungovať správne.

[ctx: #36359]
note: Description of setting with label #36042 "Use limited colour range (16-235)"
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
sk_sk: Použiť obmedzený farebný rozsah (16-235) namiesto plného farebného rozsahu (0-255). Obmedzený rozsah by sa mal použiť, ak je vaša obrazovka obyčajná HDMI TV a nemá PC alebo iný režim na zobrazenie plného farebného rozsahu. Avšak pokiaľ je vaša obrazovka PC monitor, potom ponechajte túto voľbu vypnutú, aby ste mali správnu čiernu.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s výstupom zvuku.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
sk_sk: Vyberte, ako budú nastavené vlastnosti zvukového výstupu: [Pevný] Výstupné vlastnosti sú vo všetkých prípadoch nastavené na pevne určenú vzorkovaciu frekvenciu a konfiguráciu reproduktorov; [Najlepšia zhoda] Výstupné vlastnosti sú nastavené tak, aby boli zakaždým čo najbližšie vlastnostiam zdrojového signálu; [Optimalizovaný] Vlastnosti výstupu sú nastavené na začiatku prehrávania a nezmenia sa v prípade, že sa zmenili vlastnosti zdroja.

[ctx: #36362]
note: Description of setting with label #34100 "Number of channels"
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
sk_sk: Vyberte počet kanálov podporovaných pripojeným zvukovým zariadením alebo počet reproduktorov v prípade analógového pripojenia. Toto nastavenie nemá vplyv na preposielanie nespracovaného zvukového signálu, tzv. passthrough. Poznámka: S/PDIF podporuje iba 2.0 kanály, no napriek tomu dokáže preniesť viackanálový zvukový pomocou formátov, ktoré je možné preposielať.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
sk_sk: Zosilní stopy AC3, ktoré boli zlúčené (downmix) do dvoch kanálov.

[ctx: #36364]
note: Description of setting with label #252 "Stereo upmix"
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
sk_sk: Zvolením umožníte zapnúť upmix 2-kanálového audia na počet audio kanálov určených v konfigurácii kanálov.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
sk_sk: Vyberte si túto možnosť, pokiaľ je váš prijímač schopný dekódovať streamy s Dolby Digital (AC3).

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
sk_sk: Vyberte si túto možnosť, pokiaľ je váš prijímač schopný dekódovať streamy s DTS.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
sk_sk: Vyberte maximálny počet zvukových kanálov / reproduktorov k dispozícii pre dekódovaný zvuk. V prípade použitia optického / koaxiálneho výstupu, táto voľba musí byť nastavená na 2.0

[ctx: #36368]
note: Description of setting with label #348 "Enable passthrough"
en: Select to allow passthrough audio for playback of compressed audio such as Dolby Digital (AC3), DTS, etc. The Client of the AudioEngine, for example Videoplayer, might decide to decode the audio stream under certain conditions. In Videoplayer case, passthrough won't be used for live streams and when you sync playback to display.
sk_sk: Vyberte preposielanie audio signálu pre prehrávanie komprimovaného audio ako Dolby Digital (AC3), DTS a iné. Klient AudioEngine, napríklad Videoplayer, sa môže rozhodnúť, že dekóduje audio stream podľa určitých podmienok. V prípade Videoplayer-u, preposielanie signálu nemôže byť použité pre živé streamy a v prípade, keď synchronizujete prehrávanie na obrazovku .

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
sk_sk: Vyberte si túto možnosť, pokiaľ je váš prijímač schopný dekódovať streamy s TrueHD.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
sk_sk: Vyberte si túto možnosť, pokiaľ je váš prijímač schopný dekódovať streamy s DTS-HD.

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
sk_sk: Vyberte zariadenie, ktoré sa použije na prehrávanie audia, ktoré bolo dekódované ako mp3.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
sk_sk: Vyberte si zariadenie, ktoré sa použije na prehrávanie kódovaných formátov. To sú všetky z formátov uvedené v možnostiach podpory prijímača.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
sk_sk: Nastavte, ako budú spracované zvyky rozhrania, ako sú pohyb v ponuke a dôležité upozornenia.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so vstupnými zariadeniami.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
sk_sk: Konfigurovať akékoľvek pripojené periférne zariadenia.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
sk_sk: Keď je aktivované, šípkami vašej klávesnice sa posúvate po virtuálnej klávesnici. Ak je deaktivované, šípkami posúvate kurzor v texte.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
sk_sk: Pre kontrolu tohto prostredia použite myš alebo zariadenie s dotykovou obrazovkou. Poznámka: Ak to vypnete, stratíte kontrolu nad touto aplikáciou, pokiaľ nebude prítomná klávesnica alebo diaľkové ovládanie.

[ctx: #36378]
note: Description of setting with label #35100 "Enable controller support"
en: Use a game controller to control the interface.
sk_sk: Na ovládanie rozhrania použite herný ovládač.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s internetovým prístupom. Tiež je tu možné vybrať predvolené webové rozhranie.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
sk_sk: Pokiaľ na pripojenie k internetu používate proxy server, nastavte ho tu.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
sk_sk: Nastavte typ použitého proxy servera.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
sk_sk: Nastavte adresu proxy servera.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
sk_sk: Nastavte port proxy servera.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
sk_sk: Nastavte meno užívateľa proxy servera.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
sk_sk: Nastavte heslo proxy servera.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
sk_sk: Pokiaľ má vaše pripojenie k internetu obmedzenú šírku pásma, použite toto nastavenie, aby ste ponechali využitie šírky pásma touto aplikáciou v definovaných limitoch.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia správy napájania.

[ctx: #36388]
note: Description of setting with label #1450 "Put display to sleep when idle"
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
sk_sk: Vypnúť obrazovku pri nečinnosti. Užitočné pre televízory, ktoré sa vypnú, pokiaľ nezistia prítomnosť obrazového signálu.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
sk_sk: Nastavte čas, počas ktorého sa čaká na akúkoľvek aktivitu predtým, ako dôjde k vypnutiu.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
sk_sk: Definujte akú akciu vykonať po uplynutí časovača vypnutia.

[ctx: #36391]
note: Description of settings category with label #14092 "Logging"
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre zapnutie zaznamenávanie udalostí a ladiacich informácií. Tiež môžete zapnúť zaznamenávanie ladiacich informácií špecifických pre komponent, aby vám to pomohlo riešiť týkajúce sa problémy s väčšími podrobnosťami.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
sk_sk: Zapnutie/vypnutie zapisovania ladiacich informácií. Využitie pri hľadaní chýb.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
sk_sk: Vyberte si priečinok, do ktorého sa majú ukladať snímky obrazovky.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
sk_sk: Zapnúť, aby boli 'verbose' správy z ďalších knižníc zahrnuté v denníku ladiacich informácií.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s funkciou hlavného zámku.

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
sk_sk: Tu môžete zapnúť alebo vypnúť hlavný zámok a definovať PIN kód, ktorý sa použije na jeho odomknutie. Tiež môžete určiť, ktoré oblasti aplikácie budú potrebovať PIN, aby ste sa do nich mohli dostať.

[ctx: #36397]
note: Description of setting with label #20076 "Ask for master lock code on startup"
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
sk_sk: Pokiaľ je zapnuté, po spustení tejto aplikácie sa bude vyžadovať kód hlavného zámku.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
sk_sk: Definujte maximálny počet opakovaní predtým, než sa táto aplikácia vypne.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s medzipamäťou.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
sk_sk: Zapnúť medzipamäť na prehrávanie videa, audia alebo DVD diskov z pevného disku.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
sk_sk: Zapnúť medzipamäť na prehrávanie videa z DVD-ROM.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
sk_sk: Zapnúť medzipamäť na prehrávanie videa z lokálnej siete.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
sk_sk: Zapnúť medzipamäť na prehrávanie videa z internetu.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
sk_sk: Zapnúť medzipamäť na prehrávanie audia z DVD-ROM.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
sk_sk: Zapnúť medzipamäť na prehrávanie audia z lokálnej siete.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
sk_sk: Zapnúť medzipamäť na prehrávanie audia z internetu.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
sk_sk: Zapnúť medzipamäť na prehrávanie DVD z DVD-ROM.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
sk_sk: Zapnúť medzipamäť na prehrávanie DVD z lokálnej siete.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
sk_sk: Povoliť cachovanie neznámych typov z internetu.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
sk_sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
sk_sk: Určte typ použitého diaľkového ovládania.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
sk_sk: Vždy spúšťať pomocný nástroj pre Kodi, aby bolo možné použiť diaľkové ovládanie na spustenie Kodi.

[ctx: #36418]
note: Description of setting with label #13603 "Sequence delay time"
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
sk_sk: Určte oneskorenie medzi stlačeniami tlačidiel na univerzálnom diaľkovom ovládaní.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
sk_sk: Zapnutie/vypnutie zapisovania ladiacich informácií. Využitie pri hľadaní chýb.

[ctx: #36420]
note: Description of setting with label #20222 "Look for external subtitles"
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
sk_sk: Hľadať externé titulky pre videá poskytnuté UPnP serverom. To môže spôsobiť veľké zaťaženie procesora, súborového systému a siete.

[ctx: #36421]
note: Description of setting with label #13437 "Prefer VDPAU Video Mixer"
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
sk_sk: Vynechanie zmiešavača VDPAU šetrí zdroje na systémoch s nízkym výkonom, ale mierne znižuje kvalitu obrazu.

[ctx: #36422]
en: Update official add-ons from
sk_sk: Aktualizovať oficiálne doplnky z

[ctx: #36423]
note: Description of setting with label #36422 "Update official add-ons from"
en: By default, add-ons from official repositories will be prevented from being auto-updated from private repositories. For cases such as updating from an add-ons beta repository this option can be switched to [Any repositories] (bear in mind this is a less secure option and enabling it could cause incompatibility and crashes).
sk_sk: V predvolenom nastavení je zabránené doplnkom z oficiálnych repozitárov ich aktualizovanie zo súkromných repozitárov. Pre prípady ako je napríklad aktualizácia z testovacieho (beta) repozitára doplnkov môžete túto voľbu nastaviť na [Akékoľvek repozitáre] (majte na pamäti, že sa jedná o menej bezpečnú možnosť, ktorá môže spôsobovať nekompatibility a pády aplikácie).

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an item is selected in the guide: [Show context menu] Will trigger the context menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] Will instantly tune to the related channel; [Show information] Will display a detailed information with plot and further options; [Record] Will create a recording timer for the selected item. ["Smart select"] The action is choosen dynamically, depending on whether the event is in the past, now or in the future.
sk_sk: Vyberte si, čo sa má stať, keď je vybraná položka TV programu: [Zobraziť kontextové menu] Vyvolá kontextové menu, odkiaľ môžete vybrať ďalšie akcie; [Prepnúť na kanál] Okamžite naladí súvisiaci kanál; [Zobraziť informácie] Zobrazí podrobné informácie so zápletkou a ďalšími možnosťami; [Nahrávať] Vytvorí časovač nahrávania pre zvolenú položku. ["Inteligentný výber"] Akcia je zvolená dynamicky podľa toho, či je udalosť v minulosti, prítomnosti alebo budúcnosti.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
sk_sk: Zobraziť kontextovú ponuku

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
sk_sk: Prepnúť na kanál

[ctx: #36427]
en: Show information
sk_sk: Zobraziť informácie

[ctx: #36428]
en: Record
sk_sk: Nahrávať

[ctx: #36429]
note: Description of setting with label #667 "Enable Dolby Digital transcoding"
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
sk_sk: Vyberte túto možnosť v prípade, že výstup zvuku podporuje iba viackanálový zvuk ako Dolby Digital 5.1 (AC-3), napr. S/PDIF pripojenie. Pokiaľ váš systém podporuje viackanálový PCM zvuk prostredníctvom HDMI, ponechajte túto možnosť vypnutú.

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
sk_sk: Nakonfigurujte, ako bude akcelerované spracovanie videa. To zahŕňa veci ako dekódovanie a škálovanie.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
sk_sk: Zobrazí všetky udalosti v denníku udalostí pre aktuálny profil s možnosťami zobraziť iba určité úrovne.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
sk_sk: Vybrať rozloženia virtuálnej klávesnice.

[ctx: #36433]
note: Description for video related setting #13457: "vaapi sw filter"
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
sk_sk: Pokiaľ je zapnuté, je uprednostňovaná VAAPI vykresľovacia metóda a procesor má menšie vyťaženie. Pokiaľ zažijete zatuhnutia obrazu, vypnite túto možnosť.

