KODI Main - en to sl_si translation catalogue (4278 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
sl_si: Programi

[ctx: #1]
en: Pictures
sl_si: Slike

[ctx: #2]
en: Music
sl_si: Glasba

[ctx: #3]
en: Videos
sl_si: Video

[ctx: #4]
en: TV guide
sl_si: TV Vodnik

[ctx: #5]
en: Settings
sl_si: Nastavitve

[ctx: #7]
en: File manager
sl_si: Upravljalnik datotek

[ctx: #8]
en: Weather
sl_si: Vreme

[ctx: #9]
en: Kodi media center
sl_si: Predstavno središče Kodi

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
sl_si: ponedeljek

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
sl_si: torek

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
sl_si: sreda

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
sl_si: četrtek

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
sl_si: petek

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
sl_si: sobota

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
sl_si: nedelja

[ctx: #21]
en: January
sl_si: januar

[ctx: #22]
en: February
sl_si: februar

[ctx: #23]
en: March
sl_si: marec

[ctx: #24]
en: April
sl_si: april

[ctx: #25]
en: May
sl_si: maj

[ctx: #26]
en: June
sl_si: junij

[ctx: #27]
en: July
sl_si: julij

[ctx: #28]
en: August
sl_si: avgust

[ctx: #29]
en: September
sl_si: september

[ctx: #30]
en: October
sl_si: oktober

[ctx: #31]
en: November
sl_si: november

[ctx: #32]
en: December
sl_si: december

[ctx: #41]
en: Mon
sl_si: pon

[ctx: #42]
en: Tue
sl_si: tor

[ctx: #43]
en: Wed
sl_si: sre

[ctx: #44]
en: Thu
sl_si: čet

[ctx: #45]
en: Fri
sl_si: pet

[ctx: #46]
en: Sat
sl_si: sob

[ctx: #47]
en: Sun
sl_si: ned

[ctx: #51]
en: Jan
sl_si: jan

[ctx: #52]
en: Feb
sl_si: feb

[ctx: #53]
en: Mar
sl_si: mar

[ctx: #54]
en: Apr
sl_si: apr

[ctx: #55]
en: May
sl_si: maj

[ctx: #56]
en: Jun
sl_si: jun

[ctx: #57]
en: Jul
sl_si: jul

[ctx: #58]
en: Aug
sl_si: avg

[ctx: #59]
en: Sep
sl_si: sep

[ctx: #60]
en: Oct
sl_si: okt

[ctx: #61]
en: Nov
sl_si: nov

[ctx: #62]
en: Dec
sl_si: dec

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
sl_si: S

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
sl_si: SSV

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
sl_si: SV

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
sl_si: VSV

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
sl_si: V

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
sl_si: VJV

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
sl_si: JV

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
sl_si: JJV

[ctx: #79]
note: Weather token
en: S
sl_si: J

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
sl_si: JJZ

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
sl_si: JZ

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
sl_si: ZJZ

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
sl_si: Z

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
sl_si: ZSZ

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
sl_si: SZ

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
sl_si: SSZ

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
sl_si: Jug

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
sl_si: Sever

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
sl_si: Zahod

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
sl_si: Vzhod

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
sl_si: Spremenljivo

[ctx: #98]
en: View: Auto
sl_si: Pogled: Samodejno

[ctx: #99]
en: View: Auto big
sl_si: Pogled: Samodejno povečano

[ctx: #100]
en: View: Icons
sl_si: Pogled: Ikone

[ctx: #101]
en: View: List
sl_si: Pogled: Seznam

[ctx: #102]
en: Scan
sl_si: Preglej

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
sl_si: Razvrsti po: Ime

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
sl_si: Razvrsti po: Datum

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
sl_si: Razvrsti po: Velikost

[ctx: #106]
en: No
sl_si: Ne

[ctx: #107]
en: Yes
sl_si: Da

[ctx: #108]
en: Slideshow
sl_si: Projekcija slik

[ctx: #109]
en: Create thumbs
sl_si: Ustvari sličice

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
sl_si: Ustvari sličice

[ctx: #111]
en: Shortcuts
sl_si: Bližnjice

[ctx: #112]
en: Paused
sl_si: V premoru

[ctx: #113]
en: Update failed
sl_si: Posodobitev je spodletela

[ctx: #114]
en: Installation failed
sl_si: Namestitev je spodletela

[ctx: #115]
en: Copy
sl_si: Kopiraj

[ctx: #116]
en: Move
sl_si: Premakni

[ctx: #117]
en: Delete
sl_si: Izbriši

[ctx: #118]
en: Rename
sl_si: Preimenuj

[ctx: #119]
en: New folder
sl_si: Nova mapa

[ctx: #120]
en: Confirm copy
sl_si: Potrdi kopiranje

[ctx: #121]
en: Confirm move
sl_si: Potrdi premik

[ctx: #122]
en: Confirm delete
sl_si: Potrdi brisanje

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
sl_si: Ali želite kopirati izbrane datoteke?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
sl_si: Ali želite premakniti izbrane datoteke?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
sl_si: Ali želite izbrisati izbrane datoteke?[CR]Opozorilo: dejanja ni mogoče preklicati!

[ctx: #126]
en: Status
sl_si: Stanje

[ctx: #127]
en: Objects
sl_si: Predmeti

[ctx: #128]
en: General
sl_si: Splošno

[ctx: #129]
en: Slideshow
sl_si: Projekcija slik

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
sl_si: Sistemske podrobnosti

[ctx: #131]
en: Display
sl_si: Zaslon

[ctx: #132]
en: Albums
sl_si: Albumi

[ctx: #133]
en: Artists
sl_si: Izvajalci

[ctx: #134]
en: Songs
sl_si: Skladbe

[ctx: #135]
en: Genres
sl_si: Žanri

[ctx: #136]
en: Playlists
sl_si: Seznami predvajanja

[ctx: #137]
en: Search
sl_si: Iskanje

[ctx: #138]
en: System information
sl_si: Sistemske podrobnosti

[ctx: #139]
en: Temperatures:
sl_si: Temperature:

[ctx: #140]
en: CPU:
sl_si: CPE:

[ctx: #141]
en: GPU:
sl_si: GPE:

[ctx: #142]
en: Time:
sl_si: Čas:

[ctx: #143]
en: Current:
sl_si: Trenutno:

[ctx: #144]
en: Build:
sl_si: Izgradnja:

[ctx: #145]
en: Network:
sl_si: Omrežje:

[ctx: #146]
en: Type:
sl_si: Vrsta:

[ctx: #147]
en: Static
sl_si: Statičen

[ctx: #149]
en: MAC address
sl_si: Naslov MAC

[ctx: #150]
en: IP address
sl_si: Naslov IP

[ctx: #151]
en: Link:
sl_si: Povezava:

[ctx: #152]
en: Half duplex
sl_si: Polovični dupleks

[ctx: #153]
en: Full duplex
sl_si: Polni dupleks

[ctx: #154]
en: Storage
sl_si: Shramba

[ctx: #155]
en: Drive
sl_si: Pogon

[ctx: #156]
en: Free
sl_si: Prosto

[ctx: #158]
en: Free memory
sl_si: Prosti pomnilnik

[ctx: #159]
en: No link
sl_si: Brez povezave

[ctx: #160]
en: Free
sl_si: Prosto

[ctx: #162]
en: Tray open
sl_si: Odprta vratca

[ctx: #163]
en: Reading
sl_si: Poteka branje ...

[ctx: #164]
en: No disc
sl_si: Ni vstavljenega nosilca

[ctx: #165]
en: Disc present
sl_si: Nosilec je vstavljen

[ctx: #166]
en: Skin
sl_si: Preobleka

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
sl_si: Prekliči datotečna opravila

[ctx: #168]
en: {0:s}- {1:s}
sl_si: {0:s}–{1:s}

[ctx: #169]
en: Resolution
sl_si: Ločljivost

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
sl_si: Prilagodi hitrost osveževanja zaslona

[ctx: #171]
en: Sort title
sl_si: Razvrstitev naslovov

[ctx: #172]
en: Release date
sl_si: Datum izdaje

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
sl_si: Prikaži video v razmerju 4:3 kot

[ctx: #174]
en: Compiled:
sl_si: Izgrajeno:

[ctx: #175]
en: Moods
sl_si: Razpoloženja

[ctx: #176]
en: Styles
sl_si: Slogi

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
sl_si: {0:s} je uspešno zagnan.

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
sl_si: {0:s} je bil uspešno zagnan.

[ctx: #179]
en: Song
sl_si: Skladba

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
sl_si: Trajanje

[ctx: #181]
en: Select album
sl_si: Izberi album

[ctx: #182]
en: Tracks
sl_si: Skladbe

[ctx: #183]
en: Review
sl_si: Ocena

[ctx: #184]
en: Refresh
sl_si: Osveži

[ctx: #185]
en: Searching album
sl_si: Poteka iskanje albuma ...

[ctx: #186]
en: OK
sl_si: V redu

[ctx: #187]
en: No albums found!
sl_si: Ni najdenih albumov!

[ctx: #188]
en: Select all
sl_si: Izberi vse

[ctx: #189]
en: Scanning media information
sl_si: Poteka branje podrobnosti predstavnih datotek

[ctx: #190]
en: Save
sl_si: Shrani

[ctx: #191]
en: Shuffle
sl_si: Premešaj

[ctx: #192]
en: Clear
sl_si: Počisti

[ctx: #193]
en: Scan
sl_si: Preglej

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
sl_si: Poteka iskanje ...

[ctx: #195]
en: No information found!
sl_si: Ni najdenih podrobnosti!

[ctx: #196]
en: Select movie:
sl_si: Izberi film:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
sl_si: Poizvedovanje po podrobnostih {0:s}

[ctx: #198]
en: Loading movie details
sl_si: Poteka nalaganje podrobnosti filma ...

[ctx: #199]
en: Web interface
sl_si: Spletni vmesnik

[ctx: #200]
en: Audio encoders
sl_si: Kodirniki zvoka

[ctx: #201]
en: Audio decoders
sl_si: Odkodirniki zvoka

[ctx: #202]
en: Tagline
sl_si: Moto

[ctx: #203]
en: Plot outline
sl_si: Oris zgodbe

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
sl_si: Zbirka

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
sl_si: Ocene

[ctx: #206]
en: Cast
sl_si: Zasedba

[ctx: #207]
en: Plot
sl_si: Povzetek

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
sl_si: Predvajaj

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
sl_si: Naslednje

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
sl_si: Predhodno

[ctx: #212]
en: 59.94 Hz
sl_si: 59,94 Hz

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
sl_si: Umeri uporabniški vmesnik ...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
sl_si: Umeritev slike

[ctx: #215]
en: Soften
sl_si: Mehčanje

[ctx: #216]
en: Zoom amount
sl_si: Približanje

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
sl_si: Točkovno razmerje

[ctx: #218]
en: DVD drive
sl_si: Pogon DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
sl_si: Vstaviti je treba nosilec

[ctx: #220]
en: Remote share
sl_si: Oddaljena mapa

[ctx: #221]
en: Network is not connected
sl_si: Ni povezave v omrežje

[ctx: #222]
en: Cancel
sl_si: Prekliči

[ctx: #224]
en: Speed
sl_si: Hitrost

[ctx: #225]
en: Vertical shift
sl_si: Navpični pomik

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
sl_si: Naloži podrobnosti zvočnega nosilca s spletne storitve

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
sl_si: Ob zagonu premešaj seznam predvajanja

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
sl_si: Čas ustavitve HDD

[ctx: #230]
en: Video filters
sl_si: Video filtri

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
sl_si: Brez

[ctx: #232]
en: Point
sl_si: Točka

[ctx: #233]
en: Linear
sl_si: Linearno

[ctx: #234]
en: Anisotropic
sl_si: Anizotropno

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
sl_si: Gaussovo kubično

[ctx: #237]
en: Minification
sl_si: Pomanševanje

[ctx: #238]
en: Magnification
sl_si: Povečevanje

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
sl_si: Po koncu počisti seznam predvajanja

[ctx: #240]
en: Display mode
sl_si: Vrsta prikaza

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
sl_si: Celozaslonsko #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
sl_si: V oknu

[ctx: #243]
en: Refresh rate
sl_si: Hitrost osveževanja

[ctx: #244]
en: Full screen
sl_si: Celozaslonsko

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
sl_si: Velikost: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Približanje x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Točke: {6:2.2f}:1) (Zamik: {7:2.2f})

[ctx: #247]
en: Scripts
sl_si: Skripte

[ctx: #248]
en: Language
sl_si: Jezik

[ctx: #249]
en: Music
sl_si: Glasba

[ctx: #250]
en: Visualisation
sl_si: Vizualizacija

[ctx: #251]
en: Select destination directory
sl_si: Izbor ciljne mape

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
sl_si: Stereofonsko mešanje navzgor

[ctx: #253]
en: Number of channels
sl_si: Število kanalov

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
sl_si: Sprejemnik s podporo DTS

[ctx: #255]
en: CDDB
sl_si: Zbirka CDDB

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
sl_si: Poteka pridobivanje podrobnosti nosilca ...

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
sl_si: Napaka

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
sl_si: Omogoči branje značk

[ctx: #259]
en: Opening
sl_si: Odpiranje

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
sl_si: Poteka čakanje na začetek ...

[ctx: #262]
en: Scripts output
sl_si: Odvod skripte

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
sl_si: Dovoli oddaljen nadzor prek HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
sl_si: Snemaj

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
sl_si: Zaustavi snemanje

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
sl_si: Razvrsti po: Skladba

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
sl_si: Razvrsti po: Čas

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
sl_si: Razvrsti po: Naslov

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
sl_si: Razvrsti po: Izvajalec

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
sl_si: Razvrsti po: Album

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
sl_si: Nastavitev razmerja točk

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
sl_si: Preoblikovanje pravokotnika v popoln kvadrat

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
sl_si: Prekrivanje zaslona zgoraj levo

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
sl_si: Prekrivanje zaslona spodaj desno

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
sl_si: Premaknite puščico za prilagoditev prekrivanja zaslona

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
sl_si: Položaj podnapisov

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
sl_si: Premaknite črto za nastavitev položaja podnapisov

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
sl_si: Nastavitev ni mogoče naložiti

[ctx: #280]
en: Using default settings
sl_si: Uporabljam privzete nastavitve

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
sl_si: Preverite XML datoteke

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
sl_si: Najdeno {0:d} predmetov

[ctx: #283]
en: Search results
sl_si: Rezultati iskanja

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
sl_si: Ni rezultatov

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
sl_si: Privzeti jezik zvoka

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
sl_si: Privzeti jezik podnapisov

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
sl_si: Podnapisi

[ctx: #288]
en: Font
sl_si: Pisava

[ctx: #289]
en: Size
sl_si: Velikost

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
sl_si: Dinamična kompresija

[ctx: #291]
en: Video
sl_si: Slika

[ctx: #292]
en: Audio
sl_si: Zvok

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
sl_si: Prebrskaj za podnapisi

[ctx: #294]
en: Create bookmark
sl_si: Ustvari zaznamek

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
sl_si: Izbriši zaznamke

[ctx: #297]
en: Audio offset
sl_si: Zamik zvoka

[ctx: #298]
en: Bookmarks
sl_si: Zaznamki

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
sl_si: Zaznamek {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
sl_si: Sprejemnik podpira MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
sl_si: Sprejemnik podpira MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
sl_si: Sprejemnik podpira MP3

[ctx: #303]
en: Delay
sl_si: Zamik

[ctx: #304]
en: Language
sl_si: Jezik

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
sl_si: Omogočeno

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
sl_si: Brez prepletanja

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
sl_si:  Privzeta nastavitev medija

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
sl_si: Jezik izvirnika

[ctx: #309]
en: User interface language
sl_si: Jezik uporabniškega vmesnika

[ctx: #310]
note: Setting in international settings
en: Virtual keyboard layouts
sl_si: Razporeditve zaslonske tipkovnice

[ctx: #312]
en: (0=auto)
sl_si: (0=samodejno)

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
sl_si: Čiščenje baze podatkov

[ctx: #314]
en: Preparing...
sl_si: Pripravljanje ...

[ctx: #315]
en: Database error
sl_si: Napaka v podatkovni bazi

[ctx: #316]
en: Searching songs...
sl_si: Iščem pesmi ...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
sl_si: Podatkovna baza je uspešno očiščena

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
sl_si: Čistim pesmi ...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
sl_si: Napaka pri čiščenju pesmi

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
sl_si: Čistim izvajalce ...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
sl_si: Napaka pri čiščenju izvajalcev

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
sl_si: Čiščenje žanrov, vlog ...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
sl_si: Napaka pri čiščenju žanrov, vlog itn.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
sl_si: Čistim poti ...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
sl_si: Napaka pri čiščenju poti

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
sl_si: Čistim albume ...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
sl_si: Napaka pri čiščenju albumov

[ctx: #328]
en: Writing changes...
sl_si: Zapisujem spremembe ...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
sl_si: Napaka pri zapisovanju sprememb

[ctx: #330]
en: This may take some time...
sl_si: To lahko vzame nekaj časa ...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
sl_si: Stiskam podatkovno bazo ...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
sl_si: Napaka pri stiskanju podatkovne baze

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
sl_si: Ali želite očistiti knjižnico?

[ctx: #334]
en: Clean library...
sl_si: Očisti knjižnico ...

[ctx: #335]
en: Start
sl_si: Začni

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
sl_si: Pretvorba hitrosti sličic

[ctx: #337]
en: Output configuration
sl_si: Konfiguracija izhoda

[ctx: #338]
en: Fixed
sl_si: Fiksno

[ctx: #339]
en: Optimized
sl_si: Optimirano

[ctx: #340]
en: Various artists
sl_si: Različni izvajalci

[ctx: #341]
en: Play disc
sl_si: Predvajaj ploščo

[ctx: #342]
en: Movies
sl_si: Filmi

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
sl_si: Prilagodi hitrost sličic

[ctx: #344]
en: Actors
sl_si: Igralci

[ctx: #345]
en: Year
sl_si: Leto

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
sl_si: Ohrani izvorno jakost pri mešanju

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
sl_si: Sprejemnik podpira DTS-HD

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
sl_si: Dovoli prehajanje

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
sl_si: Sprejemnik podpira TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
sl_si: Programi

[ctx: #351]
en: Off
sl_si: Izključeno

[ctx: #352]
en: Dim
sl_si: Zatemnitev

[ctx: #353]
en: Black
sl_si: Črno

[ctx: #354]
en: Matrix trails
sl_si: Sledi matrice

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
sl_si: Čakalni čas

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
sl_si: Tip ohranjevalnika zaslona

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
sl_si: Način zakasnjenega izklopa

[ctx: #358]
en: All albums
sl_si: Vsi albumi

[ctx: #359]
en: Recently added albums
sl_si: Nedavno dodani albumi

[ctx: #360]
en: Screensaver
sl_si: Ohranjevalnik

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
sl_si: Rekurzivna projekcija slik

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
sl_si: Nivo zatemnitve ohranjevalnika zaslona

[ctx: #363]
en: Sort by: File
sl_si: Razvrsti po: Datoteka

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
sl_si: Sprejemnik podpira Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
sl_si: Razvrsti po: Ime

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
sl_si: Razvrsti po: Leto

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
sl_si: Razvrsti po: Ocena

[ctx: #369]
en: Title
sl_si: Naslov

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
sl_si: Nevihte

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
sl_si: Delno

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
sl_si: Pretežno

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
sl_si: Sončno

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
sl_si: Oblačno

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
sl_si: Sneg

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
sl_si: Dež

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
sl_si: Rahel

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
sl_si: Plohe

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
sl_si: Nekaj

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
sl_si: Razpršeni

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
sl_si: Veter

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
sl_si: Močan

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
sl_si: Šibak

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
sl_si: Jasno

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
sl_si: Oblaki

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
sl_si: Zgodnje

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
sl_si: Ploha

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
sl_si: Nalivi

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
sl_si: Nižje

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
sl_si: Srednje

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
sl_si: Višje

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
sl_si: Megla

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
sl_si: Meglice

[ctx: #396]
en: Select location
sl_si: Izberi lokacijo

[ctx: #397]
en: Refresh time
sl_si: Čas osveževanja

[ctx: #398]
en: Temperature units
sl_si: Enote temperature

[ctx: #399]
en: Speed units
sl_si: Enote hitrosti

[ctx: #400]
en: Weather
sl_si: Vreme

[ctx: #401]
en: Temp
sl_si: Temp.

[ctx: #402]
en: Feels like
sl_si: Občuti se kot

[ctx: #403]
en: UV index
sl_si: UV indeks

[ctx: #404]
en: Wind
sl_si: Veter

[ctx: #405]
en: Dew point
sl_si: Rosišče

[ctx: #406]
en: Humidity
sl_si: Vlažnost

[ctx: #407]
en: Hardware keyboard layouts
sl_si: Razporeditve tipkovnice

[ctx: #409]
en: Defaults
sl_si: Privzete vrednosti

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
sl_si: Povezujem se s ponudnikom vremena

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
sl_si: Pridobivam vremensko napoved za:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
sl_si: Vremenske napovedi ni mogoče prejeti

[ctx: #413]
en: Manual
sl_si: Ročno

[ctx: #414]
en: No review for this album
sl_si: Za izbrani album ni ocen

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
sl_si: Prenašam sličice ...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
sl_si: Pogled: Velike ikone

[ctx: #418]
en: Low
sl_si: Min.

[ctx: #419]
en: High
sl_si: Maks.

[ctx: #420]
en: Best match
sl_si: Najboljše ujemanje

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
sl_si: Vzdržuj prižgano zvočno napravo

[ctx: #422]
en: Delete album information
sl_si: Izbriši podatke o albumu

[ctx: #423]
en: Delete CD information
sl_si: Izbriši informacije o CD-ju

[ctx: #424]
en: Select
sl_si: Izberi

[ctx: #425]
en: No album information found
sl_si: Informacij o albumu ni mogoče najti

[ctx: #426]
en: No CD information found
sl_si: Informacij o CD-ju ni mogoče najti

[ctx: #427]
en: Disc
sl_si: Plošča

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
sl_si: Vstavite pravi CD/DVD

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
sl_si: Vstavite naslednjo ploščo:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
sl_si: Razvrsti po: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
sl_si: Brez predpomnjenja

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
sl_si: Odstrani film iz baze

[ctx: #433]
en: Would you really like to remove '{0:s}' from the library?
sl_si: Ali res želite odstraniti '{0:s}' iz knjižnice?

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
sl_si: S smeri {0:s} s hitrostjo {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
sl_si: Optični pogon ni bil zaznan

[ctx: #436]
note: Message body of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: This video is stored on an optical disc (e.g. DVD, Blu-ray) and cannot be played as your device does not have an appropriate drive.
sl_si: Posnetek je shranjen na optičnem nosilcu (DVD, Blu-ray) in ga ni mogoče predvajati, ker naprava nima ustreznega pogona.

[ctx: #437]
en: Removable disk
sl_si: Odstranljivi medij

[ctx: #438]
en: Opening file
sl_si: Odpiram datoteko

[ctx: #439]
en: Cache
sl_si: Predpomnjenje

[ctx: #440]
en: Hard disk
sl_si: Trdi disk

[ctx: #442]
en: Local network
sl_si: Krajevno omrežje

[ctx: #445]
en: Audio
sl_si: Zvok

[ctx: #447]
en: Autorun media
sl_si: Samodejno predvajanje

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
sl_si: Sprejemnik podpira Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
sl_si: Omogočeno

[ctx: #450]
en: Columns
sl_si: Stolpci

[ctx: #451]
en: Row 1 address
sl_si: Naslov 1. vrstice

[ctx: #452]
en: Row 2 address
sl_si: Naslov 2. vrstice

[ctx: #453]
en: Row 3 address
sl_si: Naslov 3. vrstice

[ctx: #454]
en: Row 4 address
sl_si: Naslov 4. vrstice

[ctx: #455]
en: Rows
sl_si: Vrstice

[ctx: #456]
en: Mode
sl_si: Način

[ctx: #457]
en: Switch view
sl_si: Preklopi pogled

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
sl_si: Omejitev frekvenčnega vzorčenja (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
sl_si: Podnapisi

[ctx: #460]
en: Audio stream
sl_si: Zvočna sled

[ctx: #461]
en: [active]
sl_si: [aktiven]

[ctx: #462]
en: Subtitle stream
sl_si: Tok podnapisov

[ctx: #463]
en: Backlight
sl_si: Osvelitev ozadja

[ctx: #464]
en: Brightness
sl_si: Osvetlitev

[ctx: #465]
en: Contrast
sl_si: Kontrast

[ctx: #466]
en: Gamma
sl_si: Gama jakost

[ctx: #467]
en: Type
sl_si: Tip

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
sl_si: Premakni kurzor za spremembo položaja OSD-ja

[ctx: #469]
en: OSD position
sl_si: Položaj OSD

[ctx: #470]
en: Credits
sl_si: Zasluge

[ctx: #474]
en: Off
sl_si: Izključi

[ctx: #475]
en: Music only
sl_si: Samo glasba

[ctx: #476]
en: Music & video
sl_si: Glasba & video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
sl_si: Seznama predvajanja ni mogoče naložiti

[ctx: #479]
en: Skin & language
sl_si: Preobleka & jezik

[ctx: #480]
en: Appearance
sl_si: Izgled

[ctx: #481]
en: Audio options
sl_si: Zvočne nastavitve

[ctx: #482]
en: About Kodi
sl_si: O Kodiju

[ctx: #485]
en: Delete album
sl_si: Izbriši album

[ctx: #486]
en: Repeat
sl_si: Ponovi

[ctx: #487]
en: Repeat one
sl_si: Ponovi eno

[ctx: #488]
en: Repeat folder
sl_si: Ponovi mapo

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
sl_si: Predvajaj naslednjo pesem samodejno

[ctx: #491]
en: - Use big icons
sl_si: - Uporabi velike ikone

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
sl_si: Sprememba velikosti VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
sl_si: Napredne nastavitve (za strokovnjake!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
sl_si: Splošna zmožnost ojačanja zvoka

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
sl_si: Povečaj video na ločljivost vmesnika

[ctx: #496]
en: Calibration
sl_si: Umeritev

[ctx: #497]
en: Show file extensions
sl_si: Prikaži končnice datotek

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
sl_si: Razvrsti po: Tip

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
sl_si: S spletno storitvijo se ni mogoče povezati

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
sl_si: Informacije o albumu ni mogoče prenesti

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
sl_si: Iščem imena albumov ...

[ctx: #502]
en: Open
sl_si: Odprt

[ctx: #503]
en: Busy
sl_si: Zaseden

[ctx: #504]
en: Empty
sl_si: Prazen

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
sl_si: Nalaganje informacij iz datotek ...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
sl_si: Preverjanje predstavnostnih datotek...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
sl_si: Razvrsti po: Uporaba

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
sl_si: Omogoči vizualizacijo

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
sl_si: Omogoči preklop med načini slike

[ctx: #512]
en: Startup window
sl_si: Začetno okno

[ctx: #513]
en: Home window
sl_si: Domače okno

[ctx: #514]
en: Manual settings
sl_si: Ročne nastavitve

[ctx: #515]
en: Genre
sl_si: Žanr

[ctx: #517]
en: Recently played albums
sl_si: Nedavno predvajani albumi

[ctx: #518]
en: Launch
sl_si: Zaženi

[ctx: #519]
en: Launch in...
sl_si: Zaženi v ...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
sl_si: Kompilacije

[ctx: #522]
en: Remove source
sl_si: Odstrani vir

[ctx: #523]
en: Switch media
sl_si: Zamenjaj predstavnost

[ctx: #524]
en: Select playlist
sl_si: Izberi seznam predvajanja

[ctx: #525]
en: New playlist...
sl_si: Nov seznam predvajanja ...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
sl_si: Dodaj seznamu predvajanja

[ctx: #527]
en: Manually add to library
sl_si: Ročno dodaj v knjižnico

[ctx: #528]
en: Enter title
sl_si: Vnesite naslov

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
sl_si: Napaka: Podvojen naslov

[ctx: #530]
en: Select genre
sl_si: Izberi žanr

[ctx: #531]
en: New genre
sl_si: Nov žanr

[ctx: #532]
en: Manual addition
sl_si: Ročni vnos

[ctx: #533]
en: Enter genre
sl_si: Vnesite žanr

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
sl_si: Pogled: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
sl_si: Seznam

[ctx: #536]
en: Icons
sl_si: Ikone

[ctx: #537]
en: Big list
sl_si: Velik seznam

[ctx: #538]
en: Big icons
sl_si: Velike ikone

[ctx: #539]
en: Wide
sl_si: Široko

[ctx: #540]
en: Big wide
sl_si: Veliko in široko

[ctx: #541]
en: Album icons
sl_si: Ikone albumov

[ctx: #542]
en: DVD icons
sl_si: Ikone DVD

[ctx: #544]
en: Media info
sl_si: Predstavne informacije

[ctx: #545]
en: Audio output device
sl_si: Zvočna izhodna naprava

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
sl_si: Naprava za preusmerjen zvok

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
sl_si: Ni biografije za tega izvajalca

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
sl_si: Pretvori večkanalni zvok v stereo

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
sl_si: Številka

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
sl_si: Razvrsti po: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
sl_si: Ime

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
sl_si: Datum

[ctx: #553]
en: Size
sl_si: Velikost

[ctx: #554]
en: Track
sl_si: Skladba

[ctx: #555]
en: Time
sl_si: Čas

[ctx: #556]
en: Title
sl_si: Naslov

[ctx: #557]
en: Artist
sl_si: Izvajalec

[ctx: #559]
en: Playlist
sl_si: Seznam predvajanja

[ctx: #561]
en: File
sl_si: Datoteka

[ctx: #562]
en: Year
sl_si: Leto

[ctx: #563]
en: Rating
sl_si: Ocena

[ctx: #564]
en: Type
sl_si: Tip

[ctx: #565]
en: Usage
sl_si: Uporaba

[ctx: #566]
en: Album artist
sl_si: Izvajalec albuma

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
sl_si: Število predvajanj

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
sl_si: Zadnjič predvajano

[ctx: #569]
en: Comment
sl_si: Komentar

[ctx: #570]
en: Date added
sl_si: Datum vnosa

[ctx: #571]
en: Default
sl_si: Privzeto

[ctx: #573]
en: Path
sl_si: Pot

[ctx: #574]
en: Country
sl_si: Država

[ctx: #575]
en: In progress
sl_si: V predvajanju

[ctx: #576]
en: Times played
sl_si: Število predvajanj

[ctx: #577]
en: Date taken
sl_si: Datum zajema

[ctx: #578]
en: Artist / Year
sl_si: Izvajalec / leto

[ctx: #580]
en: Sort direction
sl_si: Smer razvrščanja

[ctx: #581]
en: Sort method
sl_si: Način razvrščanja

[ctx: #582]
en: View mode
sl_si: Pogled

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
sl_si: Zapomni si poglede za različne mape

[ctx: #584]
en: Ascending
sl_si: Naraščajoče

[ctx: #585]
en: Descending
sl_si: Padajoče

[ctx: #586]
en: Edit playlist
sl_si: Uredi seznam predvajanja

[ctx: #587]
en: Filter
sl_si: Filtriraj

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
sl_si: Ustavi način zabave

[ctx: #589]
en: Party mode
sl_si: Način zabave

[ctx: #590]
en: Random
sl_si: Naključno

[ctx: #591]
en: Off
sl_si: Izključi

[ctx: #592]
en: One
sl_si: Eno

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
sl_si: Vse

[ctx: #594]
en: Off
sl_si: Izključi

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
sl_si: Ponovi: Izključen

[ctx: #596]
en: Repeat: One
sl_si: Ponovi: Enega

[ctx: #597]
en: Repeat: All
sl_si: Ponovi: Vse

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
sl_si: Zajemi zvočni CD

[ctx: #601]
en: Medium
sl_si: Srednje

[ctx: #602]
en: Standard
sl_si: Običajno

[ctx: #603]
en: Extreme
sl_si: Ekstremno

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
sl_si: Konstantna bitna hitrost

[ctx: #605]
en: Ripping...
sl_si: Zajemanje ...

[ctx: #607]
en: To:
sl_si: Do:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
sl_si: CD-ja ali posnetka ni bilo mogoče kopirati, ker CDDARipPath ni nastavljen.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
sl_si: Zajemi zvočni posnetek

[ctx: #611]
en: Enter number
sl_si: Vnesite število

[ctx: #612]
en: Bits/sample
sl_si: Biti/vzorec

[ctx: #613]
en: Sample rate
sl_si: Vzorčna hitrost

[ctx: #614]
en: Virtual folder
sl_si: Navidezna mapa

[ctx: #620]
en: Audio CDs
sl_si: Zvočni CD-ji

[ctx: #621]
en: Encoder
sl_si: Enkoder

[ctx: #622]
en: Quality
sl_si: Kvaliteta

[ctx: #623]
en: Bitrate
sl_si: Bitna hitrost

[ctx: #624]
en: Include track number
sl_si: Vključi številko skladbe

[ctx: #625]
en: All songs of
sl_si: Vse pesmi od

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
sl_si: Trenutne TV serije

[ctx: #629]
en: View mode
sl_si: Pogled

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
sl_si: Običajno

[ctx: #631]
en: Zoom
sl_si: Povečaj

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
sl_si: Razpotegni 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
sl_si: Široka povečava

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
sl_si: Razpotegni 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
sl_si: Izvorna velikost

[ctx: #636]
en: Custom
sl_si: Po meri

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
sl_si: Prilagoditev glasnosti

[ctx: #639]
en: Use track levels
sl_si: Uporabi nivoje posnetkov

[ctx: #640]
en: Use album levels
sl_si: Uporabi nivoje albuma

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
sl_si: Datoteke s podatki ReplayGain

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
sl_si: Datoteke brez podatkov ReplayGain

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
sl_si: Prepreči zaščito popačenja zvoka ob poenotenju glasnosti

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
sl_si: Raztegni 16:9 - nelinearno

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
sl_si: Potrebno je razširiti veliko datoteko. Ali želite nadaljevati?

[ctx: #646]
en: Remove from library
sl_si: Odstrani iz knjižnice

[ctx: #647]
en: Export video library
sl_si: Izvozi video knjižnico

[ctx: #648]
en: Import video library
sl_si: Uvozi video knjižnico

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
sl_si: Uvažam

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
sl_si: Izvažam

[ctx: #651]
en: Browse for library
sl_si: Prebrskaj za knjižnico

[ctx: #652]
en: Years
sl_si: Leta

[ctx: #653]
en: Update library
sl_si: Posodobi knjižnico

[ctx: #654]
en: Show debug information
sl_si: Prikaži razhroščevalne informacije

[ctx: #655]
en: Browse for executable
sl_si: Prebrskaj za programom

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
sl_si: Prebrskaj za seznamom predvajanja

[ctx: #657]
en: Browse for folder
sl_si: Prebrskaj za mapo

[ctx: #658]
en: Song information
sl_si: Informacija o pesmi

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
sl_si: Nelinearni razteg

[ctx: #660]
en: Volume amplification
sl_si: Ojačanje glasnosti

[ctx: #661]
en: Choose export folder
sl_si: Izberi mapo za izvoz

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
sl_si: Datoteka ni več na voljo.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
sl_si: Ali želite posnetek odstraniti iz knjižnice?

[ctx: #664]
en: Browse for script
sl_si: Prebrskaj za skript

[ctx: #665]
en: Compression level
sl_si: Nivo stiskanja

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
sl_si: Omogoči beleženje posamezne komponente

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
sl_si: Omogoči prekodiranje Dolby Digital (AC3)

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
sl_si: Določi dnevniško beleženje posamezne komponente ...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
sl_si: Podrobno zapisovanje knjižnice [B]SMB[/B]

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
sl_si: Podrobno zapisovanje knjižnice [B]libcURL[/B] (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
sl_si: Podrobno zapisovanje knjižnice [B]FFmpeg[/B]

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
sl_si: Podrobno zapisovanje klicev [B]D-Bus[/B]

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
sl_si: Podrobno zapisovanje zahtevkov [B]JSON-RPC[/B]

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
sl_si: Podrobno zapisovanje komponente [B]Audio[/B]

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
sl_si: Podrobno zapisovanje knjižnice [B]AirTunes[/B]

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
sl_si: Podrobno zapisovanje komponent [B]UPnP[/B]

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
sl_si: Podrobno zapisovanje knjižnice [B]libCEC[/B]

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
sl_si: Podrobno zapisovanje komponente [B]Video[/B]

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
sl_si: Podrobno beleženje komponente [B]spletnega strežnika[/B]

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
sl_si: Podrobno beleženje komponente [B]zbirke podatkov[/B]

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
sl_si: Podrobno beleženje [B]časovnih informacij zvoka/videa[/B]

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
sl_si: Podrobno beleženje komponente [B]Windowing[/B]

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
sl_si: Podrobno beleženje komponente [B]PVR[/B]

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
sl_si: Podrobno beleženje komponente [B]EPG[/B]

[ctx: #687]
en: From metadata
sl_si: Iz metapodatkov

[ctx: #688]
note: Description of setting with label #39159 "Border size"
en: Set the border size.
sl_si: Nastavite velikost obrobe.

[ctx: #689]
note: Description of setting with label #39160 "Border colour"
en: Set the border colour.
sl_si: Nastavite barvo obrobe.

[ctx: #690]
note: Description of setting with label #39173 "Blur"
en: Set the blur.
sl_si: Nastavite zameglitev.

[ctx: #691]
note: Description of setting with label #39171 "Shadow colour"
en: Set the shadow colour.
sl_si: Nastavite barve senčenja.

[ctx: #692]
note: Description of setting with label #39172 "Shadow opacity"
en: Set the shadow opacity.
sl_si: Nastavite motnost sence.

[ctx: #693]
note: Description of setting with label #39170 "Shadow size"
en: Set the shadow size.
sl_si: Nastavite velikost sence.

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
sl_si: Čiščenje knjižnice

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
sl_si: Odstrani stare pesmi iz knjižnice

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
sl_si: Ta pot je že bila pregledana

[ctx: #703]
en: Can't clean up library while running background tasks
sl_si: Med izvajanjem opravil v ozadju ni mogoče počistiti knjižnice

[ctx: #705]
en: Network
sl_si: Omrežje

[ctx: #706]
en: Server
sl_si: Strežnik

[ctx: #708]
en: Use proxy server
sl_si: Uporabi posredovalni strežnik

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
sl_si: Internet Protokol (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
sl_si: Izbrana napačna vrata. Vrednost mora biti med 1 in 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
sl_si: Proxy HTTP

[ctx: #715]
en: Assignment
sl_si: Naloga

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
sl_si: Samodejno (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
sl_si: Ročno (statično)

[ctx: #719]
en: IP address
sl_si: IP naslov

[ctx: #720]
en: Netmask
sl_si: Maska omrežja

[ctx: #721]
en: Default gateway
sl_si: Privzeti prehod

[ctx: #722]
en: DNS server
sl_si: Strežnik DNS

[ctx: #723]
en: Save & restart
sl_si: Shrani & ponovno zaženi

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
sl_si: Vnešen je bil napačen naslov. Vrednosti morajo biti oblike AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
sl_si: s števili od 0 do 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
sl_si: Spremembe niso shranjene. Ali želite nadaljevati brez shranjevanja?

[ctx: #727]
en: Web server
sl_si: Spletni strežnik

[ctx: #728]
en: FTP server
sl_si: Strežnik FTP

[ctx: #729]
en: Enable SSL
sl_si: Omogoči SSL

[ctx: #730]
en: Port
sl_si: Vrata

[ctx: #731]
en: Black
sl_si: Črno

[ctx: #732]
en: Save & apply
sl_si: Shrani & uporabi

[ctx: #733]
en: Password
sl_si: Geslo

[ctx: #734]
en: No pass
sl_si: Brez

[ctx: #735]
en: Character set
sl_si: Nabor znakov

[ctx: #736]
en: Style
sl_si: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
sl_si: Barva

[ctx: #738]
en: Normal
sl_si: Običajno

[ctx: #739]
en: Bold
sl_si: Krepko

[ctx: #740]
en: Italics
sl_si: Poševno

[ctx: #741]
en: Bold italics
sl_si: Poševno ojačano

[ctx: #742]
en: White
sl_si: Bela

[ctx: #743]
en: Yellow
sl_si: Rumena

[ctx: #744]
en: Files
sl_si: Datoteke

[ctx: #745]
en: Background colour
sl_si: Barva ozadja

[ctx: #746]
en: Background opacity
sl_si: Motnost ozadja

[ctx: #747]
en: Error loading image
sl_si: Napaka pri nalaganju slike

[ctx: #748]
en: Edit path
sl_si: Uredi pot

[ctx: #749]
en: Mirror image
sl_si: Zrcali sliko

[ctx: #750]
en: Are you sure?
sl_si: Ali ste prepričani?

[ctx: #751]
en: Removing source
sl_si: Odstranjujem vir

[ctx: #752]
en: Opacity
sl_si: Motnost

[ctx: #754]
en: Add program link
sl_si: Dodaj bljižnico do programa

[ctx: #755]
en: Edit program path
sl_si: Uredi pot programa

[ctx: #756]
en: Edit program name
sl_si: Uredi ime programa

[ctx: #757]
en: Edit path depth
sl_si: Uredi globino poti

[ctx: #759]
en: View: Big list
sl_si: Pogled: Velik seznam

[ctx: #760]
en: Yellow
sl_si: Rumena

[ctx: #761]
en: White
sl_si: Bela

[ctx: #762]
en: Blue
sl_si: Modra

[ctx: #763]
en: Bright green
sl_si: Svetlo zelena

[ctx: #764]
en: Yellow green
sl_si: Rumeno zelena

[ctx: #765]
en: Cyan
sl_si: Turkizna

[ctx: #766]
en: Light grey
sl_si: Svetlo siva

[ctx: #767]
en: Grey
sl_si: Siva

[ctx: #768]
en: Dark Grey
sl_si: Temno siva

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
sl_si: Napaka {0:d}: skupna raba ni dostopna

[ctx: #772]
en: Audio
sl_si: Zvok

[ctx: #773]
en: Seeking
sl_si: Premikam

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
sl_si: Mapa projekcije slik

[ctx: #790]
en: Remote control
sl_si: Oddaljeno upravljanje

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
sl_si: Dovoli daljinec programov s tega sistema

[ctx: #792]
en: Port
sl_si: Vrata

[ctx: #793]
en: Port range
sl_si: Območje vrat

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
sl_si: Dovoli daljinec programov na drugih sistemih

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
sl_si: Osnovni zamik ponovitve (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
sl_si: Ponavljajoči zamik ponovitve (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
sl_si: Največje število povezav

[ctx: #798]
en: Internet access
sl_si: Internetni dostop

[ctx: #799]
en: Library update
sl_si: Posodobitev knjižnice

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
sl_si: na voljo {0:s} od {1:s}

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
sl_si: Tip

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
sl_si: V vodiču poišči

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
sl_si: Vnesite iskalni niz, ki ga želite uporabiti za iskanje ustreznih dogodkov v vodniku

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
sl_si: Iskanje po celotnem besedilu (ali samo iskanje po naslovu)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
sl_si: Poljuben dan

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
sl_si: Vsak dan

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
sl_si: Poljuben program

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
sl_si: Začni kadar koli

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
sl_si: Snemalna skupina

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
sl_si: Prepreči podvojene epizode

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
sl_si: Začetni čas prednalaganja

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
sl_si: Končni čas prednalaganja

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
sl_si: Posnemi vse epizode

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
sl_si: Posnemi le nove epizode

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
sl_si: Končaj kadar koli

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
sl_si: Največje št. posnetkov

[ctx: #819]
note: Representation of a one-time timer which has been scheduled by a timer rule.
en: One time (Scheduled by timer rule)
sl_si: Enkratno (načrtovano s pravilom časovnika)

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
sl_si: Enkrat

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
sl_si: Enkratno (na podlagi vodnika)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
sl_si: Pravilo časovnika

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
sl_si: Pravilo časovnika (na podlagi vodnika)

[ctx: #824]
note: Complete prefixed representation of a reminder timer type.
en: Reminder: {0:s}
sl_si: Opomnik: {0:s}

[ctx: #825]
note: Complete prefixed representation of a recording timer type.
en: Recording: {0:s}
sl_si: Snemanje: {0:s}

[ctx: #826]
note: Label for buttons to add a PVR reminder timer
en: Set reminder
sl_si: Nastavi opomnik

[ctx: #827]
note: Label for a context menu entry to delete a reminder timer
en: Delete reminder
sl_si: Izbriši opomnik

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
sl_si: Pravilo časovnika je izbrisano

[ctx: #829]
note: Label for a context menu entry to view a read-only reminder timer
en: View reminder
sl_si: Pokaži opomnik

[ctx: #830]
note: Label for a context menu entry to edit a reminder timer
en: Edit reminder
sl_si: Uredi opomnik

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
sl_si: Vsak ponedeljek

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
sl_si: Vsak torek

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
sl_si: Vsako sredo

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
sl_si: Vsak četrtek

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
sl_si: Vsak petek

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
sl_si: Vsako soboto

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
sl_si: Vsako nedeljo

[ctx: #838]
note: Label for a TV show Premiere
en: Première
sl_si: Premiera

[ctx: #839]
note: Label for a Live TV show
en: Live
sl_si: V živo

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
sl_si: Ali želite izbrisati samo ta časovnik ali tudi pravilo, ki ga določa?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
sl_si: Samo tega

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
sl_si: Novi

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
sl_si: Omogoči

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
sl_si: Onemogoči

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
sl_si: Ali ste prepričani, da želite izbrisati to pravilo in vse časovnike, ki jih določa?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
sl_si: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta časovnik?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
sl_si: Potrdi zaustavitev snemanja

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
sl_si: Ali ste prepričani, da želite zaustaviti snemanje?

[ctx: #849]
note: Label for a finale of a TV show
en: Finale
sl_si: Zaključek

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
sl_si: Vpisana je neveljavna številka vrat

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
sl_si: Veljavno območje vrat je 1–65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
sl_si: Veljavno območje vrat je 1024–65535

[ctx: #853]
note: Label for denoting any channel for a certain client in timer settings dialog
en: Any channel from client "{0:s}"
sl_si: Kateri koli kanal iz odjemalca "{0:s}"

[ctx: #854]
note: Label for denoting any channel from any available client in timer settings dialog
en: Any channel from any client
sl_si: Kateri koli kanal od katere koli stranke

[ctx: #855]
note: Label for Estuary 'Recently added channels' 'home screen widget
en: Recently added channels
sl_si: Nedavno dodani kanali

[ctx: #856]
note: Label for the origin of a channel group (provided by a PVR client add-on).
en: Client
sl_si: Klient

[ctx: #857]
note: Label for the origin of a channel group (automatically created by Kodi).
en: System
sl_si: Sistem

[ctx: #858]
note: Label for the origin of a channel group (manually created by the user).
en: User
sl_si: Uporabnik

[ctx: #997]
en: Add pictures...
sl_si: Dodaj slike ...

[ctx: #998]
en: Add music...
sl_si: Dodaj glasbo ...

[ctx: #999]
en: Add videos...
sl_si: Dodaj video posnetke ...

[ctx: #1000]
en: Preview
sl_si: Predogled

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
sl_si: Povezave ni mogoče vzpostaviti

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
sl_si: Povezave z omrežno lokacijo ni bilo mogoče vzpostaviti. To je lahko posledica nepovezanosti z omrežjem. Ali ga želite vseeno dodati?