[ctx: #36434]
en: If enabled, switch to the channel with the programme to remind when auto-closing the reminder popup.
sk_sk: Ak je táto funkcia zapnutá, pri automatickom zatvorení okna pripomenutia sa prepne na kanál s programom, ktorý sa má pripomenúť.

[ctx: #36435]
en: Sort channel groups by the order supplied by the backend(s). If enabled, groups cannot be reordered in the Group manager
sk_sk: Zoradiť skupiny kanálov podľa poradia poskytnutého backendom (backendmi). Ak je táto možnosť povolená, skupiny nie je možné v správcovi skupín zoradiť

[ctx: #36436]
note: Description for setting #407: "Hardware keyboard layouts" Setting in System -> Input -> Hardware keyboard layouts Select the layout of a physically attached keyboard
en: Select hardware keyboard layout.
sk_sk: Vyberte hardvérové rozloženie klávesnice.

[ctx: #36437]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Official repositories only (default)
sk_sk: Iba oficiálne repozitáre (predvolené)

[ctx: #36438]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Any repositories
sk_sk: Akékoľvek repozitáre

[ctx: #36439]
note: Description of setting with label #19352 "Play next programme automatically"
en: Enable automatic playback of the next programme when playing past programmes (catchup) or for Video On Demand (VOD) channels. Please note that catchup and VOD only work if supported by the channel provider.
sk_sk: Povoliť automatické prehrávanie nasledujúceho programu pri prehrávaní minulých programov (Prehranie od začiatku) alebo pri kanáloch Video na požiadanie (VOD). Upozorňujeme, že funkcie Prehranie od začiatku a VOD fungujú len vtedy, ak ich podporuje poskytovateľ kanálov.

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
sk_sk: Nastaviť počet krokov pre ovládanie hlasitosti.

[ctx: #36443]
note: Description of setting with label #14126 "Whitelist"
en: Whitelisted modes give the user the control to choose which display modes are allowed or not allowed to be used
sk_sk: Zoznam povolených režimov poskytuje používateľovi kontrolu nad tým, ktoré režimy zobrazenia sú povolené alebo zakázané použiť

[ctx: #36444]
note: Description of setting with label #14127 "Whitelist"
en: Select this option to allow using 3:2 pulldown refresh rates (playing 23.976 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 24 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 23.976 Hz or 24 Hz mode.
sk_sk: Túto možnosť vyberte, ak chcete umožniť používanie obnovovacích frekvencií v pomere 3:2 (prehrávanie videa s frekvenciou 23,976 FPS na monitore s frekvenciou 59,94 Hz alebo prehrávanie videa s frekvenciou 24 FPS na monitore s frekvenciou 60 Hz). Túto možnosť môžete použiť, ak váš monitor nemá režim 23,976 Hz alebo 24 Hz.

[ctx: #36445]
note: Description of setting with label #14128 "Whitelist"
en: Select this option to allow using double refresh rates (playing 29.97 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 30 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 29.97 Hz or 30 Hz mode.
sk_sk: Túto možnosť vyberte, ak chcete umožniť používanie dvojitej obnovovacej frekvencie (prehrávanie videa s frekvenciou 29,97 FPS na monitore s frekvenciou 59,94 Hz alebo prehrávanie videa s frekvenciou 30 FPS na monitore s frekvenciou 60 Hz). Túto možnosť môžete použiť, ak váš monitor nemá režim 29,97 Hz alebo 30 Hz.

[ctx: #36460]
note: Description of settings with label #14112 "Enable event logging"
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
sk_sk: Zaznamenávanie udalostí umožní mať prehľad v tom, čo sa stalo.

[ctx: #36461]
note: Description of settings with label #14113 "Enable notification event logging"
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
sk_sk: Notifikačná udalosť popisuje pravidelné procesy a akcie vykonávané systémom alebo používateľom.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
sk_sk: Stereoskopický 3D režim / Aktuálny

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
sk_sk: Stereoskopický 3D režim

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
sk_sk: Zakázaný

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
sk_sk: Hore / Dole

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
sk_sk: Vedľa seba

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
sk_sk: Anaglyf červená / azúrová

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
sk_sk: Anaglyf zelená / purpurová

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
sk_sk: Prekladané

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
sk_sk: Založený na hardvéri

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
sk_sk: Monoskopický / 2D

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
sk_sk: Anaglyf žltá / modrá

[ctx: #36511]
note: name of a stereoscopic mode
en: Checkerboard
sk_sk: Šachovnica

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
sk_sk: Režim prehrávania stereoskopických 3D videí

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
sk_sk: Opýtaj sa ma

[ctx: #36523]
note: Description of setting with label #458 "Limit sampling rate (kHz)"
en: Maximum sampling rate for S/PDIF or sampling rate for fixed output configuration.
sk_sk: Maximálna vzorkovacia frekvencia pre S/PDIF alebo vzorkovacia frekvencia pre konfiguráciu s pevne stanoveným výstupom.

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
sk_sk: Preferovaný režim

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
sk_sk: Rovnaký ako film (autodetekcia)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
sk_sk: Vypnúť stereoskopický 3D režim po skončení prehrávania

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
sk_sk: Vybrať režim prehrávania

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
sk_sk: Vybrať stereoskopický 3D režim

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
sk_sk: Zvoliť alternatívny režim...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
sk_sk: Rovnaký ako film

[ctx: #36533]
note: Description of setting with label #346 "Normalize levels on downmix"
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
sk_sk: Vyberte, ako sa má downmixovať zvuk, napr. z 5.1 na 2.0.[CR][Zapnuté] Zachová úroveň hlasitosti pôvodného zdroja zvuku, avšak dynamický rozsah sa zmenší.[CR][Vypnuté] Zachová pri downmixe dynamický rozsah pôvodného zdroja zvuku, avšak hlasitosť bude nižšia. Poznámka: Dynamický rozsah je rozdiel medzi najtichšími a najhlasnejšími zvukmi v zdroji zvuku. Zapnite toto nastavenie, pokiaľ sú dialógy vo filme sotva počuteľné.

[ctx: #36534]
note: Description of setting with label #668 "Component-specific logging..."
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
sk_sk: Určiť dodatočné knižnice, ktorých verbose správy budú zahrnuté v denníku ladiacich informácií.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
sk_sk: Stereoskopický 3D režim videa

[ctx: #36536]
note: label of a toggle option that allows to invert the stereoscopic 3d mode
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
sk_sk: Invertovať stereoskopický 3D režim (prehodiť oči)

[ctx: #36537]
note: Description of setting with label #36520 "Playback mode of stereoscopic videos"
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
sk_sk: Vyberte, v akom režime budú prehrávané stereoskopické 3D videá.[CR][Opýtať sa] Zobrazí dialógové okno na výber požadovaného režimu pre každé prehrávanie.[CR][Uprednostňovaný režim] Použije uprednostňovaný režim určený v sekcii "Systém -> Hardvér videa" v nastaveniach.[CR][Monoskopický / 2D] Prehrá video ako / 2D.[CR][Ignorovať] Vypne akékoľvek stereoskopické 3D spracovanie a zaobchádzanie.

[ctx: #36538]
note: Description of setting with label #36526 Disable stereoscopic mode when playback is stopped
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
sk_sk: [Zapnuté] Prepne GUI (a niektoré televízory) naspäť do 2D režimu, medzi videami v playliste alebo po skončení prehrávania.[CR][Vypnuté] GUI a TV ostanú v stereoskopickom 3D režime. U playliste videí so zmiešaným stereoskopickým 3D a 2D obsahom ostane GUI v stereoskopickom 3D režime, aj keď sa prehráva nestereoskopické 2D video.

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
sk_sk: Zmení stereoskopický 3D režim používateľského prostredia.

[ctx: #36540]
note: Description of setting with label #36524 "Preferred mode"
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
sk_sk: Uprednostňovaný režim, v ktorom by sa mali prehrávať stereoskopické 3D médiá, ako napr. videá.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
sk_sk: AirPlay klientom povolí ovládanie hlasitosti.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
sk_sk: Povoliť hardvérové dekódovanie video súborov.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
sk_sk: Stereoskopická 3D hĺbka titulkov

[ctx: #36546]
note: Description of setting with label #36545 "Subtitle stereoscopic depth"
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
sk_sk: Nastaví vizuálnu hĺbku titulkov pre stereoskopické 3D videá. Čím vyššia je hodnota, tým sa budú javiť titulky divákovi bližšie.

[ctx: #36547]
note: Description of setting with label #36097 "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: Sets the peak luminance level for GUI elements while the display is in HDR PQ mode. This affects all OSD, subtitles and graphics that are SDR in origin.
sk_sk: Nastavuje maximálnu úroveň jasu pre prvky grafického rozhrania (GUI), keď je displej v režime HDR PQ. Toto ovplyvňuje všetky OSD, titulky a grafiku, ktoré sú pôvodne SDR.

[ctx: #36548]
note: Description of setting with label #37021 "Set GUI resolution limit"
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
sk_sk: Obmedzuje rozlíšenie GUI, aby sa ušetrila pamäť. Nemá vplyv na prehrávanie videa. Vyžaduje reštart.

[ctx: #36549]
note: Description of setting with label #1268 "iOS 8 compatibility mode"
en: Enables support for receiving "Videos" and "Pictures" via AirPlay. This needs to be disabled when using iOS 9 or later clients to restore music streaming via AirPlay. "Videos" and "Pictures" are only supported for iOS clients using iOS 8.x and older.
sk_sk: Zapne podporu pre príjem "Videí" a "Obrázkov" prostredníctvom AirPlay. To treba vypnúť, ak používate klientov s iOS 9 alebo novším, aby sa obnovilo streamovanie hudby prostredníctvom AirPlay. "Videá" a "Obrázky" sú podporované iba u iOS klientov používajúcich iOS 8.x a starší.

[ctx: #36550]
note: Name of a setting
en: Stereoscopic 3D effect strength
sk_sk: Sila stereoskopického 3D efektu

[ctx: #36551]
note: Description of setting with label #36550 "Stereoscopic 3D effect strength"
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
sk_sk: Definuje silu stereoskopického 3D efektu v GUI. To sa spraví ovládaním hĺbky vnímania v rámci GUI, čiže čím vyššia je hodnota, tým viac prvkov vyskočí z obrazovky. [Nula] Vypne stereoskopický 3D efekt u GUI.[CR]Pre dosiahnutie dobrého vizuálneho zážitku by mala byť hodnota väčšia pre malé obrazovky a nižšia pre veľké obrazovky. Poznámka: túto možnosť nepodporujú všetky vzhľady.

[ctx: #36552]
note: Description of setting "System -> Video output -> NoOfBuffers" with label #36043
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
sk_sk: Definuje počet prezentačných zásobníkov použitých ovládačom grafickej karty. Vyberte si 2, pokiaľ ovládač používa dvojnásobný buffering alebo 3 pre trojnásobný buffering.

[ctx: #36553]
note: label of a setting, allowing to specify tonemap method
en: Tone mapping
sk_sk: Mapovanie tónov

[ctx: #36554]
note: label of a setting, tone mapping method
en: off
sk_sk: vypnuté

[ctx: #36556]
note: label of a setting, allowing to specify tone mapping parameter
en: Tone mapping parameter
sk_sk: Parameter pre mapovanie tónov

[ctx: #36557]
note: label of a setting, tone mapping method
en: ACES Filmic
sk_sk: ACES Filmový

[ctx: #36560]
en: Colour management
sk_sk: Správa farieb

[ctx: #36561]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management" with label #36560
en: Reproduce video colours accurately using a display profile or a 3D lookup table.
sk_sk: Zabezpečiť presnú reprodukciu farieb videa pomocou profilu displeja alebo 3D vyhľadávacej tabuľky.

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
sk_sk: Režim správy farieb

[ctx: #36563]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management mode" with label #36562
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
sk_sk: Použiť na korekciu farieb videa predvypočítanú 3D vyhľadávaciu tabuľku alebo vypočítať pre každé video transformáciu na základe profilu vášho displeja. Uprednostňuje sa predvypočítaná 3D vyhľadávacia tabuľka, keďže umožňuje využiť pokročilé funkcie a vysokú presnosť v ArgyllCMS. Korekcia založená na profile displeja je užitočná na testovanie rôznych parametrov alebo na emulovanie nastavení displeja, pre ktoré nemáte pripravené 3D LUT.

[ctx: #36565]
note: Description of setting "System -> Video output -> 3D LUT" with label #36564
en: Select the 3DLUT file to be used by default. If you place multiple 3DLUT files in the same directory, then you can switch between them in the OSD menu during video playback. This allows for multiple display profiles to account for different viewing environments and source materials, for example gamma 2.2 for daytime viewing and 2.4 for nighttime.
sk_sk: Vyberte 3DLUT súbor, ktorý bude použitý ako predvolený. Pokiaľ umiestnite viac 3DLUT súborov do toho istého priečinka, môžete medzi nimi prepínať pomocou ponuky OSD počas prehrávania videa. To dovoľuje mať viac obrazových profilov pre rôzne prostredia a rôzne zdrojové súbory, napríklad gamma 2.2 pre denné a 2.4 pre nočné sledovanie.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
sk_sk: ICC profil displeja

[ctx: #36567]
note: Description of setting "System -> Video output -> ICC display profile" with label #36566
en: By providing a display profile, you can modify video parameters such as gamma, color primaries and whitepoint during playback. An ICC source profile is created based on the parameters and linked with the display ICC profile set here. This support is experimental and lacks near black adjustment towards display native black (causing raised black level) and white level scaling when a different whitepoint from display native is selected (as a workaround, adjust video brightness down to avoid clipping).
sk_sk: Sprostredkovaním profilu obrazovky môžete upravovať parametre ako sú gamma, farebný priestor a biely bod počas prehrávania videa. Vytvorený ICC zdrojový profil je založený na parametroch a spojený s ICC profilom obrazovky nastaveným tu. Táto podpora je experimentálna a chýba jej prispôsobenie takmer čiernej voči pôvodnej obrazovkovej čiernej (čo spôsobuje zvýšené hodnoty čiernej) a škálovanie hodnôt bielej pokiaľ je zvolený odlišný biely bod z pôvodnej obrazovky (riešením je prispôsobiť jas videa jeho znížením pre vyhnutie sa problému s predimenzovaním).

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
sk_sk: Biely bod

[ctx: #36569]
note: Description of setting "System -> Video output -> Whitepoint" with label #36568
en: Changing video whitepoint to D93 is mainly useful for older Japanese NTSC material which looks too red when played back on a D65 display. Adjust video brightness setting down to avoid clipping to display native whitepoint.
sk_sk: Zmena bieleho bodu na D93 je prevažne používaná pre staršie typy Japonského NTSC materiálu, ktorý vyzerá príliš červený keď je prehrávaný na D65 obrazovke. Prispôsobte jas videa jeho znížením pre vyhnutie sa problému s predimenzovaním bieleho bodu na pôvodnú hodnotu obrazovky.

[ctx: #36570]
en: Primaries
sk_sk: Primárne body

[ctx: #36571]
note: Description of setting "System -> Video output -> Primaries" with label #36570
en: Select the primary color coordinates according to source material. Older HD material may have been mastered on displays with BT.601 primaries.
sk_sk: Vyberte farebný priestor podľa zdrojového materiálu. Staršie HD materiály môžu byť spracované na displejoch s farebným priestorom typu BT.601.

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
sk_sk: Gama režim

[ctx: #36573]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma mode" with label #36572
en: Select the gamma curve formula. Use BT.1886 for gamma curve that accounts for display black and white levels and avoids perceptual clipping. Use input offset for a similar curve with a manually specified effective gamma. Output offset allows for perceptual clipping, but can be used to compensate for incorrect mastering monitor settings that lead to too bright dark details. Absolute gamma does not account for display black at all and will clip the lowest levels to display black on any display with higher than zero black level.
sk_sk: Vyberte popis gamma krivky. Použite BT.1886 pre gamma krivku ktorá zoberie v úvahu zobrazenie úrovní čiernej a bielej a vyhne sa vnemovému predimenzovaniu. Použite posun vstupu pre podobnú krivku s manuálne špecifikovanou efektívnou gammou. Posun výstupu dovoľuje vnemovému predimenzovaniu, ale dokáže byť použitý ako kompenzácia pre nesprávne nastavenie obrazovky ktoré môže viesť k prílišnému jasu v tmavých detailoch. Absolútna gamma neberie v úvahu zobrazovanú čiernu za žiadnych okolností a zachytí najnižšie úrovne na zobrazenie čiernej na akejkoľvek obrazovke s vyššou než nulovou čiernou.

[ctx: #36574]
en: Gamma
sk_sk: Gama

[ctx: #36575]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma" with label #36574
en: Gamma for selected gamma curve type. For input and output offset, the result at 50% will match an absolute gamma curve with this gamma value.
sk_sk: Gamma pre vybraný typ gamma krivky. Pre posun vstupu a vústupu, sa výsledok pri 50% bude zhodovať s celkovou gamma krivkou pre túto gamma hodnotu.

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
sk_sk: Veľkosť vyhľadávacej tabuľky

[ctx: #36577]
note: Description of setting "System -> Video output -> Lookup table size" with label #36576
en: Specify the resolution for the 3D lookup table. Use a lower resolution for quick preview and higher resolution for more accurate picture. Using a high resolution may take seconds to prepare when parameters are changed or a new video is started.
sk_sk: Špecifikujte rozlíšenie pre 3D lookup table. Použite nižšie rozlíšenie pre rýchly náhľad a vyššie rozlíšenie pre presnejší obraz. Pri použití vysokého rozlíšenia môže trvať načítavanie niekoľko sekúnd, pokiaľ sa zmenia parametre alebo je spustené nové video.

[ctx: #36578]
note: Description of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR" with label #36098
en: Improves video quality by using 10-bit video surfaces for Standard Dynamic Range (SDR) video.[CR][Auto detect] Enables 10 bit for SDR only if the connected display supports HDR.[CR][Always] Enables 10 bit for SDR even if the connected display doesn't support HDR.[CR][Never] Do not use 10 bit for SDR.[CR]HDR passthrough mode always uses 10-bit regardless of this setting.
sk_sk: Zlepšuje kvalitu videa použitím 10-bit pre video so štandardným dynamickým rozsahom (SDR). 10 bitov pre SDR [CR] [Automatická detekcia] Povoliť 10 bitov pre SDR, len ak pripojený displej podporuje HDR. 10 bitov pre SDR [CR] [Vždy] Povoliť 10 bitov pre SDR, aj keď pripojený displej nepodporuje HDR. 10 bitov pre SDR [CR] [Nikdy] Nepoužívať 10 bitov pre SDR. 10 bitov pre SDR [CR]Režim HDR passthrough vždy používa 10 bitov bez ohľadu na toto nastavenie.

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
sk_sk: 3D LUT súbor

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
sk_sk: ICC profil

[ctx: #36583]
en: Input offset
sk_sk: Vstupný ofset

[ctx: #36584]
en: Output offset
sk_sk: Výstupný ofset

[ctx: #36585]
en: Absolute
sk_sk: Absolútny

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
sk_sk: D65 (štandard)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
sk_sk: D93 (japonské NTSC)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
sk_sk: Automaticky

[ctx: #36598]
note: Description of setting with label #36099 "Dither"
en: Eliminate banding caused by RGB level conversion or other processing by adding a small amount of noise to the picture. This can be disabled for slower systems, or when Kodi is set to limited range RGB output and no video processing is needed.
sk_sk: Eliminovať efekt pásov spôsobený konverziou RGB úrovní alebo iným spracovaním tak, že sa do obrazu pridá malé množstvo šumu. Toto je možné vypnúť na pomalších systémoch alebo v prípade, že je Kodi nastavené na výstup v obmedzenom RGB rozsahu a nie je potrebné žiadne spracovanie videa.

[ctx: #36599]
note: Description of setting with label #36100 "Dither depth"
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
sk_sk: Presnosť výstupu ditheringu videa v bitoch. Použite to najvyššie nastavenie, kde sa neprejaví efekt pásov. Predvolená hodnota 8 je odporúčaná pre väčšinu systémov. Pokiaľ je vaša grafická karta nastavená tak, aby škálovala výstupné RGB úrovne alebo používate obrazovku notebooku, nastavenie na 7 alebo 6 bitov môže tento efekt eliminovať viac. Nižšie nastavenia sú k dispozícii len na testovacie účely, aby bolo možné ľahšie vidieť, či je dithering aplikovaný a či veľkosť šumového pixelu pre dithering zodpovedá rozlíšeniu obrazovky.

[ctx: #36600]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s hudobnou knižnicou.

[ctx: #36601]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať so zoznamami hudobných súborov.

[ctx: #36602]
note: Description of settings category with label #1273 "AirPlay"
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa má zaobchádzať s AirPlay službou.

[ctx: #36603]
note: Description of settings category with label #14220 Display
en: This category contains the settings for displays.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia obrazoviek.

[ctx: #36605]
en: Updates
sk_sk: Aktualizácie

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
sk_sk: Inštalovať aktualizácie automaticky

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
sk_sk: Oznámiť, ale neinštalovať aktualizácie

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
sk_sk: Nikdy nekontrolovať dostupnosť aktualizácií

[ctx: #36609]
en: Show notifications
sk_sk: Zobraziť oznámenia

[ctx: #36610]
note: Description of settings category "Add-ons"
en: This category contains settings for the add-on system.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia systému doplnkov.

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
sk_sk: Zmeniť ako sa má zaobchádzať s automatickým aktualizovaním doplnkov.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
sk_sk: Zobraziť oznámenie, keď bol doplnok aktualizovaný.

[ctx: #36613]
note: Description of setting with label #24996 "Manage dependencies"
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
sk_sk: Správa modulov a podpora pre knižnice, ktoré boli automaticky nainštalované ako závislosti iných doplnkov. Položky v zozname ako "Osirotené" už nie sú viac vyžadované žiadnym doplnkom a je bezpečné ich odinštalovať.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
sk_sk: Zobraziť doplnky, ktoré aktuálne bežia na pozadí.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
sk_sk: Neznáme zdroje

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
sk_sk: Povoliť inštaláciu doplnkov z neznámych zdrojov.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
sk_sk: Kvôli bezpečnosti je inštalácia doplnkov z neznámych zdrojov zakázaná.

[ctx: #36618]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "System -> Add-ons -> Unknown sources"
en: Add-ons will be given access to personal data stored on this device. By allowing, you agree that you are solely responsible for any loss of data, unwanted behaviour, or damage to your device. Proceed?
sk_sk: Doplnkom bude daný prístup k osobným údajom uloženým na tomto zariadení. Tým, že to umožníte, súhlasíte s tým, že iba vy ste zodpovední za stratu vašich dát, neželané správanie alebo poškodenie vášho zariadenia. Chcete pokračovať?

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
sk_sk: Vysoko kvalitný downscaling

[ctx: #36620]
note: Description of setting "Pictures -> Slideshow -> High Quality Downscaling" with label #36619
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
sk_sk: Povoliť vysokokvalitné škálovanie obrázkov do nižšieho rozlíšenia (používa viac pamäte a má mierny dopad na výkon).

[ctx: #36621]
note: Label of a setting, allow the maximum smbclient protocol to be configured
en: Maximum protocol version
sk_sk: Najvyššia verzia protokolu

[ctx: #36622]
note: Description of setting with label #36621 "Maximum protocol version"
en: Set the maximum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 or SMBv1 compatibility may be required with older NAS and Windows shares.
sk_sk: Nastavte najvyššiu verziu SMB protokolu, ktorá sa má vyjednávať počas vytvárania spojení. Vnútenie kompatibility pre SMBv2 alebo SMBv1 možno bude potrebné pri starších NAS a Windows zdieľaniach.

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
sk_sk: Žiadne

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
sk_sk: Klient

[ctx: #36628]
note: Label of a setting, allow the minimum smbclient protocol to be configured
en: Minimum protocol version
sk_sk: Minimálna verzia protokolu

[ctx: #36629]
note: Description of setting with label #36628 "Minimum protocol version"
en: Set the minimum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 may be required to prevent SMBv1 use on some OS.
sk_sk: Nastavte minimálnu verziu protokolu SMB pre vyjednávanie počas vytvárania pripojenia. Môže sa vyžadovať vynútenie SMBv2 na zabránenie použitia SMBv1 na niektorých operačných systémoch.

[ctx: #36630]
note: Label of a setting, sets additional config required for some proprietary SMBv1 implementations (mostly routers)
en: Use legacy security
sk_sk: Použiť staršie zabezpečenie

[ctx: #36631]
note: Description of setting with label #36630 "Use legacy security"
en: Force weak SMBv1 security for compatibility with the USB sharing features on some WiFi routers and NAS devices.
sk_sk: Vynútiť slabé zabezpečenie SMBv1 pre kompatibilitu s funkciami zdieľania USB na niektorých WiFi smerovačoch a NAS zariadeniach.