[ctx: #1006]
en: IP address
sl_si: Naslov IP

[ctx: #1007]
en: Add network location
sl_si: Dodaj omrežno lokacijo

[ctx: #1008]
en: Protocol
sl_si: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
sl_si: Naslov strežnika

[ctx: #1010]
en: Server name
sl_si: Ime strežnika

[ctx: #1011]
en: Remote path
sl_si: Oddaljena pot

[ctx: #1012]
en: Shared folder
sl_si: Mapa v skupni rabi

[ctx: #1013]
en: Port
sl_si: Vrata

[ctx: #1014]
en: Username
sl_si: Uporabniško ime

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
sl_si: Prebrskaj za omrežnim strežnikom

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
sl_si: Vnesite omrežni naslov strežnika

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
sl_si: Vnesite pot do strežnika

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
sl_si: Vnesite številko vrat

[ctx: #1019]
en: Enter the username
sl_si: Vnesite uporabniško ime

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
sl_si: Vnesite poti ali prebrskajte za predstavnimi vsebinami.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
sl_si: Vnesite ime za ta predstavni vir.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
sl_si: Prebrskaj za novo skupno rabo

[ctx: #1024]
en: Browse
sl_si: Prebrskaj

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
sl_si: Podatkov o imeniku ni bilo mogoče pridobiti. To je lahko posledica nepovezanosti z omrežjem. Ali ga želite vseeno dodati?

[ctx: #1026]
en: Add source
sl_si: Dodaj vir

[ctx: #1027]
en: Edit source
sl_si: Uredi vir

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
sl_si: Vnesite novo oznako

[ctx: #1030]
en: Browse for image
sl_si: Prebrskaj za sliko

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
sl_si: Prebrskaj za mapo slik

[ctx: #1032]
en: Add network location...
sl_si: Dodaj omrežno lokacijo ...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
sl_si: Prebrskaj za datoteko

[ctx: #1034]
en: Submenu
sl_si: Podmeni

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
sl_si: Omogoči gumbe v podmeniju

[ctx: #1036]
en: Favourites
sl_si: Priljubljene

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
sl_si: Razširitve za video

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
sl_si: Razširitve za glasbo

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
sl_si: Razširitve za slike

[ctx: #1040]
en: Loading directory
sl_si: Nalagam mapo

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
sl_si: Pridobljenih {0:d} elementov

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
sl_si: Pridobljeno {0:d} od {1:d} predmetov

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
sl_si: Razširitve za programe

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
sl_si: Nastavi sličico vstavka

[ctx: #1046]
en: Access points
sl_si: Dostopne točke

[ctx: #1048]
en: Username
sl_si: Uporabniško ime

[ctx: #1049]
en: Script settings
sl_si: Nastavitve skripte

[ctx: #1050]
en: Singles
sl_si: Singli

[ctx: #1051]
en: Enter web address
sl_si: Vnesite spletni naslov

[ctx: #1052]
en: Require authentication
sl_si: Zahtevano je preverjanje pristnosti

[ctx: #1053]
en: Choose whether requests to the web server require a username and a password, which must be set below if enabled. It is recommended to always leave this setting enabled.
sl_si: Izberite, ali zahteve do spletnega strežnika zahtevajo uporabniško ime in geslo, ki ju morate nastaviti spodaj, če sta omogočeni. Priporočljivo je, da to nastavitev vedno pustite omogočeno.

[ctx: #1180]
en: Proxy type
sl_si: Vrsta proxyja

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
sl_si: SOCKS5 z oddaljenim razreševanjem DNS

[ctx: #1200]
en: SMB client
sl_si: Odjemalec SMB

[ctx: #1201]
en: NFS Client
sl_si: NFS odjemalec

[ctx: #1202]
en: Workgroup
sl_si: Delovna skupina

[ctx: #1203]
en: Default username
sl_si: Privzeto uporabniško ime

[ctx: #1204]
en: Default password
sl_si: Privzeto geslo

[ctx: #1207]
en: WINS server
sl_si: Strežnik WINS

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
sl_si: Odpri skupno rabo SMB

[ctx: #1210]
en: Remove
sl_si: Odstrani

[ctx: #1211]
en: Music
sl_si: Glasba

[ctx: #1213]
en: Pictures
sl_si: Slike

[ctx: #1214]
en: Files
sl_si: Datoteke

[ctx: #1215]
en: Music & video
sl_si: Glasba & video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
sl_si: Glasba & slike

[ctx: #1217]
en: Music & files
sl_si: Glasba & datoteke

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
sl_si: Video & slike

[ctx: #1219]
en: Video & files
sl_si: Video & datoteke

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
sl_si: Slike & datoteke

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
sl_si: Glasba, video & slike

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
sl_si: Glasba, video, slike & datoteke

[ctx: #1223]
en: Disabled
sl_si: Onemogočeno

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
sl_si: Datoteke, glasba & video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
sl_si: Datoteke, slike & glasba

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
sl_si: Datoteke, slike & video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
sl_si: Glasba & programi

[ctx: #1230]
en: Video & programs
sl_si: Video & programi

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
sl_si: Slike & programi

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
sl_si: Glasba, video, slike & programi

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
sl_si: Programi, video & glasba

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
sl_si: Programi, slike & glasba

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
sl_si: Programi, slike & video

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
sl_si: Obvesti druge sisteme o storitvah

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
sl_si: Omogoči podporo za Airplay »Posnetke« in »Slike«

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
sl_si: Dovoli nadzor jakosti zvoka

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
sl_si: Omogoči podporo AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
sl_si: Ime naprave

[ctx: #1272]
en: Use password protection
sl_si: Uporabi zaščito z geslom

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
sl_si: Poljubna zvočna naprava

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
sl_si: Poljubna naprava za preusmerjen zvok

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
sl_si: Koraki za nadzor glasnosti

[ctx: #1374]
note: Weather token
en: Breezy
sl_si: Vetrovno

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
sl_si: Temperatura

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
sl_si: Zračni pritisk

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
sl_si: Bližina

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
sl_si: Intenzivnost

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
sl_si: Raztrgano

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
sl_si: Zelo

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
sl_si: Ekstremno

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
sl_si: Vrtinci

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
sl_si: Jasno nebo

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
sl_si: Nedelujoč

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
sl_si: Tropsko

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
sl_si: Hurikan

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
sl_si: Mraz

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
sl_si: Vetrovno

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
sl_si: Nastavitve

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
sl_si: Rahel

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
sl_si: Nežen

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
sl_si: Močan, skoraj viharen

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
sl_si: Močan

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
sl_si: Silovit

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
sl_si: Drseče

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
sl_si: in

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
sl_si: Zmrzal

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
sl_si: Pozno

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
sl_si: Izolirano

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
sl_si: Nevihte

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
sl_si: Grom

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
sl_si: Sončno

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
sl_si: Močno

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
sl_si: v

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
sl_si: bližini

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
sl_si: Led

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
sl_si: Kristali

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
sl_si: Mirno

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
sl_si: z

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
sl_si: vetrovno

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
sl_si: Zaplate

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
sl_si: Nevihta

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
sl_si: Pršenje

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
sl_si: Megleno

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
sl_si: Toča

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
sl_si: Nevihte

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
sl_si: Plitko

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
sl_si: Zmerno

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
sl_si: Zelo visoko

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
sl_si: Vetrovno

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
sl_si: Meglice

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
sl_si: Oblačno

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
sl_si: Žled

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
sl_si: Toča

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
sl_si: Dim

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
sl_si: Vulkanski

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
sl_si: Pepel

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
sl_si: Razširjeno

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
sl_si: Prah

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
sl_si: Pesek

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
sl_si: Pršenje

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
sl_si: Vrtinci

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
sl_si: Peščeni vihar

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
sl_si: Sunki

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
sl_si: Žled

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
sl_si: Majhna

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
sl_si: in

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
sl_si: Toča

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
sl_si: z

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
sl_si: možnostjo

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
sl_si: Lijak

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
sl_si: Oblak

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
sl_si: Neznano

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
sl_si: Nevihte

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
sl_si: Padavine

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
sl_si: Delno

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
sl_si: Postavi zaslon v pripravljenost ob nedejavnosti

[ctx: #2050]
en: Runtime
sl_si: Dolžina

[ctx: #2080]
en: Empty list
sl_si: Prazen seznam

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
sl_si: Prešel sem na starševski seznam, saj je bil aktiven prazen

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
sl_si: Potrebna je novejša različica. Preverite dnevnik za več informacij o tem sporočilu.

[ctx: #2102]
note: Notification message indicating an add-on error. "<Add-on name> error".
en: {0:s} error
sl_si: Napaka {0:s}

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
sl_si: Napaka razširitve

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
sl_si: Preverite zapisnik za več informacij.

[ctx: #2203]
en: Use DTS Core
sl_si: Uporabite DTS Core

[ctx: #2204]
en: Select this option if you want to passthrough DTS-HD formats as DTS, otherwise, DTS-HD formats will be played via PCM
sl_si: Izberite to možnost, če želite formate DTS-HD prenašati kot DTS, sicer se bodo formati DTS-HD predvajali preko PCM

[ctx: #10000]
en: Home
sl_si: Domov

[ctx: #10001]
en: Programs
sl_si: Programi

[ctx: #10002]
en: Pictures
sl_si: Slike

[ctx: #10003]
en: File manager
sl_si: Upravljalnik datotek

[ctx: #10004]
en: Settings
sl_si: Nastavitve

[ctx: #10005]
en: Not available
sl_si: Ni na voljo

[ctx: #10006]
note: Abbreviation of "Not Available"
en: N/A
sl_si: N/P

[ctx: #10007]
en: System information
sl_si: Sistemske informacije

[ctx: #10008]
en: Play next
sl_si: Predvajaj naslednje

[ctx: #10009]
note: Header label for add-on configuration removal dialog
en: Confirm add-on configuration removal
sl_si: Potrdite odstranitev konfiguracije dodatka

[ctx: #10010]
note: Header label for add-on configuration removal selection dialog
en: Select add-on configuration to remove
sl_si: Izberite konfiguracijo dodatka za odstranitev

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
sl_si: Nastavitve – Video – Prilagajanje zaslona

[ctx: #10012]
note: Header label for add-on configuration selection dialog
en: Add-on configurations and settings
sl_si: Konfiguracije in nastavitve dodatkov

[ctx: #10013]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Edit add-on settings
sl_si: Uredite nastavitve dodatka

[ctx: #10014]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Add add-on configuration
sl_si: Dodajte konfiguracijo dodatka

[ctx: #10015]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Remove add-on configuration
sl_si: Odstranite konfiguracijo dodatka

[ctx: #10016]
en: Settings - System
sl_si: Nastavitve – Sistem

[ctx: #10017]
note: Settings group label
en: Add-on configuration
sl_si: Konfiguracija dodatka

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
sl_si: Nastavitve – Storitve

[ctx: #10019]
note: Item label for add-on configuration removal dialog
en: Do you want to remove the add-on configuration "{0:s}"?
sl_si: Ali želite odstraniti konfiguracijo dodatka »{0:s}«?

[ctx: #10020]
note: Item label used in add-on setup selection dialog
en: Edit "{0:s}" [{1:s}]
sl_si: Uredi »{0:s}« [{1:s}]

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
sl_si: Nastavitve – TV

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
sl_si: Nastavitve – Igre

[ctx: #10024]
en: Titles
sl_si: Naslovi

[ctx: #10025]
en: Videos
sl_si: Video posnetki

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
sl_si: Video / Seznam predvajanja

[ctx: #10029]
en: Login screen
sl_si: Prijavno okno

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
sl_si: Nastavitve – Predvajalnik

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
sl_si: Nastavitve – Predstavna vsebina

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
sl_si: Nastavitve – Vmesnik

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
sl_si: Nastavitve – Profili

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
sl_si: Nastavitve preobleke

[ctx: #10036]
en: Basic
sl_si: Osnovno

[ctx: #10037]
en: Standard
sl_si: Običajno

[ctx: #10038]
en: Advanced
sl_si: Napredno

[ctx: #10039]
en: Expert
sl_si: Skrbniško

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
sl_si: Brskalnik razširitev

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
sl_si: Ponastavi zgornje nastavitve na privzete vrednosti

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
sl_si: Ali ste prepričani, da želite ponastaviti nastavitve te kategorije?

[ctx: #10043]
en: Help
sl_si: Pomoč

[ctx: #10044]
en: No help available
sl_si: Pomoč ni na voljo

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
sl_si: Ponastavi vse vidne nastavitve na privzete vrednosti.

[ctx: #10046]
en: No categories available
sl_si: Na voljo ni nobene kategorije

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
sl_si: Zamanjajte nivo menija nastavitev za dostop do dodatnih kategorij in nastavitev.

[ctx: #10048]
en: Add video source
sl_si: Dodaj video vir

[ctx: #10049]
en: Add music source
sl_si: Dodaj glasbeni vir

[ctx: #10050]
en: Event log
sl_si: Zapisnik dogodkov

[ctx: #10051]
en: Add program source
sl_si: Dodaj vir programa

[ctx: #10052]
en: Add file source
sl_si: Dodaj vir datotek

[ctx: #10053]
en: Edit video source
sl_si: Uredi video vir

[ctx: #10054]
en: Edit music source
sl_si: Uredi glasbeni vir

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
sl_si: Uredi vir slik

[ctx: #10056]
en: Edit program source
sl_si: Uredi vir programa

[ctx: #10057]
en: Edit file source
sl_si: Uredi vir datotek

[ctx: #10058]
en: Remove tag from library
sl_si: Odstrani oznako iz knjižnice

[ctx: #10060]
en: Favourites
sl_si: Priljubljene

[ctx: #10099]
en: Pointer
sl_si: Kazalec

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
sl_si: Pogovorno okno Da/Ne

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
sl_si: Pogovorno okno napredka

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
sl_si: Navidezna tipkovnica

[ctx: #10104]
en: Volume bar
sl_si: Vrstica glasnosti

[ctx: #10106]
en: Context menu
sl_si: Vsebinski meni

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
sl_si: Pogovorno okno obvestila

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
sl_si: Številski vnos

[ctx: #10110]
en: Gamepad input
sl_si: Vnos z igralno konzolo

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
sl_si: Meni za izklop

[ctx: #10114]
en: Player controls
sl_si: Kontrole predvajalnika

[ctx: #10115]
en: Seek bar
sl_si: Iskalna vrstica

[ctx: #10116]
en: Player process info
sl_si: Informacije o procesu predvajalnika

[ctx: #10120]
en: Music OSD
sl_si: Glasbeni OSD

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
sl_si: Seznam prednastavitev vizualizacije

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
sl_si: Video nastavitve OSD

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
sl_si: Nastavitve zvoka na zaslonu

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
sl_si: Video zaznamki

[ctx: #10126]
en: File browser
sl_si: Brskalnik datotek

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
sl_si: kanali

[ctx: #10128]
en: Network setup
sl_si: Nastavitve omrežja

[ctx: #10129]
en: Media source
sl_si: Predstavni vir

[ctx: #10130]
en: Profile settings
sl_si: Nastavitve profilov

[ctx: #10131]
en: Lock settings
sl_si: Nastavitve zaščite

[ctx: #10132]
en: Content settings
sl_si: Nastavitve vsebin

[ctx: #10134]
en: Favourites
sl_si: Priljubljene

[ctx: #10135]
en: Song info
sl_si: Podatki o pesmi

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
sl_si: Urejevalnik pametnih seznamov predvajanja

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
sl_si: Urejevalnik pravil pametnih seznamov predvajanja

[ctx: #10139]
en: Picture info
sl_si: Informacije o sliki

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
sl_si: Nastavitve razširitev

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
sl_si: Celozaslonske informacije

[ctx: #10145]
en: Slider dialog
sl_si: Pogovorno okno drsnika

[ctx: #10146]
en: Add-on info
sl_si: Podatki o razširitvi

[ctx: #10147]
en: Text viewer
sl_si: Pregledovalnik besedila

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
sl_si: Nastavitve zunanjih naprav

[ctx: #10151]
en: Extended progress dialog
sl_si: Razširjeno pogovorno okno napredka

[ctx: #10152]
en: Media filter
sl_si: Medijski filter

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
sl_si: Iskanje podnapisov

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
sl_si: OSD nastavitve CMS

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
sl_si: Nastavitve OSD za podnapise

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
sl_si: Iščem podnapise ...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
sl_si: Iščem ali začasno shranjujem podnapise ...

[ctx: #10212]
en: terminating
sl_si: končujem

[ctx: #10213]
en: buffering
sl_si: medpomnenje

[ctx: #10214]
en: Opening stream
sl_si: Odpiram pretok

[ctx: #10500]
en: Music playlist
sl_si: Seznam predvajanja glasbe

[ctx: #10502]
en: Music
sl_si: Glasba

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
sl_si: Urejevalnik seznama predvajanja glasbe

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
sl_si: Top 100 pesmi

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
sl_si: Top 100 albumov

[ctx: #10506]
en: Programs
sl_si: Programi

[ctx: #10507]
en: Configuration
sl_si: Nastavitve

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
sl_si: Vremenska napoved

[ctx: #10509]
en: Network gaming
sl_si: Omrežno igranje

[ctx: #10510]
en: Extensions
sl_si: Razširitve

[ctx: #10511]
en: System info
sl_si: Sistemske informacije

[ctx: #10516]
en: Music - Library
sl_si: Glasba - Knjižnica

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
sl_si: Trenutno predvajanje – glasba

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
sl_si: Trenutno predvajanje – video

[ctx: #10523]
en: Album information
sl_si: Informacije o albumih

[ctx: #10524]
en: Movie information
sl_si: Informacije o filmih

[ctx: #10550]
en: Teletext
sl_si: Teletekst

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
sl_si: Informacije o vodniku PVR

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
sl_si: Informacije o snemanju PVR

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
sl_si: Nastavitev časovnika PVR

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
sl_si: Vodja skupine PVR

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
sl_si: Upravitelj kanala PVR

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
sl_si: Iskanje vodiča PVR

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
sl_si: PVR skeniranje kanalov

[ctx: #10607]
en: PVR update progress
sl_si: Napredek posodobitve PVR

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
sl_si: OSD kanali PVR

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
sl_si: PVR OSD vodič

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
sl_si: Nastavitev snemanja PVR

[ctx: #10700]
en: TV channels
sl_si: TV programi

[ctx: #10701]
en: TV recordings
sl_si: TV posnetki

[ctx: #10702]
en: TV guide
sl_si: TV-vodič

[ctx: #10703]
en: TV timers
sl_si: TV časovniki

[ctx: #10704]
en: TV search
sl_si: TV iskanje

[ctx: #10705]
en: Radio channels
sl_si: Radijski programi

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
sl_si: Radijski posnetki

[ctx: #10707]
en: Radio guide
sl_si: Radijski vodnik

[ctx: #10708]
en: Radio timers
sl_si: Radijski časovniki

[ctx: #10709]
en: Radio search
sl_si: Iskanje radia

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
sl_si: Pravila TV časovnika

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
sl_si: Pravila radijskega časovnika

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
sl_si: Celozaslonski TV v živo

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
sl_si: Celozaslonski radio

[ctx: #10820]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
sl_si: Konfiguracija krmilnika

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
sl_si: Igre

[ctx: #10822]
note: Title of the in-game OSD menu
en: Menu
sl_si: Meni

[ctx: #10823]
note: Title of the in-game video filter selection dialog
en: Video Filter
sl_si: Video filter

[ctx: #10824]
note: Title of the in-game video stretch mode selection dialog
en: Stretch Mode
sl_si: Način raztezanja

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
sl_si: Glasnost

[ctx: #10826]
note: Title of the in-game dialog for advanced emulator settings
en: Advanced Settings
sl_si: Napredne nastavitve

[ctx: #10827]
note: Title of the in-game video rotation selection dialog
en: Video Rotation
sl_si: Rotacija videa

[ctx: #10828]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
sl_si: Nastavitev vrat

[ctx: #10829]
note: Title of the in-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
sl_si: Izberite Shrani stanje

[ctx: #10830]
note: Title of the out-of-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
sl_si: Izberite Shrani stanje

[ctx: #10831]
note: Name of window for viewing and configuring players while playing a game
en: Players
sl_si: Igralci

[ctx: #12000]
en: Select dialog
sl_si: Pogovorno okno izbora

[ctx: #12001]
en: Music info
sl_si: Informacije o glasbi

[ctx: #12002]
en: OK dialog
sl_si: Pogovorno okno OK

[ctx: #12003]
en: Video info
sl_si: Video informacije

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
sl_si: Celozaslonska slika

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
sl_si: Avdio vizualizacija

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
sl_si: Avdio vizualizacija

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
sl_si: Ponovno indeksiraj ...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
sl_si: Vrni se na okno glasbe

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
sl_si: Vrni se na okno videa

[ctx: #12012]
en: Last used
sl_si: Nazadnje uporabljeno

[ctx: #12013]
en: Install date
sl_si: Datum namestitve

[ctx: #12014]
en: Last updated
sl_si: Zadnja posodobitev

[ctx: #12015]
en: Select video version
sl_si: Izberite video različico

[ctx: #12016]
en: Select video extra
sl_si: Izberite dodaten video

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
sl_si: Predvajaj od začetka

[ctx: #12022]
note: Label of various controls for resuming playback from a certain point in time
en: Resume from {0:s}
sl_si: Nadaljuj od {0:s}

[ctx: #12308]
note: Label of the show password button in the keyboard dialog
en: Show password
sl_si: Pokaži geslo

[ctx: #12309]
note: Label of the hide password button in the keyboard dialog
en: Hide password
sl_si: Skrij geslo

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
sl_si: Zaklenjeno! Vnesite geslo ...

[ctx: #12326]
en: Enter password
sl_si: Vnesite geslo

[ctx: #12327]
en: Enter master code
sl_si: Vnesite glavno geslo

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
sl_si: Vnesite kodo za odklepanje

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
sl_si: ali pritisnite "C" za preklic

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
sl_si: Pritisnite kombinacijo tipk na ploščku in

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
sl_si: pritisnite "OK" ali "Nazaj" za prekinitev

[ctx: #12332]
en: Set lock
sl_si: Nastavi zaščito

[ctx: #12333]
en: Unlock
sl_si: Odkleni

[ctx: #12334]
en: Reset lock
sl_si: Ponastavi zaščito

[ctx: #12335]
en: Remove lock
sl_si: Odstrani zaščito

[ctx: #12337]
en: Numeric password
sl_si: Številčno geslo

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
sl_si: Kombinacija tipk na ploščku

[ctx: #12339]
en: Full-text password
sl_si: Celotno geslo

[ctx: #12340]
en: Enter new password
sl_si: Vnesite novo geslo

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
sl_si: Ponovno vnesite novo geslo

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
sl_si: Geslo je napačno,

[ctx: #12343]
en: retries left
sl_si: preostalih ponovnih poskusov

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
sl_si: Vnešeni gesli se ne ujemata.

[ctx: #12345]
en: Access denied
sl_si: Dostop zavrnjen

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
sl_si: Število ponovnih poskusov gesla je preseženo.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
sl_si: Sistem se bo sedaj izključil.

[ctx: #12348]
en: Item locked
sl_si: Predmet je zaklenjen

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
sl_si: Ponovno aktiviraj zaščito

[ctx: #12356]
en: Change lock
sl_si: Spremeni zaščito

[ctx: #12357]
en: Source lock
sl_si: Zaščita vira

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
sl_si: Vnos je prazen. Poskusite znova.

[ctx: #12360]
en: Master lock
sl_si: Glavno geslo

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
sl_si: Ugasni sistem, če je preseženo število ponovnih vnosov gesla

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
sl_si: Glavno geslo ni veljavno. Vnesite pravilno glavno geslo.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
sl_si: Nastavitve & upravljalnik datotek

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
sl_si: Nastavi kot privzeto za vse vsebine

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
sl_si: S tem boste ponastavili vse predhodno shranjene vrednosti. Ali ste prepričani?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
sl_si: Čas prikaza vsake slike

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
sl_si: Uporabi učinek premikanja in povečave

[ctx: #12381]
en: Switch to visualisation on playback
sl_si: Preklopi na vizualizacijo med predvajanjem

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
sl_si: 12-urni prikaz časa

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
sl_si: 24-urni prikaz časa

[ctx: #12385]
en: Day / Month
sl_si: Dan/mesec

[ctx: #12386]
en: Month / Day
sl_si: Mesec/dan

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
sl_si: Politika zasebnosti

[ctx: #12390]
en: System uptime
sl_si: Čas delovanja sistema

[ctx: #12391]
en: Minutes
sl_si: Minut

[ctx: #12392]
en: Hours
sl_si: Ur

[ctx: #12393]
en: Days
sl_si: Dni

[ctx: #12394]
en: Total uptime
sl_si: Skupni čas delovanja

[ctx: #12395]
en: Battery level
sl_si: Nivo baterije

[ctx: #12600]
en: Weather
sl_si: Vreme

[ctx: #12900]
en: Screensaver
sl_si: Ohranjevalnik zaslona

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
sl_si: Celozaslonski OSD

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
sl_si: Celozaslonska igra

[ctx: #12999]
en: Startup
sl_si: Zagon

[ctx: #13000]
en: System
sl_si: Sistem

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
sl_si: Takojšnja ustavitev trdega diska

[ctx: #13002]
en: Video only
sl_si: Samo slika

[ctx: #13003]
en: - Delay
sl_si: - Zakasnitev

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
sl_si: - Najkrajše trajanje datoteke

[ctx: #13005]
en: Shutdown
sl_si: Ugasni

[ctx: #13006]
en: Add picture source
sl_si: Dodajte vir slike

[ctx: #13007]
en: Reset
sl_si: Ponastavi

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
sl_si: Funkcija ugašanja

[ctx: #13009]
en: Quit
sl_si: Izhod

[ctx: #13010]
en: Hibernate
sl_si: Mirovanje

[ctx: #13011]
en: Suspend
sl_si: V pripravljenost

[ctx: #13012]
en: Exit
sl_si: Izhod

[ctx: #13013]
en: Reboot
sl_si: Ponovni zagon

[ctx: #13014]
en: Minimise
sl_si: Pomanjšaj

[ctx: #13015]
en: Power button action
sl_si: Ukaz gumba za izklop

[ctx: #13016]
en: Power off system
sl_si: Izključi sistem

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
sl_si: Onemogoči izklop ob nedejavnosti

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
sl_si: Dovoli izklop ob nedejavnosti

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
sl_si: Ali je aktivna še kakšna seja, mogoče preko ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
sl_si: Nameščena odstranljiva naprava za shranjevanje

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
sl_si: Nevarna odstranitev pomnilniške naprave

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
sl_si: Naprava za shranjevanje je bila uspešno odstranjena

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
sl_si: Ob dostopu poskusi prebuditi oddaljene strežnike

[ctx: #13027]
en: Wake-on-LAN ({0:s})
sl_si: Zbudi-iz-LAN ({0:s})

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
sl_si: Čakam na povezavo omrežja ...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
sl_si: Izvedba Wake-on-LAN ni uspela!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
sl_si: Čakam, da se strežnik prebudi ...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
sl_si: Podaljšano čakanje, da se strežnik prebudi ...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
sl_si: Čakam na zagon storitev ...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
sl_si: Odkrivanje MAC

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
sl_si: Posodobljeno za {0:s}

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
sl_si: Najdeno za {0:s}

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
sl_si: Neuspešno za {0:s}

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
sl_si: Nizek nivo baterije

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
sl_si: Filter proti utripanju

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
sl_si: Naj izbere gonilnik (zahteva ponovni zagon)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
sl_si: Onemogočeno

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
sl_si: Omogočeno med predvajanjem videa

[ctx: #13108]
en: Always enabled
sl_si: Vedno omogočeno

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
sl_si: Preizkusi in uporabi ločljivost

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
sl_si: Želite shraniti to ločljivost?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
sl_si: Ali želite ohraniti to spremembo?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
sl_si: Zviševanje ločljivosti visoke kvalitete

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
sl_si: Onemogočeno

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
sl_si: Omogočeno za vsebine SD

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
sl_si: Vedno omogočeno

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
sl_si: Način zviševanja ločljivosti

[ctx: #13117]
note: unused?
en: Bicubic
sl_si: Bikubično

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
sl_si: Ali želite obdržati preobleko?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
sl_si: Izključi ostale zaslone

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
sl_si: Onemogočeno

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
sl_si: Izključi zaslone

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
sl_si: Zaznane so aktivne povezave!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
sl_si: Če nadaljujete, morda ne boste mogli več nadzorovati te aplikacije. Ali ste prepričani, da želite ustaviti strežnik dogodkov?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
sl_si: Ali spremenim način Apple Remote?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
sl_si: Če trenutno uporabljate Apple Remote za nadzor te aplikacije, lahko sprememba te nastavitve vpliva na vašo zmožnost nadaljnjega nadzora. Želite nadaljevati?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
sl_si: Maska podomrežja

[ctx: #13160]
en: Gateway
sl_si: Prehod:

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
sl_si: Primarni DNS

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
sl_si: Neuspešen zagon

[ctx: #13170]
en: Never
sl_si: Nikoli

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
sl_si: Takoj

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
sl_si: Po {0:d} s

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
sl_si: Datum namestitve HDD:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
sl_si: Števec vrtljajev HDD:

[ctx: #13200]
en: Profiles
sl_si: Profili

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
sl_si: Želite izbrisati profil '{0:s}'?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
sl_si: Zadnji naložen profil:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
sl_si: Neznano

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
sl_si: Prepiši

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
sl_si: Samo prisilno

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
sl_si: Budilka

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
sl_si: Interval budilke (v minutah)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
sl_si: Začetek, alarm čez {0:d}m

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
sl_si: Preklicano z {0:d}m{1:d}s preostane

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
sl_si: Poišči podnapise v RAR datotekah

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
sl_si: Prebrskaj za podnapisi ...

[ctx: #13251]
en: Move item
sl_si: Premakni predmet

[ctx: #13252]
en: Move item here
sl_si: Premakni predmet sem

[ctx: #13253]
en: Cancel move
sl_si: Prekliči premik

[ctx: #13270]
en: Hardware:
sl_si: Strojna oprema:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
sl_si: Raba sistemske CPE:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
sl_si: Povezava je vzpostavljena, vendar DNS ni na voljo.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
sl_si: Trdi disk

[ctx: #13277]
en: Storage
sl_si: Shramba

[ctx: #13278]
en: Default
sl_si: Privzeto

[ctx: #13279]
en: Network
sl_si: Omrežje

[ctx: #13281]
en: Hardware
sl_si: Strojna oprema

[ctx: #13283]
en: Operating system:
sl_si: Operacijski sistem:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
sl_si: Hitrost CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
sl_si: Video enkoder:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
sl_si: Ločljivost zaslona:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
sl_si: A/V kabel:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
sl_si: DVD regija:

[ctx: #13296]
en: Connected
sl_si: Povezava je vzpostavljena

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
sl_si: Povezava ni vzpostavljena. Preverite omrežne nastavitve.

[ctx: #13298]
note: Label of the button used to disconnect a game controller from the emulated game port
en: Disconnected
sl_si: Prekinjena povezava

[ctx: #13299]
en: Target temperature
sl_si: Željena temperatura

[ctx: #13300]
en: Fan speed
sl_si: Hitrost ventilatorja

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
sl_si: Samodejni nadzor temperature

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
sl_si: Ročna nastavitev hitrosti ventilatorja

[ctx: #13303]
en: Fonts
sl_si: Pisave

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
sl_si: Omogoči obračanje dvostranskega besedila

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
sl_si: Prikaži RSS

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
sl_si: Prikaži datoteke v starševski mapi

[ctx: #13307]
en: Track naming template
sl_si: Način poimenovanja posnetkov

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
sl_si: Ali želite znova zagnati sistem namesto samo te aplikacije?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
sl_si: Učinek povečave

[ctx: #13311]
en: Float effect
sl_si: Učinek lebdenja

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
sl_si: Zmanjšanje črnih robov

[ctx: #13313]
en: Restart
sl_si: Ponovno zaženi

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
sl_si: Navzkrižni prehod pesmi

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
sl_si: Regeneriraj sličice

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
sl_si: Rekurzivne sličice

[ctx: #13317]
en: View slideshow
sl_si: Prikaži projekcijo slik

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
sl_si: Rekurzivna projekcija slik

[ctx: #13319]
en: Randomise
sl_si: Naključno

[ctx: #13321]
en: Left only
sl_si: Samo levo

[ctx: #13322]
en: Right only
sl_si: Samo desno

[ctx: #13324]
en: Background transparency
sl_si: Prosojno ozadje

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
sl_si: Prosojno ospredje

[ctx: #13326]
en: A/V delay
sl_si: Zamik A/V

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
sl_si: {0:s} ni mogoče najti

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
sl_si: Napaka pri odpiranju {0:s}

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
sl_si: Ni mogoče naložiti {0:s}

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
sl_si: Napaka: Ni dovolj spomina

[ctx: #13332]
en: Move up
sl_si: Premakni navzgor

[ctx: #13333]
en: Move down
sl_si: Premakni navzdol

[ctx: #13334]
en: Edit label
sl_si: Uredi oznako

[ctx: #13335]
en: Make default
sl_si: Napravi privzeto

[ctx: #13336]
en: Remove button
sl_si: Odstrani gumb

[ctx: #13340]
en: Leave as is
sl_si: Obdrži trenutno

[ctx: #13341]
en: Green
sl_si: Zelena

[ctx: #13342]
en: Orange
sl_si: Oranžna

[ctx: #13343]
en: Red
sl_si: Rdeča

[ctx: #13344]
en: Cycle
sl_si: Cikel

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
sl_si: Ugasni LED med predvajanjem

[ctx: #13346]
en: Movie information
sl_si: Informacije o filmu

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
sl_si: Postavi v vrsto

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
sl_si: Preišči IMDb ...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
sl_si: Preglej za nove vsebine

[ctx: #13350]
en: Current playlist
sl_si: Trenutni seznam predvajanja

[ctx: #13351]
en: Album information
sl_si: Informacije o albumu

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
sl_si: Dodaj v knjižnico

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
sl_si: Ustavi pregledovanje

[ctx: #13354]
en: Render method
sl_si: Metoda izrisa

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
sl_si: Nizkokvalitetno senčenje

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
sl_si: Strojno prekrivanje

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
sl_si: Visokokvalitetno senčenje

[ctx: #13358]
en: Play item
sl_si: Predvajaj posnetek

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
sl_si: Določi sličico izvajalca

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
sl_si: Samodejno generiraj sličice

[ctx: #13361]
en: Enable voice
sl_si: Omogoči glas

[ctx: #13362]
note: label for resume context menu item for video folders (like a TV show or a single season of a TV show)
en: Continue watching
sl_si: Nadaljujte z ogledom

[ctx: #13375]
en: Enable device
sl_si: Omogoči napravo

[ctx: #13376]
en: Volume
sl_si: Glasnost

[ctx: #13377]
en: Default view mode
sl_si: Privzeti pogled

[ctx: #13378]
en: Default brightness
sl_si: Privzeta svetlost

[ctx: #13379]
en: Default contrast
sl_si: Privzeti kontrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
sl_si: Privzeta gama

[ctx: #13381]
en: Resume video
sl_si: Nadaljuj video

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
sl_si: Glasovna maska - Vrata 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
sl_si: Glasovna maska - Vrata 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
sl_si: Glasovna maska - Vrata 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
sl_si: Glasovna maska - Vrata 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
sl_si: Uporabi premikanje glede na čas

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
sl_si: Predloga za poimenovanje posnetkov - pravilno

[ctx: #13388]
en: Preset
sl_si: Prednastavitev

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
sl_si: Za to vizualizacijo ni na voljo prednastavitev

[ctx: #13390]
en: There are no settings available[CR]for this visualisation
sl_si: Za to vizualizacijo ni na voljo[CR]nobenih nastavitev

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
sl_si: Izvrzi/naloži

[ctx: #13393]
en: Calculate size
sl_si: Preračunaj velikost

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
sl_si: Računam velikost mape

[ctx: #13395]
en: Video settings
sl_si: Nastavitve slike

[ctx: #13396]
en: Audio settings
sl_si: Nastavitve zvoka

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
sl_si: Omogoči podnapise

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
sl_si: Bližnjice

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
sl_si: Prezri člene pri razvrščanju

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
sl_si: Navzkrižni prehod pesmi v istem albumu

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
sl_si: Prebrskaj za {0:s}

[ctx: #13402]
en: Show track position
sl_si: Prikaži položaj posnetka

[ctx: #13403]
en: Clear default
sl_si: Počisti privzeto

[ctx: #13404]
en: Resume
sl_si: Nadaljuj

[ctx: #13405]
en: Get thumb
sl_si: Pridobi sličico

[ctx: #13406]
en: Picture information
sl_si: Informacije o sliki

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
sl_si: {0:s} prednastavitev

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
sl_si: (ocena uporabnikov IMDb)

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
sl_si: Objavi na Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
sl_si: Najmanjša hitrost ventilatorja

[ctx: #13412]
en: Play from here
sl_si: Predvajaj od tukaj

[ctx: #13413]
en: Downloading
sl_si: Prenašam

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
sl_si: Pokaži izvajalce pesmi in albumov

[ctx: #13415]
en: Render method
sl_si: Metoda izrisa

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
sl_si: Samodejno zaznaj

[ctx: #13417]
en: Allow use DXVA Video Super Resolution
sl_si: Dovoli uporabo DXVA Video Super resolucije

[ctx: #13418]
note: Setting Player / Video
en: Use high precision processing
sl_si: Uporabi visoko natančno obdelavo

[ctx: #13419]
en: Software
sl_si: Programska oprema

[ctx: #13420]
en: Remove safely
sl_si: Varno odstrani

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
sl_si: Tukaj začni projekcijo slik

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
sl_si: Zapomni si za to pot

[ctx: #13424]
note: Shown on context menu when a bluray:// or dvd:// playlist has already been saved Giving the user a chance to select a new one via the simple menu dialog
en: Choose playlist
sl_si: Izberite seznam predvajanja

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
sl_si: Dovoli strojno pospeševanje - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
sl_si: Dovoli strojno pospeševanje - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
sl_si: Dovoli strojno pospeševanje - DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
sl_si: Dovoli strojno pospeševanje - CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
sl_si: Dovoli strojno pospeševanje - VTBDecoder

[ctx: #13430]
en: Allow using DRM PRIME decoder
sl_si: Dovoli uporabo dekoderja DRM PRIME

[ctx: #13431]
en: Pixel shaders
sl_si: Senčilniki

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
sl_si: Dovoli strojno pospeševanje - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
sl_si: Naslednji video predvajaj samodejno

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
sl_si: Predvajaj le to

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
sl_si: Omogoči HQ orodja za zviševanje ločljivosti nad

[ctx: #13436]
en: Adjust display HDR mode
sl_si: Prilagodite način HDR zaslona

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
sl_si: Raje uporabi video mešalnik VDPAU

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration with DRM PRIME
sl_si: Omogočite strojno pospeševanje z DRM PRIME

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
sl_si: Dovoli strojno pospeševanje - MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
sl_si: Dovoli strojno pospeševanje - MediaCodec (Surface)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
sl_si: Uporabi MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
sl_si: Omogočite to možnost za uporabo strojnega pospeševanja kodekov MPEG-(1/2). CPU bo uporabljen, če je možnost onemogočena. Starejše kartice Radeon lahko povzročijo nestabilnost s to možnostjo.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
sl_si: Uporabi MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
sl_si: Omogočite to možnost za uporabo strojnega pospeševanja kodeka MPEG-4. CPU bo uporabljen, če je možnost onemogočena. Nekatera oprema ION lahko povzroči nestabilnost s to možnostjo.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
sl_si: Uporabi VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
sl_si: Omogočite to možnost za uporabo strojnega pospeševanja kodekov VC-1. CPU bo uporabljen, če je možnost onemogočena. Oprema AMD z VDPAU ne more dekodirati VC-1 Simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
sl_si: Uporabi MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
sl_si: Omogočite to možnost za uporabo strojnega pospeševanja kodekov MPEG-(1/2). CPU bo uporabljen, če je možnost onemogočena. Nekateri posnetki Mpeg-2 lahko prikažejo zelene artefakte.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
sl_si: Uporabi MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sl_si: Omogočite to možnost za uporabo strojnega pospeševanja kodeka MPEG-4. CPU bo uporabljen, če je možnost onemogočena.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
sl_si: Uporabi VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
sl_si: Omogočite to možnost za uporabo strojnega pospeševanja kodekov VC-1. CPU bo uporabljen, če je možnost onemogočena. Na Intelovi opremi se lahko pojavijo težave z VC-1 Interlaced.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
sl_si: Uporabi VP8 VAAPI

[ctx: #13454]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP8 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sl_si: Omogočite to možnost, če želite uporabiti strojno pospeševanje za kodek VP8. Če je onemogočeno, bo namesto tega uporabljen CPE.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
sl_si: Uporabi VP9 VAAPI

[ctx: #13456]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP9 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sl_si: Omogočite to možnost, če želite uporabiti strojno pospeševanje za kodek VP9. Če je onemogočeno, bo namesto tega uporabljen CPE.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
sl_si: Raje uporabi VAAPI render metodo

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
sl_si: Uporabi HEVC VAAPI

[ctx: #13461]
note: Description of setting with label #13460 "Use HEVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
sl_si: Omogočite to možnost, če želite uporabiti strojno pospeševanje za kodek HEVC. Če je onemogočeno, bo namesto tega uporabljen CPE.

[ctx: #13462]
note: Option for setting the PRIME render method
en: PRIME Render Method
sl_si: Metoda upodabljanja PRIME

[ctx: #13463]
note: Description of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
sl_si: Ta možnost preklopi med metodama upodabljanja neposredno v ravnino in EGL.

[ctx: #13464]
note: String for options 1 of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: Direct To Plane
sl_si: Neposredno na letalo

[ctx: #13467]
en: Unlimited / 1080 (>30Hz)
sl_si: Neomejeno / 1080 (>30Hz)

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
sl_si: Uporabi AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sl_si: Omogočite to možnost za uporabo strojnega pospeševanja kodeka AV1. CPU bo uporabljen, če je možnost onemogočena.

[ctx: #13470]
en: Use AVC VAAPI
sl_si: Uporabi AVC VAAPI

[ctx: #13472]
en: HQ upscaler intermediate format
sl_si: HQ upscaler vmesni format

[ctx: #13473]
note: Description of setting with label #13472 "HQ upscaler intermediate format"
en: Sets the precision of the intermediate scaling buffer used in the GPU rendering path. 16 bit precision likely demands more performance. If the hardware is unable to support the selected format, Kodi will fall back to the next best format.
sl_si: Nastavi natančnost vmesnega medpomnilnika skaliranja, ki se uporablja v poti upodabljanja GPE. 16-bitna natančnost verjetno zahteva večjo zmogljivost. Če strojna oprema ne podpira izbranega formata, se Kodi vrne na naslednji najboljši format.

[ctx: #13474]
note: Value of setting with label #13472 "HQ upscaler intermediate format"
en: 8 bit per channel
sl_si: 8 bitov na kanal

[ctx: #13475]
note: Value of setting with label #13472 "HQ upscaler intermediate format"
en: 10 bit per channel
sl_si: 10 bitov na kanal

[ctx: #13476]
note: Value of setting with label #13472 "HQ upscaler intermediate format"
en: 16 bit per channel
sl_si: 16 bitov na kanal

[ctx: #13505]
en: Resample quality
sl_si: Kvaliteta pretvorbe

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
sl_si: Nizka (hitro)

[ctx: #13507]
en: Medium
sl_si: Srednja

[ctx: #13508]
en: High
sl_si: Visoka

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
sl_si: Zelo visoka (počasno)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
sl_si: Sinhroniziraj predvajanje z zaslonom

[ctx: #13511]
en: Choose art
sl_si: Izberi grafiko

[ctx: #13512]
en: Current art
sl_si: Trenutna grafika

[ctx: #13513]
en: Remote art
sl_si: Oddaljena grafika

[ctx: #13514]
en: Local art
sl_si: Krajevna grafika

[ctx: #13515]
en: No art
sl_si: Brez grafike

[ctx: #13516]
note: Button to add a new type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Add art type
sl_si: Dodajte umetniško vrsto

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
sl_si: Prag za korekcijo višine

[ctx: #13518]
en: When the speed change exceeds this threshold, a pitch-correction filter will be applied. This avoids the "chipmunk voices" that normally result from speeding up a video
sl_si: Ko sprememba hitrosti preseže ta prag, se uporabi filter za korekcijo višine. S tem se izognete "glasom veveričk", ki so običajno posledica pospeševanja videa

[ctx: #13519]
en: Embedded art
sl_si: Vdelana umetnost

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
sl_si: Vdelan fanart

[ctx: #13521]
note: Heading for selection of a type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Choose art type
sl_si: Izberite vrsto umetnosti

[ctx: #13522]
note: label of a setting that allows splitting of albums into component discs
en: Split albums into individual discs
sl_si: Razdeli albume na posamezne plošče

[ctx: #13523]
note: Description of setting with label #13522 "Split albums into individual discs"
en: When enabled, opening a multi-disc album shows the discs as individual items instead of all the songs. Opening a disc then shows the songs on that disc.
sl_si: Ko je omogočeno, odpiranje albuma z več ploščami prikaže plošče kot posamezne elemente namesto vseh pesmi. Ko odprete disk, se prikažejo pesmi na tem disku.

[ctx: #13524]
note: Label of a setting that allows original release dates to be used instead of album release date
en: Use original release date of albums for year
sl_si: Uporabite izvirni datum izdaje albumov za leto

[ctx: #13525]
note: Description of setting with label #13524
en: When enabled, use the original year of release rather than the album release year (if available).
sl_si: Ko je omogočeno, uporabite prvotno leto izdaje namesto leta izdaje albuma (če je na voljo).

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
sl_si: Zakasnitev po spremembi hitrosti osveževanja

[ctx: #13551]
en: Off
sl_si: Izključeno

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
sl_si: {0:.1f} sekunda

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
sl_si: {0:.1f} sekund

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
sl_si: {0:d} minuta

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
sl_si: {0:d} minut

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
sl_si: Preskoči korake

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
sl_si: Preskoči zamik

[ctx: #13600]
en: Apple Remote
sl_si: Upravljalnik Apple

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
sl_si: Dovoli zagon Kodi-ja preko upravljalnika

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
sl_si: Zamik zaporedja

[ctx: #13610]
en: Disabled
sl_si: Onemogočeno

[ctx: #13611]
en: Standard
sl_si: Običajno

[ctx: #13612]
en: Universal remote
sl_si: Univerzalni upravljalnik

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
sl_si: Upravljalnik Harmony

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
sl_si: Napaka upravljalnika Apple

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
sl_si: Upravljalnika Apple ni mogoče omogočiti.