[ctx: #36632]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control via HTTP"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should never be exposed on the Internet. A password should be set below. Proceed?
sk_sk: Ktokoľvek, kto má prístup k webovému rozhraniu, bude môcť úplne ovládať túto aplikáciu, a teda aj toto zariadenie, preto by nikdy nemalo byť vystavené na internete. V sekcií nižšie by malo byť nastavené heslo. Pokračovať?

[ctx: #36633]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control from applications on other systems"
en: These services offer neither authentication nor encryption. Anyone who can connect to them will be able to completely control this application and, therefore, this device, so they should never be exposed to the Internet. Proceed?
sk_sk: Tieto služby neponúkajú overovanie ani šifrovanie. Ktokoľvek, kto sa k nim dokáže pripojiť, bude môcť úplne ovládať túto aplikáciu, a teda aj toto zariadenie, preto by nikdy nemali byť vystavené na internete. Pokračovať?

[ctx: #36634]
note: Text in confirm dialog when disabling setting "Services -> Control -> Require authentication"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should be secured by a password. Are you sure you want to disable authentication?
sk_sk: Každý, kto má prístup k webovému rozhraniu, bude môcť úplne ovládať túto aplikáciu, a teda aj toto zariadenie, preto by malo byť zabezpečené heslom. Ste si istí, že chcete vypnúť overovanie?

[ctx: #36635]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration
en: If web server authentication is enabled, a password must be entered as well.
sk_sk: Ak je povolené overovanie webového servera, je potrebné zadať aj heslo.

[ctx: #36636]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration by enabling authentication without a password set
en: You must first enter a password before web server authentication can be enabled.
sk_sk: Pred povolením overovania webového servera musíte najprv zadať heslo.

[ctx: #36638]
note: Menuitem at "Settings -> System -> Add-ons"
en: Remove all orphaned add-ons
sk_sk: Odstrániť všetky opustené doplnky

[ctx: #36639]
note: Description of setting with label #36638 "Remove all orphaned dependencies"
en: Remove all modules and support libraries that have been automatically installed and are in an orphaned state.
sk_sk: Odstrániť všetky moduly a podporné knižnice, ktoré boli automaticky nainštalované a sú v osirotenom stave.

[ctx: #36640]
note: Dialog caption
en: Orphaned add-ons
sk_sk: Osirotené doplnky

[ctx: #36641]
note: Dialog text if orphaned add-ons were found and removed
en: The following orphaned add-ons were removed from your system: {0:s}.
sk_sk: Zo systému boli odstránené nasledujúce osirotené doplnky:{0:s}.

[ctx: #36642]
note: Dialog text if no more orphaned add-ons left on the system
en: No orphaned add-ons to remove.
sk_sk: Žiadne osirotené doplnky na odstránenie.

[ctx: #36899]
note: Description of setting with label #729 "Enable SSL"
en: Enables SSL encryption in the webserver. Certificate special://userdata/server.pem and Key special://userdata/server.key must be created manually
sk_sk: Povolí šifrovanie SSL vo webovom serveri. Certifikát special://userdata/server.pem a kľúč special://userdata/server.key musia byť vytvorené ručne

[ctx: #36900]
en: movie
sk_sk: film

[ctx: #36901]
en: movies
sk_sk: filmy

[ctx: #36902]
en: TV show
sk_sk: Seriál

[ctx: #36903]
en: TV shows
sk_sk: Seriály

[ctx: #36904]
en: season
sk_sk: séria

[ctx: #36905]
en: seasons
sk_sk: série

[ctx: #36906]
en: episode
sk_sk: epizóda

[ctx: #36907]
en: episodes
sk_sk: epizódy

[ctx: #36908]
en: music video
sk_sk: hudobné video

[ctx: #36909]
en: music videos
sk_sk: hudobné videá

[ctx: #36910]
en: set
sk_sk: kolekcia

[ctx: #36911]
en: sets
sk_sk: kolekcie

[ctx: #36913]
en: videos
sk_sk: videá

[ctx: #36914]
en: music
sk_sk: hudba

[ctx: #36915]
en: music
sk_sk: hudba

[ctx: #36916]
en: artist
sk_sk: interpret

[ctx: #36917]
en: artists
sk_sk: interpreti

[ctx: #36919]
en: albums
sk_sk: albumy

[ctx: #36920]
en: song
sk_sk: skladba

[ctx: #36921]
en: songs
sk_sk: skladby

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
sk_sk: (pre zrakovo postihnutých)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
sk_sk: (komentár režiséra)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
sk_sk: (komentár režiséra 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
sk_sk: Naposledy použitý profil

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
sk_sk: Prehľadávať do

[ctx: #37016]
note: Description of setting with label #448 "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
sk_sk: Vyberte si túto možnosť, pokiaľ je váš prijímač schopný dekódovať stream s Dolby Digital Plus (E-AC3).

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
sk_sk: Nastaviť limit rozlíšenia užívateľského prostredia

[ctx: #37022]
en: UPnP player
sk_sk: UPnP prehrávač

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
sk_sk: Želáte si zastaviť prehrávanie na ovládanom zariadení?

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
sk_sk: Konfigurovať nastavenia kodéra zvuku, ako napr. kvalita a úroveň kompresie

[ctx: #37026]
en: Auto
sk_sk: Automaticky

[ctx: #37030]
en: Unlimited
sk_sk: Neobmedzené

[ctx: #37031]
note: Description of setting #14102 Blu-ray playback mode
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
sk_sk: Špecifikuje, ako by mali byť otvorené / prehrávané Blu-ray disky. Poznámka: Pri niektorých diskoch nie je ponuka plne podporovaná a môže spôsobiť problémy.

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
sk_sk: Dostupnosť

[ctx: #37033]
note: Description of category #287 Subtitles
en: This category contains the settings for subtitles
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre titulky

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
sk_sk: Uprednostňovať zvukovú stopu pre zrakovo postihnutých

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
sk_sk: Uprednostňovať zvukovú stopu pre zrakovo postihnutých oproti inými zvukovým stopám v tom istom jazyku

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
sk_sk: Uprednostňovať zvukovú stopu pre sluchovo postihnutých

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
sk_sk: Uprednostňovať zvukovú stopu pre sluchovo postihnutých oproti iným zvukovým stopám v tom istom jazyku

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
sk_sk: Uprednostňovať titulky pre sluchovo postihnutých

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
sk_sk: Uprednostňovať titulky pre sluchovo postihnutých oproti iným titulkom v tom istom jazyku

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
sk_sk: Uprednostňovať predvolené zvukové stopy

[ctx: #37041]
note: Description of setting #37040 Playback
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
sk_sk: Pokiaľ je zapnuté, zvukové stopy, ktoré sú označené ako predvolené (a zodpovedajú uprednostňovanému jazyku) sú uprednostňované oproti zvukovým stopám s vyššou kvalitou (počet kanálov, kodek, ...).

[ctx: #37042]
note: Description of setting Skip steps
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
sk_sk: Definuje, aké veľkosti krokov sa použijú po stlačení tlačidiel na preskočenie. Pokiaľ je vybraných viac krokov s smere preskočenia, tie je možné aplikovať v následných stlačeniach tlačidla na preskočenie v rámci definovaného oneskorenia preskočenia. Kroky na rýchle pretáčanie dopredu (pozitívne) a rýchle pretáčanie dozadu (negatívne) možno definovať nezávisle.

[ctx: #37043]
note: Description of setting Skip delay
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
sk_sk: Definuje dobu, po ktorú čakať na po sebe idúce stlačenia klávesov pred samotným preskočením. Aplikuje sa len vtedy, keď sa používa inteligentné preskakovanie (keď sa použije viac ako jedno preskočenie v danom smere).

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
sk_sk: Extrahovať náhľady kapitol

[ctx: #37045]
note: Description of setting #37044 Extract chapter thumbnails"
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
sk_sk: Extrahovať náhľady kapitol pre prezentáciu v dialógovom okne pre kapitoly / záložky. To môže zvýšiť zaťaženie procesora.

[ctx: #37048]
note: Setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable WS-Discovery Service
sk_sk: Povoliť službu WS-Discovery

[ctx: #37049]
note: Description of setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable service to search for SMB services using the WS-Discovery protocol
sk_sk: Povoliť služby na vyhľadávanie SMB služieb pomocou protokolu WS-Discovery

[ctx: #37050]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]WS-Discovery[/B] component
sk_sk: Podrobné logovanie pre komponent [B]WS-Discovery[/B]

[ctx: #37051]
note: Setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS Protocol Version
sk_sk: Verzia protokolu NFS

[ctx: #37052]
note: Description of setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS protocol version to use when establishing NFS connections
sk_sk: Verzia protokolu NFS, ktorá sa má použiť pri vytváraní NFS spojení

[ctx: #37053]
note: Settings / Services "Chunk Size" group label
en: Chunk Size
sk_sk: Veľkosť časti

[ctx: #37054]
note: Setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: NFS Chunk Size
sk_sk: Veľkosť NFS časti

[ctx: #37055]
note: Description of setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: Data chunk size used on NFS connections
sk_sk: Veľkosť dátovej časti používanej v NFS pripojeniach

[ctx: #37056]
note: Setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: SMB Chunk Size
sk_sk: Veľkosť SMB časti

[ctx: #37057]
note: Description of setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: Data chunk size used on SMB connections
sk_sk: Veľkosť dátovej časti používanej v SMB pripojeniach

[ctx: #37101]
note: Settings / Services "Caching" category label
en: Caching
sk_sk: Ukladanie do vyrovnávacej pamäte

[ctx: #37102]
note: Description of category #37101 "Caching"
en: This category contains settings that configure caching of local and network files, and internet streams.
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia, ktoré konfigurujú ukladanie lokálnych a sieťových súborov a internetových streamov do vyrovnávacej pamäte.

[ctx: #37103]
note: Setting #37103 "Buffer Mode"
en: Buffer Mode
sk_sk: Režim bufferu

[ctx: #37104]
note: Description of setting #37103 "Buffer Mode"
en: Configure the media content to buffer.
sk_sk: Konfigurácia mediálneho obsahu na ukladanie do bufferu.

[ctx: #37105]
note: Setting #37105 "Memory Size"
en: Memory Size
sk_sk: Veľkosť pamäte

[ctx: #37106]
note: Description of setting #37105 "Memory Size"
en: The size of the memory buffer in Mbytes. Setting zero (0) forces buffering to disk, which is not recommend on flash storage devices (eMMC, SD cards, SSD).
sk_sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte v MB. Nastavením nuly (0) sa vynúti ukladanie vyrovnávacej pamäte na disk, čo sa neodporúča pri pamäťových zariadeniach typu flash (eMMC, SD karty, SSD).

[ctx: #37107]
note: Setting #37107 "Read Factor"
en: Read Factor
sk_sk: Faktor čítania

[ctx: #37108]
note: Description of setting #37107 "Read Factor"
en: Determines cache fill rate in terms of avg. bitrate of stream x Read Factor. Increasing this multiple, cache fills faster. Large multiples may cause CPU spikes on some devices, saturate the connection and worsen performance.[CR][Adaptive] Uses dynamically calculated Read Factor based on cache level.
sk_sk: Určuje mieru zaplnenia vyrovnávacej pamäte v zmysle priemerného dátového toku streamu x Faktor čítania. Zvýšením tohto násobku sa vyrovnávacia pamäť zapĺňa rýchlejšie. Veľké násobky môžu na niektorých zariadeniach spôsobiť nárasty nároku na CPU, nasýtiť pripojenie a zhoršiť výkon [CR] [Adaptívny] Používa dynamicky vypočítaný Faktor čítania na základe úrovne vyrovnávacej pamäte.

[ctx: #37109]
note: Description of setting "Chunk Size"
en: The data chunk size to use when a filesystem or protocol does not force the value, e.g. NFS will override this with its own value.
sk_sk: Veľkosť časti dát, ktorá sa má použiť, ak súborový systém alebo protokol nevyžaduje túto hodnotu, napr. systém NFS ju prepíše vlastnou hodnotou.

[ctx: #37110]
note: Value of setting - NONE
en: No buffer
sk_sk: Žiadny buffer

[ctx: #37111]
note: Value of setting - TRUE INTERNET
en: Only buffer true internet streams: HTTP, HTTPS, etc.
sk_sk: Bufferovať iba skutočné internetové streamy: HTTP, HTTPS atď.

[ctx: #37112]
note: Value of setting - INTERNET
en: Buffer all internet filesystems, including: FTP, WebDAV, etc.
sk_sk: Bufferovať všetky internetové systémy súborov vrátane: FTP, WebDAV atď.

[ctx: #37113]
note: Value of setting - NETWORK
en: Buffer all network filesystems, including: SMB, NFS, etc.
sk_sk: Bufferovať všetky sieťové systémy súborov vrátane: SMB, NFS, etc.

[ctx: #37114]
note: Value of setting - ALL
en: Buffer all filesystems, including local files
sk_sk: Bufferovať všetky systémy súborov vrátane lokálnych súborov

[ctx: #37115]
note: Value of setting #37105 "Memory Size"
en: Caches entire file on disk storage
sk_sk: Uloží celý súbor do vyrovnávacej pamäte na disku

[ctx: #37116]
note: Value of setting #37107 "Read Factor"
en: Adaptive
sk_sk: Adaptívne

[ctx: #37120]
note: Value of setting - Byte
en: {0:d} Byte
sk_sk: {0:d} Bajt

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
sk_sk: Zobraziť údaj "Všetky položky"

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
sk_sk: Zobraziť položku "Všetky položky" v priečinku, napr. "Všetky albumy" alebo "Všetky série".

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
sk_sk: Obmedziť aktualizácie GUI počas prehrávania

[ctx: #38014]
note: Description for the setting with label #38013 "Limit GUI updates when playing video"
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
sk_sk: Obmedzí rýchlosť (fps) použitú na aktualizáciu GUI počas prehrávania videí. Tým sa môže znížiť zaťaženie procesora a tak sa odstránia problémy s prehrávaním, keď je zobrazené GUI.

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
sk_sk: Neobmedzené

[ctx: #38017]
note: Description of setting #14111 "Blu-ray region code"
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
sk_sk: Oblasť A - Amerika, Východná Ázia a Juhovýchodná Ázia. Oblasť B - Afrika, Stredný Východ, Juhozápadná Ázia, Európa, Austrália, Nový Zéland. Oblasť C - Stredná Ázia, pevnina Číny, Mongolsko, Južná Ázia, Bielorusko, Rusko, Ukrajina, Kazachstan.

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
sk_sk: Moje hodnotenie

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
sk_sk: Ziadne hodnotenie

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
sk_sk: Ohodnotiť

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
sk_sk: Výber poskytovateľa informácií

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
sk_sk: Vyberte si poskytovateľa informácií

[ctx: #38026]
en: Appearances
sk_sk: Výskyty

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
sk_sk: Stream videa

[ctx: #38032]
note: Label for an option to select the angle to play if current disc has more than one angle
en: Angle
sk_sk: Uhol

[ctx: #38033]
en: Role
sk_sk: Rola

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
sk_sk: Orchester

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
sk_sk: Textári

[ctx: #38037]
note: Arranger of the song (if present)
en: Arranger
sk_sk: Aranžér

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
sk_sk: Inžinier

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
sk_sk: Producent

[ctx: #38040]
note: DJMixer of the song (if present)
en: DJMixer
sk_sk: DJ mixér

[ctx: #38041]
note: Mixer of the song (if present)
en: Mixer
sk_sk: Mixér

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
sk_sk: [Chýba]

[ctx: #38043]
note: Title album artists node, and music item to export output, see #38306
en: Album artists
sk_sk: Interpreti albumu

[ctx: #38044]
note: Title all artists node
en: Song & album artists
sk_sk: Autori piesní a albumu

[ctx: #38045]
note: Title all contributors node (any role e.g. composer, piano, producer, engineer)
en: All contributors
sk_sk: Všetci prispievatelia

[ctx: #38046]
note: Title all roles node
en: All roles
sk_sk: Všetky role

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
sk_sk: Hudobná knižnica potrebuje opätovne prehľadať značky zo súborov. Chcete spustiť prehľadávanie?

[ctx: #38061]
note: Extra scraping question on upgrade from previous version
en: Fetch additional information for albums and artists? This could take some time so you may prefer to do this later
sk_sk: Získať dodatočné informácie o albumoch a interpretoch? To môže chvíľu trvať, takže to možno budete chcieť spraviť neskôr

[ctx: #38062]
note: Full tag scanning question on library update (by default tags are only scanned when the file has changed since last time)
en: Do full tag scan even when music files are unchanged?
sk_sk: Vykonať prehľadávanie všetkých tagov, aj keď nedošlo k zmene hudobných súborov?

[ctx: #38063]
note: Item in selection list #38338. Settings will change the default addon used to fetch artist or album information, related to #20195, #20193 and #20194
en: Set default information provider
sk_sk: Nastaviť predvoleného poskytovateľa informácií

[ctx: #38064]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific artist, related to #20195
en: Set for this artist
sk_sk: Nastaviť pre tohto interpreta

[ctx: #38065]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all artists in node, related to #20195
en: Set for all artists shown
sk_sk: Nastaviť pre všetkých zobrazených interpretov

[ctx: #38066]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific album, related to #20195
en: Set for this album
sk_sk: Nastaviť pre tento album

[ctx: #38067]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all albums in node, related to #20195
en: Set for all albums shown
sk_sk: Nastaviť pre všetky zobrazené albumy

[ctx: #38068]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all artists shown in node, after #38065
en: Use this information provider for all the artists shown here?
sk_sk: Použiť tohto poskytovateľa informácií pre všetkých tu zobrazených umelcov?

[ctx: #38069]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all albums shown in node, after #38067
en: Use this information provider for all the albums shown here?
sk_sk: Použiť tohto poskytovateľa informácií pre všetky tu zobrazené albumy?

[ctx: #38070]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default artist information provider, after #38063
en: Use this information provider for all artists, clearing any previous settings for specific artists?
sk_sk: Použiť tohto poskytovateľa informácií pre všetkých umelcov, vďaka čomu sa vymažú všetky predchádzajúce nastavenia pre konkrétnych umelcov?

[ctx: #38071]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default album information provider, after #38063
en: Use this information provider for all albums, clearing any previous settings for specific albums?
sk_sk: Použiť tohto poskytovateľa informácií pre všetky albumy, vďaka čomu sa vymažú všetky predchádzajúce nastavenia pre konkrétne albumy?

[ctx: #38072]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for all the artists or albums in the node immediately
en: Do you want to refresh information for all these items now?
sk_sk: Chcete teraz obnoviť informácie pre všetky tieto položky?

[ctx: #38073]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for the current artist or album immediately
en: Do you want to refresh information for this item now?
sk_sk: Chcete teraz obnoviť informácie pre túto položku?

[ctx: #38074]
en: Boxsets
sk_sk: Boxsety

[ctx: #38075]
en: * All discs
sk_sk: * Všetky disky

[ctx: #38076]
en: Disc title
sk_sk: Názov disku

[ctx: #38077]
en: Total discs
sk_sk: Celkovo diskov

[ctx: #38078]
en: Original year
sk_sk: Pôvodný rok

[ctx: #38079]
en: Original date
sk_sk: Pôvodný dátum

[ctx: #38081]
note: Music property - Album release status
en: Release status
sk_sk: Stav vydania

[ctx: #38082]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist
en: Added to end of playlist
sk_sk: Pridané na koniec playlistu

[ctx: #38083]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist to play next
en: Added to playlist to play next
sk_sk: Pridané do playlistu ako nasledujúce

[ctx: #38100]
note: Description of section #14200 "Player""
en: Section that contains the settings for the playback of media
sk_sk: Sekcia, ktorá obsahuje nastavenia pre prehrávanie médií

[ctx: #38101]
note: Description of section #14201 "Media"
en: Section that contains the settings for sources and how media information is collected, stored, shown and navigated
sk_sk: Sekcia, ktorá obsahuje nastavenia zdrojov médií, nastavenia ako sa získavajú, ukladajú, a zobrazujú informácie o médiách

[ctx: #38102]
note: Description of section #14203 "Customise"
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
sk_sk: Sekcia, ktorá obsahuje nastavenia ovplyvňujúce zážitok z GUI a nastavenia na ovládanie GUI/systému

[ctx: #38103]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for the playback of videos
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre prehrávanie videí

[ctx: #38104]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for the playback of music
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre prehrávanie hudby

[ctx: #38105]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre prehrávanie obrázkov prostredníctvom prezentácie

[ctx: #38106]
note: Description of category #14213 "Language"
en: This category contains the settings for audio / subtitles language and accessibility
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia pre jazyk zvuku / titulkov a prístupnosť

[ctx: #38107]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa majú zbierať, ukladať, zobrazovať a navigovať informácie o videách

[ctx: #38108]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa majú zbierať, ukladať, zobrazovať a navigovať informácie o hudbe

[ctx: #38109]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia toho, ako sa majú zbierať, ukladať, zobrazovať a navigovať informácie o obrázkoch

[ctx: #38110]
note: Description of category #14215 "Databases"
en: This category contains the settings for the library databases
sk_sk: Táto kategória obsahuje nastavenia databáz knižnice

[ctx: #38111]
note: Description of category #14224 "Other"
en: This category contains other settings for the GUI interface
sk_sk: Táto kategória obsahuje ďalšia nastavenia pre grafické prostredie

[ctx: #38112]
note: Description of setting with label #12381 "Switch to visualisation on playback"
en: Automatically go to the visualisation window when audio playback starts
sk_sk: Automatický prechod do okna vizualizácie po spustení prehrávania zvuku

[ctx: #38190]
en: Extract thumbnails from video files
sk_sk: Extrahovať miniatúry z video súborov

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
sk_sk: Zobrazovať informácie o obrázku (EXIF)

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
sk_sk: Ak v obrázku existujú EXIF informácie (dátum, čas, použitý fotoaparát, atď.), budú zobrazené.

[ctx: #38209]
note: Contextmenu entry to remove the resume point of the currently selected item
en: Reset resume position
sk_sk: Vynulovať pozíciu pre návrat

[ctx: #38300]
note: Dialog header for settings for how to export specific music library data
en: Export Music Library
sk_sk: Exportovať hudobnú knižnicu

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
sk_sk: 1 súbor

[ctx: #38302]
note: Kind of export output, see #38304
en: Separate files for each item
sk_sk: Oddeliť súbory pre každú položku

[ctx: #38303]
note: Kind of export output, see #38304
en: To library folders
sk_sk: Do priečinkov knižnice

[ctx: #38304]
note: Selection of export to a single file, many separate files or the library folder(s)
en: Choose kind of export output
sk_sk: Vyberte si spôsob exportovania výstupu

[ctx: #38305]
note: Folder path for export output file or files
en: Destination folder
sk_sk: Cieľový priečinok

[ctx: #38306]
note: Section of music items to export - albums, album artists, song artists etc.
en: Items to export
sk_sk: Položky na exportovanie

[ctx: #38307]
en: Include artwork such as thumbnails and fanart
sk_sk: Zahrnúť obrázky ako sú náhľady a fanarty

[ctx: #38308]
en: Include items that have not been scraped (to create template NFO files)
sk_sk: Zahrnúť položky, ktoré neboli scrapované (na vytvorenie šablónových NFO súborov)

[ctx: #38309]
en: Output information to NFO files
sk_sk: Uložiť informácie do NFO súborov

[ctx: #38310]
note: See #38309 when NFO and art export disabled so only artist folders
en: Output information to NFO files (currently exporting artist folders only)
sk_sk: Uložiť informácie do NFO súborov (práve sa exportujú iba priečinky umelca)

[ctx: #38311]
en: Overwrite existing files
sk_sk: Prepísať existujúce súbory

[ctx: #38312]
note: Music item to export output, see #38306
en: Song artists
sk_sk: Interpreti skladby

[ctx: #38313]
note: Music item to export output, see #38306
en: Other artists
sk_sk: Ďalší umelci

[ctx: #38317]
note: Message when trying to do a kind #38303 of export and setting #20223 is empty
en: Unable to export to library folders as the system artist information folder setting is empty
sk_sk: Nie je možné exportovať do priečinkov knižnice, keďže nastavenie systémového priečinka informácií o umelcovi je prázdne

[ctx: #38318]
note: Message when trying to do export and destination folder #38305 does not exist
en: Unable to export data as the destination folder does not exist
sk_sk: Nie je možné exportovať dáta, keďže cieľový priečinok neexistuje

[ctx: #38319]
note: Button text to start export
en: Export
sk_sk: Exportovať

[ctx: #38320]
note: Message when adding music source and setting #20223 is empty
en: Do you have local artist information (NFO) and art files that you want to fetch? Set the location of these artist folders now
sk_sk: Máte lokálne informácie o umelcovi (NFO) a súbory s obrázkami, ktoré chcete načítať? Teraz nastavte umiestnenie týchto priečinkov umelcov

[ctx: #38321]
note: Kind of export output, see #38304
en: Artist folders only
sk_sk: Iba priečinky umelca