[ctx: #14000]
en: Stack
sl_si: Združi

[ctx: #14001]
en: Unstack
sl_si: Razdruži

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
sl_si: Prenašam seznam predvajanja ...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
sl_si: Prenašam seznam pretokov ...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
sl_si: Berem seznam pretokov ...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
sl_si: Prenos seznama pretokov ni uspel

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
sl_si: Prenos seznama predvajanja ni uspel

[ctx: #14009]
en: Games directory
sl_si: Mapa iger

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
sl_si: Samodejni prikaz sličic glede na

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
sl_si: Omogoči samodejni preklop na pogled sličic

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
sl_si: - Uporabi velike ikone

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
sl_si: - Preklop temelji na

[ctx: #14014]
en: - Percentage
sl_si: - Odstotki

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
sl_si: Brez datotek in vsaj ena sličica

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
sl_si: Vsaj ena datoteka in sličica

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
sl_si: Odstotki sličic

[ctx: #14018]
en: View options
sl_si: Možnosti pogleda

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
sl_si: Spremeni področno kodo 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
sl_si: Spremeni področno kodo 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
sl_si: Spremeni področno kodo 3

[ctx: #14022]
en: Library
sl_si: Knjižnica

[ctx: #14023]
en: No TV
sl_si: Brez TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
sl_si: Vnesite najbližje večje mesto

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
sl_si: Predpomnjenje videa/glasbe/DVD - Trdi disk

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
sl_si: Predpomnjenje videa - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
sl_si: Predpomnjenje videa – krajevno omrežje

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
sl_si: Prepomnjenje videa - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
sl_si: Predpomnjenje glasbe - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
sl_si: Predpomnjenje glasbe – krajevno omrežje

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
sl_si: Prepomnjenje glasbe - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
sl_si: Predpomnjenje DVD - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
sl_si: Krajevno omrežje

[ctx: #14036]
en: Services
sl_si: Storitve

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
sl_si: Predpomnjenje DVD – krajevno omrežje

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
sl_si: Omrežne nastavitve spremenjene

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
sl_si: Za spremembo nastavitev omrežja je potreben ponovni zagon. Ali želite znova zagnati zdaj?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
sl_si: Omejitev pasovne širine internetne povezave

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
sl_si: - Izklop med predvajanjem

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
sl_si: {0:d} s

[ctx: #14048]
en: {0:d} kbps
sl_si: {0:d} kb/s

[ctx: #14050]
en: {0:d}.0 dB
sl_si: {0:d},0 dB

[ctx: #14051]
en: Time format
sl_si: Zapis časa

[ctx: #14052]
en: Date format
sl_si: Zapis datuma

[ctx: #14053]
en: GUI filters
sl_si: Filtri GUI

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
sl_si: Pregleduj v ozadju

[ctx: #14056]
en: Stop scan
sl_si: Ustavi pregledovanje

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
sl_si: Ni mogoče med pregledovanjem

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
sl_si: Učinek zrnatosti filma

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
sl_si: Preišči za sličice na oddaljenih mapah v skupni rabi

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
sl_si: Neznan tip predpomnjenja - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
sl_si: Vnesite uporabniško ime za

[ctx: #14063]
en: Date & time
sl_si: Datum & čas

[ctx: #14064]
en: Set date
sl_si: Nastavi datum

[ctx: #14065]
en: Set time
sl_si: Nastavi čas

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
sl_si: Vnesite čas v 24-urnem zapisu UU:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
sl_si: Vnesite datum v formatu DD/MM/YYYY

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
sl_si: Vnesite naslov IP

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
sl_si: Ali takoj uporabim te nastavitve?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
sl_si: Uporabi spremembe

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
sl_si: Dovoli preimenovanje datotek ter brisanje

[ctx: #14074]
en: Set timezone
sl_si: Nastavi časovni pas

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
sl_si: Uporabi prestopni čas

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
sl_si: Dodaj med priljubljene

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
sl_si: Odstrani iz priljubljenih

[ctx: #14078]
en: Colours
sl_si: Barve

[ctx: #14081]
en: File lists
sl_si: Seznam datotek

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
sl_si: Uporabi cel zaslon

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
sl_si: Ob izbiri postavi pesmi v vrsto

[ctx: #14086]
en: Playback
sl_si: Predvajanje

[ctx: #14087]
en: Discs
sl_si: Diski

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
sl_si: Samodejno predvajaj DVD-je

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
sl_si: Pisava

[ctx: #14090]
en: International
sl_si: Jezik

[ctx: #14091]
en: Character set
sl_si: Nabor znakov

[ctx: #14092]
en: Logging
sl_si: Beleženje

[ctx: #14093]
en: Security
sl_si: Varnost

[ctx: #14094]
en: Devices
sl_si: Naprave

[ctx: #14095]
en: Power saving
sl_si: Varčevanje energije

[ctx: #14096]
en: Rip
sl_si: Zajemi

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
sl_si: Dejanje ob vstavitvi zvočne zgoščenke

[ctx: #14098]
en: Play
sl_si: Predvajaj

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
sl_si: Izvrzi ploščo, ko je zajemanje zaključeno

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
sl_si: Prekini zajemanje CD-ja

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
sl_si: Obdelovanje

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
sl_si: Predvajalni način za Blu-ray

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
sl_si: Predvajaj osrednji film

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
sl_si: Prikaži enostavni meni

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
sl_si: Enota temperature

[ctx: #14106]
en: Speed unit
sl_si: Enota hitrosti

[ctx: #14107]
en: Time format
sl_si: Zapis časa

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
sl_si: Uporabi 12- oz. 24-urni zapis

[ctx: #14109]
en: Short date format
sl_si: Kratek zapis datuma

[ctx: #14110]
en: Long date format
sl_si: Dolg zapis datuma

[ctx: #14111]
en: Events
sl_si: Dogodki

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
sl_si: Omogoči beleženje dogodkov

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
sl_si: Omogoči beleženje dogodkov obvestila

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
sl_si: Pokaži zapisnik dogodkov

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
sl_si: Osnovno

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
sl_si: Informacije

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
sl_si: Opozorilo

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
sl_si: Napaka

[ctx: #14119]
note: Label to show the currently active/displayed event level in the event log window
en: Level: {0:s}
sl_si: Nivo: {0:s}

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
sl_si: Pokaži višje ravni

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
sl_si: Regijska koda Blu-ray

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
sl_si: Regija A

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
sl_si: Regija B

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
sl_si: Regija C

[ctx: #14125]
note: This is in the context of input devices!
en: Input
sl_si: Vhod

[ctx: #14126]
en: Whitelist
sl_si: Seznam dovoljenih

[ctx: #14127]
en: Allow 3:2 pulldown refresh rates
sl_si: Dovoli hitrosti osveževanja v razmerju 3:2

[ctx: #14128]
en: Allow double refresh rates
sl_si: Dovoli dvojno hitrost osveževanja

[ctx: #14187]
en: Advanced
sl_si: Napredno

[ctx: #14188]
en: Player audio/video queues
sl_si: Avdio/video čakalne vrste predvajalnika

[ctx: #14200]
en: Player
sl_si: Predvajalnik

[ctx: #14201]
en: Player settings
sl_si: Nastavitve predvajalnika

[ctx: #14202]
en: Library
sl_si: Knjižnica

[ctx: #14203]
en: Library settings
sl_si: Nastavitve knjižnice

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
sl_si: PVR in TV v živo

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
sl_si: Nastavitve PVR in TV v živo

[ctx: #14206]
en: Interface
sl_si: Vmesnik

[ctx: #14207]
en: Interface settings
sl_si: Nastavitve vmesnika

[ctx: #14208]
en: Service settings
sl_si: Nastavitve storitev

[ctx: #14209]
en: System settings
sl_si: Nastavitve sistema

[ctx: #14210]
en: Profile settings
sl_si: Nastavitve profilov

[ctx: #14211]
en: Media
sl_si: Mediji

[ctx: #14212]
en: Media settings
sl_si: Nastavitve medijev

[ctx: #14215]
en: Videos
sl_si: Videi

[ctx: #14216]
en: Music
sl_si: Glasba

[ctx: #14217]
en: Pictures
sl_si: Slike

[ctx: #14218]
en: Language
sl_si: Jezik

[ctx: #14219]
en: Databases
sl_si: Zbirke podatkov

[ctx: #14220]
en: Display
sl_si: Zaslon

[ctx: #14221]
en: Audio
sl_si: Zvok

[ctx: #14222]
en: Regional
sl_si: Krajevni

[ctx: #14223]
en: Control
sl_si: Nadzor

[ctx: #14224]
en: Startup
sl_si: Zagon

[ctx: #14225]
en: Network Control
sl_si: Nadzor omrežja

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
sl_si: Upravljanje virov

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
sl_si: Nastavitve zagona

[ctx: #14230]
en: Actions
sl_si: Dejanja

[ctx: #14231]
en: Processing
sl_si: Obdelovanje

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
sl_si: Stereoskopski 3D

[ctx: #14233]
en: Teletext
sl_si: Teletekst

[ctx: #14235]
en: Download Services
sl_si: Storitve prenosa

[ctx: #14236]
en: Video Library
sl_si: Video knjižnica

[ctx: #14237]
en: Music Library
sl_si: Glasbena knjižnica

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
sl_si: Seznami in pogledi

[ctx: #14241]
en: Metadata
sl_si: Metapodatki

[ctx: #14242]
en: Videos...
sl_si: Videi ...

[ctx: #14243]
en: Music...
sl_si: Glasba ...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
sl_si: Slike ...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
sl_si: Ob zagonu posodobi knjižnico

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
sl_si: Posodabljaj knjižnico v ozadju

[ctx: #14247]
en: Clean library
sl_si: Počisti knjižnico

[ctx: #14248]
en: Export library
sl_si: Izvozi knjižnico

[ctx: #14249]
en: Import library
sl_si: Uvozi knjižnico

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
sl_si: Dekodirnik zvoka

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
sl_si: Zvočni prehod

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
sl_si: Spanje / Izklop

[ctx: #14256]
en: Wake
sl_si: Bujenje

[ctx: #14260]
en: Debug
sl_si: Razhrošči

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
sl_si: Prilagodi preobleko ...

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
sl_si: Oblike enot

[ctx: #14271]
en: Region default format
sl_si: Privzeti zapis regije

[ctx: #14275]
en: Application control
sl_si: Nadzor aplikacij

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
sl_si: Dovoli daljinsko upravljanje iz aplikacij v tem sistemu

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
sl_si: Dovoli daljinsko upravljanje iz aplikacij v drugih sistemih

[ctx: #14280]
en: Maintenance
sl_si: Vzdrževanje

[ctx: #14281]
en: Clean image cache
sl_si: Očisti predpomnilnik slik

[ctx: #14282]
en: Immediately remove unused images from the cache - images not associated with an item in the media library nor viewed recently. Kodi does this over time in the background.
sl_si: Takoj odstranite neuporabljene slike iz predpomnilnika – slike, ki niso povezane z elementom v medijski knjižnici in si jih nedavno ogledate. Kodi to počne čez čas v ozadju.

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
sl_si: Programi

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
sl_si: Ikone

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
sl_si: Posodobitve

[ctx: #14304]
note: pvr "RDS" settings group label
en: RDS Radio
sl_si: Radio RDS

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
sl_si: {0:d} elementov ni bilo mogoče izvoziti

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
sl_si: Vir ni na voljo

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
sl_si: Kaj želite storiti z medijskimi elementi iz {0:s}

[ctx: #15014]
en: Keep
sl_si: Ohrani

[ctx: #15015]
en: Remove
sl_si: Odstrani

[ctx: #15016]
en: Games
sl_si: Igre

[ctx: #15019]
en: Add
sl_si: Dodaj

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
sl_si: Načini na voljo

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
sl_si: Aktivni načini

[ctx: #15052]
en: Password
sl_si: Geslo

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
sl_si: Počisti aktivne načine

[ctx: #15067]
en: Close
sl_si: Zapri

[ctx: #15100]
en: Library
sl_si: Knjižnica

[ctx: #15101]
en: Database
sl_si: Podatkovna baza

[ctx: #15102]
en: * All albums
sl_si: * Vsi albumi

[ctx: #15103]
en: * All artists
sl_si: * Vsi izvajalci

[ctx: #15104]
en: * All songs
sl_si: * Vse pesmi

[ctx: #15105]
en: * All genres
sl_si: * Vsi žanri

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
sl_si: Vgrajena preobleka

[ctx: #15107]
en: Buffering...
sl_si: Medpomnenje ...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
sl_si: Zvoki vmesnika

[ctx: #15109]
en: Skin default
sl_si: Privzeto

[ctx: #15110]
en: Larger font size
sl_si: Večja velikost pisav

[ctx: #15111]
en: Theme
sl_si: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
sl_si: Privzeta tema

[ctx: #15207]
en: Connected
sl_si: Povezan

[ctx: #15208]
en: Not connected
sl_si: Brez povezave

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
sl_si: Predvajaj z ...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
sl_si: Uporabi glajeno sinhronizacijo A/V

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
sl_si: Skrij imena datotek v pogledu sličic

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
sl_si: Predvajaj v načinu zabave

[ctx: #15217]
note: Label for actions associated with favourites
en: Action
sl_si: Akcija

[ctx: #15218]
note: Label for an action associated with a favourite.
en: Play media
sl_si: Predvajaj medije

[ctx: #15219]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Show picture
sl_si: Prikaži sliko

[ctx: #15220]
note: Label for an action associated with a favourite. Placeholder will be filled with the name of the window the favourite's content will be displayed in.
en: Show content in "{}"
sl_si: Pokaži vsebino v »{}«

[ctx: #15221]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute script
sl_si: Izvedi skripto

[ctx: #15222]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute Android app
sl_si: Izvedite aplikacijo za Android

[ctx: #15223]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute add-on
sl_si: Izvedi dodatek

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
sl_si: Drugo/neznano

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
sl_si: Ponudnik

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
sl_si: Poti mogoče najti oz. je neveljavna

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
sl_si: S strežnikom se ni mogoče povezati

[ctx: #15302]
en: No servers found
sl_si: Strežnikov ni mogoče najti

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
sl_si: Delovne skupine ni mogoče najti

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
sl_si: Odpiram vir z več potmi

[ctx: #15311]
en: Path:
sl_si: Pot:

[ctx: #15312]
note: Game settings category name
en: Achievements
sl_si: Dosežki

[ctx: #15313]
note: Group label for Achievements category in game settings
en: Login to RetroAchievements
sl_si: Prijavite se v RetroAchievements

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
sl_si: Shrani

[ctx: #15315]
note: Caption for "Save" button in the in-game savestate manager
en: Save progress to a new save file
sl_si: Shranite napredek v novo datoteko za shranjevanje

[ctx: #15316]
note: Label for savestates created automatically by "Autosave" function
en: Autosave
sl_si: Samodejno shranjevanje

[ctx: #16000]
en: General
sl_si: Splošno

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
sl_si: Poizvedba na spletu

[ctx: #16003]
en: Player
sl_si: Predvajalnik

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
sl_si: Predvajaj vsebino plošče

[ctx: #16008]
en: Enter new title
sl_si: Vnesite nov naslov

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
sl_si: Vnesite ime filma

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
sl_si: Vnesite ime profila

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
sl_si: Vnesite ime albuma

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
sl_si: Vnesite ime seznama predvajanja

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
sl_si: Vnesite novo ime datoteke

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
sl_si: Vnesite ime mape

[ctx: #16015]
en: Enter directory
sl_si: Vnesite mapo

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
sl_si: Možnosti: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
sl_si: Vnesite iskalni niz

[ctx: #16018]
en: None
sl_si: Brez

[ctx: #16019]
en: Auto select
sl_si: Samodejna izbira

[ctx: #16020]
en: Deinterlace
sl_si: Razpletanje

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
sl_si: Bob - Obrnjeno

[ctx: #16023]
en: Choose operator
sl_si: Izberite operaterja

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
sl_si: Prekinjam ...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
sl_si: Vnesite ime izvajalca

[ctx: #16026]
en: Playback failed
sl_si: Predvajanje ni uspelo

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
sl_si: Enega ali več elementov ni bilo mogoče predvajati. Preverite dnevnik za več informacij o tem sporočilu.

[ctx: #16028]
en: Enter value
sl_si: Vnesite vrednost

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
sl_si: Preverite zapisnik za več informacij o tem sporočilu.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
sl_si: Način zabave je preklican.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
sl_si: Pogojev ne izpolnjuje nobena pesem v bazi.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
sl_si: Baze podatkov ni bilo mogoče inicializirati.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
sl_si: Zbirke podatkov ni mogoče odpreti.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
sl_si: Pesmi ni mogoče pridobiti iz zbirke podatkov.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
sl_si: Seznam predvajanja načina zabave

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
sl_si: Razpletanje (polovično)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
sl_si: Uporabi razpletanje videa

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
sl_si: Način razpletanja

[ctx: #16039]
en: Off
sl_si: Izključeno

[ctx: #16041]
en: On
sl_si: Vključeno

[ctx: #16100]
en: All videos
sl_si: Vsi posnetki

[ctx: #16101]
en: Unwatched
sl_si: Neogledanih

[ctx: #16102]
en: Watched
sl_si: Ogledanih

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
sl_si: Označi kot ogledan

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
sl_si: Označi kot neogledan

[ctx: #16105]
en: Edit title
sl_si: Uredi naslov

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
sl_si: Upravljanje ...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
sl_si: Uredi naslov razvrstitve

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
sl_si: Operacija je bila preklicana

[ctx: #16201]
en: Copy failed
sl_si: Kopiranje ni uspelo

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
sl_si: Kopiranje vsaj ene datoteke ni uspelo. Preverite dnevnik za več informacij o tem sporočilu.

[ctx: #16203]
en: Move failed
sl_si: Premikanje ni uspelo

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
sl_si: Ni bilo mogoče premakniti vsaj ene datoteke. Preverite dnevnik za več informacij o tem sporočilu.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
sl_si: Brisanje ni uspelo

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
sl_si: Brisanje vsaj ene datoteke ni uspelo. Preverite dnevnik za več informacij o tem sporočilu.

[ctx: #16296]
note: Name of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Pixelate
sl_si: Pikseliziranje

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
sl_si: Gladko

[ctx: #16298]
note: Description of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Shows the game's pixels without any modifications.
sl_si: Prikaže slikovne pike igre brez kakršnih koli sprememb.

[ctx: #16299]
note: Description of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Removes the jagged edges of pixels by evenly fading between adjacent pixels.
sl_si: Odstrani nazobčane robove slikovnih pik z enakomernim bledenjem med sosednjimi slikovnimi pikami.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
sl_si: Način spreminjanja velikosti videa

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
sl_si: Najbližji sosed

[ctx: #16302]
en: Bilinear
sl_si: Bilinearno

[ctx: #16303]
en: Bicubic (B-Spline)
sl_si: Bikubični (B-Spline)

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
sl_si: Bikubično (programsko)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
sl_si: Lanczos (programsko)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
sl_si: Sinc (programsko)

[ctx: #16310]
en: Temporal
sl_si: Senčno

[ctx: #16311]
en: Temporal / Spatial
sl_si: Časovno/prostorsko

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
sl_si: VDPAU - Zmanjševanje šuma

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
sl_si: VDPAU - Ostrina

[ctx: #16314]
en: Bicubic (Mitchell)
sl_si: Bikubični (Mitchell)

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
sl_si: Lanczos3 - optimiziran

[ctx: #16316]
en: Auto
sl_si: Samodejno

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
sl_si: Časovno (polovično)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
sl_si: Časovno/prostorsko (polovično)

[ctx: #16321]
en: Bicubic (Catmull-Rom)
sl_si: Bikubični (Catmull-Rom)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
sl_si: Spline36 - optimizirano

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
sl_si: Programska oprema - Blend

[ctx: #16326]
en: Bicubic (0,0.75)
sl_si: Bikubični (0,0.75)

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
sl_si: VAAPI - Prilagodljiv gibanju

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
sl_si: VAAPI - kompenzirano gibanje

[ctx: #16330]
en: Bicubic (0,1.)
sl_si: Bikubični (0,1.)

[ctx: #16334]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16334
en: Bob (half)
sl_si: Bob (polovica)

[ctx: #16335]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16335
en: IMX - Advanced (half)
sl_si: IMX - Napredno (polovica)

[ctx: #16336]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16336
en: IMX - Advanced
sl_si: IMX - Napredno

[ctx: #16400]
en: Post-processing
sl_si: Post-procesiranje

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
sl_si: Prikaži čas do zakasnjenega izklopa

[ctx: #17997]
en: {0:d} MByte
sl_si: {0:d} MB

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
sl_si: {0:d} ur

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
sl_si: {0:d} dni

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
sl_si: Preklopi na program

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
sl_si: Iskalne besede ločite z izrazi AND, OR in/ali NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
sl_si: ali pa za iskanje uporabite celotne fraze, npr. "Čarovnik iz Oza".

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
sl_si: Najdi podobne

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
sl_si: Vodnik za uvoz od strank

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
sl_si: Informacija o pretoku PVR

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
sl_si: Sprejemnik

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
sl_si: Stanje naprave

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
sl_si: Kvaliteta signala

[ctx: #19012]
note: label for PVR backend name in system information's PVR section
en: PVR backend
sl_si: Hrbtenica PVR

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
sl_si: Brezplačni

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
sl_si: Fiksno

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
sl_si: Enkripcija

[ctx: #19016]
note: unused?
en: PVR backend {0:d} - {1:s}
sl_si: Zaledje PVR {0:d} - {1:s}

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
sl_si: Posnetki

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
sl_si: Mapa ikon programov

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
sl_si: Programi

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
sl_si: Skrito

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
sl_si: TV programi

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
sl_si: Radijski programi

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
sl_si: Prihajajoča snemanja

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
sl_si: Dodaj časovnik ...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
sl_si: Ni rezultatov iskanja

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
sl_si: Brez vodniških vnosov

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
sl_si: Program

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
sl_si: Trenutno

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
sl_si: Sledi

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
sl_si: Časovni trak

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
sl_si: Informacije

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
sl_si: Za ta dogodek je že nastavljen časovnik

[ctx: #19035]
note: message box text stating that a pvr channel could not be played.
en: {0:s} can't be played.
sl_si: {0:s} ni mogoče predvajati.

[ctx: #19036]
en: This recording can't be played.
sl_si: Tega posnetka ni mogoče predvajati.

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
sl_si: Prikaži kvaliteto signala

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
sl_si: Ni podprto s strani hrbtenice PVR.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
sl_si: Ali ste prepričani, da želite skriti ta program?

[ctx: #19040]
en: Timers
sl_si: Časovniki

[ctx: #19041]
note: Label for button to refresh the channel logos
en: Refresh channel logos
sl_si: Osveži logotipe kanalov

[ctx: #19042]
note: label for PVR backend number of channel groups in system information's PVR section
en: Channel Groups
sl_si: Skupine kanalov

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
sl_si: Snemanje

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration.
sl_si: Preverite svojo konfiguracijo.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up.
sl_si: Noben odjemalec PVR še ni bil zagnan. Počakajte, da se odjemalci PVR zaženejo.

[ctx: #19046]
en: New channel
sl_si: Nov program

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
sl_si: Informacije o programu

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
sl_si: Upravitelj skupin

[ctx: #19049]
en: Show channel
sl_si: Prikaži program

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
sl_si: Prikaži vidne programe

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
sl_si: Prikaži skrite programe

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
sl_si: Premakni program v:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
sl_si: Informacije o posnetku

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
sl_si: Skrij program

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
sl_si: Informacije niso na voljo

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
sl_si: Nov časovnik

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
sl_si: Časovnik onemogočen

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
sl_si: Časovnik je omogočen

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
sl_si: Ustavi snemanje

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
sl_si: Izbriši časovnik

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
sl_si: Dodaj časovnik

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
sl_si: Razvrsti po: Program

[ctx: #19063]
note: Label for epg grid window "jump to grid start" (oldest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First programme
sl_si: Prvi program

[ctx: #19064]
note: Label for epg grid window "jump to grid end" (youngest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last programme
sl_si: Zadnji program

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
sl_si: Nastavitve časovnika

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
sl_si: Ikone programov

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
sl_si: Ta dogodek se že snema.

[ctx: #19068]
note: Label for recording settings dialog header
en: Recording settings
sl_si: Nastavitve snemanja

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
sl_si: Vodič

[ctx: #19070]
note: Label for epg grid window "jump to now" (current programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Current programme
sl_si: Trenutni program

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
sl_si: Interval posodabljanja

[ctx: #19072]
note: Dialog warning text for invalid timer setting
en: In order to add/update a timer the end date and time must be greater than the start date and time.
sl_si: Če želite dodati/posodobiti časovnik, morata biti končni datum in ura daljša od začetnega datuma in ure.

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
sl_si: Zakasni preklop programov

[ctx: #19074]
en: Active
sl_si: Aktiven

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
sl_si: Ime

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
sl_si: Mapa

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
sl_si: Skrij onemogočene

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
sl_si: Program

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
sl_si: Dnevi v tednu

[ctx: #19080]
note: used by several skins
en: Begin
sl_si: Začetek

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
sl_si: Konec

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
sl_si: Prioriteta

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
sl_si: Življenska doba

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
sl_si: Prvi dan

[ctx: #19085]
note: default for channels without a name. place holder will be filled with channel number.
en: Unknown channel {0:s}
sl_si: Neznani kanal {0:s}

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
sl_si: Akcija takojšnjega snemanja

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
sl_si: Posnemite trenutno oddajo (če so na voljo vodniški podatki)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
sl_si: Snemanje za določeno časovno obdobje (takojšnje trajanje snemanja)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
sl_si: Vprašajte, kaj storiti

[ctx: #19090]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record the next {0:d} minutes
sl_si: Posnemite naslednjih {0:d} minut

[ctx: #19091]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record current show ({0:s})
sl_si: Posnemi trenutno oddajo ({0:s})

[ctx: #19092]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record next show ({0:s})
sl_si: Posnemi naslednjo oddajo ({0:s})

[ctx: #19093]
note: Instant recording summary. Expands to "Instant recording: <recording start and end times>", for example "Instant recording: 31/05/2016 from 9:00 to 11:00"
en: Instant recording: {0:s}
sl_si: Takojšnje snemanje: {0:s}

[ctx: #19094]
note: error message displayed in case adding a timer failed because no suitable epg-based timer type could be found.
en: Timer creation failed. Unsupported timer type.
sl_si: Ustvarjanje časovnika ni uspelo. Nepodprta vrsta časovnika.

[ctx: #19095]
note: error message displayed in case adding a timer rule failed because no suitable epg-based timer rule type could be found.
en: Timer rule creation failed. Unsupported timer type.
sl_si: Ustvarjanje pravila časovnika ni uspelo. Nepodprta vrsta časovnika.

[ctx: #19096]
note: label of a value for default epg event select action, where the action is choosen depending on whether the event is in the past, now or in the future
en: "Smart select"
sl_si: "Pametna izbira"

[ctx: #19097]
note: label of the help text for the name edit field in PVR timer and recording settings dialog
en: Enter the name for the timer
sl_si: Vnesite ime časovnika

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
sl_si: Opozorilo!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
sl_si: Storitev

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
sl_si: Ponudnik

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
sl_si: Preklopite na drug program.

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
sl_si: Pojdi na program

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
sl_si: Vnesite ime mape posnetka

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
sl_si: Prosim, izberite program

[ctx: #19106]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: Next recording on
sl_si: Naslednji posnetek ob

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
sl_si: ob

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
sl_si: Nadomestna hitrost sličic

[ctx: #19109]
note: message box text stating that a timer could not be saved
en: Could not save the timer.
sl_si: Časovnika ni bilo mogoče shraniti.

[ctx: #19110]
note: message box text stating that a timer could not be deleted
en: Could not delete the timer.
sl_si: Časovnika ni bilo mogoče izbrisati.

[ctx: #19111]
note: message box text stating that a PVR backend error occurred
en: PVR backend error.
sl_si: Napaka zaledja PVR.

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
sl_si: Izbrižem ta posnetek?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
sl_si: Izbrižem vse posnete v tej mapi?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
sl_si: Različica

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
sl_si: Naslov

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
sl_si: Velikost diska

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
sl_si: Išči nove programe

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
sl_si: Med iskanjem ni mogoče uporabiti funkcij PVR.

[ctx: #19119]
note: channel scan backend selection dialog text
en: On which backend do you want to search?
sl_si: V katerem ozadju želite iskati?

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
sl_si: Številka odjemalca

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
sl_si: Izogni se ponovitvam

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
sl_si: Ta časovnik se še vedno snema. Ali ste prepričani, da ga želite izbrisati?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
sl_si: Samo brezplačni programi

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
sl_si: Ignoriraj trenutne časovnike

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
sl_si: Ignoriraj trenutne posnetke

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
sl_si: Čas začetka

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
sl_si: Končni čas

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
sl_si: Datum začetka

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
sl_si: Končni datum

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
sl_si: Minimalno trajanje

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
sl_si: Maksimalno trajanje

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
sl_si: Vključi neznane žanre

[ctx: #19133]
en: Search string
sl_si: Iskalni niz

[ctx: #19134]
en: Include description
sl_si: Vključi opis

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
sl_si: Občutljivo na velike/male črke

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
sl_si: Program ni na voljo

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
sl_si: Ni določenih skupin. Najprej ustvarite skupino

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
sl_si: Pravila časovnika

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
sl_si: Ime nove skupine

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
sl_si: Išči...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
sl_si: Skupina

[ctx: #19142]
en: Search guide
sl_si: Išči v vodiču

[ctx: #19143]
en: Group management
sl_si: Upravljanje skupin

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
sl_si: Ni določenih skupin

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
sl_si: V skupini

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
sl_si: Skupine

[ctx: #19147]
note: Dialog warning text for lifetime recording setting
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
sl_si: Če nastavite življenjsko dobo tega posnetka na {0:d} dni, bo posnetek takoj potekel, kar lahko povzroči takojšen izbris posnetka. Ali vseeno nadaljujem?

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
sl_si: Program

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
sl_si: Po

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
sl_si: To

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
sl_si: Sr

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
sl_si: Če

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
sl_si: Pe

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
sl_si: So

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
sl_si: Ne

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
sl_si: od

[ctx: #19157]
en: Next recording
sl_si: Naslednji posnetek

[ctx: #19158]
en: Currently recording
sl_si: Trenutno snemam

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
sl_si: od

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
sl_si: do

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
sl_si: kadarkoli

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
sl_si: Aktivno snemanje

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
sl_si: Posnetki

[ctx: #19164]
note: error box text stating that recording could not be started
en: Could not start recording.
sl_si: Snemanja ni bilo mogoče začeti.

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
sl_si: Preklopi

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
sl_si: Informacije o PVR

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
sl_si: Preglej za manjkajoče ikone

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
sl_si: Izbrisani in obnovljivi posnetki

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
sl_si: Skrij okno z informacijo o videu

[ctx: #19170]
note: error box text stating that recording could not be stopped
en: Could not stop recording.
sl_si: Snemanja ni bilo mogoče ustaviti.

[ctx: #19171]
note: pvr settings "start playback full screen" setting label
en: Switch to full screen
sl_si: Preklopite na celoten zaslon

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
sl_si: Trajanje takojšnjega snemanja

[ctx: #19173]
note: generic label for 'Live TV channel groups' used in different places
en: TV channel groups
sl_si: Skupine televizijskih kanalov

[ctx: #19174]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channel groups' used in different places
en: Radio channel groups
sl_si: Skupine radijskih kanalov

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
sl_si: Privzeti začetni čas polnjenja

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
sl_si: Privzeti končni čas zapolnitve

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
sl_si: Predvajanje

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
sl_si: Prikaži informacije o programu med preklapljanjem

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
sl_si: Izbrisano

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
sl_si: TV programi

[ctx: #19181]
note: pvr settings "Menu / OSD" category label
en: Menu / OSD
sl_si: Meni / prikaz na zaslonu

[ctx: #19182]
note: pvr settings "future epg days to display" setting value
en: Future days to display
sl_si: Prihodnji dnevi za prikaz

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
sl_si: Radijski programi

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
sl_si: Izbrisani posnetki

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
sl_si: Počisti podatke

[ctx: #19186]
note: message box text for pvr data reset confirmation
en: All selected data will be cleared. Some information cannot be restored from the clients afterwards. Proceed anyway?
sl_si: Vsi izbrani podatki bodo izbrisani. Nekaterih informacij strank naknadno ni mogoče obnoviti. Ali vseeno nadaljujem?

[ctx: #19187]
note: progress dialog text shown while purging pvr data
en: Clearing data.
sl_si: Čiščenje podatkov.

[ctx: #19188]
note: message box text for epg data reset confirmation
en: All guide data will be cleared. Are you sure?
sl_si: Vsi vodniški podatki bodo izbrisani. Ali ste prepričani?

[ctx: #19189]
note: message box text stating that the PVR backend forbids to record a given epg event.
en: The PVR backend does not allow to record this event.
sl_si: Zaledje PVR ne dovoljuje snemanja tega dogodka.

[ctx: #19190]
note: generic "play program" label used in different places
en: Play programme
sl_si: Igralni program

[ctx: #19191]
en: PVR service
sl_si: Storitev PVR

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
sl_si: Nobena od povezanih hrbtenic PVR ne podpira iskanja programov.

[ctx: #19193]
note: error message box text stating that a given pvr channel could not be played
en: The channel scan can't be started.
sl_si: Iskanja kanalov ni mogoče začeti.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
sl_si: Nadaljujem?

[ctx: #19195]
note: pvr settings "delay mark last watched" setting label
en: Delay mark last watched
sl_si: Oznaka zakasnitve nazadnje gledano

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
sl_si: Specifične možnosti odjemalca PVR

[ctx: #19197]
note: text for "recording started on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording started on: {0:s}
sl_si: Snemanje se je začelo: {0:s}

[ctx: #19198]
note: text for "recording finished on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording finished on: {0:s}
sl_si: Snemanje končano dne: {0:s}

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
sl_si: Upravljalnik programov

[ctx: #19200]
en: Guide source:
sl_si: Vir vodnika:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
sl_si: Ime programa:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
sl_si: Ikona programa:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
sl_si: Uredi program

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
sl_si: Nov program

[ctx: #19205]
en: Group management
sl_si: Upravljanje skupin

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
sl_si: Aktiviraj vodnik:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
sl_si: Skupina:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
sl_si: Vnesite ime novega programa

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
sl_si: Virtualna hrbtenica Kodi

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
sl_si: Odjemalec

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
sl_si: Izbriši program

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
sl_si: Seznam vsebuje spremembe

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
sl_si: Izberi hrbtenico

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
sl_si: Vnesite veljaven URL novega programa

[ctx: #19215]
note: generic label for PVR reminders used in different places
en: Reminders
sl_si: Opomniki

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
sl_si: Vsi radijski programi

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
sl_si: Vsi TV programi

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
sl_si: Viden

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
sl_si: Programi brez skupine

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
sl_si: Programi v

[ctx: #19222]
en: Guide
sl_si: Vodič

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
sl_si: Nobenega dodatka za PVR ni bilo mogoče omogočiti. Za več informacij preverite nastavitve ali dnevnik.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
sl_si: Preklicano snemanje

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
sl_si: Prihajajoče snemanje

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
sl_si: Snemanje začeto

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
sl_si: Zaključeno snemanje

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
sl_si: Časovnik izbrisan

[ctx: #19229]
note: pvr settings "past epg days to display" setting value
en: Past days to display
sl_si: Pretekli dnevi za prikaz

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
sl_si: Prepreči posodobitve med predvajanjem

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
sl_si: Uporabi vrstni red kanalov iz zaledja

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
sl_si: Počisti rezultate iskanja

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
sl_si: Prikaži obvestilo ob posodobitvah časovnikov

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
sl_si: Uporabite številke kanalov iz ozadja

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
sl_si: Upravljalnik PVR se zaganja

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
sl_si: Nalagam programe iz odjemalcev

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
sl_si: Nalagam časovnike iz odjemalcev

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
sl_si: Nalagam posnetke iz odjemalcev

[ctx: #19239]
note: label for PVR client creation progress control
en: Creating PVR clients
sl_si: Ustvarjanje odjemalcev PVR

[ctx: #19240]
note: label for pvr settings client priorities control and client priorities dialog heading.
en: Client priorities
sl_si: Prednostne naloge strank

[ctx: #19241]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer (read-only)
en: View timer
sl_si: Ogled časovnika

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
sl_si: Uredi časovnik

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
sl_si: Uredi pravilo časovnika

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
sl_si: Čas nedejavnosti hrbtenice

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
sl_si: Ukaz za prebujanje

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
sl_si: Prebudi se pred snemanjem

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
sl_si: Dnevno bujenje

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
sl_si: Dnevni čas bujenja (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
sl_si: Filtriraj programe

[ctx: #19250]
note: Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV and radio channels
sl_si: TV in radijski kanali

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
sl_si: Posodobite informacije vodnika

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
sl_si: Želite načrtovati posodobitev vodnika za ta kanal?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
sl_si: Načrtovana posodobitev vodnika za kanal

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
sl_si: Posodobitev vodnika za kanal ni uspela

[ctx: #19255]
note: for a timer rule, the number of child timers which are currently scheduled to record. For use in "status" fields.
en: {0:d} scheduled
sl_si: {0:d} načrtovano

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
sl_si: Dokončano

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
sl_si: Zakleni program

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
sl_si: Odkleni program

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
sl_si: Starševski nazdor

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
sl_si: Trajanje odklepa

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
sl_si: Spremeni PIN

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
sl_si: Starševski nadzor. Vnesite PIN:

[ctx: #19263]
note: message box text stating that a timer could not be updated
en: Could not update the timer.
sl_si: Časovnika ni bilo mogoče posodobiti.

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
sl_si: Nepravilen PIN

[ctx: #19265]
note: label for 'incorrect pin' error dialog text
en: The entered PIN was incorrect.
sl_si: Vneseni PIN je bil napačen.

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
sl_si: Starševsko zaklenjeno

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
sl_si: Starševsko zaklenjeno:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
sl_si: Skrij oznake »Ni na voljo informacij«

[ctx: #19269]
note: pvr settings "Preselect playing channel in lists" control label
en: Preselect playing channel in lists
sl_si: Predizberi predvajani kanal na seznamih

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
sl_si: Združi predmete

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
sl_si: Razširitev PVR ni mogoče najti

[ctx: #19272]
note: label for 'pvr configuration incomplete' information dialog text
en: To use PVR you need to install, enable and configure a PVR add-on. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
sl_si: Za uporabo PVR morate namestiti, omogočiti in konfigurirati dodatek PVR. Za več informacij obiščite http://kodi.wiki/view/PVR.

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
sl_si: TV-vodič

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
sl_si: Radijski vodnik

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
sl_si: Opozorilo o prekrivanju

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
sl_si: Napaka prekrivanja

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
sl_si: Prekrivanje snemanja

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
sl_si: Napaka snemanja

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
sl_si: Odjemalci PVR

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
sl_si: Nastavitve specifične za odjemalec

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
sl_si: Potrdi preklop programov s pritiskom na »V redu«

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
sl_si: Trenutna ikona

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
sl_si: Brez ikone

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
sl_si: Izberite ikono

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
sl_si: Prebrskajte za ikono

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
sl_si: Iščem ikone pogramov

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
sl_si: Vsi programi

[ctx: #19288]
note: Label for epg grid window "go to date" context menu entry
en: Date selector
sl_si: Izbirnik datuma

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
sl_si: Skrij skupino

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
sl_si: Prekliči brisanje

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
sl_si: Izbriši za vedno

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
sl_si: Izbriši vse za vedno

[ctx: #19293]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog text
en: Remove all deleted recordings from trash? This operation cannot be reverted.
sl_si: Želite odstraniti vse izbrisane posnetke iz koša? Te operacije ni mogoče razveljaviti.

[ctx: #19294]
note: "remove deleted recording from trash" dialog text
en: Remove this deleted recording from trash? This operation cannot be reverted.
sl_si: Odstraniti ta izbrisani posnetek iz smetnjaka? Te operacije ni mogoče razveljaviti.

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
sl_si: Izbriši pravilo časovnika

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
sl_si: Nobena razširitev PVR ni omogočena

[ctx: #19297]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout, used in pvr guide window
en: Vertical channels
sl_si: Vertikalni kanali

[ctx: #19298]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout, used in pvr guide window
en: Horizontal channels
sl_si: Horizontalni kanali

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
sl_si: Poteče

[ctx: #19300]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Vertical channels, no group selector
sl_si: Navpični kanali, brez izbirnika skupin

[ctx: #19301]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Horizontal channels, no group selector
sl_si: Horizontalni kanali, brez izbirnika skupin

[ctx: #19302]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to record the selected programme or to switch to the current programme?
sl_si: Ali želite posneti izbrani program ali preklopiti na trenutni program?

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
sl_si: Po preklopu programa zapri OSD

[ctx: #19304]
note: label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule (read-only)
en: View timer rule
sl_si: Oglejte si pravilo časovnika

[ctx: #19305]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
sl_si: Izbrisan zamujeni opomnik PVR za '{0:s}' na kanalu '{1:s}' ob '{2:s}'

[ctx: #19306]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
sl_si: Izbrisan zamujeni opomnik PVR za kanal '{0:s}' ob '{1:s}'

[ctx: #19307]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for [B]{0:s}[/B] on channel [B]{1:s}[/B] at [B]{2:s}[/B].
sl_si: Opomnik za [B]{0:s}[/B] na kanalu [B]{1:s}[/B] ob [B]{2:s}[/B].

[ctx: #19308]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for channel [B]{0:s}[/B] at [B]{1:s}[/B].
sl_si: Opomnik za kanal [B]{0:s}[/B] ob [B]{1:s}[/B].

[ctx: #19309]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will schedule a recording...)
sl_si: (Samodejno zapiranje tega opomnika bo razporedilo snemanje ...)

[ctx: #19310]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
sl_si: Načrtovano snemanje za samodejno zaprt opomnik PVR za '{0:s}' na kanalu '{1:s}' ob '{2:s}'

[ctx: #19311]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
sl_si: Načrtovano snemanje za samodejno zaprt opomnik PVR za kanal '{0:s}' ob '{1:s}'

[ctx: #19312]
note: heading for pvr reminder notification dialog
en: PVR reminder
sl_si: PVR opomnik

[ctx: #19313]
note: pvr settings "reminder auto close delay" setting label
en: Automatically close reminder popup after
sl_si: Samodejno zapri pojavno okno opomnika po

[ctx: #19314]
note: pvr settings "schedule recording on reminder auto-close" setting label
en: Schedule recording when auto-closing the reminder popup
sl_si: Načrtujte snemanje ob samodejnem zapiranju pojavnega okna opomnika

[ctx: #19315]
note: generic 'backend order' label
en: Backend order
sl_si: Zaledni vrstni red

[ctx: #19316]
note: pvr settings "Start all group channel numbers from 1" setting label
en: Start group channel numbers from 1
sl_si: Začnite skupinske številke kanalov od 1

[ctx: #19317]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours back" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours back
sl_si: 12 ur nazaj

[ctx: #19318]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours forward" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours forward
sl_si: 12 ur naprej

[ctx: #19319]
note: Label for epg grid window "Activate previous channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Previous group
sl_si: Prejšnja skupina

[ctx: #19320]
note: Label for epg grid window "Activate next channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Next group
sl_si: Naslednja skupina

[ctx: #19321]
note: Label for epg grid window "Activate channel group selector" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Group selector
sl_si: Izbirnik skupine

[ctx: #19322]
note: Label for epg grid window "Jump to first channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First channel
sl_si: Prvi kanal

[ctx: #19323]
note: Label for epg grid window "Jump to playing channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Playing channel
sl_si: Predvajanje kanala

[ctx: #19324]
note: Label for epg grid window "Jump to last channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last channel
sl_si: Zadnji kanal

[ctx: #19325]
note: Label for epg grid controls "Programme" group header"
en: Programme
sl_si: Program

[ctx: #19326]
note: Label for epg grid window "Navigate..." context menu entry
en: Navigate...
sl_si: Krmarjenje...

[ctx: #19327]
note: Label for a context menu entry to delete alle watched recordings contained in a folder
en: Delete watched
sl_si: Izbriši ogledano

[ctx: #19328]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all watched recordings in this folder?
sl_si: Želite izbrisati vse gledane posnetke v tej mapi?

[ctx: #19329]
note: label for PVR settings use backend channel numbers always
en: Allow backend channel numbers with more than one PVR add-on
sl_si: Dovolite številke zalednih kanalov z več kot enim dodatkom PVR

[ctx: #19330]
note: pvr settings "switch to channel on reminder auto-close" setting label
en: Switch to channel when auto-closing the reminder popup
sl_si: Preklopite na kanal, ko samodejno zaprete pojavno okno opomnika

[ctx: #19331]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will switch to channel...)
sl_si: (Samodejno zapiranje tega opomnika bo preklopilo na kanal ...)

[ctx: #19332]
note: text for event log entry for logging auto channel switch for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
sl_si: Preklop na kanal za samodejno zaprt opomnik PVR za '{0:s}' na kanalu '{1:s}' ob '{2:s}'

[ctx: #19333]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
sl_si: Preklop na kanal za samodejno zaprt opomnik PVR za kanal '{0:s}' ob '{1:s}'

[ctx: #19334]
note: generic label for pvr providers used in different places
en: Providers
sl_si: Ponudniki

[ctx: #19335]
note: label for special PVR search window list item
en: New search...
sl_si: Novo iskanje ...

[ctx: #19336]
note: label for special PVR search window list item
en: Edit search...
sl_si: Uredi iskanje ...

[ctx: #19337]
note: label for special PVR search window list item
en: Saved searches
sl_si: Shranjena iskanja

[ctx: #19338]
note: delete saved search confirmation message box text
en: Delete this saved search?
sl_si: Želite izbrisati to shranjeno iskanje?

[ctx: #19339]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore finished broadcasts
sl_si: Ignoriraj končane oddaje

[ctx: #19340]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore future broadcasts
sl_si: gnoriraj prihodnje oddaje

[ctx: #19341]
note: label to ask user to save an EPG search
en: Save the current search?
sl_si: Shrani trenutno iskanje?

[ctx: #19342]
note: "search not saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [not saved]
sl_si: [ni shranjeno]

[ctx: #19343]
note: "search saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [saved]
sl_si: [shranjeno]

[ctx: #19344]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to set a reminder for the selected programme or to switch to the current programme?
sl_si: Ali želite nastaviti opomnik za izbrani program ali preklopiti na trenutni program?

[ctx: #19345]
note: settings label to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: PVR client add-ons
sl_si: Dodatki odjemalca PVR

[ctx: #19346]
note: help text for setting to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: Display and manage available PVR client add-ons.
sl_si: Prikažite in upravljajte razpoložljive dodatke odjemalca PVR.

[ctx: #19347]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does provide client-specific settings
en: None of the active PVR clients provide client-specific settings.
sl_si: Noben od aktivnih odjemalcev PVR ne ponuja nastavitev, specifičnih za odjemalca.

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
sl_si: Ponudnik

[ctx: #19349]
note: label for 'by user preference' sort method
en: User preference
sl_si: Uporabniške nastavitve

[ctx: #19350]
note: label for PVR setting use backend channel group order control
en: Use channel group order from backend(s)
sl_si: Uporabi vrstni red skupine kanalov iz zaledja

[ctx: #19351]
note: label for PVR settings category for live tv catchup and video on demand
en: Catchup / Video On Demand
sl_si: Nadoknadi / Video na zahtevo

[ctx: #19352]
note: label for PVR setting play next programme automatically in catchup / vod mode
en: Play next programme automatically
sl_si: Samodejno predvajanje naslednjega programa

[ctx: #19353]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback, starting with the selected item, auto playing all following programmes
en: Play programmes from here
sl_si: Predvajajte programe od tukaj

[ctx: #19354]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback of only the selected item, not auto playing any following programmes
en: Play only this programme
sl_si: Igraj samo ta program

[ctx: #19355]
note: Label of a context menu entry to create a copy of an EPG saved saerch
en: Duplicate
sl_si: Dvojnik

[ctx: #19356]
note: Initial title of a duplicated EPG saved search.
en: Copy of '{0:s}'
sl_si: Kopija '{0:s}'

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
sl_si: Drugo/neznano

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
sl_si: Film/serija

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
sl_si: Detektivka/srhljivka

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
sl_si: Pustolovščina/vestern/vojni

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
sl_si: Znanstvena fantastika/fantazija/grozljivka

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
sl_si: Komedija

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
sl_si: Telenovela/melodrama/folklora

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
sl_si: Romanca

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
sl_si: Resen/klasični/verski/zgodovinski film/serija

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
sl_si: Film/serija za odrasle

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
sl_si: Novice / Trenutni dogodki

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
sl_si: Novice / Vremenska napoved

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
sl_si: Novičarsko-magazinska oddaja

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
sl_si: Dokumentarec

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
sl_si: Razprava / Intervju / Debata

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
sl_si: Predstava / Igralna predstava

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
sl_si: Igralna oddaja / Kviz / Tekmovanje

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
sl_si: Raznolikost

[ctx: #19535]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Talk show
sl_si: Pogovorna oddaja

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
sl_si: Šport

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
sl_si: Poseben dogodek

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
sl_si: Športni magazin

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
sl_si: Nogomet

[ctx: #19552]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Tennis / Squash
sl_si: Tenis / skvoš

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
sl_si: Ekipni športi

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
sl_si: Atletika

[ctx: #19555]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Motor sport
sl_si: Avtomobilistični športi

[ctx: #19556]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Water sport
sl_si: Vodni športi

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
sl_si: Zimski športi

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
sl_si: Jahanje

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
sl_si: Borilne veščine

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
sl_si: Otroški / mladinski program

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
sl_si: Predšolski program

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
sl_si: Zabavni program od 6 do 14 let

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
sl_si: Zabavni program od 10 do 16 let

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
sl_si: Informativni / Izobraževalni / Šolski program

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
sl_si: Risanke/lutke

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
sl_si: Glasba/balet/ples

[ctx: #19581]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Rock / Pop
sl_si: Rock/pop

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
sl_si: Resna/klasična glasba

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
sl_si: Ljudska/tradicionalna glasba

[ctx: #19585]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Musical / Opera
sl_si: Muzikal/opera

[ctx: #19586]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Ballet
sl_si: Balet

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
sl_si: Umetnost / Kultura

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
sl_si: Scenske umetnosti

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
sl_si: Lepe umetnosti

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
sl_si: Verstva

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
sl_si: Popularna kultura / Tradicionalna umetnost

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
sl_si: Literatura

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
sl_si: Film / kino

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
sl_si: Eksperimentalni film / video

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
sl_si: Oddajanje / Tisk

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
sl_si: Novi mediji

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
sl_si: Umetnost / Revije o kulturi

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
sl_si: Moda

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
sl_si: Socialna / Politična / Ekonomska

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
sl_si: Revije / Poročila / Dokumentarec

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
sl_si: Ekonomija / Socialno svetovanje

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
sl_si: Znamenite osebnosti

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
sl_si: Izobraževanje / Znanost / Dejanskost

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
sl_si: Narava / Živali / Okolje

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
sl_si: Tehnologija / Naravoslovje

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
sl_si: Medicina / Fiziologija / Psihologija

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
sl_si: Tuje države / Odprave

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
sl_si: Družbene / Duhovne vede

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
sl_si: Dodatno izobraževanje

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
sl_si: Jeziki

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
sl_si: Prosti čas / hobiji

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
sl_si: Turizem / potovanja

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
sl_si: Ročne spretnosti

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
sl_si: Avtomobilizem

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
sl_si: Fitnes in zdravje

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
sl_si: Kuhanje

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
sl_si: Oglasi / nakupovanje

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
sl_si: Vrtnarjenje

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
sl_si: Posebne značilnosti

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
sl_si: Jezik izvirnika

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
sl_si: Črno-belo

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
sl_si: Neobjavljeno

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
sl_si: Prenos v živo

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
sl_si: Detektivka/srhljivka

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
sl_si: Pustolovščina/vestern/vojni

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
sl_si: Znanstvena fantastika/fantazija/grozljivka

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
sl_si: Komedija

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
sl_si: Telenovela/melodrama/folklora

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
sl_si: Romanca

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
sl_si: Resna / klasična / verska / zgodovinska

[ctx: #19684]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adult
sl_si: Za odrasle

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
sl_si: Potrditev izklopa

[ctx: #19686]
note: Label for buttons to open channel guide dialog
en: Channel guide
sl_si: Vodnik po kanalih

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
sl_si: Predvajaj posnetek

[ctx: #19690]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR has scheduled a reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
sl_si: PVR je načrtoval opomnik za '{0:s}' na kanalu '{1:s}' v {2:s}.