[ctx: #38322]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when albums and artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder and albums to music folders
sk_sk: Interpreti exportovaní do Priečinka Informácie o Interpretovi a albumy do hudobných priečinkov

[ctx: #38323]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only albums selected
en: Albums exported to music folders
sk_sk: Albumy exportované do hudobných priečinkov

[ctx: #38324]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder
sk_sk: Umelci boli exportovaní do informačného priečinka umelcov

[ctx: #38325]
note: Explanation of what export artist folders only means see #38304
en: Artist subfolders created in Artist Information Folder
sk_sk: Podpriečinky umelca boli vytvorené v informačnom priečinku umelcov

[ctx: #38330]
note: Dialog heading when editing default settings for fetching additional music information
en: Set Music Information Providers
sk_sk: Nastaviť poskytovateľov informácií o hudbe

[ctx: #38331]
note: Dialog heading when editing album information provider
en: Set Album Information Provider
sk_sk: Nastaviť poskytovateľa informácii o albume

[ctx: #38332]
note: Dialog heading when editing artist information provider
en: Set Artist Information Provider
sk_sk: Nastaviť poskytovateľov informácií o umelcovi

[ctx: #38333]
note: Use scrapers to fetch additional album and artist information and art during scan
en: Fetch additional information and art during scan
sk_sk: Získať doplňujúce informácie a obal počas skenovania

[ctx: #38334]
note: Scraper to use for additional album information. See #20193
en: Album information provider
sk_sk: Poskytovateľ informácii o albume

[ctx: #38335]
note: Scraper to use for additional artist information. See #20194
en: Artist information provider
sk_sk: Poskytovateľ informácii o umelcovi

[ctx: #38336]
note: Location of folder where local art and nfo files can be found for artists. See #20223
en: Local artist information folder
sk_sk: Lokálny priečinok s informáciami o umelcovi

[ctx: #38337]
note: Group header describing the settings
en: Options for fetching additional information
sk_sk: Možnosti počas získavania doplňujúcich informácii

[ctx: #38338]
note: Selecting what items the settings will be used for, selecting from #38064 to 38067
en: Choose how to apply settings
sk_sk: Zvoľte ako sa aplikujú nastavenia

[ctx: #38339]
note: Heading when selecting from list for #38338
en: How to apply information provider settings
sk_sk: Ako aplikovať nastavenia poskytovateľa informácii

[ctx: #38350]
note: Progress statement when importing music library is processing song playback history data
en: Importing song playback history
sk_sk: Importovať históriu prehrávania nahrávok

[ctx: #38351]
note: Progress statement when importing music library - data matching phase
en: Matching data
sk_sk: Súvisiace údaje

[ctx: #38352]
note: Progress statement when importing music library - song history being updated
en: Updating songs
sk_sk: Aktualizujú sa nahrávky

[ctx: #38353]
note: Notification of import success "Importing song history - <number of songs matched> updated out of <total songs in xml> imported songs"
en: Importing song history - {0:d} updated out of {0:d} imported songs
sk_sk: Importovať históriu nahrávok - {0:d} aktualizovaných z {0:d} importovaných nahrávok

[ctx: #38354]
note: Message when reading the user specified XML for import to library fails
en: Unable to read xml file
sk_sk: Nepodarilo sa nahrať XML súbor

[ctx: #39004]
note: Description of category "Library" with label #14202
en: This category provides access to the windows for source management and library management facilities
sk_sk: Táto kategória poskytuje prístup k oknám pre správu zdrojov a knižníc

[ctx: #39005]
note: Description of setting "Videos... with label #14242
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
sk_sk: Toto poskytuje prístup, kde je možné pridávať a inak spravovať zdroje videa.

[ctx: #39006]
note: Description of setting "Music... with label #14243
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
sk_sk: Toto poskytuje prístup, kde je možné pridávať a inak spravovať zdroje hudby.

[ctx: #39007]
note: Description of setting "Pictures... with label #14244
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
sk_sk: Toto poskytuje prístup, kde je možné pridávať a inak spravovať zdroje obrázkov.

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
sk_sk: Priblíženie - 120% šírky

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
sk_sk: Priblíženie - 110% šírky

[ctx: #39010]
en: Select sort method
sk_sk: Vyberte spôsob zoradenia

[ctx: #39011]
en: Maximum wait time for network
sk_sk: Maximálna doba čakania na sieť

[ctx: #39012]
note: Description of setting with label #39011 "Maximum wait time for network"
en: Set the maximum time to wait for the network to come up after starting or waking up. When time has passed before network is up startup will continue.
sk_sk: Nastavte maximálnu dobu čakania na to, kým bude sieť dostupná po spustení alebo prebudení. Pokiaľ čas uplynie predtým ako je sieť dostupná, spúšťanie bude pokračovať.

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
sk_sk: Virtuálne súborové systémy

[ctx: #39014]
note: Message of a dialog, asking if related data of an add-on should also be removed on uninstall
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
sk_sk: Chcete tiež vymazať všetky súvisiace dáta (napr. nastavenia) tohto doplnku?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
sk_sk: Dekodér obrázkov

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
sk_sk: Pokračovať v prehrávaní audio knihy

[ctx: #39017]
note: Description of setting with label #21358 "Share my libraries"
en: Enables UPnP. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client and to detect remote UPnP servers.
sk_sk: Povolí UPnP. To vám umožní streamovať médiá vo vašich knižniciach UPnP klientovi a rozpoznať vzdialené UPnP servery.

[ctx: #39018]
en: optional
sk_sk: voliteľné

[ctx: #39019]
en: installed
sk_sk: nainštalované

[ctx: #39020]
en: The following additional add-ons will be installed
sk_sk: Budú nainštalované nasledujúce prídavné doplnky

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
sk_sk: Pokračovať s inštaláciou?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
sk_sk: Závislosti

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
sk_sk: Rod

[ctx: #39026]
note: Brief comment to distinguish artists with the same name e.g "former bassist with Journey"
en: Disambiguation
sk_sk: Dodatočné rozlíšenie

[ctx: #39027]
note: Sort name of artist (e.g. Jackson, Michael)
en: Sortname
sk_sk: Meno pre zoradenie

[ctx: #39028]
note: Text for yes/no dialog when silently uninstalling an add-on
en: Add-on: {0:s}[CR]Origin: {1:s}[CR]Version: {2:s}[CR]- will be uninstalled and replaced. Would you like to proceed?
sk_sk: Doplnok: {0:s}[CR]Pôvod: {1:s}[CR]Verzia: {2:s}[CR]- bude odinštalovaný a nahradený. Chcete pokračovať?

[ctx: #39029]
note: Text for yes/no dialog to indicate that an add-on was manually installed
en: Manually installed
sk_sk: Manuálne nainštalované

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
sk_sk: Zdroj

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
sk_sk: Zdroje

[ctx: #39100]
en: Perform on startup
sk_sk: Vykonať po spustení

[ctx: #39101]
note: Startup action option label
en: Play TV
sk_sk: Prehrávať TV

[ctx: #39102]
en: Play Radio
sk_sk: Prehrávať rádio

[ctx: #39103]
en: Unable to configure network location. Invalid path given.
sk_sk: Nedá sa nakonfigurovať sieťové umiestnenie, Je zadaná neplatná cesta.

[ctx: #39104]
en: View as text
sk_sk: Zobraziť ako text

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
sk_sk: predvolené

[ctx: #39106]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_FORCED
en: forced
sk_sk: vynútené

[ctx: #39107]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_HEARING_IMPAIRED
en: captions
sk_sk: titulky

[ctx: #39108]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_VISUAL_IMPAIRED
en: audio description
sk_sk: zvukový popis

[ctx: #39109]
en: Select Program
sk_sk: Vybrať program

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
sk_sk: Vyberte rozlíšenie

[ctx: #39111]
note: audio flag - FLAG_ORIGINAL language prefix displayed in audio settings stream selection
en: original
sk_sk: originál

[ctx: #39112]
note: Used for a setting which allows centre channel (voice/speech) volume to be adjusted when downmixing.
en: Downmix: Center Mix Level
sk_sk: Downmix: Hlasitosť mixovania centrálu

[ctx: #39113]
note: Help text for 39112
en: Center Mix Level in dB relative to metadata or default (-3 dB)
sk_sk: Hlasitosť mixovania centrálu v dB v pomere k metadátam alebo predvoleným (-3 dB)

[ctx: #39114]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode thumb
sk_sk: Náhľad epizódy

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
sk_sk: Obsah filmu

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
sk_sk: Obsah epizódy

[ctx: #39117]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Announcer[/B] component
sk_sk: Detailné protokolovanie pre komponent [B]Announcer[/B]

[ctx: #39118]
note: Label for action to present native iOS sharing sheet
en: Share debug log
sk_sk: Zdielať debug log

[ctx: #39119]
en: Last modified
sk_sk: Naposledy upravené

[ctx: #39120]
en: Skip filename matching for external audio tracks
sk_sk: Preskočiť párovanie názvov súborov pre externé zvukové stopy

[ctx: #39121]
note: Label for section of settings controling what is shown on the library windows
en: Library Display and Navigation
sk_sk: Zobrazenie a navigácia knižnice

[ctx: #39122]
note: Label for section of settings controling how library is populated
en: Library Information Sources
sk_sk: Informačné zdroje knižnice

[ctx: #39124]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Add-ons[/B] component
sk_sk: Podrobné logovanie pre komponent [B]Doplnky[/B]

[ctx: #39125]
en: Enable tag reading in file view
sk_sk: Povoliť čítanie tagov v zobrazení súborov

[ctx: #39127]
en: Use all local image files as artwork
sk_sk: Použiť všetky miestne súbory obrázkov

[ctx: #39128]
note: Description of setting with label #39127 "Use all local image files as artwork"
en: All image files located alongside the media files are picked up as artwork during library scan, with the file name as the art type.
sk_sk: Všetky obrazové súbory umiestnené spolu so súbormi médií sa počas skenovania knižnice vyberú ako artworky, pričom názov súboru je typom grafiky.

[ctx: #39129]
en: Use all remote artwork fetched by scrapers
sk_sk: Použiť všetky vzdialené artworky načítané sťahovačmi

[ctx: #39130]
note: Description of setting with label #39129 "Use all remote artwork fetched by scrapers"
en: Use the first of each art type of the remote artwork in scraper results to fill any missing art not populated with local art.
sk_sk: Použiť prvý z každého typu grafiky vzdialeného artworku vo výsledkoch sťahovača na doplnenie chýbajúceho obrázku, ktorá nie je vyplnená lokálnym obrázkom.

[ctx: #39131]
en: Artist art types whitelist
sk_sk: Zoznam povolených typov obrázkov umelca

[ctx: #39132]
note: Description of setting with label #39131 "Artist art types whitelist"
en: Limit the artist artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sk_sk: Obmedziť obrázky umelca načítané lokálne alebo použité z výsledkov vzdialeného vyhľadávania informácií o obrázkoch len na typy obrázkov v povolenom zozname

[ctx: #39133]
en: Album art types whitelist
sk_sk: Zoznam povolených typov obrázkov albumu

[ctx: #39134]
note: Description of setting with label #39133 "Album art types whitelist"
en: Limit the album artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sk_sk: Obmedziť obrázky albumov načítané lokálne alebo použité z výsledkov vzdialeného vyhľadávania informácií o obrázkoch len na typy obrázkov v povolenom zozname

[ctx: #39135]
en: Thumbnail image files
sk_sk: Miniatúry obrázkových súborov

[ctx: #39136]
note: Description of setting with label #39135 "Thumbnail image files"
en: The names of files that contain primary artwork (thumbnails), generally square and used both full and in reduced size to visually identify a folder, artist, album or song
sk_sk: Názvy súborov obsahujúce primárne obrázky (miniatúry), zvyčajne štvorcové a používané v plnej aj zmenšenej veľkosti na vizuálnu identifikáciu priečinka, interpreta, albumu alebo skladby

[ctx: #39137]
en: Artwork level
sk_sk: Úroveň obrázkov

[ctx: #39138]
note: Description of setting with label #39137 "Artwork level"
en: The amount of artwork automatically selected - [Maximum] all local images and remote art; [Basic] save space on limited devices or when using a simple skin; [Custom] configured by user for detailed control; [None] no art
sk_sk: Množstvo automaticky vybraných obrázkov - [Maximálne] všetky lokálne obrázky a vzdialené obrázky; [Základné] šetrí miesto na obmedzených zariadeniach alebo pri používaní jednoduchého vzhľadu; [Vlastné] konfigurované používateľom pre podrobné ovládanie; [Žiadne] žiadne obrázky

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
sk_sk: Maximálna

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
sk_sk: Základné

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
sk_sk: Vlastná

[ctx: #39143]
en: Movie art types whitelist
sk_sk: Zoznam povolených typov filmových obrázkov

[ctx: #39144]
note: Description of setting with label #39150 "Movie art types whitelist"
en: Limit the movie and movie set artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sk_sk: Obmedzenie filmových obrázkov a kolekcií filmov načítaných lokálne alebo použitých z výsledkov vzdialeného vyhľadávania obrazových informácií len na typy obrazov v povolenom zozname

[ctx: #39145]
en: TV show art types whitelist
sk_sk: Zoznam povolených typov obrázkov seriálu

[ctx: #39146]
note: Description of setting with label #39152 "TV show art types whitelist"
en: Limit the TV show and season artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sk_sk: Obmedziť načítanie umeleckej grafiky TV seriálu a série lokálne alebo použiť z výsledkov zo vzdialených zdrojov iba tie typy grafiky, ktoré sú v zozname povolených

[ctx: #39147]
en: Episode art types whitelist
sk_sk: Zoznam povolených typov obrázkov epizód

[ctx: #39148]
note: Description of setting with label #39154 "Episode art types whitelist"
en: Limit the episode artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sk_sk: Obmedziť lokálne načítané obrázky epizód alebo obrázky použité z výsledkov vzdialeného vyhľadávania informácií o obrázkoch len na typy obrázkov v povolenom zozname

[ctx: #39149]
en: Music video art types whitelist
sk_sk: Zoznam povolených typov obrázkov hudobného videa

[ctx: #39150]
note: Description of setting with label #39156 "Music video art types whitelist"
en: Limit the music video artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sk_sk: Obmedziť hudobné videoklipy načítané lokálne alebo použité z výsledkov vzdialeného vyhľadávania obrazových informácií len na typy obrázkov v povolenom zozname

[ctx: #39151]
note: Display Hardware scaling filter setting toggle
en: Display hardware scaling filter
sk_sk: Filter hardvérového škálovania displeja

[ctx: #39152]
note: Description
en: Integer scaling (IS) is a Nearest-Neighbor(NN) upscaling technique using Display Engine
sk_sk: Integer scaling (IS) je technika prepočítavania obrazu z nižšieho na vyššie rozlíšenie pomocou funkcie Display Engine

[ctx: #39153]
en: Windowing system:
sk_sk: Okenný systém:

[ctx: #39154]
note: Override subtitles styles setting list
en: Override subtitles styles
sk_sk: Prepísať štýly titulkov

[ctx: #39155]
note: Description of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Some subtitle formats such as SSA / ASS / WebVTT can include metadata like font style, colors, size, alignments, positions, etc. you can override the styles with your customizations (please note that side effects may occur in some cases).
sk_sk: Niektoré formáty titulkov, ako napríklad SSA / ASS / WebVTT, môžu obsahovať metadáta, napríklad štýl písma, farbu, veľkosť, zarovnanie, pozíciu atď., ktoré môžete prepísať vlastnými nastaveniami (upozorňujeme, že v niektorých prípadoch sa môžu objaviť nežiadúce efekty).

[ctx: #39156]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Positions
sk_sk: Pozícia

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
sk_sk: Štýly

[ctx: #39158]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles and positions
sk_sk: Štýly a pozície

[ctx: #39159]
note: Subtitle border size setting toggle
en: Border size
sk_sk: Veľkosť ohraničenia

[ctx: #39160]
note: Subtitle border colour setting
en: Border colour
sk_sk: Farba ohraničenia

[ctx: #39161]
note: CC Subtitles text alignment setting list
en: Text alignment
sk_sk: Zarovnávanie textu

[ctx: #39162]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Left
sk_sk: Vľavo

[ctx: #39163]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Center
sk_sk: Centrovať

[ctx: #39164]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Right
sk_sk: Vpravo

[ctx: #39165]
note: Type of background for displaying the subtitles
en: Background type
sk_sk: Typ pozadia

[ctx: #39166]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Shadow
sk_sk: Tieň

[ctx: #39168]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Square box
sk_sk: Štvorcový box

[ctx: #39169]
note: Description of setting with label #39166 "Background type"
en: Type of background to apply to subtitles.
sk_sk: Typ pozadia, ktoré sa má použiť pri titulkoch.

[ctx: #39170]
note: Subtitle shadow size setting
en: Shadow size
sk_sk: Veľkosť tieňa

[ctx: #39171]
note: Subtitle shadow colour setting
en: Shadow colour
sk_sk: Farba tieňa

[ctx: #39172]
note: Subtitle shadow opacity setting
en: Shadow opacity
sk_sk: Priehľadnosť tieňa

[ctx: #39173]
note: Subtitle blur setting
en: Blur
sk_sk: Rozostrenie

[ctx: #39174]
note: SystemInfo string for the display's supported HDR types
en: Display supported HDR types
sk_sk: Podporované typy zobrazenia HDR

[ctx: #39175]
note: Progress text on splash screen, to build the font cache
en: Building font cache in progress - please wait
sk_sk: Prebieha vytváranie vyrovnávacej pamäte pre písma - počkajte, prosím

[ctx: #39176]
note: Helper text for gui sound volume setting
en: Relative volume for gui sounds
sk_sk: Relatívna hlasitosť pre zvuky prostredia (GUI)

[ctx: #39177]
note: Dialog caption related to the speech to text process
en: Speech to text
sk_sk: Prevod reči na text

[ctx: #39178]
note: Dialog text to notify that the speech service is not available
en: Speech recognition service not available
sk_sk: Služba rozpoznávania reči nie je k dispozícii

[ctx: #39179]
note: Dialog text to notify that microphone is listening
en: Listening...
sk_sk: Počúvam...

[ctx: #39180]
note: Dialog text to notify that there has been no matching recognition result
en: No recognition result matched
sk_sk: Žiadny výsledok rozpoznania sa nezhoduje

[ctx: #39181]
note: Dialog text to notify that there has been a speech recognition error
en: Speech recognition error
sk_sk: Chyba rozpoznávania reči

[ctx: #39182]
note: Subtitle vertical margin setting
en: Vertical margin
sk_sk: Vertikálny okraj

[ctx: #39183]
note: Help text for setting "Vertical margin" of label #39182
en: Allows you to add a margin in top and bottom aligned text. Changing this setting will affect also subtitle position set with the Video calibration.
sk_sk: Umožňuje pridať okraj v texte zarovnanom hore alebo dole. Zmena tohto nastavenia ovplyvní aj pozíciu titulkov nastavenú pomocou funkcie Kalibrácia videa.

[ctx: #39184]
note: Window screen calibration: the current subtitle calibration value with vertical margin
en: Current value: {0:d} (with vertical margin: {1:d})
sk_sk: Aktuálna hodnota: {0:d} (s vertikálnym okrajom: {1:d})

[ctx: #39185]
note: Dialog text to notify that there are insufficient permissions for speech recognition
en: Insufficient permissions for speech recognition
sk_sk: Nedostatočné oprávnenia na rozpoznávanie reči

[ctx: #39186]
note: Title of group menu subtitles
en: Styles for text based subtitles
sk_sk: Štýly pre textové titulky

[ctx: #39187]
note: Title of group menu subtitles
en: Closed caption subtitles
sk_sk: Titulky pre nepočujúcich

[ctx: #39188]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: No background
sk_sk: Žiadne pozadie

[ctx: #39189]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Available only with manual subtitle position
sk_sk: K dispozícii len s manuálnou pozíciou titulkov

[ctx: #39190]
note: Help text for setting "Use system HDR/SDR brightness balance" of label #36096
en: [ON] The brightness of the GUI in HDR mode follows the system's setting. This affects all OSD, subtitles and graphics that are SDR in origin.[CR][OFF] Set the max brightness manually.
sk_sk: [ON] Jas grafického rozhrania v režime HDR sa riadi nastavením systému. To sa týka všetkých OSD, titulkov a grafiky, ktoré sú pôvodne vo formáte SDR. 2. [CR] [OFF] Nastavte maximálny jas manuálne.

[ctx: #39192]
en: Disable screensaver when playing audio
sk_sk: Zakázať šetrič obrazovky pri prehrávaní zvuku

[ctx: #39193]
note: Description of setting with label #39192 "Disable screensaver when playing audio"
en: If music is being played, the screensaver will never be activated
sk_sk: Ak sa prehráva hudba, šetrič obrazovky sa nikdy neaktivuje

[ctx: #39194]
note: Help text of setting "Allow use DXVA Video Super Resolution" with label #13417
en: Enables advanced DXVA upscaler using NVIDIA "RTX Video Super Resolution" or "Intel Video Super Resolution".[CR]Used when the video source is 1920x1080 or less and the source resolution is lower than the display resolution.[CR]Only available on specific hardware: NVIDIA RTX 20xx, 30xx, 40xx and above, Intel Arc A770, A750.
sk_sk: Povoľuje pokročilý DXVA upscaler pomocou technológie NVIDIA "RTX Video Super Resolution" alebo "Intel Video Super Resolution" [CR]Používa sa, keď je zdroj videa 1920x1080 alebo menej a rozlíšenie zdroja je nižšie ako rozlíšenie displeja [CR]K dispozícii len na špecifickom hardvéri: NVIDIA RTX 20xx, 30xx, 40xx a vyššie, Intel Arc A770, A750.

[ctx: #39195]
note: Description of setting with label #13418 "Use high precision processing"
en: Enable this option for the best picture quality. Disabling reduces the load on resource-limited systems.
sk_sk: Povoľte túto možnosť, ak chcete dosiahnuť najlepšiu kvalitu obrazu. Zakázanie tejto možnosti znižuje zaťaženie na systémoch s obmedzenými zdrojmi.

[ctx: #39196]
note: Title of Dolby Vision RPU conversion setting
en: Dolby Vision compatibility mode
sk_sk: Režim kompatibility Dolby Vision

[ctx: #39197]
note: Help text for setting "Convert Dolby Vision for compatibility" of label #39196
en: If enabled, Dolby Vision profile 7 will be converted to profile 8.1, which is more commonly supported by devices. Enable if your device supports Dolby Vision, but has issues with some videos.
sk_sk: Ak je táto možnosť povolená, Dolby Vision profil 7 sa skonvertuje na profil 8.1, ktorý zariadenia častejšie podporujú. Povoľte, ak vaše zariadenie podporuje Dolby Vision, ale má problémy s niektorými videami.

[ctx: #39198]
note: Title of "Allowed HDR dynamic metadata formats" setting
en: Allowed HDR dynamic metadata formats
sk_sk: Povolené formáty dynamických metadát HDR

[ctx: #39199]
note: Help text for setting "Allowed HDR dynamic metadata formats" of label #39198
en: Alters the video bitstream to remove dynamic HDR metadata. Select the HDR formats your device and display supports.
sk_sk: Mení bitový tok videa s cieľom odstrániť dynamické metadáta HDR. Vyberte formáty HDR, ktoré podporuje vaše zariadenie a displej.

[ctx: #40000]
note: Generic video versions label (plural)
en: Versions
sk_sk: Verzie

[ctx: #40001]
note: Manage video versions context menu item
en: Manage versions
sk_sk: Spravovať verzie

[ctx: #40002]
note: Manage video version dialog title
en: Add as version to...
sk_sk: Pridať ako verziu do...

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
sk_sk: Verzia

[ctx: #40004]
note: Button to change the version type of a version in Versions Manager
en: Choose type
sk_sk: Vyberte typ

[ctx: #40005]
note: Warning dialog title
en: Operation not supported
sk_sk: Operácia nie je podporovaná

[ctx: #40006]
note: Warning dialog text
en: The selected movie has multiple versions, preventing its conversion into a version of another movie. Remove the versions from the movie, rescan the libray and convert them individually.
sk_sk: Vybraný film má viacero verzií, čo bráni jeho konverzii na verziu iného filmu. Odstráňte verzie z filmu, znovu naskenujte knižnicu a skonvertujte ich jednotlivo.

[ctx: #40007]
note: Warning dialog text
en: The "{0:s}" version already exists!
sk_sk: Verzia "{0:s}" už existuje!

[ctx: #40008]
note: Different video version found dialog title
en: Different movie version found
sk_sk: Nájdená iná verzia filmu

[ctx: #40009]
note: Different video version found dialog text
en: Found a different version of the movie "{0:s}": {1:s}. Would you like to convert it into an additional version of the original?
sk_sk: Našla sa iná verzia filmu „{0:s}“: {1:s}. Chceli by ste ho skonvertovať na dodatočnú verziu originálu?