[ctx: #19691]
note: Text for shutdown confirmation dialog.
en: PVR is currently recording '{0:s}' on channel '{1:s}'.
sl_si: PVR trenutno snema '{0:s}' na kanalu '{1:s}'.

[ctx: #19692]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR will start recording '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
sl_si: PVR bo začel snemati '{0:s}' na kanalu '{1:s}' čez {2:s}.

[ctx: #19693]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
sl_si: Dnevno bujenje je predvideno čez {0:s}.

[ctx: #19694]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: {0:d} minutes
sl_si: {0:d} minut

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
sl_si: pribl. minuto

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
sl_si: Izklopi temu navkljub

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
sl_si: Mapa shranjene glasbe

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
sl_si: Uporabi zunanji DVD predvajalnik

[ctx: #20002]
en: External DVD player
sl_si: Zunanji DVD Predvajalnik

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
sl_si: Mapa napovednikov

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
sl_si: Mapa za namizne posnetke

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
sl_si: Mapa seznamov predvajanja

[ctx: #20007]
en: Recordings
sl_si: Posnetki

[ctx: #20008]
en: Screenshots
sl_si: Namizni posnetki

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
sl_si: Uporabi Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
sl_si: Seznami predvajanja glasbe

[ctx: #20012]
en: Video playlists
sl_si: Seznami predvajanja videa

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
sl_si: Ali želite zagnati igro?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
sl_si: Razvrsti po: Seznam predvajanja

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
sl_si: Oddaljena sličica

[ctx: #20016]
en: Current thumb
sl_si: Trenutna sličica

[ctx: #20017]
en: Local thumb
sl_si: Krajevna sličica

[ctx: #20018]
en: No thumb
sl_si: Brez sličice

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
sl_si: Izberi sličico

[ctx: #20020]
note: Name of an artwork type
en: Banner
sl_si: Pasica

[ctx: #20021]
note: Name of an artwork type
en: Poster
sl_si: Plakat

[ctx: #20023]
en: Conflict
sl_si: Konflikt

[ctx: #20024]
en: Scan new
sl_si: Preglej novo

[ctx: #20025]
en: Scan all
sl_si: Preglej vse

[ctx: #20026]
en: Region
sl_si: Regija

[ctx: #20035]
en: Regional ({0:s})
sl_si: Regionalno ({0:s})

[ctx: #20037]
en: Summary
sl_si: Kratek opis

[ctx: #20038]
en: Lock music window
sl_si: Zakleni okno glasbe

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
sl_si: Zakleni okno videa

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
sl_si: Zakleni okno slik

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
sl_si: Zakleni okna programov & skript

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
sl_si: Zakleni upravljalnika datotek

[ctx: #20043]
en: Lock settings
sl_si: Nastavitve zaklepanja

[ctx: #20044]
en: Start fresh
sl_si: Začni na novo

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
sl_si: Vstopi v način upravljanja

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
sl_si: Izstopi iz načina upravljanja

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
sl_si: Ustvarim profil '{0:s}'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
sl_si: Začeti s svežimi nastavitvami ali kopirati iz privzetih?

[ctx: #20049]
en: Best available
sl_si: Najboljša možna

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
sl_si: Samodejno preklopi med 16x9 in 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
sl_si: Obravnavaj združene datoteke kot eno datoteko

[ctx: #20052]
en: Caution
sl_si: Pozor

[ctx: #20053]
en: Left master mode
sl_si: Zapustili ste način upravljanja

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
sl_si: Vstopili ste v način upravljanja

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
sl_si: Sličica Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
sl_si: Odstrani sličico

[ctx: #20058]
en: Add profile...
sl_si: Dodaj profil ...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
sl_si: Poizvedba informacij za vse albume

[ctx: #20060]
en: Media info
sl_si: Predstavne informacije

[ctx: #20061]
en: Separate
sl_si: Ločeno

[ctx: #20062]
en: Shares with default
sl_si: Privzeta skupna raba

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
sl_si: Privzeta skupna raba (samo za branje)

[ctx: #20064]
en: Copy default
sl_si: Kopiraj privzeto

[ctx: #20065]
en: Profile picture
sl_si: Slika profila

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
sl_si: Nastavitve zaklepanja

[ctx: #20067]
en: Edit profile
sl_si: Uredi profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
sl_si: Zaklepanje profila

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
sl_si: Mape ni mogoče ustvariti

[ctx: #20070]
en: Profile directory
sl_si: Mapa profilov

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
sl_si: Začeti s svežimi medijskimi viri ali kopirati iz privzetega?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
sl_si: Prepričajte se, da je v izbrano mapo mogoče zapisovati in da je novo ime mape veljavno

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
sl_si: Ocena MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
sl_si: Vnesite glavno geslo

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
sl_si: Vprašaj za glavno geslo pri zagonu

[ctx: #20077]
en: Skin settings
sl_si: Nastavitve preobleke

[ctx: #20078]
en: - no link set -
sl_si: - ni bližnjic -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
sl_si: Omogoči animacije

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
sl_si: Onemogoči RSS med predvajanjem glasbe

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
sl_si: Omogoči gumbe bližnjic

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
sl_si: Prikaži programe v glavnem meniju

[ctx: #20083]
en: Show music information
sl_si: Pokaži informacije o glasbi

[ctx: #20084]
en: Show weather information
sl_si: Pokaži podatke o vremenu

[ctx: #20085]
en: Show system information
sl_si: Pokaži podatke o sistemu

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
sl_si: Prikaži prostor na diskih C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
sl_si: Prikaži prostor na diskih E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
sl_si: Vremenske informacije

[ctx: #20089]
en: Drive space free
sl_si: Prostor na trdem disku

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
sl_si: Vnesite naziv obstoječe skupne rabe

[ctx: #20091]
en: Lock code
sl_si: Geslo za zaklepanje

[ctx: #20092]
en: Load profile
sl_si: Naloži profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
sl_si: Ime profila

[ctx: #20094]
en: Media sources
sl_si: Predstavni viri

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
sl_si: Vnesite geslo za zaklepanje profila

[ctx: #20096]
en: Login screen
sl_si: Prijavno okno

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
sl_si: Pridobivanje informacij o albumu

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
sl_si: Pridobivanje informacij o albumu

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
sl_si: CD-ja ali skladbe med predvajanjem ni mogoče kopirati

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
sl_si: Glavno geslo in nastavitve

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
sl_si: Vnos glavnega gesla vedno omogoči način upravljanja

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
sl_si: Ali shranim spremembe v profil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
sl_si: Najdene stare nastavitve. Ali jih želite uporabiti?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
sl_si: Najdeni stari medijski viri. Ali jih želite uporabiti?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
sl_si: Ločeno (zaklenjeno)

[ctx: #20108]
en: Root
sl_si: Koren

[ctx: #20109]
en: Zoom
sl_si: Povečava

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
sl_si: Nastavitve UPnP-ja

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
sl_si: Samodejno zaženi odjemalca UPnP

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
sl_si: Zadnja prijava: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
sl_si: Nikoli prijavljen

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
sl_si: Profil {0:d} / {1:d}

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
sl_si: Prijava uporabnika / Izberi profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
sl_si: Uporabi zaklepanje ob prijavi

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
sl_si: Napačno zaščitno geslo.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
sl_si: To zahteva nastavitev glavne ključavnice. Ali jo želite nastaviti zdaj?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
sl_si: Poteka nalaganje podrobnosti programa ...

[ctx: #20121]
en: Party on!
sl_si: Žuriraj!

[ctx: #20122]
en: True
sl_si: Drži

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
sl_si: Mešanje pijač

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
sl_si: Polnjenje kozarcev

[ctx: #20125]
en: Logged on as
sl_si: Prijavljen kot

[ctx: #20126]
en: Log off
sl_si: Odjava

[ctx: #20129]
en: Weave
sl_si: Valovanje

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
sl_si: Tkanje - obrnjeno

[ctx: #20131]
en: Blend
sl_si: Prelivanje

[ctx: #20132]
en: Restart video
sl_si: Ponovno zaženi video

[ctx: #20133]
en: Edit network location
sl_si: Uredi omrežno lokacijo

[ctx: #20134]
en: Remove network location
sl_si: Odstrani omrežno lokacijo

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
sl_si: Ali želite pregledati mapo?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
sl_si: Spominska naprava

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
sl_si: Priključena spominska naprava

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
sl_si: Spominske naprave ni mogoče priključiti

[ctx: #20139]
en: In port {0:d}, slot {1:d}
sl_si: V vratih {0:d}, reža {1:d}

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
sl_si: Zakleni ohranjevalnik

[ctx: #20141]
en: Set
sl_si: Zbirka

[ctx: #20142]
en: Username
sl_si: Uporabniško ime

[ctx: #20143]
en: Enter password for
sl_si: Vnesite geslo za

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
sl_si: Zakasnitev izklopa

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
sl_si: Interval zakasnitve izklopa (v minutah)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in {0:d}m
sl_si: Začeto, zaustavitev čez {0:d}m

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
sl_si: Izključitev čez 30 minut

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
sl_si: Izključitev čez 60 minut

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
sl_si: Izključitev čez 120 minut

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
sl_si: Poljubna zakasnitev izklopa

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
sl_si: Izključi zakasnitev izklopa

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for {0:s}
sl_si: Zakleni nastavitve za {0:s}

[ctx: #20153]
en: Browse...
sl_si: Prebrskaj ...

[ctx: #20154]
en: Summary information
sl_si: Osnovne informacije

[ctx: #20155]
en: Storage information
sl_si: Informacije o shrambi

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
sl_si: Informacije o trdem disku

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
sl_si: Informacije o DVD-ROM-u

[ctx: #20158]
en: Network information
sl_si: Omrežne informacije

[ctx: #20159]
en: Video information
sl_si: Informacije o videu

[ctx: #20160]
en: Hardware information
sl_si: Informacije o strojni opremi

[ctx: #20161]
en: Total
sl_si: Skupaj

[ctx: #20162]
en: Used
sl_si: Uporabljeno

[ctx: #20163]
en: of
sl_si: od

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
sl_si: Zaklepanje ni podprto

[ctx: #20165]
en: Not locked
sl_si: Ni zaklenjeno

[ctx: #20166]
en: Locked
sl_si: Zaklenjeno

[ctx: #20167]
en: Frozen
sl_si: Zamrznjeno

[ctx: #20168]
en: Requires reset
sl_si: Potreben je ponovni zagon

[ctx: #20169]
en: Week
sl_si: Teden

[ctx: #20170]
en: Line
sl_si: Črta

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
sl_si: Omrežje Windows (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
sl_si: Strežnik XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
sl_si: Strežnik FTP

[ctx: #20174]
en: FTPS server
sl_si: FTPS strežnik

[ctx: #20175]
en: UPnP server
sl_si: Strežnik UPnP

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
sl_si: Prikaži informacije o videu

[ctx: #20177]
en: Done
sl_si: Uporabi

[ctx: #20180]
en: Symbols
sl_si: Simboli

[ctx: #20181]
en: Backspace
sl_si: Izbriši

[ctx: #20182]
en: Space
sl_si: Presledek

[ctx: #20183]
en: Reload skin
sl_si: Osveži preobleko

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
sl_si: Uporabi plakate za TV serije

[ctx: #20186]
en: Please wait
sl_si: Počakajte

[ctx: #20187]
en: UPnP / DLNA
sl_si: UPnP/DLNA

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
sl_si: Objavi posodobitve knjižnice

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
sl_si: Omogoči samodejno drsenje povzetka & ocen

[ctx: #20190]
en: Custom
sl_si: Poljubno

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
sl_si: Omogoči zapisovanje razhroščevanja

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
sl_si: Pridobite dodatne informacije med posodobitvami

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
sl_si: Privzeti ponudnik podatkov za albume

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
sl_si: Privzeti ponudnik podatkov za izvajalce

[ctx: #20195]
en: Change information provider
sl_si: Zamenjaj ponudnika informacij

[ctx: #20196]
en: Export music library
sl_si: Izvozi glasbeno knjižnico

[ctx: #20197]
en: Import music library
sl_si: Uvozi glasbeno knjižnico

[ctx: #20198]
en: No artist found!
sl_si: Izvajalca ni mogoče najti!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
sl_si: Prenašanje informacij o izvajalcu ni uspelo

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
sl_si: Prednost imajo podatki s spleta

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
sl_si: Če je to omogočeno, bodo vse prenesene informacije za albume in izvajalce imele prednost pred zapisanim v značkah posnetkov, kot so žanri, letnica, izvajalci posnetka itn. Uporabno, če imate v značkah posnetkov identifikatorje MusicBrainz.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
sl_si: Poišči zunanje podnapise

[ctx: #20223]
en: Artist information folder
sl_si: Mapa z informacijami o umetniku

[ctx: #20224]
en: Prefer online album art
sl_si: Dajte prednost spletnim naslovnicam albumov

[ctx: #20225]
note: Description of setting with label #20224 "Prefer online album art"
en: Where no local album cover exists, online art will be used. Where neither is available, cover images embedded in music files will be used
sl_si: Kjer ni lokalne naslovnice albuma, bo uporabljena spletna umetnost. Kjer nobeno ni na voljo, bodo uporabljene slike naslovnic, vdelane v glasbene datoteke

[ctx: #20226]
en: Movie set information folder
sl_si: Mapa z informacijami o naboru filmov

[ctx: #20228]
en: Use artist sortname when sorting by artist
sl_si: Pri razvrščanju po izvajalcu uporabite ime razvrščanja izvajalca

[ctx: #20240]
en: Android music
sl_si: Glasba Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
sl_si: Video Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
sl_si: Slike Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
sl_si: Fotografije Android

[ctx: #20244]
en: Android apps
sl_si: Aplikacije Android

[ctx: #20245]
en: Windows music library
sl_si: Windows glasbena knjižnica

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
sl_si: Knjižnica videoposnetkov Windows

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
sl_si: Knjižnica slik Windows

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
sl_si: Knjižnica fotografij Windows

[ctx: #20249]
en: Windows documents
sl_si: Windows dokumenti

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
sl_si: Žuriraj! (videi)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
sl_si: Mešanje pijač (videi)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
sl_si: Polnenje kozarcev (videi)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
sl_si: Strežnik WebDAV (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
sl_si: Strežnik WebDAV (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
sl_si: Uredi profil ob prvi prijavi

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
sl_si: Omrežni datotečni sistem (NFS)

[ctx: #20260]
en: Secure Shell (SSH / SFTP)
sl_si: Varna lupina (SSH/SFTP)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
sl_si: Brskalnik Zeroconf

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
sl_si: Spletna mapa (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
sl_si: Spletna mapa (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
sl_si: Ni mogoče pisati v mapo:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
sl_si: Vir RSS (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
sl_si: Vir RSS (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
sl_si: Sekundarni DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
sl_si: Strežnik DHCP:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
sl_si: Ustvari novo mapo

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
sl_si: Neznano ali vgrajeno (zaščiteno)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
sl_si: Video - Knjižnica

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
sl_si: Razvrsti po: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using {0:s}
sl_si: Skeniranje filmov z uporabo {0:s}

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using {0:s}
sl_si: Iskanje glasbenih videov z uporabo {0:s}

[ctx: #20319]
en: Scanning TV shows using {0:s}
sl_si: Iskanje TV-oddaj z uporabo {0:s}

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using {0:s}
sl_si: Skeniranje izvajalcev z uporabo {0:s}

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using {0:s}
sl_si: Skeniranje albumov z uporabo {0:s}

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
sl_si: Možnosti pregledovanja vsebin

[ctx: #20323]
en: Movie plot
sl_si: Zgodba filma

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
sl_si: Predvajaj odlomek ...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
sl_si: Ponastavitev prilagoditev

[ctx: #20326]
note: Window screen calibration: ask to reset calibration settings
en: Do you want reset the calibration to their defaults for "{0:s}" resolution?
sl_si: Ali želite ponastaviti umerjanje na privzete vrednosti za ločljivost »{0:s}«?

[ctx: #20327]
note: Window screen calibration: the current calibration value
en: Current value: {}
sl_si: Trenutna vrednost: {}

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
sl_si: Prebrskaj za ciljem

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
sl_si: Filmi so v ločenih mapah, ki se ujemajo z naslovom filma

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
sl_si: Za poizvedbe uporabi imena map

[ctx: #20331]
en: File
sl_si: Datoteka

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
sl_si: Ali želite v poizvedbah uporabiti ime datoteke ali mape?

[ctx: #20333]
en: Set content
sl_si: Določi vsebino

[ctx: #20334]
en: Folder
sl_si: Mapa

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
sl_si: Ali želite preiskati za vsebinami tudi v podmapah?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
sl_si: Odkleni vire

[ctx: #20337]
en: Actor
sl_si: Igralec

[ctx: #20338]
en: Movie
sl_si: Film

[ctx: #20339]
en: Director
sl_si: Režiser

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
sl_si: Ali želite iz knjižnice odstraniti vse elemente na tej poti?

[ctx: #20342]
en: Movies
sl_si: Filmi

[ctx: #20343]
en: TV shows
sl_si: TV serije

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
sl_si: Ta mapa vsebuje

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
sl_si: Zaženi samodejen pregled

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
sl_si: Preglej tudi podmape

[ctx: #20347]
en: as
sl_si: kot

[ctx: #20348]
en: Directors
sl_si: Režiserji

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
sl_si: Na tej poti ni video datotek!

[ctx: #20350]
note: Label for showing media rating and votes (combined), for example: "9.1 (87 votes)"
en: {0:s} ({1:s} votes)
sl_si: {0:s} ({1:s} glasov)

[ctx: #20351]
en: TV show information
sl_si: Informacije o TV seriji

[ctx: #20352]
en: Episode information
sl_si: Informacija o epizodi

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
sl_si: Nalagam podrobnosti o TV seriji

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
sl_si: Prenašam opis epizod

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
sl_si: Nalaganje podatkov o epizodah v mapi

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
sl_si: Izberi TV serijo:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
sl_si: Vnesite ime TV serije

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
sl_si: Sezona {0:d}

[ctx: #20359]
en: Episode
sl_si: Epizoda

[ctx: #20360]
en: Episodes
sl_si: Epizod

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
sl_si: Nalagam podrobnosti o epizodi

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
sl_si: Odstrani epizodo iz knjižnice

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
sl_si: Odstrani TV serijo iz knjižnice

[ctx: #20364]
en: TV show
sl_si: TV serija

[ctx: #20365]
en: Episode plot
sl_si: Povzetek epizode

[ctx: #20366]
en: * All seasons
sl_si: * Vse sezone

[ctx: #20367]
en: Hide watched
sl_si: Skrij ogledane

[ctx: #20368]
en: Prod code
sl_si: Koda izdelka

[ctx: #20369]
en: Show information for unwatched items
sl_si: Pokaži informacije za neogledane elemente

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
sl_si: * Skrito zaradi razkrivanja zgodbe *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
sl_si: Določi sličico sezone

[ctx: #20372]
en: Season image
sl_si: Slika sezone

[ctx: #20373]
en: Season
sl_si: Sezona

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
sl_si: Prenašam informacije o filmu

[ctx: #20375]
en: Unassign content
sl_si: Odstrani vsebino

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
sl_si: Naslov izvirnika

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
sl_si: Osveži informacije o TV seriji

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
sl_si: Ali želite osvežiti informacije vseh epizod?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
sl_si: Izbrana mapa vsebuje eno TV serijo

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
sl_si: Izključi mapo iz pregledovanja

[ctx: #20381]
en: Specials
sl_si: Posebne epizode

[ctx: #20382]
en: Recently added
sl_si: Nedavno dodano

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
sl_si: Mapa vsebuje le en samostojni video

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
sl_si: Povezava do TV serije

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
sl_si: Odstrani povezavo do TV serije

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
sl_si: Nedavno dodani filmi

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
sl_si: Nedavno dodane epizode

[ctx: #20388]
en: Studios
sl_si: Studiji

[ctx: #20389]
en: Music videos
sl_si: Videospoti

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
sl_si: Nedavno dodani videospoti

[ctx: #20391]
en: Music video
sl_si: Videospot

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
sl_si: Odstrani videospot iz knjižnice

[ctx: #20393]
en: Music video information
sl_si: Informacije o videospotu

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
sl_si: Nalagam informacije o videospotu

[ctx: #20395]
en: Mixed
sl_si: Mešano

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
sl_si: Pojdi na albume po izvajalcu

[ctx: #20397]
en: Go to album
sl_si: Pojdi na album

[ctx: #20398]
en: Play song
sl_si: Predvajaj pesem

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
sl_si: Pojdi na videospote iz albuma

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
sl_si: Pojdi na videospote po izvajalcu

[ctx: #20401]
en: Play music video
sl_si: Predvajaj videospot

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
sl_si: Prenesi sličice igralcev

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
sl_si: Določi sličico igralca

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
sl_si: Odstrani zaznamek

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
sl_si: Odstrani zaznamek epizode

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
sl_si: Ustvari zaznamek epizode

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
sl_si: Nastavitve ponudnika informacij

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
sl_si: Prenašam informacije o videospotu

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
sl_si: Prenašam informacije o TV seriji

[ctx: #20410]
en: Trailer
sl_si: Napovednik

[ctx: #20411]
en: Flatten
sl_si: Zravnaj

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
sl_si: Prikaži skupaj vse sezone TV serije

[ctx: #20413]
en: Get fanart
sl_si: Prenesi ozadje

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
sl_si: Prikaži ozadje v video in glasbeni knjižnici

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
sl_si: Pregledujem nove vsebine

[ctx: #20416]
en: First aired
sl_si: Prvič na sporedu

[ctx: #20417]
en: Writer
sl_si: Scenarist

[ctx: #20418]
en: Writers
sl_si: Scenaristi

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
sl_si: Zamenjaj imena datotek z naslovi v knjižnici

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
sl_si: Nikoli

[ctx: #20421]
en: If only one season
sl_si: Če vsebuje le eno sezono

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
sl_si: Vedno

[ctx: #20423]
en: Has trailer
sl_si: Ima napovednik

[ctx: #20424]
en: False
sl_si: Nepravilno

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
sl_si: Projekcija grafik

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
sl_si: Izvoz v eno datoteko ali ločene datoteke na vnos?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
sl_si: Izberite vrsto pravila

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
sl_si: Ena datoteka

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
sl_si: Ločeno

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
sl_si: Ali želite izvoziti sličice in grafike?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
sl_si: Ali želite prepisati stare datoteke?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
sl_si: Izloči pot iz posodobitev knjižnice

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
sl_si: Ekstrakt video informacij iz datotek

[ctx: #20434]
en: Sets
sl_si: Zbirke

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
sl_si: Združi razdeljene posnetke

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
sl_si: Ali želite izvoziti sličice izvajalcev?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
sl_si: Izberi ozadje

[ctx: #20438]
en: Local fanart
sl_si: Krajevno ozadje

[ctx: #20439]
en: No fanart
sl_si: Brez ozadja

[ctx: #20440]
en: Current fanart
sl_si: Trenutno ozadje

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
sl_si: Oddaljeno ozadje

[ctx: #20442]
en: Change content
sl_si: Spremeni vsebino

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
sl_si: Ali želite osvežiti informacije za vse elemente na tej poti?

[ctx: #20444]
en: Add to library
sl_si: Dodaj v knjižnico

[ctx: #20445]
note: Name of an artwork type
en: Fanart
sl_si: Ozadje

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
sl_si: Najdeni lokalno shranjeni podatki. Prezreti in osvežiti iz interneta?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
sl_si: Ali želite dodati predstavnost iz tega vira v svojo knjižnico?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
sl_si: Informacij ni mogoče prenesti

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
sl_si: Na oddaljeni strežnik se ni mogoče povezati

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
sl_si: Ni mogoče vzpostaviti povezave z oddaljenim strežnikom. Ali želite nadaljevati skeniranje?

[ctx: #20451]
en: Countries
sl_si: Države

[ctx: #20452]
en: episode
sl_si: epizoda

[ctx: #20453]
en: episodes
sl_si: epizod

[ctx: #20454]
en: Listener
sl_si: Poslušalec

[ctx: #20455]
en: Listeners
sl_si: Poslušalci

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
sl_si: Izravnajte hierarhijo

[ctx: #20457]
en: Movie set
sl_si: Filmska zbirka

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
sl_si: Pokaži filmske komplete

[ctx: #20459]
en: Tags
sl_si: Značke

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
sl_si: Dodaj {0:s}

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
sl_si: Odstrani {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
sl_si: Nova značka ...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '{0:s}' already exists.
sl_si: Oznaka z imenom '{0:s}' že obstaja.

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
sl_si: Izberite {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
sl_si: Uredi zbirko filmov

[ctx: #20466]
en: Select movie set
sl_si: Izberi zbirko filmov

[ctx: #20467]
en: No set (remove from {0:s})
sl_si: Ni nabora (odstrani iz {0:s})

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
sl_si: Dodaj film v novo zbirko

[ctx: #20469]
en: Keep current set ({0:s})
sl_si: Ohrani trenutni niz ({0:s})

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
sl_si: Vključite sklope, ki vsebujejo en film

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
sl_si: Pokaži prazne TV serije

[ctx: #20472]
en: Show all performers for music videos
sl_si: Pokaži vse izvajalce za glasbene videoposnetke

[ctx: #20473]
en: Premiered
sl_si: Premiera

[ctx: #20474]
note: Used in smart playlists to select items based on the HDR type (HDR10, HLG, Dolbyvision)
en: HDR type
sl_si: HDR vrsta

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
sl_si: Prikaži skrite datoteke in mape

[ctx: #21331]
en: New media detected
sl_si: Zaznan nov medij

[ctx: #21332]
en: Browse videos
sl_si: Brskanje po videoposnetkih

[ctx: #21333]
en: Browse music
sl_si: Brskanje po glasbi

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
sl_si: Brskanje po slikah

[ctx: #21335]
en: Browse files
sl_si: Brskanje po datotekah

[ctx: #21336]
en: Connecting to: {0:s}
sl_si: Povezovanje z: {0:s}

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
sl_si: Nikoli

[ctx: #21338]
en: Select version
sl_si: Izberite različico

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
sl_si: Verzija {0:s}

[ctx: #21340]
en: Auto-update
sl_si: Samodejna posodobitev

[ctx: #21341]
en: No updates available
sl_si: Posodobitev ni na voljo

[ctx: #21342]
en: There are currently no versions available for this add-on.
sl_si: Za ta dodatek trenutno ni na voljo nobena različica.

[ctx: #21343]
en: Use video tags
sl_si: Uporabite video oznake

[ctx: #21344]
en: Enable to use embedded tags in mp4 or mkv files for library metadata. Will prevent scrapers from operating correctly.
sl_si: Omogočite uporabo vdelanih oznak v datotekah mp4 ali mkv za metapodatke knjižnice. Prepreči pravilno delovanje strgal.

[ctx: #21345]
note: Used in AutoPlayNextItem dialogs for not categorized listItem directories
en: Uncategorized
sl_si: Nekategorizirano

[ctx: #21346]
note: Used to give heading list entry for an file extension description, e.g. to show as 'Extension: ".mp3"'
en: Extension: "{0:s}"
sl_si: Razširitev: "{0:s}"

[ctx: #21347]
note: Used to give heading list entry for an mimetype description, e.g. to show as 'MIME type: "audio/mpeg3"'
en: MIME type: "{0:s}"
sl_si: MIME vrsta: "{0:s}"

[ctx: #21358]
en: Enable UPnP support
sl_si: Omogoči podporo UPnP

[ctx: #21359]
en: Add media share...
sl_si: Dodaj skupno rabo ...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
sl_si: Moje knjižnice v skupno rabo

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
sl_si: Poišči oddaljene predvajalnike UPnP

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
sl_si: Zaznamek ustvarjen

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
sl_si: Zaznamek epizode ustvarjen

[ctx: #21364]
en: Edit media share
sl_si: Uredi skupno rabo

[ctx: #21365]
en: Remove media share
sl_si: Odstrani skupno rabo

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
sl_si: Poljubna mapa za podnapise

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
sl_si: Mapa s filmom & dodatnimi podnapisi

[ctx: #21368]
en: Override subtitles fonts
sl_si: Preglasi pisave podnapisov

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
sl_si: Omogoči podporo za miško in zaslon na dotik

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
sl_si: Predvajaj zvoke vmesnika med predvajanjem medija

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
sl_si: Sličica

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
sl_si: Vsiljena regija DVD

[ctx: #21373]
en: Display
sl_si: Zaslon

[ctx: #21374]
en: Video aspect
sl_si: Razmerje slike

[ctx: #21375]
en: Normal
sl_si: Običajno

[ctx: #21376]
en: Letterbox
sl_si: Črni robovi

[ctx: #21377]
en: Widescreen
sl_si: Širokozaslonsko

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
sl_si: Omogoči 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
sl_si: Omogoči 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
sl_si: Omogoči 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
sl_si: Vnesite ime novega seznama predvajanja

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
sl_si: Pokaži gumbe »Dodaj vir«

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
sl_si: Omogoči drsnike

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
sl_si: Izključi preklop filtriranja ogledanih vsebin v video knjižnici

[ctx: #21385]
en: Open
sl_si: Odpri

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
sl_si: Upravljanje z akustičnimi nivoji

[ctx: #21387]
en: Fast
sl_si: Hitro

[ctx: #21388]
en: Quiet
sl_si: Tiho

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
sl_si: Omogoči ozadja po meri

[ctx: #21390]
en: Power management level
sl_si: Upravljanje z nivoji varčevanja energije

[ctx: #21391]
en: High power
sl_si: Velika moč

[ctx: #21392]
en: Low power
sl_si: Nizka moč

[ctx: #21393]
en: High standby
sl_si: Dolga pripravljenost

[ctx: #21394]
en: Low standby
sl_si: Kratka pripravljenost

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
sl_si: Predpomnjenje datotek večjih od 4GB ni mogoče

[ctx: #21396]
en: Chapter
sl_si: Poglavje

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
sl_si: Visokokvalitetno senčenje v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
sl_si: Uporabi animacije tween

[ctx: #21400]
en: contains
sl_si: vsebuje

[ctx: #21401]
en: does not contain
sl_si: ne vsebuje

[ctx: #21402]
en: is
sl_si: je

[ctx: #21403]
en: is not
sl_si: ni

[ctx: #21404]
en: starts with
sl_si: začne se z

[ctx: #21405]
en: ends with
sl_si: konča z

[ctx: #21406]
en: greater than
sl_si: večje kot

[ctx: #21407]
en: less than
sl_si: manjše kot

[ctx: #21408]
en: after
sl_si: po

[ctx: #21409]
en: before
sl_si: pred

[ctx: #21410]
en: in the last
sl_si: v zadnjih

[ctx: #21411]
en: not in the last
sl_si: ne v zadnjih

[ctx: #21412]
en: Information providers
sl_si: Ponudniki informacij

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
sl_si: Privzeti ponudnik podatkov za filme

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
sl_si: Privzeti ponudnik informacij o TV-oddajah

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
sl_si: Privzeti ponudnik podatkov za videospote

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
sl_si: Izberite prvo neogledano sezono/epizodo TV-oddaje

[ctx: #21417]
en: Settings
sl_si: Nastavitve

[ctx: #21418]
en: Multilingual
sl_si: Večjezikovno

[ctx: #21419]
en: No information providers present
sl_si: Ni ponudnikov informacij

[ctx: #21420]
en: Value to match
sl_si: Vrednost ustrezanja

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
sl_si: Pravilo pametnega seznama predvajanja

[ctx: #21422]
en: Match items where
sl_si: Primerjaj predmete kjer

[ctx: #21423]
en: New rule...
sl_si: Novo pravilo ...

[ctx: #21424]
en: Items must match
sl_si: Predmeti morajo ustrezati

[ctx: #21425]
en: all of the rules
sl_si: vsem pravilom

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
sl_si: enemu ali več pravilom

[ctx: #21427]
en: Limit to
sl_si: Omeji na

[ctx: #21428]
en: No limit
sl_si: Brez omejitve

[ctx: #21429]
en: Order by
sl_si: Razvrščeno po

[ctx: #21430]
en: ascending
sl_si: naraščajoče

[ctx: #21431]
en: descending
sl_si: padajoče

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
sl_si: Uredi pameten seznam predvajanja

[ctx: #21433]
en: Playlist name
sl_si: Ime seznama predvajanja

[ctx: #21434]
en: Find items where
sl_si: Najdi predmete kjer

[ctx: #21435]
en: Edit
sl_si: Uredi

[ctx: #21436]
en: {0:d} items
sl_si: {0:d} elementov

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
sl_si: Nov pameten seznam predvajanja ...

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
sl_si: {0:c} pogon

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
sl_si: Uredi pravila načina zabave

[ctx: #21440]
en: Home folder
sl_si: Domača mapa

[ctx: #21441]
en: Watched count
sl_si: Število ogledanih

[ctx: #21442]
en: Episode title
sl_si: Ime epizode

[ctx: #21443]
en: Video resolution
sl_si: Ločljivost slike

[ctx: #21444]
en: Audio channels
sl_si: Zvočni kanali

[ctx: #21445]
en: Video codec
sl_si: Slikovni kodek

[ctx: #21446]
en: Audio codec
sl_si: Zvočni kodek

[ctx: #21447]
en: Audio language
sl_si: Jezik zvoka

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
sl_si: Jezik podnapisov

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
sl_si: Daljinski upravljalnik pošilja ukaze tipkovnice

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
sl_si: Uredi

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
sl_si: Potrebna je internetna povezava.

[ctx: #21452]
en: Get more...
sl_si: Prenesi več ...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
sl_si: Korenski datotečni sistem

[ctx: #21454]
en: Source too slow
sl_si: Vir je prepočasen

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
sl_si: Hitrost branja je prenizka za neprekinjeno predvajanje

[ctx: #21456]
en: External storage
sl_si: Zunanja shramba

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
sl_si: Število ogledanih epizod

[ctx: #21458]
en: Group by
sl_si: Združi po

[ctx: #21459]
en: mixed
sl_si: mešano

[ctx: #21460]
note: Subtitle position on screen setting list
en: Position on screen
sl_si: Položaj na zaslonu

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
sl_si: Ročno

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
sl_si: Dno videa

[ctx: #21463]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of screen
sl_si: Spodnji del zaslona

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
sl_si: Vrh videa

[ctx: #21465]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of screen
sl_si: Vrh zaslona

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
sl_si: Ko vstopite v pogled sezone ali epizode TV-oddaje, samodejno izberite prvo neogledano sezono ali epizodo.[CR][Pri prvem vnosu] Prvi neogledani element bo izbran samo, ko se ogled odpre prvič.[CR][Vedno] Prvi neogledani element bo izbran ob vsakem vstopu v pogled.

[ctx: #21467]
note: Filter (media data) from float value to float value
en: {0:.1f} to {1:.1f}
sl_si: {0:.1f} do {1:.1f}

[ctx: #21468]
note: Filter (media data) from int value to int value
en: {0:d} to {1:d}
sl_si: {0:d} do {1:d}

[ctx: #21469]
note: Filter (media data) from string value to string value
en: {0:s} to {1:s}
sl_si: {0:s} do {1:s}

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
sl_si: Ob prvem vstopu

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
sl_si: Vključi »Vse sezone« in »Posebnosti«

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
sl_si: Ali naj se pri izboru neogledanih predmetov upoštevajo izdelki iz »Vsi letni časi« in »Posebnosti«.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
sl_si: Nič od tega

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
sl_si: Oboje

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
sl_si: Le »Vse sezone«

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
sl_si: Le »Posebne epizode«

[ctx: #21478]
en: Open
sl_si: Odpri

[ctx: #21479]
en: Run
sl_si: Zaženi

[ctx: #21480]
en: Use
sl_si: Uporabi

[ctx: #21481]
en: Audio track count
sl_si: Število zvočnih posnetkov

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
sl_si: Število posnetkov podnapisov

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
sl_si: Pogled

[ctx: #21484]
note: Button label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Show support
sl_si: Pokaži podporo

[ctx: #21485]
note: Dialog header label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Supported file extensions and media types
sl_si: Podprte končnice datotek in vrste medijev

[ctx: #21602]
en: (External)
sl_si: (Zunanje)

[ctx: #21800]
en: File name
sl_si: Ime datoteke

[ctx: #21801]
en: File path
sl_si: Pot datoteke

[ctx: #21802]
en: File size
sl_si: Velikost datoteke

[ctx: #21803]
en: File date / time
sl_si: Čas/datum datoteke

[ctx: #21804]
en: Slide index
sl_si: Številka diapozitiva

[ctx: #21805]
en: Resolution
sl_si: Ločljivost

[ctx: #21806]
en: Comment
sl_si: Komentar

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
sl_si: Barvno/čb

[ctx: #21808]
en: JPEG process
sl_si: Postopek JPEG

[ctx: #21820]
en: Date / Time
sl_si: Datum/čas

[ctx: #21821]
en: Description
sl_si: Opis

[ctx: #21822]
en: Camera make
sl_si: Znamka fotoaparata

[ctx: #21823]
en: Camera model
sl_si: Model fotoaparata

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
sl_si: Komentar EXIF

[ctx: #21826]
en: Aperture
sl_si: Zaslonka

[ctx: #21827]
en: Focal length
sl_si: Goriščna razdalja

[ctx: #21828]
en: Focus distance
sl_si: Oddaljenost ostrenja

[ctx: #21829]
en: Exposure
sl_si: Izpostavljenost

[ctx: #21830]
en: Exposure time
sl_si: Čas izpostavljenosti

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
sl_si: Napaka izpostavljenosti

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
sl_si: Način izpostavljenosti

[ctx: #21833]
en: Flash used
sl_si: Uporaba bliskavice

[ctx: #21834]
en: White-balance
sl_si: Beline

[ctx: #21835]
en: Light source
sl_si: Vir svetlobe

[ctx: #21836]
en: Metering mode
sl_si: Način meteringa

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
sl_si: Digitalna povečava

[ctx: #21839]
en: CCD width
sl_si: Širina CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
sl_si: Zemljepisna širina GPS

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
sl_si: Zemljepisna dolžina GPS

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
sl_si: Nadmorska višina GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
sl_si: Orientacija

[ctx: #21844]
en: XP comment
sl_si: XP komentar

[ctx: #21845]
note: Used in context menu
en: Scan to library
sl_si: Skeniraj v knjižnico

[ctx: #21857]
en: Sub-location
sl_si: Podvrsta

[ctx: #21858]
en: Image type
sl_si: Tip slike

[ctx: #21859]
en: Time created
sl_si: Čas nastanka

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
sl_si: Nadomestne kategorije

[ctx: #21861]
en: Keywords
sl_si: Ključne besede

[ctx: #21862]
en: Caption
sl_si: Zapis

[ctx: #21863]
en: Author
sl_si: Avtor

[ctx: #21864]
en: Headline
sl_si: Naslov

[ctx: #21865]
en: Special instructions
sl_si: Posebna navodila

[ctx: #21866]
en: Category
sl_si: Kategorija

[ctx: #21867]
en: Byline
sl_si: Pripis

[ctx: #21868]
en: Byline title
sl_si: Naslov pripisa

[ctx: #21869]
en: Credit
sl_si: Zasluge

[ctx: #21870]
en: Source
sl_si: Vir

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
sl_si: Avtorske pravice

[ctx: #21872]
en: Object name
sl_si: Ime predmeta

[ctx: #21873]
en: City
sl_si: Mesto

[ctx: #21874]
en: State
sl_si: Stanje

[ctx: #21875]
en: Country
sl_si: Država

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
sl_si: Prvotni sklic TX

[ctx: #21877]
en: Date created
sl_si: Datum objave

[ctx: #21878]
en: Urgency
sl_si: Pomembnost

[ctx: #21879]
en: Country code
sl_si: Koda države

[ctx: #21880]
en: Reference service
sl_si: Storitev referenc

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
sl_si: Dovoli oddaljen nadzor prek UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
sl_si: Poskusi preskočiti uvod pred menijem DVD-ja

[ctx: #21883]
en: Saved music
sl_si: Shranjena glasba

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
sl_si: Poizvedba informacij za vse izvajalce

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
sl_si: Prenašam informacije o albumu

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
sl_si: Prenašam informacije o izvajalcu

[ctx: #21887]
en: Biography
sl_si: Življenjepis

[ctx: #21888]
en: Discography
sl_si: Diskografija

[ctx: #21889]
en: Searching artist
sl_si: Iščem izvajalca

[ctx: #21890]
en: Select artist
sl_si: Izberi izvajalca

[ctx: #21891]
en: Artist information
sl_si: Informacije o izvajalcu

[ctx: #21892]
en: Instruments
sl_si: Inštrumenti

[ctx: #21893]
en: Born
sl_si: Rojstvo

[ctx: #21894]
en: Formed
sl_si: Ustanovljena

[ctx: #21895]
en: Themes
sl_si: Teme

[ctx: #21896]
en: Disbanded
sl_si: Razidena

[ctx: #21897]
en: Died
sl_si: Smrt

[ctx: #21898]
en: Years active
sl_si: Leta aktivnosti

[ctx: #21899]
en: Label
sl_si: Založba

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
sl_si: Rojen / Ustanovljen

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
sl_si: Ob zagonu posodobi knjižnico

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
sl_si: Posodabljaj knjižnico v ozadju

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
sl_si: Pripona DNS

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
sl_si: Zakasnitev: {0:2.3f}s

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
sl_si: Naprej za: {0:2.3f}s

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
sl_si: Zamik podnapisov

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
sl_si: Gonilnik OpenGL:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
sl_si: Izris OpenGL:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
sl_si: Različica OpenGL:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
sl_si: Temperatura GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
sl_si: Temperatura CPU:

[ctx: #22012]
en: Total memory
sl_si: Celoten pomnilnik

[ctx: #22013]
en: Profile data
sl_si: Podatki o profilu

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
sl_si: Zatemni med prekinitvijo predvajanja

[ctx: #22015]
en: All recordings
sl_si: Vsi posnetki

[ctx: #22016]
en: By title
sl_si: Po naslovu

[ctx: #22017]
en: By group
sl_si: Po skupini

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
sl_si: Posnetki po naslovu

[ctx: #22020]
en: Guide
sl_si: Vodič

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
sl_si: Zmanjšajte črne črte

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
sl_si: V seznamih prikaži video datoteke

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
sl_si: Različica Direct3D:

[ctx: #22030]
en: Font
sl_si: Pisava

[ctx: #22031]
en: Size
sl_si: Velikost

[ctx: #22032]
en: Colours
sl_si: Barve

[ctx: #22033]
en: Charset
sl_si: Nabor znakov

[ctx: #22076]
note: Label for setting to choose the default action for "play"
en: Default play action
sl_si: Privzeto dejanje predvajanja

[ctx: #22077]
note: Label for value for default play action setting
en: Ask if resumable
sl_si: Vprašaj, če se lahko nadaljuje

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
sl_si: Nadaljuj

[ctx: #22079]
en: Default select action
sl_si: Privzeta možnost izbire

[ctx: #22080]
en: Choose
sl_si: Izberi

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
sl_si: Prikaži informacije

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
sl_si: Več ...

[ctx: #22083]
en: Play all
sl_si: Predvajaj vse

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
sl_si: Teletekst ni na voljo

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
sl_si: Vključi teletekst

[ctx: #23051]
note: Label for disc stack part and number
en: Part {0:d}
sl_si: Del {0:d}

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
sl_si: Medpomnjenje {0:d} bajtov

[ctx: #23053]
en: Stopping
sl_si: Ustavljanje

[ctx: #23054]
en: Running
sl_si: Teče

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
sl_si: Prikaži teletekst v razmerju stranic 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
sl_si: Aktiven zunanji predvajalnik

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
sl_si: Kliknite »V redu« za zaprtje predvajalnika

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
sl_si: Kliknite »V redu«, ko se predvajanje konča

[ctx: #24000]
en: Add-on
sl_si: Razširitev

[ctx: #24001]
en: Add-ons
sl_si: Razširitve

[ctx: #24002]
en: Add-on options
sl_si: Možnosti razširitve

[ctx: #24003]
en: Add-on information
sl_si: Informacije o dodatku

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
sl_si: Nedavno posodobljeno

[ctx: #24005]
en: Media sources
sl_si: Predstavni viri

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
sl_si: Zvoki vmesnika

[ctx: #24007]
en: Movie information
sl_si: Informacije o filmih

[ctx: #24008]
en: Screensaver
sl_si: Ohranjevalnik zaslona

[ctx: #24009]
en: Script
sl_si: Skripta

[ctx: #24010]
en: Visualisation
sl_si: Vizualizacija

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
sl_si: Skladišče razširitev

[ctx: #24012]
en: Subtitles
sl_si: Podnapisi

[ctx: #24013]
en: Lyrics
sl_si: Besedila pesmi

[ctx: #24014]
en: TV information
sl_si: Informacije o TV serijah

[ctx: #24015]
en: Music video information
sl_si: Informacije o videospotih

[ctx: #24016]
en: Album information
sl_si: Informacije o albumih

[ctx: #24017]
en: Artist information
sl_si: Informacije o izvajalcih

[ctx: #24018]
en: Services
sl_si: Storitve

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
sl_si: Odjemalci PVR

[ctx: #24020]
en: Configure
sl_si: Prilagodi

[ctx: #24021]
en: Disable
sl_si: Onemogoči

[ctx: #24022]
en: Enable
sl_si: Omogoči

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
sl_si: Onemogočeno

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
sl_si: Dodatek je onemogočen

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
sl_si: Kontekstni meniji

[ctx: #24026]
en: Languages
sl_si: Jeziki

[ctx: #24027]
en: Weather
sl_si: Vreme

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
sl_si: Weather.com (običajno)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
sl_si: Ponudnik informacij o vremenu

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
sl_si: Te razširitve ni mogoče prilagoditi

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
sl_si: Napaka pri nalaganju nastavitev

[ctx: #24032]
en: All add-ons
sl_si: Vse razširitve

[ctx: #24033]
en: Install from repository
sl_si: Namesti iz skladišča

[ctx: #24034]
en: Check for updates
sl_si: Preveri za posodobitve

[ctx: #24035]
en: Image collections
sl_si: Zbirke slik

[ctx: #24036]
en: Changelog
sl_si: Zgodovina sprememb

[ctx: #24037]
en: Uninstall
sl_si: Odstrani

[ctx: #24038]
en: Install
sl_si: Namesti

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
sl_si: Onemogočene razširitve

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
sl_si: (Počisti trenutne nastavitve)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
sl_si: Namesti iz zip datoteke

[ctx: #24042]
note: Used to show on addon list the current download process
en: Downloading {0:d}%
sl_si: Prenašanje {0:d} %

[ctx: #24043]
en: Available updates
sl_si: Posodobitve na voljo

[ctx: #24044]
note: Used to show on addon list the current install process (shown after 24042)
en: Installing {0:d}%
sl_si: Nameščanje {0:d} %

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
sl_si: Namestitev dodatka iz datoteke zip ni uspela

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
sl_si: {0:s} uporabljajo naslednji nameščeni dodatki

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
sl_si: Te razširitve ni mogoče odstraniti

[ctx: #24048]
en: VideoPlayer InputStream
sl_si: Vhodni tok video predvajalnika

[ctx: #24049]
note: To show addon as deprecated over icon
en: Add-on has been marked deprecated in repository.
sl_si: Dodatek je bil v skladišču označen kot zastarel.

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
sl_si: Razpoložljive razširitve

[ctx: #24051]
en: Version:
sl_si: Različica:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
sl_si: Opozorilo

[ctx: #24053]
en: License:
sl_si: Dovoljenje:

[ctx: #24054]
en: What's new
sl_si: Kaj je novega

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
sl_si: Preveri za posodobitve

[ctx: #24056]
note: Used in the Add-on Manager to specify last update time
en: Last updated {0:s}
sl_si: Zadnja posodobitev: {0:s}

[ctx: #24057]
note: Used as a title in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing {0:s}...
sl_si: Nameščanje {0:s} ...

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
sl_si: Preverjanje odvisnosti ...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
sl_si: Ali želite omogočiti to razširitev?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
sl_si: Ali želite onemogočiti to razširitev?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
sl_si: Na voljo so posodobitve razširitev

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
sl_si: Omogočene razširitve

[ctx: #24063]
en: Auto update
sl_si: Samodejna posodobitev

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
sl_si: Razširitev je omogočena

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
sl_si: Razširitev je posodobljena

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
sl_si: Ali želite preklicati prenos razširitve?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
sl_si: Dodatki, ki se trenutno prenašajo

[ctx: #24068]
en: Update available
sl_si: Na voljo je posodobitev

[ctx: #24069]
en: Versions
sl_si: Različice

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
sl_si: Dodatka ni mogoče naložiti.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
sl_si: Pojavila se je neznana napaka.

[ctx: #24072]
en: Settings required
sl_si: Potrebne so dodatne nastavitve

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
sl_si: Povezava ni uspela

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
sl_si: Potrebuje ponoven zagon

[ctx: #24075]
en: Disable
sl_si: Onemogoči

[ctx: #24076]
en: Add-on required
sl_si: Zahtevan dodatek

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
sl_si: Preverjanje prenesenega dodatka ...

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
sl_si: Prenašanje dodatka ...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
sl_si: Nameščanje odvisnosti dodatka ...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
sl_si: Ali želite poskusiti ponovno?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
sl_si: Pomožni dodatki

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
sl_si: Zbirke razširitev

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
sl_si: Zbirke podrobnosti

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
sl_si: Razširitev je nameščena

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
sl_si: Odvisnosti ni mogoče namestiti

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
sl_si: Nameščanje dodatka ...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
sl_si: Vsa skladišča

[ctx: #24088]
note: Used as a text in the progress dialog when install of a repo fails
en: Failed to install repository
sl_si: Namestitev repozitorija ni uspela

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
sl_si: Ponovni zagon dodatka

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
sl_si: Zakleni upravljalnika dodatkov

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
sl_si: Tega dodatka ni mogoče onemogočiti

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
sl_si: Preverjanje posodobitev dodatkov

[ctx: #24093]
note: Used as a text in the progress dialog when checking for add-on updates. {0:s} contains repository name
en: Checking {0:s}...
sl_si: Preverjanje {0:s} ...

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
sl_si: Dodatek je onemogočen, ker je v skladišču označen kot pokvarjen.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
sl_si: Krajevni predpomnilnik paketa

[ctx: #24096]
note: To show addon as broken over icon
en: Add-on has been marked broken in repository.
sl_si: Dodatek je bil v skladišču označen kot pokvarjen.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
sl_si: Ali ga želite onemogočiti na vašem sistemu?

[ctx: #24098]
en: Broken
sl_si: Nedelujoč

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
sl_si: Ali želite preklopiti na to preobleko?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
sl_si: Za uporabo te funkcije potrebujete dodatek:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
sl_si: Ali želite prenesti ta dodatek?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
sl_si: Preobleke ni mogoče naložiti

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
sl_si: Preobleki manjkajo nekatere datoteke

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
sl_si: Dodatek je nezdružljiv zaradi pomanjkanja odvisnih datotek.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
sl_si: Začasno ustavi predvajanje ko se prične iskanje podnapisov

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
sl_si: Določi ali se ponapisi shranjujejo v mapo s predvajano datoteko ali v drugo uporabniško mapo.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
sl_si: Iščem podnapise ...

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
sl_si: {0:d} najdenih podnapisov

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
sl_si: Podnapisov ni mogoče najti

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
sl_si: Prenašam podnapise ...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
sl_si: Jeziki za prenos podnapisov za

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
sl_si: Nastavite jezike za uporabo pri iskanju podnapisov.[CR]Opomba: vse storitve podnapisov ne bodo uporabljale vseh jezikov.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
sl_si: Prenos podnapisa je spodletel

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
sl_si: Ni nameščenega nobenega vstavka za podnapise

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
sl_si: Lokacija za shranjevanje podnapisov

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
sl_si: Privzeta storitev TV-oddaje

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
sl_si: Izberite storitev, ki bo privzeto uporabljena za iskanje podnapisov TV oddaj.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
sl_si: Privzeta storitev za filme

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
sl_si: Izberite storitev, ki bo privzeto uporabljena za iskanje filmskih podnapisov.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
sl_si: Ročno iskalni niz

[ctx: #24121]
en: Enter search string
sl_si: Vnesite iskalni niz

[ctx: #24122]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all add-ons when auto-updating is off.
en: Install all updates
sl_si: Namesti vse posodobitve

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
sl_si: Začasno ustavi predvajanje videa med iskanjem podnapisov in nadaljuj predvajanje ko so podnapisi na voljo.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
sl_si: Ob videu

[ctx: #24125]
en: Custom location
sl_si: Poljubna lokacija

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
sl_si: Samodejni prenos prvih podnapisov

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
sl_si: Samodejno prenesi prve podnapise iz seznama rezultatov iskanja

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
sl_si: Omogoči razčlenjevanje za podnapise

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
sl_si: Omogoči razčlenjevanje za CC v video toku. Nekoliko bolj obremeni CPE

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
sl_si: Ali želite preklopiti na ta jezik?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
sl_si: Nastavitve podnapisov

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
sl_si: Prenesi podnapise ...

[ctx: #24135]
en: To use this feature you must enable an add-on:
sl_si: Za uporabo te funkcije morate omogočiti dodatek:

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
sl_si: Želite omogočiti ta dodatek?

[ctx: #24137]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all possible add-ons when auto-updating is off.
en: Install auto updates only
sl_si: Namesti samo samodejne posodobitve

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
sl_si: Posodobitev

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
sl_si: Pokaži dodatek

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
sl_si: Pogled

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
sl_si: Dodatek je onemogočen

[ctx: #24142]
note: The dependency on <addon id> version <addon version> could not be satisfied.
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
sl_si: Odvisnosti od {0:s} različice {1:s} ni bilo mogoče zadovoljiti.

[ctx: #24143]
note: Installing the addon from zip file located at <path to zip file> failed due to an invalid structure.
en: Installing the add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
sl_si: Namestitev dodatka iz datoteke zip na naslovu {0:s} ni uspela zaradi neveljavne strukture.

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
sl_si: Dodatek odstranjen

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
sl_si: Skener videoteke

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
sl_si: Pregledovalnik glasbene knjižnice

[ctx: #24147]
note: Used as an event log description for files that failed to be processed by the library scanner Failed to scan <media type>: <filename>
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
sl_si: Pregled {0:s} ni uspel: {1:s}

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
sl_si: Nezdružljivi dodatki

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
sl_si: Naslednji dodatki niso združljivi s to različico Kodija in so bili samodejno onemogočeni: {0:s}.

[ctx: #24150]
note: Progress text on splash screen
en: Database migration in progress - please wait
sl_si: Selitev baze podatkov v teku - prosimo počakajte

[ctx: #24151]
note: Progress text on splash screen
en: Add-on migration in progress - please wait
sl_si: Selitev dodatka je v teku – prosimo počakajte

[ctx: #24152]
note: Inform about not supported addon if tried to enable
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
sl_si: Dodatek ni združljiv s to različico Kodija.

[ctx: #24153]
en: Enable to make the Siri remote match the normal Apple tvOS behavior
sl_si: Omogočite, da se daljinski upravljalnik Siri ujema z običajnim delovanjem Apple tvOS

[ctx: #24154]
en: Consider Siri remote in idle state after N seconds
sl_si: Razmislite o Siri daljinskem upravljalniku v stanju mirovanja po N sekundah

[ctx: #24155]
en: Time to wait before considering the Siri remote in idle state
sl_si: Čas za čakanje, preden razmislite o daljinskem upravljalniku Siri v stanju mirovanja

[ctx: #24156]
en: 30 Seconds
sl_si: 30 sekund

[ctx: #24157]
en: 60 Seconds
sl_si: 60 sekund

[ctx: #24158]
en: 90 Seconds
sl_si: 90 sekund

[ctx: #24159]
en: 120 Seconds
sl_si: 120 sekund

[ctx: #24160]
en: Ignore first tap/swipe/pan of the Siri remote after a period of inactivity
sl_si: Ignorirajte prvi dotik/poteg/pomikanje daljinskega upravljalnika Siri po obdobju nedejavnosti

[ctx: #24161]
en: This prevents you from accidental tap/swipe/pan action when you grab the remote in your hand
sl_si: To vam preprečuje nenamerno dejanje dotikanja/potezanja/pomikanja, ko zgrabite daljinski upravljalnik v roki

[ctx: #24162]
en: Use Kodi virtual keyboard
sl_si: Uporabite Kodi navidezno tipkovnico

[ctx: #24163]
en: The higher the value, the more sensitive the pan gesture
sl_si: Višja kot je vrednost, bolj občutljiva je poteza premikanja

[ctx: #24164]
note: Header text for yes/no dialog about enable of broken add-on
en: Add-on "{0:s}" broken
sl_si: Dodatek »{0:s}« je pokvarjen

[ctx: #24165]
note: Yes/no dialog text with add-on broken string value and to ask for use
en: Add-on marked as broken with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
sl_si: Dodatek je označen kot pokvarjen z naslednjo opombo:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Ali ga želite omogočiti?

[ctx: #24166]
note: Header text for yes/no dialog about enable of deprecated add-on
en: Add-on "{0:s}" deprecated
sl_si: Dodatek »{0:s}« je zastarel

[ctx: #24167]
note: Yes/no dialog text with add-on deprecated string value and to ask for use
en: Add-on marked as deprecated with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
sl_si: Dodatek je označen kot zastarel z naslednjo opombo:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Ali ga želite omogočiti?

[ctx: #24168]
note: Notification event to show addon marked as deprecated.
en: Deprecated: {0:s}
sl_si: Zastarelo: {0:s}

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
sl_si: Običajno

[ctx: #24170]
note: Lifecycle state name, for deprecated addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Deprecated
sl_si: Zastarelo

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
sl_si: Nedelujoč

[ctx: #24180]
note: The minimum version a dependency must meet. This is set in the <requires> tag of the dependee {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s}{3:s}
sl_si: Najmanj: {0:s}{3:s}

[ctx: #24181]
note: The minimum version, plus the version going to be installed {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} => Install: {2:s}{3:s}
sl_si: Najmanj: {0:s} => Namesti: {2:s}{3:s}

[ctx: #24182]
note: The minimum version, plus the currently installed version {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s}{3:s}
sl_si: Najmanj: {0:s} / Nameščeno: {1:s}{3:s}

[ctx: #24183]
note: The minimum version, the currently installed, plus the updated version we're going to install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s} => Update to: {2:s}{3:s}
sl_si: Najmanj: {0:s} / Nameščeno: {1:s} => Posodobi na: {2:s}{3:s}

[ctx: #24184]
note: used in #24180 - #24183 as {3:s}
en:  (optional)
sl_si:  (neobvezno)

[ctx: #24185]
note: The minimum version, only lower versions are available for install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Not available{3:s}
sl_si: Najmanj: {0:s} / Ni na voljo{3:s}

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
sl_si: Ni bilo mogoče vzpostaviti povezave z repozitorijem.

[ctx: #24992]
en: System
sl_si: Sistem

[ctx: #24993]
en: Information providers
sl_si: Ponudniki informacij

[ctx: #24994]
en: Running
sl_si: Teče

[ctx: #24995]
en: Orphaned
sl_si: Osirotelo

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
sl_si: Upravljanje odvisnosti

[ctx: #24997]
en: Look and feel
sl_si: Videz in občutek

[ctx: #24998]
en: My add-ons
sl_si: Moji dodatki

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
sl_si: Skrij nezdružljive

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
sl_si: Obvestila

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
sl_si: Skrij tuje

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
sl_si: Izberi med vsemi naslovi ...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
sl_si: Prikaži menije s plošče Blu-Ray

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
sl_si: Predvajaj glavni naslov: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
sl_si: Naslov: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
sl_si: Izberite predmet predvajanja

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
sl_si: Poglavja: {0:d} - trajanje: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
sl_si: Predvajanje Blu-ray-ja je spodletelo

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
sl_si: Meni tega Blu-ray diska ni podprt

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
sl_si: Poglavje {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
sl_si: Komercialno

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
sl_si: Samodejni preskok izklopljen

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
sl_si: Samodejni preskok vklopljen

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
sl_si: Ročno

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
sl_si: Tipkovnica QWERTY

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
sl_si: Prehodni zvok v uporabi

[ctx: #29803]
note: Header text for the BD-J warning dialog
en: BD-J menu error
sl_si: Napaka menija BD-J

[ctx: #29804]
note: Body text for the BD-J warning dialog
en: There was an error encountered loading Java, so BD-J menus will not be functional at this time. BD-J menus require the Java Runtime Environment so make sure this is installed and functioning on your system.
sl_si: Pri nalaganju Jave je prišlo do napake, zato meniji BD-J trenutno ne bodo delovali. Meniji BD-J zahtevajo Java Runtime Environment, zato se prepričajte, da je to nameščeno in da pravilno deluje v vašem sistemu.

[ctx: #29805]
note: Body text for the encryption error kaitoast
en: This Blu-ray disc (or file) is encrypted and can't be played.
sl_si: Ta disk (ali datoteka) Blu-ray je šifriran in ga ni mogoče predvajati.

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
sl_si: Informacije o RadioText Plus

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
sl_si: Skupina

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
sl_si: Stil

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
sl_si: Skladatelj

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
sl_si: Izvajalec

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
sl_si: Dirigent

[ctx: #29906]
note: Moderator currently on radio (if present)
en: Moderator
sl_si: Voditelj

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
sl_si: Uredništvo

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
sl_si: Telefon

[ctx: #29911]
note: EMail address (if present)
en: EMail
sl_si: E-pošta

[ctx: #29913]
note: Hotline phone (if present)
en: Hotline
sl_si: Vroča linija

[ctx: #29914]
note: Website address (if present)
en: Website
sl_si: Spletišče

[ctx: #29915]
note: General information news, in list selector (if present)
en: Info
sl_si: Informacije

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
sl_si: Novice

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
sl_si: Krajevne novice

[ctx: #29918]
note: Sport news, in list selector (if present)
en: Sport
sl_si: Šport

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
sl_si: Loterija

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
sl_si: Borza

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
sl_si: Drugo

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
sl_si: Horoskop

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
sl_si: Odrasli hiti

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
sl_si: Španski govor

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
sl_si: Španska glasba

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
sl_si: Obvestilo o radijskem prometu!

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
sl_si: Radijsko sporočilo

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
sl_si: Jezik

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
sl_si: Fakulteta

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
sl_si: Osebnost

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
sl_si: Javno

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
sl_si: Mehka glasba

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
sl_si: Odrasli hiti

[ctx: #29938]
note: Program style name
en: Soft rock
sl_si: Mehki rock

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
sl_si: Pogovor

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
sl_si: Brez vrste programa

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
sl_si: Novice

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
sl_si: Aktualno

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
sl_si: Informacije

[ctx: #29944]
note: Program style name
en: Sport
sl_si: Šport

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
sl_si: Izobraževanje

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
sl_si: Kultura

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
sl_si: Znanost

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
sl_si: Pestro

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
sl_si: Pop glasba

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
sl_si: Rock glasba

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
sl_si: Glasba za enostavno poslušanje

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
sl_si: Lahka klasika

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
sl_si: Resna klasika

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
sl_si: Druga glasba

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
sl_si: Vreme

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
sl_si: Otroški program

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
sl_si: Socialne zadeve

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
sl_si: Verstva

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
sl_si: Klicne oddaje

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
sl_si: Potovanja

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
sl_si: Prosti čas

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
sl_si: Jazz

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
sl_si: Narodnozabavna glasba

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
sl_si: Narodna glasba

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
sl_si: Stara glasba

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
sl_si: Folk glasba

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
sl_si: Dokumentarec

[ctx: #29970]
note: Program style name
en: Alarm Test
sl_si: Test alarma

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
sl_si: Klasična rock glasba

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
sl_si: Klasika

[ctx: #29979]
note: Program style name
en: Nostalgia
sl_si: Nostalgija

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
sl_si: Omogoči RDS za radijske kanale

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
sl_si: Podatke RDS je mogoče uporabiti, če so prisotni

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
sl_si: Obvestilo o prometu sporočil

[ctx: #29983]
note: Help text of boolean on/off value
en: RDS informs you about traffic advisory messages
sl_si: RDS vas obvešča o prometnih obvestilih

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
sl_si: Povečaj glasnost prometnih obvestil

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
sl_si: Če prometna obvestila pošilja RDS, se glasnost poveča

[ctx: #29987]
note: Node title for music artist role, plural of #38036
en: Remixers
sl_si: Remiksatorji

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
sl_si: Aranžerji

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
sl_si: Skladatelji

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
sl_si: Dirigenti

[ctx: #29991]
note: Node title for music artist role, plural of #38040
en: DJ Mixers
sl_si: DJ mešalniki

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
sl_si: Pisci besedil

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
sl_si: Orkestri

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
sl_si: Vloge

[ctx: #29995]
note: Label for multi-disc movies, including movie title (param 0) and disc number (param 1).
en: {0:s} (Disc {1:s})
sl_si: {0:s} (disk {1:s})

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
sl_si: Kvaliteta napovednika

[ctx: #33002]
en: Stream
sl_si: Pretok

[ctx: #33003]
en: Download
sl_si: Prenesi

[ctx: #33004]
en: Download & play
sl_si: Prenesi & predvajaj

[ctx: #33005]
en: Download & save
sl_si: Prenesi & shrani

[ctx: #33006]
en: Today
sl_si: Danes

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
sl_si: Jutri

[ctx: #33008]
en: Saving
sl_si: Shranjujem

[ctx: #33009]
en: Copying
sl_si: Kopiram

[ctx: #33010]
en: Set download directory
sl_si: Določi mapo prenosov

[ctx: #33011]
en: Search duration
sl_si: Trajanje iskanja

[ctx: #33012]
en: Short
sl_si: Kratko

[ctx: #33013]
en: Long
sl_si: Dolgo

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
sl_si: Uporabi DVD predvajalnik namesto običajnega

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
sl_si: Vprašaj za prenos pred predvajanjem

[ctx: #33016]
en: Clips
sl_si: Odlomki

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
sl_si: Za vklop ponovno zaženite vtičnik

[ctx: #33018]
en: Tonight
sl_si: Zvečer

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
sl_si: Jutri zvečer

[ctx: #33020]
en: Condition
sl_si: Stanje

[ctx: #33021]
en: Precipitation
sl_si: Padavine

[ctx: #33022]
en: Precip
sl_si: Dež

[ctx: #33023]
en: Humid
sl_si: Vlažno

[ctx: #33024]
en: Feels
sl_si: Občuti se

[ctx: #33025]
en: Observed
sl_si: Opazovano

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
sl_si: Odmik od običajnega

[ctx: #33027]
en: Sunrise
sl_si: Sončni vzhod

[ctx: #33028]
en: Sunset
sl_si: Sončni zahod

[ctx: #33029]
en: Details
sl_si: Podrobnosti

[ctx: #33030]
en: Outlook
sl_si: Izgled

[ctx: #33032]
en: Translate text
sl_si: Prevedi besedilo

[ctx: #33033]
en: Map list {0:s} category
sl_si: Kategorija seznama zemljevidov {0:s}

[ctx: #33034]
en: 36-hour
sl_si: 36-urni

[ctx: #33035]
en: Maps
sl_si: Karte

[ctx: #33036]
en: Hourly
sl_si: Vsako uro

[ctx: #33037]
en: Weekend
sl_si: Vikend

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
sl_si: {0:s} dan

[ctx: #33040]
note: Used in the media source dialog. Will result in "HDHomerun Devices"
en: {0:s} devices
sl_si: {0:s} naprav

[ctx: #33049]
en: Alert
sl_si: Opozorilo

[ctx: #33050]
en: Alerts
sl_si: Opozorila

[ctx: #33051]
en: Choose your
sl_si: Izberite svojo

[ctx: #33052]
en: Check
sl_si: Preveri

[ctx: #33053]
en: Configure the
sl_si: Nastavite

[ctx: #33054]
en: Seasons
sl_si: Letni časi

[ctx: #33055]
en: Use your
sl_si: Uporabite vaš

[ctx: #33056]
en: Watch your
sl_si: Glejte vaš

[ctx: #33057]
en: Listen to
sl_si: Poslušajte

[ctx: #33058]
en: View your
sl_si: Poglejte vaš

[ctx: #33059]
en: Configure the
sl_si: Nastavite

[ctx: #33060]
en: Power
sl_si: Zapusti

[ctx: #33061]
en: Menu
sl_si: Meni

[ctx: #33062]
en: Play the
sl_si: Predvajaj

[ctx: #33063]
en: Options
sl_si: Možnosti

[ctx: #33065]
en: Editor
sl_si: Urejevalnik

[ctx: #33066]
en: About your
sl_si: O vašem

[ctx: #33067]
en: Star rating
sl_si: Ocena

[ctx: #33068]
en: Background
sl_si: Ozadje

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
sl_si: Ozadja

[ctx: #33070]
en: Custom background
sl_si: Poljubno ozadje

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
sl_si: Poljubna ozadja

[ctx: #33072]
en: View readme
sl_si: Pokaži Berime

[ctx: #33073]
en: View changelog
sl_si: Pokaži zapisnik sprememb

[ctx: #33077]
en: No data found!
sl_si: Podatkov ni bilo mogoče najti!

[ctx: #33078]
en: Next page
sl_si: Naslednja stran

[ctx: #33079]
en: Love
sl_si: Ljubim

[ctx: #33080]
en: Hate
sl_si: Sovražim

[ctx: #33082]
en: Path to script
sl_si: Pot do skripte

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
sl_si: Omogoči gumb s poljubno skripto

[ctx: #33084]
en: Auto login
sl_si: Samodejna prijava

[ctx: #33100]
en: Failed to start
sl_si: Zagon ni uspel

[ctx: #33101]
en: Web server
sl_si: Spletni strežnik

[ctx: #33102]
en: Event server
sl_si: Strežnik dogodkov

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
sl_si: Strežnik oddaljene komunikacije

[ctx: #33104]
en: You have previously enabled the web interface without setting up a password. The web server has been disabled until you either explicitly allow this or set up authentication. Please review your settings.
sl_si: Pred tem ste omogočili spletni vmesnik, ne da bi nastavili geslo. Spletni strežnik je onemogočen, dokler tega izrecno ne dovolite ali nastavite preverjanja pristnosti. Preverite svoje nastavitve.

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
sl_si: Zaznana nova povezava

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 audio (FFmpeg M4A AAC)
sl_si: Zvok MPEG-4 (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34008]
en: When you need to enter some text, Kodi virtual keyboard will show up instead of the built-in tvOS keyboard
sl_si: Ko morate vnesti nekaj besedila, se namesto vgrajene tipkovnice tvOS prikaže navidezna tipkovnica Kodi

[ctx: #34009]
en: Siri remote pan gesture horizontal sensitivity
sl_si: Horizontalna občutljivost premikanja Siri na daljavo

[ctx: #34010]
en: Siri remote pan gesture vertical sensitivity
sl_si: Občutljivost navpične poteze daljinskega premikanja Siri

[ctx: #34100]
en: Number of channels
sl_si: Število kanalov

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
sl_si: Izberite vedenje, ko zvok ni potreben niti za predvajanje niti za zvoke GUI.[CR][Vedno] Oddaja se neprekinjen neslišni signal, ki ohranja sprejemno zvočno napravo živo za morebitne nove zvoke, vendar lahko tudi blokira zvok iz drugih aplikacij.[ CR][1-10 Minutes] Enako kot [Always] le da po izbranem časovnem obdobju zvok preide v stanje mirovanja.[CR][Off] Zvočni izhod preide v stanje mirovanja. Opomba: Zvoki so lahko zgrešeni, če zvok preide v začasno stanje.

[ctx: #34112]
note: Indicates if Audio Engine should transmit noise or real silence
en: Send low volume noise
sl_si: Pošlji nizek hrup

[ctx: #34113]
note: Description of setting with label #34112 "Send low volume noise"
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
sl_si: Da bi nekateri AVR ostali napajani, pošljemo neslišen naključni šumni signal. To nastavitev lahko onemogočite, če uporabljate slušalke ali analogni izhod.

[ctx: #34114]
note: Indicates if Audio Engine should include lfe when downmixing
en: Include LFE when downmixing
sl_si: Vključi LFE pri mešanju navzdol

[ctx: #34115]
note: Description of setting with label #34114 "Include LFE when downmixing"
en: If enabled, this setting will include lfe channel into the mixing when there is no dedicated LFE output channel available. This only makes sense for full range speakers.
sl_si: Če je omogočena, bo ta nastavitev vključila kanal lfe v mešanje, ko ni na voljo namenskega izhodnega kanala LFE. To je smiselno samo za zvočnike polnega razpona.

[ctx: #34116]
note: Description of setting with label #34114 "Include LFE when downmixing"
en: Off
sl_si: Izključeno

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
sl_si: Predvajaj zvoke GUI

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
sl_si: Samo, ko se ne predvaja

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
sl_si: Vedno

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
sl_si: Nikoli

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
sl_si: Naslednjega vira predvajanja ni mogoče najti

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
sl_si: Prejšnjega vira predvajanja ni mogoče najti

[ctx: #34220]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On/Off toast caption
en: HDR status
sl_si: HDR stanje

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
sl_si: Izključeno

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
sl_si: Vključeno

[ctx: #34224]
en: Tone mapping method
sl_si: Metoda tonskega preslikave

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
sl_si: Zeroconf-a ni bilo mogoče zagnati

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
sl_si: Ali je nameščena Applova storitev Bonjour? Preverite dnevnik za več informacij o tem sporočilu.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
sl_si: AirPlay ni bilo mogoče zagnati, ker zahteva, da je Zeroconf omogočen.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
sl_si: Zeroconf ni mogoče ustaviti. AirPlay in AirTunes sta odvisna od delovanja Zeroconf.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
sl_si: Upodabljanje videa

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
sl_si: Ni bilo mogoče inicializirati video filtrov/razmernikov, vrnitev na bilinearno skaliranje

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
sl_si: Zvočne naprave ni mogoče zagnati

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
sl_si: Preverite svoje nastavitve zvoka

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
sl_si: Za navigacijo uporabi geste:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
sl_si: Za kazalce povlecite z enim prstom levo, desno, gor, dol

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
sl_si: Za vračalko povlecite z dvema prstoma v levo

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
sl_si: Za vstop se dotaknite z enim prstom

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
sl_si: Enkratni dotik z dvema prstoma ali dolg pritisk z enim prstom za kontekstni meni

[ctx: #35000]
en: Peripherals
sl_si: Zunanje naprave

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
sl_si: Generična naprava HID

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
sl_si: Splošni omrežni adapter

[ctx: #35003]
en: Generic disk
sl_si: Generični disk

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
sl_si: Za to periferno napravo ni na voljo nobenih nastavitev.

[ctx: #35005]
en: New device configured
sl_si: Dodana nova naprava

[ctx: #35006]
en: Device removed
sl_si: Naprava je odstranjena

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
sl_si: Bližnjice za uporabo te naprave

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
sl_si: Omogočene bližnjice

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
sl_si: Za to napravo ne uporabljajte razporeditve tipk po meri

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
sl_si: Periferne knjižnice

[ctx: #35011]
note: Title of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: New controller detected
sl_si: Zaznan nov krmilnik

[ctx: #35012]
note: Text of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
sl_si: Zaznan je bil nov krmilnik. Konfiguracijo lahko izvedete kadar koli v "Nastavitve -> Sistemske nastavitve -> Vnos". Ali ga želite zdaj konfigurirati?

[ctx: #35014]
note: Help text of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog. {0:s} - list of disabled buttons and axes
en: Some controllers have buttons and axes that interfere with mapping. Press these now to disable them:[CR]{0:s}
sl_si: Nekateri krmilniki imajo gumbe in osi, ki motijo kartiranje. Pritisnite te zdaj, da jih onemogočite:[CR]{0:s}

[ctx: #35015]
note: Name of a controller button, e.g. Button 1. {0:d} - button index
en: Button {0:d}
sl_si: Gumb {0:d}

[ctx: #35016]
note: Name of a controller axis, e.g. Axis 2. {0:d} - axis index
en: Axis {0:d}
sl_si: Os {0:d}

[ctx: #35017]
note: Error dialog title when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Unable to configure controllers
sl_si: Krmilnikov ni mogoče konfigurirati

[ctx: #35018]
note: Error dialog text when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
sl_si: Konfiguracija krmilnika je odvisna od onemogočenega dodatka. Ali ga želite omogočiti?

[ctx: #35019]
note: Label of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog
en: Ignore input
sl_si: Ignoriraj vnos

[ctx: #35020]
note: Help text of the dialog to detect analog buttons on controllers. {0:s} - list of detected axes
en: Press all analog buttons now to detect them:[CR][CR]{0:s}
sl_si: Zdaj pritisnite vse analogne gumbe, da jih zaznate:[CR][CR]{0:s}

[ctx: #35021]
note: Button in the controller configuration dialog to install all controller profiles
en: Get all
sl_si: Dobi vse

[ctx: #35022]
note: Message shown in the controller dialog when there is nothing to map, for example hubs (multitaps) have no buttons
en: Nothing to map
sl_si: Nič za zemljevid

[ctx: #35047]
note: Name of setting to configure peripheral add-ons
en: Driver settings
sl_si: Nastavitve gonilnika

[ctx: #35048]
note: Description of setting with label #35047 "Driver settings"
en: View and configure peripheral add-ons.
sl_si: Oglejte si in konfigurirajte periferne dodatke.

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
sl_si: Dodatki za igre

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
sl_si: Profili krmilnika

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
sl_si: Preizkusni ropot

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
sl_si: Aktivirajte ropotajoče motorje vseh krmilnikov.

[ctx: #35053]
note: Setting to enable rumble for GUI notifications
en: Enable rumble for notifications
sl_si: Omogoči ropotanje za obvestila

[ctx: #35054]
note: Description of setting to enable rumble for GUI notifications
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
sl_si: Aktivira ropotajoče motorje krmilnika, ko pride do obvestila.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
sl_si: S tipkovnico ali daljinskim upravljalnikom izberite profil krmilnika. Ko ste pozvani, pritisnite gumb na igralnem krmilniku, ki se najbolje ujema s tem, kar vidite na zaslonu. Če se zmotite, lahko postopek ponovite.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
sl_si: Konfiguracija krmilnika

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
sl_si: Gumbi

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
sl_si: Ponastavi profil krmilnika

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
sl_si: Ali želite ponastaviti ta profil krmilnika za vse priključene naprave?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
sl_si: Vsi razpoložljivi profili krmilnika so nameščeni.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
sl_si: Konfigurirajte priključene krmilnike

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
sl_si: Svoje krmilnike združite z različnimi vhodnimi napravami različnih igralnih sistemov.

[ctx: #35071]
note: Label for buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Racing wheel
sl_si: Dirkalno kolo

[ctx: #35072]
note: Label for paddle buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Paddles
sl_si: Vesla

[ctx: #35073]
note: Label for buttons that appear on a joystick for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Joysticks
sl_si: Igralne palice

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
sl_si: Obrazni gumbi

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
sl_si: Gumbi na ramenih

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
sl_si: Sprožilci

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
sl_si: Analogne palice

[ctx: #35078]
note: Setting title for left analog stick deadzone
en: Left stick deadzone
sl_si: Mrtva cona leve palice

[ctx: #35079]
note: Setting title for right analog stick deadzone
en: Right stick deadzone
sl_si: Mrtva cona desne palice

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
sl_si: Ob izhodu izklopite krmilnike

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
sl_si: Ob izhodu izklopi vse krmilnike, ki to podpirajo.

[ctx: #35090]
note: Button prompt without timeout. {0:s} - button name
en: Press {0:s}
sl_si: Pritisnite {0:s}

[ctx: #35091]
note: Button prompt with timeout. {0:s} - button name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Press {0:s} ({1:d})
sl_si: Pritisnite {0:s} ({1:d})

[ctx: #35092]
note: Analog stick up prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} up
sl_si: Premakni {0:s} navzgor

[ctx: #35093]
note: Analog stick up prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} up ({1:d})
sl_si: Premakni {0:s} navzgor ({1:d})

[ctx: #35094]
note: Analog stick down prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} down
sl_si: Premakni {0:s} navzdol

[ctx: #35095]
note: Analog stick down prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} down ({1:d})
sl_si: Premakni {0:s} navzdol ({1:d})

[ctx: #35096]
note: Analog stick right prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} right
sl_si: Premakni {0:s} desno

[ctx: #35097]
note: Analog stick right prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} right ({1:d})
sl_si: Premakni {0:s} desno ({1:d})

[ctx: #35098]
note: Analog stick left prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} left
sl_si: Premakni {0:s} levo

[ctx: #35099]
note: Analog stick left prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} left ({1:d})
sl_si: Premakni {0:s} levo ({1:d})

[ctx: #35100]
en: Enable controller support
sl_si: Omogoči podporo za krmilnik

[ctx: #35102]
en: Disable controllers when this device is present
sl_si: Onemogoči krmilnike, ko je ta naprava prisotna

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
sl_si: Gumbi

[ctx: #35104]
note: Label for relative mounters like the mouse pointer. Used in the controller mapping dialog.
en: Pointers
sl_si: Kazalci

[ctx: #35105]
note: Heading for buttons mounted on a light gun. Used in the controller mapping dialog.
en: Light gun
sl_si: Svetlobna pištola

[ctx: #35106]
note: Heading for the button that shoots the lightgun offscreen when pressed. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoot offscreen
sl_si: Ustreli zunaj zaslona

[ctx: #35107]
note: Heading for switches found on a game console, such as the Atari 2600. Used in the controller mapping dialog.
en: Console switches
sl_si: Stikala na konzoli

[ctx: #35108]
note: Heading for buttons that control the game console hardware, such as a microphone button. Used in the controller mapping dialog.
en: Hardware buttons
sl_si: Strojni gumbi

[ctx: #35109]
note: Heading for buttons on a numeric keypad (containing 0-9, star and pound). Used in the controller mapping dialog.
en: Keypad
sl_si: Tipkovnica

[ctx: #35110]
note: Label for the button that opens the port setup dialog
en: Ports
sl_si: Vrata

[ctx: #35111]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
sl_si: Nastavitev vrat

[ctx: #35112]
note: Label of a port with a numeric identifier. {0:s} is the port ID, e.g. "1" for "Port 1"
en: Port {0:s}
sl_si: Vrata {0:s}

[ctx: #35113]
note: Title of the dialog for selecting a game controller
en: Select a Controller
sl_si: Izberite krmilnik

[ctx: #35114]
note: Title of the error dialog when changing a controller port fails
en: Failed to change controller
sl_si: Krmilnika ni bilo mogoče zamenjati

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
sl_si: Tipkovnica

[ctx: #35151]
note: Name of group in "Games -> Keyboard" for configuring keyboard players
en: Player configuration
sl_si: Konfiguracija predvajalnika

[ctx: #35152]
note: Name of setting for enabling the keyboard during gameplay
en: Enable keyboard
sl_si: Omogoči tipkovnico

[ctx: #35153]
note: Description of setting with label #35152 "Enable keyboard"
en: This allows the keyboard to emulate up to 8 game controllers. If disabled, the keyboard can still be used to control emulators like DOSBox which require a full keyboard.
sl_si: To omogoča, da tipkovnica posnema do 8 igralnih krmilnikov. Če je onemogočeno, lahko tipkovnico še vedno uporabljate za nadzor emulatorjev, kot je DOSBox, ki zahtevajo polno tipkovnico.

[ctx: #35154]
note: Setting name for number of keyboard players
en: Number of keyboard players
sl_si: Število igralcev na tipkovnico

[ctx: #35155]
note: Description of settings with label #35066
en: Set the number of players using the keyboard. This is intended for devices that use keyboard drivers, but you can also see how many people fit around a keyboard!
sl_si: S tipkovnico nastavite število igralcev. To je namenjeno napravam, ki uporabljajo gonilnike za tipkovnico, vendar lahko vidite tudi, koliko ljudi se prilega tipkovnici!

[ctx: #35157]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 1
sl_si: Konfigurirajte predvajalnik tipkovnice 1

[ctx: #35158]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 2
sl_si: Konfigurirajte predvajalnik tipkovnice 2

[ctx: #35159]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 3
sl_si: Konfigurirajte predvajalnik tipkovnice 3

[ctx: #35160]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 4
sl_si: Konfigurirajte predvajalnik tipkovnice 4

[ctx: #35161]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 5
sl_si: Konfigurirajte predvajalnik tipkovnice 5

[ctx: #35162]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 6
sl_si: Konfigurirajte predvajalnik tipkovnice 6

[ctx: #35163]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 7
sl_si: Konfigurirajte predvajalnik tipkovnice 7

[ctx: #35164]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 8
sl_si: Konfigurirajte predvajalnik tipkovnice 8

[ctx: #35165]
note: Name of the keyboard-emulated controller in the list of peripherals
en: Keyboard player
sl_si: Igralec na tipkovnico

[ctx: #35166]
note: Heading for the button that lets the user map any keyboard key. Used in the controller mapping dialog.
en: All keys
sl_si: Vse tipke

[ctx: #35167]
note: Heading for the button that lets the user map individual keyboard keys. Used in the controller mapping dialog.
en: Single keys
sl_si: Enojna tipkovica

[ctx: #35168]
note: Name of the button that prompts you to select a key on the keyboard. Used in the controller mapping dialog.
en: Select key
sl_si: Izberite tipko

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
sl_si: Pritisnite tipko

[ctx: #35170]
note: Keyboard prompt with timeout. {1:d} - seconds left in prompt. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key ({1:d})
sl_si: Pritisnite tipko ({1:d})

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
sl_si: Miška

[ctx: #35172]
note: Name of window for configuring players while playing a game
en: Players
sl_si: Igralci

[ctx: #35173]
note: Notification shown when no controllers are connected in the in-game dialog that lets users configure player assignment
en: No controllers connected
sl_si: Noben krmilnik ni povezan

[ctx: #35200]
note: This string is an early meme from the late 1990's that made fun of the poor translation in the 16-bit game Zero Wing from the late 1980's. DO NOT TRANSLATE!
en: ALL YOUR BASE ARE BELONG[CR]TO US
sl_si: VSA VAŠA BAZA PRIPADA[CR]NAM

[ctx: #35201]
note: Name of group in "Games -> General" for configuring gameplay
en: Gameplay
sl_si: Igranje

[ctx: #35203]
en: Enable rewind (if supported)
sl_si: Omogoči previjanje nazaj (če je podprto)

[ctx: #35204]
en: Enable real-time rewinding during game play, if supported. Press rewind or manually seek backwards using the seek bar.
sl_si: Omogoči previjanje nazaj v realnem času med igranjem igre, če je podprto. Pritisnite previjanje nazaj ali ročno iskanje nazaj z uporabo vrstice za iskanje.

[ctx: #35205]
en: Maximum rewind time
sl_si: Največji čas previjanja nazaj

[ctx: #35206]
en: Maximum time possible to rewind, if supported. Large rewind histories can use a lot of RAM.
sl_si: Največji možni čas za previjanje nazaj, če je podprt. Velike zgodovine previjanja nazaj lahko porabijo veliko RAM-a.

[ctx: #35207]
note: Description of add-on category for emulators
en: Emulators
sl_si: Emulatorji

[ctx: #35208]
note: Description of add-on category for standalone games
en: Standalone games
sl_si: Samostojne igre

[ctx: #35209]
en: Game resources
sl_si: Viri igre

[ctx: #35210]
note: Dialog title when gameplay fails
en: Failed to play game
sl_si: Igre ni bilo mogoče igrati

[ctx: #35211]
note: Error dialog text when the game requires restricted files to play. {0:s} - emulator ID
en: This game requires the following add-on: {0:s}
sl_si: Ta igra zahteva naslednji dodatek: {0:s}

[ctx: #35212]
note: Error dialog text when launching a game and no emulators are compatible
en: This game isn't compatible with any available emulators.
sl_si: Ta igra ni združljiva z nobenim razpoložljivim emulatorjem.

[ctx: #35213]
note: Error dialog text when launching a game and the emulator has an internal error. {0:s} - emulator name
en: The emulator "{0:s}" had an internal error.
sl_si: Emulator "{0:s}" je imel notranjo napako.

[ctx: #35214]
note: Error dialog text when the game can't be played because it's not on a hard drive or partition
en: This game can only be played directly from a hard drive or partition. Compressed files must be extracted.
sl_si: To igro je mogoče igrati samo neposredno s trdega diska ali particije. Stisnjene datoteke je treba ekstrahirati.

[ctx: #35215]
note: Error dialog text when libretro support is disabled
en: This game depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
sl_si: Ta igra je odvisna od onemogočenega dodatka. Ali ga želite omogočiti?

[ctx: #35216]
note: Description of add-on category for game support add-ons like game.libretro (the libretro wrapper)
en: Support add-ons
sl_si: Podpira dodatke

[ctx: #35217]
note: Dialog text asking user to overwrite their savestate file
en: The savestate can only be loaded with "{0:s}". Erase savestate and continue?
sl_si: Stanje shranjevanja je mogoče naložiti samo z "{0:s}". Izbrisati shranjeno stanje in nadaljevati?

[ctx: #35218]
note: Button to erase the savestate
en: Erase savestate
sl_si: Izbriši shranjeno stanje

[ctx: #35219]
note: Error dialog text when trying to play a game and the game's files aren't found.
en: The required files can't be found.
sl_si: Zahtevanih datotek ni mogoče najti.

[ctx: #35220]
note: Description of add-on category for game providers
en: Game providers
sl_si: Ponudniki iger

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
sl_si: Meni

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
sl_si: Izhod

[ctx: #35223]
note: Help text shown when playaing a game with missing add-on dependencies. {0:s} - list of add-ons that are missing
en: Missing: {0:s}
sl_si: Manjka: {0:s}

[ctx: #35224]
note: Label of button in the in-game menu for pausing and resuming playback
en: Pause / Resume
sl_si: Premor / Nadaljuj

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
sl_si: Napredne nastavitve

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
sl_si: Rotacija

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
sl_si: Celozaslonski način

[ctx: #35233]
note: Label of the setting in the in-game menu for stretching the game to fit the monitor
en: Stretch mode
sl_si: Način raztezanja

[ctx: #35234]
note: Label of button in the in-game menu for configuring the game's controls
en: Controls
sl_si: Kontrole

[ctx: #35235]
note: Help text shown when the user first plays a game. {0:s} - Button combo to open the in-game menu
en: Press {0:s} to open the in-game menu.
sl_si: Pritisnite {0:s}, da odprete meni v igri.

[ctx: #35236]
note: Additional help text shown when the user first plays a game. This will be removed in the future.
en: In this release, only controllers can be used to play games.
sl_si: V tej izdaji lahko za igranje iger uporabljate samo krmilnike.

[ctx: #35249]
note: Button to open the savestate manager from the game OSD
en: Save / Load
sl_si: Shrani / Naloži

[ctx: #35250]
en: Add games...
sl_si: Dodaj igre ...

[ctx: #35251]
en: Add game source
sl_si: Dodajte vir igre

[ctx: #35252]
en: Edit game source
sl_si: Uredi vir igre

[ctx: #35253]
en: Enable autosave (if supported)
sl_si: Omogoči samodejno shranjevanje (če je podprto)

[ctx: #35254]
en: Save the game automatically during game play, if supported. Resume playing where you left off.
sl_si: Samodejno shranjevanje igre med igranjem, če je podprto. Nadaljujte z igranjem, kjer ste končali.

[ctx: #35255]
note: Label for showing which emulator the game was saved with
en: Saved with:
sl_si: Shranjeno z:

[ctx: #35256]
note: Error message when a game client fails to install when a game is being launched
en: Failed to install add-on.
sl_si: Namestitev dodatka ni uspela.

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
sl_si: Nameščeno

[ctx: #35258]
note: Title of the dialog to select an emulator for the current game. {0:s} - game file extension
en: Select emulator for {0:s} file
sl_si: Izberite emulator za datoteko {0:s}

[ctx: #35259]
note: Label on emulators with a savestate in the emulator selection dialog
en: Saved
sl_si: Shranjeno

[ctx: #35260]
note: Title of the dialog to select a savestate for the current game
en: Select savestate
sl_si: Izberite stanje shranjevanja

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
sl_si: Novi

[ctx: #35262]
note: Help text for RetroAchievements username input setting
en: Enter your RetroAchievements account username
sl_si: Vnesite uporabniško ime za svoj račun RetroAchievements

[ctx: #35263]
note: Help text for RetroAchievements password input setting
en: Enter your RetroAchievements account password
sl_si: Vnesite geslo za svoj račun RetroAchievements

[ctx: #35264]
note: Label for notification events regarding RetroAchievements login
en: RetroAchievements
sl_si: Retro dosežki

[ctx: #35265]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Incorrect User/Password!
sl_si: Napačen uporabnik/geslo!

[ctx: #35266]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Failed to contact server
sl_si: Stik s strežnikom ni uspel

[ctx: #35267]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Invalid response from server
sl_si: Neveljaven odgovor strežnika

[ctx: #35268]
note: Setting to show if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Logged in
sl_si: Prijavljeni

[ctx: #35269]
note: Help text for the setting that shows if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Toggle this setting to log in or out of RetroAchievements.
sl_si: Preklopite to nastavitev, če se želite prijaviti ali odjaviti iz RetroAchievements.

[ctx: #35270]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Your account is not verified. Please check your email to complete your sign up.
sl_si: Vaš račun ni preverjen. Preverite svojo e-pošto, da dokončate prijavo.