[ctx: #40010]
note: "video version" string in singular format
en: video version
sk_sk: video verzia

[ctx: #40011]
note: "video version" string in plural format
en: video versions
sk_sk: video verzie

[ctx: #40012]
note: "video version" string in singular capital format
en: Video version
sk_sk: Video verzia

[ctx: #40013]
note: "video version" string in plural capital format
en: Video versions
sk_sk: Video verzie

[ctx: #40014]
note: Add video version dialog title
en: Add version
sk_sk: Pridať verziu

[ctx: #40015]
note: Add video extra dialog title
en: Add extra
sk_sk: Pridať extra

[ctx: #40016]
note: Add video version dialog text.
en: The selected video already is the "{0:s}" version of the movie.
sk_sk: Vybrané video je už verzia filmu "{0:s}".

[ctx: #40017]
note: Add video version dialog text. Example: The selected video is the "Extended Edition" version of the movie "Movie title". Would you like to move the version to this movie?"
en: The selected video is the "{0:s}" version of the movie "{1:s}". Would you like to move the version to this movie?
sk_sk: Vybrané video je "{0:s}" verzia filmu "{1:s}". Chcete presunúť verziu do tohto filmu?

[ctx: #40018]
note: Remove video version dialog title
en: Remove video version
sk_sk: Odstrániť verziu videa

[ctx: #40019]
note: Manage versions, remove: removing the default version of a movie is not allowed.
en: The default version of a movie cannot be removed. Set a different default version and try again.
sk_sk: Predvolenú verziu filmu nemožno odstrániť. Nastavte inú predvolenú verziu a skúste to znova.

[ctx: #40020]
note: Remove video version dialog text
en: Are you sure to remove version "{0:s}"?
sk_sk: Určite chcete odstrániť verziu "{0:s}"?

[ctx: #40021]
note: Remove item from library text if item has multiple versions
en: Would you really like to remove '{0:s}' and all its versions from the library?
sk_sk: Naozaj chcete odstrániť '{0:s}' a všetky jeho verzie z knižnice?

[ctx: #40022]
note: Manage video version dialog title
en: Manage {0:s}
sk_sk: Spravovať {0:s}

[ctx: #40023]
note: Button label to make a video version the default version
en: Set as default
sk_sk: Nastaviť ako predvolené

[ctx: #40024]
note: Choose/Manage video version dialog title
en: Versions Manager: {0:s}
sk_sk: Správca verzií: {0:s}

[ctx: #40025]
note: Choose/Manage video extra dialog title
en: Extras Manager: {0:s}
sk_sk: Správca extras: {0:s}

[ctx: #40026]
note: Add extra dialog text.
en: The selected video already is the "{0:s}" extra of the movie.
sk_sk: Vybrané video je už "{0:s}" extra filmu.

[ctx: #40027]
note: Add video extra dialog text. Example: The selected video is the "Behind the scenes" extra of the movie "Movie title". Would you like to move the extra to this movie?"
en: The selected video is the "{0:s}" extra of the movie "{1:s}". Would you like to move the extra to this movie?
sk_sk: Vybrané video je už "{0:s}" extra filmu "{1:s}". Chceli by ste presunúť extra do tohto filmu?

[ctx: #40028]
note: Browse the computer files for the file to be added as version
en: Browse files
sk_sk: Prehliadať súbory

[ctx: #40029]
note: Browse the library for the movie to be added as version
en: Browse library
sk_sk: Prehľadávať knižnicu

[ctx: #40030]
note: Select the movie to be added as a version
en: Select movie to add as a version
sk_sk: Vyberte film, ktorý chcete pridať ako verziu

[ctx: #40031]
note: No other movies found in the library
en: No other movies found in the library.
sk_sk: V knižnici sa nenašli žiadne iné filmy.

[ctx: #40032]
note: Add version: no similar movies were found in the library.
en: No similar movies were found in the library.
sk_sk: V knižnici sa nenašli žiadne podobné filmy.

[ctx: #40034]
note: Addition of new extra: a movie with multiple versions cannot be turned into an extra of another movie.
en: The default version of a movie with multiple versions cannot be added as an extra to another movie. Please move or remove the other versions first.
sk_sk: Predvolenú verziu filmu s viacerými verziami nemožno pridať ako extra k inému filmu. Najskôr premiestnite alebo odstráňte ostatné verzie.

[ctx: #40035]
note: Addition of new version: the user picked an extra of another movie. Ask for confirmation.
en: You are about to convert a movie extra into a movie version. Are you sure?
sk_sk: Chystáte sa skonvertovať filmový extra na verziu filmu. Ste si istí?

[ctx: #40036]
note: Addition of new version: the user picked an extra of another movie. Ask for confirmation.
en: You are about to convert a movie version into a movie extra. Are you sure?
sk_sk: Chystáte sa skonvertovať verziu filmu na filmový extra. Ste si istí?

[ctx: #40037]
note: Addition of new version to a movie: the user chose a movie that has multiple versions. Ask for confirmation.
en: The movie to be added has multiple versions.[CR]The type of the default version will be selected in the next dialog. The other versions will keep their current type.[CR]Do you want to continue?
sk_sk: Film, ktorý sa má pridať, má viacero verzií.[CR]Typ predvolenej bude vybraný v ďalšom dialógovom okne. Ostatné verzie si zachovajú svoj aktuálny typ.[CR]Chcete pokračovať?

[ctx: #40038]
note: Addition of new version: the default version of a movie with multiple versions cannot be turned into a version of another movie.
en: The default version of a movie with multiple versions cannot be added to another movie. Please move or remove the other versions first.
sk_sk: Predvolenú verziu filmu s viacerými verziami nemožno pridať k inému filmu. Najprv premiestnite alebo odstráňte ostatné verzie.

[ctx: #40200]
note: Select default video version setting
en: Select default video version
sk_sk: Vyberte predvolenú verziu videa

[ctx: #40201]
note: Help for select default video version setting
en: Defines how to handle selection of videos with multiple versions.[CR][Enabled] Automatically select the default video version without prompting.[CR][Disabled] Display a dialogue to select a version of the video.
sk_sk: Definuje spôsob spracovania výberu videí s viacerými verziami: [CR][Povolené] Automaticky vybrať predvolenú verziu videa bez vyzvania. [CR][Zakázané] Zobrazenie dialógu na výber verzie videa.

[ctx: #40202]
note: Ignore different video versions settting
en: Ignore different video versions on scan
sk_sk: Ignorovanie rôznych verzií videa pri skenovaní

[ctx: #40203]
note: Help for Ignore different video versions settting
en: Select scanner action for different video versions.[CR][Enabled] Add different video versions to library seperately without confirmation.[CR][Disabled] Prompt for converting different video versions into additional versions of the original.
sk_sk: Výber akcie skenera pre rôzne verzie videa: [CR] [Povolené] Pridanie rôznych verzií videa do knižnice samostatne bez potvrdenia: [CR] [Zakázané] Výzva na konverziu rôznych verzií videa na ďalšie verzie originálu.

[ctx: #40204]
note: Ignore video extras settting
en: Ignore video extras on scan
sk_sk: Ignorovanie video extras pri skenovaní

[ctx: #40205]
note: Help for ignore video extras settting
en: Select scanner action for video extras in "extras" folder.[CR][Enabled] Scan video extras like regular videos.[CR][Disabled] Add video extras to library for associated video.
sk_sk: Výber akcie skenera pre video extras v priečinku "extras" [CR] [Povolené] Skenovanie video extras ako bežných videí [CR] [Zakázané] Pridanie video extras do knižnice k videu, ku ktorému patria.

[ctx: #40206]
note: Show video versions as folder settting
en: Show videos with multiple versions as folder
sk_sk: Zobraziť videá s viacerými verziami ako priečinok

[ctx: #40207]
note: Help for show video versions as folder settting
en: When enabled, a video with multiple versions will be shown as a folder in the video library. This folder can then be opened to display the individual video versions. When disabled, the configured select action will be applied.
sk_sk: Ak je táto možnosť povolená, video s viacerými verziami sa zobrazí ako priečinok v knižnici videí. Tento priečinok je potom možné otvoriť a zobraziť jednotlivé verzie videa. Keď je zakázaná, použije sa nakonfigurovaná akcia výberu.

[ctx: #40208]
note: Choose video version dialog title
en: Choose version: {}
sk_sk: Vyberte verziu: {}

[ctx: #40209]
note: First choose video version and then select a player and play context menu item label
en: Play version using...
sk_sk: Prehrať verziu pomocou...

[ctx: #40210]
note: Button label for video versions
en: Versions
sk_sk: Verzie

[ctx: #40212]
note: UPnP remote player volume level sync setting
en: Synchronize volume level to remote UPnP players
sk_sk: Synchronizácia úrovne hlasitosti so vzdialenými UPnP prehrávačmi

[ctx: #40213]
note: Help string for UPnP remote player volume level sync setting
en: If selected the remote player volume level will be synchronized with the volume of this application.[CR]Warning: Global system volume level may be different than the application volume level - they are controlled independently.[CR]This may lead the remote player to be set to 100% volume level if the application has 100% volume level but the overall system volume level is smaller.
sk_sk: Ak je táto možnosť zvolená, úroveň hlasitosti vzdialeného prehrávača sa synchronizuje s hlasitosťou tejto aplikácie.[CR]Upozornenie: To môže viesť k tomu, že vzdialený prehrávač bude nastavený na úroveň hlasitosti 100 %, ak má aplikácia úroveň hlasitosti 100 %, ale celková úroveň hlasitosti systému je menšia.

[ctx: #40214]
note: Dialog title for the selection of the video extra
en: Choose extra: {}
sk_sk: Vyberte extra: {}

[ctx: #40215]
note: Title of the dialog for version rename action from Versions Manager
en: Choose version type
sk_sk: Vyberte typ verzie

[ctx: #40216]
note: Caption of the button to create a new version type (Versions Manager > Rename)
en: New type...
sk_sk: Nový typ...

[ctx: #40217]
note: Caption of the dialog for keyboard entry of a new version type
en: New version type
sk_sk: Nový typ verzie

[ctx: #40218]
note: Title of the dialog for extra rename action from Extras Manager
en: Choose extra name
sk_sk: Vyberte názov extra

[ctx: #40219]
note: Caption of the button to create a new extra name (Extras Manager > Rename)
en: New name...
sk_sk: Nový názov...

[ctx: #40220]
note: Caption of the dialog for keyboard entry of a new extra name
en: New extra name
sk_sk: Nový názov extra

[ctx: #40221]
note: Choose video version context menu item label
en: Choose version
sk_sk: Vyberte verziu

[ctx: #40400]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Standard Edition
sk_sk: Štandardná edícia

[ctx: #40401]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Extended Edition
sk_sk: Rozšírená edícia

[ctx: #40402]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Unrated Version
sk_sk: Necenzurovaná verzia

[ctx: #40403]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Uncut Version
sk_sk: Neskrátená verzia

[ctx: #40404]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Remastered Version
sk_sk: Remasterovaná verzia

[ctx: #40406]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Theatrical Cut
sk_sk: Kino verzia

[ctx: #40407]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Director's Cut
sk_sk: Režisérska verzia

[ctx: #40408]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Special Edition
sk_sk: Špeciálna edícia

[ctx: #40409]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Limited Edition
sk_sk: Limitovaná edícia

[ctx: #40410]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Complete Edition
sk_sk: Kompletná edícia

[ctx: #40411]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: The Final Cut
sk_sk: Finálny strih

[ctx: #40412]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Super Duper Cut
sk_sk: Super Duper strih

[ctx: #40413]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Collector's Edition
sk_sk: Zberateľská edícia

[ctx: #40414]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Ultimate Collector's Edition
sk_sk: Ultimátna zberateľská edícia

[ctx: #40415]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Criterion Collection Edition
sk_sk: Criterion zberateľská edícia

[ctx: #40416]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Fan Edit
sk_sk: Fanúšikovská verzia

[ctx: #40417]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Black and White Edition
sk_sk: Čiernobiela edícia

[ctx: #40431]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 10th Anniversary Edition
sk_sk: Edícia k 10. výročiu

[ctx: #40432]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 20th Anniversary Edition
sk_sk: Edícia k 20. výročiu

[ctx: #40433]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 25th Anniversary Edition
sk_sk: Edícia k 25. výročiu

[ctx: #40434]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 30th Anniversary Edition
sk_sk: Edícia k 30. výročiu

[ctx: #40435]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 40th Anniversary Edition
sk_sk: Edícia k 40. výročiu

[ctx: #40436]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 50th Anniversary Edition
sk_sk: Edícia k 50. výročiu