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
sl_si: Strežnik ni dostopen.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
sl_si: Strežnik se ne odziva pravilno.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
sl_si: Različica strežnika ni združljiva.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
sl_si: Dostop zavrnjen.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
sl_si: Povezovanje z zaledjem.

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
sl_si: Preklopi na upravljanje s stranjo tipkovnice

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
sl_si: Preklopi na upravljanje s stranjo daljinskega upravljalnika

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
sl_si: Pritisni gumb "uporabnik"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
sl_si: Omogoči ukaze za menjavo strani

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
sl_si: Adapterja ni bilo mogoče odpreti

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
sl_si: Naprave za vklop med zagonom

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
sl_si: Naprave za izklop med zaustavitvijo

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
sl_si: Prestavite naprave v stanje pripravljenosti, ko aktivirate ohranjevalnik zaslona

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
sl_si: Prebudite naprave, ko deaktivirate ohranjevalnik zaslona

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
sl_si: Komunikacijskih vrat CEC ni bilo mogoče zaznati. Prosimo, konfigurirajte ga ročno.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
sl_si: Adapterja CEC ni bilo mogoče inicializirati. Preverite svoje nastavitve.

[ctx: #36013]
note: CEC adapter setting to set the type of device that libCEC reports to the TV (Recording, Playback or Tuner Device)
en: CEC client device mode
sl_si: Način odjemalca naprave CEC

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
sl_si: Št. vrat HDMI

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
sl_si: Povezan

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
sl_si: Ni bilo mogoče inicializirati adapterja CEC: libCEC ni bil najden v vašem sistemu.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
sl_si: Uporabi jezikovne nastavitve TV

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
sl_si: Povezan z napravo HDMI

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
sl_si: Ob zagonu preklopite vir na to napravo

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
sl_si: Fizični naslov (prevlada nad vrati HDMI)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
sl_si: Nastavitve so podosobljene

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
sl_si: Novih nastavitev ni mogoče uveljaviti. Preverite svoje nastavitve.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
sl_si: Ob zaustavitvi pošlji ukaz "Neaktiven vir"

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
sl_si: Naprave, ki jih je tudi potrebno preklopiti v stanje pripravljenosti

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
sl_si: Naprava potrebuje servisiranje

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
sl_si: Prezri

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
sl_si: Ko je TV ugasnjen

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
sl_si: Povezava prekinjena

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
sl_si: Ta uporabnik nima dovoljenj za odpiranje vmesnika CEC

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
sl_si: Vrata so zasedena. Samo en program lahko dostopa do adapterja CEC

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
sl_si: Ukrep ob preklopu na drug vir

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
sl_si: Povezava vzpostavljena

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
sl_si: Vedno

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
sl_si: Pri zagonu / ustavitvi

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
sl_si: Ojačevalec / naprava AVR

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
sl_si: TV in naprava AVR (eksplicitno)

[ctx: #36040]
en: Detected version of libCEC interface ({0:x}) is lower than the supported version {1:x}.
sl_si: Zaznana različica vmesnika libCEC ({0:x}) je nižja od podprte različice {1:x}.

[ctx: #36041]
en: * Item folder
sl_si: * Mapa predmeta

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
sl_si: Uporabi omejen obseg barv (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
sl_si: Število medpomnilnikov, ki jih uporablja grafični gonilnik

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
sl_si: Ustavi predvajanje

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
sl_si: Premor predvajanja

[ctx: #36046]
en: Force AVR to wake up when Kodi is activated
sl_si: Prisili AVR, da se prebudi, ko je Kodi aktiviran

[ctx: #36047]
en: Remote button press delay before repeating (ms)
sl_si: Zakasnitev pritiska gumba na daljinskem upravljalniku pred ponovitvijo (ms)

[ctx: #36048]
en: Remote button press repeat rate (ms)
sl_si: Hitrost ponavljanja pritiska gumba na daljinskem upravljalniku (ms)

[ctx: #36049]
en: Remote button press release time (ms)
sl_si: Čas sproščanja gumba na daljinskem upravljalniku (ms)

[ctx: #36050]
en: On start
sl_si: Na začetku

[ctx: #36051]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Recording Device
sl_si: Snemalna naprava

[ctx: #36052]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Playback Device
sl_si: Naprava za predvajanje

[ctx: #36053]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Tuner Device
sl_si: Naprava za sprejem

[ctx: #36096]
note: Label of setting "System / Display / Use system HDR/SDR brightness balance"
en: Use system HDR/SDR brightness balance
sl_si: Uporabite sistemsko ravnovesje svetlosti HDR/SDR

[ctx: #36097]
note: Label of setting "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: GUI peak luminance in HDR PQ mode
sl_si: Najvišja svetilnost GUI v načinu HDR PQ

[ctx: #36098]
note: Label of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Use 10 bit for SDR
sl_si: Za SDR uporabi 10 bitov

[ctx: #36099]
en: Dithering
sl_si: Drhtanje

[ctx: #36100]
en: Dither depth
sl_si: Globina drhtanja

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
sl_si: Spremenite izgled in obnašanje uporabniškega vmesnika.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
sl_si: Ta kategorija vsebuje vse nastavitve, povezane z vmesnikom.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
sl_si: Izberite preobleko za uporabniški vmesnik. To bo definiralo videz in občutek aplikacije.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
sl_si: Izberite, če želite spremeniti specifične nastavitve vmesnika. Katere možnosti so na voljo za konfiguracijo, je odvisno od funkcij, ki jih nudi preobleka.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
sl_si: Spremenite temo trenutno izbrane preobleke.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
sl_si: Spremenite barve trenutno izbrane preobleke.

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
sl_si: Izberite pisavo uporabniškega vmesnika. Zbirke pisav so nastavljene preko vaše preobleke.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
sl_si: Spremeni velikost uporabniškega vmesnika.

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
sl_si: Izberite predstavnostno okno, ki bo prikazano ob zagonu.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
sl_si: Izberite ali onemogočite zvoke, ki se uporabljajo v uporabniškem vmesniku.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
sl_si: Izključite drsenje novic RSS.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
sl_si: Uredite vire RSS.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
sl_si: Ta kategorija vsebuje vse lokalne / regionalne nastavitve.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
sl_si: Izberite jezik uporabniškega vmesnika.

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
sl_si: Izberite vrsto zapisa temperature, časa in datuma. Razpoložljive možnosti so odvisne od izbranega jezika.

[ctx: #36116]
note: Description of setting with label #14091 "Character set"
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface. This doesn't change the character set used for subtitles, for that go to Player > Language.
sl_si: Izberite, kateri nabor znakov se uporablja za prikaz besedila v uporabniškem vmesniku. To ne spremeni nabora znakov, ki se uporablja za podnapise, za to pojdite na Predvajalnik > Jezik.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
sl_si: Privzeto izbrani jezik zvoka, če je na voljo več kot en jezik.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
sl_si: Privzeto izbrani jezik podnapisov, če je na voljo več kot en jezik.

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za prikaz medijskih seznamov.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
sl_si: Prikažite (..) v seznamih za ogled mape en nivo višje.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
sl_si: Pokaži datotečne pripone na predstavnostnih datotekah, na primer »You Enjoy Myself« bi bilo prikazano kot »You Enjoy Myself.mp3«.

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
sl_si: Ignorirajte določene žetone, npr. "The", med operacijami sortiranja. "The Simpsons" bi bili na primer razvrščeni kot "Simpsons".

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
sl_si: Omogočite brisanje in preimenovanje datotek prek uporabniškega vmesnika, prek kontekstnega menija, npr. pritisnite "C" na tipkovnici, da odprete ta meni.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
sl_si: Prikažite gumb Dodaj vir v korenskih razdelkih uporabniškega vmesnika.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
sl_si: Prikaži skrite datoteke in mape na seznamu datotek.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo dodatkov za ohranjevalnik zaslona.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
sl_si: Nastavite čas čakanja na kakršno koli aktivnost, preden se prikaže ohranjevalnik zaslona.

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
sl_si: Izberite ohranjevalnik zaslona. Ohranjevalnik zaslona »Zatemni« bo vsiljen, ko je celozaslonsko predvajanje videa začasno ustavljeno ali je pogovorno okno aktivno.

[ctx: #36131]
note: #. Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
sl_si: Izberite, če želite spremeniti posebne nastavitve ohranjevalnika zaslona. Katere možnosti so na voljo za konfiguracijo, je odvisno od funkcij, ki jih ponuja dodatek za ohranjevalnik zaslona.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
sl_si: Predogled izbranega ohranjevalnika zaslona.

[ctx: #36134]
note: Description of setting with label #22014 "Use dim if paused during video playback"
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
sl_si: Zatemnite zaslon, ko je predstavnost začasno ustavljena. Ne velja za način ohranjevalnika zaslona "Zatemnitev".

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
sl_si: Razdelek nastavitev videoposnetkov in ravnanja z njimi.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za ravnanje z video knjižnico.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
sl_si: Izberite, katera temperaturna enota se uporablja za prikaz temperatur v uporabniškem vmesniku.

[ctx: #36141]
note: Description of setting with label #20369 "Show information for unwatched items"
en: Show information for unwatched media in the video library or hide them if not selected to prevent spoilers. Available options are 'Movie plot', 'Episode plot' and 'Episode thumb'.
sl_si: Prikaži informacije za neogledane medije v video knjižnici ali jih skrij, če niso izbrani, da preprečiš spojlerje. Možnosti, ki so na voljo, so »Zaplet filma«, »Zaplet epizode« in »Slika epizode«.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
sl_si: Izberite, katera enota hitrosti se uporablja za prikaz hitrosti v uporabniškem vmesniku.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
sl_si: Prenese sličice za igralce iz spletnih baz podatkov, ko dodaja medije v knjižnico.

[ctx: #36144]
note: Description of setting with label #20412 "Flatten TV show seasons"
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
sl_si: Izberite, v katerih primerih želite skriti vozlišča sezone TV-oddaj. Če je TV-oddaja skrita, bo izbira TV-oddaje neposredno skočila v pogled epizod.

[ctx: #36145]
note: Description of setting with label #20458 "Group movies in sets"
en: When enabled, movies belonging to a "Movie set" are grouped together under one entry for the set in the movie library, this entry can then be opened to display the individual movies. When disabled, each movie will have its own entry in the movie library even if it belongs to a set.
sl_si: Ko je omogočeno, so filmi, ki pripadajo "filmskemu nizu", združeni pod en vnos za komplet v knjižnici filmov, ta vnos pa je mogoče odpreti za prikaz posameznih filmov. Ko je onemogočeno, bo imel vsak film svoj vnos v knjižnici filmov, tudi če pripada nizu.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
sl_si: Ob zagonu preverite za nove medijske datoteke.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
sl_si: Skrij prikaz poteka pregledovanja knjižnice med pregledovanjem.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
sl_si: Odstranite posnetke iz knjižnice, ki jih ni mogoče najdi (torej so bili preimenovani, izbrisani ali pa na odstranljivi napravi, ki trenutno ni priključena).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
sl_si: Izvozite podatkovno bazo video knjižnice v datoteke XML. To bo po želji prepisalo vaše trenutne XML datoteke.

[ctx: #36150]
note: Description of setting with label #648 "Import video library"
en: Import an XML file into the video library database.
sl_si: Uvozite datoteko XML v bazo podatkov videoteke.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za upravljanje predvajanja videa.

[ctx: #36152]
note: Description of setting with label #13433 "Play next video automatically"
en: Enable automatic playback of the next file in the list for selected playlist types.
sl_si: Omogoči samodejno predvajanje naslednje datoteke na seznamu za izbrane vrste seznamov predvajanja.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
sl_si: Prilagodi metodo uporabljeno za procesiranje in prikaz videa.

[ctx: #36154]
note: Description of setting with label #13435 "Enable HQ Scalers for scaling above"
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
sl_si: Pri povečanju velikosti videoposnetka za vsaj ta odstotek uporabite visokokakovostne merilnike. Vrednost pod 5 % je malo smiselna, saj se videoposnetek obdeluje z veliko obremenitvijo GPE brez vidnih izboljšav kakovosti slike.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
sl_si: Omogočite strojno pospeševanje videa VDPAU, pogosto uporabljeno pri NVIDIA in nekaterih AMD-jevih grafičnih karticah.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
sl_si: Omogočite strojno pospeševanje videa VAAPI, pogosto uporabljeno pri Intelu in nekaterih AMD-jevih grafičnih karticah.

[ctx: #36157]
note: Description of setting with label #20470 "Use movie sets for single movies"
en: When enabled, a "Movie set" entry is used even if the movie library contains only a single movie from that set. When disabled, a "Movie set" entry is used only if the movie library contains more than one movie from that set.
sl_si: Ko je omogočeno, se uporabi vnos »Komplet filmov«, tudi če knjižnica filmov vsebuje samo en film iz tega kompleta. Ko je onemogočen, se vnos »Filmski niz« uporablja samo, če filmska knjižnica vsebuje več kot en film iz tega niza.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
sl_si: Omogočite strojno pospeševanje videa DXVA2.

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
sl_si: Omogočite strojno pospeševanje videa CrystalHD.

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
sl_si: Omogoči strojno dekodiranje video datotek VTB.

[ctx: #36161]
note: Description of setting with label #508 "Startup action"
en: Select an action Kodi will perform on startup.
sl_si: Izberite dejanje, ki ga bo Kodi izvedel ob zagonu.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
sl_si: Omogočite strojno pospeševanje videa VideoToolbox.

[ctx: #36163]
note: Description of setting with label #20471 "Show empty TV shows"
en: Show TV shows with no episodes when browsing the video library.
sl_si: Med brskanjem po videoteki prikažite TV-oddaje brez epizod.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
sl_si: Omogoči, da se frekvenca osveževanja zaslona spremeni, tako da se najbolje ujema s številom sličic na sekundo posnetka. S tem si lahko zagotovite bolj gladko predvajanje videa.

[ctx: #36165]
note: Description of setting with label #13550 "Delay after change of refresh rate"
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
sl_si: Zakasnitev dogodka ponastavitve po spremembi hitrosti osveževanja

[ctx: #36166]
note: Description of setting with label #13510 "Sync playback to display"
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
sl_si: Sinhronizirajte video in zvok s hitrostjo osveževanja monitorja. VideoPlayer v tem primeru ne bo uporabil prehodnega zvoka, ker bo morda potrebno ponovno vzorčenje.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
sl_si: Izberite, kateri format časa se uporablja za prikaz časa v uporabniškem vmesniku.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
sl_si: Izberite, ali želite uporabiti 12- ali 24-urni zapis za prikaz časa v uporabniškem vmesniku.

[ctx: #36169]
note: Description of setting with label #13505 "Resample quality"
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
sl_si: Izberite kakovost ponovnega vzorčenja za primere, ko mora biti zvočni izhod z drugačno hitrostjo vzorčenja od tiste, ki jo uporablja vir.[CR][Low] Je hiter in bo imel minimalen vpliv na sistemske vire, kot je uporaba CPE.[CR][Medium] & [High] Bosta postopoma uporabljala več sistemskih virov.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
sl_si: Raztegnite videoposnetek do nastavljenega odstotka, da zmanjšate črne črte.

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
sl_si: Izberite način prikaza vsebin v razmerju 4:3 na širokih zaslonih.

[ctx: #36172]
note: Description of setting with label #13430 "Allow hardware acceleration - PRIME"
en: Enable PRIME decoding of video files
sl_si: Omogoči dekodiranje PRIME video datotek

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
sl_si: Izberite, kateri kratki format datuma se uporablja za prikaz datuma v uporabniškem vmesniku.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
sl_si: Omogočite teletekst, ko gledate televizijski prenos v živo.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
sl_si: Prilagodite teletekst na razmerje 4:3.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo seznamov video datotek.

[ctx: #36177]
note: Description of setting with label #22079 "Default select action"
en: Toggle between [Choose], [Play] (default), [Resume], [Show information] and [Queue item].[CR][Choose] will open a context menu to select an item, e.g. show information.[CR][Play] will automatically play videos from the beginning or if a resume point is present ask whether to play from beginning or to resume.[CR][Resume] Will automatically resume videos from the last position that you were viewing them.[CR][Show information] will open the video's information dialog.[CR][Queue item] will append the video to the video playlist.
sl_si: Preklapljajte med [Izberi], [Predvajaj] (privzeto), [Nadaljuj], [Prikaži informacije] in [Element čakalne vrste].[CR][Izberi] bo odprl kontekstni meni za izbiro elementa, npr. pokaži informacije.[CR][Predvajaj] bo samodejno predvajal videoposnetke od začetka ali če je prisotna točka nadaljevanja, vprašaj, ali naj predvaja od začetka ali nadaljuje.[CR][Nadaljuj] Samodejno bo nadaljeval videoposnetke z zadnjega položaja, kjer ste bili.[CR][Prikaži informacije] bo odprl pogovorno okno z informacijami o videoposnetku.[CR][Postavka čakalne vrste] bo dodal video na seznam predvajanja videoposnetkov.

[ctx: #36178]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
sl_si: Iz videoposnetkov izvlecite podatke o metapodatkih, kot sta kodek in razmerje stranic.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
sl_si: Kadar je datoteka skenirana v knjižnico bo prikazan naziv iz meta podatkov namesto imena datoteke.

[ctx: #36180]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract thumbnails to display in library mode.
sl_si: Ekstrahirajte sličice za prikaz v knjižničnem načinu.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36182]
note: Description of setting with label #20435 "Combine split video items"
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
sl_si: Združuje večdelne video datoteke, mape DVD ali filmske mape v en sam element v pogledih, ki niso v knjižnici.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
sl_si: Odstrani vozlišča naslova, zvrsti itd. iz pogleda knjižnice. Izbira kategorije vas popelje naravnost v pogled naslova.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo podnapisov.

[ctx: #36185]
note: Description of setting with label #14089 "Font"
en: Set the font type to be used for subtitles.
sl_si: Nastavite vrsto pisave, ki bo uporabljena za podnapise.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
sl_si: Nastavite velikost pisave za uporabo v podnapisih.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
sl_si: Nastavite stil pisave za uporabo v podnapisih.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
sl_si: Nastavite barvo pisave za uporabo v podnapisih.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
sl_si: Nastavite nabor znakov pisave za uporabo v podnapisih.

[ctx: #36190]
note: Description of setting with label #21368 "Override subtitles fonts"
en: Override subtitles fonts in subtitle formats such as ASS / SSA.
sl_si: Preglasi pisave podnapisov v formatih podnapisov, kot je ASS / SSA.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
sl_si: Določite mapo za podnapise. Lahko je mapa v skupni rabi.

[ctx: #36192]
note: Description of setting with label #21460 "Subtitle location on screen"
en: Location of subtitles on the screen. [Bottom of video] / [Top of video] When possible the subtitles will be positioned within the video area (depends on video encoding). Please note that some forced positions in the subtitles cannot be changed.
sl_si: Lokacija podnapisov na zaslonu. [Dno videoposnetka] / [Zgornji del videoposnetka] Če je mogoče, bodo podnapisi postavljeni znotraj območja videa (odvisno od kodiranja videa). Upoštevajte, da nekaterih vsiljenih položajev v podnapisih ni mogoče spremeniti.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za ravnanje z DVD-ji, Blu-ray in CD-ji.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
sl_si: Samodejno predvajajte DVD, ko ga vstavite v pogon.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
sl_si: Vsili regijo za predvajanje DVD videa.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
sl_si: Poskusite preskočiti "nepreskočljive" uvode pred menijem DVD-ja.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
sl_si: Izberite privzeti vir informacij o filmu. Za možnosti glejte upravitelja dodatkov.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
sl_si: Izberite privzeti vir informacij o TV-oddaji. Za možnosti glejte upravitelja dodatkov.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
sl_si: Izberite privzeti vir informacij o glasbenih posnetkih. Za možnosti glejte upravitelja dodatkov.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
sl_si: Nastavitve za PVR in TV v živo.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
sl_si: Ta kategorija vsebuje splošne nastavitve za PVR in TV v živo.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
sl_si: Omogoča funkcije "osebnega video snemalnika" (PVR). To zahteva, da je nameščen vsaj en dodatek za PVR.

[ctx: #36204]
note: Description of setting with label #22076 "Default play action"
en: Toggle between [Ask if resumable] (default) and [Resume].[CR][Ask if resumable] will ask whether to play from beginning or to resume (if a resume point is present).[CR][Resume] will automatically resume videos from the last position that you were viewing them.[CR]If no resume point is set, playback will automatically start from the beginning.
sl_si: Preklapljajte med [Vprašaj, če je mogoče nadaljevati] (privzeto) in [Nadaljuj].[CR] [Vprašaj, če je mogoče nadaljevati] bo vprašal, ali želite predvajati od začetka ali nadaljevati (če je prisotna točka nadaljevanja).[CR][Nadaljuj] bo samodejno nadaljujte videoposnetke od zadnjega položaja, kjer ste jih gledali.[CR]Če ni nastavljena nobena točka nadaljevanja, se bo predvajanje samodejno začelo od začetka.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number from the backend, but use local numbering for channels.
sl_si: Kanale razvrstite po številki kanala iz ozadja, vendar za kanale uporabite lokalno oštevilčenje.

[ctx: #36206]
en: Use the channel numbering from the backend.
sl_si: Uporabite oštevilčenje kanalov iz ozadja.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
sl_si: Odprite upravljalnika programov, ki omogoča urejanje zaporedja programov, ime programa, ikono, itd.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
sl_si: Naročite hrbtenici iskanje kanalov (če podpira).

[ctx: #36209]
en: Clear the databases for PVR data like channels, groups, reminders and guide. Please note that not all data can be restored from the backend afterwards.
sl_si: Počistite zbirke podatkov za podatke PVR, kot so kanali, skupine, opomniki in vodnik. Upoštevajte, da vseh podatkov pozneje ni mogoče obnoviti iz ozadja.

[ctx: #36210]
en: Open the client priorities dialog which allows modifying the priority for enabled PVR clients according to your personal preferences, for instance to order channels client by client. Higher value means higher priority.
sl_si: Odprite pogovorno okno s prioritetami odjemalca, ki omogoča spreminjanje prioritete za omogočene odjemalce PVR glede na vaše osebne nastavitve, na primer za razvrščanje kanalov po odjemalcih. Višja vrednost pomeni višjo prednost.

[ctx: #36211]
en: This category contains the settings for PVR channels and channel groups.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za PVR kanale in skupine kanalov.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
sl_si: Prikažite programske informacije ob menjavi programov, kot je trenutna TV oddaja.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
sl_si: Odprite upravitelja skupin, ki omogoča spreminjanje skupin in njihovih kanalov

[ctx: #36214]
en: Preselect the playing channel in windows and dialogs containing channel lists. If enabled and there is a playing channel, the playing channel will be selected when opening a window or dialog containing a channel list. If disabled, the channel previously selected in a window or dialog will be selected when opening a window containing a channel list.
sl_si: Predizberite predvajani kanal v oknih in pogovornih oknih s seznami kanalov. Če je omogočeno in obstaja kanal za predvajanje, bo kanal za predvajanje izbran, ko odprete okno ali pogovorno okno s seznamom kanalov. Če je onemogočeno, bo kanal, ki je bil predhodno izbran v oknu ali pogovornem oknu, izbran, ko odprete okno s seznamom kanalov.

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
sl_si: Izberite, kateri dolgi format datuma se uporablja za prikaz datuma v uporabniškem vmesniku.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
sl_si: Mapa, kjer so shranjene ikone programov.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
sl_si: Preglejte za manjkajoče ikone progamov.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve elektronskega programskega vodnika (EPG).

[ctx: #36219]
en: Number of past days to show in the guide and to import from backends.
sl_si: Število preteklih dni za prikaz v vodniku in za uvoz iz ozadja.

[ctx: #36220]
en: Number of future days to show in the guide and to import from backends.
sl_si: Število prihodnjih dni za prikaz v vodniku in za uvoz iz ozadja.

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
sl_si: Čas med uvozi podatkov vodnika iz ozadja.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
sl_si: Ne uvažajte vodniških podatkov med predvajanjem televizije, da zmanjšate porabo procesorja.

[ctx: #36223]
note: Description of setting with label #13438 "Allow Hardware Accelleration with DRM PRIME"
en: Enable PRIME hardware decoding of video files, used if ffmpeg PRIME hwaccel is available.
sl_si: Omogoči strojno dekodiranje PRIME video datotek, ki se uporablja, če je na voljo ffmpeg PRIME hwaccel.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
sl_si: Skrij oznake »Ni razpoložljivih informacij«, če za kanal niso na voljo vodniški podatki.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
sl_si: Izbrišite predpomnjene vodniške podatke in jih znova uvozite iz zaledja.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve predvajanja PVR in preklapljanja kanalov.

[ctx: #36227]
en: Switch to full screen display when starting playback of channels.
sl_si: Preklop na celozaslonski prikaz ob začetku predvajanja kanalov.

[ctx: #36228]
note: Description of setting with label #745 "Background Colour"
en: Set the colour to be used for the subtitle background.
sl_si: Nastavite barvo, ki bo uporabljena za ozadje podnapisov.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
sl_si: Prikaži informacije o kakovosti signala v oknu z informacijami o kodeku (če to podpirata dodatek in zaledje).

[ctx: #36230]
note: Description of setting with label #746 "Background Opacity"
en: Set the subtitle background opacity.
sl_si: Nastavite motnost ozadja podnapisov.

[ctx: #36231]
en: When flipping through channels using channel up/down buttons, channel switches must be confirmed using the OK button.
sl_si: Ko preklapljate med kanali z uporabo gumbov za kanal gor/dol, je treba preklop kanalov potrditi z gumbom OK.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
sl_si: Ob pritiskanju gumba za naslednji ali prejšnji kanal, se dejanski preklop kanala zgodi z zamikom, da ima uporabnik čas skočiti na določen kanal, ne da bi potreboval čakati vsakokratni preklop kanalov po vrsti.

[ctx: #36233]
en: This category contains settings for recordings.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za posnetke.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
sl_si: Trajanje takojšnjih posnetkov ob pritisku na gumb za snemanje. Ta vrednost bo upoštevana, če je »Dejanje takojšnjega snemanja« nastavljeno na »Snemaj za določeno časovno obdobje«

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
sl_si: Po preklopu programa zapri kontrolnik, prikazan na zaslonu.

[ctx: #36236]
en: If set to a value greater than zero last watched time of channels will be stored the given amount of time after start of channel playback. Otherwise the last watched time will be stored immediately at start of channel playback.
sl_si: Če je vrednost nastavljena na večjo od nič, bo zadnji čas gledanja kanalov shranjen glede na čas po začetku predvajanja kanala. V nasprotnem primeru bo zadnji čas gledanja shranjen takoj ob začetku predvajanja kanala.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
sl_si: Dodaten čas za snemanje pred načrtovanim začetnim časom, da se omogočijo manjše spremembe oddajanja. Ne podpirajo vsi dodatki in zaledja.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
sl_si: Dodaten čas za snemanje po načrtovanem končnem času, da se omogočijo manjše spremembe oddajanja. Ne podpirajo vsi dodatki in zaledja.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
sl_si: Prikažite obvestilo, ko so časovniki dodani, končani ali zaključeni s strani hrbtenice.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve upravljanja napajanja PVR, na primer, kdaj prebuditi zaledni strežnik PVR.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
sl_si: Izvedite spodnji ukaz za bujenje, ko zapustite to aplikacijo ali preidete v način mirovanja. Časovni žig naslednjega načrtovanega snemanja se posreduje kot parameter.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
sl_si: Ukaz ne bo zagnan, če se bo snemanje začelo med tem časom.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
sl_si: Ukaz za izvedbo (cmd [časovni žig]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
sl_si: Čas za odštevanje od časa začetka naslednjega načrtovanega snemanja.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
sl_si: Zaženite ukaz bujenja vsak dan ob določenem času.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
sl_si: Določite, kdaj zagnati dnevni ukaz bujenja.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve starševskega nadzora, če zaledni strežnik PVR podpira starševski nadzor.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
sl_si: Zahteva kodo PIN za dostop do starševsko zaklenjenih kanalov. Kanale lahko označite kot zaklenjene v urejevalniku kanalov na zavihku splošno. Starševsko zaklenjenih kanalov ni mogoče predvajati ali posneti brez vnosa kode PIN, informacije vodnika pa so za te kanale skrite.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
sl_si: Vnesite novo kodo pin za odklep zaklenjenih programov.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
sl_si: Ponovno vprašaj za kodo pin ob dostopu starševsko zaklenjenih programov, če za kodo ni bilo vprašano med tem časom.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za vaše zaledje PVR posebej, če to podpirata dodatek in zaledje PVR.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
sl_si: Ta možnost vas pripelje do posebnih nastavitev za zaledje PVR, če to podpirata dodatek in zaledje PVR.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
sl_si: Razdelek nastavitev glasbenih datotek in ravnanja z njimi.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
sl_si: Dejanje, ki se izvede ob pritisku gumba za snemanje. [Posnemi trenutno oddajo] posname trenutno oddajo od "zdaj" do konca oddaje. Če podatki TV-vodnika trenutno niso na voljo, bo načrtovano snemanje fiksne dolžine, ki se začne "zdaj", z vrednostjo, nastavljeno za "Trajanje takojšnjega snemanja". [Snemaj za določeno časovno obdobje] bo razporedil snemanje s fiksno dolžino, ki se začne "zdaj" z vrednostjo, nastavljeno za "Trajanje takojšnjega snemanja". [Vprašaj, kaj storiti] bo odprlo pogovorno okno, ki vsebuje različna dejanja snemanja, med katerimi lahko izbirate, na primer »Posnemi trenutno oddajo«, »Posnemi naslednjo oddajo« in nekaj posnetkov s fiksnim trajanjem.

[ctx: #36255]
note: Description of setting with label #13414 "Show song and album artists"
en: When enabled, both song and album artists are shown. When disabled, only album artists are shown and artists that appear only on individual songs from an album are excluded.
sl_si: Ko je omogočeno, so prikazani izvajalci skladb in albumov. Ko je onemogočeno, so prikazani samo izvajalci albuma, izvajalci, ki se pojavljajo samo na posameznih pesmih iz albuma, pa so izključeni.

[ctx: #36256]
note: Description of setting with label #20192 "Fetch additional information during updates"
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
sl_si: Samodejno pridobivanje podatkov o albumu in izvajalcu od ponudnikov informacij, ko dodajate pesmi v knjižnico.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
sl_si: Izberite privzetega ponudnika informacij o albumu.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
sl_si: Izberite privzetega ponudnika informacij o izvajalcu.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
sl_si: Ob zagonu preverite nove in odstranjene medijske datoteke.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
sl_si: Če je omogočeno, se ta hitrost sličic uporablja za tokove, ki jih nismo mogli zaznati sličic na sekundo.

[ctx: #36262]
note: Description of setting with label #20196 "Export music library"
en: Export parts of the music library to an XML file or NFO files. This will optionally overwrite your current NFO and artwork files.
sl_si: Izvozite dele glasbene knjižnice v datoteko XML ali datoteke NFO. S tem boste po želji prepisali vaše trenutne datoteke NFO in slike.

[ctx: #36263]
note: Description of setting with label #20197 "Import music library"
en: Import an XML file into the music library database.
sl_si: Uvozite datoteko XML v podatkovno bazo glasbene knjižnice.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za upravljanje predvajanja glasbe.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
sl_si: Samodejno predvaja naslednji element v trenutni mapi, na primer v pogledu »Datoteke« po predvajanju skladbe se samodejno predvaja naslednja skladba v isti mapi.

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
sl_si: Pesmi se ob izboru namesto takojšnjega predvajanja postavijo v vrsto.

[ctx: #36267]
note: Description of setting with label #638 "Volume adjustments"
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
sl_si: Preberite informacije ReplayGain, kodirane v vaših zvočnih datotekah s programom, kot je MP3Gain, in ustrezno normalizirajte ravni zvoka.

[ctx: #36268]
note: Description of setting with label #641 "Files with ReplayGain information"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
sl_si: Referenčna glasnost (nivo PreAmp), ki se uporablja za datoteke s kodiranimi informacijami ReplayGain. Privzeta vrednost je 89 dB po standardu. Menjajte previdno.

[ctx: #36269]
note: Description of setting with label #642 "PreAmp Level - Non ReplayGained files"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
sl_si: Referenčna glasnost (nivo PreAmp), ki se uporablja za datoteke brez kodiranih informacij ReplayGain. Privzeta vrednost je 89 dB po standardu. Menjajte previdno.

[ctx: #36270]
note: Description of setting with label #643 "Avoid clipping protection on ReplayGained files"
en: Play file at lower volume, if necessary, to avoid audio limiting clipping protection. Otherwise clipping protection will be provided by the audioengine in those parts that need it.
sl_si: Po potrebi predvajajte datoteko pri nižji glasnosti, da se izognete zaščiti pred izrezki, ki omejuje zvok. V nasprotnem primeru bo avdiomotor zagotovil zaščito pred izrezovanjem v tistih delih, ki jo potrebujejo.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
sl_si: Gladko prehajanje iz enega zvočnega posnetka v drugega. Lahko nastavite vrednost prekrivanja od 1-15 sekund.

[ctx: #36272]
note: Description of setting with label #13400 "Crossfade between songs on the same album"
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
sl_si: Dovolite navzkrižni prehod iz ene pesmi v drugo, če sta obe iz istega albuma.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
sl_si: Izberite vizualizacijo ki se bo prikazovala ob predvajanju glasbe.

[ctx: #36274]
note: Description of setting with label #39125 "Enable tag reading in file view"
en: When browsing music files in file view read the tags of those not in the music library as you go. This can make large directories slow to display, especially over a network.
sl_si: Ko brskate po glasbenih datotekah v pogledu datotek, sproti preberite oznake tistih, ki niso v glasbeni knjižnici. Zaradi tega se lahko veliki imeniki počasi prikazujejo, zlasti v omrežju.

[ctx: #36275]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" for musicfiles.trackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
sl_si: Določite, kako so prikazana imena pesmi v uporabniškem vmesniku. Da bi funkcija delovala pravilno, morate omogočiti branje značk.

[ctx: #36276]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in file lists.
sl_si: Uporablja se za oblikovanje drugega stolpca v seznamih datotek.

[ctx: #36277]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.nowplayingtrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
sl_si: Določite, kako se prikažejo imena pesmi v seznamu trenutnega predvajanja.

[ctx: #36278]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
sl_si: Uporablja se za oblikovanje drugega stolpca v seznamu trenutnega predvajanja.

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
sl_si: Določite, kako so prikazana imena pesmi v seznamih knjižnice.

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
sl_si: Uporablja se za oblikovanje drugega stolpca v seznamih knjižnice.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
sl_si: Iskanje palcev na oddaljenih skupnih rabah in optičnih medijih. To lahko pogosto upočasni prikaz omrežnih map.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
sl_si: Kategorija nastavitev ravnanja s CD-ji.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
sl_si: Samodejno predvajajte CD-je, ko jih vstavite v pogon.

[ctx: #36284]
note: Description of setting with label #227 "Load audio CD information from online service"
en: Read the information belonging to an audio CD, like song title and artist, from the Internet database gnudb.org.
sl_si: Preberite informacije, ki pripadajo zvočnemu CD-ju, kot sta naslov pesmi in izvajalec, iz internetne zbirke podatkov gnudb.org.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
sl_si: Izberite lokacijo na vašem trdem disku, kamor bodo shranjeni zajeti posnetki.

[ctx: #36286]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in audiocds.trackpathformat
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
sl_si: Nadzok kako se shrani glasba iz oznak. Oznake: [B]%N[/B]: PesemŠt, [B]%S[/B]: DiskŠt, [B]%A[/B]: Izvajalec, [B]%T[/B]: Naslov, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Zvrst, [B]%Y[/B]: Leto, [B]%F[/B]: ImeDatoteke, [B]%D[/B]: Trajanje, [B]%J[/B]: Datum, [B]%R[/B]: Ocena, [B]%I[/B]: VelikostDatoteke.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
sl_si: Izberite zvočni enkoder za zajemanje posnetkov.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
sl_si: Izberite kvaliteto zajemanja posnetkov.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
sl_si: Izberi bitno hitrost, katero uporablja izbrani avdio kodirnik za stiskanje zvoka.

[ctx: #36290]
note: Description of setting with label #665 "Compression level"
en: For FLAC define compression level, default 5.
sl_si: Za FLAC določi stopnjo stiskanja; privzeto je določena vrednost 5

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
sl_si: Samodejno izvrzite ploščo po končanem zajemanju.

[ctx: #36292]
note: Description of settings category "Interface -> Startup" with label #14224
en: This category contains startup settings.
sl_si: Ta kategorija vsebuje zagonske nastavitve.

[ctx: #36293]
note: Description of setting with label #20223 "Artist information folder"
en: Select the folder where artist information (nfo files and images) should be saved in.
sl_si: Izberite mapo, v katero naj bodo shranjeni podatki o izvajalcu (nfo datoteke in slike).

[ctx: #36294]
note: Description of setting with label #20228 "Use artist sortname"
en: When sorting music items by artist use sortname e.g. Parton, Dolly rather than name.
sl_si: Pri razvrščanju glasbenih elementov po izvajalcu uporabite sortname, npr. Parton, Dolly namesto imena.

[ctx: #36295]
note: Description of setting with label #752 "Opacity"
en: Set the subtitle opacity.
sl_si: Nastavite motnost podnapisov.

[ctx: #36296]
en: This category contains settings for reminders.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za opomnike.

[ctx: #36297]
en: Choose a time in seconds after which PVR reminder popups will be automatically closed.
sl_si: Izberite čas v sekundah, po katerem se bodo pojavna okna opomnikov PVR samodejno zaprla.

[ctx: #36298]
en: If enabled, a recording for the programme to remind will be scheduled when auto-closing the reminder popup, if supported by the PVR add-on and backend.
sl_si: Če je omogočeno, bo ob samodejnem zapiranju pojavnega okna opomnika načrtovano snemanje za program, ki naj ga opomni, če to podpirata dodatek in zaledje PVR.

[ctx: #36299]
note: Description of setting with label #13436 "Adjust display HDR mode"
en: Allow the HDR mode of the display to be changed to best match the media. When disabled, Kodi applies tonemapping if needed (and if supported on your hardware) to adapt the media to the current HDR mode of the display.
sl_si: Dovolite, da se način HDR zaslona spremeni tako, da se najbolje ujema z medijem. Ko je onemogočen, Kodi po potrebi uporabi preslikavo tonov (in če je podprta v vaši strojni opremi), da prilagodi medij trenutnemu načinu HDR zaslona.

[ctx: #36300]
note: Description of setting with label #20226 "Movie set information folder"
en: Select the folder where movie set information (images) are saved locally.
sl_si: Izberite mapo, v katero so lokalno shranjene informacije o nizu filmov (slike).

[ctx: #36301]
en: No 'Movie set information folder' is configured to store movie set images so they will not be exported. Do you want to proceed?
sl_si: Nobena 'Mapa z informacijami o filmskem kompletu' ni konfigurirana za shranjevanje slik filmskega kompleta, zato ne bodo izvožene. Želite nadaljevati?

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
sl_si: Razdelek nastavitev slik in ravnanja z njimi.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo seznamov slikovnih datotek.

[ctx: #36306]
en: If not using backend channel numbers then start all groups channel numbers from 1.
sl_si: Če ne uporabljate številk zalednih kanalov, začnite številke kanalov vseh skupin od 1.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
sl_si: Samodejno generirajte sličice fotografij ob vstopu v mapo s slikami.

[ctx: #36308]
note: Description of setting with label #20472 "Show all performers for music videos"
en: When enabled, shows all performers in the artist list for music videos, not just the main artist
sl_si: Ko je omogočeno, prikaže vse izvajalce na seznamu izvajalcev za glasbene videoposnetke, ne le glavnega izvajalca

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
sl_si: V seznamih slik prikaži video datoteke.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo diaprojekcije slik.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
sl_si: Izberite čas prikaza vsake slike v projekciji slik.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
sl_si: Slike se bodo med projekcijo premikale in približevale.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
sl_si: Oglejte si projekcijo slik v naključnem vrstnem redu.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
sl_si: Razdelek nastavitev vremena.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za upravljanje vremenske storitve.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
sl_si: Izberite do tri lokacije za prikaz vremena.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
sl_si: Določite privzeti vir vremenskih informacij. Za možnosti glejte upravitelja dodatkov.

[ctx: #36319]
note: Description of settings section with label #14036  "Services"
en: Section containing settings for how services are handled.
sl_si: Razdelek z nastavitvami za obravnavo storitev.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve, ki jih uporabljajo vse storitve.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
sl_si: Ime za prikaz te naprave pri uporabi različnih omrežnih storitev.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo storitve UPnP. UPnP se na večini potrošniške elektronike imenuje tudi DLNA.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
sl_si: Omogoči strežnik UPnP. To vam omogoča pretakanje medijev v vaših knjižnicah v odjemalca UPnP.

[ctx: #36324]
note: Description of setting with label #20188 "Announce library updates"
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
sl_si: Ko pride do ročne ali samodejne posodobitve knjižnice, obvestite odjemalce UPnP.

[ctx: #36325]
note: Description of setting with label #21881 "Allow playback control via UPnP"
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
sl_si: Omogočite odjemalec UPnP. To omogoča pretakanje vsebin s kateregakoli strežnika UPnP s kotrolno točko in upravljanje s predvanjanjem na tem strežniku.

[ctx: #36326]
note: Description of setting with label #21361 "Look for remote UPnP players"
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control its playback.
sl_si: Omogoči nadzorno točko UPnP. To vam omogoča pretakanje medijev v kateri koli odjemalec UPnP in nadzor njihovega predvajanja.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo storitve spletnega strežnika in storitve nadzora aplikacij.

[ctx: #36328]
note: Description of setting with label #263 "Allow remote control via HTTP"
en: Enable remote users to control this application through the built-in web server. Never expose the web server port to the Internet.
sl_si: Omogočite oddaljenim uporabnikom nadzor te aplikacije prek vgrajenega spletnega strežnika. Vrat spletnega strežnika nikoli ne izpostavljajte internetu.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
sl_si: Določite vrata spletnega strežnika.

[ctx: #36330]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Define the web server username. Must be set when authentication is enabled.
sl_si: Določite uporabniško ime spletnega strežnika. Mora biti nastavljeno, ko je omogočeno preverjanje pristnosti.

[ctx: #36331]
note: Description of setting with label #1048 "Password"
en: Define the web server password. Must be set when authentication is enabled.
sl_si: Določite geslo spletnega strežnika. Mora biti nastavljeno, ko je omogočeno preverjanje pristnosti.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
sl_si: Izberite enega izmed spletnih vmesnikov, nameščenih preko upravljalnika dodatkov.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve oddaljenega upravljanja.

[ctx: #36334]
note: Description of setting with label #791 "Allow remote control from programs on this system"
en: Allow programs on this device to control this application via the JSON-RPC over WebSocket, JSON-RPC over TCP, or EventServer protocol, without authentication.
sl_si: Dovoli programom v tej napravi nadzor te aplikacije prek protokola JSON-RPC prek WebSocket, JSON-RPC prek TCP ali EventServer brez preverjanja pristnosti.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
sl_si: Določite vrata oddaljenega upravljanja.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
sl_si: Določite območje vrat oddaljenega upravljanja.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
sl_si: Izberi največje število dovoljenih povezav.

[ctx: #36338]
note: Description of setting with label #794 "Allow remote control from programs on other systems"
en: Allow programs on the network to control this application via the JSON-RPC over WebSocket, JSON-RPC over TCP, or EventServer protocol, without authentication. It allows anyone with access to the network to completely control this application and, therefore, this device. Never expose these interfaces to the Internet.
sl_si: Programom v omrežju dovolite nadzor nad to aplikacijo prek protokola JSON-RPC prek WebSocket, JSON-RPC prek TCP ali EventServer brez preverjanja pristnosti. Vsakemu z dostopom do omrežja omogoča popoln nadzor nad to aplikacijo in s tem to napravo. Teh vmesnikov nikoli ne izpostavljajte internetu.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
sl_si: Osnovni zamik ponovitve (ms)

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
sl_si: Ponavljajoči zamik ponovitve (ms)

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo storitve odkrivanja omrežja Zeroconf, potrebne za AirPlay.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
sl_si: Omogoča aplikacijam v omrežju odkrivanje omogočenih storitev prek Zeroconf.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
sl_si: Če je omogočeno, je mogoče prejemati vsebino iz drugih naprav ali aplikacij AirPlay.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
sl_si: Omogočite zaščito z geslom za AirPlay.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
sl_si: Nastavite geslo za AirPlay.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo storitve odjemalca SMB (Samba).

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
sl_si: Če je v omrežju strežnik WINS, tukaj vnesite njegov naslov IP. Sicer pustite prazno.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
sl_si: Če je v omrežju strežnik WINS, tukaj vnesite njegovo ime delovne skupine. Sicer pustite prazno.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
sl_si: Razdelek, ki vsebuje sistemske nastavitve za napravo, v kateri je nameščena ta aplikacija.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
sl_si: Samodejno pošlji Wake-on-LAN strežnikom(-om) tik pred poskusom dostopa do datotek ali storitev v skupni rabi.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
sl_si: Spremeni način prikaza te aplikacije na izbranem zaslonu. Bodisi v oknu ali celozaslonskem načinu.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
sl_si: Spremeni ločljivost, v kateri je prikazan uporabniški vmesnik.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
sl_si: Spremeni frekvenco osveževanja, s katero je prikazan uporabniški vmesnik.

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
sl_si: Če je omogočeno, bo celozaslonski način uporabljen z uporabo okna namesto pravega celozaslonskega načina. Glavna prednost so konfiguracije z več zasloni, tako da je mogoče druge aplikacije lažje uporabljati vzporedno. To porabi več virov, zato je predvajanje morda manj tekoče.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
sl_si: V konfiguraciji z več zasloni so zasloni, ki ne prikazujejo te aplikacije, zatemnjeni.

[ctx: #36356]
note: Description of settings category with label #1201 "NFS Client"
en: This category contains the settings for how the NFS client is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo odjemalca NFS.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
sl_si: Umerjanje uporabniškega vmesnika. To orodje uporabite, če je prikazana slika prevelika ali premajhna za vaš zaslon.

[ctx: #36358]
en: Allow using channel numbering from multiple backends. Note that the All channels group can contain multiple of the same channel number if using this option. This means that jump to channel number may not work correctly for the All channels group.
sl_si: Dovoli uporabo oštevilčenja kanalov iz več ozadij. Upoštevajte, da lahko skupina Vsi kanali vsebuje več iste številke kanala, če uporabljate to možnost. To pomeni, da skok na številko kanala morda ne bo deloval pravilno za skupino Vsi kanali.

[ctx: #36359]
note: Description of setting with label #36042 "Use limited colour range (16-235)"
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
sl_si: Uporabi omejeni barvni obseg (16-235) namesto polnega barvnega obsega (0-255). Omejeni obseg uporabljamo, če je zaslon običajni televizor HDMI in nima načina PC ali drugega načina za prikaz barv v polnem obsegu; če je vaš zaslon računalniški, potem pustite možnost onemogočeno, da dobite ustrezno črnino.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo zvočnega izhoda.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
sl_si: Izberite, kako so nastavljene lastnosti zvočnega izhoda: [Fiksno] Izhodne lastnosti so ves čas nastavljene na določeno hitrost vzorčenja in konfiguracijo zvočnikov; [Najboljše ujemanje] Izhodne lastnosti so nastavljene tako, da se vedno čim bolj ujemajo z izvornimi lastnostmi; [Optimizirano] Izhodne lastnosti so nastavljene na začetku predvajanja in se ne bodo spremenile, če se spremenijo lastnosti vira.

[ctx: #36362]
note: Description of setting with label #34100 "Number of channels"
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
sl_si: Izberite število kanalov, ki jih podpira zvočna povezava, ali število zvočnikov, če so povezani z analognimi povezavami. Ta nastavitev ne velja za prehodni zvok. Opomba: S/PDIF podpira samo kanale 2.0, vendar lahko še vedno oddaja večkanalni zvok v formatu, ki ga podpira prehod.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
sl_si: Ojačaj pretoke AC3, ki so bili združeni v 2 kanala.

[ctx: #36364]
note: Description of setting with label #252 "Stereo upmix"
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
sl_si: Izberite možnost, da omogočite mešanje 2-kanalnega zvoka na število zvočnih kanalov, ki jih določa prilagoditev kanalov.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
sl_si: Izberite to možnost, če vaš sprejemnik lahko dekodira tokove Dolby Digital (AC3).

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
sl_si: Izberite to možnost, če vaš sprejemnik podpira dekodiranje sledi DTS.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
sl_si: Izberite največje število zvočnih kanalov/zvočnikov, ki so na voljo za dekodiran zvok. Če se uporabljajo optični/koaksialni digitalni izhodi, mora biti to nastavljeno na 2.0

[ctx: #36368]
note: Description of setting with label #348 "Enable passthrough"
en: Select to allow passthrough audio for playback of compressed audio such as Dolby Digital (AC3), DTS, etc. The Client of the AudioEngine, for example Videoplayer, might decide to decode the audio stream under certain conditions. In Videoplayer case, passthrough won't be used for live streams and when you sync playback to display.
sl_si: Izberite, če želite dovoliti prehodni zvok za predvajanje stisnjenega zvoka, kot je Dolby Digital (AC3), DTS itd. Odjemalec avdiomotorja, na primer Videoplayer, se lahko pod določenimi pogoji odloči za dekodiranje zvočnega toka. V primeru predvajalnika videoposnetkov se prehod ne bo uporabljal za tokove v živo in ko sinhronizirate predvajanje z zaslonom.

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
sl_si: Izberite to možnost, če vaš sprejemnik podpira dekodiranje sledi TrueHD.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
sl_si: Izberite to možnost, če vaš sprejemnik podpira dekodiranje sledi DTS-HD.

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
sl_si: Izberite napravo, ki se bo uporabila za predvajanje dekodiranega zvoka kot je mp3.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
sl_si: Izberite napravo, ki bo uporabljena za predvajanje kodiranih formatov, to je kateri koli od spodnjih formatov v zmogljivih možnostih sprejemnika.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
sl_si: Prilagodi zvoke uporabniškega vmesnika, kot so zvoki pomembnih obvestil in navigacije v menijih.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za ravnanje z vhodnimi napravami.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
sl_si: Prilagodite vse priklopljene periferne naprave.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
sl_si: Če je možnost potrjena, boste s smernimi tipkami na tipkovnici pomikali izbor na virtualni tipkovnici. Če možnost ni potrjena, boste z njimi pomikali kazalko v besedilu.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
sl_si: Za upravljanje vmesnika uporabite miško ali napravo z zaslonom na dotik. Opomba: Če onemogočite, boste izgubili nadzor nad to aplikacijo, ko ni tipkovnice ali daljinskega upravljalnika.

[ctx: #36378]
note: Description of setting with label #35100 "Enable controller support"
en: Use a game controller to control the interface.
sl_si: Za upravljanje vmesnika uporabite igralni krmilnik.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo dostopa do interneta. Tu lahko izberete tudi privzeti spletni vmesnik.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
sl_si: Če vaša internetna povezava uporablja proxy strežnik, ga konfigurirajte tukaj.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
sl_si: Določite vrsto uporabljenega proxyja.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
sl_si: Določite naslov strežnika proxy.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
sl_si: Določite vrata strežnika proxy.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
sl_si: Določite uporabniško ime strežnika proxy.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
sl_si: Določite geslo strežnika proxy.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
sl_si: Če ima vaša internetna povezava na voljo omejeno pasovno širino, uporabite to nastavitev, da ta aplikacija uporablja pasovno širino v določenih mejah.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za varčevanje z energijo.

[ctx: #36388]
note: Description of setting with label #1450 "Put display to sleep when idle"
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
sl_si: V mirovanju izklopi zaslon. Uporabno za TV sprejemnike, ki se izklopijo, če ne zaznajo signala za prikaz.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
sl_si: Nastavite čas čakanja na kakršno koli aktivnost, preden se izklopite.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
sl_si: Določite dejanje, ki naj se izvede, ko poteče časovnik funkcije zaustavitve.

[ctx: #36391]
note: Description of settings category with label #14092 "Logging"
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za omogočanje beleženja dogodkov in odpravljanja napak. Omogočite lahko tudi beleženje odpravljanja napak, specifično za komponento, da pomagate pri podrobnejšem odpravljanju povezanih težav.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
sl_si: Vklopite ali izklopite zapisovanje razhroščevanja. Uporabno za odpravljanje težav.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
sl_si: Izberite mapo, v katero naj bodo shranjeni posnetki zaslona.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
sl_si: Omogoča vključitev podrobnih sporočil iz dodatnih knjižnic v dnevnik odpravljanja napak.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za upravljanje funkcije glavnega zaklepanja.

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
sl_si: Tukaj lahko omogočite ali onemogočite glavno zaklepanje in določite kodo PIN za odklepanje. Določite lahko tudi, katera področja aplikacije potrebujejo PIN za dostop do njih.

[ctx: #36397]
note: Description of setting with label #20076 "Ask for master lock code on startup"
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
sl_si: Če je omogočeno, je za odklepanje te aplikacije ob zagonu potrebna glavna koda za zaklepanje.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
sl_si: Določite največje število ponovnih poskusov, preden se ta aplikacija zapre.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za upravljanje funkcije predpomnilnika.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
sl_si: Omogoči predpomnilnik za predvajanje videa, zvoka ali DVD-jev s trdega diska.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
sl_si: Omogoči predpomnilnik za predvajanje videa z DVD-ROM-a.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
sl_si: Omogoči predpomnilnik za predvajanje videa iz lokalnega omrežja.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
sl_si: Omogoči predpomnilnik za predvajanje videa iz interneta.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
sl_si: Omogoči predpomnilnik za predvajanje zvoka z DVD-ROM-a.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
sl_si: Omogoči predpomnilnik za predvajanje zvoka iz lokalnega omrežja.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
sl_si: Omogoči predpomnilnik za predvajanje zvoka iz interneta.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
sl_si: Omogočite predpomnjenje predvajanja DVD-ja z DVD-ROM-a.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
sl_si: Omogoči predpomnilnik za predvajanje DVD-jev iz lokalnega omrežja.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
sl_si: Omogočite predpomnjenje neznanih tipov z interneta.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
sl_si: Informacije še niso na voljo.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
sl_si: Določite tip uporabljenega daljinskega upravljalca.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
sl_si: Vedno zaženite Kodi pomočnika, da bo lahko uporabljen daljinec za zagon Kodija.

[ctx: #36418]
note: Description of setting with label #13603 "Sequence delay time"
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
sl_si: Določite časovni zamik med nizi pritiskov gumbov na univerzalnem daljincu.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
sl_si: Določite lokacijo, ki se uporablja za pridobivanje informacij o vremenu.

[ctx: #36420]
note: Description of setting with label #20222 "Look for external subtitles"
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
sl_si: Poiščite zunanje podnapise za videoposnetke, ki jih zagotavlja strežnik UPnP. To lahko povzroči veliko obremenitev procesorja, datotečnega sistema in omrežja.

[ctx: #36421]
note: Description of setting with label #13437 "Prefer VDPAU Video Mixer"
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
sl_si: Obvod mešalnika VDPAU prihrani vire na sistemih nižje moči, vendar rahlo zmanjša kakovost slike.

[ctx: #36422]
en: Update official add-ons from
sl_si: Posodobite uradne dodatke iz

[ctx: #36423]
note: Description of setting with label #36422 "Update official add-ons from"
en: By default, add-ons from official repositories will be prevented from being auto-updated from private repositories. For cases such as updating from an add-ons beta repository this option can be switched to [Any repositories] (bear in mind this is a less secure option and enabling it could cause incompatibility and crashes).
sl_si: Privzeto bo dodatkom iz uradnih repozitorijev onemogočeno samodejno posodabljanje iz zasebnih repozitorijev. Za primere, kot je posodabljanje iz repozitorija beta dodatkov, je to možnost mogoče preklopiti na [Vsa repozitorija] (upoštevajte, da je to manj varna možnost in če jo omogočite, lahko povzroči nezdružljivost in zrušitve).

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an item is selected in the guide: [Show context menu] Will trigger the context menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] Will instantly tune to the related channel; [Show information] Will display a detailed information with plot and further options; [Record] Will create a recording timer for the selected item. ["Smart select"] The action is choosen dynamically, depending on whether the event is in the past, now or in the future.
sl_si: Izberite, kaj se bo zgodilo, ko je element izbran v vodniku: [Prikaži kontekstni meni] Sproži kontekstni meni, v katerem lahko izberete nadaljnja dejanja; [Preklopi na kanal] Takoj se nastavi na sorodni kanal; [Pokaži informacije] Prikazane bodo podrobne informacije z risbo in nadaljnjimi možnostmi; [Snemanje] Ustvari časovnik snemanja za izbrani element. ["Pametna izbira"] Dejanje se izbere dinamično, odvisno od tega, ali je dogodek v preteklosti, zdaj ali v prihodnosti.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
sl_si: Prikaži kontekstni meni

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
sl_si: Preklopi na program

[ctx: #36427]
en: Show information
sl_si: Prikaži informacije

[ctx: #36428]
en: Record
sl_si: Snemaj

[ctx: #36429]
note: Description of setting with label #667 "Enable Dolby Digital transcoding"
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
sl_si: To izberite, če avdio izhodna povezava podpira samo večkanalni zvok, kot je Dolby Digital 5.1 (AC-3), kot je povezava S/PDIF. Če vaš sistem podpira večkanalni zvok PCM prek HDMI, pustite to onemogočeno.

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
sl_si: Prilagodite pospeševanje video procesiranja, kar vključuje tudi dekodiranje in spreminjanje velikosti.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
sl_si: Prikaže vse dogodke v dnevniku dogodkov za trenutni profil z možnostmi za prikaz samo določenih ravni.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
sl_si: Izbor razporeditve tipk navidezne tipkovnice

[ctx: #36433]
note: Description for video related setting #13457: "vaapi sw filter"
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
sl_si: Izbrana možnost določa prednostno uporabo metode izrisovanja VAAPI, kar vpliva na manjšo obremenjenost CPE. V primeru težav je priporočeno možnost onemogočiti.

[ctx: #36434]
en: If enabled, switch to the channel with the programme to remind when auto-closing the reminder popup.
sl_si: Če je omogočeno, preklopite na kanal s programom, ki ga želite opomniti, ko samodejno zaprete pojavno okno opomnika.

[ctx: #36435]
en: Sort channel groups by the order supplied by the backend(s). If enabled, groups cannot be reordered in the Group manager
sl_si: Razvrstite skupine kanalov po vrstnem redu, ki ga določijo ozadja. Če je omogočeno, skupin ni mogoče preurediti v upravitelju skupin

[ctx: #36436]
note: Description for setting #407: "Hardware keyboard layouts" Setting in System -> Input -> Hardware keyboard layouts Select the layout of a physically attached keyboard
en: Select hardware keyboard layout.
sl_si: Izberite postavitev strojne tipkovnice.

[ctx: #36437]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Official repositories only (default)
sl_si: Samo uradna skladišča (privzeto)

[ctx: #36438]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Any repositories
sl_si: Kakršna koli skladišča

[ctx: #36439]
note: Description of setting with label #19352 "Play next programme automatically"
en: Enable automatic playback of the next programme when playing past programmes (catchup) or for Video On Demand (VOD) channels. Please note that catchup and VOD only work if supported by the channel provider.
sl_si: Omogoči samodejno predvajanje naslednjega programa pri predvajanju prejšnjih programov (nadoknadenje) ali za kanale Video On Demand (VOD). Upoštevajte, da nadoknadenje in VOD delujeta le, če ju podpira ponudnik kanala.

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
sl_si: Nastavite število korakov za nadzor glasnosti.

[ctx: #36443]
note: Description of setting with label #14126 "Whitelist"
en: Whitelisted modes give the user the control to choose which display modes are allowed or not allowed to be used
sl_si: Načini na seznamu dovoljenih dajejo uporabniku možnost, da izbere, kateri načini prikaza so dovoljeni ali ne dovoljeni za uporabo

[ctx: #36444]
note: Description of setting with label #14127 "Whitelist"
en: Select this option to allow using 3:2 pulldown refresh rates (playing 23.976 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 24 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 23.976 Hz or 24 Hz mode.
sl_si: Izberite to možnost, če želite dovoliti uporabo stopenj osveževanja 3:2 (predvajanje videa 23,976 FPS na monitorju s frekvenco 59,94 Hz ali predvajanje videa s 24 FPS na monitorju s frekvenco 60 Hz). To možnost boste morda želeli uporabiti, če vaš monitor nima načina 23,976 Hz ali 24 Hz.

[ctx: #36445]
note: Description of setting with label #14128 "Whitelist"
en: Select this option to allow using double refresh rates (playing 29.97 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 30 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 29.97 Hz or 30 Hz mode.
sl_si: Izberite to možnost, če želite dovoliti uporabo dvojne hitrosti osveževanja (predvajanje videa 29,97 FPS na monitorju s 59,94 Hz ali predvajanje videa s 30 FPS na monitorju s 60 Hz). To možnost boste morda želeli uporabiti, če vaš monitor nima načina 29,97 Hz ali 30 Hz.

[ctx: #36460]
note: Description of settings with label #14112 "Enable event logging"
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
sl_si: Beleženje dogodkov omogoča spremljanje dogajanja.

[ctx: #36461]
note: Description of settings with label #14113 "Enable notification event logging"
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
sl_si: Obvestilni dogodek opisuje redne procese in dejanja, ki jih izvaja sistem ali uporabnik.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
sl_si: Stereoskopski 3D način / Trenutno

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
sl_si: Stereoskopski 3D način

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
sl_si: Onemogočeno

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
sl_si: Nad / pod

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
sl_si: Slika ob sliki

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
sl_si: Anaglif rdeč / cian

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
sl_si: Anaglif zelena / magenta

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
sl_si: Prepleteni

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
sl_si: Temelji na strojni opremi

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
sl_si: Monoskopsko / 2D

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
sl_si: Anaglif rumeno / modro

[ctx: #36511]
note: name of a stereoscopic mode
en: Checkerboard
sl_si: Šahovnica

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
sl_si: Način predvajanja stereoskopskih 3D videov

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
sl_si: Vprašaj me

[ctx: #36523]
note: Description of setting with label #458 "Limit sampling rate (kHz)"
en: Maximum sampling rate for S/PDIF or sampling rate for fixed output configuration.
sl_si: Najvišja mera vzorčenja za S/PDIF ali mera vzorčenja za fiksno izhodno prilagoditev.

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
sl_si: Želeni način

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
sl_si: Enako kot film (samodejno)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
sl_si: Onemogoči stereoskopski način (3D), ko je predvajanje končano

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
sl_si: Izberi način predvajanja

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
sl_si: Izberite stereoskopski 3D način

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
sl_si: Izberi nadomestni način ...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
sl_si: Isto kot film

[ctx: #36533]
note: Description of setting with label #346 "Normalize levels on downmix"
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
sl_si: Izberite način mešanja zvoka, npr. od 5.1 do 2.0.[CR][Omogočeno] Ohranja raven glasnosti izvirnega zvočnega vira, vendar je dinamični razpon stisnjen.[CR][Onemogočeno] Ohranja dinamični razpon izvirnega zvočnega vira pri znižanem mešanju, vendar bo glasnost nižja. Opomba: dinamični razpon je razlika med najtišjim in najglasnejšim zvokom v zvočnem viru. Omogočite to nastavitev, če so filmski dialogi komaj slišni.

[ctx: #36534]
note: Description of setting with label #668 "Component-specific logging..."
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
sl_si: Določite dodatne knjižnice, katerih sporočila bodo vključena v zapisnik.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
sl_si: Stereoskopski 3D način videa

[ctx: #36536]
note: label of a toggle option that allows to invert the stereoscopic 3d mode
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
sl_si: Obraten stereoskopski 3D način (zamenjani očesi)

[ctx: #36537]
note: Description of setting with label #36520 "Playback mode of stereoscopic videos"
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
sl_si: Izberite, v katerem načinu se bodo predvajali stereoskopski videoposnetki 3D.[CR][Vprašaj me] Prikazalo se bo pogovorno okno za izbiro želenega načina za vsako predvajanje.[CR][Prednostni način] Uporabil bo prednostni način, določen v "Sistem -> Strojna oprema za video" v nastavitvah.[CR][Monoskopsko / 2D] Video bo predvajal v mono / 2D.[CR][Prezri] Onemogoči kakršno koli stereoskopsko 3D obdelavo in upravljanje.

[ctx: #36538]
note: Description of setting with label #36526 Disable stereoscopic mode when playback is stopped
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
sl_si: [Omogočeno] Preklop GUI (in nekaterih televizorjev) nazaj v način 2D, med videoposnetki na seznamu predvajanja ali ko se predvajanje konča.[CR][Onemogočeno] GUI in TV bosta ostala v stereoskopskem načinu 3D. Za video sezname predvajanja z mešano stereoskopsko 3D in 2D vsebino bo grafični uporabniški vmesnik ostal tudi v stereoskopskem 3D načinu, tudi ko se predvaja nestereoskopski 2D video.

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
sl_si: Spremeni stereoskopski 3D način uporabniškega vmesnika.

[ctx: #36540]
note: Description of setting with label #36524 "Preferred mode"
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
sl_si: Predlagani način za predvajanje stereoskopskih 3D medijev, kot je video.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
sl_si: Dovolite nadzor jakosti zvoka odjemalcev AirPlay.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
sl_si: Omogočite strojno dekodiranje video datotek.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
sl_si: Stereoskopska 3D globina podnapisov

[ctx: #36546]
note: Description of setting with label #36545 "Subtitle stereoscopic depth"
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
sl_si: Nastavi vizualno globino podnapisov za stereoskopske 3D video posnetke.Višja kot je vrednost, bližje bodo vidni podnapisi.

[ctx: #36547]
note: Description of setting with label #36097 "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: Sets the peak luminance level for GUI elements while the display is in HDR PQ mode. This affects all OSD, subtitles and graphics that are SDR in origin.
sl_si: Nastavi najvišjo raven svetilnosti za elemente GUI, ko je zaslon v načinu HDR PQ. To vpliva na vse OSD, podnapise in grafiko, ki izvirajo iz SDR.

[ctx: #36548]
note: Description of setting with label #37021 "Set GUI resolution limit"
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
sl_si: Omeji ločljivost grafičnega uporabniškega vmesnika za prihranitev pomnilnika. Ne vpliva na predvajanje videa. Zahteva ponovni zagon.

[ctx: #36549]
note: Description of setting with label #1268 "iOS 8 compatibility mode"
en: Enables support for receiving "Videos" and "Pictures" via AirPlay. This needs to be disabled when using iOS 9 or later clients to restore music streaming via AirPlay. "Videos" and "Pictures" are only supported for iOS clients using iOS 8.x and older.
sl_si: Omogoča podporo za prejemanje »Videoposnetkov« in »Slik« prek AirPlay. To morate onemogočiti pri uporabi odjemalcev iOS 9 ali novejših za obnovitev pretakanja glasbe prek AirPlay. »Videoposnetki« in »Slike« so podprti samo za odjemalce iOS, ki uporabljajo iOS 8.x in starejše.

[ctx: #36550]
note: Name of a setting
en: Stereoscopic 3D effect strength
sl_si: Jakost stereoskopskega učinka 3D

[ctx: #36551]
note: Description of setting with label #36550 "Stereoscopic 3D effect strength"
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
sl_si: Določa moč stereoskopskega 3D učinka v GUI. To se izvede z nadzorom globine zaznavanja znotraj grafičnega uporabniškega vmesnika, tako da višja kot je vrednost, več elementov bo izstopilo iz zaslona. [Zero] Onemogoči stereoskopski 3D učinek GUI.[CR]Za dobro vizualno izkušnjo mora biti vrednost višja za majhne zaslone in nižja za velike zaslone. Opomba: tega ne podpirajo vse preobleke.

[ctx: #36552]
note: Description of setting "System -> Video output -> NoOfBuffers" with label #36043
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
sl_si: Določa število predstavitvenih medpomnilnikov, ki jih uporablja grafični gonilnik. Izberite 2, če gonilnik uporablja dvojno medpomnjenje, ali 3 za trojno medpomnjenje.

[ctx: #36553]
note: label of a setting, allowing to specify tonemap method
en: Tone mapping
sl_si: Tonska preslikava

[ctx: #36554]
note: label of a setting, tone mapping method
en: off
sl_si: izklopljeno

[ctx: #36556]
note: label of a setting, allowing to specify tone mapping parameter
en: Tone mapping parameter
sl_si: Parameter tonske preslikave

[ctx: #36560]
en: Colour management
sl_si: Upravljanje barv

[ctx: #36561]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management" with label #36560
en: Reproduce video colours accurately using a display profile or a 3D lookup table.
sl_si: Natančno reproducirajte video barve z uporabo profila zaslona ali 3D iskalne tabele.

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
sl_si: Način upravljanja barv

[ctx: #36563]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management mode" with label #36562
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
sl_si: Uporabite vnaprej izračunano iskalno tabelo 3D za popravek barv videa ali izračunajte transformacijo za vsak video iz profila vašega zaslona. Prednostna je vnaprej izračunana iskalna tabela 3D, saj vam omogoča, da izkoristite napredne funkcije in visoko natančnost v ArgyllCMS. Popravek na podlagi profila zaslona je uporaben za preizkušanje različnih parametrov ali posnemanje nastavitev zaslona, za katere nimate pripravljenega 3D LUT.

[ctx: #36565]
note: Description of setting "System -> Video output -> 3D LUT" with label #36564
en: Select the 3DLUT file to be used by default. If you place multiple 3DLUT files in the same directory, then you can switch between them in the OSD menu during video playback. This allows for multiple display profiles to account for different viewing environments and source materials, for example gamma 2.2 for daytime viewing and 2.4 for nighttime.
sl_si: Izberite datoteko 3DLUT, ki bo privzeto uporabljena. Če postavite več datotek 3DLUT v isti imenik, lahko preklapljate med njimi v meniju OSD med predvajanjem videa. To omogoča več profilov prikaza, ki upoštevajo različna okolja gledanja in izvorne materiale, na primer gama 2.2 za dnevno gledanje in 2.4 za nočno gledanje.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
sl_si: Profil prikaza ICC

[ctx: #36567]
note: Description of setting "System -> Video output -> ICC display profile" with label #36566
en: By providing a display profile, you can modify video parameters such as gamma, color primaries and whitepoint during playback. An ICC source profile is created based on the parameters and linked with the display ICC profile set here. This support is experimental and lacks near black adjustment towards display native black (causing raised black level) and white level scaling when a different whitepoint from display native is selected (as a workaround, adjust video brightness down to avoid clipping).
sl_si: Z zagotavljanjem profila zaslona lahko med predvajanjem spremenite video parametre, kot so gama, primarne barve in bela točka. Izvorni profil ICC je ustvarjen na podlagi parametrov in povezan s tukaj nastavljenim prikaznim profilom ICC. Ta podpora je eksperimentalna in nima prilagoditve skoraj črne proti izvorni črni barvi zaslona (povzroči povišano raven črne) in skaliranju ravni beline, ko je izbrana drugačna bela točka od izvorne barve zaslona (kot rešitev zmanjšajte svetlost videa, da se izognete izrezovanju).

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
sl_si: Bela točka

[ctx: #36569]
note: Description of setting "System -> Video output -> Whitepoint" with label #36568
en: Changing video whitepoint to D93 is mainly useful for older Japanese NTSC material which looks too red when played back on a D65 display. Adjust video brightness setting down to avoid clipping to display native whitepoint.
sl_si: Spreminjanje bele točke videa na D93 je uporabno predvsem za starejše japonsko gradivo NTSC, ki je videti preveč rdeče, ko ga predvajate na zaslonu D65. Prilagodite nastavitev svetlosti videa, da se izognete izrezovanju za prikaz izvorne bele točke.

[ctx: #36570]
en: Primaries
sl_si: Primarne barve

[ctx: #36571]
note: Description of setting "System -> Video output -> Primaries" with label #36570
en: Select the primary color coordinates according to source material. Older HD material may have been mastered on displays with BT.601 primaries.
sl_si: Izberite primarne barvne koordinate glede na izvorni material. Starejše gradivo visoke ločljivosti je bilo morda obdelano na zaslonih s primarnimi BT.601.

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
sl_si: Način gama

[ctx: #36573]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma mode" with label #36572
en: Select the gamma curve formula. Use BT.1886 for gamma curve that accounts for display black and white levels and avoids perceptual clipping. Use input offset for a similar curve with a manually specified effective gamma. Output offset allows for perceptual clipping, but can be used to compensate for incorrect mastering monitor settings that lead to too bright dark details. Absolute gamma does not account for display black at all and will clip the lowest levels to display black on any display with higher than zero black level.
sl_si: Izberite formulo krivulje gama. Uporabite BT.1886 za krivuljo gama, ki upošteva ravni črno-belega prikaza in se izogne zaznavnemu izrezovanju. Uporabite vhodni odmik za podobno krivuljo z ročno določeno efektivno gama. Izhodni odmik omogoča zaznavno izrezovanje, vendar ga je mogoče uporabiti za kompenzacijo nepravilnih nastavitev monitorja za obvladovanje, ki vodijo do presvetlih temnih podrobnosti. Absolutna gama sploh ne upošteva črne barve na zaslonu in bo izrezala najnižje ravni za prikaz črne na katerem koli zaslonu z višjo stopnjo črne od nič.

[ctx: #36574]
en: Gamma
sl_si: Gama jakost

[ctx: #36575]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma" with label #36574
en: Gamma for selected gamma curve type. For input and output offset, the result at 50% will match an absolute gamma curve with this gamma value.
sl_si: Gama za izbrano vrsto krivulje gama. Za vhodni in izhodni zamik se bo rezultat pri 50 % ujemal z absolutno krivuljo gama s to vrednostjo gama.

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
sl_si: Velikost iskalne tabele

[ctx: #36577]
note: Description of setting "System -> Video output -> Lookup table size" with label #36576
en: Specify the resolution for the 3D lookup table. Use a lower resolution for quick preview and higher resolution for more accurate picture. Using a high resolution may take seconds to prepare when parameters are changed or a new video is started.
sl_si: Določite ločljivost za iskalno tabelo 3D. Uporabite nižjo ločljivost za hiter predogled in višjo ločljivost za natančnejšo sliko. Uporaba visoke ločljivosti lahko traja nekaj sekund za pripravo, ko se spremenijo parametri ali se začne nov video.

[ctx: #36578]
note: Description of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR" with label #36098
en: Improves video quality by using 10-bit video surfaces for Standard Dynamic Range (SDR) video.[CR][Auto detect] Enables 10 bit for SDR only if the connected display supports HDR.[CR][Always] Enables 10 bit for SDR even if the connected display doesn't support HDR.[CR][Never] Do not use 10 bit for SDR.[CR]HDR passthrough mode always uses 10-bit regardless of this setting.
sl_si: Izboljša kakovost videa z uporabo 10-bitnih video površin za video s standardnim dinamičnim razponom (SDR).[CR][Samodejno zaznavanje] Omogoči 10-bitno za SDR samo, če povezani zaslon podpira HDR.[CR][Vedno] Omogoči 10-bitno za SDR tudi če povezani zaslon ne podpira HDR.[CR][Nikoli] Ne uporabljajte 10-bitnega za SDR.[CR]Prehodni način HDR vedno uporablja 10-bitni, ne glede na to nastavitev.

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
sl_si: Datoteka 3D LUT

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
sl_si: Profil ICC

[ctx: #36583]
en: Input offset
sl_si: Vstopni zamik

[ctx: #36584]
en: Output offset
sl_si: Izhodni zamik

[ctx: #36585]
en: Absolute
sl_si: Absolutno

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
sl_si: D65 (standardno)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
sl_si: D93 (japonskiNTSC)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
sl_si: Samodejno

[ctx: #36598]
note: Description of setting with label #36099 "Dither"
en: Eliminate banding caused by RGB level conversion or other processing by adding a small amount of noise to the picture. This can be disabled for slower systems, or when Kodi is set to limited range RGB output and no video processing is needed.
sl_si: Odstranite pasove, ki jih povzroči pretvorba ravni RGB ali druga obdelava, tako da sliki dodate majhno količino šuma. To lahko onemogočite pri počasnejših sistemih ali ko je Kodi nastavljen na izhod RGB z omejenim obsegom in obdelava videa ni potrebna.

[ctx: #36599]
note: Description of setting with label #36100 "Dither depth"
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
sl_si: Natančnost izhoda z drsenjem videa v bitih. Uporabite najvišjo nastavitev, ki ne prikazuje pasov. Za večino sistemov je priporočena privzeta vrednost 8. Če je vaš GPE nastavljen na skaliranje izhodnih ravni RGB ali uporabljate zaslon prenosnika, lahko 7- ali 6-bitna nastavitev odpravi več pasov. Nižje nastavitve so na voljo samo za namene testiranja, da je enostavno videti, ali je uporabljeno drhtanje in ali se velikost pikslov hrupa drhtenja ujema z ločljivostjo zaslona.

[ctx: #36600]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za ravnanje z glasbeno knjižnico.

[ctx: #36601]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za obravnavo seznamov glasbenih datotek.

[ctx: #36602]
note: Description of settings category with label #1273 "AirPlay"
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za upravljanje storitve AirPlay.

[ctx: #36603]
note: Description of settings category with label #14220 Display
en: This category contains the settings for displays.
sl_si: Kategorija nastavitev za zaslone.

[ctx: #36605]
en: Updates
sl_si: Posodobitve

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
sl_si: Samodejno namesti posodobitve

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
sl_si: Obvesti, a ne namesti posodobitev

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
sl_si: Nikoli ne preveri obstoja posodobitev

[ctx: #36609]
en: Show notifications
sl_si: Pokaži obvestila

[ctx: #36610]
note: Description of settings category "Add-ons"
en: This category contains settings for the add-on system.
sl_si: Kategorija nastavitev za sistem dodatkov.

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
sl_si: Spremenite način obravnave samodejnega posodabljanja dodatkov.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
sl_si: Pokaži obvestilo, ko je bil dodatek posodobljen.

[ctx: #36613]
note: Description of setting with label #24996 "Manage dependencies"
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
sl_si: Upravljajte module in podporne knjižnice, ki so bile samodejno nameščene kot odvisnost od drugih dodatkov. Elementov, navedenih kot »Osiroteli«, ne potrebujejo več nobeni dodatki in jih je varno odstraniti.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
sl_si: Pokaži dodatke, ki se trenutno izvajajo v ozadju.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
sl_si: Neznani viri

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
sl_si: Dovoli namestitev dodatkov iz neznanih virov.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
sl_si: Zaradi varnosti je namestitev dodatkov iz neznanih virov onemogočena.

[ctx: #36618]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "System -> Add-ons -> Unknown sources"
en: Add-ons will be given access to personal data stored on this device. By allowing, you agree that you are solely responsible for any loss of data, unwanted behaviour, or damage to your device. Proceed?
sl_si: Dodatki bodo imeli dostop do osebnih podatkov, shranjenih v tej napravi. Če dovolite, se strinjate, da ste sami odgovorni za kakršno koli izgubo podatkov, neželeno vedenje ali poškodbe vaše naprave. Nadaljujem?

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
sl_si: Visokokakovostno zmanjšanje velikosti

[ctx: #36620]
note: Description of setting "Pictures -> Slideshow -> High Quality Downscaling" with label #36619
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
sl_si: Omogoči visokokakovostno zmanjšanje velikosti slik (uporablja več pomnilnika in ima zmeren vpliv na zmogljivost).

[ctx: #36621]
note: Label of a setting, allow the maximum smbclient protocol to be configured
en: Maximum protocol version
sl_si: Največja različica protokola

[ctx: #36622]
note: Description of setting with label #36621 "Maximum protocol version"
en: Set the maximum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 or SMBv1 compatibility may be required with older NAS and Windows shares.
sl_si: Nastavite največjo različico protokola SMB za pogajanja pri vzpostavljanju povezav. Pri starejših skupnih rabah NAS in Windows bo morda potrebna vsiljena združljivost SMBv2 ali SMBv1.

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
sl_si: Brez

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
sl_si: Odjemalec

[ctx: #36628]
note: Label of a setting, allow the minimum smbclient protocol to be configured
en: Minimum protocol version
sl_si: Najmanjša različica protokola

[ctx: #36629]
note: Description of setting with label #36628 "Minimum protocol version"
en: Set the minimum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 may be required to prevent SMBv1 use on some OS.
sl_si: Nastavite najnižjo različico protokola SMB za pogajanja pri vzpostavljanju povezav. Za preprečitev uporabe SMBv1 v nekaterih operacijskih sistemih bo morda potrebna vsiljena uporaba SMBv2.

[ctx: #36630]
note: Label of a setting, sets additional config required for some proprietary SMBv1 implementations (mostly routers)
en: Use legacy security
sl_si: Uporabite podedovano varnost

[ctx: #36631]
note: Description of setting with label #36630 "Use legacy security"
en: Force weak SMBv1 security for compatibility with the USB sharing features on some WiFi routers and NAS devices.
sl_si: Vsili šibko zaščito SMBv1 za združljivost s funkcijami skupne rabe USB na nekaterih usmerjevalnikih WiFi in napravah NAS.

[ctx: #36632]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control via HTTP"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should never be exposed on the Internet. A password should be set below. Proceed?
sl_si: Vsakdo, ki ima dostop do spletnega vmesnika, bo lahko popolnoma nadzoroval to aplikacijo in s tem to napravo, zato je ne smete nikoli izpostaviti v internetu. Spodaj morate nastaviti geslo. Nadaljujem?

[ctx: #36633]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control from applications on other systems"
en: These services offer neither authentication nor encryption. Anyone who can connect to them will be able to completely control this application and, therefore, this device, so they should never be exposed to the Internet. Proceed?
sl_si: Te storitve ne ponujajo niti avtentikacije niti šifriranja. Vsakdo, ki se lahko poveže z njimi, bo lahko popolnoma nadzoroval to aplikacijo in s tem to napravo, zato ne sme biti nikoli izpostavljen internetu. Nadaljujem?

[ctx: #36634]
note: Text in confirm dialog when disabling setting "Services -> Control -> Require authentication"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should be secured by a password. Are you sure you want to disable authentication?
sl_si: Vsakdo, ki ima dostop do spletnega vmesnika, bo lahko popolnoma nadzoroval to aplikacijo in s tem to napravo, zato mora biti zaščitena z geslom. Ali ste prepričani, da želite onemogočiti preverjanje pristnosti?

[ctx: #36635]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration
en: If web server authentication is enabled, a password must be entered as well.
sl_si: Če je omogočeno preverjanje pristnosti spletnega strežnika, je treba vnesti tudi geslo.

[ctx: #36636]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration by enabling authentication without a password set
en: You must first enter a password before web server authentication can be enabled.
sl_si: Najprej morate vnesti geslo, preden lahko omogočite preverjanje pristnosti spletnega strežnika.

[ctx: #36638]
note: Menuitem at "Settings -> System -> Add-ons"
en: Remove all orphaned add-ons
sl_si: Odstranite vse osirotele dodatke

[ctx: #36639]
note: Description of setting with label #36638 "Remove all orphaned dependencies"
en: Remove all modules and support libraries that have been automatically installed and are in an orphaned state.
sl_si: Odstranite vse module in podporne knjižnice, ki so bile samodejno nameščene in so v osirotelem stanju.

[ctx: #36640]
note: Dialog caption
en: Orphaned add-ons
sl_si: Osiroteli dodatki

[ctx: #36641]
note: Dialog text if orphaned add-ons were found and removed
en: The following orphaned add-ons were removed from your system: {0:s}.
sl_si: Naslednji osiroteli dodatki so bili odstranjeni iz vašega sistema: {0:s}.

[ctx: #36642]
note: Dialog text if no more orphaned add-ons left on the system
en: No orphaned add-ons to remove.
sl_si: Ni osirotelih dodatkov za odstranitev.

[ctx: #36899]
note: Description of setting with label #729 "Enable SSL"
en: Enables SSL encryption in the webserver. Certificate special://userdata/server.pem and Key special://userdata/server.key must be created manually
sl_si: Omogoča šifriranje SSL v spletnem strežniku. Certificate special: //userdata/server.pem in Poseben ključ: //userdata/server.key je treba ustvariti ročno

[ctx: #36900]
en: movie
sl_si: film

[ctx: #36901]
en: movies
sl_si: filmi

[ctx: #36902]
en: TV show
sl_si: TV serija

[ctx: #36903]
en: TV shows
sl_si: TV serije

[ctx: #36904]
en: season
sl_si: sezona

[ctx: #36905]
en: seasons
sl_si: sezone

[ctx: #36906]
en: episode
sl_si: epizoda

[ctx: #36907]
en: episodes
sl_si: epizod

[ctx: #36908]
en: music video
sl_si: Glasbeni videospot

[ctx: #36909]
en: music videos
sl_si: Glasbeni videospoti

[ctx: #36910]
en: set
sl_si: zbirka

[ctx: #36911]
en: sets
sl_si: zbirke

[ctx: #36913]
en: videos
sl_si: videi

[ctx: #36914]
en: music
sl_si: glasba

[ctx: #36915]
en: music
sl_si: glasba

[ctx: #36916]
en: artist
sl_si: izvajalec

[ctx: #36917]
en: artists
sl_si: izvajalci

[ctx: #36919]
en: albums
sl_si: albumi

[ctx: #36920]
en: song
sl_si: pesem

[ctx: #36921]
en: songs
sl_si: pesmi

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
sl_si: (Slabovidni)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
sl_si: (Režiserjev komentar)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
sl_si: (Režiserjev komentar 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
sl_si: Nazadnje uporabljen profil

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
sl_si: Brskaj v

[ctx: #37016]
note: Description of setting with label #448 "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
sl_si: Izberite to možnost, če je vaš sprejemnik sposoben dekodirati tokove Dolby Digital Plus (E-AC3).

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
sl_si: Nastavi omejitev ločljivosti grafičnega uporabniškega vmesnika

[ctx: #37022]
en: UPnP player
sl_si: UPnP Predvajalnik

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
sl_si: Želite ustaviti predvajanje na oddaljeni napravi?

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
sl_si: Prilagodi nastavitve audio pretvornika kot je kakovost in stopnja kompresije

[ctx: #37026]
en: Auto
sl_si: Samodejno

[ctx: #37030]
en: Unlimited
sl_si: Neomejeno

[ctx: #37031]
note: Description of setting #14102 Blu-ray playback mode
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
sl_si: Določa, kako naj se Blu-ray odpirajo / predvajajo. Opomba: nekateri meniji diska niso v celoti podprti in lahko povzročijo težave.

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
sl_si: Dostopnost

[ctx: #37033]
note: Description of category #287 Subtitles
en: This category contains the settings for subtitles
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za podnapise

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
sl_si: Prednostni zvočni tok za slabovidne

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
sl_si: Dajte prednost zvočnemu toku za slabovidne kot drugim zvočnim tokovom istega jezika

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
sl_si: Prednostni zvočni tok za slušno prizadete

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
sl_si: Dajte prednost zvočnemu toku za naglušne kot drugim zvočnim tokovom istega jezika

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
sl_si: Priporočamo podnapise za slušno prizadete

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
sl_si: Dajte prednost toku podnapisov za naglušne kot druge tokove podnapisov v istem jeziku

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
sl_si: Priporočamo privzete avdio tokove

[ctx: #37041]
note: Description of setting #37040 Playback
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
sl_si: Če je omogočeno, imajo zvočni tokovi, ki so označeni kot privzeti (in se ujemajo z želenim jezikom), prednost pred zvočnimi tokovi višje kakovosti (število kanalov, kodek, ...).

[ctx: #37042]
note: Description of setting Skip steps
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
sl_si: Določa, katere velikosti korakov je treba uporabiti pri pritisku gumbov za preskok. Če je za smer preskoka izbranih več korakov, jih je mogoče uporabiti z naslednjimi pritiski na gumb za preskok znotraj definirane zakasnitve preskoka. Korake naprej (pozitivno) in nazaj (negativno) lahko definiramo neodvisno.

[ctx: #37043]
note: Description of setting Skip delay
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
sl_si: Določa čas čakanja na naslednje pritiske tipk, preden izvedete preskok. Velja samo pri uporabi pametnega preskakovanja (pri uporabi več kot enega koraka preskoka za smer).

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
sl_si: Izvleček sličic poglavij

[ctx: #37045]
note: Description of setting #37044 Extract chapter thumbnails"
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
sl_si: Izvleček sličic poglavij za predstavitev v pogovornem oknu poglavij / zaznamkov. To lahko poveča obremenitev procesorja.

[ctx: #37047]
en: WS-Discovery
sl_si: WS-Odkritje

[ctx: #37048]
note: Setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable WS-Discovery Service
sl_si: Omogoči storitev WS-Odkrivanje

[ctx: #37049]
note: Description of setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable service to search for SMB services using the WS-Discovery protocol
sl_si: Omogoči storitev za iskanje storitev SMB z uporabo protokola WS-Odkrivanje

[ctx: #37050]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]WS-Discovery[/B] component
sl_si: Podrobno beleženje za komponento [B]WS-Odkrivanje[/B]

[ctx: #37051]
note: Setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS Protocol Version
sl_si: Različica protokola NFS

[ctx: #37052]
note: Description of setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS protocol version to use when establishing NFS connections
sl_si: Različica protokola NFS za uporabo pri vzpostavljanju povezav NFS

[ctx: #37053]
note: Settings / Services "Chunk Size" group label
en: Chunk Size
sl_si: Velikost kosa

[ctx: #37054]
note: Setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: NFS Chunk Size
sl_si: Velikost kosa NFS

[ctx: #37055]
note: Description of setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: Data chunk size used on NFS connections
sl_si: Velikost podatkovnega kosa, ki se uporablja pri povezavah NFS

[ctx: #37056]
note: Setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: SMB Chunk Size
sl_si: Velikost kosa SMB

[ctx: #37057]
note: Description of setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: Data chunk size used on SMB connections
sl_si: Velikost podatkovnega kosa, ki se uporablja pri povezavah SMB

[ctx: #37101]
note: Settings / Services "Caching" category label
en: Caching
sl_si: Predpomnjenje

[ctx: #37102]
note: Description of category #37101 "Caching"
en: This category contains settings that configure caching of local and network files, and internet streams.
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve, ki konfigurirajo predpomnjenje lokalnih in omrežnih datotek ter internetnih tokov.

[ctx: #37103]
note: Setting #37103 "Buffer Mode"
en: Buffer Mode
sl_si: Način medpomnilnika

[ctx: #37104]
note: Description of setting #37103 "Buffer Mode"
en: Configure the media content to buffer.
sl_si: Konfigurirajte medijsko vsebino za medpomnilnik.

[ctx: #37105]
note: Setting #37105 "Memory Size"
en: Memory Size
sl_si: Velikost pomnilnika

[ctx: #37106]
note: Description of setting #37105 "Memory Size"
en: The size of the memory buffer in Mbytes. Setting zero (0) forces buffering to disk, which is not recommend on flash storage devices (eMMC, SD cards, SSD).
sl_si: Velikost medpomnilnika v megabajtih. Če nastavite nič (0), vsilite medpomnjenje na disk, kar ni priporočljivo za bliskovne pomnilniške naprave (eMMC, kartice SD, SSD).

[ctx: #37107]
note: Setting #37107 "Read Factor"
en: Read Factor
sl_si: Berite Faktor

[ctx: #37108]
note: Description of setting #37107 "Read Factor"
en: Determines cache fill rate in terms of avg. bitrate of stream x Read Factor. Increasing this multiple, cache fills faster. Large multiples may cause CPU spikes on some devices, saturate the connection and worsen performance.[CR][Adaptive] Uses dynamically calculated Read Factor based on cache level.
sl_si: Določa stopnjo polnjenja predpomnilnika glede na povpr. bitna hitrost toka x faktor branja. Če ta večkratnik povečate, se predpomnilnik hitreje polni. Veliki večkratniki lahko povzročijo skoke CPE v nekaterih napravah, nasičijo povezavo in poslabšajo delovanje.[CR][Adaptive] Uporablja dinamično izračunan faktor branja na podlagi ravni predpomnilnika.

[ctx: #37109]
note: Description of setting "Chunk Size"
en: The data chunk size to use when a filesystem or protocol does not force the value, e.g. NFS will override this with its own value.
sl_si: Velikost podatkovnega kosa za uporabo, ko datotečni sistem ali protokol ne vsili vrednosti, npr. NFS bo to preglasil s svojo vrednostjo.

[ctx: #37110]
note: Value of setting - NONE
en: No buffer
sl_si: Brez medpomnilnika

[ctx: #37111]
note: Value of setting - TRUE INTERNET
en: Only buffer true internet streams: HTTP, HTTPS, etc.
sl_si: Medpomnjenje samo pravih internetnih tokov: HTTP, HTTPS itd.

[ctx: #37112]
note: Value of setting - INTERNET
en: Buffer all internet filesystems, including: FTP, WebDAV, etc.
sl_si: Medpomnilnik vseh internetnih datotečnih sistemov, vključno z: FTP, WebDAV itd.

[ctx: #37113]
note: Value of setting - NETWORK
en: Buffer all network filesystems, including: SMB, NFS, etc.
sl_si: Medpomnilnik vseh omrežnih datotečnih sistemov, vključno z: SMB, NFS itd.

[ctx: #37114]
note: Value of setting - ALL
en: Buffer all filesystems, including local files
sl_si: Medpomnilnik vseh datotečnih sistemov, vključno z lokalnimi datotekami

[ctx: #37115]
note: Value of setting #37105 "Memory Size"
en: Caches entire file on disk storage
sl_si: Predpomni celotno datoteko na disku

[ctx: #37116]
note: Value of setting #37107 "Read Factor"
en: Adaptive
sl_si: Prilagodljivo

[ctx: #37120]
note: Value of setting - Byte
en: {0:d} Byte
sl_si: {0:d} Bajt

[ctx: #37128]
note: Value of setting - second
en: {0:d} second
sl_si: {0:d} sekund

[ctx: #37129]
note: Value of setting - seconds
en: {0:d} seconds
sl_si: {0:d} sekund

[ctx: #37130]
note: Setting "Audio/video queue time"
en: Audio/video queue time
sl_si: Avdio/video čas čakalne vrste

[ctx: #37131]
note: Description of setting with label #37130 "Audio/video queue time"
en: Duration in seconds of audio/video queues. The duration determines the amount of data stored in memory.
sl_si: Trajanje avdio/video čakalnih vrst v sekundah. Trajanje določa količino podatkov, shranjenih v pomnilniku.

[ctx: #37132]
note: Setting "Video queue maximum size"
en: Video queue maximum size
sl_si: Največja velikost čakalne vrste videa

[ctx: #37133]
note: Description of setting with label #37132 "Video queue maximum size"
en: Limits the maximum memory usage for the video queue. The amount of memory used depends on the video bitrate and the length of the queue. If the memory limit is reached, the queue time is reduced as necessary.
sl_si: Omeji največjo porabo pomnilnika za video čakalno vrsto. Količina uporabljenega pomnilnika je odvisna od bitne hitrosti videa in dolžine čakalne vrste. Če je ojitev pomnilnika dosežena, se čas čakalne vrste po potrebi skrajša.

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
sl_si: Pokaži vnos »Vsi predmeti«

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
sl_si: Prikaži vnos "Vsi elementi" v imeniku, npr. »Vsi albumi« ali »Vse sezone«.

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
sl_si: Omeji posodobitve up. vmesnika med predvajanjem

[ctx: #38014]
note: Description for the setting with label #38013 "Limit GUI updates when playing video"
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
sl_si: Omejuje hitrost (fps), uporabljeno za posodabljanje GUI med predvajanjem videoposnetkov. To lahko zmanjša obremenitev procesorja in odpravi težave s predvajanjem, medtem ko je prikazan GUI.

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
sl_si: Neomejeno

[ctx: #38017]
note: Description of setting #14111 "Blu-ray region code"
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
sl_si: Regija A - Amerika, Vzhodna Azija in Jugovzhodna Azija. Regija B - Afrika, Bližnji vzhod, jugozahodna Azija, Evropa, Avstralija, Nova Zelandija. Regija C - Srednja Azija, celinska Kitajska, Mongolija, Južna Azija, Belorusija, Rusija, Ukrajina, Kazahstan.

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
sl_si: Moja ocena

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
sl_si: Brez ocene

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
sl_si: Uveljavi mojo oceno

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
sl_si: Izbira ponudnika informacij

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
sl_si: Izberite ponudnika informacij

[ctx: #38026]
en: Appearances
sl_si: Izgledi

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
sl_si: Video tok

[ctx: #38032]
note: Label for an option to select the angle to play if current disc has more than one angle
en: Angle
sl_si: Kot

[ctx: #38033]
en: Role
sl_si: Vloga

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
sl_si: Orkester

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
sl_si: Avtor besedila

[ctx: #38037]
note: Arranger of the song (if present)
en: Arranger
sl_si: Aranžer

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
sl_si: Inženir

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
sl_si: Producent

[ctx: #38041]
note: Mixer of the song (if present)
en: Mixer
sl_si: Mešalnik

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
sl_si: [Manjka]

[ctx: #38043]
note: Title album artists node, and music item to export output, see #38306
en: Album artists
sl_si: Izvajalci albumov

[ctx: #38044]
note: Title all artists node
en: Song & album artists
sl_si: Izvajalci pesmi in albumov

[ctx: #38045]
note: Title all contributors node (any role e.g. composer, piano, producer, engineer)
en: All contributors
sl_si: Vsi sodelujoči

[ctx: #38046]
note: Title all roles node
en: All roles
sl_si: Vse vloge

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
sl_si: Knjižnica glasbe mora znova prebrati značke iz datotek. Jih želite prebrati zdaj?

[ctx: #38061]
note: Extra scraping question on upgrade from previous version
en: Fetch additional information for albums and artists? This could take some time so you may prefer to do this later
sl_si: Želite pridobiti dodatne informacije o albumih in izvajalcih? To lahko traja nekaj časa, zato boste morda raje to storili pozneje

[ctx: #38062]
note: Full tag scanning question on library update (by default tags are only scanned when the file has changed since last time)
en: Do full tag scan even when music files are unchanged?
sl_si: Ali naj pregleda celotno oznako, tudi ko so glasbene datoteke nespremenjene?

[ctx: #38063]
note: Item in selection list #38338. Settings will change the default addon used to fetch artist or album information, related to #20195, #20193 and #20194
en: Set default information provider
sl_si: Nastavite privzetega ponudnika informacij

[ctx: #38064]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific artist, related to #20195
en: Set for this artist
sl_si: Nastavite za tega izvajalca

[ctx: #38065]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all artists in node, related to #20195
en: Set for all artists shown
sl_si: Nastavite za vse prikazane umetnike

[ctx: #38066]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific album, related to #20195
en: Set for this album
sl_si: Nastavite za ta album

[ctx: #38067]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all albums in node, related to #20195
en: Set for all albums shown
sl_si: Nastavite za vse prikazane albume

[ctx: #38068]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all artists shown in node, after #38065
en: Use this information provider for all the artists shown here?
sl_si: Uporabiti tega ponudnika informacij za vse izvajalce, prikazane tukaj?

[ctx: #38069]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all albums shown in node, after #38067
en: Use this information provider for all the albums shown here?
sl_si: Uporabiti tega ponudnika informacij za vse tukaj prikazane albume?

[ctx: #38070]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default artist information provider, after #38063
en: Use this information provider for all artists, clearing any previous settings for specific artists?
sl_si: Uporabiti tega ponudnika informacij za vse izvajalce in počistiti vse prejšnje nastavitve za določene izvajalce?

[ctx: #38071]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default album information provider, after #38063
en: Use this information provider for all albums, clearing any previous settings for specific albums?
sl_si: Uporabiti tega ponudnika informacij za vse albume in počistiti vse prejšnje nastavitve za določene albume?

[ctx: #38072]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for all the artists or albums in the node immediately
en: Do you want to refresh information for all these items now?
sl_si: Ali želite zdaj osvežiti informacije za vse te elemente?

[ctx: #38073]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for the current artist or album immediately
en: Do you want to refresh information for this item now?
sl_si: Ali želite zdaj osvežiti informacije za ta element?

[ctx: #38074]
en: Boxsets
sl_si: Škatle

[ctx: #38075]
en: * All discs
sl_si: * Vsi diski

[ctx: #38076]
en: Disc title
sl_si: Naslov plošče

[ctx: #38077]
en: Total discs
sl_si: Skupaj diskov

[ctx: #38078]
en: Original year
sl_si: Izvirno leto

[ctx: #38079]
en: Original date
sl_si: Prvotni datum

[ctx: #38081]
note: Music property - Album release status
en: Release status
sl_si: Stanje izdaje

[ctx: #38082]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist
en: Added to end of playlist
sl_si: Dodano na konec seznama predvajanja

[ctx: #38083]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist to play next
en: Added to playlist to play next
sl_si: Dodano na seznam predvajanja za naslednje predvajanje

[ctx: #38100]
note: Description of section #14200 "Player""
en: Section that contains the settings for the playback of media
sl_si: Razdelek, ki vsebuje nastavitve za predvajanje medijev

[ctx: #38101]
note: Description of section #14201 "Media"
en: Section that contains the settings for sources and how media information is collected, stored, shown and navigated
sl_si: Razdelek, ki vsebuje nastavitve za vire in način zbiranja, shranjevanja, prikaza in krmarjenja medijske informacije

[ctx: #38102]
note: Description of section #14203 "Customise"
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
sl_si: Razdelek, ki vsebuje nastavitve, ki vplivajo na izkušnjo GUI in za nadzor GUI/sistema

[ctx: #38103]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for the playback of videos
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za predvajanje videoposnetkov

[ctx: #38104]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for the playback of music
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za predvajanje glasbe

[ctx: #38105]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za predvajanje slik prek diaprojekcije

[ctx: #38106]
note: Description of category #14213 "Language"
en: This category contains the settings for audio / subtitles language and accessibility
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za jezik zvoka / podnapisov in dostopnost

[ctx: #38107]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za zbiranje, shranjevanje, prikazovanje in krmarjenje informacij o videoposnetkih

[ctx: #38108]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za zbiranje, shranjevanje, prikazovanje in krmarjenje informacij o glasbi

[ctx: #38109]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
sl_si: Ta kategorija vsebuje nastavitve za prikaz informacij za slike in krmarjenje

[ctx: #38110]
note: Description of category #14215 "Databases"
en: This category contains the settings for the library databases
sl_si: Kategorija nastavitev za zbirke podatkov knjižnic

[ctx: #38111]
note: Description of category #14224 "Other"
en: This category contains other settings for the GUI interface
sl_si: Kategorija drugih nastavitev uporabniškega vmesnika

[ctx: #38112]
note: Description of setting with label #12381 "Switch to visualisation on playback"
en: Automatically go to the visualisation window when audio playback starts
sl_si: Ko se predvajanje zvoka začne, samodejno pojdi v okno za vizualizacijo

[ctx: #38113]
note: Description of category #14187 "Advanced"
en: This category contains the advanced settings for video playback
sl_si: Ta kategorija vsebuje napredne nastavitve za predvajanje videa

[ctx: #38190]
en: Extract thumbnails from video files
sl_si: Izvlecite sličice iz video datotek

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
sl_si: Prikaži slikovne informacije EXIF

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
sl_si: Če informacije EXIF obstajajo (datum, čas, uporabljen fotoaparad, itd.), bodo prikazane.

[ctx: #38209]
note: Contextmenu entry to remove the resume point of the currently selected item
en: Reset resume position
sl_si: Ponastavi položaj nadaljevanja

[ctx: #38300]
note: Dialog header for settings for how to export specific music library data
en: Export Music Library
sl_si: Izvoz glasbene knjižnice

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
sl_si: Ena datoteka

[ctx: #38302]
note: Kind of export output, see #38304
en: Separate files for each item
sl_si: Ločene datoteke za vsak predmet

[ctx: #38303]
note: Kind of export output, see #38304
en: To library folders
sl_si: V knjižnične mape

[ctx: #38304]
note: Selection of export to a single file, many separate files or the library folder(s)
en: Choose kind of export output
sl_si: Izberite vrsto izvoza

[ctx: #38305]
note: Folder path for export output file or files
en: Destination folder
sl_si: Ciljna mapa

[ctx: #38306]
note: Section of music items to export - albums, album artists, song artists etc.
en: Items to export
sl_si: Predmeti za izvoz

[ctx: #38307]
en: Include artwork such as thumbnails and fanart
sl_si: Vključite umetnine, kot so sličice in fanart

[ctx: #38308]
en: Include items that have not been scraped (to create template NFO files)
sl_si: Vključite elemente, ki niso bili postrgani (za ustvarjanje predlog datotek NFO)

[ctx: #38309]
en: Output information to NFO files
sl_si: Izhodne informacije v datoteke NFO

[ctx: #38310]
note: See #38309 when NFO and art export disabled so only artist folders
en: Output information to NFO files (currently exporting artist folders only)
sl_si: Izhodni podatki v datoteke NFO (trenutno izvažajo samo mape izvajalcev)

[ctx: #38311]
en: Overwrite existing files
sl_si: Prepišite obstoječe datoteke

[ctx: #38312]
note: Music item to export output, see #38306
en: Song artists
sl_si: Umetniki pesmi

[ctx: #38313]
note: Music item to export output, see #38306
en: Other artists
sl_si: Drugi umetniki

[ctx: #38317]
note: Message when trying to do a kind #38303 of export and setting #20223 is empty
en: Unable to export to library folders as the system artist information folder setting is empty
sl_si: Ni mogoče izvoziti v mape knjižnice, ker je nastavitev sistemske mape s podatki o izvajalcu prazna

[ctx: #38318]
note: Message when trying to do export and destination folder #38305 does not exist
en: Unable to export data as the destination folder does not exist
sl_si: Podatkov ni mogoče izvoziti, ker ciljna mapa ne obstaja

[ctx: #38319]
note: Button text to start export
en: Export
sl_si: Izvozi

[ctx: #38320]
note: Message when adding music source and setting #20223 is empty
en: Do you have local artist information (NFO) and art files that you want to fetch? Set the location of these artist folders now
sl_si: Ali imate podatke o lokalnem umetniku (NFO) in umetniške datoteke, ki jih želite pridobiti? Zdaj nastavite lokacijo teh map izvajalcev

[ctx: #38321]
note: Kind of export output, see #38304
en: Artist folders only
sl_si: Samo mape izvajalcev

[ctx: #38322]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when albums and artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder and albums to music folders
sl_si: Izvajalci so izvoženi v mapo s podatki o izvajalcih, albumi pa v glasbene mape

[ctx: #38323]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only albums selected
en: Albums exported to music folders
sl_si: Albumi, izvoženi v glasbene mape

[ctx: #38324]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder
sl_si: Umetniki, izvoženi v mapo s podatki o izvajalcu

[ctx: #38325]
note: Explanation of what export artist folders only means see #38304
en: Artist subfolders created in Artist Information Folder
sl_si: Podmape izvajalcev, ustvarjene v mapi s podatki o izvajalcih

[ctx: #38330]
note: Dialog heading when editing default settings for fetching additional music information
en: Set Music Information Providers
sl_si: Nastavite ponudnike glasbenih informacij

[ctx: #38331]
note: Dialog heading when editing album information provider
en: Set Album Information Provider
sl_si: Nastavite ponudnika informacij o albumu

[ctx: #38332]
note: Dialog heading when editing artist information provider
en: Set Artist Information Provider
sl_si: Nastavite ponudnika informacij o izvajalcu

[ctx: #38333]
note: Use scrapers to fetch additional album and artist information and art during scan
en: Fetch additional information and art during scan
sl_si: Pridobite dodatne informacije in umetnine med skeniranjem

[ctx: #38334]
note: Scraper to use for additional album information. See #20193
en: Album information provider
sl_si: Ponudnik informacij o albumu

[ctx: #38335]
note: Scraper to use for additional artist information. See #20194
en: Artist information provider
sl_si: Ponudnik informacij o umetniku

[ctx: #38336]
note: Location of folder where local art and nfo files can be found for artists. See #20223
en: Local artist information folder
sl_si: Mapa z informacijami o lokalnem umetniku

[ctx: #38337]
note: Group header describing the settings
en: Options for fetching additional information
sl_si: Možnosti pridobivanja dodatnih informacij

[ctx: #38338]
note: Selecting what items the settings will be used for, selecting from #38064 to 38067
en: Choose how to apply settings
sl_si: Izberite način potrditve nastavitev

[ctx: #38339]
note: Heading when selecting from list for #38338
en: How to apply information provider settings
sl_si: Kako uporabiti nastavitve ponudnika informacij

[ctx: #38350]
note: Progress statement when importing music library is processing song playback history data
en: Importing song playback history
sl_si: Uvažanje zgodovine predvajanja pesmi

[ctx: #38351]
note: Progress statement when importing music library - data matching phase
en: Matching data
sl_si: Ujemanje podatkov

[ctx: #38352]
note: Progress statement when importing music library - song history being updated
en: Updating songs
sl_si: Posodabljanje pesmi

[ctx: #38353]
note: Notification of import success "Importing song history - <number of songs matched> updated out of <total songs in xml> imported songs"
en: Importing song history - {0:d} updated out of {0:d} imported songs
sl_si: Uvažanje zgodovine pesmi – {0:d} posodobljeno od {0:d} uvoženih pesmi

[ctx: #38354]
note: Message when reading the user specified XML for import to library fails
en: Unable to read xml file
sl_si: Datoteke xml ni mogoče prebrati

[ctx: #39004]
note: Description of category "Library" with label #14202
en: This category provides access to the windows for source management and library management facilities
sl_si: Ta kategorija omogoča dostop do oken za upravljanje virov in zmogljivosti za upravljanje knjižnice

[ctx: #39005]
note: Description of setting "Videos... with label #14242
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
sl_si: To omogoča dostop do mesta, kjer je mogoče dodati video vire in jih drugače upravljati.

[ctx: #39006]
note: Description of setting "Music... with label #14243
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
sl_si: To omogoča dostop do mest, kjer je mogoče dodajati glasbene vire in jih drugače upravljati.

[ctx: #39007]
note: Description of setting "Pictures... with label #14244
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
sl_si: To omogoča dostop do mesta, kjer je mogoče dodati vire slik in jih drugače upravljati.

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
sl_si: Povečava - 120% širina

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
sl_si: Povečava - 110% širina

[ctx: #39010]
en: Select sort method
sl_si: Izberite način razvrščanja

[ctx: #39011]
en: Maximum wait time for network
sl_si: Najdaljši čakalni čas za omrežje

[ctx: #39012]
note: Description of setting with label #39011 "Maximum wait time for network"
en: Set the maximum time to wait for the network to come up after starting or waking up. When time has passed before network is up startup will continue.
sl_si: Nastavite najdaljši čas čakanja na vzpostavitev omrežja po zagonu ali prebujanju. Ko preteče čas, preden se omrežje vzpostavi, se bo zagon nadaljeval.

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
sl_si: Navidezni datotečni sistemi

[ctx: #39014]
note: Message of a dialog, asking if related data of an add-on should also be removed on uninstall
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
sl_si: Ali želite odstraniti tudi vse povezane podatke (npr. nastavitve) tega dodatka?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
sl_si: Dekoder slike

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
sl_si: Nadaljevanje zvočne knjige

[ctx: #39017]
note: Description of setting with label #21358 "Share my libraries"
en: Enables UPnP. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client and to detect remote UPnP servers.
sl_si: Omogoča UPnP. To vam omogoča pretakanje medijev v vaših knjižnicah v odjemalca UPnP in zaznavanje oddaljenih strežnikov UPnP.

[ctx: #39018]
en: optional
sl_si: neobvezno

[ctx: #39019]
en: installed
sl_si: nameščeno

[ctx: #39020]
en: The following additional add-ons will be installed
sl_si: Nameščeni bodo naslednji dodatki

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
sl_si: Želite nadaljevati z namestitvijo?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
sl_si: Odvisnosti

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
sl_si: Spol

[ctx: #39026]
note: Brief comment to distinguish artists with the same name e.g "former bassist with Journey"
en: Disambiguation
sl_si: Razdvoumnost

[ctx: #39027]
note: Sort name of artist (e.g. Jackson, Michael)
en: Sortname
sl_si: Ime razvrščanja

[ctx: #39028]
note: Text for yes/no dialog when silently uninstalling an add-on
en: Add-on: {0:s}[CR]Origin: {1:s}[CR]Version: {2:s}[CR]- will be uninstalled and replaced. Would you like to proceed?
sl_si: Dodatek: {0:s}[CR]Izvor: {1:s}[CR]Različica: {2:s}[CR]- bo odstranjen in zamenjan. Ali želite nadaljevati?

[ctx: #39029]
note: Text for yes/no dialog to indicate that an add-on was manually installed
en: Manually installed
sl_si: Ročno nameščen

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
sl_si: Vir

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
sl_si: Viri

[ctx: #39100]
en: Perform on startup
sl_si: Izvedi ob zagonu

[ctx: #39101]
note: Startup action option label
en: Play TV
sl_si: Predvajaj TV

[ctx: #39102]
en: Play Radio
sl_si: Predvajaj radio

[ctx: #39103]
en: Unable to configure network location. Invalid path given.
sl_si: Omrežne lokacije ni mogoče konfigurirati. Podana je neveljavna pot.

[ctx: #39104]
en: View as text
sl_si: Poglej kot besedilo

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
sl_si: privzeto

[ctx: #39106]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_FORCED
en: forced
sl_si: prisiljeno

[ctx: #39107]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_HEARING_IMPAIRED
en: captions
sl_si: napisi

[ctx: #39108]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_VISUAL_IMPAIRED
en: audio description
sl_si: zvočni opis

[ctx: #39109]
en: Select Program
sl_si: Izberite program

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
sl_si: Izberite ločljivost

[ctx: #39112]
note: Used for a setting which allows centre channel (voice/speech) volume to be adjusted when downmixing.
en: Downmix: Center Mix Level
sl_si: Downmix: Sredinska raven mešanja

[ctx: #39113]
note: Help text for 39112
en: Center Mix Level in dB relative to metadata or default (-3 dB)
sl_si: Stopnja sredinske mešanice v dB glede na metapodatke ali privzeto (-3 dB)

[ctx: #39114]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode thumb
sl_si: Palec epizode

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
sl_si: Zgodba filma

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
sl_si: Povzetek epizode

[ctx: #39117]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Announcer[/B] component
sl_si: Podrobno beleženje za komponento [B]Napovedovalec[/B]

[ctx: #39118]
note: Label for action to present native iOS sharing sheet
en: Share debug log
sl_si: Skupna raba dnevnika odpravljanja napak

[ctx: #39119]
en: Last modified
sl_si: Nazadnje spremenjeno

[ctx: #39120]
en: Skip filename matching for external audio tracks
sl_si: Preskoči ujemanje imena datoteke za zunanje zvočne posnetke

[ctx: #39121]
note: Label for section of settings controling what is shown on the library windows
en: Library Display and Navigation
sl_si: Prikaz knjižnice in navigacija

[ctx: #39122]
note: Label for section of settings controling how library is populated
en: Library Information Sources
sl_si: Knjižnični informacijski viri

[ctx: #39123]
note: Label for section of settings, label for artwork file browse dialog
en: Artwork
sl_si: Umetnine

[ctx: #39124]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Add-ons[/B] component
sl_si: Podrobno beleženje za komponento [B]Dodatki[/B]

[ctx: #39125]
en: Enable tag reading in file view
sl_si: Omogoči branje oznak v pogledu datoteke

[ctx: #39127]
en: Use all local image files as artwork
sl_si: Uporabite vse lokalne slikovne datoteke kot umetniško delo

[ctx: #39128]
note: Description of setting with label #39127 "Use all local image files as artwork"
en: All image files located alongside the media files are picked up as artwork during library scan, with the file name as the art type.
sl_si: Vse slikovne datoteke, ki se nahajajo poleg medijskih datotek, se med skeniranjem knjižnice poberejo kot umetnine, pri čemer je ime datoteke vrsta umetnine.

[ctx: #39129]
en: Use all remote artwork fetched by scrapers
sl_si: Uporabite vse oddaljene umetnine, ki jih pridobijo strgala

[ctx: #39130]
note: Description of setting with label #39129 "Use all remote artwork fetched by scrapers"
en: Use the first of each art type of the remote artwork in scraper results to fill any missing art not populated with local art.
sl_si: Uporabite prvo od vsake umetniške vrste oddaljene umetnine v rezultatih strgala, da zapolnite vse manjkajoče umetnine, ki niso poseljene z lokalno umetnostjo.

[ctx: #39131]
en: Artist art types whitelist
sl_si: Beli seznam umetniških vrst umetnikov

[ctx: #39132]
note: Description of setting with label #39131 "Artist art types whitelist"
en: Limit the artist artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sl_si: Omejite umetniško delo umetnika, pridobljeno lokalno ali uporabljeno iz oddaljenih umetniških rezultatov strgala, samo na tiste vrste umetnosti na seznamu dovoljenih

[ctx: #39133]
en: Album art types whitelist
sl_si: Beli seznam vrst naslovnic albuma

[ctx: #39134]
note: Description of setting with label #39133 "Album art types whitelist"
en: Limit the album artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sl_si: Omejite slikovnico albuma, pridobljeno lokalno ali uporabljeno iz oddaljenih umetniških rezultatov strgala, samo na tiste vrste umetnin na seznamu dovoljenih

[ctx: #39135]
en: Thumbnail image files
sl_si: Datoteke s sličicami

[ctx: #39136]
note: Description of setting with label #39135 "Thumbnail image files"
en: The names of files that contain primary artwork (thumbnails), generally square and used both full and in reduced size to visually identify a folder, artist, album or song
sl_si: Imena datotek, ki vsebujejo primarno umetniško delo (sličice), običajno kvadratno in se uporabljajo v polni in zmanjšani velikosti za vizualno prepoznavanje mape, izvajalca, albuma ali pesmi

[ctx: #39137]
en: Artwork level
sl_si: Raven umetniškega dela

[ctx: #39138]
note: Description of setting with label #39137 "Artwork level"
en: The amount of artwork automatically selected - [Maximum] all local images and remote art; [Basic] save space on limited devices or when using a simple skin; [Custom] configured by user for detailed control; [None] no art
sl_si: Količina samodejno izbranih umetniških del - [Največ] vse lokalne slike in oddaljena umetnost; [Osnovno] prihranite prostor na omejenih napravah ali pri uporabi preproste preobleke; [Po meri] konfigurira uporabnik za podroben nadzor; [Brez] ni umetnosti

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
sl_si: Najvišja

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
sl_si: Osnovno

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
sl_si: Poljubno

[ctx: #39143]
en: Movie art types whitelist
sl_si: Beli seznam vrst filmske umetnosti

[ctx: #39144]
note: Description of setting with label #39150 "Movie art types whitelist"
en: Limit the movie and movie set artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sl_si: Omejite umetniško delo filma in kompleta filmov, pridobljeno lokalno ali uporabljeno iz oddaljenih umetniških rezultatov strgala, samo na tiste vrste umetnin na seznamu dovoljenih

[ctx: #39145]
en: TV show art types whitelist
sl_si: Beli seznam umetniških vrst televizijskih oddaj

[ctx: #39146]
note: Description of setting with label #39152 "TV show art types whitelist"
en: Limit the TV show and season artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sl_si: Omejite televizijsko oddajo in sezonsko umetniško delo, pridobljeno lokalno ali uporabljeno iz oddaljenih umetniških rezultatov strgala, na samo tiste vrste umetnosti na seznamu dovoljenih

[ctx: #39147]
en: Episode art types whitelist
sl_si: Seznam dovoljenih vrst slike epizode

[ctx: #39148]
note: Description of setting with label #39154 "Episode art types whitelist"
en: Limit the episode artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sl_si: Omejite slikovno delo epizode, pridobljeno lokalno ali uporabljeno iz rezultatov oddaljenih umetnin strgala, samo na tiste vrste umetnosti na seznamu dovoljenih

[ctx: #39149]
en: Music video art types whitelist
sl_si: Beli seznam vrst glasbenih in video umetnin

[ctx: #39150]
note: Description of setting with label #39156 "Music video art types whitelist"
en: Limit the music video artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
sl_si: Omejite umetniško delo glasbenega videoposnetka, pridobljeno lokalno ali uporabljeno iz oddaljenih umetniških rezultatov strgala, na samo tiste vrste umetnosti na seznamu dovoljenih

[ctx: #39151]
note: Display Hardware scaling filter setting toggle
en: Display hardware scaling filter
sl_si: Filter za skaliranje strojne opreme zaslona

[ctx: #39152]
note: Description
en: Integer scaling (IS) is a Nearest-Neighbor(NN) upscaling technique using Display Engine
sl_si: Celoštevilsko skaliranje (IS) je tehnika povečanja najbližjega soseda (NN) z uporabo Display Engine

[ctx: #39153]
en: Windowing system:
sl_si: Okenski sistem:

[ctx: #39154]
note: Override subtitles styles setting list
en: Override subtitles styles
sl_si: Preglasi sloge podnapisov

[ctx: #39155]
note: Description of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Some subtitle formats such as SSA / ASS / WebVTT can include metadata like font style, colors, size, alignments, positions, etc. you can override the styles with your customizations (please note that side effects may occur in some cases).
sl_si: Nekateri formati podnapisov, kot je SSA / ASS / WebVTT, lahko vključujejo metapodatke, kot so slog pisave, barve, velikost, poravnave, položaji itd. Sloge lahko preglasite s svojimi prilagoditvami (upoštevajte, da se lahko v nekaterih primerih pojavijo neželeni učinki).

[ctx: #39156]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Positions
sl_si: Položaji

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
sl_si: Stili

[ctx: #39158]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles and positions
sl_si: Slogi in položaji

[ctx: #39159]
note: Subtitle border size setting toggle
en: Border size
sl_si: Velikost obrobe

[ctx: #39160]
note: Subtitle border colour setting
en: Border colour
sl_si: Barva obrobe

[ctx: #39161]
note: CC Subtitles text alignment setting list
en: Text alignment
sl_si: Poravnava besedila

[ctx: #39162]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Left
sl_si: Levo

[ctx: #39163]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Center
sl_si: Sredina

[ctx: #39164]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Right
sl_si: Desno

[ctx: #39165]
note: Type of background for displaying the subtitles
en: Background type
sl_si: Vrsta ozadja

[ctx: #39166]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Shadow
sl_si: Senca

[ctx: #39167]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Box
sl_si: Škatla

[ctx: #39168]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Square box
sl_si: Kvadratna škatla

[ctx: #39169]
note: Description of setting with label #39166 "Background type"
en: Type of background to apply to subtitles.
sl_si: Vrsta ozadja za podnapise.

[ctx: #39170]
note: Subtitle shadow size setting
en: Shadow size
sl_si: Velikost sence

[ctx: #39171]
note: Subtitle shadow colour setting
en: Shadow colour
sl_si: Barva sence

[ctx: #39172]
note: Subtitle shadow opacity setting
en: Shadow opacity
sl_si: Motnost sence

[ctx: #39173]
note: Subtitle blur setting
en: Blur
sl_si: Zameglitev

[ctx: #39174]
note: SystemInfo string for the display's supported HDR types
en: Display supported HDR types
sl_si: Prikaz podprtih vrst HDR

[ctx: #39175]
note: Progress text on splash screen, to build the font cache
en: Building font cache in progress - please wait
sl_si: Gradnja predpomnilnika pisav je v teku - prosimo počakajte

[ctx: #39176]
note: Helper text for gui sound volume setting
en: Relative volume for gui sounds
sl_si: Relativna glasnost za zvoke gui

[ctx: #39177]
note: Dialog caption related to the speech to text process
en: Speech to text
sl_si: Govor v besedilo

[ctx: #39178]
note: Dialog text to notify that the speech service is not available
en: Speech recognition service not available
sl_si: Storitev za prepoznavanje govora ni na voljo

[ctx: #39179]
note: Dialog text to notify that microphone is listening
en: Listening...
sl_si: Poslušanje ...

[ctx: #39180]
note: Dialog text to notify that there has been no matching recognition result
en: No recognition result matched
sl_si: Noben rezultat prepoznave se ne ujema

[ctx: #39181]
note: Dialog text to notify that there has been a speech recognition error
en: Speech recognition error
sl_si: Napaka pri prepoznavanju govora

[ctx: #39182]
note: Subtitle vertical margin setting
en: Vertical margin
sl_si: Navpični rob

[ctx: #39183]
note: Help text for setting "Vertical margin" of label #39182
en: Allows you to add a margin in top and bottom aligned text. Changing this setting will affect also subtitle position set with the Video calibration.
sl_si: Omogoča dodajanje roba zgoraj in spodaj poravnanemu besedilu. Spreminjanje te nastavitve bo vplivalo tudi na položaj podnapisov, nastavljen s kalibracijo videa.

[ctx: #39184]
note: Window screen calibration: the current subtitle calibration value with vertical margin
en: Current value: {0:d} (with vertical margin: {1:d})
sl_si: Trenutna vrednost: {0:d} (z navpičnim robom: {1:d})

[ctx: #39185]
note: Dialog text to notify that there are insufficient permissions for speech recognition
en: Insufficient permissions for speech recognition
sl_si: Nezadostna dovoljenja za prepoznavanje govora

[ctx: #39186]
note: Title of group menu subtitles
en: Styles for text based subtitles
sl_si: Slogi za besedilne podnapise

[ctx: #39187]
note: Title of group menu subtitles
en: Closed caption subtitles
sl_si: Podnapisi z zaprtimi napisi

[ctx: #39188]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: No background
sl_si: Brez ozadja

[ctx: #39189]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Available only with manual subtitle position
sl_si: Na voljo samo z ročnim položajem podnapisov

[ctx: #39190]
note: Help text for setting "Use system HDR/SDR brightness balance" of label #36096
en: [ON] The brightness of the GUI in HDR mode follows the system's setting. This affects all OSD, subtitles and graphics that are SDR in origin.[CR][OFF] Set the max brightness manually.
sl_si: [VKLOPLJENO] Svetlost GUI v načinu HDR sledi nastavitvi sistema. To vpliva na vse OSD, podnapise in grafiko, ki izvirajo iz SDR.[CR][IZKLOPLJENO] Ročno nastavite največjo svetlost.

[ctx: #39192]
en: Disable screensaver when playing audio
sl_si: Onemogoči ohranjevalnik zaslona med predvajanjem zvoka

[ctx: #39193]
note: Description of setting with label #39192 "Disable screensaver when playing audio"
en: If music is being played, the screensaver will never be activated
sl_si: Če se predvaja glasba, se ohranjevalnik zaslona ne bo nikoli aktiviral

[ctx: #39194]
note: Help text of setting "Allow use DXVA Video Super Resolution" with label #13417
en: Enables advanced DXVA upscaler using NVIDIA "RTX Video Super Resolution" or "Intel Video Super Resolution".[CR]Used when the video source is 1920x1080 or less and the source resolution is lower than the display resolution.[CR]Only available on specific hardware: NVIDIA RTX 20xx, 30xx, 40xx and above, Intel Arc A770, A750.
sl_si: Omogoča napredni DXVA upscaler z uporabo NVIDIA "RTX Video Super Resolution" ali "Intel Video Super Resolution".[CR]Uporablja se, ko je video vir 1920 x 1080 ali manj in je izvorna ločljivost nižja od ločljivosti zaslona.[CR]Na voljo samo na določenih strojna oprema: NVIDIA RTX 20xx, 30xx, 40xx in višje, Intel Arc A770, A750.

[ctx: #39195]
note: Description of setting with label #13418 "Use high precision processing"
en: Enable this option for the best picture quality. Disabling reduces the load on resource-limited systems.
sl_si: Omogočite to možnost za najboljšo kakovost slike. Onemogočanje zmanjša obremenitev sistemov z omejenimi viri.

[ctx: #39196]
note: Title of Dolby Vision RPU conversion setting
en: Dolby Vision compatibility mode
sl_si: Način združljivosti Dolby Vision

[ctx: #39197]
note: Help text for setting "Convert Dolby Vision for compatibility" of label #39196
en: If enabled, Dolby Vision profile 7 will be converted to profile 8.1, which is more commonly supported by devices. Enable if your device supports Dolby Vision, but has issues with some videos.
sl_si: Če je omogočen, bo profil Dolby Vision 7 pretvorjen v profil 8.1, ki ga naprave bolj pogosto podpirajo. Omogočite, če vaša naprava podpira Dolby Vision, vendar ima težave z nekaterimi videoposnetki.

[ctx: #39198]
note: Title of "Allowed HDR dynamic metadata formats" setting
en: Allowed HDR dynamic metadata formats
sl_si: Dovoljeni formati dinamičnih metapodatkov HDR

[ctx: #39199]
note: Help text for setting "Allowed HDR dynamic metadata formats" of label #39198
en: Alters the video bitstream to remove dynamic HDR metadata. Select the HDR formats your device and display supports.
sl_si: Spremeni bitni tok videa, da odstrani dinamične metapodatke HDR. Izberite formate HDR, ki jih podpira vaša naprava in zaslon.

[ctx: #39202]
note: Subtitle line spacing setting
en: Line spacing
sl_si: Razmik med vrsticami

[ctx: #39203]
note: Subtitle line spacing setting help
en: Adjust the space between lines of text. Setting a value too low may cause boxes to overlap when the "Background type" setting is used.
sl_si: Prilagodite razmik med vrsticami besedila. Nastavitev prenizke vrednosti lahko povzroči prekrivanje polj, ko je uporabljena nastavitev »Vrsta ozadja«.

[ctx: #40000]
note: Generic video versions label (plural)
en: Versions
sl_si: Različice

[ctx: #40001]
note: Manage video versions context menu item
en: Manage versions
sl_si: Upravljanje različic

[ctx: #40002]
note: Manage video version dialog title
en: Add as version to...
sl_si: Dodaj kot različico v ...

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
sl_si: Različica

[ctx: #40004]
note: Button to change the version type of a version in Versions Manager
en: Choose type
sl_si: Izberite vrsto

[ctx: #40005]
note: Warning dialog title
en: Operation not supported
sl_si: Operacija ni podprta

[ctx: #40006]
note: Warning dialog text
en: The selected movie has multiple versions, preventing its conversion into a version of another movie. Remove the versions from the movie, rescan the libray and convert them individually.
sl_si: Izbrani film ima več različic, kar preprečuje njegovo pretvorbo v različico drugega filma. Odstranite različice iz filma, ponovno skenirajte knjižnico in jih pretvorite posamezno.

[ctx: #40007]
note: Warning dialog text
en: The "{0:s}" version already exists!
sl_si: Različica »{0:s}« že obstaja!

[ctx: #40008]
note: Different video version found dialog title
en: Different movie version found
sl_si: Najdena druga filmska različica

[ctx: #40009]
note: Different video version found dialog text
en: Found a different version of the movie "{0:s}": {1:s}. Would you like to convert it into an additional version of the original?
sl_si: Našel sem drugo različico filma "{0:s}": {1:s}. Ali ga želite pretvoriti v dodatno različico izvirnika?

[ctx: #40010]
note: "video version" string in singular format
en: video version
sl_si: video različica

[ctx: #40011]
note: "video version" string in plural format
en: video versions
sl_si: video različice

[ctx: #40012]
note: "video version" string in singular capital format
en: Video version
sl_si: Video različica

[ctx: #40013]
note: "video version" string in plural capital format
en: Video versions
sl_si: Video različice

[ctx: #40014]
note: Add video version dialog title
en: Add version
sl_si: Dodaj različico

[ctx: #40015]
note: Add video extra dialog title
en: Add extra
sl_si: Dodajte dodatno

[ctx: #40016]
note: Add video version dialog text.
en: The selected video already is the "{0:s}" version of the movie.
sl_si: Izbrani videoposnetek je že različica filma »{0:s}«.

[ctx: #40017]
note: Add video version dialog text. Example: The selected video is the "Extended Edition" version of the movie "Movie title". Would you like to move the version to this movie?"
en: The selected video is the "{0:s}" version of the movie "{1:s}". Would you like to move the version to this movie?
sl_si: Izbrani video je različica »{0:s}« filma »{1:s}«. Ali želite premakniti različico tega filma?

[ctx: #40018]
note: Remove video version dialog title
en: Remove video version
sl_si: Odstrani video različico

[ctx: #40019]
note: Manage versions, remove: removing the default version of a movie is not allowed.
en: The default version of a movie cannot be removed. Set a different default version and try again.
sl_si: Privzete različice filma ni mogoče odstraniti. Nastavite drugo privzeto različico in poskusite znova.

[ctx: #40020]
note: Remove video version dialog text
en: Are you sure to remove version "{0:s}"?
sl_si: Ali ste prepričani, da želite odstraniti različico »{0:s}«?

[ctx: #40021]
note: Remove item from library text if item has multiple versions
en: Would you really like to remove '{0:s}' and all its versions from the library?
sl_si: Ali res želite odstraniti '{0:s}' in vse njegove različice iz knjižnice?

[ctx: #40022]
note: Manage video version dialog title
en: Manage {0:s}
sl_si: Upravljanje {0:s}

[ctx: #40023]
note: Button label to make a video version the default version
en: Set as default
sl_si: Nastavi na privzeto

[ctx: #40024]
note: Choose/Manage video version dialog title
en: Versions Manager: {0:s}
sl_si: Upravitelj različic: {0:s}

[ctx: #40025]
note: Choose/Manage video extra dialog title
en: Extras Manager: {0:s}
sl_si: Upravitelj dodatkov: {0:s}

[ctx: #40026]
note: Add extra dialog text.
en: The selected video already is the "{0:s}" extra of the movie.
sl_si: Izbrani videoposnetek je že dodatek filma »{0:s}«.

[ctx: #40027]
note: Add video extra dialog text. Example: The selected video is the "Behind the scenes" extra of the movie "Movie title". Would you like to move the extra to this movie?"
en: The selected video is the "{0:s}" extra of the movie "{1:s}". Would you like to move the extra to this movie?
sl_si: Izbrani video je "{0:s}" dodatek filma "{1:s}". Bi radi dodatek prestavili v ta film?

[ctx: #40028]
note: Browse the computer files for the file to be added as version
en: Browse files
sl_si: Brskanje po datotekah

[ctx: #40029]
note: Browse the library for the movie to be added as version
en: Browse library
sl_si: Brskanje po knjižnici

[ctx: #40030]
note: Select the movie to be added as a version
en: Select movie to add as a version
sl_si: Izberite film, ki ga želite dodati kot različico

[ctx: #40031]
note: No other movies found in the library
en: No other movies found in the library.
sl_si: V knjižnici ni bilo najdenih drugih filmov.

[ctx: #40032]
note: Add version: no similar movies were found in the library.
en: No similar movies were found in the library.
sl_si: V knjižnici ni bilo najdenih podobnih filmov.

[ctx: #40034]
note: Addition of new extra: a movie with multiple versions cannot be turned into an extra of another movie.
en: The default version of a movie with multiple versions cannot be added as an extra to another movie. Please move or remove the other versions first.
sl_si: Privzete različice filma z več različicami ni mogoče dodati kot dodatek drugemu filmu. Najprej premaknite ali odstranite druge različice.

[ctx: #40035]
note: Addition of new version: the user picked an extra of another movie. Ask for confirmation.
en: You are about to convert a movie extra into a movie version. Are you sure?
sl_si: Filmski dodatek boste pretvorili v filmsko različico. Ali ste prepričani?

[ctx: #40036]
note: Addition of new version: the user picked an extra of another movie. Ask for confirmation.
en: You are about to convert a movie version into a movie extra. Are you sure?
sl_si: Različico filma boste pretvorili v filmski dodatek. Ali ste prepričani?

[ctx: #40037]
note: Addition of new version to a movie: the user chose a movie that has multiple versions. Ask for confirmation.
en: The movie to be added has multiple versions.[CR]The type of the default version will be selected in the next dialog. The other versions will keep their current type.[CR]Do you want to continue?
sl_si: Film, ki ga želite dodati, ima več različic.[CR]V naslednjem pogovornem oknu bo izbrana vrsta privzete različice. Druge različice bodo obdržale trenutno vrsto.[CR]Ali želite nadaljevati?

[ctx: #40038]
note: Addition of new version: the default version of a movie with multiple versions cannot be turned into a version of another movie.
en: The default version of a movie with multiple versions cannot be added to another movie. Please move or remove the other versions first.
sl_si: Privzete različice filma z več različicami ni mogoče dodati drugemu filmu. Najprej premaknite ali odstranite druge različice.

[ctx: #40200]
note: Select default video version setting
en: Select default video version
sl_si: Izberite privzeto različico videa

[ctx: #40201]
note: Help for select default video version setting
en: Defines how to handle selection of videos with multiple versions.[CR][Enabled] Automatically select the default video version without prompting.[CR][Disabled] Display a dialogue to select a version of the video.
sl_si: Določa, kako ravnati z izbiro videoposnetkov z več različicami.[CR][Omogočeno] Samodejno izberite privzeto različico videa brez poziva.[CR][Onemogočeno] Prikaži pogovorno okno za izbiro različice videoposnetka.

[ctx: #40202]
note: Ignore different video versions settting
en: Ignore different video versions on scan
sl_si: Prezri različne video različice pri skeniranju

[ctx: #40203]
note: Help for Ignore different video versions settting
en: Select scanner action for different video versions.[CR][Enabled] Add different video versions to library seperately without confirmation.[CR][Disabled] Prompt for converting different video versions into additional versions of the original.
sl_si: Izberite dejanje optičnega bralnika za različne video različice.[CR][Omogočeno] Dodajte različne video različice v knjižnico ločeno brez potrditve.[CR][Onemogočeno] Poziv za pretvorbo različnih video različic v dodatne različice izvirnika.

[ctx: #40204]
note: Ignore video extras settting
en: Ignore video extras on scan
sl_si: Prezri video dodatke pri skeniranju

[ctx: #40205]
note: Help for ignore video extras settting
en: Select scanner action for video extras in "extras" folder.[CR][Enabled] Scan video extras like regular videos.[CR][Disabled] Add video extras to library for associated video.
sl_si: Izberite dejanje optičnega bralnika za video dodatke v mapi »extras«. [CR][Omogočeno] Skenirajte video dodatke kot običajne videoposnetke.[CR][Onemogočeno] Dodajte video dodatke v knjižnico za povezani video.

[ctx: #40206]
note: Show video versions as folder settting
en: Show videos with multiple versions as folder
sl_si: Prikaži videoposnetke z več različicami kot mapo

[ctx: #40207]
note: Help for show video versions as folder settting
en: When enabled, a video with multiple versions will be shown as a folder in the video library. This folder can then be opened to display the individual video versions. When disabled, the configured select action will be applied.
sl_si: Ko je omogočeno, bo video z več različicami prikazan kot mapa v video knjižnici. To mapo lahko nato odprete za prikaz posameznih video različic. Ko je onemogočeno, bo uporabljeno konfigurirano dejanje izbire.

[ctx: #40208]
note: Choose video version dialog title
en: Choose version: {}
sl_si: Izberite različico: {}

[ctx: #40209]
note: First choose video version and then select a player and play context menu item label
en: Play version using...
sl_si: Predvajaj različico z...

[ctx: #40210]
note: Button label for video versions
en: Versions
sl_si: Različice

[ctx: #40211]
note: Button label for video extras
en: Extras
sl_si: Dodatki

[ctx: #40212]
note: UPnP remote player volume level sync setting
en: Synchronize volume level to remote UPnP players
sl_si: Sinhronizirajte glasnost z oddaljenimi predvajalniki UPnP

[ctx: #40213]
note: Help string for UPnP remote player volume level sync setting
en: If selected the remote player volume level will be synchronized with the volume of this application.[CR]Warning: Global system volume level may be different than the application volume level - they are controlled independently.[CR]This may lead the remote player to be set to 100% volume level if the application has 100% volume level but the overall system volume level is smaller.
sl_si: Če je izbrana, bo raven glasnosti oddaljenega predvajalnika sinhronizirana z glasnostjo te aplikacije.[CR]Opozorilo: Globalna sistemska raven glasnosti se lahko razlikuje od ravni glasnosti aplikacije – nadzirajo se neodvisno.[CR]To lahko povzroči, da oddaljeni predvajalnik nastavite na 100-odstotno raven glasnosti, če ima aplikacija 100-odstotno raven glasnosti, vendar je skupna sistemska raven glasnosti manjša.

[ctx: #40214]
note: Dialog title for the selection of the video extra
en: Choose extra: {}
sl_si: Izberite dodatno: {}

[ctx: #40215]
note: Title of the dialog for version rename action from Versions Manager
en: Choose version type
sl_si: Izberite vrsto različice

[ctx: #40216]
note: Caption of the button to create a new version type (Versions Manager > Rename)
en: New type...
sl_si: Nova vrsta...

[ctx: #40217]
note: Caption of the dialog for keyboard entry of a new version type
en: New version type
sl_si: Vrsta nove različice

[ctx: #40218]
note: Title of the dialog for extra rename action from Extras Manager
en: Choose extra name
sl_si: Izberite dodatno ime

[ctx: #40219]
note: Caption of the button to create a new extra name (Extras Manager > Rename)
en: New name...
sl_si: Novo ime...

[ctx: #40220]
note: Caption of the dialog for keyboard entry of a new extra name
en: New extra name
sl_si: Novo dodatno ime

[ctx: #40221]
note: Choose video version context menu item label
en: Choose version
sl_si: Izberite različico

[ctx: #40400]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Standard Edition
sl_si: Standardna izdaja

[ctx: #40401]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Extended Edition
sl_si: Razširjena izdaja

[ctx: #40402]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Unrated Version
sl_si: Neocenjena verzija

[ctx: #40403]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Uncut Version
sl_si: Nerezana različica

[ctx: #40404]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Remastered Version
sl_si: Prenovljena različica

[ctx: #40406]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Theatrical Cut
sl_si: Gledališki rez

[ctx: #40407]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Director's Cut
sl_si: Režiserjeva različica

[ctx: #40408]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Special Edition
sl_si: Posebna izdaja

[ctx: #40409]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Limited Edition
sl_si: Omejena izdaja

[ctx: #40410]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Complete Edition
sl_si: Popolna izdaja

[ctx: #40411]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: The Final Cut
sl_si: Končni rez

[ctx: #40413]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Collector's Edition
sl_si: Zbirateljska izdaja

[ctx: #40415]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Criterion Collection Edition
sl_si: Izdaja zbirke Criterion

[ctx: #40416]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Fan Edit
sl_si: Oboževalsko urejanje

[ctx: #40417]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Black and White Edition
sl_si: Črno-bela izdaja

[ctx: #40431]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 10th Anniversary Edition
sl_si: Izdaja ob 10. obletnici

[ctx: #40432]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 20th Anniversary Edition
sl_si: Izdaja ob 20. obletnici

[ctx: #40433]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 25th Anniversary Edition
sl_si: Izdaja ob 25. obletnici

[ctx: #40434]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 30th Anniversary Edition
sl_si: Izdaja ob 30. obletnici

[ctx: #40435]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 40th Anniversary Edition
sl_si: Izdaja ob 40. obletnici

[ctx: #40436]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 50th Anniversary Edition
sl_si: Izdaja ob 50. obletnici

[ctx: #40801]
note: Confirm file deletion
en: Confirm file deletion
sl_si: Potrdite brisanje datoteke

[ctx: #40802]
note: Description of setting with label #40801 "Confirm file deletion"
en: If enabled, a confirmation dialog will be displayed when files shall be deleted. If disabled, files will be deleted without user confirmation.
sl_si: Če je omogočeno, bo prikazano potrditveno pogovorno okno, ko bodo datoteke izbrisane. Če je onemogočeno, bodo datoteke izbrisane brez potrditve uporabnika.
